Нижньосірогозький район

"Навряд чи взагалі є щось гідніше, як вдосконалювати свій дух,
увічнювати себе в своїх творіннях і дарувати їх нащадкам»
                                                             Олесь Гончар

В рамках відзначення 100-літнього ювілею Олеся Гончара КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» організує спеціальну акцію – велику літературну естафету «Гончар крокує Херсонщини».

Бібліотечні  заклади  Сірогозщини  долучилися  до  проведення  обласної естафети  та  провели  низку  заходів  по  популяризації творчості  великого  письменника.

Серед українських письменників – це зірка першої величини, людина, що стоїть найвище по своєму таланту, життєвій позиції, любові до Батьківщини.

В КЗ «Нижньосірогозька  центральна  районна  бібліотека» проведено  літературну  годину «Прапороносець  величі людських  почуттів»  для учнів 11 класу  Нижньосірогозької  ЗОШ   І  - ІІІ ступенів. Бібліотекарі розповіли про життєвий та творчий шлях письменника, який був тісно пов’язаний з таврійським краєм. Розповідь супроводжувалась показом слайдів про життєвий і творчий шлях письменника. Учні брали активну участь у  інтерактивній вікторині  «Гончара чари». Читачам було запропоновано відповісти на питання про життєвий шлях і творчість ювіляра.

З  літературним  спадком  письменника  читачі  мали  змогу  ознайомитися, переглянувши  книжково - ілюстративну  виставку  «Прапороносець  величі  людських  почуттів». 

Бібліотекарі  впевнені у необхідності подібних зустрічей, які мають за мету популяризувати та пропагувати творчість  українських письменників.

З нагоди 100- річчя від дня народження Олеся Гончара  в бібліотеці спільно з користувачами бібліотеки  проведено інтелектуальну гру «Гончар-quest», під час якої команди  розв’язували цікаві головоломки.

Усі завдання квесту були безпосередньо пов’язані з життям і творчістю Олеся Гончара.  Відтак, демонструючи свої знання з біографії , учасники змогли довести, що добре знають його творчість.

Команди працювали згуртовано й намагались давати якомога більше правильних відповідей. 

          

 

До 100 – річчя з дня народження українського письменника Олеся  Гончара  в Дем’янівській  сільській  бібліотеці  було  проведено  літературно – мистецьку  композицію  «Бережіть собори душ своїх».

Ведучі вечора розповіли про його життєвий і творчий шлях письменника. Учні 8-9 класів читали його поезію, інсценували уривок з твору «Прапороносці».

Учні ознайомилися з книжковою виставкою «Олесь Гончар - прапороносець величі людських почуттів»,  де представлені всі видання творів Олеся Гончара та література про нього.

На закінчення вечора учні 5 класу виконали пісню «Любіть Україну».

У  Сірогозькій сільській бібліотеці відбувся літературний альманах «Собор душі Олеся Гончара». У заході прийняли участь користувачі  бібліотеки - учні загальноосвітньої школи.  Діти підготували  уривки   з творів письменника, монологи.   Переглянули  документальний   фільм    про  життєвий  і творчий шлях  О.Гончара.  

 

Бібліотекар підготувала презентацію виставки  «Чи добрий спомин  матимем  по смерті…»

 

В Нижньоторгаївській сільській бібліотеці до 100 – річчя з дня народження Олеся Гончара організовано  книжкову  панораму «Прапороносець величі людських почуттів» та з учнями 9-го класу проведено літературну годину  «Світло незгасної зорі Олеся Гончара».   

                       

З життям та творчістю відомого українського письменника учні ознайомились, переглянувши мультимедійну презентацію «Ім’я і слово Олеся Гончара».

Особливу увагу учасників заходу привернув до себе розділ «Олесь Гончар і Херсонщина».

Бібліотекар провела  огляд творів письменника та  учні  прочитали фронтові поезії.

Вчитель літератури   П’ятковська О.М.  розповіла про героїв романів та повістей – красивих, мужніх, сильних та сміливих людей. Потім бібліотекар  запропонувала   присутнім   обговорити  такі питання :  «Як бути справжньою людиною?», «Чи збагачується духовно сучасна людина ?» «Як зберегти «собори»  своїх душ?». 

 

З нагоди ювілею  Олеся Гончара в  Степненській бібліотеці організована книжкова виставка «Його душа – собор надій високих».  Для відвідувачів бібліотеки було проведено бібліографічний огляд  творів  Олеся Гончара.   

 

В Новопетрівській сільській бібліотеці проведено бібліотечний  привал «Подорож творами О. Гончара» та  оформлено  книжкову  виставку  «100 років з дня  народження  Олеся  Гончара».

 

 

 

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930