за 2012 рік

В гостях у газети "Маяк"

17 грудня, ми, учні восьмих класів Бериславської ЗОШ №3, учасники обласного конкурсу «ПрофіСтарт», разом з класним керівником Матвієнко Людмилою Олександрівною навідалися в гості до редакції районної газети «Маяк», двері якої гостинно відкрив редактор Тертичний Дмитро Дмитрович. Ми навіть не очікували, що ця зустріч буде настільки цікавою. Неймовірно, в редакції працюють всього четверо осіб: журналіст, відповідальний секретар, бухгалтер та редактор, та коли тримаєш примірник газети в руках, в це важко повірити, адже тут є все: від культури до подій у світі. Члени колективу охоче відповіли на всі наші питання, а їх було чимало, та розкрили усі таємниці журналістської та редакторської майстерності, показали, як зароджується газета... Це дуже цікаво! Спочатку журналісти збирають інформацію, обробляють та перевіряють її, а далі пишуть статті, обзори, замітки. Потім відповідальний секретар збирає все докупи, редагує, робить макет та заверстує майбутній випуск газети. І тільки після цього інформація надходить до друку. Дуже приємно, що сучасна техніка не обійшла газету стороною, у її створенні використовуються сучасні комп'ютерні технології. Отже, під час екскурсії ми ще раз переконалися, що «Маяк» - це не якась старомодна газета, а сучасне видання, що не стоїть на місці, а йде в ногу з часом.
Ми дуже вдячні колективу редакції за їхню тяжку та водночас цікаву та креативну працю. Ми всі добре пам'ятаємо, що вже незабаром, 16 січня, газеті «Маяк» виповниться 81 рік, тож ми заздалегідь хочемо привітати редакцію «районки» та побажати колективу нових ідей, процвітання та успіхів у створюванні газети!
Закликаємо своїх земляків стати передплатниками і читачами газети рідного краю в новому році, бо вважаємо це найкращим подарунком колективу, який дуже любить свою роботу!

З повагою та вдячністю: К.Сольська, В.Шевченко, Д.Ратушний,  А.Бойко, А.Шамарджова, М.Баженов, І.Носков. Т.Фомено та Л.Матвієнко // Маяк. – 2012. – №51 (22 груд.). – С.7.

По рідному краю

У листопаді цього року в с.Веселе відбулось урочисте відкриття картинної галереї художника, нашого земляка Івченка Валерія Федоровича під назвою «По рідному краю». Присутніх було дуже багато: жителі села, школярі Веселівської і Козацької шкіл, друзі та знайомі митця.
А народився наш художник у Кривому Розі в багатодітній родині. Його дитинство пройшло на Чернігівщині. Малювати почав з раннього дитинства. Напрямок творчості художника: живопис, архітектура, ікони, надумане мистецтво. Але основною темою творчості є пейзажі рідного краю, в яких він оспівує Дніпро, український степ, село.
Протягом 20-ти років Валерій Федорович приймає активну участь в районних, обласних, республіканських виставках образотворчого мистецтва. Його персональні виставки були організовані в Новій Каховці, Бериславі та у рідному селі Веселе.
З 1994-2000 р. на рівні з професійними художниками приймав участь в обласних виставках, які були організовані спілкою художників Херсонщини. У виставці образотворчого мистецтва, що проходила в Києві, також виставлялися його картини. І на кожній художник змальовує чарівний, чудовий світ природи, картини мають високе естетичне і художнє значення, мають свою думку, випромінюють добро, радість і щастя. В них присутня якась казковість і чарівність.
В.Івченко знаходиться у творчому злеті, має багато задумів, які планує здійснити у найближчий час. Про нього можна дійсно сказати - Майстер народної творчості!
Ми всіх гостинно запрошуємо відвідати нашу картинну галерею, отримати духовну насолоду.

А.Табачна. завідувач філії Веселівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2012. – №48 (01 груд.). – С.7.

30-річчя Урожайненській школі!

Історія нашої школи починається з 30-их років XX століття, коли було організовано зернорадгосп ім.Юркіна. З перших днів у радгоспі було дві 4-х класні школи і одна 7-річка, яка знаходилася на території сучасного села Урожайне. До неї ходили діти з окружних сіл, директором був Ігнатенко Іван Маркович.
Школа була побудована з саману, а під час Великої Вітчизняної війни її було зруйновано.
З перших днів визволення краю від фашизму школи розпочинали свою роботу і у нашому селі. В одному з будинків розмістилася початкова школа. Директорами та вчителями були: О.Д.Пащенко, О.Й.Швець, П.П.Єрмольченко, Ф.А.Карамушка, О.Ф.Моісеєва.
В 1982 році в центрі села з'явилася нова будівля. І хто б не заїхав до нашого села, неодмінно помітить і зверне увагу на двоповерхову будівлю, біля якої завжди гамірно і зелено. Це наша Урожайненська школа. Директором нової  школи   з  самого   початку на протязі тридцяти років працює Москаленко Анатолій Михайлович, старшою піонервожатою призначили Г.Я.Воробей - Пігаль, вчителем математики О.Ф.Моісеєву, вчителем фізики - М.П.Павлючик - Москаленко, вчителем географії, хімії і біології Г.Г.Скирденко, вчителем української мови та літератури - С.З.Івасюка, вчителями початкових класів - Т.В.Глинянську, А.А.Ломазей, вчителем іноземної мови - С.П.Івасюк.
Протягом трьох років в соціалістичному змаганні школа займала перше місце в районі і нагороджувалася перехідним червоним прапором.
Десятки учнів були переможцями і призерами районних предметних олімпіад, а Цимбал Оксана була переможницею обласної олімпіади з обслуговуючої праці. Призерами обласних спортивних змагань ставали В.Віхтюк, В.Дембовський, В.Зінович. Золотим медалістом був Д.Кулібаб, а срібними Л.Кобельчук і Є.Пиріжок. Нині випускники школи працюють вчителями, медичними сестрами, економістами, юристами, інженерами; менеджерами, зварювальниками...
А ті учні, які обрали професію вчителя, працюють у своїй рідній школі і нині Т.В.Лантух - Вавілюк, І.М.Поповіченко - Вавілюк, О.В.Барановська - Маркова.
Батьківський та учнівський колективи вдячні нашим вчителям і обслуговуючому персоналу, які пропрацювали довгий час у нашій школі: Г.Я.Пігаль, Ю.В.Пігалю, О.Ф.Моісеєвій, М.П.Москаленко, О.І.Коломойцю, Г.В.Дівісенку, Ф.В.Дівісенку, М.Д.Лантух, В.В.Дівісенко, Т.А.Дембовській, О.В.Цимбал, М.Д.Колупайко, Л.І.Чаплинській, Ж.П.Неменко, О.Д.Кухаришиній.
Рідне село, рідна школа, батьківська хата - це святі обереги, і ми, де б не були, обов'язково повертаємося сюди, щоб поклонитися колисці свого дитинства.

І.Абрамова, сільський бібліотекар // Маяк. – 2012. – №48 (01 груд.). – С.7.

Юні обирають майбутнє!

У приміщенні Вищого професійного училища №2 міста Херсона відбувся масовий захід І етапу «ПрофіСтарт у всесвіт професій». 10 школярів з кожного району області взяли участь в урочистому відкритті трьох-річного проекту. Дуже доречними виявились нові форми профорієнтаційної роботи, такі як «жива бібліотека» та «світове кафе професій», запропоновані обласною бібліотекою для дітей. Дорослі учасники проекту - спеціалісти міських та районних центрів зайнятості, бібліотекарі, вчителі навчалися за окремою програмою, оскільки їм потрібно буде протягом трьох років опікуватись дітьми-учасниками. Це і екскурсії школярів на підприємства, і участь у майстер-класах фахівців, і проведення опитувань серед однолітків, і участь у скап-конференціях та семінарах, тренінгах тощо.
Від нашого району на заході була присутня команда 8-класників Бериславської ЗОШ №3: Лазебник Тетяна, Фоменко Тетяна, Сорокун Дарина, Сольська Катерина, Ратушний Данило, Бойко Артем, Носков Іван, Зінін Олександр, Безуглий В'ячеслав, Ткаченко Олексій, класний керівник Матвієнко Людмила Олександрівна, бібліотекарі Сухіна Ірина Дмитрівна та Шатохіна Наталя Валеріївна.
Діти раділи, жваво обговорювали почуте і побачене та завдячували організаторам заходу, Вчителі позитивно висловлювались щодо корисності такої форми роботи, адже сьогодні побудувати кар'єру, отримавши освіту «для галочки», вже не вийде, вибирати спеціальність погрібно з далеким прицілом, а навчатися - по-справжньому. Бібліотекар Сухіна Ірина Дмитрівна наголосила на тому, що правильний вибір професії  - процес складний, а рішення людина приймає в юному віці, не маючи життєвого і професійного досвіду. Тому при виборі професії молоді необхідна розумна допомога дорослих.
Протягом навчального року команда кожного району повинна дослідити свій ринок праці і визначити п'ятірку найпотрібніших професій регіону. У квітні наступного року всі учасники проекту «ПрофіСтарт» зустрінуться ще раз, щоб визначити команду, яка зробить це дослідження найцікавішим і найгрунтовнішим.
Побажаємо нашій команді удачі!

Бериславський районний центр зайнятості // Маяк. – 2012. – №47 (24 жовт.). – С.3.

Мудрі і багаті літами

Із знанням свого родоводу починається кожна людина. Корені кожного з нас починаються з батьківської оселі, взявши у спадок усе найкраще - бабусину казку, чистоту мови, любов до отчого краю, святе ставлення до хліба, родовідних традицій.
Куди б доля не закинула нас, ми неодмінно, хоч у спогадах, повертаємося до незрадливого вогника - бабусиної домівки.
У приміщенні Вірівського будинку культури відбувся літературно-музичний вечір «Струни душі», присвячений Дню людей похилого віку.
Вечір   був  організований   спільними зусиллями бібліотекаря сільської бібліотеки, завідуючої сільським будинком культури Р.В.Фурсик та вчителем початкових класів О.П.Пантась. В дружному колі лунали пісні, вірші-привітання, присвячені старшому поколінню - бабусям і дідусям. Дітки звертались до найдорожчих людей з побажаннями щастя, здоров'я, добра, злагоди та довголіття.
Дякуємо учасникам художньої самодіяльності А.Лазаревич, А.Оной, А.Красавіній, Ю.Чернявській, С.Карлюці, Д.Бубир, К.Вареник.

Р.Пішко. бібліотекар Вірівської бібліотеки // Маяк. – 2012. – №42 (20 жовт.). – С.11.

Слова подяки

Книга відіграє не останню роль в житті людини. Вона вчить жити і працювати, прокла-дає шлях до знань і духовних багатств суспільства.
З 1 по 31 серпня 2012 року Раківська сільська бібліотека проводила благодійну акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Серед мешканців нашого села знайшлися небайдужі, яких зацікавила ця акція. Люди виявили бажання подарувати не одну, а одразу декілька книг. Серед них О.В.Мелякіна, В.М.Бунчук, С.П.Удод, М.І.Тагаєва та інші. З їх допомогою бібліотека одразу збільшилася на 147 книг.
Окремо хочу подякувати мешканці с.Раківка, колишній вчительці школи Л.М.Стельмах. Завдяки цій людині бібліотека збагатилася на 75 книг художнього змісту.
Шановні односельці, щиро вдячна вам за участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».

З повагою, О.Сенічева, завідувач Раківської сільської бібліотеки  // Маяк. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.15.

Новобериславці також активно взяли участь у районній акції «Подаруй бібліотеці книгу». Поповнили полиці сільської бібліотеки такі мешканці села: Колпакова Ніна Іванівна, яка подарувала 134 книги з художньої літератури; Асанова Віра Миколаївна - 27 книг, Шевченко Ганна Данилівна - 25.
Щиро вдячні за небайдужість до розвитку та збереження культурної спадщини села.

Л.Красіонова, завідувач Новобериславської бібліотеки-філіалу // Маяк. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.15.

Книга та комп'ютер - наші друзі

Хто володіє інформацією, той володіє світом.   У. Черчилль

ЦІ слова, сказані англійським прем'єр-міністром у минулому столітті, є актуальними і сьогодні. У наш час стрімкого розвитку інноваційних технологій треба йти в ногу з часом.
Цьогорічний Відкритий урок читання присвячений нашим вірним друзям і помічникам: книзі та комп'ютеру. Юні читачі повинні вчитися шанувати книгу, а комп'ютер та Інтернет використовувати лише у пошуках необхідної інформації.
Тому метою Відкритого уроку читання було закріпити в ігровій формі правила роботи з комп'ютером, розвивати вміння орієнтуватися у прочитаних творах, виховувати інтерес і любов до самостійного читання.
Цікавою та захоплюючою була розповідь бібліотекаря О.В.Соценко, разом з якою мандрували країною Читання члени клубу «Друзі бібліотеки» - учні 9-А класу. Пісні, музика, сміх, кмітливі відповіді лунали в актовій залі школи №3.
Колектив дитячої районної бібліотеки висловлює щиру подяку директору ЗОШ №3 О.Б.Дєрябіній за плідну співпрацю.
Працівники бібліотеки і читачі вдячні депутату обласної ради М.І.Дмитруку за спонсорську допомогу. Завдяки йому комфортно і затишно стало у книгозбірні.

І. Сухіна, заступник директора по роботі з дітьми // Маяк. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.15.

Бібліотека - не лише книгосховище

На березі річки Інгулець розташоване мальовниче село Кірове. Ще за радянських часів було створено в селі бібліотеку, в якій до послуг сельчан вісім тисяч книжок. Але саме приміщення потребувало хорошого ремонту.
Книга - це скарб і знання для нашого молодого покоління, саме тому книги потрібно зберігати в чистоті та сухості. Хоч кожна третя дитина зараз має вдома власний комп'ютер та телефон, проте бібліотека залишається не лише книгосховищем, а й місцем для спілкування, виставковим залом, де проводяться різноманітні зустрічі, конференції, конкурси. Жителі села не раз зверталися до керівництва за допомогою. Голова Кіровської сільської ради В.Дмитрук прислухався до наших прохань і допоміг зробити ремонт.
Ось і здійснилася мрія жителів села. У новому відремонтованому приміщенні всі книги розмістилися на затишних поличках. Тепер приміщення нашої бібліотеки стало світлим, затишним та красивим. Всі відвідувачі дуже задоволені такою оновленою бібліотекою.
Сільська громада висловлює щиру подяку голові сільської ради Дмитруку Володимиру Степановичу за моральну та матеріальну підтримку, а також бібліотекарю Т.М.Богдановій та всім, хто був задіяний у ремонті бібліотеки.

// Маяк. – 2012. – №34 (25 серп.). – С.7.

Сьогодення - сучасна бібліотека

Нарешті відбулась подія, на яку так довго чекали і ми, бібліотекарі, і наші друзі, і партнери, і найголовніше - наші читачі. Адже, безперечно, є риса, яка об'єднує всіх переможців, а надто тих, які отримали найвищі бали від експертів: це турбота про читача.
Крокуючи в ногу з часом, Бериславська районна централізована бібліотечна система (центральна районна, районна дитяча бібліотека, Зміївська бібліотека-філія (завідувач А.С.Лозинська), Одрадокам'янська бібліотека-музей (завідувач І.М.Артеменко) стала переможцем та виграла 12 комп'ютерів, обладнаних відеокамерами, навушниками, сканерами, ксерокопіювальною технікою з ліцензійним програмним забезпе-ченням у III раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», що реалізується в Україні за підтримки фундації Біла та Мелінди Гейтс.
Завдяки бібліотекарям громада отримала інвестиції в розмірі 100 тисяч гривень на сучасні інформаційні центри, які планують почати роботу в жовтні цього року.

Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2012. – №33 (18 верес.). – С.7.

Рядочки вдячності

Ми живемо у стрімкому і мінливому світі. Сучасний ритм життя вимагає від кожного із нас, незалежно від віку, вміння правильно орієнтуватися в потоці інформації, розуміти та з користю для себе використовувати її.
Розуміючи реалії дня бібліотеки - як культурно-освітні та інформаційні осередки - визначили головне, що не залишить їх на узбіччі розвитку суспільства - це модернізація. Адже майже на одному рівні з книгою стоїть сучасне джерело одержання інформації - комп'ютер.
В Україні для вирішення цього завдання реалізується програма «Бібліоміст», в черговому раунді якої Зміївська сільська бібліотека разом з Бериславською центральною бібліотекою та Одрадокам'янською бібліотекою-музеєм стала переможцем. Завдяки цьому громада села має змогу отримати сучасні інформаційні центри з підключенням до всесвітньої мережі - Інтернет.
Але перемога у конкурсі - це тільки перший етап, далі - підготовчі роботи для одержання комп'ютерної техніки. А це ремонт приміщення бібліотеки, проведення телефонної мережі, оснащення засобами охорони, придбання комп'ютерних меблів. І це при повній відсутності коштів у бюджеті для виконання цих робіт.
Але, як кажуть у народі, «хто стукає, тому відчиняють», тож завжди знаходяться люди, справжні меценати, які приходять на допомогу.
Завдяки наполегливим клопотанням сільського голови Н.В.Висоцької та фінансовій допомозі обласного депутата М.І.Дмитрука, в бібліотеці було встановлено металопластикове вікно та двоє дверей на загальну суму 10 тисяч 205 грн.
Із сільського бюджету за рішенням сесії було надано 746 грн. на проведення телефонної мережі.
Завдяки злагодженій роботі працівників будинків культури №1,№2 та бібліотек провели косметичний ремонт приміщення бібліотеки та БК №2. Наразі роботи тривають далі.
Від громади села Зміївка шлемо щирі слова подяки депутату обласної ради М.І.Дмитруку та сільському голові Н.В.Висоцькій за розуміння проблеми та вміння вчасно прийти на допомогу. Бажаємо найголовнішого в житті, найціннішого за всі скарби - міцного здоров'я Вам і Вашим родинам.

А.Лозинська, завідувач Зміївською сільською бібліотекою // Маяк. – 2012. – №29 (21 лип.). – С.5.

«22 червня, рівно о четвертій»

Давно було це на моїй землі,
Вже голови покрились сивиною
Отих людей, які були малі,
Коли прийшла біда, що звалася війною.
22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна. Близько четвертої години ранку фашистська авіація завдала удару по містах і селах, по важливих стратегічних об'єктах. Потім війська вермахту перейшли радянський кордон. Мільйонам людей назавжди врізався в пам'ять перший день війни. Чорним крилом фашистської навали, пожежами, смертю і руїнами лягла війна на плечі нашого народу. І мирний день, 22 червня 1941 року, обернувся довгими роками страждань. Усі сини і доньки нашої Батьківщини стали на захист рідної землі.
Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю історію війни 1941-1945 років. Не згасне вогонь пам'яті народної, не піде в небуття великий подвиг, велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашизмом. Але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя за мир і щастя інших? Тож відірвемось у ці дні від своєї буденності і згадаймо у колі сім'ї і друзів тих, хто навічно залишився молодим, визволяючи свій край, свою землю від ненависного ворога, тих, хто своєю кров'ю скропив землю, тих, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у цій смертельній битві -земний уклін вам і шана поколінь. І нехай завжди панують на нашій землі, у нашому домі мир, щастя, злагода.

Р.Пішко, бібліотекар, с.Віріка // Маяк. – 2012. – №25 (23 черв.). – С.7.

Поезія - це завжди неповторно

Справжня поезія неповторна. Вона може розповідати нам про цілком знайомі, буденні речі звичайними словами, але розкривати їх по-новому. Творчість поета полягає у тому, щоб віднайти новий, неповторний, ніким не звіданий спосіб поєднання слів, який може вразити читача, знайти шлях до його душі і залишити в ній слід.
У рамках проведення Всеукраїнського дня поезії пройшли тематичні заходи у територіальному центрі соціального обслуговування, центральній районній бібліотеці.
Спільно з бібліотекою та відділенням соціально-побутової адаптації було проведено літературно-поетичний вечір. «Поезія наших краян» під таким гаслом присутні могли ознайомитися з творчістю поетів, вихідців з Таврійського краю М.Братана, М.Маціпури, М.Ломакіна, І.Яковлєва, Л.Коломієць, аматорів пера Ю.Дніпрового, С.Безродньої та заслухати твори деяких з них.
Приємно вразили й молоді поети початківці В.Савченко та М.Єщенко, що презентували свої твори.

А.Кудря,  директор територіального центру,  Н.Дідик, працівник районної бібліотеки // Маяк. – 2012. – №13 (13 берез.). – С.9.

У 2012 році центральною районною бібліотекою було започатковано клуб любителів поезії: «Поетичні п'ятниці». Девізом клубу стали слова Ліни Костенко «...Поезія - це завжди неповторність. Якийсь безсмертний дотик до душі».
Так 23 березня було проведено чергове засідання клубу, поетичний вернісаж з мультимедійним супроводом «Я вибрала ...долю, а не вірші» (до річниці від дня народження української поетеси Ліни Костенко). Присутні та члени клубу на деякий чаа «пірнули» в поетичну творчість поетеси. На зустрічі лунали ліричні пісні та було презентовано її першу прозову книгу «Записки українського самашедшого».
Завжди активними, постійними учасниками клубу є місцевий поет-гуморист Маціпура Микола Павлович та любитель літературного слова, творча людина Очкуров Борис Денисович.
З кожним заняттям популярність клубу зростає, склад його постійно поповнюються новими членами, так на захід завітала юна користувачка нашої бібліотеки Марія Єщенко, яка представила до уваги присутніх свої вірші.

Т. Чистякова, начальник методичного відділу районної центральної бібліотеки // Маяк. – 2012. – №13 (13 берез.). – С.9.

Творіть добро!

До акції «Твори добро», що проводиться на телебаченні у програмі «Критична точка» доєдналась і Максимо-Горьківська сільська бібліотека.
Всі бажаючі мали змогу зробити свої грошові внески на ім'я шестирічної Ганни з Івано-Франківської області, яка постраждала від пожежі. Відтак, всі зібрані кошти, а також посилку їй і було адресовано.
Активну участь в акції взяли місцеві школярі Аня Кравченко, Валентин і Валерія Очаківські, Іра Гайда, Володимир Солдатський, Аліна Ващенко, а також студент Бериславського педагогічного коледжу Олексій Зінов'єв.

Н.Шестенко // Маяк. – 2012. – №13 (13 берез.). – С.5.

Найкращий читач району - 2012

Творчим звітом юних читачів і бібліотекарів став щорічний конкурс «Найкращий читач району 2012», який проводиться районною дитячою бібліотекою. З метою заохочення дітей до систематичного читання, формування навичок самостійної роботи з книгою, пропагування сучасної дитячої прози був започаткований цей конкурс.
Перший місцевий тур конкурсу пройшов в сільських та міських шкільних бібліотеках, за підсумками якого шість фіналістів взяли участь у другому районному етапі. (Підсумки конкурсу проводились у міській школі №1)
Переможці конкурсу: І місце - Тетяна Лабезник (БЗОШ №3, 7 клас); ІІ місце - Олеся Хотинська (БЗОШ №5, б клас); III місце розділили між собою учні Бериславської школи №1 Валерія Касьяненко та Зміївської школи І- III ступенів Катерина Козак.
Учасники конкурсу Павло Бураківський (Зміївська школа I-II ступенів), Катерина Анасткж (Ольгівська школа) в нагороду отримали книги український видавництв.
Радіє душа, що наші юні книгомани мають таких батьків, відданих своїй справі вчителів та бібліотекарів, які зуміли привити дітям любов і повагу до книги.

І.Сухжа, завідувач дитячою бібліотекою // Маяк. – 2012. – №13 (13 берез.). – С.9.

Слава жінці-трудівниці

На початку березня працівниками центральної районної бібліотеки та територіального центру для членів клубів «Берегиня» та «Червона калина» проведено святковий вечір відпочинку.
Зі щирими словами привітання та побажання міцного здоров'я, добробуту та здійснення усіх мрій та задумів до присутніх звернулись директор Бериславської ЦБС Н.П.Аркушенко та голова районної організації ветеранів В.В.Шульга.
А майстрині традиційного рукоремесла: А.М.Назаренко, В.П. Литаренко, В.Д. Саламаха, В.Г.Стародубець та М.П.Мелащенко, рушниками, поробками, вишиванками яких був святково прикрашений зал, залюбки розповідали про особливості техніки, якою виконані ті чи інші роботи.
Це чудове свято, що супроводжувалось піснями, гуморесками, віршами, цікавими іграми та конкурсами з призами, надовго залишиться у пам'яті клубівців.

Н.Дідик,  працівник центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2012. – №12 (24 берез.). – С.7.

Вони виконували свій обов'язок

Через чужу війну пройшли тисячі юнаків. У різний час служили в Афганістані і виконували, як тоді говорили, "інтернаціональний обов'язок" і наші молоді хлопці.
Вечір-реквієм «Вічний біль воїнів-інтернаціоналістів» відбувся у міській школі №1, організований районним історичним музеєм (керівник Т.Солодка), за участі працівника центральної райбібліотеки Н.Дідик та безпосередньо директора школи С.Носача.
Про історію афганської війни, її криваві наслідки для наших людей розповіли учні школи. Щоб зрозуміти цю війну, необхідно послухати спогади, якими діляться самі "афганці"...
- Це була війна в мирний для нас час, - сказав воїн-афганець М.Єгоров, розповідаючи про події тої далекої вже, чужої війни.
Свої спогади про участь у локальному конфлікті в Німеччині переказував І.Котик. У різний час вони проходили свою службу на території інших держав. Не одне випробування довелося пройти цим тоді ще юним хлопцям.
Учасники вогнику переглянули фрагменти фільму про війну в Афганістані.
А в заключному слові директор школи подякував всім воїнам, які у різний час, у різних куточках світу виконували свій інтернаціональний обов'язок, та привітав всіх чоловіків зі святом захисника Вітчизни.

М.Лахман // Маяк. – 2012. – №8 (25 лют.). – С.5.

На території Томаринськоі сільської ради функціонує бібліотека, розташована в приміщенні сільського Будинку культури, книжковий фонд якої складає 10 тисяч примірників. Сюди навідуються читачі, а це більш як півсотні учнів загальноосвітньої школи та понад 450 односельців.
Бібліотека - це не єдиний вогник культури, осередок духовності та просвітництва на селі. Та зі свого досвіду скажу, що про неї завжди згадують в останню чергу.
Умови праці в теплу пору року більш-менш нормальні, та коли наступають холоди, працювати неможливо і читачі довго не затримуються.
Мої звернення про допомогу на опалення бібліотеки не давали результату.
Та світ, як говориться, не без добрих людей. В грудні 2011 року в Томаринській сільраді вели прийом громадян голова районної ради О.Б.Тессіо та депутат районної ради Л.М.Литвина, до яких я звернулася зі своїм питанням.
Олег Болеславич запевнив мене в тому, що допоможе у придбанні обігрівачів для бібліотеки. Після таких слів з'явилась надія, що нарешті в нашій бібліотеці буде тепло. Так і вийшло: Любов Михайлівна особисто привезла обігрівачі.
Олег Болеславич! Я дуже вдячна Вам за допомогу. А від усіх читачів с.Томарине велике Вам спасибі за Вашу людяність, здоров'я Вам і всіляких гараздів.

Л.Риковець, завідувач сільською бібліотекою // Маяк. – 2012. – №8 (25 лют.). – С.7.

У єдності наша сила

Бериславську районну дитячу бібліотеку та міську школу №3 поєднує не лише географічне сусідство, а й те, що ці заклади товаришують, частенько проводячи спільні заходи. Рік 2012 тільки-но розпочався, а колективними стараннями вже було проведено чотири заходи. На одному з останніх члени клубу «Друзі бібліотеки» - учні 11-б класу (класний керівник Л.Груша) відзначили 85-річчя Ю.Голобородька. Юні читачі С.Валентій, Х.Арзунян, Я.Гладун познайомили однокласників  з  уривками   творів Юрія Голобородька. Несумнівно, ця інформація їм знадобиться під час проходження незалежного тестування.
Вчитель історії В.Шаповалов разом із бібліотекарем О.Грушею допомагали поглиблювати знання учнів про історичне минуле нашої держави, формулювати національну свідомість, виховувати справжніх патріотів рідної держави та розвивати пізнавальний інтерес до читання.
Марафон ерудитів, присвячений Дню Свободи та Соборності України, не залишив байдужими вихованців 10-6 класу, які активно взяли участь у заході, та з неприхованою зацікавленістю знайомилися з історією становлення незалежної України.
Школярі молодших класів теж не залишаються без уваги. Для учнів З-б класовод А.Яковлєва разом із бібліотекарем О.Соколан запросили у гості Вінні-Пуха, П'ятачка та всіх, всіх, всіх.
Приємно працювати, коли бачиш результати. Безумовно, кращим стає наше підростаюче покоління, яке, все частіше відриваючись від моніторів своїх комп'ютерів, приходить у бібліотеку.
Пам'ятайте, що двері дитячої книгозбірні завжди відкриті для всіх.

Бериславська районна дитяча  бібліотека // Маяк. – 2012. – №5 (04 лют.). – С.7.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031