за 2015 рік

Добрі серця

Чи задумуємося ми над таки­ми поняттями як доброта, ми­лосердя, благодійність? Ма­буть зараз частіше, за будь-яких обставин ми маємо пам'ятати, що кожен з нас - Людина. Дуже приємно, що в наш нелегкий час живуть люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо,доброзичливо та від щирого серця. В цьому році нашій бібліотеці довелося зіткнутися з тим, що на 2016 рік могли залишитися без періодичних видань. І тут на до­помогу прийшли місцеві спонсо­ри: ОФГ «Таврія» (керівник С. І. Смірнов), ПП Моргун О.М., ПП Моргун М. М., ПП Тріскало Н. В., ПП Подоба О. А., які підтримали, виділивши кошти на підписку 8 найменувань газет і журналів. Ця підтримка - свідчення вашого небайдужого ставлення до про­блем Новомиколаївської грома­ди. Велике вам спасибі, хай Гос­подь сторицею віддячить за ваше розуміння і підтримку!

Галина Іващенко, бібліотекар // Високе поле. – 2015. – №52 (25 груд.). – С.2.

Свято для хліборобів у Князівському клубі

Хліб священний лежить на столі -
Запашний ірум'яний, високий.
Знають добре старі і малі,
Що то рук хліборобських неспокій.

«Хліб - усьому голова» - у цих мудрих народних висловах втілилося одвічне шанобливе ставлення до хліба. Бо хліб споконвіку є мірилом життя людського. Яких би ми висот не досягли, будучи академіком чи доктором наук, космонавтом чи юристом, генієм чи просто робітником у кожного з нас на столі лежить праця хлібороба. Мудрі люди багато склали приказок, та основна з них: хліб та вода - голоду нема. Згадаємо 1932-1933 роки. Скільки загинуло українців» страшно навіть подумати, коли у домі ні крихти хліба. Боляче згадувати ті голодні часи. Тому завдання кожного з нас навчити майбутнє покоління дбайливо стави­тися до хліба і до людей, працею яких він здобувається. Саме свято хліборобів, трударів села відбулося у Князівському клубі: «Хліб - усьому голова». Ведучі заходу Ксенія Афанасієвська та Юлія Тімєргєлєєва озвучили рядки, присвячені нашим хліборобам та умілим рукам. Адже завдяки їх праці хліб - як сонце сяє на наших столах. Активну участь у святі взяли діти: Іринка Север'янова, Аринка та Сашко Кучмяки, Сашко Тімєргєлєєв та Даша Чумна. Вони виконували пісні та читали вірші. У кінці заходу усі присутні мали змогу пригоститися запашним короваєм. Щиру вдячність у проведенні заходу хочеться висловити спонсорам Сер­гію Дімітрієву та Ніні Пристемській. Від усього колективу бажаємо вам здоро­в'я та наснаги. Хай колосяться золотисті ниви з року в рік, даючи багаті вро­жаї. Адже людині потрібно основне: здоров'я, мирта хліб на столі. Це радість нашого життя та майбутнього покоління.

Олена Борис, бібліотекар с. Князівка // Високе поле. – 2015. – №50 (11 груд.). – С.2.

Вшанування Дня Гідності та Свободи у КЗ «Високопільська ЗОШ»

«Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року - Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив Петро Порошенко. З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збе­реження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктив­ної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності грома­дян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013-го-лютому 2014-го стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її євро­пейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встано­вити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада». У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи у КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» з метою вшанування патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів та Європейського вибору України, шкільним бібліотекарем Тетяною Складенко разом з бібліотекарями районної бібліотеки Тетяною Співак та Інною Кравченко для учнів 7-8 класів проведено захід до Дня Гідності та Свободи, де учні читали патріотичні вірші, присвячені героям «Небесної Сотні», також школярі з цікавістю переглянули відеофільм «Євромайдан - 2014» для учнів 9-11 класів. Класним керівником 10 класу Олександром Пилипенком спільно з методистом РБК Тетяною Осмінніковою проведено виховну годину до другої річниці Революції Гідності в м. Києві (відновили хронологію подій на Майдані) У цей день наші вчителі та учні приєднуються до привітань на ад­ресу всього українського суспільства! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і за­хищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

Тетяна Складенко, бібліотекар КЗ «Високопільська ЗОШ» // Високе поле. – 2015. – №45 (06 листоп.). – С.3.

Рідна мова - мова калинова

9 листопада ми відзначаємо День української мови. Кожен народ іде своїм шляхом до її створення. Батьківщина починається з батька-матері, з оселі, де ми вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють наші батьки, з України, де ми народилися і живемо. Україна - золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана зеленню. Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою ніжну любов до краю, до народу. Українська мова прекрасна в наших піснях. Від сивої давнини до наших днів, у радості і горі рушник - невід'ємна частинка нашого побуту. Із хлібом-сіллю на рушнику та теплим добрим словом зустрічають дорогих гостей. Проводжаючи сина в далеку дорогу, мати дарує рушник, як оберіг від лиха.
І де б ти не був, скільки б мов ти не знав, та рідна мова - мова калинова, хай завжди живе з тобою, як хліб, як рушник,  як пісня. А хто хоче знати звідки пішла наша мова, та справжніх , творців української мови: як Борис Олійник, Тарас Шевченко, Ліна Костенко, Леся Українка, Борис Грінченко та багато інших, вам завжди допоможуть бібліотеки. Хочу закінчити такими словами:
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мова!
У барвінки зодягайся, українське слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб жили ми кожної днини добрі і веселі!

Олена Борис, бібліотекар Князівської бібліотеки // Високе поле. – 2015. – №45 (06 листоп.). – С.3.

Борис Олійник - світоч української поезії

Борис Олійник - відомий поет, літературознавець та політик, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герой України...
За його ім'ям - ціла епоха! Доля йому щедро насипала: щастя і радості, перемог і поразок... А найщедріше -таланту, мудрості та розуму. Мав і має високі посади і відповідальність за долі інших, почесні звання і нагороди, займався і займається громадською та політичною роботою. Але скільки б цікавих фактів із його біографії ми не згадали, всеодно Борис Олійник найперше Поет з великої літери та класик сучасної української літератури. Борис Ілліч - світоч нашої поезії.
20 жовтня КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» оформила книжкову виставку «У дзеркалі слова», присвячену 80-річчю від дня народження Бориса Ілліча Олійника. На виставці було представлено літературу про життєвий і творчий шлях поета, збірки і окремі публікації віршів, твори, присвячені рідному краю та багато іншого.

// Високе поле. – 2015. – №44 (30 жовт.). – С.4.

До 25-річниці Революції на граніті

Лекція для старшокласників

20 жовтня КЗ «Високопільською центральною районною бібліотекою» проведено лекцію з нагоди відзначення 25-річниці студентської Революції на граніті для учнів старших класів Високопільської школи-інтернат II-III ступенів «Обдарованість» ХОР.
Присутні дізналися, що рівно чверть століття тому, 2 жовтня 1990 року, у Києві на Майдані Незалежності студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування, висунувши політичні вимоги. Більшість учасників революції становила молодь із Києва, Львова, Дніпропетровська, Луганська.
Після прийняття постанови ВР УРСР щодо врахування вимог студентів-голодувальників 17 жовтня 1990 року Революція на граніті успішно завершилася.

// Високе поле. – 2015. – №44 (30 жовт.). – С.4.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотечних установ району!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Це свято свідчить про повагу суспільства до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.
Висловлюємо вам вдячність за багатогранну благородну діяльність, бажаємо творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів та звершень у вашій благородній просвітницькій справі на благо розвитку України!

// Високе поле. – 2015. – №40 (02 жовт.). – С.1.

Бібліотека - храм людської мудрості

Коли у вересні кружля осінній лист
І ллється з неба сонячне проміння,
Вшановуєм бібліотечний хист,
Бібліотечну працю, вміння.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Є багато див на землі, створених природою і зроблених Людиною, та чи не найбільше диво з див - книга. У ній весь неосяжний світ.
Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Сьогодні книгозбірні - це інформаційні, культурні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення. Бібліотечна мережа району налічує 17 книгозбірень. Тут працюють справжні помічники та порадники на шляху до вершин знань і мудрості народу. Бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і.непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.
Бібліотеки району брали активну участь у обласному проекті «Поети Херсонщини», у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», акціях «Низький уклін солдату-визволителю, любов і шана молодих сердець», «Милосердя» та ін. Велика робота проводиться з патріотичного виховання молоді. Так по всіх книгозбірнях району пройшли «Ігри патріотів». Бібліотекарі співпрацюють зі школами. На районному рівні пройшов конкурс «Кращий читач року».
Тож за клопітку працю та за любов до книги щирі слова вдячності і шани адресую колегам, які допомагають кожному користувачу задовольнити його запити і уподобання, хранителям людської мудрості - бібліотекарям районної і дитячої бібліотек, працівникам сільських бібліотек, ветеранам бібліотечної справи, які вже на заслуженому відпочинку.
Дякую усім користувачам бібліотек за їх нове світосприйняття, за  їх нове світосприйняття, за сучасні потреби, з якими вони звертаються до бібліотек, а також за різноманітні літературні уподобання, які вони там отримують.
Щиро вітаю вас, дорогі мої друзі і коллеги, з професійним святом.  
Завжди у храмі хай панує спокій,
Благополуччя й щедрість книжних нив.
Щоб не спішили швидко бігти роки,
Нехай багато буде гарних днів.
До вас, хранителі чудес книжкових,
Нехай приходять вдячні читачі.
Я зичу вам удачі і любові,
Хай тепло й затишно в вас буде на душі. 

Наталя Тарабака, директор КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.3.

Вишитий рушник - то символ України і образ нашого народу

Саме під такою назвою до Дня Незалежності України у районному Будинку культури відбулося дивовижне свято вишитого рушника, яке підготували керівник клубного об'єднання «Відродження» Галина Зікрач разом з ансамблями «Берегиня» та «Надвечір'я».
Світлиця, де проходило свято, розквітла різнобарвними рушниками, що представляли виставку «Рушники, рушники - це моєї матусі вінки». Районна бібліотека та бібліотекар Тетяна Співак підготували виносну виставку «Для вас, вишивальні».
Розпочали свято наймолодші його учасники - Діана Жидик, Стас і Владислав Бикові, Маша Зікрач, Валерія Четвертних з інсценізацією «Українські діти» та піснею «Рушничок матусі».
Ведучі заходу Алла Мудра та Ольга Новітня повели присутніх у цікаву подорож з історії рушника, його призначення, видів вишивок та змісту їх малюнків.
Більшість гостей заходу принесли свої рушники, аби дізнатися у яких випадках вони, за своїм призначенням, несуть магічну дію і служать оберегами. Цю розповідь-консультацію проводила знавець вишивки, керівник гуртка «Рукодільниця» РБК Тетяна Резніченко.
Активну участь у святі взяла Світлана Ковалень, яка порадувала присутніх не лише своїми віршами й піснями про рушник, а й короваєм для присутніх.
Від районного Будинку культури виступила Тетяна Осміннікова, а від усіх присутніх зі словами вдячності звернулася голова районної ради ветеранів Галина Денисенко.
Багато слів вдячності прозвучало від задоволених учасників свята. Дуже рада, що люди отримали позитивний заряд енергії, тим самим примноживши бажання зберігати народні звичаї та традиції. Пам'ятайте, українська хата без вишитого рушника - не хата. Обов'язково, аби захиститися від злих сил, слід над іконами вішати рушники. Також слід пам'ятати, хліб-сіль на рушнику - символ гостинності, накоитий хліб рушником - на багатство.
Рушник супроводжує людину усе її життя - на родини, хрестини, весілля, проводи до армії і т. д. Велику силу має рушник, який залишається від матері. Бережіть мамин рушник, то ваша доля. Беріть його частіше до рук, він вам додасть тепла і сили, добра і надії. Виший рушник сину чи донці з найкращими думками. Нехай він оберігає їх у житті, допоможе здолати похмурі та скрутні часи.
Шануйте, друзі, рушники!

Галина Зікрач, керівник клубного об'єднання «Відродження» РБК // Високе поле. – 2015. – №37 (11 верес.). – С.8.

Стартує акція «Бібліотека українського воїна»

У бібліотечних закладах району розпочата Всеукраїнська Акція «Бібліотека українського воїна», ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців. У ході проведення Акції будуть прийматися та передаватися до бібліотек військових частин Збройних Сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
КЗ «Високопільська ЦРБ» запрошує жителів району взяти участь в Акції. Літературу даної тематики просимо приносити до бібліотек району.

Наталя Тарабака, директор КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. – 2015. – №20 (15 трав.). – С.4.

Правовий брейн-ринг "Світ дитинства, захищений правом"

З метою поглиблення знань з правового виховання, 9 квітня у Високопільській ВСШІ «Обдарованість»ХОР проведено правовий брейн-ринг «Світ дитинства, захищений правом» серед учнів 10-х класів.
Організували захід учитель права Сергій Володимирович Скірко та бібліотекар районної дитячої бібліотеки Інна Володимирівна Кравченко. Оцінювали конкурс завідувач сектору культури Я. В. Гергель, начальник відділу освіти Л. О. Гречка, начальник управління юстиції Т. І. Ушкало, начальник служби у справах дітей Р. В. Чередніченко, завідувач сектору молоді та спорту В. В. Коперко.
Гра складалася з 6 турів: «Правознавча бліц-розминка», «Інтелектуальний штурм», «Юридична математика», конкурс капітанів у формі юридичного марафону, захист міні-проектів, юридична консультація. «Ситуація».
У ході конкурсів команди «Феміда» та «Радикали» показали високі знання в області права. За підсумками журі переможцями  стала  команда «Феміда». Голова журі Я. В. Гергель нагородила учасників турніру подарунками.

Наталя Тарабака, директор ЦРБ // Високе поле. – 2015. – №16 (17 квіт.). – С.2.

Вітання жінок Потьомкиного

Весна - найпрекрасніша пора року, яка приносить нам чарівне жіноче свято 8 Березня.
Напередодні цього дня колектив Потьомкинської школи-садка запросили на святковий ранок найрідніших для своїх вихованців людей - мам та бабусь. Одягнені у вишиванки, учні 1-4 класів та дошкільнята привітали своїх рідних піснями та віршами і подарували квіти-сюрпризи, виготовлені власними рученятами.
Не залишились поза увагою і жінки колективу ПСП «Високопільське». Вони одержали цінні подарунки, а ветерани праці та пайщики -смачні солодощі, які доставили їм до домівок чоловіки села.
Естафету святкування 8 березня продовжили учасники художньої самодіяльності сільського клубу. Родзинкою святкового концерту стала пісня «А сорочка мамина» у виконанні мами і доньки Тетяни та Анни Раелінко.
Теплом і затишком заповнили глядацький зал пісні у виконанні художнього керівника Високопільського Будинку культури Тетяни Осмінікової. А наймолодші талановиті учасники Марія Проценко, Вікторія Гончар, Валерія Могильна, Ян Зубрик, Анатолій Тупіконь, Анастасія Порицька, Тетяна Чуркіна та інші веселили глядачів сучасними танцями та частівками, гуморесками та жартами.
Ми бажаємо жінкам щастя, здоров'я, добробуту і миру. Сподіваємося, що все ж татусі зуміли подарувати своїм жінкам хоч маленьку радість та надію на краще.
Уклін усім вам, дорогі жінки!

Віра Щасна, бібліотекар // Високе поле. – 2015. – №11 (13 берез.). – С.3.

Жінка - запрошення до щастя

Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, сектор культури райдержадміністрації запросив усіх представниць прекрасної статі відвідати виставку майстринь району та отримати задоволення від святкової концертної програми. І дійсно - все задумане збулося.
Зі сцени жіноцтво району привітали голова районної державної адміністрації Сергій Овчарук та Високопільський селищний голова Руслан Застава. Своє мистецтво присутнім дарували найкращі аматори району, колективи художньої самодіяльності і окремі виконавці - ансамбль «Берегиння», вокально-інструментальний ансамбль «Панорама», дует «Два кольори», Сергій Овчарук, Р. Жуковта С. Лопушинська, А. Самарчук та П. Козіна від районного Будинку культури; дует «Жайвір» та Олександр Суздаль з Заградівського СБК; В. Братченко з Нововознесенівського СБК; В. Савіцкий з Кочубеївського СБК; В. Педченко з Архангельського СБК; дует «Контраст» (Д. Орєхов і А. Мироненко) з ЦДЮТ; ведучі: О. Кісильов від дитячої музичної школа та О. Болбас - РБК. Аплодисменти глядачів не стихали протягом усього концерту, а це немало-небагато дві години. За словами відвідувачів вже давно вони не отримували такого драйву.
У фойє закладу була розгорнута виставка декоративно-прикладного мистецтва, організована керівником клубу «Рукодільниця» І.І. Резніченко та районною централізованою бібліотекою. Очі глядачів розбігалися від яскравих картин і виробів.
Працівники бібліотеки влаштували флеш-моб «Привітай жінку», участь у якому взяли усі бажаючі чоловіки. Вони писали побажання на плакаті усім жінкам. Захід відвідали близько 500 жителів та гостей селища.

Олена Орєхова // Високе поле. – 2015. – №11 (13 берез.). – С.1.

Урок права для новомиколаївських школярів

25 лютого в Новомиколаївській сільській бібліотеці відбувся урок права з учнями 5-6 класів КЗ «НВК Новомиколаївська ЗОШ I-II ступенів-дитячий садок».
Метою заходу було ознайомлення з питаннями правової освіти. Ми постійно в житті стикаємося з правовими обставинами, та багато з нас навіть не підозрюють, що наші дії мають правову оцінку. Щоб уміло І правильно користуватися правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи права і законні інтереси інших, потрібно знати закони.
Україна була, є і буде правовою державою. Основним законом України є Конституція. Михайло Грушевський наголошував: «Добре робити історію, важніше, ніж гарно писати її. Добра Конституція вартіша, від геніальної поеми...»
Права, якими ми володіємо, визначені в КонституціїУкраїни. Цікаво, що перша європейська конституція в сучасному розумінні була складена саме українцями. Це «Пакети й Конституція законів і вольностей Війська Запорізького", її прийняли 5 квітня 1710 року при обранні гетьманом України Пилипа Орлика.
На моє запитання: «Чи знають діти свої права?» Вони жваво, один за одним почали перераховувати: «право на життя», «право на ім'я», «право вільно виражати свою думку», «право на освіту», «право на відпочинок», «ніхто не має права карати дитину» та інші.
Слухаючи їх відповіді, мене охоплювало відчуття гордості за наших дітей, адже сьогоднішні діти - це дорослі XXI століття. І їх вік дозволяє зазирнути у нове тисячоліття і самореалізуватися у майбутньому.
Цілком зрозуміло, що це не так просто, особливо в такий буремний час, коли разом з ними росте і розвивається наша молода і водночас стародавня Українська держава. Тому потрібно знати не тільки права, а й обов'язки. Школярі показали високий рівень обізнаності стосовно обов'язків громадянина України захищати Вітчизну, шанувати державні символи, охороняти культурну спадщину, піклуватися про батьків та інші.
У другій частині уроку серед дітей проведено гру-імітацію «Сонце дитинства». У ній команди обігравали життєві ситуації.
Закінчився урок рядками вірша «Рідна Україна»:
Рідна Україна - за столом родина,
Яром-долиною стелиться туман,
Батькова розмова - тиха, вечорова,
Мамина молитва - вічний талісман.

Галина Іващенко, бібліотекар // Високе поле. – 2015. – №10 (06 берез.). – С.8.

Лілія Жоболда провела зустріч з культпрацівниками

11 лютого голова районної ради Лілія Жоболда провела зустріч з керівниками закладів культури району. Підчас зустрічі було озвучено завдання програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2015 рік в розділі «Культура та духовність». Головою ради акцентовано на тому, що в районі збережена мережа закладів культури, Це 20 закладів клубного типу, 15 бібліотек, комунальні заклади «Високопільський районний краєзнавчий музей», «Високопільська дитяча музична школа», «Високопільський районний Будинок культури», «Центральна районна бібліотека». Існуючі культосвітні заклади є чи не єдиними осередками, що задовольняють культурно-дозвільні потреби населення і традиційними центрами з розвитку народної творчості.
Лілія Жоболда підкреслила також, що головне завдання в поточному році - не тільки зберегти мережу закладів культури, а й ефективно її використати для розвитку аматорського мистецтва, збереження національних традицій та звичаїв.
У ході зустрічі відбувся конструктивний діалог, під час якого бібліотекарі, завідуючі сільських клубів та директори селищних будинків культури озвучили свої наболілі проблеми, які роками не вирішуються. Це застаріла матеріально-технічна база, відсутність опалення в осінньо-зимовий період, недостатнє фінансування поточних ремонтів. Про капітальні ремонти дахів, глядацьких зал, фойє клубних установ, бібліотек - мова вже взагалі не йде. Присутні також висловили незадоволення щодо передачі сільських закладів культури на утримання до районного бюджету.
У підсумку зустрічі головою ради акцентовано не лише на основних завданнях районної програми «Культура і духовність», а й на больових точках - зниженні рівня кадрового потенціалу культпрацівників, занепаді їх суспільного настрою та активності, а звідси -зниження рівня культурного обслуговування населення тощо.

// Високе поле. – 2015. – №8 (20 лют.). – С.2.

Зимові свята у Потьомкиному

По-особливому зустріли зимові свята в Потьомкиному. Спершу, як у справжній новорічній казці у школу-дитячий садок приходив святий Миколай. Він щедро обдарував слухняних дітлахів. Роль «доброго Миколая» та його прототипу Діда Мороза уже який рік поспіль залюбки, з театральними здібностями, виконує депутат Високопільської селищної ради Тетяна Хижняк.
Завдяки організаторським та творчим здібностям директора школи-дитсадка В. В. Мартинової та вчителів С. І. Ушкало, Л. С. Білявської, вихователів Т. А. Равленко, Н. В. Анісімової було проведено безліч заходів до новорічних та різдвяних свят. Народознавчий урок «По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай», розважальне свято «Новий рік стрічаємо», хороводи з казковими героями під різдвяною ялинкою залишили незабутні враження у малят.
Не зважаючи на несприятливі погодні умови, заметіль та прохолоду, у сільському клубі молодь села здивувала та порадувала односельців яскравим новорічним шоу«Вечори на хуторі поблизу Диканьки на новий лад». Веселою програмою таталановитим, хоча й аматорським виконанням ролей Руслана Манушина, Анна Равлінко, Альона Федорчук, Марія Проценко, Тетяна Чуркіна, Олександр Павленко та інші зігріли душі глядачів. А згуртували молодь різного віку - і школярів, і студентів, і працюючу молодь, депутат Галина Миколаївна Тимошенко та працівникі культури.
Так само і Різдва Христового одного з головних християнськи свят, діти чекали з нетерпінням готувалися заздалегідь. Старан но вивчали колядки, власнору виготовляли оригінальні костюми та найважливіший атрибути колядників - Різдвяну Зірку.
7 січня у сільській  православній церкві святого Афанасія пройшло богослужіння, і священнослужитель отець Закхей звернувся до парафіян з теплими словами: «Нехай Різдво у вишиванці розбудить вас щасливих вранці і принесе у вашу хату тепла та радощів багато!»
Саме з цим благословенням юрба перевдягнених колядників попрямувала вулицями села, вітаючи кожного: «Христос народився! Славімо його!»

Віра Щасна, бібліотекар // Високе поле. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.8.

Відзначено День Соборності України

22 січня, з нагоди відзначення Дня Соборності України, в районному Будинку культури проведено урочисту концертну програму «Україна - Єдина». У ній взяли участь делегації структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ, організацій, учнівська молодь.
У промові першого заступника голови районної державної адміністрації Анатолія Чорноморченка зазначено, що «Соборність України - одвічна мрія, яку плекав наш народ протягом усієї історії боротьби за незалежність України. Сила нашої держави в єдності українських земель. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн, як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Ніякі терористичні акти, залякування не змогли вбити в нас любові до своєї землі, до своєї мови, пісні, Батьківщини».
Також у рамках відзначення Дня Соборності проведено покладання квітів до погруддя Т. Шевченка у Високопіллі.
З метою виховання в учнів патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей, поглядів на державотворення в Україні в комунальному закладі «Високопільська центральна районна бібліотека» для учнів 9-11 класів спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість» та комунального закладу «Високопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» проведено заходи, присвячені Дню Соборності України. Для старшокласників в загально-освітніх закладах району проведено історичні години "Щоб сяяв Соборності стяг", "Соборна Україна: від ідеї до життя", які дали можливість учням поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України.

Володимир Камінський // Високе поле. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.2.

Безсмертя подвигу

71 рік тому в жорстоких затяжних боях з фашистськими ордами радянськими військами був визволений Високопільський район. Цій події присвячуються години пам'яті, виставки книг та публікацій у ЗМІ, зустрічі, бесіди. «У Високопільську ЗОШ, наприклад, були запрошені член президії районної ради ветеранів Галина Зікрач, бібліотекарки ЦБС Тетяна Співак та шкільної книгозбірні Тетяна Складенко, - розповіла Валентина Фурсенко, заступник голови ради ветеранів району, керівник волонтерського центру. - Учнівську молодь і педагогів зацікавила година пам'яті «Визволення Високопілля від німецько-фашистських загарбників». Діти ставили запитання по темі, на які отримали відповіді».
Валентина Фурсенко одна з небагатьох у районі удостоєна найвищої відзнаки організації ветеранів України - знака «Почесний ветеран». Як і голова районної ради ветеранів, кавалер ордена княгині Ольги, заслужений працівник соціальної сфери України Галина Денисенко та всі члени президії немало роблять у справі патріотичного виховання юні та розвитку волонтерського руху.

// Новий день. – 2015. – №15 (09 квіт.). – С.22.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031