за 2014 рік

У царстві казок та книг

З-поміж інших події, якими був насичений рік, що відходить у минуле, у пам'яті залишиться чудове свято «Скарбничка чарівних казок», яке провела для учнів молодших класів нашої школи сільський бібліотекар Світлана Григорівна Маауренко.
Тільки-но пересиниш поріг храму книг, одразу відчуваєш, що ти потрапив у справжню «Світлицю», з вишиванками та квітами. І хоч важко працювати в умовах, коли бібліотека не опалюється, все ж дєшевне тепло долає багато перешкод.
Ось і на цьому святі малюки почули від Світлани Григорівни змістовну розповідь про казки, а діти розповідали свої улюблені, і навіть малювали до них ілюстрації. За це їм дісталися шоколадні медальки.
Я теж ніби повернулася у дитинство й пригадала свою улюблену казку «Івасик-Телесик, діти її теж знають. Потім учасників розділили на дві команди, у яких вони взяли участь у вікторинах, конкурсах, «подорожах» сторінками улюблених казок. І кожна команда була дуже активна, діти наввипередки підносили руки і за правильні відповіді отримували солодощі.
У процесі свята до нас приєдналася секретар сільської ради Мельник Олена Леонідівна.
А наприкінці заходу дітвора охоче прославляла золоту осінь - виконанням пісень та віршами. Щоправда, у сучасних підручниках немає вірша, який ще мама моя вчила у школі: «Осінь, осінь, лист жовтіє, Часто дрібний дощик сіє. Жене осінь сині хмари, Але за це дає дари. Грушок, сливок повні міхи. Повно гумору і втіхи. Діти бігають по полю. Печуть собі бараболю».
На завершення цієї, глибокої за змістом, зустрічі бібліотекар запропонувала переглянути книжкову виставку, після чого діти, задоволені і радісні, покидали «Світличку».
Мені ж хочеться від душі побажати Світлані Григорівні у новому, 2015 році, міцного здоров'я, натхнення, витримки, душевного тепла і ще кращих успіхів у її нелегкій праці.

Г.Я. Лопатовська, голова ветеранської організації с. Олексіївка // Слава праці. – 2014. – №51 (26 груд.). – С.5.

Барви золотої осені завітали до нас

Шановні відвідувачі - люди поважного віку- завітали до нашої книгозбірні на свято «Барви золотої осені». А почалося воно дуже загадково - у гарно вбраний в осінню красу та щедрі дари, переповнений учасниками, літературно - мистецький зал завітала «Королева - Осінь».
Валентина Данько - активний учасник клубу - дуже уміло, артистично увійшла в роль Королеви - Осені. Вона зі своїми трьома «синочками» на ім'я Вересень, Жовтень та Листопад звернулись до присутніх: «Ви зібрались в цьому залі, щоб усім нам показати ваші вміння - співати пісень та читати вірші про осінь золоту, фантазувати і доброю стравою пригощати. А ми з синами - місяцями будемо за вами дуже пильно спостерігати і найкращу господиню обирати».
У ролі синочків - місяців були учасники драматичного гуртка Дитячо - юнацького центру «Скрепки» Олексій Ляшкевич, Дмитро Кузьменко, Едуард Метелюк (керівник гуртка Наталя Походай). Ведуча свята, керівник читацького об'єднання, Тетяна Петруненко, запросила їх до справи, показати на що вони здатні. Вересень, як виявилось, має неабиякий хист до співу й запросив друзів клубу - вокальні ансамблі «Осіннє золото»(керівник Лідія Дем'янова) і «Южаночка» (керівник Лідія Крайнова), заспівали вони гарних пісень, їх підтримав увесь зал...
Жовтень, шануальник поезїї, запропонував учасникам свята читати вірші-свої твори та улюблених поетів: Ліни Костенко, Сергія Чурая, С.Єсеніна, Надії Красоткіної, Федора Тютчева ... Вірші читали: Євгенія Петренко, Алла Козачок, Любов Родіонова, Раїса Глушко, бібліотекарі: Ірина Добровольська та Олена Гриценко. До заходу була оформлена виставка поезій «Осінній етюд» і Тетяна Дмитрівна ознайомила усіх з дуже цікавою літературою, представленою на ній. А далі нагадала, що на кожному святі обов'язково чимось пригощають. Тож принесені різні страви куштували та господинь вихваляли. Тим більше, що це був і День Подяки, який святкують наші друзі в Сполучених Штатах Америки та в Канаді.
Скільки гарних слів, епітетів, метафор прозвучало на адресу Матінки - осені, як радує око осіннє вбрання природи - жовте, багряне, золоте листя кущів та дерев, яскраво - червоні ягоди калини, грона горобини, в садах рум'яні яблука та золоті груші...А квіти - на клумбах яскраво палахкотять айстри та чорнобривці, хризантеми та дубки, даруючи оточуючим не тільки свою красу, а й неповторний, неперевершений, такий п'янкий, аромат...  Осінь шумить й вітрами, дзвенить дощем, шелестить опалим листям... Сонячна і дощова, барвиста й похмура - така вона, ця пора року, але завжди прекрасна, по-своєму чарівна...
Звичайно ж, така краса не може не надихнути художників, музикантів на створення незвичайних речей, таких, наприклад, як картини нашої колеги, бібліотекаря Хорлівської філії Євгенії Юдіної, які зараз експонуються в нашому літературно -мистецькому залі. З творчим доробком нашої талановитої художниці ознайомила присутніх на святі бібліотекар Маргарита Молдован, вона розповіла про її творчий шлях, про ізостудію для дітей та підлітків «Палітра», яким вона передає свій талант і любов до прекрасного вже понад 20 років поспіль...
На завершення цього цікавого заходу лунали побажання: «Перед тим як промовляти «Шановні, до побачення!», хочемо кілька слів сказати, що для вас призначені. Ми бажаєм, щоб лунало більше радісних пісень. Найщиріше вам бажаєм жити в щасті кожен день. Від достатку щоб ломились і комори, і сто¬ли, щоб ви ніколи не хворіли і щасливенькі були».
І звернулась Королева - Осінь : «Тепер спокійна я! Свої турботи лишу на потім, на наступний рік. Уже кінчається моя робота, і дням моїм також кінчається вже лік. Давайте згадаємо головні свята осені, і всі присутні почали пригадувати -14 вересня - Святого Семена, 21 вересня - Різдво пресвятої Богородиці, або Друга Пречиста, 14 жовтня - Свято Покрови Пресвятої Богородиці, 8 листопада - Святого Дмитра, 21 листопада - Святого Архистратига Михайла. На цьому коло народне - календарних свят замикається».
Детальніше запрошуємо переглянути інформацію про це дійство на нашому бібліотечному блозі за адресою: http://kalanchaksk.blogspot.com
Приємного перегляду!

Надія Федкевич, директор ЦБС // Слава праці. – 2014. – №48 (05 груд.). – С.6.

Чарівний гачок у руках чарівної жінки

В уявленні багатьох людей в'язання - це шапки, шалики, берети і кофти... І чомусь, обов'язково все має бути теплим, для зимової пори. Але в'язати можна безліч цікавих речей і не обов'язково одяг. Такими словами розпочала зустріч в «Клубі цікавих зустрічей» з 8-В класом Каланчацької ЗОШ №1(кп. кер. Кравченко Р.О) в районній дитячій бібліотеці - майстриня з в'язання Аза Іванівна Бойко.
Це захоплення полонило серце жінки й з роками стало справою її натхнення у житті. Важко уявити собі, що вона ще якихось десять років тому працювала в райспоживспілці. Але доля так склалася, що треба було відкривати свою справу, щоб вижити і дати вищу освіту сину. Тому зараз в 'язання -сенс її життя. Немає жодного дня, щоб в її руках не було гачка, або спиць. На сьогоднішній день, як говорить Аза Іванівна, мені шкода даром потраченого часу, коли я не займалася в'язанням. Аналізуючи свої роботи, майстриня невтомно вивчає, досліджує різні види в'язання і гачком, і спицями. Доповнює в'язані вироби своїми елементами, надаючи нового дихання. Вона говорить: хочеться, щоб в сукні яка зв'язана своїми руками спицями, або гачком ви були королевою вечірки. Своє вміння і таланти майстриня завжди охоче демонструє тим хто цікавиться її роботами. Вони ж цінуються дорого, але така краса того варта. Аза Іванівна багато своїх виробів дарує -родичам, кумам, знайомим. Натхнення для в'язання та композиції приходить по-різному. Іноді просто побачиш гарного кольору і якості пряжу, і приходить в голову ідея, що можна щось з неї вив 'язати . Багато робіт переглядає в інтернеті, багато в різних журналах. Якщо в'яже на замовлення, обов'язково намагається придумати модель і композицію для своєї замовниці, щоб модель була саме її.
Аза Іванівна побажала дітям, вчителям, творчим людям, які захоплюються в'язанням, постійно вдосконалюватися в цьому виді творчості, і досягати своїх вершин.
Думаю, майстрині знають, що немає нічого приємнішого, як реалізація своїх творчих можливостей, планів і думок. Хочеться сказати початківцям майстриням, а особливо тим, хто боїться почати - пробуйте, шукайте себе, розкривайте свої таланти, творіть красу, фарбуйте світ, адже, в цьому справжнє покликання Жінки. Не бійтеся не сподобатися комусь чи щось зіпсувати, не помиляється той, хто нічого не робить. Творіть, і нехай у Вашого таланту завжди будуть шанувальники, натхненники, дивуйте своєю творчістю всіх, хто навколо вас і не тільки!

Красновид С. - зав. районною дитячою бібліотекою // Слава праці. – 2014. – №45 (14 листоп.). – С.3.

Свято хелловін - вперше

У ніч на перше листопада в Каланчацькій центральній районній бібліотеці відбулося чудове театралізоване свято  -Хелловін для учнівської та студентської молоді нашого селища.
Як відомо, Хелловін або В-дьомська ніч - сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір'я Дня всіх святих».
Головним символом свята є так званий гарбуз, точніше, ліхтар з гарбуза у вигляді людської голови, на якому вирізано зловісне усміхнене обличчя, а всередині запалена свічка символізує «світильник Джека».
Організатори та учасники дійства - працівники центральної районної бібліотеки: О.А.Гавран, І.П.Добровольська, О.О.Гриценко, Н.В.Яковлєва, М.М.Молдован, В.А.Бабічева, актив читачів, вони влаштували справжнє свято з 19 цікавих чарівних треків.
Прийшли юнаки та дівчата в чудових «жахливих» костюмах, всі розфарбовані, а хто це не зробив вдома, в фойє, біля входу в літературно - мистецький зал, на них чекали грим, фарби, костюми, шалі та шматки тканини. І ось одня з ведучих театралізованого дійства вельмишановна Відьма, яка з'явилась з своєю чародійною мітлою на фоні тривожної музики.завчасно попередила, що бал надовго запам'ятається всім присутнім великою кількістю скоєних пакостей і неприємностей...
А далі з'явились сучасна загадкова Кікімора на імення Маргарет та іще одна ведуча свята неперевершена Киця. Один за однимрозпочалися ігри, конкурси, веселі страшилки і незвичайні приколи. На гостей свята чекали зовсім не страх і кошмари, а щось надприродне. Хоч були жахи і нечисть, зате і веселощів було вдосталь, учасники сміхом і веселощами успішно здолали будь - яке зло та недобрі чари.
На свято з'явився й привабливий та самовпевнений Чорт, хапав всіх за ноги, лякав, лоскотав, здоровкався за руку, пропонував дружбу та кохання... Користуючись своїм високим авторитетом він дозволив хуліганити, ворожити на картах, танцювати до упаду й запросив всіх гостей свята на танок на свою честь «Чортовий перепляс».
Після «Рекламної паузи» всі учасники свята взяли активну участь у вікторині про Хеллоуїн, відповідали на дуже цікаві, з гумором запитання та одержували призи за вдалу відповідь.
Пройшовши через низку конкурсів, двоє учасників вийшли в фінал і дружніми оплесками серед присутніх на святі були обрані найкращі Містер та Місіс Кошмар, яким було надано право запалити символ свята Хелловін - Гарбузову Голову.
Молоді сподобались й подальші конкурси. Виявилось, що каланчацькі хлопці та дівчата патріотично налаштовані, вміють веселитись  та відпочивати та не забувають про найголовніше в житті  нашої країни.
Закінчився наш Каланчацький бібліотечний Хелловін... А щоб у нас було все «пучком» станцювали танець побажань.
До наступної зустрічі, 31 листопада 2015 року знов чекаємо вас на святі Хелловін в нашій Каланчацькій центральній районній бібліотеці!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №45 (14 листоп.). – С.4.

Зроби вибір правильно!

26 жовтня 2014 року весь український народ обиратиме Верховну Раду своєї країни. Головне для нас - зробити правильний вибір!
Книгозбірні Каланчацької централізованої бібліотечної системи зосередили всю свою увагу популяризації цієї дуже важливої для країни компанії, бібліотекарі роз'яснюють основні положення Закону України про вибори народних депутатів, важливість проведення чесних виборів та обрання достойних людей, які представлятимуть інтереси народу в вищому законодавчому органі влади.
З цією метою в центральній районній та бібліотеках - філіях оформлені виставки, перегляди літератури та періодичних видань «Зробити правильний вибір!», «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!», «Оберемо достойних!», «Майбутнє країни в наших руках!», «За кого віддати свій голос?»
Проведено цикли бесід, обговорювань, діалогів, бібліографічних оглядів передвиборчих агітаційних плакатів, листівок, буклетів, газет, проведено зустрічі з кандидатами - мажоритарниками та молодими виборцями.

// Слава праці. – 2014. – №42 (24 жовт.). – С.8.

Неопалима купино, моя бібліотека!

Криниця знань чи джерело До них дорога недалека. Ця дивина, як НЛО, Під назвою бібліотека! До книги, потяг, нас веди, їм варто низько уклонитись, Хто знов джерельної води Нам досхочу дає напитись!
Бібліотекарі України 30 вересня відзначають своє професійне свято. І розцінюють цей день, як свято установи, яка дарує читачеві можливість розширювати свої знання, читати різноманітну літературу. Отож, це свято і читачів.
Відбулося воно і в нашій шкільній бібліотеці за участі гостей - бібліотекарів районної дитячої книгозбірні та ЗОШ №2, завуча з виховної роботи Возної Н.М. та Кохановської Катерини Іванівни, ветерана бібліотечної справи, якій вона присвятила усе своє свідоме життя, підвищуючи своєю працею престиж професії.
А підготували святковий захід завідувач шкільної бібліотеки Іпязова І.С. разом з колегою Іващенко О.Г. та учнями 8-В класу (класний керівник Кравченко Р.О.).
Дуже багато гарних слів було сказано про книгу, бібліотеку та працівників книгозбірень. А потім Маковійчук Тетяна, яка була в образі Книжкової Музи, піднесла хліб-сіль на вишитому рушнику. Н.М. Возна привітала з професійним святом, а учні подарували винуватцям торжества квіти.
Учениця Опанасюк Вікторія наголосила, що книга - це найбільше диво з див. У ній увесь неосяжний світ. І символічно, що День бібліотек співпадає з днем Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії (символу мудрості).
Потім було розіграно сценку-мініатюру з Книгою, Знайком І Незнайком, а також прозвучали пісні у виконанні Алєєвої Олександри.
І на завершення Ілязова Інна Сергіївна побажала колегам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, а ще - віри у власні сили, надії на те, що наша праця буде гідно визнана, любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.
А читачам, яких ми завжди з радістю чекаємо, хочеться сказати: «Не оминайте наш поріг. Беріть скарби нетлінні в руки. Нема прекрасніших доріг, ніж в цей вселюдсьшй храм науки».

Іващенко О.Г.,  бібліотекар Каланчацької ЗОШ I-III ст. №1 // Слава праці. – 2014. – №41 (11 жовт.). – С.6.

"Свою творчість і красу тобі, Україно, я несу!"

Побувавши на авторській виставці Наталії Залевської «Свою творчість і красу тобі, Україно, я несу!», була приємно вражена присутністю, розмаїттям барв і образів представлених тут робіт. На цій дебютній виставці майстрині в залі шкільної бібліотеки розмістилося більше півсотні екземплярів. За 14 років, а саме стільки працює Наталія Миколаївна в Каланчацькій ЗОШ№ 1 вчителем трудового навчання, накопичилася майже сотня різних робіт. Виставка представляє цікаву колекцію кумедних м'яких іграшок та ляльок з шкарпеток, поролону, мішковини, стрічок, орігамі, газети, паєтки, маски з пап 'є - маше. 
Вироби цієї майстрині несуть гарний настрій, тепло, доброзичливість, вони захоплюють та вражають...
Наталя про свої творіння відгукується ласкаво. Всі ці експонати зроблені з добротою і любов'ю. Від простих іграшок, із звичайною вишивкою, до більш складних - авторських, з винтажною вишивкою і складним кроєм, її роботи виставлялися на виставці в «Херсонській академії неперервної освіти».
- Мистецтво створювати іграшки своїми руками йде корінням в глибоке минуле, - говорить Наталія. - Наші бабусі і прабабусі майстрували ляльок із соломи, хусточок, лика, дерева і грали в них. Але іграшки, зроблені вручну, зігріті теплом і любов'ю. Вони приносять в життя людей набагато більше доброї енергетики, ніж фабричні іграшки. У наш час магазини переповнені милими і пухнастими м'якими іграшками: ведмедиками, собачками, кошенятами, каченятами, - але всі вони одноманітні і схожі один на одного.
Всім тим, що вміє педагог сам, тим навчає і свої вихованців. . «Вчитель повинен йти в ногу з часом, активно використовувати інформаційні технології, володіти комп'ютерною грамотністю. Всі ці слова притаманні і Наталії Миколаївні.                                               . г
Її енергія, талант, вміння, витримка з легкою енергетикою передаються для всіх тих, з ким працює ця неординарна особистість і надовго залишаючи в ньому відчуття радості і світла..
«Кожна завершена робота приносить мені задоволення. І я хочу, щоб якомога більше дітей вміли робити такі вироби, отримували втіху та прилучалися до витонченої краси», - говорить вчитель.

Красновид С.О. завідуюча дитячою бібліотекою // Слава праці. – 2014. – №40  (10 жовт.). – С.6.

Першому Інтернету на Каланчацькій землі - 10 років! Святкуємо! Пишаємось! Крокуємо в ногу з часом!

Десять років тому Каланчацька центральна райщнна бібліотека перша та єдина серед районів Херсонщини виграла Грант Посольства США «Інтернет для публічних бібліотек LЕАР» -IV на суму 15 тисяч доларів США, впровадила проект та відкрила загально - доступний інтернет - центр для всіх жителів району та гостей краю.
Нещодавно ми відзначили 10-у річницю першому інтернету на каланчацькій землі, першому інтернет - центру в центральній книгозбірні району, який відкрив широку дорогу в світовий інформаційний простір, а також - новим перемогам,  грантам, успіхам.
Він перетворив бібліотеку в справжню сучасну інформаційну установу, яка надала можливість жителям всієї Каланчацької громади вільно одержувати інформацію з всесвітньої мережі інтернет, забезпечила конституційне право жителів району на вільний доступ до світових інформаційних ресурсів.
А почалося так: район сколихнула подія - районна газета «Слава праці» на першій сторінці надрукувала лист під назвою: «Посол Сполучених Штатів Америки а Україні Джон Гербст пише в Каланчак... й кому б ви думали? - директору Каланчацької ЦБС Надії Федкевич»...   І документи гранту отримала бібліотека саме з рук самого Посла США в Україні Джона Гербста.
А потім, третє вересня 2004 року ! На площі біля районного палацу культури та центральної районної бібліотеки велике святкове театралізоване дійство з урочистим перерізанням жовто -блакитної стрічки... та перші «сигнали з всесвіту», як у цікавій змістовній казці, яка стала дійсністю. Святу передувала велика творча організаційна та господарська робота по підготовці до урочистого відкриття інтернет - центру. Ми щиро вдячні нашим друзям - організаціям, підприємствам, приватним особам, які відгукнулись та внесли свою посильну часточку в гарну та таку важливу справу для своїх односельців. Їх прізвища можна переглянути на нашому бібліотечному блозі у всесвітній мережі інтернет.
На свято приїхали та тепло привітали представники Посольства США в Україні, херсонських обласних бібліотек, прийшли працівники Каланчацької РДА, районної, селищних та сільських рад, організацій, підприємств, жителі селища, учні каланчацьких ЗОШ, друзі, помічники, спонсори, читачі книгозбірень та жителі місцевої громади і району.
Активними відвідувачами інтернет - центру щодня були вчителі, лікарі, учні місцевих шкіл, підприємці ... Створено бібліотечні блоги, зокрема й «Блог Каланчацької ЦБС» та «Каланчак літературний», які стали постійним рупором просування краєзнавства, цікавих, знакових подій у районі, фактів, успіхів, перемог, свят, талановитих людей краю -місцевих письменників та поетів, народних умільців, блоги є мережевими журналами діяльності книгозбірень району. Для юних відвідувачів бібліотек створено читацький клуб за інтересами «Інтернет - чомучки», де юні крок за кроком навчились працювати на комп'ютері, шукати потрібну інформацію та спілкуватись з однолітками в інтернеті.
Перемога та впровадження проектів «Інтернет для публічних бібліотек LЕАР» - IV» та «Соnnесt-II» відкрила простір подальшим грантам за програмою «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів «ІREX» надала можливість Каланчацькій ЦБС і надалі брати участь та перемагати в інших міжнародних акціях, конкурсах, проектах, навчатись, обмінюватись досвідом на міжнародних семінарах, конференціях та ярмарках інновацій.
У районі проведено Всеукраїнський семінар "Електронні ресурси - всім : Стратегія і тактика створення центрів Інтернету в публічних бібліотеках України" переможців конкурсу  Інтернет для публічних бібліотек (LЕАР-VI).
Сьогодні наш Інтернет -центр це - сучасний, гарний, привабливий зал проведення різноманітних заходів. Традиційними, досить ефективними та водночас цікавими стали тематичні та літературні вечори, калейдоскопи, усні та віртуальні журнали, подорожі, дні інформації та дні спеціалістів для різних категорій та вікових груп населення та гостей краю..
Проект успішно впроваджено, але й надалі Каланчацька ЦБС працює у відповідності з умовами проекту, що допомагає підтримувати дружні стосунки з Посольством США в Україні, відчувати допомогу, координувати, спілкуватися та дружити з колегами з усієї України - друзями по гранта
Відзначення 10 - літнього ювілею пройшло просто, в той же час цікаво, невимушено. Святково прикрасили приміщення інтернет - центру, зібрались всі працівники центральної районної книгозбірні та районної бібліотеки для дітей, вбралися в святкові вишиванки. Колектив бібліотечної системи тепло привітали директор Надія Федкевич, колектив районної дитячої книгозбірні та юні відвідувачі - учасники читацького об'єднання «Інтернет - чомучки». Скайп - вітання ми отримали і від С.М.Зінченка, системного адміністратора на громадських засадах, який вже 10 років поспіль допомагає, консультує, навчає, він став почесним працівником нашого колективу.
Каланчацька ЦБС завжди в пошуку, завжди на вістрі часу.
Каланчацька бібліотека -світ нових можливостей!

За інформацією Каланчацької ЦБС // Слава праці. – 2014. – №37 (19 верес.). – С.4.

У царстві книг жила казкова фея...

Творча, лірична, загадкова та романтична натура була у нашої колеги, бібліотекаря - фахівця з великої літери Валентини Леонідівни Кучерової, яка любов до книги, до бібліотеки, до її відвідувачів пронесла через усе своє життя. Вона не мислила свого існування поза рідною Каланчацькою районною книгозбірнею. Жила, мріяла, творила...
У Каланчаку Валентина Леонідівна Кучерова, дівоче прізвище Середа, народилась 28 жовтня 1953 року, тут пройшли її дитинство та юність. По закінченні школи працювала вихователем у дитячому садочку, завідуючою відділом листів та літпрацівником в редакції районної газети «Слава праці», а потім усішно закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія», і повернулася працювати в Каланчацьку центральну районну бібліотеку, тут і залишилась назавжди - мовою слова, за допомогою книг нести односельцям знання, добро, красу...
Працювала на різних посадах: бібліографом, завідуючою відділом обслуговування, заступником директора по роботі з дітьми, бібліотекарем відділу обслуговування, і всюди проявляла високі професійні знання, велику працездатність та працелюбність, безмежну любов до своєї професії, колег та читачів.
Для багатьох сьогоднішніх працівників книгозбірень нашого району вона була наставником і вчителем, порадником та взірцем професіоналізму, порядності, доброти, скромності.
У 2009 році Валентина Леонідівна створила читацьке об'єднання за інтересами людей поважного віку «Спілкуймось!», сама складала чудові сценарії, ретельно готувалась до кожного засідання, вболівала, завжди хвилювалась, але даремно, заняття клібу проходили дуєже цікаво, відвідувачі були завжди задоволені - кожного разу наш літературно-мистецький зал ледь вміщував всіх бажаючих відвідати чергове засідання. Невичерпний діапазон тем для засідань, скільки фантазії та видумки вкладала вона в кожну зустріч, а скільки тепла та відповідальності, піклування та доброти проявляла Валентина Леонідівна до кожного учасника об'єднання, яким керувала упродовж п'яти років !
До славного ювілею Каланчацької книгозбірні наша колега склала велику фундаментальну творчу працю - написала Літопис справ Каланчацької районної бібліотеки.
А в безмежний мудрий світ літератури Валентина Леонідівна «пірнула» ще, працюючи в редакції «Слава праці», потім навчаючись в інституті культури, але підвищена скромність не дозволяла їй ділитись з оточуючими, колегами, земляками своїми творами, надрукувати в районній чи обласних часописах, взяти участь в конкурсах, «виплеснути на суд громадськості» ... А оповідання, нариси, замальовки, новели ... ліричні та романтичні, сумні та зворушливі, з'являлись на світ все частіше й лягали рядок за рядком у звичайних учнівських зошитах... Валентина Леонідівна була активним учасником читацького літературного об'єднання «Дивослово».
... Днями не стало нашої дорогої колеги, дуже передчасно вона покинула цей світ, але пам'ять про прекрасну людину, Авлентину Леонідівну Кучерову, вічно житиме в наших серцях, в пам'яті вдячних відвідувачів книгозбірні та односельців.

Працівники районної бібліотечної системи // Слава праці. – 2014. – №32 (15 серп.). – С.4.

"Мільон - це просто!"

чергова перемога Каланчацької районної бібліотеки для дітей в обласному конкурсі «Бізнес - школи»

Катерина Кравченко, наша активна читачка, учениця 10-А класу Каланчацької ЗОШ№1 -переможець в обласному конкурсі «Бізнес - школи» «Мільйон - це просто!», посіла почесне третє місце. Вітаємо переможця! Але все по-порядку. На базі Каланчацької районної бібліотеки для дітей десять юних «бізнесменів» - учні 10-А класу Каланчацької ЗОШ №1 (класний керівник Обух В. І.) протягом навчального року вчилися ефективно користуватися грошима, планувати і правильно розподіляти сімейний бюджет, знайомилися із фінансовими термінами і поняттями, взяли участь в кількох виїзних заняттях, проведено для них скайп - конференції та вебінари, ряд тренінгів та ділових ігор... Дітям було продемонстровано, як досягати фінансових цілей, вони навчилися економічним законам, а також зрозуміли, що бути сьогодні бізнесменом почесно, престижно та дуже вигідно. Юним каланчацьким "бізнесменам" допомагали і обласні тренери - кооординатор проекту: КС "Народна довіра" Олена Синюк та бібліотекар обласної бібліотеки для дітей Юлія Чернієнко, вони сприяли  вихованню у своїх підопічних бізнес - потенціалу, допомогли обрати бізнес - ідею, розвинути її і втілити задум у справжній бізнес - план, прищеплювали навички підприємництва і постійно підтримували у своїх студентах творчу ініціативу. Усіх учасників проекту запросили відвідати Херсонську обласну дитячу бібліотеку та сільськогосподарський обслуговуючий кооператив Станіславської сільської ради Білозерського району «Молочний - Дністр», які приємно вразили юних «бізнесменів», залишили дуже приємні та незабутні враження. А починався конкурс дуже просто. Всім добре відомо, у наш час, для того, щоб вижити у ринковому суспільстві кожен має бути фінансово грамотним і починати здобувати необхідні знання потрібно з дитинства. Тому Херсонська кредитна спілка «Народна довіра», зрозумівши важливість економічних знань для молоді в сучасних умовах і водночас недостатність фінансової просвіти в Україні, відкрила спільно з Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім Дніпрової Чайки у своїх стінах бізнес-школу «Мільйон - це просто !»онлайн. Цей проект, як пілотний був підтриманий Департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації. Першими студентами стали старшокласники міста Херсона, а у 2013-2014 навчальному році до навчання у проекті залучились старшокласники із Каланчака, Голої Пристані, Скадовська, Чаплинки, Нової Каховки та Каховки.
Під керівництвом професіоналів та бібліотекарів районної дитячої бібліотеки учасники склали повний бізнес - план для власної ідеї, які і були представлені перед авторитетним компетентним журі фахівців області. На конкурс були відправлені чотири найкращі власні бізнес -проекти та інвестиційні плани для успішної їх реалізації в смт Каланчак "Квітковий магазин «Розалі»" (Катерина Кравченко), «Кондитерське кафе "Сластьона"» (Валентина Михайлова), «Декупаж інтер'єру (Марина Сидорук), «Супермаркет «Атлантик» (Михайло Заяц).
Керівником проекту Каланчацької районної дитячої бібліотеки «Бізнес школи «Мільйон - це просто!» на громадських засадах була призначена та успішно справилася з дорученою та відповідальною справою бібліотекар обслуговування учнів 5 - 9 класів Валентина Володимирівна Гончарова.
Після закінчення навчального року найбільш старанних молодих людей чекав «випускний». На базі істерико - розважального комплексу «Зелені хутори Таврії» відбулося фінальне свято - бізнес перегони «На старт за мільйоном», куди були запрошені фіналісти з шести районів області - захищали свої творчі роботи - напрацювання, свої бізнес - проекти. Наш Каланчацький район гідно представила Катерина Кравченко, яка посіла почесне третє місце і була нагороджена грамотою та цінним подарунком - електронною книгою -«рідером».
А потім всі учасники «Бізнес - школи» взяли участь у пошуково-пізнавальному пригодницькому квесті по історико - розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії» та на них чекав смачний святковий обід.
Сподіваємось, що майбутні випускники бізнес - школи «Мільйон - це просто!» стануть дійсно успішними і фінансово забезпеченими людьми.
Нехай їм щастить!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №30 (01 серп.). – С.3.

Пишуть вдячні

Відколи я стела читачкою районної бібліотеки, то прочитала безліч цікавих книг. Тут різноманітний вибір: є й про сучасне і про минуле, про пригоди і про кохання. І бібліотекар Молдован Маргарита Миколаївна допоможе Вам вибраги потрібну книжку. А коли ти отримуєш гарну повісгь чи роман  твій настрій покращується. Варто спробувати. Ти проймешся радощами чи стражданнями героїв книги, збагатиш свій духовний світ.
Мені приємно спілкуватися з Маргаритою Миколаївною про новинки літератури. Вона розповість, які книжки її зворушують до сліз і радить мені їх почитати, вона хоче, щоб кожен читач знайшов для себе в книжці щось цікаве, корисне для себе, можливо, відповіді на непрості життєві питання. Треба робити світ краще, бути щедрими на любов. Бо найважливіше у житті - любити. Ніхго не повинен бути самотнім.Кожен мусить бути поруч із друзями, або із тими, кого любить. І нам потрібно бути уважними одне до одного, вірити в те, що все буде добре. Ми хочемо лиш миру, щастя, жити просто і гарно, з добрими спогадами. А книги допомагають змінюватися на краще. Я залюбки приходжу до бібліотеки.
Маргарита Миколаївна завжди привітна і доброзичлива, у неї добре серце, вона любить своїх читачів. Хочеться подякувати їй за сумлінну працю і побажати побільше таких читачів, для яких зустріч з книгою приносить радість, які завдяки книзі потрапляють у великий світ, світ людських пристрастей і переживань Щоб читаючи гарну книжку, задумались над тим, як достойно прожити власне життя.

Другальова Н.В., житепька с. Роздольне // Слава праці. – 2014. – №29 (25 лип.). – С.7.

День іменинника

У клубі «Спілкуймось» відбулося чергове засідання. Його тема - «День іменинника».
Під звуки душевно мелодійної пісні і розпочалося це свято. Звучать слова ведучої, культорганізатора територіального центру Радіонової Л.А.: «Роки, як птахи відлітають у вирій, забираючи з собою юну красу і привабливість, життєві сили, додають нам різних болячок.
Але вони не можуть позбавити людину найголовнішого - вміння любити життя, творити добро і красу. І не важливо скільки нам років. Адже в будь-якому віці людина красива своєю природністю і ніжністю, жертовною материнською любов'ю і батьківською добротою. Саме любов до життя, бажання спілкуватися і зібрали нас сьогодні у цій затишній залі, щоб привітати наших іменинників».
Першими вшановували ювілярів - Дем'янову Л.Є. та Полох В.М.. їм в гумористичній формі були виготовлені і вручені дипломи та права водія. А як вдало виконала роль міліціонера друга ведуча свята Данько В.І., яка і вручила ці «права» з трьома відкритими категоріями нашим ювілярам. У розмаїтті квітів, вітальних слів, музичних вітань і продовжувалось це свято на якому вітали всіх іменинників II кварталу 2014року. А які задушевні пісні з кліпами були подаровані! їх підготували Гриценко Олена та Яковлєва Наталя. Свято дійсно вдалося, дякуючи культорганізатору територіального центру Радіоновій Л.А., яка прагне, щоб ці заходи стали для пенсіонерів, членів клубу «Спілкуймось» справжніми острівцями сонця і тепла, які здатні зігріти, звеселити і вселити надію. Довершило святкову атмосферу частування пирогом, цукерками та запашним чаєм.
То ж запрошую всіх бажаючих пенсіонерів до нас в Каланчацький територіальний центр стати на облік і відвідувати ці дійства.

Комунальний заклад Каланчацької районної ради «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», завідувач відділення соціально-побутової адаптації Пестушко Н.С. // Слава праці. – 2014. – №27 (11 лип.). – С.4.

Земля моя - це частка України!

«Моя земля - це частка України» - ці слова належать місцевому самодіяльному поету, члену читацького клубу «Дивослово» Володимиру Войтюку, і саме вони стали назвою чергового засідання учасників літературного об'єднання та прихильників творчості цього талановитого поета.
Володимир Войтюк презентував дві збірочки поезій «Степова Україна» та «Цветет миндаль», і якщо першу учасники читацького об'єднання «Дивослово» та читачі Каланчацької центральної районної книгозбірні вже мали нагоду перегорнути раніше, то друга вперше потрапила до рук зацікавлених відвідувачів книгорзбірні.
Збірочка «Цветет миндаль» оспівує красу природного ландшафту Криму, з яким автора пов'язує багато особистих спогадів...
Расцвечен берег сотнями огней,
И волны бьют о бере, с ветром споря,
И нет красивей места на земле,
Алушты, что лежит у моря.
Велич і краса кримської природи не залишають байдужим серце поета.
Плывут над Чатырдагом облака,
И корабли уходят в даль седую,
И светит мне огнями где-то Керчь,
Встречая, словно весть, волну крутую.
Мелодійні поезії, зібрані у книжечці «Цветет миндаль», цікаві читачеві не тільки описами природи, - то умиротвореної, то по штормовому бунтівної, а ще й тим, що на її сторінках з'являється ліричний герой, зі своїми переживаннями, сумнівами, сподіваннями і надіями...
Голос тихий, теплий, мелодичний
Слышен в трубке с шорохом дождя.
Девушка из темного безбрежья,
Выслушай, пожалуйста, меня...
Звичайно ж, на засіданні точилися розмови про рідну державу, про її тривожне сьогодення, перспективи розвитку і процвітання. Члени клубу «Дивослово» одностайні в своїх щирих побажаннях стабільності і добробуту любій Батьківщині і зичать натхнення, творчих злетів усім талановитим і замріяним громадянам України, бо:
Ми не зникли,
Не розійшлися по всім світі, -
Шепоче тихий вітер з Сиваша.
Не зникне українська нація ніколи,
Бо в кожнім з нас є степова душа...
До уваги відвідувачів літературно - мистецького залу бібліотеки керівник клубу І.П.Добровольська організувала перегляд збірничків останніх поезій учасників літературного об'єднання «Дивослово».
Матеріали про наших місцевих письменників та поетів та їх твори запрошуємо переглянути на сторінках нашого літературного блогу «Каланчак литературный»
Земля моя - то частка нашої єдиної України!

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС // Слава праці. – 2014. – №25 (27 черв.). – С.5.

"Смачна" професія - пекаря

Ми, учасники проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», дякуючи центру зайнятості, мали нагоду познайомитися з професією пекаря А розглянути її «з середини" на професюграфічній екскурсії нам допоміг копекгив ПАТ «Каланчацький комбінат хлібопродуктів*. Ми були приємно вражені, тут все по науці. Безперебійність роботи забезпечують елеватори і власні млини, які мелють борошно із пшениці вищих сортів. Серце цеху - дві тунельні газові печі виробництва України і Росії. Випікається широкий асортимент хлібобулочних виробів, який нараховує більше 50 найменувань.
Хлібний аромат відчувається іде перед входом у цех. А там... Проста очі розбігаються! Хлібини круглі, овальні, булки прості, булки здобні. Завиванці з начинкою, калачі, калачики обрядові, плетінки з маком, батони нарізні і бутербродні. А художньо оформлені короваї - як не намилуватись! Вони прикрашені колосками, виноградом, рушниками з весільними обручками, калиною, соняшником. Фантазія безмежна. Екскурсію провела нам Галушка Г.І. та цікаво розповіла про свою професію пекаря начальник цеху Артамонова Г.В. Учасники проекту ставили запитання, брали інтерв'ю та з цікавістю спостерігали за процесом виготовлення виробів. Екскурсія була цікавою і захопливою, особливо тому, що супроводжувалася демонстрацією всіх дій пекаря: від замішування тіста до відправки хлібин у печі. Ми отримали море вражень, відповіді на всі свої запитання і поласували смачними витворами мистецтва майстрів своєї справи. І, до речі, хочемо сказати, що у нас в Капанчаку відкрився фірмовий магазинчик - ПАТ "Каланчацького комбінату хлібопродуктів" зі смачною продукцією, до якого запрошуємо наших жителів скуштувати їхні вироби.

Учасники проекту ПрофіСтарт «Юні обирають майбутнє» // Слава праці. – 2014. – №25  (27 черв.). – С.4.

Торкнутися душі кожного через мистецтво

Темпи, якими розвивається сучасний світ змушують людину бігти навіть тоді, коли бігти не треба. Саме тому, у вирі буденних клопотів та проблем, виникає потреба у простому бажанні побути наодинці із собою та використати вільний час для задоволення духовних, культурних чи інших потреб. Та його завжди бракує. А коли він і з'являється, ми витрачаємо його на непотрібні речі: телевізор, комп'ютерні ігри.
Використовувати вільний час із користю та дарувати світу прекрасне завжди намагається молода майстриня Вишневська Дарина Вікторівна, з Каланчака. Вона займається вишивкою хрестиком та бісероплетінням, і вже має досить значну колекцію робіт, аби поділитися виготовленою власноруч красою із жителями нашого селища.
Долучитися до прекрасного, відпочити душею прийшло чимало людей різного віку та професій, однодумців, поціновувачів її таланту, до читальної зали Каланчацької ЦБС, на персональну виставку робіт під назвою «Чарівні візерунки Дарини Вишневської». Серед експонатів виставки було багато робіт із бісеру та вишивки не лише самої майстрині, а й її вихованців. Вишиті хрестиком маки, мушлі, тварини; оздоблена бісером та стрічками композиція «Пори року»; квіти, дерева та кошики, неперевершені прикраси, також виготовлені з бісеру -перехоплюють подих та вражають своєю красою і неперевершеністю! Всі роботи оформлені у техніці паспартута під склом, що надає їм ще більшої вишуканості.
Краще пізнати багатогранність таланту молодої жінки допомагали ведучі заходу - Молдован М.М. та Добровольська І.П., супроводжуючи короткими відомостями з історії, мистецтва та життя самої майстрині.
Розпочинала Дарина займатися рукоділлям ще з дитинства, навчаючись у Каланчацькій ЗОШ №2. Завжди і всюди намагалася виглядати неповторно та вирізнятися своєю оригінальністю, саме тому старанно та зі смаком добирала одяг і аксесуари. Закінчуючи школу, вона повністю оволоділа технікою макраме та в'язання гачком. Навіть почала в'язати сама собі одяг.
Будучи студенткою ПТУ зацікавилася бісероплетінням. Навчалася самостійно за посібниками, які допомагала підбирати мама. Варто зазначити, що дібрати кольорову гаму та матеріал завдання не з простих. Методом «спроб і помилок», із допомогою матусі, Дарина виготовляла свої перші «ластівки» - квіти, дерева, невеличкі картини. Наразі, скарбничка робіт із бісеру налічує 33 вишиті картини, виконані різними техніками.
Здобувши вищу освіту у Херсонському державному університеті (факультет трудового навчання), Дарина Вікторівна почала працювати у ДЮЦ. З 2006 року вона є керівником гуртка бісероплетіння, який відвідує понад 50 вихованців з різних шкіл. Зазначимо, що інтерес до цікавого захоплення прокидається не лише у школярів. Гурток також відвідують матусі і бабусі вихованців. Розвивати у дітей інтерес до рукоділля, спонукати до творчості, пошуку нових рішень та ідей е першочерговим завданням Дарини Вікторівни.
Присутніх на виставці дуже зацікавила робота "Вовки".
«Цю картину я присвятила найголовнішій людині у моєму житті - мамі» -, пояснила Дарина.
«Саме завдяки матусі я почала вишивати. Хоча першою, і особливо дорогою мені, стала робота під назвою «Вітрильник». Вона виконана великим хрестиком, після неї з кожним разом він ставав все менше і менше. Тепер я вишиваю лише маленьким хрестиком» -, розповідає майстриня. Замилування та зацікавлення викликала робота «Настенька», присвячена донечці. Взагалі, усі вишиті картини пронизані простими людськими почуттями - любов'ю, ніжністю, турботою. Дарина Вишневська вишиває скрізь: на роботі, вдома, бо це не просто захоплення, а душевна потреба.
Нещодавнім новим захопленням стали картини виконані у техніці «ізонитка» (нитяна графіка). Одна картина вже навіть встигла побувати на конкурсі та отримати позитивну відзнаку, що вкотре доводить багатогранність та різнобічність таланту Д.Вишневської.
Проте, це не єдиний конкурс, участь у якому приймали роботи вихованців та її власні. Зокрема, районна виставка «Букет замість ялинки», районний етап Всеукраїнської виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край», конкурс дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй», заочний конкурс «Космічні фантазії», обласна виставка «Дотик янгола»,- обласний конкурс творчості серед педагогічних працівників «На крилах творчості». Крім того, її роботи виставлялися на семінарі керівників гуртків позашкільних навчальних закладів. За всі ці конкурси Дарина Вікторівна має нагороди, відзнаки, призові місця, дипломи та грамоти. Зі словами «наш каланчацький край багатий майстринями» директор ЦБС Федкевич Н.В. вручила грамоту Дарині Вікторівні й побажавши нових творчих звершень, нагадала, що виставка триватиме місяць. Тож кожен, хто бажає відчути приємні моменти від споглядання прекрасного може прийти та відвідати виставку майстрині.
Зі свого боку ми бажаємо Дарині Вікторівні не зупинятися на досягнутому, поповнювати колекцію своїх виробів новими і новими шедеврами, нести красу людям та дарувати радість.

Єрмишко Оксана. Фото автора // Слава праці. – 2014. – №22 (06 черв.). – С.3.

Рідна матуся - наш ангел-охоронець!

День Матері та День сім'ї щемно та зворушливо від-святкували учасники читацького об'єднання "Старшокласник", учні 9-х класів Каланчацької ЗОШ №2, разом з своїми матусями та вчителями в читальному залі центральної районної бібліотеки.
Є гарна притча, перед тим, як народитись на світ, дитина сказала Богові: «Мені страшно, а чи зможу я?» - «Зможеш! Я дам тобі ангела». - «А як його звати? - «Це не важливо, ти будеш називати його «Мама».
І дійсно, як ангел - хранитель, розкривши над дитиною свої крила, мати намагається захистити і відгородити його від усіх бід, печалей та проблем. Вона все бачить, відчуває серцем навіть на відстані в тисячі кілометрів. Серце матері ніколи не помиляється.
У День Матері згадують світлу пам'ять і тих матерів, що відійшли у вічність, але завжди живуть у серцях своїх дітей. І не даремно ці обидва свята приходять до нас у травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у повітрі пташиний щебет, а теплий весняний вітер ласкаво овіває наші обличчя і наповнює пахощами квітів
У супроводі пісні, з хлібом і сіллю на вишитому рушнику діти запросили дорогих своїх гостей на величне свято - свято Божої Матері, матері України і нашої земної матері, яка дала нам життя.
На святі лунали зворушливі пісні та вірші, дивились відеоф ільми, підготували цікаву інсценівку легенди про матір -зозулю. Присутніх особливо вразила дитяча молитва до Божої Матері. А побажання щастя земного, здоров'я міцного, щиро лунали з вуст юних «старшокласників» своїм ріднесеньким матусям - берегиням роду, а ще домашнього тепла та затишку, родинного благополуччя... Протягом усього свята на адресу матерів лунали щирі, теплі слова нескінченної безмежної вдячності. Сльози любові, щастя, радості, взаєморозуміння та великої поваги стояли в очах всіх присутніх на заході - і дітей, і матерів, і вчителів, хвилювання передалося усім без винятку.
Але ми, діти, ніколи не зможемо повернути сповна своїй матері всієї тої любові та того піклування, які вона віддала нам, як би ми не намагались чи старались. Ми віддамо це вже своїм дітям. Такий закон природи, закон нашого життя.
Свято Матері закінчилося, але довго не змовкали пісні, вірші, теплі щирі побажання та поцілунки між найріднішими людьми - дітьми та матерями.

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС // Слава праці. – 2014. – №21 (30 трав.). – С.3.

С днем народження вітаєм рідну "Славу праці"!

У нашої Каланчацької централізованої бібліотечної системи широкий актив, дуже багато друзів, але районна газета «Слава праці» на особливому рахунку, це особливий друг, єдине періодичне видання нашого району, яке в бібліотеках користується неабияким попитом, а наша дружба та співпраця з газетою перевірена роками, десятиліттями...
Газета постійний наш помічник, колега, популяризатор наших акцій, конкурсів, фестивалів, святкових заходів, проектів та грантів, наших інновацій... Районний часопис висвітлює наші буденні справи, успіхи та досягнення, пише про активних читачів та відвідувачів, переможців конкурсів, про працівників - сьогоднішніх та ветеранів бібліотечної справи.
А ще незважаючи на свої проблеми, економічні труднощі, редакція газети дарує всім книгозбірням району передплату уже багато років поспіль, за що ми щиро вдячні.
«Слава праці» - не чорновик історії, а справжній літопис Калаичацького краю. Ще наші прабабці стверджували: якщо усне слово розчиняється у повітрі, то написане залишається, інколи навіки.
Наше життя щодня сповнене новими знайомствами, зустрічами, цікавими та неповторними людськими долями, про працю яких вона розповідає, успіхи яких вона прославляє, інформує про важливі і цікаві, приємні і не дуже події, нарікає на невдачі, розмірковує про високе і не забуває про буденне, повертає спогадами у минуле і мріє про майбутнє, щотижня робить новий запис в особистий щоденник Каланчацького району. Сила газети - у глибинному висвітленні проблем, що хвилюють жителів району, в широкому активі небайдужих дописувачів та вдячних читачів.
Района бібліотека з особливою старанністю зберігає, пропагує та надає в користування відвідувачам книгозбірні підшивки всіх номерів газети, які ми накопичили з 1967 року - з дня утворення Каланчацького району. (На превеликий жаль, попередні видання газети під назвою «Червоний Перекоп» з 1931 по 1966 рік у бібліотеці не збереглися.) До 100-річчя бібліотеки створено бібліографічний покажчик «Історія Каланчацької бібліотеки на сторінках періодичних видань 1967 -2012 роки» і налічує 705 публікацій.
У ці прекрасні травневі дні наша районна газета «Слава праці» щорічно святкує свій день народження і ми не залишаємось осторонь, а від щирого серця вітаємо «районку» та колектив редакції зі святом - 83 - річницею з дня заснування газети.
Замислимось на хвилинку - більше восьми десятків цікавих, наповнених неординарними подіями, років творчої праці... Кожний день, місяць, рік особливий, пам'ятний для невеликого колективу редакції. То ж хай і надалі наша газета буде найкращим другом, помічником, порадником, консультантом, «довідковим бюро», вісником нових гарних подій, розрадником у тяжкі хвилини життя та уважним співрозмовником у кожній організації, на підприємстві та в кожній родині.

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №18 (09 трав.). – С.11.

Вічна книга у родині

Щороку з приходом весни ми вшановуємо пам'ять Т.Г.Шевченка. У кожної людини є своя улюблена книжка, когось приваблюють пригоди, хтось віддає перевагу детективам, комусь подобається історія. Та є книжки особливі, які залишаються з нами завжди. їх не просто любиш - їх вважаєш найкращими друзями й порадниками. У сім'ї Стародуб, про яку я хочу розповісти, такою книгою вважають збірку «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Від батька Олександра Євстаховича, від матусі Тетяни Іванівни, які за фахом педагоги, успадкували любов до книги, до бібліотеки і їхні три доньки Юлія, Наталія та Катерина. Ще змалечку вони відвідували дитячу бібліотеку і багато читали. Батьки прищепили їм любов до природи, до знань, до Батьківщини, вчили дружити, бути чесними, справедливими. У цій родині книги читають постійно, мають свою велику домашню бібліотеку, в якій багато педагогічної та дитячої літератури, але на чільному місці лежить «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Якщо в сім'ї шанують книгу, то так до неї ставитиметься й дитина. Зараз бабуся з дідусем прищеплюють любов до книжок уже своїм онукам Андрійку та Сашку Петрикам. Як говорить Тетяна Іванівна, ми почали знайомство з віршами Т.Г.Шевченка ще коли мої онуки не вміли читати, не ходили до школи. Якщо мені треба було швидше вкласти спати увечері, то я вимикала світло і розповідала їм казки та вірші Т.Г.Шевченка, а дідусь Сашко, замість колискової співав їм «Реве та стогне Дніпр широкий», хоча Андрійко з Сашком аж лякались, бо дідусь співав басом (сміється).
Отже «Кобзар» Т.Шевченка був і, сподіваюся, буде особливою книгою для нас, українців. І не зважаючи на науковий прогрес і лазерні диски, збірка «Кобзаря» завжди буде в кожній українській родині.

Світлана Красновид // Слава праці. – 2014. – №15 (18 квіт.). – С.1.

Людина великої душі

Данина великої шани та  поваги  Валентині Володимирівні Олініченко, бібліотекареві Новоолександрівської сільської бібліотеки - філії Каланчацької ЦБС, яка віддала 42 роки сумлінної праці служінню бібліотечній справі в рідному селі, днями пішла на заслужений відпочинок, передавши естафету на посаду бібліотекаря Наталі Михайлівні Осипчук.
Одне покоління приходить на зміну іншому. Такий закон природи і нічого не вдієш... Сумно і шкода відпускати ветеранів на заслужений відпочинок, водночас вітаємо молоде покоління.
Один -єдиний запис у трудовій книжці Валентини Володимирівни Олініченко! Таке нечасто буває.
Ще маленькою дівчинкою вона закохалась в книжку, в читання, бібліотеку відвідувала майже щодня, перечитала все, що було в книгозбірні для її віку й, навіть, літературу для дорослих. І це було природно, адже в сім'ї улюбленим заняттям було саме читання та обговорення прочитаного довгими зимовими вечорами всією дружною родиною. Батьки дуже багато читали, давали рекомендації та поради щодо читання своїм дітям, а потім онукам.
Поріг сільської бібліотеки, як працівник, Валентина Володимирівна переступила молоденьким дівчам ще в далекому 1972 році і зразу ж зрозуміла, що тут друга домівка - тепло, тихо, затишно, море книг... Але пропрацювавши декілька днів, відчула, якщо працювати на совість - то читати ніколи, хіба що переглядати новинки, щоб мати уяву про нові надходження і вміло рекомендувати читачам - свої односельцям. Так і залишалась в бібліотечній атмосфері довгих 42 роки. Щодня на роботу не йшла - бігла, цікава справа до душі, юні читачі, малеча проходу не давала - організовувала гуртки, конкурси, ігри, змагання, голосні читання, літературні ранки, активістів возила на районні конкурси, в районній бібліотеці її вихованці часто перемагали, займали призові місця, в тому велика заслуга сільського бібліотекаря.
Підлітки приходили з різними питаннями, з проханнями про допомогу в написанні рефератів, контрольних, повідомлень. Тут найбільш допитливі завдяки бібліотеці та бібліотекарю пізнавали світ, розширювали знання добуті в школі, готувались до олімпіад...
А дорослим користувачам вона підбирала книжки на допомогу професійній діяльності, громадській роботі та для душі.
Скільки за роки роботи в бібліотеці її руками було оформлено книжкових виставок та на які тільки теми, скільки проведено масових заходів, скільки книжок перегорнуто, переглянуто, переставлено на бібліотечних полицях, скільки поколінь читачів задовольнили свої бібліотечні запити завдяки їй Валентині Володимирівні Олініченко!
Тепер ветеран пригадує, що були часи, коли вона не тільки обслуговувала користувачів в бібліотеці, а й носила книжки на виробничі дільниці - на ферми та польові стани, організовувала там пункти видачі літератури та проводила заходи, займалась переписом населення, брала активну участь у виборчих кампаніях, була агітатором та політінформатором, сапала городину, збирала помідори і, навіть, її змушували ходити по вулицям - збирати яйця та переписувати собак...
Скільки  районних,  обласних, регіональних та республіканських комісій довелось їй "пережити" й завжди її хвалили, ставили іншим за приклад, як потрібно працювати сільському бібліотекареві. А ще вона неоднаразово обиралась депутатом сільської радию І сьогодні, йдучи на заслужений відпочинок, вона з приємністю перегортає в пам'яті сторінка за сторінкою свого  життя, яке тісно пов'язане з рідною Новоолександрівською сільською бібліотекою, з рідним селом, його жителями, відвідувачами книгозбірні, читацькими династіями, активістами...
У Валентини Володимирівни чимало нагород за багаторічну сумлінну працю, але головним є велика повага і авторитет односельців та колег по роботі.
Естафету сільського бібліотекаря прийняла у неї Наталя Михайлівна Осипчук, молода односельчанка. Ми покладаємо на неї великі надії, є сподівання, що Наталя Михайлівна не зупинятиметься на досягнутому Валентиною Володимировною, а підніме сільську книгозбірню на новий шабель розвитку й надалі кращатиме, вдосконалюватиметься бібліотечне обслуговування в сільській громаді.

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці". – 2014. – №15 (18 квіт.). – С.3.

В чарівному світі іграшок

У секторі мистецтв центральної районної бібліотеки відбулась презентація виставки «Чарівний світ іграшок» з циклу «Світ моїх захоплень» - роботи учасників гуртка «Умілі рученята» Горьківської сільської бібліотеки - філії. Заглянемо в чарівний світ іграшок - світ м’якої іграшки, чудових виробів - ляльок, звіряток, тваринок та пташок, вироблених рученятами маленьких майстрів - гуртківців «Умілі рученята» під керівництвом та за допомогою керівника гуртка, бібліотекаря Антоніни Петрівни Демченко та представлених на виставці дитячої творчості в читальній залі центральної районної бібліотеки.
Найбільш активні учасники читацького об’єднання за інтересами - Настя та Каріна Овчиннікові, Олександра Грабарчук та Аліна Ільїна.
Виставку «Чарівний світ іграшок» та її презентацію підготувала бібліотекар центральної районної бібліотеки Маргарита Миколаївна Молдован при допомозі колег з відділу обслуговування та інтернет-центру.
До презентації виставки Маргарита Миколаївна підготувала цікаві пізнавальні матерііали про історію ляльок, їх види та призначення.
Учасникам заходу були показані відеоматеріали про перші фігурки ляльок зі слонової кістки, знайденої в Чехії, ляльки з дерева, глини, каменю та різних м'яких матеріалів - льону та вовни.
Але спочатку, в давнину, лялька не була іграшкою, вона відігравала дуже велику роль в обрядах життєвого циклу, служила символом переходу з одного стану в інший. Проводи зими супроводжувалися спалюванням опудала Масляної, що уособлювала собою все старе, а її знищення було запорукою народження та утвердження нового.
Крім виставки учасникам заходу запропонували переглянути відеоматеріали про ляльку - мотанку, цікаво було дізнатись про створення та призначення. Виявляється, що перша лялка-мотанка з'явилась майже 5000 років тому, вона здавна була оберегом і захищала дім, господарство, сім'ю від всіляких негараздів.
Першими глядачами виставки та презентації стали учні молодших класів Каланчацької ЗОШ N 2 (класний керівник, активний відвідувач  бібліотеки Г.Д.НІгачова). Діти дізнались, які різні бувають ляльки - дуже великі та малесенькі, з дерева, тканини, соломи, кори дерев, а ще з кукурудзи й паперу, але всі вони цікаві. А ще кожна лялька має своє ім’я... Ім’я їм дає дитина та існують ляльки з однаковим ім’ям - Матрьошки.
До зустрічі з «Цікавим світом іграшок» учні взяли з собою улюблені іграшки, які беруть з собою в школу, з якими майже не розстаються, навіть вночі. Бібліотекар М.М.Молдован запропонувала дітям розповісти про свої іграшки, виявилось багато бажаючих... Цікаві розповіді дітей... І кожен отримав цукерку в подарунок за представлення своєї іграшки. Багато ще чого дізнались юні відвідувачі виставки - презентації, та найбільше їх зацікаавила сама виставка. З захопленням розглядали присутні іграшки, пошиті рученятами горьківських дітлахів, іграшок - справжніх шедеврів народного мистецтва. Дивлячись на них, навіть припустити не можна, що вони виготовлені не на фабриці, а звичайними школярами разом з бібліотекарем.
Однакових іграшок немає. Якщо придивитись у вираз їх очей, міміку, погляд - виразно просліджується їх «настрій, характер, стан душі» - у них свій, неповторний світ, нагадує світ живих істот, їх проблеми, життєві ситуації, співіснування тощо.
Загляньте у світ іграшок і ви будете підкорені їх красою, чарівністю та привабливістю, забажаєте розглядати їх знову й знову, потримати в руках, помилуватись й зовсім не важливо скільки вам років, якого ви віку - ви доросла людина, чи зовсім юна - іграшки ваблять всіх без винятку.
Керівник гуртка, Антоніна Петрівна Демченко, заняття проводить щотижня, взимку, як холодно, то у себе вдома. У будь-яку погоду поспішають юні майстрині на заняття улюбленого гуртка «Умілі рученята», навіть, в дощ та ожеледицю не було пропущено жодного засідання. А як втомлюються умілі рученята, бібліотекар пригощає їх чаєм з печивом, тістечками та булочками, іноді учасники гуртка й самі вдома напечуть смачненького й біжать до бібліотеки виготовляти іграшки та смакувати запашний чай з виробами з тіста, теж виготовленими своїми руками, діляться та обмінюються рецептами їх виготовлення. А Антоніна Петрівна розмірковує, що, напевне, скоро буде створено ще один гурток в бібліотеці, то буде «Умілі кулінарочки», адже у них стільки бажання розвивати свої уміння, стільки оптимізму, стільки нових планів та задумів, стільки фантазії, і акумулює цю любов до творчості, спрямовує та заохочує - сільський бібліотекар Антоніна Демченко. Подальших успіхів вам, юні таланти та наша дорога колего!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №14 (11 квіт.). – С.3.

У майбутнє із наймолодшими іде пророк зорі

Тривають Шевченківські дні. День народження і день смерті поета стоять поряд, а між цими датами 47 років життя... Життя, яке стало символом і гордістю українського народу. Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Великий Кобзар по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність Вітчизни, честь і гідність народу.
Обласний марафон читців «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря» - серед учнів 1-11 класів на Херсонщині розпочався у січні і триватиме до 19 грудня 2014 року. Його організували до 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка Департамент освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації спільно з КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради. Мета проведення марафону - популяризація творчої спадщини Кобзаря, виховання молодого покоління громадян України у дусі патріотизму та відданості національним культурним цінностям, підтримка дитячої творчості.
Згідно складеного плану проведення заходів у нашій школі на початку лютого виступали учні 1 -3 класів, де звучали безсмертні рядки великого поета, у яких духовну велич і красу народу Шевченко підніс на найвищу височінь.
Шостого березня пройшли авторські поетичні читання, в яких взяли участь не тільки учні школи, а й відвідувач сільської бібліотеки, жителька нашого села Тамара Смолякова.
Члени бібліотечного гуртка підготували виставку - вікторину «Тарасовими шляхами», з якої можна почерпнути немало важливих знань, які пригодяться учням у подальшому навчанні, житті, тому що Шевченко для нас це не тільки те, що вивчають у школі, а й те, чим живуть. Провели свято для учнів початкових класів «Стежками творчості генія».
Проведені заходи допоможуть пізнати багато цікавого про геніального українського поета і художника, пам'ять про якого ніколи не вмре в людських серцях. Ми вчимося у Тараса шанувати і любити рідну землю, рідний народ, рідну мову, рідну матір, вчимося говорити українською мовою за допомогою чудової поезії Тараса Григоровича.
Протягом березня нашу школу на районних конкурсах представляли: конкурс читців «Поетичний вінок Кобзареві» Делікатна Ю (Зкл.), Раківська Дар'я (4 кл.), Піддуба Олена (9кл.), конкурс творів «Обєднаймося ж, брати мої» (Стремедловська М), «Поетичний вернісаж» (Стахурська Ю., Михайлов К., Раківська Д.), конкурсі малюнків «Акварелі райдуги» (номінація «Твори Шевченка очима дітей» -Буря С., Тодорчук Р.).

с.Олександрівка, Н.Митковська, бібліотекар // Слава праці. – 2014. – №12 (28 берез.). – С.2.

Стежками рідного краю

У читальній залі Каланчацької центральної районної бібліотеки проведено інтелектуальну гру - подорож по рідній Херсонщині «Стежками рідного краю» для учнів старших класів. Доброю традицією в нашій бібліотеці стало проведення різноманітних пізнавально - розважальних заходів для різних категорій та вікових груп користувачів книгозбірні. Наразі читацьке об'єднання за інтересами «Старшокласник» зібралося, щоб провести своєрідну інтелектуальну гру - подорож по рідній Херсонщині за темою «Стежками рідного краю» з нагоди 70 - річчя утворення Херсонської області.
Засідання підготували та провели активісти читацького клубу, його керівник -бібліотекар О.П.Качур, бібліотекарі відділу обслуговування, вчителі та учні 9-тих класів Каланчацької ЗОШ № 2.
Познайомити присутніх із найцікавішими маловідомими сторінками історії селища, поглибити знання учнів з історії краю, підкреслити вагомість внеску діяльності відомих людей у його розвиток, сприяти вихованню бережливого ставлення й почуття гордості до історичної спадщини, бажання продовжувати традиції, зберігати й примножувати надбання наших предків мав на меті цей захід, який розпочався під звучання гімну рідного Каланчака.
З самого малку ми чуємо слова: «...люблю своє село, свій рідний край...» Але чи усвідомлюємо ми, що вкладаємо в ці слова? Адже це так природно й просто - любити своє село, край, де ти народився, де зростаєш і міцнієш, край, де живуть твої батьки, рідні, друзі та знайомі, край, де прийшло до тебе перше кохання...
Можливо, це засідання «Старшокласника» стало поштовхом для того, щоб по-новому глянути на своє рідне селище, селище де твоє коріння, коріння твоїх батьків.
У сиву давнину сягає історія нашого краю, яка містить в собі багато цікавинок. Кожна місцина, кожна вулиця, кожне селище мають власне обличчя, назву, історію. В літопису Херсонщини є чимало призабутих і цікавих сторінок, до яких ми і спробували зазирнути. Допомагали нам у цьому ведучі краєзнавчого турніру - Валерій Плаксенко та Ганна Дворна, а відшукували маловідомі стежки команди у складі: Т. Глухенко, В.Дмитренка, Н. Кондратюк, М. Скорохода, О.Харченка, А. Холодієвої. Гра - подорож складалася з декількох цікавих інтелектуальних маршрутів. У найвідповідальнішому, останньому маршруті краєзнавчого турніру команди отримали завдання з текстами віршів поетів - земляків, присвячених рідному краю. Треба було правильно вставити пропущені слова. Блискучі літературознавчі знання і здібності до логічного мислення та рифмування продемонстрували обидві команди.
Учасники читацького клубу «Старшокласник» побували у світі природи, культури, поезії рідного краю, здійснили подорож в минуле і зрозуміли, що можуть пишатися його історією.
А ще засідання зацікавило юнаків та дівчат глибше вивчати історію рідної Херсонщини, її обряди, традиції, етапи розвитку, досягнення та успіхи, популяризувати серед друзів та однолітків.
Історія рідного краю - історія країни, вивчаймо та просуваймо її історичні надбання!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №12 (28 берез.). – С.3.

Любов до книги - над усе

13 березня 2014 року у Каланчацькій районній бібліотеці відбувся II етап обласного конкурсу "Найкращий читач - 2014", участь в якому брали кращі читачі з усіх шкіл району 6, 7, 8 класів. Перший етап конкурсу проводився шкільними та сільськими бібліотеками району.
Цей конкурс здобув популярність у юних книголюбів. З кожним роком во більше дітей беруть у ньому участь.
У II етапі конкурсу взяли участь 38 дітей. Змагання проводились у таких номінаціях: артистичне представлення улюбленої книги, конкурс ерудитів, найкращий читацький щоденник. Членам журі було важко визначит переможців,але вони достойно оцінили  конкурсантів.
Переможцями II етапу конкурсу стали: учениця 6 класу Новопавлівської ЗОШ І-IІІ ступенів Вінтовкіна Вероніка; учениця 7 класу Каланчацької ЗОШ I-II ступенів Гюрджян Карина; учениця 8 класу Мярненської ЗОШ I-III ступенів Ляшко Ольга саме вони представлятмуть Каланчацький райjy у III етапі обласного коyкурсу "Найкращий читач 2014" у Херсоні.
Усі учасники та переможці були відзначені дипломами Каланчацької  районної бібліотеки для дітей та після підбиття підсумків конкурсу діти мали можливість поспілкуватись між собою за «солодким столом».

С. Красновид // Слава праці. – 2014. – №12 (28 берез.). – С.6.

Шановні Каланчакці та гості району!

Запрошуємо вас до читального залу центральної районної бібліотеки на презентацію та фотовиставку - експозицію «Чарівний світ іграшок»
для дорослих та дітей. На виставці будуть представлені роботи клубу за інтересами «Умілі рученята- Горьківської сільської бібліотеки - філії. Презентація відбудеться 20 березня 2014 року о 13.00,  а виставка триватиме протягом місяця. Ласкаво просимо!

// Слава праці. – 2014. – №11 (21 берез.). – С.2.

Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко 

Видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч - Тарас Григорович Шевченко був людиною всебічних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість присвячені народу. Життєвий шлях носив Тараса по Україні, Росії, Європі. Але в нього було одне «кохання та пристрасть» - рідна Україна.
Каланчацькою кримінально-виконавчою інспекцією, районним Центром соціальних служб сім'ї, дітей та молоді, центральною районною бібліотекою, з нагоди святкування 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря, для засуджених, які перебувають на обліку Каланчацького районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції 6 березня 2014 року спільно проведено ознайомлювальну лекцію в приміщенні читального залу Каланчацької ЦРБ. Тут було облаштовано три експозиції: «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко», «Живописних справ майстер» та «Людина великої долі».
Зі сторінок книжок та журналів на нас дивляться фото і портрети Шевченка різних років життя, його найближчих друзів, коханих жінок, малюнки, що дають уявлення про творчість митця та його трагічну долю.
У захоплюючій розповіді бібліотекар ЦРБ Яковлєва Н.В. торкнулася як загальновідомих фактів біографії поета, так і невідомих сторінок його життя, ілюструючи оповідь представленими експонатами. Запропонувала слухачам самим перегорнути сторінки видатних творів поета, а також видання біографів.
Наостанок, запросила всіх бажаючих оформити читацький квиток та користуватися бібліотечним фондом району.

Інспектор Каланчацького районного підрозділу Скадовського МВ КВІ УДПтС України в Херсонській області капітан внутрішньої служби О.Г.Ткаленко // Слава праці. – 2014. – №11 (21 берез.). – С.3.

У нашім "домі" ситно та цікаво

В останній день лютого в сільській бібліотеці відбулося перше в цьому році засідання жіночого клубу "Альтаїр". Хоч і зібралося нас не так багато, як хотілося, але нам не було сумно. Під смачнющі млинці з різними начинками ми говорили про... ЧАЙ!
Дізналися стільки корисного, познайомилися з його історією, видами. І звичайно не обійшлося без ігор та конкурсів. А ще кожного присутнього чекав млинець - сюрприз, у вигляді млинцевої лотереї. Ми дізналися, що кожного чекає в цьому році, який у кого характер. Звичайно, не обійшлося і без обговорення ситуації, що склалася в нашій країні.
Але ж життя триває, будемо сподіватися і вірити в краще.
Долових зустрічей, шановні Альтаїрівці.

З повагою бібліотекар Новопавлівської сільської бібліотеки Шаваровська Л.М. // Слава праці. – 2014. – №11 (21 берез.). – С.4.

Учасники клубу цікавих зустрічей побували в чарівній країні у "Квіткової феї"

На земній кулі мешкають сотні тисяч видів рослин. І почесне місце серед них займають квіти. Важко собі уявити, як збідніло б наше життя, наша планета Земля, якби зникли на ній квіти. Вони - символ любові і вірності, символ поваги і вічної пам'яті. Квіти - красива прикраса нашого житла. Навіть маленький букетик квітів надає кімнаті святковий вигляд, створює піднесений настрій. На превеликий жаль, живі квіти не довговічні. Але люди можуть творити дива. Вони навчилися створювати штучні квіти, наслідуючи самій природі. Це - велике мистецтво, зі своїми суворими правилами і законами, які дозволяють добиватися максимальної схожості, розкривати природну красу кожної квітки, підкреслюючи її характерні деталі й особливості. На заняття в Клубі цікавих зустрічей, який працює при районній бібліотеці для дітей, (учні 7-Б класу Каланчацькії ЗОШ№1,кл. кер. Валуєва Н.В.) було запрошено Сухіну Валентину Володимирівну, яка володіючи спостережливістю, смаком, добре освоїла методику виготовлення штучних квітів із ниток. Діти побачили всю цю красу на виставці. Тут і весняні квіти іриси, тюльпани, ніжні фіалки та хризантеми, всі вироби різного забарвлення, з тичинками, листячками. А освоївши це мистецтво, можна складати букети.
Взимку так хочеться, щоб скоріше настала весна. Тому Валентина Володимирівна і творить таку красу. Іще вона цікавиться і виробами з солоного тіста . Тісто - чудовий матеріал для мистецтва, і українці здавна його використовують. Навесні майже по всій Україні господині віками печуть з тіста «жайворонків», і посилають з ними дітей закликати весну та пташок з вирію. До того ж, солоне тісто несе в собі масу позитивної енергетики. А ручна робота - це духовна робота, вона цінувалася у всі часи!

Світлана Красновид // Слава праці. – 2014. – №10 (14 берез.). – С.3.

Кобзареві присвячується

В дні перемог і в дні поразок, Щасливі дні і в дні сумні Іду з дитинства до Тараса, Несу думки свої земні. Коли в душі моїй тривога, Коли в душі пекельний щем, Іду до нього, до живого У всесвіт віршів і поем. Крізь вітер злий карбую кроки І чую серцем кожну мить, "Реве та стогне Дніпр широкий", Щоб розбудити всіх, хто спить.
Новопавлівська сільська бібліотека провела цикл заходів, присвячених 200 - річчю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Найперше в бібліотеці оформлено книжкову виставку. Серед учнів молодших класів оголошено конкурс на кращий малюнок по творам Кобзаря. Для дорослих користувачів бібліотеки підготовлено захід про життя і творчість Тараса Григоровича.
У заході задіяні актив бібліотеки: Єрух Оксана Володимирівна, вчитель Новопавлівської ЗОШ, учні школи та члени жіночого клубу «Альтаїр». Багато пісень поета покладено на музику і звучать гарні пісні, які і будуть супроводжувати весь наш захід. А ще зал прикрашатимуть чудові роботи Возної Ганни Григорівни, активної читачки бібліотеки. Ганна Григорівна частий наш гість і з задоволенням дає нам свої роботи для оформлення залу. Ще в планах створення відео роликів по творам Великого Кобзаря, година цікавих повідомлень по невідомим фактам із життя поета та літературна вікторина по творам для учнів школи.
Про це Ви завжди можете почитати на нашому блозі http:/internetlabreri/blogspot.com/
Завдяки Федкевич Надії Василівні, директору КаланчацькоїЦБС, жителі села мають можливість користуватися інтернет послугами вже 4 рік. То ж ласкаво запрошуємо відвідати наш блог і познайомитися з роботою Новопавлівської сільської бібліотеки.

// Слава праці. – 2014. – №9 (07 берез.). – С.3.

"Шановні працівники газети "Слава праці!" !  Ми, члени бібліотечного гуртка«Атаманочки», постій­ні читачі нашої районної газети. Дуже любимо її читати, якщо у кого немає можливості собі передплатити до­дому газету, то ми знаємо, що вчасно її отримує наша сільська бібліотека безкоштовно. Затакий подарунок ми вам всі дуже вдячні. Я вирішила написати про своїхпо­друг - «Атаманочок», так як у нашому колективі у лютому відзначали день народження Грицуняк Наталія Андріївна (07.02) та Щедрінова Галина Олександрівна(19.02).

Галина Александровна!
Звучит официально.
Для мужа и сестры так просто Галя!
Для «Атаманочек» и Галя и Галина!
А 19   февраля  у  Гали именины.
Как все дети подрастала, в школу бодренько шагала,
Подросла ещё немножко - в техникум она пошла.
Там и мужа Коленьку нашла.
Подружились,   повстречались и уж больше не расстались.
И с дипломами в село к нам приехали давно.
Родились и два сыночка, крепеньких, как два дубочка!
Есть Галинке чем гордиться, сыновья пошли учиться.
Взрослыми давно уж стали, в дом невесток привели.
Деток славных завели.
Внуков уж давным-давно возят к бабушке в село!
Старший сын военным стал, младший - тоже не отстал.
Дети -  внуки,  правнучка, сыновья - очень славная семья.
Галя - тоже мастерица, что сготовить, что-то спечь,
Всех огоньком своим зажечь.
Солнышко в окно взглянуло, лучиками поиграло.
Галю в комнате искало, посветило, поискало
И нашло на кухне Галю.
Галя здесь с утра хлопочет, опозориться не хочет.
Ждет домой она гостей - и друзей и сыновей,
Там сестра с семьей заскочит, поцеловать сестренку хочет
И поздравить, и обнять, и здоровья пожелать.
Бодрой быть, не унывать.
Заводная наша Галя, заводная, как юла
Настроенье всем поднимет, и сама всегда бодра.
Любит Галочка трудиться, и с цветами повозиться.
Розы во дворе цветут, а там - пионы пораскинули бутоны.
Здесь и астры и ромашки, порассыпали рубашки.
Куст калины - бульдонеж, словно тут страна чудес.
От весны до холодов, полон двор всегда цветов.
Галя щедрая душою, всем всегда помочь готова.
Мы желаем Гале тоже, лет на 40 быть моложе.
Зал читальный не бросать, песни петь, стихи читать.
Чтобы годы не считала, старость, чтоб не подступала.
И была всегда красивой, доброй, милой и счастливой.

Я получилиа приглашенье, придти домой на 1один час,
на день рожденья к Наташе Грицуняк.
Сейчас мы видимся не часто, как хотелось!
Смешно и грустно, хотя мы рядышком живем.
Лет тридцать пять, как знаем мы друг друга.
Совпали интересы - стихи и песни, книги, и часы досуга.
Работа в садике, и дальше в школе,
Свела работа  нас, объединила.
А там впервые я услышала, узнала,
Когда Наташа мне свои стихи читала.
Читала тихо, чуть смущаясь.
Тетрадкой -тихо прикрываясь.
Как будто душу мне открыла.
Как будто крыльями взмахнула.
И в лирику меня втянула.
И обоюдное признанье, что с лирикою я не расстаюсь.
Пишу украдкою стихи, И никому не признаюсь.
А почему не признавалась? Стеснялась чувства показать
И осуждения боялась.
Теперь, как будто легче стало на душе,
Ушел осадок, и нас сдружил с Натальей садик.
Наташа повар, я просто -няня.
Работа, коллектив детсада, но мы прекрасно ладили.
А дальше - школа, новый школьный коллектив
И снова вместе мы сидим -
На праздники, и дни рожденья вместе отмечаем
Под чай, компот и кофе мы дерзаем.
Для нас важней было и есть общенье,
Хватает чая нам с печеньем.
Сегодня   вот   пришли   на праздник,
С юбилейным днем рожденья подругу поздравить.
Чтобы бодрая была и не болела!
Здоровье, чтоб с тобой дружило
Никогда не подводило.
Чтоб с мужем жили до 100 лет,
Без слез, без горя и без бед.

Т.Смолякова, с. Олександрівка  // Слава праці. – 2014. – №9 (07 берез.). – С.10.

Актив бібліотеки - до ювілею Великого Кобзаря!

Активісти читацького об'єднання «Спілкуймось!» дуже активно готується до проведення чергового засідання «Музи Генія-кохані жінки Т.Г. Шевченка» до 200-річчя Великого Кобзаря.
Клубу людей поважного віку «Спілкуйось!» Каланчацької центральної районної бліотеки, ще як створювався у 2009 році, лучно дали назву «Спілкуймось!» і, вивилось, не випадково. Адже спілкуючись, його учасники обговорюють план засідань на рік, спілкуючись, його активісти готугься до кожного наступного засідання й самі засідання проводяться не вимушено, в теплій атмосфері спілкування...
Ось і  днями найбільш активніші члени та рада клубу відклали всі свої домашні срави, щоб обговорити наступне засідання, підготувати його цікавим, змістовним, захоплюючим... Воно, дійсно, буде дуже цікаве для кожного, адже готується літературний вечір по темі «Музи Генія - кохані жінки Великого Кобзаря» до 200 - річчя з дня його народження. Тема майбутнього засідання дуже цікава, вона збагатила знання, розширила уявлення про видатного українського письменника, поета та художника, його характер, його душевні переживання, мрії, сподівання, страждання, любов...
З душевним трепетом підбирали активісти читацького об'єднання матеріали, сторінка за сторінкою, відкривались нові факти життя Великого Кобзаря. Підібрали фільм, музику, пісні на слова поета та про нього, портрети жінок, створені самим Шевченком - художником. З великим задоволенням читали та обговорювали його інтимну лірику, спогади самих жінок, які стали його музами... Сміливо та відверто висловлювали та відстоювали свої думки та бачення заходу, в спілкуванні сперечались, адже у кожного є своє бачення й хочеться показати одноклубникам дійсно цікавий і неповторний захід, щоб зворушив душу, зацікавив, спонукав до читання творів Великого Кобзаря та літератури про його життєвий та творчий шлях.
Активісти все обговорили до дрібничок, навіть, - в якому порядку представити матеріал, хто цього разу буде ведучим вечора, костюми учасників, оформлення залу, запрошення тощо. І, звісно ж, почали репетиції інсценівок, адже це засідання, як і більшість попередніх, проводиться з елементами театралізації.
А готують літературний вечір - керівник клубу Валентина Кучерова та актив : Валентина Данько, Євгенія Петренко, Алла Рощук. Зінаїда Тишнюк, допомагають бібліотекарі Наталя Яковлєва та Наталія Хребір.
Літературний вечір «Музи Генія - кохані жінки Великого Кобзаря» планується провести 28 лютого о 14.00. Крім учасників читацького об'єднання, запрошуємо односельців та гостей району, всіх бажаючих на цікаве літературне дійство з нагоди 200 -річчя Великого Кобзаря.
ЛАСКАВО ПРОСИМО !

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №8 (28 лют.). – С.5.

Пишуть вдячні

Працівники районної бібліотеки для дітей висловлюють щиру вдячність всім працівникам слідчого відділу Каланчацького районного відділу внутрішніх справ за розкриття злочину в крадіжки комп'ютерного обладнання. Особлива подяка оперуповноваженому сектору карного розшуку лейтенанту Косенку Андрію Сергійовичу. Нехай в вашому житті завжди буде мир, спокій та злагода.

// Слава праці. – 2014. – №8 (28 лют.). – С.10.

Шевченкіана родини Соценко

Є на Херсонщині селище Каланчак. Якщо їхати по трасі в напрямку Криму, відкривається чудовий, суто український краєвид - у долині стоять будинки, навкруги поля... Краєвид нагадує Шевченкові рядки:
Село! І серце одпочине: Село на нашій Україні - Неначе писанка, село.
І хочеться мені познайомити всіх з родиною Соценко, яка вже не одне покоління е читачами районної бібліотеки для дітей, У цій родині підростає уже четверте покоління, в якому шанують слово нашого великого Кобзаря. Старійшина цього роду Соценко Ніна Степанівна, має доньку Наталію Григорівну та трьох онуків: Тетяну, Сергія та Ольгу, має і правнучка Юрчика.
За фахом Ніна Степанівна вчитель російської мови та літератури, має більше 40 років педагогічного стажу, та в свої 85 років знає на пам'ять майже всього «Кобзаря» Т.Г.Шевченка, і цього навчає свого маленького правнучка Юрчика.
Бабуся Ніна дуже любить своїх онуків, та найбільше маленького правнучка, Юрчик на даний час не ходить до дитячого садочка, тому бабуся йому багато читає, співає з ним українські пісні, загадують один одному загадки.
Він у свої чотири рочки теж напам'ять розказує вірші «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати», він знає хто такий Шевченко, що в цьому році йому буде 200 років від дня народження, що його ще й називають Кобзарем.
У цій сім'ї стало традицією довгими зимовими вечорами перечитувати улюблені твори ТГ.Шевченка «Катерину» , «Наймичку», «І золотої й дорогої...», «Думи мої, думи мої...» Ці твори великого Кобзаря хвилюють душу, вчать любити Україну, свій народ, рідну мову. Ніна Степанівна говорить: як можна не любити його творчість, це видатна особистість, я просто обожнюю поеми Шевченка, до речі, вони і сьогодні досить сучасні. Я перечитую його вірші, і «проводжу паралелі» в сучасній дійсності. Він, як пророк, передбачив багато, що відбувається зараз. Т.Г Шевченко для мене герой, символ України. Він патріот своєї держави. Якщо б наші політики стали би перейматися долею України так же як і Т.Шевченко, то усі проблеми нашої держави були б вирішені, і вона стала б самою багатою, квітучою, розвинутою...
Отже, нехай же в кожній хаті на чільному місці лежить «Кобзар», хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка, щоб слово Тарасове світило старому і малому, щоб слово його не забутеіІ нині, вічно ходило по Україні.

Світлана Красновид // Слава праці. – 2014. – №7 (21 лют.). – С.5.

Книга - морська глибина

Книги - морська глибина,Хто в них пірне аж до дна, Той хоч і труда мав досить, Дивнії перли виносить.
Пірнути у ці глибини - це велике щастя для кожного свідомого й освіченого, хто прагне досягти й осягнути істину життєвої мудрості. Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції... Книга - мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.
У ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів. До шкільної та сільської бібліотеки завітали дошкільнята з Новоолександрівського ясел-садка «Сонечко», які в майбутньому .сподіваємось, стануть читачами цих бібліотек.
Спільно бібліотекарі провели для малюків екскурсію поличками бібліотечних надбань "З книгою дружити - в світі любо жити". Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання, які підготував для них працівник читального залу. У читальній залі є чимало дитячих періодичних видань, серед яких: «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Долоньки» та ін. Для вихователів теж є чимало корисної інформації, яка повною мірою висвітлена у таких журналах, як: «Початкова школа», "Початкове навчання та виховання", «Розкажіть онуку», «Палітра педагога» та газетах: «Дитячий садочок», «Початкова освіта», «Шкільна бібліотека».
Мета  екскурсії  полягає у розвитку інтересу до читання, бажання  слухати,   виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше - викликати бажання стати активними читачами. Вихователь Новоолександрівського ясла - садка.

Вихователь Новоолександрівського ясла-садка «Сонечко» Меркотан С.І. // Слава праці. – 2014. – №6 (14 лют.). – С.4.

Земля могутня силою батьків. Великий дар дається людині - бути татом!

Днями наша бібліотека одержала чудовий подарунок - літературно - художнє видання, збірник віршів, оповідань, есе про Тата від упорядника і редактора, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України Марії Йосипівни Баліцької з Тернопільщини.
Відкривають збірник роздуми о. Мартина Хоміва: «Величний дар - бути Татом !» і далі такі поетичні та філософські, такі теплі та зворушливі, такі ніжні та бентежні оповідання, есе, вірші...
У передмові до збірника говориться: «Татові» - колективний Гімн тернополян найдорожчій Людині із вдячністю за подароване Життя.
Книга «Татові» об'єднала 100 авторів - письменників, літераторів, творчих особистостей, які сотворили 133 присвяти: поетично І віршовано, есе і оповідання, сповідь і замилування, - немов посадили Сад Пошанівку Тата, у якому також росте напутнє Слово священика, повчально - виховне Слово науковця - педагога, і Слово пошанівку батьків - зі Святого Євангелія.
Кожне деревце - особливе. Кожна праця - Богу мила, Усе добре примножує радість. І повчально - великою є радість бути Татом.
У тій радості закладена могутня сила єднання, глибинна мудрість віків, працьовитість, вражаюча відданість і любов серця...»
І дійсно, минає дитинство, ми дорослішаємо, покидаємо родинне гніздечко, пропливають роки, десятиліття, іноді, так складається в житті, що за повсякденними справами, проблемами, клопотами та негараздами ,.. - все нам ніколи, поїхати, відвідати, подзвонити, відвідати на цвинтарі, пом'янути добрим словом ... , нажаль ми черствіємо душею ...
А в бібліотеках ми проводимо цикли заходів до Дня Матері, до Міжнародного жіночого Дня 8 березня, до Дня сім'ї й все про рідну Матусю. Ми часто згадуємо Маму, вклоняємось їй, її світлої пам"яті ... , а про Тата ..., дійсно, у нас мало пишеться, згадується...
У книжці порушено, дійсно, дуже важливу та зворушливу тему - цікаву, конче потрібну - щоб не черствіли ми душею та наші діти й онуки !!!
Давайте замислимось, що для нас Тато! Ось що думає з цього приводу Оксана Коваль, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психологічних та педагогічних дисциплін Тернопільського НЕУ: «За що ми можемо подякувати своєму татові: За те, що:
- дав нам життя.
- жертовність і мудрість.
- радів нашим успхам, але ніколи не штовхав до них.
- допомагав, коли міг, піклувався про наші матеріальні та духовні потреби.
- навчив відрізняти правду від брехні, до якої відносив: жалість до себе, осуд інших людей, обговорення людини, якої не було поряд.
- був прикладом в усьому.
- любив нас, був справедливим і тактовним, поважав нашу гідність.
- години щирого спілкування.
- спогади про власне дитинство і розуміння усіх наших вчинків.
- навчив цінувати життя, дякувати Господу за усі блага, радіти кожній хвилині і кожному маленькому успіху.
- стремління допомагати усім, кому ми здатні допомогти, співчувати у прикрощах та радіти за успіхи близьких.
- випробування, життєві уроки, за безцінний досвід...
За що дякувати своєму таткові - вибирайте самі. Та пам'ятайте, що ранню старість і хворобу татові приносять не тільки праця, утома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі, яких завдаємо ми, діти.
Тож, вдячність - це пам'ять серця, подяка за добре ставлення, за допомогу. Учімось бути вдячними татові: говорити теплі слова, робити добрі справи і, впевнена, легкість, взаєморозуміння і доброта завжди буде у кожному домі, а головне - у кожному серці. Будьмо вдячними!».
Від щирого серця ми вдячні Марії Йосипівні Баліцькій, за Чудову Книжку, з якою можна познайомитись в читальній залі центральної районної бібліотеки. Своїх користувачів та відвідувачів книгозбірні ми запрошуємо на її презентацію, яка відбудеться у травні цього року, надіємось, що на це літературне свято приїде до нас і Марія Йосипівна.
Для нашої бібліотеки це літературно-художнє видання - дійсно, дуже цінна знахідка!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2014. – №6 (14 лют.). – С.5.

Всеукраїнський конкурс дитячого читання "Книгоманія -2014"

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України, де є загальноосвітні навчальні заклади II ступеня та/або бібліотеки.
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2002 року. Участь можуть брати усі охочі учні 6, 7, 8 класів. Головною метою конкурсу є заохочення дітей до систематичного читання художньої літератури, а також підвищення  соціального значення бібліотек.
Під час Конкурсу учасники читають книжки і нотують прочитане у спеціальних щоденниках. Переможцями стають діти, які зможуть цікаво і грунтовно переказати і проаналізувати зміст прочитаних книг. «Книгоманія-2014» — це:
• Чудова нагода долучитись до наймасштабнішого конкурсу дитячого читання в Україні.
• Можливість   проявити себе у громадській діяльності.
• Нові цікаві і корисні знайомства  з  журналістами, видавцями, бібліотекарями,    педагогами, письменниками України.
• Можливість виграти подорож до Львова на Міжнародний  дитячий фестиваль у травні і відвідати безліч цікавих подій.
Конкурс проводиться в три етапи:
1-й етап (28 січня - 28 лютого) проводиться в дитячих і/або в сільських бібліотеках.
2-й етап 13 березня 2014 року у Каланчацькій районній бібліотеці для дітей
3-й етап (24-30 березня) обласний.
Переможці 1 і 2 етапів  здобувають  звання відповідно «Найкращий читач бібліотеки» і «Найкращий читач району/міста». Переможці 3 етапу отримують звання «Найкращий читач України» і головний приз - поїздку до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», котрий є складовою Міжнародного дитячого фестивалю. Під час фестивалю Книгоманія переможці конкурсу мають насичену програму зустрічей з письменниками, конкурсів, квестів та інших розваг.
У минулому році наші читачі, які вийшли переможцями в 2 етапі, а це Кляпко Анастасія - читачка з Новопавлівської сільської бібліотеки філії та Голота Віктор з Гаврилівської бібліотеки філії, мали можливість брати участь у З етапі «Найкращий читач» в м.Херсоні.
Запрошуємо всіх любителів читання до участі в конкурсі!

Світлана Красновид, завідуюча дитячої бібліотеки // Слава праці. – 2014. – №4 (31 січ.). – С.5.

Спадщина Великого Кобзаря

У рамках реалізації  завдань Президента України щодо належної підготовки  до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 15 січня 2014 року в Каланчацькій центральній бібліотеці представлено тематичні виставки творів Т.Г. Шевченка, приурочених пам'ятній даті.
Дані виставки поділені на три блоки.
Перший блок цієї виставки - «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко», який має три розділи: «Слово про Кобзаря», «Поет, прозаїк, художник», «Живий у правді віковій». В даному блоці зібрані матеріали, що розповідають про життєвий шлях поета, сюди увійшли роботи вчених-шевченкознавців (Леонід Больщаков, Петро Жур, Євген Кирилюк та інші). Також тут можна ознайомитися з творами самого митця: поезії, повісті, малюнки, листи. Останній розділ цього блоку виставки містить праці сучасних письменників, присвячені Великому Кобзареві. Другий блок тематичної виставки «Живописних справ майстер» розповідає про Шевченка-художника, талановитого маляра, рисувальника, гравяра, скульптора. Тут можна побачити репродукції відомих картин Т.Г.Шевченка: «Катерина», «Циганка-ворожка», «Марія» тощо. Також представлені і пейзажі, зокрема «Аскольдова могила», «Почаївська лавра з півдня» та ін. Але найбільше вражають портретні роботи художника: «Портрет Ганни Закревської», «Портрет Тетяни Катеринич» та ін.
«Настінний калейдоскоп з життя Т.Г. Шевченка» - третій блок виставки. В ньому висвітлені найвагоміші події у житті Великого Кобзаря: переїзд до Польщі, викуп з кріпацтва, навчання в Академії художеств, солдатчина... Також тут можна ознайомитися зі спогадами про Т.Г. Шевченка його сучасниками та послідовниками.
Виставка буде цікава та корисна викладачам, учням, а також широкому колу читачів. Отож, Каланчацька центральна бібліотека всіх мешканців району запрошує переглянути, ознайомитися з виставкою.

// Слава праці. – 2014. – №3 (24 січ.). – С.5.

Робота бібліотек помітна

- Вона насамперед полягає у вивченні та задоволенні інформаційних потреб користувачів; у виявленні пріоритетних груп користувачів (людей з особливими потребами) для створення бази даних, вивчення їх потреб, інтересів та захоплень з метою надання бібліотечних послуг за місцем проживання, саме з огляду на ці завдання ми продовжуємо участь в акції «Бібліотека іде в люди».
У рамках акції бібліотекар пропонує жителям села новинки періодичних видань, з яких можна дізнатися про соціальні ініціативи Президента «Діти - майбутнє України», «Якісна доступна медицина», «Добробут старшого покоління». Обладнано тематичну поличку «Сьогодні у світі», на якій представлено періодичні видання про найактуальніші проблеми сьогодення. Газети «Час Регіонів», «Таврійський Регіон», «Слава праці» отримує бібліотека безкоштовно.
При сільській бібліотеці створено клуб «Атаманочки». Засідання проводяться згідно плану.
Клуб «Атаманочки" створений у жовтні 2011 року для того, щоб об'єднати читачів, які часто відвідують бібліотеку; які люблять книгу та читання, у єдиний творчий колектив. Щоб проводити різноманітні цікаві заходи для жителів села, щоб вони могли з гордістю говорити: «Наша бібліотека - це місце, де цікаво, весело, комфортно».
До Новорічних свят оформлено тематичну поличку «Прийшли до нас три празники в гості», на якій представлено матеріал про народні звичаї, традиції святкування Різдва Христового.
На виставці «Від народної скарбниці відвертаться не годиться» представлено вишивки наших односельців Руденко Валентини Іванівни та Михайлової Надії Петрівни серветки, наволочки-1956,1957,1970 рр. Відвідувачі змогли побачити вишиті рушники 1910 року (робота бабусі Михайлової Н.П.), 1949 року (робота мами Руденко В.І).
Під час святкового засідання членів клубу «Атаманочки» 10 січня до нас у бібліотеку завітали з Привільського сільського будинку культури народний український етнографічний колектив «Українські вечорниці» (художній керівник Тимошенко Наталія Вікторівна) з цікавою розважальною програмою. Колядники побажали присутнім здоров'я, добра, злагоди і миру, а жива Коза наворожила цьогорічний врожай: «Де Коза ходить, там жито родить».
Усім було весело, настрій піднесений, бо настав блаженний день, який дає нам віру, що з народженням Ісуса в наші оселі прийдуть нова радість, надія, добробут і злагода..
Обладнано тематичну поличку «Сьогодні у світі», на якій представлено періодичні видання про найактуальніші проблеми сьогодення.

Н. Сергієнко // Слава праці. – 2014. – №3 (24 січ.). – С.6.

У Каланчацькому районі презентовано виставку «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко»

У рамках реалізації завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 15 січня 2014 року в Каланчацькій центральній бібліотеці представлено тематичну виставку творів Т.Г. Шевченко та про нього, приурочених пам'ятній даті.
Експонати виставки поділено на три блоки.
Перший блок - «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко» - має три розділи: «Слово про Кобзаря», «Поет, прозаїк, художник», «Живий у правді віковій». У даному блоці зібрані матеріали, що розповідають про життєвий шлях поета, сюди увійшли роботи вчених-шевченкознавців (Леонід Больщаков, Петро Жур, Євген Кирилюк та інші). Також тут можна ознайомитися з творами самого митця: поезії, повісті, малюнки, листи. Останній розділ блоку містить праці сучасних письменників, присвячених Великому Кобзареві.
Другий блок тематичної виставки -«Живописних справ майстер» - розповідає про Шевченка-художника, талановитого маляра, рисувальника, гравера, скульптора. Тут можна побачити репродукції відомих картин Т.Г. Шевченка: «Катерина», «Циганка-ворожка», «Марія» тощо. Також представлено і пейзажі, зокрема: «Аскольдова могила», «Почаївська лавра з півдня» та ін. Але найбільше вражають портретні роботи художника: «Портрет Ганни Закревської», «Портрет Тетяни Катеринич»тощо.
«Настінний калейдоскоп з життя Тараса Шевченка» - третій блок виставки. В ньому висвітлені найвагоміші події  у житті Великого Кобзаря: переїзд до Польщі, викуп з кріпацтва, навчання в Академії мистецтв, солдатчина... Також тут можна ознайомитися зі спогадами про Т.Г. Шевченка його сучасників та послідовників.
Виставка буде цікава та корисна викладачам, учням, а також широкому колу читачів. Отож, Каланчацька центральна бібліотека всіх мешканців району запрошуе ознайомитися з її експонатами.

// Наддніпрянська правда. – 2014. – №2 (13 січ.). – С.24.

Про В'ячеслава Чорновола дізнається читач

Дуже приємно, коли наші бібліотеки поповнюються безцінними книжковими фоліантами не лише за рахунок держави та спонсорських коштів, а й дарувальників та читачів. Так з року врік збільшується фонд Каланчацької ЦБС, її 16 сільських та селищних філій.
Лише останнім часом районна книгозбірня поповнилася 8 томами першого видання «Вибраних творів» В'ячеслава Чорновола. На черзі - ще два останні томи. Крім цього дарунка, бібліотекарі отримали про цю особистість книги та матеріали на DVD -  неупереджені розповіді про зародження Народного руху в Україні й провідну роль його голови В'ячеслава Чорновола та його вірних соратників у становленні незалежної української державності. - За подарунок ми щиро вдячні Павлу Гавришу, голові обласної організації Народного руху України, та Міжнародному благодійному фонду В'ячеслава Чорновола, - сказала Надія Федкевич, директор ЦБС. - В'ячеслав Чорновіл постав перед дорослими та дітьми як відомий, так і невідомий справжній син і патріот України. Його життя й літературна спадщина вперше відкрилися перед нашим читачем. Також ми маємо ксерокопії унікального документа з архівів колишнього КДБ «Окупанти без маски» та документальне дослідження «Хроніка нищення української мови: факти та коментарі».
Останнім часом до книгозбірні вже не вперше надійшли збірки поезій Марії Баліцької, журналістки та письменниці з Тернополя.

Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №52 (26 груд.). – С.20.

Оточені увагою і турботою

У Каланчацькій ЦБС повною мірою реалізовується загальнодержавний проект «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах військової загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами». За словами директора районної книгозбірні Надії 'Федкевич, ЦБС та 14 сільських і селищних бібліотек-філій реалізують конкретний план заходів з прибулими з Луганської та Донецької областей, їх виявляють у сім'ях, вивчаючи побутові умови та невідкладні потреби. Мета - надати конкретну допомогу».
До слова, дві родини з Донеччини і Луганщини, а це четверо дорослих та двійко дітей, знайшли тепло й турботу в оселі Євгени Юдіної, бібліотекаря Хорлівської філії ЦБС. А працівники районної книгозбірні для дітей беруть шефство над іншими дітьми, котрі переїхали в причорноморський район зі сходу України.

// Новий день. – 2014. – №45 (06 листоп.). – С.16.

Тиждень против тероризму

У Каланчацькій ЦБС та 14 книгозбірнях району під девізом: «Тероризм - страхіття нашого сьогодення. Зупинимо його!» організовуються масові заходи з читачами. У літературно-мистецькій залі районної бібліотеки, наприклад, увагу десятків відвідувачів, а це - не лише жителі містечка, а й відпочивальники з багатьох куточків України та біженці з Донбасу, привертають увагу книжкова виставка та перегляди періодичних видань. Їхні назви говорять самі за себе: «Тероризму - ні!», «Тероризм - головна проблема людства», «За мир, спокій і щасливе життя», - уточнила Олена Гриценко, завідуюча відділу обслуговування ЦБС. - Проводять масові заходи бібліотекар Маргарита Молдован та методист Валентина Бабічева».

// Новий день. – 2014. – №41 (09 жовт.). – С.24.

"Успішна справа"

Незаперечний факт: бібліотекарі Каланчацької ЦБС завжди в творчому пошуку. Свої знахідки нових форм з обслуговування читачів та масово-розважальні заходи вони в першу чергу адресують мешканцям рідного Причорномор'я, і тепер працівники районної та сільських книгозбірень беруть активну участь в обласному конкурсі бібліотек «Успішна справа». Директор ЦБС Надія Федкевич розповіла: «Наші працівники Ольга Гаврам і Наталія Хребір у відділі вільного доступу до інтернету запровадили новий напрям інформаційно-довідкової робота з відвідувачами. Сподіваємося, що він став корисним і важливим для всієї громади району».

// Новий день. – 2014. – №33 (14 серп.). – С.16.

"Земля могутня силою батьків"

Цікаве хвилююче театралізоване дійство "Земля могутня силою батьків», що відбулося в читальній залі КаланчацькоїЦБС (директор Надія Федкевич), організували активісти книгозбірні за активної участі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» (директор Наталя Ботвінко). «Драматичний колектив центру (керівник Наталя Походай), вокальний ансамбль «Южаночка» та соліст Олександр Крайнов Партизанського СБК, учениця Каланчацької ЗОШ № 1 Ліана Дуркота, бібліотекар ЦБС Ірина Добровольська та інші створили атмосферу поваги й вдячності до рідного батька, - розповіла Надія Федкевич. - Масовий захід безпосередньо організувала та разом із читацьким активом провела Валентина Кучерова, бібліотекар ЦБС. Юнь так майстерно втілила сценічний образ рідного батька, що діти й дорослі не могли не замислитися над тим, ким стали для них найдорожчі на світі мама і тато». Безцінним помічником у втіленні творчого задуму стала книга «Тато» Марії Баліцької, талановитої журналістки й письменниці з Тернополя. Літераторка не лише тісно співпрацює з каланчацькими бібліотекарями, а й надіслала їм свою книгу з дарчим написом.

Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №28 (10 лип.). – С.19.

Тиждень молодіжної книги

У КаланчацькІй ЦБС гостинно запросив учнівську, студентську та робітничу молодь «Тиждень молодіжної книги», що отримав своє продовження в інших цікавих масових заходах. Про актуальність тижня книги свідчать акції та зустрічі, що були проведені та проходять у його рамках: акція «Бібліотека йде в люди», літературно-мистецькі гостини "Літературні скарби Херсонщини», «Легенди причорноморського краю», «Читай, поки молодий» та інші. За словами директора ЦБС Надії Федкевич, у районній та сільських книгозбірнях оформлені книжкові виставки художніх творів поетів та прозаїків Херсонщини, місцевих талантів тощо. Патронують тиждень молодіжної книги бібліотекарі відділу обслуговування ЦБС Олена Гриценко, Наталя Яковлєва та Маргарита Молдован. А Ольга Качур залучила всіх бажаючих до книжкового світу молоді клубу за інтересами «Старшокласник». Цей клуб вона пл ідно очолює не один рік.

Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №22 (29 трав.). – С.18.

Надихнула поезія Кобзаря

«Музи генія - кохані жінки Великого Кобзаря» - таку назву отримав літературний вечір, що відбувся в просторому читальному залі Каланчацької ЦБС. Крім учасників клубу, людей поважного віку «Спілкуємось!», порадували мистецькими знахідками учасники драматичного колективу дитячо-юнацького центру (керівник Наталя Походай). А ліричні пісні за поезіями Тараса Шевченка задушевно виконували вихованці дитячої школи естетичного виховання Вікторія Шередько та Денис Крайнов, а також викладач цієї школи Лариса Шередько.
«Без творчого запалу працівників ЦБС Валентини Кучерової, Наталі Яковлєвої, Ольги Гавран, Наталії Хребір та Олени Гриценко красиве дійство багато б втратило,  - переконана директор ЦБС Надія Федкевич. -Людську симпатію завоювали активні читачки, котрі артистично перевтілилися в «коханих жінок Кобзаря», Це Валентина Данько, Євгенія Петренко, Алла Рощук, Зінаїда Тишнюк та бібліотекар Наталя Яковлєва».

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №16 (17 квіт.). – С.18.

"Долі об'єднала бібліотека"

КЗ «Каланчацька ЦБС» оголосила літературний конкурс "Їхні долі поєдналз біблютека». До участ! в ньому запрошуються учнівська та студентська молодь, освітяни, господарі эемлі, медпрацівники та всі бажаючі. За словами директора ЦБС Надії Федкевич, дорослі і діти можуть спробувати власні сили в написанні різножанрових літературних творів. Перші твори вже розміщені на сайті районної книгозбірні і були надруковані на сторінках райгазети «Слава праці».
- Авторитетне журі, до складу якого ввійшли провідні фахівці бібліотеки та активісти клубу «Дивослово», намага.ться объєктивно оцінити творчий доробок конкурсанта, - запевнила директор районної бібліотеки. - На переможців чекають дипломи та подарунки.

підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №10 (06 берез.). – С.16.

Краща бібліотека року

У КЗ «Каланчацька централізована бібліотечна система» підбито підсумки конкурсу «Краща сільська бібліотека-2013». Роботу кожної оцінювали за такими критеріями, як співпраця з місцевою громадою, діяльність клубів за інтересами, проведення масових заходів, залучення коштів спонсорів-меценатів та іншими. Кращою бібліотекою року визнана Олександрівська.  Її завідуюча Наталя Митковська постійно організовує та проводить цікаві масові заходи з юними та дорослими читачами. Тут також став популярним клуб за інтересами «Атаманочка», розвиваються плідні партнерські зв'язки з сільською громадою, немало зроблено, аби книгозбірня стала світлим обличчям рідного села. «Наталю Митковську в урочистій обстановці було нагороджено грамотою та цінним подарунком - настінним годинником, - розповіла Надія Федкевич, директор ЦБС. Відзначені Новопавлівська й Горьківська сільські бібліотеки (завідуючі Лариса Шаваровська та Антоніна Демченко)».
Як завжди, бібліотечні працівники причорноморського району підготували за участі читачів цікаві заходи на Новий рік та Різдво.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №1 (02 січ.). – С.15.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930