за 2018 рік
Двір зразкового порядку
Коли проходиш повз обійстя подружжя Євгенія Михайловича та Ольги Володимирівни Недибалюків, які проживають в Олександрівці, відразу ж пригадується приказка «У цьому двірку, як у вінку!». Вперше ступаючи на подвір'я, бачиш упорядковану територію, яка потопає у квітах - трояндах, петуніях, геранях, гортензіях, гіпсофіліях, ліліях та інших, вирощених із власної розсади. Вхід у будинок також прикрашений численними вазонами з квітами, які щоразу дарують його мешканцям гарний настрій на цілий день. Аби досягти такого ефекту, господарям довелось добряче пометикувати. Все це розмаїття квітів вміло прикрашене гіпсовими фігурками, вазонами.
- Вони зроблені власними руками чоловіка, - зауважує Ольга Володимирівна.
А от сама вона, крім того, що працює агентом страхової компанії «Провідна», займається плетінням з газетної лози. Ці витвори не лише гарні, а й дуже
практичні, хоча і забирають у господині багато часу. У клопіткій роботі мамі допомагають дві донечки - Настя, яка в цьому році закінчила 1-ий курс правового факультету Херсонського економіко-правового коледжу, та Аня, яка перейшла до 2-го класу. Чоловік теж бере участь - робить каркаси під майбутні вироби.
У родині Недибалюків краса не тільки на подвір'ї. Вони вирощують огірки і помідори у теплиці, утримують пташине господарство, доглядають за городом.
Подружжя має ще багато задумів. Побажаймо родині доброго здоров'я і процвітання, щоб у них завжди був мир і лад, адже це великий скарб.
Світлана Пекалюк, завідувач Олександрійською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2018. – №25 (22 черв.). – С.2.
На гостину - в книгозбірню
Оздоровчі табори при навчальних закладах дарують дітям пригоди і подорожі. Бібліотекарі районної дитячої, Розливнянської і Дніпровської бібліотек вирішили провести спільний захід для дітвори. Тож 29 травня на базі районної дитячої книгозбірні відбулося відкриття дитячого табору «Веселка», який діє у Дніпровській ЗОШ. Розважали гостей волонтерська бригада «Невгамовні» і мандрівний бібліотеатр «Капітошка» Розливнянської бібліотеки. Свято залишило теплі спогади про незабутній, пізнавальний, казковий, змістовно проведений яскравий день.
Світлана Кошолап, бібліотекар Розливнянської бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2018. – №22 (01 черв.). – С.2.
Материнство - довічна посада
Травень багатий на свята, але по-особливому теплим і зворушливим вважається День матері. Це ще одна нагода для кожного з нас висловити свою любов і вдячність найріднішій людині. Напередодні дня усіх матусь у читальній залі районної бібліотеки відбувся святковий захід. Учасниці свята - мами і бабусі. Усе своє життя вони працювали — і вдома, і на роботі. Тепер, перебуваючи на заслуженому відпочинку, знаходять час для творчості: хтось захоплюється віршуванням, хтось - співом. Голова районної ради Аліна Науменко і голова районної організації Товариства Червоного Хреста Любов Пономаренко, вітаючи жінок зі святом, висловили захоплення їх активністю, енергійністю, оптимізмом, талантом, бажанням творити на радість односельцям. На згадку про зустріч жінкам вручили квіти й подарунки.
Завдяки ведучим Галині Гринчук і Лідії Шпак свято видалося дуже теплим і зворушливим. Були на ньому і пісні, і танці, звучало поетичне слово.
Хай у кожної жінки здійснюються її материнські мрії й надії. Хай серце переповнюють любов і терпіння до своїх дітей і онуків. І хай ця любов повертається стократ.
Наталія Дяченко // Придніпровська зірка. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.
Місце з особливою енергетикою
Чи потрібні сьогодні бібліотеки? Звичайно, адже це не просто приміщення, де зберігаються книжки. Це простір з особливою енергетикою, власним настроєм і самобутнім затишком. Люди приходять сюди не лише для того, щоб віднайти інформацію, а й щоб відчути цю енергетику, поспілкуватися з однодумцями.
У Білозерській селищній бібліотеці з 1991 року господарює Тетяна Миколаївна Іваницька. Книгозбірня має вигідне розташування - у приміщенні колишньої сільгосптехніки, неподалік від автобусної зупинки. Найбільше відвідувачів буває по вівторках - у базарний день. Хоча і в інші дні поспішають сюди школярі і студенти, пенсіонери і люди працездатного віку. Кожен знайде для себе відповідну літературу: для навчання, роботи чи дозвілля. Чоловіки, наприклад, полюбляють детективи, жінки - любовні романи, школярі зможуть підготувати реферат на будь-яку тему.
Тетяна Миколаївна не погоджується з тим, що серед молоді популярність традиційної книжки йде на спад. Багато школярів і студентів, помітивши, що інформація з інтернету суперечлива, більше довіряють книгам. А ще молоді люди цікавляться сучасними авторами.
Фонд селищної бібліотеки чималенький - близько 12 тисяч видань. Він постійно поповнюється, наприклад, протягом минулого року до книгозбірні надійшло близько сотні нових книг. Тетяна Миколаївна завжди рада книжковим подарункам - від читачів, інших книгозбірень. Активно користується міжбібліотечним абонементом, замовляє потрібні читачам книги в обласній науковій бібліотеці ім. О.Гончара. Без перебільшення можна стверджувати, що Тетяна Миколаївна знайде будь-яку книгу, якщо вона буде видана.
Має книгозбірня вірних друзів-волонтерів. Серед них - Даша Павлюк і Тетяна Кратко, які створили сторсінки бібліотеки у Фейсбуці, Оксана Трушкова, яка регулярно проводить для читачів майстер-класи з різних видів хендмейду, художниця Валентина Безродня, яка із задоволенням займається оформленням заходів. А їх проводиться чимало. Останнє зібрання відбулося з нагоди Дня поезії, коли у книгозбірні зібралися місцеві поети і ділилися своїми творчими доробками.
Звичайно, до появи Інтернету бібліотеки були більш популярними. А зараз в основному читають з різних гаджетів. Проте бібліотеки ніколи не зникнуть, адже дарують неймовірні відчуття, спричинені особливою тишею, книжковим запахом і утаємничістю. Чимось незвичайним і вічним.
Наталія Дяченко // Придніпровська зірка. – 2018. – №12 (23 берез.). – С.3.
Свято художньої краси
Світ мистецтва... Скільки чудодійного, потаємного і неперевершеного у ньому. Цей світ завжди вражає, чарує, заспокоює, зігріває, розраджує, надихає і залишає приємні спогади. Саме так сталося 22 лютого у переповненій читальній залі районної бібліотеки ім. П.Григоренка, де пройшла творча зустріч «Мистецтво - це шляхетна справа» із художницею-аматоркою Тетяною Кисиличак. Присутніх у залі об'єднала любов до прекрасного і бажання діалогу з Талантом. Ці щасливі миті спілкування окрилювали кожного, бо панувала неймовірно задушевна і доброзичлива атмосфера.
Тетяна Василівна за два роки плідної роботи написала 55 картин. Після успішного дебюту в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара почала працювати більш інтенсивно й напружено, поглиблюючи і вдосконалюючи вже знайдене. Талановита жінка відкрила у собі Божий дар два роки тому, і з того часу малювання стало потребою життя, творчою насолодою. Кожна робота для художниці - це ніби її дитина, народжена у творчих муках і нескінченних пошуках краси на землі.
"Диригентом" чудового свята мистецтва стала Галина Гринчук, завідувачка відділу обслуговування районної книгозбірні, котра вклала у зустріч частинку своєї душі, подарувала зворушливі хвилини причетності до вічної краси і возвеличувала Жінку талановиту, скромну і ніжну.
Звертаючись до шанувальників, художниця радила віднайти в собі талант, бо він дарований кожному, і отримувати щастя й насолоду від улюбленої справи. Директор районної бібліотеки Людмила Шишкіна відзначила, що картини Тетяни Василівни - це магія кольорів, чарівний промінчик світла й радості у буденному одноманітному житті. А скільки ще приємних відгуків і побажань звучало для художниці-аматорки, бо всі присутні були у захваті від її працелюбності, натхнення і нескінченого бажання творити! Ще більшої задушевності додали заходу пісні у виконанні Єлизавети Бінецької і Діани Малої (керівник Ю.В.Гринь), учнів Білозерської дитячої музичної школи. Юний бандурист Вадим Бойко (керівник О.В.Ляшевська) вразив чуттєвою мелодією «Таємниця».
Нехай попереду у нашої талановитої землячки будуть нові перемоги і перспективи, здійснюються мрії і бажання. Нехай її ім'я завжди буде серед тих, ким пишається Білозерщина!
Нагадуємо всім шанувальникам творчості Тетяни Кисиличак - виставка діє до 8 березня. Завітайте до бібліотеки! Доторкніться до краси!
Центральна районна бібліотека // Придніпровська зірка. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.6.
Творчість - шлях до гармонії
5 лютого у читальному залі районної бібліотеки розгорнулася виставка картин Тетяни Кисиличак «Живопис любові, радості, добра».
Тетяна Василівна - відома у районі людина, адже не один рік віддала галузі освіти. Жага до творчості жила у ній завжди. Кілька років тому Тетяна Василівна взяла до рук пензлик. Спочатку малювала акварельними фарбами, потім перейшла на олійні. Живопис повністю захопив жінку. «Бачу чисте полотно і так хочеться відобразити на ньому свій внутрішній світ, своє бачення прекрасного, - говорить художниця. - У картини я вкладаю усю яскравість своїх почуттів радості, щастя і добра». Творчість для Тетяни Василівни - єдиний шлях до гармонії і повноти життя.
На виставці представлені картини різної тематики, але особливо багато пейзажів. Вони нікого не залишать байдужими. Як сказала одна із відвідувачок, ці надзвичайно дивовижні картини наповнюють душу неймовірною енергією.
Обдарованою, чуттєвою, глибокою особистістю назвала авторку Наталія Кудлай. Вона дякує Богу за те, що особисто знайома з художницею.
«Радує, що талант знаходить спосіб проявити себе, - пише у книзі відгуків мешканка Широкої Балки Наталія Садовська-Побережна. - Тетяна Василівна завжди була творчою особистістю, але ніхто не очікував, що всі ці роки у ній спав такий дар. Дуже гарні картини - аж дух перехоплює!»
Виставка діятиме до 8 березня. Запрошуємо усіх поціновувачів прекрасного до читального залу районної бібліотеки. Подивіться на, роботи нашої землячки, залиште відгук про них. Для митця дуже важлива оцінка глядачів!
Вікторія Ружина // Придніпровська зірка. – 2018. – №6 (09 лют.). – С.1,6.
Книга - активна гімнастика для душі
Минулої середи у Білозерському ліцеї зустрічали незвичайних гостей. За ініціативи депутата обласної ради Андрія Путілова до закладу завітали відомі українські письменники - брати Віталій і Дмитро Капранови. Поважні гості розповіли про свою творчість та її результати. Зокрема, презентували три власні видання - «Історія української незалежності», «Веселих свят» і «Майдан: таємні матеріали». За словами авторів, у написанні книг вони орієнтувалися на сучасні потреби суспільства: доступність викладу інформації, цікаві ілюстрації, зручність користування. Книгу брати Капранови назвали активною гімнастикою для душі, а тих, хто читає, а значить, мислить і аналізує, - майбутнім країни. Білозерські школярі матимуть можливість оцінити видання, адже письменники презентували книжки шкільним і районній бібліотекам.
Довідково: Брати Капранови народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Дитинство минуло в Очакові Миколаївської області, де у 1984 році закінчили середню школу. Українську мову не вивчали. Крім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи. Вищу освіту отримували в Уральському політехнічному інституті в Свердловську та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».
У 1988 одружилися із сестрами-близнючками та переїхали до Москви. Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі. На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тиндиринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працювали над нею 10 років, а закінчили вже 1998 р. у Києві, адже вирішили повернутися в Україну, бо за кордоном їм не особливо усміхалася перспектива самореалізації.
У 2000 р. стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро. Першою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». У 2001 р. вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. Сьогодні «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої літератури. 21 березня 2016 року брати Капранови презентували свій новий роман «Забудь-річка». 27 травня 2015 року стали ведучими тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата» на телеканалі ZIK.
// Придніпровська зірка. – 2018. – №08 (23 лют.). – С.1.
Соборній Україні - слава нині і повік!
22 січня у Надеждівській сільській бібліотеці відбувся виховний захід «Єдина духом Україна».
Разом із учнями 7 класу шкільний і сільський бібліотекарі перегорнули сторінки історії, згадали про події, що передували об'єднанню УНР та ЗУНР, про сподівання та віру народу, що єдина соборна українська держава стане гарантом загальнонаціональних інтересів усіх українців. Під час заходу лунали вірші про Україну, була організована книжкова виставка «З Україною в серці». Будьмо єдиними в любові до рідної землі!
Тетяна Вашина // Придніпровська зірка. – 2018. – №4 (26 січ.). – С.3.