Бібліотеки Верхньорогачицького району

за 2018 рік

Вшанували ветеранів праці

29 вересня у нашому будинку культури пройшов вечір відпочин­ку для людей поважного віку, які проживають у мікрорайоні колиш­ньої «Аврори». Ми організували його з техпрацівником С.В. Смірновою та головою ветеранського осередку О.О. Парасочкою.
Відкриваючи захід, А.В. Дорошенко зазначила, що ветерани про­несли крізь життя нетлінні та невмирущі людські цінності, вірність рідній землі, зберегли для нащадків кращі національні традиції, на­вчили нас долати труднощі та бути достойними громадянами своєї держави. З вітальними словами до ветеранів звернулася О.О. Парасочка, бажаючи їм міцного здоров'я, довголіття, добробуту, жит­тєвої наснаги, любові та поваги близьких людей.
Дякуємо селищному голові С.І. Коротун за кошти,які селищна рада виділила для солодкого столу ветеранам, аби вони могли відпо­чити і поспілкуватися між собою. Усі запрошені залишились задо­волені святом.

А. Дорошенко, організатор КДД та бібліотекар СБК  // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.2.

У срібнім сяйві прожитих років

Другий місяць осені починається з особливої дати - Міжнародного дня людей похилого віку.
Скільки б нетривала молодість чи зрілість, за ними обо­в'язково прийде осінь людського життя. Люди старшого покоління - досвідчені, мудрі, добрі, це наші з вами дідусі і бабусі. І якщо кожен з них буде усвідомлювати, що він по­трібен своїм близьким людям, можна вважати, що доля до них прихильна.
Поважаймо, шануймо, робімо добро! Вшануймо цих людей щирим добрим словом.
У нашому гарному селі Нижній Рогачик живе одна з не­багатьох в районі довгожителька Ганна Кирилівна Анедченко. У цьому році їй виповнюється 95 років. Ми привітали бабусю зі святом, побажали доброго здоров'я, довгих і щасливих років життя, Божої благодаті.

В. Назаренко, бібліотекар Нижньорогачицької сільської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.2.

Взяли участь у фіналі конкурсу

25-27 верес­ня у Херсоні відбувся святковий фінал І Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання», в якому взяли участь читачі - пере­можці з усіх ку­точків України. Херсонську область представляла ТОП-10 переможців облас­ного конкурсу. Серед них представниця нашого райо­ну, учениця Верхньорогачицької ЗОШ №2 Вікторія Лойченко. У триденній програмі БібліоКемпу лідерів читан­ня були зустрічі з письменниками, екскурсії в ігровому форматі, презентації настільних ігор, тематична авто­бусна екскурсія Херсонщиною з відвіданням батьківщи­ни Миколи Куліша, біосферного заповідника Асканія-Нова, пустелі Олешківські піски. Для переможців кон­курсу була організована прогулянка на пароплаві по річці Дніпро.
Для працівників бібліотек районів, що супроводжу­вали учасників- переможців, була організована палітра досвіду «Іноваційні практики заохочення дітей до читан­ня» та подіумна дискусія «Трансформація дитячого чи­тання».
Усі учасники конкурсу повернулися додому з пода­рунками від Національної бібліотеки України для дітей та обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Л. Ничик, директор КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.2.

Вітали працівників дошкільної освіти

27 вересня у Чистопільській сільській бібліотеці пройшов захід під назвою «Вітаємо вас, працівники дошкільної освіти». Я запросила до себе у гості всіх працівників дитячого садка «Ма­лятко» зі своїми вихованцями. Дітям ми продемонстрували ко-стюмовану казку «Ріпка», де дідом була Т.І. Горнова (бібліоте­кар сільської бібліотеки), бабою І.Ю. Живодар (завідувач сільським клубом), а внучка, со­бачка, кицька, мишка і ріпка - учні Чистопільської ЗОШ. Малеча і дорослі із задоволенням диви­лись нашу казку. Для діток зага­дали загадки. Потім вітали пра­цівників дитячого садка «Малят­ко». Альбіна Зубач (5 кл.) та Юля Панченко (4 кл.) привітали гарни­ми віршами, Ірина Живодар ви­конала пісні. Також слова вітан­ня і подарунки вручила Н.В. Шершень (керуючий справами вико­навчого комітету). І на завершення свята я привітала всіх віршованими рядками.
Користуючись нагодою, хочу по­дякувати всім, хто мені допомагав і допомагає у про­веденні всіх вихов­них заходів. Це працівники сільського клубу, дитячого садка, виконавчий комі­тет. А також учні Чистопільської ЗОШ, вчителі та керівництво шко­ли. Виконавчому комітету хочу по­дякувати за призи та подарунки до свята. І з нагоди професійного свята Дня вчителя прийміть найщиріші вітання всі вчителі нашого району, а найбільше - мої рідні вчителі Чистопільської ЗОШ. Ба­жаю здоров'я, миру, слухняних учнів, сімейного затишку та Божої благодаті.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.3.

 

Відзначили свята

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек та людей похилого віку у Бере­жанській сільській бібліотеці була організована виставка майстрів з нашого села: малюн­ки, вишиванки. А з дітьми про­вели вікторину «Бібліотека - храм науки», її метою було на­гадати історію створення книги, її значення. Присутні розповіда­ли вірші, відгадували загадки.
1 жовтня - День людей похи­лого віку. Ми  вшановуємо на­ших батьків, говоримо їм слова щирої подяки за той внесок, який вони зробили у становлен­ня нашої незалежної України. Нехай у ваших родинах панують мир, спокій, взаєморозуміння.

Н. Сокирко, завідувач Бережанської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.3.

Мої роки - моє багатство

1 жовтня щорічно в золоту осінню пору відзначається Міжнародний день людей похи­лого віку. Цього ж дня у Новознам'янській бібліотеці-філії відбу­лася година вшанування людей старшого покоління, що розпо­чалася з привітання шановних гостей та побажання благопо­луччя, міцного здоров'я та дов­гих років.
Гуморески та пісні подарува­ли приємні емоції та піднесений настрій усім присутнім. Також була презентована книжкова виставка «Колись ми юними були». Переглянувши цю вис­тавку, наші почесні гості ніби по­ринули у далеке минуле, свою молодість.
На згадку про зустріч дітки подарували нашим бабусям квіточки, які зробили своїми ру­ками.

Н. Подольська, завідувач Новознам'янської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.3.

30 вересня - Всеукраїнский день бібліотек

Шановні працівники бібліотечної мережі району. Від щирого серця вітаємо вас із Всеукраїнським днем бібліотек!
Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберігач і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і через книгу, наукове та художнє сло­во утверджує високі духовні ідеали нації.
Бібліотечне мережа - це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де зростають діти, формуються особистості. Сьо­годні майбутнє за бібліотеками, які поєднують тради­ційну культуру спілкування з книгою з новими інформа­ційними технологіями.
Разом із вами це свято відзначає багатомільйонний загал читачів, вихованих в дусі поваги до бібліотек - храмів книжкової мудрості.
Щиро дякуємо вам за високий професіоналізм, без­межну, подвижницьку відданість своїй справі.
Зичимо вам здоров'я на довгі роки, нових творчих здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри у свою велику мету!

Голова районної державної адміністрації  Н.О.Тарасова, Голова районної ради Г.І. Нестеренко // Рідний край. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.1.

Шановні бібліотекарі та пенсіонери центральної бібліотечної системи району!

Удень вашого професійного свята вітаю вас із Все­українським днем бібліотек. Сьогодні ми відзначаємо перший ювілей - 10 років Всеукраїнському дню праців­ників бібліотечної справи.
Дорогі колеги, ви виконуєте у суспільстві високу місію - забезпечуєте доступ до знань, допомагаєте молодо­му поколінню долучитися до справжніх витоків культури та розвиваєте її. У бібліотечних закладах, на вуличних святах ви невпинно і щодня несете вахту творчого по­шуку, створюєте свято, яке так потрібне людям. Від вашої праці залежить не тільки інтелектуальне майбутнє нашої держави, а, врешті-решт, і її успішний розвиток.
Шановні царівни книжок, покровительки каталогів та картотек, володарки періодичних видань, газет та жур­налів! Від усієї душі вітаю вас та бажаю міцного здоро­в'я, сімейного благополуччя, родинного затишку.
Бажаю ніколи не подати духом, завжди бути бадьо­рими та усміхненими і на життєві негаразди дивитись крізь пальці. Нехай це свято принесе у ваш колектив гордість за свою професію, прагнення до творчості, дух взаєморозуміння з читачами та колегами.Нехай все у вас буде добре! Зі святом!

З повагою та вдячністю начальник відділу культури Л. Ліснича // Рідний край. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.1.

Життєвий листопад

Осінь - золота і прекрасна, красива, сумна, рання і пізня. Почуття «осінь» живе в душі кожної людини. І щороку разом із природою кожен переживає щемливе по­чуття, переживає свій листопад. І тому в цей день вітаю всіх ветеранів з Днем лю­дей похилого віку.
Бажаю вам пісень отих,
Що лиш весна співає.
І музики, що награють ліси,
І квітів тих, що раз лиш розцвітають,
І повні пригорщі здоров'я і краси.
Життя - яке ж це багатобарвне слово! Воно схоже на зоряне небо, дивлячись на яке, замислюєшся про безмежжя Всесвіту, про його вічність, і розумієш, що ми - наче піщинки в океані, а наше життя - це мить.
Хай у кожній родині все ладиться, при­бавляється, усміхається і радіє. Хай чарує всіх ніжність і п'янить любов. Любов до ма­тері, любов до ближніх, до рідної землі, бо сім'я - це цілюще джерело. Сім'я - це міцне коріння, з якого виростають такі ж гілки, нев'янучі квіти і плоди.
Хочеться вірити, що ніхто з нас не за­буде своїх батьків, коли до них прийде старість. Якщо трапиться так, що вам до­ведеться доглядати за важкохворими батьками, не падайте духом, не опускай­те руки, робіть все можливе, щоб для них останні дні життя не стали пеклом на цьо­му світі. Запам'ятайте: зроблене вами добро повернеться до вас сторицею. Як ви ставитесь до своїх і чужих стареньких, так будуть ставитись і до вас, коли ви до­живете до таких літ. Пам'ятайте: старість наших батьків - це наша старість. Поди­віться в очі своїм рідним, будьте уважні до своїх батьків. Дуже важко зрозуміти тих людей, батьки яких нібито добровільно доживають віку у будинках для престарі­лих.
У різних життєвих ситуаціях залишай­тесь на висоті, ніколи не втрачайте віри.
Хай біда і горе обходять ваш дім,
Доброго здоров'я зичу вам усім!

Н. Петренко, бібліотекар Ушкальської сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.3.

Бібліотечний конкурс професійної майстерності

Директор КЗ «ВРЦБС» Л.П.Ничик, кращий бібліотекар року Т.І.Горнова, начальник відділу культури Л.В.Ліснича

Напередодні Всеукра­їнського дня бібліотек, 25 вересня 2018 року, у цен­тральній районній бібліо­теці відбувся конкурс про­фесійної майстерності «Бібліотекар року-2018». У конкурсі брали участь усі бібліотекарі району. Кон­курсанти змагались у ном­інаціях «Думаємо, шукає­мо, втілюємо», «Особли­вий клімат бібліотеки», «Господиня книжкових по­лиць», «Життя бібліотеки - її читачі».
Звання «Кращий бібліо­текар року» виборола бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії Тетяна Іванівна Горнова.
Учасників конкурсу на­передодні їх професійного свята привітала начальник відділу культури Л .В. Ліснича. Музичними номерами вітали бібліотекарів праців­ники районного будинку культури та дитячої музич­ної школи.
Теплими словами та запальними піснями і танцями запалювали глядацький зал юні читачі та волонтерська бригада бібліотеки. З вітальним словом до бібліотекарів звернувся найактивніший читач С.І. Биков.
На святі були присутні ветерани бібліотечної справи. Усі присутні у своїх виступах зазначали про великий внесок бібліотечних працівників України у розвиток освіти, науки і культури нашої держави та необхідність подальшого підвищення ролі бібліотек у житті сус­пільства.

Л. Ничик, директор КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.3.

Подарунок наймолодшим читачам бібліотеки

На початку нового навчального року учні групи продов­женого дня Верхньорогачицької опорної ЗОШ завітали до бібліотеки на екскурсію. Тут на них чекав сюрприз. До бібліо­теки завітали голова райдержадміністрації Н.О, Тарасова та голова районної ради ПІ. Нестеренко, які прийшли з подарун­ком - дитячим килимом.
Подарунок миттєво був випробуваний у дії. Діти на ньому гралися, дивилися мультики. Сюрприз - подарунок викликав хвилю задоволення як у працівників бібліотеки, так і у юних читачів.

Л. Ничик, директор КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №37 (14 верес.). – С.4. 

Бабусині посиденьки

Сумні й водночас веселі очі. Жур­лива сльоза тендітно й тихо бринить на теплій щоці. У ній переливається безліч спогадів, радощів, життєвих втрат. І роки, роки... Вони неслись швидкісним потягом у майбутнє. Ці люди - наші бабусі, дідусі, мами й тата, вчителі і сусіди. Саме їм ми вдячні за наше дитинство, навчання і власне життя.
Як мало ми приділяємо уваги лю­дям похилого віку. Мені прийшло на думку якось звернути увагу на таких людей, щось організувати, щоб вони відклали всі свої повсякденні справи і прийшли до мене в гості на «Бабу­сині посиденьки».
29 серпня у Чистопільській бібліо­теці пройшов ви­ховний захід під на­звою «Бабусині по­сиденьки». Були запрошені бабусі переважно 80 років і старші. Всі з раді­стю відгукнулися на запрошення. Наше свято припало на третій Спас. Я коротко розповіла ба­бусям про всі три Спаси. Що вони собою являють, які страви готуються на кожний Спас. Що із закінченням жнив завершувалось і календарне літо. Одначе фіналом його були три Спаси: перший Спас (його ще нази­вають Маковієм), припадає на 14 серпня; другий, або Великий, на 19 серпня; третій, Медовий або Горіхо­вий - на 29 серпня. Бабусі активно спілкувались одне з одним. Слухали гарні пісні у виконанні Ірини Живодар (завідувач Чистопільським сільським клубом) та Анни Дьогтевої (музичний керівник дитячого садка «Малятко»). Особливо, коли Іра виконувала пісню про маму, всі присутні плакали. Потім звучали і веселі пісні. Бабусі були дуже задоволені. Я розповіла леген­ду «Як мати стала Зозулею». Потім всіх запросили до столу. Частували бабусь коржиками з маком, пиріжка­ми з яблуками, медом, млинцями, яблуками, грушами, виноградом і чаєм.
Бабусі спілкувалися, згадували молодість. Усі присутні вже не один рік живуть без своїх чоловіків, яких вони втратили. Я сама рано, з 14 років, залишилась без мами, тож мені завжди болить серце, коли у стареньких бабусь є діти, онуки, але вони мало навіду­ють їх. Тому хочу побажати всім людям похилого віку здоров'я, терпіння, довгих років життя, Божої бла­годаті. А їх дітям частіше навідувати своїх рідних: ви їм потрібні як ніколи, хочу подякувати всім, хто мені до­помагав в організації свята: Л.М. Желєзняк за підтримку, добру пораду. Ірині Живодар та Анні Дьогтевій за гарний спів та музичний супровід. Т.П. Нюнькіній ля виготовлення атрибутів до свята і всебічну поміч. Бажаю здоров'я і миру вам і вашим сім'ям.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №36 (07 верес.). – С.4. 

Свято Державного прапора

23 серпня у Чистопільській сільській бібліотеці святкували день Державно­го Прапора. Була організована тема­тична виставка до Дня Незалежності України під назвою «Хай буде вільна Ук­раїна на всі віки, на всі часи». Також провели конкурс малюнків. Запрошені діти та дорослі уважно слухали розповідь про те, як і коли почали святку­вати День прапора. Сьогодні синьо-жовтий прапор майорить на всіх дер­жавних установах, у багатьох країнах світу під ним ходять «в море-океани ук­раїнські пароплави». Стрімко злітає це полотнище і в різних спортивних зма­ганнях, коли на п'єдестал пошани піднімаються українські спортсмени. Гордо розвівається синьо-жовте зна­мено, промовляючи всьому світу: «Є у світі Україна!». Для присутніх було проведено вікторину.
Хочу висловити слова вдячності дітям Олені Альошиній, Юлії Панченко, Ксенії Єлагіній, Дмитру Калюжно­му, Дмитру Олексишину, які брали ак­тивну участь у конкурсі малюнків. А також велика подяка завідуючій клу­бом с.Чистопілля Ірині Живодар за музичний супровід та допомогу у про­веденні всіх заходів у бібліотеці.
А всім хочу побажати: любіть свій народ, свою землю, яка є найкращою у світі. Любіть свою Україну, пишайтесь її символами.
Синьо-жовтий прапор України -
Це безхмарне небо, синє-синє.
А під небом золотіє нива,
І народ - і вільний, і щасливий.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської бібліотеки-філії   // Рідний край. – 2018. – №35 (31 серп.). – С.2.

Ми — діти своєї Вітчизни

День Незалежності України - державне свято нашої країни, яке відзначається щороку 24 серпня. Це дата, що укріплює націю, виражає дух народу, символізує його славне минуле, сьогодення й майбутнє.
Саме з цієї нагоди 24 серпня у сільському клубі с. Новознам'янка відбувся святковий концерт, де діти подарували присутнім незабутні враження.
Також у бібліотеці-філії була представлено книжкова виставка «З Україною в серці», на якій були пред­ставлені книги з історії нашої Бать­ківщини.

Н. Подольська, завідувач Новознам'янського клубу та бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №35 (31 серп.). – С.2.

Літературний квест «Ми — українці»

22 серпня 2018 року у дитячій бібліотеці відбувся ітературний квест, привячений 27-й річниці Незалежності нашої держави України. Він так і називався «Ми - українці». Участь у квесті взяли активні читачі бібліотеки, учні 4-6 класів.
Гра розпочалася біля пам'ятника українській бандуристці, де учасників ознайомили з правилами гри та вручили перший кон­верт із завданням. Далі дійство відбувалося біля пам'ятника Т.Г. Шевченку, біля фонтану, на території парку селища, біля мону­менту Слави.
Завершальний етап гри відбувся біля виставки-експозиції портретів учасників АТО, жителів на­шого району. Потім дійство перемістилось до читаль­ної зали районної бібліоте­ки, де учасників чекали конкурси, солодкі призи та розваги.

А. Сурган, заступ­ник директора по роботі з дітьми КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №35 (31 серп.). – С.3.

Ми — твоє майбутнє, Україно!

24 серпня вся наша країна відзначила день Не­залежності України. У на­шому селищному будинку культури №2 теж відбувся вечір відпочинку.
Відкриваючи святковий захід, до присутніх зверну­лася зі щирими вітаннями бібліотекар А.В. Дорошен­ко. Прозвучав Гімн Украї­ни.
А далі наші юні таланти Катя Железняк, Ваня До­рошенко, Ваня Ірза, Настя \рза, Максим Бездольний, Денис Васильченкота Свєта Буфан розпові­дали вірші про Україну. Катя Железняк і Свєта Буфан виконали су­часні пісні.
Сучасними пісня­ми про війну довели глядачів до сліз Даша Прокопчук та Дня Пет­ренко. Аня порадува­ла присутніх також грою на гітарі та ав­торськими піснями.
Денис Васильченко та Саша Черепахів підняли всім настрій сучасни­ми частівками, а Саша Черепахін ще й чудово розповів гу­морески. Активними були та­кож юні танцюристи, які про­демонстрували глядачам свій талант.
На закінчення вечора про­звучали пісні про нашу славну Україну.

А. Дорошенко, бібліоте­кар селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2018. – №35 (31 серп.). – С.3.

Нагадали права та обов'язки

Під час літніх канікул Верхньорогачицька бібліо­тека для дітей спрямовує свою роботу не тільки в на­прямку пропагування чи­тання, а й надання дітям інформації правового ха­рактеру.
Так, із метою цивільно­го правового захистудити­ни, формування у дітей правової культури грома­дянина України, ознайомлення дітей зі своїми права­ми, обов'язками та відпові­дальністю 15 серпня у чи­тальній залі районної бібліо­теки відбувся правовий турнір «Чи знаєш ти свої права, дитино?».
Участь у турнірі взяли читачі 4-6 класів. В ігровій формі розбираючи різні життєві ситуації, діти, засто­совуючи правові знання, давали їм юридичну оцінку.
А оцінювала їх відповіді на­чальник Верхньорогачиць кого бюро правової допо моги Людмила Федорівна Яценко.
У кінці турніру діти отри­мали професійну консуль­тацію юриста щодо прав та обов'язків юних громадян у демократичній державі.

Л. Ничик,  директор КЗ «ВРЦБС»  // Рідний край. – 2018. – №34 (24 серп.). – С.3.

Родинні літературні посиденьки «Моя бабуся — уособлення любові»

Затишно й світло у районній центральній залі бібліотеки. Сьогодні тут свято. Юні читачі запроси­ли своїх бабусь, щоб сказа­ти їм слова любові, заспіва­ти гарних пісень, вшанува­ти їх натруджені руки, на­вчитись їх мудрості. Сьо­годнішнє свято співпало з першим Спасом Маковія, який в народі називають Спасом на воді. Сьогодні досхочу їдять мед, недар­ма ж Спас Медовий. Цього дня у храмах освячують букети з трав та квітів - «маковійчики». Традиційно на свято готували пироги, пряники з маком і медом, а також улюблені дітьми шуліки - печені коржі, які дрібно ламали і заливали медом та розтертим маком. Не відійшли від тра­дицій і наші читачі - вони пригощали ба­бусь солодощами та медом.
На мультимедій­ному обладнанні був показаний ві-деоролик про тра­диції та вірування наших предків. Діти розповіли про на­родні прикмети по­в'язані зі Спасом «Перший Спас - на воді стоять, Другий Спас - яб­лука їдять, Третій спас - на зелених горах полотна продають».
Та найбільше бабусь порадували пісні та вірші їх онуків. Не залишились ос­торонь свята і самі бабусі. Так, Світлана Родіонова зі своєю онучкою порадували присутніх піснею про бабусю.
Працівники бібліотеки організували творчу вис­тавку «Хобі моєї бабусі», де бул.и представлені творчі роботи бабусь, якими вони займаються у вільний час.
Бібліотека - це не тільки територія читання, а й те­риторія відпочинку, спілку­вання та дозвілля людей різного віку.

А. Бедюх, бібліо­текар КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №33 (17 серп.). – С.2.

Відкрийте для себе сучасну українську літературу

У Зеленівській сільській бібліотеці для дітей та до­рослих був проведений захід, присвячений популя­ризації сучасної української літератури. Захід розпоча­ли з невеликої лекції «На­віщо сучасній людині по­трібна книга?».
Нам важко навіть уяви­ти світ, в якому немає кни­ги. До неї ми звикли з само­го дитинства, вона розкри­вала перед нами дивовижні таємниці життя та давала корисні поради у важку хви­лину, вчила нас розуміти самих себе. Скільки б не було нових досягнень науки і техніки, саме книга завжди залишатиметься вірним другом і помічником.
Той, хто бере в руки книгу, відчуває якусь енергію, яку не можуть дати «бездушні» механічні предмети. Цей винахід людини ніколи не втратить своєї значущості та актуальності.
Присутні мали змогу ознайомитися з книжкови­ми виставками «На подіумі - українська книга» та «Імена на літературній карті України», де пред­ставлені твори сучасних українських авторів.
Кращі твори сучасної літератури - для вас. За­прошуємо до книжкових полиць у нашу бібліотеку. Хай читання стане для вас щоденною особистою по­требою.

І. Барановська, бібліотекар Зеленівської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2018. – №32 (10 серп.). – С.4.

Чергова книга краєзнавця

У липні районна бібліо­тека отримала в подару­нок від Костянтина Івано­вича Сушка буклет «Світло Оріяни». Автор книги, член Національної спілки журналістів та На­ціональної спілки пись­менників України К.І. Сушко розповідає про створення та функціону­вання у селі Бабино історико-ландшафтного за­повідника «Світло Орія­ни». Оріяна - легендарна назва території Нижнього Подніпров'я та прилеглих до неї степів доби енеолі­ту - бронзи. У книзі пода­на схема Верхньорогачицького району, де по­значені кургани, та схема села Бабино, де позна­чені місця стародавніх по­селень.
У кінці книги подано список населених пунктів району, біля яких виявлені місця осілого перебуван­ня людини за найдавні­ших часів.
Костянтин Іванович із вдячністю згадує багатьох своїх земляків, які допо­магали йому в облашту­ванні заповідника.
Книга містить безліч фотографій сучасного виг­ляду заповідного куточка та предметів, які були знайдені на місці археоло­гічних розкопок села Баби­но. Усього ж археологічні дослідження проводилися в селі кількома заходами з 1954-го по 1956 роки. Учені дійшли висновку, що місцина навколо балки Бабина вперше заселилася, за попередніми даними, близько 5 тисяч років тому, хоча є припущення, що люди почали тут селитися значно раніше.
Книга пронизана любо­в'ю до рідної землі і, як пише сам автор: «Бабина - особливе село. Таким за думав його Господь і таким створили його наші далекі пращури. І в тому задумі, і в тому творенні - Великий Смисл. Усі ми - діти нашої землі: і наші пращури, і ми. Сучасники, дбаючи про увічнення пам'яті тих, хто лишив на цій землі свої сліди, залишать і пам'ять про себе у майбутніх поколіннях».
Книга буде цікавою для краєзнавців, істориків та масового читача.

Ю. Бойко, методист КЗ "ВЦРБС" // Рідний край. – 2018. – №31 (03 серп.). – С.4.

Торгівля людьми - проблема сучасності

Саме під таким лозунгом була прове­дена лекція-дискусія у читальній залі ра­йонної бібліотеки для молоді Верхньорогачицького району.
У світі процвітає работоргівля... І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. Серед найголовніших по­рушень прав людини у сучасному світі ак­туальним є злочин, який має багато назв - «біле рабство», «торгівля людьми», «кон­трабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1 -2 млн. жінок та дітей стають «жи­вим товаром». Наприкінці XX сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.
Наша держава - це країна, з якої, як пра­вило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу. Ряд експертів од­ностайно висловлюються про те, що тор­гівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими тем­пами у світі; у цій індустрії домінують добре органі­зовані кримінальні син­дикати; одержані прибут­ки йдуть на фінансування інших різновидів злочин­ної діяльності.
26 липня 2018 року районна бібліотека спільно зі службою у справах дітей райдер­жадміністрації та район­ного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели зустріч із молоддю. Орга­нізатори розповіли про групи ризику, які найчастіше потрапляють до сучасного раб­ства, про методи вербування потенційних жертв та методи впливу злочинців на жер­тву та наслідки експлуатації. Були озвучені соціологічні та статистичні дані щодо постраждалих від на­сильства та виму­шеного рабства громадян України та продемонстровано тематичне відео. На завершення зустрічі всіх учасників зустрічі почастували гаря­чим чаєм з печивом.
Метою зустрічі було підвищення рівня поінформованості та усвідомлення мо­лоддю актуальності проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища, а також показ небез­печних наслідків та шляхів потрапляння в обговорювану ситуацію.

А. Сурган, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №31 (03 серп.). – С.3.

Бібліотечне літо для дітей

Літні канікули - це найулюбленіша пора всіх дітей, пора веселощів і відкриттів. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце і на річку з морем, на заняття спортом та ігри, а також і начитання цікавих книг. Таку можливість дає дітям бібліотека, забезпечуючи своїм користувачам ціка­ве, змістовне, пізнавальне дозвілля з книгою.
З початком літніх канікул Самійлівська сільська бібліоте­ка - філія тісно співпрацювала з літнім оздоровчим табором «Маяк» Самійлівської ЗОШ. З нагоди Міжнародного дня за­хисту дітей було проведено захід «Подорож у країну дитин­ства», на якому школярі дізналися про декларацію прав ди­тини, ознайомилися зі своїми правами, провели конкурс ма­люнків «Мрії мого дитинства», показали свою ерудованість у розгадуванні загадок. До дня краєзнавства була проведе­на бесіда «Моя мала батьківщина». Діти дізналися про слав­ну і давню історію сіл, де вони живуть, про виникнення назв населених пунктів, про перших поселенців.
На виставці - презентації «Нові - нові друзі» були пред­ставлені нові книги, які надійшли в бібліотеку. Кожен чи­тач мав можливість познайомитися з новими літератур­ними героями, вибрати собі книгу по душі.
Наприкінці навчального року в Самійлівській сільській бібліотеці-філії пройшов конкурс «Кращий читач бібліо­теки», переможниця якого Веніаміна Галдіна була делегована на районний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018 року», на якому посіла II місце, пред­ставивши книгу М. Рудневича «Я з небесної сотні».
Літо тільки почалося, тож запрошую всіх дорослих та дітей до бібліотеки, у чарівний світ книги. Неймовірні при­годи і вірні друзі чекають на вас на сторінках захоплюю­чих книжок. Читайте, насолоджуйтесь і відпочивайте з ко­ристю, адже у книг канікул не буває!

І. Крошнякова, бібліотекар Самійлівської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №26 (29 черв.). – С.8.

Хто багато читає, той багато знає

Бібліотека - це приміщення, де зібрані різноманітні книжки, це місце, де ви можете почитати цікаву книгу або взяти її додому.
На початку літніх канікул до нашої бібліотеки завітали учні 1 та 2 класів Верхньорогачицької ЗОШ №2 разом зі своїми вчителями І.А. Медвідьта І.О. Собко.
Діти розповідали про свої улюблені книги, багато віршів, загадок та прислів'їв про книгу, говорили, що люблять читати.
Книга - мудрий друг, який, не вміючи говорити, роз­повідає вам про незвичайні пригоди й подорожі, чудеса, навколишні світи. Ми знайомимось з книгами ще задов­го до школи й не розлучаємось із ними впродовж усього життя. Книги бувають різні, але найулюбленіші для дітей, я думаю, казки.

В. Мульська, бібліотекар селищної бібліотеки-філії №1 // Рідний край. – 2018. – №24 (15 черв.). – С.4.

Відзначили кращих читачів

Дружба з книгою - це свято, не було б його у нас, ми не знали б так ба­гато про новий і давній час.
4 червня у Бере­жанській сільській бібліо­теці пройшов конкурс «Кращий читач 2018 року» серед учнів 4-9 класів. Діти пригадали та розпо­віли цікаві історії улюбле­них письменників. Най­активніші нагороджені грамотами, це Владислава Сокирко, Діана Пономар, Надія Цебро, Лілія Сокирко та Валерій Мель­ник. Провести конкурс до­помагали волонтери, які рекомендували для читан­ня школярам твори сучас­ної української та зарубіж­ної літератури.

Н. Сокирко, завіду­юча Бережанської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №24 (15 черв.). – С.4.

Конкурс читацької активності

На початку літніх канікул районна бібліотека для дітей провела районний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018 року». Конкурс читацької активності про­водився шляхом підсумовування кількості книг, які про­читані та внесені до формуляру конкурсантів. У формі презентації буктрейлерів учасники розповіли глядачам про свої улюблені книги.
У конкурсі взяли участь дев'ять учасників: Анна Хоменко, Діана Губарєва, Вікторія Лойченко, Анастасія Чу­бар, Аміна Яковина, Веніаміна Галдіна, Діана Жемчужнікова, Кіра Сафонова, Валентина Журавель. Журі звер­тало увагу на вміння учасників формулювати власну дум­ку про прочитане, аналізувати твір, робити висновки з прочитаного та зробити рекламу улюбленій книзі.
Переможці книжкових перегонів представлятимуть наш район на обласному конкурсі у вересні, по закінчен­ню літніх канікул.

А. Сурган, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «ВЦРБС» // Рідний край. – 2018. – №24 (15 черв.). – С.4.

Пора відкриттів та захоплень

30 червня у селищному будинку культури №1, відбувся захід з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. До селищної бібліо­теки №1 та до СБК№1 були запрошені молодші школярі Верхньорогачицької ЗОШ №2.
З нагоди свята для дітей провели масовий і цікавий розважальний захід. Свято несе дітям радість і весе­лощі, навіть його очікування викликає позитивні емоції. Діти розповідали про свої права, а також про свої мрії та задуми.
Ми проводили з дітьми ігри, конкурси, а особливо їм сподобалася дискотека, яку влаштував директор СБК№1 В.Я.Вовк. 
Дякуємо селищному голові С.І. Коротун за виділені кошти на солодощі, якими ми пригостили дітей. Діти залиши­лись задоволені відпо­чинком. Давно відомо, що хороший настрій має цілющу силу. Адже здо­рові, радісні, щасливі діти - основне джерело суспільства в цілому.

В. Мульська, бібліотекар селищної бібліотеки-філії №1 // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Діти - наше майбутнє

1 червня - як перша сторінка чарівної казки. У ній буде все, що хочеш: походи, розваги, подорожі та ігри. Мабуть, неда­ремно свято дитинства припадає на пер­ший день літа. Попереду стільки пригод і стільки незвіданого. Не можна уявити собі землю без дітей, без цих маленьких квіто­чок і зірочок.
У цей день у Михайлівській бібліотеці відбулося свято для дітей. Діти гралися, відгадували загадки, малювали, читали вірші. Бібліотекар ознайомила дітей з но­винками дитячої літератури і оголосила конкурс: «Найкращий читач літа». Потім діти поласували солодощами. По домів­ках вони розійшлися веселі та щасливі.

І. Ремез, бібліотекар Михайлівсь­кої сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Влаштували дітям свято

Щороку 1 червня ми відзначаємо свя­то маленьких громадян країни - Міжна­родний день захисту дітей. Діти - наш най­дорожчий скарб, наша радість і майбутнє.
1 червня для них у Бережанці відбулась розважальна програма - завідуюча клу­бом Л. Щегельська та завідуюча бібліоте­кою Н. Сокирко провели конкурси та вікто­рини.
Фінальним акордом свята стали спортивні змагання, у яких дітвора із за­доволенням брала участь.
Сюрпризом для дітей були солодкі по­дарунки від спонсора - приватного підприємця І.В. Сметани.

Н. Сокирко, завідуюча Бере­жанською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Майбутнє нашої країни - діти

У селі Новознам'янка в сільському клубі та бібліо­теці відбулося традиційне свято, присвячене Міжна­родному Дню захисту дітей. Діти - наш найдорожчий скарб, це наша гордість, радість і наше майбутнє. Саме тому наш святий обо­в'язок - зробити для них не­забутнє свято.
Міжнародний День захисту дітей, який відзна­чається 1 червня,- свято не тільки для дітлахів, адже воно нагадує суспільству про необхідність забезпечувати права дітей не тільки у якісь конкретні дні, а й протягом всьго року. Цей святковий день у Новознам'янці відзначили великою кількістю заходів для дітей - конкурсом ма­люнків на асфальті, творчістю з розпису повітряних кульок, а також вручення соло­дощів тощо. Зі спон­сорською допомогою долучився депутат районної ради А.А. Подольський.

Н. Подольська, завідувач Новознам'янського сільсько­го клубу та бібліотеки  // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Подорож до країни дитинства

Щороку в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей - світле і радісне свя­то. Адже діти - наш найдо­рожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.
1 червня селищна бібліотека №2 та СБК №2 провели для дітей свято дитинства. Діти із задово­ленням взяли в ньому участь, демонструючи свої таланти. Більшість із них розповідали вірші, а Катя Железняк заспівала дуже гарну пісню про Україну та щасливе дитинство.
Діти відгадували загад­ки, брали участь у вікторинах, конкурсах. Одним з наймасовіших був конкурс малюнків на асфальті «Моя мрія». Охоче та активно діти брали участь в іграх, за які отримували солодощі.
За активну участь у житті селищної бібліотеки №2 були нагороджені Валерія Голік, Аміна Яковина, Катя Железняк, Свєта Буфан. Привітала всіх дітей зі свя­том бібліотекар А. Доро­шенко, яка організувала це веселе свято.
На закінчення свята діти отримали солодощі і були запрошені на дискотеку.
Щиро дякуємо за кошти, виділені на придбання со­лодких подарунків для дітвори, селищному голові С.І. Коротун.

А. Дорошенко, завідуюча селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Країна дитинства - країна казкова

1 червня ми в с. Нижній Рогачик поринули у казко­ву країну дитинства, коли проводили День захисту дітей. Тому що дитинство - найкращий та незабутній час для всіх людей у всьо­му світі.
Щасливі ми, що народи­лися в такій чудовій, багатій, мальовничій, славній Ук­раїні. Діти - це найцінніший, найдорожчий скарб, це вічна музика, яку потрібно вміти слухати,- це майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Кожна дитина кує першу ланку в безсмертному ланцюгу по­колінь. Саме тому обов'язок дорослих - надати дітям усе найкраще, щоб вони могли оволодівати знаннями, творчо мислити, розвивати свої здібності і бачити світ життєрадісними очима. Тому ми повинні берегти це велике духовне багатство маленького і вразливого серця, радість, щастя.
Сторицею відродиться у майбутніх поколіннях наших дітей, від цього залежати­ме, якою буде наша Украї­на. Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, творчості.
На такій ноті дитинства хотілося б відзначити наших маленьких дітей, які завіта­ли до казкової країни дитин­ства, до нашого Нижньорогачицького клубу. Для дітей було проведено свято до Дня захисту дітей, вони по­змагалися у вікторинах, за­гадках, іграх, малюнках та інших розвагах. Потім про­вели конкурс на краще чи­тання віршів про дитинство, про матусю та рідну Украї­ну. Наші діти, дуже талано­виті, грайливі та усміхнені, пішли зі свята з гарним на­строєм. У кінці свята були солодощі та солодкий стіл для дітей.
Окрему подяку праців­ники клубу та бібліотеки висловлюють голові Уш-кальської сільської ради А.Є. Кучинській за допомо­гу в організації солодкого столу для дітей.

В. Назаренко, заві­дуюча Нижньорогачицькою сільською бібліотекою-філією, Л. Кулакова, завідуюча Нижньорогачицьким СБК  // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Діти - квіти України

Ми, працівники культури с. Чистопілля, до Дня захи­сту дітей провели цікаве та змістовне свято для вихо­ванців дитячого садка «Ма­лятко» та літнього оздоров­чого табору «Сонечко» Чистопільської ЗОШ.
Чудова пора - літо! Тут і захоплюючі подорожі, і ве­селі ігри в таборах відпочин­ку. Канікули почалися. Ура!
Ми знаємо, що дітям хо­четься відпочити від шкільних занять, побувати у колі друзів. І ми запропону­вали їм взяти участь у кон­курсно-розважальній програмі «Діти - квіти України».
Ведуча А. Дьогтєва, му­зичний керівник дитячого садка «Малятко», запроси­ла до дітей на свято двох подружок - клоунесу Баро­несу та кицьку Цятку. Вони привітали дітей із закінчен­ням навчального року, з тим, що всі уроки, заняття позаду і прийшла весела пора літніх канікул, пора відпочинку та оздоровлен­ня. Клоунеса провела безліч ігор. Це - «Паровоз», «Одягни дівчинку» та рух­ливі ігри. Кицька Цятка підготувала для дітей вікто­рини та загадки, які вони весело відгадували. І за це отримували солодкі призи. Між іграми та конкурсами діти виконували пісні, роз­повідали вірші. Учасники дитячого ансамблю «Дзвіночок» виконали пісню «Сонячний віночок». У кінці свята діти танцювали всі ра­зом з клоунесою Бароне­сою (завідувач Чистопільського сільського клубу І. Ю. Живодар) та кицькою Цят­кою (бібліотекар Чистопільськї сільської бібліотеки-філії Т.І. Горнова). За активність всі діти отрима­ли солодощі та морозиво.
Від щирого серця хоче­мо висловити слова вдяч­ності вчителям та учням Чистопільської ЗОШ, праців­никам та вихованцям дитя­чого садка «Малятко», Олені Бондаренко (учас­ниці ЖВА «Любисток») та Тетяні Нюнькіній (приби­ральниці Чистопільського сільського клубу) за співпрацю, допомогу у підготовці костюмів та ат­рибутів до проведення свят. Велике спасибі за ви­ділення коштів на придбан­ня солодощів та морозива виконавчому комітету Чистопільської сільської ради.

Т. Горнова, бібліо­текар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.3.

Звіт волонтерської бригади

У рамках обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читан­ня «Мрій! Читай! Досягай!» у Верхньорогачицькій опорній школі відбувся звіт волонтерської бригади районної бібліотеки для дітей за 2017- 2018 роки. На мультимедійному об­ладнанні присутні могли ознайомитись з презентацією найкращих заходів, які волонтери проводили про­тягом року. Бібліотекарі на­городили волонтерів подя­ками за активну участь у культурно-літера­турному житті районної бібліотеки, за участь у масо­вих заходах райо­ну та допомогу у просуванні читан­ня серед читачів молодшого шкільного віку та дошкільнят. Своїм юним помічникам бібліотекарі пода­рували цікаві кни­ги, солодощі, квіти та висловили надію на подальшу співпрацю у новому навчальному році. Учні показали свою роботу з елементами театралізації. Музичними вітаннями во­лонтери привітали одно­класників та присутніх із закінченням навчального року та поділились плана­ми своєї роботи на літніх канікулах.
Бібліотека чекає своїх юних друзів у новому на­вчальному році для по­дальшої співпраці та про­ведення нових цікавих за­ходів.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБС»   // Рідний край. – 2018. – №22 (01 черв.). – С.3.

Вишивана моя Україна

Вишивка - це один із найдавніших та найпоширені­ших видів народної творчості. Прагнення прикрасити свій одяг, свій дім завжди було властиве людині. За до­помогою вишивки звичайний шматок домотканого по­лотна перетворювався у витвір мистецтва.
17 травня працівники районної бібліотеки для дітей у парковій зоні селища провели з учнями Верхньорогачицької опорної школи флешмоб «Вишивана моя Ук­раїна». Бібліотекарі наголосили на значенні вишиванки у житті українського народу, родини та традиціях ви­шивки в різних регіонах нашої країни.
Своїм заходом до Дня вишиванки організатори прагнули привернути увагу усіх присутніх та відпочиваючих в цей період у парку до народного символу Ук­раїни - вишиванки.

А. Бедюх, бібліотекар КЗ «ВРЦБС»  // Рідний край. – 2018. – №21 (25 трав.). – С.3.

Привітали жінок зі святом

До Дня матері у се­лищній бібліотеці №1 був проведений захід, у якому взяли участь учні 4 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2. Разом зі своїм клас­ним керівником Тамарою Іванівною Зуй діти запросили на свято своїх мам та бабусь.
Ведучими свята були Катя Надточа, Ілона Корнієнко, Аліна Мельник. Чет­вертокласники вітали мам зі святом, розказували вірші, виконували пісні і таночки.
Усі мами залишилися задоволені вітаннями і ви­ступами діточок. А діти після виступів отримали солодощі.

В. Мульська, бібліо­текар селищної бібліотеки-філії №1 // Рідний край. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.2.

Не погасити пам'яті вогонь

Напередодні Дня Пере­моги у селищній бібліотеці №3 був проведений по­етичний фестиваль «Не по­гасити пам'яті вогонь», при­свячений тим, хто воював за свободу рідної землі, тим, хто поліг у гирлі боїв, тим, хто кров'ю своєю скро­пив землю, тим, хто прой­шов крізь бої, голод і холод. Під час заходу були викори­стані вірші «Жди меня», «Пам'ять», «Ветерани» та ін.
73 роки визволення святкує Україна. 73 роки -так мало для історії, але для людини - це ціле життя. Нехай же воно буде у всіх нас щасливим.
Минають роки, відліта­ють у вічність. Більше семи десятиліть минуло з тієї травневої ночі, коли замов­кли останні постріли гармат і прийшов мир. Настала тиша, за яку заплачено най­дорожчу ціну - життя мільйонів людей. Ми пи­шаємося нашими героїчни­ми земляками-фронтовиками, які загинули або про­пали безвісти в роки війни, ми, українці, ніколи не забудемо подвигу своїх дідів, батьків, синів, братів у другій світовій війні. Ша­нуймо всіх живих, загиб­лим - вічна пам'ять.
Вічна слава солдату-герою
І солдату без нагород,
Хто загинув від бою,
Захищаючи рідний народ.
Вічний вогонь палає,
Звонить у далі століть,
Вічний вогонь закликає:
Щастя живих бережіть!

Т. Соколова, завідуюча селищної бібліотеки №3 // Рідний край. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.

Вічна людська пам'ять і уклін героям війни

Щороку у травні, відзначаючи День Пере­моги, ми згадуємо, яку до­рогу ціну заплатив украї­нський народ у Другу світову війну. Свято Пере­моги назавжди залишить­ся в пам'яті людей, не піде в забуття великий подвиг і трагедія нашого народу.
Наш обов'язок - бе­регти й передавати на­щадкам пам'ять про тра­гедію Другої світової війни, про мужність і не­здоланність українського народу. Тому разом зі своїми помічниками - учнями Верхньорогачицької ЗОШ №2 ми зібралися на кладовищі біля пам'ятни­ка загиблим воїнам, щоб провести мітинг.
Прозвучало багато цікавих фактів про подвиг нашого народу у роки війни. Учні декламували вірші про війну, провели перекличку солдатів, які загинули в боях за наше визволення та вшанували їх пам'ять хвилиною мов­чання і поклали до підніжжя пам'ятника живі квіти. На завершення у виконанні школярів про­звучала пісня «Червоні маки».

А. Дорошенко, завідувач селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.

Той, хто пройшов крізь вогонь

9 травня ми вшановуємо пам'ять жертв війни в Україні і згадуємо усіх тих, хто поліг на полі бою, хто ціною свого життя наближав Велику Перемогу. Схиляємо голови перед мільйонами невинних жертв, вшановуємо героїчних захисників Вітчизни.
Кожного року жителі села Зелене зби­раються біля меморіального комплексу щоб віддати данину пам'яті усім загиблим у роки Другої Світової війни.
На урочистостях прозвучали тематичні пісні, діти розповідали вірші. На честь 73-ї річниці пролунали салюти. Хвилиною мовчання вшанували всіх воїнів-переможців. 
По закінченні урочистостей присутні скуштували солдатську кашу та пом'яну­ли усіх, хто віддав своє життя за мир.
Нехай завжди буде мир і спокій на нашій планеті!

Г. Турків, директор Зеленівського СБК // Рідний край. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.

Можна вибирати друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати

Мама! Матуся! Ненька рідненька! Мама - це той центр, який єднає всю ро­дину, символ всього найкращого, найсвятішого.
14 травня завідуюча Бережанської сільської бібліотеки разом з із завідува­чем будинку культури провели захід, при­свячений Дню Матері.
Діти розповідали вірші, співали пісні. Вам, шановні мами, бабусі - низький уклін. Міцного здоров'я,земного щастя, хай біди обминають ваші родини.

Н. Сокирко, завідуюча Бере­жанською  бібліотекою, Л. Щегельська, завідуюча Бережанським будинком культури  // Рідний край. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.3.

Пам'яті Чорнобиля

26 квітня 2018 року у Бережанській сільській бібліотеці була проведена книжкова виставка - реквієм пам'яті Чор­нобильської трагедії за творами Івана Драча «Чорнобильська мадонна».
Чорнобиль. Мертва зона... 26 квітня 1986 року мирний атом вибухнув і розніс смертоносну хмару на півсвіту. А тут віка­ми був чарівний поліський край, зачаро­вана Десна і тихоплинна Прип'ять несли свої живі води до могутнього Дніпра.
Біда розчинилася в духмяному повітрі, у воді сільських криниць, у всій красі зелені та в людях... Про Чорнобиль написані ро­мани, повісті, знято кінофільми. І кожен твір - це своєрідна скорботна пісня, кожна сто­рінка твору - сльоза народна. Поема Івана Драча «Чорнобильська мадонна» - заклик до всіх живих, до всіх майбутніх поколінь бе­регти свою планету.

Н. Сокирко, завідуюча Бере­жанської сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2018. – №18 (04 трав.). – С.2.

«Книгомандри» — у Верхньому Рогачику

24 квітня в рамках обласного літера­турного туру «Книгомандри», який орга­нізували працівники Херсонської облас­ної бібліотеки для юнацтва імені Б. Лавреньова, у Верхньому Рогачику побував український письменник, виконавець пісень, лауреат премії «Книга року ВВС» Олексій Чупа. Зустріч відбулася за підтримки депутата Херсонської облас­ної ради Василя Рудика.
Олексій Чупа - філолог за фахом, ма­шиніст на металургійному заводі за об­ставинами та поет за покликанням - не­звичайна постать у сучасній українській літературі. Він опинився певною мірою в потрібному місці у потрібний час, хоча це місце і цей час навряд чи можна назвати легкими. Уродженець і мешканець (до останніх подій на Сході) Макіївки він пише українською. У Верхньому Рогачику пись­менник зустрівся з бібліотечними праці­вниками та старшокласниками місцевих шкіл. І з перших же хвилин полонив зал своїм незвичайним магнетизмом.
Ось що Олексій Чупа розповів про себе та свою творчість:
- Так сталося, що я зростав у родині, де читали багато книг. Років у 13 почав писати вірші, але нікому їх не показував - мені було соромно. З 16-ти роки я почав вивчати українську мову, мені здалось, що вона набагато красивіша для писан­ня, ніж російська. Всерйоз я зайнявся літературною діяльністю десь років у 20. Паралельно у Макіївці працював на за­воді. Виконання фізичної роботи не пе­решкоджало, а навпаки, допомагало пе­реключатись на інтелектуальну працю та продукування ідей до книг. У певний мо­мент література у моєму житті почала займати все більше місця і витісняти все інше.
Все, що я пишу, є дуже різним, я весь час експериментую. «10 слів про Вітчизну» - це історія кохання, «Бомжі Донбасу» - суміш альтернативної історії та чорного ре­алізму, «Казки мого бомбосховища» вийш­ли місцями жорсткими, але основний настрій - медитативний. А книга, яка не­вдовзі, я сподіваюсь, повинна вийти у Ви­давництві Старого Лева - буде щось на кшталт українського «Маленького принца». Присутні із задоволенням слухали роз­повіді Олексія, його пісні під гітару, озна­йомились з останньою книгою автора «Ак­варіум». І, звичайно ж, ставили багато за­питань. Підліткам надзвичайно сподоба­лась розповідь письменника про те, що в юності він захоплювався музикою і навіть грав у рок-групі. На їх про­хання Олексій Чупа читав також свої поетичні твори.
Директор центральної районної бібліотеки Л.П. Ничик подякувала автору і організаторам обласного літературного туру «Книго­мандри» за цікаву і змістов­ну зустріч і запрошувала їх приїздити ще.

Світлана Лащенко. Фото автора. // Рідний край. – 2018. – №17 (27 квіт.). – С.4.

Літературна подорож «Мрій! Читай! Досягай!»

20 квітня у Бере­жанській сільській бібліо­теці був проведений захід, присвячений об­ласній акції: «Мрій! Чи­тай! Досягай!». Захід роз­почали віршами: «Нам без книги ніяк не можна».
Діти ознайомились з виставкою нових надходжень "3найомтесь - я нова книга!", дізнались багато нового і цікавого про сучасних письмен­ників.
Метою акції є підви­щення читацької актив­ності дітей, прищеплення їм любові до книги та чи­тання.
Бібліотекар Н.П. Со­кирко разом з волонте­рами Діаною Пономар та Надією Цебро провели вікторину знавців казок, діти розповідали про улюблених літературних і казкових героїв.
Головне завдання за­ходу - інтерес до читання, охайне ставлення до кни­жок і бажання стати ак­тивним читачем.

Н. Сокирко, завіду­юча Бережанською сільською бібліотекою. // Рідний край. – 2018. – №17 (27 квіт.). – С.4.

Свято Великодня

8 квітня, на Великдень, збиралась за святковим сто­лом вся українська родина. У кожній оселі звучали старі і завжди бентежні слова, які несуть Світло і Добро: Хрис­тос воскрес! Воістину воскрес!
Погляньмо навкруги - скрізь буяє і розквітає приро­да, радіє все сонцю і теплу. Вчимося любити людей, зем­лю, рідний край і боронити його від насильства, зла, смерті. Обдаруємо один одного писанками й крашанка­ми. Адже з давніх часів писанка була символом життя, народження весняного сонця. Це наші звичаї, наша тра­диція, яку ми повинні зберігати і передавати для май­бутніх поколінь.
9 квітня у Бережанській сільській бібліотеці була проведена виховна година до Великодня. Бібліотекар Н.П. Сокирко провела вікторину: «Церковні дзвони, мов весна, Великий день до нас приносять...». Діти зробили писанки, пригадали традиції та звичаї украї­нського народу.

Н. Сокирко, завідуюча Бережанської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №15 (13 квіт.). – С.4.

Свято дитячої книги

27 березня 2018 року в рамках проекту психосо-ціальної підтримки насе­ленням Товариства Черво­ного Хреста спеціалісти Верхньорогачицького районного центру соціаль­них служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з кому­нальним закладом «Верхньорогачицька районна централізована бібліотеч­на система» провели захід під назвою «Свято дитячої книги», присвячений Все­українському тижню дитя­чого читання. У заході взя­ли участь 18 дітей: дітки, які живуть у прийомних сім'ях, діти демобілізова­них військовослужбовців, діти з малозабезпечених родин та кращі читачі бібліотеки.
Розпочали свято віршами, присвяченими книзі. Далі діти ознайоми­лися з виставкою нових надходжень «Я - новинка», переглянули відеоролик «Як створювалась книга».
У другій частині свята дітлахи розгадували цікаві кросворди, ребуси, взяті з дитячої періодики, виготов­ляли казкових героїв з пла­стиліну, під веселу музику створювали гумористичну казку на сучасний лад, яку потім озвучили.
Школярі весело провели час на канікулах. Діти не лише розважалися, а й дізналися багато нового та цікавого і з задоволенням поласували солодощами, які надала Херсонська організація товариства Червоного Хреста в Ук­раїні.

А. Бедюх, бібліоте­кар КЗ «ВЦРБС» // Рідний край. – 2018. – №14 (06 квіт.). – С.4.

Згадали класиків літератури

2 квітня у Бере­жанській сільській бібліо­теці до дня народження, великого казкаря Г. X. Андерсена була проведена вікторина па казках пись-менника. Присутні оз­найомились з біографією та творами великого казкаря, намалювали ма­люнки за казками Г. X. Андерсена.
Не забули ми і про сто­річний ювілей великого українського письменни­ка Олеся Гончара. У бібліотеці організували виставку творів письмен­ника, юні читачі ознайо­мились з його творами та біографією. У творах Оле­ся Гончара основним об­'єктом дослідження є лю­дина. Справжнім скарбом творчості Олеся Гончара є багата, співуча мова. Саме вона є однією з найсуттєвіших ознак творчості письменника. Прозу Гончара не можна ні з чим сплутати, вона неповторна.

Н. Сокирко, завідуюча Бережанською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2018. – №14 (06 квіт.). – С.4.

Заходи в галузі культури

Самійлівською сільською радою проведена така робота:
....- на розвиток бібліотечної діяльності витрачено 6,8 тис. грн.;
- в Самійлівській сільській бібліотеці встановлено два енергосберігаючих вікна на суму 7,7 тис. грн....

Комунальним закладом «Верхньорогачицький районний будинок культури» проведена наступна робота:
... по ЦБС придбано на сільські бібліотеки філії на суму 11,0 тис. грн. електрокаміни та проведено  ремонт у районній бібліотеці по заміні лінолеуму на загальну суму 21,0 тис. грн.

// Рідний край. – 2018. – №12 (23 берез.). – С.6.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка - поета і людини. Адже для кож­ного українця Тарас Шевченко означає так багато, що складається враження, ніби ми про нього все знаємо, і він завжди з нами. Та це лише враження. Він невичерп­ний і нескінченний. Це тому, що він кращий із кращих сла­ветних людей, - у ньому наша історія, наша реальність.
Щороку по всій Україні проходять заходи, присвячені пам'яті Т.Г. Шевченка. 12 березня у нашій бібліотеці для діток відбулася бесіда на тему: «Тарасовими шляхами».
Діти послухали біографію поета, а третьокласниці Ірина Бабич та Ніна Неділько із задоволенням відповідали на всі питання. Денис Ремез продекламував вірш «Тече вода». Та­кож відбулася вікторина, де діти давали відповіді на запи­тання з відомих творів поета. Послухали уривок з твору «Наймичка». Наприкінці усі дітки поласували солодощами. Пам'ять про геніального українського^поета і худож­ника ніколи не вмре у людських серцях. Його твори жи­тимуть вічно. Вони завжди хвилюватимуть струни людсь­кої душі.

І. Ремез, бібліотекар Михайлівської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №11 (16 берез.). – С.3.

Великий Кобзар — голос душі людської

На сьогодні в Україні, та, мабуть, і в цілому світі не знайти людину, котра б не знала ім'я Т.Г. Шевченка - ге­ніального поета і художника, основоположника нової ук­раїнської літератури, митця, чиє ім'я є національною свя­тинею, овіяне особливою любов'ю і славою.
Т.Г. Шевченко - неперевершений майстер слова, в його віршах є вічна магія, загадка таланту, неповторність слова, любов до рідного народу. Тому так високо шану­ють дорослі і малі пам'ять Великого Кобзаря, тому так люблять його полум'яне і ласкаве слово.
Читаючи Т.Г. Шевченка, ми переживаємо разом з ним його духовні пошуки, що єднають наші душі із Шевчен­ківським духом слова, ідучи разом шляхами шукачів істи­ни та правди. Т.Г. Шевченко - славний син українського народу, геній, порок, залишається для нас яскравим при­кладом незалежності, як явище вічне, невичерпне і не­скінченне.
У визначну і незабутню дату Великого Кобзаря наші дітки зібралися у бібліотеці, щоб перегорнути ще одну сторінку із життя великого поета. Вони із задоволенням декламували вірші великого генія, відповіли на завдан­ня вікторини та погралися в різні ігри.

В. Назаренко, бібліотекар Нижньорогачицької сільської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2018. – №11 (16 берез.). – С.3.

Щовесни, коли тануть сніги, ми вшановуєм пам'ять Шевченка

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам'ятає і шанує людство. До них належить і ім'я Т. Г. Шев­ченка «Історія мого життя, - писав поет,- становить час­тину історії моєї Батьківщини». 9 березня у Бережанській сільській бібліотеці до Шевченківських днів була прове­дена книжкова виставка, вікторина та малюнки за твор­чістю Т. Г. Шевченка. Допомагали волонтери Діана По-номар та Надія Цебро. 13 учасників нагороджені почес­ними грамотами.
Народ, який має такого поета, які Г. Шевченко, і вічну книгу, як «Кобзар» - безсмертний.

Н. Сокирко, завідуюча Бережанською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2018. – №11 (16 берез.). – С.3.

Життєва дорога Тараса Шевченка

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар при­ходить до нас і щороку новим, неповторним. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса онов­лює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
З метою розвитку творчих здібностей кращих читачів сільської бібліотеки та поглиблення знань учнів бібліоте­кар І.В. Барановська спільно з працівниками СБК та пе­дагогічним колективом організували і провели у Зеленівській школі конкурс читців, присвячений Т.Г. Шев­ченку. У конкурсі взяли участь 20 учнів. А оцінювало вис­тупи компетентне журі, сільський голова М.К. Кожем'якін, директор школи Н.Г. Ткаченко та вчитель К.О. Железняк. Конкурсанти змагалися у двох вікових категоріях: перша категорія - від б до 7 років (1 кл.), дру­га вікова категорія - від 8 до 10 років (2-4 кл.).
Переможці конкурсу у першій віковій категорії: Роман Василев (1 місце), Аня Чередніченко (2 місце), Юля Щегольська (3 місце), удругій віковій категорії: Максим Рудик (1 місце), Оля Чорна (2 місце), 3 місце розділили Надія Сестриватовська та Владислав Маслов. Переможці нагороджені грамотами та солодощами. Усі учасники отрима­ли подяки за участь у конкурсі та солодощі.

І. Барановська, бібліотекар Зеленівської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №11 (16 берез.). – С.3.

Поетичний камертон Ліни Костенко

27 лютого відбувся І етап IV обласного фести­валю виконавської май­стерності «Поетичний ка­мертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». У районному конкурсі взяли участь учні Первомаївської, Чистопільської, Самійлівської, Михайлівської та Верхньорогачицької №2 загальноосвітніх шкіл, Верхньорогачицької опор­ної школи.
Конкурсанти змагалися у трьох номінаціях: читці, автори віршів, художники.
Члени журі опинилися у скрутному становищі, адже всі учасники мали високий рівень майстерності, влас­ну творчу неповторність та багато з них показали са­мобутні художні рішення у виконанні творів. Та все ж перші місця розділили: Со­фія Борщаговська (катего­рія «Читці»), Діана Губарєва (категорія «Автори віршів»), Юлія Мамілова (категорія «Художники»). Другі місця вибороли: Оле­на Рудика (категорія «Читці», Марина Бойко (ка­тегорія «Автори віршів»), Сніжана Бєлік (категорія «Художники»). Третє місце у категорії «Читці» зайняла Олександра Сидорова.
Переможців конкурсу чекає обласний фестиваль, який відбудеться 20 берез­ня у Херсоні.

А. Сурган, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «ВРЦБС»  // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.2.

Літературна естафета «Гончар крокує Херсонщиною»

У квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, гро­мадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара. З нагоди цієї дати Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. Гончара започаткувала спеціальну акцію - велику літературну ес­тафету «Гончар крокує Херсонщиною».
27 лютого в актовому залі Верхньоро­гачицької опорної школи працівники ра­йонної бібліотеки провели з учнями 9-х класів літературну зустріч «Життєві і творчі стежки Олеся Гончара». Бібліотекарі розповіли учням про життя та творчість письменника, його зв'язок з Таврійським краєм, були зачитані уривки з його творів.
Учні сьомого та восьмого класів Альбіна Чумак, Дарина Яворницька та Наталія Скрипниченко прочитали вірші, присвя­чені О. Гончару. Школярі з цікавістю пере­глянули відеоматеріали про дитинство письменника, його громадську діяльність на чолі Спілки письменників України, де­путатську діяльність, зустрічі з виборцями. Особливу увагу організатори зустрічі приділили ставленню О. Гончара до своєї батьківщини - України. У своїх спогадах він закликав: «Усі, кому дорога Україна, єднаймось, не піддавай­мось на провокації, не йдімо на чвари, на розбрат! Май­бутнє - не безнадійне». І тому його нащадки будуть його пам"ятати: ... Буде він Собором височіти На далекі і близькі світи, І нова Вкраїна свіжі квіти Не забуде сину принести...

Л. Ничик, директор КЗ «ВРЦБС»  // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.2.

Новини сільської бібліотеки

14 лютого у Бережанській сільській бібліотеці відбу­лось свято до дня закоханих. Завідуюча бібліотекою провела вікторину, діти ознайомилися, як відбувається свято в інших країнах, пригадали вислови про кохання.
За участь у святі діти отримали солодощі.
З 15 по 20 лютого у бібліотеці проходив тиждень па­тріотичного виховання та була ррганізована виставка книг до дня вшанування учасників бойових дій на тери­торії інших держав та Героїв Небесної сотні.
Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.
23 лютого у сільській бібліотеці була відкрита худож­ня виставка творів Лесі Українки. Бібліотекар ознайо­мила дітлахів з біографією та творами письменниці. До­помагали волонтери Надія Цебро, Віра Цебро, Маша Сокирко, Діана Пономар. До творів Лесі Українки діти намалювали малюнки.
Наприкінці 50-х років на українському небосхилі зійшла нова зоря - Ліна Костенко. 26 лютого у Бере­жанській бібліотеці відбувався поетичний камертон по­етеси. Присутні ознайомились з творчим шляхом пись­менниці. Найкраще розповіли вірші Ліля Сокирко «Усе моє, все зветься Україна», Віра Цебро прочитала ури­вок з «Марусі Чурай».

Н. Сокирко, завідуюча Бережанською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.4.

Плекаймо в серці кожне гроно, прозоре диво калинове

Велична щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста,як гірська вода,
То України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.
Кожен народ пишається тим, що має власну мову, бо мова - це найкоштовніше надбання народу. Мова є уні­кальною живою спадщиною, яку необхідно оберігати, пе­редаючи від покоління до покоління. Наш народ ство­рював мову віками, бо без мови немає народу. Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова - це віконце, через яке людина бачить світ». Ук­раїнський народ має давню історію, він витворив оригі­нальну й неповторну культуру, відому всьому світові. А найголовнішою його ознакою, що дає йому право нази­ватися нацією, є мова - його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, пе­реданий українцям сотнями й сотнями попередніх по­колінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у приказці.
Багата мова - багатий духовний світ, розвинуте по­чуття краси слова, велика моральна культура.
Наша мова нам рідна як мама і тато, як та земля, на якій ми зростаємо. Бо це мова, яку ми чуємо змалку, якою ми промовили перші слова. Так само, як у кожного з нас є одна мама, так і мова рідна лиш одна.
Наша рідна українська мова - це основа нашої без­межно багатої культури, це наш дух, наша душа, наша пісня, якій світ дав найвищу оцінку.
Ми, українці, пишаємося співучою, милозвучною, дзвінкоголосою неповторною мовою, яка жива, багата і красива, як світанок весняний чарівна, як казка заворо­жує рідні серця, зачаровує своєю поетичністю.
На такій чудовій та патріотичній ноті дуже хотілося б відзначити, що наші маленькі українці теж патріоти своєї рідної мови. Тому і в нашій Нижньррогачицькій сільській бібліотеці зібралися маленькі патріоти, щоб згадати все, що знаємо про нашу рідну мову. Діти позмагалися на краще виконання віршів про мову, брали участь у вікто­ринах, загадках, різноманітних конкурсах та здійснили подорож її казковими, загадковими поетичними стеж­ками.
Мова - найкращий цвіт, що цвіте, ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається і процвітає разом із нами.
Ніжна, милозвучна й барвінкова,
Дзвінкоголоса рідна мова,
Немов матусю бережіть,
Плекайте й віддано любіть!

В. Назаренко, бібліотекар Нижньорогачицької сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.4.

Молитва до мови на алтарі часу

Українська мова. Вона нам як мама й тато, як земля, на якій зростаємо. Без мови немає народу. Мова - ду­ховний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справж­ню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створи­ти у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінні­ший скарб - Мова.
21 лютого відзначався Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у Михайлівській сільській бібліотеці відбулася бесіда на тему: «Молитва до мови на алтарі часу». Діти послухали, як і коли було прийнято відзначати в Україні Міжнародний день рідної мови. Чи­тали вірші та уривки з відомих творів про рідну мову. Мета цієї бесіди полягала в тому, щоб розширити знан­ня дітей про Україну, виховати в них любов до рідної мови.
Кожна людина має завжди пам'ятати, хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.
Слово - найтонше доторкання до серця. Словом мож­на вбити й оживити, поранити й вилікувати, викликати посмішку й сльози.
Мова - це показник нашої культури. Тож плекаймо спільно наше рідне слово, учімося говорити так, щоб воно перетворювалося у справжню перлину.
Ти, рідна мово, чиста, як роса,
Цілюща й невичерпна, мов криниця.
Святиня наша, гордість і краса.
Ти - розуму народного скарбниця.

Ірина Ремез, завідуюча Михайлівською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.4.

Чарівний світ казок

У цей швидкий та інтен­сивний час, коли інфор­маційні технології, комп'ю­теризація, Інтернет набува­ють все більшої популяр­ності, працівники бібліотек все більше заохочують дітей до читання книг, тому що ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.
З цією метою у Зеленівськїй сільській бібліо­теці відбулася зустріч з юними читачами, на яку запросили учнів першого класу А. Барановського, А. Чередніченко, А. Василева, С. Сестриватовську, П. Маслову, Н. Бровка, Б. Йову, П, Момота, С. Маслова, А. Ещезова, Ю. Щегольську.
Бібліотекар ознайомила дітей з правилами поведін­ки у бібліотеці та бережно­го ставлення до книг. А ще Інна Вікторівна розказала учням про добрі, мудрі, чарівні казки, які діти по­винні слухати і читати із за­доволенням: «Казки бува­ють довгі, короткі, веселі, чарівні. Деякі написані авто­ром або складені народом, проте у казок є одна спільна риса - мудрість. Ми з вами знаємо багато чудових ук­раїнських народних казок, дійшли вони до нас завдяки талановитим оповідачам, яких так багато було колись дізнатися, чи добре ми пам'ятаємо її».
Діти із задоволенням відгадували загадки. Для них була підготовлена каз­кова вікторина «Мандруємо по казках», конкурс «Теле­грама від казкового героя». Діти із захопленням брали участь у конкурсній грі «Швидкий потяг». За пра­вильні відповіді вони отри­мали солодощі.
Захід розвив у дітей інтерес до читання, бажан­ня слухати, охайне став­лення до книги і надав перші поради, як користу­ватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше -викликав бажання стати активними читачами.
Зустріч завершилася пе­реглядом казок «Лисиця та журавель», «Івасик-Телесик», «Вовк і семеро козенят».

І. Барановська, бібліотекар Зеленівської сільської бібліотеки. Фото Г. Турків  // Рідний край. – 2018. – №9 (02 берез.). – С.4.

Герої не вмирають

20 лютого у Чистопільській сільській бібліотеці було організовано виставку, присвячену пам'яті героїв Небесної Сотні під назвою «Герої не вмирають». На виставці представлені списки прізвищ героїв з фото. На фото зобра­жені люди різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час XXI сто­ліття. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мали свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ще дов-го-довго з покоління в покоління будуть пе­редавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя у 2013-2014 роках. Хай пам'ять усіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення влас­ної держави на власній землі. Вони повинні жити у нашій пам'яті!

// Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.2.

Відлуння афганських гір

Афганська війна. Бруд­на, неоголошена. Але хіба війни бувають чистими? Усі вони несуть смерть, одяга­ють у жалобу тисячі сер­дець. У війни холодні очі. У війни свій рахунок.
У селі Чистопілля про­живають наші земляки Ми­кола Анатолійович Матю­шенко та Олег Петрович Самчук, воїни-афганці, які виконували свій інтернаціональний обов'язок на тери­торії іншої держави. Ми, працівники культури, щорі­чно вітаємо їх зі святом. От і цього року привітали гарни­ми словами та подарунками від імені сільського голови С.Г Шуть та від себе особи­сто. Вшанували пам'ять тих, хто поліг у афганських уще­линах, та поклонились тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами та медалями - вони свято вірили, що вико­нують інтернаціональний обов'язок. Ми пишаємося вами, горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки. Здоров'я вам, сімейного благополуччя, І пам ятайте, що час -найкращий лікар для душі та тілесних ран.

Т. Горнова, бібліоте­кар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.2.

Пам'ять потрібна полеглим, увага потрібна живим

Кожна нація і кожна держава має істо­ричні дати, які навіки закарбувалися в пам'яті народу. Знаковою точкою для нас стала 74-а річниця визволення Верхньорогачицького району від фашистських загарбників. Понад 40 місяців - із червня 1941 по жовтень 1944 року палала війна на українській землі. Понад 10 мільйонів українців поклали на вівтар перемоги найдорожче, що має людина - життя. Плин років не стирає глибокого сліду в серцях і вічний біль у народній пам'яті. Вона втілюється не тільки в образі чи граніті, вона живе в душах людей, у спо­гадах про ті далекі, але до болю гіркі роки. Уже виростає четверте покоління людей повоєнного часу, а пам'ять про ге­роїв живе в серцях вдячних нащадків, їх подвиг безсмертний.
Географічне наш Верхній Рогачик дійсно знаходився у центрі фронту. У боях з 31 січня по 8 лютого 1944 року війська 4-го Українського фронту у взаємодії з військами 3-го Українського фронту зламали всю систему оборони ворога і 6 лютого 1944 року визволили Верхній Рогачик, а до 8 лютого - всі на­селені пункти району.
На території району у двадцяти братських могилах захоронено 2942 сол­дат і офіцерів. І в цей день ми вклоняємо­ся та вшановуємо безсмертний подвиг тих, хто ціною свого життя захистив наш край від тяжкого ярма фашизму.
Дорогою ціною дісталася перемога. Пройдуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але ми впевнені, що залишиться пам'ять про них, про їх подвиги.
8 лютого ми вшанували пам'ять загиб­лих покладанням вінків до пам'ятника за­гиблим у нашому селі та до обеліску парти­занської слави, вшанували хвилиною мов­чання. Від нас усіх залежить, щоб це зали­шилося в пам'яті наступних поколінь, бо без пам'яті немає майбутнього.
Пам'ять потрібна полеглим, увага по­трібна живим!

Н. Петренко, бібліотекар Ушкальської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.2.

Ціна чужої війни

Війна в Афганістані за офіційними даними трива­ла до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів.
Відповідно до угод ви­ведення радянських військ з території Афганістану по­чалося 15 травня 1988 року. 15 лютого 1989 року з Аф­ганістану повністю виве­дені радянські війська.
Через горнило радянсько-афганської війни прой­шло більше 160 000 ук­раїнців. З них 2 378 загину­ли, в тому числі 60 вважа­ються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отрима­ли більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися до­дому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «аф­ганської» війни звання Ге­рой Радянського Союзу; 11 - українці.
Тож кожного року 15 лютого ми вшановуємо пам'ять тих, хто поліг в аф­ганських ущелинах та по­клоняємось тим, хто прий­шов з війни живим, хоч і з пораненою душею. Молоді люди вірили, що несуть виз­волення поневоленим, що йдуть не вбивати, а захища­ти нове життя.
В Ушкальській ЗОШ для учнів 8-11 класів був прове­дений виховний захід «Ціна чужої війни», який підготу­вали шкільний бібліотекар Н.М. Журба, сільський бібліотекар Н.В. Петренко та вчитель історії Л.В. Лав­рова. Діти переглянули фільм «Афган 1979-1989» та презентацію про одно­сельців, які безпопосередньо були учасниками військового конфлікту у Республіці Афганістан: Едуарда Анатолійовича Іванченка, Сергія Олександро­вича Пічуріна, Миколу Васильовича Ілька. 
15 лютого в Україні також відзначається День вшанування учасників бо­йових дій на території інших держав. Тож учням під час заходу презентува­ли фотографії земляків - воїнів-інтернаціоналістів: Павла Івановича Фурси (Корея, Куба, Єгипет); Ан­дрія Федоровича Венгеренка (Ангола, 1988 рік); Олександра Миколайовича Журби (Югославія, 1996 рік); Петра Юрійовича Шорбвна (Ірак, 2004 рік).
Діти не лишилися бай­дужими до побаченого та почутого. Хвилиною мов­чання присутні вшанували пам'ять загиблих, які відда­ли своє життя в тій жорстокій війні. Хвилюючим був виступ учениці 10 кла­су Аліни Печеної, у якому вона презентувала ав­торський вірш «Ти був ге­роєм доблесті і честі...».
У нашій школі націо­нально-патріотичне вихо­вання завжди на високому рівні. Заслуга в цьому всьо­го педагогічного колективу, який не одне покоління дітей виховує справжніх патріотів, вірних своїй Батьківщині синів і дочок. Цьому приклад наші земляки-військовослужбовці.
Схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увій­шовши в безсмертя. Наш святий обов'язок - не забу­ти про загиблих та піклуватися про живих ветера'н'іа, які живуть серед нас. .

Н. Журба, бібліоте­кар Ушкальської ЗОШ, Н.Петренко, сільський бібліотекар // Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.2.

Небесна сотня: герої не вмирають

Четвертій роковині роз­стрілу патріотів України на Майдані був присвячений патріотичний урок, який відбувся 20 лютого у Верхньорогачицькій опорній школі. Організували захід працівники шкільної бібліо­теки, районної бібліотеки для дітей та районної музичної школи.
Ведучі, учні 7-9 класів, у поетичній формі розповіли про події, які відбувались у Києві, на Майдані, на вули­цях Грушевського та Інсти­тутській у 2014 році. Згада­ли тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня. їх назвали Небес­ною сотнею. Пісні, присвя­чені героям революції Гідності, виконали учень 8-б класу Микола Приходько та учасники дитячого теат­ру місцевого факту «МІКС». У виконанні викладача ди­тячої музичної школи В.В. Давиденко та учня 8-6 кла­су Дениса Іващенка про­звучала пісня «Біля тополі».
Хвилиною мовчання присутні пом'янули героїв майдану, які загинули за світле майбутнє України. По закінченню учні органі­зували флешмоб «Ми - діти України», закликаючи усіх: «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каме­нем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повто­рити великий гріх!».

Ю. Бойко, методист КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.3.

Свято Стрітення у "Масляну"

Стрітення належить до числа давніх свят. Його описують ще у церковних творах ІІІ-V століть. За народними віруваннями, цього дня -15 лютого - зима зустрічається - з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше - перемогла Весна, якщо холодні­ше - Зима. У цей день у церквах святять воду, якій приписують магічну силу. Це - цілюща вода, нею натирають хворі місця, кроплять і поять худобу. Коли батько проводжав сина на війну, то він кро­пив його стрітенською водою, примовляючи «Боже тебе збережи!».
15 лютого у Чистопільський дитячий садок «Малятко» завітала в гості з розважальною про­грамою бібліотекар сільської бібліотеки-філії Т. І. Горнова. Розповіла дітям про свято стрітення. Що воно означає? Як його святкують? Чому воно так називається? Прочитала діткам казочку.
Свято пройшло весело. Цікаві естафети, кон­курси, пісні та таночки дуже сподобалися дітям. Вони завзято брали участь у іграх і за це отрима­ли солодощі та фрукти. Я вдячна працівниках ди­тячого садочка за допомогу у проведенні свята.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №8 (23 лют.). – С.4.

Пам'ять про героїв — у наших серцях

8 лютого у селищному будинку №2 бібліотекар А.В. Дорошенко та завіду­вач СБК С.І. Коляда прове­ли годину спілкування з на­годи визволення Верхнього Рогачика та району від фашистських загарбників, на яку були запрошені школярі. Діти розповідали вірші, згадали про подвиги воїнів-визволителів. Гість заходу Микола Петрович Вертегел, який у воєнні роки був дитиною, розповів про тяжке життя верхньорогачан у ті далекі роки.
А.В. Дорошенко розпо­віла про подвиг комбрига П.Ю. Корбута, а також про героїзм, мужність та відва­гу воїнів, які відвойовували кожен клаптик рідної землі. Наше завдання - пам'я­тати героїв, які полягли в боях за свою землю, засвою Батьківщину, і розповідати нашим нащадкам про їх подвиги. Хай не згасає пам'ять у наших серцях.

А. Дорошенко, бібліотекар селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2018. – №7 (16 лют.). – С.2.

В єдності - наша сила

Щороку у січні украї­нський народ святкує День Соборності та День пам'яті Героїв Крут.
До Дня Соборності бібліотекар селищної бібліотеки №2 А.В. Доро­шенко прочитала лекцію для учнів 9 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2. Допомогли мені в цьому во­лонтери бібліотеки Аміна Яковина, Валерія Голік та Віка Максименко, за що я їм щиро вдячна.
29 січня у селищній бібліотеці №2 для школярів був проведений істо­ричний екскурс, під час яко­го я розповіла дітям про подвиг, який здійснили сто років тому студенти і гімна­зисти у битві під Кругами, захищаючи незалежність Української республіки.
Після звільнення Києва тіла юнаків, замордованих у Крутах, поховали з військовими почестями на Аскольдовій могилі.
Завдяки подвигу моло­дих патріотів УНР відбула­ся і стала цілою епохою в історії нашої держави.
Вшануймо пам'ять по­леглих за незалежність Батьківщини.

А. Дорошенко, бібліотекар селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2018. – №5 (02 лют.). – С.2.

День Соборності України

22 січня у Чистопіллі відзначали свято до Дня Соборності України. Цим святом відзначаємо щоро­ку День проголошення Акту Возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Офіційно в Ук­раїні День Соборності відзначається з 1999 року. Сільський голова С.Г. Шуть привітав всіх зі святом, побажав здоров'я, миру. Потім бібліотекар сільської бібліотеки розповіла про історію свята, що у тяжкій і тривалій боротьбі за націо­нальне визволення, утверд­ження власної державності наш народ не раз пережи­вав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - бороть­ба українського народу за соборність своїх земель. Ніби звертаючись до нас, один із творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський гово­рив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять ук­раїнські діти грядущих по­колінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як бит­ва під Полтавою або зруй­нування Січі». Його слова стали справді пророчими. Провели також віктори­ну. Усі присутні активно і завзято відповідали на за­питання. Після новорічних свят це перше свято дер­жавного історичного зна­чення.
Хочу побажати всім ук­раїнцям міцного здоров'я, благополуччя у ваших сім'ях, миру.

Т. Горнова, бібліоте­кар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №5 (02 лют.). – С.2.

Присвячується Героям

Щороку 29 січня український народ вшановує героїв Крут. У цьому році відзначили столітній ювілей. У рай­онній бібліотеці для дітей була організована книжкова виставка «Героїка Крут і мужність кібрргів», біля якої у ці дні бібліотекарі проводять інформаційні години, розпо­відаючи учням про славних синів України, які віддали своє юне життя за її незалежність. Поруч з вояками Цен­тральної Ради, переважно юнаками Київської військо­вої школи ім. Богдана Хмельницького, стають 300 доб-зовольців січового куреня - студенти, гімназисти, се-зед яких є ще просто діти по 14-15 років, 300 юнаків, не обізнаних зі зброєю, ані з військовим мистецтвом, йдуть на захист своєї держави.
30 січня у районній бібліотеці для дітей відбувся па­тріотичний урок, присвячений героям Круг та захисни­кам нашої Батьківщини сьогодення, які воюють на східно­му фронті. Щасливі ті, що перші гордо підняли своє чоло, що перші пізнали в собі образ і подобіє Боже. І на осяй­них просторах нашої землі побачимо ми своїх синів, із ясними невинними обличчями. В ореолі нев'янучої сла­ви. Вони не загинули - вони пішли у безсмертя. Слава Україні! Героям Слава!

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБС» // Рідний край. – 2018. – №5 (02 лют.). – С.2.

Герої Крут - навіки молоді

«Коли стають до зброї діти, народ цей - не пере­могти!». Ці рядки украї­нський поет Микола Луків присвятив подвигу украї­нської молоді - студентам і гімназистам, які 29 січня 1918 року прийняли не­рівний бій з більшовиць­кою навалою біля станції Крути та поклали на вівтар свободи найдо­рожче - власні життя.
У цьому році виповни­лося 100 років бою під Крутами. Напередодні цієї значної історичної події бібліотекарі Самійлівської та Павлівської бібліотеки-філії І.Г. Крошнякова та І.С. Мерзіна провели у Самійлівській загальноосвітній школі історичний урок, присвя­чений вшануванню пам'­яті загиблих під Крутами героїв. Старшокласники поринули в героїчну ат­мосферу тих днів, надих­нулися хоробрістю моло­дих людей, їхніх ровес­ників, які полягли у бо­ротьбі за вільну Україну. Цей бій - символ нескоре­ного духу нашої нації, мужності та безмірної лю­бові до власної Батьків­щини. Наприкінці уроку присутні запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання пам'ять полег­лих героїв Крут.

І. Крошнякова, бібліотекар Самійлівської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2018. – №5 (02 лют.). – С.2.

Україно моя, у нас усіх ти одна

Хай знає весь світ про казкову країну, Де синє небо та жовті поля. Хай квітне щаслива моя Україна, Найкраща, безцінна любима земля. Під таким гаслом і настроєм у нашому невелич­кому, але гарному селі живуть не тільки дорослі, а й ма­ленькі патріоти своєї прекрасної країни, які прийшли до Нижньорогачицької сільської бібліотеки, щоб згадати та нагадати всім про своє коріння та історію нашої країни. З дітьми була проведена бесіда до дня Соборності Ук­раїни про цю визначну та історичну дату, також провели пізнавально-розважальні конкурси, вікторини, різні роз­ваги, ігри, загадки. Діти охоче розповідали вірші про Україну та брали активну участь у розминках і тестах, за що і були нагородженні заохочувальними призами.
Україна - золота чарівна сторона. Скільки ніжних по­етичних слів написано, щоб висловити свою гарячу лю­бов до свого краю, де народилися і де живемо. У глиби­ну століть сягає історія нашого народу. Україна має ба­гате і славне минуле. Слово Соборність включає в себе єдність і згуртованість, тому це слово було вписане в історію українського народу.
Акт злуки - омріяна зоря державності, саме тому сьогодні скрізь звучать щирі, сердечні вітання із Днем Соборності України, знаменної події в історії нашої дер­жавності. Віковічне прагнення українців до власної дер­жавності, єдності всіх українських земель, відчуття ве­ликої і єдиної родини. Кожне село, кожна людина від Криму і Донбасу до Карпат - це частина нашої держави, а держава у нас єдина і в єдності наша сила. Здійсни­лись віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
Живи,Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі.
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

В. Назаренко, бібліотекар Нижньорогачиць­кої сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2018. – №5 (02 лют.). – С.4.

Організували відпочинок і для дітей, і для дорослих

Насиченим видався кінець рудня 2017 року та початок січня 2018 року для праців­ників Верхньорогачицької сесе­лищної бібліотеки №1 та СБК №1. Адже потрібно було привітати своїх односельців і з Днем Святого Миколая, і з но­ворічно-різдвяними святами, організувати для односельців вечори відпочинку та розва­жальні програми. У підго­товці та прове­денні ново­річно-різдвя­ного свята для дітей мені охо­че допомагали помічники-волонтери Аня Чубар, Аліна Мельник (вони були ведучими свята), Юля Хорошун, Настя Надточа та Ілона Корнієнко, які розважали дітей у костюмах казкових персонажів.
Для малят було проведено багато ігор, разом з Дідом Мо­розом вони водили хороводи круг ялинки, отримували со­лодкі подарунки. Усі залиши­лись задоволені.
Для дорослих жителів мікрорайону у новорічну ніч також був організований змістовний відпочинок з танцями та розвагами. Свято усім сподобалось і навіть домовились, що час від час будемо проводити танцю­вальні вечори. А під час Різдвяних свят та Старогс Нового Року дорослі учасни­ки художньої самодіяльності зібралися, щоб привітаті односельців зі святами та засіяти їм на щастя і добро Односельці щиро дякувалі їм за привітання та гарні по бажання.
Добра і щастя всім у ново му році!

В. Мульська, бібліотекар селищної бібліотеки №1 // Рідний край. – 2018. – №3 (19 січ.). – С.4.

Бібліотечний калейдоскоп «Скандинавські письменники-казкарі»

16 січня у 4-а класі Верхньорогачицької ЗОШ №1 відбувся незвичайний урок. Пра­цівники районної бібліотеки для дітей оз­найомили учнів з життям та творчістю ве­ликих казкарів Скандинавії.
У формі подорожі юні читачі познайоми­лися з країнами скандинавського півостро­ву, їх традиціями та звичаями. Це най­старіші, розташовані на півночі Європи ко­ролівства. Так і хочеться назвати їх казко­вими: затишні міста з чепурненькими буди­ночками, вкриті червоною черепицею, ве­личні середньовічні замки і фортеці, чудові північні краєвиди. Тут народились і твори­ли відомі скандинавські письменники Г.Х. Андерсен, С. Топеліус, А. Лінгренд, Т. Янсон. Ознайомлення з їх творчістю проходи­ло з допомогою мультимедійного обладнання: урив­ки з мультиплікаційних фільмів, розповіді про місця, де жили і творили письменники, вшанування їх літе­ратурного спадку сьогодні.
Урок проходив у тісному спілкуванні з учнями, які, відповідаючи на запитання вікторини, пригадали всесвітньо відомі казки та оповідання скандинавських письменників та ознайомились з життєвими прави­лами Карлсона, який живе на даху, та Пеппі Довга панчоха. У кінці уроку бібліотекарі запросили всіх ба­жаючих до бібліотеки.

А. Бедюх, бібліотекар КЗ «ВЦРБС»  // Рідний край. – 2018. – №3 (19 січ.). – С.8.

Святкували, веселились

Одним з найочікуваніших для нас є зимові свя­та. Весело відбувалось святкування новорічної каз­ки у Бережанському будинку культури. 2 січня на свято до ялинки завітали казкові герої. Бібліотекар Н.П. Сокирко разом з присутніми гостями провели вікторину про зиму, під час якої дружно давали правильні відповіді.
А напередодні Різдва, 5 січня, у Бережанській сільській бібліотеці відбулась пізнавально-розва­жальна програма, в якій дітлахи поринули і прига­дали різдвяні традиції та обряди нашого народу. Присутні на святі отримали подарунки. Всім було цікаво та весело.

Н. Сокирко, бібліотекар Бережанської сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2018. – №3 (19 січ.). – С.8.

Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато

Напередодні свята Різдва Христового у районній бібліотеці для дітей відбулися Різдвяні зустрічі з акти­вом бібліотеки під назвою «Хай Різдво у вашу хату при­несе добра багато». Діти з цікавістю переглянули на мультимедійному обладнанні історію народження Ісуса Христа та поринули у різдвяні традиції нашого народу.
Не менш цікавою виявилася вікторина «Різдвяна кру­говерть», у ході якої працівники бібліотеки запропону­вали дітям відгадати загадки на різдвяну тематику. Ігро­ва частина заходу відбулася у вигляді цікавої розважаль­ної програми. Використовуючи ігрові засоби, юні читачі цікаво провели час, пізнали багато нового про святку­вання Різдва у інших країнах.
Спілкування читачів продовжувалося за чашечкою гарячого чаю з цукерками. Кожен, хто приготував ціка­ву щедрівку, колядку або різдвяну оповідку, отримав со­лодкий подарунок від організаторів свята.
Закінчилося свято веселими іграми, жартами та різдвяною піснею.

А. Бедюх, бібліотекар КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2018. – №2 (12 січ.). – С.2.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930