за 2017 рік

Ми - українці

Впродовж березня-жовтня 2017 року Херсонська обласна бібліотека для юнац­тва ім. Б. А. Лавреньова за підтримки уп­равління культури, управління освіти, на­уки та молоді облдержадміністрації про­вела обласну національно-патріотичну акцію «Ми - українці». У ній активну участь взяв і комунальний заклад «Високопільсь-ка центральна районна бібліотека».
Основним завданням акції є виховання патріотизму на підґрунті вивчення націо­нальних традицій і позитивних прикладів з історії та культури українського народу; пошуку та збирання інформації щодо са­мобутньої історії свого краю, народних культурних традицій, історичної спадко­вості поколінь; проведення заходів, покли­каних сприяти національно-патріотично­му вихованню молодих людей, залученню молоді до творчої діяльності та активної участі у соціокультурному житті громади.
У рамках обласної національно-патрі­отичної акції проведено різноманітні за­ходи з метою підвищення культурного рівня молоді, формування шанобливого ставлення до історії, національної спад­щини та української мови, а саме: «Наші таланти тобі Україно», «Мій край у чому не повторний», «Там, де звучить рідна мова, живе український народ», «Херсонці підкорюють світ».
Акція розпочалася з днів спілкування українською мовою «Я читаю українсь­кою!», «Там де звучить рідна мова, живе український народ». Далі була зустріч з громадськістю «І знов читаємо Кобзаря», Всесвітній день вишиванки «Вишиванка - то обличчя України». У рамках акції та­кож оформлено стенд «Херсонщини мужні сини», присвячений героям АТО -нашим землякам, проведено урок муж­ності «Пам'ятай, Україно, героїв своїх імена» з бійцем АТО А. С. Жидиком. Крім того, відбулася урочиста акція «Ми ук­раїнці і ми цим пишаємось», зустріч з місцевою поетесою Ольгою Салтан «Наші таланти тобі, Україно», що пройшли під гаслом «Я - українець і цим пишаюсь!».
Були представлені дослідницькі про­екти «Майстриня української вишиван­ки», «Берегиня домашнього затишку», «Абетка Херсонщини», «Мій світ, в яко­му я живу», «Херсонщину люди прикра­шають», «Я - українка до глибини ро­доводу».
30 листопада пройшов урочистий фінал «Україні - з любов'ю». На захід зібралися активні учасники для підве­дення підсумків та відзначення фіналістів. В рамках обласної націо­нально-патріотичної акції «Ми - ук­раїнці» Високопільський район предста­вив дослідницький проект учениці 11 кла­су ВСШІ «Обдарованість» ХОР Ілони Ков­баси «Абетка Херсонщини», який удос­тоєний грамотою та книгами.

// Високе поле. – 2017. – №51. – (22 груд.). – С.4.

Тиждень права у районній бібліотеці

4 по 8 грудня у Високопільській цент­ральній районній бібліотеці для учнів стар­ших класів Високопільської школи прове­дено засідання клубу «Людина і суспіль­ство» в рамках Всеукраїнського тижня права.
4 грудня з учнями 11 класу відбулося засідання «круглого» столу на тему «Кон­венція ООН про права дитини». Старшок­ласникам було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов'язки та відпові­дальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права ди­тини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації, які розгля­далися під час зустрічі, змусили замис­литись школярів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосову­вати. До уваги учасників Дня правових знань були представлено відеофільм
«Конвенція ООН про права дитини».
6 грудня для учнів 10 класу бібліотека­рем Н. В. Туз та вчителем історії К. С. Войтенко проведено тренінг «Юридичний компас для молоді».
8 грудня головні спеціалісти відділу Високопільського бюро правової допомо­ги С. М. Стрільчук та А. 3. Садигова для учнів 9 класу провели лекцію «Криміналь­на відповідальність неповнолітніх».
В ході проведення заходу учні перегляну­ли короткометражний фільм «Життя непов­нолітніх в виправній колонії». Сюжет фільму продемонстрував дітям життєві ситуації про те, що розваги та алкоголь можуть призвес­ти до вчинення злочинів, що караються за­коном. Після перегляду фільму відбулась активна дискусія про шляхи подолання зло­чинності серед неповнолітніх.
Крім того, протягом Тижня діяли книж­ково-інформаційні виставки «Правова культура», «Молодь обирає здоров'я», «Шкідливі звички - шлях у безодню», «Юридичний світ», стенд «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Завдяки правовому вихованню бібліотекарі прагну­ли виробити внутрішню потребу молодої людини жити і діяти відповідно до норм права, неухильно дотримуватись правил людського співіснування та вимог укра­їнських законів.

// Високе поле. – 2017. – №51. – (22 груд.). – С.4.

Професійне свято відзначили працівники культури

Без вихідних і свят вони працю­ють зі святом в душі для людей. Так, це працівники культури, які минулого тижня відзначали своє професійне свято. Тож у тісному колі своїх колег культармійці Високопільщини у районному Бу­динку культури зібралися, аби разом привітати одне одного з Днем прцівника культури та майстрів аматорського мистец­тва. А ще до вітань не могли не долучитися керівники районної влади. Отож, з вітальними промо­вами до присутніх звернулися го­лова райадміністрації Сергій Старух, заступник голови райадміні­страції Надія Пурик та начальник відділу культури, молоді та спорту РДА Вікторія Коперко. Також усіх присутніх своєю творчістю при­вітала місцева поетеса Ольга Салтан.
«Шановні працівники культури, ваш творчий внесок у розвиток культури району заслуговує особ­ливої уваги і вдячності, - відзна­чила у своєму вітальному слові Вікторія Коперко. - Приємно ус­відомлювати, що в нашому ра­йоні не тільки збереглися, але і продовжують розвиватися ама­торські колективи, які дарують радість не тільки жителям нашо­го району, а й за межами області».
«Упевнений, що ви й надалі бу­дете докладати максимум зусиль для подальшого духовного розквіту рідного краю, - додав голова РДА, - а районна влада завжди буде підтримувати молоді талан­ти і розвиток культури».
Опісля привітань, керівники вручили Почесні грамоти голови РДА за багаторічну працю, про­фесіоналізм, високу виконавську майстерність, пропаганду україн­ської пісні, участь в обласних, районних фестивалях та вагомий внесок у розвиток культури та ду­ховності у районі директору Но-вовознесенського сільського Бу­динку культури Валентину Брат-ченку, художньому керівнику РБК Тетяні Осмінніковій; за професіоналізм, вагомий внесок у розви­ток музично-естетичного виховання дітей, пропаганду ду­хової музики, сприяння ко­лективній ди­тячій творчості, за високі досяг­нення в район­них, обласних фестивалях та конкурсах вик­ладачу дитячої музичної школи Григорію Зінченку. Оголоше­но Подяки голо­ви райдержадміністрації керівни­ку ужитково-прикладного мис­тецтва районного Будинку куль­тури Тетяні Резніченко, завідува­чу філії «Високопільський селищ­ний Будинок культури» Надії Радчук, бібліотекарям районної бібліотеки Тетяні Співак, Людмилі Рагуткіній, Наталі Туз та бібліотекарю Потьомкинської бібліоте­ки Вірі Щасній.
Отож, шановні культармійці Високопільщини, нехай ваш творчий вогник ніколи не згасає, ваші до­мівки завжди будуть наповнені ми­ром, добром, достатком та благо­получчям, а ваша праця завжди вінчається успіхом і визнанням!

// Високе поле. – 2017. – №46. – (17 листоп.). – С.3.

Хоробрі серця

В Новомиколаївському НВК відбувся урочистий захід, приурочений Дню захисника України. На свято запрошенні учасники-односельчани, які брали участь у бойових діях на Донбасі. З щирими поздоровленнями та побажан­нями миру, здоров'я, злагоди та достатку завітав на захід сільський голова А. М. Чорноморченко з працівниками сільської ради та сільським бібліоте­карем, художнім керівником СБК.
Підчас привітання Анатолій Миколайович наголосив на тому, що нинішні воїни - це покоління, яке вміє обробляти землю, ремонтувати техніку, вихо­вувати дітей, та коли Батьківщина покликала на свій захист, всі взяли до рук зброю та пішли захищати цілісність нашої Батьківщини.
По закінченню виступу сільський голова кожному учаснику АТО вручив продуктові набори та квіти.
Учні, учасники художньої самодіяльності радували глядачів виступами, в які вклали усі свої таланти та душу.
Підсумовуючи, директор НВК В. Д. Чорноморченко наголосила, що 14 жовтня в Україні відзначають День захисника України та Покрови Пре­святої Богородиці, яка є заступницею та покровителькою козацького війська, адже в цей день відзначають ще й День українського козацтва. Учасникам АТО побажала родинного затишку та миру, а молодому поколінню бути справ­жніми козаками та підносити на вищі ступені козацький рух та козацьке лицарство.
По закінченню заходу учні та учасники бойових дій в АТО поклали квіти до пам'ятників побратимів.

Г. В. Іващенко, Новомиколаївський сільський бібліотекар // Високе поле. – 2017. – №42. – (20 жовт.). – С.2.

Семінар "Бібліотека в житті громади"

27 вересня у комунальному закладі «Високопільська центральна районна бібліотека» відбувся семінар «Бібліотека в житті громади». Директор бібліотеки Н. І. Тарабака у своєму виступі відміти­ла, що важливим напрямком діяльності бібліотек було і залишається інформування і просвітницька робота серед громади, активна участь в акціях, які сприяють згуртуванню громадськості та широкого впровадження інновацій у всіх сферах суспільного життя.
Громадськість нас почує лише тоді, коли ми бу­демо говорити про себе, відстоювати свої права, а найголовніше, будемо цікавитися їхніми пробле­мами, ефективно їх задовольняти та шукати шля­хи взаємодії та взаємодопомоги. Варто пам'ята­ти, що підтримка громади - важлива складова ус­пішної діяльності бібліотеки.
Бібліотекарі: Іващенко Г, В., Щасна В. Т., Шуба Г. І., Гончарен­ко Т. А., Жолобчук С. А., Туз Н. В., Співак Т. М. ділилися своїм досві­дом роботи, На семінарі була присутня начальник відділу куль­тури, молоді та спорту РДА В. В. Коперко, яка привітала бібліоте­карів району з професійним свя­том.
Підводячи підсумки семінару, Н. І. Тарабака запевнила, що бібліо­текарі нашого району сповнені планів, задумів, енергії, творчого пошуку з популяризації бібліоте­ки, друкованого слова, щоб зас­лужити громадське визнання.

// Високе поле. – 2017. – №40. – (06 жовт.). – С.3.

Шановні працівники бібліотек!

Прийміть найщиріші вітання і побажання з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек!
Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу, відкриває нам шлях до книги - джерела споконвічної мудрості та знань.
Висловлюємо вам вдячність за багатогранну благородну діяльність, бажаємо вам творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів та звершень, у вашій благородній просвітницькій справі!

Голова районної державної адміністрації С. Старух, Голова районної ради С. Овчарук // Високе поле. – 2017. – №39. – (29 верес.). – С.1.

Шевченківські дні у Потьомкиному

Кожного року в березні до нас приходить Великий Коб­зар - натхненник наших на­ціональних ідей, провісник правди, волі, любові.
Для нас, сучасників, він є взірцем синівської відда­ності людям, рідній землі, бо в кожне серце він вселяє віру, надію на краще майбутнє. І нехай його поетична зоря сяє на весь світ! Шевченко наш. Він для усіх століть. Він, як зоря для України... Ці полум'яні рядки стали гаслом до проведених заходів у Шевченківські дні в Потьомкинській школі-сад та бібліотеці.
Виховна година «Шевченко - це Україна» розпочалися з перегляду фільму про життєвий і творчий шлях великого генія України.
У класі тиша. З екрану Шевченко дивиться уважно, лагідно, сумно і крізь віки чути його слова: «Любіться, брати мої, Вкраїну любіть...»
Хвилююча історія з життя Тараса, його убоге дитинство, сирітство, кріпацтво з глибокою реальністю передають дітям вчителі Вікторія Мартинова та Тетяна Мартинюк, які супроводжуються переглядом картин та декламуванням віршів.
Гортаючи сторінку за сторінкою велику книгу Пророка, школярі дізна­ються про цікаві факти. Наприклад, як дата 22 квітня 1838 рокустала неза­бутньою для Шевченка, бо йому вручили відпускну (вольну), кошти на яку виручили у лотерею за портрет Жуковського. Ось так із простого бідного кріпака Тараса став відомий художникта геніальний поет.
Окрасою заходу стала ілюстративно-книжкова виставка творчої скарб­ниці Шевченка «Твори Тараса - України гордість і окраса», оформлена бібліотекарем. А серед них його перлина «Кобзар». Його Кобзар - життя святиню, Я понесу із роду в рід. Неначе незабутню мрію, я понесу її у світ.
Та найбільше учнів зацікавив літературний аукціон, де до прислів'їв до­повнювалися потрібні кінцеві слова.
З емоційно переповненими почуттями діти прослуховують твір співця «Реве та стогне Дніпр широкий», який став народною піснею і його можна почути навіть на великих державних українських святах, заходах, приуро­чених пам'яті Шевченка.
Не залишились поза увагою дні вшанування пам'яті Тараса Шевченка і в групі дитячого садка, де вихователь Тетяна Равлінко з найменшими дітка­ми провела заняття на тему «Шевченко - славетний син України». А на тематичній поличці «Іду з дитинства до Тараса» малята бачать «У виши­ванім рушнику, немов в розкішному вінку, портрет Тараса серце гріє» і книжечки з мелодійними, співучими віршиками, які вони вже полюбили і з якими вони підуть у своє доросліше життя.
Низько вклоняємось перед величним незрівняним Кобзарем, титаном української літератури. Будьте щирими читачами його творів і понесіть через роки безцінну спадщину Великого Кобзаря!

Віра Щасна, бібліотекар Потьомкинської бібліотеки // Високе поле. – 2017. – №11. – (17 берез.). – С.7.

Шевченківські дні у районній бібліотеці

У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає ви­няткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важ­ко переоцінити. Його «Кобзар» започат­кував новий етап у розвитку української літератури і мови, а його творчість ста­ла визначним явищем не тільки українсь­кого, а й світового мистецтва.
Чому і сьогодні, більш ніж через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі? Син кріпака, сирота змал­ку, талановитий юнак, що не має змоги роз­винути свій талант художника... Про ці фак­ти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Та чи кожен з нас замислився над тим, яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах життя не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все дума­ти і піклуватися про свій народ?
Оскільки дата народження і дата смерті Кобзаря припадають на березень, тому за традицією у всіх навчальних та бібліотеч­них закладах проводять Шевченківські дні.
6 березня у центральній районній бібліо­теці з метою вшанування творчості Шев­ченка працівники бібліотеки Наталя Тарабака і Тетяна Співак провели зустріч з гро­мадськістю на тему «І знов читаєм Кобзаря». Учасника­ми заходу стали учнівська молодь Високопільської шко­ли, вчителі, бібліотекарі сільських бібліотек.
Традиційно школярі декламували вірші Тараса. Вра­жає підхід учнівської молоді до їх вибору. З невимовною глибиною і розумінням, з натхненням і тонким відчут­тям.
Головним питанням, яке прозвучало з вуст організа­торів заходу, було: чи актуальний Шевченко сьогодні? В основному висловлювання з цього приводу прозвучали з вуст старшого покоління: бібліотекаря Потьомкинської бібліотеки Віри Щасної, місцевої поетеси Ольги Салтан та вчителя Людмили Порожняк.
Зокрема, Ольга Салтан відмітила те, що не всі зачитувалися Шевченком, проте його творчість нікого не зали­шала байдужим. Його знають, його читають, його циту­ють як дорослі так і діти. Головне, всі одностайні у думці, що Кобзар не втрачає своєї актуальності й досі. Адже за своє коротке життя, 47 років і один день, він вдосталь настраждався, багато побачив, а все це стало основою його творчості. Головними темами її були прагнення жит­тя і свободи, самореалізації і благополуччя, миру і пова­ги. Хіба не цього прагнуть українці й досі?! Шевченківсь­ке слово правди й досі допомагає українцям розбудову­вати свою державу. І коли сьогодні агресор загрожує нашій землі, наш Тарас разом з нами в нашому строю. І його: «Борітеся - поборете» стало нашим гаслом, на­шою зброєю.

// Високе поле. – 2017. – №10. – (10 берез.). – С.2.

Роль книги в житті людини

З настанням епохи інформаційних технологій, з появою Інтернету книга, надрукована на па­пері, здається, втратила своє значення для лю­дини, відійшла нібито на задній план. Але це хибне враження.
У сучасному світі книга не втратила свого ос­вітнього, пізнавального значення. Друкована книга була і запишається джерелом знань, дже­релом інформації. Без неї неможливий прогрес людського суспільства, без неї не виникли б сучасні інноваційні технології, без неї немож­ливий подальший розвиток людства.
Без книги сьогодні людина не може відпо­відати вимогам сучасності. Книга зали­шається невід'ємною частиною людського життя, і ніякі найновіші технології не зможуть її замінити. Нам важко навіть уявити світ, в якому немає книги. До неї ми звикли з само­го дитинства, вона розкриває перед нами дивовижні таємниці життя та дає корисні поради у важку хвилину, вчить нас розуміти самих себе.
Найважливіше призначення книги - зберіга­ти знання, накопичені віками, і передавати їх наступним поколінням. Книга справжня скарб­ниця мудрості. Читаючи книжки, ми збагачує­мо свій внутрішній світ, словниковий запас, тим самим робимо себе набагато цікавішими людь­ми як для себе, так і для оточуючих.
3 березня Високопільська центральна ра­йонна бібліотека започатковує міні-проект «Велике читання - Великої людини». До міні-проекту запрошуються керівники структур­них підрозділів району, всі, кому не байдужа книга. Суть проекту полягає в тому, щоб за­лучити до читання якнайбільше читачів. Пе­реможці проекту будуть оголошені 30 верес­ня на святі Всеукраїнського дня бібліотек. Запрошуємо всіх до співпраці!

Н. І. Тарабака, директор КЗ «Високопільська центральна районна бібліотека» // Високе поле. – 2017. – №10. – (10 берез.). – С.7.

Боже великий, єдиний,нам Україну храни!

Складною була доля рідної Ук­раїни, вирували нескінченні бит­ви за її честь і свободу.
Незламний, волелюбний украї­нський народ завжди прагнув волі й незалежності.
Повстала вперта, героїчна!
Непорятована... Трагічна.
Неподолана, незалежна!
Осяйна, зоряна, безмежна
Шевченкова моя, Франкова,
Вербова, диво-калинова
Велика, горда, неповторна
Свята. Єдиная. Соборна.

Ось цими рядками із вірша і роз­почався урок державності «Собор­на мати Україна - одна на всих, як оберіг» в Потьомкинській бібліо­теці. Гортаючи сторінки багатові­кової історії України, бібліотекар Віра Щасна знайомить учнів 3-4 класів з тим далеким минулим...
22 січня 1919 рік, коли на май­дані святої Софії в Києві здійсни­лася мрія українців - було прого­лошено Акт злуки. В одну велику самостійну Українську Соборну державу об'єдналися Над­дніпрянська Україна із Західною.
На мапі України - це безмежні простори «від сивих гір до синьо­го Дніпра», якими дітлахи поман­дрували. Нелегкий шлях пройшла Україна упродовж 98 років, що минули відтоді, Україну ділили на частини, знищували українців, забороняли українську мову; на сьогодні - це зазіхання на тери­торіальну цілісність України, збройні конфлікти, які ідуть на сході України і проливається кров безвинних. Але ми віримо, що тільки в єдності людей і спільності їхньої мети відкриваються шляхи до перемоги.
А діти будуть молитися за со­борну вільну Україну.

Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Олена Орєхова // Високе поле. – 2017. – №4. – (27 січ.). – С.3.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031