ГоловнаКонкурси, гранти, проекти

Конкурси, гранти, проекти

11 премія EIFL-PLIP за інновації

Премія ініційована в рамках Програми інновацій в публічних бібліотеках EIFL.
Запрошення призначене для публічних бібліотек, зацікавлених у поліпшенні якості життя людей, і вирішення завдань в рамках Програми сталого розвитку ООН до 2030 року.

Розкажіть свою історію, візьміть участь у конкурсі. Приз – 1500 доларів США!

На премію можуть претендувати всі публічні та громадські бібліотеки з країн з перехідною економікою, що розвивається, та ті, що використовують інформаційні й комунікаційні технології (ІКТ) для поліпшення якості життя людей.
Кінцевий термін подачі заявки – 11 січня 2018 р.
Заявки приймаються англійськоюфранцузькою, російською та іспанською мовами.
Програма інновацій в публічних бібліотеках EIFL підтримується дотацією з Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Категорії премії:

Ми прагнемо виявити публічні бібліотеки, які, надаючи інноваційні послуги, допомагають людям у подоланні труднощів в наступних сферах розвитку:

  • Економічне благополуччя і трудова зайнятість населення;
  • Фермерство і стале сільське господарство;
  • Здоров'я і гігієна;
  • Цифрова залученість;
  • Гендерна рівність, розширення прав і можливостей жінок і дівчаток;
  • Освіта для всіх;
  • Зміна клімату та інші проблеми, що впливають на навколишнє середовище.

Для участі в конкурсі ви повинні відповідати всім наступним критеріям:

Примітка:

1. Ми не будемо приймати до розгляду заявки на проекти інноваційних бібліотечних послуг, які пропонують тільки наступне: 1) безкоштовний публічний доступ до комп'ютерів та Інтернету; 2) навчання роботі з ІКТ; 3) доступ до цифрових джерел і колекцій.
2. Ми очікуємо, що заявники продемонструють результати впроваджених послуг, показавши, як вони поліпшили якість життя членів громад та / або сприяли у подоланні бар'єрів на шляху до розвитку.
3. Премія призначена для бібліотек з уже впровадженими послугами. Ми не будемо приймати заявки від бібліотек, які шукають фінансування для запуску нових послуг.

Запрошення вже діє.

Правила та інструкції для подачі заявок.

Критерії відбору та прийнятності.

Часті питання (FAQ).

Система подачі заявок.


"100.000 нових книжок – дітям"

"Фундація Дарини Жолдак" спільно з "Новою поштою" та видавництвом "Книголав" розпочинають акцію "100.000 нових книжок  дітям".
Умови участі для бібліотек: потрібно зареєструватись за посиланням (воно може відображатись двома мовами, залежно від мови налаштування вашого браузера), отримати ігровий практикум "Як приборкати Книжкозавра", зробити фотозвіт та пройти опитування за результатами акції. Бібліотеки, які проведуть заняття з дітьми та нададуть звіт, отримають нові україномовні книжки від "Фундації Дарини Жолдак" (20-30 книжок на бібліотеку), від найкращих українських видавництв та дарувальників Фундації.

Посилання для реєстрації бібліотек.


Грантова програма короткострокових ініціатив громадських організацій

Конкурс   проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт. Метою Програми є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Коротка інформація
Згідно з гнучким і адаптивним підходом Пакту до реагування на виклики та можливості, які виникають, проект «Долучайся!» створив грантову програму швидкого реагування з метою задовольнити нагальні та поточні потреби громадянського суспільства.
Цілі і завдання конкурсу на отримання гранту:
Метою цього конкурсу є підтримка короткострокових (від одного до дев’яти місяців) ініціатив  українських організацій громадянського суспільства, спрямованих на задоволення виникаючих потреб у залученні громадян та досягнення вимірюваних результатів.
Завданням цього конкурсу є сприяння залученню громадян та просування громадського активізму, обміну знаннями та навичками між громадянами.
Пріоритетні напрямки:
Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» в першу чергу приділяє увагу ключовим демократичним реформам та імплементації таких наскрізних тем, як: сприяння євроінтеграції; боротьба з корупцією; децентралізація; прозоре та підзвітне врядування (включаючи періоди виборчих кампаній); інклюзивний розвиток осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників ЛГБТІ спільноти (лесбійок, гомосексуалістів, бісексуалів, трансгендерних осіб та осіб інтерсекс), молоді та інших вразливих груп.

Заходи та види діяльності можуть включати наступні сфери (не обмежуючись ними):

  • реагування на непередбачувані виклики під час розробки політик;
  • міжрегіональні обміни;
  • організація заходів та участь у заходах;
  • ініціативи громад та мобілізація громадян для участі у заходах;
  • заходи спрямовані на боротьбу з корупцією;
  • молодіжні ініціативи та студентське самоврядування.

Очікувані результати:

  • підвищено рівень залучення громадян;
  • розроблено та розповсюджено ефективні та інноваційні медіа продукти;
  • громади володіють механізмами та інструментами залучення громадян;
  • ініціативи громад захищені та втілені в життя;
  • підвищено представництво вразливих груп населення у процесах прийняття рішень, громадського моніторингу та у житті громад;
  • підвищено рівень громадянської участі та громадської підтримки у просуванні реформ та антикорупційного моніторингу;
  • за допомогою організацій громадянського суспільства з’явилися , успішно розвиваються і діють активісти та нові ініціативи на регіональному та локальному рівнях.

Критерії відповідності:
До подання проектних пропозицій запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України.

Критерії відбору:

  • відповідність вказаним цілям цього конкурсу;
  • стійка організаційна структура;
  • потенційна спроможність налагоджувати контакт з громадами і громадянами;
  • потенційна спроможність досягати сталих результатів, які триватимуть після закінчення проекту.

Орієнтовна тривалість гранту: 1-9 місяців.
Розмір гранту: до $20,000.
Кінцевий термін подання проектних пропозицій:
Кінцевого терміну подання проектних пропозиції немає. Цей конкурс є безстроковим. Пакт переглядатиме проектні пропозиції на постійній основі. Заявники отримуватимуть рішення щодо заявок, які були подані на конкурс, протягом 45 днів з моменту, коли Пакт отримає повний пакет проектної пропозиції.

Важливо знати, що:

  • в рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти підприємствам, політичним партіям, державним інституціям, релігійним організаціям або фізичним особам;
  • проектні пропозиції повинні бути подані українською або англійською мовою;
  • заявникам буде повідомлено про статус розгляду їхньої пропозиції письмово на вказану у проектній пропозиції електронну адресу;
  • рішення конкурсної комісії є остаточним і перегляду не підлягає;
  • подані пропозиції не можуть бути повернені або розглянуті повторно.
     

Порядок подання грантових пропозицій:
Будь ласка, завантажте та використовуйте форму заявки на отримання гранту за програмою «Відкриті двері», форму бюджету та форму описової частини бюджету за цим посиланням: http://bit.ly/2ks6Srn. Проектні пропозиції приймаються за електронною адресою grants.engage@pact.org.ua з темою листа: «Відповідь на конкурс “Відкриті двері”».

Матеріали сайту Ресурсного центру ГУРТ.


Премія МС УБА за внесок у розбудову секції (МС Awards)

Започаткована Премія Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації за внесок у розбудову секції (МС Awards).
Премія присуджується членам секції, чий внесок у діяльність секції протягом року був визначальним, щоб відзначити внесок членів МС УБА у її діяльність.
Вперше премія вручатиметься у 2018 році під час Форуму молодих бібліотекарів. Відбір переможців проходитиме у трьох номінаціях:
- "Активіст року" – за активну участь у заходах, подіях Секції, внутрішню роботу, підтримку та ін.;
- "Кращий проект року" – за організацію нового чи ефективну реалізацію існуючого проекту в межах Секції як для її членів, так і зовнішніх аудиторій;
- "Актуальний напрям року" – зміст нагороди буде змінюватися щороку залежно від того, який напрям діяльності визначатиме керівництво Секції актуальним. Цього року – "За найкращий навчальний захід".
Переможці в номінаціях отримають не тільки відзнаки, а й фінансові премії.
Прийом заявок буде відкритий в грудні (слідкуйте за оголошеннями) і триватиме до 31 січня 2018 року. Податися на премію може будь-хто із членів секції, відбір переможців проводитиметься шляхом відкритого голосування.
Тому усі, хто завжди хотів долучитися до роботи секції, але щось заважало, мають для цього додаткову мотивацію! Більше того, ще й достатньо часу, щоб потрапити в одну із номінацій МС Awards у 2017 році.

Положення


Amazon Web Services − новий донор у рамках TechSoup Україна

Програма технологічної підтримки неприбуткових організацій України продовжує розширювати спектр можливостей технологічних рішень для НВО і бібліотек. В Україні з'явився ще один донор − Amazon! Українським неприбутковим організаціям вже відкриті технологічні інструменти онлайнових хмарних сервісів Amazon. Amazon Web Services Credits for Nonprofit − це безпечна платформа хмарних сервісів для неприбуткових організацій, яка надає обчислювальну потужність, сховище баз даних, доставку контенту та інші функції, не вимагаючи від організацій інвестицій у фізичну інфраструктуру, що дозволяє зекономити ресурси організації. 
Крім того, безпека при роботі в хмарі вища, ніж при роботі локально. Сертифікація засобів захисту, шифрування даних при зберіганні та пересиланні, застосування апаратних модулів підвищує безпеку управління ІТ-інфраструктурою. 
Сервіси AWS також можна використовувати для розгортання та супроводу WEB-додатків у хмарі. Завдяки широкому функціоналу ви зможете запускати додатки за гібридною схемою, поєднуючи локальні і хмарні сервіси. 
В рамках програми пожертвування Amazon організації можуть отримати грант у розмірі 2000 дол. США для оплати хмарних сервісів AWS.  
Додатково до AWS Credits Program for Nonprofits пропонується AWS Free Tier для всіх нових клієнтів на 12 місяців, починаючи з дати реєстрації організації. AWS Free Tier це окрема пропозиція, не пов'язана з AWS Credits Program. Вона дозволяє новим клієнтам використовувати основні сервіси AWS безкоштовно, однак є ліміти використання повного функціоналу.
У системі представлено безліч сервісів, що мають дуже широкий функціонал: від зберігання даних до надання обчислювальних потужностей.
Наприклад, сервіс SAS використовується для відправлення розсилок повідомлень електронної пошти. Висока репутація IP адрес та продуктивні сервери дозволяють надсилати тисячі листів в день. 
Програма пожертвування Amazon пропонує недорогі та якісні технології для створення веб-сайтів, ведення основного бізнесу і систем, орієнтованих на співробітників, а також для управління охопленням і збором коштів. Інструменти Amazon допомагають підвищити спроможність організації та звільнити ресурси, які можна спрямувати на реалізацію місії організації. 
В усьому світі більше 22 тисяч некомерційних організацій, які за допомогою хмарних технологій оптимізують витрати на утримання інфраструктури сайтів, покращують інформаційну безпеку та підвищують власну ефективність. Можливостями Amazon Web Services Credits for Nonprofits вже скористалися такі провідні міжнародні НУО, як Національний демократичний інститут міжнародних справ, Ліга жінок виборців (США) та ін. 
Детальніше про Amazon Web Services Credits for Nonprofits можна дізнатися за посиланням.  

Контакти:
Ресурсний центр ГУРТ
info@gurt.org.ua
(044) 296 10 52
http://www.gurt.org.ua/.


"Культура в WEB"

 

ГО "Асоціація музеїв космонавтики України" оголошує грантову програму "Культура в WEB".

Сучасний світ потребує якісної інформаційної присутності у всесвітній мережі, основою якої є власний сучасний та функціональний сайт. На жаль, значна частина організацій, які працюють в галузі культури не мають достатньої кількості власних коштів на розробку та впровадження сучасних інформаційних технологій в своїй діяльності. Тому ГО "Асоціація музеїв космонавтики України" оголошує грантову програму "Культура в WEB".
Мета програми – розширення доступу організацій культурної сфери до всесвітньої мережі інтернет, підвищення цифрової присутності шляхом створення та підтримки власних інтернет-сайтів організацій.
Учасники програми:
- українські музейні заклади незалежно від форми власності;
- установи та організації, які працюють в галузі культури незалежно від форми власності;
- громадські організації культурного, освітнього, молодіжного та дитячого напрямку.
Програма передбачає покриття 50% витрат на створення власного інтернет-сайту учасника. Власний внесок учасника становить 50% від вартості проекту та може покриватися як з власних коштів, так і за рахунок залучення стороннього фінансування або фінансування в рамках інших грантових програм.
Кількість учасників програми обмежена. Рішення про підтримку заявки приймається на конкурсній основі. У разі відхилення заявки учасники мають право подавати повторні заявки протягом наступних етапів подачі заявок.
Максимальна підтримка, яка може бути надана учаснику програми, не може перевищувати 50 000 грн (відповідно загальна вартість проекту не повинна перевищувати 100 000 грн.). Перевага надаватиметься проектам загальною вартістю від 10 000 грн. до 40 000 грн.
Програма не покриває витрати учасників на доменне ім’я сайту та послуги хостингу.
В рамках програми не може надаватись підтримка політичним партіям та релігійним організаціям, громадським організаціям, діяльність яких пов’язана з політичними партіями.
Процес подання заявки на участь у програмі:
Тривалість програми – до 31.12.2018р.
Заявки на участь у програмі приймаються протягом 6 етапів програми:
1 етап подачі заявок – до 31.08.2017 р.
2 етап подачі заявок – 23-31.10.2017 р.
3 етап подачі заявок – 22-31.01.2018 р.
4 етап подачі заявок – 23-30.04.2018 р.
5 етап подачі заявок – 23-31.08.2018 р.
6 етап подачі заявок – 22-31.10.2018 р.
Для подання заявки на участь у програмі необхідно надіслати заповнену анкету на адресу amkosua@gmail.com.
Питання щодо програми можна надсилати на адресу amkosua@gmail.com.
Результати відбору після кожного етапу повідомляються на інтернет-сайті Асоціації – http://www.amcos.org.ua протягом 14 днів після завершення терміну прийому заявок відповідного етапу.
Контакти:  amkosua@gmail.com.

Анкета учасника


 

Конкурс проектних пропозицій від ПРООН

Ви є представником організації громадянського суспільства України? Маєте ідею проекту, який може сприяти покращенню діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади? Гадаєте, можете реалізувати такий проект протягом року та за умов отримання гранту від ПРООН в обсязі не більше ніж 30 000 дол. США?

Ми шукаємо проекти, які:

  • Пропонують більш ефективні шляхи використання вже існуючих методів діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади (наприклад, спрямовані на підвищення участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні та у процесі формування та використання коштів місцевих бюджетів; підтримку місцевих ініціатив, механізмів місцевої демократії, публічного контролю та підзвітності органів влади; розробку інноваційних інструментів стимулювання участі громадян; просування порядку денного реформ на регіональному рівні; залучення організацій громадянського суспільства у впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на обласному рівні та інші);
  • Використовують існуючі законодавчо-регуляторні рамки для створення нових майданчиків для діалогу, демонструючи при цьому сталість таких майданчиків;
  • Пропонують реалістичні і продумані заходи в сфері адвокації і лобіювання для внесення змін в існуючі законодавчо-регуляторні рамки з метою поліпшення діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади.

Протягом останніх років в Україні сталися події, які кардинально змінили політичну та безпекову ситуацію, серйозно вплинули на соціально-економічний розвиток держави і поставили перед урядом України чимало нових викликів. Водночас ці зміни стали стимулом для проведення ряду необхідних реформ у сфері демократичного врядування та повноцінного забезпечення дотримання прав людини в країні. Згідно з останніми дослідженнями GfK і Київського міжнародного інституту соціології, 44% українців не бачать значного прогресу в реалізації реформ, і лише 8% громадян вважають, що вони самі здатні вплинути на ситуацію в країні.
У цьому контексті активне громадянське суспільство має великий потенціал для просування довгоочікуваних реформ. Організації громадянського суспільства повинні відігравати центральну роль у стимулюванні змін, впливі на законодавство, відновленні діалогу та встановленні довіри до влади, а також у сприянні зміцненню національної єдності.
У рамках нового п’ятирічного проекту «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії щороку підтримуватиме проекти та ініціативи організацій громадянського суспільства за результатами запрошень до подання проектних пропозицій. Більше дізнатись про проект та його пріоритети можна з його буклету: (https://issuu.com/undpukraine/docs/booklet-p).
Із детальним запрошенням до подання проектних пропозицій можна ознайомитись тут: (https://issuu.com/undpukraine/docs/first_component_cfp_-_ukr).
З додатковими питаннями просимо звертатись до п. Олени Урсу електронною поштою olena.ursu@undp.org або за тел.: +38-044-253-59-65.


Конкурс «Вікі любить Землю»

1 травня 2017 року розпочнеться міжнародний конкурс «Вікі любить Землю», покликаний зібрати світлини всіх заповідних територій. Громадська організація «Вікімедіа Україна» запрошує до української частини фотоконкурсу учасників та партнерів.
Навесні 2013-го конкурс, в якому цього року беруть участь 26 країн, стартував саме в Україні. Сьогодні «Wiki Loves Earth» – один із найбільших фотоконкурсів у світі, і ми дуже раді, що він був започаткований редакторами української Вікіпедії, і багато українців, попри всі негаразди, що їх переживає наша країна, щороку беруть у ньому участь.
«Вікі любить Землю» вже перетворився на рух небайдужих до природоохоронної справи та фотофіксації об’єктів природно-заповідного фонду. Учасники діляться світлинами невідомих для широкого загалу місцин, де охороняється природа, завантажують під вільною ліцензією у Вікісховище, ілюструють ними статті у Вікіпедії та інших проектах.
Участь у конкурсі є вільною та відкритою як для професійних фотографів, так і для любителів. Протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Влітку професійне журі визначить переможців у кількох номінаціях, а також обере 10 кращих робіт, які візьмуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Контакти: ГО “Вікімедіа Україна” wle@wikimedia.in.ua.

http://wikilovesearth.org.ua.

https://www.facebook.com/wle.ua.


Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує бібліотеки України приєднатися до проекту «Приходь та пиши!» і міжнародної бібліотечної програми Come Write In!
Проект Молодіжної секції УБА «Приходь та пиши!» передбачає участь вашої бібліотеки в міжнародній бібліотечній письменницькій програмі Сome Write In! та отримання україномовної методичної підтримки під час впровадження проекту.
Бібліотеки, що долучаються до програми, отримують:
методичну підтримку та консультації з питань впровадження програми з боку керівника проекту;
методичний посібник, що розповідає про світовий досвід реалізації бібліотечної письменницької програми Come Write In! та пропонує схеми участі для українських бібліотек з різними можливостями та потребами;
макети тематичних афіш та листівок, які можна адаптувати відповідно до потреб кожної бібліотеки;
підтримку регіонального українського представника NaNoWriMo та міжнародного координатора програми Come Write In!;
інформування української та світової спільноти щодо заходів програми Come Write In! та письменницького марафону NaNoWriMo, які відбуваються у вашій бібліотеці.
Щоб долучитися до проекту:
Заповніть форму проекту «Приходь та пиши!». Ваша бібліотека потрапить до української бази проекту, надалі Ви отримуватимете всі методичні матеріали та новини щодо ходу проекту.
Далі слід заповнити міжнародну форму участі у програмі. Після її заповнення Ви потрапите у міжнародний список учасників проекту, розміщений на сайті організаторів, і будете отримувати від них організаційні листи. Форма є англомовною. Якщо ви потребуєте допомоги з її заповненням – звертайтеся до керівника проекту Світлани Семенової на адресу cwi@4uth.gov.ua.

 

 

Детальніше про проект «Приходь та пиши!»:
http://profy.4uth.gov.ua/cwi
http://molod.ula.org.ua/sotsialnij-napryam/proekt-some-write-in-prikhod-ta-pishi

Довідка
National Novel Writing Month (NaNoWriMo, Національний місячник написання роману) — міжнародний листопадовий письменницький марафон, ініціатива з популяризації літературної творчості та сприяння письменницькій майстерності, започаткована в 1999 році у США. Наразі це міжнародний рух, який щороку єднає понад 400 000 учасників з 6 континентів, в тому числі більш ніж 150 учасників на теренах України. Учасники письменницького марафону кидають собі неабиякий виклик - за 30 днів листопада створити чернетку роману на 50 000 слів.
Сайт проекту: http://http://nanowrimo.org/ (англійською).
Програма Come Write In! допомагає зміцнити імідж бібліотеки як креативного простору, сповненого любові до літератури, відкритого для громади й творчих особистостей. Кожна бібліотека самостійно визначає рівень власної участі у програмі: вона може запропонувати дружній простір для зустрічей місцевих учасників письменницького марафону NaNoWriMo — або разом із регіональним представником NaNoWriMo спланувати програму заходів під час листопадового марафону, розповсюдити листівки із закликом щодо участі у місячнику написання роману, поширити інформацію про марафон у соціальних мережах. Програма Come Write In! пропонує бібліотекам, книжковим магазинам та культурним центрам стати рушіями творчих літературних процесів. На сьогодні 1012 інституцій з усього світу, від Ісландії до Нової Зеландії, долучилися до цієї ініціативи. Серед них у 2015 році в програмі взяли участь 5 бібліотек з України.

Сайт програми: http://nanowrimo.org/come-write-in (англійською).

Якщо у вас є питання або пропозиції, звертайтеся до керівника проекту Світлани Семенової на адресу cwi@4uth.gov.ua.


Благодійна організація "Благодійний фонд "Бібліотечна країна" в межах проекту «Жива сучасна бібліотека» у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією запроваджує конкурс серед українських бібліотек «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр». Метою конкурсу є відзначення професійних успіхів та творчої ініціативи серед бібліотек України та забезпечення можливості надати благодійну допомогу бібліотекам з найцікавішими заявками. За результатами Конкурсу будуть відібрані 20 бібліотек, інформація про які буде розміщена на сайті проекту. Благодійники зможуть надати допомогу обраним за результатами конкурсу бібліотекам в межах проекту "Подаруй книгу рідній бібліотеці" на сайті проекту «Жива сучасна бібліотека» http://www.livelibrary.com.ua.

Положення про конкурс читайте тут.


«Discursus» започаткував соціальний проект для популяризації читання

1 червня стартує соціальний проект «Одну купуєш — одну даруєш».

Він кардинально змінить ситуацію з читанням в Україні. Мільйони потенційних читачів сучасної української книжки просто не мають можливості з нею зустрітися — через відсутність мережі розповсюдження, через складну економічну ситуацію, через те, що бібліотечні фонди поповнюються вкрай малою кількістю літератури. Ми змінимо ситуацію, даруючи книги. Хочемо створити читаючого покоління, яке збудує успішну країну.

Одного разу Блейк Мікоскі поїхав у відпустку до Аргентини. Повернуся до Америки він не з магнітиками і засмагою, а з натхненням і новими ідеями. Саме в Аргентині Блейк відчув, що може змінити цілий світ і допомогти тим, хто так потребує цього. Надихнули чоловіка босі ноги. Він побачив, що багато аргентинських дітлахів ходять по вулиці без взуття, і причиною цього є бідність. Велике бажання допомогти і небайдужість привело Мікоскі до рішення відкрити фабрику з виробництва взуття. При цьому однією з основних цінностей компанії став девіз – «Buy one – give one». При купівлі однієї пари взуття, така сама безкоштовно відправляється до тих, хто її потребує, але не може придбати.

Згодом компанія Блейка «Toms Shoes» стала відома на весь світ, а її бізнес-ідею почали використовувати і інші відомі бренди. Сьогодні кожен може прислухатись до свого серця і почути голос небайдужості. Коли країна знаходиться в стані війни, кількість людей, що потребують допомоги, різко зростає. Вони проходять випробовування складнощами, а інші проходять випробовування людяністю.

«Одну купуєш — одну даруєш» – соціальний проект, який робить читання не лише насолодою для душі і розуму, але й можливістю допомогти іншим.

Протягом цілого літа кожен проданий примірник будь-де будь-якої книжки видавничого партнера проекту Літературної агенції "Discursus" (http://www.discursus.com.ua/books/) означає, що такий самий примірник буде передано безкоштовно:

- у бібліотеки (шкільні, сільські, для дітей та юнацтва…);

- волонтерам та громадським організаціям, які працюють в гуманітарній сфері;

- українським військовим в зону АТО;

- знаєш, кому потрібні книжки – пиши на нашу сторінку: facebook.com/OneOneSocial.

Читання – особливий вид психотерапії і можливість знайти рішення для того, щоб змінити своє життя. Художні тексти «чіпляють» і змушують забути про те, що життя – це суцільні проблеми, вибухи, криза, бідність і безвихідь. Книга – це два квитки. Один – у світ письменника. Другий – у світ власної душі. Драма, вірші, романи – чудова можливість пізнавати себе і знаходити сили триматись, перегортаючи сторінки. Долучитись до акції можна цієї ж миті.

Акція поширюється на всі точки продажу книг видавничих партнерів проекту, у тому числі на сайти видавництв та інтернетні книгарні. Книжки будуть передаватися щомісяця за підсумками продажів попереднього. Звіти оперативно публікуватимуться на сторінці проекту: facebook.com/OneOneSocial.


БО «МБФ «Час служити» запрошує до співпраці

 

Міжнародна благодійна організація «МБФ «Час служити» розпочинає новий дворічний проект «Я зможу», спрямований на підтримку та захист прав жінки у суспільстві: «Знання власних прав — не просто необхідні знання, а інструмент покращення рівня життя жінки; інформованість має стати інструментом, за допомогою якого жінка отримує впевненість у собі та майбутньому своєї родини». Проект «Я зможу» спрямований також на підтримку організацій, які допомагають жінкам. Проект передбачає різні напрямки роботи: організація жіночих конференцій, присвячених правам жінки, організація та фінансова підтримка навчання для жінок, які не мали можливості отримати професію, проведення систематичних зустрічей, консультацій для жінок із залученням юристів, психологів, лікарів, навчання та підтримка жінок у створеній пекарні у місті Ужгород, організація та проведення тренінгів та лекцій (на теми прав жінки, запобігання торгівлі людьми, запобігання алкогольної та наркотичної залежності) для дівчат 13-16 років у навчальних закладах, інтернатах, організація «школи тренерів» для дівчат 13-16 років, організація та проведення тренінгів для НУО з прав жінки із залученням спеціалістів, проведення дискусій, презентацій, організація семінарів, тренінгів для спеціалістів соціальних центрів, педагогів, робітників реабілітаційних центрів, церков, які допомагають жінкам. До участі у проекті запрошуємо організації, які допомагають жінкам, переселенкам, з місць позбавлення волі, із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, випускницям інтернатів, дитячих будинків, жінкам з особливими потребами, дівчатам із сільських шкіл. Географія проекту: переважно Херсон, Херсонська область, Харків, Ужгород; проектом передбачено проведення заходів в інших регіонах Украиїни. Проект здійснюється за підтримки FORUM SYD (Швеція).

Благодійна організація «МБФ «Час служити» існує в України два роки, надає гуманітарну допомогу тим, хто її потребує, проводить дитячі різдвяні свята із роздачею подарунків, організовує дитячі літні табори, впроваджує навчальні та соціальні проекти. Більше про діяльність організації можна дізнатися на сторінці у Facebook «Час служити».

Будь-які питання з приводу співробітництва ставте за телефонами +380935321945, +380509952843, olgaubespalova@gmail.com – координатор проекту Ольга Беспалова.

Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ


"Активні громадяни"

Українська бібліотечна асоціація оголошує проекти, що були відібрані на фінансування за програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни».

Проекти подавалися на конкурс членами Молодіжної секції УБА, які пройшли спеціалізоване навчання під час Форуму молодих бібліотекарів у квітні 2016 р. в м. Києві.

Отже, проекти, що найближчим часом будуть підтримані Українською бібліотечною асоціацією:

- «ЕкоБібліотека»: координатор - Ірина Пігура, Львівська обласна бібліотека для дітей;

- «Сучасна книга сільській дитині»: координатор - Лариса Лаптєва, Публічно-шкільна бібліотека села Грем’яче Острозького р-ну, Рівненська обл.;

- Громадське об’єднання «Інформаційно-культурний центр «Чеська ластівка»: координатор - Надія Вірко, Краматорська дитяча центральна бібліотека ім. Пушкіна, Донецька обл.;

- «Бібліотечний табір»: координатор - Марина Гавенко, Луцька міська централізована бібліотечна система.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у виконанні проектів.


Програма Komubook Biblio з поповнення фондів українських бібліотек

Платформа Komubook у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією запускає програму Komubook Biblio, метою якої є поповнення фондів українських бібліотек новою літературою.

Платформа Komubook – це інноваційний український видавничий проект, що розпочав свою роботу у жовтні 2015-го року. Проект працює на основі краудфандінгу, тобто залучає фінансову підтримку потенційних читачів для видання книжок.

Відбувається все наступним чином: команда платформи пропонує певну книжку і оцінює вартість її видання; потім оголошується збір коштів, який може тривати від 30 до 60 днів; коли потрібна сума назбиралася, Komubook видає книжку і розсилає її усім учасникам, які зробили внески.

Віднедавна на платформі з’явилися нові опції підтримки видань, які дають учасникам можливість не лише підтримати певне видання для себе, але й подарувати один чи кілька примірників книжки українським бібліотекам. З моменту запровадження нових опцій, ними вже встигли скористатися десятки учасників, які сумарно подарували бібліотеками вже кілька десятків книжок.

Якщо Ваша бібліотека бажає стати учасником програми KomubookBiblio та безкоштовно отримати книжки у власний фонд, просимо Вас до 1 травня 2016 р. заповнити відповідну реєстраційну форму.

Команда Komubook уважно розгляне усі заявки і відбере ті бібліотеки, які отримають видання, подаровані учасниками платформи.

Відбір бібліотек буде спиратися на наступні принципи:

а) рівномірне розподілення. Ми будемо прагнути надіслати подаровані книжки в різні регіони нашої країни.

б) віддаленість та доступність книжок. На жаль, жителям невеликих населених пунктів набагато важче отримати доступ до сучасних видань, аніж жителям столиці або великих міст. Тому в першу чергу ми надаватимемо перевагу віддаленим куточкам України.

в) кількість читачів. Звісно, ми зацікавлені, щоб надіслані книжки прочитало якомога більше читачів, тому такий фактор як кількість читачів буде не менш важливим.

г) особливі умови. Якщо, на Вашу думку, існують причини, чому ми мали б надіслати книжки саме у Вашу бібліотеку, повідомте нам про них. Ми їх обов’язково врахуємо.

Контактна особа: Бояринова Оксана, (044) 383-14-32.


Проекти Фонду "Рідна країна" тепер у вільному доступі

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» на прохання багатьох освітян з різних куточків України щодо бажання отримати просвітницькі проекти Фонду – викладає їх у вільний доступ!

Йдеться, зокрема, про 40 фільмів проекту «7 чудес України»:

  • 10 фільмів із циклу «7 історичних чудес України»,
  • 10 фільмів про «7 природних чудес України»;
  • 20 фільмів із циклу «7 чудес України: замки, палаци, фортеці».

Ці фільми можна переглянути онлайн та при бажанні завантажити звідси.

Також відкрито і низку аудіопроектів:

Всі композиції цих проектів можна завантажити і прослухати у сховищі на Google Drive.


"Книжкова шафа"

12722373 985415378192914 588592880 oДілись своїми враженнями від читання та зустрічай однодумців у новому проекті Молодіжної секції УБА - “Книжкова шафа”. Це літературний клуб, де можна обговорити прочитаний твір, розповісти про свої враження і переживання, які він викликав. Щомісяця оголошується нова книга на читання з нашої  “Книжкової шафи” і якщо книга тобі довподоби, в кінці місяця приєднуйся до літературних обговорень.

Перша віртуальна літературна зустріч відбудеться 28 березня о 20.00 за посиланням. Читаємо “Матильду” Роальда Дала.

За наступними подіями слідкуй у групі https://www.facebook.com/groups/talkingbooksuba/ у розділі “Події”.

Запропонувати книгу на чергову літературну зустріч біля “Книжкової шафи” можна за посиланням.

З додаткових питань звертайтесь до керівника проекту “Книжкова шафа” - Дудко Юлії.


Представництво ЄС в Україні оголошує конкурс аудіозаписів у форматі вікторини, що відбувається в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Учасники зможуть позмагатися у інноваційному форматі аудіоквізу та виграти цінні призи. Усі учасники отримають сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

Як буде проходити конкурс:

Складіть запитання, які стосуватимуться історії Євросоюзу або співпраці між Україною та ЄС. Після цього вмикайте диктофон і задавайте ці питання своїм друзям, знайомим чи навіть перехожим на вулиці. Ваша робота для конкурсу аудіовікторин готова.

Записану гру, де буде чути ваші питання та відповіді ваших співрозмовників, завантажуйте на сервіс SoundCloud.com, реєструйтесь на сайті і чекайте результатів оцінювання журі з представників Представництва ЄС та відомих радіоведучих.

Аудіозапис має тривати не більше 10 хвилин, а тематика запитань має бути обов’язково пов’язана з Європейським Союзом.

Етапи конкурсу:

1. З 9 лютого до 25 квітня  2016 року запишіть гру, завантажте аудіозапис на сервіс SoundCloud.com, після чого зареєструйтесь на сайті та надішліть посилання на свою роботу. Учасникам конкурсу має бути від 16 до 30 років.

2. З 26 квітня до 31 травня  2016 року незалежні члени журі прослухають усі записи і оберуть найкращу роботу. Переможця буде оголошено до 15 червня.

3. У червні під час церемонії нагородження автор найкращої аудіовікторини отримає приз. 

Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті:  http://euroquiz.org.ua/audio-contest

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавцем проекту виступає  ГО «Молодіжна Альтернатива». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ


ГО «Сила єдності» закликає підтримати акцію «Здай макулатуру – допоможи бійцям АТО», яка націлена на популяризацію екологічної культури та формування громадської думки щодо роздільного збору сміття серед населення України.

Місія проекту – захистити тих, хто захищає нас.

У кожного вдома чи на роботі є старі газети, журнали, зошити, паперові коробки – це все те, що потрібно. Передивіться свої найдальші полички, закапелки в підвалах, на горищах - долучіться до акції. До того ж це аж три добрих справи в одній: і армії допомагаємо, й чистоту наводимо, й природу бережемо. Адже 1 тонна переробленого паперу рятує 17 дерев. І не думайте, що ваш одненький аркушик такий далекий до необхідної тонни, хороші справи не бувають маленькими: аркуш до аркуша - й буде результат!

Детальну інформацію щодо проведення даної акції можна відстежувати на фейсбуці «Сила єдності» або за т. 096 590 50 64 Бабій Ю.А. (голова ГО «Сила єдності»).

Не будьте байдужими!

Кошти з зданої макулатури підуть на родини бійців АТО.


У грудні 2015 р. Президія УБА оголосила конкурс на девіз УБА 2016 р. Всього на конкурс було подано 104 пропозиції від державних, обласних, районних, юнацьких і дитячих, університетських, спеціальних, шкільних бібліотек з різних куточків України та користувачів цих бібліотек. Найбільшу кількість голосів набрав девіз «Бібліотек@: сучасна, креативна, твоя!», ідея якого належить Бірюковій Ірині Олександрівні (Одеська національна наукова бібліотека). Макет закладинки з новим девізом Ви можете завантажити тут.


Вітаємо переможців конкурсу на участь у проекті УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).erasmuslogo mic

У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання, відповідно до графіка, складеного Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА.

Серед переможців 2 бібліотеки з Херсонської області:

- Центральна бібліотека Каланчацької централізованої бібліотечної системи

- Бібліотека-філія №23 ім.І.Багряного для юнацтва Херсонської централізованої бібліотечної системи

Українська бібліотечна асоціація проведе у 2 кварталі 2016 р. додатковий конкурс для бібліотек Закарпатської, Івано-Франківської, Київської (крім міста Київ), Луганської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.


Бібліофонтан

Протягом року заявку на участь у соціальній акції подали 678 бібліотек!
Із лютого по листопад за допомогою системи випадкового відбору random.org було визначено з-поміж них 10 переможців, кожен із яких отримав повні комплекти книжок видавництва «Фонтан казок», а також добірки книжок наших партнерів – Літературної аґенції «Discursus» та Видавництва Жупанського.

Переможці:
- Дубровицька районна бібліотека для дітей (Рівненська обл.),
- Чаплинська районна бібліотека для дітей (Херсонська обл.),
- Сокальська районна бібліотека для дітей (Львівська область),
- Миронівська районна бібліотека для дітей (Київська область),
- бібліотека школи села Милівці (Чортківський район Тернопільської області),
- Черкаська обласна бібліотека для юнацтва,
- бібліотека села СудІвка (Новосанжарський район Полтавської області),
- дитячий відділ міської публічної бібліотеки-філії №17 ім. А. Чехова (м. Краматорськ Донецької області),
- Чигиринська центральна районна бібліотека (Черкаська область),
- Центральна бібліотека для дітей м. Біла Церква (Київська область).

А для всіх інших учасників добрі новини:
- з 1 лютого «Бібліофонтан» продовжить свою роботу!;
- бібліотекам, які подавали заявки у 2015 році й отримують на свої мейли розсилку, нових заявок подавати НЕ ПОТРІБНО – вони автоматично братимуть участь у всіх розіграшах 2016 року;
- з 1 лютого  працюватиме новий адміністратор проекту – це значно пришвидшить нашу комунікацію, на яку в працівників видавництва досі було замало часу, – а отже, ви зможете значно оперативніше й повніше отримувати всі наші новини;
- до 1 лютого на сторінці проекту у Фейсбуку https://www.facebook.com/bibliofontan/ будуть розміщені оновлені умови «Бібліофонтану-2016».


На конкурс, який тривав з 1 вересня по 15 грудня 2015 року, було подано 104 заявки. До розгляду журі пройшло 90 робіт. Всі вони були дуже різноплановими, цікавими та креативними. А переможцями стали:

1 місце – Комарницька Дар'я Юріївна, студентка Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв. Головний приз від МС УБА.

2 місце – Дмитрук Богдан Павлович, директор Ізяславської центральної районної бібліотеки. Головний приз від Goethe-Institut в Україні.

3 місце розділили:

- Аксьонова Ольга Юріївна, завідувач сектору науково-технічної бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Заохочувальні призи.

- Слажнєва Катерина, режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, викладач акторської майстерності театральної студії Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша «Пролісок». Заохочувальні призи.

Переможці у спеціальних номінаціях:

«Краща режисура» – Комарницька Дар'я Юріївна.

«Краща акторська гра» – Слажнєва Катерина.

Детальніше - http://molod.ula.org.ua/sotsialnij-napryam/initsiativi-ta-konkursi/item/513-peremozhtsi-konkursu-videopoezii-literaturni-chytannia.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30