за 2018 рік

Двір зразкового порядку

Коли проходиш повз обійстя подружжя Євгенія Михайло­вича та Ольги Володимирів­ни Недибалюків, які прожи­вають в Олександрівці, відразу ж пригадується приказка «У цьому двірку, як у вінку!». Впер­ше ступаючи на подвір'я, бачиш упорядковану територію, яка потопає у квітах - трояндах, петуніях, геранях, гортензіях, гіпсофіліях, ліліях та інших, виро­щених із власної розсади. Вхід у будинок також прикрашений численними ва­зонами з квітами, які щоразу дару­ють його мешкан­цям гарний на­стрій на цілий день. Аби досяг­ти такого ефекту, господарям дове­лось добряче по­метикувати. Все це розмаїття кві­тів вміло прикра­шене гіпсовими фігурками, вазо­нами.
- Вони зробле­ні власними рука­ми чоловіка, - за­уважує Ольга Володимирівна.
А от сама вона, крім того, що працює агентом страхової ком­панії «Провідна», займається плетінням з газетної лози. Ці ви­твори не лише гарні, а й дуже
практичні, хоча і забирають у господині багато часу. У клопіт­кій роботі мамі допомагають дві донечки - Настя, яка в цьому році закінчила 1-ий курс право­вого факультету Херсонського економіко-правового коледжу, та Аня, яка перейшла до 2-го класу. Чоловік теж бере участь - робить каркаси під майбутні вироби.
У родині Недибалюків краса не тільки на подвір'ї. Вони виро­щують огірки і помідо­ри у теплиці, утриму­ють пташине госпо­дарство, доглядають за городом.
Подружжя має ще багато задумів. Поба­жаймо родині доброго здоров'я і процвітання, щоб у них завжди був мир і лад, адже це великий скарб.

Світлана Пекалюк, завідувач Олександрійською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2018. – №25 (22 черв.). – С.2.

На гостину - в книгозбірню

Оздоровчі табори при навчальних закладах дарують дітям при­годи і подорожі. Бібліотекарі районної дитячої, Розливнянської і Дніпровської бібліотек вирішили провести спільний захід для ді­твори. Тож 29 травня на базі районної дитячої книгозбірні відбулося відкриття дитячого табору «Веселка», який діє у Дніпровській ЗОШ. Розважали гостей волонтерська бригада «Невгамовні» і мандрівний бібліотеатр «Капітошка» Розливнянської бібліотеки. Свято залишило теплі спогади про незабутній, пізнавальний, каз­ковий, змістовно проведений яскравий день.

Світлана Кошолап, бібліотекар Розливнянської бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2018. – №22 (01 черв.). – С.2.

Материнство - довічна посада

Травень багатий на свята, але по-особливому теплим і зворушливим вважається День матері. Це ще одна нагода для кожного з нас висловити свою любов і вдячність найріднішій людині. Напередодні дня усіх матусь у читальній залі районної біблі­отеки відбувся святковий захід. Учасниці свята - мами і бабусі. Усе своє життя вони працювали — і вдома, і на роботі. Тепер, пе­ребуваючи на заслуженому від­починку, знаходять час для творчості: хтось захоплюється віршуванням, хтось - співом. Голова районної ради Аліна Науменко і голова районної ор­ганізації Товариства Червоного Хреста Любов Пономаренко, ві­таючи жінок зі святом, вислови­ли захоплення їх активністю, енергійністю, оптимізмом, та­лантом, бажанням творити на радість односельцям. На згадку про зустріч жінкам вручили квіти й подарунки.
Завдяки ведучим Галині Гринчук і Лідії Шпак свято вида­лося дуже теплим і зворушли­вим. Були на ньому і пісні, і танці, звучало поетичне слово.
Хай у кожної жінки здійсню­ються її материнські мрії й надії. Хай серце переповнюють любов і терпіння до своїх дітей і онуків. І хай ця любов повертається стократ.

Наталія Дяченко // Придніпровська зірка. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.

 Місце з особливою енергетикою

Чи потрібні сьогодні бібліотеки? Звичайно, адже це не просто приміщення, де зберігаються книжки. Це простір з особливою енергетикою, власним настроєм і самобутнім затишком. Люди приходять сюди не лише для того, щоб віднайти інформацію, а й щоб відчути цю енергетику, поспілкуватися з однодумцями.
У Білозерській селищній бібліотеці з 1991 року господарює Тетяна Миколаївна Іваницька. Книгозбірня має вигідне розташування - у приміщенні колишньої сільгосптехніки, неподалік від автобусної зупинки. Найбільше відвідувачів буває по вівторках - у базарний день. Хоча і в інші дні поспішають сюди школярі і студенти, пенсіонери і люди працездатного віку. Кожен знайде для себе відповідну літературу: для навчання, роботи чи дозвілля. Чоловіки, наприклад, полюбляють детективи, жінки - любовні романи, школярі зможуть підготувати реферат на будь-яку тему.
Тетяна Миколаївна не погоджується з тим, що серед молоді популярність традиційної книжки йде на спад. Багато школярів і студентів, помітивши, що інформація з інтернету суперечлива, більше довіряють книгам. А ще молоді люди цікавляться  сучасними авторами.
Фонд селищної бібліотеки чималенький - близько 12 тисяч видань. Він постійно поповнюється, наприклад, протягом минулого року до книгозбірні надійшло близько сотні нових книг. Тетяна Миколаївна завжди рада книжковим подарункам - від читачів, інших книгозбірень. Активно користується міжбібліотечним абонементом, замовляє потрібні читачам книги в обласній науковій бібліотеці ім. О.Гончара. Без перебільшення можна стверджувати, що Тетяна Миколаївна знайде будь-яку книгу, якщо вона буде видана.
Має книгозбірня вірних друзів-волонтерів. Серед них - Даша Павлюк і Тетяна Кратко, які створили сторсінки бібліотеки у Фейсбуці, Оксана Трушкова, яка регулярно проводить для читачів майстер-класи з різних видів хендмейду, художниця Валентина Безродня, яка із задоволенням займається оформленням заходів. А їх проводиться чимало. Останнє зібрання відбулося з нагоди Дня поезії, коли у книгозбірні зібралися місцеві поети і ділилися своїми творчими доробками.
Звичайно, до появи Інтернету бібліотеки були більш популярними. А зараз в основному читають з різних гаджетів. Проте бібліотеки ніколи не зникнуть, адже дарують неймовірні відчуття, спричинені особливою тишею, книжковим запахом і утаємничістю. Чимось незвичайним і вічним.

Наталія Дяченко  // Придніпровська зірка. – 2018. – №12 (23 берез.). – С.3.

Свято художньої краси

Світ мистецтва... Скільки чудодійного, потаємного і неперевершеного у ньому. Цей світ завжди вражає, чарує, заспокоює, зігріває, розраджує, надихає і залишає приємні спогади. Саме так сталося 22 лютого у переповненій читальній залі район­ної бібліотеки ім. П.Григоренка, де пройшла творча зу­стріч «Мистецтво - це шляхетна справа» із художницею-аматоркою Тетяною Кисиличак. Присутніх у залі об'єднала любов до прекрасного і бажання діалогу з Талантом. Ці щасливі миті спілкування окрилювали кожного, бо панувала неймовірно задушевна і доброзичлива атмосфера.
Тетяна Василівна за два роки плідної роботи написала 55 картин. Після успішного дебюту в об­ласній універсальній науковій бі­бліотеці ім. О.Гончара почала пра­цювати більш інтенсивно й напру­жено, поглиблюючи і вдосконалю­ючи вже знайдене. Талановита жінка відкрила у собі Божий дар два роки тому, і з того часу малю­вання стало потребою життя, твор­чою насолодою. Кожна робота для художниці - це ніби її дитина, наро­джена у творчих муках і нескінчен­них пошуках краси на землі.
"Диригентом"  чудового  свята мистецтва стала Галина Гринчук, завідувачка відділу обслуговування районної книгозбірні, котра вклала у зустріч частинку своєї душі, подарувала зворуш­ливі хвилини причетності до ві­чної краси і возвеличувала Жінку талановиту, скромну і ніжну.
Звертаючись до шанувальни­ків, художниця радила віднайти в собі талант, бо він дарований кож­ному, і отримувати щастя й насо­лоду від улюбленої справи. Ди­ректор районної бібліотеки Люд­мила Шишкіна відзначила, що картини Тетяни Василівни - це магія кольорів, чарівний промін­чик світла й радості у буденному одноманітному житті. А скільки ще приємних відгуків і побажань зву­чало для художниці-аматорки, бо всі  присутні були у захваті від її працелюбності, натхнення і нескінченого бажання творити! Ще більшої задушевності додали заходу пісні у виконанні Єлиза­вети Бінецької і Діани Малої (ке­рівник Ю.В.Гринь), учнів Білозерської дитячої музичної школи. Юний бандурист Вадим Бойко (керівник О.В.Ляшевська) вразив чуттєвою мелодією «Таєм­ниця».
Нехай попереду у нашої тала­новитої землячки будуть нові пе­ремоги і перспективи, здійсню­ються мрії і бажання. Нехай її  ім'я завжди буде серед тих, ким пишається Білозерщина!
Нагадуємо всім шанувальни­кам творчості Тетяни Кисиличак - виставка діє до 8 березня. Заві­тайте до бібліотеки! Доторкніть­ся до краси!

Центральна районна бібліотека // Придніпровська зірка. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.6.

Творчість - шлях до гармонії

5 лютого у читальному залі районної бібліотеки розгорнулася виставка картин Тетяни Кисиличак  «Живопис любові, радості, добра».
Тетяна Василівна - відома у районі людина, адже не один рік віддала галузі освіти. Жага до творчості жила у ній завжди. Кілька років тому Тетяна Василівна взяла до рук пензлик. Спочатку малювала акварельними фарбами, потім пере­йшла на олійні. Живопис повністю захопив жінку. «Бачу чисте полот­но і так хочеться відобразити на ньому свій внутрішній світ, своє ба­чення прекрасного, - говорить художниця. - У картини я вкладаю усю яскравість своїх почуттів радості, щастя і добра». Творчість для Тетяни Василівни - єдиний шлях до гармонії і повноти життя.
На виставці представлені картини різної тематики, але особли­во багато пейзажів. Вони нікого не залишать байдужими. Як сказа­ла одна із відвідувачок, ці надзвичайно дивовижні картини напо­внюють душу неймовірною енергією.
Обдарованою, чуттєвою, глибокою особистістю назвала автор­ку Наталія Кудлай. Вона дякує Богу за те, що особисто знайома з художницею.
«Радує, що талант знаходить спосіб проявити себе, - пише у книзі відгуків мешканка Широкої Балки Наталія Садовська-Побережна. - Тетяна Василівна завжди була творчою особистістю, але ніхто не очікував, що всі ці роки у ній спав такий дар. Дуже гарні картини - аж дух перехоплює!»
Виставка діятиме до 8 березня. Запрошуємо усіх поціновувачів прекрасного до читального залу районної бібліотеки. Подивіться на, роботи нашої землячки, залиште відгук про них. Для митця дуже важлива оцінка глядачів!

Вікторія Ружина // Придніпровська зірка. – 2018. – №6 (09 лют.). – С.1,6.

Книга - активна гімнастика для душі

Минулої середи у Білозерському ліцеї зустрічали незвичайних гостей. За ініціативи депутата обласної ради Андрія Путілова до закладу завітали відомі українські письменники - брати Віталій і Дмитро Ка­пранови. Поважні гості розповіли про свою творчість та її результати. Зокрема, презентували три власні видання - «Історія української незалежності», «Ве­селих свят» і «Майдан: таємні матеріали». За сло­вами авторів, у написанні книг вони орієнтувалися на сучасні потреби суспільства: доступність викла­ду інформації, цікаві ілюстрації, зручність користу­вання. Книгу брати Капранови назвали активною гімнастикою для душі, а тих, хто читає, а значить, мислить і аналізує, - майбутнім країни. Білозерські школярі матимуть можливість оцінити видання, адже письменники презентували книжки шкільним і районній бібліотекам.
Довідково: Брати Капранови народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Ди­тинство минуло в Очакові Миколаївської області, де у 1984 році закінчили середню школу. Україн­ську мову не вивчали. Крім загальноосвітньої, за­кінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи. Вищу освіту отриму­вали в Уральському політехнічному інституті в Свердловську та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».
У 1988 одружилися із сестрами-близнючками та переїхали до Москви. Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі. На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Ка­пранови в цей час видавали московську україн­ську газету «Тиндиринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працю­вали над нею 10 років, а закінчили вже 1998 р. у Києві, адже вирішили повернутися в Україну, бо за кордоном їм не особливо усміхалася перспек­тива самореалізації.
У 2000 р. стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро. Першою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». У 2001 р. вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. Сьогодні «Зеле­ний пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої лі­тератури. 21 березня 2016 року брати Капранови презентували свій новий роман «Забудь-річка». 27 травня 2015 року стали ведучими тележурна­лу соціальних розслідувань «Брат за брата» на телеканалі ZIK.

// Придніпровська зірка. – 2018. – №08 (23 лют.). – С.1.

Соборній Україні - слава нині і повік!

22 січня у Надеждівській сільській бібліотеці відбувся виховний захід «Єдина духом Україна».
Разом із учнями 7 класу шкільний і сільський бібліотекарі пере­горнули сторінки історії, згадали про події, що передували об'єднанню УНР та ЗУНР,  про сподівання та віру народу, що єдина соборна українська держава стане гарантом загальнонаціональ­них інтересів усіх українців. Під час заходу лунали вірші про Укра­їну, була організована книжкова виставка «З Україною в серці». Будьмо єдиними в любові до рідної землі!

Тетяна Вашина // Придніпровська зірка. – 2018. – №4 (26 січ.). – С.3.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031