за 2014 рік
Фестиваль молодіжного читання та права "Відкрий свою книгу"
"Відкрий свою книгу" - саме під цим гаслом проходив 15 жовтня IV обласний фестиваль молодіжного читання та права на базі Великоолександрівського будинку культури, а ініціатором проведення була Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова.
Мета заходу - пошук інноваційних ідей щодо підтримки читання серед юнацтва та підвищення рівня правової культури.
На фестивалі була проведена ціла низка заходів: автограф-сесія письменників Херсонщини, літературна толока, благодійна виставка-продаж робіт майстринь Великоолександрівського району «З Україною в серці творімо дива», мистецька програма «Ми сильні любов'ю до України». А далі було відкрито чотири паралельно діючі майданчики для юнацтва: майстерня листівок: «Вітання українському солдату», молодіжна територія: «Фестиваль book маркет», відкритий мікрофон: «Молодь України в сучасному світі: права і обов'язки», учасникам якого було оголошено подяку Головного управління юстиції Херсонської області, і четвертий майданчик - ярмарок бібліотечних ідей.
На традиційний фестивальний «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей» було представлено 13 бібліотечних проектів щодо просування читання у молодіжне середовище. На ярмарку презентували 7 найкращих робіт, які отримали нагороди. Серед відзначених почесними грамотами була і наша Бериславська районна бібліотека за проект: «Вірус читання», над яким працювали бібліотекар юнацького абонементу і.В.Мєзенцева та бібліограф О.В.Криштопа.
Бібліотекарі привезли не тільки позитивні враження від фестивалю, а й грамоту за креативність проекту та комплект чудових книжок, які поповнять фонд бібліотеки.
// Маяк. – 2014. – №43 (23 жовт.). – С.7.
Акція "Бібліотек@ - територія єдності"
Згідно рекомендацій Президії та активу Української бібліотечної асоціації щодо проведення загальноукраїнських акцій до Всеукраїнського дня бібліотек - 2014 бібліотеки міста провели акцію «Бібліотек@ - територія єдності» під гаслом «Стань читачем бібліотеки сьогодні!».
Мета акції - перетворити День бібліотек із вузькопрофесійного свята на загальнонародне, підвищити імідж бібл¬отек, професію бібліотечного працівника, заохотити читачів до спілкування з книгою, адже як говорить прислів'я «Книга -міст у світ знань».
Саме 30 вересня бібліотекарі «заполонили» найбільш жваві місця по вулиці 1 Травня, на якій знаходиться центральна районна бібліотека - це автостанція, яка поряд з медичним коледжем, центральна площа та місцевий парк відпочинку.
Перехожі залюбки відповідали на питання, приймали участь в анкетуванні, в соціальних опитуваннях, вправно згадували приказки та прислів'я про книгу та читання.
За активну участь вони були нагороджені прапорцем, який виготовили бібліотечні працівники з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек, кулькою та візитівкою - з адресами бібліотеки - електронною та поштовою.
Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – №42 (18 жовт.). – С.10.
Шануймо старість!
На карті небесних тіл така планета не позначена. Але вона існує, тільки не в просторі, а в часі. І у свій час кожен із нас, залишаючись жителями Землі, ступає на цю планету. Час там протікає повільно - з довгими ночами, заповненими безсонням, ломотою суглобів, лякаючими перебоями в серці. Ці люди сприймають усе по-іншому: живуть більше у минулому, ніж у теперішньому; у них дивна пам'ять - пам'ятають до найменших деталей події піввікової давнини і забувають, що трапилося нещодавно: куди поклали окуляри, що їли на обід. Залишимо алегорію і скажемо простіше - це планета Старість.
1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Це свято покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Коли людина самотня, то єдиним вікном у світ, єдиною справою і змістом Ті життя стає спілкування.
Тож у Зміївській сільській бібліотеці №1 спільними зусиллями бібліотекаря О.А.Кнутас та соціальне працівника відділення по наданню додаткових соціальних послуг А.І.Кнутас було проведено літературно-музичне свято «Від усієї душі» для людей похилого віку. Вихованці дитячого садка №2 (завідувач Л.Г.Дєбріна) вітали поважних гостей віршами та піснями. Учні ЗОШ I-II ступенів віршами та легендами висловлювали свою шану і повагу до тих, чиї скроні вже вкрила сивина. Звучали байки, гуморески, бувальщини. Гості ж розповідали цікаві історії із свого життя, згадували минуле, співали старинні пісні. Отак за чаюванням, спогадами, піснями непомітно закінчилася зустріч.
Поважні гості були вдячні за вітання та радісні миті спілкування.
О.Кнутас, бібліотекар Зміївської бібліотеки №1 // Маяк. – 2014. – №42 (18 жовт.). – С.20.
Моє село, серця рідна пристань
Маленьке затишне село Томарине зустріло свою 64 річницю від дня народження. Четвертого жовтня на площі перед школою лунала патріотична музика. Українським прапором довжиною 9 метрів прикрашена сцена та жовтоблакитними кульками колони школи. Біля парадної частини школи фотовиставка «Наше минуле», яка розповідає про перших переселенців села, про людей праці, свята, обряди та весілля. Поряд - столи з українськими стравами, випічкою та різними смаколиками. В їх приготуванні активну участь брали працівники дитячого садка, ФАПу, будинку культури, бібліотеки, сільської ради та школи.
Гучними оплесками томаринці зустріли почесного громадянина м.Берислава, односельчанина, генерал-майора В.Літвіна, почесного громадянина м.Берислава, ветерана праці РВ УМВС М.Кравченка, начальника Бериславського РВ УМВС, підполковника міліції В.Левченка, представника депутата районної ради Ю.Сорочинського - Т.Мус, кандидата в народні депутати І.Бебка, довірену особу від кандидата в народні депутати В.Костенка - О.Броніна.
Гарною концертною програмою порадували томаринців і гостей: вокальний ансамбль «Калинонька», танцювальний колектив «Пролісок», солісти К.Влас, І.Лобанова, М.Кожакар, вихованці дитячого садка, вірші читав О.Пукан, сільський бібліотекар розповіла про історію заселення села.
Окрасою свята стало внесення учнями школи величезного жовто-блакитного полотнища з побажаннями дітей про мир.
Щедрим короваєм, як символом тепла та достатку, зустріли депутата районної ради Л.Литвину.
Жителі села та гості хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та героїв, які віддали своє життя, захищаючи східні регіони нашої України від терористів та російських найманців.
Покласти квіти від сільської громади до пам'ятника льотчику Ю.Яновському, який в роки війни загинув над територією села Томарине, виконуючи бойове завдання, надано вчителю К.Пігаль та учню Ю.Павловському.
Сільський голова В.Римашевська нагородила грамотами керівників бюджетних установ, вручила подарунки дітям, жителям села, які прожили в парі 50 років. Це сім'ї Логвин Валентина і Любові, Андрієнко Андрія і Катерини, а також наймолодшій жительці села В.Юфановій. Та особливо подякувала і нагородила грамотою за активну участь у житті села Л.Литвину. Як названа хрещена мати Любов Михайлівна подарувала вихованцям дитячого садочка м'яку іграшку.
Привітали зі святом томаринців Т.Мус та подарувала для міні-футболу три м'ячі і дві сітки.
Почесний президент клубу «Дженерал войс» В.Літвін подарував сільському будинку культури DVD-програвач та нагородив почесними грамотами ведучих свята Ю.Подрєпного,Л.Голован, вокальний ансамбль «Калинонька, танцювальний колектив «Пролісок».
А від таємничого спонсора, який не захотів називати свого імені, шести старожилам, яким уже за 80 років, вручено продуктові пайки (мука, цукор, печиво, цукерки) та DVD-плеєр і 50 кг гречки на харчування дітей школи. Та особливо сподобався сельчанам подарунок В.Літвіна - це творчий колектив «Дженерал войс», який залишив незабутні враження. Веселі пісні підняли всіх до танцю.
Директор школи Ю.Пігаль привітав зі святом жителів села і нагородив педагогічний колектив школи грамотами. Та особлива подяка за великий вклад у життєдіяльність школи прозвучала на адресу Л.Литвиної і В.Римашевської.
До речі, протягом всього святкування проводився благодійний ярмарок-розпродаж. Кожен бажаючий міг собі щось купити, посмакувати короваєм за стільки, скільки зміг заплатити. А виручені кошти підуть на допомогу нашим односельчанам, які знаходяться в зоні проведення АТО.
По закінченню свята всіх пригостили смачною кашею та морозивом.
Спонсорами свята виступили СТОВ «ЮТС-Агропродукт» (директор В.Шарга), СТОВ «Берегиня» (директор В.Деркач) і одноосібники села. Особлива подяка підприємцю М.Павлович за смачні коровай та морозиво.
Свято вдалось на славу. А підготували його працівники культури разом із сільською радою та депутатом районної ради Л.Литвиною.
Л.Риковець, завідувач сільської бібліотеки // Маяк. – 2014. – №41 (11 жовт.). – С.8.
І знову чергова перемога!
24 вересня, з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара поринула у вир інноваційних проектів, цим самим вкотре доводячи, що бібліотека сьогодні є інформаційною основою високо розвинутого демократичного суспільства. Основна увага була прикута до головної бібліотечної події року, адже вже всьоме проходив обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини - 2014». Це свято демонстрації найцікавіших ідей та ресурсів, створених бібліотекарями протягом року.
Програма фестивалю була дуже насиченою, але родзинкою став «Інноваційний майданчик». На участь було подано понад 40 заявок від центральних та сільських бібліотек. Суворий відбір пройшли лише 8 з публічних бібліотек, які мали змогу продемонструвати свої проекти, серед яких і наш соціальний проект «Швидка бібліотечна допомога», який успішно втілено в життя в цьому році. В основу цієї форми роботи покладено обслуговування жителів міста та району, що знаходяться на стаціонарному лікуванні в Бериславській центральній районній лікарні.
Ця робота була оцінена високим незалежним журі і Бериславська центральна бібліотека виборола 3-є місце, за яке отримала диплом, цінний подарунок та найцінніше для бібліотеки - підбірка книг сучасної літератури на суму 1500 гривень.
Н. Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2014. – №40 (04 жовт.). – С.11.
Тече вода з-під явора
2014 рік - 70-річчя Херсонської області, 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, зруйнований Майдан Незалежності, Небесна сотня, новий Президент, АТО... А ми народжуємо, живемо, працюємо.
Ось і осінь розпустила свої золотаві фарби і запросила ласкаво до школи всіх школярів.
Весело лунає дзвоник і крокують бібліотекарі О.В.Соколан та О.В.Соценко до школи, де будуть говорити про розумне, добре і вічне...
«Ми почуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка - поета і людини. Адже для кожного українця Тарас Шевченко означає так багато, що складається враження, ніби ми про нього все знаємо, і він завжди з нами. Та це лише враження. Він невичерпний і нескінчений, у ньому наша історія, наша реальність.
30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек на Відкритому обласному уроці читання учні 3-А класу Бериславської ЗОШ №3 (класовод М.М.Тітаренко) доторкнулися до всесвітньої спадщини Великого Кобзаря.
Лунає добре і щире Шевченкове слово, а юні читачі дитячої бібліотеки дізналися як малювали їхні прабабусі й прадідусі... Малюють пальчиком кетяг калини. Роботу виконують охайно, ягідок чіпляють густенько, щоб кетяг був великий і дорідний. Народ каже: «Без верби і калини - нема України!». Наші діти, як і Тарас, зростають в Україні серед мальовничої природи, сповнені любові до рідного краю.
Тож нехай не буде смутку поміж нами. Хай буде радість, сподівання тільки кращого. Бажаємо всім мирного неба, щасливої родини,
здоров'я, хорошого настрою.
І. Сухіна, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми // Маяк. – 2014. – №40 (04 жовт.). – С.11.
День редакції у Кіровській сільській раді
...Кіровською сільською бібліотекою завідує Тетяна Богданова, яка потрапила на роботу по рекомендації місцевої письменниці і педагога Ніни Токар, Так вже десятий рік і працює. Тетяна Миколаївна постійний активний учасник художньої самодіяльності (зазвичай ведуча). Проводять і спільні заходи з будинком культури, зазвичай це традиційні свята. Зараз бібліотека переїхала у інше приміщення та, незважаючи на те, що бібліотекар працює на півставки, зробила ремонт за власний кошт. Бібліотечний фонд нараховує 10000 примірників. Поповнення бібліотеки відбувається за рахунок Бериславської ЦРБ та акції «Подаруй сільській бібліотеці книгу». За минулий рік по цій акції отримали 53 книги від читачів, цього року вже проводиться і книги потроху приносять.
У бібліотеці 333 постійних читача. Діє клуб «Книжкова лікарня», де діти підклеюють книги. Також займаються малюванням до свят зі старшими, бесіди за круглим столом, вікторини, літературні вечори. Дитячий садочок приходять на знайомство. Тут вони малюють, їх пригощають чаєм та солодощами. Бібліотекар відвідує школу для різноманітних бесід. У приміщенні бібліотеки проводять виставки місцеві майстрині, які разом з дітьми працюють з бісером та іншими матеріалами. Зазвичай бібліотекар вчиться цим вмінням разом з дітворою. На виставки жителі приносять свої роботи - вишиванки до Дня села або іншої визначної дати. При необхідності до різноманітних заходів використовує власний ноутбук, на якому діти дивляться різноманітні документальні фільми або просто мультики.
Є в бібліотеці підготовлена інформаційна довідка, яка складається з вирізок газет, інформації з Інтернету і розподілена тематично: Особистості в історії, Люди і світ, Традиції, обряди, звичаї, Природа і ми та інші. Не забувають і про ветеранів, серед опікування - Іван Вовк. На 9 Травня були представлені і каша, і фронтові 50 г.
Д.Тертичний, М.Лахман, О.Іванчук // Маяк. – 2014. – №37 (13 верес.). – С.4.
Рядочки вдячності
Придбати книгу в наш час не так просто. Жителька села Ольгівка - Грицай Любов Андріївна від щирого серця подарувала сільській бібліотеці 150 примірників сучасної різноманітної літератури, серед якої: художня, дитяча, науково-довідникова. Цим самим суттєво поповнила загальний фонд сільської бібліотеки та зацікавила односельців-читачів. Сьогодні рідко хто може виявити бажання зробити посильний внесок для поповнення фонду бібліотеки, але є добрі люди, які охоче дарують іншим вже прочитані книги.
Від себе особисто та громади села Ольгівка висловлюємо Любові Андріївні щиру подяку за такий чудовий подарунок, бажаємо їй міцного здоров'я, благополуччя, родинного затишку.
Г.Колбасенко, завідувач сільською бібліотекою // Маяк. – 2014. – №28 (12 лип.). – С.7.
День редакції у Червономаяцькій сільській раді
Понад 10 років працює бібліотекарем Анжеліка Возняк. У бібліотеці налічується 268 постійних читачів, бібліотечний фонд складає близько 13 тисяч книжок. Фонд наразі не оновлюється, але на Шевченківські дні отримали чудові книги про Кобзаря. Тісно співпрацюють зі школою. З цього приводу відбулася літературна зустріч, на якій діти декламували вірші, за що кращі з них були нагороджені призами та подяками. Найкращими читцями були Дарина Панюк, Анастасія Тальян, Валерія Пирожок та Микита Волков. Саме ці діти є і постійними волонтерами у бібліотеці, підклеюють книги, допомагають.
Поповнювалась бібліотека під час акції «Подаруй бібліотеці книгу», місцеві жителі дарували і нові, і старі книги. Літературні вечори проводять постійно. Також співпрацює Анжеліка Дмитрівна зі школою, дитячим садочком.. Готують спільно із будинком культури заходи до Дня людей похилого віку, до 70-річчя визволення Херсонщини та інших свят.
Д.Тертичний, М.Лахман, О.Іванчук // Маяк. – 2014. – №27 (05 лип.). – С.2.
Подорож до "країни ввічливості та доброти"
На базі Ольгівської ЗОШ був створений пришкільний табір «Веселка», де відпочивали та оздоровлювались діти від 6 до 12 років: Сільська бібліотека тісно співпрацює з учнями та вчителями школи і завжди радісно зустрічає їх у своїй оселі. В цьому році було запропоновано дітям та вчителям здійснити подорож в «Країну Ввічливості та Доброти».
Подорож організовано у вигляді потягу, де на кожній зупинці проводилися ігри, конкурси та вікторини, загадувалися загадки.
Перша зупинка під назвою: «Словник чемної людини» навчила школярів ввічливості, друга «Містечко вихованих людей» - чемної, поведінки людини в навколишньому середовищі за допомогою золотого правила: «Ставитися до людей потрібно так, якби ви хотіли, щоб ставилися до вас».
На третій зупинці нашої чарівної подорожі пасажири потягу зустрілися з казковими героями Шапокляк та Королевою Чистоти, які демонстрували кожен свою поведінку. Далі за маршрутом була станція: «Скринька народної мудрості», на якій діти отримали завдання скласти прислів'я з поданих слів.
На завершення подорожі завідувач сільською бібліотекою подарувала дітям пришкільного табору ключ від «Країни Ввічливості та Доброти». Учасники здолали всі перешкоди, пройшли складний нелегкий шлях, не піддалися на вмовляння Шапокляк, витримали екзамен Королеви Чистоти і отримали звання ввічливих, добрих, вихованих і охайних!
Г.Колбасенко, завідувач Ольгівською сільською бібліотекою // Маяк. – 2014. – №27 (05 лип.). – С.7.
Літечко запрошує!
Відпочинок для 25 учнів Раківської ЗОШ почався з відкриттям пришкільного оздоровчого табору «Калина», в якому діяли два загони -«Сонечки» та «Смайлики», котрі постійно змагалися за право бути кращими. Кожен день був насичений різноманітними заходами: спортивними змаганнями, рухливими іграми, конкурсами малюнків, веселими естафетами.
Не залишились осторонь будинок культури та сільська бібліотека. Діти запрошувались на дискотеки, приймали участь у літературних вікторинах та конкурсних програмах, де неодноразово доводили свою кмітливість, начитаність та ерудицію.
Тож, шановні діти, двері бібліотеки і надалі гостинно відкриті для всіх, хто не бажає сумувати, а хоче з користю проводити свій вільний час. Гарного вам відпочинку та радості від кожного прожитого дня.
О.Сєнічева, бібліотекар с. Раківки // Маяк. – 2014. – №27 (05 лип.). – С.7.
Незабутні враження
«Юність уміє не тільки мріять, юність уміє творить, преремагать» - за таким девізом розпочав свою роботу пришкільний табір з денним перебуванням «Юність» при М.Горьківській ЗОШ.
Два загони «Мурашки» й «Веселі гноми» творили, змагалися й перемагали. На протязі всієї роботи проходили спортивні змагання, шоу, конкурси. Кожного дня визначалися найкращі.
На закриття табору відбувся святковий концерт та конкурс «Міс Дюймовочка». Яких тільки красунь не було! Визнані найкращі - Никоненко Діана із загону «Мурашки» та Бєлоконь Світлана із загону «Веселих гномів».
З приємними сюрпризами завітали в гості Н.В.Василів із ПГТ «Василів» та голова сільської ради - В.Ф.Гурін, які пригощали дітей різними солодощами. Учні приємно вражені відпочинком у таборі і залишили від себе безліч поробок та фото. Колектив табору «Юність».
Працівниками Максимо-Горьківської сільської бібліотеки проведено виховну годину на тему «Ти і Україна», мета якої - розширити та поглибити знання учнів про свою країну, вміти висловлювати свою точку зору, вислуховувати думку товаришів, робити правильні висновки і пишатись тим, що ти - українець.
На заході читали вірші, розповідали легенди, розгадували загадки, знайомили дітей з державними та народними символами. Велика подяка учням-учасникам: Світлані Бєлоконь, Ріті Шепелюк, Владі Солдатській, Ельвірі Шарковій та іншим.
Н.Шестеренко, бібліотекар // Маяк. – 2014. – №26 (28 черв.). – С.7.
Моя сім'я, моя родина в житті і долі України
У центральній районній бібліотеці проведено спільне чергове засідання клубів «Берегиня» та "Червона калина" (територіальний центр соціального обслуговування). Вечір-відпочинку «Моя сім'я, моя родина в житті і долі України^ був присвячений трьом світлим і незабутнім травневим святам, це:День Перемоги, Дент Матері-берегині роду людського, який щорічно відзначаються у другу неділю травня та Міжнародний День сім'ї, який ми святкуємо 15 травня. На засіданні були присутні літні люди, діти війни та люди, не байдужі до пісні. Гостем заходу був ансамбль «Джерело" (керівник Т.Лукіних), який допоміг створити святкову атмосферу. Зі словами привітання виступили директор ЦБС Н.Аркушенко та ди ректор комунального закладу «Територіальний центра соціального обслуговування" Л.Бібік. Свої неперевершені витвори мистецтва, а саме вишивки, презентувала майстриня А.Назаренко. За доброю традицією кожне клубне засідання проходить у невимушеній, теплій та доброзичливій обстановці, кожен учасник має змогу поділитися своїми спогадами, думками - адже світ захоплень цих людей яскравий і різномвнітний.
Т.Чистякова, начальник методичного відділу ЦБ // Маяк. – 2014. – №21 (22 трав.). – С.2.
Вибір професії - вибір долі
В народі кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Це складний і відповідальний крок. Тому він має бути свідомим і самостійним.
24 квітня в приміщенні Бериславської районної бібліотеки для учнів 9-х класів провели профорієнтаційний захід - огляд-конкурс презентацій професій, мета якого підведення підсумків II етапу обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», а також розширення знань учнівської молоді про світ професій та спеціальностей, орієнтація на професії, актуальні на ринку праці нашої області, запобігання молодіжному безробіттю, формування в учнів мотивації жити та працювати на Херсонщині.
Протягом року учні, разом з координаторами проекту з районної бібліотеки для дітей та районного центру зайнятості досліджували та поширювали Інформацію про найпопулярніші та найперспективніші професії нашого району, які вони обрали для індивідуального дослідження та презентації.
Вони вивчали історії виникнення професії, прослідковували вимоги до фахівців кожної справи, складали професіограми, проводили інтерв'ю зі спеціалістами, писали нариси та спілкувалися в соціальних мережах.
Переможцями конкурсу визнані - учні 9-х класів загальноосвітньої школи №3 Сорокун Дар'я та Фоменко Тетяна, які презентували професію «Міліціонер» та будуть представляти місто Берислав на обласному огляді презентацій ТОП-5 професій району у місті Херсоні.
С.Гладка, заступник директора РЦЗ // Маяк. – 2014. – №18 (03 трав.). – С.7.
Книга - це мудрість
Здавна у нашій країні стало традицією проводити Тиждень книги. Читати люблять всі. Маленькі діти з цікавістю слухають, коли їм читають дорослі, а навчившись читати, вже ніколи не розлучаються з книжками. Адже вони допомагають людині пізнати навколишній свгт, дізнатися про давно минулі часи, уявити собі життя майбутніх поколінь.
Шкільна бібліотека - саме те місце, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки і почуття, вона - центр культури, де закладається духовне здоров'я нації.
Книга - головний засіб навчання, це мудрість поколінь минулих, це друг і порадник сьогодні.
Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови. Книга - це велике диво, створене людиною. Щоб привити любов до книжок та залучити читачів до бібліотеки, в загальноосвітній школі та сільській бібліотеці с.Костирки були проведені різноманітні заходи на теми: «Сила книги безсмертна», «Книга - міст знань», «Книга - друг школяра». Заходи проводилися з усіма класами школи. Активну участь приймали учні та вчителі. Багато гарних слів було сказано про книгу в віршах, приказках. Найцікавіше пройшли вікторини, конкурси малюнків.
Т.Ліфінцева, Н.Ступак, бібліотекарі // Маяк. – 2014. – №17 (26 квіт.). – С.7.
Цікаві таємниці в книжковій скарбниці
З року в рік 2 квітня відзначають Міжнародний день дитячої книги. Кожен маленький читач потрапляє в світ дитинства, книги, читання. Ось і в Ольгівській ЗОШ завідувачем сільської бібліотеки було проведено свято дитячої книги під назвою: «Цікаві таємниці в книжковій скарбниці» серед учнів 1-3 класів і старшою групою сільського дитсадка.
На казковому святі дітки дізналися, яке місце у житті кожної людини займає книга, як потрібно поводитися з нею, як її берегти, як лікувати. Ведучими свята були «Королева Книга» та її помічники, які з великим задоволенням розповідали про книгу, як друга і порадника людини у різних життєвих обставинах. «Королева Книга» зачитувала прислів'я і приказки, загадувала загадки, проводила вікторини. Всі присутні слухали дуже уважно і з великим захопленням приймали активну участь у всіх запропонованих конкурсах та вікторинах. Та й самі дітки підготували розповіді про свої улюблені книжечки, ділилися враженнями про прочитані книги і тим самим заохочували інших прочитати ці цікаві книжки.
На заході була представлена виставка дитячих книг: «Нові книги - нові друзі», які поповнили фонд сільської бібліотеки, кожному учаснику роздано «Пам'ятку читача». Свято завершилося веселими нотками пісень, які співали малята, та обміном думок про все почуте.
Книжка - маленьке віконце, та через нього увесь світ видно. Щаслива людина та, яка любить і вміє читати, біля неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів, де головне місце займає - Книга.
Г.Колбасенко, завідувач Ольгівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2014. – №17 (26 квіт.). – С.7.
"Алея Кобзаревого безсмертя"
Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Так, саме навесні прийшов у світ цей геній людства, «щоб всіх нас од сну розбудить».
2014 рік - рік особливий, адже Указом Президента України визнано Роком Тараса Шевченка в Україні.
10 квітня, в вербний тиждень, бібліотечні працівники міста стали ініціаторами проведення акції вшанування «Алея Кобзаревого безсмертя». Акція передбачала висадку зелених насаджень, а саме: бузку, квітів, верби в парковій зоні міста біля погруддя Великого Кобзаря, Молоді садженці надали місцеві жителі за проханням бібліотекаря міської бібліотеки №1 Л.Ю.Зварич.
Незмінним символом України є верба «Без верби й калини нема України» - каже прислів'я.
Про вербу тиху, скромну, беззахисну, плакучу народ слав безліч пісень та легенд. Оспівують її поети. Ось верба з віршів Т.Г.Шевченка:
«А верби ген понад ставами
Тихесенько собі купають зелені віти...»
«І досі сниться під горою
Між вербами та над водою
Біленька хаточка...»
«Степи, лани мріють
Між ярами, над ставами,
Верби зеленіють».
Перебуваючи на засланні біля Каспійського моря, Шевченко посадив вербову гілку. Росте ця верба й досі. Саме з цієї далекої Тарасової верби письменники взяли гілочки і посадили на батьківщині Кобзаря, а згодом гілочка цієї верби поселилася аж в Канаді. Отак подорожувала світом Тарасова верба, несучи з краю в край зелену естафету Кобзаревого безсмертя.
І на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами, як весняні води могугнього Дніпра, лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря.
Ми чуємо тебе, Кобзарю крізь століття,
І голос твій наші душі окриля.
Встає в новій красі крізь лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2014. – №16 (19 квіт.). – С.3.
А вже весна вскресла
Багатий на знаменні дати березень 2014 року.
Двісті років грає український народ на струнах Кобзаревої душі.
Тарасове серце за Долею плаче,
За Щастям свойого народу,
І лине до Неба, орел той неначе,
Щоб вимолить Нені свободу!
Школярі 9-х класів ЗОШ №3 доторкнулися до всесвітньої спадщини Тараса Шевченка. Літературознавчий турнір, проведений бібліотекарем О.Б.Соценко. дав їм змогу збагнути місце і роль Т.Шевченка у світовій літературі, усвідомити велич поета, його внесок в українську та світову спадщину. Та дорога до Шевченка, до глибин його душі і творчості для кожного українця триває усе життя.
Народний образ весни - це образ краси, сили і надії. Її закликають піснями-веснянками, її зустрічають діти з дарами. Привітно відчинила свої двері для гостей ЗОШ №4.
А завітали до них С.В.Луценко, працівник центру сім'ї, дітей та молоді, та бібліотекар дитячої бібліотеки О.В.Соценко. Зі святом весни, зі святом визволення Берислава від німецько-фашистських загарбників привітали гості присутніх на цьому заході. А школярі подарували нам виразно прочитані вірші. Ми покладаємо надії на майбутнє покоління, прагнемо, щоб вони жили краще. Завжди збагачуємо життєвий досвід юних читачів пам'ятю людства, пам'ятю про тих героїв, що подарували нам весну і мир.
Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя - під таким гаслом пройшла зустріч бібліотекарів з учнями 2-Б класу. ЗОШ №3, вчитель В.Б.Козуб.
Цікавим, веселим, змістовним був захід, присвячений 70-річчю утворення Херсонської області.
Молодші школярі дізналися багато нового про свій рідний край, самостійно попрацювали з книгами, прочитали гарні вірші про свою Батьківщину.
Моя Херсонщино, хай доля сія
Волошками синіми в житі,
Моя Херсонщина - домівка моя,
Найкраща у цілому світі!
Живемо, працюємо, будуємо... віримо в наше майбутнє покоління. Бажаємо нашим дітям:
Бути щасливими і гожими як сонце;
Веселими як весна:
Робочими як бджола;
Багатими як земля!
І.Сухіна, заступник директора ЦБС // Маяк. – 2014. – №14 (05 квіт.). – С.7.
Книга - на згадку про перемогу
Вже стало традицією в Томаринській сільській раді кожен понеділок проводити апаратну нараду з керівниками бюджетних установ, які знаходяться на території ради. Так і цей понеділок не став винятком. На апаратній нараді, як завжди, була присутнгя депутат районної ради Л.М.Литвина. Приємним сюрприз стало те, що Любов Михайлівна в пристуності всіх керівників подарувала сільській бібліотеув книгу-презентацію "Найкраща сільська рада в обласному конкурсі". До речі, Томаринська сільська рада зайняла 1 місце. У цій книзі детально розповідіється про діяльнсть та досягнення сільської ради, про утримання інфраструктури села. Це дитячий садок "Сонечко", школа, сільський Будинок культури, бібліотека та фельдширсько-акушерський пункт. А також багато розповідей про цікавих людей та шляхи розвитку сільського зеленого туризму, про міні-зоопарк І.Л.Гавловського, де у вольєрах багато декоративних голубів, курей, фазанів, різних порід гусей, качок, цесарок, павичів, орлів та сов і, нарешті, австрійських страусів. А ще про казвові місця в садибі А.В.Халус, створені її сином. Це басейн, казвові дерев'яні фігурки, підвісні гамаки, гостроверхі вежі з вогниками та багато іншого. І про все це кожен житель села зможе прочитати у сільській бібліотеці, завдяки книзі, в яку вклали багато зусиль заступник районої ради особисто Н.В.Стаднік та її апарат, а також вагомий вклад внесли працівники бюджетних установ, жителі с. Томарино та спонсори. Дуже дякую за приємний подарунок і бажаю Вам міцного здоровя на довгі роки.
Л.Риковець, завідувач сільської бібліотеки // Маяк. – 2014. – №14 (05 квіт.). – С.8.
"Пам'ять серця"
Минуло 70 років від часу визволення с.Тягинка від німецько-фашистських загарбників. У цей весняний день відбувся мітинг-реквієм «Слава визволителям Тягинки» біля пам'ятника воїнам-визволителям.
Було згадано про події далекого 1944 року, зачитано поіменно списки воїнів загиблих під час взяття плацдарму, зачитано вірш, написаний нашим односельчанином Є.Романчуком «Пам'ять серця». Вокальним ансамблем «Сузір'я» виконано пісню «Желтые листя», слова та музику написав учасник бойових дій М.І.Савич.
Присутні на мітингу і учасники вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до пам'ятника воїнам-визволителям. Отець Володимир відправив панахиду по загиблим.
Після мітингу всі учасники завітали до Тягинської ЗОШ І-III ступенів, де на них чекала зустріч з хором ветеранів Бериславського РБК. Учні та присутні були вражені виступом ветеранів. їх завзяття та наснага залишила слід в наших серцях.
Ми віримо, що в неспокійний для нашої країни час, над нами буде ясне та мирне небо.
Т.Овчаренко, завідувач сільської бібліотеки // Маяк. – 2014. – №12 (22 берез.). – С.8.
День редакції у Милівській сільській раді
...Розташування сільської бібліотеки у Будинку культури вже стало, мабуть, традицією, і в цьому можна прослідкувати певну логіку: якщо людина освічена, то вона звісно цікавиться як мистецтвом, так і літературою. Милівська бібліотека не є виключенням, Будинок культури вдало розташований в самому центрі села, поруч з яким знаходиться сільська рада і місцевий фельдшерський пункт.
На обліку в бібліотеці перебуває 260 читачів, на яких перепадає майже 10 тисяч книговидань, і хоча переважною більшістю це спадок ще радянських часів, бібліотекар, Ауріка Яхнієнко намагається долучити до збагачення книжкового фонду місцевих поціновувачів друкованого слова. Для цього регулярно проводить акції на кшталт «Подаруй бібліотеці книгу». Нерідко Ауріка Романівна і сама купує та приносить власні книги до бібліотеки.
Окрім, ведення обліку та догляду за книжками, завідувач бібліотеки власними руками створює тематичні куточки та стенди, присвячені видатним постатям, вихідцям з села Милове. Одним з таких визначних людей є Яків Баш (літературний псевдонім Башмака Якова Васильовича), іменем якого і названа бібліотека. Він нагороджений двома орденами Вітчизняної війни II ступеня, медаллю «Партизанові Вітчизняної війни» та іншими нагородами. Деякі його твори удостоєні республіканської премії ім. М.Островського.
Як і завжди робота бібліотекаря тісно переплетена зі школою, проводяться спільні заходи, конкурси та тематичні зустрічі. Гідно також була представлена тематична добірка, присвячена річниці народження Тараса Шевченка.
Д.Тертичний, М.Лахман, О.Іванчук // Маяк. – 2014. – №12 (22 берез.). – С.2.
По діброві вітер виє
У Максимогорьківському літературному кафе «По діброві вітер виє» відбулися голосні читання «Мелодії віршів чудових», присвячені 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.
Розповідали про життя Тараса, читали вірші, провели вікторину та зіграли сценку. Зробили виставку: «З Дитинства до Тараса». Це саморобки по квілінгу, модульне ор|гамі та орігамі з паперу.
Велика подяка таким учням: Валерії Очаковській, Світлані та Ігорю Белоконь, Владі Солдатській, Діані Никоненко, Ельвірі Щарковій, Яні Бібік, Іллі Анастюку, Ігорю Писаренку та Діані Лимонько.
Н.Шестенко, сільський бібліотекар М.Горького // Маяк. – 2014. – №11 (15 берез.). – С.7.
Зустріч з воїном - інтернаціоналістом
В Україні 15 лютого відзначається День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій службовий обов'язок за межами Вітчизни та прийняли участь у війнах і збройних конфліктах, що відбулися після завершення Другої Світової війни. 25 років тому, 15 лютого 1989 року, з Афганістану було виведено останню колону радянських військ. Саме цей день став Днем пам'яті не тільки для тих, хто воював в Афганістані, але і для всіх воїнів-інтернаціоналістів, які брали участь у врегулюванні військових конфліктів на території ближнього і далекого зарубіжжя.
У Бериславському районному музеї спільно з працівниками центральної районної бібліотеки відбулося урочисте зібрання, присвячене вшануванню воїнів-земляків, які виконували свій інтернаціональний обов'язок на території іних держав.
З теплотою, вдячністю і найкращими побажаннями звернулися гуртківці будинку творчості до колишнього воїна-інтернаціоналіста Котика Івана Даниловича, який виконував інтернаціональний обов'язок на території Чєхословаччини, Гість розповів про роки навчання, про службу в армії. За сумлінне ставлення до обов'язків був відмічений Міністром Оборони СРСР А.А.Гречко, за виконання військового та громадського обов'язку щодо захисту інтересів держави, виявлені при цьому мужність, гідність та військове братерство, високу відповідальність перед людьми отримав Подяку від начальника Управління МВС України генерал-майора В.Літвіна.
А на завершення було переглянуто документальний фільм «Крізь пекло війни».
У дитячих серцях надовго залишиться розповідь про такі поняття як військовий обов'язок та честь. А подвиг воїнів-інтернаціоналістів ще довго буде слугувати прикладом для майбутніх поколінь
// Маяк. – 2014. – №7 (15 лют.). – С.7.