за 2016 рік

Кожен чекає свята по-своєму: хтось онуків давно не бачив - виглядає, хтось вихідного бажає, дехто зарплату отримати хоче. Немає, мабуть, людини, яка б ніяк не реагувала на набли­ження Нового року, Різдва, Святого вечора. Особливо це стосується дітей, їх безпосе­редні, нетерплячі, наївні, щирі душі ще вірять, що Дід Мороз живе в холодній Лапландії або удома в холодильнику, що святий Миколай кладе під по­душку подарунки. Хто з нас у дитинстві з нетерпінням не чекав ночі, щоб підгледіти: через двері чи вікно подарун­ки потрапляють до хати...
Свято вже на порозі. І сьо­годні воно завітало холодною Віхолою до дитячого садочка у Миролюбівці (Радянське). Навіть Чортик (Л.Дятлюк) з пучком різочок за нею прибіг, щоб переманити всіх дітлахів на свій бік. Але діти були на­сторожі і не піддалися на вмовляння чортика. Вони чемно і гарно поводили себе протягом року, старанно готу­валися до свята, слухалися батьків і вихователів. Вправно танцювали і співали, заклика­ючи Миколая в гості. А коли до зали зайшов він, у червоному одязі та незвичному головно­му уборі, діткам подих пере­хопило!
Він почув їхні щирі прохан­ня, побачив оченята, сповнені надії! Тєх щиро лунала молит­ва до святого за маму, тата, всю Україну. І навіть коли хтось із старшеньких діток, по­чувши голос святого Миколая, сказав: «Та це ж наша Мілетіївна!» (помічник вихователя),- ніхто не повірив і відчуття казкового дива не зникло! Мандарини у подарунок були нагородою дітям.
Упевнена, що поки за нас так щиро і трепетно молиться малеча, поки вихователі (Ж.М.Марцін, Т.М.Швець, О.П.Денисенко) вчать їх гово­рити одне одному ласкаві, теплі слова, дружньо обіймати товариша, добро і диво, казка і свято житимуть у нашому житті повсякчас. І душі наші не обміліють, не збідніють.

Світлана Єременко, завідувач бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №52 (23 груд.). – С. 8.

Підростають патріоти

З нагоди Дня Гідності та Свободи у районному будинку культури відбулися урочисті збори «Навіки слава Україні, героям слава на віки!» До заходу долучились голова рай­держадміністрації Віктор Романов, голова районної ради Аліна Науменко, селищний голова Олександр Царюченко, учасники антитерористичної операції, депутати місцевих рад, представники політичних партій, громадських органі­зацій, військовослужбовці, волонтери, молодь. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх героїв, які відда­ли своє життя за Україну та сьогодні стоять на сторожі її незалежності.
Україна — це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який став святом Свободи, і революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, прагнення до свободи. Саме такими сло­вами ведучі Аня Вовк та Стас Кандиба відкрили захід «Україна гідна свободи», який був проведений в Олександрівському сільському бу­динку культури.
Вшанувати Героїв Небесної Сотні прийшли учні нашої школи та жителі села. Разом із ведучими присутні в залі згадали основні події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 рр.
«Мати-Україна» в особі директора БК С.Д.Мороз нагадала, як сторіччями здригався український народ від ярма, зрад і кривавих заворушень. Та, наперекір усім, у нас є найголовніше - незалеж­ність і свобода. «Небесна Сотня» віддала за це своє життя.
Учениці 6 класу Сніжана Демченко та Юля Коваленко виконали пісні про війну, про долю і майбутнє України.
Завдяки мультимедійній установці (оператор Б.П.Дворковий), глядачі мали змогу переглянути документальні кадри про тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр.
Жоден з присутніх не зміг стримати сліз, проте промінь надії осві­тив душі учасників цього заходу. Україна не вмре, бо підростає нове покоління її патріотів.

Світлана Пекалюк, завідувач КЗ "Олександрівська сільська бібліотека" // Придніпровська зірка. – 2016. – №48 (25 листоп.). – С. 2.

Відродимо село разом

Село живе, допоки живуть у ньому люди і будують плани на майбутнє. Є серед нас і такі, хто переконаний, що вирі­шувати проблеми суспільства можна і треба власними силами. Головне - пробудити у земляках свідомість, творчу і життєву ак­тивність, допомагати їм повірити у власні сили і можливості, вести діалог із владою. Саме тому де­путат Новотягинки Оксана Мико­лаївна Смоленська розробила власний проект соціальної дії «Відродимо село разом» у рам­ках програми «Активні громадя­ни» і отримала грантові кошти на розвиток села. Проект реалі­зується за підтримки Британ­ської Ради та Херсонського об­ласного благодійного фонду «Об'єднання». Керівник проекту зуміла донести актуальність проблеми корисного дозвілля для молоді та старшого поколін­ня. Токарівська сільська рада, підтримала гарне починання та' стала співфінансувачем проек­ту. У ролі партнерів виступили директор будинку культури О.І.Поет, завідувачка сільської бібліотеки Л.Ю.Вовк та директор Новотягинської ЗОШ Т.Є.Похила. Проект згуртував активних новотягинців, які дружно і завзято працювали над виготовленням, встановленням, фарбуванням спортивних комплексів, доставкою обладнання і матеріалів.Тепер до послуг усіх, хто бажає зміцнити своє здоров'я, є спортивні турніки, бруси, рукоходи, є можливість по­грати в баскетбол та волейбол.
Дякуємо всім, хто знайшов час для доброї справи, за актив­ність, і любов до рідного села. Особливі слова вдячності адре­суємо батькам, депутатам, спон­сорам та всім небайдужим за допомогу та розуміння.
До речі, навесні за ініціативи Токарівського сільського голови Ольги Олександрівни Кузнєцової за кошти місцевого бюджету у Токарівці, Новотягинці та Іванівці встановили дитячі майданчики.

Леся Вовк, завідувачка КЗ «Новотягинська сільська бібліотека» // Придніпровська зірка. – 2016. – №48 (25 листоп.). – С. 3.

Веселились діти і студенти

19 листопада, у всесвітній дент дитини, у Федорівці відбувся літературно-музичний захід «Ми всі родом із дитинства». Свято для найменших жителів села і їх батьків під­готували працівники бібліотеки і будинку культури.
Разом із організаторами діти співали, брали участь у цікавих конкурсах. Дорослі ж забули про буденні проблеми і згадали про своє дитинство.
Не менше позитивних емоцій минулої су­боти отримала і сільська молодь, для якої підготували розважальну програму «Сту­дентське життя». З Днем студента однесельців привітала Федорівський сільський голова Н.В.Гридіна, до поздоровлень якої приєдналися працівники Федорівського бу­динку культури.
Чудовий настрій усім, хто завітав на свято, подарувала участь у веселих конкурсах «За­лікова книжка», «Стипендія», «Гуртожиток». Кульмінацією заходу стали дискотека і пісен­ний конкурс «Караоке на майдані».
Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з особливими емоціями. Пригадується, як пра­вило, не стільки саме навчання, скільки пер­ший роман, веселі посиденьки з друзями, ку­медні випадки з життя. Це спогади на все життя, а День студента - привід ще раз озир­нутись у яскраве минуле.

Лариса Арнаутова, завідуюча Федорівською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №48 (25 листоп.). – С. 6.

Люблю своє село

Під такою назвою у Киселівці 5 листопада відбувся ювілей­ний концерт до 160-річчя засну­вання села. Того суботнього дня у сільському клубі зібралось багато сєльчан і гостей.
Не зважаючи на похмуру осін­ню погоду, у залі було затишно і тепло. Ведуча Я.Ю.Карпенко оголосила про початок свята. З привітальним словом до одно­сельців звернувся сільський го­лова В.І.Москаленко, який поба­жав усім здоров'я, мирного неба і гарного настрою.
Відкрив програму вокальний ансамбль «Стожари» піснею «Рідний край». Радо зустріли і щиро аплодували глядачі вока­лістам В.Карачинській, К.Тригубенко, І.Обрежі та учасникам зразкового аматорського хорео­графічного колективу «Ерідан», які стали справжніми зірками та улюбленцями киселівчан.
Проникливим співом зачепи­ли душі глядачів наймолодші ви­конавці Я.Височанська, М.Копи-тіна, І.Вдовиченко та гості з рай­центру В.Тесля і О.Бігун.
З болем у серці про тяжкий для України час бойових подій на Сході розповіла вчитель істо­рії Т.Ф.Дружиненко.
Життя триває. Народжуються і підростають діти, одні лиш по­чинають навчання, інші вже здо­були професію, хтось одружу­ється, а хтось відзначає золоте весілля. Для всіх наші артисти приготували вітання. Подарунки в якості художніх номерів та пам'ятних відзнак отримали наші односельці у номінаціях «Найстарший житель села», «Меценат», «Працівник року», «Захисник та учасник АТО». Окремим блоком привітали працівників сільського господар­ства, фермерів, орендаторів і одноосібників.
Традиційно відзачили колек­тиви установ, організацій та гро­маду Свято-Іоано-Богословського Храму Української Право­славної церкви, що діють у селі, їм презентували приємні пода­рунки і грамоти.
Почесні таблички «Двір зраз­кового порядку-2016» вручили десятьом найкращим господа­рям села.
Справжньою родзинкою свята стала лотерея, що відбу­валася прямо під час концерту. Було розіграно чимало цінних подарунків, лоти надали спонсо­ри заходу. Серед них були зерно, соняшник, цукор і суперприз -  живе порося.
Загалом концертна програма тривала майже 4 години! Завер­шилася вона привітальним сло­вом ведучої та побажаннями здоров'я, радості, щастя, твор­чої наснаги та святкового на­строю.

Еліна Бойко, завідувачка Киселівською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №46 (11 листоп.). – С. 2.

Виховуємо патріотами

13 жовтня, у переддень потрійного свята - Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, в акто­вій залі Токарівської сільської ради відбувся тема­тичний захід. На нього запросили 26 учасників бо­йових дій в зоні АТО, славних синів токарівської громади. У цей день вони були не просто почесни­ми гостями, а справжніми героями дня.
Урочистості розпочалися з молитви за Україну, за її захисників. Виступи працівників культури з душевними піснями, теплі слова привітань, цінні подарунки та квіти від сільського голови О.О.Кузнєцової були присвячені усім захисникам України. Та не тільки вони заслуговують на привітання та подяку: їхні батьки, що виховали таких синів, дружини і сестри, які підтримували своїх чо­ловіків, діти, котрі стали світочем, заради якого потрібно йти до кінця та повернутись додому живим...
Ми пишаємось нашими земляками, які мужньо охороняли наш спокій, які й нині сумлінно та са­мовіддано забезпечують недоторканість кордонів нашої Вітчизни.
Це свято, оплачене дорогою ціною - життям українських воїнів, бо наш дух не розтоптати, український народ ніколи не стане на коліна...

Оксана Котенко, завідуюча КЗ "Токарівська сільська бібліотека" // Придніпровська зірка. – 2016. – №43 (21 жовт.). – С. 7.

Осінній букет емоцій

7 жовтня у Надеждівській сільській бібліотеці відбувся святковий вогник для людей по­хилого віку. Наші шановані вете­рани були дуже вдячні дітлахам, які підготували для них зворуш­ливий концерт. Завдяки турботі заступника голови СТОВ «Мрія» депутата районної ради Олексія Новака на столах літніх одно­сельчан були чай і солодощі. А депутат сільської ради Микола Міщенко допоміг стареньким до­биратися до бібліотеки. Ветерани спілкувалися, згадували моло­дість, співали пісні під акомпанемент баяна Олександра Бонда­ря. Свято вийшло надзвичайно теплим і душевним.

Лілія Андрійчук, завідуюча Надеждівською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №42 (14 жовт.). – С. 7.

Здоров'я, чила духу і краса...

9 жовтня у Токарівці мала зідбутися фінальна гра по за­вершенню чемпіонату району з футболу між командами «Дні­про» (Токарівка) та «Авіатор» Чорнобаївка). Але, на жаль, команда гостей на гру не приїхала. Проте це не зіпсувало святкового настрою, гру провели між ко­мандами ветеранів та молоді, сприяла цьому тепла дружня обстановка, тепла погода, заряд бадьорості та вболівальники, які гаряче підтримували рідну команду.
Перед грою футболістів привітали капітан команди Олександр Биков, кожний отримав грамоту у своїй номінації: автор найкрасивішого голу, чесний гравець ко­манди, кращий нападник тощо... Також голосуванням в одній із соціальних мереж кращими ви­знані - В'ячеслав Козаченко (гол­кіпер), Владислав Шорник (на­падник), Сергій Грудинський (кращий півзахисник). Сергій, до речі, навчався у спортивній школі Херсона, наразі є гравцем херсонського «Кристалу-2», сту­дент школи міліції, гордість нашої команди.
Від сільського голови О.О.Кузнєцової кращі гравці отримали грамоти і грошові нагороди.

Оксана Котенко, завідуюча бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №42 (14 жовт.). – С. 7.

Роки вам до лиця

Минулої суботи в Інгульці відзначали День ветерана. Справжнє свято душі «Нехай роки вам будуть в радість» організували голова жіночого об'єднання "Берегиня" Т.С.Оврамець спільно з сільським головою та працівниками культури. Отець Віталій розпочав святкування з молитви та благословив всіх присутніх. Зі святом ветеранів привітав сільський голова Григорій Васильович Василюк.
Виступи гостей, як у віночку перепліталися з піснями, які виконували учасники ансамблю «Берегиня». Особливо хочеться відзначити Раїсу Петрівну Шиян активну учасницю дійства, ведучу, солістку, яка своєю енергією запалювала всіх присутніх і дарувала гарний настрій.
Пам'ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали громадської активності. Дякуємо спонсорам за матеріальну підтримку нашого заходу.

Галина Овечка завідувачка бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №41 (07 жовт.). – С. 2.

Святкувало все село

Батьківщина для кожного з нас бере початок від тепла батьківської домівки, тихої материнської пісні, чистої рідної мови. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші не­легкі життєві дороги, ми завжди, хоча б в думках, повертає­мось до рідних місць.
Минулої п'ятниці, у свято Віри, Надії і Любові, надеждівці відзна­чали День села. Ще по обіді біля будинку культури розгорнули ро­боту атракціони для малечі, де вони розважалися аж до пізньої ночі. Місцеві підприємці Зеленке-вичі пригощали кулішем і шаш­ликом. На святкування 186-річчя села до Надеждівки приїхали не лише із Зорівки, Знам'янки, а й з Миролюбівки (Радянського), Киселівки, Білозерки.
Урочиста частина і концерт відбулися у сільському клубі. Те­плими словами і подарунками найстарших жителів села Івана Урсоя, Фросину Торопенко, Ка­терину Рябко, Ксенію Литош привітав сільський голова Олек­сандр Івченко. Подарунок від го­лови отримала і наймолодша мешканка Надеждівки Аліна Вдовиченко, яка народилась 13 вересня. Відзначили цього дня і подружні пари, які піввіку прожили разом - сім'ї Скрипників і Ремез, а також Василя і Марію Куленичів (разом 56 років, вихо­вали 5 дітей). За  плідну працю на користь територіаль­ної громади, особистий внесок у розвиток та процвітання села, активну життєву позицію і гро­мадську діяльність подяки від сільради отримали більше пів­сотні надеждівців. Окрім того, спонсори Євген Прокофьєв і Олексій Новак подарували вело­сипеди начальнику опорного пункту Івану Кухарському та працівнику КП «Надія» Олексан­дру Крецулу. Незабутні вражен­ня на глядачів справили виступи вихованців дитячого садочка, пісня «Мама, ни о чем ты не жалей» у виконанні Лариси Дружиніної та її доньки Марини. Яскравими композиціями пора­дували Л.Багонько, М.Руденко. Окрасою свята став ансамбль «Надеждівські бабоньки», які виконували пісні з репертуару «Лісапєтного батальону». Вікторія Арсенюк продекламувала вірш «Надеждівка», автор - Світлана Кошолап. Молодий дівочий ко­лектив виконував сучасні пісні і танці. Добре сприйняли глядачі і гумористичний виступ М.Вдо­виченко, А.Морозюк, А.Тимощенко, О.Колісніченко. Учасни­ки художньої самодіяльності і спонсори отримали подяки та подарунки.
Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домів­ках, адже позитивні емоції і ра­дість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини до сіль­ського клубу. Сподіваємося, що проведення такого свята стане доброю традицією!

Світлана Кошолап, завідуюча Розливнянською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №41 (07 жовт.). – С. 7.

Бібліотека європейського зразка

І така дійсно є в нашому райо­ні. Це - Чорнобаївська сільська бібліотека (завідувачка - Олена Ісаєвська) - фактично піднята з руїн будівля місцевої котельні, повністю перебудована під бібліо­течний заклад. Він один з небага­тьох у районі має автономне газо­ве опалення, сучасні ремонт і меблі, технічне устаткування. Є тут дві великі зали - читальна та для проведення масових заходів. У стінах Чорнобаївської бібліоте­ки верстається місцева газета «Чорним по білому» та проводить прийом соціальний працівник.
Бібліотеку залюбки відвідують і дорослі, і малеча. Адже тут так ці­каво і корисно можна провести час! Якщо людина хоче почитати в читальній залі або взяти книжку додому, їй запропонують найціка­віші твори та найяскравіші видан­ня. Якщо то людина творча - за­пропонують взяти участь у масо­вих заходах або стати членом гуртка «Парасолька». А ще тут можна переглянути мультики та відеоролики, для цього у бібліотеці є проектор і екран. Тим, хто хоче просто перепочити, запропо­нують відвідати зону «Бібліотека під парасолькою» та пригостять чашечкою кави або чаю. Чорноба­ївська бібліотека проводить ак­тивну громадську діяльність. Тут було відкрито Бібліокіносалон, до них завітав обласний фестиваль кіно - спільний соціальний проект Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара та обласного кіновідеопрокату.
Чорнобаївка вітала учасників навчального візиту на Херсонщи­ну з обміну досвідом між іннова­ційними бібліотеками - представ­ників Волинської, Івано-Франків­ської, Одеської, Дніпропетров­ської, Донецької, Кіровоградської, Сумської, Полтавської областей, Закарпаття, Луцька, Рівного, Києва, Криму та Херсону.
Чорнобанзська бібліотека стала учасником обласного фес­тивалю «Бібліотечна палітра Хер­сонщини». За представлений на ньому конкурсний проект «Чор­ним по білому» отримали нагороду - диплом, бібліотечку та ламі­натор. Волонтерська бригада «Юні лицарі книжок» - перемо­жець обласного конкурсу волон­терських бригад.
Крім цього в «арсеналі» бібліо­теки - участь в обласних та район­них творчих виставках, створення та наповнення бібліотечного блогу, робота в соціальних мережах, до­гляд за прилеглою територією (біля бібліотеки чудовий квітник!), участь в організації та проведенні сільських заходів, виконання дору­чень сільського голови... І все це встигають зробити три гарні жінки, «відчайдушні господині» Олена Іс­аєвська, Віра Антонова та Вален­тина Соколенко - досвідчені, гра­мотні спеціалісти, доброзичливі порадники та наставники. Та лево­ва частка успіху - за розумінням і підтримкою сільської ради (сіль­ський голова Ігор Михайлович Дудар), яка завжди йде назустріч починанням бібліотекарів.

Світлана Кудіна, завідуюча метрдвїдділом районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №40 (30 верес.). – С. 6.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

З давніх часів бібліотеки були храмами книги, острівцями духовності й культури, збирачами історичної і культурної спадщини. Бібліотеки виконують в суспільстві високу місію - вони забезпечують доступ до знань, розвивають культуру. Шановні працівники бібліотек! Висловлюємо вам вдячність за багатогранну благородну діяльність, бажаємо вам творчої на­снаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів та звершень!

Голова райдержадміністрації Віктор Романов; Голова районної ради Аліна Науменко // Придніпровська зірка. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.1.

Шановні колеги! Від щирого серця прийміть наші вітання!

Нехай це свято принесе гордість за свою професію, праг­нення до творчості, дух взаєморозуміння з читачами та коле­гами.
Від усієї душі бажаєм бібліотекам і надалі залишатися те­плим вогнищем культури і наснаги, щастя, добра і процвітан­ня! Колегам бажаємо міцного здоров'я, невичерпного оптиміз­му, миру і благополуччя! Величезне спасибі вам за вашу працю!

Начальник відділу культури РДА Світлана Шевченко;   Директор ЦБС Людмила Шишкіна // Придніпровська зірка. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.1.

Лист із фронту

На початку навчального року учням Новотягинської ЗОШ ви­пала нагода стати учасниками Всеукраїнської акції «Напиши листа солдату». Це викликало у серцях наших дітей бурхливу хвилю емоцій. Для підняття бойового духу воїнів-визволителів малеча вклала у конверти свої малюнки та листи, оформлені у конверти-трикутники, та у конверти, розписані си­ньо-жовтими стрічками, і відпра­вила на передову. Кожний лист був сповнений щирим патріотиз­мом.
Учні 2-го класу теж долучилися до загальної справи. Написав свого листа і Артем Артемчук. Минуло майже півтора року і не­сподівано історія з цим листом мала продовження. На адресу школи прийшов лист, написаний на посланні Артема. Як виявило­ся, лист Артема був знайдений, як написано: «в розбомбленому бліндажі, який снаряд розбив вщент, у вуглу на ящику від сна­рядів. Там стояв стакан, накритий хлібом, і воскова свічка. Це зна­чить, що солдат, якому ти писав, не повернувся живим додому. Це горе рідним. А твого листа носив солдат на грудях, спасибі тобі, що ти, твої рідні і учителі підтриму­ють наших бійців...». Знайшовши листа Артема і подивившись на зворотну адресу, боєць зрозумів, що лист надісланий зі школи, в якій він теж колись вчився. Він пише: «Андрій, пише тобі листа колишній учень Новотягинської школи Рибальченко П.І. Я вчився в вашій школі в 1957 році....... в 1958 р. пішов в Тягинську школу, де закінчив 10 клас...». Уява малює картину: ось бійці знахо­дять розбитий бліндаж і спуска­ються подивитись, чи є хто там живий, бачать стакан, накритий хлібом - знак смерті, лист, напи­саний дитиною, і зворотну адре­су, яка повернула пам'ять у дале­ке минуле... Уявіть тільки, що він відчув у цю мить!..

Леся Вовк, завідуюча КЗ «Новотягинська сільська бібліотека» // Придніпровська зірка. – 2016. – №26 (24 черв.). – С. 7.

Свято веселого дитинства

У Надеждівці до дня захисту дітей бібліотечний театр «Капітошка» підготував театралізоване шоу «Подорож з Оле Лукойе». Девізом свята стало гасло «Дітям світу сонце і мир». На захід була запрошена 41 дитина з літнього табору «Дружба», який працюе при Надеждівській ЗОШ, батьки, жителі села. Поважним гостем заходу був сільський голова О.О.Івченко, який привітав маленьких односельців зі святом. Дітей розважала ціла плеяда казкових героїв.
Були танці, пісні, шкторини, загадки. Діти водили хороводи і довго не розходились після свята. Батьки дякували за чудово проведений час, а Оксана Володимирівна Когут видала спонсорську допомогу на розвиток творчих дітей. Свято вдалося, і діти вже чекають нових вражень.

Світлана Кошолап, завідуюча Розливнянською бібліотекою, Ольга Юрків, директор Надеждівського будинку культури // Придніпровська зірка. – 2016. – №23 (03 черв.). – С. 6.

Цікавий бібліодень

20 травня у районній дитячій бібліотеці відбулось святкування Дня Європи. Для усіх присутніх бібліотеатр "капітошка" (спільний проект Розливнянської сільської бібліотеки та Надеждівського будинку культури) організував справжній "фести­валь європейських країн" з піснями і тан­цями. А районна дитяча бібліотека запро­понувала для ознайомлення розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "Мандру­ємо Європою" та цікаву і пізнавальну кон­курсно-розважальну програму "Вивчаємо Європу". «Європодорож" вдалася. Дітки побачи­ли те, чим багата Європа, і зрозуміли найголовніше: найбільша цінність - це народ, який цінує і береже свої традиції.

Світлана Колесник, заступник директора по роботі з дітьми РБ, Світлана Кошолап, завідувач Розливнянської СБ // Придніпровська зірка. – 2016. – №22 (27 трав.). – С. 6.

ФантФес білозерчан

7 квітня в обласній бібліоте­ці для дітей ім. Дніпрової Чайки підбили підсумки тре­тього відкритого літературного конкурсу у жанрі фентезі та фантастики «ФантФест». Шко­лярі Білозерщини подали на конкурс шість «фантастичних» творів, сюжети яких підказува­ла творча уява юних авторів. Наша читачка Анастасія Жукова, учениця 8 класу Білозерської багатопрофільної гімна­зії ім. О.Я.Печерського, напи­сала оповідання про пригоди дівчинки на ім'я Чорна Троян­да. Вікторія Матвієнко, учени­ця 7 класу Понятівської ЗОШ, вразила усіх оповіданням «Єва у країні Побреландії». 10-класники Микільської ЗОШ Павло Волошин і Владислав Кобильський здивували журі своїми творами «Книга неза­бутніх пригод» і «Цей пара­лельний світ». Любов Щерби­на та Марина Кожевнікова, учениці 10 класу Дніпровської ЗОШ, разом «нафантазували» дуже оригінальний твір «Про­кляття Кім Керінгтон». Усі літературні твори та їхні автори наго­роджені Дипло­мами учасників. Але найприєм­нішим моментом стала перемога нашої наймолод­шої учасниці Марії Козак, уче­ниці 6 класу Ве­летенської ЗОШ, читачки районної дитячої бібліоте­ки. Марійка напи­сала чудову казку про дружбу і взаємодопомогу - «Пес та Дель­фін». Диплом за І місце юній авто­рці вручив голо­ва журі, головний редактор ТРК «Скіфія», заслужений журналіст  України А.П.Марущак. У подарунок ді­вчинка отримала і добірку ці­кавої літератури, серед якої була книжечка української письменниці Дари Корній з ав­тографом. А ще Марійка разом з мамою (на знімку) побувала на екскурсії у ХОБД та пере­глянула цікавий фільм. У районній дитячій бібліотеці усі бажаючі можуть ознайомити­ся з творами юних фантазерів Білозерщини.

Світлана Колесник, заступник директора по роботі з дітьми районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №16 (15 квіт.). –  С. 6.

Поетичний камертон Ліни Костенко

22 березня в обласному Па­лаці молоді і студентів відбувся фінальний "гала-концерт II об­ласного фестивалю виконав­ської майстерності «Поетичний камертон Лі-нм Костенко: патрі­отичні лейтмотиви». Засновниками та організато­рами фестивалю виступили управління культури, освіти і науки облдержадміністрації та обласна бібліотека для дітей ім.Дніпрової Чайки. Білозерщину гідно представ­ляли: в категорії «художники» -Анастасія Дубина (Білозерська ЗОШ № 2), Анастасія Науменко (Білозерська багатопрофільна гімназія), Олександр Шибаєв (Дніпровська ЗОШ); в категорії «читці» - Марина Кожевнікова (Дніпровська ЗОШ); в категорії «вокал» - Катерина Скрипка (Кі-зомиська ЗОШ), Наталія Са-довська-Побережна (бібліоте­кар Широкобалківської сіль­ської бібліотеки); «авторське читання» - Тетяна Колеснечен-ко (вихователь Микільського дитячого садка). Всі учасники відзначені ди­пломами фестивалю.

// Придніпровська зірка. – 2016. –№14 (01 квіт.). – С. 1.

Безоплатна правова допомога

Минулої середи мешканці Бі-лозерського району з питання­ми юридичного характеру мали змогу звернутися до Білозер-ської районної бібліотеки, де було організовано зустріч з пра­вознавцями у вигляді онлайн-конференції. Учасники конфе­ренції спілкувалися з юристами Центру, задавали питання та одержували  на  них  відповіді. Мали цю можливість також мешканці Інгульця, Киселівки, Нової Тягинки, Надеждівки (дя­куючи бібліотекарю Розливнян-ської сільської бібліотеки) та Микільського. Велика подяка сільським бібліотекарям, які змогли організувати діалог для своїх односельців. Особлива подяка працівникам Микіль-ської сільської ради, які неодноразово організовують такі відео-зустрічі у своїх стінах на про­хання бібліотекарів, і, взагалі, всебічно підтримують бібліоте­ки, що працюють на території їх громади - Микільську та Понятівську. Після закінчення відеозустрі-чі учасники отримали контакти для зв'язку з працівниками Цен­тру безоплатної вторинної правової допомоги. Наступний зв'язок відбудеться останньої середи березня. І так - кожного місяця. Питання можна задати особисто, шляхом присутності на конференції, та через пра­цівників бібліотеки. За роз'ясненням звертайтеся до районної бібліотеки або за те­лефоном 33-9-99, та до сіль­ських бібліотек. Запрошуємо всіх бажаючих до діалогу.

Відділ обслуговування районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №9 (26 лют.). – С. 6.

Хоробрі серця

Напередодні Дня Пам'яті Не­бесної Сотні в Інгулецькій бібліо­теці пройшов захід "Хоробрі серця", який перевернув свідо­мість всіх присутніх. Захід, при­свячений воїнам, які воюють, во­ювали і полягли на Сході Украї­ни, захищаючи нашу землю, від­дали найдорожче, що мали -життя! Не вагаючись, пліч-о-пліч стояли на Майдані студенти і ви­кладачі, робітники і лікарі, а без­жальні кулі косили їх - молодих і гарячих... Документальні кадри тих пам'ятних лютневих днів на­вернули сльози не тільки враз­ливим жінкам, навіть запрошені на захід сільський голова Г.В.Василюк та учасник АТО І.М.Прокопчук тамували подих і ховали скупу чоловічу сльозу. Дуже вразила всіх електро­нна презентація про наших од­носельчан - воїнів АТО, яку під­готувала дружина учасника бо­йових дій С.Д.Низбузинська. їхні бойові фотографії змінювались на екрані проектора в супроводі пісні "Слава Україні - Героям Слава". Ні в кого немає сумнівів, що наші хлопці дійсно Герої. Всім серцем бажаємо їм повер­нутись до рідних домівок живи­ми і здоровими!  У рамках заходу завідувачка бібліотеки Г.П.Овечка провела презентацію   книги  "Хронологія мужності 2014-2015". Це альбом-реквієм, альбом-пам'ять про за­гиблих синів Таврійського краю, котрі віддали своє життя за суве­ренітет і незалежність України. Хотілося б, щоб події цих трагіч­них днів розцінювалися історією як безперечний біль від втрати найкращих хлопців. Але разом з тим щоб це було утвердження того, що вони загинули не марно і їхній подвиг змінив Україну.

Ольга Русінко, бібліотекар сільської бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №9 (26 лют.). – С. 6.

Герої не вмирають. Просто йдуть...

Скільки років Україна не знала війни! Наш народ пишав­ся тим, що у буремні 90-ті Укра­їні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще зовсім недавно ми не знали дуже багатьох слів, пов'язаних із війною. Тепер майже кожну родину так чи інак­ше охопило полум'я військових дій. У ці нелегкі для нашої країни часи українці проявляють чуде­са хоробрості, відданості своїй Батьківщині. Сотні громадян України віддали свої життя, за­хищаючи рідну землю. Але Герої не вмирають. Просто йдуть...Надеждівська сільська біблі­отека провела презентацію фо­тоальбому «Хронологія муж­ності 2014-2015». Це альбом-реквієм, альбом-пам'ять про за­гиблих херсонців, які віддали свої життя за суверенітет та не­залежність України. В основу книги покладені факти з життя звичайних хлопців, котрі наро­дилися і виросли серед без­крайніх степів Півдня України. На тлі сучасної історії будуть завжди складатися в хроноло­гію мужності дві найважливіші віхи в житті цих людей - дати народження і смерті. Сьогодні   як   ніколи   гостро стоїть питання про виховання патріотизму, любові до Батьків­щини і свого народу. Тож перша презентація фотоальбому від­булася для учнів школи. На захід запросили учасника бойо­вих дій Миколу Анатолійовича Гончара. Під час цієї зустрічі пе­реглянули фото та короткі відео про події в зоні АТО, якими він поділився. У лютому презентація фото­альбому відбулася у сільській бібліотеці для більш широкого кола користувачів: працівників сільської ради, дитсадка, ФАПу, будинку культури, жителів села. На захід запросили односель­ця, демобілізованого військо­вослужбовця, учасника бойо­вих дій Петра Васильовича Панчука. Кожне прийдешнє покоління з вдячністю схилятиме голови перед тими, кому" довелося ціною власного життя доводити і відстоювати непорушне право українців на свободу і вільний вибір свого майбутнього. Дякуємо працівникам відді­лу мобільно-оперативного зв'язку та МБА за можливість познайомитися з книгою-мандрівницею.

Лілія Андрійчук, завідувач Надеждівською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2016. – №8 (19 лют.). – С. 7.

Пам'ятай про Крути

Історичною годиною "Пам'ятай про Крути" в Інгулецькій сільській бібліотеці вшанували пам'ять молодих героїв, які 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Рес­публіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Над їхнім подвигом, що навічно увійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості, замислились і ви­словлювали свої думки працівники сільської бібліотеки, сільський голова Г.В.Василюкта усі присутні на заході. Волонтер нашої бібліотеки В.О.Низбузинська підготувала та про­вела презентацію «Бій під Крутами», а сільський голова присвятив героям Крут зворушливого вірша:
Роки летять, та пам'ять не вмирає
Ми й зараз ще, виплутуючись з пут,
В скорботі низько голови схиляєм
В знак вдячності до вас - Герої Крут.
Ви - наш взірець свободи і любові,
Бо ви пішли на смерть - в ім'я життя,
Народ вам вдячний, а тому ніколи
Не знатиме ваш подвиг забуття.
Герої Крут у далекому 1918 році боролися за те, щоб ми сьогодні перемагали.

Г.Овечка, О.Русінко, бібліотекарі сільської бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2016. – №6 (05 лют.). – С. 3.

Книжкові перипетії

У селі Петрівське розгорілися неабиякі пристрасті, причиною яких стали ... бібліотечні книги. Як розповідає голова Петрів-ської сільради Олександр Чубко, директор місцевого бу­динку культури на санках виво­зив з бібліотеки книги. І, як не сумно, керувала ним не світла жага знань.«Також він є депутатом Біло-зерської райради від партії «УКРОП», а його дружина - за­відувачка сільської бібліотеки», -говорить Чубко. За його слова­ми, йому подзвонили мешканці й розповіли, що депутат робить вже «п'яту ходку» на санках. Бі­бліотека, до речі, перебуває у будівлі будинку культури. Разом з одним із депутатів сільради він виїхав на місце і застав таку кар­тину: директор будинку культури в пакетах на санках віз, як він сам пояснив, макулатуру. Несподівані ревізори застали депутата зненацька - в 4 паке­тах, які він віз, виявилося ні бага­то ні мало -101 книга. Олександр Чубко каже, що в книгах стояли штампи бібліоте­ки. Ніяких актів про списання у директора будинку культури, звичайно, не було. Голова сільради пояснює, що навіть якщо книги - це макулатура, то для по­чатку оформляється акт списан­ня, потім книги здаються в орга­нізацію, яка приймає макулату­ру, а виручені гроші направля­ються в бухгалтерію. Але маку­латура явно не вивозиться за місцем проживання директора будинку культури! До того ж, продовжив сільський голова, коли вони зазирнули в сарай, то виявили справжню гору книг. Відбувалася  «книжкова подія» увечері 20 січня, якраз тоді, коли в селі не було світла через погодні умови, і зв'язок нормально не працював. «Вже у понеділок я зібрав де­путатів виконкому. Викликав опергрупу, вона прийняла від мене заяву, опитали свідків», - говорить сільський голова. А от сам депутат встиг різко поміняти свою риторику. Того вечора, коли його спіймали, він власно­ручно написав, що так, перево­зив на санках з будинку культури макулатуру, а зараз він це запе­речує. «Хоча є п'ять свідків», - говорить Олександр Чубко.

За матеріалами сайту ks.ua // Придніпровська зірка. – 2016. – №3 (29 січ.). – С. 3.

24 грудня районна дитяча бібліотека ім. В.Стуса організувала для діток з особливими потребами, наших чита­чів - учнів шкіл Білозерки, святкову новорічну програму. Дітла­хи із задоволенням поринули у світ Миколая Чудотворця, каз­кових героїв, розповідали віршики та цікаві факти про цього святого, Новий рік, відгадували загадки, брали участь у різно­манітних конкурсах і отримували, як заохочувальний приз, привітання-миколайчик. А допомагали проводити такий цікавий захід волонтери РДБ - Артем Смірнов, Володя Шмирко, Оля Гомелюк та Даша Матвєєва. Приємним моментом стало вручення діткам подарунків, які надала голова ГО «Фонд інвалідів Чорнобиля +» Людмила Іва­нівна Лахнеко. Дітлахи були у захваті від різнобарв'я м'яких іграшок, наданих благодійним фондом. А ще школярики загадували святому Миколаю бажання. Ба­гато дітей чекають щастя і миру у новому році!

Світлана Колесник, зпступник директора ЦРБ по роботі з дітьми  // Придніпровська зірка. – 2016. – №1 (01 січ.). – С. 6.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031