Чаплинський район

Велика літературна естафета «Гончар крокує Херсонщиною» КЗ «Чаплинська центральна бібліотека» Бібліотеки комунального закладу «Чаплинська центральна бібліотека» активно включилися в спеціальну обласну акцію – велику літературну естафету «Гончар крокує Херсонщиною». У 28 років ставши живим класиком – Олесь Гончар відкривається нам у всій своїй повноті: Олесь Гончар – сумління України, Любов пречиста. Пісня і зоря. Наш Таврійський край широко представлений у творчості Олеся Гончара: рідна Чаплина, заповідна Асканія-Нова… Проведеними заходами бібліотекарі намагалися донести читачам та доторкнутися до великого самородка, патріарха української літератури, до цієї могутньої ріки на ім’я Олесь Гончар, яка нанесена на карту духовного материка минулого століття. «А я напишу Україні,сонцю її і степам» - під такою назвою на абонементі діє виставка до 100-річчя з дня народження видатного письменника і громадського діяча, Героя України, академіка, лауреата Державної премії України ім. Т.Шевченка. Виставка різнопланово відтворює відомі й маловідомі сторінки життя і творчості письменника-класика. В експозиції представлені фото, новели, поезії, його знакові романи «Тронка», «Собор», «Людина і зброя», які розкривають найхарактерніші ідейно-тематичні та жанрові ознаки художнього доробку письменника, цитати Олеся Гончара, який передбачав долю України за десятки років. З літературно-мультимедійною композицією «Людина світлої душі» бібліотекарі відвідали Чаплинську спеціалізовану ЗОШ І-ІІІ ступенів, де презентували книжкову виставку, цікаво розповіли учням про життєвий та творчий шлях Олеся Гончара, провели акцію «Читаємо Олеся Гончара», демонстрували відео «Людина, яка змогла стати вільною». Частим гостем Чаплинки є наш земляк, херсонський поет Валерій Кулик. Діти із задоволенням переглянули відеоролик, де Валерій Кулик читає свої вірші-посвяти Олесю Гончару «Джерело», «Сонет».

 

 

Акція «Читаємо Олеся Гончара»

 

 

Бібліотечним десантом «В наших душах слово правди сіяв» перебували бібліотекарі в Чаплинському професійно-аграрному ліцеї. Учнівська молодь захоплено слухала розповідь про ратний і творчий шлях великого Олеся Гончара, активно включилися в читацький марафон «А я напишу Україні, сонцю її і степам».

Бібліотечний десант «В наших душах слово правди сіяв»

 

Читацький марафон «А я напишу Україні, сонцю її, і степам»

 

Літературно – поетичний час «Витязь молодої української поезії – Олесь Гончар» з цікавістю промайнув для користувачів центральної бібліотеки, а розпочався він з читання творів, поезій письменника. Бібліотекар Суханова І. розповіла про творчий шлях видатного українського письменника, про його громадську діяльність, про його закоханість у смагляву Таврію та про зв’язки з Херсонщиною. Читачі дізналися, що твори О.Гончара перекладалися на 67 мов, а творчий досвід письменника і нині засвоюється вітчизняними і зарубіжними майстрами слова. Серед українських письменників О.Гончар – це зірка першої величини, людина, що стоїть найвище по своєму таланту, життєвій позиції, любові до Батьківщини.

Літературно – поетичний час «Витязь молодої української поезії – Олесь Гончар»

 

Не менш цікавими були літературна мандрівка «Олесь Гончар – вічна зоря в небі української історії» та літературна вітальня «Тоді я великий, коли я будую, коли я творю» , які відбулися у Червонополянській бібліотеці-філії.

Літературна мандрівка «Олесь Гончар – вічна зоря в небі української історії» (Червонополянська бібліотека-філія)

 

Літературна вітальня « Тоді я великий, коли будую, коли творю» (Червонополянська бібліотека-філія)

 

В Балтазарівській бібліотеці-філії для учнівської молоді села демонструвалася презентація «Стежками нелегкої долі», яка присвячена 100-річчю від дня народження українського класика Олеся Гончара.

До 100-річчя з дня народження Олеся Гончара Першокостянтинівська бібліотека-філія організувала фотофлешмоб. Завданням заходу було нагадати односельцям про письменника, чий життєвий і творчий шлях був тісно пов'язаний з Херсонщиною . Адже саме на матеріалах нашого краю він створив не одне оповідання, новелу, романи й повісті («Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Берег любові», «Бригантина», «Чари-Комиші», «На косі»…).

Бібліотечні активісти разом з завідуючою бібліотеки вийшли в центр села в час, коли можна зустріти багато людей, які поспішають за своїми справами. Зупиняючи людей різного віку та професій, організатори запитували, чи читали вони твори Олеся Гончара, чи знають, які з них розповідають про наш край, нагадували, що 3 квітня виповнюється 100 років з дня народження письменника та пропонували приєднатися до фотошлешмобу, сфотографувавшись з однією з букв, які в результаті склали фразу - «В наших душах сія слово Гончара». Люди відгукувалися на пропозицію активістів  а також обіцяли перечитати чудові твори письменника-ювіляра.

Тож Першокостянтинівка приєднується до всієї України, вшановуючи пам'ять письменника , який майстерно відтворив не лише простори Таврійського краю, його красу , наших чудових людей, а і вболівав за долю всієї України.

Спільною присвятою 100-річчю від дня народження О. Т. Гончара стала робота - відео читацького марафону «Мій край у творчості Олеся Гончара», яка підготовлена бібліотечними працівниками Чаплинської центральної бібліотеки та Чаплинського професійно-аграрного ліцею.

Все створене літературне надбання Олеся Гончара – це великі простори життя. Він був і залишається усім нам за приклад великого і справжнього українця,  який вишукував і плекав українство у кожного з нас.

 

.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031