за 2014 рік

Година спілкування

Надзвичайно емоційно насиченою та пізнавальною виявилася година спілкування в читальному залі Новокаховської юнацької бібліотеки під назвою «Як створити фундамент міцної сім'ї?».
У заході взяли участь вихованці Нрвокаховського техніко-економічного ліцею, що відпочивали в літньому таборі, та засновники молодіжної організації «САМ» (співдружність активної молоді) Олена КРАСОВСЬКА і Дмитро ОСТАПЕНКО, які професійно тримали увагу молодіжної аудиторії. Олена, як юрист, розповіла про законодавчу основу, за якою будується сім'я, а саме -Кодекс України «Про шлюб та сім'ю», певні статті з «Цивільного кодексу України», можливість створення шлюбного контракту та його переваги в житті новоствореної родини.
Дмитро вражав знаннями дівочої та юнацької психології, переконуючи молодь пізнавати себе, прислухатися до своїх почуттів, емоцій. Щоб створити щасливу сім'ю, треба знати формулу кохання: вдосконалювати себе протягом всього життя, щоб близькій людині, до якої відчуваєш прекрасні почуття, було надійно і цікаво. А для цього потрібно пізнавати свій внутрішній світ і світ ближнього, формувати адекватну самооцінку, виховувати самоповагу і повагу до інших. Молодь активно ставила питання та влучно відповідала на проблемні ситуації, запропоновані Дмитром.
Ліцеїсти розвивали емоційну компетентність, уміння правильно висловити почуття. Бібліотекарі приготували книжкову полицю «Будьмо здорові душею і тілом», виклали опубліковані матеріали - книжкові та журнальні - з теми культури почуттів, здорового способу життя. Мета цього заходу - розвиток інтересів до читання та пізнавання самого себе, своїх однолітків, вчитися керувати своїм життям, почуттями, емоціями, всебічно розвивати себе як особистість. Для цього в юнацькій бібліотеці є всі умови: книжковий фонд, комп'ютерний центр, безкоштовний Інтернет. Завітайте до Юнацької, що розташована по вулиці Букіна, 36. Ласкаво просимо!

Марія Федотова // Ключи. – 2014. – №27 (02 лип.). – С. 16.

Поетичний зорепад

З любові до отчої землі починається все; людяність і чесність, гідність і повага до старших, а ще - відповідальність за долю України. Поетичний зорепад «Лише для тебе, рідний край» в рамках Всеукраїнського тижня книги відбувся в міській юнацькій бібліотеці Нової Каховки. Саме сюди прийшли на зустріч з місцевими поетами старшокласники Новокаховської гімназії (класний керівник Антоніна Внукова, учитель української мови Світлана Чабан), Молоді була запропонована книжкова полиця під назвою «Щоб у серці жило почуття Батьківщини». Тут розміщено зб|рки поезій новокаховчан різних років видань. Працівники юнацької розповіли про поетичну Нову Каховку, яка багата талантами. Саме у нас зростали знамениті тепер на всю країну поети, котрі відійшли в інші світи: Анатолій Бахута, Вікторія Смолій, Галина Гребенюк, Віктор Кокоулін.
Віршовані твори цих поетів - як чисте лісове джерело в спекотний день. Нинишні  творці і читачі  юнацької бібліотеки,   які  прийшли на зустріч з молоддю, прагнули напоїти нас поезією. Світлана Григоренко, Дмитро Кириченко - члени літературно-музичного клубу «Лімузин». Марія Єщенко та гітарист Денис Бондар - члени молодіжного літературно-музичного клубу «Натхнення», який працює при юнацькій бібліотеці. Звучала поезія в авторському виконанні, про найдорожчу на землі людину - матір, про світлий образ рідного краю. Юнацтво збагатилося почуттями дивовижних вражень, відчуваючи соковиті барви рідної природи в поезії. Всі присутні в залі торкнулися струнами свого серця до високих поезій наших земляків. То ж нехай у наших серцях завжди буде таємничий світ поезії!

Марія Федотова // Ключи. – 2014. – №19 (07 трав.). – С. 16.

Зустріч з театром

Арт-зустріч «У світлі рампи» до Міжнародного дня театру відбулася 27 березня в читальному залі юнацької бібліотеки у Новій Каховці. Сюди були запрошені учні ПТУ №14 та учні Новокаховської школи-інтернату на зустріч з акторами зразкового дитячого театру «Усмішка» Новокаховського будинку дитячої творчості під керівництвом Ольги Ганжі.
Бібліотекар Марія Федотова розповіла про театральні колективи Нової Каховки, запропонувала гостям бібліотеки книжкову полицю «Творча душа Херсонщини», на якій представлена література, що відображає становлення та розвиток акторської і режисерської майстерності Херсонського академічного театру ім. Миколи Куліша. 15 років тому на сцені цього славетного театру було створено міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії". Культурно-мистецька скарбниця Херсонщини дала мистецькому світу самобутніх, яскравих особистостей. Нова Каховка - теж місто молодих театралів. Молодіжні, студентські, дитячі театри приносять насолоду глядачам та шанувальникам нашого міста. Керівник театру «Усмішка» Ольга Ганжа наголосила, що споконвіку слово було виразником культури, історичної пам'яті, оберегом нації, представила своїх вихованців. Учбова молодь, особливо вимогливий глядач, мала змогу наблизитись до художньої реальності, отримати задоволення від спілкування з акторами театру «Усмішка». Ольга Макарова, Аліна Баландіна, Анастасія Нагула, Мирослава Яркова, Катерина Сахань, Владислав Ігнатенко прочитали патріотичні, ліричні та сатиричні твори Т.Шевченка, А.Чехова, М.Зощенка, П.Глазового. Театрали -чудова творча молодь, посіяла в душах слухачів читального залу юнацької бібліотеки зерна взаєморозуміння, співчуття, уміння відчувати справжню культуру. В читальному залі бібліотеки було як у вулику. Разом сміялися, журилися та раділи від спілкування. Актори зразкового дитячого театру «Усмішка» показали молоді, що є ще інший світ - світ духовності, мистецтва, допомогли відволіктися від жорстокої реальності життя, усвідомити свої думки і почуття, подарували здоровий заряд енергії.

// Ключи. – 2014. – №14 (02 квіт.). – С. 16.

Все работы хороши

Ученики Новокаховского учебно-воспитательно комплекса №4 - участники областного проекта «Профистарт: Юные выбирают будущее» - при содействии педагогов, работников детской библиотеки и центра занятости продолжают изучать выбранные профессии. Школьники побывали в роли журналистов и записали видеоинтервью с представителями разных профессий, среди которых кондитер, парикмахер, милиционер и др. Работу учеников оценит профессиональное жюри.

// Ключи. – 2014. – №14 (02 квіт.). – С. 16.

Зустріч поколінь

13 березня у Новокаховській юнацькій бібліотеці відбувся вечір-пам'яті «Схиляємо голови низько, щоб шану солдатам віддати», на який були запрошені учні ВПУ №16. Бібліотекарі Ірина ОСАДЧА та Марія ФЕДОТОВА розповіли молоді про основні етапи звільнення території нашої області, показали кадри радянської та німецької кінохроніки оборони Нікопольського плацдарму, прочитали вірші херсонських поетів, присвячені вшануванню пам'яті воїнів-визволителів. А ще розповіли, що саме в небі над Херсонщиною п'ятдесятий німецький літак збив льотчик Олександр Покришкін, за що він отримав третю Зірку Героя Радянського Союзу. Про це льотчик написав у своїй книзі «Небо війни», яка є у бібліотеці. Юнаки почули голос знаменитого диктора Юрія Левітана, який зачитав Наказ Головнокомандуючого І. В. Сталіна про звільнення Херсона, тому що саме цього дня 70 років тому Херсон був звільнений від окупантів.
Почесний гість заходу, учасник Великої Вітчизняної війни полковник Олександр Петрович СІГАЄВ, поділився із молоддю своїми спогадами про страшні воєнні роки і закликав майбутніх захисників Вітчизни постійно навчатися, аби вміти аналізувати минуле і будувати гідне майбутнє, а найголовніше - щоб підростаюче покоління не зазнало жахіть війни.
Працівники юнацької бібліотеки висловлюють подяку керівнику міського таксі 70-170 Андрію Кірюшину, який неодноразово відгукувався на прохання привезти ветеранів до бібліотеки.

Наш кор. // Ключи. – 2014. – №12 (19 берез.). – С. 2.

Лучшие друзья книги

12 марта в Новокаховской детской библиотеке собрались юные книголюбы города - победители первого этапа конкурса «Лучший читатель Украины», которые стали лучшими читателями своих библиотек. За звание «Лучший читатель города» предстояло побороться 14 финалистам - ученикам 6-8 классов. Ребята продемонстрировали знания по литературе, понимание текста, в ходе подготовки к конкурсу вели читательские дневники, рисовали любимых персонажей. И не только рисовали: читательница библиотеки №2 Екатерина ГЕРАЩЕНКО (ученица б-Б класса школы №10} методом папье-маше изготовила голову профессора Доуэля по одноименной книге Александра Беляева!
Гостем библиотеки стал постоянный спонсор, депутат Херсонского областного совета Александр Сидоренко. Поздравив победителей первого этапа конкурса, он подарил каждому иллюстрированное издание «Кобзаря» Тараса Шевченко. Заместитель директора Новокаховской централизованной библиотечной системы по работе с детьми Валентина Карпенко вручила победителям первого этапа дипломы. А затем началось соревнование за звание лучшего книголюба города, Знания школьников в литературной викторине жюри оценивало по 12-балльной шкале. Лучшими стали Анна ДВОРЯШИНА (8-Б класс гимназии), Виктория ЗАЛЬВОВСКАЯ (7 А класс гимназии) и Елизавета ШАМИНА (6 класс УВК №2). Теперь лучшие читательницы представят Новую Каховку на областном этапе конкурса, который пройдет 20 марта в Херсоне.

// Ключи. – 2014. – №12 (19 берез.). – С. 16.

Слово Тараса

Літературно-музичний вечір під назвою «І лине над землею Шевченкове святеє слово!», присвячений 200-річчю з дня народження українського письменника Тараса Шевченка, відбувся в Новокаховській міській юнацькій бібліотеці для учнів професійно-технічного училища №14, Працівники бібліотеки Ірина ОСАДЧА та Марія ФЕДОТОВА представили молоді книжкову виставку «У всякого своя доля», розповіли про книги, що відображають актуальність творчості Тараса Григоровича, у розділі виставки «Сучасний поет і сьогодні». У розділах «Живий у правді віковій» та «Воскресну нині» були представлені книги-спогади, мемуари сучасників поета, що створюють цілісну картину життєвого і творчого шляху основоположника нової української літератури.
Естетичну насолоду отримали читачі юнацької бібліотеки від виступу бандуристів - вихованців викладача Новокаховської музичної школи Людмили ВЛАСЕНКО: Олексія Колюха, Настусі Щуцької, Анатолія Любієва, які майстерно виконали пісні на слова Тараса Григоровича. Завдяки цьому заходу гості юнацької бібліотеки сповна зрозуміли вираз про нього Олеся Гончара; «Є в геніальній його поезії таке, що завжди, в усі часи, вабитиме й чаруватиме людей».

Наш. кор.// Ключи. – 2014. – №11 (12 берез.). – С. 16.

Квітка у віночку

Новокаховська міська юнацька бібліотека запросила на "Дефіле" творів Тараса Григоровича Шевченка» студентів-першокурсників приладобудівного технікуму. Цей святковий захід став однією з «квіток» у проекті Херсонської обласної юнацької бібліотеки ім. Б.Лавреньова «Бібліовіночок - Кобзарю». Молодь, на чолі з викладачем української літератури Валентиною Сосницькою завітала до урочисто-святкового читального залу бібліотеки. Тут для них приготували тематичну книжкову виставку, на вишиваній скатертині було розміщено 6-томне видання творів Т.Г.Шевченка. Працівники бібліотеки Ірина Осадча та Марія Федотова провели студентів стежками біографії Тараса Шевченка - поета слова, співу, митця пензля. Використовуючи інтернет-технолопі, під звуки бандури, кобзи та скрипки читали вірші, уривки з поем, афоризми.
Юнацтво дізналося що у Шевченка на той час була наипрестижніша освіта - він закінчив Імператорську Петербурзьку Академію мистецтв, навчався у класі академіка історії живопису Карла Брюлова. По закінченню цього вищого учбового закладу митець був направлений учителем малювання до Володимирського монастиря і міг би зробити блискучу кар'єру. Але пристрасть до написання віршів та прагнення підняти проблему життя простого народу не дала поетові такої можливості.
Твори Тараса Шевченка звучали з вуст вихованців міської школи мистецтв Богдана Фандея та Ксенії Маценко (викладач театрального класу Олена Тюкалова). Юнацька бібліотека запрошує до свого читального залу всіх бажаючих познайомитися з творчістю Тараса Шевченка - сина українського народу, гордістю і славою його.

Вл. інф. // Ключи. – 2014. – №6 (05 лют.). – С. 2.

Читайте и побеждайте

Стартовал конкурс «Лучший читатель Украины-2014». Об этом юным книголюбам сообщает заместитель директора Новокаховской централизованной библиотечной системы по работе с детьми Валентина Карпенко. И приглашает учеников 6, 7 и 8 классов побороться за это почетное звание.
Организаторы конкурса - общественная организация «Форум издателей», Национальная библиотека Украины, Украинская библиотечная ассоциация, Украинская ассоциация издателей и книгораспространителей. Конкурс проводится в четыре этапа. Первый (отборочный) проходит с 21 января по 18 февраля. В нем участвуют все библиотеки Новокаховской ЦБС, которые работают с детьми. Чтобы принять участие в конкурсе, нужно прийти в ближайшую городскую или сельскую библиотеку и зарегистрироваться. Потом - читать книги и вести читательский дневник. Жюри оценит количество прочитанных книг в период с начала конкурса (их должно быть от 4 до 10). В финале первого этапа участнику нужно будет рассказать о своей любимой книге. При этом жюри будет учитывать понимание текста, оригинальность изложения. артистизм.
Победители первого этапа станут участниками второго этапа, который пройдет с 19 февраля по 13 марта, и будут бороться за звание лучшего читателя города.
На областном этапе вести читательский дневник, как на двух предыдущих, не понадобится. Жюри оценит, сколько и каких книг участники прочитали за первый и второй этапы конкурса. Детям нужно будет заполнить анкету и пройти письменный тест на общую эрудицию. Победитель областного этапа представит Херсонщину на всеукраинском уровне. В мае он поедет во Львов на литературно-приключенческий фестиваль «Книгомания».

// Ключи. – 2014. – №5 (29 січ.). – С. 16.

Праздник в библиотеке

Как рассказала «НК» председатель городского совета союза женщин «За будущее детей Украины» Т.Рубан, в библиотеке №5 (на Рабочем поселке) по инициативе заведующей С.Новоселовой прошел детский праздник, посвященный Дню Святого Николая. Детишки с интересом слушали рассказы и легенды о святом, об истории возникновения праздника, обычаях и традициях украинского народа, а также с удовольствием отгадывали загадки, играли и читали стихи. Конечно же, не обошлось без подарков.
В организации и проведении праздника, кроме горсовета союза женщин, приняли участие сотрудники музея А.Бахуты (заведующая Т.Лупашко). Особая благодарность за сладкие подарки - городскому обществу Красного Креста (И.Пермякова).

// Нова Каховка. – 2014. – №52 (24 груд.). – С. 9.

«Голодомор очима свідків»

Саме під такою назвою нещодавно побачила світ книга про трагічні події 1932-1933р.р. на території нинішньої Новокаховської міськради. Усі розповіді та спогади громадян, які мешкали тут під час голодомору були зібрані бібліотекарями, вчителями, соціальними працівниками, студентами, волонтерами. «Ця книга є спільним внеском громади міста і всіх навколишніх сіл у відтворенні правдивої історії нашої країни та даниною пам'яті землякам, які загинули або постраждали в роки голодомору 1932-1933 років», — відзначають укладачі видання директор Новокаховської ЦБС Л.Петрова та її заступник Р.Сидоренко.
Минулого тижня у Дніпрянській селищній бібліотеці книгу презентували деяким очевидцям, свідчення яких увійшли до збірки. Також на презентацію прийшли родичі цих людей, учні Дніпрянської школи - вихованці краєзнавчого гуртка під керівництвом вчителя Тетяни Богачук, краєзнавець Анатолій Неділько та інші.
«В 30-ті роки людей почали «заганяти» в колгоспи, але тато не хотів вступати в колгосп. Він розпродав все зерно, яке в нас було, худобу, купив хатку-землянку на дві кімнатки в Британах, де ми і жили, - згадує корінна жителька Дніпрян Ніна Іванівна Пінчук. - Батько дуже тяжко працював, мама давала йому шматок хліба, а ми сьорбали один супчик. Ми не мали змоги з'їсти навіть крихту. Мама говорила: виживе батько - виживемо І ми. Коли прийшла весна, люди їли траву, смоктали молоді пагони винограду, кашку з акації. Ми з мамою довго хворіли. Сусіди допомогли - і ми вижили. А друга сусідська сім'я повністю вимерла... Люди падали, як мухи...». І подібних щемливих і болісних спогадів у книзі чимало.
- Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5, 7, 9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про мільйони невинних жертв. У цій книзі ви можете знайти свідчення знайомих вам і вашим родинам людей. Матеріли дослідження збиралися приблизно 6-7 років назад. Спільними зусиллями зроблено важливий внесок у дослідження історії нашого краю, - відзначила організатор зустрічі бібліотекар Роза Хазієва. - Багатьох свідків, з якими ми спілкувалися, на жаль, вже немає серед нас. У світлі останніх подій про цю трагедію ми згадуємо не так часто, але хотілося б, щоб ви, молоде покоління, знали історію свого народу, аби в майбутньому подібна біда вас ніколи не торкнулася. Без знання минулого не буває того світлого майбутнього, про яке ми мріємо. Скільки б часу не минало, якою б не була гіркою правда, її необхідно знати.
Також до видання увійшли літературні твори місцевих поетів та письменників про голодомор.

// Нова Каховка. – 2014. – №44 (29 жовт.). – С. 9.

Не хлібом єдиним...

живе людина. Саме цей вислів можна назвати лейтмотиом зустрічі новокаховчан з відомим українським письменником, публіцистом, громадським діячем, доктором фіософії, професором кафедри політології Міжнародної кадрової академії Володимиром Шовкошитним, яка пройшпа у міській бібліотеці №2 6 червня. Головна мета приїзду митця на віднедавна прикордонну територію, зокрема  у наше місто - це допомога військовим. Як розповів Володимир Федорович, з підтримкою своїх друзів та меценатів, він зібрав уже 8 бібліотечок і відвіз їх у різні військові частини України. А дев'ята, за сприяння місцевих спонсорів та нашого відомого земляка, публіциста й поета Олександра Гунька, була подарована військовим, які посилюють охорону стратегічно важливих об'єктів Нової Каховки.
- 92 дні я пробув на Майдані. Усі три місяці ми підтримували один одного як могли, і зараз мої зусилля також спрямовані на те, аби українці не впадали у відчай, а міцніли та єдналися духовно, - розповів письменник. - - Моя літературна діяльність ніколи не була зароблянням грошей. Зауважу, що прямий переклад слова «бізнес» - це справа», те, чим людина займається в житті. Я об'їздив всю Україну - від окупованого Криму до Ужгорода. Згодом виникла ідея відвезти книги на південь - у теперішні прикордонні частини. Радий, що нам вдалося зробити цей невеличкий, але внесок. У Херсонській територіальній обороні, вручаючи книги, запитав хлопців, чим ще ми можемо допомогти. Вони попросили берци 47 розміру. Ми в!же замовили їх у Кременчуці і згодом передамо це взуття на Херсонщину.
Окрім передачі книг військовим, Володимир Шовкошитний та Олександр Гунько презентували присутнім бібліотекарям та гостям «найсвіжіші» українські літературні новинки. Серед широкого розмаїття творів вітчизняних митців були представлені новий історичний роман В. Шовкошитного «Білий кречет» та збірка поезій О. Гунька «Брами Всесвіту». Остання, до речі, подана на літературний конкурс «Книга року».
Після презентації й жвавого її обговорення настав час утя її величності Поезії. «Кажуть, що поезія - це найкращі слова в найкращому порядку. А ще поезія - це вища математика духу. Це та пісня, яку співав янгол, коли приносив душу до новонародженого немовля. Всі ми чули ту пісню, але згадують її тільки поети», - наголосив Володимир Шовкошитний і порадував присутніх своїми неперевершеними поетичними рядками.

// Нова Каховка. – 2014. – №24 (11 черв.). – С. 9.

Профистарт: второй этап

На прошлой неделе в школе №4 подвели итоги II этапа областного инновационного проекта «Профистарт» по профориентации школьной молодежи, рассчитанного на 2012-15 годы.
Акцию поддерживают городские и областные отделы, департаменты, управления образования и науки, по делам семьи, молодежи и спорта, культуры и туризма, а также центры занятости.
Праздник профессий состоялся именно в 4-й школе потому, что ее воспитанники, ныне девятиклассники, уже второй год принимают участие в профистарте. Им очень трудно: ежедневно - по семь уроков, ведь их ждут свидетельства о базовом среднем образовании, но они нашли силы и время, чтобы с изюминкой, вдохновенно и весело представить те пять профессий, необходимых городу, которые избрали. Это были и видеоинтервью с профессионалами своего дела, и увлекательный рассказ о профессии, и со вкусом оформленные слайды, дополнявшие повествование видеорядом.
Жюри, в которое вошли городской голова Владимир Коваленко, директор школы Владимир Борсук, директор центра занятости Наталья Корякина, директор ЦБС Людмила Петрова, заместитель начальника гороо Елена Каратник, работало с перегрузкой: выбрать самых креативных оказалось невозможно.
В общем, грамоты получили все: Валентин Тищенко, которому помогала Катя Блищик, - они презентовали профессию водителя пожарной машины; Юля Найда и Елизавета Борисова, избравшие профессию милиционера; будущий фотокорреспондент Никита Сидоров, выступавший в паре с Людмилой Головко; повара-кондитеры Константин Голубь и Дмитрий Чукась, а также парикмахеры Дарина Люцко и Валентина Пятецкая.
Ребят поздравил Владимир Коваленко, который подчеркнул: «Профессия - это судьба, поэтому очень важно не ошибиться с выбором. А самое важное не то, кем, а то, каким будешь - терпеливым, добросердечным, умеющим любить людей, общаться и слышать других».
Наталья Корякина поблагодарила за чудесный мастер-класс и презентовала девятиклассникам аппетитный торт, подчеркнув: «Сегодня все - победители».
А потом участники организовали фотосессию: их победа была запечатлена для истории.
Безусловно, праздник получился трогательным и задушевным еще и потому, что его украсил своим вдохновением чудесный танцевальный коллектив «Роксоланчики».

// Нова Каховка. – 2014. – №18 (30 квіт.). – С. 4.

Всесвітній день книги

і авторського права відзначили у літературно-меморіальному музеї А.П.Бахути. Директор музею Тетяна Лупашко сердечно привітала місцевих письменників, видавців, бібліотекарів, шанувальників друкованого слова з днем книги.
Вона розповіла про історію виникнення і засновників цього свята. Відзначила, що в цей день в Україні вже п'ятий рік поспіль проводяться виставки, громадські читання, освітні заходи у бібліотеках та закладах освіти, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Присутні на заході місцеві поети-аматори: Альберт Боровик - володар «Золотого пера», Микола Череміс - автор п'яти книг, Володимир Вітюнін, Світлана Григоренко, Олександр Тараненко, Оксана Ткачук читали свої твори, а шанувальники книги - Світлана Куриленко, Наталія Полякова, Галина Болдирєва - вірші улюблених авторів. Захід закінчився традиційним чаюванням.

// Нова Каховка. – 2014. – №17 (23 квіт.). – С. 5.

Стежини, що ведуть до Кобзаря

До 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка міська бібліотека для дітей провела конкурс під назвою «Оживає Кобзареве слово». Учасникам пропонувалося намалювати ілюстрацію до поезії митця або ж написати йому листа. Участь у заході взяли 26 учнів. За результатами у категорії «Найкращий лист» переможцями стали Дарина Подопригора (гімназія), Анастасія Шахматова (ЗОШ №3) і Сергій Гладишенко {НВК №4). Кращими серед юних художників стали Василь Кузьменко (гімназія), Ганна Дворяшина, Дарина Жадан (НВК №2), Катерина Пісня (гімназія), Олександра Величко (ЗОШ №1) та Владислав Гнатов(ЗОШ№3).
За свої старання призери отримали цінні подарунки. Крім того, особливо були відзначені наймолодші учасники конкурсу, учні 1-ї школи: Світлана Тичиніиа, Валерія Голощапова (3-6 клас), Дмитро Семанішин (3-А) та Дмитро Рафіков (2-Б). Усі вони намалювали у своїх роботах Шевченкову «Катерину».
Напрочуд активними у проведенні Шевченківських заходів були і підопічні НВК №2, де 14 березня пройшов захід «Іду з дитинства до Шевченка». До урочистостей старанно готувалися і дошкільнята, і учні, і вихователі, і вчителі, і батьки, їхні зусилля буди недаремними, адже кожен неабияк поповнив свої знання про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка. Начальник відділу освіти О. Якубова подякувала усім учасникам за майстерно проведений захід й закликала дітей шанувати пам'ять Кобзаря, добрими справами та власними творчими здобутками примножувати славу нашої Батьківщини.

// Нова Каховка. – 2014. – №12 (19 берез.). – С. 14.

Исцеление творчеством и любовью

Творчество - вот великое спасение и великое облегчение жизни!». слова принадлежат известному немецкому философу Фридриху Ницше. Недавно мы встретились и общались с людьми, для которых приобщение к одному из современных видов искусства стало не просто хобби, но и способом общения, путем познания себя и, своего рода, исцелением.
Артем Ищенко и его мама Оксана нимаются декупажем. Всего за тора года их мастерство достигло такого уровня, когда его результат не могут быть не замеченными и вызывают всеобщий восторг. Все поделки Артема представлены на выставке в Днепрянской поселковой библиотеке, благодаря чему о них узнали сельчане.
Артему в январе исполнилось 15, он учится в 8 классе Днепрянской школы. Семьей они переехали сюда Таврийска три года назад. И говорят, своей жизни где-то в другом месте уже не представляют. Оксана и Артем с огромной теплотой и любовью отзываются об учителях и учениках поселковой школы, которые окружили их теплом и заботой, из-за чего Артему несложно было адаптироваться в новом окружении. Из-за ограниченных возможностей, вызванных болезнью, парню поначалу неудобно было добираться в здание школы, и для него сделали пандус.
 - Правда, когда плохая погода, учителя приходят к нам домой, а так стараемся ходить регулярно, не пропуская занятий. Класс Артема сплоченный, дружный, все относятся с пониманием и заботой, - рассказывает Оксана. - Почти все свое свободное время Артем посвящает занятию декупажем. Помогла нам в этом хорошая знакомая из Таврийска Леся, которую мы считаем своей вдохновительницей. Когда первый раз увидели ее изумительные работы, были в восторге. Я же, как и Артем, никогда до этого ничем подобным не занималась. По образованию торговый работник, всю жизнь в этом деле, хотя мечтой юности было театральное училище.
Одни из самых первых, пробных работ, представлены сейчас на выставке, но мы уже видим в них недочеты, ляпы, ведь растем все-таки! Поначалу было столько эмоций, невозможно передать. У Артема глаза горят, он экспериментирует, подбираем краски, салфетки.
Начинали мы с декорирования сосудов. Ненужные бутылки превращались в вазы. Потом перешли на разделочные доски, а со временем стали украшать шкатулки, башмачки, стаканы, блюдца, панно, портреты. Однажды решили «подарить новую жизнь» старой детской туфельке. Сейчас все смотрят и спрашивают - неужели это настоящая? Артем выполняет самую сложную и кропотливую работу, которая требует терпения и усидчивости. У него такой характер - серьезный, ответственный. Никогда не психует, не бросает начатое дело. А я довожу работу до «ума»- дорисовываю, покрываю лаком. За мной, как говорится, последние штрихи.
Артем рассказал, что у него, кроме мамы, есть еще одна помощница - шумная и озорная младшая сестренка Вероника, которой всего пять. «Садится рядом со мной и начинает творить, - рассказывает Артем. - Она начинает, а потом все отдает доделывать мне».
Сейчас днепрянские мастера работают над созданием новых, весенних сюжетов, ведь холод уже  и очень хочется чего-то теплого, согревающего душу. Артем с мамой любят делать подарки знакомым, родным и близким. Библиотекарь Роза Хазиева отмечает, что каждый новый посетитель не оставляет без внимания эти поделки и восхищается ими.
Также Оксана рассказала, что недавно они с Артемом начали делать работы на заказ: «Это, в основном, бутылки шампанского для свадеб, новогодних праздников, дней рождения. Никакого бизнеса не строим, поскольку материалы стоят недешево. Артем не возражал, и я согласилась. В работе - мы одно целое. Сейчас многим родителям сложно найти общие интересы с детьми, а нас с Артемом связывает, помимо прочего, еще и невидимая ниточка творчества. Для меня это, в первую очередь, общение и объединение с ребенком. Для нас важен сам процесс, а не результат. Мы постоянно советуемся, все обсуждаем, одним словом - уходим в идею с головой. Это, своего рода, лекарство от серых будней и насущных проблем".

Наталья Морева // Нова Каховка. –2014. – №11 (12 берез.). – С. 11.

Як вшануємо пам'ять Кобзаря?

Незабаром виповнюється 200 років від дня народження великого генія українського народу Тараса Шевченка. Указом Президента України В.Януковича 2014 рік оголошено роком митця.
«Святкування цієї дати буде масштабним, й упродовж всього року ім'я Тараса Григоровича, його творчість будуть у центрі уваги. Заплановане проведення всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть!» та міжнародного літературного конгресу, а також завершення видання повного зібрання творів митця у 12 томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6 томах і т.ін. Цей перелік можна продовжувати, адже жодна область і місто не залишать поза увагою цю визначну подію. Не виключенням є і Нова Каховка», - зазначив керуючий справами виконкому Василь Акуленко під час обговорення цього питання за «круглим столом» у центральній бібліотеці 13 січня. До обговорення долучилися начальник відділу культури Віра Іванова, голова міського осередку «Просвіта» Віра Литвинова, голова громадської ради Лариса Житченко, представник відділу освіти, бібліотекарі та інші.
Бібліотеки проводитимуть цикл заходів у місті та братимуть участь в обласних. Новокаховчан чекають літературні вечори, години, дні Кобзаря, віртуальні екскурсії, квести, фотовиставки, презентації, конкурси художнього читання та багато цікавого. У загальноосвітніх закладах уже розпочалися відкриті уроки, присвячені творчості Кобзаря. Віра Іванова розповіла про заходи, які готуються до 9 березня й наголосила, що у репертуарі кожного художнього колективу міста є пісні на слова Шевченка або ж пісні, присвячені митцю. Тож впродовж року під час різноманітних концертів та свят ми будемо чути ці музичні дарунки.
Крім обговорення усі присутні отримали змогу згадати основні віхи життя й творчості Тараса Шевченка, подивитися на його відомі картини, гравюри, офорти, особисті речі, різноманітні видання літературної спадщини під час «віртуальної екскурсії» до Національного музею Т Г.Шевченка.

// Нова Каховка. – 2014. – №3 (15 січ.). – С. 4.

Прикрасимо ялинку власноруч

Немає кращих і цінніших подарунків аніж ті, що зроблені власними руками. Новорічні й Різдвяні свята - чудова нагода проявити свої творчі здібності й попрацювати умілими ручками. Особливо це цікаво дітям, фантазія яких не має меж.
Напередодні свят учні 6-го класу 8-ї школи відвідали майстер-клас по виготовленню новорічних прикрас. Його у міській бібліотеці №2, в рамках виконання нових соціальних ініціатив Президента В.Януковича «Діти - майбутнє України», провела помічник депутата міської ради С.Шигіди Діана Нікогосян. Малеча майструвала сніговиків та ялинки з тканини, вати, ґудзиків, бісеру та інших підручних матеріалів. Перед початком роботи бібліотекар Катерина Скрипаль розповіла всім про традиції святкування Нового року у різних країнах, а дітлахи - про ті, які вже знають і які склалися у їхніх сім'ях. За працею час пролетів непомітно, а як результат - чудові прикраси для ялинки або ж подарунки близьким. А ще учні отримали солодощі та буклети, в яких у вигляді пам'ятки занотовані права дітей відповідно до віку.

// Нова Каховка. – 2014. – №1/2 (06 січ.). – С .11.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930