за 2018 рік
День Незалежності України відзначено і в селі Потьомкине
«Благословенна будь, незалежна Україно, моя земля, мій дивосвіт». Під такою назвою відбулося свято, присвячене Дню Державного Прапора і Дню Незалежності України.
В залі діяла виставка «Квітуча моя Україна», оформлена учасниками художньої самодіяльності і активними читачами бібліотеки, та фотостенд «Таланти твої, Потьомкине».
Звучали найкращі слова про нашу неньку-Україну та вітання зі святами від ведучих Галини Голуб та Ірини Гребенюк. До їх вітань приєднався жіночий ансамбль «Гарячі серця» з піснями «Вітальна» та «Святкова».
Театралізована міні-сценка легенди про державні символи «Нема ціни святині дорогій» розкрила зміст появи Герба України, який походить від золотої трьохпроменевої корони великих Київських князів. Число три завжди вважалося магічним, бо відображає триєдність життя - це батько, мати, дитина, які символізують собою силу, мудрість, любов.
За легендою мати-українка дала золоту корону старшому сину, середньому - одяг блакитного і жовтого кольорів, який приносив звитяжні діла, славу, успіх. Найменшому сину мати дала пісню про Україну, яка звучала велично і дзвінко повсюди, де він бував. За його джерельний голос він отримав ім'я - Гімн. Ролі виконували Даша Бельчик, Даша Бондар та Галина Зікрач.
Танцювальний гурт «Посмішка» (кер. Настя Хижняк) виконали три танці «Василина - українка файна», «Промінь», «Калина», від яких глядачі були у захваті.
Крім пісень у виконанні ансамблю, звучали пісні солістів та дуетів. У виконанні Ольги Корольової звучала пісня «Одна калина за вікном». Талановита, активної життєвої позиції Тетяна Равлінко, яка постійно дарує людям пісню і добрі справи,виконала композицію «А ми - українці». Наша гордість і надія Ірина Гребенюк подарувала глядачам пісні «Лише у нас на Україні» та «Червоний мак цвіте». Пісню «Україно, ти моя родино» виконала солістка-дебютантка Тетяна Мирончук. Ансамбль дівчаток (Мар'яна, Сніжана, Олександра та Віка) подарували глядачам пісню «Квітуча моя Україна».
Неперевершена гумористка потьомкинської сцени - бібліотекар Віра Щасна, розважила присутніх гуморесками. А наші «євробабки» Параска та Палажка (це Тамара Бельчик та Ольга Корольова) «зірвали» зал сміхом сценкою «Зустріч на ярмарці».
Пісня «Україно - це я» у виконанні двох мам -Мирончук Тетяни і Корольової Ольги з доньками Мар'яною, Сніжаною та Олександрою, стала фінальною, до виконання якої в кінці долучилися всі учасники концертної програми, звучала гордо, переконливо і щасливо. Бо ми всі і є наша Україна.
Не був би концерт таким яскравим, якби естетичного забарвлення не надали б яскраві костюми, які пошити мені допомогли Олександра Голуб, Людмила Тупіконь, за що їм велика вдячність.
За творчі поради і підтримку вдячні ми Людмилі Янчук. За музичний супровід - Ані Равлінко. Також потьомкинські учасники художньої самодіяльності з депутатом Галиною Федорчук взяли участь у святкових заходах у Високопіллі, де одержали диплом за «Богатирський стіл» та подарунки.
Особливу вдячність хочу висловити голові ПСП «Вископільське» Лупеєвій К. А., яка завжди з розумінням ставиться до проблем сільського клубу і цього разу забезпечила транспортом поїздку на свято до Високопілля.
Буде жити Україна, доки є такі ентузіасти, добро-чинники, що допомагають не зникнути народному мистецтву на селі.
Галина Зікрач, завідуюча філією «Потьомкинський СК» // Високе поле. – 2018. – №35. – (31 серп.). – С.3.
Святкуймо разом!
Шановні односельці, запрошуємо вас взяти участь у святкуванні Дня Незалежності України.
Комунальний заклад «Високопільська центральна бібліотека» продовжує приймати фотографії на конкурс «Мій рідний край - моє Високопілля». Це можуть бути сучасні фотороботи: пейзажі, визначні місця рідного краю та світлини минулих років.
Сподіваємося, що багато в кого (особливо в старожилів) в сімейних альбомах є світлини минулих часів, тож давайте згадаємо історію нашого краю! Перегляньте свої архіви. Якщо у вас є цікаві фотокартки, приносьте їх на конкурс, щоб всі присутні на святкуванні мали змогу хто пригадати, а молодь ознайомитися з історією Високопільщини.
Після конкурсу фото будуть повернуті власникам.
А також в цей день відбудеться конкурс «Смак української кухні». В конкурсі можуть взяти участь всі бажаючі, приготувавши українські страви, випічку, консервацію та інші сільськогосподарські продукти харчування та принісши їх на конкурс.
Мешканці вулиць будуть змагатись між собою за кращу українську страву. Запрошуємо об'єднатися та взяти участь у конкурсі.
В приміщенні бібліотеки буде працювати «Літературна кав'ярня», де можна випити кави, чаю та просто поспілкуватися з друзями.
За інформацією та умовами конкурсу звертатися за телефоном: 096-549-56-79.
// Високе поле. – 2018. – №33. – (17 серп.). – С.4.
В Потьомкиному проведено акцію
В недільний погожий день біля сільського клубу гамірно і звучить музика. Тут відбулася щорічна обласна національно-патріотична акція «Ми - українці», мета якої виховання патріотизму у молодого покоління та виявлення творчих здібностей в учнів, студентів, молоді села.
Найактивніші читачі бібліотеки, учасники художньої самодіяльності клубу із запропонованих заходів, перерахованих в Положенні про акцію, вибрали форму проведення - патріотичний майдан, а тему - «Кольори, що дарують надію».
Ми - українці, пишаємось тим, що маємо державні і народні символи, кольори яких несуть в собі глибокий зміст і дарують надію.
Поєднання на державному прапорі синього і жовтого кольорів може трактуватися багатозначно: це і чисте, голубе, мирне небо, що розкинулось у височині над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці і достатку, це і поєднання символів життя - золотого сонця у синьому космосі, це велика Гармонія Космосу, Сонця, Землі і всього сущого на Землі.
«Без верби і калини - нема України» - говорить народне прислів'я. Зелений колір верби символізує красу і неперервність життя, гілочки верби освячують і використовують як обереги житла і поля від граду, блискавки, а людей - від хвороб.
Калина - символ неньки України, символізує неперервність, нескінченість роду, символ рідної землі, отчого краю, а також символізує дівочу красу - вроду, здоров'я, невинність, чистоту, дає кольори і цілющі властивості цвіту та плодів.
Створена була композиція - дійство «Український вінок із стрічками - оберіг і знахар душі». Кожна квітка і стрічка розкривала своє призначення. Виконано також танцювальні композиції, пісні.
Ми - українці сутністю і кров 'ю.
Наше коріння тут у цій землі.
Вона нашою живиться любов 'ю,
А ми страждаєм болями її.
Ми - українці, діти народу того,
Що відвикає нині від ярма.
Ми піднімаємось і дякуємо Богу,
І віримо в те, що Україна засія.
Багато зусиль і часу витрачено на підготовку такого яскравого і красивого заходу. Велика вдячність всім його учасниикам, особливо ведучим Ірині Гребенюк, Валерії Сипко, солістам пісень Ользі Корольовій, Тетяні Мирончук, бібліотекарю Вірі Щасній та діджею Юлії Яцик (без її власного ноутбука не відбувся б ні захід, ні дискотека). Бчуло і пригощання пампушками та калачами.
Український народ - мудрий. Віками знав і використовував цілющі властивості рослин та їх кольорові призначення. Вивчаймо нетлінну спадщину свого народу, будьмо достойними його дітьми, щоб жити в мирі, щасті і добрі, бо ми - українці.
Галина Зікрач, завклубом // Високе поле. – 2018. – №31. – (03 серп.). – С.2.
Відзначили державне свято
День Конституції - це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення й майбутнє нашої Батьківщини, цілісність та непорушність її кордонів. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України в 1996 році.
27 червня, напередодні 22-ї річниці Конституції України, у районному центрі пройшла низка заходів, приурочених визначному святу. Вже з самого ранку делегація Високопільської селищної ради на чолі з головою Русланом Заставою вирушила на урочисте зібрання до погруддя Т. Г. Шевченка, аби за традицією покласти квіти до підніжжя Кобзаря під невмирущі віками рядки його віршів у виконанні Карини Калінки та Володимира Сахна.
Цього ж дня у районній бібліотеці у літературній кав'ярні відбувся семінар працівників бібліотечної системи громади, присвячений Дню Конституції та Дню молоді.
Продовжилися святкування ярмаркою-розпродажем у фойє Центру культури та дозвілля, яка передувала святковому концерту. Вже за доброю традицією порадували своїми смаколиками Наталя Калінка, Аліна Біднина, Анна Коваль, Аліна Маланчук, Алеся Закатюк. Радували око роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва - Олександри Сапсай, Галини Сапсай, Світлани Шуліпи.
Про історичні події Дня прийняття Основного Закону держави вже з головної сцени райцентру розповіли ведучі святкового концерту Оксана Гриньок та Оксана Бондар.
Привітати земляків зі святами Дня Конституції та Дня молоді прийшли очільники району та селища - голова РДА Сергій Старух, голова райради Сергій Овчарук та голова Високопільської селищної ради Руслан Застава. Кожен з керівників виконав почесну місію нагородження за особисті досягнення з нагоди свят кращих жителів селища та району. Окрім того, голова райадміністрації нагородив грамотами учасників навчальних зборів підрозділів територіальної оборони Високопільського та Нововоронцовського районів.
Опісля урочистостей, головна сцена Високопілля замайоріла яскравими талантами вихованців ЦДЮТ - гурту «Вітамінки», Вікторії Прополі та Дмитра Орєхова (кер. Л.Пашина), танцювальних колективів «Азарт» та «Родзинка» (кер. А. Ярещенко), театрального гурту «Неслухасики» (кер. О. Чумна). У неймовірний світ східного танцю глядачі поринули завдяки виступам колективу «Зафіра», дуету у складі Ірини Бандюк та Ірини Борис. До чарівного світ музики та співу долучили ансамбль мідних духових інструментів (кер. О. Кісільов), тріо «Грація» (кер. О. Малюк), дуети у складі Григорія та Олександра Кашульських, Ірини та Каріни Осміннікових, сольних виконавців Ка-ріни Нетяги, Олександра Пономаренка, Станіслава Кашульського, ансамблю «Роксолана» (кер. Т. Осміннікова).
Ольга Цалінська // Високе поле. – 2018. – №27. – (06 лип.). – С.2.
Завітайте до нас на гостину!
Бібліотека - це чарівний світ книг, і, мабуть, не знайдеться такої людини, яка хоча б раз не переступила поріг книгозбірні. Кожен приходить сюди зі своєю метою. Одні в пошуках чогось новенького, інші погортати сторінки не-заслужено забутих книг, почитати періодичні видання.
Бібліотекарі нашої книгозбірні постійно знаходяться в пошуках нових форм роботи, спілкуються з читачами, цікавляться їхньою думкою: якою б вони хотіли бачити сучасну бібліотеку.
І тепер, коли ми стали частинкою громади, наше завдання стати центром обслуговування громадян, основним завданням якого є задоволення потреб односельчан в публічній інформації та організації їхнього дозвілля. Ідея відкриття літературної кав'ярні зародилася від потреби спілкування з населенням. Яким повинно бути те місце, де можна було б провести час з друзями, випити чаю чи кави, прийти сюди у пошуках натхнення, відсвяткувати видатну дату. Без сумніву, тут не повинно бути ніяких регуляцій, правил. А можна спілкуватись, голосно розмовляти і навіть співати, а залишаючись на одинці, зручно вмоститися в затишному куточку серед квітів, погортати улюблений журнал чи роман, почитати поезію. І така літературна кав'ярня уже відкрита. Ми довго вирішували, кого ж саме запросити на відкриття і дійшли думки, що це мають бути ветерани праці, найактивніші наші читачі, ті, хто в царстві книг пізнав радість праці. Адже їм так близькі наші перемоги і наші проблеми. Саме вони першими підтримали акцію «Полюби бїбліотеку і бібліотека полюбить тебе» і подарували нашій книгозбірні чимало цікавої літератури з різних галузей знань. Атмосферу справжнього свята створювали деталі: польові маки та горошок, які красувалися на кожному столику, гості, що завітали, та ідеї, які витали в повітрі приміщення. Бібліотекарі створили для всіх острівець тепла та затишку, оформили полички «Книги з добрих рук», разом з присутніми пригадали цікаві історії з життя бібліотеки, поспілкувалися, посмакували смаколика-ми та кавою. Переможці акції отримали грамоти, а представники фонду Ігоря Колихаєва Ігор Урбанський та Валерій Чиж подарували бібліотеці книги, а учасникам подарунки.
Ідей для покращення обслуговування населення у нас багато, плануємо проводити різноманітні ділові зустрічі, корпоративи, заходи, пов'язані з культурою та мистецтвом, зустрічі поетів, творчі вечори, міні концерти, майстер-класи, обмін з домашньої бібліотеки між читачами та дні «Поміняй книгу на каву».
Якщо в вашому колективі планується видатна дата чи інша подія, будемо раді бачити вас в стінах нашого закладу. А ще запрошуємо всіх бажаючих відвідати літературну кав'ярню, де панує атмосфера літньої прохолоди, затишку та інтелектуального пошуку, що нехарактерно для звичайної кав'ярні. Тут ви зможете зустрітись з друзями, однодумцями, провести час на одинці з книгою. Якщо у вас є вільний час або ви чекаєте на потяг чи автобус, аби не гаяти марно час, зайдіть до нас і ви будете приємно вражені.
Бібліотека - це колиска ідей. Дай Бог, щоб її доля не кінчалася.
// Високе поле. – 2018. – №25. – (22 черв.). – С.4.
Ура, у нас канікули!
Канікули! Канікули! Весела ця пора! Нам хочеться співати - бо це наше життя! Бо ми такі красиві, усміхнені щодня, Сьогодні в нашім таборі - чудове відкриття! Свято, якого з нетерпінням чекали діти і дорослі, відбулося 29 травня в КЗ «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок» урочистим відкриттям літнього табору «Зоряний». На лінійці учні презентували свої загони. Прапор табора підняли Вла-дислав Карпенко та Роман Моргун, учениця 6 класу Марина Румянцева відзвітувала начальнику табірної зміни Галині Миколаївні Костнічевій про початок різноманітних розваг, конкурсів, віршів, пісень.
З вітальним словом з нагоди відкриття пришкільного табору та наближаючим святом Дня захисту дітей звернулася директор школи Вікторія Чорноморченко, яка побажала дітям цікавого дозвілля, але й нагадала, щоб не забували та дотримувалися правил безпечної поведінки.
З .подарунками, традиційно, завітав до шкільло табору «Зоряний» сільський голова Анатолій Чорноморченко, та побажаннями для дітей гарного відпочинку, набратися за період літніх канікул сил та міцного здоров'я, з гарним настроєм і приємними враженнями зустріти новий навчальний рік. До святкового столу дітей були передані вітамінні смаколики.
Про підростаюче покоління не забули і активні спонсори, це Сергій Смірнов, керівник ОФГ «Таврія», який передав до табору спортивний інвентар: волейбольні м'ячі, гімнастичні обручі, настільні ігри, розмальовки, фломастери, маркери, олівці та багато іншого.
А також приватний підприємець Сергій Костнічев -настільні ігри, фломастери, олівці, розмальовки, кольорову крейду та інше.
Отож, малятам цей день запам'ятався іграми, піснями, розвагами та смачним обідом, який з любов'ю для них приготували шкільні кухарі, Марія Грабовська та Алла Дуднїк.
Тож життя у таборі вируватиме.
Г. Іващенко, сільський бібліотекар // Високе поле. – 2018. – №22. – (01 черв.). – С.3.
Гори, гори свіча пам'яті...
На минулому тижні у кімнаті ради ветеранів відбулася зустріч-спогад «Гори, гори свіча пам'яті Гергель Людмили Іванівни».
Людмила Іванівна прожила велике, світле, порядне і щасливе життя. Була працелюбною, пунктуальною і публічною жінкою, люблячою мамою і бабусею.
Її життя, як повноводна ріка при повені, бурхливе, а було й спокійне. Народилася ця жінка 1932 року в селі Нововознесенське в багатодітній сім'ї. Безтурботне дитинство, поряд тато, мама, сестра, брати. Так би іжити. Але настало тяжке випробування - війна, яка принесла багато горя в її родину. Рано осиротіла Людмила Іванівна, бо на війні загинув батько. Настала розруха, голод, холод... А роки йшли.
Після закінчення 8-го класу в 1949 році, Людмила Іванівна пішла працювати. Спочатку - піонервожатою, а потім бібліотекарем в райком партії. Завжди брала активну участь в житті селища. Згодом на районній конференції вона була обрана другим секретарем райкому комсомолу, її завжди можна було бачити в гущі молоді. Успішно закінчила культурно-просвітницький технікум. 20 років працювала методистом районної бібліотеки. Як умілого, енергійного організатора Людмилу направляють директором районної кіномережі. За добру роботу колектив районної кіномережі неодноразово заносився на районну та обласну дошку пошани, нагороджувався грамотами і дипломами, бо кіномережа виборювала перші місця не тільки в області, айв республіці. 18 років, аж до виходу на пенсію, працювала в районній кіномережі. Будучи на пенсії вона працювала 12 років агентом страхової компанії. В Заградівці і Кочубеївці завжди була бажаним гостем, її знали всі жителі, бо це були її дільниці.
З 1995 по 2007 рік працювала заступником голови районної ради ветеранів, була членом президії. До роботи завжди ставилася сумлінно, брала активну участь в патріотичному вихованні молоді, її любили і шанували колеги по роботі за розум, відвертість, сердечність.
19 жовтня 2015 року Людмила Іванівна пішла з життя, а для тих, хто її знав, залишилася світлою особистістю, людиною з великої літери. Пам'ять про Людмилу Іванівну, як нашу колегу, буде вічно жити в наших серцях.
Її люблячий син - Сергій Федорович, який нині проживає в Америці, виявив бажання в ім'я пам'яті про матір, яка працювала у ветеранській організації, зробити подарунок для ради ветеранів - офісні стільці та фотоапарат.
На знак подяки за її безмежну любов онуки Людмили Іванівни виготовили стенд, який присвятили її життю та діяльності. На його урочистому відкритті кожен добрим словом згадав про цю жінку як про колегу по роботі, як громадську активістку і просто хорошу людину.
// Високе поле. – 2018. – №21. – (25 трав.). – С.4.
Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс
Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа.
32 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Горем і болем увійшов у наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після».
24 квітня до Дня Чорнобильської трагедії у комунальному закладі «Високопільська центральна бібліотека» сумісно з комунальним закладом «Високопільський краєзнавчий музей» для учнівської молоді проведено історичний екскурс «Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс». В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Молоде покоління не має права забувати цю страшну трагедію. Ми повинні знову і знову усвідомлювати всю відповідальність за свої дії перед нащадками. Саме тому, бібліотекарі ознайомили учнів із трагічною сторінкою нашої історії.
На зустріч було запрошено ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Миколу Шелеста, який поділився спогадами та дав відповіді на поставлені запитання учнів.
Бібліотекар ЦБ ознайомила читачів з виставкою-репортажем «Сльоза омиває опалену душу», на якій розміщені документальні і художні твори, які висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії. Присутні переглянули документальний фільм «Чорнобиль». На завершення заходу запалили свічку і хвилиною мовчання вшанували героїв і жертв чорнобильської катастрофи.
// Високе поле. – 2018. – №17. – (27 квіт.). – С.4.
Напередодні Великодня у Херсоні розквіт "Писанковий сад"
«Писанковий сад» - саме під такою назвою минулого тижня у Херсоні проходила культурно-мистецька акція, приурочена Великоднім святам.
5 квітня дерева Потьомкинського скверу обласного центру замайоріли різнобарв'ям писанок, квітів, великодніх прикрас. Сюди з'їхалися представники закладів культури та майстри з усієї Херсонщини, аби з притаманною українцям оригінальністю і вишуканістю представити свої вироби.
Продемонстрували свої таланти культармійці та майстри декоративно-ужиткового мистецтва з нашого району - відділ культури, молоді та спорту райадміністрації та Центр культури та дозвілля Високопільської ОТГ.
Організатори свята - Херсонський обласний центр народної творчості, дали унікальну можливість херсонцям та гостям міста поринути в справжнісіньку атмосферу Великодня - свята радості, світла, надії. А розпочав культурно-мистецьку акцію священик УПЦ Київського Патріархату Богдан Костюк. Далі до уваги присутніх представлена концертна програма від культармійців Херсонщини. З невимовною доброзичливістю сприймалися виступи дуету з Високопільщини «Калинонька» у складі Лариси Леонінкової та Тетяни Осміннікової.
В рамках «Писанкового саду» діяла виставка-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, де усі бажаючі мали змогу придбати вироби, виконані у різноманітних техніках, випічку, іграшки, писанки, взяти участь у майстер-класах з писанкарства, розпису та малювання з Великодньої тематики... Певно, виставка-розпро-даж, підготовлена закладами культури Високопільщини, була як ніколи збагаченою різноманітною продукцією і кількістю майстрів, які взяли у ній участь. Свої роботи тут представили: Нововознесенський СБК, Князівський СК, Архангельський СБК, Зарічненський, Новопетрівський СБК, Ольгинський СК, Архангельська селищна, Зарічненська сільська бібліотеки. Також надали свої роботи Аліна Біднина, Алла Онопа, учасники клубу «Рукодільниця» Високопільського ЦКД, ВСШІ «Обдарованість» ХОР та ін.
// Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.1.
Тиждень дитячої та юнацької книги у Високопільській школі
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято - Міжнародний тиждень дитячої та юнацької книги. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов'язане з книгою. Адже воно пов'язане з днем народження відомого датського казкаря Ганса Християна Андерсена. Тиждень дитячого читання зі своїми давніми тра-диціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й набув особливого змісту для кожного читача.
Пройшов Тиждень книги і у КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів». У перший його день у закладі відбулася тематична лінійка «Книга - восьме диво світу», а для наймолодших школярів відбулася гра-подорож «Країна, якої не існує».
Цікавим видався другий день Тижня, під час якого працювала «книжкова лікарня». У рамках цього дня відреставровано 25 підручників та 40 книг художньої літератури.
Вже наступного дня для учнів 3-4 класів відбулась літературна вікторина «Знавці казок Ганса Християна Андерсена».
Казки цього видатного письменника стали надбанням всього культурного світу та увійшли до дитячих книг. Вони перекладені більш як 150 мовами світу та стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо.
Творчість Андерсена переповнює ціла гама людських відчуттів і настроїв: доброти, милосердя, захоплення, іронії, співчуття. І найголовніше - любові!
В передостанній день Тижня дитячої книги з учнями 5-6 класів ми поринули в подорож у минуле на тему: «Як писались книги під час Київської Русі», а у п'ятницю для учнів 7 класу проведено бібліотечний урок «Книги, які всі знають».
Також в рамках Тижня проведено рейд-перевірку стану збереження підручників серед 2-11 класів та визначено найбережливіших учнів, конкурс газет на тему «Реклама книги та бібліотеки», конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой» та «За що я люблю літературу».
Тетяна Складенко бібліотекар // Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.2.
Мій світ, в якому я живу
В теплій, дружній атмосфері, яку створила бібліотекар Потьомкинської бібліотеки-філії Віра Щасна, відбулася зустріч юних читачів з талановитою поетесою, вчителем Нововознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іриною Володимирівною Гребенюк (Дармостук), яка вже три роки мешкає у Потьомкиному.
Ця зустріч, як подих весни, що повіяла легеньким вітерцем і запалила в серцях любов до поетичного слова.
Молода авторка представила присутнім перлини своєї творчості - поетичну збірку - «Пурпурове вітрилко», в якій лягли на папір вірші, написані ще в ранньому віці. Також на розсуд присутніх Ірина представила збірку ліричних творів «Мій світ, в якому я живу», яка навіяла їй спомини про навчання в Бериславському педколеджі та незабутню зустріч з письменником В. І. Жуковським, який подарував юній поетесі збірку своїх віршів з підписом: «Майбутній Лесі Українці - Ірі Дармостук».
Зворушливі рядки віршів лунали з уст поетеси і торкалися струн душі - це про найрідніших людей - маму, бабусю, першу вчительку.
Учениця 7 класу ВСШІ «Обдарованість» з натхненням читала вірші про рідну землю.
Учасниці заходу Г. А. Зікрач та Т. А. Равлінко поділились своїми думками стосовно прозових творів, які публікувалися в періодичній пресі.
Всі присутні, слухаючи прекрасні поезії, відчули ніжний дотик до душі та побажали молодій поетесі натхнення, творчих успіхів на поетичній ниві. А збірочки її поезії збагатять книгозбірню місцевої бібліотеки.
Ольга Цалінська // Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.2.
Великодній ярмарок у Високопіллі
У середу, 4 квітня, центральна площа перед комунальним закладом «Центр культури і дозвілля» перетворилася на яскраву, світлу і затишну вуличку майстрів, бо тут відбулися Великодній ярмарок та культурно-мистецька акція «Писанковий сад». В рамках святкової програми організовано різноманітні мистецькі та просвітницькі заходи, які створили справжній Великодній настрій всім учасникам. Створено велику кількість писанок у різноманітних техніках народного мистецтва. Окрім писанок - різнобарвні квіти, янголи, птахи і стрічки та інше розмаїття великодніх прикрас розмістилися на вітах Писанкових дерев в центрі селища.
Великодній ярмарок, організований Високопільським центром культури і дозвілля, у селищі проводився вперше, та, дивлячись на жвавий інтерес учасників і гостей, сподіваємося, стане традиційним. У рамках заходу проходила акція «Писанковий сад», в якій взяли участь КЗ «ЦДЮТ», КЗ «Високопільська музична школа», ВСШІ «Обдарованність» ХОР, КЗ «Високопільська ЗОШ I-III ст.», КЗ «Високопільський центр культури і дозвілля» з філіями: «Малошестірнянський СБК», «Нововознесенський СБК», «Князівський СК», «Тополинський СК», «Новогригорівський СК», «Потьомкинський СК», КЗ «Високопільський ясла-садок «Барвінок», КЗ «Високопільська центральна бібліотека». Заклади також взяли участь у мистецькій виставці разом з окремими майстрами: Наталія Калінка, Ганна Коваль, Ганна Онопа, Роман Смірнов, Тамара Герман, Аліна Біднина.
Відвідувачі ярмарки мали чудову нагоду придбати сувеніри, паски та безліч смаколиків.
// Високе поле. – 2018. – №14. – (06 квіт.). – С.1.
Велич Тарасового слова
На весні, коли тануть сніги,
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
Минають роки і сторіччя, відходять у небуття покоління людей, змінюються їхні звичаї, вірування та погляди, а великі надбання мистецтва на довго переживають своїх творців.
До таких скарбів світового значення належить і творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Його поезія от уже багато років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.
13 березня КЗ «Високопільська центральна бібліотека» на базі Високопільської ЗОШ бібліотекарі Т. М. Співактаї. В. Кравченко з шкільним бібліотекарем Т. Є. Складенко провели літературну подорож «Велич Тарасового слова». В ході заходу учні ознайомилися з нелегким дитинством Тараса, з його життям та творчою спадщиною.
Переглянули відеофільм «Розповіді про Шевченка», також було представлено книжкову виставку «Свята і вічна істина - Кобзар». Діти мали змогу взяти участь у вікторині «Шевченківськими стежками».
Цей захід допоможе молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Т. Г. Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, державності.
// Високе поле. – 2018. – №11. – (16 берез.). – С.1.
Бібліотека для громади
Ще дмухає холодними вітрами зима, але в повітрі відчувається той неповторний аромат, що притаманний лише весні. Березневий вітер несе з собоюнадію на тепло, на радість і добро.
Весна барвистим рушником протерла зимові вікна, і полинув пташиний спів, сонце почало світити яскравіше. Це прийшло до нас свято - 8 березня.
У цей день кожна жінка чекає якоїсь особливої уваги, мріє почути теплі слова, отримати хоч невеличкий подарунок.
Працівники КЗ «Високопільська центральна бібліотека» з нагоди свята вирішили привітати своїх найактивніших читачок, які не один рік поспіль користуються послугами закладу.
Це люди, які пройшли пліч-о-пліч з книгою все своє життя, які не можуть жити без книг і для яких читати - це значить жити, мислити. За станом здоров'я самостійно прийти до бібліотеки вони вже не в змозі, але за допомогою бібліотечних та соціальних працівників, друзів та знайомих обслуговуються вдома.
Напередодні свята ми завітали на гостини до Надії Мака-ренко, в минулому вчительки Високопільської середньої школи. Для цієї людини пенсія - це не привід для смутку, а час, який вона присвячує улюбленим справам. Вона вишиває, в'яже та багато читає. В ЇЇ оселі можна побачити безліч вишитих подушок, рушників, серветок. А ще - книги, які супроводжують її все життя: по них навчалася сама, потім навчала дітей, і нині не уявляє себе без них.
В подарунок від бібліотекарів Надія Андріївна отримала книги та солодощі. Не забувають свою першу вчительку Юрій Барабаш та Ігор Урбанський. З квітами, подарунками та найщирішими словами привітань вони також відвідали Надію Андріївну.
Теплими словами та невеличким подарунком бібліотекарі привітали Любов Деркач. Це постійна користувачка бібліотеки, яка перечитала, мабуть, більшу частину літератури, що знаходиться в нашій книгозбірні.
Не залишились без уваги та солодощів мешканці будинку для престарілих та одиноких людей. Разом з бібліотекарями їх вітали представники Благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Від щирого серця хочеться привітати не тільки наших читачів, а всіх жінок Високопільщини. Ви - найкращі, наймиліші, ви сильні і слабкі, бо ви - Жінки. Прийміть наші найщиріші побажання, нехай ваші серця наповняться любов'ю, а на душі буде тепло і затишно, і кожен буде оточений увагою і турботою близьких.
Людмила Рагуткіна // Високе поле. – 2018. – №11. – (16 берез.). – С.2.
Слово, напоєне світлом
Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста, пісня і зоря.
Вся Україна славить і вітає
Свого співця – Олеся Гончара!
В квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара.
Комунальний заклад "Високопільська центральна бібліотека" в рамках відзначення ювілею Олеся Гончара активно включилася в спеціальну акцію – велику літературну естафету «Гончар крокує Херсонщиною», яку організовано комунальним закладом «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради.
Мета акції – популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара.
Життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'язані з Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: «Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Берег любові», «Бригантина», «Чари - комиші», «На косі». Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола Пристань, Олешки, Херсон...
Мешканцями Херсонщини О. Гончар неодноразово обирався депутатом до Верховної ради України та колишнього СРСР. Він часто бував у різних колективах області, зустрічався з робітниками, колгоспниками, представниками інтелігенції, з молодими виборцями, студентами.
Бібліотекарями КЗ «Високопільська центральна бібліотека» сумісно з бібліотекарем Потьомкінської бібліотеки-філії для учнівської молоді ВСШІ «Обдарованість» ХОР проведено літературну годину «Слово, напоєне світлом», в ході якої учні дізналися про життєвий та творчий шлях письменника, читали вірші, обговорювали прочитані твори, та ознайомилися з виставкою-портретом «Прапороносець величі людських почуттів».
В Малошестірянській бібліотеці-філії з учнями 5-6 класів відбулася творча година «Творець високого стилю життя». Діти зачитували уривки творів, читали вірші та ознайомилися з книжковою виставкою «Портрет великої людини».
Олесь Гончар – совість суспільства, людина, яка обрала тернистий шлях Служіння народу і до кінця чесно пройшла його.
// Високе поле. – 2018. – №9. – (02 берез.). – С.2.
Полюби бібліотеку, і бібліотека полюбить тебе!
З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити тоді, коли перестає читати. Пам'ятки людської думки накопичувались саме в бібліотеці впродовж багатьох століть.
З метою поповнення бібліотечного фонду новою літературою та в цілях виховання бережливого ставлення до книг, як до джерела знань, КЗ «Високопільська центральна бібліотека» проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу».
Працівники бібліотеки організують книжкову полицю «Книги з добрих рук». Підсумки акції будуть підводитись два рази на рік, а результати висвітлюватимуться на сторінках газети «Високе поле». Всім, хто візьме участь у нашій акції, будемо щиро вдячні. Переможців в декількох номінаціях чекають цікаві призи від Благодійного фонду Ігоря Колихаєва.
Книги приймаємо щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00. Для тих, хто не має змоги принести літературу власноруч, телефонуйте за номером: 096 549-56-79, і працівники бібліотеки приймуть книги у вас вдома.
Людмила Рагуткіна, в.о директора КЗ «Високопільська центральна бібліотека» // Високе поле. – 2018. – №9. – (02 берез.). – С.4.