Таланти твої, Першотравнева!: секрети успіху

Таланти твої, Першотравнева!: секрети успіху

Свято Борозенської громади
[
вулиці Першотравневої с. Борозенське Великоолександрівського району]

Любов до України починається з любові до рідного села, з добрих і гарних справ, які ви робите спільно з тими, хто живе поруч, з того позитива, що разом створюєте для себе і для людей.

Лейтмотив заходу:

Творити свято разом – це круто!

Генератор ідеї проведення свята талантів Першотравневої – родина Голопьорових, яка проживає по вулиці Першотравневій.

Оргкомітет:
- родина Голопьорових: Лариса Павлівна – відмінник освіти України, вчитель – методист Борозенської ЗОШ I-III cт., Сергій Іванович та Юрій Сергійович – підприємці:
- Килюшик Людмила Миколаївна – депутат сільської ради від вулиці Першотравневої, вихователь Борозенського дошкільного навчального закладу;
 - Загребельна Ірина Вікторівна – завідуюча Борозенською сільською бібліотекою.

Організаційний центр: подвір’я родини Голопьорових, яка щиро і гостинно вітала всіх першотравневців, хто виявляв бажання взяти участь в організації та проведенні свята.

Звукове обладнання та музичне оформлення: родина Голопьорових.

Звукооператор: Юрій Голопьоров.

Хід підготовки свята:

1. Презентація ідеї заходу серед жителів вулиці та акумуляція побажань щодо організації проведення свята.
2. Індивідуальна пропозиція кожному жителю Першотравневої про участь у майбутньому святі.
Головна умова участі – проживання  або праця на вулиці Першотравневій.
3.  Визначення номінацій свята.
4. Закупка на благодійні внески подарунків, призів, дипломів, фарби (для оздоблення глечика-криниці, що знаходиться на площі), різнокольорових повітряних кульок (для прикрашання вулиці та сценічної площадки), солодощів та води для юних учасників концертної програми, а також замовлення яскравих запрошень з логотипом свята “Таланти твої, Першотравнева!”.
За сприяння органів місцевого самоврядування (Борозенської сільської ради) був перекритий автомобільний рух на площі під час проведення свята.

Маленькі таємниці великої справи
Зважаючи на спекотні погодні умови літа, неможливим було проведення свята вдень. Але, враховуючи специфіку сільського побуту, було вирішено поділити святкову програму на дві частини, про що й було оповіщено у рекламній афіші: о 19.00  – ігри, конкурси, розваги; показ стінгазети; демонстрація виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва; презентація та проведення замірів Короваю Дружби, о 20.45 – концертно-привітально-розважальна програма і, по закінченні, – танці.
Реалізація ідеї створення Короваю Дружби розширила діапазон участі в проведенні свята  всіх бажаючих, створила відчуття єдності і дружби, дала можливість  жителям вулиці Першотравневої проявити талант гостинності, адже короваями під час проведення заходу пригощали всіх гостей свята.  
Найвідповідальнішими моментами напередодні свята були чітке визначення параметрів номінацій за участі старожилів вулиці і ретельна підготовка списків, щоб нікого не пропустити. Поруч  з офіційними номінаціями в сценарії присутні і жартівливі.
Кожну наступну номінацію завжди оголошувала інша людина – житель Першотравневої,  заздалегідь підготувавши невеличку промову. Це надало програмі жвавості, розмаїття.
Для того, щоб забезпечити присутність на заході жителів вулиці, які значилися в списках різних номінацій, кожному із майбутніх номінантів були вручені особисто святкові запрошення  з такими словами в кінці тексту: “Згідно сценарію, передбачена Ваша участь в одній із номінацій свята”.
Керуючись основним правилом збору благодійних коштів: головне – не забути подякувати! – перед завершенням концертної програми запросили усіх спонсорів свята на сцену і вручили їм подяки.
Інформаційне повідомлення про свято у місцевій пресі було підготовлене без згадки в ньому жодного прізвища ні учасників, ні номінантів, ні майстринь-господинь. Адже це було свято, підготовлене громадою та проведене для громади.

Програма свята 
Таланти твої, Першотравнева!

Вранці та вдень юні жителі Першотравневої прикрасили кольоровими повітряними кульками ворота кожного подвір’я по всій вулиці Першотравневій.
Ввечері на святково прикрашеній площі лунає музика.
Відбуваються конкурси, ігри, розваги для дітей та молоді:
- шахи, шашки;
- старовинний тир (зроблений за проектом сторічної давнини);
- шоу Довгоносиків.
Демонструються вироби декоративно-прикладногомистецтва жителів  Першотравневої. Презентуються стінгазети з історичними фотоматеріалами “А годы летят, наши годы как птицы летят”. Формується та створюється Коровай Дружби.
Завершає свято концертно-привітально-розважальна програма “Таланти твої, Першотравнева!”.

Сценарій проведення заходу

На сцену виходять  двоє ведучих.

Ведучий 1: Доброго вечора, дорогі односельці, шановні гості!

Ведучий 2:  Доброго вечора всім, хто тільки-но приєднався до нашого свята.

Ведучий 1:  Свята “Таланти твої, Першотравнева!”.

Ведучий 2: Так, Першотравнева сьогодні запрошує гостей, пригощає і демонструє свої таланти.

Ведучий 1: І Ви вже змогли ознайомитися із чудовими виробами наших умільців.

Ведучий 2: І оцінити, поки що на вигляд, святкові пироги наших господинь.  

Ведучий 1: Молодь мала можливість проявити свої здібності у різноманітних змаганнях (переможці будуть оголошені пізніше).

Ведучий 2: А попереду в програмі  свята – ще так багато цікавого.

Ведучий 1:  Ідея проведення свята талантів напрочуд легко знайшла відгук і  підтримку серед жителів вулиці.

Ведучий 2:  Найголовніше, що кожен, хто живе або працює на Першотравневій, міг долучитися до організації створення свята.

Ведучий 1:  Правду кажуть, скільки людей – стільки ідей. Думка до думки, ідея до ідеї – ми нанизували їх як намистинки на одну ниточку, і з кожним днем, з кожною новою пропозицією палітра майбутнього свята починала виблискувати новими фарбами.

Ведучий 2: А усвідомлення того, що ми всі разом ­–  великою дружною родиною – творимо свято для себе і для людей, додавало нам натхнення та настрою.

Ведучий 1:  Повірте, кожному із учасників сьогоднішнього дійства – і нашим майстрам, які продемонстрували нам свої чудові вироби, і гостинним господиням, які напекли для гостей святкові пироги, і нашим артистам, які зараз вийдуть на сцену – кожному з них відчуття своєї причетності до створення грандіозного, доброго, красивого принесло задоволення.

Ведучий 2:  І ми щиро сподіваємося, що вам наше свято сподобається, і ви отримаєте масу позитивних емоцій.

Ведучий 1: Отже, продовжуємо демонстрацію талантів Першотравневої.  До вашої уваги –  концертно-привітально-розважальна програма.  А розпочинає її житель вулиці Першотравневої, сільський голова Борис Пигида.
(звучить пісня)

Ведучий 2:  Вас вітають найменші жителі Першотравневої.
(монтаж віршів про рідну землю за бажанням)  

Ведучий 1:  Естафету свята із дитячих рук приймає ансамбль вчителів Першотравневої.
(звучить пісня)

Ведучий 2:  Подруги – дівчатка, подруги – їхні мами. То чому б разом і не заспівати? Вперше на сцені – Оксана Прокіпець та Світлана Іванченко зі своїми донечками Настусею та Катрусею.
(звучить пісня)

Ведучий 1:  Зі словами привітання на сцену запрошується житель Першотравневої, голова СВК “Борозенське” Микола  Медвідь.
(слова привітання)

Ведучий 2: Музичне вітання від Валентини та Віталія Федорових.
(звучить пісня)

Ведучий 1:  До слова запрошуємо жителя Першотравневої, священослужителя нашого Свято-Іллінського Храму отця Володимира.
(виступ)

Ведучий 2:  Вас вітають Лариса Голопьорова та Тетяна Павленко.
(звучить пісня)

Ведучий 1:  Невеличкий екскурс в історію вулиці вам проведе депутат Першотравневої Людмила Килюшик, яка, до речі, і народилася, і проживає на рідній вулиці.   Вам слово, Людмило Миколаївно.
(розповідь про історію вулиці, вірш (власний)) 

Ведучий 2: Оголошується  номінація “Найстаріший житель Першотравневої”:

 Лобченко Анна Андріївна (1924 р.н.)

“Жителі Першотравневої поважного віку”

Каліна Анна Іллівна, Горбенко Лідія Трофимівна.
(вручення дипломів та подарунків)            

Ведучий 1: Цей хлопчина підійшов до нас пару днів назад і запитав: “Тут записують на свято селища? Я теж хочу виступати. Ви дасте мені віршик?”. А потім з такою гордістю додає: “Моя бабуся – найстаріший житель вулиці!”. І ось він на сцені: Максим Капелькін для своєї прабабусі, найстаршої жительки Першотравневої Лобченко Анни Андріївни  читає вірш.
(звучить вірш)

Ведучий 2: Ми запрошуємо на сцену представника родини старожилів землі Борозенської, жителя Першотравневої Сергія Фокіна. Сергій Іванович, Вам слово.
(виступ)

Ведучий 1: Оголошується  номінація –За вірність вулиці” (ті, хто народився на Першотравневій і більш як півстолітяя живе на рідній вулиці):

Залізна Зоя Петрівна (1944 р.н.)
Янко Клавдія Климентівна (1944 р.н.)
Бодяк Лідія Миколаївна (1951 р.н.)
Захарова Людмила Андріївна (1959 р.н.)
(вручення дипломів та подарунків)                                                    

Ведучий 2: На сцені – викладач Борозенської школи мистецтв Лариса Зябко зі своєю ученицею, студенткою Херсонського музичного училища Анастасією П‘явкою
(звучить українське попурі (інструментальний дует - флейта))

Ведучий 1: Ми запрошуємо на сцену сільського голову  Бориса Пигиду. Оголошується  номінація“Старожили Першотравневої” (ті, хто більше сорока років свого дорослого життя проживає на Першотравневій):

Лобченко Анна Андріївна (з 1939 р.), Залізна Зоя Петрівна (з 1944 р.),
Янко Клавдія Климентівна (з 1944 р.), Ілліна Лідія Михайлівна (з 1946 р.),
Бодяк Лідія Миколаївна (з 1951 р.), Байрак Марія Остапівна (з 1952 р.),
Подружжя Червоних Анатолій  Михайлович (1957) та Анна Андріївна (1968),
Дегтяренко Любов Володимирівна (з 1958 р.), Корольова Галина Іванівна (з 1960 р.),
Жабська Тетяна Йосипівна (з 1964 р.), Швидун Микола Васильвич (з 1968 р.),
Подружжя Горєвих Людмила Іванівна та Леонід Іванович (з 1968 р.),
Петренко Семен Григорович (з 1969 р.), Чорна Анна Петрівна (з 1969 р.),
Подружжя Островерх Доза Іванівна та Михайло Михайлович (з 1969 р.),
Кравченко Олександра Францівна (з 1969 р.), Короваєнко Галина Маркіянівна (з 1969р.).
(вручення дипломів та подарунків)                                                                                                

Ведучий 2: Про здібності наступного учасника нашої програми ніхто з нас навіть не здогадувався. 
Уявіть собі: далекий 1958 рік. Новоросійськ. Молодий  бравий старшина I статті берегової охорони Чорноморського флоту – “запевала в строю”.
Сьогодні на нашому святі учасник самодіяльного ансамблю військової частини № 34225  виступає разом зі своїми чарівними сусідоньками Валентиною Федорчук та Дарією Влялько. Зустрічайте, на сцені – Микола Швидун.  
(звучить пісня)                                                                                                                       

Ведучий 1: Для оголошення наступної номінації нашого свята ми запрошуємо секретаря сільської ради Олену Давидько. Номінація –  Ситцеве та  Золоте весілля.

Подружжя Піскірів та подружжя Островерхів.
(привітання, вручення дипломів та подарунків)

Ведучий 2: Сценічне амплуа подружжя Марії та Бориса Пигиди – звичайно ж, романс.
(звучить романс)

Ведучий 1: На життєвій ниві – і шовкові трави, і колюча стерня. Але, головне: “пусть Вам повезёт в любви”. Саме цього  бажають вам наступні учасниці нашої концертної програми. Зустрічайте, Ірина Мурадян із донькою Дарією.
(звучить пісня)

Ведучий 2: І знову на сцені – малеча Першотравневої. Яка ж вона, наша зміна?
(звучить монтаж про професії (автор Людмила Килюшик))

Ведучий 1: Ким мріє бути найменший житель Першотравневої, ми не знаємо. Він нам цього не розповів з тієї простої причини, що він ще не може говорити:  йому лише два місяці. Але ми впевненні, що, як справжній чоловік, він обов’язково керуватиме автомобілем – власним.

Переможця номінації  Наймолодший житель Першотравневої оголошує вихователь Борозенського дошкільного навчального закладу  Вікторія Червона (подаються конверт, диплом та подарунок – іграшковий автомобіль).

Вікторія відкриває конверт і зачитує:
“На
городжується наймолодший житель Першотравневої  Леус Денис
(привітання, вручення диплому та подарунка)

Ведучий 2: Вікторія, одну хвилиночку, зачекайте, будь ласка. Нам тільки-но  що приніс лелека (подається другий конверт)

Вікторія відкриває конверт і зачитує:
Нагороджується самий наймолодший житель Першотравневої Лисенко Владислава (їй лише два дні).
(привітання, вручення диплому та подарунка)

Ведучий 1: Пісні із дитячих вуст – наймиліші, найтепліші, найзворушливіші. І ви у цьому  можете переконатися. На сцені – Іринка Назарчук зі своїм татусем Олександром.
(звучить пісня)

Ведучий 2: Як ви думаєте, а хто на вулиці Першотравневій найбагатший? Переможців номінації “Найбагатша молода родина” оголошує  директор Садківської загальноосвітньої школи I-II ступеня Діна Гончарова.

Родина Назарчуків (3 дітей)
Родина Якобуци – Іващенко (3 дітей)
(вручаються дипломи та подарунки)

Ведучий 1: До нас на свято  завітала поп-зірка з Іспанії, вона ж – онука подружжя Салмінів, вона ж  –  Ніка Лобань.
(звучить пісня іспанською мовою)

Ведучий 2: (На фоні музики)  А хто ці юні леді у загадкових масках?
(танець під пісню Едіт Піаф)

 Слово – вчителю Борозенської школи, керівнику цього чарівного, загадкового колективу Ользі Плачковій.
(хоровод з короваєм)

(Діти, присутні на святі, стають у коло і ведуть хоровод Як на вулиці іменини та й спекли ми коровай. В центрі кола – дівчинка в українському вбранні з короваєм у руках. А в цей час дорослі розрізають Коровай Дружби на порції).
Діти пригощають  Короваєм Дружби всіх гостей свята.                         

Ведучий 1: Даринко! Настуся! Дівчатка! Давайте швиденько приберемося і будемо продовжувати свято.
(танець з віниками)

Ведучий 2: Вас вітає ансамбль старшокласників Першотравневої “Юність”.
(звучить пісня)

Ведучий 1: Для оголошення наступної номінації нашого свята ми запрошуємо перукаря Першотравневої Євдокію Самцову. Номінація – Коса – дівоча краса. Визначення найдовшої коси у дівчаток.
(вручення призів усім учасницям конкурсу, а  переможниці – ще й  сертифіката на безоплатну зачіску в перукарні по Першотравневій)

Ведучий 2: Для наших чарівних конкурсанток, а також для всіх дівчаток сьогоднішнього свята юний гітарист Костянтин Унгурян дарує цю ліричну композицію.
(звучить музична композиція (гітара))

Ведучий 1: Ну про що може співати юність? Звичайно ж, про кохання. На сцені – Анастасія Пигида.
(звучить пісня)

Ведучий 2: У нас на Першотравневій є богатир, який своїм богатирським голосом підкоряє глядацькі серця. Зустрічайте! Віталій Гончаров!
(звучить пісня)

Ведучий 1: Ірина Мурадян  у запальному циганському танці.
(виконується танець).

Ведучий 2: Для оголошення наступної номінації – “Найхоробріші жителі Першотравневої” – ми запрошуємо на сцену Козака Олександра (подаються дипломи, Олександр зачитує номінантів, запрошує їх на сцену і вручає  дипломи).

Родина Ткачуків
Родина Павленків

Ведучий 1: (звертаючись до номінантів) Ви, напевне, трішки здивовані? Але ж Ви, дійсно, у нас найхоробріші! Бо Ваші оселі знаходяться на крайніх рубежах вулиці, Ви – на передовій. І якщо, раптом, з півдня посунуть хазари, або з півночі – вікінги, Ви, першими помітивши небезпеку, оповіщаєте жителів вулиці про загрозу. Для цього ми Вам вручаємо ліхтарики та свистки.

Ведучий 2: (звертаючись до Олександра). Олександре, а Ви не здогадуєтеся, чому саме Вас ми запросили оголосити цю номінацію?  Бо Ви проживаєте в центрі вулиці і, навіть, в центрі села. То ж Вам ми вручаємо ось цей дзвін (вручає невеличкий дзвіночок), і, почувши сигнальний свист від наших вартових, Ви повинні будете в оцей дзвін забити тривогу і оповістити все населення. Домовились? Ну, от і добре.

Ведучий 1: Незмінна учасниця шкільних вечорів та  районних оглядів шкільної художньої самодіяльності, срібний голос Першотравневої – Катерина Іванченко.
(звучить пісня)

Ведучий 2: Унікальна споруда – чудовий глечик, –  яка знаходиться перед нами на цій площі і вже не перший рік милує наше око, стала прекрасною візитівкою села Борозенське. Але не всім відомо, що це не просто глечик – це колодязь. Так-так, справжній колодязь.  Старожили пам’ятають, що на цьому місці, де ми сьогодні з вами відзначаємо свято вулиці, колись давним-давно стояла стара хата, а коло неї,  звичайно ж, був колодязь. У 70-ті роки минулого століття, згідно плану реконструкції вулиці, хату знесли і на її місці побудували автозупинку. На той час по всіх  вулицях села вже був прокладений водогін, і старий напівзруйнований колодязь, який опинився посеред центральної площі, здавалося б, вже нікому не був потрібен.  Але, ні. Колодязь у степовому селі – це стратегічний об’єкт, адже вода – це життя. І тому старий колодязь прикрасили новою гарною спорудою, оформивши її у вигляді глечика. 
Цю споруду у ті далекі роки побудував і оздобив керамічною мозаїкою наш талановитий майстер, митець, прораб радгоспу Володимир Рожук. Але пройшли роки, цей глечик з часом обшарпався, посипалась мозаїка, і він став непривабливим. І ось у 2007 році, за ініціативи вчителя Лариси Голопьорової, жителі вулиці Валентина Гончар та Василь Попович – будівельники  за фахом – провели майстер-клас  для групи зацікавлених школярів і відремонтували глечик. А потім учні разом зі своїм учителем оздобили його гарним орнаментом.
Напередодні нашого свята вчитель з дітьми знову прикрасив  глечик- криницю  вже новим візерунком. І сьогодні, користуючись нагодою,  ми запрошуємо на сцену  Валентину Гончар та Василя Поповича, щоб подякувати їм за той приклад  дбайливого ставлення до рідної вулиці. Якщо кожен з нас, взявши за взірець турботливе відношення до рідної землі, зробить хоча б одну добру справу по благоустрою своєї вулиці, рідного села  – Борозенське завжди буде залишатися найкрасивішим в окрузі.

В номінації – Глечик-криниця нагороджуються  Гончар Валентина Миколаївна та Попович Василь Петрович.
(вручення дипломів та подарунків)

Ведучий 1: Про те, що цей юнак співає, акомпануючи собі на гітарі, не здогадувалися навіть найближчі родичі – от до чого доводить студентське життя! І зараз він вперше, до речі, як і багато хто із наших сьогоднішніх артистів, виступає перед публікою. Зустрічайте, Андрій Пигида.
(звучить пісня)

Ведучий 2: Для оголошення результатів спортивних конкурсів, які проходили на початку нашого свята,  ми запрошуємо на сцену головного спеціаліста відділу у справах сім’ї і молоді  Великоолександрівської районної державної адміністрації, в минулому, жительку Першотравневої, Павленко Тетяну.
(оголошення результатів спортивних конкурсів, конкурсів народних умільців, виміри Короваю Дружби (7 метрів!)
(вручення грамот та призів)

Ведучий 1:   Жагуча Кармен Ніка Лобань та пристрасний ідальго Микола Місюра  – у наступному танцювальному номері нашої програми.
(іспанський танець)

Ведучий 2: Вас вітає сімейний дует – подружжя Лариси та Сергія  Голопьорових.
(звучить пісня)

Ведучий 1: Сьогодні,  демонструючи таланти Першотравневої, ми хочемо особливим рядком виділити імена тих людей, хто має талант благодійності.                                                         

Так, наше свято відбулося за фінансової підтримки жителів і підприємців нашої ж вулиці.
Ми висловлюємо щиру подяку і запрошуємо на сцену:
Мурадяна Армена, Килюшик Людмилу, Глушко Людмилу, Гончарова Віталія, Гончарову Любов, Пигиду Бориса, Давидько Олену, Загребельну Ірину, Самцову Євдокію, Терещук Світлану, Ковалевича Володимира,  Голопьорова Сергія, Анісімова  Віктора.
(Вручення подяк спонсорам)

   Ведучий 2: Ми щиро дякуємо вам. Завдяки вашій підтримці:

- всі наші номінанти отримали дипломи та подарунки;
- ми оздобили наш глечик;
- прикрасили вулицю та площу;
- і навіть солодощами пригостили юних артистів.
 Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

  Ведучий 1: До речі, у нас в планах – нові проекти, і найближчий з них – показати таланти землі Борозенської  у програмі «Дорослі і діти», яка буде проходити вже вдруге. 
І якщо одна вулиця з населенням 270 чоловік продемонструвала таке розмаїття талантів, то що можна говорити про все Борозенське з населенням більше двох тисяч.
…Повірте, у кожного з вас є талант, але знайте: талант розквітає тоді, коли ти ним ділишся, коли ти несеш його до людей.
Відкривайте свої таланти, давайте разом організовувати свята, творити добро і власноруч розфарбовувати наші будні веселковими барвами.
На сцену виходять всі учасники програми. Звучить фінальна пісня

Ведучий 2: Ми щиро дякуємо всім за підтримку і говоримо вам:До побачення, до нових зустрічей, до нових проектів!”.     

Сценарій підготувала Ірина Загребельна, Борозенська сільська бібліотека Великоолександрівської ЦБС

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031