за 2013 рік

Платформа для розвитку

21 листопада у районній бібліотеці відбулася конференція для сільських бібліотекарів за проектом «Бібліотека як платформа для розвитку сільської молоді». Реалізований він БРО ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку» у співпраці з Широкобалківською та Станіславською сільськими бібліотеками в межах проекту «Розвиток культури - джерело процвітання громади» за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої у межах програми Східного Партнерства «Культура».
Учасники конференції дізналися про досвід реалізації проекту та його результати, про можливості співпраці сільських бібліотек з громадськими організаціями, органами місцевої влади та про успішно діючу модель Музиківської сільської бібліотеки.
Завдяки реалізації проекту на базі Широкобалківської та Станіславської бібліотек упродовж серпня-листопада працювали кіноклуб, Євроклуб, клуб настільної ігри і творча майстерня. В рамках проекту придбані настільні ігри, диски з мультфільмами та фільмами, матеріал для творчої майстерні та кольорові надувні крісла. Кожного дня в бібліотеках було повно відвідувачів, адже настільні ігри цікаві не тільки дітям, але й дорослим. У творчих майстернях учасники працювали з техніками декупаж, торцювання, з природним матеріалом. Завдяки роботі Євроклубу учасники змогли підвищити свій рівень англійської мови, поспілкуватися з волонтером Корпусу Миру Дерелом Френсісом, дізнатися більше про культуру Америки та Європи. Усі ці клуби працюватимуть і надалі.
«Це дійсно цікавий проект, -говорить Яновська Н.Т., завідуюча Широкобалківською бібліотекою. - Ми навіть не очікували, що матимемо так багато відвідувачів. Через роботу клубів ми змогли залучити дітей та молодь до читання. Адже діти стали проводити більше часу в бібліотеці. Так як ігор на всіх не вистачало і діти чекали своєї черги пограти, я пропонували їм почитати цікаву книжку. До бібліотеки почали приходити і батьки з дітьми, аби пограти в гру або подивитися мультик чи фільм. Таким чином кількість читачів у бібліотеці збільшилася майже удвічі. Школярі поспішали до нас відразу після уроків і їхні батьки були спокійні, бо знали, що діти в безпечному місці. Я раджу всім бібліотекарям співпрацювати з громадськими організаціями, брати участь у подібних проектах і залучати читачів через впровадження нових культурних послуг».
Поділилася отриманими результатами Пшиченко Г.І., бібліотекар Станіславської сільської бібліотеки: «Даний проект мав великий вплив не тільки на розвиток нашої бібліотеки, але і на культурний розвиток нашої громади. Після уроків ви вже не побачите дітей, які бігають вулицями, шукаючи пригод. Вони були у нас, у нашій бібліотеці. Завдяки інтелектуальним, стратегічним іграм діти вчилися конструктивно та стратегічно мислити, пізнавали щось нове, розвивали свою уяву. Ми бачили, як вони змінюються та проявляють інтерес до читання. Співпраця з громадськими організаціями завжди приносить задоволення та гарні результати».
Про успішність проекту говорять і відгуки дітей.
Під час конференції сільським бібліотекарям запропонували творчі завдання, які допомогли виявити сильні та слабкі сторони своїх бібліотек.
Бібліотекарі висловили бажання розвиватися й надалі, а також співпрацювати з громадськими організаціями у спільних проектах та в навчальних тренінгах. А це значить, що далі буде...

Катерина Павловська // Придніпровська зірка  2013. – №48 (29 листоп.). – С.6.

Обласне свято книги - в Білозерці

Почеплено останній плакат на паркані, повішено останню кольорову повітряну кульку, останні прикраси в читальній залі. Закінчено останні приготування до зустрічі гостей...
Працівники районної бібліотеки навіть не підозрювали, що їх заклад може одночасно вмістити стільки людей (більше 100 чоловік). І всі вони - кращі читачі сільських бібліотек нашого району разом зі своїми бібліотекарями, письменники і поети з Херсону та члени літературної студії «Біле озеро», працівники обласної юнацької бібліотеки ім. Б. Лавреньова, делегації 8 херсонських та 11 районних бібліотек - учасники III обласного фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу», які після святкової частини відкриття фестивалю завітали до бібліотеки для ознайомлення із закладом та роботи у секціях.
Зі словами вітання до учасників фестивалю звернулася перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Ляшенко. Далі - теплі вітальні слова від директора районної бібліотеки Людмили Шишкіної та ознайомчо-інформаційна екскурсія закладом разом із завідуючою мегодико-бібліографічним відділом Світланою Кудіною.
Дуже цікаво пройшли секційні заняття. Одна група учасників фестивалю взяла участь в роботі літературно-краєзнавчого лабіринту для молоді «Світ на дотик», який відбувався у приміщенні районного музею ім. Д. Багалія, де присутні ознайомилися з інтерактивною експозицією «Культура на дотик» на честь видатної письменниці та науковця Ольги Скороходової.
На іншу групу учасників чекала автограф-сесія з провідними письменниками Херсона - Василем Загороднюком, Валерієм Куликом, Леонідом Марченком, Петром Питалєвим, Таїсією Щербою та молодою поетесою з Білозерки Наталією Кудрявченко. Майстри слова поділилися секретами поетичної майстерності, розповіли про книжки, які щойно побачили світ, та прочитали вірші. Наприкінці автограф-сесії учасники отримали слушні поради та книжки з автографами від авторів. Святкову атмосферу створював яскравий виступ учасниці творчого колективу «Велетняночка», завідуючої Велетенською сільською бібліотекою Світлани Мішиної. «Екзотичним» гостем автограф-сесії був Дерел Френсіс, американський волонтер Корпусу Миру, активний користувач районної та сільських бібліотек.
На одному з майданчиків відбувалося жваве ярмаркування серед бібліотечних працівників. У ньому році на «Ярмарку інноваційних бібліотечних ідей» Білозерська районна бібліотека представила проект «200 літ під зорею Тараса» (в рамках святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка). Проект відзначено Почесною грамотою та подарунком-бібліотечкою.
Велика подяка всім, хто долучився до організації та проведення фестивалю. А особливо учням та вчителям білозерських шкіл, гімназії та шкіл району, сільським бібліотекарям, особливо нашим артистам Ірині Досенко та Світлані Мішиній, працівникам музею, співочому колективу «Калина», вихованцям Білозерської школи мистецтв - танцювальному колективу «Фієста», працівникам районного будинку культури. Без їх участі свято не було б таким веселим, цікавим і колоритним.

Світлана Кудіна, завідуюча методичним відділом районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2013. – №45 (08 листоп.). – С.3.

Відкрий свою книгу

III обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» в цьому році завітав до Білозерки. І хоч погода зранку 23 жовтня не тішила, святкове відкриття фестивалю перед будинком культури зібрало школярів, бібліотекарів, письменників з Херсона та райцентру.
Відкрили захід титуловані особи бібліотечної спільноти Білозерки: місіс «бібліопокровителька юнацьких сердець» - бібліотекар юнацького абонементу центральної районної бібліотеки Лариса Піскун та волонтер Корпусу Миру Френсіс Дерел. їх святковий кортеж прибув у супроводі групи велосипедистів.
Потім гостей запросили на літературно-мистецькии вернісаж «Фестивальні обрії», який відбувся у концертній залі РБК.
З вітальними словами до учасників і гостей фестивалю звернулись заступник голови районної ради О.О.Ковязіна, директор районного будинку культури А.В. Нефьодова, директор обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова Г.І.Тютюн, заслужений діяч мистецтв України, член Національних спілок письменників, журналістів та музичної спілки України В.П.Кулик.
Вернісаж був представлений у вигляді театралізованого дійства, присвяченого книзі та історії Білозерщини. А ще на заході перегорнули останню сторінку інтернет-проекту «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Поетична збірка Василя Загороднюка «Формула Сократа» потрапила після мандрів Херсонщиною до свого автора, який подякував усім, хто познайомився з нею та взяв участь у проекті.
За традицією на фестивалі відкрили новий інтернет-проект «Бібліовіночок Кобзарю», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.
Фестиваль продовжили літературно-краєзнавчий лабіринт для творчої молоді "Світ на дотик" у районному музеї, автограф-сесії письменників Херсонщини, ярмарок інноваційних бібліотечних ідей.

Наталія Дяченко // Придніпровська зірка. – 2013. – №44 (01 листоп.). – С.7.

Шановні працівники бібліотек!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Сучасні бібліотеки - це справжні центри інтелектуального та духовного життя. Вони здатні зіграти важливу роль у розвитку освіти, науки та культури. Основою успішних перетворень у бібліотечній справі є в першу чергу праця бібліотекарів. Бажаємо оптимізму, благополуччя, вдячності, пошани, поваги і нових творчих здобітків.

Голова райдержадміністрації В.О. Поддубний,  Голова районної ради Є.Я.Романова // Придніпровська зірка. – 2013. – №39 (27 верес.). –  С.3.

Дорогі бібліотекарі району, ветерани, олодь та користувачі бібліотек!

Вітаємо вас у день Всеукраїнського свята - Дня бібліотек. Бажаємо невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів, плідної професійної діяльності, добра, натхнення, життєвої наснаги, успіхів, родинного щастя і добробу, здійснення всіх мрій і задумів!

Начальник відділу культури та туризму С.М.Шевченко,  Директор ЦБС Л.Л.Шишкіна // Придніпровська зірка. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

Зі святом, бібліотекарі!

Вже традиційним стало святкування працівниками районної бібліотечної мережі  Всеукраїнського Дня бібліотек. На цьогорічний захід, який пройшов у районній  бібліотеці  в  переддень професійного  свята,  завітали поважні гості - Поддубний В. О. -  голова  райдержадміністрації, Романова Є. Я. - голова районної ради, Ляшенко І. М. - перший заступник голови райдержадміністрації, Шевченко С. М. - начальник відділу культури. У  вітальному слові Валерій Олександрович наголосив на значенні бібліотек для кожного громадянина, підкреслив важливість бібліотекаря в житті нашого суспільства, пообіцяв і надалі підтримувати бібліотечну галузь району і сприяти її розвитку. Представники районної  влади відзначили кращих бібліотечних працівників і вручили подяки Макаренко О.О., Масловій О.М., Коганкж О. І., Ісаєвській О. В., Трибушній Т. В. та  побажали всім бібліотекарям міцного здоров'я, гарних  читачів, щастя і добробуту родинам. Світлана Миколаївна Шевченко познайомила присутніх із здобутка ми та напрацюваннями бібліотек району і відзначила роль бібліотекаря в інформаційному задоволенні потреб користувачів. Подяки відділу культури вручено Вертюк І.М. та Досенко І.М.
Шановні бібліотекарі району!  Прийміть теплі вітання з та найщиріші побажання миру і злагоди, творчої наснаги, натхнення,  радості, щастя, добра і нових успіхів у благородній просвітницькій справі.

Світлана Кудіна, завідуюча метод.відділом районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

Потяг Київ-Херсон-Бібліотека

Затишно розташувавшись у потязі, я подумала, що не вперше їду цим транзитом, але вперше з такими враженнями.
...Зустріч з Міністром культури України Новохатьком Л.М. та заступником Міністра Балюрком В.С. була конструктивною та діловою. На часі низка питань, які необхідно вирішувати Департаментам культури. Бурхливу дискусію викликала інформація Міністра про переведення на електронне звітування всіх закладів культури.
Представники деяких областей переймались недостатнім технічним оснащенням або повною його відсутністю в сільських закладах культури. У декого виникали побоювання через відсутність технічних знань у фахівців.
Мене ж зовсім не хвилювали такі проблеми. Впевнена; що в нашому районі питання з електронною звітністю закладів культури взагалі не виникатимуть, бо минуло вже три роки, як районна та чотири сільські бібліотеки (Киселівська, Токарівська, Музиківська, Інгулецька) отримали грант та технічне оснащення і щомісяця звітують в електронній програмі ЕхсеІ. З того часу кількість бібліотек в нашому районі, оснащених комп'ютерною технікою, зросла майже до 20. Районна бібліотека стала навчальним тренінговим центром для молоді, людей похилого віку, бібліотекарів. Тут є всі умови для того, щоб отримати знання та досвід: у бібліотеці зроблений зовнішній та внутрішній ремонт, на кошти з державного бюджету (а це більш як 100 тисяч грн.) здійснено монтаж нової опалювальної системи, існує мотивація для фахівців у вигляді гарантованої заробітної плати та додаткових матеріальних заохочень.
Потяг  Бібліотека-Майбутнє не зупиняється...

Людмила Шишкіна // Придніпровська зірка. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

На Білозерщині стартував проект "БібліоКіноСалон"

Завдяки впровадженню різноманітних проектів та використанню новітніх технологій сучасну бібліотеку важко назвати просто книгозбірнею. Сьогодні робота цих закладів спрямована на задоволення різнобічних інформаційних потреб населення. Минулої середи у центральній районній бібліотеці стартував черговий проект "БібліоКіноСалон". Його ініціатором стала обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гончара.
На презентацію проекту до центральної районної бібліотеки завітали голова райдержадміністрації В.О.Поддубний, голова районної ради Є.Я.Романова, перший заступник голови РДА І.МЛяшенко, начальник відділу культури і  туризму С.М.Шевченко, генеральний директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.ГончараН.І.Коротун, заступник директора КП "Кіновідеопрокат" Л.М.Полоз, сільські бібліотекарі.
Сьогодні роботі з людми похилоговіку, які потребують нових знань та простого спілкування, у бібліотеках району приділяється особлива увага. Саме на цю категорію спрямований проект "БібліоКіноСалон". Завдяки його реалізації пенсіонери зможуть замовити цікаву кінострічку та переглянути її у найближчій сільській бібліотеці. Ця послуга надаватиметься цілком безкоштовно. Голова райдержадміністрації відзначив, що підтримка та розвиток бібліотек району - важлива складова реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо покращення умов проживання населення, адже основна робота цих закладів полягає у поліпшенні якості надання інформаційних послуг. Валерій Олександрович підкреслив, що "БібліоКіноСалон" невипадково стартував на Білозерщині, адже наші бібліотекарі - активні учасники обласних і всеукраїнських проектів, ініціативні та креативні. Це підтвердила і генеральний директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара. Н.І.Коротун наголосила, що будь-яка бібліотека повинна вивчати інтереси відвідувачів і обов'язко змінюватися.  Без руху вперед, оновлення та удосконалення жоден заклад не матиме майбутнього.  І головне, за словами Надії Іванівни, що це розуміє районна влада. Подальшу підтримку бібліотекам пообіцяла голова районної ради Є.Я.Романова. разом з головою райдержадміністрації Євгенія Ярославівна привітала бібліотекарів з професійним святом, яке вони незабаром святкуватимуть, (на знімку вгорі)
Песимістичні настрої щодо майбутнього бібліотек можна сміливо відкинути, адже вже сьогодні вони довели результативність своєї роботи. Впевнені, що "БібліоКіноСалон" - не останній проект.

Наталія Свирида  // Придніпровська зірка. – 2013. – №38 (20 верес.). – С.1.

За досвідом - до Музиківки

Нещодавно відбувся учбовий візит біблотекарів району до Музиківської сільської бібліотеки в рамках міні-проекту «Бібліотека як платформа для культурного розвитку сільської молоді», що реалізується Білозерським районним осередком ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку» у межах проекту "Ровиток культури - джерело процвітання громади" за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої у межах програми Східного Партнерства «Культура».
До Музиківки завітали бібліотекарі: з Широкої Балки, Софіївки та Станіславу для обміну досвідом та запозичення моделі Музиківської сільської бібліотеки з метою її впровадження у своїх селах.
Програма візиту була цікавою та насиченою. Музичани з великим задоволенням розповідали про свій досвід роботи та досягнення. Як зазначила Людмила Огурцова, завідуюча Музиківською сільською бібліотекою, їхній успіх залежить не тільки від кропіткої роботи та ентузіазму, але й від плідної співпраці бібліотеки з сільською радою, громадою та громадськими організаціями. «Сільська рада дуже тісно співпрацює з бібліотекою, - говорить Людмила Погрібна, спеціаліст з муніципальних ініціатив та інвестицій,- ми розуміємо, що ця установа є єдиним культурним центром у нашому селі, адже вже скільки років живемо без будинку культури. Тому відчуваємо відповідальність за розвиток та покращення роботи бібліотеки. З нашою допомогою вона зможе надавати ще більше культурних та соціальних послуг громаді та позитивно впливати на розвиток місцевої молоді».
Із запалом учасники говорили про вплив проектів на громаду, свій досвід та нові методи роботи сільських бібліотек. Катерина Павловська,  керівник міні-проекту «Бібліотека як платформа для культурного розвитку сільської молоді», поділилася новими практиками та досвідом, набутими під час учбових візитів до Швеції, Болгарії та Львова в рамках проекту «Розвиток культури - джерело процвітання громади». Участь в цьому міні-проекті, учбовий візит стали поштовхом для об'єднання зусиль, знань та напрямків роботи задля підвищення рівня надання послуг у сільських бібліотеках, орієнтованих на потреби молоді та громади в цілому.
«Реаліями сьогодення сучасних бібліотек є необхідність створити якісні умови для надання системних та диференційних послуг для кожної конкретної групи читачів і користувачів. Завдяки згуртованій і наполегливій роботі та при наявності партнерства і співпраці з громадою, сільською радою та громадськими організаціями, сільська бібліотека дійсно матиме змогу надавати читачеві можливість вільно орієнтуватися у потоці інформації, стати показовим елементом і незмінним джерелом  важливої ланки  соціально-культурного процвітання громади» - говорить Інна Кубишкіна, завідуюча Софіївською сільською бібліотекою. Своїми планами на майбутнє поділилася завідуюча Станіславською бібліотекою Лілія Манченко: «Для більш успішної роботи, задоволення потреб молоді в бібліотеці треба облаштувати комп'ютерний, а без партнерів це не можливо.   Ми  чекаємо  позитивних результатів від співпраці з громадськими організаціями».
Задоволеною та позитивно налаштованою залишила Музиківку Наталя Яновська, завідуюча Широкобалківською сільською бібліотекою: «Приємно вражена роботою Музиківської бібліотеки. Учбовий візит дав змогу подивитися на речі іншими очима, поспілкуватися з цікавими людьми та знайти надійних партнерів для подальшої співпраці. З великим задоволення впроваджуватиму нові культурні послуги у своїй бібліотеці, так як це дійсно працює та є успішною схемою для культурного розвитку молоді та громади».
Відтепер, завдяки участі сільських бібліотек у міні-проекті, молодь з Широкої Балки та Станіслава зможе проводити свій вільний час більш корисно та цікаво, спрямовуючи його на культурний розвиток та самореалізацію - відвідувати кіноклуб, Євроклуб,творчу майстерню та клуб настільних ігор.
Тож запрошуємо до бібліотеки!

Катерина Павловська // Придніпровська зірка. – 2013. – №38 (20 верес.). – С.6.

Відзначало село ювілей

Є в Україні маленьке село з назвою, якій немає аналогів у світі. На мальовничому березі Дніпра, над розлогими, багатими на рослинність плавнями, біля родючих степів розкинулось село Новотягинка. Вже 150 років тут народжуються, вчаться, трудяться багато поколінь новотягинців. Знаменна для нас дата не пройшла повз увагу обласного керівництва. Херсонською обласною державною адміністрацією та державним архівом області схвалено Протокол науково-методичної ради державного архіву області від 31.10.2012 № 5 і внесено 150-річчя с. Новотягинка в календар "Знаменні і пам'ятні дати Херсонщини".
У 1863 році село було заселене переселенцями з Дар'ївки, в 1887 році тут проживало 306 чоловік, нараховувалось 77 дворів. В 1922 році Новотягинка належала до Тягинської волості Херсонського повіту.
На сьогоднішній день в селі функціонує загальноосвітня школа, в якій навчається 104 учня; дитячий садок на 60 місць; ФАП; поштове відділення;   будинок  культури,  де  до кожної пам'ятної дати проводяться масові заходи; сільська бібліотека з книжкопим фондом на 7500 тис. примірників та відкритим  доступом  до   всесвітньої Інтернет-мережі; туристична база-садиба "Білозір'я", три торгові точки, які забезпечують жителів села товарами першої необхідності.
Головною гордістю Новотягинки є династія Голобородьків. Започаткував її заслужений вчитель України Кость Йосипович Голобородько. Народився він 23 листопада 1899 року в селі Новотягинка Херсонської губернії у сім'ї хліборобів. Спочатку навчається у Новотягинській церковно-приходській школі. Потім десять років вчителював у Новотягинці, навчаючи дітей своїх односельців. Пізніше він переїжджає до Станіслава і забирає з собою маленького сина Юрія, майбутнього письменника, публіциста. Всього три роки Юрій Костянтинович ріс у нашому селі, але ми, новотягинці, пишаємося тим, що маємо таких видатних земляків.
Святкували 150-річчя Новотягинки 24 серпня. Свято пройшло на високому рівні. На території будинку культури працювали атракціони, проводидись спортивно-інтелектуальні ігри (шахи, шашки, нарди, теніс), демонструвалися   кінофільми, була представлена виставка народно-прикладного мистецтва та фотовиставка з історії села. В концертно-поздоровчій програмі, крім художніх номерів,  вібдулося  нагородження старожилів, ювілярів, дітей, народжених в рік ювілею села, почесних жителів; дворів зразкового порядку, багатодітних сімей, відбулося і вручення паспорту.
Загалом сільська рада нікого не обійшла увагою. Подарунки вручали сільський голова І.І. Корінь, секретар сільської ради Л.П. Топільницька, соціальний працівник Л.В. Овчаренко, спеціаліст сільської ради інспектор ВОБ О.С. Стасюк, колишній директор радгоспу "Світанок" С.О. Шапар, заступник голови райдержадміністрації І.В.Маханько та голова райдержадміністрації В.О. Поддубний.
Нехай наша Новотягинка відзначає ще не одне століття. Щоб у нас все множилось і додавалось й ніколи нічого не втрачалось!

Леся Вовк, завідуюча КЗ "Новотягинська сільська бібліотека" // Придніпровська зірка. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.3.

Святкова веселка

...Розквітла у переддень Дня Незалежності, головного свята країни, у Велетенській сільській бібліотеці. Виставка українського народного костюму, модельна бібліотечна агенція з показом мод «Хустина-трансформер», майстер-клас «Хто вміє віночок вити, той вміє жити», виставка робіт гуртка «Друге життя»... До уваги відвідувачів - панно «Символи України» - Герб нашої держави, виготовлений з пляшкових закруток, картинна галерея «Україна Гетьманська», в якій ви можете не тільки оглянути портрети наших видатних гетьманів, а й коротко ознайомитися з їх діяльністю, година відкритого перегляду «Українська минувшина», літературне лото «Козацькі прізвиська», виставка-загадка «Козацькі клейноди», спортивна пауза «Українські народні ігри», інформаційний .календар-щоденник «Соціальні ініціативи Президента В.Ф.Януковича у житті району».
І хоч спека допікає нас, та справжні українці стійкі до будь-яких примх природи: завжди активні та з гарним настроєм.
Вітаю всіх велетенців з державним святом! Любіть та шануйте село наше, своїх односельців. Будьмо дружними та згуртованими у розбудові нашої України!

Світлана Мішина, зав. Велетенською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №34 (23 серп.). – С.6.

Минуло понад тисячоліття з дня хрещення Київської Русі, але важливість цієї події відчутна і досі. Духовна єдність людей - запорука миру та благополуччя будь-якої країни. На значимості прийняття християнства у зміцненні української державності наголошує і Президент В.Ф.Янукович.
З нагоди 1025-ї річниці хрещення Київської Русі у центральній районній бібліотеці організовано тематичну виставку, експонатами якої цікавляться читачі різного віку. Минулого вівторка її відвідали перший заступник голови райдержадміністрації І.М.Ляшенко, заступник голови районної ради О.О.Ковязіна, спеціаліст відділу культури РДА Г.В.Єфремова. Крім ознайомлення з матеріалами виставки, гості завітали і до інших відділень книгозбірні. Директор закладу Л.Л.Шишкіна розповіла про здобутки бібліотеки, участь у різноманітних інноваційних проектах, постійний пошук нових форм роботи, результативну співпрацю із обласною та сільськими бібліотеками. До речі, інформації на релігійну тематику у районному закладі чимало. Є навіть екземпляри 1908-го року видавництва. Взяти до рук такі читацькі подарунки, наче доторкнутися до минулого. Взагалі, для поповнення книжкового фонду у закладі організовується багато цікавих акцій.
Центральна районна бібліотека давно перетворилася на нформаційно-культурний центр. З літературних та інтернет-джерел тут можна дізнатися чимало цікавої та корисної інформації, зорієнтуватися у якій допоможуть професіонали.

Наталія Свирида // Придніпровська зірка. – 2013. – №30 (30 лип.). – С.1.

Духовна основа єдності

28 липня -День хрещення Київської Русі. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.
Як нам розповідають літописні свідчення, великий князь Володимир, за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Коли посли князя Володимира брали участь у святковій Літургії в Соборі св. Софії в Константинополі, то були глибоко зворушені та невимовне захоплені. Це так сильно вплинуло на князя Володимира, що він прийняв християнство та захотів і свій народ навернути на християнську віру. Хрещення Русі Володимиром відбулося 988 року в Києві.
Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії нашої Церкви, але й в історії нашого народу. Воно мало важливі наслідки для нашої країни. Хрещення Київської Русі завершило початий у першому столітті та зміцнений трудами слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі. Для Руської Православної Церкви Хрещення Русі було початком її офіційного існування.
Християнство створило духовну основу для єдності Давньоруської держави. Воно мало всебічний вплив на культурне життя наших предків: на освіту й літературу, на живопис і архітектуру, на державні закони й політику тощо. Християнство визначило основу середньовічної культури нашої країни і тим поєднало слов'янський культурний світ і Київську Русь з культурними колами християнських народів Сходу і Заходу. Культура, що прийшла на Русь після прийняття християнства з Візантії продовжувала далі розвиватися на грунті власної творчості. Це сприяло історичному самовизначенню Київської Русі та знаходженню нею свого місця у світовому історичному процесі.
Хрещення Київської Русі 1025 років тому стало поворотним моментом в становленні держави, дозволило їй включитися на рівних у політичний і культурний європейський процес.
У районній бібліотеці та сільських бібліотеках району проводяться заходи з відзначення Дня Хрещення Київської Русі: книжкові виставки, уроки духовності, інформаційні повідомлення, бесіди «Під захистом господньої любові», «Церква і світ на межі третього тисячоліття», «Не старіє свята правда, як і слово Боже» та інші.

Світлана Колесник, заступник директора районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2013. – №29 (19 лип.). – С.6.

Хай повернеться подароване людям тепло

Є такий вираз - герой трудового фронту. От таким героєм була у нашому селі Дніпровське фельдшер Тереза Іванівна Бутрій. Зараз вона на заслуженому відпочинку, а в далекому 1980 році 39-річною молодою жінкою приїхала із Казахстану до нас у село і впродовж 32 років працювала у ФАПІ. Робота лікаря -свята робота, тому що лікар, немов янгол-охоронець, бореться зі смертю за життя пацієнта. А робота дільничного фельдшера ще і цілодобова, тому що він повинен у будь-який час, за будь-якої погоди йти на виклик. Тереза Іванівна і була тим янголом-охоронцем для наших односельців. За свою довгу трудову діяльність ця досвідчена, терпляча жінка вирвала зі смертельних обіймів багатьох жителів нашого села, в тому числі і мене - врятувала від задухи. Немає в Дніпровському такої людини, котра не звернулася б за медичною допомогою, і кожному Тереза Іванівна намагалася полегшити страждання.
Разом із чоловіком Іваном Васильовичем, який працював учителем, а потім директором школи, вони виростили трьох дітей. Доля розпорядилася так, що у 2000 році трагічно загинув син Володимир, а в 2006 році пішов із життя і Іван Васильович. Нелюдським зусиллям волі ця мужня жінка не дала горю зламати себе і продовжувала кожного дня ходити на роботу і віддавати частинку свого тепла односельцям. Зараз Тереза Іванівна хворіє і ми, члени клубу «Ветеран», бажаємо їй міцного здоров'я і довгих років життя. Хай повернеться до неї хоч частинка того тепла, яке вона віддала людям.

За дорученням членів клубу «Ветеран» Ірина Досенко, завідуюча бібліотекою, с.Дніпровське // Придніпровська зірка. –  2013. – №28 (12 черв.). – С.7.

У садочку діти-квіти

Хоч би як пекло палюче південне сонце, висушуючи все довкола і зводячи нанівець хліборобську працю, селяни прагнуть прикрасити свої оселі і життя-буття, саджаючи і плекаючи рослинність у своїх обійстях, у громадських місцях.
Квітковий барвограй радує також і відвідувачів дитячого садка "Світлячок" у Радянському. Тут запашна рута-м'ята, троянди, ромашки, барвінок, чорнобривці, півонії та скромні волошки, маки, соняшник. Ця диво клумба ожила не тільки від недавніх дощів.
Креативна вихователька старшої групи, непосидюча Тетяна Миколаївна Швець сплела барвистий віночок зі своїми вихованцями на святі квітів. Вона знаходить для дітей цікаві забавки, організовує яскраві свят, екскурсії. Діти є постійними відвідувачами сільської бібліотеки,  учасниками  свят будинку культури.
Звичайно, один у полі не воїн. І не було б свята без де помоги граційної і розважливі О.П. Денисенко, дзвінкоголосої Н.М. Вишневської, а також помічників вихователя Оксани Коршменюк, Олени Дяченко.
Восени старша група попрощається з дитячим садочком, зі своєю спортивною і активною Тетяною Миколаївною. А поки що сяє сонечко, зеленіє травичка, розквітають і кружляють у танку діти-квіти: маки - Аня й Таня Крушельницькі, дзвіночки - Тіна, Діана Панютіни, ромашки - Настя Андрощук, Раїма Ражабова, кульбабки - Валя Горелікова, Таня Тороп, веселка - Ксенія Банах, чорнобривці - Діма Грабчук, Денис Дятлов, Іса Мірасалов, Саша Мовчан.

Світлана Єременко, бібліотекар, с. Рядянське // Придніпровська зірка. – 2013. – №28 (12 черв.). – С.6.

Ой на Івана та на Купала

З настанням сутінок біля сільського будинку культури ім.Богдана Ступки зібралися жителі двох сіл - Томиної Балки і Новодмитрівки. У національному вбранні глядачів зустріли ведучі Зарічна Вікторія та Липко Людмила, які розповіли про обрядовість купальського свята. У програмі заходу були використані елементи інсценізації: дівчата прикрашали стрічками гілку Морени, потім топили її, щоб за старим звичаєм прогнати нечисть з води, співали купальські пісні. Зачарували своїми виступами Діана та Євген Іващенки, Анастасія та Діана Капрієлові, Любов Гліженко, Олександр Толмач, Ольга Мельник.
З нетерпінням всі чекали на запалювання вогнища та спалювання Купала. Запалив вогонь активний учасник конкурсів та розваг на вечорах відпочинку Василь Сорока. Біля вогнища водили хороводи, стрибали через нього.
Вперше на святі звучала естрадна церковно-християнська музика, яку запропонував служитель місцевого церковного Храму ікони Святої Казанської Божої Матері отець Іоанн. Серед музичних творів звучали і купальські пісні.
Закінчився святковий вечір дискотекою, яка стихла далеко за північ. В.М.Поліщук від усієї громади подякувала керівнику сільського будинку культури Л.М.Гліженко за її творчість та прекрасні концерти.
Напередодні дня Івана Купала у сільській бібліотеці пройшли голосні читання з цієї теми. Відвідувачі бібліотеки дізналися про святкування цього дня в різних областях України.
Завдяки таким заходам відроджуються народні традиції, відновлюється та зберігається пам'ять про них. Адже українці багаті звичаями і хотілось, щоб молоде покоління знало і зберігало надбання минулого.

Ірина Вертюк, завідуюча сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №28 (12 черв.). – С.6.

Привітали дітвору

29 травня, першими у районі, привітали сільську дітвору з Міжнародним днем захисту дітей працівники Велетенської бібліотеки та. місцевого закладу культури. Разом зі своїми помічниками, талановитими юними аматорами І. Звадою, Н.Ласторій, Т.Проніною, Д.Курнієм, Б.Антоновим, О.Коломоєць, М.Вац вони підготували цікаве театралізоване дійство «Як козаки сонечко визволяли», у якому вдало поєдналися історичне минуле та прогресивне сьогодення. Після святкової програми усі, хто бажав, змагалися у кмітливості, винахідливості та спритності, взявши участь у вікторині «Що ми знаємо про козаків» та ігровій програмі «Літній бурлеск».
Радісних ноток святу додали солодкі гостинці, люб'язно надані велетенській малечі постійними спонсорами - приватними підприємцями Л.І.Купріяновою, О.Р.Переляко, Д.В.Крєпаковим, О.В.Балакшиною. Саме завдяки підтримці цих щедрих на добро та небайдужих до потреб культури людей ми можемо дарувати дітям радість, влаштовуючи повноцінне (з подарунками) свято дитинства.

Ольга Бєлінська, директор Велетенського СБК, Світлана Мішина, завідуюча бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.3.

"Ветеран" шукає друзів

З приходом у Дніпровську сільську бібліотеку в березні минулого року молодого бібліотекаря Досенко Ірини Миколаївни духовне життя в селі пожвавилося. Розквітло і саме приміщення бібліотеки: завдяки фінансуванню Дніпровської сільської ради відремонтовано читальний зал, обладнано кімнату для роботи в зимовий час, зроблено опалення, встановлено комп'ютер, за допомогою якого читачі знаходять для себе необхідну інформацію. Окрім видачі книжок і періодичних видань, завідуюча бібліотекою веде гурток «Зроби сам», який відвідують школярі. Крім того, в приміщенні бібліотеки діти проводять репетиції лялькового театру. Щомісяця театр гастролює у дитячому садку, де малюки із захопленням зустрічають прем'єри. Продовжує працювати клуб за інтересами «Ветеран». Члени клубу беруть активну участь у його роботі, обмінюються різноманітною інформацією, адже для людей віком за 50 спілкування - справа дуже важлива.
У всіх заходах, які влаштовує Ірина Миколаївна, їй активно допомагає директор Будинку культури Батьківська Олена Валеріївна. А ще під її керівництвом працює концертна бригада, дитячий розважальний клуб «Весела бджілка», клуб молодих мам «Посиденьки», вокальний, театральний, хореографічний гуртки, готуються всі державні свята. Будинок культури бере участь у районних та обласних конкурсах. Разом ці дві тендітні жінки намагаються зберегти іскорку людської сутності і тепла, які ще є в людських душах, відволікти односельців, особливо дітей, від телевізора, і залучити їх до творчості. Побажаємо нашим дівчаткам працювати так, щоб людині хотілося відвідати храм культури ще не один раз! Приходьте самі і приводьте своїх друзів!

Члени клубу «Ветеран» // Придніпровська зірка. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.2.

Вчитися ніколи не пізно

Останній дзвоник у школах сповістив про закінчення навчального року, а 17 травня у читальній залі центральної районної бібліотеки пролунав перший дзвоник в університеті третього віку. Право дати перший дзвоник було надано заступнику голови РДА Г.В.Маханьку і найстаршій студентці (1926 р.н.) З.П.Янчуковій.
Цей навчальний заклад - цільова соціальна послуга Територіального центру надання соціальних послуг. Об'єднує він 50 осіб пенсійного віку, для яких осінь життя - не привід заглиблюватися у хатні справи і проводити весь час вдома.
З початком навчального року в університеті третього віку студентів привітали директор Терцентру А.А.Абдуллаєва, заступник голови районної ради О.О.Ковязина, начальник управління соцзахисту населення Т.В.Самойлова. Після урочистої частини розпочалася конкурсно-розважальна програма, яка ще раз переконала: студенти мають активну життєву позицію, сповнені оптимізмом і енергійністю, вони винахідливі і перебувають у гарному настрої, прагнуть познайомитися з новими для себе речами і адаптуватися до сучасного суспільного життя.
Під акомпанемент О.О.Сікози студенти із задоволенням виконували пісні (знали всі слова!), танцювали (рухи були чіткими й ритмічними!), а ще розповідали про свої недоліки, пригадували смішні випадки з життя, анекдоти. Закінчився захід пригощанням солодощами.
У вівторок розпочалися навчальні будні для студентів факультету комп'ютерної грамотності. Заняття відбуватимуться у районній бібліотеці, де є необхідне комп'ютерне обладнання. Дві групи по 15 осіб у кожній двічі на тиждень навчатиме вчитель інформатики Білозерської ЗОШ №2 С.Ю.Заруба. Програма цього факультету передбачає, що студенти навчаться користуватися не лише комп'ютером, а й мобільним телефоном і банкоматом.
Незабаром розпочнуться заняття й на інших факультетах. Усі, хто бажає навчатися в університеті третього віку, можуть звертатися за тел. 33-4-85, 33-5-32.
Вчені довели, що навчання -це ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку. Участь в учбовому процесі допомагає їм крокувати в ногу з часом, тренувати пам'ять, розвивати інтелект, з користю проводити вільний час, розширити коло спілкування, і головне - цінувати себе в будь-якому віці.

Вікторія Ружина // Придніпровська зірка. – 2013. – №21 (24 трав.). – С.2.

Відродимо традицію виїзних концертів

Несподіваний подарунок отримали жителі Розливу напередодні 9 травня - за підтримки директора Велетенського БК О.М.Белінської і завідуючої Розливнянським клубом Р.Р.Гриненко у селі відбувся великий концерт до Дня Перемоги і Дня матері. Велетенські артисти обрали для свого виступу село Розлив не випадково. Раніше Розлив був сьомим відділком радгоспу "Городній велетень" - тут знаходився тваринницький комплекс. Жителі двох сіл добре знають один одного, бо довгі роки працювали разом, їм є що згадати, тож усі були раді зустрічі.
У першому відділенні концерту лунали пісні і демонструвалися сценічні мініатюри аматорів з Розливу, у другому відділенні жителів села вітав народний вокальний аматорський колектив "Велетняночка". Його учасниці зачарували всіх своїм співом, шквал аплодисментів зірвала жартівлива пісня "Лісапет", відома на всю Україну завдяки Інтернету. Дуже сподобалися виступи молодшої групи танцювального колективу "Кураж" і театру мініатюр "Маска".
Щиро дякуємо Білозерському селищному голові О.В.Царюченку за організацію транспорту для велетенських артистів, їх приїзд відроджує традицію виїзних концертів, під час яких шліфується творча майстерність сільських аматорів сцени.

Світлана Кошолап, Розливнянська бібліотека, Світлана Мішина, Велетенська бібліотека // Придніпровська зірка. – 2013. – №20 від 17.05.2013 р., с.3)

Майстриня живопису голкою

З давніх-давен і до наших днів люди прагнуть прикрасити навколишній світ і себе. Нам приємно, коли в життя з його нескінченними прозаїчними проблемами вкраплюється краса, яка духовно збагачує і викликає приємні відчуття,
Нещодавно у Росії пройшов міжнародний конкурс фотографій та вишивок «Місто мрій», мета якого - спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища. У ньому взяли участь близько 270 майстрів, які представили понад тисячу робіт. Білозерська районна бібліотека надіслала на конкурс фотознімки робіт народних умільців із Білозерки. Приємною новиною стали результати конкурсу - Валентина Романенко та Марія Синчук отримали сертифікати за високий рівень робіт, а Лілія Щербина здобула III місце у номінації «Вишивка на тему екології».
Ще змалку у Лілії проявилися таланти. У дитинстві дівчинка займалась танцями та спортом, але її завжди цікавило вишивання. Найпростіші ази цього виду рукоділля Лілія засвоїла ще у школі. З роками її майстерність тільки вдосконалювалася і відшліфовувалася. Дар у вишивальниці - від Бога, адже тільки він здатен і вміння вкласти у руки, й натхнення у  душу. Вже після заміжжя Лілія зробила свої перші спроби у цій дивовижній справі, її неперевершеною роботою була ікона Божої Матері з дитям, яка є оберегам родини. Сім'я - найдорожче і головне у житті майстрині. Чоловік Сергій та донечка Анастасія підтримують її у всіх починаннях та пропонують нові ідеї для роботи. У доробку молодої майстрині більше двадцяти робіт на різноманітну тематику. Улюбленою технікою Лілії є вишивання хрестиком, інколи з елементами вкраплення бісеру, її роботи просто бездоганні і в технічному плані, і в підборі сюжетів та кольорів. У деяких картинах поєднано до 60-ти цікавих кольоросполучень, які вражають гармонією та красою. Кожна з них дорога і цінна, бо створена у різний період життя і несе в собі часточку душі і любові. Робота приватним підприємцем і сімейні турботи залишають обмаль часу для творчої праці, але бажання і натхнення майстрині створювати красу своїми руками настільки велике, що улюбленою справою займається навіть вночі. Деякі картини вишиває від двох місяців до півроку, бо це надзвичайно копітка і тонка праця. Останнім часом подобається сутажна вишивка, яка використовується при виробництві жіночого вбрання та прикрас. Для районного Будинку культури вишила сорочки та рушники, а також декорувала фойє приміщення. Значний творчий внесок робить і для хореографічного колективу «Фієста», де танцює донечка. До речі, Настуся також робить красиві вироби із полімерної глини та бісеру.
Золоті руки майстрині «живопису голкою» творять дивовижну красу, якою милуємося і від споглядання отримуємо справжню насолоду. Пишаємось, що маємо на Білозерщині такі таланти!

Олена Макаренко, бібліограф районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2013. – №20 (17 трав.). – С.7.

Хто він, Мартьянов?

Кожне село і місто мають свою історію. В них живе пам'ять про героїв, які віддали своє життя за перемогу, за розгром німецько-фашистських загарбників. Широкобалківці поважного віку пам'ятають серпневий день 1941 року, коли від артилерійських ударів стогнала українська земля, а люди жили невідомістю. Що принесе їм завтрашній день?
- Легко не буде, - відповідали військові, - але знайте, що ми повернемось.
І ось в один із цих жахливих днів проходять похорони старого колгоспника, який ніби спеціально не став чекати німецької навали. На сільському кладовищі зібралось чимало жителів і раптом всі почули гул, що наближався з півночі. З-за горизонту з'явився літак з червоними зірками. Йшов він низько, важко, ніби боком, і багатьом здалося, що в нього працює лише один двигун. Та ось гул посилився. Бомбардувальника наздогнав німецький «юнкерс». Очевидно, наш льотчик зрозумів, що йому не вибратись з біди, і сам він з машиною може впасти на село і завдати шкоди своїм же людям. Тому круто розвернув ширококрилого велетня, замиготів великою тінню по вулицях та городах і взяв курс на лиман. Але незабаром літак спалахнув. Пілот покинув кабіну. Стерв'ятник ще раз дав по ньому чергу. Парашут розкрився біля самої землі.
Не уник розплати і фашистський літак. Його наздогнав радянський винищувач і примусив пірнути на дно лиману біля Олександрівки. А з Широкої Балки до нашого пілота кинулись люди. Першим добіг туди Іван Харченко. Льотчик ще був живий, але сказати нічого не встиг. Коли під'їхала військова автомашина з бійцями, сокіл був мертвим.
Похорони на кладовищі відбулись негайно. То був молодий, дуже гарний чоловік. Документи, серед яких була і сімейна фотографія - льотчик, його дружина і хлопчик, радянський офіцер віддав Ользі Карпівні Самойленко і сказав:
- Збережіть, а коли повернемось, відправте знімок дружині і про все розкажіть їй та сину.
А наступного дня в село зайшли німці. Почались чорні дні окупації. Як зіницю ока берегли Ольга Карпівна та Марія Леонтіївна Самойленки документи льотчика Мартьянова. Доглядали його могилу, а коли радянські частини визволили село, послали листа і документи на адресу, зазначену у військовій книжці льотчика.
Через деякий час після визволення жителі Широкої Балки перенесли останки льотчика в центр села і поставили на його честь обеліск, а пізніше - пам'ятник. Тепер тут братська могила. Іменем льотчика назвали вулицю, що побудована на місці його загибелі.

Наталія Яновська, завідувачка Широкобалківською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №19 (10 трав.). – С.6.

Хто квітень наш отак підступно зрадив

Чорнобиль - це рана, з якою Україні доведеться жити ще довгий час. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля. Це пам'ять багатьох наступних поколінь - знову і знову будемо повертатись до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому.
24 квітня в Широкобалківській сільській бібліотеці відбулась година скорботи «Хто квітень наш отак підступно зрадив?» На захід запросили ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС С.П.Скляренка, жителя Широкої Балки. Сергій Петрович розповів про події, які відбулись на Чорнобильській атомній станції. Діти уважно розглядали посвідчення ліквідатора наслідків аварії, нагороди.
Година скорботи супроводжувалася театралізованим дійством - роль бабусі виконувала Людмила Володимирівна Луценко, роль Матері України дісталась Інні Михайлівні Кубишкіній.
На захід були запрошені учні Широкобалківської школи, рада ветеранів. Прониклива розповідь ліквідатора, театралізоване дійство і вірші, які декламували читачі бібліотеки, вразили кожного присутнього у книгозбірні.

Наталія Яновська, завідувачка Широкобалківської сільської бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2013. – №18 (03 трав.). – С.6.

Час золотої зрілості

Життя йде. Непомітно пролітають дні, роки, десятки років, але за піввіку бібліотечної діяльності в моїй пам'яті, в душі залишились тепло і вдячність до людей, які розділяли зі мною і радість успіхів, і печаль розчарувань, і нелегкі будні на ниві розбудови бібліотечної справи в районі.
Розповім про надзвичайно скромну, прекрасну людину, чарівну і шляхетну жінку, надійну, безмежно віддану своїй роботі колегу - завідувача методико-бібліографічним відділом Центральної бібліотеки Світлану Василівну Кудіну.
Вона народилась в одному з найбільш мальовничих куточків нашого району - в селі Кізомис. З'явилася на світ у травні, коли все буяє розмаїттям барв. Мабуть, всі ці кольори і личать жінкам-тільцям.
Більше чверті віку минуло з того часу, як вона вирішила працювати в бібліотеці, хоч за фахом була вчителем і вже мала невеликий досвід педагогічної діяльності. Справа в тому, що її чоловіка Олександра, з яким вони побрались ще в інституті, перевели на керівну роботу в Білозерку і Світлана шукала роботу. Ось так ми і зустрілись вперше з новою колегою. Важко зараз упізнати в цій статечній, поважній жінці молоденьку, тонесеньку, як берізка, дівчину (до речі, дівоче прізвище Світлани - Берізка), яка, як виявилось, була уже мамою 3-річного синочка Ростислава, Довелось їй з самого початку навчатись бібліотечній справі, такій новій і багатогранній: були виїзди з агітбригадою на тваринницькі ферми, виступи з ляльковим театром, участь у масових заходах бібліотеки і власне бібліотечна справа. Наполегливість, відповідальність, врівноваженість, мудрість, порядність і працьовитість притаманні Світлані Василівні, тож закономірно, що згодом її призначено на відповідальну посаду головного бібліографа ЦБ. Вона очолила літературні та наукові скарби, які роками зберігаються у фондах центральної та сільських бібліотек.
По зернинці збирала інформативні матеріали про рідний край. Згодом ця робота була об'єднана в окреме зібрання відомостей про минуле та сучасне Херсонщини і Білозерщини. Як фахівець Світлана Василівна зацікавилась історією становлення бібліотечної справи на Білозерщині, сумлінно вивчала архівні матеріали ЦБ, фотоматеріали, спілкувалась з ветеранами бібліотечної справи,читачами.
Колектив дуже шанує і глибоко поважає свою колегу за високоорганізованість та надзвичайну відповідальність. Тепер вона завідує методико-бібліографічним відділом ЦБ. Сьогодні, коли настав період комп'ютеризації бібліотек, навчається сама і вчить своїх сільських колег, як по-новому обслуговувати користувачів, надавати їм інформаційні послуги. Допомогу у вивченні комп'ютера отримала не тільки на курсах, а й від свого сина Ростислава, який досконало знає цю справу, постійно консультує і маму, і бібліотеку. Мабуть, прийшов той час, коли ми навчаємо своїх дітей життєвої мудрості, а вони залучають нас до нових технологій. Роботи у Світлани Василівни через край: десятки років очолює осередок профспілки бібліотечних працівників, а нещодавно колеги виявили їй високу довіру - обрали в члени громадської ради при РДА.
Сім'я Кудіних - одна з найкращих в Білозерці. Виросли діти, закінчили вузи, працюють. В чому ж секрет благополуччя цієї родини? Мабуть, у мудрості їх старших, бабусь, яких поважають діти й онуки.
У середині травня моя дорога колега відзначатиме золотий ювілей. Адресую їй добрі слова, які йдуть від серця: спасибі, що ти була поряд в моєму житті. Бажаю здоров'я людині, яка ніколи не зраджує принципам людяності, порядності, чесності, яка не марнує свого життя, а віддає всі свої сили сім'ї, рідним, професії.

Галина Гніздовська // Придніпровська зірка. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.6.

Є чим пишатися музичанам!

Кожному, хто хоч раз у житті зустрічав гостей, відоме відчуття хвилювання, яке охоплює під час підготовки до зустрічі. 4 квітня у Музиківській сільській бібліотеці було по-особливому урочисто: яскравий банер, різнокольорові кульки, маленькі музичани Горбенко Інна і Марков Костянтин в українському вбранні схвильовано повторювали вітальні слова. Дуже хвилювалася й шкільний бібліотекар Галина Іванівна Сипко, адже день особливий не тільки для бібліотеки, а й для всього села. Не кожного дня Музиківка зустрічає таких поважних гостей.
І ось помітили автобус, що під'їжджав... Делегація з 30 осіб - директори наукових бібліотек Закарпаття, Волині, Луцька, Івано-Франківська, Рівного, Одеси, Дніпропетровська, Донецька, Кіровограду, Сум, Полтави, Києва, Криму, Херсону.
Не випадково делегація вибрала саме нашу бібліотеку і саме наше село на Херсонщині. Тут є чому повчитись і є на що подивитись. Охайна, затишна і в той же час інноваційна бібліотека, ошатне, сучасне, прогресивне село. І за всім цим стоять впевнені, розумні, мудрі, небайдужі керівники села та бібліотеки (Лейбзон О.А. та Огурцова Л.А.), цілеспрямований бібліотекар (Трибушна Тетяна), жителі Музиківки.
З гордістю розповідали цій поважній аудиторії про своє село, бібліотеку, інноваційні проекти, перспективи секретар сільської ради Возбранна Т.В., голова ГО «Музичани» Крута Л.А., намісник Покровського чоловічого монастиря отець Іаков, голова МГР Бондаренко Л.С. Незважаючи на час, всі з радістю прийняли запрошення отця Іакова відвідати намолене місце монастиря.
З відчуттям духовної та інтелектуальної завершеності від'їжджали наші гості. А господарі, трішки втомлені, але збагачені та задоволені, йшли весняним селом після насиченого дня до рідних домівок. Є чим пишатись музичанам!

// Придніпровська зірка. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.6.

А ми були у Чорнобаївці!

Саме з такими словами поверталися додому учасники навчального візиту на Херсонщину по обміну досвідом між інноваційними бібліотеками. Другого квітня учасників візиту - представників Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Сумської, Полтавської областей, Закарпаття, Луцька, Рівного, Києва, Криму та Херсону, вітала напрочуд сонячна Чорнобаївка - хліб-сіль від сільського голови Дударя І.М., вітальне слово від начальника відділу культури Шевченко С.М. та пісня від щирих українців.
Про те, що Чорнобаївка -найбільше за чисельністю населення село в Україні і ще багато цікавих фактів про його мешканців повідомили присутнім сільські бібліотекарі Олена Ісаєвська, Віра Антонова, Анна Татарська та дві «кумасі», які завітали в цей святковий день до книгозбірні. Вони також провели цікавий віртуальний екскурс сільськими вулицями і занурили в історію Чорнобаївки.
Дуже цікавою та насиченою була програма семінару. Адвокаційна діяльність бібліотек (повідомлення Шишкіної Л.Л., директора Білозерської районної бібліотеки), співпраця з громадою та громадськими організаціями (досвід Киселівської бібліотеки, завідувачка Еліна Бойко) разом з районною Молодіжною радою міжрегіонального розвитку голова ради Елла Петренко), скайп-конференція з іншими бібліотеками, яку влаштували працівники районної бібліотеки, перегляд відеороликів, створених власноруч, і запитання, запитання... Крім професійних питань присутніх зацікавила і сама бібліотека. Адже це один з небагатьох закладів району з автономним газовим опаленням, сучасним ремонтом, меблями, технічним устаткуванням.
Час, відведений на проведення заходу, пройшов непомітно. Скуштувавши каравая, випеченого з місцевого врожаю, задоволені і трохи втомлені гості зайняли місця в автобусі і покинули привітне село з думкою «А ми були у Чорнобаївці!»

Людмила Шишкіна, Світлана Кудіна // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.3.

Станіславське пісенне намисто

Весняного теплого дня у Станіславському будинку культури відбувся звітний концерт «Мистецтво рідного села», в якому взяли участь аматорські колективи Станіславського та Томинобалківського будинків культури.
Ансамбль народної пісні «Берегиня» зустрів гостей хлібом-сіллю та вітальною піснею і запросив до фойє будинку культури, де працівниками Станіславської сільської бібліотеки була організована виставка художньо-прикладного та образотворчого мистецтва «Краса, що створена руками». На виставці представлені роботи місцевих жителів Мялик Л.А., Міщенкоської М.П., Фесенко В.Д., роботи учнів Станіславської ЗОШ ім. К.Й.Голобородька Комарницької Д. та Дудки Н., дошкільнят Чорноус Ані та Кравця Богдана, а також роботи гуртка м'якої іграшки.
Після подорожі веселковим різнобарв'ям виставки усіх запросили до глядацької зали, де дарували свої таланти учасники художньої самодіяльності будинку культури, дитячого ясел-садка «Казка», музичної школи та місцеві композитори.
Ведучими заходу були Діна та Євген Ференци. Дякуємо всім, хто взяв активну участь у загальносільському святі.

Лілія Манченко, завідуюча Станіславською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.3.

14 березня - особливий день нашого краю. Це був останній день в далекому 1944 році, коли у наших селах велися запеклі бої, коли солдати гнали ворога з рідної землі.
У Широкобалківській сільській бібліотеці пройшов цікавий та змістовний урок пам'яті, присвячений цій даті. На вогник охоче зійшлись жителі села, учні школи, приїхали колишні жителі села. Катерина Тимофіївна Гончарова - голова ради ветеранів Цюрупинського району, виступила з теплими напутніми словами, пригадала своє дитинство, яке минуло біля сивого Дніпра. У житті жінка зазнала всього - і голоду, і війни. її розповідь має неабияке значення для патріотичного виховання юнаків і дівчат, прищеплює любов до рідного краю. Шанована гостя надала інформацію про Гончарова Тимофія Тимофійовича, Гончарову Ольгу Павлівну - учасників війни, адже ми разом з членами клубу «Краєзнавець» збираємо свідчення жителів села про тих, хто загинув, звільняючи наш край. Мине багато років і довідатись про фронтовиків ми зможемо тільки у сільській бібліотеці.

Наталія Яновська, завідувачка Широкобалківською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.3.

Читати - корисно і цікаво

У 28 бібліотеках району пройшов І етап регіонального конкурсу «Найкращий читач року -2013», в якому взяли участь 557 учнів 6-7 класів.
15 березня відбувся II етап конкурсу - районний, де змагалися 12 семикласників та 7 шестикласників. Переможцями стали Євген Берновега (6 клас Токарівської ЗОШ) і Вікторія Бурлак (7 клас Микільської ЗОШ). Катерина Рудик (7 клас Білозерської ЗОШ № 1, РДБ) і Олександра Науменко (6 клас Білозерської ЗОШ № 1) посіли другі місця, а Ілля Пшеничний (6 клас Білозерської ЗОШ № 2, Розливнянська бібліотека) і Євген Галицький (7 клас Херсонської школи № 54, селищна бібліотека) - третє місце. Окрім нагород переможцям, кожен учасник конкурсу отримав подяку за активну читацьку позицію, підготовку та виступ.
Про те, як проходив районний конкурс, можна також прочитати у  блозі   Білозерської  районної дитячої бібліотеки,  подивитися фото та фрагменти відео.

Ангеліна Вєтрова, заступник директора КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. П. Григоренка» по роботі з дітьми // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.7.

Мабуть, не існує народу, для якого прихід весни не став би святом. Адже весна - це відродження природи, відновлення   усього   живого   на землі.    Своєрідною   умовною межею між зимою і весною ставала Масляна.
У Розливі бібліотека і клуб організували та провели свято проводів зими. Роль Масляної виконала Оля Бурлакова, Весни - Іра Оперчук. Діти співали веснянки, українські пісні, водили «Подоляночку», а щоб пришвидшити прихід тепла, спалили опудало Морани - богині смерті.

Світлана Кошолап, завідуюча Розливнянською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.7.

Надеждівка має міцні традиції загальносільських свят. Цьогорічну Масляну високо оцінили учасники колишнього народного фолькльорного колективу, який у 90-ті роки був знаний далеко за межами Херсонщини, не раз виступав у Києві, Чернівцях, на сцені обласного драмтеатру. Керував колективом нині покійний І.М.Жебровський - людина творча й ініціативна. На жаль, відійшли у вічність багато учасників колективу. Але на свято завітали К.Ф.Кавун, Т.Г.Вдовиченко, Т.В.Щоголева, баяніст Олександр Ковбатюк. Сільский голова Л.І.Крисаленко щиро привітала усіх з приходом тепла. В образи Зими і Весни чудово перевтілилися бібліотекарі з Розливу і Надеждівки. Разом палили опудало Морани, веснянками закликали весну. Закінчилось свято частуванням млинцями і варениками.

Лілія Анлдрійчук, завідуюча Надеждівською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.7.

А вдома їх чекали мами...

Є події, які змінили людські долі, вплинули на ціле покоління. До таких належить афганська війна, про яку воліли забути, а правда про неї так і не сказана до кінця. Але живі ті, хто їі пройшов, пам'ятають ті, кого вона торкнулася у 80-ті роки XX століття. Ці події вже історія, не знати яку ми не маємо права. Тому у Станіславській ЗОШ імені К.Й.Голобородька і відбувся захід «Відлуння афганських гір». Старшокласники, вчителі, адміністрація школи, сільські бібліотекарі зібралися у залі, щоб відзначити день виведення радянських військ з Афганістану. На зустріч були запрошені воїни-афганці Кравець Віктор Миколайович та Костюченко Віктор
Олександрович. Хто вони - тоді вісімнадцяти- двадцятирічні юнаки, якими були, про що мріяли, на якій поезії виховувалися? У виконанні школярів, членів гуртка «Дивослово» ( керівник Козловська С.І.) проникливе звучали вірші О.Львова, С.Щипачова, О.Стовби, невідомих поетів, які пройшли Афган. Кожний час народжує свої пісні, улюбленою в афганців була «Кукушка». Затамувавши подих, слухали її усі присутні. Учні 11-Б класу Слівкін Сергій та Кукіль Андрій підготували презентацію «Відлуння афганських гір». Краєзнавці школи, члени групи «Пошук» (керівник Гончарова Л.Ф.), зібрали фотоматеріали про станіславців - учасників тих подій. Ці знахідки були використані у презентації учня 11-А класу Кобця Владислава «Воїни-інтернаціоналісти Білозерського району».
Зі знімків дивилися на нас молоді солдати, які чесно виконували свій обов'язок на чужій землі, а вдома їх чекали мами, сестри, наречені... Багатьох не дочекались. Дякуючи Богу, наші односельці повернулися до рідних домівок. І вже сьогодні з висоти пережитого бажають юнакам і дівчатам миру, здоров'я та ясного неба.
Зустріч різних поколінь - тих, для кого це історія, і тих, хто був її учасником - запам'ятається усім надовго.

Л.Гончарова,  вчитель Станіславської ЗОШ ім К.Й.Голобородька // Придніпровська зірка. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.6.

Зустріч з ветераном

У Томинобалківській школі відбулася цікава виховна година, на яку запросили ветерана Збройних Сил України Фірсова Віктора Валентиновича (підполковника СБУ, який брав участь у двох збройних конфліктах за межами нашої держави). Спілкування з ним було корисним, бо Віктор Валентинович розповідав не тільки про роки служби в армії. Він вдало поєднував у розповіді теперішній час та приклади з історії держави Афганістан. Наводив багато цікавих фактів та відповідав на питання дітей. Віктор Валентинович зробив слушне зауваження про те, що вітати у день Захисника Вітчизни треба не тільки чоловіків, адже зараз у війську служить дуже багато жінок, яких теж слід вважати захисниками нашої держави. Зустріч пройшла у теплій, дружній та невимушеній атмосфері. Учні 5-го класу (класний керівник Рєзніченко О. В.) привітали гостя квітами та віршами і висловили побажання зустрітися ще раз.

Ірина Вертюк, завідуюча бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.6.

Сучасний центр дозвілля

Функції сучасної бібліотеки дедалі розширюються - зараз це вже сучасний центр дозвілля, де можна не лише віднайти та взяти необхідну книгу,  ознайомитися з періодикою. В нашій книгозбірні опановують ази театрального мистецтва; вчаться власноруч виготовляти подарунки чи прикраси у різноманітних техніках; стають учасником дитячої опери, отримавши початкові музичні знання, беруть  напрокат диски із відеотеки із записами бібібліотечних заходів; приводять своїх дітей на перегляд наукових чи розважальних кінофільмів у денному відеозалі.
А ще наша бібліотека - виставковий комплекс. Маючи 120 кв. м площі, ми одночасно розміщуємо декілька тематичних виставок. Цими днями експонується серія картин місцевого художника В.І.Мельничука, які дуже душевно передають красу нашого Велетенського - від зимового спокою, буяння весни до літнього різнобарв'я і золота осені.
У дитячому літературному кафо відбулася чергова зусіріч, на якій було презентовано креативну гру «Поетичний вінок Білозерщини» з використанням мультимедійного обладнання (дякуємо директору Велетенської ЗОШ Л.І.Островенко). Магічне коло, викладене з 35 збірок поезій членів літературної студії «Біле озеро», допомагало присутнім впоратися з непростими умовами гри. І хоч знайомство з поетами Білозерщини було віртуальним, та результатом задоволені і діти, і вчителі, і батьки. Бо вінок, «сплетений» з правильних відповідей, став справжньою окрасою заходу. Діти вкотре впевнилися, що знання, ерудиція, інтелект є справжньою красою людини. І саме ці якості зроблять їх затребуваними і корисними для суспільства.

Світлана Мішина // Придніпровська зірка. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.7.

Новини з Широкої Балки

Сільська бібліотека «переїхала» у нове приміщення, яке, згідно із рішенням сесії сільської ради, буде її власним. У будівлі колишньої аптеки є автономне   опалення,   каналізація, телефон. У сільському бюджеті  передбачили   кошти  на підключення   сільської   книгозбірні  до  мережі   Інтернет та придбання двох ноутбуків.

Олена Цуркан // Придніпровська зірка. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

Афганський біль

Кожного року 15 лютого в Широкобалківській ЗОШ сільські бібліотекарі з Широкої Балки та Софіївки готують вечір пам'яті, на який запрошують воїнів-інтернаціоналістів.
Майже дев'ять років тривала кровопролитна війна, у якій брали участь і наші земляки: Горб Валерій Валентинович, Рябошапка В'ячеслав Валерійович, Волос Богдан Володимирович, Дудун Микола Валентинович, Козарик Олексій Григорович, Херсун Іван Дмитрович, Комаренко Ігор Миколайович, Іляшенко Віталій Іванович, Якунін Валерій Олександрович, Ярошенко Володимир Григорович, їх було нагороджено бойовими урядовими нагородами, а Якуніна В.О. - посмертно. І ми маємо це пам'ятати і пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.
Матері та батьки виростили гідних синів. Скільки безсонних ночей провели, чекаючи своїх солдат, заглядаючи у поштові скриньки, чекаючи звісточки від дорогих серцю людей.
Закінчилась афганська війна, залишивши по собі тяжкі спогади. Це тисячі загиблих, десятки й сотні тисяч скалічених тіл, незліченна кількість понівечених душ.
Шановні земляки-афганці! Над вашими головами свистіли кулі. Кожна хвилина вашого життя могла стати останньою. Але вам випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. Нехай же ніколи не знають війни ваші сини, не побачать на тлі чорного неба траси від кулеметних черг. Нехай усі живуть у мирі та злагоді. Слава кожному воїну-афганцю, який повернувся з тієї війни живим.

Наталія Яновська, завідуюча Широкобалківською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.7.

15 лютого 1989 рік... Ця дата пов'язана із закінченням десятирічної кривавої війни в Афганістані. Скільки болю завдала вона батькам, скільки гірких сліз пролили матері, наречені і дружини. Уявиш - і серце кров'ю обливається. Минуло 24 роки, але й досі перед очима ветеранів-афганців стоять картини війни.
Аби вшанувати пам'ять воїнів-інтернаціоналістів, в Інгулецькій сільській бібліотеці учасники художньої самодіяльності СБК провели захід. Ми почули багато віршів і пісень, присвячених ветеранам тих лихоліть. Зараз вони чудові батьки та шановані люди в нашому селі - В.М.Русінко, В.М.Шевчук та С.О.Кечко. Розповідаючи про свої нелегкі юнацькі роки, ветерани викликали щирі емоції та достукалися до сердець учнів.
Ми ніколи не зможемо викреслити з календаря жахливі події афганської війни, та маємо пам'ятати тих людей, які віддали їй свої молоді роки.

Ірина і Тетяна ЧИРКИ, Інгулецька ЗОШ // Придніпровська зірка. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.7.

У сільській бібліотеці зібралися воїни-афганці, їх дружини, учні старших класів. Вечір-зустріч мав назву «О Боже мій, що тільки творить людьми придумана війна!»
У далекі 80-ті нашим хлопцям Шуригіну Сергію, Шуцькому Павлу, Погосяну Андрію і Прохорову Віктору було по 18. Вони, здорові і щасливі, йдуть служити і потрапляють до Афганістану.
І якщо хлопцям випала на долю така служба, то Ковальчук Віктор Васильович сам обрав професію захищати Батьківщину. Він закінчив Одеське військове училище, служив у Німеччині, потім - Закавказький військовий округ. З листопада 1985-го по вересень 1988-го був в Афганістані. Воїнам-афганцям нашого села пощастило - усі вони повернулися до рідних домівок.
15 лютого належить до дат, які не повинні стиратися із пам'яті народної. Про це говорила учасниця Білозерського наукового товариства МАН дев'ятикласниця Маланчук Надія, яка досліджує тему «Воїни-інтернаціоналісти на Херсонщині».
Із побажаннями здоров'я, щастя, миру, душевного спокою звернулися до присутніх інспектор ВОС Ю.П.Баранова, фахівець із соціальної роботи Л.В.Ющенко, а сільський голова П.І.Биря вручив афганцям подарунки. Наші гості щиро дякували організаторам заходу за можливість зустрітися і побажали юнакам і дівчатам, щоб вони ніколи не бачили війни, не чули звук гармат, щоб українськими степами колосилася пшениця. Відповідну атмосферу вечора створили виступи учнів музичної школи, хореографічної студії «Грація», солісток Лариси Ясіньковської і Марії Радіоної, волонтерів сільської бібліотеки. Вечір закінчився і в кожного, незалежно від віку, на очах бриніли сльози...

Світлана Пекалюк, завідувач Олександрівською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.7.

На зустріч з нагоди річниці виведення радянських військ з Афганістану, організовану зусиллями бібліотеки, школи й клубу у Розливнянському сільському клубі запросили Галину Іванівну Тихонюк - матір загиблого в Афганістані Миколи Тихонюка і воїна-інтернаціоналіста Леоніда Петровича Дуброва.
Затамувавши подих слухали діти розповідь ведучої про війну у далекій чужій країні, читали вірші про Афган і виконали ліричний танець під пісню «Журавлі».
Леонід Петрович згадав, як потрапив в учбову частину в Ашхабаді, а вже звідти - до Афганістану, де був до кінця служби і навіть переслужив 5 місяців. Супроводжував колони, охороняв Кундузький аеродром. За час служби пережив холод і нестерпну спеку, коли температура в тіні сягала 45 градусів. Терпів голод, коли доводилося їсти вужів і гадюк, хворів. Додому повернувся з вагою 45 кг. Л.П.Дуброву і досі важко перегортати ці складні сторінки його життя.

Світлана Кошолпа, завідуюча Розливнянською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.7.

Засівали на добро

Майбутнє кожного народу - за розбудовою держави, прагненням до добробуту та збереженням національних традицій. Не забувають про давні українські звичаї та обряди у Дніпровському дитячому садку. 14 січня малеча та вихователі у національних костюмах щедро засівали на щастя, здоров'я та процвітання у районній раді (на знімку).
Приємно бачити, з якою неприхованою радістю дітлахи співали народні пісні та декламували вірші. Справжні нащадки козацького роду, якому не буде переводу! Сподіваємось, що їхні щирі побажання здійсняться.
У Надеждівській сільській бібліотеці вивчаються свята і підтримуються українські традиції. 13 січня волонтери бібліотеки за народним звичаєм "водили Маланку". З щедрівками відвідали майже кожну оселю, побажали здоров'я і щедрого врожаю.
Щиро дякуємо учням школи, які допомагали у підготовці свята: Таїсії Пономаренко, Ксенії Пономаренко, Руслану Пономаренку, Владиславу Шевчуку, Кирилу Пономаренку, Євгену Сичу, Катерині Гінкул, а також їх батькам.

Лілія Андрійчук, завідуюча Надеждівською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №3 (18 січ.). – С.3.

Відомий український поет В.Симоненко  закликав: "В океані рідного народу відкривай духовні острови". Такими островами в житті українців завжди були народні традиції та звичаї, адже в цих життєдайних джерелах - душа народу. 13 січня Розливнянська бібліотека спільно із сільським клубом організували та провели щедрування. Діти різного віку, від 8 до 18 років, охоче допомагали нам. Колоритні Коза (Марина Марущак), Маланка (Настя Юревич), Василь (Катя Румянцева), звіздар (Богдан Парій), міхоноша (Ілля Пшеничний), чорт (Тимофій Дудар), поводир (Руслан Юревич) і дві циганки (С.С.Кошолап та Р.Р. Гриненко) ходили від хати до хати, розважали господарів, бажали щастя, здоров'я, гарного врожаю.
14 січня зранку, на Василя (Новий рік за старим стилем) вихованці та школярі Розливнянського НВК посівали зерном господарів та оселі, зичили врожаю і вітали з Новим роком. Василя вважають покровителем землеробів, тому і засівають у цей день оселі "на щастя, на здоров'я".

Світлана Кошолап, завідуюча Розливнянською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2013. – №3 (18 січ.). – С.3.

Новорічна добра казка

З настанням зимових свят кожен з нетерпінням чекає на здійснення мрій і сподівань.
На території Широкобалківської сільської ради був організований та проведений комплексний цикл новорічних свят. Кожна установа дарувала свято для маленьких жителів по особливому.
У Широкобалківській ЗОШ відбулися інсценізовані музичні новорічні ранки та святкові екскурсії для учнів. Потурбувались про дітей і батьки, які хочуть бачити своїх дітей радісними та усміхненими.
Дитячий садочок «Світлячок» підготував музичні вітання до Дня Святого Миколая та Нового року, запросив дітей соціального патронату, а також організував святкову екскурсію для всіх бажаючих дітей та їх батьків.
Широкобалківський будинок культури 29 грудня провів новорічну концертну програму. Бадьорості та настрою усім запрошеним додав сільський голова І.Д.Самойленко, який вітав своїх односельців піснею в костюмованому образі царя (на знімку). На святі були новорічні вітання, циганські танці, пісні у сольному виконанні. Снігуронька та Дід Мороз бажали в Новому році щастя, злагоди, добра.
Софіївський сільський клуб 30 грудня гостинно зустрічав колектив Широкобалківського будинку культури. Мешканцям Софіївки сільський голова також подарував пісенне вітання, лунали віршовані привітання учасників клубу художнього слова, Снігуронька та Дід Мороз провели конкурсно-ігрову програму. Закінчилося свято новорічними побажаннями міцного здоров'я, удачі у справах, радості, успіхів у Новому році.
Особливих подяк і привітань заслуговують спонсори новорічних свят Нікітенко Валерій Григорович та Ячменьов Геннадій Іванович, які подарували дітям дві ялинки, солодкі подарунки та електронний мікшер для дозвілля учнів школи.
Щиро і сердечно вітаємо всіх з Новим 2013 роком та Різдвом Христовим! Бажаємо любові і тепла, добра в сім'ї та здійснення мрій кожному, хто вірить у дива!

Інна Кубишкіна, бібліотекар Софіївської сільської бібліотеки, Вікторія Козко, директор Широкобалківського будинку культури // Придніпровська зірка. – 2013. – №1 (04 січ.). – С.7.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031