Каланчацький район
Каланчацька централізована бібліотечна система активно включилася в проведення великої літературної естафети “Гончар крокує Херсонщиною” в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара й пропонує цикл дуже цікавих та пізнавальних заходів.
В квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча Героя України Олеся Терентійовича Гончара.
Життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'язані з нашим Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: "Таврія", "Перекоп", "Тронка", "Берег любові", "Бригантина", "Чари – комиші", "На косі". Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола Пристань, Цюрупинськ, Херсон...
Мешканцями Херсонщини О.Гончар неодноразово обирався депутатом до Верховної ради України та колишнього СРСР. Він часто бував у різних колективах області, зустрічався з робітниками, колгоспниками, представниками інтелігенції, з молодими виборцями, студентами, неодноразово побував й в нашому рідному Каланчаці.
Гончар О.Т. був ініціатором створення Херсонського відділення спілки письменників, сприяв будівництву Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки, яка нині за рішенням уряду носить його ім'я. При обласній книгозбірні створено "Гончарівську вітальню", де зібрано багато цікавих матеріалів про життя та творчість письменника.
В Каланчацькій центральній бібліотеці також багато матеріалів про життєвий та творчий шлях нашого видатного письменника та громадського діяча.
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара в рамках відзначення ювілею Олеся Гончара організувала спеціальну акцію – велику літературну естафету “Гончар крокує Херсонщиною”.
Мета акції – популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара. Естафета передбачає проведення в бібліотеках та за їх межами різноманітних заходів із залученням місцевих письменників, літературознавців, людей, які особисто знали Олеся Гончара.
Велика літературна естафета “Гончар крокує Херсонщиною” проходитиме з 20 лютого по 31 березня 2018 року. Заключний захід відбудеться на початку квітня під час святкування ювілею письменника в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.
Книгозбірні Каланчацької ЦБС в рамках літературної естафети запрошують переглянути книжкову виставку «Олесь Гончар: мить і вічність» в літературно-мистецькій залі та літературну полицю-діалог «Творчість, як доля» на абонементі.
Цікавими для відвідувачів центральної книгозбірні будуть книжкові закладки «Що ми знаємо про Олеся Гончара». Закладки представляють собою окремі пам'ятки «План проведення акції», «Олесь Гончар і Херсонщина», «Олесь Гончар на сторінках документального кіно», «Олесь Гончар «Собор» - 50 років», «Олесь Гончар: нагороди та відзнаки». Кольорові, гарно оформлені, яскраві, вони просто, доступно, привабливо, цікаво знайомлять з життєвим та творчим шляхом письменника, зацікавлюють звернутися до творчості нашого величного літератора та громадського діяча.
До уваги відвідувачів бібліотеки та пересічних жителів громади рекомендаційний буклет «Олесь Гончар на сторінках…».
Знайомство з життям та творчістю Олеся Гончара для місцевих літераторів та людей поважного віку відбулося на літературній панорамі «Апокрифи степу».
В переповненому літературно-мистецькому залі місцеві письменники та поети залюбки ділилися враженнями від прочитаних по декілька разів неперевершених творів, зачитували уривки, переказували цікаві епізоди, які особливо вразили, рекомендували друзям на що звернути увагу при вивченні літературного надбання величного українського письменника – гордості Херсонщини та України.
Учасники читацького об'єднання шкільної молоді взяли активну участь в відкритій трибуні «Нове знайомство з Олесем Гончаром».
Відділ інноваційної та презентаційної діяльності підготував дуже цікавий та захоплюючий бук трейлер «Собор душі Олеся Гончара». Захід був проведений на центральній площі селища ім. Т.Г.Шевченка. До участі в ньому долучилися пересічні жителі Каланчацької громади, ті, хто захоплювалися творами Олеся Терентійовича й ті, для кого шлях у літературну спадщину письменника відкрилася саме сьогодні, у дні відзначення його 100-річчя з дня народження.