за 2016 рік

Бібліовечірка «Зима прийшла - свята привела»

Грудень дуже багатий на народні свята. Тож напередод­ні свята Миколая центральна районна бібліотека спільно з районним Будинком культури здійснила 

У центральній бібліотеці

екскурс в народні звичаї та повір'я. Гостями за­ходу були члени клубу «Бере­гиня», який плідно працює при ЦРБ вже майже 15 років.
Зустріч відбулася в дружній, майже домашній обстановці. Гості залюбки ділилися своїми спогадами святкування святих Катерини, Варвари, Андрія та Миколая, звучали поеії та при­вітання. Щирими оплесками вітали театралізований виступ працівників районного Будин­ку культури, які постали перед гостями в образах подружок-кумась, Півня - символу Ново­го 2017 року та Діда Мороза. Учасники заходу брали активну участь у різноманітних конкур­сах, вікторинах.
Вже так повелося, що на кожному святі обов'язково чимось пригощають. Завдяки фі­нансуванню районного відділу культури райдержадміністрації чаювання не обійшлося без за­пашних короваїв та солодощів. На згадку про зустріч всі учас­ники заходу отримали приві­тальні листівки-побажання до Дня святого Миколая, виготов­лені власними силами та члена­ми клубу «Чарівна майстерня». Впевнені, що такі заходи й на­далі будуть надихати жити та радіти життю.

Т.Чистякова, начальник методичного відділу // Маяк.  – 2016.  – №52 (24 груд.).  – С.4.

Слава, гордість, міць країни!

Постійною складовою роботи район­ної дитячої бібліотеки є патріотичне ви­ховання підростаючого покоління.
Вшанувати військових, подяку­вати за героїзм, мужність, відва­гу та професіоналізм прийшли учні 10-А класу ЗОШ №3 з вчителем В.В.Шаповаловим.
З хвилюванням зустрічали почес­них гостей бібліотекарі О.В.Соценко і О.В.Соколан, а серйозні й урочисті вій­ськові прийшли не з пустими руками.
Виконуючий обов'язки військового комісара Бериславського району Ігор Луценко розповів присутнім про ста­новлення сучасних українських збройних сил, героїзм українських воїнів та запросив бажаючих вступати на служ­бу за контрактом по завершенні на­вчання.
Голова спілки воїнів АТО на сході «Тризуб» Олександр Ткаченко - вій­ськовий, який на власні очі бачив ві­йну і пройшов всі кола її пекла, завітав до дитячої книгозбірні з флешкою, що містила документальні кадри з зони АТО та слайд-презентацію життя 81 аеромобільної бригади, в якій прохо­див службу.
Широко відкриті дитячі очі додавали впевненості Олександру Миколайовичу під час розповіді про війну на сході. Діти не залишилися байдужими до спогадів, задавали різноманітні питан­ня, цікавилися умовами проходження військової служби.
Зустріч пройшла в теплій, невиму­шеній атмосфері і нікого не залишила байдужим, а щирі слова привітання розчулили наших військових.
Від імені всіх присутніх бібліоте­карі висловили захисникам глибоку вдячність за мужність та відвагу і по­бажали всім нам мирного неба над головою. «Адже мир тоді панує, коли армія чатує!» - ці слова стали підсум­ком заходу.

Районна дитяча бібліотека // Маяк. – 2016. – №50 (10 груд.). – С.6.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Це свято - довгоочікувана данина великому внеску бібліотек; у культуру та науку нашої країни. Олесь Гончар писав: «Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу Слова - що може бути достойнішим». Бібліотекар -  це насамперед творча  особистість, яка  стоїть біля витоків мудрості, пізнання, допитливості, є хранителем традицій та історії країни. Це людина, яка щедро з повною віддачею служить суспільству, читачеві, це людина, слово якої інколи визначає захоплення на все життя. І це саме та професія, якою можна пишатися. Щоб стати бібліотекарем, треба любити книги, адже наша професія включає і пошукові навички, і комунікативні здібності, й інші важливі аспекти життя, без яких у сучасному світі нанотехнологій не обійтись.
Хочу щиро привітати всіх колег району з  професійним святом, Всеукраїнським днем бібліотек. Наше свято співпадає з християнським Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож віри вам у власні сили, надії на те, що наша праця буде достойно визнана, любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.
Бажаю творчості і натхнення у вашій благородній просвітницькій справі, щастя,добробуту, злагоди вам і вашим родинам та і мирного неба.

Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2016. – №40 (01 жовт.). – С.6.

Хай лине пісня

Дивовижне свято напередодні Дня людей похилого віку було влаштова­не Львівською сільською бібліотекою спільно з Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У своєрідному батлі української піс­ні взяли участь ансамбль «Джерело» районного Будинку культури (художній керівник Тетяна Лукіних) та сільський вокальний ансамбль «Берегиня» (художній керівник Василь Райляну). Ама­торів сцени, учнів школи, жителів села, небайдужих до українського пісенного мистецтва, привітали працівниця тер-центру Л.О.Радченко та Львівський сільський голова Л.В.Варару.
Зустрічали гостей запашним пиро­гом. Колективи хвацько, з завзяттям обмінювалися піснями. Але співочий талант наших жінок безмежний. Ноги просилися в танок. Бурхливими оплес­ками присутні вітали виступаючих.  Стіни святкової зали прикрашали розмаїті вишивки, роботи сільської майстрині Вінницької Лідії Микитівни, учасниці ансамблю «Берегиня».
Всі добре відпочили та отримали без­ліч позитивних емоцій. Сподіваємося, що це не остання зустріч колективів.

О. Запорожець, сільський бібліотекар // Маяк. – 2016. – №40 (01 жовт.). – С.6.

В числі найкращих

Вже 10 років поспіль на фестивалі «Бібліотечна Палітра Херсонщини», який організовує Херсонська бібліотека ім. О.Гончара, працівники читацьких закладів мають змогу поділитися своїми креативними інноваціями та отримати неоцінений досвід колег. Бериславська центральна районна бібліотека долучилася до конкурсної програми фестивалю, а саме взяла участь у номінації «Краща бібліотечна практика: центральна бібліотека», де був представлений проект: «Ювілей як привід заявити про себе», присвячений 120-річчю від дня народження бібліотеки. Серед 30-ти учасниць наша бібліотека увійшла у вісімку найкращих проектів району та отримала заохочувальний приз у вигляді книг на суму 1300 гривень.

// Маяк. – 2016. – №40 (01 жовт.). – С.6.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники та користувачі бібліотек!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства. Важко переоцінити роль бібліотек - цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства. Задовольняючи наукові й культурні потреби громадян, бібліотеки забезпечують нерозривний зв'язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють піднесенню інтелектуального рівня народу.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Ваша відповідальна справа відкриває читачам шлях до книги - одвічного джерела знань та мудрості. Забезпечуючи читачів усім спектром інформацінних потоків, ви сприяєте розвитку особистості, вихованню патріотичних якостей суспільства. Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення та успіхів у вашій благородній просвітницькій справі, щастя, тепла та затишку у ваших оселях.

В.І.Коновалов, голова районної ради, О.М.Мандра, перший заступник голови районної державної адміністрації, О.М.Шаповалов, міський голова   // Маяк. – 2016. – №39 (24 верес.). – С.2.

Робота за покликом серця

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек редакція районної газети «Маяк» завітала до свого постійного передплатника, трудівниці читацької справи - Марини Михайлівни Гордієнко, яка працює бібліотекарем у селищі Козацьке.
Народилася Марина в робітничій родині в далекому місті Томську, що в Сибіру.
- У Козацькому проживав мамин  брат, розповіла Марина Михайлівна. - Він розхвалював чудове тутешнє життя: все набагато дешевше, гарна природа, чиста вода в джерелах, всюди кавуни, виноград. Тож мої батьки в 1969 році перетнули кордон України.
Тут дівчинка пішла в перший клас, а  вже в класі п'ятому одного зимового вечора, сидячи з батьком, обговорювали ким хоче стати в майбутньому.
- Професію мені порадив батько, - поділилася спогадами пані Марина. - Він запитав, ким я хочу працювати, а я відповіла, що точно не знаю, можливо, вчителем у школі чи вихователем у садочку.  Мені подобалася  робота з дітьми, а оскільки я ще й багато читала, тато порадив мені стати бібліотекарем.
З тих пір дівчинка почала активно ходити в бібліотеку, придивляючись до майбутньої професії. Згодом стала допомагати й виступати на різноманітних книжкових заходах. І після школи 1982 року вступила до Миколаївського інституту культури на бібліотечну справу, який закінчила і одразу повернулася в район. Спеціаліст був потрібен, дівчину одразу забрали в Берислав на посаду заступника директора бібліотеки по роботі з дітьми, де пропрацювала 4 роки.
- Згодом  мене перевели до дорослої бібліотеки, спочатку методистом, а потім і завідуючою методкабінетом. Робота полягала у наданні різноманітної підтримки сільським бібліотекарям. Автобусом ми возили чимало літератури, їздили по всьому району, - згадує молоді роки.
У 1992 році Марина Михайлівна вийшла заміж і змушена була переїхати за межі Бериславщини до Генічеського району. Там працювала у пекарні, згодом народила сина Валентина та через розпад господарств у ті роки вирішили переїхати до рідних поближче.
2002 року йшла на пенсію попередній бібліотекар Ольга Ліпєй і запропонували повернутися до улюбленої справи Марині Михайлівні. - Наступного року буде 15 років, як я працюю тут, - підсумувала наш бібліотекар.
Книжковий фонд Козацької селищної бібліотеки сьогодні налічує 17 тисяч примірників. Читання безкоштовне, за книгами звертається 549 читачів. Поповнюється бібліотека зазвичай за підтримки односельчан, але держава теж дає по можливості. Із періодичної преси селищна рада надає газету «Маяк», деяку періодику Марина Михайлівна з дому приносить, чимало журналів отримують від читачів.
Бібліотекою опікується селищна рада. Не так давно забезпечили комп'ютером та принтером за кошти громади, зробили косметичний ремонт приміщень, замінили вікна на енергозберігаючі та встановили електричне опалення. Також селищний голова Андрій Чирко запланував замінити вхідні двері До бібліотеки. Налагоджена тісна співпраця зі шкільною бібліотекою. Серед найпомітніших щорічний конкурс на кращих читачів. За останні роки ними стали Анастасія Матяш, Ксенія Дроздова, Руслана Бородавкіна, Сергій Марусан та Максим Вербицький. Є переможці різних районних заходів, але до обласного не дотягують через відсутність книжкового фонду сучасної української літератури.
- Працює у нас жіночий клуб «Журавлинка», учасники якого постійно спілкуються на різноманітні теми, обговорюють життєві ситуації та присвячують зустрічі до знаменних дат, - додала бібліотекар. - Дітки з клубу «Котигорошко» щосуботи проводяться вікторини, конкурси, роблять доробки своїми руками.
Марина Михайлівна вважає, що бібліотекар повинен бути комунікабельним, обізнаним у книгах, вмів би порадити у виборі літератури, а найголовніше - любити свою працю. Робота їй завжди була в радість, а для душі має хобі - вирощування кімнатних рослин.
- Зазвичай, як втомлюся чи на душі погано, йду до квітів, доглядаю їх і заспокоююсь, а якщо якась квітка розквітла, то одразу і на душі квітне.
Марина Михайлівна переймається проблемами та справами громади, адже є депутатом селищної ради. Вже два роки вона і краєзнавець - завідує музеєм селища, але головною залишається робота бібліотекаря. Ця праця відповідальна, хоч роль бібліотеки нині зменшилася через появу Інтернету, але у багатьох селах це місце лишається хорошим порадником та джерелом знань. Всеукраїнський день бібліотек свідчить про повагу людей та про визнання ролі бібліотеки в житті суспільства.

О.Іванчук // Маяк. – 2016. – №39 (24 верес.). – С.4.

Центральній районній бібліотеці - 120 років

Центральна районна бібліотека розпочинає рубрику «Сторінки іс­торії бібліотеки, як це було: від ми­нулого до сучасного» до Всеукраїн­ського дня бібліотек - 30 вересня. Для бібліотеки цей рік - ювілей­ний, їй виповнюється 120 років. Перші відомості про неї датуються 1896 роком. Це була міська бібліо­тека, за якою наглядав настоятель Воскресенського храму протоієрей Іоанн Воскресенський (із книги іс­торика С.Гейка «Нариси з історії Бериславщини»). Фонд Центральної районної біблі­отеки налічує понад 23 тисячі при­мірників друкованої продукції, за рік бібліотека обслуговує майже З тисячі користувачів, кількість відвід­увань становить понад 16 тисяч чоловік, кількість відвідувань Інтернет-центру від 7-ми тисяч і більше. До послуг користувачів: три від­діли обслуговування (абонемент; юнацький абонемент; читаль­на зала та діючий в ній Інтернет-центр); довідково-пошуковий апарат; безкоштовний доступ до Інтернет ресурсів; актуальні тема­тичні та персональні книжкові ви­ставки; конференції, презентації, літературно-музичні вечори, за­сідання, лекції та інші культурно-виховні, повчально-інформаційні та національно-патріотичні захо­ди; діяльність клубів за інтереса­ми: «Берегиня», «Підліток і закон», «Юність», «Курсор», «Чарівна май­стерня», «Мікрофон в бібліотеці». Оперативна інформація про за­ходи на сайті «Бериславська цен­тральна районна бібліотека», де постійно ведеться та поповнюєть­ся розділ «Краєзнавство Берис­лавщини». В методичному відді­лі ведеться альбом: «Бібліотеки району на сторінках преси», облік друкованих матеріалів, які свід­чать про розвиток бібліотечної справи в районі та інформації про заходи, що охоплює період історії з 1973 року по теперішній час. Методично-бібліографічна робо­та центральної бібліотеки є складо­вою всієї системи підвищення ква­ліфікації. Все, що зроблено за ці роки, за­слуга багатьох поколінь працівників бібліотеки. Це ветерани бібліотечної справи: В.Я.Гейко, Н.І.Ніколаєнко, Г.Ф.Пилипенко, Л.М.Полегенко, А.І.Панова, Н.О.Алтухова, Н.М.Дідик та інші. Звичайно, ці зрушення і досяг­нення були б не можливі без енту­зіазму і творчої праці нині працю­ючих спеціалістів: Т.В.Чистякова, С.О.Полегенко, М.В.Майструк, І.В.Мезенцева, О.М.Полегенко, О.В.Криштопа, які є основою друж­нього, цілеспрямованого колекти­ву, котрий вже понад вісім років очолює молодий, енергійний, ціле­спрямований, креативний директор ЦБС Аркушенко Наталія Павлівна. Нам є що показати, є про що розповісти своїм нащадкам, які повинні знати історію своїх книго­збірень, адже бібліотечна справа в районі розвивалась ще в до­жовтневі часи і має вже вікову історію. Сьогодення сприяє ство­ренню нової моделі бібліотеки, наповненню її новим змістом.

                  // Маяк. – 2016. – №31 (30 лип.). – С.8.

Веселе літо в школах району

Ольгівська сільська бібліотека завжди до послуг дітей

На базі Ольгівської загальноосвітньої школи працював табір відпочинку «Веселка». Кожного року сільська бібліотека зустрічає дітлахів у своїй книжковій оселі, де проводяться заходи на різні тематики. Про важливість дружби і товаришування в нашому житті школярі дізнавались від бібліотекаря і волонтерки Катерини Козирєвої, учениці 8 класу, всі декламували вірші та байки про дружбу. Табір був поділений на три команди: «Веселунчики», «Капітошки», «Промінчики». Як було приємно спостерігати за цікавістю, уважністю, захопленістю цих маленьких дітлахів. Загадувалися загадки, прислів'я та приказки про дружбу, були проведені конкурси, ігри, вікторини, де малюки демонстрували свою дружбу, вихованість, чемність один до одного. Всі конкурси оцінювало журі, а переможцем було визнано дружбу. Школярі під час заходу не нудьгували, на їх обличчях завжди була посмішка, а це для дорослих - головне. Бібліотекар зачитала правила товаришування і запропонувала прийняти кодекс «Як миритися з другом». Також презентувала нові книги, які надійшли до сільської бібліотеки.

Г.Колбасенко, завідувач Ольгівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2016. – №25 (18 черв.). – С.7.

День редакції у Львівській сільській раді

...У бібліотеці села Львове завжди знайдете привітну Олену Запо­рожець, яка тут працює вже два роки і обслуговує читачів різного віку — 221 дорослого та 140 дітей. Усього бібліотечний фонд налічує 15000 книг. Олена Борисівна - професіонал сво­єї справи: закінчила Херсонське учи­лище за спеціальністю «бібліотечна справа» та отримала освіту філолога в Донецькому державному універси­теті, має 5-річний досвід у Донецькій обласній бібліотеці для юнацтва. А ще вона - багатодітна мама, яка виховує трьох чудових доньок-помічниць, які завжди допомагають їй у роботі. Олена Запорожець постійно сте­жить за календарем визначних дат, згідно якого разом із своєю колегою зі школи, директором Будинку культу­ри та соціальним працівником часто проводять спільні заходи. З останніх найбільше запам'ятався «Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...» та акція до Між­народного дня жінки, коли діти дару­вали паперові квіти, зроблені влас­норуч. Дитяча бригада «Невгамовні волонтерчики - майстри щастя» впро­довж двох тижнів з різних матеріалів робили квіти і в день свята роздавали усім жінкам, яких зустрічали на вулиці. В рамках тижня екології провели ак­цію з насадження подарованих на 8 березня котиків, що пустили коріння, і всією волонтерською бригадою виса­дили їх на березі річки. Юні читачі від­відують і літніх людей, які потребують особливої уваги. Для дорослих у бібліотеці діє клуб дозвілля «Мастер-шеф по-львівськи», де збираються сільські майстри кухні і обмінюються своїм досвідом та нови­ми смачними рецептами. Людмила Варару повідомила, що де­путати дбають про роботу бібліотеки і за кошти сільської ради зробили ре­монт фасаду, замінили вікна та двері. Є потреба в частковому ремонті даху, і ця робота теж буде зроблена найближ­чим часом. Людмила Василівна зазна­чила, що Херсонський обласний благо­дійний фонд «Ревіта» надав бібліотеці три комп'ютери. Інтернет отримали дякуючи сільській раді та комунально­му господарству «Дніпро». Запланова­но облаштувати Інтернет-куточок для дітей. Бібліотекар буде рада допомог­ти в опануванні знань-персонального комп'ютера і запрошує усіх бажаючих односельчан до себе.

Д.Тертичний, О.Іванчук // Маяк. – 2016. – №23 (04 черв.). – С.3. Продовження в наступному номері.

Нехай у серці віра і добро панує

З давніх-давен славиться Україна ви­шиванками та рушниками. Всі кольори райдуги поєднуються у квітучу симфонію на витворах народних умільців. Були і є у моєму житті люди, що повели творчими стежками до вишивання. Першою спробою були вишиті хрес­тиком серветки: маленькі, строкаті, по­даровані найріднішій людині на світі - мамі. А потім у «далекому» 1983 році наша перша вчителька Олена Михайлів­на Бишляга залучила весь 3-А до виши­вання скатертини: різними кольорами, технікою «гладь». Хлопці і дівчата протя­гом року творили дива. Ця неповторна скатертина зберігається у Олени Михай­лівни та в нашій пам'яті. Серйозною  працею,  а  не  розвагою стало рукоділля, коли побачила бабунині рушники і серветки. Набридала ріднень­кій, чекала, заважала її хатнім справам, але домагалася свого - сідала поряд і, тамуючи подих, вправлялася з голкою та п'яльцями. Бачити і відчувати красу нас вчать з дитинства, а творити її не просто і не швидко. Мамуня подарувала зразки орнаментів: «Сиди, доця, вишивай». Та хіба ж всидиш за п'яльцями у чотирнадцять? А от коли вступила у дівочу пору та на тернистий професійний вчительський шлях, звідки й взялося натхнення і ба­жання творити красу. У всіх моїх колежанок є подарунки: картинки з квітковими мотивами, морськими, дитячими; були і вишиті рюкза­ки, і джинси. Перший рушник вишила червоними та чорними нитками у 25 років. І сеструля, і подруги ставали на весільні рушники, зроблені моїми руками. Оздоблення одягу та різноманітних речей побуту вишивкою популярне і в наш час. Китайські мислителі казали: страшна жити в час змін.Отож і не приходить на­тхнення, бо постійно змінюється життя, умови праці, насідають побутові пробле­ми. І чекає свого часу у красивій коробочці голка золочена та нитка шовкова.

О.Груша, бібліотекар // Маяк. – 2016. – №22 (28 трав.). – С.8.

Читацька майстерня

Значення книги в житті людини важко переоціни­ти. З дитячих років вони допомагають пізнавати світ і дають поради. Завдання бібліотекарів - постійно викликати інтерес до чи­тання, показати величезні можливості пізнання світу за допомогою книги. З метою заохочення ді­тей до читання Херсон­ською обласною бібліоте­кою для дітей ім. Дніпрової Чайки було оголошено конкурс на звання най­кращого читача 2016 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини». 26 березня у Центральній районній бібліотеці відбулося підведення під­сумків II районного етапу конкурсу на звання най­кращого читача Бериславського району. На конкурсі були представ­лені цікаві та неповторні роботи 15 переможців І туру, в якому взяли участь учні 6-7 класів сільських та міських шкіл. А оцінювали презентації та творчі роботи учасників члени журі: Аркушенко Наталя Пав­лівна - директор районної Централізованої бібліо­течної системи, співголова журі; Сухіна Ірина Дмитрівна заступник директора районної Централізова­ної бібліотечної системи по роботі з дітьми, член журі; Семак Тамара Семенівна - методист районного ме­тодичного кабінету кому­нальної установи «Бериславський районний центр по обслуговуванню закла­дів освіти», член журі. В ході обговорення ро­біт члени журі визначили найкращих читачів Берис-лавщини. Ними стали: Гумен Степан, учень 6 класу Зміївської ЗОШ І-ІІІ ст. (бібліотекар А.С.Лозинська). Онищук Єлизавета, уче­ниця 7 класу Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. (бібліотекар С.Ф.Сєнічева). Побажаємо успіху на­шим переможцям,бо саме вони будуть представляти район у III обласному турі, який відбудеться у квітні цього року. А   шкільним   бібліотека­рям  і  вчителям,  які  були незамінними консультанта­ми юних конкурсантів,   ви­словлюємо щиру подяку.

І.Сухіна, заст. директора по роботі з дітьми Бериславської ЦБС // Маяк. – 2016. – №14 (02 квіт.). – С.6.

Березневий вернісаж в Костирці

Місяць березень наси­чений знаменними дата­ми. Це, перш за все, день народження письменни­ка, поета Т.Г.Шевченка. Пам'ятаємо і ми нашого Кобзаря. Протягом Шевченківських днів були про­ведені заходи в Костирській ЗОШ та сільській бібліотеці. Діти з цікавіс­тю слухали розповіді про Т.Шевченка вчителя укра­їнської мови та літератури О.В.Мельник та сільського бібліотекаря Н.І.Ступак, приймали активну участь у проведенні конкурсів, розповідали вірші, співали пісні. Цікавий вечір-відпочинок пройшов у сільському клу­бі до свята всіх жінок: «8 Березня - свято весни, краси, ніжності, жіночнос­ті». Ще в березні, в сільській бібліотеці було проведено історичну мандрівку: "Наш край пам'ятає» до Днів ви зволення нашого краю від нацистських окупантів. І, як не згадати Масляну, яка не пройшла не поміче ною клубом за інтересами «Вербиченька». На заході смакували млинцями та варениками, виконували жартівливі пісні, проводили різноманітні конкурси.  Засідання клубу проведено спільно з сільським клубом. Нинішній рік є знаменним для нашої країни - 25-річчя Незалежності. Наша сільська  бібліотека вже  розпочала  роботу в цьому напрямку. Організовано виставку-вернісаж : "Незалежній Україні - 25 років", біля якої проведено інформамаційну бесіду: «Україна: від минулого до сьогодення». Село Костирка уні­кальне за кількістю об­дарованих жителів. Це, перш за все: О.Б.Дідик, СТ.Дідик, О.В.Гаген, О.Г.Синельников, М.Г.Дубець. До Дня поезії в бібліотеці організовано виставку-анонс поетів од­носельців: «Таланти живуть поруч».Кінець місяця берез­ня завершився історико-краєзнавчим круїзом: «Хто не знає свого мину­лого, той не вартий свого майбутнього». Під час проведення всіх заходів ми намагаємося якнайбільш популяризува­ти свій книжковий фонд, бо знаємо, що книги мо­жуть змінити людину як особистість.

Н.Ступак аавідувач сільської бібліотеки-філії // Маяк. – 2016. – №14 (02 квіт.). – С.6.

Хай щастю дитини не буде кінця

Скільки є людей повсюди, Стільки в світі й щастя є.
Ніби ж всі подібні люди, Щастя в кожного своє.
Найдорожче для людини - це жит­тя, а життя - це і є щастя. 17 берез­ня в Ольгівській ЗОШ І-ІІІ ступенів з другим, третім і четвертим класами був проведений захід, присвячений Міжнародному дню щастя. Дітки із захопленням сприйняли розповідь про те, як зробити своє життя щасливим, брали активну участь у конкурсах, забавах, вікто­ринах, цікавих пізнавальних іграх, декламували вірші. Учні уважно слу­хали казки, притчі про щастя і да­вали відповіді на поставлені їм за­питання. А дорослим було дуже цікаво спо­стерігати за щасливими, радісними обличчями дітей. Вони ніби опи­нилися у своєму дитинстві. І дій­сно, щастя - радість, мир на землі, сонце, віра в добро і любов. Нашій країні потрібні щасливі діти. Щастя - наш «ключ» до успішного, повно­цінного життя!

Г.Ковбасенко, завідувач Ольгівської сільської  бібліотеки // Маяк. – 2016. – №13 (26 берез.). – С.4.

З нагоди 202 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, не­повторним. Тарас Григорович Шевченко - ве­лика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історич­ної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні нала­штовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює приро­ду, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесним і милосерд­ним, щиро любити свій народ, свою Україну. Бібліотеки Бериславської центральної біблі­отечної системи провели цілу низку заходів до цієї події: поетичний альбом "Тарасові музи" (Веселівська сільська бібліотека); вікторина "Життя та творчість Т.Г.Шевченка" (Тягинська сільська бібліотека); літературно-художня екі-бана "Квіти у творчості Шевченка" (Веселів­ська сільська бібліотека); бібліотечний урок "Шевченкова криниця" (Шляхівська сільська бібліотека); поетичні калейдоскопи "Прочитай­те рідне слово зі сторінки "Кобзаря"" (міська біблітека №1); "Кобзаре рідний, з нами завжди ти" (Томаринська сільська бібліотека); урок -пам'ять: "Шевченко - любов і святиня україн­ського народу" (Зміївська сільська бібліотека №1); поетичні вечори "Шевченкові думки про­йдуть через віки" (Львівська, Раківська сільські бібліотеки); вікторина "І лине пісня Кобзарева" (Козацька селищна бібліотека); літературно-музичне есе «Наближатися до справжнього Шевченка...» (Центральна районна бібліотека); літературно-музична інформація «Творчість Шевченка в рок-музиці» (Центральна районна бібліотека); літературна панорама «Несу у сер­ці слово Кобзаря» (районна дитяча бібліотека); слайд-шру «Співець волі народної» (районна дитяча бібліотека) тощо. Зараз у незалежній Україні мрії Шевченка по­ступово, хоч і повільно, здійснюється. Піднявся рівень національної свідомості, відроджують­ся національні ідеали, дух нації, його душевна щедрість, воскресає українська пісня, немає перешкод для утвердження української мови. Актуально в наш час звучать слова великого поета:
Учітеся, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь...

Т.Чистякова, начальник методичного відділу центральної районної бібліотеки  // Маяк. – 2016. – №12 (19 берез.). – С.4.

За іменем народу Українкою вона себе нарекла

Є люди, як свічки, - згорають і відходять в небуття. Є люди, як зірки, - горять і світять все життя.
Будь-яка людина щодня пише свою сторінку життя. Важливо, щоб вона була написана добрими ділами, щирими по-чуттями, впевненими кроками до омрія­ної мети. Написана прекрасними чорнилами ця «книга» житиме в душах людей. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем живе в душі на­шого народу людина, ім'я якої - Леся Українка. Життя Лесі - великий приклад мужності і незламності, непохит­ності попри тяжку хворобу, яка спітка­ла її. З нагоди 145 річниці з дня народжен­ня Лесі Українки Зміївськими бібліоте­карями А.С.Лозинською та О.А.Кнутас була проведена година теплого спіл­кування з людьми похилого віку Змі-ївського стаціонарного відділення для постійного проживання. До речі сказати, що Т.С.Друллє, Н.М.Івлєва, Р.М.Красікова, М.В.Сорокіна є чита­чами сільської бібліотеки. Книги для читання їм приносять волонтери біблі­отеки та бібліотекарі. Найстаршій чи­тачці Н.М.Івлєвій - 88 років. Гортаючи сторінки життя видатної доньки Укра­їни, бібліотекарі показали, що сила людини в її вірі та надії. Розповідь про Лесю перепліталася зі спогадами з власного життя мешканців стаціонару. Ім'я Лесі Українки в українській літературі завжди стоїть поруч з таки­ми титанами духу як Т.Шевченко та І.Франко. Хвороба може здолати лю­дину, але слово, яке запалює серця, живе вічно.

// Маяк. – 2016. – №12 (19 берез.). – С.5.

Бібліотека, яка прямує до людей

Ми увійшли в нове тися­чоліття, яке може і повинно відрізнятися від попередніх створенням умов для по­вноцінного життя та розви­тку усіх членів суспільства, в тому числі людей з особли­вими потребами. Централь­на районна бібліотека (вже кілька років поспіль) приймає участь у процесі інтеграції цих людей. Не всіх людей доля наді­лила здоров'ям в рівній мірі. Живуть серед нас, в нашо­му рідному місті, прекрасні люди, здібні й талановиті, але з обмеженими фізични­ми можливостями та обме­женнями через вікові зміни. Завдяки впровадженій формі бібліотечної роботи «Кни-гоношення», Центральна районна бібліотека на тим­часове користування надає вільний та безкоштовний до­ступ до бібліотечних ресур­сів: цікаві книги, журнали, книги за запитом, книги, що допомагають жити. Книга має унікальну зді­бність - вона лікує людські душі та тіла. Не завжди хво­роба виліковна вдома. До­водиться проходити стаціонарне лікування. От на таку категорію людей був націле­ний та впроваджений новий формат обслуговування під назвою: «Швидка бібліотечна допомога» для пацієнтів те­рапевтичного відділення КУ «Бериславська центральна районна лікарня». Як виявилось, в лікарні, де люди частково ізольовані від повсякденного життя, наша увага не стала зайвою. Па­цієнти відділення дуже по­зитивно сприйняли нашу ініціативу, метою якої було забезпечення хворих друко­ваною продукцією.
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ МІСТА!
Якщо ви не маєте мож­ливості відвідати бібліотеку особисто, але маєте бажан­ня прочитати цікаву книгу, журнал чи газету та хто ще не скористався цією послу­гою, зателефонуйте до Цен­тральної районної бібліотеки - 7-51-93 щоб замовити кни­гу додому.
Бібліотекар завітає до вас.

Т.Чистякова, нач.методичного відділу центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2016. – №11 (12 берез.). – С.5.

Моя бібліотек@: світ нових можливостей

Центральна та дитяча район­ні бібліотеки четвертий рік поспіль надають можливість користування вільним безкоштовним доступом до мережі Інтернет всім жителям та гостям міста. Завдяки новітнім інформаційним технологіям, кожен користувач може познайомитися зі змістом потрібного закону чи поста­нови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних пар­тій, громадських організацій, вирі­шувати життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці, саме це надає право бібліотекам визна­чатися як інформаційні пункти електронних послуг та пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади. Для зручності користування елек­тронними офіційними ресурсами, на сайті бібліотеки http://berislav.ucoz.ua/ розміщені розділи зі списками офіційних сайтів органів влади та каталог Інтернет-ресурсів держав­них електронних послуг. Звернувшись до інформаційного пункту електронних послуг, корис­тувачі мають можливість відправи­ти запит Президенту України на отримання публічної інформації, звернутись до єдиного веб-порталу органів виконавчої влади України, переглянути проекти Законів Укра­їни на офіційному веб-порталі Вер­ховної Ради, звернутися до органів влади та місцевого самоврядування за допомогою «Державної системи електронних звернень». Тому, хто не володіє навичками користування Інтернетом, бібліотекарі завжди на­дадуть кваліфіковану допомогу. Скористайтесь сучасними біблі­отечними послугами, і ми зроби­мо вас щасливими.

Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2016. – №9 (27 лют.). – С.4.

Весь вечір тільки про любов

Напередодні Дня святого Валентина в приміщенні цен­тральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання клубів «Берегиня» (централь­на районна бібліотека) та «Червона калина» (комунальний заклад Бериславської районної ради "Територіаль­ний центр соціального об­слуговування (надання соці­альних послуг)"). Проведено тематичний вечір-відпочинок: «Весь вечір тільки про лю­бов», цитатою якого стали слова Ліни Костенко: «Скіль­ки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня». На заході зву­чали поетичні рядки про ко­хання, найсміливіші ділилися спогадами про своє перше кохання, приймали активну участь у конкурсах зі знання народних прислів'їв та приказок про кохання на згадку про вечір кожен учасник отримав «валентинку» з по­бажаннями. Музичною родзинкою захо­ду були ліричні та задушевні пісні про кохання у виконан­ні Анни Герман, 80-річчя від дня народження якої від­значалося 14 лютого цього року. Організаторами заходу були продемонстровані найцікавіші моменти життя та творчості польської співачки. Сумно визнавати, що її жит­тя виявилось таким корот­ким (співачка померла в 46-річному віці), що так багато пісень залишилися недоспі-ваними. Але пісні, подарова­ні співачкою людям, зостали­ся з нами назавжди. Музичні твори Анни Герман не забу­дуться як поколінням стар­шого віку, так і молодшого, їх із задоволенням завжди співали і будуть співати. «Когда цвели сады», «Ждите весну», «А он мне нравится», «Белая черемуха» та пісні, що ста­ли історичними: «Надежда», «Эхо любви» та багато інших пісень у виконанні А.Герман. На заході були використані мультимедійні технічні засо­би. Всі гості залюбки при­ймали активну участь в ка-раоке пісень, виконані Анною Герман. Засідання пройшло у формі невимушеного спілкування, тому всім учасникам подо­бається заняття клубу і вони приводять своїх знайомих, друзів, сусідів. Бажаючих ста­ти учасником клубу стає все більше.

Т.Чистякова, нач. методичного відділу центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2016. – №8 (20 лют.). – С.5.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930