за 2018 рік
Зустріч із поетами
20 вересня у Тягинському будинку культури відбулася зустріч «Як небагато нам для щастя треба», у якій взяли участь письменники та поети села. До літературної вітальні прийшли гості: Мар'ян Юрійович Столяр, Олена Іванівна Бабіч, Олена Вікторівна Корінь.
Літератори-земляки зустрілися з учнями та вчителями Тягинської школи, щоб розповісти про свою творчість і презентували власні вірші за темами: «Природа рідного краю», «Історичне минуле», «Моя Батьківщина», «Кохання в моєму житті». Послухали присутні і поетичні рядки молодої талановитої дівчини Катерини Кулик.
У відвертій розмові зі слухачами письменники відкрили вікно у свою творчу майстерню, відкрили сторінки своєї біографії, поділилися планами на майбутнє, натхненно прочитали власні твори. Також під час зустрічі Софія Пішко виконала дві пісні - «Рідна земля» і «Я бажаю вам добра».
Зерна добра, честі, порядності невимушено лягли у душі молодого покоління.
Слухали затамувавши подих, бо у роздумах і віршах виражалися такі близькі всім почуття, такі святі поняття: мати й батько, рідна хата та рідний край, друзі...
Були й запитання, живе спілкування з митцями, обговорення доробок письменників. .Дякували квітами, побажаннями творчого натхнення та нових зустрічей. Такі щирі бесіди дуже необхідні учням, бо відкривають їм безмежний світ творчості, вчать цінувати добро, людяність.
Організували зустріч завідувач сільської бібліотеки Тетяна Олександрівна Овчаренко, художній керівник Тягинського СБК Наталія Вікторівна Павліченко і вчителі Тягинської ЗОШ I-III ступенів.
Т. Овчаренко, завідувач бібліотеки // Маяк. – 2018. – №40 (06 жовт.). – С.6.
"Вареник-Фест" - 2018
Серед святкових патріотичних свят заслуговує на увагу районний фестиваль «Вареник-фест», на який зібрались найкращі майстри кулінарної справи з усієї Бериславщини, котрі та поділяться найдивовижнішими рецептами українських вареників.
Кожна країна світу може похизуватися переліком оригінальних страв, які складають її національну кухню.
Борщ, галушки, кутя, а іноземець скаже - то Україна. Кожен подорожуючий прагне скуштувати три найвідоміші страви: борщ, сало, та звісно ж, вареники, які посідають особливе місце серед українських наїдків.
Саме про це розказали і презентували свої страви на запрошення відділу культури районної державної адміністрації творчі колективи місцевих рад району, загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів міста, а також центральної районної бібліотеки.
Кожна делегація яскраво, креативно, оригінальне, з піснями і гумором демонструвала свої страви, надала рецепти та прикрасила столи в кращих національних традиціях.
Яких тільки вареничків не скуштували члени журі та гості фестивалю: з картоплею, вишнями, з сиром та на пару, з печінкою та салом, домашнім сиром, з капустою та оселедцем, з кислою капустою та грибами! А були і незвичні вареники: чорничні з шоколадом, «сліпі «вареники», з піском та інші.
А які тільки колоритні та закличні прислів'я, приказки та промовки почули учасники свята! Жартівливі пісні «Варенички мої», «А мій милий вареничків хоче», веселі і дотепні гуморески, віршовані виступи та чудові національні костюми учасників фестивалю створили неповторну атмосферу краси українського мистецтва, національних традицій та самобутності української нації!
За результатами огляду журі та глядачів переможцями виявились усі делегації, які отримали нагороди у різноманітних номінаціях: «Вареник найоригіналь-нішої форми» - Бериславська початкова школа №4, «Вареник із сюрпризом» - Качкарівська сільська громада, «Вареник-красунчик» - Бериславська ЗОШ №1, «Вареник глядацьких симпатій» - дошкільні навчальні заклади м.Берислава, «Гармонія смаку» - центральна районна бібліотека, «Кращий рецепт вареника» - Бериславська початкова школа №5, «Креативна подача страви» - Лиманецька сільська громада, «Краща викладка вареників» - Одрадокам'янська сільська громада, «Найпухкіший вареник» - Бургунська сільська громада, «Найсмачніший вареник» Високівська сільська громада, «Найгламурніший вареник» - Бериславська ЗОШ №3, «Найкраща гумореска про вареник» - Зміїв-ська сільська громада, «Український традиційний вареник» - Ольгівська сільська громада, «Щедрий вареник» - Новоберис-лавська сільська громада.
Саме на таких національних заходах формується любов до української культури та народних традицій, викликаються почуття національної гідності та гордості за українську націю.
А.Твердохліб // Маяк. – 2018. – №35 (01 верес.). – С.5.
Обирай українську книжку!
Щорічно, 24 травня, в усіх слов'янських країнах відзначається День слов'янської писемності і культури на знак подяки і шани двом братам - Кирила і Мефодія, творців слов'янської писемності.
25 травня, в день Останнього шкільного дзвоника, на майданчику біля центральної районної бібліотеки всі бажаючі могли взяти участь у вуличній акції: «Обирай українську книжку!», яку організували працівники центральної районної бібліотеки. Біля розгорнутої викладки книг українських письменників бібліотекарі спілкувалися з жителями міста, особливу увагу надавали учням шкіл, пропонували ознайомитися та звернути увагу на рекомендовані буклети - списки літератури для шкільного та позакласного читання під час літніх канікул. Учасників акції зацікавила така актуальна інформація перед літнім відпочинком і кожен для себе обрав книгу до вподоби.
У сучасній бібліотеці завжди можна корисно провести дозвілля, адже бібліотекарі роблять все, щоб користувачам було цікаво, пізнавальне та комфортно. Відомо, що книга, незважаючи на високі новітні технології залишатиметься добрим другом для кожного, а читання даруватиме радість і приємні миті.
Бажаємо всім гарного літа і цікавих українських книг!
Центральна районна бібліотека // Маяк. – 2018. – №22 (02 черв.). – С.5.
Гончар крокує Херсонщиною
З квітня відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара.
Життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'язані з Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: «Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Берег любові», «Бригантина», «Чари -комиші», «На косі». Герої О. Гончара - прості трудівники, які задумуються над сенсом життя, над призначенням людини, причетністю до історії краю. У своїх творах він завжди орієнтувався на найвищі світові критерії та ідеали.
Олесь Гончар був ініціатором створення Херсонського відділення спілки письменників, сприяв будівництву Херсонської обласної наукової бібліотеки, яка нині за рішенням уряду носить його ім'я. При обласній книгозбірні створено «Гончарівську вітальню», де зібрано цікаві матеріали про життя та творчість письменника.
Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара з нагоди ювілею письменника започаткувала велику літературну естафету: «Гончар крокує Херсонщиною», яку розпочато з 20 лютого і триватиме по 31 березня 2018 року. Бібліотечні працівники району в підтримку колег організували літературнр-мандрівне шатро: «Бериславщина читає Гончара», яке передбачало проведення в бібліотеках району різноманітних заходів з метою популяризації творчості та творів відомого письменника. Підсумки проведеної роботи будуть викладені на сайті Центральної районної бібліотеки в розділі: «Читаємо О. Гончара».
Т. Чистякова, методист Центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2018. – №13 (31 берез.). – С.7.
Екскурсія до бібліотеки
11 березня до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки завітали юні гості з області - учні 3 та 4 класів Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Нові книжечки, інтерактивні настільні ігри, медіа тека з улюбленими мультфільмами та фільмами, ігрова зона з безконтактними іграми та різноманітні клубні об'єднання за інтересами - все це для маленьких школярів.
До книгозбірні діти завітали вперше, тож на них чекала пізнавальна екскурсія історичними сторінками бібліотеки та знайомство з її відділами, секторами, а головне, з цікавою, захоплюючою, різноманітною літературою. Поки гості перебували на заході у відділі естетичного виховання, де знайомились з різними видами мистецтв, до них завітав сам кіт Леопольд, щоб разом з учнями розважитись, заспівати улюблених пісень та потанцювати. Зустріч з добрим мультяшним героєм стала приємною несподіванкою для дітлахів.
Учні залишали книгозбірню з приємними враженнями та купою позитивних емоцій, а ще запросили бібліотекаря до своєї рідної школи.
Л. Чумаченко, Т. Дронова // Маяк. – 2018. – №13 (31 берез.). – С.7.
Акція проти рабства за власним бажанням
16 березня відбулося засідання клубу старшокласників «Юність» у Центральній районній бібліотеці під назвою «Рабство за власним бажанням» до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом.
На заході виступила агітбригада Бериславського медичного коледжу «Бренд» (керівник Лілія Янцеловська), соціальний педагог районного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Катерина Кравчук та бібліотекар юнацького абонементу центральної районної бібліотеки Інна Мєзєнцева.
На заході було висвітлено все про шкідливі звички: алкоголь, куріння, наркоманію. Учні 9 класу на чолі з класним керівником дякують центральній районній бібліотеці, Бериславському медичному коледжу та Центру соціальних служб за цікавий, пізнавальний та потрібний захід.
Т.Лукіних, класний керівник 9 класу БЗОШ №1 // Маяк. – 2018. – №12 (24 берез.). – С.5.
Людина починається з добра
Україна в усі часи славилася доброчинністю. За кошти добродіїв будувалися церкви, лікарні, школи, бібліотеки. Недарма слово «добродій» і «добро» мають спільний корінь.
Центральна районна бібліотека висловлює щиру вдячність Милівській сільській раді в особі голови сільської ради Олега Яхнієнка за допомогу в придбанні кольорового принтера. Дякуємо: за розуміння проблеми та вміння вчасно прийти на допомогу.
Хай Вам Бог пошле міцного здоров'я, радісних подій і нехай зігріває Вас тепло і людської вдячності за добрі справи. Ви завжди бажаний гість у нашій бібліотеці.
Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2018. – №12 (24 берез.). – С.5.