за 2017 рік

«Ее душа родилась крылатой»

Красною кистью
Рябина зажглась.
Падали листья,
Я родилась.
               Марина Цветаееа

У Центральній міській бібліотеці 20 жовтня пройшов гурман-вечір «Ее душа родилась крылатой», присвячений 125 річниці від дня народження Марини Іванівни Цвєтаєвої.
Марина Цвєтаєва (1892-1941) - російська поетеса. В історії російської поезії ім'я Цвєтаєвої стоїть поруч з іменами таких поетів, як А. Ахматова, Б. Пастернак, О. Мандельштам. її перу належать оповідання, спогади про поетів-сучасників, літературно-критичні статті. Твори: збірка «Вечірній альбом», цикл «Вірші до сина», «Вірші до Чехії» та ін.
Поетеса часто говорила «Гений - зто тот поезд, на которнй все опаздивают». Цвєтаєва - воістину геніальна людина. Бібліотекарі Світлана Сембратович та Валентина Акулова розкрили її геній учням дев'ятого класу ЗОШ №4. Про життя та творчість Цвєтаєвої молодь дізналась із відео «Цвєтаєва Марина Іванівна. Життя та творчість». Упродовж заходу рікою лились вірші різних періодів творчості поете­си: «Молитва» (1909), «Душа и имя» (1911), «Я с вызовом ношу его кольцо!» (1914), «Мне нравится, что вы больны не мной» (1915), «Красною кистью...» (1916) та ін.
Марина Цвєтаєва якось написала такі рядки:
Разбросанным в пыли по магазинам
Моим опитам, как драгоценньїм винам,
Настанеш свой черед...
Вірші поетеси підкупляють своєю відвертістю та щирістю. Недарма писвменники різних часів присвячували їй свої вірші - Анна Ах­матова, Андрій Вознесенський; Євген Євтушенко, Борис Пастернак та ін. Зачитали українською мовою вірш Бориса Пастернака «Марині Цвєтаєвій» у перекладі Олександра Гунька.
У 2012 році було знято документальний фільм «Пророцтво».
Написано багато пісень на її вірші: «Бессонница», «В Париже», «В час, когда мой милый брат», «Дон», «Мне нравится, что вы больны не мной», «Молитва», «Уж сколько их упало...» («Реквием») та ін. Присутні мали змогу переглянути та прослухати відео «Алла Пугачова. Реквієм 1988».
Марині Іванівні довелося жити в часи історичних та політичних змін - Перша світова війна, Лютнева та Жовтнева революції. Осо­бливо великих страждань зазнала від радянської влади: голод, ареш­ти та смерті близьких їй людей. Усі ці події призвели до передчасної смерті талановитої поетеси. Але вона залишила нам сучасникам свої поетичні твори, в яких раділа життю, любила, страждала...

// Новости деловые. – 2017. – №41 (01 листоп.). – С.5.

Дзвони зраненої пам'яті

Ні, це не тиша. Невгасимий крик,
Ста тисяч серць предсмертний
крик одчайний.
                       Микола Бажан.

27 вересня в центральній міській бібліотеці пройшов вечір книги «Ба­бин Яр, який змінив долі». На захід завітали учні дев'ятого та десятого класів ЗОШ №4.
Ми не повинні забувати криваві сторінки своєї історії. Бібліотекарі Світлана Сембратович та В. Аку­лова нагадали молоді, що 29 ве­ресня 1941 року в окупованому німецькими загарбниками Києві відбулися численні розстріли - Ба­бин Яр став місцем масової загибелі євреїв. Тільки в перший день було розстріляно понад 30 тисяч. Протя­гом двох років (1941-1943) німецька окупаційна влада перетворила Ба­бин Яр на місце постійних вбивств. За цей період окупанти страти­ли близько 100-200 тисяч чоловік. Жертвами нацистів, крім євреїв, були військовополонені Деснянсь­кого та Сирецького таборів, хворі психіатричної лікарні, українські націоналісти, роми, футболісти «Динамо», цивільні мешканці Києва різних національностей.
Усі ці події найбільш реалістично описані Анатолієм Кузнєцовим у романі-документі «Бабин Яр». Ав­тор книги народився та виріс у Києві, на Куренівці, поблизу вели­кого яру. Він сам став свідком тих страшних подій. Писати цей роман почав у 14 років, все побачене та пе­режите записував до товстого зошита.
Про цю книжку найкраще ска­зав сам А. Кузнєцов: «Я пишу так, начебто присягаюся за юридичне свідчення на найвищому чесному суді і відповідаю за кожне соє сло­во. У цій книзі оповідано тільки правду - так як це було».
Упродовж заходу пройшла презентація книги «Бабин Яр». Присутні переглянули відео «Трагедія Бабиного Яру» та слайд-презентацію по сторінках роману. А з якою щирістю та болем у серці лунали рядки віршів: «Яр» Миколи Бажана, «Бабин Яр» Євгена Євтушенка, «У Бабинім Яру» Абрама Кацнельсона та ін. Особли­во зачепила молодь розповідь про смертельну гру футболістів «Дина­мо» (Київ). Не пройшла поза ува­гою сповідь свідка розстрілу - Діни Миронівни Пронічевої.
Хвилиною мовчання учасни­ки заходу вшанували пам'ять усіх загиблих від рук нацистських окупантів у Бабиному Яру під час Другої світової війни.
Пам'ятаймо всіх! 

// Новости деловые. – 2017. – №38 (04 жовт.). – С.1.

Відкрита книга - птах

14 червня 2017 року в Новій Каховці відбувся VII обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу». Його відкрив міський голова Володимир Коваленко. З привітальними словами до учасників фестивалю звернулися директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва імені Бориса Лавреньова Вікторія Лобзова та архімандрит Ілларіон. Потім відбулося яскраве дефіле літературних героїв.
Мері Попліне і Баба Палажка
Шанувальники поетичного сло­ва зустрілися в Палаці культури на автограф-сесії «Дніпровське джерело» з відомими в Україні хер­сонськими та новокаховськими письменниками та поетами: Василем Загороднюком, Анатолієм Кичинським, Валерієм Куликом, Олександром Гуньком, Леонідом Марченком та Таїсією Щербою.
Гостям фестивалю в концертній залі Палацу культури була пред­ставлена мистецька програма «Ко­жен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє», де виступили кращі вокальні, хореографічні ко­лективи міста та читці. На сцені з найкращими побажаннями фе­стивалю виступали: начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, заслужений діяч мистецтв України Світлана Думинська та начальник відділу культури і ту­ризму Новокаховської міської ра­ди Наталія Зарудна.
Справжня фестивальна атмос­фера вирувала на майдані біля Па­лацу культури та у місцевому пар­ку. Як писав колись Микола Го­голь: «І чого тут тільки не було!»
Ось розташувався павільйон «Бібліо-бутик» від центральної бібліотеки міста, де бібліотекарями-«книгами» рекламува­лись видання наших новокаховських авторів про місто. Бібліотекарі створили «Дерево побажань», де можна було зали­шити свої побажання учасникам фесту. Пересувні виставки робіт майстрів народної творчості міста та бібліотекарки-«Мавки», вихованців дитячої школи ми­стецтв, музеїв історії міста Но­ва Каховка та літературного му­зею ім. А. Бахути. Виставка-продаж місцевих сувенірів, творів херсонських та новокаховських письменників і поетів, херсонсь­ких книжкових магазинів «Учбо­ва книга» та «КСД».
На фестивальній «фото-зоні» гостям пропонували сфотогра­фуватися на згадку в костюмах відомих літературних героїв та використати фоторамку «Відкрий свою книгу». Дехто фотографу­вався з присутніми на фестивалі літературними героями - Солохою, Мері Поппінс, Остапом Бендером, бабою Параскою та ба­бою Палажкою, Мавкою, япон­цями, яких грали на фестивалі бібліотекарі Новокаховської ЦБС.
Прапор на руці мера
Ціла черга вишикувалась на локації «Аrt-фейс», де кожен хотів залишити собі згадку про фести­валь у вигляді цікавого малюнка. Не втримався навіть міський голова В. Коваленко, якому на руці намалювали прапор України. Біля Палацу культури на Зеленій  галявині, між віковими дубами, була розгорнута бібліо-фотосушка «В об'єктиві книга і читач», де на мотузці для білизни майоріли світлини, на яких були зображені цікаві сюжети із життя бібліотек Херсонщини. Глядачам пропонували оцінити фото «лай­ками», а по завершенні фестива­лю фото тих бібліотек, що набра­ли більшість голосів, отримали подарунки.
На галявині біля альтанки зібралася молодь в «Літературній альтанці». Учні та студенти но­вокаховських та херсонських навчальних закладів, зручно розмістившись по колу в стільцях, протягом майже двох годин писа­ли експромти на задані теми, роз­гадували різні літературні ребу­си, слухали пісні під гітару. Се­ред молоді були присутні учас­ники літературного клубу «Нат­хнення» Новокаховської юнацької бібліотеки та завсідники моло­діжної літературної кав'ярні "ЛітTERRA", що працює в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Слухачів у молоді вистачало.
У другій половині дня на фестивалі паралельно працюва­ли традиційні майданчики: мо­лодіжний та професійно-бібліотечний.
Молодь разом із письменника­ми вирушила на екскурсію містом та відвідала комплекс сімейного відпочинку «Казкова діброва». Творча молодь отримала завдан­ня висловити свої враження від побаченого в місті у поетичній формі. Через півгодини були створені три поетичні експромти: два присвячені місту Нова Кахов­ка, створені новокаховськими ав­торами Марією Єщснко (III місце) та Валерією Козловою (II місце). Третій поетичний експромт, який посів І місце, створили сім авторів. Він був присвячений «Казковій діброві».
Кульки з книжками у небі
У цей час бібліотечні фахівці Херсонщини демонстрували свої досягнення на «Ярмарку інно­ваційних бібліотечних ідей» у конференц-залі Палацу культури. Перед професійною спільнотою було презентовано шість кращих бібліотечних проектів з просу­вання читання у молодіжне сере­довище, які були відібрані облас­ною бібліотекою для юнацтва для ярмарку.
На урочистому закритті фести­валю бібліотечні фахівці отрима­ли нагороди та подарунки за свої творчі проекти, а учасників твор­чих конкурсів чекали нагороди за поетичні експромти. Не залиши­лись без книжкових подарунків і автори цікавих світлин, представ­лених на бібліо-фотосушці. Новокаховська центральна бібліотека отримала за організацію фести­валю монітор для комп'ютера та книжки.
Наостанок учасники фесту відвідали пам'ятник Олександру Довженку, який жив і працював у Новій Каховці протягом 1951-1954 років. Молодь поклала квіти пись­меннику. Біля пам'ятника висту­пили: начальник відділу куль­тури і туризму Новокаховської міської ради Наталія Зарудна та новокаховський поет, го­лова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Олек­сандр Гунько. А потім було колективне фото учасників фести­валю на згадку біля пам'ятника О. П. Довженку і випуск семи різнокольорових кульок з книж­ками у небо з найкращими поба­жаннями знову зустрітися на на­ступному восьмому фестивалі...
А лейтмотивом фестивалю стали рядки з вірша лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського: «Відкрита книга -птах. Закрита книга - камінь».

Роза Сидоренко, заступник директора Центральної міської бібліотеки // Новости деловые. – 2017. – №24 (21 черв.). – С.5.

Матерям з любов'ю

Нарешті відступили зимові холоди й забуяла природа. А ще весна подарувала нам чудове свято — День матері. У кожного є або була найдорожча і найближча людина — мати. Вона все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.
День матері — міжнародне та локальне свято. У цьому році Україні воно припало на 14 травня.
11 травня до Центральної міської бібліотеки на арт-майстерню «Ма­мі з любов'ю» завітали учні 5-го класу ЗОШ №4. Вони власноруч зроби­ли листівки із зображенням об'ємної квітки та щирими побажаннями для своїх матусь.
Від бібліотекаря Світлани Сембратович школярі дізнались, як ство­рюється листівка. Творчий процес проходив у ігровій формі: дітям за­пропонували відгадати кросворд. А слова-відповіді вони змогли зна­йти, прослухавши вірш «Весняні квіти», який написала Олена Пчілка — письменниця, громадський діяч, матуся Лесі Українки.
Захід був спрямований на прищеплення молодому поколінню високо­го почуття любові до матері, як наставниці душі і хранительки Життя.

// Новости деловые. – 2017. – №19 (17 трав.). – С.2.

У пам'яті народній

4 травня до Центральної міської бібліотеки запросили дев'ятикласників ЗОШ №4 на вечір пам'яті  «Маки пам'яті, добра та любові», присвячений 8 та 9 ттравню  — Дню пам'яті та примирення і 72 річниці від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Бібліотекар Центральної міської бібліотеки Світ­лана Сембратович разом із бі­бліотекарем ЗОШ №4 Н. Веріжко розповіли учням, що у Дру­гій світовій війні українці поне­сли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загаль­ні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Протягом Другої світо­вої війни бойові дії двічі проко­тилися усією територією Укра­їни. Українці перетворилися на гарматне м'ясо відразу для двох диктаторів — Гітлера та Сталіна. У Червоній Армії заги­нув кожен третій. Наслідком зі­ткнення двох тоталітарних ре­жимів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України. Територія між Карпатами і Доном перетворилася на криваві землі. Такою була для україн­ців ціна відсутності власної не­залежної держави.
Діти прослухали інформа­цію про червоний мак — сим­вол пам'яті полеглих в Україні, який використовується з 2014 року. В українській міфології мак — це символ Сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові та смерті. Цю квітку згадують в українських народ­них піснях та думах, особливо козацької доби — вона нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.
А ще мак — це шматочок вог­ню, біля якого відтаюють серця, а душі наповнюються до життя. Це одна із самих яскравих квіток у світі. Й звичайно багато художників різних часів звертали свою увагу на цю квітку:  Катерина Білокур, Орест Кіпренський, Клод Моне, Огюст Ренуар та ін.  Бібліотекарі   провели   паралель між минулим та сьогоденням. Так,  нині Україна відзначає 72-у річницю від дня Перемоги у Другій світовій війні. І, за іронією долі, вже через багато рокові ми змушені воювати з «братнім» російськім народом на території України. Неоголошена війна принесла Україні розруху, страждання і смерть.  На сьогоднішній день загинуло 7 військовослужбовців — наших земляків: Роман Атаманчук, Валерій Вахненко, Роман Гаврлиленко, Олег Гребінський, Вітал Галета, Денис Перепелиця, Сергій Подгорний.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні та у теперішній війні на сході України.
Патріотична поезія, яка лунала упродовж заходу, вражала своєю щирістю й справжністю. Упродовж заходу лунали вірші: Олександра Гунька «Під музику душі",  Марії Єщенко «Пишіть вірші солдатам», Ніни Виноградської «Маки війни», Василя Симоненка «Салюти миру» та ін. Особливо всіх присутніх розчулила до сліз та дала надію на краще майбутнє пісня «Повертайся живим» у виконанні співачки Світлани Тарабарової.
Також зворушила молодь розповідь запрошеного на вечір пам'яті волонтера,   радника   міського  голови  Нової  Каховки з  питань оборони та мобілізації — Олександра Пилипенка. Олександр Іванович розповів, що із 2014 року активно займається волонтерською діяльністю, вже 45 разів побував в зоні АТО. Хлопців — майбутніх захисників Батьківщин зацікавили військові артефакти: осколки від мін та боєпприпасів, гільзи, солдатська каска, штик, саперна лопатка, кулеметні стрічки та ін. Але не менш вражаючими були трофеї і з цієї війни — деформована ківларова каска, осколок  від 120-міліметрової   міни,  фляги, сковорідка, фрагмент від гранатомета, шматок обшивки від двигуна, розтрощений планшет та інше.

// Новости деловые. – 2017. – №19 (17 трав.). – С.4.

У Новій Каховці відбудеться фестиваль книги

Фестиваль молодіжного читання «Відкрий книгу» відбудеться у Новій Каховці 14 червня. До міста завітають знані на Херсонщині поети — Анатолій Кичинський, Валерій Кулик, Леонід Марченко, Василь Загороднюк, письменниця і літературознавець Таїсія Щерба та молода поетеса Тетяна Маляренко.
— Це вже сьомий фестиваль, який ми прово­димо в області, — розповіла нам заступник ди­ректора Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Тетяна Ігнатова. — Такі заходи ми проводили у Каховці, Голій Пристані та інших райцентрах області. Наре­шті добралися до Нової Каховки.
У програмі заходу — відкриття фестивалю, виступ херсонських та новокаховських поетів, автограф-сесія «Дніпровське джерело», пере­сувні виставки робіт майстрів народної творчості та вихованців дитячої школи мистецтв і музеїв Нової Каховки, виставка-продаж книж­кової продукції магазинів «Навчальна книга», «КСД», концертна програма.
У парковій зоні працюватимуть павільйон «Бібліобутик», бібліо-фотосушка «В об'єктиві книга і читач», фестивальна фото-зона, мо­лодіжний майданчик «Літературна альтанка», відбудеться Art-фейс.
Також функціонуватиме молодіжна терито­рія, у рамках якої пройде літературний квест «Місто з лебединої пісні» та ярмарок іннова­ційних бібліотечних ідей.
Серед організаторів фестивалю — управлін­ня культури Херсонської обласної адміністра­ції, відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, центральна міська бібліотека.
Захід розпочнеться о 10 годині на площі перед Палацом культури. Запрошуються міс­цеві літератори, бібліотекарі, вчителі, учнів­ська і студентська молодь, любителі красно­го письменства.

// Новости деловые. – 2017. – №22 (07 черв.). – С.5.

Геній живе у віках

7 квітня для учнів сьомого класу ЗОШ №4 в Центральній міській бібліотеці пройшов вечір-портрет «Багатогранний Леонардо да Вінчі», на якому присутніх познайомили з яскравим представником епохи Відродження - Леонардо да Вінчі, якому у цьому році виповнилось 565 років від дня народження.
Леонардо да Вінчі - це геній. «Обдарований йде в ногу з часом. Талановитий обганяє час на крок. І тільки геній завжди залиша­ється поза часом», - говорив Сер­гій Олександрович Ніжинський. Бібліотекарі С.Л. Сомбратович. та В.М. Акулова розповіли молоді, що да Вінчі був одночасно геніальним інженером, художником, скульпто­ром, винахідником, механіком, хі­міком, фізіологом, вченим, співаком, архітектором та ін. Да Він­чі багатьом із нас більше відомий, як художник, що створив загадко­ву «Джоконду» й інші не менш чу­дові картини: від «Таємної вечері» до знаменитих «Мадонн».
Більший акцент було зроблено на Леонардо да Вінчі як худож­нику. Тому присутні дізнались ба­гато цікавого про історії створен­ня та прослухали опис таких кар­тин: «Мадонна Бенуа», «Джоконда», «Портрет Джиневри де Бенчі», «Тайна вечеря», «Хрещення Христа».
Нагадали, що у Леонардо було багато інших талантів, цьому під­твердженням служать його щоден­ники та рукописи (близько 7 тисяч аркушів). У них чого тільки немає!
І бойові колісниці, й розривні сна­ряди, й новий вид артилерії, і тан­ки, й токарні станки, й екскавато­ри, й водні лижі, водолазні костюми, підводні човни. І звичайно ж, різні літальні апарати - прообрази і літаків і гвинтокрилів, а до них - і парашути. Майстер є автором ві­домих цитат: «Поганий той учень, який не перевершує учителя», «Де помирає надія, там виникає по­рожнеча» та ін.
Для кращого сприйняття інфор­мації молодь упродовж заходу про­слухала вірші: Шарля Бодлера «Ма­яки»; Олександра Гулька «Мисте­цтво», «Мона Ліза» та ін. Перегля­нули презентацію та відео «П'ять винаходів Леонардо да Вінчі». Роз­робили тематичну поличку на якій розмістили такі книги: Ев. Богат. «Мир Леонардо», О. Гулько «На ву­лиці генія», Д.С. Мережковский. «Восресшие боги. Леонардо да Винчи», Й. Свеченовская «Леонардо да Винчи. Зашифрованный гений», В.Д. Туркевич «Усмішка Джоконди» та інші.
Що ж, кожен із присутніх зміг до­торкнутись до прекрасного й від­крити для себе генія Леонардо де Вінчі.

// Новости деловые. – 2017. – №15 (12 квіт.). – С.5.

Найкращі читачі Нової Каховки

У міській бібліотеці для дітей 22 березня обирали найкращого читача Нової Каховки. Тут проходив II етап конкурсу на звання найкращого читача міста - 2017 - «Велика книга читацьких рекордів».
Учасниками змагань стали 16 кращих серед переможців І етапу. Вже не перший рік проходить у стінах міської бібліотеки для дітей цей конкурс, та не перестають ди­вувати діти, які беруть у ньо­му участь. Яскраві, талановиті, сучасні та креативні, а голов­не - читаючі. Впевнитись у цьо­му змогли усі присутні та, звичай­но, компетентне журі, яке складалося із директора Новокаховської ЦБС та її заступників, а також вчителів української та зарубіжної літератури.
Гостем свята та його почесним партнером став громадський діяч, давній друг міської бібліотеки для дітей Олександр Миколайович Сидоренко. Дякуючи йому, ко­жен із учасників отримав у пода­рунок книжку. Нагороджено також бібліотеки, читачі яких ста­ли переможцями та бібліотеки, які залучили до участі у конкурсі найбільшу кількість читачів. 12 бібліотек централізованої систе­ми та 13 шкільних бібліотек отри­мають книги «Героям слава!», де розповідається про українських героїв, які боронять нашу Україну на сході, та «Незалежність Украї­ни», що видана з нагоди 25-річчя Незалежності України.
Бібліотечні волонтери звер­нулися до Олександра Мико­лайовича зі словами подяки від дитячої читацької аудиторії, а директор Новокаховської ЦБС Людмила Миколаївна Петро­ва вручила нашому гостю Под­яку від обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.
Олександр Миколайович звер­нувся зі словами привітання до усіх учасників конкурсу, а, при­ймаючи подяку, сказав, що це - його найбільша нагорода.
Шкода, що за браком часу він не зміг бути на незвичній вікторині «Подорож на Со-рочинський ярмарок» та на оголошенні імен переможців нашого конкурсу, яким бу­ло вручено іменні подарунки від нашого головного партне­ра. Тож, переможцями II ета­пу конкурсу на звання найкра­щого читача міста Нова Каховка 2017 - «Велика книга читацьких рекордів» стали:
Євгенія Єремизіна, учениця 6 класу Дніпрянської ЗОШ
Катерина Плясецька, учени­ця 7 класу ЗОШ № 5.

Поздоровляємо та побажаємо дівчатам успіху в Херсоні!

// Новости деловые. – 2017. – №13 (29 берез.). – С.2.

Шорох страниц книг, радости души миг...

Старожилы помнят, что когда-то во Дворце культуры ра­ботала уютная библиотека с читальным залом. Она была от­крыта в 1957 году. Со временем, добавив фонды еще двух библиотек, ее перевели в микрорайон «Сокол» — в ново­стройку на пересечении улицы Соборной и пр.Победы.
На прошлой неделе, 12 октября, библиотека №2 отме­чала юбилей. В тот день здесь было довольно многолюд­но. Сюда пожаловали мэр города Владимир Коваленко, депутаты горсовета, гости, читатели, поклонники литера­турного слова, чтобы поздравить работников храма зна­ний с 60-летием.
Веселая концертная программа с Остапом Бендером, живой телеграммой, сказочными Бабками-Ежками, стиха­ми и песнями, сказкой про библиотерем покорила сердца присутствующих, которые пришли к юбилярам не с пусты­ми руками. Коллеги подарили виновникам торжества ведерный чайник, чтобы согреваться теплым чаем в холод­ные дни. Эта шутка, к слову, родилась не на пустом месте. Из-за проблем с отоплением здесь в межсезонье холодно, что не может не волновать, ведь сюда приходят в основном дети. Поздравляя юбиляров, городской голова заверил: в ближайшие дни проблема разрешится.
А если говорить в целом, то, как отметила директор Новокаховской центральной библиотечной системы Люд­мила Петрова, в последние годы проблемы и заботы библиотек, в том числе и в сельской местности, — под при­стальным вниманием руководства города. А ведь совсем недавно бытовало мнение о том, что библиотеки изжили себя, мол, современные гаджеты и сплошная компьюте­ризация могут заменить печатное слово. Как показывает практика жизни, это утверждение не совсем верное.
Чем же живет библиотека №2 сегодня?
Конечно же, частные гости здесь школьники. Для них —  мастер-классы, где научат рисованию, плетению из бисера и другому мастерству. С 1995 года работают клуб любителей природы «Журавлик», объединение «Крае­вед». Ежегодно самые активные принимают участие во всеукраинском конкурсе «Лучший читатель Украины», а поэтические вечера с участием местных поэтов и музы­кантов — фишка библиотеки №2. И, надо сказать, все это — лишь половина той работы, которую ежедневно выпол­няют библиотекари.
По случаю круглой даты гости праздника желали хра­нителям книг не останавливаться в творческой деятель­ности, еще большего числа посетителей и, конечно же, долгих лет плодотворной работы.

//Нова Каховка. – 2017. – №42 (18 жовт.). – С.7.

Рідне і кохане

З нагоди ювілею в центральній бібліотеці відбулося засідання лі­тературно-музичного клубу «У ко­лі друзів» під назвою «Нам є ким пишатися». Бібліотекарі підготу­вали і продемонстрували членам клубу відеоряд відомих в Украї­ні та за її межами новокаховчан «Вони прославили Нову Кахов­ку». На зустріч був запрошений заслужений працівник культури України Василь Яротник, керівник оркестру народних інструментів, ім'я якого відомо всім любителям музики.
До присутніх з вітальним словом звернувся лауреат літературної премії імені А.П. Бахути 2016 року Альберт Боровик. До ювілею міста він видав книгу «Вглядываясь в даль», до якої увійшли й вірші про Нову Каховку.
У міській бібліотеці для дітей проведено для старшокласників краєзнавчу розвідку «Кожен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє». Бібліотекарі познайомили школярів з літературою із фон­дів, яка допоможе їм дізнатися про історію рідного міста. Учні 3-В класу гімназії прийняли участь у краєзнавчій грі «Люби і знай свій рідний край».
Цікаво пройшла краєзнавча вікторина «Рідне місто моє» в Новолагерській сільській бібліотеці. Діти згадали історію Нової Каховки і отримали призи від бібліотекаря за вірні відповіді на запи­тання. Як зазначила бібліотекар: «Шістдесят п'ять років — це ще не вік для міста. Довгі віки буде сходити і заходити сонце над нашим молодим містом, будуть змінюватися покоління мешканців, але в їхніх серцях завжди буде любов до нього, а ми ще не раз повернемося до його історії та сьогодення».
З історією виникнення Нової Каховки познайомилися учні НКТЕЛ, які здійснили подорож ву­лицями рідного міста, їм цікаво було дізнатися про минуле, про те, як будувалося та зростало селище енергетиків. Бібліотекар представила виставку книжок та малюнків, присвячених Новій Каховці. Відбулась вікторина, в ході якої діти відповідали на запитання та читали вірші про рідне місто.

//Нова Каховка. – 2017. – №9 (01 берез.). – С.5.

Встречи с Леонидом Марченко

18 октября в Новой Каховке побывал член Союза писателей Украины херсонец Ле­онид Марченко. Он встретился с читателями в городской библиотеке №2.
Леонид Марченко - прозаик, поэт, публицист, дипломант Международного конкурса дет­ской и юношеской литературы имени Алексея Толстого, лауреат литературной премии им. «Молодой гвардии», автор 50 книг. Он окончил поли­технический техникум, рабо­тал строите­лем, затем окончил Киевс­кий институт журналистики. 20 лет прора­ботал журналистом, пишет в разных жанрах. В 2017 году пи­сатель издал 7 книг: «Как стать нобелевским лауреатом?», «Як дають ім'я?", "Дивосвіт у прапорі", «Жизнь высшей пробы», «Адмирал судостроения», «Херсон. Австралия. Канада.», «Не в обиду сказано». Леонид Марченко также встретился с учащимися электротехническо­го лицея. Писатель рассказал лицеистам о своей творческой деятельности и о подвигах юных героев, которые защища­ли Херсон от немецко-фашист­ских захватчиков во время Ве­ликой Отечественной войны.
Его роман «Клятве остались верны» развивает патриотичес­кие чувства и любовь к Роди­не. Леонид Марченко пишет и для детей, и для взрослых.

Татьяна Пустовая // Ключи. – 2017. – №44 (25 жовт.). – С.16.

Книги просвещают душу

12 октября в Новой Каховке библиотека №2 отметила 60-летие.
Пришли поздравить коллектив библиотеки мэр Владимир Кова­ленко, начальник отдела куль­туры и туризма горсовета Ната­лья Зарудная, директор Новокаховской ЦБС Людмила Петрова, депутаты горсовета, а также благодарные читатели. Празд­ничный концерт начался не­обычно и сказочно. Библиоте­кари, переодетые в бабок-ежек заблудились и неожиданно по­пали на юбилей. А потом при­шел в гости Остап Бендер (Ири­на Рядных), повеселил гостей своими умными высказываниями о свежести мысли и проявил свое актерское мастерство. Биб­лиотекари показали кукольный спектакль о дружбе и поселе­нии в теремок зверюшек, кото­рым нужно согреться. Посели­лись в теремке лисичка, мыш­ка, заяц, волк, медведь и бабушка с дедушкой. Библиотекари из 2-й библиотеки Екатерина Скрыпаль, Ирина Рядных, Виктория Усачева, Маргарита Спижевская, Светлана Новоселова и заведу­ющая Виктория Гуменная - не только профессионалы, но еще и талантливые певицы, прекрас­но танцуют и обладают актерс­ким мастерством. Технический работник Любовь Гриценко не только соблюдает чистоту в библиотеке, но вместе с коллек­тивом поет и в кукольном спектакле играет, в общем, в этом коллективе работают одни та­ланты. Владимир Коваленко по­здравил юбиляров с праздни­ком, пообещал решить вопрос с теплом и вручил директору биб­лиотеки Виктории Гуменной сертификат на 40 новых стуль­ев. Поздравили юбиляров депу­таты горсовета Сергей Хоменко, Александр Афанасьев, Виталий Перетятько и подарили деньги на приобретение новых книг.
Благодарные читатели поздра­вили библиотекарей с праздни­ком и поблагодарили за профес­сионализм и теплую атмосферу в библиотеке. И действительно, они создали в библиотеке такую красоту, уют, не хватает только тепла. Но раз мэр пообещал, что отопление будет, значит, скоро и читатели, и библиоте­кари будут в тепле. А юбилярам хочется пожелать крепкого здо­ровья и больших творческих ус­пехов.

Татьяна Пустовая // Ключи. – 2017. – №43 (18 жовт.). – С.16.

Без компьютеров

- Работают ли сейчас курсы компьютерной грамотности в Новокаховской центральной городской библиотеке? Как туда записаться? - спросила читательница.
Как сообщали «Ключи», в этом году в библиотеке произошло ЧП - были украдены компьютеры. Это стало сильным ударом для библиотечных работников и для их посетителей, ведь эти компь­ютеры библиотека Новой Каховки выиграла в международном кон­курсе «Библиомост» в 2012 году. Бесплатные курсы компьютер­ной грамотности, которые открылись при библиотеке, стали для пенсионеров города уникальной возможностью научиться пользо­ваться компьютером. Может, как-то решился вопрос с украден­ными компьютерами? Об этом мы спросили заместителя директо­ра Новокаховской ЦБС Розу Сидоренко. К сожалению, радост­ных новостей нет, ответила она:
- Мы звонили в полицию - пока тишина. Да и вряд ли что-то выяснится, так как обычно в таких случаях украденное находят только по горячим следам. У нас украли 7 компьютеров, принтер, комплектующие. Пострадали, прежде всего, наши читатели, нас отбросило на энное количество лет назад. Тот конкурс Билла
Гейтса, в котором мы получили грант, уже завершен, фонд рабо­тает по другим направлениям. Вероятности, что сможем где-то еще выиграть, мало. Следим, конечно, за проектами, которые проходят, чтобы поучаствовать. Но такого масштабного проекта, как тот, к сожалению, нет.

// Ключи. – 2017. – №3 (11 січ.). – С.4.

День дарування книжок

День 14 лютого - особливий. День, який осяяний коханням, день Святого Валентина. З 2012 року цей день відзначений ще однією подією, яка походить також із любові - це День дарування книжок. Воно об'єднує всіх, хто дарує книжки і вчить любити читання. До цього дня міська бібліотека для дітей оголоси­ла бібліоакцію «Подаруй бібліотеці книжку».
Бібліотекарі вирушили у місто, щоб розповісти містянам та шко­лярам навчальних закладів про цей день та про бібліоакцію, що ми приурочили до свята.
І саме у цей день, коли ми приймали у себе десятикласників та го­ворили з ними про історії кохання великих, до нас завітав із подарунками громадський діяч Олександр Миколайович Сидоренко. Приніс він із собою 11 сучасних книжок видавництва Старого Лева.
Олександр Миколайович звернувся до сучасної молоді, розповівши юнакам і дівчатам про важливість освіти та самоосвіти, про важливість книжки у житті людини, про необхідність викори­стовувати «на повну» власний потенціал. Наш гість - добрий друг бібліотеки, не один десяток книжок, завдяки саме Олександрові Миколайовичу, поповнили бібліотечний фонд. Завжди цікаво слухати про подорожі світом та життя в інших країнах, про шляхи, які ведуть до успіху. Олександр Миколайович - надихаючий приклад для сучасної молоді у досягненні життєвого успіху. Ми дуже вдячні і нашому поважному гостю, і усім тим, хто в цей день подарував бібліотеці книги. Наші десятикласники також завітали з подарун­ком. Подарували в цей день бібліотеці книжки і читачі бібліотеки - Сашко Татаринов, Маргарита Басова та Марина Бакай.
Ми дуже вдячні усім-усім. Сподіваємось, паша виставка-подарунок буде поповнюватися книжками, адже бібліотеці у цьому році - 65, а хороша книга - найкращий подарунок!

// Новости деловые. – 2017. – №8 (23 лют.). – С.4.

Подаруй бібліотеці книжку

14 лютого  - міжнародний  день   дарування   книжок. Основна мета цього свята полягає в тому, щоб надихнути людей подарувати дітям якомога більше книжок.
Новокаховська міська бібліотека для дітей оголошує бібліо-акцію «Подаруй бібліотеці книжку».
Придбайте нову цікаву книжку, або виберіть вдома книжку в належ­ному стані, яку Ви вже прочитали й вона буде цікавою для дітей. Передайте книжку в міську бібліотеку для дітей. Усі книжки будуть виставлені на спеціальній виставці з листкам-подяками. Інформація про подарунки буде розміщено в ЗМІ.
Свято відзначають від 2012 року, воно об'єднує всіх, хто дарує книжки і вчить їх любити читання. День дарування книг «придумала» американка Еммі Бродмур. Ідею підказ її маленький син.

// Новости деловые. – 2017. – №6 (08 лют.). – С.2.

Подія, що не має забуття

Безвусі, юні, вічно молоді,
Ви склали голови за рідний Київ,
Скріпивши крок державницькій ході,
Вписавши подвиг у свободи вияв.

Яр Славутич

Президент України Петро Порошенко 2017 рік оголосив у нашій державі роком Української Революції 1917-21 років. 26 січня до центральної міської бібліотеки завітала мо­лодь ЗОШ №4 на вечір-присвяту «Недооцінений урок історії», при­свячений дню пам'яті Героїв Круг.
Із розповіді бібліотекарів Світлани Сембратович та Євгенії Ісакової учні дізнались про трагічний і героїчний бій під Круга­ми, що відбувся 29 січня 1918 року на відтинку залізничного шля­ху між Ніжином і Бахмачем, у районі станції Крути. Тоді зійшлись у нерівному бою чотиритисячне військо більшовиків та триста моло­дих українців-патріотів, які обороняли підступи до Києва й загину­ли за рідну Неньку-Україну.
Так у полум'ї революції народжувалась Українська Народна Республіка. Це була спроба українців хоча б на коротку мить ство­рити самостійну державу й відродити колишню велич козацької Гетьманщини.
Трагічні події початку 1918 року відображені у багатьох працях істориків, публіцистів, політологів, письменників та поетів. Упро­довж заходу лунали полум'яні поетичні рядки відомих українських поетів: В. Сосюри, Яра Славутича, П. Тичини та ін. З великою цікавістю дітвора переглянула відео «Герої Крут».
Бій під Кругами став символом патріотизму та любові до Батьківщини. Ми повинні пам'ятати, що недарма, молоді хлопці - юнкери, гімназисти, студенти, школярі, поклали свої життя на вівтар служіння Україні.
Наприкінці вечора-присвяти присутні хвилиною мовчання вша­нували пам'ять загиблих Героїв Крут.

// Новости деловые. – 2017. – №5 (01 лют.). – С.4.

"Книга – це завжди емоції"

У Новій Каховці відбувся сьомий обласний фестиваль молодіжного читанна «Відкрий свою книгу»

Літературна альтанка, пе­ресувні виставки, концерти, ярмарок інноваційних ідей і автограф-сесії. А також безліч книжок та спілкування з відо­мими письменниками і поета­ми. Все це очікувало гостей об­ласного фестивалю «Відкрий свою книгу», який пройшов у парковій зоні і палаці культури Нової Каховки. Сам цей фести­валь є мандрівним і кожного року відбувається в різних ку­точках Херсонщини. А його учасниками, крім книгоманів, літераторів, продавців книг і майстрів народної творчості, традиційно є працівники районних, міських і сільських бібліотек.
– З раннього дитинства я пам'ятаю, як один на один за­лишався з книгою, часом навіть потайки від батьків, і мандрував в абсолютно інше життя. Книга для мене завжди була, як товариш, порадник і путівник,  – звернувся до гос­тей заходу новокаховський міський голова Володимир Коваленко. – Всяк той, хто при­ходив до мене з пропозицією скоротити бібліотеки, був моїм персональним ворогом. Бо поки живуть бібліотеки, доти людські душі не пускатимуть до себе сміття. Ті ж планшети і комп'ютери для мене є просто елементом тимчасового вико­ристання, а для мене як для людини вони є ворогами. Тому що я звик бачити очі. А очі – це емоції. Книга, вірш, пісня, все, що дарує ці емоції, робить людину людиною. Я дуже радий, що ви сьогодні завітали до нашого міста, і сподіваюся, його полюбите так само, як любите ті місця, звідки ви родом.
Директор обласної бібліо­теки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова подяку­вала письменникам, котрі манд­рують разом із іншими учасни­ками фестивалю Херсонщи­ною. «Сьогодні ми зупинилися у Новій Каховці, і я вдячна, що тут нас так гостинно прийма­ють, – зазначила вона. – На таких святах, як фестиваль «Відкрий свою книгу», завжди відчуваєш, що у нас дуже вели­ка родина однодумців, котрі люблять свою професію, люб­лять книгу. А значить, в подаль­шому ми будемо відкривати нові території і не зупинятися на досягнутому».

Олег Батурін. Фото автора // Новий день. – 2017. – №28 (05 лип.). – С.17.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930