за 2015 рік

Святий Миколай на День села завітав

Село наше красиве і квітуче, а назва в нього наймиліша. Томарине -це моя маленька батьків­щина. Для Томаринської гро­мади вже стало традиці­єю кожний рік святкувати День села 19 грудня, на День Святого Миколая жителі села відсвяткували 65 ювілейний рік. З самого ранку в залі звучить весела музика, томаринці зібрались на свято. Святково прикрашена сцена у стилі української світлиці: вишиті рушники, ікони, запашні короваї на столі, новорічна ялинка і фото-виставка місцевих жителів. Ведучі Влас Ка­терина і Подрєпний Юрій розпочали урочистості. Звучить пісня «Зеленеє жито» у виконанні Пукан Олени і в супроводі тан­цювального колективу «Пролісок». Вихованці дитсадочка також до­лучаються до поздоров­леньЗі словами приві­тання до томаринців та гостей села висту­пили сільський голова В.К.Римашевська, дирек­тор школи Ю.В.ПІгаль, депутат районної ради Л.М.Литвина. Тут же Лю­бові Михайлівні вручили запашний, коровай, як символ добра і достатку, подякували за допомогу та побажали успіхів на депутатській ниві. В свою чергу Л.Литвина зазначила, що й нада­лі буде робити все, аби село було ще кращим. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Геро­їв Небесної Сотні та заги­блих воїнів АТО. Бурхливими оплеска­ми односельчани дяку­вали нашим хлопцям, учасникам бойових дій, які повернулися з Дон­басу. Це М.М.Берестень, О.А.Коломоєць , М.В.Рисєв, О.В.Сергійчук, С.О.Шалагінов. На святі звучали пісні та вірші про село, про Укра­їну. Запальний танець у виконанні гурту «Веселі козачата» створив гарний настрій та викликав за­хоплення у глядачів. Учні школи підготували теа­тралізоване дійство. Свя­тий Миколай з Ангелами привітав всіх зі святом, побажав здоров'я, миру всім родинам і нашій Україні, роздав цукерки дітям. Смачну козацьку кашу приготувала А.Кнап, а пригощали всіх при­сутніх С.Голован та Л.Загребаєва. Спонсором свята ви­ступили сільський го­лова В.К.Римашевська, депутат районної ради Л.М.Литвина, а організа­торами - директор СБК Т.С.Швайка, завідуюча бі­бліотекою Л.Й.Риковець, вчитель В.І.Сергійчук. Велика вдячність всім учасникам художньої са­модіяльності і побажання односельчанам:

Хай буде

мирний небокрай,

Хай сонце в небі сяє.

І чарка,

шкварка й коровай

І хай душа співає.

Хай лине пісня

над селом

Хай колосяться ниви,

Комори повняться

добром

І будьте всі щасливі!

Л.Риковець, завідуюча бібліотекою // Маяк. – 2015. – №52 (26 груд.). – С.5.

З бібліотекою у дивокрай

У час, коли ми не може­мо уявити своє життя без комп'ютера, планшета чи смартфона, коли новіт­ні технології з шаленою швидкістю впроваджу­ються у наше життя, все складніше зацікавити дітей цікавою книгою, яка роз­каже їм про добре і вічне, поведе їх у захопливий світ пригод і мандрів, дозво­лить зазирнути у далеке минуле. Саме пробуджен­ня цікавості та бажання шу­кати нові знання про істо­рію нашого міста, про його легендарне минуле, про простих жителів, які твори­ли цю історію та здобували його славу, є головним за­вданням створеного нещо­давно при міській бібліоте­ці №1 краєзнавчого клубу «ДИВОКРАЙ». Юні читачі бібліотеки з задоволенням слухають легенди про Бе-рислав, про визначні події у його історії та про лю­дей нашого міста. Зараз ведеться робота по вла­штуванні у бібліотеці наро­дознавчого куточку, експо­нати для якого приносять читачі - не тільки діти, а й дорослі. І коли в нашій ко­лекції з'явилося два руш­ники і вишита хрестиком сорочка, вони викликали у дітей захоплення і бажання познайомитись з цим ви­дом народної творчості. З цією метою була організована екскурсія до будинку майстрині-вишивальниці Булай Тетяни Антонівни. На жаль, майстрині вже немає серед живих, але її будинок і досі квітує різнобарв'ям робіт. Дітей радо зустріла донька майстрині Соменко Лідія Вікторівна, яка роз­повіла про життєвий шлях і творчість своєї мами, ко­тра долала складні періоди свого життя саме за допо­могою захоплення вишив­кою. У доробку майстрині ікони і картини, рушники і серветки, скатертини, со­рочки, подушки і навіть ки­лими вишиті хрестиком. Усі роботи викликали у дівчат справжнє захоплення і не­абияке здивування, адже, виявляється, вся ця краса зовсім поряд, у сусідньому будинку чи квартирі і ство­рюють її прості жителі на­шого стародавнього міста, треба тільки вміти помічати її і не бути байдужими. Звертаємось до всіх, хто має хист та творить красу -поділіться своїм захопленням з нами.

Чекаємо вас у бібліотеці. Наша адреса: м.Берислав, вул.Леніна, 352-а (III під'їзд), приходьте з про­позиціями і просто за гарною книгою, діліться з нами, а ми поділимось з вами і з усіма.

Л.Зварич, бібліотекар міської бібліотеки №1 // Маяк. – 2015. – №48 (28 листоп.). – С.4.

Мій рідний край - маленька батьківщина

сь і настала пора золота і завітала в наш край. 7 листопада Кірове відзначило День села, що проходив під гаслом: «Мій рідний край - моя маленька батьківщина».
Цього дня відбулися урочистості які розпочав голова Юровської сільської ради Дмитрук Володимир Степанович, та святковий концерт, в якому взяли участь працівники культуіри, дитячого садка, бібліотекар, школярі та маленькі дгглахи. 3і сцени звучали гарні пісні, щирі побажання всім жителям села та хліборобам. Почесне право розділити та пригостити запашним короваем надано жінці-хліборобу, доброзичливій людині, прекрасній мамі та бабусі Ведмедській Світлані Іванівні. Всіприсутні мали змогу переглянути фотовиставку під назвою: «Грає фарбами Кіровський наш край». В залі майоріли різнобарвними кольорами вишиванки, виконані майстринями с.Кірове: Далєнкіною Надею, Возною Василиною, Телепень Маріею, Гаюхою Діною, Соловйовою Оленою, Усовою Катериною.
По заюнченню концертної програми всі пригощали юшкою, пловом та чаем з печивом.
Не забули і про малююв. Для них працювали веселі атракціони та лотки з солодкою ватою.
На стадіоні відбувся матч з футболу. Перше місце зайняла команда з с.Високе, друге - с.Юрове, трете місце посіла команда з с.Чайкіне. Всі учасники були нагороджені грамотами.
Хочеться подякувати за проведения масового гуляння голові сільської ради В.С.Дмитруку, колективу сільської ради, працівникам культури, бібліотекарю. Велику подяку від односелыув висловлюемо кухарям та помічникам за смачне приготування та пригощання: Ткачук Марії, Ковалець Наталі, Федотовій Олені, Чикиш Людмилі, Новіковій Лідії, Панченко Тетяні, Дмитрук Тетяні, Дмитрук Лідії, Пащенко Оксані.
Вся громада була задоволена, всі раділи і танцювали на святі свого села.

Т.Богданова, завідувач Кіровської бібліотеки // Маяк. –  2015. – №46 (14 листоп.). – С.5.

Акція: "Всі дороги ведуть до бібліотеки"

9 листопада бібліотечні працівники міста (ЦРБ, РДБ, міські бібліотеки №1 та №2) провели вуличну акцію «Всі дороги ведуть до бібліотеки». Акція проведена з нагоди свята української писемності та мови.
Бібліотекарі спілкувалися зі студентами педагогічного коледжу ім. В.Ф.Беньковського та медичного коледжу. Під час бесіди ми рекламували інноваційні види послуг, які надаються бібліотеками; роздавали візитки з переліком послуг та з адресою бібліотеки.
Для вас:
- безкоштовний доступ до Інтернету
- доступ до електронного урядування
- пошук матеріалів для навчання
- створення та використання е-пошти
- спілкування за допомогою Skype та соціальних мереж
Усіх бажаючих ми запрошуємо до бібліотеки, де вам нададуть досвідчену допомогу з використанням інноваційних форм, методів та технологій.
Чекаємо на вас завжди!!!
Адреса:
м.Берислав, вул. 1 Травня, 264 Центральна районна бібліотека
м.Берислав, вул. Гоголя, 4 Дитяча районна бібліотека

// Маяк. – 2015. – №46 (14 листоп.). – С.5.

Поети Херсонщини.Читаємо разом!

Бібліотеки нашого району долучилися до проекту «Поети Херсонщини. Читаємо разом!» та взяли активну участь у створенні поетичної відео-книги Херсонського краю.
Чимало цінителів поезії міста і району виявили бажання прочитати улюблений вірш херсонських поетів перед відеокамерою.
Хочеться відзначити місцевих корифеїв, любителів поезії: гумориста Б.Д.Очкурова та методиста районного Будинку культури С.С.Маткова.
Дуже плідно попрацювали в цьому напрямку, а саме заохочуванням такі сільські бібліотеки, як: Новорайська (завідувач Н.Ю.Тессіо), Зміївська №1 (завідувач А.С.Лозинська), Зміївська №2 (бібліотекар О.А.Кнутас),Тягинська (завідувач Т.О.Овчаренко), Кіровська (бібліотекар Т.М.Богданова), Раківська (бібліотекар О.В.Сенічева), Томаринська (завідувач Л.Й.Риковець), Костирська (завідувач Н.І.Ступак), Високівська (завідувач Н.К.Керкез), Ольгівська (завідувач Г.О.Ковбасенко), Веселівська (завідувач А.В.Табачна), міська бібліотека №1 (бібліотекар Л.Ю.Зварич), Центральна районна бібліотека та дитяча бібліотеки.
Ця робота довела, що тільки спільною співпрацею (Будинок культури, ЗОШ, ДНЗ, місцева громада) можна досягти успіху. Бібліотекарі, як завжди, з душею підійшли до заданої мети: виконувалися вірші біля стели загиблим воїнам, на пшеничному полі, в парку, на березі річки, а вірш «Колискова» О.Бутузова вихователем під час сну в дитячому садочку. Перепліталося все це національним колоритом, вишиванками, символікою, українським вбранням.
Важливою подією вересня місяця став обласний фестиваль «Бібліотечна палітра», на якому було визнано саме нашу ЦБС найкращою з краєзнавчого напрямку і нагороджено Почесною грамотою за активну участь «Поети Херсонщини. Читаємо ра-зом!» та цінними подарунками.
Щиро дякуємо небайдужим бериславцям за співпрацю!!!

Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. –  2015. – №40 (03 жовт.). – С.4.

Пам'ять нескореним - навіки

На честь Дня партизанської слави, 22 вересня 2015 року, у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася лекція-концерт «Пам'ять нескореним - навіки».
Захід провели працівники районного Будинку культури з використанням мультимедійного проектора, на якому транслювалися матеріали про підпільну боротьбу партизанського руху в часи II світової війни. Усну інформацію було викладено у формі, доступній сприйняттю учнів середніх та старших класів шкіл міста, які були присутні на лекції.
Глядачі схвально сприйняли виступ народного хорового колективу ветеранів війни та праці імені М.М.Ніколенка (керівник Ю.Шерстньов), котрий виконав чотири військово-патріотичні пісні.
Як завжди, на емоційному рівні пройшов виступ поетичного театру «Первоцвіт», що представив глядачам театралізовану літературно-музичну композицію «Шляхами війни».
У сценарій майстерно було вплетено інформацію про сучасний стан справ у зоні АТО, де захисники Вітчизни 1939-1945 років порівнюються із теперішніми захисниками. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять за загиблими. Лекція-концерт завершилася виступом вокального гурту «Десерт» РБК (керівник О.Солонець) виконанням життєстверджуючої композиції «Світ без війни».
Загалом захід відбувся із патріотичним піднесенням. Організатори та учасники отримали схвальні відгуки від глядачів.

С.Матков, художній керівник РБК // Маяк. – 2015. – №39 (26 верес.). – С.2.

«Свободу нашу і права нам Конституція дала»

У неділю, 28 червня, в Кіровському Будинку культури під керівництвом директора б/к Усовой Катерини і сільського бібліотекаря Богданової Тетяни відбулось свято до Дня Конституції України під гаслом: «Свободу нашу і права нам Конституція дала». Була проведена урочиста частина, з фонду бібліотеки організовано виставку книжок: правознавча, документальна історичнр-довідкова література, Конституція України і матеріали про історію української державності та Конституції, про Конституцію Пилипа Орлика, теорію держави і права, роль Конституції в житті країни і людей, права і обов'язки пересічних громадян, про те, як «народжуються» закони, які відносини регулює цивільне право, сімейне право тощо.
Підростаюче покоління звернуло увагу також на структуру та зміст Конституції, а саме - розділ «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина»: наскільки захищені права дитини, право на освіту, на охорону здоров'я, відпочинок, а зовсім скоро - право голосу і вибору.
На честь такого свята була організована виставка робіт майстринь села Кірове. Зал сяяв різнобарвними кольорами: вишивки нитками і бісером, кукли мотанки, різні вироби зі стрічок. На цій чудовій виставці можна було не тільки розглядати, а й купувати картини, ікони, квіти, прикрашені кошики. А кому було дуже цікаво спробувати та оволідити якоюсь справою - майстрині з великою радістю навчали всіх бажаючих.
Наприкінці свята всіх присутніх пригощали солодощами та чаєм і за великим столом пройшла те-пла бесіда майстринь зі своїми першими учнями.

Т.Богданова, завідувач Кіровської бібліотеки // Маяк. – 2015. – №27 (04 лип.). – С.4.

Несіть добро у світ природи

Завітало літо і в Ольгівську сільську бібліотеку. Кожен рік у цю найпрекраснішу пору року до книгозбірні здійснюють свою подорож діти шкільного дитячого табору відпочинку «Веселка», де на них чекає завідувач сільської бібліотеки. Прийшовши у цей чарівний книжковий дім, вони потрапили в казковий світ природи, де радо їх зустрічала виставка з атрибутами дивосвіту: бісероплетіння, квілінг, вишиті рушники, вироби з дерева. Була виставлена найцікавіша література про найрізноманітнішу природу.
Сільський бібліотекар провів захід, присвячений нашому навколишньому середовищу, під назвою: «Несіть добро у світ природи», у якому приймали активну участь діти табору. Відбулося театральне дійство у казковому лісі, у якому зустрілися і птахи, і звірі, і дерева, і рослини.
На цьому заході діти засвоїли правила поведінки поводження на природі, розгадували загадки, пов'язані з мешканцями лісу.
В кінці казкової подорожі дітлахи з великим задоволенням ділилися своїми емоціями. Головне, всі зрозуміли, що природа - наш дім, і ми повинні її берегти!

Г.Колбасенко, завідувач Ольгівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2015. – №27 (04 лип.). – С.4.

Відкрий свою книгу

Книга - неоцінене диво світу. В ній неосяжнии світ, її повинні пізнати всі. Вона освітлює шлях людини, наставляє, попереджає, виховує. І кожен читач повинен відкрити свою книгу, яка буде вести його по життю. Саме для цього Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Бориса Лавриньова організувала 11 червня 2015 року в місті Скадовську V обласний фестиваль молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу». Фестиваль порадував всіх яскравою розважальною програмою та захоплюючими зустрічами з письменниками Херсонщини. Бібліотечні фахівці області поділилися своїм досвідом роботи на ярмарку інноваційних бібліотечних ідей. В рамках проведення фестивалю наша Бериславська районна бібліотека презентувала свій проект - мотив - циклораму «Пам'ятаємо. Пишаємося. Переможемо», присвячений 70-річчю Перемоги, і була нагороджена грамотою Головного управління юстиції у Херсонській області за ефективну діяльність щодо популяризації правоосвітніх знань серед юнацтва та молоді. Приємно відзначити, що за історію існування фестивалю бібліотекарі Бериславщини отримали відзнаку вдруге і не зупиняться на досягненому.

І.Мезенцева (на знімку) // Маяк. –  2015. – №26 (27 черв.). – С.5.

Книжковими алеями

Дитинство - найчудовіша пора в житті. Одні з найкращих моментів дитинства, безумовно, пов'язані з іграми та розвагами. Оптимальний час для цього - літні канікули. Правильно організований дитячий відпочинок принесе масу приємних, незабутніх вражень.
У місцевому парку ім. Тараса Шевченка працівниками центральної, дитячої та міських бібліотек №1 і №2 було організовано та проведено літературний бульвар «Ювілей Перемоги святкує країна, вшановує пам'ять героїв своїх».
Гостями літературного бульвару стали відпочиваючі літніх пришкільних таборів ЗОШ №1, 3 та 4.
Школярі ознайомилися з книжковими виставками «На всі часи, на всі віки у пам'яті живі», на якій були представлені книги про події та подвиги часів Другої світової війни та «З гордістю про рідний край», на якій були представлені видання, що висвітлюють історичний шлях краю, його природу, звичаї та обряди, екологічні проблеми, а також художні твори про рідний край.
Під час акції на свіжому повітрі бібліотекарі розважали гостей веселими конкурсами, такими як турнір спортивних ерудитів «З торбинки дядечка Запитайлика», рухливо-пізнавальна гра «Книгом'ячик», естафети «Світлофор», «Човник» та «Крок за кроком». Всі ігри проводились у формі командних змагань, поєднуючи елементи спорту та виконання бліц-завдань, пов'язаних з читанням та книгою. Переможцям було вручено медалі та наклейки з героями мультфільмів.
А поряд, біля фонтану, на діалоговому майданчику «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому» працівники дитячої бібліотеки нагадали і закріпили з дітьми правила безпеки життєдіяльності під час літніх канікул. Адже літній відпочинок йде на користь тільки тоді, коли не трапляється надзвичайних пригод. Бажаючі ознайомитися з книжками сучасної дитячої прози з позакласного літнього читання проводили час на лавочках-читаночках «Яке ж воно класне - читання позакласне».
Під час літературного бульвару на зупинці «Українські письменники» бібліотекарі разом з дітьми пригадали цікаві факти з біографій українських письменників. Завдання діти вирішували у вікторинах «Від кого телеграма», «Казковий дивосвіт» та «Самые, Самые, Самые...?».
Прошелестів сторінками літературний бульвар... Малюки отримали задоволення від спілкування з бібліотекарями, побажавши й надалі проводити такі цікаві і корисні заходи.

І.Сухіна, заступник директора по роботі з дітьми // Маяк. – 2015. – №24 (13 черв.). – С.8.

Казкова країна дитинства

Всі діти з нетерпінням чекають літа, канікул. Це пора, коли дітям ніколи нудьгувати. Для них організовується змістовний відпочинок, вони можуть займатися улюбленими справами.
Щороку 1 червня, в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту Дітей - прекрасне свято радості і надії. В цей день працівниками Будинку культури і сільської бібліотеки села Томарине для дітей було проведено свято: «Казкова країна дитинства». На захід прийшли діти різного віку, малеча дитячого садочку, батьки, дідусі і бабусі. Всіх зустрічала Дівчинка-літо зі своїми подружками у чарівних віночках із запашної ромашки. У їх виконанні звучали вірші, пісні про літо, мир, щасливе дитинство. Неочікувано з'явилась модна Бабуся-Ягуся у виконанні студентки педучилища Тетяни Сергійчук. Вона задавала загадки, вела конкурси й ігри. За активність дітей нагороджували солодкими призами.
Із словами привітання перед дітьми виступили сільський голова В.К.Римашевська і депутат райради Л.М.Литвина. Вони побажали дітям рости здоровими, радісними, прославляти свій рідний край. Бо дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій. Всіх дітей пригостили морозивом.
На закінчення відбулась дискотека. Веселе свято запам'ятається дітям надовго.
Діти - наше майбутнє, і обов'язок дорослих надати дітям все найкраще, захистити їх від усього жорстокого і злого. Саме від того, якими стануть наші діти, залежить майбутнє кожного з нас.
Цінуйте мир і спокій у нашій державі, відпочивайте на здоров'я!

Л.Риковець, завідувач сільської бібліотеки // Маяк. – 2015. – №23 (06 черв.). – C.5.

Діти - наші квіти

Вкотре уквітчалася і загомоніла районна бібліотека для дітей розмаїттям кольорів і щебетом дзвінких дитячих голосів.
У рамках клубу «Друзі бібліотеки» спільно з Будинком дитячої творчості було проведено майстер-клас «Талановиті пальчики».
Головним чарівником для маленьких гуртківців Будинку дитячої творчості була Тетяна Вікторівна Іванчук. А бібліотекар Оксана Володимирівна Соценко підібрала спеціальну літературу, організувала та презентувала яскраву цікаву виставку «Маленьким умійкам». В атмосфері щирої доброзичливості юні волонтери-п'ятикласники нашої бібліотеки стали активними і винахідливими помічниками для маленьких умійків-другокласників.
Кольоровий папір та картон, клей, ножиці, шматочки тканини, олівці, фломастери та фарби - все це стало у пригоді для завзятих маленьких рученят.
Діти залишили бібліотеку у гарному та піднесеному настрої і ще й з цікавими подарунками для свої близьких та друзів.

// Маяк. – 2015. – №22 (30 трав.). – С.5.

В сім'ї вольній, новій

Європа - це багаторічна історія, досвід, полі-ичні, духовні традиції європейських народів. День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. Приєднався до значної події і наш квітучий травневий Берислав.
Не залишилася осторонь цього свята районна дитяча бібліотека.
В ході історичного експресу «Європа - наш спільний дім» учні 10-А класу ЗОШ №3, котрі є членами команди «СІЧ» всеукраїнської гри «Джура», більше дізнались про історію та умови створення Європейського Союзу та його роль у світі. Бібліотекар абонементу 5-10 класів Оксана Володимирівна Соценко ознайомила учнів з культурною спадщиною країн Європи.
Про спільні європейські традиції та звичаї часів козацтва розповів вчитель історії Віталій Віталійович Шаповалов.
Про покращення розуміння молодцю перспектив, пов'язаних з отриманням Україною членства в ЄС були доповіді старшокласників Олександра Зініна та Сергія Підорі.
День Європи став справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім'ї народів.

І.Сухіна, заступник директора по роботі з дітьми ЦБС // Маяк. – 2015. – №20 (16 трав.). – С.5.

Історія заснування Урожайненської сільської ради

Органи місцевого самоврядування у нашій державі покликані до провідної ролі - народовладдя. І вони, як уповноважені представники інтересів народу, намагаються з гідністю нести цю важливу і відповідальну місію.
5 квітня 2001 року відбулася перша сесія першого скликання сільської ради про створення Урожайненської сільської ради, депутатський корпус якої налічує 12 обранців. І в зв'язку з цим хочеться поринути в історію рідного села, дізнатися про сільські ради, які були на території сучасного Урожайного.
Далекий 1922 рік - до Бериславської волості увійшло 17 сільрад: Бериславська, Тараса Шевченка, Об'єднаних хуторів №1, №2, №3, №4 (сучасне Урожайне), Костирська, Красносельсько-Костомарівська, Старошведська, Михайлівська, Зміївська, Дрімайлівська, Новоберислаоська, Козацька, Володіївська, Бургунська, селища ім. Раківського, Миколаївська, Одрадокам'янська, Ольгівська.
Згодом, на засіданні сільських рад і КНЗ (комітет незалежних селян) вирішено з'єднати Об'єднані хутори і Красно-Костомарівську в одне ціле, з центром в селі Урожайне. Одним із голів сільради був Сірик Тихон Корнійович, «уполномочеными населенных пунктов Объединенных хуторов» - Гаркуша Федор, Нечипуренко Сергій, Поконай Іван, Дорошенко Спиридон, Кобельчук Дементій, Ловжинський Іван, Голуб Онисип...
1930 рік - новостворений радгосп Імені Юркіна (села Раківка, Т.Шевченка, Новоселовка, Об'єднані хутори №1, №2, №3, №4 (сучасне Урожайне) відноситься до Новорайської сільради. Ось тільки декілька населених пунктів, які відносилися до даної сільради - п. Горький, Кошари, Н-Костирка, п. Степовий, п. Краснянський, Конський Загін, Волкови хутора, колгосп ім. Хрущова (Милове), радгосп ім. Юркіна.
А в 1959 році, в зв'язку з укрупненням населення в районі та з метою покращення керівництва в обслуговуванні населених пунктів сільрадами, Херсонська обласна рада вирішила - створити Раківську сільську раду на території радгоспу ім. Юркіна з центром в селі Раківка. На території радгоспу знаходиться 4 населені пункти, лікарня, медпункти, З початкові школи, 1 семирічна школа, інтернат для учнів, дитсадки, профспілкова бібліотека, клуби, червоні кутки, пересувне кіно.
У 2001 році на території села створюється Урожайненська сільська рада, головою якої за підсумками виборів депутатів Урожайненської сільської ради та Урожайненського сільського голови стає Москаленко Марія Павлівна.

Е.Абрамова, Урожайненський сільський бібліотекар О.Кухаришина, голова ради ветеранів села // Маяк. – 2015. – №15 (11 квіт.). – С.5.

Душа належить людству і епохам

Я вибрала Долю сама І що зі мною не станеться -У мене жодних претензій нема До долі моєї обраниці.
(Л.Костенко «Доля»)

Історія залишила нам не так багато жіночих імен у поезії: грецька поетеса Сапфо, Анна Ахматова, Леся Українка... У цей ряд ми з повним правом можемо поставити і Ліну Костенко.
Разом з учнями 7 класу Ольгівської ЗОШ проведено захід, приурочений творчості української поетеси Ліни Костенко, якій 19 березня 2015 року виповнилось 85 років.
Її поетичний світ - різноманітний і багатоликий. Усе хвилює душу поетеси - історичне минуле українського народу, його сьогодення, людина з її почуттями, роздумами, духовними цінностями, кохання, проблеми екології та ін.
Діти з великим задоволенням слухали і приймали участь у цьому заході. Читали її вірші: «Крила», «Скіфська баба», «Мати», «Мій перший вірш написаний в окопі». Була представлена виставка з її творами, з її автобіографією. Транслювалося на відео декламування віршів цієї поетеси.
Твори Ліни Костенко перекладені англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською, португальською, шведською та всіма мовами Сходу Європи.
Поетичне мистецтво Ліни Костенко вражає щирістю вислову, емоційністю слова, що відображає найтонші порухи людської душі.

Г.Колбасенко, Ольгівський сільський бібліотекар // Маяк. – 2015. – №13 (28 берез.). – С.5.

«Слова самі на голос навертались...»  (до 85-річчя від дня народження Ліни Костенко)

Змири гординю, приклони коліна, Торкнись душею їхньої строки, Чурай Маруся, Леся, горда Ліна -Богині слова і святі жінки ...
В.Ковтуненко

Саме з цих слів було розпочато мультимедійну годину - бенефіс з нагоди 85-ої річниці від дня народження української поетеси Ліни Костенко, яка була проведена в день народження письменниці 19 березня, в центральній районній бібліотеці.
Гостями заходу були учні 7-го класу ЗОШ №1, яких зацікавила незвичайна доля жінки, її творчий розвиток, її поетичний світ. Чимало книг створено нею про Україну: історичних і художніх. Та, читаючи Ліну Костенко, розумієш: так ніхто ще не сказав - проникливо, щиро, людяно і правдиво. В її творах переплелося минуле і сьогодення. Вірші Ліни Костенко часом нагадують малярські полотна. Поетеса створює образи одночасно як поет, художник і музикант. Сенс людського життя, краса і дужість трудящої людини, її прагнення - все це теми творів поетеси.
За роман у віршах «Маруся Чурай» та збірку «Неповторність» Ліна Костенко в 1987 році удостоєна Державної премії імені Т.Г.Шевченка. Від 1991 року продовж тривалого періоду Ліна Костенко вивчає Чорнобильську зону в складі історико-культурної експедиції, вона є автором сценарію документального фільму «Чорнобиль. Тризна» (1993).
Твори Ліни Костенко перекладені англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською, португальською, шведською та всіма мовами Сходу Європи. Ліна Костенко почесний професор Національного університету «Києво - Могилянська академія», почесний доктор Чернівецького та Львівського університетів. Серед інших нагород - Міжнародна премія Фонду Омеляна і Тетяни Антоновичів (1989), Почесна відзнака Президента України (1992),   Премія  імені  Франческо  Петрарки (Падуя,1994), Перший лауреат Міжнародної   літературно - мистецької премії ім.Олени Теліги (2000).
При наявності в бібліотеці Інтернет - центру, бібліотечні працівники намагаються в кожному заході використовувати мультимедійні технічні можливості. Цього разу були використані: відео-виступ Ліни Костенко, вірші та пісні на слова Л.Костенко у виконанні молодого покоління та української співачки Ніни Матвієнко.
Сьогодні Ліна Василівна перебуває в порі творчої зрілості і присутні заходу залюбки ознайомилися з її поетичним, доробком,  запропонований   бібліотекарем.

Т.Чистякова, начальник методичного відділу Бериславської центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2015. – №13 (28 берез.). – С.5.

Новорічно-різдвяні святки ПО-ТОМАРИНСЬКИ

Новорічно-різдвяні свята... Вони для всіх нас і кожного зокрема. І від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість І майбутнє нашої родини, рідної України.
Для жителів села Томарине було підготовлено різдвяне свято «Щедрий вечір! Добрий вечір!». 13 січня в сільському Будинку культури у святково прикрашеному залі гостей зустрічали господар і господиня, накриваючи стіл святою вечерею. В гості до них завітали щедрівники - ансамбль «Калинонька». Це чарівні, веселі жіночки: В.Мазанович, О.Пукан, А.Загрібаєва, О.Лобанова, Л.Риковець, Т.Швайко, які вітали господарів щедрівками та колядками, бажали добра, любові, віри в те, що наша славна Україна розквітне, стане заможною державою, а людям - міцного здоров'я, благополуччя, щирої радості на стежинах життя!
Але щедрівники не самі прийшли, а Козу привели, бо «де Коза ходить, там жито родить». Також в гості завітали Баба Яга, Циганка, Чорт, Лікар. Господарі пригощали щедрівників смаколиками.
З привітальним словом виступила депутат районної ради Л.М.Литвина, яка вітала всіх жителів села з новорічними святами. Побажала всім щастя, здоров'я, успіхів у роботі, процвітання нашій Україні, миру, перемоги хлопцям села, які служать в зоні АТО, звернула увагу на те, що Старий Новий рік - це дійсно українське свято, яке наші предки відзначали з давніх часів. Любов Михайлівна зупинилась на тому, що багато зроблено за минулий рік: в дитячому садочку налагодили роботу пічного котла та запустили систему опалення, встановили нові вікна, замінили вікна і двері в сільській бібліотеці та клубі.
З привітанням виступила сільський голова В.Римашевська, яка щиро подякувала Л.М.Литвиній за допомогу територіальній громаді, побажала здоров'я та довгих років життя.
Після виступу гостей свято продовжилось. Учасники костюмованого дійства виконували веселі таночки, жартівливі пісні, брали участь у розважальних конкурсах.Глядачі оплесками щиро дякували всім учасникам свята.
А на завершення було розіграно новорічну лотерею. Виграші були різними, особливо пощастило Л.М.Литвиній, яка виграла пляшку «Оковитої».
Під час проведення новорічно-різдвяного свята був присутній дільничний інспектор О.С.Козаков і місцевий начальник опорного пункту А.П.Настасюк.
У підготовці свята взяли участь К.Влас, Ю.Паніна, В.Канівець, Т.Сергійчук, танцювальний гурт «Пролісок», працівники клубу та бібліотеки.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930