Бібліотеки Верхньорогачицького району

за 2013 рік

Свято Миколая

Майже цілий рік усі дорослі і малята з нетерпінням очікують зимових свят. Особливо чекають діти 19 грудня, бо свято Миколая пов'язано з подарунками. От і ми, працівники культури села Чистопілля, не залишилися осторонь цього прекрасного свята. В один день 19 грудня ми провели два свята. Одне - в Чистопільському дитячому садку "Малятко", а інше - в Чистопільській ЗОШ для учнів початкових класів. Почну з найменших наших глядачів. Зранку ми завітали до дитсадка зі святом "Ой хто, хто Миколая любить". Діти з цікавістю чекали нас. Я трішки зозповіла дітям про Миколая, як він за добрі вчинки на землі став Святим. Також на святі з'явились добрий Ангел та зле чортеня Антипко. Ці ролі чудово зіграли учениця 4 класу Світлана Хруленко та учениця З класу Валентина Журавель. За участю Ангела та чортеняти дітки брали участь у конкурсах, розповідали вірші про Миколая та зиму. А потім розгадували загадки, завдання з казок. Антипко жартівливо говорив, що не вірить в те, що діти вміють відгадувати, що вони заздалегідь знають відповіді. Ангел надав право Антипку самому загадувати завдання. Діти знову дали правильні відповіді. Потім дружно разом з чортеням і Ангелом грали в ігри із сніжками й сніжинками. Найактивнішими були Альбіна Зубач, Юлія Панченко, Ксенія Колокот, Таня Клецько, Таня Нюнькіна, Денис Архіпов. Всі були задоволені.
Від Святого Миколая дітлахи отримали солодкі подарунки. Жоден малюк не залишився без подарунка, навіть ті дітки, які хворіли і не були присутні на святі. У другій половині дня ми провели Свято Миколая з учнями 1-4 класів. Дікаво та змістовно пройшло свято. Організована була виставка книг, в яких є вірші та розповіді про святого Миколая. Я розповіла дітям, що в народних віруваннях Святий Миколай - помічник і заступник хлібороба. Зимового Миколая відзначають урочисто, запрошують гостей. Святого Миколая люди люблять, бо він - захисник усіх бідних і знедолених. Народ склав багато легенд і переказів.
У шкільному святі було задіяно багато казкових героїв: Ангели, Зірочки, Чортика, Ябеда. Дуже цікаво і весело артисти грали свої ролі. Завідувач сільським клубом Ірина Юріївна заспівала для дітей пісні про Миколая. Діти брали активну участь у вікторинах, відгадували загадки, розповідали вірші, співали пісні, грали в ігри. І за все вони отримали призи та солодощі. А за те, що жоден учень та вихованець дитячого садка не залишився без солодкого подарунка, я завдячую спонсорам. Доземний уклін всім, хто відгукнувся на моє прохання. Велике спасибі приватним підприємцям В.М. Діденку, І. Хруленку, Т.О. Дробот, В.В. Ткачу, одноосібникам К.М. Копійко, Л.В. Овчаровій, А.М. Дерех, М.І. Зубач, В.М. Калюжному, І.М. Савченку, В.О. Красницькому, В.Л. Дундичу, голові ПП АПФ "Чистопілля" В.І. Поспєловій, голові ф/г "Лілія" С.В. Писаренку та найщиріші слова вдячності виношу голові ф/г "Федорово" С.Ф. Тарасову. Ще мені дуже хочеться винести слова подяки прибиральниці с. Чистопілля Т.П. Нюнькіній за всебічну допомогу у проведенні всіх заходів та свят. Вона бере активну участь у виготовлені атрибутів, костюмів. Велике спасибі.
Вітаю всіх з новорічними святами. Бажаю міцного здоров'я, щастя, благополуччя, успіхів,  і хай не минає вас ласка Господня і людська доброта. Бажаю, щоб на вашому шляху зустрічалися тільки добрі люди, такі, яким був Святий Миколай.

Т. Горнова, завідувач Чистопільської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №52 (27 груд.). С.4.

Ми пам'ятаємо трагедію українського народу

Верхньорогачицька селищна бібліотека №1 стала місцем проведення масових тематичних заходів для учнів Верхньорогачицької ЗОШ №2. Не залишилась поза увагою завідуючої бібліотеки В.О. Мульської і трагічна подія в історії України - голодомор 1932-1933 років. До цієї дати вона підготувала тематичну виставку, а потім разом з вчителькою І.І. Дубиною провели в бібліотеці для учнів 1-4 класів годину-реквієм пам'яті жертв голодомору. В.О. Мульська розповіла учням про трагічні події тих голодних років. Затамувавши подих, діти дізнавались правду про неймовірні страждання людей. Учні запалили свічки пам'яті і вшанували хвилиною мовчання пам'ять про всіх, чиє життя обірвала голодна смерть. У юних душах утвердилось прагнення добре вчитись, бути активними у громадських справах, щоб ніколи не прийшла до нас біда.

Наш кор. // Рідний край. – 2013. – №48 (29 листоп.). – С.2.

Напередодні відзначення Дня пам'яті жертв Голодомору для учнів Ушкальської загальноосвітньої школи директор будинку культури Л.В. Гайдукова та завідувач сільською бібліотекою Н.В. Петренко провели годину-реквієм пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років. Завдяки цьому заходу учні мали змогу ще раз згадати події тих страшних часів, що пережив у своїй долі український народ. Учениці 11 класу К. Коваленко та А. Куліш зачитали спогади односельців. Те, що було озвучено в залі, зворушило б навіть найсильнішу людину. Адже події, які переповіли учениці - це страшне підтвердження того, що український народ зазнав геноциду. Після почутого всі присутні в залі запалили свічки в пам'ять про тих, хто загинув від страшних мук голоду, і вшанували їх хвилиною мовчання.
Пам'ять не зітреться. І поки ми будемо згадувати і вшнановувати історичні події нашого народу, доти і житиме в наших серцях пам'ять про події, які стояли на перепоні до нашого теперішнього.

А. Носурак, педагог-організатор Ушкальської ЗОШ // Рідний край. – 2013. – №48 (29 листоп.). – С.2.

Стартував другий етап інноваційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє»

12 листопада 2013 року на базі ВерхньорогачицькоІ гімназії пройшла презентація другого етапу обласного інноваційного проекту з профорієнтації молоді "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє". Проект покликаний привернути увагу юного покоління до рідного краю, показати його потужні можливості і перспективу, стати частиною його майбутнього. У другому етапі проекту бере участь команда "Профі", яка складається з 10 учнів 9-6 класу Верхньорогачицької гімназії. Проект об'єднав творчі, інтелектуальні та матеріальні можливості районного центру зайнятості, районної бібліотеки для дітей та Верхньорогачицької гімназії для створення системи підготовки підлітків до професійного життя. Протягом першого року реалізації проекту учасники працювали над виконанням заходів програми: було визначено ТОП 5 професій, необхідних на ринку праці району, проводилися профорієнтаційні навчання, засідання "круглого столу", засідання клубу "Орієнтир". З метою орієнтації шкільної молоді на оволодівання робітничими професіями, актуальними на місцевому ринку праці, зокрема професіями сільського зеленого туризму, 11 червня команда учасників "ПрофіСтарт" взяла участь у майстер-класі з ремесел на базі "Зелених хуторів Таврії". Діти мали змогу не лише побачити, як розвивалися народні ремесла, але й власними руками викувати підкову, зліпити горщик, розмалювати пряник.
У листопаді організатори проекту в районі знайомили учасників з форматом другого етапу проекту та працювали над складанням координаційного плану роботи в другому етапі проекту. Всіх учасників проекту чекає цікава творча праця -поглиблене вивчення заявлених професій, творчі майстер-класи, відеоінтерв'ю, написання нарисів, реклама обраних професій перед однолітками.
Спільні зусилля всіх партнерів у проекті є втіленням у життя стратегічних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, які ставлять завдання ліквідації молодіжного безробіття в країні.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей КЗ 'ВЦРБ" // Рідний край. – 2013. – №48 (29 листоп.). – С.8.

Дітям - про їх права

19 листопада 2013 року районна бібліотека для дітей провела урок правознавства "Конвенція ООН про права дитини". До участі в уроці були залучені учні 4-го класу Верхньорогачицької загальноосвітньої школи №2. Підчас його проведення були використані в,ідеоролики про права дітей. Працівники бібліотеки в ігровій формі розповідали дітям про їх права, про необхідність їх дотримання дорослими, а діти в свою чергу відповідали на питання вікторини, розігрували сценки з життя дітей та знаходили вихід із ситуацій, в яких порушують їх права.

Н. Левадна, директор КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2013. – №47 (22 листоп.). – С.8.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Ці слова були лейтмотивом вогника-зустрічі, який організувала і провела бібліотекар селищної бібліотеки №2 А.В. Дорошенко за участі голови первинної ветеранської організації О.О. Парасочки та С.В. Смірнової. На вогник були запрошені люди старшого покоління, які мають статус дітей війни.
А.В. Дорошенко добрими та щирими словами привітала гостей з великим святом нашого народу - 69-ю річницю визволення України від фашистських загарбників. Учасники вогнику запалили свічку пам'яті, хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих, засвідчили свою повагу до вдів, до всіх, хто відроджував Україну у повоєнний час. Гостей щиро вітали діти, подарувавши їм свої виступи.
Гості поділилися своїми спогадами. Зоя Семенівна Іванюк згадала наших фронтовиків, які все життя працювали в колгоспі, і прочитала прекрасний вірш. її підтримала дитина війни Марія Іванівна Мельник - активна учасниця всіх наших заходів, наша порадниця і помічниця. Це вона зберегла і передала музею фронтові листи, на мітингах знаходить добре слово для привітання людей. Вона також прочитала вірші воєнної тематики. Галина Миколаївна Криворучко продовжила їх починання своїм емоційним виступом.     
Було багато спогадів і про війну, і після неї. А потім, як самі говорили та сміялися, "впали у дитинство". Бо так весело грали в ігри, танцювали, веселились, співали, що незчулися, як і пізній вечір настав. Розходились схвильовані і задоволені подарованим святом.
Особлива подяка за підтримку, доброту і людяність нашому спонсору, депутату селищної ради О.І. Желізняченко.

Учасники зустрічі // Рідний край. – 2013. – №44 (01 листоп.). – С.3.

Заграла осінь барвами

У всіх порах року є щось дивовижне, прекрасне і особливе. Але осінь, як жодна інша пора, радує око розмаїттям кольорів та відтінків. І хоча нам трохи сумно, що так швидко и непомітно промайнуло веселе й безтурботне літо, проте красуню-осінь ми зустрічаємо з трепетом у душі. І не дивно, адже щедра осінь зачаровує нас своєю красою, пригощає дарами.
Осінь розфарбовує в яскраві барви дерева, наповнює грибами лісові галявини, стиглими плодами сади, щедрим урожаєм поля. Ось тут справді розумієш, яка красива, щедра и розкішна осінь. А яка прекрасна осінь на городі і в садку! Гріються на сонці величезні гарбузи, підставляючи свої боки то сонячним променям, то краплям дощової води. У садках пахнуть достиглі яблука та груші, викохані щедрим літнім сонцем. Усе це є ознаками того, що настала найкрасивіша пора року, яку оспівували художники, композитори, поети. А в народі про неї існує безліч чудових віршів, пісень, загадок, приказок прикмет. Тож цілком слушною була нагода долучити малечу до цього прекрасного світу, запросивши на свято Осені. Це феєричне дійство відбулося у Чистопільському сільському клубі, який того дня перетворився на казковий осінній сад, де панувала його господарка Осінь зі своїми синами-місяцями.   Все багатство щедрої осінньої пори намагалися передати головні герої дійства - Гарбуз і вся його і велика рідня  - Диня,  Буряк, Морква та Огірочки. Доречно підібрані вірші, загадки та прислів'я у виконанні школярів викликали жваві емоції у всіх присутніх, а цікаві та  чарівні композиції з квітів, овочів, фруктів, що були представлені  на виставці "Щедра осінь дарами", стали цікавим доповненням свята, створивши чудовий настрій та відчуття естетичної насолоди. Дуже талановитими та змістовними  біли роботи Діани Шекмар (5 клас), Єлизавети Гуцуцуй (3 клас), Анни Нюнькіної (4 клас) та першокласника Артема Нюнькіна. Всі вони були нагороджені грамотами та подарунками. Взагалі ж жоден маленький учасник свята не залишився без солодкого гостинця.
Свято квітів та врожаю, яке увібрало в себе усе різномаїття барв осінніх квітів, дарів поля, саду та лісу пройшло весело, цікаво та захоплююче, про що свідчили радісні усмішки на обличчях дітей. Тож вітаємо усіх із приходом найяскравішої пори року - осені, з яскравими барвами, з щедрим урожаєм! І хочеться побажати, щоб усі діти виростали добрими і працьовитими, чуйними й творчими, щоб уміли бачити красу природи рідного краю.

Т. Горнова, завідуюча Чистопільською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2013. – №45 (07листоп.). – С.3.

Ветерани не втрачають своєї активності

Теплого осіннього жовтневого дня зібралися на своє чергове засідання члени клубу ветеранів культурно-освітньої роботи "Надвечір'я". Працюючи в закладах культури, наші ветерани звикли дарувати людям приємні емоції. Щоденно без утоми і нарікань вони шукали шлях до душ та розуму дітей і дорослих, виховували у них почуття прекрасного. Багато хто з них зробив мистецтво своїм життям і тільки вони знають, яких фізичних і моральних сил часом потребує чуже захоплення і розвага. Члени клубу мають різні професії: бібліотекарі, клубні працівники, музиканти, бухгалтери, водії, вчителі музичної школи. Але всі вони працювали в галузі культури, тому щоквартально збираються разом, щоб поділитися спогадами, згадати роки своєї роботи у відділі культури, поговорити про наболіле та й просто відпочити.
Тема чергового засідання клубу «Моє захоплення та хобі на пенсії». Багато цікавого та корисного розповіли наші ветерани. Одні захоплюються рукоділлям, інші садівництвом, кулінарією, народною медициною. Інтереси наших ветеранів - різнопланові та широкі. З персональною виставкою робіт завітала на засідання колишня завідуюча відділом комплектування та обробки літератури центральної районної бібліотеки Ольга Василівна Барнаш (на знімку), її роботи, які знають не тільки в нашому селищі, але і за кордоном, викликали щире захоплення у колег. Смачними і корисними млинцями з гарбуза частувала та ділилася рецептом приготування Валентина Михайлівна Дяченко. Секрети високих врожаїв овочів та насіннєвих культур відкривали Ніна Арсентіївна Снісара, Любов Іванівна Давидко, Ніна Петрівна Мельник. Жодне засідання не проходить без задушевної пісні, а допомагали в цьому працівники районного будинку культури В.Я. Вовк, Н.О. Худенко, В.П. Петрушевська. На всіх засіданнях клубу проводить відеозйомку В.П. Марковський, адже це теж сторінки історії культури нашого краю.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2013. – №43 (25 жовт.). – С.4.

Привітали бібліотекарів

30 вересня 2013 року на базі Верхньорогачицької селищної бібліотеки №2 відбулися заходи з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.
На захід були запрошені завідуючі сільськими та селищними бібліотеками. Вітали присутніх голова районної державної адміністрації М.Д. Романій, голова районної ради В.В. Кондратенко, селищний та сільські голови, начальник відділу культури О.О.Парасочка, директор центральної районної бібліотеки Н.В. Левадна.
Кращі працівники були нагороджені Почесними грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради. Це завідуючі селищними бібліотеками: №1 - В. О. Мульська, №2 - А. В. Дорошенко, Чистопільською сільською бібліотекою - Т. І. Горнова.
Працівники культури подарували чудовий святковий концерт за заявками своїх колег.
Під час зустрічі керівництва районної державної адміністрації, селищного та сільських голів з працівниками бібліотечних закладів були порушені питання матеріально-технічного оснащення бібліотек району, забезпечення кадровим потенціалом бібліотечних закладів. Голова районної державної адміністрації М. Д. Романій зазначив, що на бібліотеки покладається почесне завдання виконання соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича.

Н.Левадна, директор центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №40 (04 жовт.). – С.4.

30 вересня -   Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі району!
Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського для бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Справжніми помічниками та порадником на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саму ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.
Нині бібліотекарі є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи - це за¬порука розвитку суспільства.
Бажаємо вам, дорогі друзі, творчої наснаги, міцнрго здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній справі.

Голова районної державної адміністрації' М.Д. Рроманій. Голова  районної ради  В.В. Кондратенко // Рідний край. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.1.

Дякуємо за турботу

Здавна в народі говорять: заради хорошої справи треба добре потрудитись. І результат буде втішний. У рукотворному куточку краси на нашій вулиці КалІніна свято: будинок культури дивиться на світ новими "очима" - металопластиковими.
Це турбота про майбутнє селища селищного голови С.І. Коротун. Співпрацюючи з депутатським корпусом, Світлана Іванівна розуміє і переймається проблемами людей, і, як керівник-новатор, бачить усе крупним планом, розумно оцінює реальну ситуацію.
Щиро дякую Світлані Іванівні за увагу і розуміння наших проблем, за турботу про людей. Нехай поезія свят і проза буднів не зупинять Вашого, шановна Світлано Іванівно, ритму і поступу на шляху, який ви обрали. Велике Вам спасибі.
Щиро дякую за допомогу Марії Кузик та Олександру Коломійцю - вони допомогли побілувати стелю у селищній бібліотеці №1, а Олег Миколайович Парасочка допоміг з матеріалами на ремонт. Ось так спільними зусиллями облаштовуемо селищний будинок культури №1 і селищну бібліотеку №1.

В. Мульська, завідуюча селищною бібліотекою №1 // Рідний край. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.5.

Засідання клубу «Орієнтир»

На виконання стратегічних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича "Діти — майбутнє України" центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей 15 серпня 2013 року організували та провели засідання клубу "Орієнтир" за участю фахівців районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районного будинку культури, дитячої музичної школи.
На порядок денний засідання були винесені питання: бібліотечні методи залучення дітей до читання, естетичний розвиток дітей, участь дітей у культурно-освітніх заходах районного будинку культури. Виступали з цього питання завідуюча районною бібліотекою для дітей Л. П. Ничик, фахівець районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді М. Б. Музика, методист районного будинку культури Н. О. Худенко, директор дитячої музичної школи С. В. Родіонова. У їх виступах прозвучали пропозиції щодо покращення естетичного виховання та розвитку підростаючого покоління, а саме: запровадити практику залучення дітей до читання "Бібліотечна галявина", проведення відкритих уроків малювання "Малюємо на пленері", виїзд з показовим проведенням заходів по селах району.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2013. – №35 (30 серп.). – С.5.

Майструють юні умільці

14 серпня 2013 року у Верхньорогачицькій селищній бібліотеці №2 (завідуюча бібліотекою А.В. Дорошенко) пройшло чергове засідання клубу "Наші юні умільці". В його роботі взяли участь директор центральної районної бібліотеки Н.В. Левадна та завідуюча районною бібліотекою для дітей Л. П. Ничик.
Учасники гуртка, який уже три роки діє при селищній бібліотеці №2, відповідно до плану засідань виготовляли із паперу ляльок - героїв улюблених книг: Попелюшку козака Голоту, Цибуліно, трьох поросят та ін.
А.В. Дорошенко розповідала дітям про техніку орігамі, паперопластики. Діти із захопленням ознайомили гостей зі своїми поробками з сірників, макаронів, бісеру. Завдяки старанням Альони Вікторівни, яка охоче ділиться умінням зі своїми відвідувачами, у цій бібліотеці завжди дзвінко лунають дитячі голоси.

Н. Левадна, директор центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №35 (30 серп.). – С.5.

Засідання круглого столу

Президент України В.Ф. Янукович оголосив стратегічні соціальні ініціативи, які спрямовані на підвищення стандартів життя громадян та їх добробуту. Перш за все це відновлення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.
7 серпня 2013 року в центральній районній відбулося засідання "круглого столу" на тему "Обов'язки, права та свободи громадян". Захід провели центральна районна бібліотека спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та кримінальне-виконавчою інспекцією. До участі в роботі "круглого столу" були запрошені громадяни, засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Бібліотекар центральної районної бібліотеки І. Железняк ознайомила присутніх з основними засадами Закону України "Про звернення громадян", фахівець з соціальної роботи РЦСССДМ М. Музика розповідала про обов'язки та необхідність їх дотримання. Інспектор Верхньорогачицького РП Нижньосірогозького НВ КВІ УДПтС України в Херсонській області А. Яворницький наголошував на необхідності дотримання вимог Законів України. Присутні задавали питання щодо строків розгляду звернень, вимог до правильного оформлення звернення.

Н. Левадна, директор центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №33 (16 серп.). – С.5.

Виховуємо патріотів

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича "Діти - майбутнє України", в рамках акції "Літні читання" та з метою патріотичного виховання підростаючого покоління працівники районної бібліотеки для дітей протягом літніх канікул проводять індивідуальну та групову роботу з читачами.
З цією метою у відділі обслуговування учнів 5-9-х класів оформлена книжкова виставка-запитання "Чи знаєш ти державні та народні символи України". На ній представлена література з історії державотворення України, біографії гетьманів, книги про те, як народжувалися символи держави. Виставка прикрашена народними символами: вишиваними рушниками, глиняними глечиками та кетягами калини.
1 серпня 2013 року відбулася презентація виставки та проведено урок народознавства "Моя країна - Україна". Бібліотекарі ознайомили дітей з символами їх малої Батьківщини: гербом, прапором та гімном Верхньорогачицького району. Розповідали про історію народження гімну України, її герба та прапора, що вони означають, яку ідею в собі несуть. В кінці заходу діти відповіли на питання вікторини "Чи знаєш ти державні та народні символи України".

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2013. – №33 (16 серп.). – С.4.

Акція "Подаруй сільській бібліотеці книгу"

Херсонська обласна організація Партії регіонів започаткувала і проводить акцію "Подаруй сільській бібліотеці книгу".
Рада Верхньорогачицької районної організації Партії регіонів розпочала роботу по поповненню фондів сільських бібліотек новими виданнями, вивчено потреби читачів та їх уподобання.
Сьогодні попит сільських читачів стає більш різноманітним і багатотемним, що пов'язано в першу чергу з динамікою соціальних, суспільних змін, а також зі змінами у тенденціях читання.
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції "Подаруй сільській бібліотеці книгу". При формуванні комплектів книг для сільських бібліотек просимо особливу увагу звернути на відбір літератури з таких напрямків:
Історія, особливо історія України та її регіонів, краєзнавство і народознавство (в т.ч. українознавство, звичаї, свята та обряди народу України , її регіонів), всесвітня історія;
Класична та сучасна художня література українських та зарубіжних авторів. Твори лауреатів літературних конкурсів, премій, Нобелівських лауреатів, молодих авторів та відомих письменників регіону. Пригоди, детективи, історичні, жіночі романи, фантастика. Літературна критика, присвячена творам українських та зарубіжних авторів, матеріали про письменників. Класична та сучасна література для дітей;
Література універсального змісту: словники, довідники, енциклопедії різної тематики. Словники з української мови (орфографічні, фразеологічні, етимологічні, тлумачні, тощо); іноземні словники. Літературознавчі, біографічні та бібліографічні словники та довідники. Довідкові видання історичної тематики, юридичні довідники для населення, статистичні щорічники. Навчальна література та посібники;
Технічна література: електроніка, інформатика (робота на персональних комп'ютерах та їх обслуговування, нові інформаційні технології); енергетика та енергозберігаючі технології, будівництво. Видання прикладного характеру (ремонт житлових приміщень та індивідуальне будівництво, ремонт різних марок автомобілів і управління ними;
Економіка України та світу, економічна географія, фінанси та кредит, менеджмент та маркетинг;
Природничі науки, особливо екологія, охорона природи та довкілля; науки про Землю та біологічні науки;
Сільське господарство: рослинництво, зрошувальне землеробство, овочівництво, тепличне господарство, садівництво; тваринництво (домашнє тваринництво, догляд за домашніми тваринами); фермерство, засоби малої механізації та автоматизації;
Законодавчі матеріали та коментарі до них, держава і право; державотворення, атрибутика влади, різні галузі права (адміністративне, податкове, господарське, цивільне, житлове, сімейне, трудове, земельне, кримінальне, та ін.), у т.ч. у популярному викладі;
Політичні партії, політична ситуація в Україні, політичні та партійні діячі, громадські й громадсько-політичні об'єднання і рухи, міжнародні організації в сучасному світі;
Військова справа: безпека життєдіяльності, цивільна оборона, надзвичайні ситуації; Збройні сили, в т.ч. їх історія, організація та реформування;
Культура і мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, художня самодіяльність, музична література (нотні та аудіо видання);
Здоровий спосіб життя й боротьба зі шкідливими звичками, профілактика різних захворювань і догляд за хворими; народна медицина та методи лікування; сучасні засоби лікування, раціональне харчування й дієтотерапія;
Фізична культура і спорт (різні види спорту, туризм); освіта і педагогіка ( галузі педагогіки, методика викладання окремих дисциплін);
Прохаємо усіх мешканців району, у кого є можливість надати допомогу в комплектуванні книг для сільських бібліотек, звертатися в громадську приймальню Верхньорогачицької районної організації Партії регіонів за телефоном (05545) 5-25-95, (099) 714-52-21 щоденно з 9-ї до 17-ї години.

// Рідний край. – 2013. – №31 (02 серп.). – С.8.

Завітайте до "Літературної галявини"

Розпочалися літні канікули, і дітлахи з радістю відпочивають в парках, на водоймах, читають цікаві книжки. А щоб їм було зручно і читати, і відпочивати, районна бібліотека для дітей організувала "Літературну галявину" на дитячому майданчику парку "Ювілейний". Бібліотекарі разом зі своїми волонтерами проводять на майданчику літературні вікторини, конкурси, екскурсії літературними стежками, огляди періодичних видань та інші заходи.
Відрадно, що діти приходять на літературну галявину не тільки взяти участь у цікавих заходах, але й підібрати книги для читання вдома, адже бібліотека щорічно проводить конкурс "Літні читання", за підсумками якого будуть визначені кращі читачі літа.
Тож, якщо в тебе багато вільного часу, і ти не знаєш що робити - завітай до нашої "Літературної галявини", де ти зможеш і погратись, і почитати, і цікаву інформацію отримати, а допоможуть тобі в цьому юні помічники і друзі районної бібліотеки для дітей.

Н. Левадна, завідуюча центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №29 (19 лип.). – С.5.

Допомагаємо обрати професію

У житті кожної людини настає момент, коли необхідно замислитися над питаннями: "Хто я? Чим відрізняюся від інших людей? Ким бути у професійному плані?".
Для того, щоб уникнути помилок у виборі професії, необхідно мати уявлення про свої здібності, можливості, інтереси, схильності. Щоб підростаючому поколінню було легше отримати відповіді на ці запитання, в листопаді 2012 року був започаткований спільний проект районного центру зайнятості, районної бібліотеки для дітей та Верхньорогачицької гімназії "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє". Протягом року учасники працювали над реалізацією заходів програми: було визначено ТОП5 професій, необхідних на ринку праці району, проводилися профорієнтаційні навчання, засідання "круглого столу", засідання клубу "Орієнтир". З метою орієнтації шкільної молоді на оволодівання робітничими професіями, актуальними на місцевому ринку праці, зокрема професіями сільського зеленого туризму 11 червня команда учасників "ПрофіСтарт" взяла участь у майстер-класі з ремесел на базі "Зелених хуторів Таврії". Діти мали змогу не лише побачити, як розвивалися народні ремесла, але й власними руками викувати підкову, зліпити горщик та ін. Всім учасникам групи дуже сподобалася подорож до Зелених хуторів і всі з нетерпінням чекають початку другого етапу реалізації програми.

Н. Левадна, директор центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №26 (28 черв.). – С.5.

Агітуємо за здоровий спосіб життя

Пропаганда здорового способу серед підростаючого покоління - одне з пріоритетних питань роботи з молоддю. 17 червня 2013 у Верхньорогачицькій гімназії була прочитана лекція на тему "Здоровий спосіб життя". У заході взяли участь фахівець з соціальних питань районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді І.О. Панченко, директор центральної районної бібліотеки Н.В. Левадна. Спеціаліст РЦССДМ розповідала про необхідність дотримуватися правил поведінки під час канікул, безпечну поведінку в вечірній час, правила поведінки в громадських місцях. Директор ЦРБ ознайомила учнів з довідковою літературою, яка є в дитячій бібліотеці, новими надходженнями, наголосила на необхідності спілкування з гарним друкованим словом.

Н. Левадна, директор центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №26 (28 черв.). – С.7.

Змістовно і цікаво відпочили

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей завідуюча селищною бібліотекою №1 В.О. Мульська та директор селищного будинку культури №1 А.Г. Лащенко провели цікавий просвітницько-розважальний захід для учнів початкових класів Верхньорогачицької ЗОШ №2, які нині перебувають у шкільному таборі відпочинку.
У домовлений час вчителі 1-4 класів І.А. Медвідь, В.Ф. Редько, І.О. Собко та І.І. Дубина привели своїх вихованців у селищну бібліотеку №1. Завідуюча бібліотекою розповіла учням, що 1 червня Україна разом з іншими країнами світу відзначає Міжнародний день захисту дітей. Вона повідомила дітям, що для них Міжнародною конвенцією визначені права, яких повинні дотримуватися дорослі, в тому числі і їх батьки та вчителі. Звичайно, діти, як на уроці, слухали цю інформацію, сприймаючи її кожен на своєму рівні, але всі чекали, що ж воно далі буде?
Організатори подбали, щоб дітям було цікаво. Вони провели для учнів конкурси та вікторини, загадували загадки, разом співали пісні, активно розважалися в різноманітних іграх. Усім сподобалось, всі були задоволені. А на закінчення знову зазвучала музика, хлопці запросили дівчаток до танцю і, як для своїх дитячих років, дуже гарно вони танцювали. Цей день надовго запам'ятається учням початкових класів.

В. Мульська, завідуюча селищною бібілотекою №2 // Рідний край. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.3.

Знайомство з книгою

Знайомство вихованців Первомаївського дитсадка "Барвінок" з бібліотекою відбулося напередодні Міжнародного дня захисту дітей. Було воно цікавим і корисним. Діти ознайомилися з відділами бібліотеки, з правилами користування бібліотекою, порядком розстановки книг на полицях, з книжковими виставками, тематичними поличками. Вони із захопленням гортали яскраві книги і обіцяли обов'язково прийти з батьками до бібліотеки.
Звісно, прочитати все, що видається у світі чи хоча б у нашій країні, людині не під силу. Але читати треба якомога більше: накопичені знання ще нікому не зашкодили.
Книга - це особливий світ, який людина осягає і розумом, і серцем, з кожною гарною книгою вона стає духовно багатшою. Отже, читайте книги! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали хоча б однієї сторінки з книги. І сільській бібліотеці на полицях чекають своїх читачів нові і гарні книги.
Та на цьому знайомство дітлахів з бібліотекою не завершилось. Фахівець з соціальної роботи Т.М. Гончаренко ознайомила вихованців дитсадка з Конвенцією ООН "Про права дитини", яку діти уважно слухали. Вони також розглядали плакати з малюнками, які відображають їх права. А на згадку про зустріч отримали від соціальної служби буклети "Захистимо дитину і допоможемо сім'ї", вихователям дитсадка подарували плакати про права дитини та книгу "Абетка з прав дитини для батьків".

І. Бондаренко, завідуюча сільською бібліотекою, Т. Гончаренко, фахівець з соціальної роботи // Рідний край. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.3.

Не оминули увагою

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят. Так, 1-го червня 2013 року у Верхньорогачицькому районі проводилися урочисті культурнр-масові заходи, Кримінально-виконавча інспекція Верхньорогачицького району спільно з Верхньорогачицьким РЦСССДМ, службою у справах дітей та відділом культури Верхньорогачицької районної державної адміністрації, кримінальною міліцією у справах дітей Великолепетиського РВ УМВС у читальному залі районної бібліотеки провели засідання круглого столу на тему: "Молодь: проблеми, обов'язки, відповідальність" та відеолекторій на тему: "Конвенція ООН про права дитини" на які було запрошено трьох засуджених неповнолітніх та їх батьків.
День захисту дітей - це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

А. Яворницький, інспектор КВІ Верхньорогачицького району // Рідний край. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.3.

Писанковий рай

Перед Великоднем у Чистопільській сільській бібліотеці пройшла виставка писанок до свята під назвою "Писанковий рай".
Завідувачка бібліотеки Т.І. Горнова розповіла присутнім про Великдень, що це одне з найбільших після Різдва християнських свят. Найчастіше це свято приходиться на квітень. У цей день надягають кращий одяг, на світанку освячують великодні паски та яйця. Після чого люди розходяться по домівках, щоб повідомити велику радість, поздоровляють один одного: "Христос воскрес!". Великдень - це сімейне свято. Тетяна Іванівна розповіла про традиції. На другий день за традицією ходили в гості, христосувалися, обмінювалися освяченими яйцями.
Потім присутні відвідувачі, діти оглянули виставку. На виставці були представлені роботи жителів с.Чистопілля та учнів Чистопільської ЗОШ. Своєю майстерністю вразили роботи Зіновії Остапівни Дьогтєвої з бісеру та розмальовані крашанки. Цікавими були аплікації та малюнки дітей, які брали участь у виставці, - Єлизавети Гуцуцуй, Надії Калюжної, Вікторії Плєхової, Аліни Політанської, Вікторії Савицької, Вікторії Амплєєвої, Олександра Біловоша, Альони Корнієвської, Миколи Колокота, Олександра Сидорова, Олександра Бордея, Бориса Слонєвського, Сергія Проценка, Олександра Зубастича, Дениса Кучера. То ж давайте не забувати про духовні традиції, народні звичаї, моральні засади своїх предків. Зі святом вас!

Л. Желэзняк, відвідувачка сільської бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №20 (17 трав.). – С.7.

Читачі в нашій бібліотеці активні

Підтримуючи ініціативи Президента України В.Ф. Януковича "Діти - майбутнє України", селищна бібліотека №2 проводить значну роботу по залученню дітей до читання художніх творів, участі в розвиваючих та виховних заходах.
В переддень дня книги та авторського права і дня Чорнобильської трагедії були проведені заходи з дітьми та юнацтвом. До цих днів оформлені виставки та стенди, значно змінено інтер'єр бібліотеки, стіни якої чудово розписала самобутня художниця С.В. Смірнова. Стіни оформлені гарними роботами дітей з природного матеріалу, малюнками, аплікаціями, які вони виготовили на гуртковій роботі.
На святі книги діти демонстрували свої знання з користуванням фонду, були активні у вікторинах, конкурсах та інтелектуальних іграх.
На уроці мужності, присвяченому дню пам'яті героїв Чорнобиля, по раніше зібраних матеріалах дітям була запропонована розповідь про наших земляків-чорнобильців В.Г. Михайленка, М.Г Зуя та ін.
Користуючись нагодою, щиро дякую М.М. Михайловій, О.В. Зінченку Є.Ф. Бабичу, І.Б. Момохрду та багатьом іншим небайдужим людям за подаровані бібліотеці книги і звертаюся з проханням до інших: подаруйте нашій бібліотеці книги, і ми будемо вам вдячні.

А. Дорошенко, бібліотекар селищної бібліотеки №2 // Рідний край. – 2013. – №18 (09 трав.). – С.8.

В гостях у казки

Добра, мудра, чарівна, казка завжди була у пошані. Її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки бувають різні, довгі і короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казок є однаспільна риса - мудрість.
Щоб дізнатися, чи добре її пам’ятають, 9 квітня 2013 року казка запросила на гостини до районної дитячої бібліотеки учнів Верхньорогачицької загальноосвітньої школи №2. Діти разом з працівниками дитячої бібліотеки згадали героїв народних казок, відповідали на запитання вікторини, зустрічалися з казковими героями, грали в ігри. На мультимедійному обладнанні були показані мультфільми за мотивами народних казок.

Т. Кононенко, методист центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №17 (19 квіт.). – С.3.

До 199-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня минає 199 років від дня народження Т.Г. Шевченка - славетного сина українського народу, який і сьогодні, як живий, говорить із своїми нащадками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум'яне і міцне. З цієї нагоди працівники районної бібліотеки для дітей провели усний журнал "Немає хати без родини, а Шевченка без України".
Учні 3-а класу Верхньорогачицької гімназії слухали розповіді про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, читали його безсмертні вірші, а також подивилися фільм на мультимедійному обладнанні "Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття!".
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка - живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу. І серед них - найперший і найголовніший:
Свою Україну любіть, -
Любіть її... Во время люте,
В останню тяжкую минуту.

Л.Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2013. – №12 (15 берез.). – С.3.

Приємна новина

Книга - це і мудрий учитель, і щирий друг, У книгах ми знаходимо відповіді на багато питань, що хвилюють нас у житті. Ще багато красивих і високих слів можна сказати про книги і їхню роль у житті людини. Дуже вірно сказав хтось, що книга ніколи не зрадить і не залишить тебе. Тому до бібліотеки приходять люди, які шукають мудрої поради, розумного співрозмовника. Приємний сюрприз чекав працівників бібліотек району та читачів - від Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ми отримали партію книг, придбаних за рахунок коштів обласної бібліотеки, на загальну суму 34,5 тис. грн. Це книги сучасних українських авторів ( М. Матіос, І. Роздобудько, В. Коротич та інші), письменників - лауреатів Нобелівської премії в області літератури, книги з історії України та ін. Тож запрошуємо до себе в гості всіх небайдужих до друкованого слова та гарної книги.

Н. Левадна, директор КЗ "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" // Рідний край. – 2013. – №9 (22 лют.). – С.8.

Працює клуб «Орієнтир»

Правильний вибір професії - точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.
30 січня 2013 року на базі Верхньорогачицької гімназії відбулося чергове засідання клубу "Орієнтир", організованого центральною районною бібліотекою. Його діяльність спрямована на професійну орієнтацію учнів.
В роботі клубу взяли участь начальник управління юстиції у Верхньорогачицькому районі В.С. Биков, медична сестра Верхньорогачицької центральної районної лікарні Н.М. Антюшина, вчитель образотворчого мистецтва дитячої музичної школи О.В. Кубанкіна, фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді М.Б. Музика. Вони розповідали про ази своєї професії, радили, де її можна здобути.
Учні слухали з цікавістю, ставили питання про риси, які повинні бути в людини, що обрала ту чи іншу професію, можливості працевлаштування після закінчення навчання.
В кінці зустрічі був показаний фільм про професії, а саме: електро-технічні професії, професії будівельника, інженера, сфера туризму, юридичні професії та інші.

Т. Кононенко, методист центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2013. – №7 (08 лют.). – С.4.

П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку

В рамках обласної акції "П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку" працівники районної бібліотеки для дітей разом з волонтерами відвідали вихованців ясел-садка "Берізка". Старші товариші розповідали майбутнім читачам, що таке бібліотека, пояснювали правила користування книгами, читали казки.
Бібліотекар Л.П. Ничик презентувала дітям ранець-читанець "У світі казок", рекомендувала найцікавіші казки, які є в дитячій бібліотеці. Волонтер Станіслав Марченко прочитав дітям одну із казок, представлених в ранці-читанці. А потім діти весело грали в ігри та відповідали на питання казкової вікторини.

// Рідний край. – 2013. – №6 (01 лют.). – С.4.

Весело і дружно святкували, народні традиції шанували

У день Святого Миколая працівники селищного будинку культури №1 та селищної бібліотеки №1 підготували для дітей розважально-ігрову програму. Запросили взяти участь в ній учнів 1 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2 разом з їх класоводом Іриною Анатолівною Медвідь.
Завідувач бібліотекою Валентина Мульська в ролі Господині гостинно та привітно зустріла дітей, запросила у святково прикрашений зал. Першокласники з цікавістю розглядали нову для себе обстановку і новорічну ялинку. Але тут у залі з'являється Капосниця, роль якої виконала тех-працівниця Світлана Белименко. В руках вона тримала лозинки і вишукувала неслухняних дітей, щоб замість подарунків лозинкою їх провчити. Але все обійшлося. Діти у нас в основному слухняні, а хто й був під сумнівом - всі пообіцяли слухатися маму і тата, своїх вчителів і всіх дорослих,  котрі  мають добрі наміри.
В іграх та конкурсах розвеселились діти. Змагались у кмітливості і швидкості, у знанні народних традицій і новорічних віршиків. Господиня разом з І.А. Медвідь знову і знову пропонували дітям ігри та розваги.
І ось настала всіма очікувана мить - до дітей прийшов Святий Миколай, роль якого виконав директор будинку культури Анатолій Лащенко. І, звичайно ж, не з порожніми руками, а з мішком солодких подарунків. Солодощів на всіх вистачило. Діти були дуже задоволені. Ось так дружно й весело святкували першокласники.
А 29 грудня в будинку культури відбувся новорічний бал-маскарад для дітей.

Наш кор. // Рідний край. – 2013. – №2 (04 січ.). – С.4.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930