Білозерський район

 


В рамках загальносистемного літературного марафону "Олесь Гончар – Людина світу, син Дніпра" в Токарівській бібліотеці пройшла ретро зустріч.


На підтримку проведення районного етапу великої літературної естафети “Гончар крокує Херсонщиною”, в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара у Томинобалківській сільській бібліотеці для читачів віком 10-15 років було представлено мультимедійну презентацію про життєвий та творчий шлях відомого українського письменника. Діти знають цього письменника за шкільною програмою. Наголошено було на те, що найвідоміші його твори є у бібліотеці, і їх можна взяти для читання. Для старших відвідувачів бібліотеки пройшов свого роду флешбук за творами О. Гончара. Старше покоління добре знає й із задоволенням перечитує всі видання, які є в наявності у бібліотеці. Зауважують, що цікаво читати про знайому місцевість, адже це викликає гордість за те, що живемо у такому живописному краї. З пам’яті виринають приємні спогади, а у героях вгадуєш себе у молодості, і це дуже вражає.


Епоха Олеся Гончара поглинула учнів 8 класу Дніпровської ЗОШ на віртуальній виставці у Дніпровській сільській бібліотеці. Неймовірно цікаві факти з біографії та показ документальних фільмів про його життя та творчість зацікавили кожного, хто прийшов на захід.
Завідувачка бібліотекою Досенко Ірина Миколаївна повідомила цікаві факти становлення видатного письменника, вірного сина українського народу. Молодь перейнялася темою заходу, запитувала про те, чого в школі на уроках літератури вчителі їм не подавали. Загалом, атмосфера, яка панувала під час бесіди, спонукала присутніх замислитися над темою єднання українського народу, над фактами історичного розвитку нації.
Дехто взяв книги з творами Олеся Гончара додому. Дуже добре, що вдалося зацікавити молодь такою видатною особою-українцем.


Олесь Гончар ще до кінця не прочитаний. Перечитуючи його твори, щоразу відкриваєш для себе щось нове. Скільки в них мудрих філософських узагальнень і підтексту!
Письменник вірив у перемогу сили добра,у відображення духовності свого народу,в його непереможене прагнення до свободи…Його ім’я житиме в подальших поколіннях, як символ любові до України, її народу, історії, мови, як заклик до соборності і високої духовності. Олесь Гончар не був, а є!
І сьогодні він – найвеличніша особистість нашого часу.
"Найвища цінність – краса вірності" – сказав він устами своїх героїв і сам був утіленням цієї краси і правди. Олесь Гончар з нами, ми любимо його, і, навіть, на нашу сльозу відгукується тихою доброю посмішкою. Гляньте в небо України – в ньому Гончареві усміхнені птахи…
Такими словами звернулася до учасників літературної години "І немає кінця у любові…" завідувачка Дар'ївської сільської бібліотеки Ірина Герасименко.


Киселівська та Зеленогайська сільські бібліотеки долучилися до Великої літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною" в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара. Бібліотекарі підготували і провели годину-присвяту "Зодчий душі людської". У бесіді з присутніми провели паралель долі України у творах Олеся Гончара та нашим сьогоденням, запропонували взяти участь у бліц-вікторині "Пізнай творчість Олеся Гончара" і переглянули фрагменти документальних фільмів про життєвий та творчий шлях письменника. 
Доповнила захід книжкова виставка "Собор душі Олеся Гончара", що діятиме у бібліотеці до дати народження письменника – 3 квітня.


У рамках великої літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною" в інтер’єрі Кізомиської сільської бібліотеки облаштовано "робочий" куточок "Гончар мандрує Херсонщиною", де представлено виставку літератури "Олеся Гончара читай! В сюжети його творів поринай!", присвячену 100 – річчю від дня народження О.Т.Гончара, і користувачі у вільному доступі можуть попрацювати з представленою літературою.
Також проведено літературний диліжанс «Життя, як джерело» для працівників соціальної сфери та учнів Кізомиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Під час заходу користувачі мали змогу розширити свої знання про життєвий та творчий шлях письменника, який тісно пов'язаний з Таврійським краєм, завдяки дружній бесіді з бібліотекарями.
Нині куточок "Гончар мандрує Херсонщиною" продовжує працювати. 
Бібліотекарі чекають покращення погодних умов та закінчення подовжених канікул, аби якомога більше користувачів залучити до читання творів О.Гончара та поінформувати їх про ювілейну нагоду.


До 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара, задля популяризації його творчості Микільська сільська бібліотека провела захід "Мандри Гончара Микільським". Подорожуючи селом Микільське, бібліотекарі ознайомили сільського голову Топтуненко Е.В., працівників сільської ради, працівників та відвідувачів магазинів, працівників школи, перехожих з життєвим і творчим шляхом видатного письменника, а з деякими з них, навіть, подискутували. Презентували твори Олеся Гончара, які пов'язані з Таврійським краєм, розповіли про "Собор", "Тронку", "Таврію", "Перекоп", "Берег любові", "Чари-комиші" та інші.


У Токарівській сільській бібліотеці в рамках великої літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною" пройшла ретро-зустріч "Подорож у минуле з Олесем Гончарем". Родзинкою цієї зустрічі стала розповідь директора Токарівського будинку культури Любові Семенівни Тищенко про особисту зустріч з геніальним письменником.

 

https://www.facebook.com/svitlana.kudina/videos/1651599574924903/


Миролюбівська сільська бібліотека грунтовно підготувлася до участі у великій літературній естафеті "Гончар крокує Херсонщиною". У бібліотеці оформлено книжкову виставку "Його душа – собор надій високих", а також виставки - знайомство "Будівничий соборів наших душ – Олесь Гончар" та "Олесю Гончару – 100 років".
Інформаційна хвилинка "Олесь Гончар … Хто він? Що написав?" проводилася для тих, хто завітав до бібліотеки: Ю. В. Польченко, І. А. Павліщук, Г. А. Сотніченко, Л. В. Польченко, С. В. Васьковський. Ці користувачі читали твори Олеся Гончара, і тому з ними цікаво було їх обговорити. У декого виникла своя думка з приводу творчості письменника радянської доби. Мабуть, під впливом сучасних подій в країні, змін у суспільному житті. Бесіда переросла у дискусію.
Рекомендація бібліотекаря – "Прочитай цю книжку". Віталій Палінкаш обрав "Бригантину", бо розповідь про хлопчика з повісті (Порфира Кульбаку) – це розповідь про таких же хлопців, як і він сам. До того ж ще й про наші степи йдеться. 
До підготовки та проведення заходів долучилися волонтери бібліотеки: Мірсалова Аміна, Мірсалов Ісмаіл , Раджабова Раїма, Мірсалова Кизханум, Катя Польченко, Оксана Урупа, Люда Чабанова. 
Підготували уривки з творів для прочитання вголос, тому перечитали "Бригантину", "Собор", "Тронку".


Чорнобаївська сільська бібліотека, включившись у велику літературну естафету "Гончар крокує Херсонщиною", "провела" своїх користувачів сторінками віртуальної виставки "Олесь Гончар – письменник та публіцист". За матеріалами виставки створено однойменну слайдову презентацію.


Олесь Гончар – це письменник, який чудово поєднує лірику з епосом, романтизм із реалізмом. Твори Олеся Гончара широко відомі не лише в нашій країні, а й за її межами. Книжкові видання письменника виходили більш як тридцятьма мовами народів світу, а окремі його новели, статті і уривки з романів публікувалися в сімидесяти шести країнах.
З нагоди 100-річчя з дня народження Олеся Гончара в Інгулецькій сільській бібліотеці організована  книжкова виставка "Собор душі Олеся Гончара". Для користувачів бібліотеки проведено оглядову бесіду за творами письменника "Прапороносець величі людських почуттів".
Для  учнів бібліотекар презентувала книгу Олеся Гончара  "Бригантина". Мабуть, немає родини, де б у тій чи іншій мірі не поставала проблема виховання – пресловута проблема батьків та дітей. Кожен намагається вирішити її у свій спосіб – батьки хочуть, щоб діти їх слухали, а діти, звісно, хочуть свободи. Де ж знаходиться ця золота середина?
До цієї одвічної теми звертається у своїй повісті "Бригантина" відомий український письменник Олесь Гончар. Ця книжка буде цікава не тільки підліткам, але і їх батькам – вони, прийнаймні, повинні замислитися: а чи завжди правильно вони виховують своїх дітей і що потрібно зробити для того, щоб у сім'ї панувало взаємопорозуміння…


В рамках проведення великої літературної естафети в Понятівській сільській бібліотеці була створена тематична книжкова виставка "Гончар крокує Херсонщиною", відвідавши яку користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з творчістю видатного письменника Олеся Гончара. Пройшло обговорення його книги "Перекоп". Разом з учнями провели краєзнавчий квест-подорож "Люби і знай свій рідний край!" та онайомилися з біографією та творчістю Олеся Гончара. Гра допомагає поглибити і закріпити знання з історії рідного краю, розвиває пізнавальний інтерес і стимулює учнів до вивчення краєзнавчого матеріалу.


У читальній залі Петрівської сільської бібліотеки пройшла літературно-музична імпреза "По духу і природі рідний нам" за поетичними творами Олеся Гончара. Захід розпочала Мельник Наталія Сергіївна, завідувачка Петрівської бібліотеки, яка презентувала виставку до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара. На виставці присутні могли ознайомитись з творчістю писменника – його творами, віршами, малюнками до віршів, які намалювали школярі Благодатнівської (Петрівської) ЗОШ І-ІІІ ступенів. Катеринич Олександр, учень 5 класу, та Стовба Олена, учениця 10 класу, зачитали вірші видатного письменника. Захід пройшов у натхненній атмосфері українського мистецтва.


Олександывьска сільська бібліотека разом зі шкільною долучилася до великої літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною". В рамках естафети було проведено дуже цікавий захід – краєзнавчо-літературний квест "Сила – в слові". В ньому взяли участь учні 10 та 11 класів. Командам потрібно було скласти вислів з роману-набату О.Т. Гончара "Собор", який був поділений на 6 частин. Щоб отримати всі частини, команди повинні були пройти 6 зупинок. 
Отримавши маршрутні листи 
№1 «КУЛЬТУРНА»
№2 «АБОНЕМЕНТ»
№3 «ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ»
№4 «ПАМ’ЯТНИК Т. Г. ШЕВЧЕНКУ»
№5 «КРАЄЗНАВЧА»
№6 «СЕКРЕТНА»
команди розпочали змагання на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у команді.
На кожній зупинці гравців чекали авторитетні фахівці. 
На зупинці "Пам’ятник Т. Г. Шевченку" командам роздавала завдання Пономаренко Оксана Іванівна (шкільний бібліотекар). Учні повинні були дати відповідь на таке питання: "Яку назву носив прототип парусника "Товариш" в романі "Берег любові"?". Підказкою став ребус.
На зупинці "Культурна" (Мороз Світлана Дмитрівна, директор БК) гравці повинні були в запропонованій таблиці знайти твори О. Гончара та відгадати загадки про числівники, щоб визначитися з роком, коли побачив світ роман О. Гончара "Собор".
На зупинці "Абонемент" команди повинні були назвати останній твір письменника та рік його написання. Підказка була в математичному виразі та клавіатурі телефону. 
Херсонський край посідав особливе місце в житті та творчості письменника. На матеріалі степового півдня він створив багато своїх творів. 
На краєзнавчій книжковій виставці "Край, де жайвір небо вишиває" у розділі "Літературна спадщина" учні повинні були знайти збірку автора гімну Херсонщини та за допомогою поданого шифру назвати один з творів про наш край. 
На зупинці "Читальна зала" було розгорнуто книжкову виставку "І час був мірою мого людського духу…". Серед представлених творів ювіляра команди повинні були знайти потрібну книгу, в якій було наступне завдання: "Серед плутанини літер знайти два твори О. Гончара, назви яких складаються з імені та прізвища".
Оскільки "Секретна" зупинка мала таємничу назву, команди, перш ніж отримати основне завдання, повинні були справитися з двома додатковими. І лише потім, за допомогою таблиці, в якій кожна буква мала свій символ, учні розшифрували вираз О. Гончара з роману "Собор".
Пройшовши всі зупинки та одержавши на них ключові слова, команди склали вислів письменника. 
Швидше зупинки подолала команда 10 класу, за що була відзначена грамотою за 1 місце та головним призом – тортом.

https://www.facebook.com/svitlana.kudina/videos/1656595737758620/

https://www.facebook.com/svitlana.kudina/videos/1656638064421054/

https://www.facebook.com/svitlana.kudina/videos/1656658577752336/


2018 рік запам`ятається усім шанувальникам художнього слова славетною датою – 100-літній ювілей від дня народження Олеся Гончара – класика української літератури, академіка, посмертно Героя України, громадського діяча. Він посідає одне з перших місць у літературі повоєнного часу і завжди був совістю народу.
Доторкнутися до високих дум і секретів творчості Олеся Гончара повинен кожен, бо його твори - скарбниця життя і духовності народу. На заході «Захисник духовних скарбів» бібліотекарями РАЙОННОЇ КНИГОЗБІРНІ для членів клубу «Допоможи собі сам» відтворено невідомі й маловідомі сторінки життєвого й творчого шляху видатного письменника, який співпадає з найважливішими вузловими етапами новітньої української історії. Олесь Гончар горів любов`ю до країни, ніколи не кривив душею. Майстер слова над питанням гіркої долі України думав і вболівав до останніх cвоїх днів, долучаючись до знаменних подій. У 1991 році, коли на Майдані біля Софійського собору було десятки тисяч прапорів, Гончар написав у своєму щоденнику: «Це найкращий день у моєму житті!» Письменник був Прапороносцем української літератури, Реставратором Собору українського духу. Олесь Гончар став живим уособленням долі України, що у ХХ ст. здобула, втратила й відновила свою політичну свободу.
Читаймо Олеся Гончара - він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього! Майстер слова - геніальна людина, котра зв’язує сучасні й прийдешні покоління в єдине ціле, назавжди буде у серцях вдячних шанувальників!

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031