за 2012 рік

Формування грамотного, бережливого читача

Школа стає справжнім осередком культури лише тоді, коли в ній панують 4 культи: культ Батьківщини, культ людини, культ книги і культ рідного слова.
В. О. Сухомлинський

В історії розвитку людства читання завжди відігравало важливу роль. Сьогодні воно пронизує всі сфери нашого життя, покладене в основу інформаційної, освітньої, пізнавальної, професійної, а також щоденної діяльності людини.
Працюючи над проблемою "Формування зацікавленого, грамотного, бережливого читача», ми вивчали досвід В. О. Сухомлинського щодо роботи з книгою та читачами. Видатний український педагог говорив про те, що іноді розумна, добра книга змінює життя людини, залишається вірним другом назавжди, що залучати дитину до книги потрібно з раннього дитинства і намагатися підтримувати інтерес до читання на все життя. Тісно співпрацюючи з сільським бібліотекарем Світланою Жолобчук, вже протягом трьох років ми втілюємо ці принципи вжиття.
Хочу розповісти читачам нашої районки про виховний захід, проведений спільно шкільною та сільською бібліотекою для вихованців нашого дитячого садочка у листопаді. Підчас проведення заходу діти мали змогу побувати на виставі пальчикового театру (а також взяти в ньому участь), де до них завітали герої казки «Лисичка та курочка» В. Щербаченко. Діти з великим задоволенням брали участь у кумедних конкурсах, розви-ваючих іграх, набиралися сили та енергії під час проведення веселої фізкультхвилинки, атакож отримували цікаві нагороди за перемогу. Батьки отримали запрошення відвідати шкільну та сільську бібліотеки разом зі своїми дітьми, щоб мати змогу поповнити свої домашні бібліотечки новою літературою.
З власного досвіду знаю, що нестандартні форми роботи пробуджують інтерес до читання, як цікавого та захоплюючого процесу, вимагають фантазії та постійного творчого пошуку. Мої пошуки у вирішенні проблеми виховання вдумливого, компетентного та бережливого читача будуть продовжуватися, адже нічого не стоїть на місці, потрібно намагатися працювати цікаво та творчо.

Оксана Бєляєва, бібліотекар КЗ «Іванівський НВК ЗОШ І-III ступенів-дитячий садок» // Високе поле.2012. – №50 (14 груд.). С.7.

Зустріч з пенсіонерами

29 листопада на базі комунального закладу «Високопільська центральна районна бібліотека» заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Високопільському районі Херсонської області Віталій Бібік провів зустріч з пенсіонерами, у ході якої проінформував присутніх про зміни у пенсійному законодавстві 2012 року, що стосуються чергового підвищення пенсій з 1 грудня 2012 року та про зміни у законодавчій базі з 2013 року щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищень ветеранам війни.
Присутні поставили низку питань щодо розмірів пенсій та їх зміни відповідно до змін прожиткового мінімуму, щодо права на перерахунок по стажу, щодо розміру підвищення учасникам бойових дій; цікавились особливостями практичного виконання законодавства із соціального захисту дітей війни.
За підтримки працівників бібліотеки у читальному залі оформлено стенд «Інформація для пенсіонера» із роз'яснювальними та довідковими матеріалами, де читачі зможуть ознайомитися зі змінами у пенсійному законодавстві, з особливостями призначення різних видів пенсій, переліком документів, які необхідно подати для призначення пенсій тощо.
Після зустрічі, за «солодким столом» присутні мали змогу поділилися думками та були налаштовані на тісне спілкування в подальшому.
Від імені управління Пенсійного фонду Віталій Володимирович подякував працівникам та директору бібліотеки Людмилі Прокопенко за привітне приймання, а також голові районної ради ветеранів Галині Денисенко за відмінну організацію зустрічі.

// Високе поле. 2012.№49 (07 груд.). С.3.

Між нами, дівчатками

Такою темою була чергова зустріч бібліотекаря центральної районної бібліотеки Наталі Тарабаки з дівчатками-гімназистками. Надворі вже досить холодно, тож у теплому колі жіноцтва учасницям цікаво було обговорити підготовлені підтеми: «Краса душі», «Підлітковий вік - період статевого дозрівання», «Ранні статеві відносини - причини та наслідки» та інші. Активну участь у розмовах взяла й вихователь гуртожитку гімназії Ольга Дещенко.
Дівчаткам сподобався захід. Вони жваво обговорювали почуте, розповідали випадки з життя. Юні леді продемонстрували свою начитаність, знання легенд та запропонували теми для подальших зустрічей.

// Високе поле. 2012.№47 (23 листоп.). С.8.

За словом - діло

На початку жовтня у центральній районній бібліотеці з робочим візитом побували начальник обласного управління культури і туризму Ірина Корольова та директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.  Гончара Надія Коротун. Провівши семінар-нараду з працівниками бібліотек району, керівники з області пообіцяли надати більш вагому допомогу у подальшій активній роботі бібліотечних закладів за сучасними методами та технологіями.
Сказано - зроблено.
Минулого понеділка до ЦРБ прибула ініціативна група у складі завідуючої науково-методичним відділом Тетяни Сватули та завідуючого інтернет-центром обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара Павла Крупіци. Для працівників усіх бібліотек району був проведений тренінг з проектної діяльності, який дозволить їм брати участь в проектах програм «Бібліоміст України», «Міжнародний фонд Відродження» та інших міжнародних організаціях.
Також кожного дня на базі ЦРБ проводяться активні заняття, де вдало поєднуються теоретичні знання з практичними діями.
Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади, тому зараз вона переходить на новий рівень роботи. Працівники установи окрім видачі літератури, виконують чимало інших місій - надають інформативні консультації, допомагають односельчанам заповнити бланки документів. Тож бібліотека сьогодні - це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр. На сьогоднішній день у районі функціонують 17 бібліотечних установ.

// Високе поле. 2012.№46 (16 листоп.). С.2.

Мова - скарб народу

У нашій країні День української писемності заснований 9 листопада 1997 року.
Національну мову і літературу називають скарбом, що передається з покоління до покоління, об'єднуючи минуле і сучасне.
Спочатку рідній мові навчає дитину мама, яка своїми лагідними, теплими словами огортає малюка любов'ю та ласкою. Велике значення у вивченні дитиною рідної мови відіграють вихователі, вчителі, бібліотекарі. Та, зрештою, знання мови залежить і від самовиховання та самонавчання. Не даремнож кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».
О місячне сяйво і спів солов 'я,
Півонії, мальви, жоржини,
Моря бриліантів - це мова моя,
Це мова моєї Вкраїни.
Які ж чудові слова написав Володимир Сосюра. Він повернув нашій мові дивовижну красу, бо мовою нації визначається моральне здоров'я народу, його розвиненість, культурність. Слово - найтонше доторкання до серця. Воно може стати ніжною і запашною квіткою, живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розжареним залізом, і брудом. Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне - приносить біду. Словом можна вбити і оживити, поранити і вилікувати, викликати посмішку і сльозу. Поміркуйте, як лаконічно узагальнюються народні погляди на культуру мовлення:
• Нехочеш почути поганих слів, не кажи їх сам.
• Умій вчасно змовчати і вчасно сказати.
• Говори мало, слухай багато, а думай ще більше.
• Шабля ранить голову, а слово душу.
Культура мовлення - це духовне обличчя людини. Мовлення має бути не тільки правильним, а лексично багатим, синтаксично різноманітним. Щоб цього досягти, треба багато читати літератури, користуватися словниками. Живе наша мова - і наш голос звучить серед інших народів. Бо наша мова - це наша держава, наша релігія, наша минувшина, наша надія, наше майбутнє. Бо наша мова - це ми - українці - добрий, чесний, працьовитий народ.
Князівська бібліотека до цього свята підготувала огляди, бесіди, дитячі ранки: «Моя мова калинова», «Слово, окрилене любов'ю», «До мови доторкнімося серцем».

Олена Борис, завідуюча Князівською бібліотекою // Високе поле. 2012.№45 (09 листоп.). С.8.

Ви ще не читаєте? Тоді ми йдемо до вас!

Людина, яка вміє і любить читати - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці -книги. З книгою зустрічаємося ми ще у ранньому дитинстві і йдемо з нею поруч усе життя. Саме книги змушують нас працювати, безупинно вдосконалюватися для того, щоб ми могли стати передовими людьми нашої незалежної України.
Читайте, читайте й читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі дорогоцінного змісту книги. Людина, яка «ковтає книги», схожа на мандрівника, що знайомиться зі світом з вікна вагона, коли подорожує.
Мужність, мудрість і краса літератури відкриваються у всьому своєму безмежжі тільки перед людиною освіченою і допитливою. Вчіться у героїв книжок любити свою Батьківщину - її лани і ліси, її міста і села, її небо і річки, її мову і мистецтво. А ми, бібліотекарі, завжди раді бачити наших користувачів у Високопільській ЦРБ. Більш як чотири роки відділ обслуговування започаткував обслуговування читачів за межами бібліотеки. Нас радо зустрічають з новинками книг, періодичних видань в управлінні Пенсійного фонду, райспоживспілці, дитячому садку, податковій інспекції, райсуді, сільгоспуправлінні. Ми також радо обслуговуємо інвалідів, учасників Великої Вітчизняної війни, людей похилого віку вдома. Бібліотекарі завжди вивчають запити читачів. А найбільшою для нас нагородою є слова вдячності від людей.
Але є і проблеми, які часто нас хвилюють. Через обмаль коштів ми не в змозі забезпечити наших читачів повністю новинками літератури та періодичними виданнями. Тому хочемо звернутися до людей та спонсорів, яким не байдужа книга, по-можливості передплатити новинки літератури та періодики для ЦРБ.
Даруйте людям радість! Вчіться! Читайте! Хай у вашому житті не буде жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з чудової книги. Тому бажаємо своїм читачам здоров'я, наснаги і задоволення від прочитаного.

Наталя Тарабака, бібліотекар КЗ «Високопільська ЦРБ» // Високе поле. 2012.№44 (02 листоп.). С.8.

Запалити оптимізмом

Взяли собі за мету начальник обласного управління культури і туризму Ірина Корольова та директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара Надія Коротун, завітавши з робочим візитом до працівників бібліотечних установ району, які зібралися на семінар-нараду в читальному залі районної бібліотеки для дорослих.
У семінарі також взяли участь начальник відділу культури і туризму РДА Володимир Капелюшник, перший заступник голови райдержадміністрації Наталя Урбанська. Перед початком семінару керівники відвідали методичні кабінети Будинку культури, бібліотеки, абонентський зал і виставки.
Звертаючись до присутніх, Ірина Корольова зауважила, що сучасна бібліотека - це не лише зібрання текстів і документів, це великий світ соціальних комунікацій. Майбутнє лише за тими бібліотеками, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою із новітніми інформаційними технологіями. Одним із яскравих прикладів є те, що більшість бібліотечних закладів області змінили форму роботи і збагатили свій книжковий фонд новітніми технологіями. Це мультимедійні екрани, комп'ютери і т. ін. Вона наголосила на необхідності зміни в роботі і наших бібліотек. Не оминула керівник обговорення важливої проблемної теми критичних станів приміщень культурних осередків та тісну співпрацю з органами самоврядування.
«Треба вести діалог з владою, і вони обов'язково вас почують», - порадила Ірина Корольова. На підтвердження її слів своє захоплення допомогою Малошестірнянського сільського голови Ольгою Чайковською висловила бібліотекар цієї ради Наталя Юріна. Вона повідомила, що сільрада виділила 800 грн на передплату періодичних видань. Поділилася радісною новиною бібліотекар з Зарічного Тетяна Чубара. За сприяння Володимира Капелюшника у приміщенні бібліотеки проводяться ремонтні роботи.
Діалог Надії Коротун з працівниками бібліотечних установ почався зі слів: «Давайте доведемо громаді і покажемо на прикладі нашої роботи, що ми їм потрібні». Керівник головної бібліотеки в області висловила свою думку про роботу районної бібліотеки і поділилася власним досвідом, основою якого є залучення читачів та співпраця з різними структурами і фондами. А кінцевим результатом є збагачена матеріальна база. На думку директора обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара, участь в інвестиційних проектах є вагомим внеском в оновлення матеріальної бази бібліотек, забезпечення читацьких залів інноваційними технологіями. Нещодавно, беручи участь у проекті «Бібліоміст», філіали Херсонської Центральної бібліотечної системи отримали 1 млн. 263 тис. 590 грн, як переможці третього раунду конкурсу «Сучасна бібліотека». За отримані кошти бібліотеки забезпечили себе 15 комп'ютерами, принтерами, сканерами, маршрутизаторами.
Підсумовуючи зустріч, керівники з області закликали присутніх перейти від нарікань до кардинальних змін і співпраці, подякували учасникам за активність у роботі і протягнули руку допомоги в усіх починаннях.
Наталя Урбанська подякувала гостям і бібліотекарям за конструктивний і змістовний діалог. За словами першого заступника голови райдержадміністрації, обласні керівники запалили усіх оптимізмом, і кожен з присутніх зумів знайти і почути щось корисне.

// Високе поле. 2012.№43 (26 жовт.). С.8.

Міцне підґрунтя розвитку культури

6 жовтня на базі Тавричанського сільського Будинку культури Каховського району відбулася обласна конференція працівників галузі культури і мистецтва. У ній взяли участь начальники відділів культури і туризму РДА, директори районних і сільських будинків культури, директори районних централізованих бібліотечних систем та бібліотекарі сільських бібліотек. В роботі конференції взяли активну участь і працівники культури нашого району.
Конференцію відкрила Заслужений працівник культури, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Корольова. Вона звернула увагу на проблеми та досягнення в галузі культури.
Продовжила засідання Заслужений юрист України, заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Ганна Пономаренко, яка розповіла про досягнення Херсонщини за останні 2 роки, підкріпивши свою розповідь документальним фільмом.
Генеральний директор обласної бібліотеки ім. О. Гончара Надія Коротун ознайомила учасників конференції з проектом інформаційного простору бібліотечної мережі «Бібліоміст».
Яскравий виступ Героя України, Заслуженої працівниці сільського господарства Віри Найдьонової викликав жвавий інтерес присутніх. Її розповідь була відвертою та лаконічною. Віра Опанасівна розповідала про своє господарство, про землю, яка ще до цих пір не розпайована. На 50% поливних земель колосяться ниви з посівного матеріалу, який виводиться у їхньому господарстві. Гордістю господарства, за словами господарки, є стадо племінних бичків, вага яких сягає 1200 кг.
Учасники конференції відпідали це господарство і були в захваті від побаченого. Око радувало племінне молочно-м'ясне стадо бичків і корів, в якому надій від однієї корови становить 7 тис. кілограмів молока на рік. Вразило зерносховище і тік господарства. Заробітна плата працівників становить від З до 15 тис. гривень.
Велику увагу керівник приділяє культурі та соціальній сфері. У сільському Будинку культури проведений капітальний ремонт. Оформлений зі смаком, він яскраво освітлений, підлога з ламінату, вставлено євровікна, обставлений новими меблями, стіни пофарбовані за сучасними технологіями. Також придбано музичну апаратуру, сценічні костюми для аматорів сцени усіх вікових категорій. Бібліотека поповнюється новою літературою, забезпечена комп'ютерною технікою. Новий стадіон біля Будинку культури на стаді завершення реконструкції, футбольне поле засіяне спеціальною травою за євростандартами, у спортивному комплексі добудовується тенісний корт.
У 2000 році у селі збудована гарна церква, таку не в кожному місті можна побачити. Усередині церкви розміщений іконостас і ажурна люстра, велично виглядають ікони, різбляні вироби з чорноного дерева. Така обстановка заспокійливо діє на психіку людини. Двір навколо церкви викладений європлиткою і огороджений металевим парканом. По усьому селі гарні квітники.
Усе це побудовано виключно за кошти господарства.
Частували смачними стравами учасників конференції у їдальні, яка розрахована на 300 місць.
Дитсадок, ФАП, сільська рада, адмінбудинок обсаджені трояндами. Хочеться їм побажати ніколи не в'янути.
На завершення заходу місцеві працівники культури порадували гостей гарними номерами художньої самодіяльності.
Усі учасники конференції отримали велике задоволення від зустрічі, роботи конференції і прийому господарів.

Людмила Прокопенко, директор КЗ ЦРБ, учасник конференції // Високе поле. 2012.№41 (12 жовт.). С.8.

Бібліотека - живий організм, який постійно оновлюється

Сучасна бібліотека - це не тільки зібрання книжкових колекцій, але й величезний світ соціальних комунікацій для людей, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. Сільська бібліотека максимально наближена до населення, сприяє соціальному та культурному відродженню села, просуванню книги і розповсюдженню читання.
Бібліотека - це живий організм, який повинен постійно оновлюватися. Тільки тоді вона буде корисною, цікавою та необхідною.
Бібліотекарі намагаються залучити сучасного користувача і зробити для нього відвідування бібліотеки яскравою подією, передбачити читацькі потреби.
Зростає роль бібліотеки, як помічника і союзника у світі інформації, як закладу, що не тільки видає книги, а й може, наприклад, доставити їх безпосередньо до місця роботи, навчання, проживання, відпочинку, лікування ветеранам війни і праці. Бібліотекарі виносять літературу за межі бібліотеки для тих, хто через різні причини не може прийти до неї.
Разом з дітьми, контингент яких дуже широкий, ми намагаємося бути максимально корисними. Для школярів проводимо конкурси розумників «Найкращий читач року», конкурси волонтерських бригад, свята-посвяти першокласників, шоу-вікторини, відкриті уроки читання до Всеукраїнського дня бібліотек.
Найкращими бібліотекарями року визнано: С. В. Прядко (Кочубеївська бібліотека), В.Т. Щасну (Потьомкинська бібліотека), О М. Борис (Князівська бібліотека), І.М. Чубару (Зарічненська бібліотека), Н.І. Сковородко (Пригір'ївська бібліотека), С.А. Жолобчук (Іванівська бібліотека).
З нагоди нашого професійного свята прийміть найкращі вітання з професійним святом всі бібліотекарі району, наші заслужені пенсіонери, читачі.
Переконана, що спільними зусиллями збережемо культуру нашої держави, примножимо інтелектуальне багатство української нації. Вам - віри в завтрашній день, надії на краще майбутнє, ще більшої любові до своєї професії, благополуччя, міцного здоров'я, миру і злагоди.

Людмила Прокопенко, директор «КЗ центральна районна бібліотека»  // Високе поле. 2012.№39 (28 верес.). С.2.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі району!
Наприкінці вересня осінь дарує нам миті падолисту, різнобарв'я жоржин і своє неповторне свято - Всеукраїнський день бібліотек.
Сердечно вітаємо подвижників цієї важливої справи у царині освіти з професійним святом!
Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберітач і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і, через книгу, наукове та художнє слово, утверджує високі духовні ідеали нації.
Сучасна бібліотека — це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де зростають діти, формуються особистості.
Щиро дякуємо вам за високий професіоналізм, відданість своїй справі, зичимо здоров'я на довгі роки, нових творчих здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри у свою велику мету! Нехай ніколи не зникають з ваших облич усмішки, не вичерпується творчий потенціал, множаться гаразди у ваших домівках!

// Високе поле. 2012.№39 (28 верес.). С.1.

Кращий читач року

Минулої середи, 14 березня, у районній дитячій бібліотеці пройшов другий етап конкурсу «Кращий читач року». В заході взяли участь більше 20 читачів з усіх бібліотечних установ району. Традиційно це школярі 6-7 класів.
Діти розповідали про свої книжкові уподобання, аналізували прочитані твори, відповідали на питання вікторини. З виявленої активності учасників було видно, що діти читають класику. Також у пошані - фантастика, детективи, вірші, казки. Після конкурсів та вікторин, а їх було чимало, ведуча заходу бібліотекар Інна Кравченко подякувала школярам за участь та порекомендувала юним читачам більш серйозну літературу.
Компетентне журі у складі директора ЦРБ Людмили Прокопенко, бібліотекаря Наталіі Тарабаки та бібліотекаря районної дитячої бібліотеки Тетяни Співак визначили переможців. Серед учнів шостих класів кращою визнали Юлію Коноваленко з Кочубеївки. Анна Крайдер з Архангельського визнана найкращою читачкою серед семикласників. Дівчатка полюбляють читати фантастику, мають своїх улюблених письменників. Читають школярки казки й вірші. І не тільки читають, а й пишуть. Кращі вірші переможниці Юлії Коноваленко друкувалися у районній газеті.
Переможці другого етапу виборюватимуть звання «Кращого читача року» на обласному конкурсі.

// Високе поле. 2012.№12 (23 берез.). С.4.

Життя Шевченка - подвиг

Щороку ми проводимо Шевченківськідні не просто для того, щоб вшанувати пам'ять геніального митця, а й відчути його невмируще слово серцем, повірити йому, бо кому ж тоді вірити, як не Шевченку, який усе своє життя віддав служінню Україні та її народу, відстоював те, щоб ми були вільні та горді.
14 березня Високопільська центральна районна бібліотека спільно з вихователями гімназії у гуртожитку провели вечір поезії «Величне слово Кобзаря». Бібліотекар читального залу Наталя Тарабака запропонувала дітям пройти життєвими шляхами Тараса. Жоден поет світу не може зрівнятися з ним у величі жертовної любові до свого народу. Діти та бібліотекар Катерина Бібік із захопленням декламували вірші Великого Кобзаря.
У кінці вечора Наталя Тарабака звернулася до присутніх: «Шевченко - це наша душа, наша мудрість, наша сила. Його творчість завжди підтримувала і підтримуватиме нас, додаватиме наснаги. Тож нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у ваших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу».

Наталя Тарабака,  бібліотекар ЦРБ // Високе поле. 2012.№12 (23 берез.). С.4.

Величне слово Кобзаря

Дитяча районна бібліотека минулого тижня мала неабияку популярність. Після конкурсу на визначення кращого читача, у приміщенні бібліотеки проходили Шевченківські читання. Організатором виступили працівники районного Будинку культури. Захід зібрав чимало шанувальників - це школярі Високопільської школи, гімназисти, бібліотекарі ЦРБ. З привітальним словом до учасників звернулася ведуча, бібліотекар ЦРБ Наталя Тарабака. Вона ознайомила зі сторінками біографії видатного митця, запросила прочитати вірш письменника «Розрита могила» бібліотекаря Катерину Бібік. Тарасові вірші й уривки його поем також читали й інші учасники.
У конкурсі на краще читання, за визначення мжурі, перше місце розділили між собою гімназист Іван Павліченко («Мені однаково...») та школярка Анна Печериця («Лілея»). Друге місце посіли школярка Катерина Барабаш («За сонцем хмаронька пливе») та гімназистка Валерія Чередніченко («Ой три шляхи широкії»). Третє місце присудили гімназистці Оксані Бабець («Катерина») та школярці Любові Шаповал («Я не нездужаю нівроку»). Переможцям за перше та друге місце вручено дипломи та подарунки, за треті місця - дипломи. Всі інші учасники отримали грамоти за участь у конкурсі.
До речі, заходи у районі по вшануванню пам'яті видатного Українця проходили з початку березня. 7 березня у Високопіллі біля погруддя Тараса Григоровича Шевченка пройшов мітинг за участі керівників району: голови райдержадміністрації Віталія Кучерука, голови райради Любові Куцевол, селищного голови Руслана Застави та громадськості.

// Високе поле. 2012.№12 (23 берез.). С.4.

Переможців визначено

10 лютого у Малошестірнянській школі відбувся конкурс «Кращий читач року», який проведено спільними зусилля­ми шкільного та сільського бібліотекарів.
З великим інтересом учні брали участь у всіх етапах кон­курсу: «Моя Батьківщина», «Кращий декламатор віршів Шев­ченка», «Приказки про книжку», «Знавці казок». Під час за­ходу учні радо розгадували цікаві кросворди, ребуси, грали у літературне лото.
Серед учнів школи замайоріли нові імена любителів кни­жок - Олена Лагода, Тетяна Лагода, Анна Гут, Олексій Олексюк, Карина Швець, Христина Швець та Владислав Ардашов.
Але найкращими читачами виявилися ОленаЛагода та Анна Гут, які будуть брати участь у районному конкурсі.

           Наталя Юріна, Лариса Дужак, бібліотекарі // Високе поле. 2012.№7 (17 лют.). С.4.

Вископільщина відзначила День Соборності України

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав якгіркі, так і радісні події.
Одна з таких сторінок нашого минулого -боротьба українського народу за соборність своїх земель. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року, а з нинішнього року - у цей день ми також відзначаємо і День Свободи.
Так, з нагоди Дня Соборності та Дня Свободи України 20 січня побілля погруддя Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка у Високопіллі зібралися люди. Це керівники району, представники селищної ради, трудових колективів, громадськості прийшли для того, щоб  разом відзначити цю  важливу дату в  історії українського держави.
На знак вшанування борців за вільне майбутнє українського народу голова райдержадміністрації Віталій Кучерук та заступник голови районної ради Зиновій Тимофєєв поклали квіти до погруддя Кобзаря. А Тетяна Осміннікова  завершила захід щирою українською піснею.
Покладання квітів на знак пам'яті про тих, хто не словом, а ділом вболівав за волю країни відбулося у Заградівці біля пам'ятника загиблим воїнам.
Усний журнал для молоді та тематичний вечір «93-річниця соборності України» пройшли в Орлівському Будинку культури.
До відзначення Дня Соборності України у бібліотеках району відбулися відповідні виставки: книжкова виставка у Пригір'ї «Тебе благословляю, Україно-мати», виставка-літопис «Задзвеніли срібні дзвони України» та ілюстрована виставка «Лише для тебе, Україно» у Новомиколаївці, «Моя соборна Україна» в Орловому.
Також з нагоди свята  19 січня у Високопільській школі бібліотекарем ЦРБ Наталею Тарабакою для учнів 9-х та 10-го класу було організовано тематичний вечір на тему: «І став народ в живий ланцюг між Києвом і Львовом». Цього ж дня у гуртожитку гімназії бібліотекарем ЦРБ Катериною Бібік проведений виховний захід «Соборна мати - Україна одна на всіх, як оберіг».
 Відповідні заходи відбулися у всіх навчальних закладах району.

Ольга Ванзяк // Високе поле. 2012.№4 (27 січ.). С.1.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930