за 2014 рік

Молодь Потьомкиного з нагоди Дня села отримала музичний центр

На рівнині, серед степів розстелилося невеличке село Потьомкине. Дбайливо упорядковане, з чепурними оселями, писаними садками та квітучими клумбами, як справжня степова квітка.
А літопис села розпочався багато років тому. В 1869 році вільні землі нашого краю заселили німці-колоністи Таврійської губернії і утворили колонію Лондау № 3, яка зберегла назву до 1915 року. А живуть тут споконвіку хлібороби, які господарюють на щедрих, родючих полях ПСП «Високопільське», фермерських та одноосібних господарств, розташованих на території Високопільської селищної ради.
Нещодавно рідному селу виповнилося 145 років. Це час, за який село разом з людьми пройшло нелегкий шлях випробувань, перемог, поразок, злетів і піднесень. Завдяки такому керівнику як Катерина Афанасіївна Лупєєва, наше село стало відомим не тільки на Херсонщині, а й далеко за її межами.
Незважаючи на святкову дату - свій ювілей, відчувається, що війна на сході України наклала особливий відбиток на кожного з сільчан. Адже й наші хлопці-земляки - добровольці Андрій Проценко та Іван Мущицький доблесно тримають оборону в зоні АТО. Вони сьогодні є найкращими прикладом для сільської молоді.
Перед святкуванням була встановлена благодійна скринька. Всі присутні, не байдужі до долі воїнів - патріотів нашої країни, внесли кошти на допомогу українській армії. А пізніше передали волонтеру.
Несподіваним, але приємним сюрпризом став цінний подарунок - музичний центр, подарований селищним головою Р. М. Заставою для юної талановитої молоді села.
Наші серця переповнені радістю і гордістю за наше славне село, яке стало затишною домівкою та поєднало в одну велику родину потьомкинців.

Віра Щасна, бібліотекар // Високе поле. – 2014. – №51 (19 груд.). – С.3.

Потьомкине відзначило День села

Для кожної людини день народження - це особлива подія, а для села - це надзвичайне свято. 145-річчя заснування села Потьомкине відзначили його жителі 21 листопада.
Готувалися ґрунтовно. Напередодні було зібрано багато матеріалів із розповідей старожилів та архівних документів. Тому цікавою була розповідь про історію села завідуючої сільською бібліотекою Віри Щасної.
Із уст ведучих Вікторії Мартинової, директора місцевої школи-дитячого садка, і Тетяни Хижняк, депутата селищної ради, лунали вітання працівникам ПСП «Високопільське», директором якого впродовж багатьох років є кавалер ордена Княгині Ольги III ступеня Катерина Афанасіївна Лупєєва.
Святковим пирогом пригощали усіх тих, хто відзначив чи відзначатиме свій ювілейний день народження у 2014 році. Вітальні пісні лунали для матерів-героїнь, молодих мам та найстарших жителів села.
З великою повагою називали імена людей, які нагороджені орденами та медалями за сумлінну працю.
Приємним подарунком для присутніх був виступ учнів Потьомкинської ЗОШ І ступеня-дитячого садка під керівництвом учителя Світлани Ушкало. З теплотою і гордістю говорили про своїх земляків, які беруть участь в Антитерористичній операції на сході країни. Це Андрій Проценкотаїван Мущицький.
Без уваги не залишилися приватні підприємці, що обслуговують населення Потьомкиного.
На святі було багато гостей. З побажаннями миру і злагоди звернувся до присутніх Високопільський селищний голова Р. М. Застава. До слова був зап-рошений священнослужитель місцевої церкви отець Закхей. Окрасою свята стали пісні у виконанні ансамблю «Берегиня» Високопільського РБК на чолі з керівником В.О. Четвертних.
У світ краси та національної культури манили роботи місцевих рукодільниць Тетяни Дорчинець, Світлани Ушкало, Катерини Лупової, Тамари Конєвої та учениці шостого класу Ані Равлінко.
Хочеться подякувати усім, хто готував вишукані українські страви, представляв номери художньої самодіяльності, брав активну участь у святі.

Тетяна Хижняк, депутат Високопільської селищної ради // Високе поле. 2014. – №48 (28 листоп.). – С.8.

У Князівському клубі запалили свічки пам'яті

Осиротіли клуні та халупи, На вулицях з 'явились людські трупи ~
Подальшої історії прелюд...
Несла свій хрест мовчазна Україна,
Але не стала в скруті на коліна,
Хоча й звірячий був над нею суд...
Цими словами М. Василенко сказав все про ті страшні часи 1932-1933 років.
Тужіння матерів, плач дітей. Великий, невблаганний, тяжкий голод. Люди вимирали сім'ями, селами. Всі ми це пам'ятаємо і ніколи не забудемо.
22 листопада у Князівському сільському клубі відбувся захід «Запали свічку пам'яті», Цей захід відкрила учениця 11-го класу Тетяна Михальченко. Вона розповіла про страждання та загибель людей. Доповнила розповідь книжкова виставка «Голодомор - 33», де були зібрані матеріали про голодомор у районі, а також розповіді очевидців. Були запалені свічки. Працівники дитячого садка виконали пісню «Свіча». А який був смачний хліб, коли завідуюча клубом А. В. Ісупова роздала його по шматочку за спомин померлих душ від голоду. А щоб більше цього не повторилося, всі гуртом біля клубу висадили квіти, які свої'м ароматом та цвітом радуватимуть мешканців, та нехай і ті душі, як зірочки, дивляться на них і знають, що„ми свято бережемо пам'ять про їх страждання.

О.М.Борис, бібліотекар с. Князівка // Високе поле. – 2014. – №48 (28 листоп.). – С.2.

Пам'ятаємо заморених голодом

У народі кажуть: «Хто не пам'ятає минулого, той не має майбутнього». Рано чи пізно, але обов'язково кожна людина і весь народ осмислить своє минуле.
1932-1933 рр. в Україні був великий голод. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безвинних людей зійшло у могилу - старих і молодих, дітей, і ще не народжених - у лонах матерів.
На багатих чорноземах України вмирали люди. Уже в листопаді 1932 не було чого їсти. Почався голод. Великий. Страшний. Невблаганний. Перед ним дверей не зачинити, не зупинити ні плачем дітей, ні тужінням матерів. Він вповзав у хати, населяючи їх мерцями. Люди не плакали, вмирали мовчки. Хто лічив їх тоді? Скільки їх зникло з видноколу? Жили, терпіли - і з життя пішли, терплячи.
Це не було стихійне лихо. В селах зібрали великий урожай хліба. Але його з колгоспів наказано було здати і вивезти. Вивезли навіть той, що залишився на насіння. Потім почали забирати хліб і у селян. Коли ж хліб було відібрано, забирали все, що можна було їсти. По селах ходили спеціальні бригади із своїх же селян і забирали все, навіть у піч заглядали, дивилися, що господиня варила на обід.
Фактично це була дія, свідомо спрямована на фізичне винищення селянства. Навесні 1933 року від голоду вмирало щодня майже 25 тис. осіб, щогодини - 1000 осіб, щохвилини - 17 людей.
Голод охопив територію з населенням 60 млн. осіб, а кількість жертв досягла, за різними джерелами, від 7,5 млн. до 10 млн. осіб.
Голодне лихоліття найболючіше вразило дітей. Вони виявилися найменш захищеними, не брали участі у колгоспному виробництві, а відтак не одержували рятівних 100-300 грамів хліба на працюючого. Прагнучи врятувати їх від голодної смерті, селяни везли дітей у міста й залишали в установах, лікарнях, на вулицях.
Голод охопив усю Україну, але небачених розмірів набув на півдні, сході та в центрі. Від голоду загинули цілі покоління, а відтак було загублено історичну пам'ять нації, оскільки повмирали батьки, що не встигли передати досвіду від свого діда-прадіда. І серед них ті, які могли стати великими вченими, поетами, хліборобами, художниками... Тож хай їм земля буде пухом, а пам'ять про них залишиться серед живих.
Пом'янімо, хоч із запізненням у багато років, тих великомучеників нашої тяжкої історії - мільйони українських селян - жертв небаченого в історії людської цивілізації голодомору. Запалімо свічку, хай її побачать ті, хто став зорями!

Тетяна Співак, бібліотекар КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» // Високе поле. – 2014. – №47 (21 листоп.). – С.2.

Допомога, не чекаючи винагород

Щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними для читачів, КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» намагається йти в ногу з часом, розширюючи сферу своїх послуг намагаючись задовольнити попит читача. Фінансова криза не обминула і нашу бібліотеку. Так склалося, що бібліотека не одержала відповідних коштів на передплату періодичних видань. Директор закладу звернулася до небайдужих людей, фермерських господарств, з проханням допомогти у вирішенні цієї проблеми.
Допомагати. Що може бути вищим за цей благородний порух людської душі? Допомагати від щирого серця, не чекаючи вигоди, не розраховуючи на славу.
Допомагати, щоб принести радість і користь іншому. Саме так вчинили Є.А.Безверхній (фермерське господарство «Ольвія»), Н.І.Пристемська (фермерське господарство «Тетяна»), підприємці О.А.Чередніченко, Н.М.Березінська, Н.В.Гончаренко. Вони допомогли бібліотеці у передплаті періодичних видань. Це люди з відкритим серцем, завжди готові прийти на допомогу.
Колектив центральної районної бібліотеки виносить слова вдячності за допомогу, за ваше чуйне серце, за вашу доброту. Зичимо міцного здоров'я, успіхів у роботі, щастя, сімейного добробуту, миру і злагоди.
Хай вас Бог оберігає від усіх негараздів!

3 повагою колектив КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2014. – №47 (21 листоп.). – С.3.

Незабутня зустріч

До 70-річчя визволення України віл німеиько-фашистських загарбників
Війна, війна! І знов криваві ріки!
І грім гармат, і шаблі дзвін.
Могили, сироти, каліки і сум покинутих руїн.
О. Олесь.
Для 11-го класу КЗ «Високопільська ЗОШ І-III ступенів» проведено «круглий стіл» на тему «Основні етапи визволення України і рідного краю від німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни».
Вчитель історії Катерина Сергіївна Войтенко вела бесіду, опираючись на знання учнів, в якій нагадали про початок Другої Світової війни та Великої Вітчизняної, її характер, план «Барбаросса».
Бібліотекар КЗ «Високопільська ЦРБ» Т. М. Співак підтверджувала свою розповідь цифровим матеріалом про жертви та збитки для України, про питому вагу, внесок Українського народу у Великій Вітчизняній війні.
Учні розповідали, що визволення України розпочалося 18 грудня 1942 року, коли радянські війська вступили на українську землю І Перша гвардійська армія генерала В. І. Кузнецова звільнила с. ПІвневку Луганської області. Вони глибоко розкривали хід наступально-визвольних боїв української армії після перемоги на Курській Дузі. Визволення Харкова, битва за Дніпро, звільнення Лівобережної України, Донбасу, Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська.
Про визволення рідного краю цікаво розповіла Г. А. Зікрач - член президії районної ради ветеранів, відповідальна за напрямок роботи «Ветерани - дітям».
Спогади односельців, учасників бойових дій озвучили Т. М. Співак, Н. В. Туз, про лейтенанта Якова Андреєва, який загинув, визволяючи наше Високопілля, розповіла на фоні виставки «Навічно в граніті і на Високопільській землі» бібліотекар школи Т. Є. Складенко.
У підсумку зустрічі поколінь дана була оцінка війні та показана ціна, яку «заплатила» Україна людськими життями, економічними втратами, моральними збитками і невиліковними ранами в серці і пам'яті тих, хто її пережив.
Внесок українського народу у перемогу над фашизмом - неоціненний. Про це повинні знати молодь і майбутні покоління. Про це ніхто і ніколи не повинен забувати.

Наталя Туз, бібліотекар КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2014. – №44 (31 жовт.). – С.4.

Бібліотечні зустрічі

У розпалі новий навчальний рік. А в центрі освітнього процесу - і районна бібліотека. Ось і на минулому тижні спільно з класними керівниками та бібліотекарями навчальних закладів проведено цілу низку заходів та зустрічей з учнями Високопільської ЗОШ і школи-інтернату «Обдарованість».
21 жовтня в приміщенні районної дитячої бібліотеки відбувся бібліотечний урок «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті» для школярів 5-го класу Високопільської школи-інтернат «Обдарованість», Бібліотекар І. В. Кравченко провела огляд періодичних видань для дітей, які надходять в дитячу бібліотеку, а вчитель української мови О. В. Савченко підготувала із дітьми цікаву інформацію із журналів. Діти виявили великий інтерес до періодичних відань.
22 жовтня на базі КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбулася краєзнавчо-фольклорна конференція на тему: «Нове з історії та традицій Високопілля», присвячена 145-річчю Високопілля.
Захід проведено клубним об'єднанням «Відродження» РБК (Г. А. Зікрач), КЗ «Високопільська ЦРБ» (Т. М. Співак), учнями 8-А класу (кл. кер. Н. В. Лісіцина).
Присутніх ознайомлено зі спогадами старожилів В. Й. Ясінського, В. Т. Фурсенко, з новими дослідженнями, які проводилися експедиційним загоном «Пошук» Високопільської ЗОШ.
Багато цікавого дізналися учні та вчителі про звичаї та традиції нашого краю. Увазі учасників конференції було представлено народознавче дійство «Дівоча коса - то честь і краса».
23 жовтня з учнями 11 класу КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» з нагоди 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників організовано «круглий стіл» на тему: «Основні етапи визволення України і рідного краю від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни».
Учнів було ознайомлено з важливими моментами та подіями тих днів, про оборонні та наступальні бої, які точилися в Україні та на території нашого краю.
В обговоренні взяли участь учні 11 класу, вчитель історії К. М. Войтенко, бібліотекар КЗ «Високопільська ЦРБ» Т. М. Співак, керівник клубного об'єднання «Відродження» РБК Г. А. Зікрач.

// Високе поле. – 2014. – №44 (31 жовт.). – С.4.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Від щирого серця вітаємо бібліотечних працівників з Всеукраїнським днем бібліотек. У цей день наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням, визнавши одним із своїх головних пріоритетів вільний обмін і доступ до інформації, об'єктивно поставило професію бібліотекаря у перший ряд найнеобхідніших і актуальних.
Бажаємо процвітання бібліотекам, а бібліотечним працівникам - натхнення і плідних звершень, міцного здоров'я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благородної місії на користь рідної України.

Голова районної державної адміністрації М.Жук, голова районної ради Л.Жоболда // Високе поле. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.1.

Калейдоскоп бібліотечних новин

4 вересня районна дитяча бібліотека завітала у Високопільський дитячий садок з новими інноваційними послугами «Читання під відкритим небом». Діти разом з бібліотекарем І.В. Кравченко поринули в захоплюючий світ казок. Маленькі слухачі прослухали українську каз «Лисичка в суддях», а також ознайомилися з новою дитячою літературою. Бібліотекар запросила в гості до затишної зали дитячої бібліотеки, а на згадку про зустріч подарувала серію українських казок. Діти були задоволені КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» разом з районним управлінням юстиції (начальник Т. І. Упікало) відбулося засідання клубу «Людина і суспільство» на тему «Запобігання вживання наркотиків в молодіжному середовищі». На засідання були запрошенні заступник голови райдержадміністрації Н. І. Пурик, інспектор кримінально-виконавчої інспекції О. Т. Шара, оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей В. В. Швець, завідувач сектору культури райдержадміністрації Я. В. Гергель, директор РБК О. А. Пасічник. Члени клубу - учні 10-А, 10-Б класів КЗ «Високопільська школа-інтернат «Обдарованість» на чолі з соціальним педагогом Т. Г. Пигидою мали змогу переглянути відеолекторій «Мрія», бібліотекар Н. В.Туз ознайомила з історією виникнення і поширення наркоманії та її наслідками. О. Т. Шара повідомила про можливу відповідальність за вчинення злочинів, пов'язанних з наркотиками. В. В. Швець навів статистичні дані по району. Підсумки зустрічі підбила -  Т. І. Ушкало.

// Високе поле. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.7.

Відродимо смак до читання

З багрянцем золотої осені приходить до бібліотек професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек.
Місією бібліотеки як соціальної інституції є залучення до читання якнайбільшої частини населення, популяризація книги як важливої складової інтелектуалізації суспільства, основи його духовності та культури. І у цьому сенсі пріоритетним завданням бібліотечних працівників є надання користувачам допомоги щодо орієнтування в сучасному літературному потоці.
Бібліотекарів і письменників об'єднує спільна мета - відродити і зберегти потребу у читанні. Щоб задовольнити запити читачів в районі триває акція «Подаруй бібліотеці книгу!» та «Не скупіться на добро», «Для вас відкриті наші двері і серця», які дають можливість користувачам читати цікаві книжки, нові журнали, газети. Та й спілкування з бібліотекарями допомагає людям забути про життєві негаразди, відчути себе потрібними, повірити в себе.
Вивчаючи запити читачів, бібліотекарі проводять анкетування, спілкуються з ними. Кожного року, навесні, ми проводимо районний конкурс «Кращий читач року». Цього року переможцями стали: Каріна Волочан (6 кл., с. Кочубеївка), Юля Шмирук (7 кл., с. Князівка) та Люба Єрьоміна (8 кл., с. Зарічне).
30 вересня бібліотекарями району буде проведено в школах Урок Читання.
Фонди бібліотек району укомплектовані українською та світовою класикою, виданою в другій половині XX ст. Ми вирішили повернути цей незадіяний у постійному читанні пласт бібліотечних фондів до активного використання. З цією метою практикуємо організацію експозицій книг одного жанру (драми, поезії), ретро-виставок «Книги, що читали мої батьки», «Книги з минулого», тижнів зарубіжної літератури та інші.
Популяризація книг не обмежується стінами бібліотек, а виноситься за їх межі. Часто пропонують свої послуги бібліотекарі по організаціях, обслуговують читачів на дому. Під час заходів, які проводяться в школі, гімназії, в районному музеї, в будинку культури організовуємо книжкові виставки, проводимо огляди літератури. В бібліотеках району триває акція «Вивчаємо історію рідного краю».
Слова вдячності заслуговують бібліотекарі: С. А. Жолобчук - Іванівська сільська бібліотека, В. Т. Щасна - Потьомкинська сільська бібліотека, Н. М. Юріна - Малошестірнянська сільська бібліотека, О. М. Борис - Князівська сільська бібліотека, Т. А. Гончаренко - Зарічненська сільська бібліотека, В. М. Яркова - Заградівська сільська бібліотека, І. В. Кравченко - районна дитяча бібліотека, Н. В. Туз та багато інших.
Крилатий вислів «Краса врятує світ» сьогодні потребує трансформації - світ повинен врятувати красу, до якої можна зарахувати і книгу. І цього можливо досягти на рівні співпраці різних інституцій. Адже саме книга, як символ знань та духовності, всіма літературними барвами передає порухи душі особистості, зачіпає струни серця, долучає до прекрасного.
Вітаю всіх бібліотекарів, читачів з Всеукраїнським днем бібліотек. Зичу творчого натхнення, душевного спокою, здоров'я, миру на землі.

Наталя Тарабака, директор КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.7.

Сорочка біла, вишита піснями

До Дня Незалежності України у районному Будинку культури проведено свято вишиванок з назвою «Сорочка біла, вишита з піснями - це символ і оберіг українського народу».
На заході були присутні завідувач сектора культури РДА Я. В. Гергель, члени районної ради ветеранів на чолі з Г. М. Денисенко, постійні відвідувачі заходів - пенсіонери селища та учні.
Також були запрошені директори сільських клубів Високопільської селищної ради з метою запозичення досвіду роботи клубного об'єднання «Відродження».
Присутні з цікавістю слухали розповіді ведучих І.В. Бордюжи та А. Ю. Мудрої про історичне минуле вишитої сорочки, її призначення, виготовлення.
Ще потомки скіфів, народ племені коптів мали вишиті рушники і сорочки. На мініатюрі в «Ізборнику Святослава» (XI ст.) є зображена жіноча постать з вишивками на рукавах сорочки.
Український народ вмів виготовляти сорочки, знав, як використовувати їх магічну дію. Вишиті сорочки служили людині не лише як одяг, а й як оберіг. Раніше сорочка не продавалася, її виготовляла кожна жінка сама. Адже сорочку, за народним повір'ям, не можна було позичати, брати з чужих плеч, навіть дочка не носила мамину сорочку, аби щось погане з маминої долі не повторилося.
Першу сорочечку дитині шили з крижми, на подолі вишивали білими нитками ялички, щоб дитя добре росло і силу мало. На першій дитячій сорочці обов'язково коло пазухи вишивали синім шовчиком кілька хрестиків - на чисте, щасливе присвячене Богові життя.
Дізналися присутні і про весільні сорочки, бо вони були особливими. У якій сорочці вінчалися, у тій і кінчалися. Весільна сорочка вдягалася двічі: на весілля, і на смерть.
Кожна жінка повинна була мати по сім сорочок на будні і на свята.
Керівник гуртка РБК з декоративно-ужиткового мистецтва Т. І. Резніченко показала зразки візерунків, узорів та розповіла, що кодувалося за кожним символом вишивки.
Наталя Туз з районної бібліотеки підготувала виставку-рекламу «Для вас вишивальниці» з гарними і цікавими узорами і матеріалами.
Ансамбль «Берегиня» виконував пісні про вишиванки та українські народні, які співали дівчата, жінки, створюючи узори на вишиванках.
Наше селище має багато талановитих умільців-вишивальниць, у яких хати квітнуть у рушниках, килимках, картинах. На свято запросили тих, хто вишиває сорочки, в тому числі і для учасниць ансамблю «Берегиня». Це М. В. Бондар, Т О. Герман, В. І. Пилипенко, Г В. Чабан, Л. П. Гребенюк. їх чудо-роботи захопили погляди і схвилювали серця присутніх. Це неоцінений скарб, диво пречудове, яке зачаровує своєю незрівняною красою, об'єднує нас як націю, оберігає від зла, вчить доброму.
I дуже цінно то, що бабусі вишивають вишиванки своїм онукам, молоді мами купують їх своїм донечкам та синам. І це підтвердили діти, які брали участь у святі. Валерія Прокопенко, Машенька Зікрач - дошкільнята, Юлечка Власик, якій на третій клас мама придбала вже третю вишиванку в її житті.
Згадали й тих, чиї вишивки на районних виставках цвіли маками, волошками, барвінком і калиною.
Приємним сюрпризом для всіх були солодощі, подарунок від спонсорів - Г. К. Чумної (магазин «Олімп») та М. І. Литвиненко (магазин «Абсолют»), яким щиро вдячні.
Ми з вами українці, нас об'єднує у велику родину любов до пісні, до вишиванки, до рідної Вітчизни - України. Не забуваймо про це. Хай будуть друзі й книги при столі, хай буде пісня й мила вишиванка!

Галина Зікрач, керівник клубного об'єднання «Відродження» // Високе поле. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.7.

Літо для школярів

Безтурботні дні канікул, розваги, відпочинок. Уже який рік поспіль колектив Потьомкінської ЗОШ-дитячого садка відчиняють двері пришкільного літнього табору відпочинку «Сонечко».
Вихователі заздалегідь розробили план заходів, щоб діти з цікавістю провели відпочинок. Табір розпочав роботу у Міжнародний день захисту дітей. Для вихованців влаштували святковий стіл та насичену розважальну програму з музикою, піснями, танцями. Кожен наступний день також був надзвичайним - з іграми, конкурсами, переглядами мультфільмів, годинами математики, англійської мови, екскурсіями та подорожами. Бадьорі, з вудками дітлахи мандрували до каналу, щоб половити рибу, посмакувати печеною картоплею біля вогнища. Спостерігаючи за рослинами і тваринами у полезахисних смугах, діти дізналися, що деякі з них занесені до Червоної книги, і їх слід охороняти.
З великим задоволенням вихованці брали участь у трудових справах «Що вміють наші рученята», в оформлені робіт з природних матеріалів. Побували діти і у Книжковому місті, де їх гостино зустріла Королева Книга та познайомила з героями улюблених казок.
Швидко промайнув час відпочинку у таборі. Дітвора залишилася задоволеною і вдячною за материнську турботу вихователів. А своє враження про відпочинок вони відобразили в малюнках та сфотографувалися на згадку.

Віра Щасна, бібліотекар // Високе поле. – 2014. – №26 (27 черв.). – С.3.

В серцях і пам 'яті народній

Все ожило, пробудилося, набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно і трепетно любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги.
Пам'ять... Вона нетлінна і вічна. Минуло 69 років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя.
Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».
Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам'яті світлі імена тих, хто загинув за незалежність нашої Вітчизни. Не забуваємо ми воїнів, які віддали своє життя за визволення Високопілля. їх чекали рідні, але вони не повернулися з поля бою до рідних домівок. Золотимb літерамb вписані їх імена на стелі меморіалу.
З метою поглиблення знань молодого покоління про героїчне минуле нашого народу, виховання шани і поваги до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу, в центральній районній бібліотеці проведено урок пам'яті «В серцях і пам'яті народній», огляд літератури «Образ захисника Батьківщини в добутках художньої літератури», оформлено книжкову виставку «Будь славен день святої Перемоги».

Тетяна Співак, бібліотекар читального залу КЗ "Високопільська центральна  районна бібліотека" // Високе поле. – 2014. – №21 (23 трав.). – С.8.

Про шкідливі звички говорили із засудженими

Народна мудрість каже: «Подивись на вигляд, і не питай про здоров'я». А й справді, уважніше придивіться до людини, і її вигляд про все розповість.
Будь-яка людина має безліч різноманітних звичок. Одні з них вважаються позитивними, бажаними, інші, навпаки - негативними, шкідливими. Звички стосуються поведінки людини в різних сферах і рівнях діяльності: у праці, відпочинку, в повсякденному житті.
Але коли говорять про шкідливі звички, мають на увазі ті, що впливають на здоров'я людини. Такі звички, як правило - паління, пияцтво і наркоманія. Звички з'являються в ході звикання людини до певних дій, вчинків та поступово стають фізіологічною потребою організму.
У квітні в КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» для засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції відбулося засідання клубу «Людина і суспільство».
Про негативний вплив шкідливих звичок на організм людини осіб, засуджених до покарання не пов'язаних з позбавленням волі, проінформувала начальник районного управління юстиції Т. І. Ушкало.
Бібліотекарями КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» Т М. Співак та Н. В. Туз проведено анкетування «Що я знаю про шкідливі звички?», огляд літератури «Шкідливі звички: міф чи реальність», підготовлено та роздано буклети та пам'ятки.
На засіданні були присутні інспектор районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, лейтенант внутрішньої служби В. В. Навітній, спеціаліст РЦ СССДМ В. В. Смиковський.

Тетяна Співак, бібліотекар читального залу КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» // Високе поле. – 2014. – №18/19 (09 трав.). – С.7.

Книга - перлина знань

Однією з важливих складових людського життя є книга. Напрямком діяльності бібліотеки є залучення користувачів, а особливо молоді до читання сучасної української та зарубіжної літератури.
З метою популяризації читання в молодіжному середовищі в КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» з 22 по 25 квітня проходив Тиждень молодіжної книги, приурочений Всесвітньому дню книги і авторського права.
Учні 9-10 класів гімназії разом з вчителями мали змогу відвідати бібліотечний квест «Книжкове місто». Познайомилися з відділами бібліотеки та її довідково-бібліографічним апаратом. В ігрових формах описували книги і побували бібліотекарями. Відбувся поетичний зорепад «Херсонщина на мапі України» та «Перлини рідного краю», де молодь ознайомилася з Херсонським краєм та поетами Херсонщини, їхньою творчістю.
Протягом тижня працював літературний куточок «Місце для читання». Хлопці та дівчата знайомилися з різними книгами та періодичними виданнями. Обмінювалися цікавим та пропонували один одному ту чи іншу книгу, щоб захотіли її «купити», тобто прочитати. На завершення Тижня відбулася акція «Бібліотека йде в люди». Під час акції бібліотекарі обслуговували читачів на робочих місцях.
Хоча тиждень юнацької книги минув, але двері бібліотеки завжди відчинені для наших читачів, І ми щиро запрошуємо всіх бажаючих до нашого «Книжкового міста" і раді будемо допомогти вибрати кожному літературу за інтересами та вподобаннями.

Наталя Туз, бібліотекар  // Високе поле. – 2014. – №18/19 (09 трав.). – С.8.

Херсонщині потрібен мир

Урочисто, під мелодію гімну Херсонської області у Потьомкинській ЗОШ І ступеня-дитячий садок пройшов урок для школярів «Херсонщині - 70 років».
Вчитель початкових класів Світлана Іванівна Ушкало ділиться фактами з історії утворення Херсонської області.
30 березня, після визволення території Херсонщини від німецьких загарбників, з районів та міст Запорізької та Миколаївської областей була утворена наймолодша область -Херсонська. На карті - це південна Україна, саме та її частина, на якій ми проживаємо.
Херсонщина... Краса її в безмежних степах, лісових краєвидах, морських хвилях, заповідних зонах, високому блакитному небі, щедрому південному сонці. Херсонщину справедливо називають «країною чотирьох морів» - Чорного, Азовського, Каховського, пшеничного.
Найактивніші учні цікаво, з подробицями розповідають про герб Херсонської області та символи, які на ньому зображені - якір, хлібне колосся, циркуль, дубовий вінець, корона, Очаківські ворота Херсонської фортеці.
Школярка Дар'я Бельчик, декламуючи вірш учениці Херсонської школи Надії Теленчук, зуміла передати чарівну велич Херсонського краю.
Херсонщино люба, моя ти перлино!
До твоїх просторів у думці я лину...
Та найбільше вразила вихованців виставка -перегляд «Херсонщина: час, події, люди», де розміщені інформаційні матеріали про відомих людей краю, свідчення, спогади, фотографії. Всі ці матеріали, які з року в рік збирала по зернині бібліотекар, знайшли місце в книзі «Літопис села» -періоду з 10 березня 1944 року - визволення території Потьомкиного по сьогодення.
Затамувавши подих, дітлахи уважно слухають розповіді свідків - односельчан.
Свою любов до рідної землі, рідного краю, до людей, які є прикладом, діти відобразили у своїх малюнках.
Проведений урок надихнув учнів виготовити з кольорового паперу герб своєї маленької Батьківщин - села Потьомкине. А в майбутньому школярі хочуть бачити своє рідне село перспективним, красивим, багатим, а людей - щасливими, працьовитими. І щоб був мир у кожній хаті і ніколи не було війни на нашій рідній землі.

Віра Щасна, бібліотекар Потьомкинської сільської бібліотеки // Високе поле. – 2014. – №13 (28 берез.). – С.3.

Ми повинні пам'ятати

70 років... Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита. Приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійців і в суворих монументах, які є свідками тих грізних років і пере можних боїв.
До 70-річчя визволення Херсонської області від фашистських загарбників бібліотекарі районної бібліотеки Тетяна Співак, Наталя Туз спільно з бібліотекарем КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Тетяною Складенко для учнів 9-11 класів проведено патріотичну годину «Ми повинні пам'ятати».
Немає такого міста чи села, такого поля чи гаю, де б у жорстокій боротьбі не пролилася кров українських воїнів, деб не проявилася їхня могутність і відвага, адже кожен знав, що він захисник рідної землі, народу. Це був справжній героїзм, справжній подвиг заради життя.
Не менш героїчним був і трудовий подвиг народу. Це особлива сторінка в історії війни. Усе працездатне населення працювало для фронту. Заклик «Усе для фронту, все для Перемоги!» знаходив відгук у серцях мільйонів. Єдність, з якою люди протистояли загарбникам, вражає і викликає повагу.
Війна не вивітрюється з пам'яті людей - вона вкарбована в пам'ять народу.
Ми не маємо права забувати тих, хто загинув заради того, щоб ми з вами зараз жили. То ж наше завдання -любити свою Україну, своєю працею і вчинками зробити її сильною, багатою і квітучою.

Тетяна Співак, бібліотекар читального залу КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2014. – №12 (21 берез.). – С.1.

Свято надії, краси та мрій

Справжнім подарунком для високопільських жінок напередодні 8 березня став святковий концерт, підготовлений творчим чоловічим колективом аматорів району.
У цей день керівники району -голова районної державної адміністрації Віталій Кучерук та Високопільський селищний голова Руслам Застава знайшли особливо щирі і теплі слова, щоб привітати жінок, подякувати їм за невичерпну доброту, нелегку працю, ласку і духовну красу.
За особливий внесок у розвиток району та високий професіоналізм у своїй сфері грамотами та подяками від голови адміністрації нагороджено низку жінок району.
Веселі ведучі Сашко Болбас та Сашко Кисельов осипали присутніх компліментами та жартами. Чимало бурхливих оплесків від ніжної статі отримали артисти святкової сцени: вихованці та керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості: колектив «Кришталь», Тетяна Чередніченко, Лариса Пашинна, Анастасія Кордюк; вихованці дитячої музичної школи ансамбль «Домісолька» (керівник і. Потапенко), учні фортепіанного відділу Даша Лаврович, Кристина Козельська, Наталя Тарнавська (керівник Г Ратушна); В'ячеслав Педченко, директор Архангельського Будинку культури, Олександр Суздаль, директор ЗаградІвського СБК, Віталій Савицький, Кочубеївський СБК та нещодавно знову зібраний у своєму складі вокально-інструментальний ансамбль «Панорама» (керівник О. Ємельянов), який вже має своїх прихильників різного віку. Створюючи приємну атмосферу з музики і святкового настрою, аматори здійснили задумане - подарували жінкам справжнє жіноче свято.
У рамках заходу працівники бібліотеки та Будинку культури влаштували виставки «Душі і рук творіння» І «Жінка - берегиня роду, держави». На них представили свої роботи більше 20-ти майстринь з усього району.

Оксана Пасічник // Високе поле. – 2014. – №11 (14 берез.). – С.1.

Шлях Кобзаря це шлях народу

У літературі кожного народу є свої талановиті творці поетичного слова, письменники та поети, які прославляють свій народ, свою Батьківщину. Таким для українського народу єТ арас Шевченко - поет, ім'я якого оповите невмирущою любов'ю і славою.
Все йде, все минає... Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують усвіти в пошуках краю землі, у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить й ім'я великого українського поета Т. Г. Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, - писав поет, -становить частину історії моєї Батьківщини».
Тарас Шевченко увійшов в історію української культури як великий демократ, видатний поет, прозаїк, драматург, художник, творець нової літератури та літературної мови, як виразник дум і пророк нашої нації.
Вже більше ста п'ятдесяти років пройшло як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї батьківщини, до свого народу. Не одне покоління українців виховувалося на його творах, які є актуальними і сьогодні. Тому у КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» вшанували пам'ять великого Кобзаря. В актовій залі пройшла зустріч учнів 5-7 класів з бібліотекарем районної бібліотеки Т.М. Співак та бібліотекарем шкільної бібліотеки Т. Є. Складенко, які перегортаючи сторінки усного журналу «Шлях Кобзаря - це шлях народу», ознайомили дітей із життєвим та творчим шляхом поета. Школярі декламували вірші, прослуховували твори покладені на музику, показували інсценізацію з життя малого Тарасика, слава про якого пережила його на сотні літ. Учні з цікавістю переглянули відео. «Музей Т Г. Шевченка». У наш час полум'яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезій, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє.

Тетяна Складенко // Високе поле. – 2014. – №11 (14 берез.). – С.2.

Найкращий читач України - 2014

Протягом усього життя ми звертаємося до книги, яка розкриває перед нами чарівний світ - світ краси, добра, ідей і роздумів, збагачує нас духовно.
26 лютого в дитячій бібліотеці-філії КЗ «Високопільська ЦРБ» відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України - 2014». Вже багато років поспіль проводиться цей конкурс. Він здобув популярність у юних книголюбів, і все більше дітей беруть у ньому участь.
Цього року перевірили власні сили під час літературних іспитів учні 6, 7 та 8 класів.
Виборювати звання «найкращого читача» з'їхалися 30 юних читачів із усього району. Кожному з них треба було подолати певну кількість літературних перешкод на шляху до омріяних призів.
Хочеться відзначити високу загальну ерудицію учасників конкурсу. Це свідчить про велику любов до літературного слова, до читання взагалі. А ще конкурс показав, що читачі Високопільщини розуміють - найкращий їх друг і товариш - це розумна, мудра корисна книга, яка була І є не лише джерелом, а й справжнім вихователем.
За результатами проведених конкурсних завдань і тестів було визначено переможців II етапу конкурсу. Кращими читачами району у 2014 році стали: Волочан Каріна (6 кл.) с. Кочубеївка; Шмирук Юлія (7 кл.) с. Князівка; Єрьоміна Любов (8 кл.) с. Зарічне.
Переможці конкурсу отримали подарунки, а всі учасники були нагороджені дипломами.

Інна Кравченко бібліотекар дитячого сектору КЗ "Високопільської ЦРБ"  // Високе поле. – 2014. – №10 (07 берез.). – С.7.

Афганістан болить в моїй душі

Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає,
А біль Афгану - на віки
В душі чомусь не замовкає...

Сльози жалю й співчуття виступали на очах у кожного, хто дізнався, що його син, друг, родич, або ж просто знайомий служили в Афганістані.
Потрапляли туди 18-річними юнаками, наївними та мрійливими, які мало що в своєму житті звідали. Вони дали військову присягу і мусили її виконувати. І за два роки поверталися посивілими, загартованими у війні, навченими виживати у складних умовах війни, коли доводилося дивитися в очі смерті. А ще - втратчати бойових товаришів, бачити, як на твоїх руках вмирає друг, побратим, командир...
15 лютого в Україні відзначають річницю виведення радянських військ з Афганістану. Вже 25 років минуло, а в пам'яті «афганців» і досі живі події тих часів. Та війна, учасниками якої вони були, тепер приходить у спогадах і снах.
11 лютого в актовій залі КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» з нагоди відзначення 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану вчителями школи та бібліотекарями КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» Тетяною Співак та Наталею Туз проведено урок мужності «Афганістан болить в моїй душі». Зустріч розпочав вчитель предмету «Захист Вітчизни» Леонід Складено. Він наголосив, що 15 лютого - дата, яка закарбувалася в серцях багатьох людей, людей які виконували Інтернаціональний військовий обов'язок на чужій землі Афганістану. Афганська війна у різних людей викликає різне ставлення. І цілком зрозуміло, що точка зору тих, хто брав безпо¬середньо участь в бойових операціях, пев¬ною мірою відрізняється від поглядів тих, хто, на щастя, на тій війні не був.
Учні 8-А, 8-Б класів (класні керівники О. А. Пилипенко та Т.С. Нойок), учні 9 класу (класний керівник Л. Г. Складенко), 10-А класу (класний керівник В. В. Шкуропат), 10-Б класу (класний керівник В. О. Згоник-Сафронова), 11 класу (класний керівник В. В. Чиж) мали змогу зустрітися з очевидцем тих лихоліть -головою районної спілки ветеранів Афганістану Валерієм Чижом. Він поділився своїми спогадами про бойові операції, армійські будні воїнів-афганців.
Присутні на заході також переглянули документальний фільм - реальні кадри бойових дій в Афганістані. Діти читали вірші, хвилиною мовчання вшановували пам'ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

Леонід Складенко, вчитель предмету «Захист Вітчизни», Тетяна Спывак, бібліотекар читального залу КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» // Високе поле. – 2014. – №8 (21 лют.). – С.2.

Велике читання - Великої людини

Уже декілька років поспіль бібліотекарі КЗ «Високопільська районна центральна бібліотека» започаткували нові бібліотечні послуги - винос літератури за межі бібліотеки.
Проблемою для бібліотек України є зменшення читаності. Ця проблема не оминула і нашу бібліотеку. Ми в цьому році поставили перед собою завдання якнайбільше привернути увагу читачів до бібліотеки, залучити якнайбільше користувачів до читання. Бібліотекарі району працюють під гаслом «Ви ще не читаєте? Тоді ми йдемо до Вас».
Бібліотекарі переймаються проблемами своїх читачів, вивчають їх запити. Дцже не даремно здавна вважали бібліотекарів лікарями людських душ. Для читачів організовані інформаційний куточок «Життя району» та «Куток пенсіонера», де вони можуть одержати детальні відповіді на питання, які їх турбують.
З 1 лютого в КЗ «Високопільська районна центральна бібліотека» започатковано регіональний обласний проект «Велике читання - Великої людини». Метою цього проекту є залучення керівників району до читання, яких ми запрошуємо підтримати цей проект, а також взяти участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу!".

Наталя Тарабака, директор КЗ "Високопільська районна центральна бібліотека" // Високе поле. – 2014. – №6 (07 лют.). –  С.8.

Шевченківськими стежками

15 січня в актовій залі КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» на виконання завдання Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка клубом «Натхнення» районного Будинку культури проведено літературну зустріч «Шевченківськими стежками».
У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Наталія Урбанська, працівники сектору культури райдержадміністрації та центральної районної бібліотеки, педагогічний та  учнівські колективи КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів».
Своїми знаннями, дослідженнями творчого шляху видатного українського поета ділилися бібліотекар Тетяна Співак та методист районного Будинку культури Крістіна Пасічник.
У ході зустрічі Наталія Урбанська зазначила, що у цьому році минає 200 років з дня народження славетного сина України Тараса Шевченка. 2014 рік Указом Президента України оголошено Роком Тараса Григоровича Шевченка. Народ пам'ятає про Кобзаря та вшановує його пам'ять.
На завершення заходу учасники клубу «Натхнення» подарували присутнім кілька номерів художньої самодіяльності.

// Високе поле. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.2.

Відкрито виставку до від дня народження Т. Г. Шевченка

14 січня в приміщенні районного Будинку культури на виконання завдання Президента України щодо належної підготовки -  до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в відкрито виставку «Шевченківськими стежками».
У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Наталія Урбанська, завідувач сектору культури районної державної адміністрації Яна Гергель, працівники центральної районної бібліотеки, учні комунального закладу «Високопільська спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Херсонської обласної ради.
Бібліотекарі ознайомили відвідувачів з життям та творчістю Кобзаря, чудовими творами Т.Г. Шевченка, у яких він оспівує  красу української природи. Діти й пізнавали Шевченка як художника, портретиста, пейзажиста.      На виставці представлено матеріали про Тараса Шевченка, починаючи від окремих видань, і закінчуючи перекладами його творів іншими поетами. Крім того, експонуються літературно-біографічні публікації, художні твори, а також хроніка повідомлень про великого українського поета. Значне місце займають репродукції портретів, написані Т.Г. Шевченком. Виставка діятиме постійно і буде доповнюватися новими цікавими документами до ювілею великого Кобзаря.

Галина Босюк // Високе поле. – 2014. – №3 (17 січ.). – С.2.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031