за 2013 рік

Олександрівська - краща сільська бібліотека року

Районний конкурс «Краща сільська бібліотека - філія 2013» завершено, підбито підсумки, визначено переможців серед сільських та селищних бібліотек - філій району.
З метою активізації роботи бібліотек, підняття соціального статусу та підвищення іміджу книгозбірень району на початку року було оголошено конкурс сільських та селищних книгозбірень, розроблено Положення про проведення конкурсу, створено оргкомітет, компетентне журі з числа провідних фахівців бібліотечної системи та профспілкового комітету.
При визначені переможців брались до уваги декілька основних критеріїв, зокрема: загальний рівень роботи книгозбірні, участь та перемоги в районних, обласних та Всеукраїнських акціях, конкурсах, фестивалях, співпраця з місцевою громадою, залучення спонсорів та меценатів, проведення масових заходів по популяризації літератури, робота клубів та читацьких об'єднань за інтересами, наочність, привабливість, авторитетність книгозбірні, активність самого бібліотекаря, впровадження інновацій тощо.
Переможцем конкурсу «Краща сільська бібліотека - 2013» визнана Олександрівська сільська книгозбірня, бібліотекар Митковська Наталія Сергіївна. Кращими сільськими бібліотеками визнано також Новопавлівську та Горьківську книгозбірні, бібліотекарі - Шаваровська Лариса Миколаївна та Демченко Антоніна Петрівна, відповідно II та III призові місця.
Подяки оголошено: Євгенії Сергіївні Юдіній, бібліотекареві Хорлівської філії, за активну роботу по накопиченню, збереженню та просуванню краєзнавчих матеріалів; Світлані Василівні Частило, бібліотекареві Новокиївської філії за активну участь в обласних та Всеукраїнських акціях та конкурсах; Валентині Петрівні Харатін за успішну співпрацю з спонсорами, меценатами; Ларисі Миколаївні Шаваровській, за активну роботу по впровадженню сучасних інформаційних технологій; Антоніні Петрівні Демченко - за невгасимий ентузіазм у роботі та активну участь в районному конкурсі; Дудченко Олені Іванівні, бібліотекареві Гаврилівської сільської бібліотеки - філії, за успішну роботу у співпраці з місцевою громадою; Ользі Броніславівні Войтюк, бібліотекареві Каланчацької селищної бібліотеки - філії за успішну роботу по залученню юних користувачів до бібліотеки; Валентині Володимирівні Олініченко, бібліотекареві Новоолександрівської сільської бібліотеки - філії за успішну роботу по наочному оформленню бібліотеки.
Участь в районному конкурсі «Краща сільська бібліотека - 2013» підтвердила активність наших колег, виявила нові сторони, невідкриті досі джерела творчості, сприяла залученню нових користувачів та проведенню цікавої масової роботи. Конкурс відкрив новий імпульс, надихнув на нові та цікаві звершення.
Оргкомітет конкурсу, дирекція та методичний кабінет бібліотечної системи, профспілковий комітет щиро дякують всім учасникам районного конкурсу.

// Слава праці. – 2013. – №50 (27 груд.). – С.5.

Наші бібліотекарі завжди у пошуку!

Останній в поточному році семінар - навчання працівників сільських та селищних бібліотек-філій днями відбувся в центральній районній бібліотеці і був присвячений темі обслуговування пріоритетних категорій користувачів.
Семінар відкрила директор бібліотечної системи Н.В. Федкевич, у своєму виступі вона зупинилась на важливих поточних моментах роботи книгозбірень району, зокрема на заходах з відзначення 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка, 70-ї річниці утворення Херсонської області та звільнення Херсонщини від фашистських загарбників. Надія Василівна також зупинилась на питаннях роботи бібліотек у зимовий період, обслуговуванні деяких категорій користувачів за місцем проживання та інших напрямках роботи. Вона зосередила увагу бібліотекарів на питаннях підготовки до звітності та плануванні роботи на наступний рік.
Щодо тематики семінару директор бібліотечної системи поставила головне завдання - перетворити книгозбірні в центри місцевої громади, потрібні, популярні, авторитетні гостинні світлиці, в яких зручно, затишно, комфортно, цікаво, невимушена атмосфера, простір допомоги щодо вирішення всіх поточних проблем, місце, де хочеться знаходитись увесь вільний час, простір для фантазії та спілкування, творчості та відпочинку, чудова розважальна програма... і шляхах реалізації цієї задачі.
На семінарі виступила заступник директора по роботі з дітьми С.О.Красновид. Вона ознайомила семінаристів з новими акціями та конкурсами, що чекають на дітей та підлітків, зацікавила колег з філій провести відповідну роботу по залученню юних користувачів до участі в них.
З результатами аналізу по створенню бази даних, включаючи всі населені пункти району, з рекомендаціями, порадами та зауваженнями щодо обслуговування людей з особливими потребами в бібліотеці та за місцем їх проживання, лікування, інших місць перебування виступила бібліотекар О.П.Качур. Вона зупинилась на окремих прикладах обслуговування людей з особливими потребами працівниками центральної районної бібліотеки, адже всі бібліотекарі закріплені за ними й обслуговують по п'ять - десять чоловік в мікрорайоні чи вулиці свого проживання чи по шляху свого прямування до бібліотеки. Ольга Пантеліївна розповіла семінаристам про цікаві випадки з відвідування, запити, спілкування, про подяки цих людей. Вона, як відповідальна за цей напрямок роботи в центральній районній бібліотеці, пообіцяла постійно координувати, надавати необхідні консультації, поради, допомагати сільським громадам району.
Бібліотекар Олена Гриценко представила учасникам семінару цікаву слайдову презентацію «Каланчацька бібліотека йде в люди», адже в реалізації цієї акції брала сама участь разом з колегами Наталією Яковлєвою та Валентиною Бабічевою. Олена Олександрівна розповіла, як вони, прихопивши валізи з цікавими книжками, пішли вулицями селища - за місцем знаходження майбутніх потенційних користувачів, про відвідини ринку, крамниць, аптек, банківських та державних установ, салонів краси, міліції, центрального парку, автостанції, таксопарку тощо. Запропонувала колегам з сільських книгозбірень наслідувати такі цікаві акції, які приносять гарні результати.
Далі методист бібліотечної системи В.Л.Бабічева запропонувала присутнім бібліолоцію цікавих бібліотечних заходів «А у нас в бібліотеці», відбулись презентаційні виступи всіх бібліотекарів філій, це біли монологи та діалоги, презентації, міні - проекти, розповіді...
По закінченню семінару його учасники отримали цікаві роздруківки, рекомендації до планування, заходи, сценарії, звернення до користувачів з нагоди свят, календарі знаменних та пам'ятних дат на 2014 рік тощо.
Семінар видався цікавим та корисним, учасники щиро дякували методисту В.А.Бабічевій за гарне та продумане навчання колег.

// Слава праці. – 2013. – №49 (20 груд.). – С.5.

Старшокласники вивчають легенди рідного краю

Чергове засідання читацького об'єднання за інтересами «Старшокласник» було присвячене вивченню легенд Таврійського краю.
Тема історичного минулого нашого району, та ще й в легендах, дуже цікавила старшокласників, тому підготовка була дуже клопіткою, старанною, дещо тривалою, адже довелося переглянути та вивчити багато документальних матеріалів, легенд, історичних фактів, подій далекого і не дуже далекого минулого Каланчака та його околиць, а саме проведення заняття пройшло дуже цікаво, захоплююче, на одному диханні.
Присутні мали змогу розширити свої знання з краєзнавства завдяки вивченню місцевого фольклору. Дороговказом при складанні сценарію став фольклорний фонд краєзнавчого сектору районної бібліотеки, а великим помічником - чудова книжка нашого земляка - краєзнавця Анатолія Григоровича Харченка «Каланчак і його околиці». У краєзнавчому секторі бібліотеки накопичуються та зберігаються легенди про наш Таврійський край, вони представлені також на нашому бібліотечному блозі «Каланчак литературный», деякі з них і прозвучали на цьому заході.
Під час проведення засідання було висвітлено нову історію Каланчака, яка налічує трохи більше 219 років, розповіли про селище дня сьогоднішнього і що розповідає давня історія про Каланчацький край та Херсонщину. І хоча в Каланчаку та окрузі немає досить знаменитих пам'яток археології, історії чи природи, увагу привертають степові кургани, такі прості на перший погляд, а це складні культові споруди, ритуальні центри давнини, степові храми святилища, де прадавні люди протягом тривалого періоду в тисячі років за різними культами здійснювали свої поховання, поклонялись своїм богам, приносили їм жертви... Саме кургани є німими свідками подій далекого минулого, славетних і безчесних вчинків вождів, крові та сліз простого люду, останнього притулку для десятків і сотень життів. Слухаючи легенду про курган старійшини, прийшли до розуміння святості курганів, тим більше, якщо такі кургани є кладовищем і для поховання православних. Багато визначних осіб та постатей минулого причетні до історії селища, впливали на його розвиток чи бували в цій місцевості. Батько історії Геродот бував у цих краях близько 2500 років тому, метою його поїздки було обстеження театру воєнних дій недавньої персько-скіфської війни, коли 512 року до н. е. перський цар Дарій прийшов сюди зі своїм військом, щоб покарати скіфів за часті напади на схід та зміцнити тут, на заході, свій вплив, розширити свої володіння. Тут Геродот залишив неоціненні історичні, етнографічні та географічні відомості про народи, які тоді населяли цю територію, легенди і перекази, які чув від самих скіфів, та від греків, які були їхніми сусідами.
З оповідей Геродота знаємо легенди про походження скіфського народу, його перших царів і правителів, знаємо, що це був кочовий народ, а один скіфський мудрець сказав «Нас ніхто не завоює, бо ми як Сонце, у постійному русі, не маємо ні міст, ні сіл, ні ланів». Так і сталося у випадку з Дарієм, війська якого скіфи заманили в глибину краю, знищили все за собою, і Дарій з військом опинився немовби в пустелі, без паші для коней, без води, тому, певно, Геродот і присвятив окрему книгу цьому народові, що не хотів скоритися і вийшов у війні переможцем. Про давні відомості про Північне Причорномор'я дізнаємося завдяки античним історикам, географам, мандрівникам: Геродоту, Страбону, Клавдію Птоломею, Помпонію Меллі. Останній, у своїй роботі «Землеопис», яку датують приблизно 44 роком до н.е., згадує про місцевості нашого краю, про Каркінітську затоку, місто Каркіну та, зокрема, про Тендрівську косу: «Виступаюча довга полоса землі з'єднується з берегом вузьким перешийком, на великому просторі і повільно звужується, збираючи свої довгі боки, мов лезо, лежить у вигляді меча. Є легенда, що Ахілл, вступивши в Понтійському морі у війну з ворожим флотом, святкував тут свою перемогу урочистими іграми і, заспокоївшись від війни, займав бігом себе та своїх. Від нього ця коса названа Ахілловим Бігом». І ми відшукали та представи-ли до уваги учасників клубу міф про утворення коси Ахіллів Біг ( тепер це острів Джарилгач та Тендрівська коса, а колись у давнину вони були єдиним масивом). На засіданні клубу йшлося і про Кам'яний міст в селищі Каланчак, про якого також є цікава легенда. Від того Кам'яного мосту, який ще називали Даріїв, сьогодні залишився лише фундамент, та й його згодом мулом занесло. Ще й нині відомо, де той фундамент є. А називався «Даріїв», тому що тут колись був з військами цар Дарій. Приємно, що вцілілі свідчення жителів нашого села щодо будівництва другої церкви в селі у 1839 році, що вказують на будівництво фундаменту другої, за часом спорудження, церкви, де було використано каміння парапетної огорожі залишків кам'яного Дарієвого мосту через річку. Цей кам'яний міст знаходився за 200 метрів від приміщення сільської управи в південно-східному напрямку, тобто там де тепер знаходиться металева кладка за приміщенням будинку культури в напрямку провулка Сонячний. Ще до заселення Каланчака турбаївцями, перед приїздом до Криму Катерини II, за наказом Потьомкіна, його було відремонтовано, бо саме по цьому мосту вона проїжджала зі своєю свитою у 1787році.
Багато легенд у народі існує з часів грабіжницьких набігів татарських ординців на Україну, з метою захоплення в полон дівчат, жінок, чоловіків та їх продаж на невільницьких ринках. А живий товар мав назву ясир. Легенди «Золота Балка», «Скіфський Мак» та «Турецька троянда» розповідають про героїчну боротьбу запорозьких козаків в обороні рідного краю і свого народу.
Мандруючи легендами краю, далі члени клубу «Старшокласник» «перенеслися» в більш сучасні часи та іншу територію - в середину XIX - початок XX століття, їх увагу захопила дуже цікава, романтична та зворушлива легенда «Купальниця», яка була представлена учасникам засідання. Вона стосується роду баронів Фальц-Фейнів, нещодавніх володарів обширних маєтків півдня Російської імперії, які створили порт Хорли на півострові Гіркий Кут та славнозвісний заповідник Асканія - Нова. Мармурові жіночі скульптури було встановлено біля фонтанів у Хорлах та в Асканії Новій, але обидві вони втілювали спогади про нещасливе кохання...
Готуючись до заходу активісти читацького об'єднання «Старшокласник»-учні 9-Акласу Каланчацької ЗОШ № 1: Єлизавета Александрова, Валерія Денисенко, Вікторія Шендрик, разом з бібліотекарем, керівником клубу Ольгою Пантеліївною Качур, клас-ним керівником Ларисою Володимирівною Кравченко, знайшли та підготували для представлення твори міс-цевого краєзнавчого фоль-клору, зачитували легенди та міфи, також був підготовлений показ слайдів, виготовлена схематична стрічка часу з основними краєзнавчими датами.
З легендами та міфами нашого Таврійського краю та творами нашого земляка - краєзнавця А.Г. Харченка «Каланчак і його околиці» запрошуємо ознайомитись у читальному залі центральної районної бібліотеки.

Н. Федкевич, директор ЦБС // Слава праці. – 2013. – №48 (13 груд.). – С.5.

Подорож бібліотечного кіносалону

Каланчацькою землею мандрує соціальний проект "Бібліотечний кіносалон", який почав свій маршрут у жовтні 2013 року саме з нашої сільської бібліотеки.
Бібліотечний кіносалон - спільний проект Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О.Гончара, комунального підприємства «Кіновідеопрокат», спрямований на подальше розширення та розвиток спектру бібліотечних послуг шляхом організації створення бібліотечних кіно-відеосалонів у книгозбірнях Херсонщини. Проект має на меті залучення до читання, відвідування книгозбірень за допомогою засобів кіно в інтересах соціально-культурного та духовного розвитку нашої області.
На нашому святі присутній був сільський голова Андрій Григорович Лабушний.
Урочисте відкриття проекту, виступ директора Каланчацької централізованої бібліотечної системи Надії Василівни Федкевич, яка розповіла про його суть та побажала всім присутнім приємного перегляду.
Для молодшого шкільного віку показали казки. Учні середнього та старшого шкільного віку переглянули цикл навчальних фільмів з безпеки життєдіяльності та попередження шкідливих звичок «Право на життя» та «Щоденник наркоманки», це мало неабиякий резонанс, старшокласники були вражені побаченим, вони слабо уявляли, яке страхіття несуть наркотики, як втягують молодь у пастку й вбивають. МИ щиро дякуємо організаторам проекту, побільше таких гарних починань, а колегам - бібліотекарям з районів Херсонщини - успіхів та цікавих переглядів.

с.Олександрівка, бібліотекар Н.Митковська // Слава праці. – 2013. – №43 (08 листоп.). – С.6.

Творці літопису поколінь

На початку було Слово. Але свою справжню потужність воно знайшло лише з появою книги. Книга зіграла свою основоположну роль у розвитку нашої цивілізації. Гігантська, накопичена за століття бібліотека - це надійна пам'ять людства, де збережені його звершення і мрії, прозріння і помилки. Ця бібліотека створювалася на камені і металі, глиняних табличках і дерев'яних дощечках, сувоях папірусу і пергаментних кодексах, пальмовому листі і бересті, шовку і папері - мінявся матеріал і спосіб виготовлення, але незмінним залишалося її призначення: служити збереженню і передачі знання, досвіду, художніх цінностей. А бібліотеки важливі для суспільства тому, що вони забезпечують всім громадянам доступ до знання і культури. У всьому світі бібліотеки є першим притулком для користувачів Інформації, доступним для всіх верств населення.
З метою виконання в районі соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) 30 вересня 2013 року в читальній залі Каланчацької центральної районної бібліотеки відбулась зустріч голови районної державної адміністрації Галини Малишенко з ветеранами бібліотечної справи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. На зустрічі також були присутні та виступили з вітальним словом голова районної ради Микола Шептура, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Харченко та начальник відділу культури і туризму Ірина Лапенко.
Захід розпочався з вітального слова Надії Федкевич, директора Каланчацької центральної бібліотечної системи. Вона вручила почесні грамоти бібліотекарю з с.Олександрівка Наталії Митковській, яка зайняла і місце у конкурсі «Бібліотека в новому форматі» у номінації «Краща бібліотека», Світлані Красновид - за участь в обласних конкурсах та організаційну роботу у напрямку «Дитяча творчість».
Галина Малишенко теж вручила Наталії Митковській грамоту районної державної адміністрації та колективу районної дитячої бібліотеки за плідну працю, а працівникагі читальної зали районної центральної бібліотеки - річну перед плату на газету «Слава праці». Микола Шептура нагородні грамотою керівника клубу «Спілкуймося» Валентину Кучєрову.
Після урочистостей Надія Федкевич передала слово своїк колегам Ользі Гавран та Наталії Хребір, які здійснили для аудиторії усну подорож «крейсера» «Каланчак літературний» на хвилях всесвіту.
За допомогою мультимедійної дошки були показам сторінки, а яких складається даний блог, а саме:
«Популяризація блогу»; «Сектор краєзнавства»; «Розділи блогу»; «Видатні постаті краю»; «Наші сучасники»; «Молоді таланти»; «Фольклор краю»; «Акції. Конкурси. Фестивалі» «Портрети. Презентації»; «Співпраця. Подарунки»; «Бібліотека в ЗМІ. Літопис бібліотеки»; «Святкуємо 200-річчя Великого Кобзаря»; «Приємні несподіванки»; «Результати. Висновки».
Під час розгляду рубрики «Наші сучасники» зачитувалися поезії Петра Бігана та Петра Герасимчука. Також рідним цих поетів центральна районна бібліотека подарувала збірки і творів на згадку про видатних митців слова. Саме ці збірочкі бібліотекарі підготували та надрукували власними силами.
Хвилиною мовчання усі присутні в залі вшанували пам'ят самодіяльни^ письменників та поетів району, котрих вже не має поряд з нами {Віру Реут, Лідію Норченко, Петра Бігана т Петра Герасимчука).
З результатами клопітливої та цікавої праці бібліотекарі присутніх було ознайомлено під час розгляду сторінки «Бібліотека в ЗМІ. Літопис бібліотеки». У центральній районній бібліотеці складено бібліографічний покажчик статей, які були надруковані у районній газеті «Слава праці» з 1967 по 2012 рокі котрий налічує 705 дописів. До 100-річчя районної центральної бібліотеки створено Літопис даної бібліотеки за 1912-2012 роки, який містить 103 друкованих сторінок з фото та хронологією основних подій. Основну роботу при підготовці Літопису взяла на себе Валентина Кучерова, за що й була нагороджена грамотою.
Валентина Бабич створила "Історію бібліотек Каланчацького району".
Завершив зустріч Анатолій Суганяк, читаючи власні поезії.

Л. Косенко // Слава праці. – 2013. – №38 (04 жовт.). – С.2.

У книголюбів вік молодий

Діти війни, пенсіонери, ветерани війни - люди, які мають за плечима могутній досвід життя, переживши труднощі і радість, здобутки та втрати. Ці люди заслуговують на шану та повагу з боку суспільства.
З метою виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) 26 вересня 2013 року в читальній залі Каланчацької районної центральної бібліотеки відбулось святкове засідання клубу «Спілкуймося» на тему «З днем народження», епілогом до якого були слова Тараса Григоровича Шевченка «...Добре жить тому, чия душа і дума Добро навчилася любить!».
Даний клуб діє при вище вказаній бібліотеці, його керівник - Валентина Кучеррва. Клуб складається з людей похилого віку, дітей війни, ветеранів війни,проте це творчий, енергійний, молодий душею, життєрадісний та доброзичливий колектив. На підтвердження цих слів команда клубу в черговий раз зібралася, щоб привітати своїх однодумців з ювілеями, іменинами та днем пам'яті Святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.
Ведучими заходу були члени клубу Валентина Данько та Любов Радіонова. Свято розпочалося з привітання ювілярів (Надії Данько - 70 років, Галини Тюриної - 70 років, Любові Суганяк - 60 років), котрих поздоровили культпрацівник територіального центру Ольга Кишиневська та керівник клубу Валентина Кучерова. Надалі ведучі озвучували вітання для іменинників: Ніни Супруи, Любові Кохан, Любові Бабич, Ольги Марченко, Алли Рощук, Юлії Кравченко, Любові Ковальової, Марії Руденко, Марії Кравченко, Надії Куць, Світлани Боднарук та Володимира Маличенка.
Клуб «Спілкуймося» своїм іменинникам підготував та вручив на згадку про дю урочисту мить чудові подарунки: букети троянд та айстр, «золоті» дубла, до яких додавалися «укази-накази» гумористичного характеру, вітальні листівки, гарні віяли для жінок та гарненьку чашку чоловікові.
Завдяки старанням музичного оператора Маргарити Молдован свято доповнювалося чудовими та влучними піснями («День народження» у виконанні Павла Зіброва, «Надежда» А.Герман, пісні «Бухгалтер», «Яворина» та «Будьте здорові»), котрі із запалом підспівували учасники заходу. Проте були й такі сміливці, котрі навіть вийшли у танок.
Навіть молоде покоління на свій лад привітало іменинників - Ольга, Катерина і Дарина Руденки (онучки Марії Руденко) виконали пісні «Пісня про дружбу» та «Лісова пісенька». Члени клубу були дуже задоволені виступом дівчаток, тому й подарували юним виконавицям бурхливі та щирі оплески.
Завершальним етапом заходу було вітання для всіх присутніх з днем пам'яті Святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, на якому було зачитано поезію Наталії Шелест, місцевої поетеси. Потім пролунала пісня «Нехай живуть многая літа», у виконанні самих членів клубу.
Після свята колектив перейшов до солодкого столу, де пригощався смачними тістечками і смакував духмяний чай та ароматну каву, і ділився приємними враженнями від святкового засідання. Ветерани, одинокі люди похилого віку, учасники війни та бойових дій мали нагоду у цій затишній атмосфері за святковим столом поспілкуватись, згадати минуле, поспівати пісень.
Найвищою винагородою організаторам заходу були радісні обличчя людей та щирі слова вдячності, усвідомлення того, що вони не обмежені увагою.

Л. Косенко // Слава праці. – 2013. – №38 (04 жовт.). – С.6.

Колектив централізованої бібліотечної системи вагомими творчими успіхами зустрічає своє професійне свято- Всеукраїнський День бібліотек. У всіх обласних акціях та заходах беруть участь як працівники дитячої, так і районної бібліотеки для дорослих, і як, правило, повертаються з нагородами та відзнаками управління культури обласної державної адміністрації та обласних бібліотек для дорослих, юнацької та дитячої. А напередодні свого професійного свята бібліотекарі Валентина Гончарова, Наталя Хребір, а також директор ЦБС Н. В. Федкевич „як лідер бібліотечної справи», побували в Києві на III Всеукраїнському ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед», яку проводило Міністерство культури, Програма «Бібліоміст» та Всеукраїнська бібліотечна асоціація. Тут велася розмова про винайдення шляхів забезпечення стійкого розвитку бібліотечної галузі та впровадження нових послуг у бібліотечних закладах різного рівня. Тож бажаємо нашим працівникам бібліотек навих підходів до послуг у бібліотечних закладах району, І надалі високо тримати планку працівників однієї з найгуманніших про-фесій, добра , здоров'я, уваги з боку влади.

// Слава праці. – 2013. – №37 (27 верес.). – С.5.

"Дитячі історії про найголовніше"

Кожна дитина має талант та закладені природою здібності, і, щоб розвинути цей людський потенціал, необхідно створити сприятливі умови для його прояву і зростання. Тому за підтримки Президента України Януковича В.Ф., 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості. Мета його - сприяння та забезпечення освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей. У рамках року дитячої творчості Міністерством культури було оголошено Всеукраїнський конкурс дитячої творчості для школярів «Дитячі історії про найголовніше», мета якого: розвиток фантазії та творчих здібностей у дітей та підлітків. Потрібно було написати свою цікаву історію, створити єдину неповторну   книжку-саморобку та принести її до своєї бібліотеки.  У конкурсі дитячої творчості брало участь багато наших читачів, але за    підсумками    районного журі до обласного етапу надіслано 5 книжечок - саморобок. У кожній роботі - частинка кожної дитини. Робота учасників конкурсу - це справжнє диво, яскраве,  квітуче,  що  полонить фантазією.  Були використані різні матеріали: і бісер, і папір, і стрічки, і тканина. І за змістом: вірші, скоромовки, оповідання, лічилки, загадки. Хочу висловити подяку нашим бібліотекам-філіям (Новопавлівській (зав. філією Шаваровська Л.М.), Олександрівській (Митковська Н.С.), Новокиївській (Частило С.В.) які разом зі своїми читачами активно включились до цього конкурсу. Обласне журі конкурсу, перечитавши та роздивившись усі 99 (!) книжечок-саморобок, поданих на конкурс і читачами обласної дитячої книгозбірні, і читачами районних дитячих, сільських і міських бібліотек нашої області, подивувавшись багатій фантазії та художній майстерності юних авторів, визначилось і з переможцями. У віковій категорії учні 5-8 класів - II місце зайняла Гюрджан Карина, за книжку віршів «Мій веселковий край».
Це активна читачка нашої дитячої бібліотеки, а ще - це звичайна скромна дівчинка, яка навчається в Каланчацькій ЗОШ1, у 7-Б класі, та щедро дарує свій багатогранний талант людям. Якби зібрати всі роботи, створені її руками, це була б надзвичайна виставка краси. Дівчинка пробує себе в багатьох жанрах мистецтва. Полюбляє співати, малювати, вишивати, працювати з пластиліном, ще й складає вірші. Вона є і волонтером в нашій бібліотеці. Крім того, що Карина багато читає, ще й бере активну участь у масових заходах дитячої бібліотеки. У виготовлення книжки-саморобки вона разом з мамою, Наталею, вклали багато терпіння, часу, коштів, бо це доволі клопітка робота. Треба було і на комп'ютері набрати текст, і розмалювати, і прошити, та й просто естетично оформити. Але результат того вартий, її робота вирушила до Києва, щоб позмагатися із творами учасниками із інших областей і міст за всеукраїнську першість.
Чекатимемо результатів II туру й бажаємо Карині перемоги у ньому!

Завідуюча дитячої бібліотеки Світлана Красновид // Слава праці. – 2013. – №36 (20 верес.). – С.5.

До свята - цікаві інновації, певні досягнення!

До великого свята - Дня Незалежності України Каланчацька бібліотека прийшла з цікавими інноваціями та вагомими досягненнями. І тим приємніше, що наші інновації є першими та єдиними серед бібліотек Херсонщини. 1. Літопис бібліотечної справи
Завершено складання Літопису Каланчацької центральної районної бібліотеки за її 100-літню історію
Літопис - велика фундаментальна праця розвитку бібліотечної справи Каланчацької центральної районної бібліотеки.
Наш Літопис адресовано широкому колу користувачів, бібліотекарям, історикам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться історією, розвитком бібліотечної справи в Каланчацькому районі Херсонської області.
У Літописі висвітлені документи, статті, факти, спогади, написані працівниками бібліотеки протягом 1912 - 2012 років, читачами, жителями селища та краю, кореспондентами місцевих часописів, додано фотографії.
Об'єм літопису з фотографіями складає 103 друковані сторінки.
У Літопису розміщено додатки: Основні хронологічні події та використані документи та спогади.
Документи, висвітлені в Літописі, зберігаються в краєзнавчому секторі бібліотеки та в музейній експозиції розвитку бібліотечної справи району.
Наш Літопис дуже цікавий!
2.Створено бібліографічний покажчик.
Бібліографічний покажчик «Історія Каланчацької бібліотеки на сторінках періодичних видань» -перший фундаментальний бібліографічний посібник Каланчацької централізованої бібліотечної системи.
У ньому висвітлюється історія Каланчацьких бібліотек, яка надзвичайно цікава та насичена різноманітними фактами та подіями, здобутками та великими перемогами.
Покажчик адресовано широкому колу користувачів, всім, хто цікавиться історією, розвитком бібліотечної справи в Каланчацькому районі.
До посібника увійшли документи, статті, написані працівниками бібліотек, читачами, жителями селища та краю, кореспондентами місцевих часописів.
Перший випуск бібліографічного покажчику охоплює період історії Каланчацької бібліотеки з 1967 до 2012 року включно та налічує 705 статей. Дописи в ньому розміщено в хронологічній послідовності. Майже кожна стаття подається з короткою анотацією.
Періодичні видання зберігаються у відділі єдиного книжкового фонду, внутрішньо-системного обміну та міжбібліотечного абонементу центральної районної бібліотеки.
Добір статей до 31 грудня 2012 року.
З.На нашому блозі - 50000 відвідувачів!
Наше «входження» у всесвітню мережу інтернет почалося у 2004 році, коли ми виграли свій перший грант - Грант Посольства США в Україні «Інтернет для публічних бібліотек -LЕАР» - IV - перший та єдиний серед районів Херсонщини.
А далі, завдяки плідній довготривалій співпраці в проекті та з колегами по LEAPу ми багато чого досягли, ми вчились, працювали, вдосконалювали... Перші в районі комп'ютери, безкоштовне навчання персоналу та відвідувачів бібліотеки, жителів району, безоплатна електронна пошта, перші Оп-Ііпе спілкування з будь-якої частинкою земної кулі, допомагали, консультували ...
Ми писали нові проекти і вигравали, створили бібліотечний блог в інтернеті «Блог Каланчацької ЦБС», який сьогодні святкує та вітає свого 50 000 відвідувача та 50 - го постійного прихильника!
Наш блог - мережевий журнал діяльності бібліотек Каланчацького району, сьогодні він висвітлює всі напрямки роботи книгозбірень: методичну роботу, співпрацю з Посольством США в Україні та Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), клуби за інтересами, конкурси, фестивалі, діяльність відділів та секторів центральної бібліотеки, районної дитячої, сільських та селищних філій, успіхи, перемоги, гранти, наше краєзнавство і роботу інтернет - центру.
4.Створено новий блог - «Калаичак літературний»
Взявши активну участь в Міжнародній акції «Читаєм Расула Гамзатова», бібліотека створила спеціальний блог в інтернеті по просуванню літературної спадщини великого дагестанського поета та перемогла - єдина з книгозбірень України, а тепер це новий, вже другий блог з популяризації літературного надбання нашого Таврійського краю «Каланчак літературний».
Сьогодні на його 20 сторінках представлена літературна палітра нашого району, розміщено статті, біографічні дані, фото та твори видатних постатей краю - І.Д. Дніпровського та Д.Я. Фогеля, наших сучасників, молода талановита поросль, фольклор краю, літературні акції та конкурси, співпраця з літературознавцями та їх дарунки, бібліотека в ЗМІ, інша цікава інформація.
Літературний блог також користується увагою й інтересом у світі, має своїх прихильників, постійних відвідувачів та шанувальників, його переглянуло вже більше п'яти тисяч відвідувачів.
5.Нагорода поїздкою в Дагестан.
За активну участь у Міжнародній акції «Читаєм Расула Гамзатова» з популяризації творчості великого дагестанського поета, автора знаменитої пісні «Журавлі» та інших чудових віршів, які прославили його ім'я на весь світ, участі в експертній групі по оцінюванню другого етапу Міжнародної акції «Расул Гамзатов - співець добра та людяності» директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич нагороджена творчою поїздкою на його батьківщину, в Дагестан, на цілий тиждень.
Каланчацька бібліотека крокує в ногу з часом! Пишаємось успіхами! На досягнутому не зупиняємось! Є нові плани,нові задуми!

// Слава праці. – 2013. – №32 (23 серп.). – С.3.

  Маленький читач - велика справа

Книга, бібліотека - це поняття дуже довго асоціювалося зі скарбницею знань. Проте часи змінюються й нині головне джерело інформації вже не стільки книга, як комп'ютер. Сучасна молодь не надто любить читати, і якби не бібліотекарі, хто зна чи навідався б зараз хтось із дітей до книгозбірні. Але кожного дня районна дитяча бібліотека гостинно відчиняє двері перед своїми читачами. Тут працює високопрофесійний колектив однодумців, людей творчих, ініціативних. Здається, живуть своєю роботою, бібліотекою, книгами завідувачка Світлана Красновид, бібліотекарі Валентина Гончарова, Інна Красновська. Доброзичливі, коректні, вони знаходять підхід до дітей, вивчають і задовільняють їх читацькі запити, намагаються створити затишок та підібрати відповідний дизайн. Помічницею їм у цьому є Наталя Біган, яка старанно підтримує чистоту у приміщенні.
Приміщення хоч і невелике, але завжди у ньому затишно, панує атмосфера тепла, турботи, творчості. Цікавий підхід знайшли, наприклад, біблотекарі до тих дітей, котрі приходять сюди попрацювати в Інтернеті. Перш, ніж надати їм таку послугу, пропонують книжки, журнали, і наступного разу школярі вже самі просять щось почитати. - При цьому ухил робиться на краще вивчення української мови, - зауважує Світлана Красновид. - Адже усе життя людини пов'язане з мовою. Завжди ми шукаємо найточніше вираження думок, тому, як і про здоров'я людини, так і про «здоров'я» нашого слова треба постійно піклуватися. Тоді наша мова завжди залишатиметься колоритною, багатою, милозвучною, як того хотіли наші пращури.
У дитячій бібліотеці працює чотири клуби за інтересами: «Цікавих зустрічей», «Чомучки», «Інтернет-чомучки», ляльковий театр «Дюймовочка», гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Юні фантазери». Запам'яталися юним читачам такі найбільш помітні заходи: «Літературний квест», «Кращий читач -2013», вечір українського фольклору, «каланчацькі посиденьки», тижні дитячої книги.
Ведеться значна робота у рамках проекту «ПрофіСтарт: п'ять сходинок до успіху», про це у нашій газеті розповідали.
Сьогодні, у гарячу літню пору, відвідувачами книгозбірні є не лише маленькі мешканці Каланчака, а й ті, хто приїхав сюди на канікули, на відпочинок, і бібліотека працює за програмою «Літо з книгою». Тут безкоштовно можна пограти у комп'ютерні ігри, переглянути мультфільми, поспілкуватися з товаришами.
А ще працівники дитячої бібліотеки організовують екскурсії до нашої світлиці «Першоцвіт», за що ми їм вдячні, бо бачимо, що екскурсантам тут подобається. Більше того, колектив дарує нам на свята різні казкові вистави, і це ще раз переконує, що книгозбірня є колискою знань і науки, а її працівники - творчі, мудрі люди, своєрідні провідні зірки і в радощах, і в негараздах.
На жаль, у роботі цього колективу, де домінує творчість, є багато господарських проблем: насамперед підлога, схожа на наші українські дороги, та й саме приміщення потребує ремонту. Але коштів на це ніхто не виділяє. А кажемо вперто, що «діти - наше майбутнє».

Лідія Кишиневська // Слава праці. – 2013. – №25 (05 лип.). – С.3.

"Спілкуймось!" святкує іменини

Одноклубники «Спілкуймось!» святкують свої дні народження в нашій центральній районній бібліотеці. Від щирого серця вітаємо іменників - наших активних і постійних відвідувачів !

У цю прекрасну літню днину
Вітання щирі ви прийміть від нас.
Хай доля вам шле добра і щастя,
Міцне здоров'я, море благ земних
І щедрі дні, мов рушники квітчасті,
Нехай ще довго стеляться до ніг!

Вже стало доброю традицією святкувати дні народження учасників читацького об'єднання за інтересами «Спілкуймось!» в колі свої друзів у приміщенні читального залу нашої книгозбірні.
Ось і днями зібрались люди поважного віку відсвяткувати іменини Діни Миколаївни Снігурської, Алли Миколаївни Козачок, Ольги Андріївни Кишиневської, Надії Юхимівни Кушнір, Лідії Єгорівни Дем'янової, Зіни Юхимівни Тишнюк та Віри Миколаївни Полох. А яке ж то свято без іменинного пирога ? От і прийшли друзі на свято з іменинним пирогом, в ньому свічок є багато - все осяяне кругом ..., задування святкових свічок, частування, і квіти, листівки, теплі щирі побажання...
А серед іменників є і ювілярка - Алла Миколаївна Козачок, для неї одноклубники виготовили почесну медаль, склали цікавий гуморний указ про вручення почесної медалі.
І далі пішли вітання, вітання, вітання... Та не абиякі, віршовані та ще й пісенні, на замовлення самих іменинників з використанням сучасного мультимедійного обладнання, яке бібліотека виграла в конкурсі проектів розвитку місцевих громад ініціативи «Лідер бібліотечної справи» - II.
Це був справжній невеличкий концерт улюблених пісень у виконанні українських, російських та світових зірок естради. А ще... були танці... танці...
Іменинників привітали «кумасі - сусідки з "Каланчацьми новинами" , - від сміху гості свята ледь втримувались - такими смішними та кумедними були їх жарти.
До свята іменників була підготовлена виставка - творчість членів клубу «Спілкуймось!» Ольги Марченко, Ольги Кишиневської та Валентини Данько.
Виставку народних умілиць підготувала бібліотекар Маргарита Молдован, вона і представила роботи, розповіла про майстринь.
До засідання читацького об'єднання була оформлена і книжково-ілюстративна виставка з циклу «Світ моїх захоплень» та бібліографічний огляд представлених на ній видань.
Свято одноклубників «Спілкуймось!» підготувала бібліотекар, керівник клубу Валентина Кучерова разом з активом читацького об'єднання.
Зі святом, з Днем народження вас, дорогі наші читачі!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2013. – №24 (28 черв.). – С.6.

Каланчацька централізована бібліотечна система в обласній акції "Книга мандрує Херсонщиною: Бук-круїз Каланчацьким краєм"

Довгоочікувана зустріч з поетичною збірочкою доцента кафедри і літератури Херсонського державного універсртету, кандидата філологічних наук, поета, літературознавця Василя Загороднюка «Формула Сократа» нарешті відбулася з читачами та бібліотекарями Каланчацької ЦБС.
Гостювання ліричного посібника в Каланчаку було з 31 травня по 10 червня, адже 11 червня 2013 року книжечку вже чекали колеги та користувачі з міста Скадовська, відвідування було недовгим, але насиченим подіями, заходами та зустрічами, - захоплюючим, цікавим та змістовним!
Зустрічали ми її радо, на місцевій автостанції, прибула вона раненько, десь о 9.20, транзитним автобусом з Чаплинки.
Ми її зразу ж зареєстрували, познайомилась та приділила їй увагу. З 1 по 3 червня познайомився з нею і весь колектив центральної районної бібліотеки, тепло привітали та побажали щасливого круїзу по Каланчацькій землі, поселили її в нашу гостинну, світлу, гарно оформлену читальну залу - там їй буде зручно та комфортно, ознайомили з перебігом подій, зустрічей, заходів, відвідин, подорожей, які на неї чекають протягом наступних десяти днів, закріпили супроводжуючих з фотоапаратами на весь час перебування на Каланчацькій землі.
Розмістилась «Формула Сократа» зручненько на інформаційній виставці «А ви це читали? „Поет тихої, ніжної інтонації», яка зразу ж стала центром уваги в бібліотеці.
А наступного дня, 4 червня, користуючись вже великим попитом і авторитетом, заслужено запретендувала на особисте визнання, вподобала більш почесне місце. Для неї була оформлена персональна виставка однієї книги „Формула Сократа" В.Загороднюка.
А далі пішли один за одним різноманітні заходи - літературна п'ятихвилинка „Спливає тихо вечір", зустрічі з відомим місцевим поетом Анатолієм Суганяком, автором більше десяти книг, місцевою поетесою, вчителем історії та правознавства Каланчацької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Галиною Нігачовою, яка написала віршований відгук, працівником Каланчацького територіального Центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян Ольгою Кишиневською, членами та активістами читацького клубу людей поважного віку «Спілкуймось !» Валентиною Кучеровою, Валентиною Данько та Надією Куць та іншими читачами книгозбірні. До речі, Надія Павлівна так захопилась читанням, що почала читати вірші вголос, декламувати для інших відвідувачів читального залу. Бібліотекарі зробили цікавий відеозапис.
Познайомитись з почесною гостею - «Формулою Сократа» приїхали і бібліотекарі сільських та селищних філій Олена Ляшко, Світлана Частило, Наталя Митковська та Ольга Войтюк.
Цього ж дня відбулась хвилююча незабутня зустріч з директором Каланчацького краєзнавчого музею Галиною Зінчук. Галині Пантеліївні вірші дуже сподобались, припали до душі, вона так розхвилювалась, що ледь не розплакалась. Працівники читального залу також записали відеоролик.
Наступного дня, 5 червня, відбулось засідання літературного об'єднання «Дивослово», що вже багато років поспіль працює при центральній районній бібліотеці, з участю нашої почесної гості «Формули Сократа», і звісно ж, вся увага була приділена їй. Учасники клубу Анатолій Суганяк, Галина Нігачова, Валентина Кучерова, Наталя Шелест та інші гаряче обговорювали теплі та лагідні, хвилюючі та зворушливі вірші Василя Степановича, які пробуджують благородні пориви душі творити прекрасне, вселяють віру та надію, допомагають жити та творити добро...
А «Формулі Сократа» стало тіснувато в книгозбірні і бібліотекарі організували районну акцію - подорож «Бібліотека йде в люди». Бібліотекарі відділу обслуговування Олена Гриценко та Наталя Яковлєва разом з гостею - «Формулою Сократа» «пішли в люди», перша зупинка відбулась безпосередньо біля Палацу культури - знайомили пересічних жителів з обласною акцією та почесною гостею селища, запросили взяти участь, зачитували по декілька віршів Василя Степановича, а водії з великим задоволенням «прокатнули» й на своїх машинах.
Далі маршрут проліг до центрального парку, почитали вірші, поспілкувались серед гарних декоративних дерев та кущів, вдихнули пахощі трав - таких ніжних, співзвучних гарним ліричним віршам гості краю. З парку до автостанції рукою подати, поспішили туди. На автостанції з вдячністю, з великим задоволенням та насолодою вірші читали прибулі та від'їжджаючі пасажири..., а юна читачка Інна Качур навіть в автобусі не могла розстатись з книжкою і бібліотекарі вирішили розширити рамки районної акції - організували читаючий автобус - подорожуємо стежками наших читачів «Книга мандрує автобусом!».
А на вечір «Формула Сократа» пішла в гості по домівкам активних читачів, її запросили на чаювання родини Бабічевих, Гуцелюк, Єрьоменків, Радченків, Тишевських, Фоменкових, Яковлєвих, Яроцьких... Вона разом з господарями милувалась красою, вдихала аромат запашних троянд в приватних садибах та оселях, відчула гармонію єднання, адже її стан душі перегукується з красою чаруючих око квітів, гостинності родин... її ввечері читали родинами і по одному, вголос і подумки, для себе, і навіть, молодшим братикам та сестричкам ...
А рано-вранці 6 червня на дорогу гостю вже чекали юні користувачі - учні Каланчацьких ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та № 2 та читацького об'єднання за інтересами «Старшокласник». Для них був організований перегляд відеопрезентації „Василь Загороднюк презентує нову збірку «Формула Сократа». Учні довго не розходились, перечитували, обговорювали, сперечались, занотовували ... Потім, протягом дня, для всіх інших відвідувачів книгозбірні проведено ліричні читання „От би поглядом зустрітись - очі в очі!".
А 7 червня вранці бібліотекар Наталя Хребір так уміло та професійно зацікавила відвідувачів інтернет - центру, що присутні забажали ширше ознайомитись з життєвим та творчим шляхом, віршами збірничка, іншими творами Василя Загороднюка. Бібліотекар Ольга Гавран за допомогою Інтернету протягом усього дня задовольнила всі запити відвідувачів, серед них того дня були і представники етнічних меншин, що проживають в районі. Ольга Анатоліївна знайшла цікавий матеріал про автора «Формули Сократа», інші твори поета та роздрукувала всім бажаючим.
А ввечері та вихідними днями 8 та 9 червня «Фортуна Сократа» знов була бажаною гостею вже в інших родинах наших читачів.
На десяте червня бібліотекарі разом з юними читачами для їх ровесників підготували лірично-музичну композицію „Задивляюсь я на клин прощально".
Виставки, заходи, зустрічі, подорожі, цікаві знахідки ... Скільки їх відбулося за декілька днів ! Швидко промайнув час... Надвечір, перед від'їздом, книжечка ще відвідала «Книжкову лікарню» та салон краси , трішечки підлікувалася та підправила зовнішність.
За такий короткий термін перебування в районі, висока гостя на ім'я «Формула Сократа» знайшла багато друзів, шанувальників, прихильників у більше ніж 200 жителів Каланчацького краю.
Не хотілось відпускати дорогу гостю, вона зачарувала, припала до душі всім, хто з нею познайомився та потоваришував, підкорила своєю щирістю почуттів та відвертістю висловлювання, ліричною теплотою та задушевною привітністю... Але вона... помандрувала далі - обраним для неї шляхом, до наших дорогих сусідів з славного містечка Скадовська..., прихопивши з собою часточку Каланчацької гостинності та зворушливі відгуки користувачів центральної районної бібліотеки...
Щасливої тобі дороги, дорогенька поетична збірочко на ім'я «Формула Сократа»!

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2013. – №24 (28 черв.). – С.6.

Бібліотекарі вивчають інновації

Нові можливості та інноваційні підходи в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні користувачів» - тема чергового семінару-тренінгу працівників сільських та селищних бібліотек - філій району.
Навчання розпочалося з ознайомлення з сучасними вимогами, що стоять перед книгозбірнями та поточними завданнями, була акцентована увага щодо участі в нових інноваційних акціях, Всеукраїнських та обласних конкурсах, в яких необхідно взяти участь всім  бібліотекам системи та в районному конкурсі на кращу сільську та селищну бібліотеку.
Методист бібліотечної системи Валентина Бабічева підготувала колегам методичні рекомендації, заходи, поради, віддрукувала оголошення - запрошення для відвідувачів сільських філій щодо участі в конкурсах та акціях, відповіла на численні питання, дала вичерпні роз'яснення.
Семінар - навчання проходив в інтернет - центрі центральної районної бібліотеки, тут же відбулась дуже цікава та корисна Скуре - конференція з заступником директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей Наталією Поповою. Затаївши дихання слухали колеги виступ Наталії Федорівни, яка виступила з консультацією «Нові форми роботи з читачами», продемонструвала цікаві презентації, відповіла на запитання. Сільські бібліотекарі вчились, як можна на відстані вільно спілкуватись, вчитись, завдяки сучасному мультимедійному обладнанні, яке виграла центральна районна бібліотека по проекту «Бібліотека звітує перед громадою» за програмою «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень па обмінів (ІRЕХ).
У відповідності до плану проведення семінару завідуюча відділом обслуговування центральної книгозбірні Олена Гриценко надала поради колегам по темі «Створюємо стиль своєї бібліотеки», використавши матеріали, одержані підчас навчання в Регіональному тренінговому центрі по темі «Дизайн бібліотеки: пошук свого образу» в рамках реалізації проекту «Бібліо-кліпарту «Вчимося створювати гармонію та успіх» конкурсу «Навчально-інноваційна бібліотека» за програмою «Бібліоміст», яке проводила Вінницька обласна універсальна бібліотека ім. А.К. Тімірязєва. Дуже цікавим був і виступ колеги з Новопавлівської сільської філії Лариси Шаваровської «Територія розвитку: школа комунікації» - програма Центру гуманістичних технологій АХАЛАР", яка поділилась враженнями від поїздки - навчання, адже одержала перемогу, пройшла курс навчання, отримала Сертифікат, пише проект в рамках цієї програми.
Завершило семінар анкетування, в якому запропонували оцінити зміст та форми проведення навчання (зауваження, поради, пропозиції, поставити оцінку в 5-бальній системі), визначитись з темою наступного заняття, базою для його проведення та отримали домашнє завдання -презентувати один з кращих або найбільш вдалий бібліотечний захід «А у нас в бібліотеці».
Після семінару всі його учасники залюбки відвідали виставку - презентацію самодіяльної народної умілиці - майстрині вишивки, квілінгу та декупажу Анастасії Желамської, були вражені неабияким талантом молодої майстрині, написали теплі та зворушливі відгуки.

Директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич // Слава праці. – 2013. – №18 (17 трав.). – С.6.

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС - експерт Міжнародної Акції

Директору Каланчацької ЦБС Надії Федкевич довірили оцінювати Міжнародний конкурс!
Міжнародний конкурс бібліотечних проектів з популяризації літературної творчості Расула Гамзатова «Расул Гамзатов - певец добра й человечности» з нагоди 90-річчя з Дня народження великого дагестанського поета наближається до завершення.
Нагадаємо, що в минулому році Каланчацька ЦБС брала активну участь в цій Міжнародній акції з програмою «Поззия простора й любви», одержала перемогу одна з десяти у світі та єдина з бібліотек України.
Для підбиття підсумків та визначення переможців в цьому році створено авторитетну експертну групу конкурсу з числа представників різних країн світу -письменників та журналістів, педагогів та бібліотекарів, державних та громадських діячів.
Оцінювати проведення Міжнародного конкурсу та визначити 10 кращих запропонували і Надії Федкевич директору Каланчацької бібліотеки, єдиному бібліотекарю з України.
Це дуже почесно та дуже відповідально, адже проекти представили бібліотеки з багатьох країн світу.
Пишаємось нашою книгозбірнею, високим рівнем її роботи, інноваціями, успіхами та грантами, яка завоювала заслужений авторитет серед кращих бібліотек України, близького та дальнього зарубіжжя та прославила Каланчак на весь світ.
Вітаємо з черговим визнанням!

// Слава праці. – 2013. – №18 (17 трав.). – С.6.

Акція „Подаруй бібліотеці книгу”

Вже декілька років крокує бібліотеками нашого району та приносить гарні результати, фонд системи постійно поповнюється літературою з домашніх бібліотек. Ми з вдячністю  приймаємо літературу різну за жанром: детективи, фентезі, романи про кохання, навчальну літературу, літературу про видатних людей та ін. І ось днями наша бібліотека знову поповнилась додатковою літературою. Своїм книжковим багатством з нами поділився Куюн Сергій Миколайович, який подарував багато фантастично-пригодницької літератури та газети і журнали про автомобілі, такі як : Автоцентр, Авто¬мир, АвтоБазар, Автопарк.
Щиро вдячні Сергію Миколайовичу і запрошуємо всіх жителів району приєднатися до Акції „Подаруй бібліотеці книгу”

// Слава праці. – 2013. – №16 (26 квіт.). – С.3.

І в саду, і на городі...

Весна прийшла - на город кличе!
Як би зима не пручалася, не відвойовувала собі останні холодні деньки, але весна сміливо входить у свої права. Починається теплина та робота на городі і в саду. Тому засідання читацького об’єднання людей поважного віку «Спілкуймось!» з теми «Присадибна ділянка, сад, город», яке днями відбулось у читальному залі центральної районної бібліотеки було дуже доречним та своєчасним, скоріше це було повчальне заняття, урок - навчання та обмін досвідом людей, що вже добре знаються на цьому.
Присадибна ділянка, сад, город... Майже кожний учасник читацького об’єднання «Спілкуймось!» має свою, може й невеличку, присадибну ділянку, займається вирощуванням сільськогосподарської продукції для своїх потреб чи потреб своєї родини.
Часто кліматичні умови  вносять свої корективи в  наші плани, але кожного  хвилює питання правильного вирощування городини, овочів, фруктів, винограду, запобігання та  боротьба з шкідниками, і використання підживлюючих та лікарських речовин... І ще важливе  болюче питання, що хвилює  багатьох - картопляна міль, звідки вона взялась, як з нею боротися, як запобігти її появі.
На засідання клубу запросили гостей, людей добре обізнаних у вирощуванні городини та догляду за фруктовими деревами і виноградом, приватних підприємців Валентину Іванівну Розум та Євгена Миколайовича Кохана.
Валентина Іванівна зі знанням справи, детально, змістовно розповіла присутнім про використання лікарських, хімічних та біологічних препаратів для вирощування сільськогосподарської продукції, способи боротьби з шкідниками, зокрема з картопляною міллю. Вона навела багато цікавих прикладів та порівнянь, надала поради, продемонструвала лікарські препарати, які принесла з собою та порадила, коли, як і якими дозами їх потрібно використовувати при обробітку  ґрунту та насіння.
А про догляд за садом і виноградником розповів любитель цієї справи Євген Миколайович Кохан. Він поділився досвідом роботи в саду, яка це цікава робота, яку користь та задоволення вона дає, як збільшити врожай, як вирощувати саджанці, попередити різні захворювання дерев та винограду, які існують хвороби. коли, як і чим варто обприскувати дерева та кущі, як обрізувати, як формувати крону, приніс з собою цікаві книжки, посібники по роботі на присадибних ділянках, по догляду за садом, надав консультації з інших питань. Гості відповіли на всі питання присутніх у залі.
Далі ведуча засідання клубу, член ради читацького об’єднання Тетяна Дмитрівна Петруненко, зупинилась на питанні як впорядкувати наше подвір’я, як його прикрасити квітами, адже гарне красиве подвір’я піднімає настрій, стимулює до радості, щасливого життя. Досвідом з прикрашання присадибної ділянки поділилась член клубу Ольга Георгіївна Марченко.
Учасники об’єднання ділились та обмінювались насінням квітів та городини, своїм досвідом роботи на присадибних ділянках, занотовували поради та цікаві рецепти... Заняття було дуже корисним, цікавим та своєчасним, за що присутні щиро дякували керівникові, бібліотекарю Валентині Кучеровій, гостям та активу.

// Слава праці. – 2013. – №14 (12 квіт.). – С.6.

Виставка ляльок Горьківської майстрині

14 березня 2013 року у читальному залі центральної районної бібіліотеки відбулося урочисте відкриття виставки та майстер-класу лялькової майстрині Антоніни ДЕМЧЕНКО, бібліотекаря Горківської бібліотеки-філії  КаланчацькоїЦБС.
В урочистому відкритті взяли участь працівники апарату райдержадміністрації, центральної бібліотечної системи, вчителі та учні загальноосвітніх шкіл селищf Каланчак.
До уваги глядачів було представлено більше 20 ляльок, зроблених власноруч нашою майстринею та майже десять робіт, виконаних старшою донькою Наталею.
За словами Антоніни Демченко, ті роботи, які вона експонує, результат 6-місячної праці. Як, певне, кожен майстер, вона намагається зробити свої витвори неповторними. - «Я завжди вношу в ляльку щось нове: міняю трошки обличчя, наряд» - розповідає вона. - Пошиття ляльки кропітка робота, яка до того ж вимагає багато часу. Кожна лялька робиться приблизно 5-6 годин,- зазначила жінка.
Антоніна займається не лише виготовленням текстильної ляльки: вона ше й навчає цьому мистецтву інших. Так при Горківській бібліотеці-філії вона разом із дочкою відкрили гурток, який відвідують діти задля того, щоб навчитися тонкощам виготовлення ляльок.
Можна сказати, що дана виставка для нашої майстрині не перша, її роботи уже експонувалися під час проведення звітного концерту в селі Привілля і 06 квітня 2013 року заплановано провести виставку ляльок в селі Новопавлівка.
І на завершення можна із впевненістю сказати, що однодумців у Антоніни Демченко і її доньки Наталі вистачає, адже на відкритті виставки зібралося багато людей, які привітали їх і побажали легкої вдачі на творчому шляху.

Підготувала головний спеціаліст відзілу організаційної роботи та з питань внутрішньої політики апарату райлержалміністрапії  Вікторія Рильська // Слава праці. – 2013. – №11 (22 берез.). – С.4.

Афганістан....

Ти в наших думках, як птиця в польоті. Ти в наштх серцях, затихлих у скорботі.

На знімку зліва направо: Закльопний В.І., Клочков М.П., Стахурський Ю.Д.

У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня завершилося виведення радянських військ з Афганістану. Нарешті війна для наших братів, сестер, синів, близьких та рідних закінчилася. Але вона назавжди залишиться болем у серцях нашого народу.
«Немає більшої любові, ніж та, коли положиш душу свою за друзів своїх», - го-вориться в Євангелії.
15 лютого 1989 р. останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день і є закінченням афганської війни для людей. Закрилася остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Перестали йти похоронки з Кандагара і Гардеса, Джелалабада і Кабула.
Але Афганістан ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас - загиблих не повернути. Наша пам'ять до цього часу, свято зберігаючи подвиг батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні, назавжди ввібрала в себе і новий біль афганських втрат.
Стало традицією у нашій школі проводити зустрічі з воїнами-афганцями у цей день. І у цьому році заступник з навчально-виховної роботи Процюк М.М. підготувала урок - пам'ять, на який були запрошені воїни-інтернаціоналісти села, району, сільський голова, жителі села, учні школи.
Актив бібліотеки обладнав книжкову поличку «Місце подвигу - Афганістан», біля якої проведено бібліографічний огляд літератури.
Із нашого села в Афганській війні виконували інтернаціональний обов'язок:
- Закльопний Володимир Іванович, нагороджений медалями «Учасник бойових дій», «Захисник Вітчизни», «Від вдячного афганського народу». На сьогоднішній день проживає в рідному селі, працює головою фермерського господарства «Брат-2»; 
- Стахурський Юрій Доменікович за участь в бойових   діях   нагороджений медалями «Учасник бойових дій», «Захисник Вітчизни», «Від вдячного  афганського народу» та ін. Проживає в рідному селі, займається домашнім господарством;
- Клочков Микола   Петрович   першу  медаль  «За відвагу» отримав  15.05.1988 р., орден Червоної Зірки - 05.07.1988р. За участь в Афганській війні отримав нагороди: «За бойові заслуги», «Від  вдячного  афганського народу», «Воїну — інтернаціоналісту», йому присвоєно звання гвардії старшина. Проживає в Кримській АР, займається домашнім господарством;
- Бруцький Валерій Геннадійович проходив строкову службу під час війни в Афганістані, в місті Кабулі, спецстрілком, був поранений, має ордени та медалі. Проживає в Росії.
Виживши у страшному Афганістані, Погребенник Сергій Дмитрович пішов із життя у мирний час.
На території нашого села, на підприємстві «Аг-ростандартКнК» працює директором воїн-інтренаціоналіст - Лобас Сергій Вікторович.
Ветерани-афганці! Скільки горя випало на ваше покоління! Але ви мудрі. Ви вмієте прощати і любити. Шановні воїни-інтернаціоналісти, ми пишаємося вами, горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки. Здоров'я вам, сімейного благополуччя і пам'ятайте, що час - найкращий лікар для душі та тілесних ран.

с.Олександрівна,  Н.Митковська, бібліотекар // Слава праці. – 2013. – №10  (22 лют.). – С.10.

Є така професія - зв'язківець

І хоча це не зовсім професія, а скоріше це група професій. Працювати можна і кабельником-зварювальником, і монтажником волокнисто-оптичних ліній зв'язку, і лінійним монтером, і працівником поштової зали, або багато ще ким, - це все професія зв'язківця.
Дуже тепло зустріли наших учасників Профістарту начальник Каланчацького цеху телекомунікаційних послуг Токар С.І.,   фахівець   з продажу послуг Владико Л.М, оператор поштової зали Заєць Л.Г. які провели цікаву екскурсію, розповіли про свою професію, про її складнощі й свої принади . Познайомили з різними відділами, які надають нашим жителям послуги зв'язку, від радіо до Інтернету. А абонентів у них майже 4,5 тисячі.
Це нашим бабусям і дідусям колись в дивину було саме поняття радіо, а потім і телебачення. Тоді вся вулиця збігалася подивитися на диво техніки - телевізор, завмерши з нетерпінням, слухали новини, що транслюються по радіо. Зв'язок - це така галузь, яка абсолютно не стоїть на місці - спочатку з'явилося оптичне волокно, потім з'явився Інтернет, мобільний зв'язок, так триватиме завжди - настала ера комп'ютерних і цифрових технологій.
Найголовніша принада в такій професії, це те, що видно її результат - коли бачиш, що дні, тижні, місяці, а може і роки роботи, втілилися в кінцевий результат. Бо якщо раптом ми піднімаємо телефонну трубку і не чуємо знайомих гудків, нам стає некомфортно. Сергій Іванович розповідав про перспективи розвитку нашого Укртелекому, що в цьому році планують розширити послуги для наших жителів, побудувати в райцентрі і селах району вишки для прийняття сигналу Wi-Fi. Відповідав на запитання дітей, в яких навчальyих   закладах   України можна здобути освіту зв'язківця. Завжди є чому вчитися, є куди розвиватися і вдосконалюватися. Вибирайте професію зв'язківця, і ви не пошкодуєте!
Робота   зв'язківців - це звучить гордо!

Учасники проекту «ПрофіСтарт» Каланчацької районної дитячої бібліотеки // Слава праці. – 2013. – №9 (08 берез.). – С.5.

Рік, щердрий на зустрічі

Саме таким був 2012-й для учасників клубу "Спілкуймось". Недаремно його перше засідання називалось «Є така нагода бути щедрим», а перші дні минулого року наші одноклубники зустрічали колядками, щедрівками, слухали розповіді Малайки та Кози і юного Нового Року.
А потім кожне нове засідання залишало незабутні враження у присутніх, бо це були своєрідні віртуальні подорожі. Допомагав нам у цьому і колишній моряк Віктор Васильович Феденюк, за плечима якого 80 тисяч миль, п'ять дальніх походів океанами, відвідання Польщі, Куби, Марокко, Єгипту, Сирії, Лівії... А загалом він, капітан першого рангу, 30 років ніс службу на різних флотах.
Ще один морський офіцер, капітан третього рангу у відставці, Одєгов Олександр Іванович цікавий не лише своїми спогадами, а й захопленням живописом.
Від Аліни Андріївни Чурай ми дізналися про  враження від подорожі до Америки, а спілкування з Валентиною Федорівною Пруцаковою, котра мешкає у Привіллі, взагалі збагатило нас новою темою, адже ця жінка - «Мати-героїня». А колись їй доводилося працювати і в Магадані, і в рідному селі. Нагороджена медаллю ВДНГ. Нині очолює первинну ветеранську організацію, співає у сільському фольклорному ансамблі "Ураїнські вечорниці".
У важкі хвилини свого життя ми звертаємося до Бога, просимо поради і допомоги. А коли у нас все гаразд, то забуваємо подякувати Богу. Він же терпляче чекає, коли ми знайдемо для цього час. Тож темою одного із засідань клубу «Спілкуймось» була «Побудь зі мною в тиші», а головною думкою ток-діалогу -«Людина... Вінець земного творіння». Чи збереже вона храм своєї душі чистим і світлим, чи перетворить його на руїну? З цього приводу було багато думок різних, цікавих, неоднозначних. Схвилювала наших одноклубників і дискусія «Доля жінки-матері: минуле і сьогодні». З великим запалом ми обговорювали долі літературних героїнь: Катерини, Анни Кареніної, наймички, Тетяни Ларіної. їх кохання було трагічним. їх осудило тодішнє суспільство. А як до таких жінок ставимося ми? Засудужуємо, схвалюємо чи залишаємось байдужими? Свою думку висловила з цього питання директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Хмельницька Наталія Василівна, і це викликало жваву дискусію.
Ще одна актуальна тема стала на порядок денний засідання клубу: реформи у медицині. Страхова медицина - чи можлива вона у нашому районі? Майбутнє - за сімейними лікарями. Зміни у роботі «щвидкої допомоги». Як взагалі поліпшити, оновити, удосконалити роботу медиків у районі. На ці та інші питання відповідав головний лікар центральної районної лікарні Жар Ігор Йосипович.
Ми живемо у Каланчаку, і не можемо бути байдужими до сьогодення та майбутнього селища, тому й не дивно, що на вечорі запитань та відповідей на тему «Селище Капанчак. Проблеми та перспективи його розвитку» селищному голові Зінчуку Володимиру Калиновичу ставили багато запитань, зокрема, про освітлення вулиць, про відновлення радіомовлення, ремонт пішохідних доріжок, розв'язання проблем підтоплення та ін.
А ось керівник апарату райдержадміністрації Харченко Ольга Федорівна розповідала про розвиток району в цілому, про пенсійну реформу, про дошкільне виховання...
Наші одноклубники - люди дружні, ініціативні. Ми разом відзначаємо дні народження, відпочиваємо, ділимось різними рецептами, обговорюємо домашні справи. Тож упевнено можна сказати, що «клуб наш осяяний любов'ю і добром. Уквітчаний весняними піснями. Лікує всіх, кого спіткає зло. І хто хворіє дуже, до нестями».
Дякую усім, хто відвідує засідання клубу «Спілкуймось» і хочу запросити на зустріч 24 січня.

В.Кучерова, бібліотекар центральної районної бібліотечної системи // Слава праці. – 2013. – №2 (18 січ.). – С.2.

Проект "ПрофіСтарт" розпочато!

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Як по змозі уникнути помилок при вирішенні питання ким бути? Яку стежку обрати ужитті?
Стежок цих безліч... Є стежки, які треба торувати через болота і пустелі, через ліси й гори, а є непомітні стежки, які пролягають від учительського столу до відкритих дитячих сердець. Біжать стежки-доріжки на великі будови та прикордонні застави, духмяні хлібопекарні і кондитерські фабрики, в рудоносні кар'єри і залізничні депо. Як же не розгубитися, вибираючи стежку єдину на все життя? Наша бібліотека включилася в реалізацію інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».
Мета якого:
запобігання молодіжному безробіттю шляхом створення передумов цілісної системи професійної орієнтації молоді, інтегрованої в діяльність всіх зацікавлених у ній сторін;
формування у шкільної молоді стійкої мотивації до праці, прагнення жити і працювати на Херсонщині;
формування специфічними методами відповідального ставлення молодих людей до планування професійної кар'єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, особливо - актуальних на ринку праці області;
популяризація професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці.
Завдання Проекту
Проект «ПрофіСтарт» передбачає виконання наступних завдань:
Координація діяльності органів влади, місцевого самоврядування, освіти, культури, державної служби зайнятості, соціальних партнерів та роботодавців, пов'язаної з виконанням завдань Концепції;
Формування об'єднаного регіонального інформаційного ресурсу, корисного для подальшої роботи з профорієнтації школярів;
Набуття учасниками проекту знань та практичних навичок, корисних у подальшій професійній самореалізації особистості, у формуванні їх конкурентоздатності на ринку праці.
Комплекс заходів проекту «ПрофіСтарт» спрямований на: учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів; їх батьків;
педагогічних працівників (шкільних психологів, соціальних педагогів, вихователів та вчителів);
Етапи реалізації Проекту
Підготовчий етап (вересень - до 20-ого жовтня 2012 року):
-вирішення організаційних питань на місцях щодо роботи за проектом «ПрофіСтарт» на засадах партнерства;
відбір учасників Проекту з числа учнів 8-х класів у містах/ районах;
інформаційно-рекламна кампанія проекту «ПрофіСтарт».
І етап. 2012-2013 навчальний рік.
Тема І етапу: «Топ-5 професій нашого міста/району» (командний проект).
3-я декада жовтня 2012 року - проведення комплексного заходу «ПрофіСтарт у всесвіт професій»:
презентація Проекту;
тренінги для учасників проекту «ПрофіСтарт»;
семінари для організаторів Проекту
Листопад 2012-березень 2013рр.
-робота учасників над груповим проектом:
-профорієнтаційні екскурсії;
Щомісячна презентація результатів виконаної роботи на web-сторінці проекту (подача матеріалів електронною поштою) та на сторінках груп у соціальних   мережах Facebook, ВКонтакте (особисте представлення).
Квітень 2013 року - підсумковий захід першого року Проекту:
- обласний ярмарок професій для шкільної молоді «ПрофіСтарт: обери майбутнє!»;
- конкурс-захист командних проектів «Топ-5 професій нашого міста/району»;
- нагородження команд-переможців дипломами та призами.
Петап. 2013-2014 навчальний рік.
Тема II етапу: «Професія, яку я обираю» (створення учасниками індивідуальних конкурсних медіа-проектів).
Жовтень 2013 року - Установча сесія (захід) для учасників та організаторів.
Листопад 2013-березень 2014рр. - робота за Проектом:
-стажування, індивідуальні практикуми, відео-репортажі та інтерв'ю з представниками обраної професії, творчі роботи тощо;
- участь у обласних вебінарах, скайп-конференціях;
-щомісячна презентація результатів виконаної роботи на web-сторінці Проекту.
Квітень 2014 року - підсумковий захід - обласний конкурс медіа-проектів та їх публічна презентація, нагородження переможців дипломами та цінними призами.
III етап. 2014-2015 навчальний рік.
Тема III етапу: «Карта професій нашого краю» (груповий проект, у якому кожна команда учасників створює карту професій свого міста/ району, з використанням напрацьованих матеріалів).
Жовтень 2014року - установча сесія (захід) для учасників та організаторів
Листопад 2014-березень 2015рр. -робота за Проектом:
Квітень 2014рік - підсумковий захід: нагородження переможців дипломами та цінними призами;
Публікація об'єднаного ресурсу «Карта професій нашого краю».

Красновид С.О.- зав. районною дитячою бібліотекою // Слава праці. – 2013. – №1 (11 січ.). – С.5.

На міжнародному ярмарку

Упродовж двох днів директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич, бібліотекарі Валентина Гончарова та Наталя Хребір були задіяні на Міжнародному ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: крокуємо вперед!», що проходив у Києві. Цікаві заходи відбулися в Палаці спорту «Олімпійський», а, крім українських бібліотекарів, сюди були запрошені й колеги з Прибалтики та Молдови.
«Організаторами ярмарку виступили Міністерство культури України, Всеукраїнська бібліотечна асоціація та рада міжнародних наукових досліджень та обмінів, - ділиться враженнями Надія Федкевич. - Перед нами з теплими вітальними словами й в обговоренні проблем виступили міністр культури України Леонід Новохатько, Посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта, директор Української програми «Бібліоміст» поляк Матей Новак та інші високі гості».
Повернувшись додому, бібліотекарі причорноморського району були приємно здивовані: їхня ЦБС посіла перше місце в обласному конкурсі «Згуртовуємо місцеві громади». Надії Федкевич була вручена почесна грамота обласного бібліотечного товариства.

// Новий день. – 2013. – №42 (17 жовт.). – С.17.

Експерт міжнародної акції

Стало відоме ім'я єдиного в Україні експерта Міжнародної акції «Читаємо Расула Гамзатова". Ним стала... директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич. У цій престижній акції взяли участь 105 авторів найкращих проектів із багатьох країн світу, зокрема України, Татарстану, Естонії, Росії, Білорусі, Казахстану. Серед них авторитетне журі визначило 10 експертів, котрі визначають переможців цієї акції, приуроченої 90-річчю з дня народження всесвітньо відомого дагестанського поета Расула Гамзатова. «Одним із експертів стала і я, - сказала кореспонденту пані Надія. - Остаточне рішення про це було прийнято Міністерством культури РФ та Хасав'юртівською міською бібліотекою ім. Расула Гамзатова».
Незабаром Надія Федкевич отримає свідоцтво, що засвідчує її найактивнішу участь в акції міжнародного рівня.
Додам від себе. Яка з сільських книгозбірень нашої області може похвалитися тим, що не епізодично, а постійно бере участь у різноманітних конкурсах, оглядах та акціях як в Україні, так і на міжнародному рівні? І завойовує заслужені відзнаки. Гадаю, їх набереться не так уже й багато.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. –  №28 (11 лип.). – С.20.

«Квітуча садиба - квітуча громада»

Про Ларису Шаваровську, бібліотекарку Новопавлівської сільської книгозбірні Каланчацького району, колеги та читачі відгукуються як про людину доброї вдачі, справжнього професіонала та ініціатора корисних справ. І мають рацію. Лариса тепер узялася впроваджувати власний проект «Квітуча садиба - квітуча громада». Вона поставила за мету перетворити Новопавлівку на веселковий квітник.
«Починання бібліотеки завжди старається підтримати сільський голова Новопавлівки Віктор Труба, -- говорить директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич. - Нинішньої весни сільрада виділила кошти на закупівлю насіння різноманітних квітів. Я вірю, що за участі жителів у недалекому майбутньому село стане справжньою квітниковою оазою. Не лише в дворах, а й у громадських місцях цвістимуть мальви, айстри, гвоздики, ромашки, чорнобривці та інші квіти. Сільрадою оголошено конкурс на кращі садибу, підприємство та організацію».
На нашу думку, почин новопавлівців варто взяти до уваги й в інших населених пунктах Херсонщини.

// Новий день. – 2013. – №21 (23 трав.). – С.22.

Крок до успіху

Книгозбірні області активно включилися у популярну серед учнівської молоді акцію «Профістарт у всесвіт професій». Не стала винятком і Каланчацька районна бібліотека для дітей (завідуюча Світлана Красновид). Спільно з районними службами бібліотекарі організовують цікаві зустрічі старшокласників з представниками різних професій. Як розповіла директор Каланчацької ЦБС Надія Федкевич, учні ЗОШ № 1 райцентру побували у зв'язківців, цікавилися роботою приватного салону краси «Багіра». Корисним для хлопчиків та дівчаток стало й спілкування зі співробітниками Каланчацького РВ УМВС України в Херсонській області. Дехто з них, після закінчення школи, мріють присвятити своє життя професії сміливих та відважних. Крім цього, до книгозбірні на зустріч зі шкільною юнню завітала редактор райгазети «Слава праці» заслужений журналіст України Галина Єрмишко. Вона не лише розповіла про професію журналіста, а й провела майстер-клас.
А коли молода людина плекає заповітну мрію, у неї більше шансів утілити її в життя, і цьому сприятимуть не лише батьки та школа, а й бібліотекарі.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №15 (11 квіт.). – С.16.

Про Дагестан у нас знають

За підсумками міжнародної акції «Читаємо Расула Гамзатова» Каланчацька ЦБС стала єдиною (!) серед бібліотек України різних рівнів, яка здобула перемогу. У цій акції  також взяли участь книгозбірні багатьох країн світу. А  підбили підсумки та визначили переможців її організатори - Хасав'юртівська міська бібліотека Республіки Дагестан за підтримки Міністерства культури РФ.
«Нам було дуже приємно довідатися про перемогу в престижній літературній акції, - поділилася радістю з кореспондентом директор ЦБС Надія Федкевич. - Ми отримали диплом лауреата, цифровий фотоапарат, подарункове видання книг Расула Гамзатова «Завещание» та «Имя твое». Також наших бібліотекарів та читачів до глибини душі зворушила книга репродукцій картин талановитих майстрів пензля Дагестану, портретів Расула Гамзатова та інших відомих людей республіки».

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №8 (21 лют.). – С.14.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930