м. Каховка

Каховська міська універсальна бібліотека активно долучилася до проведення великої літературної естафети  “Гончар крокує Херсонщиною” до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара та 50-річчя з часу виходу роману «Собор». З цієї нагоди бібліотека зустрічала любителів літератури, мешканців міста та своїх постійних гостей - слухачів «Університету третього віку» в літературній вітальні «Геніальний майстер слова».       

Організатори заходу запросили філолога за фахом, активну читачку бібліотеки Марину Неліпу, яка розповіла присутнім про життя і творчість видатного українського письменника. Розкрила зміст одного з найвідоміших його творів - "Собор", розповіла про героїв роману – красивих, мужніх, сильних та сміливих людей. «Собори нашої пам’яті» – як ніколи, актуальна тема. Ми переживаємо складний час, коли увага до людини перебуває не на першому плані. Й тут варто згадати Гончарівське, що людину треба міряти не її падіннями, а її злетами», – відзначила Марина Феліксівна.

Учасники дискусії об’єдналися навколо теми роману «Собор», яка дуже актуальна в наш час.

До ювілейних дат в читальному залі бібліотеки представлена персональна виставка "100 років читаймо Олеся Гончара".


З нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Гончара в дитячому відділі міської універсальної бібліотеки відбулось краєзнавчо-пізнавальне перехрестя «Херсонщина читає Олеся Гончара». Діти продемонстрували свою майстерність читання поетичних творів письменника. Активний читач бібліотеки, учень ЗОШ №4 Тимофій Супрун підготував слайд-презентацію «Олесь Гончар». Присутні переглянули відеофільм про життя і творчість письменника. 


«Навряд чи взагалі є щось гідніше, як вдосконалювати свій дух,
увічнювати себе в своїх творіннях і дарувати їх нащадкам»
                                                             Олесь Гончар

Велика літературна естафета "Гончар крокує Херсонщиною" в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара,  яку місто Каховка приймало з 14 березня завершилася. А ми – підводимо підсумки кампанії популяризації творів великого письменника.

Бібліотечні  заклади  міста Каховка активно долучилися  до  проведення  обласної естафети  та  провели  низку  просвітницьких заходів, таких як літературні вечори, виставки,  конкурси, вікторини… Вони охопили і молодь, і людей поважного віку, які читали Гончара, і про Гончара… З цієї нагоди, Каховська міська універсальна бібліотека  зустрічала любителів літератури, мешканців міста та своїх постійних гостей - слухачів «Університету третього віку» в літературній вітальні «Геніальний майстер слова».  Організатори запросили до участі у заході філолога за фахом, активну читачку бібліотеки Марину Неліпу. Вона  розповіла присутнім про життя і творчість видатного українського письменника, розкрила зміст одного з найвідоміших його творів - "Собор", розповіла про героїв роману – красивих, мужніх, сильних та сміливих людей. «Собори нашої душі» – як ніколи, актуальна тема. Ми переживаємо складний час, коли увага до людини перебуває не на першому плані", – відзначила Марина Феліксівна. Учасники дискусії об’єдналися навколо теми роману «Собор», яка дуже актуальна в наш час. Підсумком її стало твердження про необхідність пам’ятати та шанувати вагомий внесок письменника в українську літературу, та, зокрема, у розвиток культури Херсонщини. До ювілейної дати в читальному залі бібліотеки представлена персональна виставка "100 років читаймо Олеся Гончара".  

Бібліотеки загальноосвітніх закладів міста також приєднались до естафети, та провели ряд заходів, приурочених до ювілею. Так, в ЗОШ №1 було проведено літературний альманах "Лицар духовності", оформлена виставка-ювілей «Зодчий душі людської», та організована виставка малюнків до творів Олеся Гончара «Хранімо сонячно і ревно… Безсмертне слово Гончареве. В ЗОШ №2 проведено усний журнал. Ініціативна творча група учнів 9-11 класів під керівництвом учителів-філологів Дирдіної Н.І., Соколухо В.С. та бібліотекаря Дарвіної О.О. представили огляд біографії та творчості поета та письменника. Одна з сторінок журналу – декламування віршів автора, інша – створення учнями ілюстративного матеріалу до творів Олеся Гончара. Наступна сторінка – мобільна книжкова виставка та випуск літературної газети. А також демонстрація документального фільму «Людина, яка зуміла стати вільною».  В ЗОШ №3 пройшла літературна година «Собор душі Олеся Гончара», яка перетворилася у справжнє свято. Театралізоване дійство по роману «Прапороносці» представили учні 11-го класу Олексій Камлик, Анастасій Бжезицький, та Дмитро Кравченко. Прослухали уривок з роману «Собор» у виконанні Наталії Сіренко. Переглянули буктрейлери до романів «Собор», «Прапороносці», фрагмент з фільму «Тронка». А завершилася зустріч піснею на слова Олеся Гончара «Дякую богові, що я народився в Україні» у виконанні Друзяк Дар’ї. В ЗОШ №4 організована виставка-конкурс стіннівок «Читаймо Олеся Гончара». В 8-10-х класах ЗОШ №5 пройшли літературні читання «Читаймо Олеся Гончара», та «Собор душі Олеся Гончара». НВК «Каховська гімназія» презентувала до ювілею книжкову виставку "Його душа - собор надій високих", віртуальну екскурсію "Життя як джерело", та перегляд фільму "Смужка нескошених диких квітів" (за романом «Бригантина»). Завершальним акордом спеціальної акції у місті Каховка стало відкриття на одній із будівель по вул. Олеся Гончара меморіальної таблички з нагоди 100-річного ювілею письменника, та літературно-музична композиція "Прапороносець правди і краси», яка  відбулася в МПК «Меліоратор» за участю всіх загальноосвітніх закладів міста. Отже, участь м. Каховка у великій літературній естафеті «Гончар крокує Херсонщиною» слід визнати вдалою й корисною як для бібліотекарів та учнів, постійних користувачів бібліотек, так і для міської громади в цілому.

Тож, читаймо Олеся Гончара – він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього! Майстер слова – геніальна людина, котра зв’язує сучасні й прийдешні покоління в єдине ціле, назавжди буде у серцях вдячних шанувальників!

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031