за 2013 рік

Бібліотека просто неба

Взяти участь у цікавих вікторинах, захопливих квестах, дізнатися безліч нової і корисної інформації можуть діти з пришкільних таборів Берислава прямо в центральному парку міста. Саме тут, просто неба, працівники

Колектив бібліотек Берислава біля одного зі стендів «Літературного бульвару»

місцевої центральної районної бібліотеки та центральної дитячої бібліотеки організували «Літературний бульвар», на якому представили книжкові тематичні виставки, дитячу літературу і популярні періодичні видання.
- Виставки просто неба ми і раніше робили на День міста, - говорить начальник відділу обслуговування районної бібліотеки Маргарита Майструк. - А тепер хотілося зробити щось неординарне, аби зацікавити маленьких діток, наших потенційних відвідувачів і школярів книгами і нашими бібліотеками. Протягом кількох днів ми будемо організовувати для них цікаві вікторини з призами, розповідати про книжки. Сподіваюся, що завдяки цьому читачів у нас ще побільшає!

Олег Батурін. Фото автора // Новий день. – 2013. – №24 (13 черв.). – С.16.

День редакції у Качакарівській сільській раді

Поринати у чарівний світ книги односельцям допомагає сільський бібліотекар Ганна Журба. Після навчання у Херсоні за фахом вже 35 років вона віддала себе бібліотечній справі. Книжковий фонд складає 7 000 книг та постійно збільшується завдяки акції «Подаруй бібліотеці книгу!», за цей рік вже подаровано більше шести десятків книг. Ганна Іванівна заохочує до читання багатьма способами, вона вдається до тематичних вечорів, традиційних свят у бібліотеці, проводить виховні години у школі. Яскравим прикладом справжньої відданості своїй справі є особисті відвідини бібліотекарем хворих у лікарні, персіонерів та інвалідів та - вдома. Зараз Качкарівську сільську бібліотеку відвідують 250 постійних читачів.

Д.Тертичний, М.Лахман, О.Іванчук // Маяк. – 2013. – №49 (07 груд.). – С.3.

Пишемо історію свого села і роду

«...Завтра має лише той, хто мав учора, що встати може нація, яка має традицію...» Філософ Ніцше
На виконання соціальних ініціатив Президента України та з метою зміцнення міжнаціональної міжнародної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин сільські бібліотеки не стояли осторонь.
На базі Зміївської сільської бібліотеки №1, спільно з сільською бібліотекою №2 для громади села та учнів старших класів Зміївської ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено екскурсію в музей: «Пишемо історію свого села і роду».
Бібліотекар розповіла історію заселення села. Є.А. Горбань, Л.А.Гвоздик, Г.Т.Біла, В.Василишина, М.Нурберг співали швецькі та німецькі пісні, розповідали про традиції та національні страви: штрудлі, куха, зупе нудель, шутнудль...
Р.С.Моцьо поінформував історію переселення українців із Західної України та про свята, традиції, обряди.
Бібліотекар А.С.Лозинська презентувала книгу-альбом «Розсіяні в степах» про переселення бойків та книгу із швецькими піснями, яку подарував бібліотеці консул.
Звучали українські пісні та пісні про Україну у виконанні учнів школи: Нетяги Яни, Ляшок Ніни, Кузьмич Дар'ї, Лєбєдєвої Ольги та дуету «Білі троянди» - Є.Г.Левадної, Н.О.Яцкевич. Музичний супровід забезпечила Н.Г. Левадна.
Кожен починається з отчої Батьківщини, до якої завжди лине серце людини, де б вона не була. А це означає, що не перевелися на цій древній землі люди, що пам'ятають свій рід, своє походження, своє глибоке коріння.
Саме у селі Зміївка проживають люди багатьох національностей, пам'ятають своє походження.
Село   Зміївка   -   унікальне село. Називають його маленькою Європою на півдні України. З уст місцевих жителів можна почути швецьку, німецьку, польську, молдавську, білоруську, грецьку, українську (бойківську говірку), російську мови. Пусть помнит швед й помнит русский, Что в Украине єсть село С  названьем   шведским   - Gammalsvenskby,Что значит - шведское село За тыщи верст, вдали от Даго й от Балтийских берегов.
Не добровольно, по указу обосновались шведы здесь.
Село  Старошвецьке  заснували шведи. В 1804 році з містечка Вюнтерберга до них було переселено німців, які заснували тут свої поселення: Шлягендорф, Мюльгаузендорф і Кльостендорф. Пізніше всі ці села було об'єднано в одне -Зміївка.
У 1951 році сюди було переселено українців (бойків) із-під Польщі. І як тут не згадати слова пісні, створені галичанами про переселення: Вже сонце за гори заходило І чорний ворон накрякав, На грудь мою сльоза скотилась, Останній раз сказав «Прощай!». Прощайте ви, Карпати милі, Прощай, любима сторона, Бо їду я в Херсон далекий, Не знаю чи повернусь я.
Волею долі люди  всіх  цих національностей  опинилися у Зміївці. Селяни проживають у мирі і злагоді, зберігаючи свою мову, культуру, традиції, віросповідання.
Наприкінці заходу було проведено вікторину: «Моє село» та створено «Родове дерево» - дерево родини і нашого села. Бо хіба існує народ, що втратив своє коріння, забув своїх предків?

О.Кнутас, бібліотекар Зміївської сільської бібліотеки №1 // Маяк. – 2013. – №47 (23 листоп.). – С.7.

Урок толерантності "В цьому світі всі рівні"

З метою реалізації у регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння культурних потреб національних меншин та на виконання соціальних ініціатив, в Одрадокам'янській сільській бібліотеці проведено урок толерантності, за участю керівника апарату районної державної адміністрації Тетяни Юшко.
На початку уроку Ірина Артеменко, сільський бібліотекар, сказала: «16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою 1995 року на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО» та наголосила на, що Декларацією визначено: «Толерантність означає поважання, сприйняття та розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Толерантність - це єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Толерантність - це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру».
Бібліотекар звернула увагу на таке поняття, як нетерпимість. В обговоренні кожен учень мав змогу висловити свою точку зору.
Перший заступник голови районної державної адміністрації Євгеній Юлдашев прокоментував захід: «Сподіваємося, що підростаюче покоління свідомо зробить себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше».

Я.Сенченкова // Маяк. – 2013. – №45 (09 листоп.). – С.2.

Козацька селищна бібліотека приймає учасників загальнопартійної акції "Подаруй сільській бібліотеці книгу"

В рамках проведення загальнопартійної акції «Подаруй сільській бібліотеці книгу» до Козацької селищної бібліотеки завітали перший заступник голови районної організації Партії регіонів, заступник голови районної ради Наталя Стаднік, Козацький селищний голова Андрій Чирко, голова районної молодіжної організації «Молоді регіони», директор районної централізованої бібліотечної системи Наталя Аркушенко, депутати районної та селищної рад, партійні активісти, учнівська молодь, щоб від щирого серця подарувати книги.
Завідуюча бібліотеки Марина Гордієнко теплою усмішкою зустріла гостей, які із відвертим задоволенням та захопленням оглянули щойно відремонтовану бібліотеку, новенькі металопластикові вікна та сучасне енергозберігаюче електричне опалення.
У своєму виступі Наталя Стаднік зробила акцент на важливості акції, ініційованої Партією регіонів, розповіла, що близько 900 примірників літератури вже передано до фондів сільських бібліотек району, подякувала учням школи за власний внесок у цю суспільно корисну справу.
Слід зазначити, що під час проведення акції найбільшу активність виявили члени Бериславської міської, Тягинської, Львівської та Степнянської територіальних громад.

// Маяк. – 2013. – №41 (12 жовт.). – С.2.

В пам'ять про майстрів слова

Цікаво пройшов Всеукраїнський день бібліотек у Бериславській загальноосвітній школі №5. Тут відбулась зустріч з родинами письменників Херсонщини Миколи Братана та Олега Яковлєва. Діти та вчителі мали змогу поспілкуватися з дружиною М.Братана - Раїсою Василівною та сином - Віктором Миколайовичем, а також з дружиною О.Яковлєва - Лідією Семенівною.
Девізом життя М.Братана були слова: «Допоки серце б'ється - йди!».   Саме так і  назвали  організатори цей захід. Вчитель української мови та літератури Т.І.Гейко розпочала зустріч розповіддю про життя письменника та його творчість, основна тематика якої - життєдайна хліборобська праця, закоханість у героїчну  історію  України,   красу  рідної Таврії.
Син письменника цікаво розповів про те, яким був його батько, про що писав і як його життя було пов'язане з нашим містом. А Раїса Василівна згадала про першу їхню зустріч, про одруження. Вона познайомила читачів з новою збіркою ранніх ліричних віршів Миколи Івановича, присвячених їй.
Учні 5-9 класів декламували вірші цих видатних письменників.
Огляд фотоархівів зробила бібліотекар міської бібліотеки №2 Ірина Краснова. На книжковій виставці «Література рідного краю» представлені збірки творів «Правда хліба», «Степові люди», «Ціна хліба», «У дорозі до вас» та ін.
Гості подарували читачам нові видання творів М.Братана та фотографії. Сподіваємося, що ця зустріч не остання.

Т.Осадча,  бібліотекар школи // Маяк. – 2013. – №41 (12 жовт.). – С.7.

Місце зустрічі - бібліотека

Центральна районна бібліотека гостинно відчинила свої диері для проведення осіннього засідання клубів; «Берегиня» та «Червона калина» (клуб Бериславське відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування району), яке пройшло під назвою: "Нестримні літа, відлетіли у даль журавлі», присвячене Дню людей похилого віку. Організатори заходу підготували цікаві пісенні вікторини, ігри. Для учасників були заготовлені, маленькі призи, кожен приз мав свою гумористичну "історію". Надалі присутні ділились спогадами, слухали гуморески та просто спілкувалися.
Дякуючи фінансовій підтримці районного відділу культури районної державної адміністрації, для теплого і комфортного чаювання були спечені чудесні короваї. І роки немов відступили, усмішки на обличчях цих мудрих за віком людей світилися радістю та юнацьким запалом.

Н.Аркущенко, директор ЦБС // Маяк. – 2013. – №40 (05 жовт.). –. С.7.

Шкільний урок в бібліотеці

Значне місце в інформаційному обслуговуванні  користувачів  бібліотеки  займає  діючий  Інтернет-центр. Це дає змогу проводити заходи на вищому рівні. «ворець національних типів і характерів» - під такою назвою була 'Проведена літературна година, присвячена видатному українському письменнику Івану Нечуй-Левицькому. У читальній залі бібліотеки зібрались учні 10 класів БЗОШ №1з учителем української мови та літератури Н.А.Федоренко. Читачі знайомились з життєвим і творчим шляхом письменника, познайомилися зі змістом його тнору "Кайдашева сім'я",  дали  загальну характариртику  персонажам та показали гуманістичне спрямунання твору. Закріпити наданий матеріал допомогли тестові завдання, які за допомогою новіти технологій довелося вирішувати присутнім. .Діти з цікавістю прийняли участь у заході, кожен знайшов для себе корисний матеріал. 

І.Мєзенцева, бібліотекар юнацького абонементу центральної районної бібліотеки // Маяк. – 2013. – №40 (05 жовт.). – С.7.

Всеукраїнський День бібліотек, цо відзначають в Україні 30 вересня, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.
Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, бібліотеки сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Від щирого серця вітаємо бібліотечних працівників з Всеукраїнським Днем бібліотек і бажаємо успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. Міцного здоров'я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

// Маяк. – 2013. – №39 (28 верес.). – С.1.

День редакції в Ольгівській сільській раді

Сільська бібліотека в Ольгівці знаходиться на другому поверсі Будинку культури, і незмінним її завідувачем з 1999 року с Галина Колбасенко. Їй цікава робота з кожним читачем: чи то дитина, чи сивочолий пенсіонер. Вона з усіма знаходить спільну мову, безпомилково порадить книгу кожному відвідувачу, - так відгукується про завідувача бібліотеки секретар сільської ради Олена Антоненко.
Саме тут, у бібліотеці, Галина Колбасенко остаточно зрозуміла, наскільки вірним був вибір професії, у якій головне багатство - спілкування з людиною, можливість допомогти з вибором  книги.
І незважаючи на складнощі, через які доводилося пройти, вона розуміла, що її робота потрібна людям, це й надавало сил.
Спілкуючись з відвідувачами, Галина Олександрівна нерідко отримує подарунки у вигляді книг і навіть збірок, за це вона безмежно вдячна Світлані Давиденко, Тетяні Колісніченко, Ларисі Ярних та Світлані Святецькій. Завдяки їх старанню, звісно ж, і поповнень з центральної бібліотеки, книжковий фонд сьогодні налічує майже 10 тисяч книговидань. Депутат районної ради Сергій Акімов, також постійний читач, майже самостійно підготував куток «Подвигу жити в віках» на військову тематику. Різноманітні і складні вироби з дерева, майстерно виконані руками Віктора Бицюри, також знайшли гідне місце у бібліотеці.
Між іншим, тут працює клуб волонтерів з учнів 5-6 класів, які носять книги пенсіонерам додому. Члени клубу «Діамант» відвідують дитсадок, читають казки у виховних групах.
- Свого читача потрібно виховувати, він не з'явиться нізвідки. Діти, які вміють читати, вдумуватися в текст, поринати у книгу, а не пробігати по верхах, - вигідно відрізняються від своїх однолітків. Адже ні для кого не секрет, що книга вчить людину різнобічне, складно мислити: зіставляти, уявляти, співпереживати, аналізувати, робити висновки, - розмірковує бібліотекар. - Саджати за книгу підлітків вже пізно: потреба читання повинна сформуватися в більш ранньому віці.
Справедливо відзначають, що бібліотекар - це скоріше не професія, а покликання. І це на сто відсотків стосується Галини Олександрівни.

Д.Тертичний, М.Лахман, О.Іванчук // Маяк. – 2013. – №38 (21 верес.). – С.2.

Положення про районний конкурс - презентацію "Моє робоче місце" серед працівників сільських бібліотек Бериславського району

І. Загальні положення
I. Районний   конкурс   -   презентація "Моє   робоче   місце"   серед   працівників сільських бібліотек Бериславського району (далі - Конкурс) проводиться відділом культури Бериславської районної державної адміністрації Херсонської' області та Бериславською   центральною   районною бібліотекою.
2. Конкурс проводиться з метою підвищення соціального статусу та престижу працівників сільських бібліотек Бериславського району, виявлення творчих здібностей, підвищення професійної майстерності та популяризації здобутків.
3. Конкурс носить персональний характер та проходить у заочній формі.
4. Основними завданнями Конкурсу є:
сприяння розвитку творчого потенціалу працівників сільських бібліотек Бериславського району; надання можливостей розкриття талантів, виховання художньо-естетичних смаків; виявлення, вивчення та   поширення  новітнього   бібліотечного досвіду роботи з користувачами; стимулювання   творчої  активності   працівників сільських   бібліотек   Бериславського   району, підвищення їхньої професійної майстерності.
5. Інформація про проведення Конкурсу розміщується на веб-сайті Бериславської центральної районної бібліотеки (berislav.cbs@gmail.com) та у газеті Бериславської районної ради "Маяк".
6. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.
II. Учасники та строки проведення Конкурсу
1. У Конкурсі беруть участь працівники сільських бібліотек Бериславського району.
2. Конкурс проводиться з 15 серпня по 30 вересня 2013 року включно.
3. Обробка персональних даних учасників здійснюється за згодою, виключно для організації проведення Конкурсу.
III. Вимоги щодо участі у Конкурсі
1. Для участі у Конкурсі учасник подає до  Бериславської  центральної  районної бібліотеки конкурсні матеріали, які включають: заявку (додаток 1); опис роботи (у довільній текстовій формі); мультимедійну презентацію про професійну діяльність працівника сільської бібліотеки Бериславського району.
2. Конкурсні матеріали готуються державною   мовою   на   папері   формату  А4 (друкований   текст,   шрифт   Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5).
3. Конкурсні   матеріали   подаються   у паперовому та електронному вигляді до 24 вересня 2013 року включно за місцезнаходженням    Бериславської    центральної районної бібліотеки: 74300, вулиця 1 Травня, будинок 264, м. Берислав, Херсонської області, на електронну адресу: berislav.cbs@gmail.com  (з  відміткою  "На районний   конкурс   -   презентацію   "Моє робоче місце" серед працівників сільських бібліотек Бериславського району").
4. Конкурсні матеріали, подані з порушенням строку встановленого пунктом 3 розділу III цього Положення не розглядаються.
5. Конкурсні матеріали оцінюються по таким критеріям: створення індивідуального творчого стилю (мінімальна оцінка 1 бал, максимальна оцінка 3 бали); рівень професіоналізму, компетентність, ерудиція, оперативність (мінімальна оцінка 1 бал, максимальна оцінка 3 бали); участь працівника сільської бібліотеки Бериславського району в соціальн0 - економічному та культурному розвитку села (мінімальна оцінка 1 бал, максимальна оцінка 3 бали); розробка і втілення авторських рішень і нестандартних ідей (мінімальна оцінка 1 бал, максимальна оцінка 3 бали); інноваційний підхід до вирішення поставлених завдань (мінімальна оцінка 1 бал, максимальна оцінка 3 бали);
IV. Визначення та нагородження переможців Конкурсу
1. Для   визначення   переможців   Конкурсу створюється журі, до складу якого входять представники. Бериславської районної  державної  адміністрації  Херсонської області, Бериславської центральної районної бібліотеки. Склад журі (голова, секретар та члени журі) затверджується розпорядженням   голови   Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області.
2. Журі оцінює подані на Конкурс конкурсні матеріали та до 30 вересня 2013 року визначає переможців першого, другого і третього місця.
3. Переможці Конкурсу нагороджуються грамотами та дипломами.
4. За підсумками Конкурсу складається протокол, який підписують голова, секретар та члени журі.
5. Конкурсні   матеріали,   надіслані   на Конкурс, зберігаються за згодою учасника в Бериславській центральній районній бібліотеці з дотриманням вимог встановлених статтею 1157 Цивільного Кодексу України.

Т.Юшко, керівник апарату  // Маяк. – 2013. – №32 (10 серп.). – С.3.

Акція «Подаруй сільській бібліотеці книгу!»

Шановні мешканці Бериславщини!
У липні - жовтні гіоточного року в Херсонській області проводиться загальнопартійна акція «Подаруй сільській бібліотеці книгу», з метою надання можливості читачам сільської місцевості більш повно задовольняти власні культурно-інформаційні потреби!
Сьогодні попит читачів, у першу чергу дітей та молоді, стає більш різноманітним і багатотемним, що пов'язано з динамікою соціальних суспільних змін, а також із змінами у тенденціях читання.
Важливо  враховувати, що читачів сільських бібліотек цікавить як класична та сучасна література, так і література з усіх галузей знань, особливо український та регіональний краєзнавчий аспект, класична та сучасна література для дітей.
Запрошую усіх бажаючих долучитися до доброї справи, взяти участь у поповненні бібліотечних фондів сільських бібліотек!
Це можуть бути книги різних напрямків:
Історія, особливо історія України та її регіонів, краєзнавство і народознавство (в т.ч. українознавство, звичаї, свята та обряди народу України, її регіонів), всесвітня історія;
Класична та сучасна художня література українських та зарубіжних авторів. Твори лауреатів літературних конкурсів, премій, Нобелівських лауреатів, молодих авторів та відомих письменників регіону. Пригоди, детективи, історичні, жіночі романи, фантастика. Літературна критика, присвячена творам українських та зарубіжних авторів, матеріали про письменників. Класична та сучасна література для дітей.
Література універсального змісту: словники, довідники, енциклопедії різної тематики. Словники з української мови (орфографічні, фразеологічні, етимологічні, тлумачні тощо); іноземні словники. Літературознавчі, біографічні та бібліографічні словники та довідники. Довідкові видання історичної тематики, юридичні довідники для населення, статистичні щорічники. Навчальна література та посібники;
Технічна література: електроніка, інформатика (робота на персональних комп'ютерах та їх обслуговування, нові інформаційні технології); енергетика та енергозберігаючі технології, будівництво. Видання прикладного характеру (ремонт житлових приміщень та індивідуальне будівництво, ремонт різних марок автомобілів і управління ними;
Економіка України та світу, економічна географія, фінанси та кредит, менеджмент та маркетинг;
Політичні партії, політична ситуація в Україні, політичні та партійні діячі, громадські та громадсько-політичні об'єднання і рухи, міжнародні організації в сучасному світі;
Військова справа: безпека життєдіяльності, цивільна оборона, надзвичайні ситуації; Збройні сили, в т.ч. їх історія, організація та реформування;
Культура і мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, художня самодіяльність, музична література (нотні та аудіо видання);
Здоровий спосіб життя й боротьба зі шкідливими звичками, профілактика різних захворювань і догляд за хворими; народна медицина та методи лікування; сучасні засоби лікування, раціональне харчуванню й дієтотерапія;
Фізична культура і спорт (різні види спорту, туризм); освіта і педагогіка (галузі педагогіки, методика викладання окремих дисциплін) тощо.
Від щирого серця бажаю миру, душевного спокою, добра та благополуччя кожному учаснику акції «Подаруй сільській бібліотеці книгу!»

З повагом, надією на розуміння та підтримку, Юрій Сидоренко, депутат обласної ради, голова районної організації партії регіонів, голова Бериславської РДА // Маяк. – 2013. – №30 (27 лип.). – С.1, 2.

Новорайська сільська громада на шляху перетворень

У Костирському дитсадку нас запевнили, що просто необхідно побувати і в бібліотеці та познайомитись з бібліотекарем Наталею Ступак. І ось на порозі сільського клубу, де знаходиться бібліотека, нас вже зустрічає Наталя Іванівна. Двері її бібліотеки завжди широко відчинені, а вона сама рада всім відвідувачам, поціновувачам книги та історії рідного краю. Для них, окрім більш ніж трьох з половиною тисяч книжок працюють постійно діючі куточки з історії рідного села, присвячені Вітчизняній війні та Великій Перемозі. Бібліотекар запропонувала ознайомитися з папкою, де зберігаються вирізки з газет, в яких згадується село чи район. Багато їх саме з газети «Маяк». Цікаво також було переглянути і експонати краєзнавчого кутка, тут зібрані старовинні веретена, рубель, глеки та глечики, вишиті рушники.
Наталя Іванівна віддала 21 рік свого життя бібліотеці і просто не уявляє себе в іншій професії. Коли вона готується до проведення якогось заходу чи свята, за справу береться відповідально. Як приклад, до свята Незалежності залишається трохи більше шести тижнів, а Наталя Іванівна вже почала підготовку до його відзначення. Так само і до Дня Прапора, і Дня врожаю вона підготувала частину тематичного куточка, для себе визначилася з його форматом та на чому варто зробити акценти. Просто приємно поспілкуватися з такими людьми, і дякувати Богу, такі люди зустрічаються все частіше.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №28 (13 лип.). – С.2.

"Літературний бульвар"

Літні канікули - найкраща, найулюбленіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, коли дітям ніколи нудьгувати, бо для них організовано змістовний цікавий відпочинок, який дає можливість розширити коло знайомих, знайти нових друзів.
Протягом роботи літніх таборів відпочинку загальноосвітніх шкіл міста паркова зона на декілька днів перетворилась на велику - Читальню.
Для корисного, цікавого та повчального відпочинку бібліотечні працівники центральної та дитячої бібліотеки організували та провели цілу низку цікавих заходів під назвою «Літературний бульвар», до якого ввійшли такі інноваційні форми роботи: літературні та поетичні вікторини, вікторина - пазл; гра з повітряними кульками, природознавчий квест, бліц -турнір, літературний атракціон, казковий лабіринт тощо. Мета цих заходів — залучення дітей до читання й розвитку читацької культури, підвищення престижу та бібліотеки.
Книжковий розклад літератури становив понад 400 примірників - цікавих, повчальних, актуальних та корисних книжок. Всього задіяно в заходах понад 200 учнів. Всі учасники заходу отримували солодкі подарунки.
Шановні читачі! Кожен з Вас має нагоду вибрати різноманітні шляхи відпочинку з книгою до смаку: від екстремальних мандрівок по горах, пустелях, країнах світу до пізнання через книги оточуючого життя.
Тож знаходьте цікаве, пізнавайте, відпочивайте, але читати не забувайте!!!

Н.Аркушенко, .директор ЦБС // Маяк. – 2013. – №26 (29 черв.). – С.7.

Там де є порозуміння, є і результат роботи

"Депутатський корпус Урожайненської сільської ради налічує 12 обранців. Я не можу виділити когось особисто, бо всі депутати вкладають свою частку в спільну роботу. Завдання, які стоять перед громадою, наші депутати розподіляють між собою, тим самим виконуючи обіцянки, які кожен з них давав своїм виборцям. До прикладу, якщо потрібно провести ремонт на під'їзній до села дорозі, цю роботу беруть на себе одні депутати, в разі, коли необхідно привести кладовище до належного ладу, до роботи залучаються другі обранці, коли потрібно викосити бур'ян у селі, без нагадування, за справу беруться інші депутати", - так охарактеризувала роботу своїх депутатів голова сільради Марія Москаленко.
"Моїм гаслом на виборах, коли я висувалася на посаду голови, було «Один у полі не воїн», і зараз всі можуть переконатися, що я не помилилася з цим. Тільки дякуючи порозумінню, нам з депутатами вдається роботи свою справу. За останній час нам вдалося забезпечити село цілодобовим водопостачанням, виконати освітлення вулиць, дотримуватися необхідного санітарного стану в селі, звісно в цьому неабияка заслуга наших односельців. Ми привели до ладу сміттєзвалище, а також підтримуємо порядок на кладовищі. Я задоволена роботою всіх, з ким мені доводиться працювати, і за свою роботу нам не соромно ні перед ким".
Те, що вдається цій жінці, деколи не до снаги і її колегам-чоловікам. А все через ставлення до своєї роботи та усвідомлення всієї відповідальності за село, яке Марії Павлівні довірили урожайненці.

Урожайненська сільська бібліотека розташована на другому поверсі сільського Будинку культури.
У сво'Ій структурі має книжковий фонд для дорослих, дошкільнят та учнів 1-4 та 5-9 класів. Бібліотечний фонд універсальний і налічує майже сім з половиною тисяч примірників. Література основного фонду: брошури, журнали, газети та інші носії інформації.
Бібліотечний фонд постійно поповнюється з центральної бібліотеки та звісно збагачується завдяки проведенню акції "Подаруй бібліотеці книгу". Останні нові книги з'явилися як подарунки від Зої Браженко, Тетяни Кичан, дитячу літературу приносять Володимир Хмилко та Наталя Данилко, таким подарункам я завжди рада, - з вдячністю розповідає завідувачка сільської бібліотеки Ірина Абрамова. - Нещодавно ми отримали поповнення у вигляді світової та дитячої літератури, книги нашого земляка Василя Метляєва.
У штаті бібліотеки працює вона одна і обслуговує 500 користувачів села Урожайне. Майже кожного дня тут можна зустріти Ольгу Кухаришину, яка допомагає бібліотеці на правах волонтера. І хоча бібліотека працює до п'ятої години вечора, для студентів у бібліотекаря графіка не існує, вони обслуговуються в будь-який час, навіть ввечері. Якщо студент дістався додому тільки надвечір, а йому потрібна інформація, то тут ніколи не відмовлять в допомозі.
Бібліотекар особисто благоустроює бібліотеку, проводить подвірний обхід своїх читачів. Ініціює та приймає безпосередню участь в різноманітних заходах, зараз активно іде підготовка до святкування Дня Конституції. Ми мали можливість ознайомитись з постійно діючою виставкою «Старі фотографії подивись...», а на першому поверсі Будинку культури працює також постійнодіючий стенд «До Дня Перемоги!» Місцевий художник Василь Салтиков подарував три своїх картини «Медична сестра на полі бою», «Скрипаль» та «Букет».
Бібліотека - одна із найважливіших ділянок культури територіальної громади і є базою пропаганди книги.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №24 (15 черв.). – С.2.

Рядочки вдячності

Книги складають скарбницю людського знання, нескінчений літопис праці, успіхів і невдач людського розуму; вони в усі часи були найбільшою силою, що рухає світом.
З 1 березня по 1 червня Ольгівська сільська бібліотека проводила благодійну акцію «Подаруй бібліотеці книгу», Серед мешканців нашого села знайшлися небайдужі, яких зацікавила ця акція. Хочеться висловити окрему подяку найактивнішим учасникам акції, які подарували відразу декілька книг: С.І.Ревуцький, Р.І.Новікова, Р.І.Ярних, С.М.Акімов. Л.Ф.Мельник,Г.М.Воробйова, Л.В.Грибко, Н.О.Ігонькіна, В.В.Могалясов, З.Лесенко, М.Г.Сахар.
Фонд сільської бібліотеки поповнився на 200 екземплярів, серед них - художня література для дорослих і дітей, науково-довідникова література, журнали та інші.
Шановні односельці, щиро вдячна вам за участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».

З повагою, Т.Колбасенко. завідувач Ольгівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2013. – №23 (08 черв.). – С.7.

Наше головне завдання - працювати на громаду

Тут нараховується без малого триста дворів, а постійно проживають трохи: менше восьмиста чоловік. Хоча Раківка віддалена від автошляху Бєрислав-В.Олександрівка всього на вісім кілометрів, автобусне сполучення з райцентром незадовільне, тобто дістатися до Берислава - для місцевих жителів це вже проблема.
Сільським головою жителі Раківки, Тараса Шевченка, Першотравневого та Новосілки обрали Сергія Сезоненка ще у 2010 році, і показово, що місцева громада довіряє свою долю Сергію Геннадійовичу вже втретє. Знають, що він попри всілякі негаразди, ніколи не опускає руки, і якщо береться за якесь діло, то обов'язково доводить його до кінця. Та місцеві мабуть інакше і не можуть працювати. До речі, Любов Коган, секретар сільради, обіймає свою посаду вже вшосте, і це теж свого роду показник її роботи. Депутатський корпус ради налічує дванадцять обранців, всі депутати входять до складу постійних комісій та залучаються до обговорення і практичного вирішення найважливіших питань по перетворення в життя наказів та пропозицій наших виборців. Вони активно впливають на соціально-економічний розвиток сільської ради та допомагають у вирішенні проблемних питань стосовно організації та проведення місячників по-благоустрою населених пунктів сільради.

Сільська бібліотека, якою останні два  роки опікується Олена Сенічева, знаходиться в приміщенні Будинку культури. Із завидною регулярністю велика частина читачів, яких тут нараховується більше 250, відвідують бібліотеку, і не рідко із собою приносять подарунки у вигляді книжок, а іноді і цілих збірок. Олена Володимирівна вдячна місцевим жителям за небайдуже ставлення і на окремі слова подяки заслуговує колишній вчитель Людмила Стельмах, яка постійно дарує власні книги до бібліотечного фонду,   Валентина Бунчура, Олександра Мелекіна та Віктор Комов. Книжковий фонд бібліотеки становить більше семи з половиною тисяч видань. Сільська рада передплачує періодичні видання, закуповує художню літературу, на початку року надійшло поповнення з центральної бібліотеки. Регулярно проходять виставки дитячих поробок, учні школи приймають безпосередню участь у житті бібліотеки, проводяться спільні заходи.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №22 (01 черв.). – С.2.

19 травня - день працівників культури

Сердечне вітаємо з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва -всіх, хто присвятив себе благородній справі - зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.
Культура робить людину особистістю, формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Дякуючи щоденній праці клубних працівників, викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, бібліотекарів, фахівців музейної справи, невтомно доглядаються джерела духовності, правди і краси. Дякуючи творчій насназі та громадській активності майстрів культури та мистецтв, народна та професійна культура сповнена вагомими духовними здобутками.
Нашій громаді потрібна сучасна конкурентоздатна культура, звернена до майбутнього, але укорінена в могутніх традиціях. Хай вона буде відкритою і доступною кожному. Віримо, що професіоналізм та душевність наших працівників будуть успішно на це працювати.
Хай щастить вам усім у творчості і особистому житті. Зі святом!

// Маяк. – 2013. – №20 (18 трав.). – С.1.

Хвала і дяка вмілим рукам

На обласному огляді художньої самодіяльності, що пройшов у Козацькому, у виставці виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, котрі вражали своєю різноманітністю, були представлені роботи і нашого села Тягинка.
Хочу щиро подякувати народним майстрам: учню 7 класу Литовченку Юрію, майстриням О.М.Бєдаревій, І.П.Рапіній, К.А.Корінь, К.М.Кравчук-Рапіній.Н.О.Супрун.Л.І.Буряковій, О.М,Бедь за вироби, які було презентовано на виставці. Я дуже вдячна їм за те, що вони співпрацюють із сільською бібліотекою.

  Т.Овчаренко, завідувач сільської бібліотеки // Маяк. – 2013. – №20 (18 трав.). – С.7.

Вивчаємо і відроджуємо звичаї, традиції українського народу

На березі річки Інгулець розташоване село Кірове. Ось і до нього завітала квітуча чарівна весна. Вона одягла дерева в запашні білі квіти, рясно розквітли червоні-жовті тюльпани та зеленою ковдрою вкрилася земля, Вся ця чарівна краса вказує нам на те, що завтра прийде до нас одне з найвеличніших свят - Воскресіння Христове.
І тому вродовж всієї вербної неділі в сільській бібліотеці було гамірно: сюди завітали учні 1-4 класів та вихованці дитячого садка. З ними проведено виховні години, бесіди за круглим столом, читання віршів та виставку малюнків, присвячену Великоднім святам. На цих заходах ми навчали дітей бути добрими, милосердними, благородними, терплячими одне до одного.
За традицією на Великодні свята пригощають дітей цукерками, тож і у нас не було виключень: всі малюки одержали смачні солодощі.
Ось так ми крокуємо з нашими дітьми в майбутнє, прививаючи любов до українських традицій та непохитну віру в найкращий завтрашній день.

Т.Богданова, завідувач сільської бібліотеки-філії // Маяк. – 2013. – №18 (04 трав.). –С.7.

Працюємо в інтересах сільської громади

У приміщенні дитсадка розташувалась сільська бібліотека, полиці якої налічують більше чотирьох з половиною тисяч різножанрових книг та видань. Завідувачем бібліотеки Ганна Сокол працює відносно недавно, всього трохи більше півроку.
Роботу сільського бібліотекаря Ганна Василівна поєднує з роботою у шкільній бібліотеці. Тому не дивно, що серед читачів сільської книгарні велика кількість школярів.
- Як ви зрозуміли, свою роботу я не розмежовую, із школою вона повною мірою переплетена, постійно проводжу спільні заходи, кон-курси, літературні вечори із залученням учнів. Найближчим часом будуть проведені тематичні зустрічі, присвячені Дню Великої Перемоги.
Зрозуміло, що бібліотека без читачів перетвориться просто на книжковий склад, та це не загрожує селу. Близько двохсот читачів нараховує у своїй картотеці Ганна Василівна. Шкода, що оновлення книжкових полиць відбувається повільно, радує лише те, що шкільна бібліотека час від часу отримує нові підручники, відповідно до нової програми, за якою навчається учні молодших класів.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №17 (27 квіт.). – С.2.

Новоберислав завжди прагне тільки найкращого

- Нова книга в бібліотеці -завжди свято! Тож, коли наша бібліотека отримує книжкове поповнення, ця подія збирає читачів для ознайомлення з ними. Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань, розвагу та досвід поколінь, - так про свою бібліотеку відгукується завідувач Людмила Красіонова.
Більше семи років працює на цій посаді пані Людмила, кожного з 505 читачів знає особисто, пам'ятає їх вподобання стосовно жанру книги, з майже 10 тисяч книговидань запропонує те, що кожному до смаку. Постійно діють виставки, з'являються тематичні куточки до визначних дат української та світової історії. Спільно зі школою та дитсадком проводяться літературні зустрічі і вечори, останні з яких - до дня народження Тараса Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, через століття», Міжнародного дня жінок «У жінці - душа народу», до дня Гончара учні 11 класу цитували рядки з його роману «Собор». Готується книжкова виставка «Нам з землею разом жити». Приємно, що маленьких читачів з кожним днем все більшає, і це, мабуть, результат спільної роботи бібліотеки та школи, а також вплив домашнього оточення.
Бібліотека у Новобериславі має велике значення у житті територіальної громади. Завідувачка бібліотеки докладає чимало зусиль, для того, щоб було затишно читачеві, щоб виніс із собою звідси не лише книгу - духовний заповіт від поколінь, а й часточку тепла. Користуючись нагодою, Людмила Анатоліївна дякує Ніні ковпаковій, Вірі Асановій та завісно Лілії Лелюх за турботу і постійне поповнення полиць новими книгами.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №15 (13 квіт.). – С.2.

Робота гуртка «Книжкова лікарня»

Щоб виховати у дитини повагу до книги, навчити дбайливо поводитись з книжковим багатством, у Високівській бібліотеці створений гурток «Книжкова лікарня». В план роботи гуртка входять різноманітні виховні заходи: книжкові виставки, конкурси, вікторини, бесіди, виготовлення закладок та обгорток для книжок, ремонт підручників, бібліотечні уроки.
У бесіді «Як берегти книгу» розповідаю про те, що книгу потрібно берегти, що книги потрібні всім. Залучаючи дітей до бесіди, розповідаю, що не всі вміють берегти книги, показую брудні та порвані екземпляри із зіпсованими сторінками.
Ставлячи перед читачами питання про те. як потрібно берегти книги, намагаюся аби діти самі сформулювали основні правила поводження з книгою. А наприкінці бесіди даю завдання зробити самостійно закладки, обгортки або папки для книжок.
Гурток «Книжкова лікарня» відвідують учні молодших класів. І є серед них найактивніші, а це: Сніжана Думич, Денис Думич, Катерина Фісюн, Вікторія Черненко, Даша Яцюк. Анастасія Сагач, Ольга Фісюн, Катерина Дзюмка, Людмила Нестеренко, Юлія Кур'ян, Дмитро Ревай, Катерина Дерев'янко.
Дітям цікаво працювати, коли використовуються ігрові елементи. Для лікування «хворих» книг потрібні «хірургічні інструменти», «ліки» - ножиці, голки з нитками, клей, клаптики тканини, бинт, картон, папір. «Хірурги» ставлять діагнози "хворим" книгам - "травма обкладинки", "захворювання внутрішніх органів" (розсипались аркуші). Складні операції з ремонту виконуюють так звані «лікарі», а «хірургічні сестри» їм допомагають. У гуртку діти не тільки лікують книжки, але й вчаться їх любити, пізнавати історію книги, переборювати труднощі, розвивають естетичні смаки, виробляють почуття бережливого ставлення до державної власності.

Н.Керкез, завідувач сільської бібліотеки-філїї // Маяк. – 2013. – №14 (06 квіт.). –С.5.

З надією і вірою - у завтрашній день

У сільській бібліотеці яка розташована у сільському Будинку культури, напічується близько 500 читачів і до їх уваги на численних полицях розміщується майже 10 тисяч книговидань. З вдячністю тут згадують колишнього голову районної ради Олега Тессіо, який знайшов можливість замінити віконні блоки у бібліотеці та подарував електричний обігрівач для більш комфортного перебування у читальному залі. Окрім ведення обліку та догляду за книжками завідувач бібліотеки Людмила Риковець власними руками створює краєзнавчі куточки, тематичні виставки та стенди, присвячені людям, що залишили свій слід в історії села. Вся історія - у фотографіях, починаючи з перших її мешканців.
- Приємно, - зауважує Людмила Йосипівна, що при такій відносно невеликій кількості жителів, у бібліотеці досить високий показник читаючого населення. І наші ж читачі час від часу поповнюють асортимент книг на полицях, приносячи цілі збірки із своїх домашніх бібліотек. Особливо щедрими виявилися Вікторія Кошута, Сергій Вітасик, Іван Халус, Світлана Голован, звісно не обійшлося без подарунків від Любові Литвиної.
Робота бібліотекаря тісно переплетена зі школою: проводяться спільні заходи, конкурси та тематичні зустрічі. Нещодавно відбувся конкурс «Кращий читач року», у якому перемогу здобув Руслан Лимарь, учень 5 класу, (викладач Лідія Вікторівна Величко.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №13 (30 берез.). – С.2.

Я обираю читання

Районна дитяча бібліотека належить до тих закладів, де немає місця спокою, у тиші залів вирує творче життя. Нещодавно тут відбувся другий етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України -2013».
14 березня сімнадцять переможців І туру конкурсу, що проходив на базі сільських та шкільних бібліотек, зібралися в актовій залі БЗОШ №3 і постали перед компетентним журі з презентаційними матеріалами, власними буклетами. Діти обрали несподівані шляхи подачі прочитаного, використовуючи доволі цікаві прийоми акторської гри, дивували індивідуальністю підходу, відмінними знаннями.
Члени журі були приємно вражені обізнаністю 6-7-класників серйозною літературою, творчістю та біографією письменників, вмінням захоплююче розповідати, втілюючись в образи героїв класичної та сучасної дитячої літератури.
Демонструючи свої знання з шкільної програми по літературі, конкурсанти блискуче відповідали на запитання в турі «Ерудит». А в останньому турі «Моє хобі» - здивували присутніх багатогранністю своїх талантів: грою на фортепіано та скрипці, вокалом та хореографією, декламуванням віршів та розповіданням гуморесок, бісероплетінням, квілінгом та вишивками, колекціонуванням військової атрибутики.
Журі непросто було визначитися з переможцями, але найкраще впоралися із завданням учениця 6 класу міської школи №1 Ірлик Наталя, яка і посіла І місце, Білих Марія з міської школи №3, яка навчається у 7 класі, зайняла II місце та Боднар Крістіна, учениця 6 класу Львівської школи, що здобула III місце.
Їм буде надано можливість взяти участь у творчому змаганні в III обласному етапі конкурсу, який буде проводитись в М.Херсоні.
Організатори конкурсу і члени журі щиро переконані, що незалежно від результатів конкурсних програм, всі учасники вже є переможцями, адже володіють безцінними знаннями, мають потяг до науки, мріють називатись ерудитами.

І.Сухіна, заступник директора по роботі з дітьми Бериславської ЦБС // Маяк. – 2013. – №12 (23 берез.). – С.7.

Бургунка - село зі славними традиціями

У Будинку культури працює сільська бібліотека, на полицях якої розмістилося більше шести тисяч різножанрових книг та видань. Завідувачем бібліотеки Інна Михайлівна Шумейко працює відносно недавно, всього три місяці. Ця молода та енергійна дівчина здобуває вищу освіту у Мелітопольському державному педуніверситеті.
- Я була приємно здивована, побачивши на власні очі ту кількість бургунчан, які сьогодні відвідують бібліотеку, - розповідає Інна Шумейко. -І серед них велика кількість школярів. Із школою ми підтримуємо найтісніші відносини, постійно проводимо спільні заходи, акції та конкурси, один з останніх був присвячений вибору майбутньої професії. Серед учнів 6-7 класів зараз проводиться конкурс «Кращий читач року».
Звісно, бібліотека не могла б існувати без своїх читачів, їх тут нараховується майже двісті, і нерідко вони приносять нові книги для оновлення бібліотечних полиць. Родина Овчаренків нещодавно подарувала декілька детективних збірок, майже постійно школярі приносять дитячу літературу.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №9 (02 берез.). – С.2.

Як живеш, Шляхівська громадо?

Сільська бібліотека якою з 2004 року опікується Світлана Федорівна Сємічева (на фото), знаходиться в приміщенні сільської ради. Книжковий фонд бібліотеки становить майже п'ять з половиною тисяч видань. За рахунок коштів сільської ради регулярно проводиться передплата періодичних видань, закуповується художня література, сучасні енциклопедії та довідники. Хоча основне поповнення відбувається за рахунок центральної районної бібліотеки, немалий вклад в поповнення асортименту роблять Тетяна Діденко, Олександра Монанцева, Наталя Тимцесь та Зоя Денисова, які часто приносять книги до сільської бібліотеки. Майже завжди тут проходять виставки дитячих поробок, проводяться часті зустрічі та спільні заходи з учнями школи. Приємно, що приміщення бібліотеки відносно тепле та сухе, що для сільської бібліотеки скоріше виключення з правил.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №8 (23 лют.). – С.2.

З чого починається село

Для культурного та духовного збагачення місцевих жителів завжди широко відчинені двері бібліотеки. Радо і привітно всіх поціновувачів книги зустрічає її завідувач Анжеліка Вікторівна Табачна. Загалом у бібліотеці налічуєтеся близько 1.3 тисяч книг. Анжеліка Вікторівна ретельно зберігає та піклується їх станом. Неодмінно, до кожної визначної дати у бібліотеці готується тематичний куточок, а нещодавні теми - відзначення Дня Соборності і Свободи України та 75 річниці з дня народження Володимира Висоцького.
Поповнюються полиці новими книгами за рахунок надходжень з центральної районної бібліотеки. Немалий  вклад в  оновлення  відбувається завдяки постійним акціям на кшталт «Подаруй бібліотеці книгу» та ін. Однак веселівчанам не потрібно особливого приводу, аби на полицях з'являлися нові книжки: їх час від часу приносять сюди Наталя Чуприна, Валентина Усенко та Олена Степанова, яка останнього разу подарувала бібліотеці чимало дитячих книжок.

Д.Тертичний, М.Лахман // Маяк. – 2013. – №6 (09 лют.). – С.2.

Цікаві будні дитячої бібліотеки

Діти - це безмежна щирість і відвертість, а їх виховання - необхідна і наполеглива праця дорослих. їх майбутнє цілком залежить від нас.
Плідно і натхненно працюють бібліотекарі О.В.Соколан і О.В.Соценко з учителями ЗОШ №3.
Вирує життя в районній дитячій бібліотеці!
Промайнув багатий на свята та знаменні дати січень.
На вулиці мороз і сніг, а тут - тепло та затишно, приємно блимають три новенькі комп'ютери. Всі дітлахи, що завітали 4 січня до книгозбірні на свято фольклорного віночка «Мандри зими у моєму краю», не залишилися без цукерок. Більше години лунали пісеньки та віршики про зиму, а бібліотекар О.В.Соколан ще раз нагадала присутнім про зимові звичаї та традиції нашого народу.
Серйозно і відповідально ставляться члени клубу «Друзі бібліотеки» до книгозбірні. З цікавістю виконують завдання бібліотекаря. Прес-конференція «Життя як творчість» стала складним випробуванням для дев'ятикласників. Вчитель української мови та літератури Л.В.Груша заглибилась разом з юними читачами у життя та творчість В.Сосюри і В.Стуса. Бібліотекар О.В.Соценко вміло скеровувала хід заходу. А поезією відомих авторів насолоджувались усі присутні.
22 січня, в День Соборності України, підхопивши красиві та важкі фотоальбоми про нашу державу, бібліотекар О.В.Соценко вирушила на урок до 6-А класу ЗОШ №3 (вчитель Н.А.Шершень). Ознайомити учнів з історичним минулим української держави; формувати національну свідомість; виховувати патріотів; розвивати пізнавальний інтерес до читання - ось це і було важливим завданням заходу.
Смутком і тривогою пронизане повітря в аудиторії. Учні 10-Б класу (вчитель В.В.Шаповалов) запалили свічу пам'яті героїв Крут.
Метою вечора-мемората: «І залишився чорний дим над неповторною добою» було вшанування героїчного подвигу захисників незалежності України; виховання поваги до історичних пам'яток і шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої держави. Ровесниками були герої Крут нашим читачам... От і замислилися юнаки і дівчата, а що ж вони можуть зробити на благо своєї Вітчизни.
Різноманітні  за  змістом  та формою заходи дитячої бібліотеки допомагають класним керівникам організовувати роботу в  різних напрямках.  Діяльність бібліотекарів стала справді цікавою у спілкуванні з молоддю.

І.Сухіна, заступник директора по роботі з дітьми // Маяк. – 2013. – №5 (02 лют.). – С.7.

Люби і знай свій рідний край

«Людині визначено Богом місце народження, країна, нація, вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти себе саму».
Цими словами Ю.Мушкетика розпочалася у Зміївській сільській бібліотеці №2 зустріч учнів 9-х класів Зміївської школи І-ІІІ ступенів (класні керівники М.Завалькевич та І.Глинянська) з громадою села. На початку зустрічі діти створили символічне дерево «Багатонаціональна Зміївка», підкресливши цим спільне мирне проживання представників різних націй у селі. Разом з бібліотекарем бібліотеки №1 О.Кнутас, яка продемонструвала цікаві матеріали, зокрема фотодокументи та спогади письменника А.Чужбинського про неодноразові відвідини ним тодішньої колонії села - Костирки, учні поринули у історію заселення Зміївки шведами та німцями.
Не менш цікавою для присутніх була і розповідь директора БК №2 Р.Моцьо. Діти були вражені умовами, в яких опинилися у далекому 1951 році переселенці із Львівщини, а ще їх вільнолюбством, прагненням зберегти свої традиції.
Далі голова ради ветеранів, колишній педагог Н.Ф.Курбат підкреслила, що Зміївка, попри своє національне розмаїття, є спільною домівкою для всіх її мешканців. Ветеран педагогічної праці Н.С.Скрипніченко закликала дітей досліджувати свій родовід та побажала їм бути гідними представниками своєї нації. А.Лозинська презентувала всім присутнім краєзнавчу виставку «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька батьківщина», на якій представлено художню літературу, фотодокументи та інший матеріал про рідне село. Також гостинно запросила частіше користуватися послугами бібліотеки, зокрема безкоштовним доступом до мережі Інтернет.
Тепла зустріч різних поколінь і націй зміївчан завершилась пригощанням смачними, запашними яблуками та солодким чаєм.

А.Лозинська, завідувач Зміївської сільської бібліотеки-філіалу №2 // Маяк. – 2013. – №1 (01 січ.). – С.3.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930