за 2012 рік

З малесенької хати-читальні - до сучасної книгозбірні

Є дати та події в історії нашого району, які є визначними. До таких дат можна сміливо віднести 100-річчя Каланчацької бібліотеки. Цей ювілей - добра нагода, щоб підбити підсумки минулого, дати оцінку сьогоденню і поринути в майбутнє. Про історію нашої бібліотеки можна говорити безкінечно, адже за цей час вона трансформувалася у сучасний інформаційний центр громади, який працює на рівні світових стандартів, оснащений сучасним технічним обладнанням. На сьогодні бібліотечний фонд налічує майже 200 тисяч примірників, серед яких є чимало рідкісних, старовинних та дорогоцінних книг, підшивки періодичних видань і навіть нашої районної газети «Слава праці» з 1967 року.
Цікавим є те, що колектив бібліотеки склав та віддрукував випуск бібліографічного покажчику «Каланчацька бібліотека на сторінках періодичних видань» (1967-2012рр - 695 дописів).
Тому урочистості, присвячені ювілею бібліотеки, мали особливо святковий характер. У зв’язку з технічними проблемами дане дійство довелося перенести із затишного просторого залу на парапет районного Будинку культури. Але активний та творчий колектив бібліотеки не розгубився і захід відбувся в атмосфері тепла, дружби та добра.
Багато прийшло шанованих гостей, друзів на свято - перший заступник голови райдержадміністрації - Шу мей Олександр Іванович, начальник відділу освіти - Машинська Олена Іванівна, заступник голови районної ради - Котелевич Микола Миколайович, секретар селищної ради - Харченко Світлана Іванівна, завідуюча відділом культури та туризму райдержадміністрації - Лапенко Ірина Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи - Авраменко Людмила Сергіївна, друзі-колеги з Каланчацької дитячої бібліотеки, Скадовської ЦБС, з усіх сільських бібліотек нашого району та багато колишніх співробітників, ветеранів, друзів та просто шанувальників книгозбірні.
Свято супроводжувалося виступами талановитих аматорів нашого селища. Для багатьох присутніх став відкриттям беззаперечний талант бібліотекарів, котрі можуть і співати, і танцювати, і грати різні театральні ролі. Тому, їх ак­тивний, гарний, творчий, ініціативний керівник - Федкевич Надія Василівна цьо­го дня мала чудову нагоду, щоб відзначити усіх своїх працівників нагородами, квітами, почесними грамо тами та грошовими преміями. Нині бібліотека - одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвтницьких установ не тільки району, області, а й країни. Завдяки активістам бібліотечного руху вона взяла участь у Всеукраїнських та Міжнародних акціях, проектах та конкурсах, одержала перемогу в шести проектах, які принесли їй світове визнання. Це шість великих перемог - шість грантів, які значно покращили матеріально-технічне становище бібліотеки. Вона є безпосереднім учасником обласних конкурсів, акцій, фестивалів, інноваційних майданчиків й майже завжди здобуває перемогу.
Багато інновацій за спиною колективу: сектор мистецтв, виставки та презентації народних умільців, письменників та поетів Каланчацького краю; літературний театр «Библио-Арт»; успішно працюють клуби та об’єднання за інтересами «Старшокласник», «Дивослово», «Спілкуймось»; бібліотечний блог в Інтернеті: влроваджено Буккросинг (вільне плавання книг); складено літопис бібліотечної справи з 1912-2012 рр.; створена книга пошани кращих читачів; створено музейну експозицію розвитку бібліотечної справи в районі та багато інших цікавинок. Наша бібліотека сьогодні - це осередок добра, комфорту, відпочинку та спілкування. І в цьому заслуга,  перш за все, Надії Василівни та колективу Тож нехай впевнено крокують шляхом творчості і визнання працівники районної книгозбірні у її другому столітті.

Світлана Суганяк

Вірш посвята до 100-річного ювілею бібліотеки
О, Боже! Невже їй сто літ?
А збоку поглянеш - юначка.
Так молодо дивиться в світ
Очима ще юних читачок.
Хтось скаже - хранилище книг.
Слова в ріг баранячий скруте
Ніхто й не торкнеться до них
Навіщо? Коли є комп’ютер.
А в нім швидкісний інтернет...
Та я заперечити мушу,
Бо книга - це гострий багнет!
Бо книга - це щит нашим душам!
Я книжечку в руки беру...
Хто цінність її проміря?
Все те, що підвладне перу
Не вирубає й сокира!
Працюють прекрасні жінки,
Де книг позолочені теки.
Хранять для нас мудрість віки
На полицях бібліотеки.
Таку Бог їй долю зкував,
Щоб люд міг тут книги читати.
Відсвітилася вікова, Увіншана славою дата!

Анатолій Суганяк // Слава праці. – 2012. – №44 (02 листоп.). – С.3.

Вклонюся низько тобі жінко!

Жінка-величне, дивне,ніжне слово, Тобі вклоняємось сьогодні знову, Ти господиня гарна,
Добра, ніжна мати,
Яка не може жити в світі марно,
Все вміє і все хоче знати.
Такими поетичними рядками 15 жовтня 2012 року бібліотекар Світлана Частило розпочала тематичний вечір, присвячений всесвітньому дню сільської жінки, який проходив у Новокиївській сільській бібліотеці. Разом з колективом «Горлиці» .танцювальними колективами та дітьми,які декламували слова, присвячені мамам, бабусям і сільським жінкам.
Прекрасними словами привітала гостей свята голова сільської ради Нещасна Олена Пилипівна. Бажала їм міцного здоров'я сімейного затишку та благополуччя.
Своїми веселими піснями ансамбль «Горлиця» зачаровував слухачів.До святкової програми був включений виступ юних танцюристів під керівництвом Репак Віри. А далі частували жінок, дарували їм квіти. Дякували сільським жінкам за їхню нелегку долю.
По закінченні всі учасники і запрошені гості співали українських пісень. Згадували молоді роки свого життя. Задоволені і щасливі вони поверталися до рідної домівки. З впевненістю, що про них лам' ятають, що їх не забули.

Бібліотекар Новокиївської сільської бібліотеки // Слава праці. – 2012. – №44 (02 листоп.). – С.4.

Книжковий храм

Вже вересень відходить від причалу На крилах літо понесли лелеки А в нас сьогодні професійне свято Всеукраїнський день бібліотеки

Такими словами ведучі Стахурська Ю., Кіперчук О. розпочали відкритий урок читання, який пройшов в Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів напередодні 30 вересня.
Відзначаючи Всеукраїнський день бібліотек, ми змінюємо зиичмо уявлення про бібліотеку і привертаємо увагу громадськості, як до важливого інформаційного і культурно-освітнього центру.
Розпочався день з інформаційної години. З цією метою було оформлено стенд «Інформаційний калейдоскоп: з історії заснування бібліотек і створення книг».
Проведено екскурс в історію розвитку бібліотек. З цією метою відбулися бесіди:
- «Перші бібліотеки України та їх засновники» (1-4 класи);
- «Писемність та створення книг в Україні» (9-10 класи);
- «Історія створення книги» (5-8 класи).
Для найменших читачів у бібліотеці обладнано книжкову виставку «Казкове царство - мудре господарство» і проведено гру-змагання «Відчиняє двері казка».
Враховуючи вікову та психологічну особливість читачів - учнів 3-4 класів, проведено гру-змагання «Хто багато читає, той багато знає».
Членами гуртка «Юний книголюб» (Кузьменко С, Кузьменко О.) представлено комп'ютерну презентацію «Місце зустрічі-бібліотека».
Для середнього та старшого шкільного віку учні 9 класу підготували свято: «Моя бібліотека - храм науки і добра».
Мелодійно звучали пісні у виконанні Білошицької О., Савчук А., Сотнікової П., Стахурської Ю., Шуліки В., Кравченко Т.
Вірші читали: Грицуняк В., Кіперчук Очаківський В., Цибанюк Я.
Імпровізовану сценку «Храм науки І добра» у виконанні баби Палажки і баби Параски представили брати - учні 11 класу Кузьменко Саша та Сергій.
На свято завітали і старше покоління жителів села, які з захопленням сприйняли святкову програму.
Активісти бібліотеки на свято запросили ветерана бібліотечної справи Олександру Никифорівну Зикову, яка більше 20 років пропрацювала у нашій сільській бібліотеці. Для неї прозвучали побажання:
Хай Бог милосердний з високого неба дарує усе, чого Вам треба,
а Матінка Божа - цариця свята - дарує щасливі і довгі літа.
Для старшокласників підготовлено виставку «Витоки духовної культури», а година цікавих повідомлень під назвою «Книги-ювіляри» привернула увагу усіх без винятку читачів.

На знімку: Зикова О.Н. в нижньому ряді справа п'ята. Н.Митковська - бібліотекар, с.Олександрівка // Слава праці. – 2012. – №40 (05 жовт.). –С.4.

Нова перемога - нові подарунки

Каланчацька централізована бібліотечна система примножує свої здобутки в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, визначаючи свої кроки у майбутнє.
Ось і нещодавно в обласному конкурсі «Інноваційний майданчик», який проводився обласним управлінням культури та туризму і обласною універсальною науковою бібліотекою ім.О.Гончара до Всеукраїнського дня бібліотек, каланчацькі бібліотекарі здобули перемогу.
Наша районна книгозбірня представила інноваційний проект Лідерів бібліотечної справи України «Бібліотека звітує перед громадою», у якому основну увагу приділено виявленню та поширенню ефективних форм бібліотечного досвіду та творчих ініціатив, підвищенню соціального статусу професії, посиленню державної та громадської підтримки працівників бібліотек.
Незалежне журі високо оцінило цей проект глобального    бачення    перспектив розвитку тієї галузі, за якою майбутнє інформаційного обслуговування, інновацій та прогресу, вручивши каланчакцям телевізор, магнітолу та бібліотечку нової сучасної літератури вартістю понад 1200 гривень.
Вітаємо переможців! Так тримати!

// Слава праці. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.1.

Олександрівські "Атаманочки"

На початку жовтня у нашій країні відзначається День ветерана та День людей поважного віку.
У нашому селі проживають ветерани війни, праці: учасники бойових дій - 4 чол.; учасники війни - 15 чол.; діти війни - 83 чол.; одинокі люди похилого віку - 8 чол.; ветерани праці - 36 чол.;матері-героїні - 8 чол.;
При сільській бібліотеці організовано клуб за інтересами «Атаманочки». У цьому році, у жовтні, ми святкуємо річницю його заснування.
На протязі року у клубі організовано відкриті засідання, наприклад, різдвяні вечорниці, вечір відпочинку «Уклін тобі, бабусю рідна», вечір-зустріч поколінь «Ми всі сьогодні кланяємось низько всім, хто прийшов і не прийшов з війни», на які запрошували всіх односельців, колектив місцевої школи, дитячого садка.
Дякуючи родині Хандусенко Ліди Григорівни, наш бібліотечний фонд поповнився серією книг у 28 томів «Світові бестселери» від газети «Аргументи і факти».
Наша постійна читачка Шкуро Ірина Сергіївна передплатила нам періодичні видання: «Факти і коментарі» для дорослих, а для маленьких читачів газету «Журавлик».
Приватний підприємець Буганова Оксана Леонідівна придбала господарчий інвентар та канцелярські товари.
Закльопний Сергій Іванович поставив нам нові сучасні вхідні двері.
Члени клубу - творчі, відкриті, талановиті люди, які радіють життю, люди, які допомагають іншим своїми думками, досвідом, знаннями, люди, які вірять, що єдність, позитив і любов творять чудеса.
Нелегким було життя у них, вони - діти воєнних років. На їхню долю випали голод, війна, розруха.
Підчас наших зустрічей, засідань, дивлячись на них, спостерігаючи, я помічаю, що всі вони повні ентузіазму. Саме у них є той заряд бадьорості та оптимізму, якого нам у повсякденній роботі іноді не вистачає.
Інколи здається, що жодні негаразди не змусять їх скніти вдома, вони - небайдужі, ініціативні, активні громадяни нашої сільської, Олександрійської спільноти. Атаманочки, як і 20, 30 років тому, «в строю», переживають за будь-які зміни в країні, завжди переймаються нашими проблемами, хочуть, щоб нам жилося краще, щоб у наших сім'ях панувала злагода і добробут.
Саме їхніми руками, саме завдяки їм наше село розцвітає з кожним роком.
Наша «атаманочка» Грицуняк Наталія Андріївна любить поезію, пише власні вірші. її вірш пропонуємо вашій увазі.

Вірш «Атаманочки»
Присвята членам клубу «Атаманочки»

Як подивлюсь я на вас, атаманочки,
Серце до болю щемить.
Ви встаєте усі на світаночку,
А сонечко наше ще спить.
Ваші руки за вік натрудилися,
І на скронях у всіх сивина.
Може доля легка вам приснилася,
а насправді - важкою була.
Вас війна гартувала снарядами,
Коли були ви ще зовсім малі,
Не світило вам сонце і з молоду,
і були у вас тяжкії дні.
Вас доля кидала, не жаліючи,
І батьків забирала війна,
Похоронки отримували
й плакали,
Не жаліла нікого вона.
Всі підростали й чекали
Благодатний й щасливий день,
Коли сонечко засвітить яскраво,
Коли горе впаде з ваших плеч.
А тепер як у сні все те мариться,
Ви прожили життя,
натрудилися всі,
А дітям, щоб нічого не забулося,
Все розказуєте про
ті страшнії дні.
І тепер ми зібрались,
здружилися,
Місце зустрічі призначаємо всім:
У клуб за інтересами
«Атаманочки»
Йдіть скоріше ви, щоб
весело жить.
Дружба єднає нас, радує,
Тут ми співаємо різних пісень,
Спілкуємося, радимося
і забуваємо,
Про негаразди, проблеми
щодень.
Хай доля щаслива вам стелиться,
Хай усмішка радує всіх,
Хай життя у вас всіх процвітає,
Хай щастя приходить
в ваш дім!...

Наталя Митковська - бібліотекар, с. Олександрівка // Слава праці. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.6.

Каланчацькій бібліотеці - 100 років!  Мудрість книг і щедрість серця

Є дати та події в історії нашого району, які є визначними. До таких можна сміливо віднести 100-річчя Каланчацької бібліотеки.
Ювілей - добра нагода, щоб підбити підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.
Каланчацька районна бібліотека завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку нашого селища та району, її історія бере свій початок ще з XX століття, а саме з 1912 року, саме тоді з'явились перші відомості про невеличку бібліотеку в селі Каланчак з книжковим фондом до п'яти тисяч примірників, її історія насичена цікавими сторінками. Це був і перший заклад культури на каланчацькій землі. Своєю появою вона зобов'язана прогресивній інтелігенції села. Велику роль вона відіграла в подоланні неграмотності...
Відтоді промайнуло 100 довгих років. За цей час бібліотека трансформувалася у сучасний інформаційний центр громади, обладнаний новітніми комп'ютерними системами та підключеними до всесвітньої мережі Інтернет. На сьогодні бібліотечний фонд налічує майже 200 тисяч примірників, серед яких є чимало рідкісних, старовинних та дорогоцінних книг, цікавих подарунків з автографами, підшивки періодичних видань, зокрема районної газети «Слава праці» з 1967 року...
... Сьогодні своє 100-річчя бібліотека відзначає в одному з кращих будинків Каланчака - районному палаці культури. Гарна алея в центрі селища веде до зібрання мудрості і щедрості, де на першому поверсі розмістилась центральна книгозбірня району, з читальним залом та абонементом, книжковим районним сховищем та Інтернет — центром, методичним відділом для всіх бібліотек району та відділом мистецтв, музейною експозицією розвитку бібліотечної справи в районі та багато-чисельними читацькими об'єднаннями та клубами за інтересами ...
Та бібліотека не лише видає книги чи періодичні видання, надає довідки та інформації з будь-якої галузі знань, задовольняє найвимогливіші запити постійних користувачів та відвідувачів книгозбірні. Вагомий та багатосторонній її внесок у створенні умов для розвитку інтересів, пошуку друзів, на допомогу освіті та вихованню, вирішенню багатьох довідкових, правових, соціальних, юридичних та комерційних питань жителів громади.
Нині бібліотека - одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвітницьких установ не тільки району, області, а й країни. Участь в Всеукраїнських та Міжнародних акціях, проектах та конкурсах принесла їй світове визнання. Для жителів району та області - це і депозитарій краєзнавчих матеріалів, методичний та координаційний центр для всіх бібліотек, центр одержання інформації, цікавого спілкування та змістовного дозвілля.
Каланчацька бібліотека заслужено визнана бібліотекою державного значення!
У рамках святкування 100-річчя запрошуємо на заходи «Ювілей храму та душі»:
- Цикл книжкових виставок „Каланчацька бібліотека: історія, сьогодення, погляд в майбутнє";
- Святковий  кінозал  «Наші улюблені  кінофільми» та «Наші презентації»;
- Читацька конференція «Каланчацька бібліотека з погляду історії» 28 вересня 2012 року об 11 годині;
- Театралізоване свято „Каланчацькій бібліотеці - 100 років: історія успіху». 28 вересня о 14 годині;
- Районний конкурс на кращий   віршований   або   прозовий твір про бібліотеку, книгу та бібліотекарів   (вік  учасників  не обмежений, умови участі в бібліотеці, переможці будуть нагороджені дипломами та подарунками) .Протягом травня - вересня 2012 року;
- Районний конкурс читацьких об'єднань та клубів за інтересами «Місце зустрічі - бібліотека» (Перший етап обласного конкурсу) 21 червня 2012 року о 10.00 годині;
Крім того, плануємо видати друковані матеріали : буклети -путівники, календарі, книжкові закладки, нанести логотип бібліотеки на ручки, пакети, створити відеофільм «Наша бібліотека», підготувати фотоматеріали про бібліотеку.
Протягом року планується широке висвітлення роботи бібліотеки, її історії, традиції, новації та перспективи розвитку, проведення урочистостей на сторінках обласних ЗМІ, в районній газеті «Слава праці» та у всесвітній мережі Інтернет, на наших бібліотечних блогах та соціальних мережах.
Шановні жителі району, читачі та друзі бібліотеки! Запрошуємо Вас взяти активну участь в районних конкурсах та святкуванні славного ювілею! Вас чекає світ книги, кіно та інформації -безмежний та цікавий!

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС // Слава праці. – 2012. – №23 (08 черв.). – С.3.

Пишаємось черговою перемогою!

Приємна звістка надійшла до Каланчацької ЦБС.
Підведено підсумки Міжнародної Акції «Читаємо Расула Гамзатова!». В акції, яка тривала з січня по травень 2012 року, взяли участь національні, обласні, міські, районні, сільські, університецькі та шкільні бібліотеки з Азербайджану, Вірменії, Молдавії, Росії, Таїланду, України, Естонії та Придністров'я - 53 бібліотеки.
В десятку переможців увійшла єдина бібліотека з України - Каланчацька ЦБС Херсонської області. Нас чекає нагорода - електронна книга та фотоапарат. Книгу віршів Р. Гамзатова «Завещание» в якості нагороди всім учасникам конкурсу дарує дочка поета - Салихат Гамзатова, директор Дагестанського державного музею образотворчих мистецтв. Учасників акції чекають приємні сюрпризи і від Гамзата Гамзатова, Голови громадської палати Республіки Дагестан, президента Міжнародного фонду Расула Гамзатова. Дякуємо організаторів акції  та вітаємо пере-можців!

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС // Слава праці. – 2012. – №23 (08 черв.). – С.1.

"Стоїть сльоза, трагічна і терпляча"

Історія українського народу донині залишає велику кількість білих плям, особливо в період XX століття - період голодоморів, геноцидів, переселення та світових воєн. Про одну із таких болючих тем в історії нашої країни - депортацію українського населення з території Польщі під назвою операція «Вісла» - нещодавно точилася розмова у читальному залі центральної бібліотеки в рамках роботи клубу «Дивослово».
У травні 1945 року скінчилася друга світова війна, а на Лемківщині розпочалася своя. У вересні 1944 року комітет національного визволення Польщі і уряд України уклали угоду про обмін населенням. Етнічних українців з Польщі виселяли в Україну, а поляків - навпаки. Страшна нелюдська ситуація довкола того спричинила трагедії в тисячах сімей. Примусово з рідних домівок, з Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, було депортовано понад 200 тисяч лемків. Та звісно, що не всі покинули рідні хати. Тоді в 1947 році операція «Вісла» продовжила страшну справу. Ще близько 140 тисяч українців під приводом того, що вони є опорою УПА, насильно виселили у північні та західні землі Польщі. Українські села просто знищували, палили домівки, стодоли, руйнували церкви. За новими уточненими даними у ті роки примусово було виселено 483808 етнічних українців. Таке було, і про те мусимо пам'ятати.
28 квітня 2012 року в Україні відзначалися 65-ті роковини цієї трагічної події, але зважаючи на значимість, політичні наслідки і сувору повчальність цієї події, заходи будуть проходити увесь рік. Ми мали ще одну нагоду поговорити на цю не просту і для багатьох гостру тему. У Капанчаці, коштом автора, було видано один-єдиний примірник книги «Операція «Вісла» - трагедія українського народу», яку написала вчитель історії і права Каланчацької ЗОШ №2 Нігачова Галина Дмитрівна. Це вже друга її книжка, презентована у клубі «Дивослово» нинішнього року. Авторка цікаво і неупереджено розповіла історію написання книжки та про події 65-річної давнини.
Прозвучали на презентації болючі та щемні спогади свідків тих трагічних подій, які нині мешкають у нашому селищі, Дичок Г.Ф. та Добровольської Ю.П., саме їх свідчення увійшли до одного з розділів книги.
Після більш ніж шести десятків літ з тих трагічних подій чи варто шукати відповідь на запитання: хто винен? У серпні 1990 року сенат Республіки Польщі прийняв спеціальну заяву, в якій дав політичну і моральну оцінку акції «Вісла» як такій, що притаманна тоталітарним режимам. Олександр Квасьнєвський, президент Польщі, вибачився перед українцями за дії тодішньої комуністичної влади. На сьогодні депортовані в Україну прирівняні до учасників Великої Вітчизняної війни і мають належні права та пільги. Здавалося б, усе зрозуміло. Однак, деякі історики стверджують, що і донині триває так зване «політичне краєзнавство», але не варто збирати «компромат» одне проти одного, а треба визнати те, без чого не можна пробитись до історичної правди, те, без чого не може бути справжнього порозуміння між нашими народами.
Маємо нагоду подякувати Галині Дмитрівні Нігачовій за те, що знайшла в собі сили, мужність, здатність до розумного компромісу і взялася за таку не просту і болючу тему як операція «Вісла».
Нашу зустріч ми назвали «Стоїть сльоза, трагічна і терпляча», і мусимо з сумом констатувати, що і сьогодні, 65 років потому, ці сльози омивають душевні рани тих, кого політики позбавили майна, спокою, споконвічної батьківської віри і Батьківщини. Тож пам'ятаймо про жорстокі уроки історії.

Ірина Добровольська, бібліотекар, керівник клубу «Дивослово» // Слава праці. – 2012. – №22 (01 черв.). – С.3.

Допомагають вивчати історію

Кого із жителів рідного селища не хвилює його історія; минуле, сучасне, яким буде майбутнє. Ми, бібліотекарі, "по краплині"  збираємо матеріал про рідний край. Створюємо папки -накопичувачі, оформляємо виставки, збираємо та записуємо спогади старожилів, виготовляємо пам'ятки про видатних лю дей району...
У пригоді нам стають газети, журнали, архіви.  І тому ми були дуже раді, коли до нас завітав наш земляк, автор книги «Каланчак та його околиці», Анатолій Григорович Харченко. Він зараз живе у Бериславі, почесний  працівник прокуратури України, старший радник юстиції, тож з-під його пера вийшла нова робота   -  «Прокуратура Херсонської області. Історія і сучасність». Це книга енциклопедичного характеру. У ній вміщено цінний матеріал з історії прокуратури, нариси про її видатних працівників.
Користувачі   та   працівники книгозбірні щиро вдячні Анатолію Григоровичу за його плідний неоціненний внесок в історичний літопис району і за подаровані книги. «Автографи Перемоги» - так називається книга, яку подарувала нам Мирослава Василівна Мельник, активний користувач та багаторічний друг бібліотеки. Це дуже цікава і цінна книга.: Вона принесе велику користь нашим читачам пр  вивченні історії Великої Вітчизняної війни, Великої Перемоги та працівникам бібліотеки при   підготовці масових заходів.
Щиро дякуємо нашим щедрим дарувальникам. Районна акція «Подаруй бібліотеці книгу та передплати журнал» триває. Запрошуємо односельців активніше долучатисч до неї.

Валентина Кучерова, бібліотекар Каланчацької иентральної районної бібліотеки // Слава праці. – 2012. – №18 (04 трав.). – С.3.

Каланчацкая ЦБС в международном конкурсе "Читаем Расула Гамзатова"

Каланчакская центральная районная библиотека включилась в новый интереснейший проект - Международную акцию «Читаем Расула Гамзатова», инициированный нашими коллегами из Хасавюртовской центральной городской библиотеки, носящей его имя.
Имя Расула Гамзатова - народного поэта Республики Дагестан Российской Федерации - нам близко и дорого, его самобытное творчество стало неотъемлемой прекрасной частицей мировой литературы.
Стихи Расула Гамзатова стали прекрасными песнями, настольными книгами, произведения - это «книга мудрости и мужества, книга любви и боли, книга молитв и проклятий, книга истины и веры, книга благородства и добра, книга мгновений и вечности».
В рамках участия в Международной акции «Читаем Расула Гамзатова» библиотека проведет цикл разнообразных мероприятий для учащейся молодежи, юношества и людей старшего поколения «Читаем и пропагандируем творчество Расула Гамзатова «Поэзия простора и любви» и представит их на страницах местных средств массовой информации и в мировом информационном пространстве.
На сайте Министерства культуры Российской Федерации читаем: «Библиотекари из украинского поселка городского типа Каланчак хорошо известны у себя на родине как зачинатели эффективных форм и методов продвижения книги и чтения в молодежной среде. Планируя свое участие в международной акции «Читаем Расула Гамзатова», они вновь придумали необычные способы привлечения юношества к многогранному творчеству народного поэта Дагестана. В эти дни у молодых читателей Капанчакской центральной районной библиотеки очень популярна так называемая фотолента «Не улетайте, журавли». Здесь звучащие стихи Р. Гамзатова сопровождает образный видеоряд, который помогает донести до юных умов и сердец силу и мощь мудрого поэтического слова».
Приглашаем на наш специальный блог по участию в Акции и популяризации творчества великого дагестанского поэта Расла Гамзатова: http://kalanchakcbs.blogspot.com
Добро пожаловать!

// Слава праці. – 2012. – №15 (13 квіт.). – С.4.

Каланчацька бібліотека звітує перед громадою

В селищі свято!  Районне свято - «Книга об'єднує серця!»
П'ятнадцять градусів морозу для нашого степового півдня це забагато, це дійсно холодно. А на душі - тепло, гаряче від читацьких сердець, наших друзів, жителів нашої громади, які прийшли свято книги та бібліотеки. У прикрашеному залі будинку культури всі стільці заняті, сюди зійшлися люди різних поколінь, інтересів та уподобань, довелось, навіть, занести додаткові стільці та банкетки...
Завітали і керівники району. Микола Анатолійович Шептура - голова районної ради, Ольга Федорівна Харченко - заступник голови районної державної адміністрації, Олена Павлівна Єфімова - в.о. начальника районного відділу культури та туризму, голови сільських рад. На звіт бібліотеки приїхала пані Людмила Ямщикова - регіональний представник програми «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІRЕХ). У фойє будинку культури влаштували виставки народних умільців сектору мистецтв бібліотеки: Римми Сипко (паперопластика), Маргарити Молдован (вишивка), картини Інни Красновської, «Подарунки умільців - бібліотеці!» та матеріали, фотографії, макети, вироби з попередніх конкурсів проекту: «Краща реклама бібліотеки», «Краща читацька родина», «Кращий бібліотекар року», «Свято друзів бібліотеки».
Також на свято завітав Сергій Зінченко - наш помічник, консультант, системний адміністратор бібліотечної системи вже багато років на громадських засадах, зійшлись люди поважного віку, місцеві письменники та поети, вчителі та учні загальноосвітніх шкіл №1 та №2, вихованці дитячо-юнацького центру, талановиті люди краю, учасники бібліотечних клубів за інтересами «Старшокласник», «Дивослово», «Спілкуймось!», наш актив...
Захід проведено в рамках проекту Лідера бібліотечної справи України «Бібліотека звітує перед громадою» по програмі «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІRЕХ).
До звіту перед громадою була виготовлена презентація за напрямками роботи, по відділам, по бібліотечним клубам та об'єднаннями за інтересами . Директор Надія Федкевич почала з цифр та фактів, які свідчать про успіхи та досягнення, цікаві здобутки та перемоги в обласних, всеукраїнських та міжнародних акціях, фестивалях та конкурсах.
Вона нагадала, що проект посів почесне шосте місце серед дев'ятнадцяти переможців серед Лідерів бібліотечної справи з усієї України й отримав у нагороду сучасне мультимедійне обладнання та фотоапарат.
Кожний відділ бібліотеки, сектори, клуби за інтересами та об'єднання звітували про свою роботу, це були розповіді бібліотекарів центральної бібліотеки про поточну роботу та помічників - активістів, про Книгу Пошани кращих читачів,  музейну експозицію розвитку бібліотечної справи в районі, інсценівки з засідань клубу людей поважного віку «Спілкуймось!» та жіночого вокального ансамблю «Осіннє золото», яким керує заслужений працівник культури України Лідія Дем'янова та учнів Каланчацьких ЗОШ № 1 та № 2 - учасників клубу «Старшокласник», уривки з вистав літературного театру «Бібліо - Арт», розповіді про конкурси в рамках проекту, вірші, листівки, виступи представників активу бібліотеки: вчителя Любові Степко та культпрацівника Наталі Походай. Виступив та представив громаді свій новий вірш місцевий поет Анатолій Суганяк - постійний учасник клубу «Дивослово», далі була й розповідь про друзів, помічників та спонсорів, про партнерів та інформаційну підтримку з боку районної газети «Слава праці» та обласного часопису «Новий день», про бібліотечний блог та цікаві відгуки від відомого шоумена Ігоря Кондратюка - нашого земляка та багато - багато цікавого.
Змістовно, охоплюючи певний період часу, використовуючи цифри, цікаві факти та моменти, представили роботу книгозбірні бібліотекарі: Олена Гриценко, Наталя Хребір, Маргарита Молдован, Валентина Кучерова, Валентина Бабічева, Ольга Гавран, Ольга Качур, Ірина Добровольська, Інна Красновська та директор бібліотеки Надія Федкевич.
Колектив бібліотеки - це фахівці з великою любов'ю до своєї професії та великим досвідом роботи. Вони постійно в пошуку нового, цікавого, захоплюючого - з великим ентузіазмом готуються до нового свята, великого ювілею - 100-річчя бібліотеки, яке святкуватимемо у вересні 2012 року.
Про багаторічну плідну співпрацю на користь місцевим громадам розповіли голови сільських рад: Новокиївської Олена Нещасна та Новопавлівської Віктор Труба, бібліотекарі цих громад Віталіна Хмельова, Світлана
Частило та Лариса Шаваровська. Пані Світлана Частило - віце - міс сільська бібліотека Херсонської області, а пані Лариса Шаваровська, до речі, також віце - міс, та ще й переможець обласного конкурсу «Кращий бібліотекар Херсонщини» та Всеукраїнського конкурсу на краще есе про свого сільського голову Віктора Трубу.
Новокиївська сільська книгозбірня завдяки великій підтримці голови громади - пані Олени Нещасної та активній роботі бібліотеки успішно працює за програмою «Експериментальні сайти» й майже все населення сіл Новопавлівка та Новокиївка є користувачами місцевих бібліотек та відвідувачами відділів вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет.
Всі учасники свята взяли участь у Флеш - мобі на честь свята книги та бібліотеки.
Допис про проведення свята та флеш - мобу, відгуки про захід можна подивитись на бібліотечному Блозі центральної районної бібліотеки за адресою: http://kalanchakcbs.blogspot.com
Ми завершили свій черговий проект!
Щиро дякуємо Програмі "Бібліоміст" Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІRЕХ) за нове сучасне мультимедійне обладнання та надіємось на подальшу творчу та плідну співпрацю.

// Слава праці. – 2012. – №12 (23 берез.). – С.3.

Завжди цікаво і захоплююче проходять тематичні засідання клубу «Спілкуймось!» у центральній районній бібліотеці. Останнє з них, у лютому, присвячувалося мужнім захисникам Вітчизни, до яких можна віднести й офіцерів Військово-Морських Сил Одєгова О. І. та Феденюка В.В. (на передньому плані фото). Участь у цьому заході взяли й заступник голови райдержадміністрації Харченко О.Ф. та заступник голови районної ради Котелевич М.М.

// Слава праці. – 2012. – №9 (02 берез.). – С.1.

Час і досі не загоїв рану

Минають дні, ідуть роки. Життя листки перегортає. А біль Афгану - навіки В душі чомусь не замовкає

Такими словами 15 лютого розпочали скорботний День пам'яті воїнів-афганців у Хорлівській школі. Зібралося багато людей, щоб вшанувати тих, хто поліг на афганській землі, дізнатися більше про героїв тієї страшної війни. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями. Вони вірили, що виконують інтернаціональний обов'язок.
Афганська війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу. «Немає більшої любові, ніж та, коли положиш душу свою за друзів своїх», - говориться у Євангелії.
25 грудня 1979 року війська були введені в Афганістан для виконання інтернаціонального обов'язку. Для тисяч солдат, їхніх батьків, матерів, братів, сестер розпочалася жорстока, кривава війна на чужій землі. Потрапивши туди, мужні воїни-інтернаціоналісти усім серцем сприйняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси багатостраждального афганського народу, в ім'я миру, братерства на землі вони, не вагаючись, готові були віддати найдорожче - життя.
Летіли в Україну «чорні тюльпани» з цинковими домовинами. І несли чорні птахи смерті похоронки. Не минули вони і нашого краю. Гинули на чужині українські солдати, і кожна смерть була страшною. А як же не хотілося вмирати у 18-19 років, коли життя ще тільки почалося!
У цих мертвих афганських горах знайшов свою дочасну смерть Сергій Смирнов, наш земляк, колишній випускник нашої школи. Не дочекалися його мати, дружина, діти. На згадку про Сергія залишились ще шкільні пожовклі фото, школа та вулиця, яка носить його ім'я. 
Хочу висловити велику вдчність організаторам Дня пам'яті воїнів-афганців - вчителям Сацик Антоніні Володимирівні, Марченко Анжелі Василівні, директору Будинку культури Арсенович Ларисі Валентинівні, художньому керівнику Щербині Олександру Леонідовичу та учням Хорлівської школи за святковий концерт, приурочений 23-й річниці виведення військ з Афганістану.
Ми не повинні забувати жертв цієї війни, як і всіх інших втрат, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Ця пам'ять потрібна для того, щоб нові «афганістани» не виникали більше у світі. Давайте будемо завжди пам'ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов крізь війну і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.

Євгенія Юдіна, завідуюча Хорлівською сільською бібліотекою // Слава праці. – 2012. – №8 (24 лют.). – С.4.

"Старшокласник" інформує, застерігає, попереджає!

Днями у читальному залі центральної бібліотеки відбулося чергове засідання бібліотечного клубу "Старшокласник". Захід під назвою "Чи вмієш ти сказати "Ні!" шкідливим звичкам?" мав на меті інформувати підлітків про помилкове "задоволення" від вживання тютюну, алкоголю, наркотичних речовин і непоправні наслідки їх використання. Ми довели на конкретних прикладах небезпеку їх вживання.
Метою цього засідання було підвищення інформаційної культури та розширення кругозору учнів, формування негативного ставлення підростаючого покоління до шкідливих, згубних звичок, виховання відповідальності за своє життя, здоров'я та пересторогу за втрати, які несуть ці страшні звички для рідних та близьких.
Захід було проведено у формі рольової гри - суду над згубними звичками. "Актори" - учасники клубу "Старшокласник" та бібліотекарі центральної бібліотеки майстерно, майже професійно справились зі своїми ролями. Суворого, але справедливого суддю зіграв Сталінський Вадим, учень 10-Б класу. Ястреб Аня, учениця 9-А класу, мала роль адвоката, а свідками обвинувачення були Сізова Іра, Стадніченко Іван та Маргарита Молдован. Принциповий, безкомпромісний "прокурор" - завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Олена Гриценко. Під час «судового засідання» глядачі переглянули презентацію та відеофільми про біологічну та соціальну небезпеку вживання алкоголю, тютюну, наркотиків. Деякі епізоди зачіпали за живе, лякали страхіттям наслідків, відсутністю перспективи нормального життя підлітків та молоді, ставили перед вибором: жити, творити, кохати чи залишитись без майбутнього, пірнути в безодню ... І скажу відверто: цей перегляд не залишив байдужим нікого з присутніх в нашому залі. Іноді навіть волосся здіймалося дибом та наверталися сльози...
Матеріали, відеофільми до проведення засідань клубу «Старшокласник» використовуємо із мережі інтернет завдяки співпраці з Радою Міжнародних наукових досліджень та винаходів (ІRЕХ) по програмі «Бібліоміст», за якою працюють бібліотеки нашої системи. При проведені заходу було також використано нове сучасне мультимедійне обладнання, яке одержала центральна бібліотека по Гранту Лідера бібліотечної Справи України Надії Федкевич за проектом «Бібліотека звітує перед громадою».
Допомогу в організації та проведенні заходу надали вчителі, класні керівники загальноосвітньої школи №1, з якою централізована бібліотечна система успішно та плідно співпрацює вже багато років поспіль, Наумова Ніна Леонідівна, Бучевська Людмила Миколаївна, Жук Людмила Борисівна та інші.
Психолог Людмила Миколаївна Бучевська напередодні «Суду» провела діагностичний моніторинг ставлення старшокласників до шкідливих звичок, матеріали якого були приєднані до загального аналізу і використані при проведенні заходу.
«Суд» відбувся, винні в скоєнні злочинів проти молоді були «засуджені та покарані». Присутні старшокласники зробили для себе відповідні висновки, і надіємось, поділяться ними з друзями та знайомими. Думаємо, що такі заходи мають велику виховну силу, корисні для підростаючого покоління в формуванні його світогляду, вибору життєвого шляху, стійкості перед спокусами.
Захід дуже цікавий і за бажанням може бути проведений для учнів інших класів та шкіл району.

бібліотекар районної бібліотеки, керівник бібліотечного клубу «Старшокласник», Ольга Качур // Слава праці. – 2012. – №5 (03 лют.). – С.3.

358-річчя Переяславської Ради: історичні підсумки

На Переяславській Раді зібралася вся тодішня еліта, цвіт української нації, що сформувалася в результаті національно-визвольної війни, представники якої самостійно приймали рішення про політичний союз двох народів, грунтуючись на політичній ситуації і прагненні простих людей, що страждали від польських і турецьких агресій.
Проведення Переяславської ради не було особистою ініціативою гетьмана Богдана Хмельницького і козацької старшини. Початок спільної боротьби двох народів за свободу і незалежність стало логічним втіленням в життя ідей і прагнень більшості народу України, який після загибелі Галицько-Волинської держави у ХІV столітті понад 250 років не мав власної державності.
Переяславський союз між Україною і Росією - це історично незаперечний факт. Причому, ми також повинні пам'ятати, що Переяславські угоди і підписані за їх підсумками Березневі статті не були угодою з совістю або зневажливим договором, націленим на знищення української державності, як про це зараз намагаються говорити окремі «історики від політики». Головною метою українського народу було як фізичне, так і культурно-духовне збереження православної духовної нації між ісламським Кримським ханством і католицькою Польщею.
Переяславські домовленості омиті кров'ю десятків тисяч українських козаків і російських стрільців, пролитої в боротьбі проти загарбників України. Зусиллями двох об'єднаних народів наша країна отримала довгоочікуване звільнення від ярма експлуататорів - польських магнатів і турецьких кочівників, які до того часу вже більше двох століть проливали кров невинних і розоряли Українську землю.
Культура да духовна спільність двох країн, що зародилася ще в Київській Русі, єдині постулати канонічного православ'я слугували маяком життя для українців і росіян, стали найсильнішим інтеграційним чинником в умовах складного політичного та воєнного стану держав. Завдяки існуванню таких зближуючих факторів стало можливим повноцінне, легальне і історично важливе об'єднання сусідніх країн. Необхідно також згадати, що саме після Переяславської Ради і прийняття Березневих статей 1654 року козацька держава стала по-справжньому незалежною, чинною і могутньою, змогла протистояти зовнішній агресії за допомогою сусідньої держави. Власне кажучи, без акта возз'єднання, що стався зимового дня у місті Переяславі, не було б і самої козацької держави (сучасної Української держави), що проіснувала ще 130 років.
Тільки в умовах власної державності, звільнення від національного і релігійного гніту, а також у союзі з Росією, в Україні позначилися   процеси   становлення української політичної нації, формування літературної української мови. Завдяки цьому союзу до складу України увійшли території нинішніх південних і східних областей, а пізніше Крим та Західна Україна, частина Бесарабії і Закарпаття.
Треба пам'ятати свою історію і об'єктивно, без упереджень і політичних ярликів її оцінювати. Адже стара мудрість говорить, що «хто стріляє у минуле з пістолета, в того майбутнє вистрелить з гармати».
У Каланчацькій районній бібліотеці проходить виставка під назвою «Україна, віхи історії». На цій виставці підібрані спеціальні наукові посібники, сучасні новітні нариси, поезія, довідники з історії та багато чого іншого. Один з її розділів присвячений Переяславській Раді.
Мета виставки - привернути увагу до нашої історії, пробудити почуття національної свідомості як учнів, так і дорослих.

Підготувала завідувач сектора з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації  Вікторія Рильська // Слава праці. – 2012. – №4 (27 січ.). – С.2.

Каланчацькій бібліотеці - 100 років!

Є дати та події в історії Каланчацького району, які є визначальними. До них можна сміливо віднести 100-річчя бібліотеки.
Ювілей - добра нагода щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє. Каланчацька районна бібліотека завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку селища та району. її історія бере свій початок ще з XX століття, а точніше -з 1912 року, саме тоді з'явились перші відомості про невеличку бібліотеку у селі Каланчак з книжковим фондом до п'яти тисяч примірників. її історія насичена цікавими сторінками. Це був перший заклад культури на Каланчацькій землі. Своєю появою вона зобов'язана прогресивній інтелігенції села. Велику роль бібліотека відіграла у подоланні неграмотності...
За цей час книгозбірня трансформувалася у сучасний інформаційний центр громади, обладнаний новітніми комп'ютерними системами, підключеними до всесвітньої мережі Інтернет. Нині бібліотечний фонд нараховує майже 200 тисяч примірників, серед яких є чимало рідкісних, старовинних та дорогоцінних книг, цікавих подарунків з автографами, підшивки періодичних видань, зокрема, районної газети «Слава праці» з 1967 року...
...100-річчя бібліотека відзначає в одному з кращих будинків Каланчака - районному палаці культури. Гарна алея в центрі селища Каланчак веде до зібрання мудрості, де на першому поверсі розмістилась центральна книгозбірня району, з читальним залом та абонементом, книжковим районним книгосховищем та Інтернет-центром, методичним відділом для всіх бібліотек району та відділом мистецтв, музейною експозицією розвитку бібліотечної справи у районі та чисельними читацькими об'єднаннями та клубами за інтересами...
Нині бібліотека - одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвітницьких установ не тільки району, області, а й країни. Участь у Всеукраїнських та Міжнародних акціях, проектах та конкурсах принесла їй світове визнання. Для жителів району та області це і депозитарій краєзнавчих матеріалів, методичний та координаційний центр для всіх бібліотек, центр одержання інформації, цікавого спілкування та змістовного дозвілля.
Каланчацька бібліотека заслужено визнана бібліотекою державного значення!
У рамках святкування 100-річчя бібліотеки запрошуємо на заходи «Ювілей храму та душі»:
- Цикл книжкових виставок "Каланчацька бібліотека: історія, сьогодення, погляд в майбутнє»;
- Святковий Кінозал «Наші улюблені кінофільми» та «Наші презентації»;
- Читацька конференція «Каланчацька бібліотека з погляду історії» 28 вересня 2012 року об 11 годині;
- Підбиття підсумків та нагородження переможців районного конкурсу різножанрових творів присвячених 100-річчю Каланчацької бібліотеки 28 вересня 2012 року о 13.00;
- Презентація Літопису бібліотеки 1912 року;
- Театралізоване свято «Каланчацькій бібліотеці - 100 років: історія успіху». 28 вересня о 14 годині;
- Конкурс на кращий віршований або прозовий твір про бібліотеку, книгу та бібліотекарів. (Вік учасників не обмежений.) З червня по вересень 2012 року;
- Районний конкурс читацьких об'єднань та клубів за інтересами «Місце зустрічі - бібліотека» (Перший етап обласного конкурсу) 21 червня 2012 року о 10.00 годині.
Бібліотека також планує видати друковані матеріали: буклети-путівники, календарі, книжкові закладки, нанести логотип бібліотеки на ручки, пакети, створити відеофільм «Наша бібліотека», підготувати фото-матеріали. Протягом року планується широке висвітлення роботи бібліотеки, її історії, традиції, новації та перспективи розвитку, проведення урочистостей на сторінках обласних ЗМІ, в районній газеті «Слава праці» та у всесвітній мережі інтернет на бібліотечних блогах та соціальних мережах.
Шановні жителі району та області, читачі та друзі бібліотеки! Запрошуємо Вас взяти активну участь у конкурсах та святкуванні славного ювілею! Вас чекає світ книги, кіно та інформації - безмежний та цікавий!

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС // Наддніпрянська правда. – 2012. – №47 (22 черв.). – С.8.

Телевізор, магнітола та книги

До переможців обласного конкурсу серед бібліотек «Інноваційний майданчик» долучилася й Каланчацька ЦБС. Цього разу її директор Надія Федкевич представила власний (!) проект «Бібліотека звітує перед громадою», посівши призове місце. Неординарний творчий підхід до важливої справи був того вартий. Книгозбірня нещодавно поповнилася новими телевізором, магнітолою та літературою різної тематики на суму 1300 гривень. «Каланчакці щорічно стають призерами обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, - підтвердила пані Надія. - Від цього виграють не лише наші читачі, а й стає кращою матеріально-технічна база як районної, так і сільських книгозбірень».

Микола Гурепко // Новий день. – 2012. – №44 (25 жовт.). – С.18.

Виставка, присвячена "Новому дню"

Не в кожній книгозбірні присвячують тематичну виставку окремому періодичному виданню області, А ось у Каланчацькій районній бібліотеці читачів запрошують відвідати постійно діючу виставку «Незалежна газета Херсонщини «Новий день», яку читають, якій довіряють, яку поважають». Її оформила завідуюча відділу обслуговування ЦБС Олена Гриценко. Крім цього, постійно до послуг усіх бажаючих - офіційна сторінка газети «Новий день» в інтернеті. Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич, з котрою спілкувався кореспондент, підтвердила: «Новий день» чекають не лише в усіх книгозбірнях району, а й у сотнях сільських осель.
— Прошу редакцію, якщо це можливо, надрукувати мої побажання улюбленій газеті, - попросила пані Надія. - Дякуючи публікаціям «Нового дня», ми не лише маємо повне уявлення про роботу своїх колег в районах області, а й черпаємо цінну інформацію про трудові здобутки людей різних професій. Спасибі журналістам, котрі працюють у такому руслі, яке найбільш до вподоби десяткам тисяч читачів. Нерідко публікації популярного видання спонукають нас до роздумів, вони стають предметом обговорення в трудових колективах і родинах. На мою думку, чи не найголовнішим є те, що «Новий день», якщо й критикує за допущені недоліки, то робить це конструктивно й толерантно. Раджу всім, хто ще не передплатив «Новий день» на 2013 рік, не зволікати. Передплатну ціну на рік редакція зберегла. А бібліотеки району чекають на благодійників, котрі зможуть допомогти в передплаті популярних видань, украй необхідних для читачів.
Дуже приємно, що каланчакці не просто шанують популярне на Херсонщині та за її межами видання, газету «Новий день», а й  вболівають за його долю і чимало роблять для його популяри зації в районі. 

Спілкувався Микола Гурепко // Новий день. – 2012. – №39 (20 верес.). – С.24.

Книгозбірні Каланчака - 100 років

Ще в далекому 1912 році в Каланчаку було відкрито хату-читальню. За словами завідуючої відділу обслуговування Каланчацької ЦБС Олени Грищенко, в ній налічувалося лише 5 тис. примірників книг. Незабаром сотні читачів та бібліотекарі святкуватимуть ювілейну дату - 100-річчя районної бібліотеки. В книгозбірні зараз проводиться низка цікавих заходів. Зокрема, позитивні відгуки дорослих та дітей викликають книжкові виставки «Дім без книги», «День без сонця». А стенд «У нас сьогодні - ювілей» привертає увагу рідкісними та сучасними фотографіями, цікавим історичним нарисом про бібліотеку та спогадами її працівників і читачів. А також на жителів містечка та гостей херсонського Причорномор'я чекають День відкритих дверей, літературні свято та конкурс, інші цікаві масові заходи. В підготовці до святкування 100-річчя районної книгозбірні «головну скрипку грає» її беззмінний та досвідчений директор Надія Федкевич. Очолюваний нею трудовий колектив відзначений багатьма нагородами конкурсів, оглядів.

// Новий день. – 2012. – №37 (06 верес.). – С.17.

У гості до колег

Літньої пори багато хто полюбляє подорожувати цікавими місцями, а працівники сільських бібліотек Цюрупинщини - гостювати у колег із книгозбірень нашої області. Приміром, торік відбулися успішні поїздки до бібліотек Каланчацького району та Херсонської обласної бібліотеки для дітей. А це літо ознаменувалося візитом до Голопристанської районної бібліотеки. Найперше, чим були вражені фахівці, — це місто. Особливо приємно було, що екскурсію місцевими пам'ятками проводила директор райбібліотеки Галина Шмагель. Не менші емоції - і від райбібліотеки для дітей. Те, що заклад знаходиться у приміщенні колишньої морської школи, накладає певний відбиток. Для маленьких читачів тут проводиться чимало розвиваючих ігор на морську тематику. А для найбільш зацікавлених є навіть справжній корабельний руль та інші морські атрибути. Ознайомилися колеги і з потужною роботою, яка проводиться для задоволення смаків дорослих користувачів. Серед родзинок - музейна кімната з великою кількістю старовинних експонатів, подарованих місцевими жителями. Також гостям сподобалася читацька зала: простора, з розгорнутими змістовними виставками.
Під час зустрічі цюрупинчани скористалися методичною допомогою та поділилися власними напрацюваннями. Голопристанських колег полишали із великою вдячністю за доброзичливий прийом та бажанням запозичити щось із набутого досвіду у свої бібліотеки.

Марія Фокіна // Новий день. – 2012. – №32 (02 серп.). – С.23.

"Ми маму називаємо святою"

На тематичний літературно-музичний вечір «Ми маму називаємо святою», який відбувся в читальному залі Каланчацької ЦБС, були запрошені учні двох загальноосвітніх шкіл райцентру та їхні батьки. «На гостей справив приємне враження  короткометражний документальний відеофільм про матерів, створений за розповідями та світлинами, запропонованими учнівською молоддю і не тільки, — ділиться враженнями учасниця дійства завідуюча відділу обслуговування ЦБС Олена Гриценко. — Треба було бачити й чути, як тепло відгукувалися школярі та їхні батьки про сучасниць, котрі живуть і працюють поруч із нами!». А чи не найбажанішим подарунком для мам стала зворушлива мистецька пауза. Учениця ЗОШ №1 Каріна Ревенюк прочитала вірші про рідну матусю. А старшокласниці Альона Шевчук, Юлія Симержій, Аліна Петренко та Анна Руденко задушевно виконали пісні про найдорожчу людину на світі».

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2012. – №26 (21 черв.). – С.24.

Добра новина

З Республіки Дагестан надійшла приємна новина для каланчацьких бібліотекарів: вони єдині з України перемогли в міжнародній акції «Читаємо Расула Гамзатова». Літературну акцію під патронатом міністерства культури РФ провела Хасав'юртівська центральна бібліотека їм. Расула Гамзатова. В ній взяли активну участь національні, обласні, міські, районні, сільські, вузівські та шкільні книгозбірні Азербайджану, Вірменії, Молдови, Росії, Таїланду, Естонії та молдовського Придністров'я.
Ось що розповіла журналісту директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич: «Каланчацька ЦБС потрапила в першу десятку. На нас чекають такі призи, як електронна книжка, цифровий фотоапарат та збірка поезій «Завещание» Расула Гамзатова з автографом його доньки Саліхат Гамзатової. А також голова громадської палати Республіки Дагестан, президент Міжнародного фонду Расула Гамзатова Гамзат Гамзатов для переможців підготував приємні сюрпризи. Але поки що їх тримають у таємниці. Так цікавіше!

Підготував Микола Гурепко  // Новий день. – 2012. – №25 (14 черв.). – С.17.

«Ця дивна жінка зіткана з любові»

Учителька історії та права Каланчацької ЗОШ№ 2 Галина Нігачова ще декілька років тому заявила про себе як талановита поетеса. Нещодавно бібліотекарі ЦБС зробили їй чудовий подарунок: віддрукували її першу книжку віршів «Ця дивна жінка зіткана з любові». Презентацію в бібліотечному клубі «Дивослово» організувала його керівник Ірина Добровольська. «На зустріч з нашою поетесою Галиною Нігачовою були запрошені педагоги двох шкіл райцентру, учнівська молодь — всі шанувальники її творчості, — розповідає учасниця заходу завідуюча відділу обслуговування ЦБС Олена Гриценко. — Вже сама назва поетичного збірничка говорить сама про себе. Поезії Галини — гімн коханій жінці-матері, жінці-трудівниці, жінкам, котрі нарівні з чоловіками на фронтах Великої Вітчизняної війни відстоювали свободу і незалежність рідної Вітчизни».
Настане день, коли в одному з видавництв вийде книжка віршів учительки Галини Нігачової, котрі заполонюють людські серця.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2012. – №21 (17 трав.). – С.22.

Учасники міжнародної акції

Каланчацька районна бібліотека та 14 її філіалів активно включилися в міжнародну акцію «Читаємо Расула Гамзатова». Ця популярна в Росії акція проходить під девізом: «Поезія простору й кохання». «В районній для дорослих і бібліотеці для дітей та сільських бібліотеках-філіях проводиться цикл цікавих масових заходів із читачами з популяризації художніх творів відомого не лише в СНГ, а й у світі, дагестанського поета Расула Гамзатова, - розповідає директор ЦБС Надія Федкевич. - Наша ЦБС - єдина в Україні, яка бере участь у міжнародній літературній акції, і ми цим пишаємося. А запросила нас взяти в ній участь Хасав'юртівська центральна бібліотека ім. Расула Гамзатова. Ми непогано інтегрувалися в світовий інформаційний простір. Як стало відомо, крім каланчакців, до участі в акції запрошена одна з сотень книгозбірень Молдови -  Сорокська міська бібліотека ім. Михаїла Садов'яну».
Самобутня творчість поета Дагестану стала невід'ємною часткою всесвітньої культурної спадщини.

// Новий день. – 2012. – №14 (29 берез.). – С.17.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930