за 2014 рік

Безсмертні душі спільної біди

Невесела подія відбулася 12 грудня у читальній залі районної бібліотеки: вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
- Пам'ятна дата - 14 грудня 1986 року ввійшла в історію нашої країни, - сказала ведуча Інна Якушенко, відкриваючи урочистості, - як день, коли офіційно повідомили про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, і відтоді вся Україна, весь небайдужий світ вшановує героїв-ліквідаторів наслідків цієї жахливої аварії.
Учасників урочистостей тепло привітали голова райдержадміністрації Ю.С.Терлецький, заступник голови районної ради І.К. Басараб, член районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Л.В. Мороз. Вітали вони мужніх людей не лише словами, а й подарунками. Чудово виконала пісню «Чорнобильська біда» Галина Маменко, а Юрій Сергійович пригадав дні своєї молодості, коли він, студент медичного інституту, відчув на собі наслідки аварії, перебуваючи на відпочинку у батьків у м. Рівне.
І настала хвилина мовчання. Тяжким груддям сирої землі падали на схилені голови удари метроному, як пам'ять про сотні тисяч загиблих, як нагадування тим, хто несе в собі й досі підступну отруту Чорнобиля.
А  на  завершення  урочистостей керівники району та ліквідатори аварії на ЧАЕС поклали квіти до пам'ятного знаку всім потерпілим від атомного лиха.
Пам'ятайте! Хай не повториться!

Анатолій Грабко. Фото автора // Голопристанський вісник. –  2014. – №51 (19 груд.). – С.2.

Вишиваємо разом, бо ми живемо в єдиній Україні

Вже майже пів року від серця до серця торує шлях нашою державою Всеукраїнська акція «Вишиваємо разом», яка має на меті зберегти єдину країну з її унікальними етнокультурними особливостями. Починаючи з Вінницької області, мешканці кожної із 25 областей нашої Вітчизни вишивають хрестиком герб малої батьківщини, а територію свого регіону вишивають нитками тих кольорів, які є на прапорі зазначеної області. Кількість учасників акції-естафети з переходом вишиваної карти України з однієї області в іншу зростає в геометричній прогресії. Тож недаремно цій акції пророчать увійти і до Книги рекордів України і до Книги рекордів Гіннеса.
Креативні вишивальниці Запоріжжя в ніч з 27 на 28 листопада передали вишивану красуню просвітянам Херсонщини. Понад 130 мешканців Херсонщини, незважаючи на похмуру та холодну негоду, відгукнулися на запрошення Херсонського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка і взяли участь в акції «Вишиваємо разом», чим і сприяли збільшенню чисельності вишивальників у процесі встановлення Національного рекорду з вишивання вручну карти єдиної соборної України.
І це стало можливим 28 листопада під час проведення на базі Голопристанської районної бібліотеки VIII районного дитячого фестивалю «Повір у себе, і в тебе повірять інші!», де діти і дорослі долучилися до зазначеної акції. І того ж дня у дискозалі районного Будинку культури, під час проведення молодіжної хореографічної вечірки «Зумбі фітнес паті», юні танцюристи не знехтували одвічним мистецтвом краян, а з радістю долучилися до неординарної події. Тим паче, якщо поруч була знана на Херсонщині вишивальниця Катерина Колпакова, яка, до речі, нещодавно на урочистостях з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорського мистецтва була нагороджена обласним Центром народної творчості почесною відзнакою «За вагомий внесок у розвиток культури Херсонщини». Саме вона постійно допомагала учасникам акції від Херсонщини впевнено тримати голку і вишивати. Катерина Іванівна Колпакова працює у Голопристанському районі багато і плідно. Картини, ікони, серветки і рушники, вишиті або ж вив'язані костюми та сорочки-вишиванки - ось неповний перелік робіт, над якими майстриня працює щодня. І на наше прохання допомогти учасникам акції вірно голку тримати і нитки на полотно хрестиком викладати радо відгукнулася.
29 листопада до акції долучилися студенти Херсонського державного університету та читачі Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара. На час передачі карти на Херсонщину загальна кількість учасників акції сягнула 4175 осіб. А першого дня зими карту України продовжили вишивати наші сусіди з Миколаївської області.

Олег Олексюк, голова Херсонського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка // Голопристанський вісник. –  2014. – №51 (19 груд.). – С.4.

У цих дітей є чому повчитися

«Повір у себе - і в тебе повірять інші!». Саме під таким гаслом 28 листопада у гарно прикрашеній читацькій залі райбібліотеки пройшов VIII щорічний районний фестиваль-огляд дитячої та юнацької творчості. Головна мета цього заходу полягала в тому, щоб подарувати справжнє свято особливим людям - дітям-інвалідам, які обмежені в спілкуванні з навколишнім середовищем, дати змогу відчути себе частиною великого світу. Адже їм так потрібні наш захист, милосердя, увага, доброта, але найбільше - радість.
Щоб оцінити виступи учасників фестивальної програми, було сформоване компетентне журі, до складу якого входили: директор районного ЦСССДМ - Алєксандрова Н.В.; Писарєва І.А. - начальник служби у справах дітей, Олексюк О.В.- начальник відділу культури РДА; Борискіна Т.М. - заступник начальника управління соціального захисту населення та охорони здоров'я РДА; Шмагель Г.В. - директор Голопристанської ЦРБ. Також на фестиваль були запрошені сільські голови, міську раду представляла секретар - Лук'янченко Л.О.
Втім, загальна увага була зосереджена на талановитих дітях-інвалідах, що вже не перший рік беруть участь у цьому святі-огляді, разом зі своїми батьками. Як зазначила Алєксандрова Н. В.: «Цей фестиваль ми проводимо уже увосьме й цікавий він тим, що діти своїми руками, здібностями доводять, незважаючи на вади розвитку, - вони чогось варті. Якщо раніше журі оцінювало доробки мовчки, лише споглядаючи, то тепер учасники особисто, деякі з допомогою батьків, захищають свої роботи. Для дітей-інвалідів, особливо тих, хто пересувається на візочках, виїхати з далеких сіл, віддалених від райцентру - це ціла подія, до якої вони готуються майже рік». Учасники фестивалю змагалися в розмовному жанрі, показали себе у декоративно-прикладному, художньому та вокальному мистецтві. Членам журі ббуло важко визначити найкращих у своєму жанрі й найгарніші поробки, оскільки всі дітки - талановиті, мають власні «родзинки» й творчі особливості. Шляхом палких дискусій їм усе таки вдалося обрати кращих і не обділити увагою нікого. У розмовному жанрі неперевершеною стала Пархоменко Мар'яна, яка посіла І місце, прочитавши авторський патріотичний вірш «Як можна не любити Україну?..». II місце посіла Яковенко Ольга - музикант, спортсменка, яка зараз готується до Параолімпіади-2016, декламувала уривок з поезії Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим...». Малишко Соломія одержала III місце за свій талант написання віршів, вона змогла подарувала надію на краще і внесла шматочок зимового щастя. За участь у фестивальній програмі були нагороджені: Гідулянова Рината, Синявіна Наталія і Томілко Аліна, яка, незважаючи на фізичні вади, все ж спромоглася прочитати вірш Сергія Стигіна «Вот оно глупое счастье».
У номінації «вокальне мистецтво» другий рік поспіль перемогла Неверець Маргарита, яка мріє співати на великій сцені, і цьогоріч порадувала композиціями «Бажання» і «Золота зіронька». У жанрі «декоративно-прикладне мистецтво» свої роботи презентували: Глінка Христина, яка посіла І місце, намагалася не відставати від неї Пдулянова Рината, що створила неперевершені поробки з мушель, і Степанюк Анна - особисто не була присутня на фестивалі, але передала об'ємні роботи з паперу. Грамотами за участь у фестивалі були відзначені Неверець Маргарита (за поробку «Троянда для мами»), Пласкальний Ігор, що показав мозаїку з кришок з-під пивних пляшок, Сойма Олексій - створив невелику ракету, Терещенко Артем, і ті, хто з певних причин не змогли бути присутніми особисто: Урсуленко Сергій, Кусенкова Дар'я, Кулак Олександр, Ткаченко Роман.
У художньому жанрі найкращими стали: Акащан Владислава - І місце за портрет племінниці, II -одержала Наталія Синявіна, яка продемонструвала пейзаж акриловими фарбами й гуашшю, Головач Альберт посів почесне III місце - за малюнок голуба - символа миру, грамоту також одержав Лебідь Вадим за зображення автомобіля-мрії.
Серед побажань дітей на майбуттнє з приводу їхньої професійної кар'єри були мрії стати футболістом, кухарем, співачкою, програмістом, космонавтом, а також відвідати зоопарк, ходити до школи чи просто побільше виїжджати на прогулянки Голою Пристанню. Вони такі чуттєві, ніби прості й реальні, але складні водночас.
Яке ж це свято без «смачних» подарунків? Протягом усього заходу кожну дитину привітали, нагородили грамотою, піднесли солодкі та інші цікаві презенти від райдержадміністраціцї, сільських та міської ради.
Була й особлива подія, що виділила VIII районний фестиваль «Повір у себе - і в тебе повірять інші!» від попередніх. Начальник відділу культури РДА Олексюк О.В. виступив з пропозицією взяти участь у національному рекорді «Карта України, вишита вручну найбільшою кількістю людей». Усі бажаючі могли зробити декілька хрестиків і вкласти частинку себе у роботу знаменитої вишивальниці, Катерини Іванівни Колпакової, - прекрасної жінки, яка попри усі свої життєві негаразди, багато займається творчістю, за що нагороджена медаллю «За вагомий внесок у розвиток української культури».
Учасників фестивалю радо вітали вихованці вокальної студії районного Будинку культури: Тетяна Корж - «Нехай квітує Україна!», Валерія Бурда - «Лелеча доля», Анастасія Красноперець -«Діти України», Марія Ільченко -«Моя земля».
Розвеселили дітей з особливими потребами помічники організаторів фестивалю - Мері Поппінс (Інна Сердюк) і Фрекен Бок (Інна Жигалова), що є учасницями творчого об'єднання «Веселый праздник» - найкращі няні, які подарували відчуття щастя, море позитивних емоцій і залишили багато побажань здоров'я, кохання, грошей.
Яковенко Ольга, учасниця що посіла II місце в розмовному жанрі, побажала: «Не здаватися, вірити в себе - і все буде гаразд».
Діти відчули себе справжньою сім'єю, де все починається з любові. І найголовніше, що завдяки фестивалю на їхніх обличчях з'явилася щира посмішка! Тому подяка матерів стала найвищою нагородою організаторам цього радісного і зворушливого свята.
Головні людські якості: доброта, доброзичливість, вміння радіти життю, спілкуванню з іншими людьми не залежать ні від фізичного розвитку, ні від інтелекту, а тому діти-інваліди заслуговують такого ж повноцінного життя, як і всі інші. Ми повинні їм у цьому допомогти! Будучи гостями на святі, неможливо не відчути неймовірно сильну енергетику, що випромінюють ці життєрадісні діти. Тепер ми знаємо: нам, людям цілком здоровим, є чому повчитися у них.

Оксана Тульчин, Катерина Гажур, учениці 11-Б класу Голопристанської ЗОШ №3 // Голопристанський вісник. – 2014. – №49 (05 груд.). – С.10.

"А ми тую славу збережемо"

Понад 70 років минуло з початку найстрашнішої війни XX століття, а можливо, і всієї світової історії. Ще й досі по всьому світу не знайдені пропалі без вісти, не пораховано точну кількість жертв цієї світової драми, не перестало боліти серце за рідних у десяків народів. Велика Вітчизняна війна... Скільки вона наробила горя, скільки життів забрала в небуття, скільки страждань змусила винести? Але наші люди, наші ветерани, колишні воїни - все подолали, все стерпіли. Що їм довелося перенести? І холод, і голод, і злидні, і страх. Вони мужньо пройшли цей етап в історії, ніколи не опускаючи очей, ніколи не падали духом.
Сучасне покоління народилося, виросло і живе на мирній Херсонщині. Ми добре знаємо, як шумлять весняні грози, але ніколи не чули гарматного грому. Ми бачили як споруджуються нові будівлі, але не уявляємо, як легко вони руйнуються під зливою бомб та снарядів. Чим далі віддаляє нас невблаганний час від подій Великої Вітчизняної війни, тим вагомішим постає перед сучасниками безсмертний подвиг покоління, яке розгромило фашизм і врятувало людство від рабства.
28 жовтня ми відзначали священну дату - 70-у річницю звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Цього дня в приміщенні районної бібліотеки пройшла учнівська конференція. Почесним гостем на цьому заході був голова організації ветеранів України в Голопристанському районі І.А. Рубін.
Метою проведення учнівської краєзнавчої конференції було підбиття підсумків І етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченій Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників. Юні краєзнавці поділилися своїми дослідженнями подій війни 1941-1945 років, що відбувалися на Голопристанщині. Про життя села Круглоозерка в період 1941-1945 років розповіли учні місцевої школи. Юні пошуковці Чорноморської школи досліджували працю селян бавовнорадгоспу їм. Комінтерна в 30-50 роки XX ст. та поділились своїми відкриттями.
На Голопристанщині 12 воїнів отримали почесне звання Героя Радянського Союзу. Одним із них є Чухрай І.Г. Його нелегку життєву долю вивчали учні Кардашинської школи.
З болем і сльозами ми згадуємо тих, хто став жертвою загарбників на рідній землі, їм було однаково боляче, страшно й не хотілося вмирати - євреям, українцям, циганам, росіянам, білорусам. Пригадаємо, як це було далекого воєнного року, і як більше десяти років тому на території Голопристанського лісгоспу з'явився пам'ятний знак, що нагадує про жертв війни. Учні Олексіївської школи, представляли свою пошукову роботу «Жертви гітлерівського окупаційного режиму на Голопристанщині».
На Голопристанщині активно боролися проти гітлерівських окупантів представники різних верств населення - робітники, селяни, інтелігенція. Більшість з них стала на шлях боротьби з ворогом не за вказівкою партійних органів, а з патріотичних почуттів, рішуче протестуючи проти окупаційного режиму. Про партизанський рух на Голопристанщині розповіли учні Мапокопанівської школи.
Існує ціле покоління, чиє дитинство припало на часи Великої Вітчизняної війни, їх так і називають - діти війни. Дітям війни рано довелося ставати дорослими. За ними нікому було доглядати. Адже їхні батьки або воювали, або трудилися з ранку до вечора. Або батьків вже не було...
«Хто ви, діти війни?». На це запитання шукали відповідь учні Нововолодимирівської школи та поділились своїми дослідженнями з учасниками конференції.
Мільйони   солдатів   Червоної армії опинилися в жахливих таборах, приречені на повільну, але неминучу загибель. Часто цими «таборами» були кілька гектарів поля, огороджені колючим дротом під охороною німців. Точна кількість полонених -досі предмет суперечки істориків. Цифри коливаються від 4,5 млн до 5 млн 750 тис. З них найбільше - близько 3,5 млн потрапили в полон протягом перших місяців війни у 1941 році. Про труднощі військового полону розповіли учні Новозбур'ївської школи №2.
У рамках І етапу акції «А ми тую славу збережемо» проходила туристська естафета з метою вшанування пам'яті воїнів, які захищали та звільняли Україну в роки Великої Вітчизняної війни, формування банку даних про пам'ятники війни на території України. В естафеті пам'яті Голопристанського району взяли участь 17 шкіл і Голопристанська районна станція юних туристів. Як проходив цей захід, розповіли вихованці гуртка «Спортивний туризм».
Хвилиною мовчання учасники конференції вшанували пам'ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.
Пам'ять про минуле... Пам'ять не нейтральна, не пасивна. Вона учить І закликає, переконує і застерігає, дає сили і вселяє віру. Великий художник Віктор Михайлович Васнецов сказав: «Поганий той народ, який не пам'ятає, не любить, не цінує своєї історії».

Галина Хижнюк, директор районної станції юних туристів // Голопристанський вісник. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.4.

Життя - це щастя

Час швидко спливає і вже майже рік, як пішла з життя наша колега Наталія Василівна Ступак-Снєгурова. Вона приїхала з далекого Уралу, але незабаром змогла всією душею полюбити Голопристанщину і назвати її своєю другою Батьківщиною. Більше 30 років віддала Наталія Василівна бібліотечній справі. Чарівна жінка з привітною посмішкою -такою її пам'ятають читачі та колеги. Вона завжди могла зацікавити оточуючих книгою, дати пораду в складній життєвій ситуації, поспівчувати. Наталія Василівна мала бездоганний естетичний і художній смак, з великою майстерністю проводила чудові літературні вечори, поетично-музичні заходи. В її ліричній душі часто народжувалися вірші, але вона не поспішала виносити їх на широкий загал. І лише після  смерті Наталії Василівни їх було об'єднано символічною назвою «Какое счастье - просто жить».
Щире бажання створити своєрідний пам'ятник людині, яку поважав, зробити доброчинну справу, спонукало нашого давнього друга, члена Національної спілки журналістів України Анатолія Грабка, стати укладачем та редактором цієї книжки. В наш складний час він зміг залучити матеріальну підтримку для видання збірки в особах депутата районної ради М. Савченка, підприємця О. Проценка та колективу районної бібліотеки. До книжки ввійшли найкращі вірші Наталії Ступак-Снєгурової, які дозволяють зрозуміти її як особистість, розкривають її життєвий шлях з плином часу. Кожен вірш пронизливо ліричний, з філософськими роздумами про життя, любов, природу, Батьківщину.
Коли візьмете книжку до рук, згадайте цю світлу жінку з ніжною поетичною душею і знайдіть у її творчості близькі своєму серцю слова.
Отпусти обиды,
горечь отпусти.
В жизни все бывает -
ты ее прости.
Принимай, как счастье,
каждый новьій день,
Прогони ненастье
й сомнений тень.
Все уйдет плохое,
канет в никуда,
В жизни загорится
новая звезда.
Дотянись, потрогай,
ощути тепло
Й скажи: мне снова
в жизни повезло.

Галина Шмагель, завідувач районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.4.

Дбаємо про культурне майбутнє правової держави

Повсякденна копітка праця книгозбірень Голопристанщини з дітьми та молоддю має схвальні відгуки не лише на теренах рідного району, а і в цілому по області. За ефективну діяльність щодо популяризації правоосвітніх знань серед юнацтва та молоді 15 жовтня начальник Головного управління юстиції у Херсонській області О.Г. Предместніков нагородив Почесною грамотою колектив Голопристанської районної бібліотеки. Щиро вітаємо працівників районної книгозбірні з високою оцінкою роботи з надання послуг з правової освіти молоді, що нині є вкрай необхідним в період становлення молодої правової європейської соборної держави.

Олег Олексюк, начальник відділу культури Голопристанської РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №44 (31 жовт.). – С.4.

Діти "здобували" українські землі

Щорічно, починаючи з 2010 року, а саме у Всеукраїнський день бібліотек - 30 вересня, в дитячих, публічних та шкільних бібліотеках Херсонщини проводиться обласний Відкритий урок читання. Це низка заходів, основною метою яких є розвиток мотивації до читання, виховання поваги до книги, включення читання в структуру пріоритетних культурних потреб школярів, а також консолідація зусиль усіх бібліотек, що обслуговують дітей, батьків, творчих об'єднань, значущих особистостей для підтримки бібліотек і популяризації читання.
Відкритий урок читання в Голопристанській дитячій бібліотеці мав назву «В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім - Батьківщина». Патріотичній тематиці була присвячена книжкова виставка «Усе моє, все зветься Батьківщина».
Святково вбрані маленькі українці, а це були третьокласники з міських ЗОШ №3 та №4, завітали на гостину до книгозбірні, де на них чекала гра, під час якої команди «здобували» українські землі. Хлопчики та дівчатка активно доводили, що вони - справжні українці - на першому етапі дійства «Ми - українці». У другому турі визначали за портретами імена відомих українців. Під час туру під назвою «Українська арт-майстерня» уважно слухали інформацію про важливість української символіки, історії, мови і виготовили зі стрічок прикраси для своєї команди. У «Кулінарному двобої» готували національні українські страви. А під час «Поетичного аукціону» змагалися у декламуванні віршів про Україну. На завершення зустрічі кожна команда завдяки своїм знанням та кмітливості отримала певну кількість українських земель, але ж як не старалися, всієї України не «здобули», тому вирішили об'єднатися, щоб наша держава була і надалі єдиною і неподільною, бо тільки разом ми збережемо нашу чудову, єдину для всіх нас, країну.
А шестикласники ЗОШ №3 (класний керівник - Чабанова О.М.) взяли участь у заході, який мав назву «Шевченко - Пророк України». Діти напам'ять декламували вірші Кобзаря, відповідали на запитання ведучих та розгадували кросворд.
Урочистій атмосфері заходу сприяли і виставка творів Т. Шевченка, і українські костюми школярів та ведучих, і прикрашений вишитими рушниками клас, і музичний супровід під час декламації поезій. Урок завершився акапельним виконанням Софією Магар пісні «Зоре моя вечірняя...». Учасники заходу відкрили для себе нові грані творчості Т.Г. Шевченка та запам'ятали настанови Кобзаря, що актуальні і сьогодні.
Потім до книгозбірні завітали бібліотечні волонтери, щоб взяти участь у скайп-спілкуванні з волонтерською командою Херсонської обласної бібліотеки та заступником директора з обслуговування читачів Крижановською О.В. Діти спілкувалися між собою та взяли участь у бібліокешингу. Результатом гри стало здобуття ключів та отримання подарунку у вигляді ранця-читанця, наповненого книжками, які згодом прибудуть до бібліотеки разом з дипломом, який отримала волонтерська бригада «Бібліо-арт-ватага» за участь у веб-квесті.
Всеукраїнський день бібліотек 2014 року для бібліотекарів і читачів районної дитячої книгозбірні виявився дуже плідним і заповненим цікавими зустрічами.

Світлана Карабач, заступник завідувача районної бібліотеки по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2014. – №43 (24 жовт.). – С.3.

Визначний ювілей Добропілля удався на славу

Вже традиційно наприкінці вересня добропільці відзначають свято - День села. Навіть у такі складні для країни часи душа прагне свята, тому й вирішили: 85 річчя з дня заснування населеного пункту не повинно пройти непоміченим!
Із самого ранку в сільському будинку культури було жваво й метушливо, сцену прикрасили в національних кольорах, вирішувались останні організаційні питання. Ближче до обіду до клубного закладу почали сходитись школярі з батьками та облаштовувати традиційний благодійний шкільний ярмарок, який завжди проводять в школі, але оскільки цьогоріч проведення ярмарку збіглося в часі з місцевим святом, вирішили шкільним оргкомітетом провести його в будинку культури. На прилеглій території розгорнули атракціони для дітей, можливо це занадто гучно сказано «атракціони», але для наших дітей, не розбещеним різними диковинками, надувна гірка, та ще деякі ігри та ятки з сувенірами стали веселою розвагою. Відразу вишикувались черги і розпочались змагання за невеличкі сюрпризи. Одне слово - атмосфера була справді святкова!
Після 16 години вже розпочалась привітальна програма, підготовлена працівниками будинку культури. На свято було запрошено, багато грстей, з саме - Коротких С.В.,  першого заступника голови РДА, Мелещенка В.М., журналіста телеканалу «Скіфія», Коломійця Д.В., депутата районної ради з дружиною, відомою поетесою Наталією Коломієць, були сільські голови, наші постійні гості на усіх заходах: Бурак М.І. (с. Бехтери), Корольова С.В. (с.Чулаківка), Сас В.Я.(с. Новософіївка ), також приїхав наш добрий друг, який вже не вперше відвідує Добропілля разом зі своїми підлеглими - директор Херсонського обласного академічного театру ляльок «Золотий ключик» Морозов В.О. Неочікуваною була поява кандидата в народні депутати Єгора Устінова, який на наше прохання люб'язно відгукнувся і подарував сільській бібліотеці принтер - для кращої організації роботи закладів культури Добропільської сільської ради.
Майже кожен з гостей виголосив привітання. Під час концертної програми відзначалися найстарший і наймолодший жителі села, найщедріший спонсор, найактивніший депутат, найстарша і наймолодша сімейна пара, була ще нагороджена грамотою жителька села, яка святкувала разом з Добропілллям свій 85 рік народження. Ще сільський голова привітав урочисто з Днем вихователя колектив ДНЗ «Сонечко», висловив публічну подяку активістам, які взимку самотужки відновлювали обірвані негодою лінії електропостачання, вручивши їм невеличкі подарунки.
Коли вже концертний блок добропільських аматорів добігав кінця, на сцені з'явились запрошені гості - справжні професіонали з області - студія сучасного танцю «Інсайт» Херсонського Державного університету (керівник - Юлія Артеменко), актори херсонського обласного академічного театру ляльок «Золотий ключик» та наша херсонська зірка, півфіналіст шоу «Україна має талант» 5 сезону Жека Руденко зі своєю молодшою сестричкою Анастасією. Всі вони подарували неперевершені номери: «Інсайт» здивував усіх своїми сучасними запальними танцями; «Золотий ключик» підняв настрій усім у залі, незалежно від віку і статі ляльками, які вправно витанцьовували під енергійний хіт; Жека Руденко виконав пісню у стилі реп про наше село, а потім всі були шоковані вправним виконанням того ж таки репу його одинадцятирічною сестрою на рівні з ним.
Захід відбувся завдяки вдалому, професійному озвучуванню нашим постійним, безвідмовним звукорежисером Сергієм Кусайком. За це йому окрема подяка.
Свято вдалось на славу, кожен гість при вході до будинку культури отримав у подарунок ручку, розфарбовану в синьо-жовтих тонах з красномовним надписом - «Добропілля моє - Україна 85 років»!

Тетяна Мацак, завідуюча сільською бібліотекою // Голопристанський вісник. – 2014. – №43 (24 жовт.). – С.4.

Сучасна бібліотека: нові пріоритети

Сьогодні для того, щоб бути сучасною, кожній бібліотеці потрібно трансформувати свої послуги згідно з потребами часу. Запорукою успішної роботи районної бібліотеки є її працівники -скромні, віддані своїй професії люди - творчі, креативні, завзяті та ініціативні. Одним з напрямів діяльності книгозбірні є зміцнення роботи з органами місцевого самоврядування, установами, навчальними закладами, громадськістю. Ведеться тісна співпраця, проводяться спільні заходи з ЦСССДМ, Будинком дитячої та юнацької творчості, районною дитячою школою мистецтв, загальноосвітніми закладами, Палацом культури «Сузір'я», ветеранською організацією, геріатричним пансіонатом та іншими установами.
Два роки поспіль бібліотека бе-ре участь у Всеукраїнському конкурсі бібліотечного відео «Бібліокінофест». Завдяки цьому, Голопристанська районна бібліотека отримала можливість замовити безкоштовний інтернет-сайт, який сьогодні регулярно наповнюється актуальною інформацією. У цьому році він був відзначений Почесною грамотою Херсонського обласного бібліотечного товариства. Окрім цього, за для підвищення читацької активності та компетентності, розвитку зацікавленості читача друкованою літературою, працівники книгозбірні займаються просуванням та наповненням сторінок в соціальних мережах «Фейсбук», «Одноклассники», Вконтакте».
Влітку бібліотека взяла участь у конкурсі WikiDay - завершальному заході проекту програми «Бібліоміст» і «Вікsмедіа Україна», розмістивши статтю про озеро Соляне в українській Вікіпедії.
Разом з Цюрупинською районною бібліотекою для дорослих створено корпоративний проект «Сільські бібліотеки Голопристанщини і Цюрупинщини», який допоможе сільським книгозбірням інтегруватися у віртуальний простір. Створений сайт - це платформа для спілкування, можливість побачити і оцінити роботу колег.
Важливою складовою діяльності бібліотеки є як індивідуальна робота з кожним читачем, так і організація та проведення різноманітних масових заходів, які спрямовані на глибоке, різнобічне розкриття тієї чи іншої теми для користувачів, об'єднаних спільними читацькими інтересами, віковими, психологічними особливостями тощо. Голопристанська районна бібліотека продовжує збирати прихильників літератури та мистецтва у літературно-музичній кав'ярні «Голопристанська Litterra» та літературно-музичній вітальні «Дніпрова хвиля». Працюють клуби за Інтересами: дитяча творча студія «Долоньки», розмовний клуб англійської мови для молодших школярів «LibEng» та центр спілкування для людей поважного віку «Оптимісти».
Серед успішних проектів, що реалізуються дитячою районною бібліотекою, варто відзначити проект економічної та фінансової просвіти школярів на базі районних бібліотек для дітей «Бізнес-школа «Мільйон - це просто!». ХОБД імені Дніпрової Чайки організувала його II обласний етап у співпраці з КС «Народна довіра» за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА у шести районах області, в тому числі і в Голопристанському. Заняття у бізнес-школі відбувалися з використанням усіх доступних форм: очні, заочні та дистанційні, із викладанням навчального матеріалу у форматі відеоконференції (через Skуре) та вебінарів. У підсумковому заході - «Випускний у бізнес-школі» десятикласниця ЗОШ№3 Тульчин Оксана отримала цінний приз: електронну книгу-читанку за II місце з проектом крамниці-кафетерію «ChokoBoom». Масштабний, значущий партнерський проект професійної орієнтації школярів «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» (2012-2015 рр.) реалізується спільно з Херсонським обласним центром зайнятості та за підтримки управління культури ОДА, департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА. Основна мета проекту - популяризація професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці та набуття школярами навичок профорієнтації.
Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач року» - справжнє свято книги. Вже чотири рази (в 2010, 2011, 2012 та 2014) учасники конкурсу «Найкращий читач України» від Голопристанського району ставали переможцями обласних етапів конкурсу. Цього року перемогла Кротко Дарина з Голопристанської гімназії, яка у вересні отримала можливість побувати на книжковому форумі у Львові.
Розгортається у оновленому форматі довгострокова бібліотечна волонтерська акція «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!». Серед п'яти кращих волонтерських команд області і команда Голопристанської дитячої районної книгозбірні. Обласною бібліотекою для дітей здійснюється організаційно-методичне забезпечення акції в області в цілому, а моніторинг її проведення та Інформаційна підтримка - у спеціально створеному колективному блозі «Бібліотечні волонтери Херсонщини».
Дитяча районна бібліотека має власну сторінку у соціальних мережах та активно працює у професійній групі «Бібліотекарі Херсонщини» на Facebook, презентуючи свої творчі знахідки у просуванні дитячої книги та читання, демонструючи високий професіоналізм і креативність.
Будівля дитячої книгозбірні давно потребує ремонту, а технічне оснащення не відповідає сучасним вимогам. Участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з програмою «Покращання естетичного вигляду та технічного оснащення Голопристанської дитячої районної бібліотеки задля збереження історичної та культурної пам'ятки XIX століття» допоможе вирішити проблему збереження історичної та культурної пам'ятки XIX століття місцевого значення.
Жодна бібліотека не може існувати без свого читача, допитливого та вдумливого. Ми дякуємо нашим постійним відвідувачам: Нохріній О.О., Тесленку М.Г., Чабановій О.М., Саврасю В.А., Тестіну Ф.Ф., Грабку А.А. та іншим, які протягом року брали активну участь в житті бібліотеки.
Книги, подаровані читачами, є цінним надбанням для районної книгозбірні. Особливо хочеться відзначити Олексюка О.В., Масловець А.М., Стешенка О.О., Соколову Г.О., Островську М.О., Терещенко Л.І. та інших користувачів, чиї щирі подарунки сприяють поповненню книжкового фонду.
В поточному році завершилася реорганізація бібліотечної системи, книжковий фонд сільських бібліотек передано на баланс міської та сільських рад району, але функції методичного центру й надалі залишилися за районною книгозбірнею.
Доля кожної людини певною мірою залежить від її здатності вчасно знаходити, отримувати, сприймати і продуктивно використовувати нову інформацію. Тож значення бібліотек як центрів інформації на селі залишається стабільним. Сільські бібліотекарі Вакуленко Л.К., Герастовська О.М., Алєщенко Л.В., Луб'яна Л.Й., Салова Л.В., Маковоз О.О., Бондаренко Н.В. та інші беруть активну участь в житті громади.
Отже, сьогодні для бібліотек найважливіше бути цікавими для користувачів, знати і задовольняти їхні потреби, бути здатними вчасно та оперативно відгукуватися на зміни, що їх диктує життя.

Галина Шмагель, завідувач районної бібліотеки // Голопристанський вісник. –  2014. – №42 (17 жовт.). – С.6.

Радіємо новим здобуткам письменників-земляків

Чергове засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Litterra», яке відбулося 25 вересня, було присвячене Всеукраїнському дню бібліотек. Тож поетичні доробки постійних відвідувачів творчої робітні Валентини Бузукіної, Марії Ярової та юної поетеси Ганни Котляр були присвячені саме цій світлій даті, а також, звичайно ж, подіям на Сході України. Методист Голопристанської районної бібліотеки Вікторія Гонтаєва показала присутнім на заході спеціально підготовлену відеопрезентацію, присвяченій найкращим бібліотекам світу, а бібліотекар юнацького абонементу районної книгозбірні Лілія Мошачкова презентувала нещодавно відкриту книжкову виставку, присвячену саме Всеукраїнському дню бібліотек та ознайомила місцевих літераторів з особливостями відзначення цього свята в Україні.
Завідувач відділу обслуговування районної бібліотеки Альона Туркот подарувала відвідувачам літературно-музичної кав'ярні хвилини насолоди через переосмислення біографії та образної системи в рядках нетлінних партитур пісень та поезії Марини Цвєтаєвої, адже їй цими днями виповнилося 120 років.
Також своєрідний ювілей відзначила і відома місцева письменниця Марія Ярова. Вона презентувала свою нову, вже 25, авторську книгу «Знайдена флешка», яка цікава ще й тим, що вона відкриває перед читачами нові горизонти таланту Марії Пантеліївни як автора не лише краєзнавчих та сімейно-побутових романів, а і як автора української сучасної фантастики. Книга вже є на полицях районної бібліотеки та книгарень Херсонщини, тож запрошую долучитися до числа читачів нової книги Марії Ярової.
Також було цікавим і знайомство з молодим письменником Анатолієм Шкаріним, який представив свої творчі доробки, а саме роман про постапокаліптичний час «Ебола» та книги християнського спрямування «Чистая сила» та «Кто же он?»
Творче спілкування місцевих літераторів завжди наснажує на позитивне сприйняття нових здобутків кожного письменника із дружньої родини літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Litterra».
Якщо є ще ті, які мають наснагу творити поезію і поки ще не долучилися до роботи літературно-музичної кав'ярні, ласкаво просимо до світлиці Голопристанської районної книгозбірні на її засідання.

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №41 (10 жовт.). – С.10.

Подарунки від автора

Нещодавно побачила світ книга «Чиста сила» голопристанського автора Анатолія Шкаріна, що розповідає про молодого вчителя і письменника-початківця Анатолія Істоміна, який вважав, що життя за межами затишної «хрущовки» - джерело страхів і осередок стресів. Тим не менш, головний герой зазіхнув на будиночок в мальовничому Поліссі - спадщину від родича, божевільного професора, який залишив йому не тільки будиночок, але й страшну таємницю.
І щоб розкрити її доведеться розплутати загадковий клубок містичних обставин, перемогти себе і протистояти самій нечистій силі. Стало доброю традицією, що А.М. Шкарін кожну свою нову книгу дарує Голопристанській районній бібліотеці. І кожен такий дарунок є святом для користувачів нашої книгозбірні, адже прикметною рисою письменницького таланту автора є вміння вести захоплюючу і напружену розповідь, яка змушує читача, не відриваючись від книги, стежити за розвитком сюжету.
Анатолій Михайлович - особистість яскрава і неординарна, відома за межами нашого міста. Обдарований письменник, ще в шкільні роки дивував вчителів літератури своїми творами, адже покликання займатися літературною творчістю Анатолій відчував з дитинства і виношував мрію писати в пригодницькому жанрі багато років.
А. Шкарін відомий як автор книги про ставлення до фінансів «Де труп, там зберуться і орли» (2011 р.), гостросюжетної повісті «Полювання на росомаху» (2012 р.), а також постапокаліптичної фантастики «Ебола» (2013,р.), яку називають трилером.
Ми вдячні Анатолію Михайловичу Шкаріну за його подарунки, які, безсумнівно, будуть корисні читачам, особливо тим, хто цікавиться фантастично-пригодницьким жанром. Бажаємо автору натхнення для написання нових книг. Ознайомитися з творами Анатолія Шкаріна можна у читальній залі районної бібліотеки.

Олена Трішкіна, бібліограф районної бібліотеки  // Голопристанський вісник. – 2014. – №40 (03 жовт.). – С.6.

Тривожний час

Чергова методична нарада «День голови» відбулася 11 вересня у приміщенні читальної зали районної бібліотеки. Знайомлячи учасників наради з порядком денним, голова районної ради Г.В. Попов вимагав від присутніх чіткої і конкретної розмови, адже на розгляд виносяться серйозні питання.
Як і завжди, увазі сільських голів пропонувалися важливі теми, які стосуються буденного життя кожної громади. Так, про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» розповіла начальник відділу Держземагентства у Голопристанському районі О.М. Десна. Оксана Миколаївна детально розповіла про зміни до деяких законодавчих актів, пояснила їх суть і необхідність.
Про щорічний районний конкурс на кращу сільську раду повідомила керуючий справами виконавчого апарату райради Т.М. Александрова. За її словами, районна конкурсна комісія навідається в кожну сільську раду не з метою контролю, а заради об'єктивної оцінки стану справ у ній, що допоможе визначити переможців у певних номінаціях.
Начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Ю.М. Риженко розповіла присутнім про необхідність розробки правил роздрібної торгівлі, а начальник управління соціального захисту населення та охорони здоров'я райдержадміністрації Г.В. Козакова - про соціальну допомогу громадянам, які вимушено переселилися із зони АТО з Донецької, Луганської областей та АР Крим. На думку Галини Володимирівни, така допомога повинна не обмежуватися державними коштами, значна частина переселенців потребує доброго до себе ставлення і забезпечення роботою. Таким чином, вони значною мірою потрапляють у залежність від влади на місцях.
Завідувач сектора регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації Є.О. Кузнєцова наголосила на необхідності проведення інвентаризації наявної містобудівної документації І порадила з цією метою звертатися до обласного архіву. Тут же сільські голови заперечили, мовляв, за копіювання документів такого характеру вимагаються значні кошти, які в сільському бюджеті непередбачені.
Після обговорення кожного питання, запитань, відповідей та уточнень методична нарада завершилася, а в залі залишилися сільські голови, до яких звернувся голова райдержадміністрації Ю.С. Терлецький. Він повідомив, що на Голопристанщині мобілізації підлягають близько 3,5 тисяч чоловік призовного віку, але реально район може мобілізувати 2064 громадян. Наразі перед районом стоїть завдання створити батальйон територіальної оборони. Мова йде не про мобілізацію, а про службу за місцем проживання.
Юрій Сергійович запросив до розмови керівників силових структур: військкомату, МЧС, прикордонників. Вони зразу ж внесли тривожну ноту в розмову. Мова зайшла про готовність району до воєнних дій та можливої окупації. Представники силовиків підкреслили необхідність мати в кожному селі хоча б взвод самооборони, кожен із вояків якого мали б необхідні знання з військової справи.
Справді, в тривожні часи ми живемо, а тому ті, хто звик відсиджуватися в очікуванні стабілізації, можуть виявитися у програші.

Анатолій Грабко. Фото автора // Голопристанський вісник. – 2014. – №38 (19 верес.). – С.2.

Бібліотекарями проведена величезна робота

Вперше за останні тридцять років у книгозбірнях Голопристанщини, за ініціативи відділу культури та за підтримки керівництва районної ради проведено індексацію книжкового фонду. Вже не будуть лякатися в бухгалтеріях сільських рад тих сум на книгу, які залишилися у відомстях ще від часів перебудови Радянського Союзу (в карбованцях) чи часів становлення незалежної України (в купонах).
Копітка і виснажлива праця бібліотекарів Голопристанської районної книгозбірні у співпраці із сільськими бібліотекарями Голопристанщини сприяла відчутному результату. Станом на 1 вересня 2014 року проіндексовано 188 351 книгу на загальну суму 850 778 грн.
Протягом 10 місяців бібліотекарями була проведена величезна за обсягом робота з інвентаризації книжкового фонду бібліотек, а потім ще й з індексації книг.
Низько вклоняюся перед працелюбними бібліотекарями Голопристанщини. Молодці!

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №37 (12 верес.). – С.1.

Ріка мудрості

У давнину говорили, що книга - це ріка мудрості, яка напуває весь світ. І дійсно, все своє життя ми звертаємось до книги, бо саме вона розвиває розумові здібності, вчить аналізувати і пропускати всю інформацію через свої пізнання і вчин¬ки, ніби проживаючи життя героїв книг, збагачує світогляд, образне мислення.
Сьогодні, з приходом у наше життя сучасних інформаційних технологій, на жаль, ефективність читання знижується, особливо серед дітей. Та попри все, бібліотека все ж залишається одним із головних інформаційних центрів на селі. Саме тому нині стоїть гостре питання перед бібліотекарем що-до нових підходів до організації бібліотечного обслуговування. Я особисто у своїй роботі намагаюсь знаходити оптимальні шляхи для розширення і поглиблення інтересу до читання книг, впровадження нових форм, однією з яких є розробка масових заходів спільно зі школою, дитсадком, будинком культури, музичною школою, із залученням мультимедійного комплексу, електронних носіїв, проектів, презентацій. Особливе місце займають тематичні вечори, літературні ігри, вікторини, конкурси, театралізовані вистави, екскурсії, цікаві різнопланові книжкові виставки. Відвідавши бібліотеку, якщо читач і не візьме додому книгу, все ж зверне увагу на поличку, зацікавившись тією чи іншою книгою, журналом, газетою; подискутує, затримається біля полички «Увага - нова книга», чи рекламної виставки «Поспішайте прочитати». Дієвою стала започаткована акція «Відпусти улюблену книгу в подорож» - це коли читачі обмінюються між собою книгами з домашньої бібліотеки, або акція «Ми йдемо до вас» - доставка книги додому або на виробничі відділки. На період літнього оздоровчого періоду було мною заплановано і проведено ряд заходів, зокрема, разом з музичним керівником С. Андрійцем та фахівцем із соціальної роботи Н. Семеняк провели бібліотечний привал «Візьми книгу в табір» Із залученням цікавої ігрової програми «В гості до літературних героїв»; «Від кого SMS»; «Країною загадок і прислів'їв»; «Спіймай рибку» та презентацією нових книг: «Із безодні часів» енциклопедії «Всесвітня спадщина», «Світ дитячих запитань» О. Коритченкової. У дитячому садку провели бібліотечний урок-театралізацію казки «Де живуть звірі», ігрову програму «На гостину до казкових героїв», «Що росте на городі» та презентували серію яскравих дитячих книжок.
Під час жнивної кампанії запроваджена доставка і обмін преси, журналів, книг на тік, аби хлібороби в короткі часи обідньої перерви мали змогу долучитись до читання, поцікавитись новинками преси.
У нинішній нелегкий час, який переживає наша країна, проблемою є нестача фінансування, що не дає змоги в повній мірі придбати сучасну літературу, техзасоби. Я щиро вдячна тим односельцям, які все ж розуміють значення і користь книги для людини і відгукуються добрими справами на акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Завдяки Яценко В.І., Шкіль М.П., Кляузовій В.Н., Скорик Г.В., Вакуленку А.П., Ісуповій О.М. бібліотека поповнилась сучасною літературою. Нестеренко Тетяна Андріївна подарувала свою власну домашню бібліотеку кількістю 160 книг, серед них - класичні, художні, твори зарубіжної літератури. Для активних постійних читачів збагатився вибір, і Булигін І.М., Скорик Г.В., Вишняк В.О., Баденко В.О., Хижняков В.Д., Кузьменко В.О., Кулагін М.І., Воротілкіна Л.О., Шкіль М.П., Ляхович Н.П. та інші стали частіше відвідувати книгозбірню. Любить сама читати і постійно відвідує бібліотеку Л.О. Лакіза, районний депутат, завжди цікавиться проведеною роботою, інформує про розгляд питань культури на рівні району.
Сільська рада виділяє кошти на передплату періодичних видань, на проведення косметичного ремонту книгозбірні, знаходить фінанси на культурно-масові заходи: зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами-афганцями, старожилами.
Хочеться вірити, що в нашу країну прийде, нарешті, спокій і благополуччя, і культурні заклади будуть інформаційним і культурним центром із сучасним обладнанням, новітніми технологіями, де ключовою життєвою роллю було і буде виховання активного, сучасного, всебічно розвиненого читача, а для бібліотекаря душею будуть читачі, а серцем - бібліотека.

Лідія Салова, бібліотекар, с. Долматівка // Голопристанський вісник. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.5.

Дім наш - Україна

Видатний український поет Володимир Сосюра у своєму безсмертному творі закликав українців: «Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер і трави, і води, в годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди...» Ці пророчі слова класика стали 22 серпня лейтмотивом чергового засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Litterra», присвяченого 23-й річниці від дня проголошення Акта про незалежність України. І те, що дісталося краянам на високому емоційному піднесенні у 1991 році, нині доводиться захищати зі зброєю у руках. Саме цій сучасній соціально-політичній ситуації в державі і були присвячені нові твори, які і прозвучали на засіданні із вуст літераторів-земляків Марії Ярової, Ольги Кархут, Валентини Бузукної, Олега Олексюка, Володимира Середи та юної поетеси Олександри Прозоровської. Відомі прозаїки Голопристанщини Анатолій Грабко та Володимир Калоша на зазначеному засіданні висловили своє бачення розвитку державотворення у сучасній соборній Україні, а Валентина Бритік ознайомила присутніх із своєю новою казкою для малят, яка дотична саме темі утвердження незалежності України.
Цікаву інформаційно-насичену відеопрезентацію під назвою «Сторінки історії, хронологія незалежних років» провела для присутніх завідувач відділу обслуговування Голопристанської районної бібліотеки Альона Туркот.
Тепле незаформатизоване творче спілкування між відвідувачами літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Litterra» супроводжувалось прослуховуванням патріотичних пісень херсонського композитора Валерія Другальова на слова Валерія Кулика, Микола Братана та Володимира Середи, якого, до речі, колеги по письменницькому цеху привітали із нещодавною ювілейною датою та з виходом у світ унікальної історико-популярної книги «Фамильные корни», що спонукає долучитися до справи, започаткованої Володимиром Михайловичем, до пошуку власного родоводу, до родинних коренів.
Тимчасово виконуюча обов'язки директора районної книгозбірні Вікторія Гонтаєва ознайомила відвідувачів літературно-музичної кав'ярні з тематичною виставкою «Ми діти твої, Україно!», до якої увійшли історичні книжкові видання і були розміщенні по розділах: «День, який змінив історію», «Шлях до незалежності», «Прапор в історії держави» та «Україна - моя любов...»
Живе спілкування добігало завершення, а розходитись не хотілося. Звучала поезія, яка надихала переосмислити одвічне - любов до Батьківщини, любов до рідної мови і що зроблено нами - літераторами, щоб в Україні було затишно і комфортно представникові будь-якої національності, маленькому і дорослому громадянинові єдиної соборної держави.

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА  // Голопристанський вісник. – 2014. – №35 (29 серп.). – С.8.

Згадали про славного земляка

24 серпня видатному голопристанцю, льотчику, Двічі Герою Радянського Союзу Петру Опанасовичу Покришеву виповнилося б 100 років. До цієї дати бібліотекарями районної книгозбірні в клубі «Оптимісти» проведено вечір-знайомство «Славетний земляк». Присутні на заході почули інформацію про непростий життєвий шлях Покришева, говорили про його героїзм і патріотизм. З 1934 року Петро Опанасович служив у Червоній армії, у 1935 році він закінчив Одеську військову школу пілотів, був учасником радянсько-фінської війни 1939-1940 років. 22 червня 1941 року старший лейтенант Покришев зустрів у 154-му винищувальному авіаційному полку.
За вміле командування ескадрильєю, здійснені ним 211 успішних бойових вильотів і за 18 збитих фашистських літаків 10 лютого 1943 року був удостоєний звання Героя Радянського Союзу з врученням медалі «Золота Зірка». Другою медаллю Героя Покришева нагородили 24 серпня 1943 року за 350 вильотів і 38 збитих ворожих літаків. Крім того, він отримав 8 орденів, інші нагороди. Петро Опанасович був хорошим командиром, володів собою у будь-яких ситуаціях. Він став грозою для фашистів. Коли його літак здіймався в небо, було чути вигуки в німецькому ефірі: «Увага! Увага! Покришев в небі, в бій не вступати». Після закінчення війни він продовжує службу в армії. З 1961 року генерал-майор авіації працює начальником Ленінградського аеропорту. Часто приїздить до рідного міста. Покришева не стало 22 серпня 1967 року, але й сьогодні бронзове погруддя у Голій Пристані нагадує про славетного земляка.

Неоніла Боброва // Голопристанський вісник. – 2014. – №34 (08 серп.). – С.1.

"Litterra" по-творчому вшанувала День Конституції України

У світлиці районної бібліотеки 26 червня відбулося чергове засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Litterra». Місцеві літератори Володимир Середа, Наталія Коломієць, Анатолій Грабко, Марія Ярова, Ольга Кархут, Людмила Завалко, Ольга Комісарова, Володимир Копачинський, Анатолій Шкарін, а також юні поети-початківці Тетяна Гаврилюк та Злата Віола не лише ознайомили із своїми новими поетичними творами, а і мали радість долучитися до складання поетичних експромтів, присвячених Основному Закону України - Конституції держави.
Бібліограф районної книгарні О.М. Трішкіна ознайомила присутніх з історією написання Конституції України та особливостями Конституції держав світу. Вона презентувала нову книжкову виставку «Читання для задоволення» та наголосила на книжках, які є сьогодні найбільш читабельними серед сучасної молоді України.
Для відвідувачів літературної кав'ярні був презентований четвертий випуск тематичного альманаху «Голос Батьківщини», куди увійшли твори самодіяльних поетів Херсонщини, присвячені великому синові українського народу Тарасу Григоровичу Шевченку. Приємно константувати той факт, що за підтримки управління культури Херсонської обласної адміністрації до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря побачив світ і перший випуск Шевченкіани Херсонщини під назвою «Серед степу широкого». Саме це унікальне видання презентував присутнім голова Херсонської обласної організації Національної Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Херсонського державного університету Василь Загороднюк. Поет наголосив, що на шпальтах даного альманаху надруковані кращі твори про Т.Г. Шевченка майстрів красного письменства Миколи Братана, Дніпрової Чайки, Миколи Чернявського, Анатолія Кичинського, Василя Загороднюка, Олега Олексюка, Наталії Коломієць та інших. Окрім поезії, у ювілейному виданні надруковані прозові твори та літературознавчі розвідки, відомості про земляків-лауреатів Шевченківської премії та про пам'ятники Тарасу Шевченку на Херсонщині.
Творче спілкування людей мистецтва за чашкою кави додало наснаги на прочитання місцевими авторами нових патріотичних творів. А після відео-презентації «Традиції поцілунків в призмі часу» до Всесвітнього дня поцілунків, майстри красного письменства порадували одне одного ще й власними творами з інтимної лірики.

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №27 (04 лип.). – С.10.

WikiDay в районній бібліотеці

Голопристанська районна бібліотека активно залучає читачів до використання інтернет-технологій для отримання нової інформації. 13 червня у кожного відвідувача була унікальна можливість, прийшовши до бібліотеки, поділитися знаннями про свій рідний край зі світом. Програма «Бібліоміст» та ТО «Вікімедіа Україна» цього дня проводили конкурс  WikiDay для бібліотек та їх користувачів на створення нового контенту української Вікіпедії.
WikiDay в Голопристанській районній бібліотеці пройшов змістовно. Інфо-стенд, який вміщував матеріали, що стосуються ще невисвітлених у Вікіпедії краєзнавчих питань, привернув увагу багатьох користувачів.
Читачі різного віку передивлялися літературу, задавали питання щодо оформлення статей. Деякі пробували свої сили у розміщенні інформацій на сайті енциклопедії.
Завдяки рекламі заходу на сторінці бібліотеки в соціальній мережі Вконтакті, вдалося залучити місцевих школярів, які радо взяли участь в інтерактивній краєзнавчій грі «Рідний край - серцю рай».
Бібліотекарі підготували та розмістили статтю про цілюще Соляне озеро. Для її написання були використані наявні матеріали: книги, буклети, брошури, газетні статті. Сподіваймося, що цей невеличкий внесок зможе стати в нагоді тим, хто зацікавиться принадами Голопристанського краю.

Вікторія Гонтаєва, методист районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №26 (27 черв.). – С.5.

Послуги бібліотеки - потрібні і актуальні

Чудова літня пора - найкращий час для того, щоб відвідати книгозбірню. Прохолода читального залу манить тихим шурхотом сторінок. Але в Голопристанській районній бібліотеці в цей час дуже гамірно, бо кожного дня її відвідують юрби дітей з шкільних оздоровчих таборів.
Працівники бібліотеки креативно підходять до організації заходів, аби кожен пройшов цікаво і змістовно. Захоплюючою була гра-подорож «Чарівні куточки Херсонщини». Не покидаючи читальної зали, школярі познайомились з деякими найцікавішими історичними та культурними пам'ятками, архітектурними спорудами, такими, як: Корсунський монастир, Станіславо-Аджигольcький маяк, пам'ятник «Легендарна тачанка». Турнір ерудитів, проведений наприкінці заходу, допоміг виявити кращих знавців історії рідного краю.
Інформаційний квест «Охороняємо рідну природу разом» був проведений до Всесвітього дня охорони навколишнього середовища. Діти з цікавістю переглянули відеофільм про рідний край і розповіли про улюблені місця відпочинку. Потім учасники заходу поділились на дві команди і отримали маршрути руху. Учасники квесту пройшли п'ять станцій: «Лісова галявина», «Сонячна Таврія», «Конка - життєдайна сила», «Заповідні куточки», «Квітуче місто - Гола Пристань». На кожній зупинці необхідно було виконати завдання якомога швидше, щоб перейти до наступної. Команди фінішували майже одночасно, тому було вирішено, що перемогла дружба.
Літературно-музична вітальня «Дніпрова хвиля» порадувала присутніх поетичним вернісажем «Подорож до чарівного світу творів О.С. Пушкіна» Діти з превеликим задоволенням згадали казки поета і улюблених героїв.
До свята Трійці пройшов урок народознавства «Традиції «зелених» свят», на якому діти ознайомились з українськими народними обрядами «зеленого» тижня та взяли участь у цікавій вікторині.
На уроці духовності «Вчимося робити добро кожного дня» школярі говорили про необхідність жити з усіма в мирі і злагоді, навчитися поважати людей та допомагати один одному. Діти відзначили важливість бути чесними і порядними, розглянули приклади вирішення різних конфліктних ситуацій, які можуть виникати в повсякденному житті, вчилися приймати правильні рішення, поважати думки і вподобання інших.
Разом з бібліотекарями діти відзначили День батька цікавою грою «Я рівняюся на батька», яка навчала шанувати і розуміти своїх рідних. Потренуватися бути психологами учні могли протягом уроку-пізнання "Розуміємо мову рухів". Захід  захопив школярів, вони із задоволенням взяли участь в грі, випробовуючи свою інтуїцію.
Краєзнавча вікторина «Степовий мій краю поетичний» зібрала охочих показати свої знання творчості поетів рідного краю.
Багато нового про навколишній світ дізналися діти на уроці здоров'я «Цілюща сила звичайних рослин».
З азартом і задоволенням школярі відповідали на запитання інтерактивної краєзнавчої гри «Рідний край - серцю рай», а потім змагалися в річковому бої, збиваючи кораблі противника і даючи вірні відповіді на складні запитання.
Крім звичайних тематичний виставок літератури, увагу відвідувачів в цей час привертала виставка-інсталяція «Королева підвіконня». Бібліотекарі Голопристанської книгозбірні - люди творчі, різні за уподобаннями, але єдині в любові до фіалок-сенполій. Від спільного захоплення народилася виставка, яка має великий успіх серед відвідувачів.
Яскравим і добрим подарунком для всіх стала виставка робіт маленьких учасників дитячої розвиваючої студії «Долоньки», що діє при бібліотеці.
Активність юних відвідувачів в оздоровчий період показала, що послуги, які надає районна бібліотека є потрібними і актуальними.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №25 (20 черв.). – С.4.

Ми - слов'яни

23 травня в Голопристанській районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Лiterra», присвячене Дню слов'янської писемності та культури.
Ведуча заходу ознайомила присутніх з цікавими сторінками біографії просвітителів Кирила і Мефодія, а гості склали віршовані послання для нащадків.
Усі ми - різні люди, у кожного свої літературні смаки та уподобання, хтось прочитав безліч книг, а хтось декілька, які справили незабутнє враження. Думати про те, наскільки розумна людина, справа суто суб'єктивна. Чи визначається це за рівнем інтелекту, чи вся справа у досягненнях? Дати відповіді на ці та інші запитання допомогла присутнім бібліотекар Боброва Н.О.
Як приємно в дитинстві солодко засинати, слухаючи чарівні казки! Однією з почесних гостей літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Лiterra» стала мама сучасного казкаря, Едуарда Грома, Тетяна Генріхівна Гром, яка так ніжно та проникливо розповідала про творчі досягнення свого талановитого сина. Вона подарувала кожному по примірнику нової книги «Казки Грома». Слухаючи цю самовіддану жінку, розумієш, що материнська любов воістину творить чудеса.
Бібліотекар Цюрупинської міської бібліотеки Наталія Никифорова поділилася досвідом роботи свого колективу та була приємно вражена теплою атмосферою заходу.
Родзинкою заходу став виступ колективу викладачів районної дитячої школи мистецтв, які виконали відомі музичні твори, а Любов Вакуленко зачарувала присутніх своїм дивовижним співом.
Залишились приємні враження після зустрічі в тісному, майже сімейному колі. Наостанок хочеться побажати всім: творіть не завдяки обставинам, а наперекір усьому, нехай вас надихають ваші рідні і близькі та й саме життя також. Успіхів усім і натхненння!

Лілія Мошачкова, бібліотекар районної бібліотеки  // Голопристанський вісник. – 2014. – №25 (20 черв.). – С.5.

"Випускний" у бізнес-школі

У 2013-2014 навчальному році Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки спільно із кредитною спілкою «Народна довіра» презентувала обласний проект економічної та фінансової просвіти школярів «Бізнес-школа «Мільйон - це просто» онлайн». Проект був підтриманий Департаментом освіти і науки, молоді і спорту та Управлінням культури Херсонської  обласної державної адміністрації.
Для участі у пілотному проекті були запрошені десятикласники з деяких районів області, в тому числі і з нашого. Форма навчання - очно-заочна та дистанційна - через систему скайп-конференцій та вебінарів. Програма передбачала навчання в інтерактивній, ігровій формі та стимулювання самоосвітнього навчання учасників. Базою для проведення очних занять, дистанційного навчання та спілкування учасників проекту стали районні бібліотеки для дітей, на працівників яких була покладена роль координаторів проекту.
Учнями Голопристанської Бізнес-школи стали Тульчин Оксана, учениця Голопристанська ЗОШ №3, Заволоко Олександра, Карпенко Дар'я і Попова Ганна з Голопристанської ЗОШ №4. Координаторами в підготовці проектів були визначені креативні бібліотекарі дитячої бібліотеки Ярова С.А. та Янчукова Л.І., які доклали немало зусиль, аби старшокласники відчули себе справжніми бізнесменами.
Завершенням фінансової освіти став «випускний» для фіналістів: ток-шоу, на якому переможець із кожного району представив власний бізнес-проект і змагався за цінні призи (планшет та електронні книги-рідери). Ці бізнес-перегони, що отримали назву «На старт за мільйоном!», відбулися 28 травня на базі історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії», де свої роботи для захисту представили фіналісти з шести районів області, які змагалися за почесні I, II і III призові місця.
Підтримати фіналіста від свого району приїхали й інші учні Бізнес-школи, які також подавали на відбірковий етап свої роботи, а також почесні гості та координатори від районних бібліотек.
Учасниками фінальних змагань стали: Тульчин Оксана (м. Гола Пристань) з бізнес-ідеєю крамниці-кафетерію «ChocoВООМ»; Горбенко Юлія (м. Каховка) - піцерія "Агі Рігга"; Кравченко Катерина (смт Каланчак) - квітковий магазин "Розалі"; Конончук Макар (м. Нова Каховка) - школа покера "RоуаІ"; Озембловський Валерій (м. Скадовськ) - фотосалон «Фотомить»; Булюк Крістіна (смт Чаплинка) - дозвільно-виховний центр «Вихідний для мами».
Конкурсні роботи оцінювались за такими критеріями: оригінальність бізнес-ідеї, перспективність реалізації бізнес-плану, інвестиційний план, презентабельність (зовнішнє оформлення робіт). Оцінювало роботи фіналістів журі у складі: Яценко А.А. - директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації; Граділь А.І. -начальник Управління Національного Банку України в Херсонській області; Волковська В.О.- президент Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок; Ерік Блайт - керівник проекту USAID «АнроІнвест в Україні»; Лісова А.В. - директор книготорговельної мережі «Учбова книга», голова бібліотечної ради ХОБД імені Дніпрової Чайки.
Автором бізнес-ідеї, вартої мільйону, визнали Булюк Крістіну із Чаплинки. Саме вона посіла І місце, її ідея дозвільно-виховного центру «Вихідний для мами» здобула прихильність журі та принесла її власниці, окрім перемоги, сучасний стильний планшет. А почесні призові II і III місця посіли відповідно Тульчин Оксана, учениця Голопристанської ЗОШ№3 та Кравченко Катерина з Каланчака з проектами: крамниці-кафетерію «ChocoВООМ» та квітковим магазином «Розалі».
Ці юні бізнес-леді за свої не менш перспективні ідеї власного бізнесу отримали електронні книги-читанки. Інші фіналісти теж були відзначені дипломами та заохочувальними подарунками.
Традиційним призом від Ганни Лісової став подарунковий сертифікат на придбання книг у мережі «Учбова книга». Кожний бізнес-проект виявився неповторним, адже завдяки бізнес-школі молоді люди навчилися мислити стратегічно, а також шукати у власній бізнес-ідеї «родзинку» - саме те, що відрізнятиме їхній бізнес від ряду інших.
Окрім захисту проектів та урочистої церемонії нагородження всі юні бізнесмени взяли участь у пошуково-пізнавальному квесті, який провів для них колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей.
Взагалі, святкове дійство організував колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей їм. Дніпрової Чайки за спонсорської підтримки кредитної спілки «Народна довіра» та проекту USAID «АнроІнвест в Україні».
Історією успіху власного бізнесу поділився й присутній на святі Олександр Долинко - ініціатор унікального проекту «Зелені хутори Таврії».
Хочемо подякувати всім організаторам та партнерам «Бізнес-школи «Мільйон -це просто» онлайн» за запрошення взяти участь в цьому цікавому проекті, який вже був презентований  на міжнародному рівні.

Світлана Карабач, заступник. завідувача Голопристанської районної бібліотеки по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2014. – №23 (06 черв.). – С.10.

Моя родина - мій скарб

Складно навіть уявити своє життя без сім'ї. Найголовнішим для кожної людини є рідні та близькі люди, які будуть намагатися зробити все можливе для того, щоб допомогти та підтримати нас, Життя повне різноманітних випробувань і труднощів, які легше подолати разом, із родиною.
14 травня відбулася бесіда-обговорення «Моя родина - мій скарб», присвячена Міжнародному дню сім'ї, учасниками якої стали учні шостих класів ЗОШ №3. Діти виконували різноманітні завдання: створювали герб своєї сім'ї, який потім презентували, складали зі слів приказки про родину. Вони дізналися, які бувають сімейні традиції та переглянули відеопрезентацію, а потім із захопленням розповідали про традиції своєї родини: хтось щоосені виїздить великою ріднею в ліс по гриби, хтось смажить шашлики, а деякі - заздалегідь готують для мами подарунок-сюрприз. Ідей - безліч, та всіх їх об'єднує велике бажання порадувати найрідніших людей, дарувати любов і тепло. Саме в такі моменти ти переосмислюєш сенс життя. Наостанок учасникам заходу запропонували створити календарики сімейних свят, найважливіших дат кожної родини.
Разом із позитивними емоціями школярі отримали солодкі подарунки.

Лілія Мошачкова, бібліотекар юнацького абонементу районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №22 (30 трав.). – С.10.

Співці нащого краю

Сучасна літературна Херсонщина славиться своїми талантами, які щороку радують своїх прихильників новими творами. Так, майже одночасно світ побачили дві різножанрові книги наших земляків: літературно-художнє видання Едуарда Грома «Казки Грома» та збірка віршів Владислава Григор'єва «На крилах споминів», які вони люб'язно подарували Голопристанській районній бібліотеці з авторськими підписами.
Чарівний світ дитинства - такий близький і разом Із тим такий далекий. Він манить до себе, заворожує. У кожного свої дитячі спогади, незабутні враження: це сонячний промінчик, який зранку лоскоче обличчя, ніжні мамині руки, тепла батькова посмішка, мудрі бабусині казки...
Саме казки несуть дітей на крилах фантазій та мрій у далекі незвідані світи, там де все можливо: перемогти дракона та стати героєм, розмовляти з птахами та тваринами однією мовою, врятувати принцесу від страшного закляття та багато іншого.
Та, на жаль, цей світ закритий для дорослих, тому що вони не можуть мріяти, не завжди розуміють дитячі проблеми. Саме тому з упевненістю можна сказати, що казкарі (тобто люди, які створюють дивовижний світ казки) це незвичні, особливі люди. Вони дуже тонко розуміють важливість повчального змісту фантастичних творів, їх позитивний вплив на формування життєвих цінностей у юних читачів.
Свою стежку на літературній ниві розпочав з віршів і прози цюрупинський письменник Едуард Віталійович Гром. Вже потім його полонив прекрасний, дещо наївний, але такий добрий світ казок.
В кінці минулого року в Херсоні вийшло літературно-художне видання Едуарда Грома «Казки Грома», в якому автор розповідає дітям про незвичайні версії виникнення природних явищ, походження фантастичних істот, тварин. «Таємниця великої планети», «Як риби у воді опинились», «Як змії літати перестали», «Як вовки вити почали» ці та інші таємниці ви зможете розгадати, прочитавши книгу «Казки Грома».
На початку 2014 року побачила світ 9-а збірка віршів Владислава Ґригор'єва «На крилах споминів», що вийшла у видавництві «Лебідь» (м. Донецьк).
Для багатьох читачів ім'я цього письменника та  громадського діяча відоме, адже  його   вірші  та  публікації   неодноразово друкувались на  шпальтах місцевих газет.
Життя та творчість Владислава Миколайовича тісно пов'язані з Голопристанщиною, адже народився він у селі Нова Збур'ївка.
Небайдужість до рідного краю і його історії відчувається у кожному виданні автора. У новій збірці поет також залишається вірним своїй поетичній тематиці: любові до малої батьківщини. Саме їй присвячені вірші першого розділу цієї збірки «Моя мала батьківщина». Інші 5 розділів говорять самі за себе - «Рідні, близькі, друзі, колеги», «І жартома, і всерйоз», «Просто так... для вас...», «Духовність», «І ще трішки споминів, одкровень і побажань...».
Вірші написані в різний час, під різними враженнями, вони для автора є близькими, дорогими і важливими.
Владислав Миколайович має надію на те, що його поетичні твори будуть зрозумілими і цікавими для голопристанців, адже сам він - «голопристанський херсонець».

Олена Трішкіна, бібліограф районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №22 (30 трав.). – С.10.

Молодь любить книгу

Тиждень молодіжної книги, який проходив в районній бібліотеці з 22 по 25 квітня, розпочався яскраво і невимушене. На юнацькому абонементі була відкрита барвиста виставка-асорті «Читання для задоволення», підготовлена за результатами опитування читацьких уподобань користувачів.
Мешканці міста вже звикли, що навесні бібліотекарі виходять на вулицю, щоб познайомити перехожих з новими цікавими надходженнями. Тому вони активно відвідували Книжковий бульвар весняної бібліотеки: спілкувалися з бібліотекарем, вибирали книги, записувалися до книгозбірні.
День другий був присвячений краєзнавчій літературі. Школярів запросили на вечір-відкриття «Нові книги Херсонщини». Наш край багатий на талановитих письменників і поетів, тому захід був насичений захоплюючими розповідями бібліотекарів про непересічні особистості наших творчих земляків. Крім того, цього дня пройшла презентація нової поетичної збірки Олега Олексюка «Від берега «Я» до пристані «Ти», ліричний герой якої - звичайний сучасний хлопець, що любить свою родину, палко закохується, прагне до самовираження. Старшокласники знайомилися з віршами збірки, кожен міг знайти близькі рядки саме для себе.
День третій пройшов під девізом «Ми любимо читати». В бібліотеці було галасливо, адже молодь зібралася, щоб знайти найбільший бібліотечний скарб. Цього дня книгозбірня перетворилася на справжнє книжкове місто. Для учасників заходу підготовили три маршрути: «Круті віражі», «Великі перегони», «Таємничі перехрестя». Рухаючись Краєзнавчим проспектом, зупиняючись на Електронній станції та гуляючи Словниковою алеєю, учасники вчилися користуватися каталогом, довідковими виданнями та електронними ресурсами бібліотеки. Захід закінчився на Юнацькому Майдані, де знаходилася остання підказка, що розкривала таємницю місцезнаходження бібліотечного скарбу.
Всеукраїнська акція «Бібліоніч» завершила Тиждень молодіжної книги. Гостям розповідали про нерозгадані таємниці Шекспіра, лунали сонети, рядки з найвідоміших творів митця. Весело і завзято пройшла гра «Букмаркет»: поділившись на групи, учасники взялися рекламувати у віршах обрану заздалегідь книгу. Всі підішли до цього завдання креативно, кожна книжка знайшла свого читача. Далі ведуча запропонувала з'ясувати, що ж потрібно читати на ніч, для солодкого сну. Гості передивилися відео, яке розповідало про користь вечірнього читання і поділилися власними уподобаннями. Приємним сюрпризом для всіх стала екскурсія потаємними куточками бібліотеки. В книгосховищі на відвідувачів вже чекала циганка з літературним ворожінням, а в підвалі - головні герої відео «Бібліотечні пригоди інопланетного туриста», відзнятого напередодні для участі у Всеукраїнському конкурсі «Бібліокінофест-3», потім кожен бажаючий міг побувати в кабінеті завідувача. Екскурсія продовжилася урочистим відкриттям музейного куточка з історії бібліотеки в краєзнавчій кімнаті «Українська світлиця». Захід завершився святковим чаюванням під музичний супровід відомого барда Геннадія Луківа. Всеукраїнська акція «Бібліоніч» проводилась в районній бібліотеці вперше, але всі учасники і гості висловили побажання організовувати такий захід кожного року.
Тиждень молодіжного читання завершився. Тепер можна впевнено сказати, що молодь Голопристанщини читає, любить книгу і творче спілкування.

Галина Шмагель, завідувач районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №20 (16 трав.). – С.4.

Твоя професія - майбутнє Херсонщини

Кожен обирає свій шлях у великому океані Життя і будує своє майбутнє. Професія - це одна із важливих сходинок, яка формує людину. Тож треба обирати те, що до душі, що перевтілює нас в окрилену людину і дає можливість сміливо крокувати назустріч професії своєї мрії.
У квітні розпочато перше коло фінальних змагань - районних турів 11 етапу проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».
На цьому етапі голопристанська команда яскраво презентувала свої «Профіфайли» за допомогою слайд-презентацій. До них увійшли професіограми, відеоінтерв'ю, буклети і рекламна продукція, нариси про обрану професію. Захід відбувся в читальному залі районної бібліотеки і супроводжувався музичним привітанням команди «ПрофіGirl».
Свої роботи представляли дев'ятикласники міських шкіл №3 та №4 - Куликовська Я., Матюшко В. (овочівник), Дзень А., Макаренко М. (кухар), Кубатко М., Євдокова А. (гід-екскурсовод), Вітвініна М., Негра Д. (швачка), Ярига О., Матвєєва Н. (покоївка).
До складу журі були запрошені: Питомець С.М.- начальник відділу активної підтримки безробітних РЦЗ, Чуприна Л.М. -представник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради, Рець Т.Я.- начальник служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради, Скакун М.В.- профконсультант РЦЗ та Карабач С.О - заступник завідувача районної бібліотеки.
Переможцями районного етапу визнано Кубатко Марину та Євдокову Анну, які захищали проект за професією гід-екскурсовод і будуть представляти Голопристанщину в травні на обласному огляді. Дівчата найкраще довели, що ця професія важлива, потрібна і дуже відповідальна. Адже щороку все більшу кількість закордонних гостей приваблюють наші краєвиди, що сприяє покращенню зовнішньополітичних зв'язків країни.
Всі представлені роботи були цікавими. Тому журі вирішило відзначити й інших учасників, зокрема, проект про професію овочівника, яку представили Куликовська Ярослава та Матюшко Вікторія. Вони розповіли, що овочівник - людина, яка обрала цю лрофесію саме через любов до землі, в нашому регіоні надзвичайно потрібна. Тому що Херсонська область є землеобробною столицею України і потребує все більше працівників у цій галузі. Дівчата зайняли неофіційне друге місце.
На думку журі, цікавим виявився проект про професію покоївки, яка є популярною з давніх часів. На сьогодні це працівник готелю або будь-якого лікувально-оздоровчого закладу, який забезпечує відповідні умови для тимчасового перебування мешканців. Ярига Олена та Матвєєва Наталія за презентацію професії покоївки отримали неофіційне третє місце.
З метою подальшого впровадження обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді у Голопристанському районі на 2012-2015 роки та розширення знань про світ професій, формування в учнів мотивації жити і працювати на Херсонщині, районна дитяча бібліотека активно співпрацює з учнями міських шкіл №3 та №4 (особисто із директорами Негрою Н.А. та Міщенком О.М.). Допомогу в підготовці проектів надають класний керівник 9-Б ЗОШ №3 Рець Л.С. та завуч ЗОШ №4 Крилова О.П.
Старт відбірного першого кола змагань відбувся! Тож побажаємо успіхів нашим переможцям у другому обласному колі змагань,

Світлана Карабач, член ради з підбиття підсумків змагань // Голопристанський вісник. – 2014. – №20 (16 трав.). – С.10.

А життя триває...

Як і завжди, на методичну нараду «День голови», що відбулася 24 квітня у читальній залі районної бібліотеки, виносилося чимало питань, які стосуються щоденного життя району і на перспективу. Про важливість наради говорить навіть склад її учасників: районна рада майже в повному складі на чолі з головою Г.В. Поповим, голова райдержадміністрації Ю.С. Терлецький та його перший заступник С.В. Коротких, майже всі керівники сільських громад району...
...Увазі учасників наради заступник голови районної ради I.X. Басараб представив текст звернення до виконувача обов'язків Президента України, голови Верховної Ради України О.В. Турчинова з приводу неузгоджень у справі електропостачання. Іван Кирилович зразу ж попередив, що сам текст ще «сирий», вимагає поправок і доповнень і запросив до участі у його підготовці спеціалістів та керівників сільських громад.

Анатолій Грабко. Фото автора // Голопристанський вісник. – 2014. – №19 (09 трав.). – С.2.

Дитячу увагу привертає космос

12 - квітня Всесвітній день авіації та космонавтики. Ера польотів людини, спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі, відкрила для людства нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху.
Аби долучитись до знаменної дати, згадати історію підкорення космосу, у думках «помандрувати» Всесвітом, у Голопристанській районній бібліотеці була проведена бібліо-експедиція «Людина має крила». Учасниками зустрічі стали учні 6-А класу Голопристанської ЗОШ №3 (класний керівник - І.В. Зелінська).
Шестикласники зацікавилися інформацією про засновників сучасної космонавтики К. Ціолковського, Ю. Кондратюка, С. Корольова, першу людину-космонавта Ю. Гагаріна. Щоб закріпити знання про космос та авіацію, школярі взяли участь у грі під назвою «Брейн-ринг», яка дуже сподобалася присутнім.
Гра складалась з 5 турів: «Розминка», «Що це?» «Далі, далі», «Загадки», «Міфічний» та «Конкурс капітанів». Особливу увагу та зацікавленість привернув до себе останній тур - «Конкурс капітанів», адже саме він визначив команду переможців і створив гарний настрій.
Набравши однакову кількість балів у попередніх турах, капітани, за допомогою друзів, виборювали перемогу, спробувавши їсти яблуко у «невагомості». Усі з захватом вболівали за своїх представників. І ось переможці визначені! У нагороду вони отримали заохочувальні призи.

Олена Тришкіна, бібліограф районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. –  №16 (18 квіт.). – С.10.

Здоров'я - найцінніший скарб

Давньогрецький філософ Сократ сказав: «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити». Люди споживають різні продукти, часто не замислюючись над тим, що саме потрапляє до їхнього організму та як це впливає на самопочуття. 7 квітня в Голопристанській районній бібліотеці відбувся урок-дебати «Як зберегти здоров'я в сучасному світі синтетичної їжі та поганої екології», приурочений до Міжнародного дня здоров'я. Учасниками заходу стали учні 5-А класу Голопристанської ЗОШ №3. Урок пройшов у ігровій формі: діти визначали серед безлічі страв саме українські національні. Та і як не любити домашні варенички, борщ з пампушками, галушки, узвар! Школярі задоволено розповідали про улюблені страви своєї сім'ї і малювали смаколики. Недарма народне прислів'я говорить: «Гадай не гадай - борщу наливай: миску з'їси - здоров'я додаси.» Діти також відповідали на запитання вікторини «Формула здоров'я» та дізналися деякі цікавинки. Родзинкою уроку стало театралізоване дійство під назвою «Суд над шкідливою їжею», діти виступали, як справжні актори. Вони висували звинувачення представникам синтетичної їжі, демонстрували відеодокази про шкідливість цих продуктів. Вів судове засідання суворий, але справедливий суддя Мякота Володимир. Допомагали йому в цьому: прокурор Луцюк Ольга та адвокат Бичок Єлизавета. Також під час судового процесу виступали свідки, секретар, лікар. На підставі висунутих звинувачень і наданих доказів було прийнято рішення засудити представників синтетичної їжі: Чіпси та Кока-колу, які визнали себе винними.
Здоров'я - найцінніший скарб, який треба зберігати та плекати.

Лілія Мошачкова, бібліотекар юнацького абонементу районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №16 (18 квіт.). – С.10.

"Книгоманія" закликає до активного читання

21 березня в Херсоні відбувся фінал щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2014». Цьогоріч до участі у конкурсі були запрошені учні 6-х, 7-х та 8-х класів, а проходило найпопулярніше читацьке змагання традиційно у кілька етапів: переможці І, бібліотечного або шкільного, змагалися у II етапі за звання кращих читачів свого району чи міста. Для визначення переможців III, обласного етапу, у Херсонській академії неперервної освіти стартувало фінальне змагання.
Троє конкурсантів, що у підсумку здобули найвищу суму балів, стали переможцями конкурсу в нашій області.
Це - Куліда Олександра (м.Скадовськ), Кротко Дарина (м.Гола Пристань), Прохоров Павло (м. Херсон). Саме ці учасники-переможці представлятимуть Херсонщину на цьому форумі, серед них і переможниця районного та обласного етапів, учениця Голопристанської гімназії, семикласниця Кротко Дарина. За словами дівчинки, її перемога стала можливою завдяки вчительці української мови та літератури Панько О.В, шкільному бібліотекарю Білій Л.А, директору гімназії Лобастовій І.М., які запропонували взяти участь у конкурсі і допомагали у підготовці.
Переможці обласного етапу продемострували найкращі знання літератури та свою начитаність і тому отримали можливість побувати у столиці книгоманів - Львові.
У цьому місті, у травні, відбудеться щорічний книжковий фестиваль дитячого читання «Книгоманія», на який традиційно запрошуються переможці Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2014» з усіх областей України.
Значна кількість дітей вважає читання «зайвим витрачанням часу». Та все ж третина сучасних школярів вважає читання найкращим способом проведення вільного часу і сприймає його, як один із важливих чинників успішного навчання в школі та отримання інформації про те, що їх цікавить.
Конкурс проводиться з метою підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання та підвищення суспільного значення бібліотек.
Одним із основних завдань Голопристанської дитячої районної бібліотеки є робота над реалізацією національних, обласних та регіональних програм підтримки дитячого читання. Участь книгозбірні у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України» триває протягом дев’яти років.
Тому вже четверо наших користувачів ставали кращими читачами в області і мали змогу побувати у Львові та взяти участь у щорічному фестивалі дитячого читання «Книгоманія».
Побажаємо юним читачам бути впевненими у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе їх до успіху.

Світлана Карабач, заступник завідуючої Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №15 (11 квіт.). – С.5.

Літературний вечір "Загадкова душа"

1 квітня не тільки веселе свято - День сміху, але й день народження письменника Миколи Васильовича Гоголя, якому виповнилося в цьому році 205 років. Він дуже любив посміятися і над собою, і над оточуючими, і над своїми героями. Недарма на сторінках творів Гоголя ми зустрічаємо яскраві, веселі епізоди. До цієї ювілейної дати в районній бібліотеці для учнів 5-6 класів Голопристанської ЗОШ №3 було приурочено літературний вечір «Загадкова душа». У формі гри та за допомогою мультимедійного обладнання діти мали змогу перегорнути деякі сторінки життя і творчості Миколи Гоголя, а саме: де пройшли його дитячі роки, що вплинуло на уявлення майбутнього письменника, де сформувався письменницький талант і т.п.
Величезну славу Гоголю принесли його «Вечори на хуторі біля Диканьки», які вийшли у світ 1830 року. В творах, які ввійшли в книгу, гарні пейзажі української природи, картини народного життя переплітаються зі старовинними переказами і фантастичним вимислом. Тому з великим задоволенням присутні переглянули фрагменти екранізації одного з творів книги - «Ніч перед Різдвом» та посміялися над його героями, отримавши при цьому заряд позитивних емоцій.
Справдилися в наш час слова М.В. Гоголя: «Знаю, ім'я моє після мене буде щасливішим за мене». Дійсно, ми відзначаємо вже більш як два століття від дня народження письменника, а його ім’я, його творчість і сьогодні відомі всьому світові і користуються великою популярністю.

Альона Туркот, завідувач відділу обслуговування районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №15 (11 квіт.). –  С.5.

Небезстороння позиція

На розгляд методичної наради «День голови», яка відбулася 27 березня у приміщенні читальної зали районної бібліотеки, було винесено близько десятка питань. А починати голова районної ради Г.В. Попов запропонував з найголовнішого - з доповіді районного військового комісара М.К. Малахова «Про стан матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, дислокованих на території Голопристанського району»...

Анатолій Грабко. Фото автора // Голопристанський вісник. – 2014. – №14 (04 квіт.). – С.2.

Отримали неймовірну радість і щастя

Поезія! Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність, виховувати культуру світосприйняття. Поезія здатна знаходити відгук у душах інших, хвилювати серця або заставляти стискати кулаки. Звісно, кожен сприймає її по-своєму, бо ми всі різні. Поезія - це не тільки вірші, як дехто помилково вважає, це - спосіб світосприйняття. Поезія - це коли людина не байдужа, коли вона знімає капелюха, щоб привітатися на чужині зі знайомими квітами, як це зробив Коцюбинський.
21 березня відзначили Всесвітній день поезії майстри красного письменства та творча юнь Голопристанщини на черговому засіданні літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Literra» у світлиці Голопристанської районної книгозбірні. Анатолій Грабко та Марія Ярова, Ольга Кархут та Валентина Бузукіна, Олег Олексюк та Тетяна Запорожець ділилися своїми роздумами, що ж таке поезія, яка стоїть пліч-о-пліч із щастям, яке, до речі, теж має свій день святкування - 20 березня. Тож щастя в поезії і поезія, яка несе в собі потенціал щастя були головними лейтмотивами святкового засідання, яке було розпочато піснею «Бандуристе, орле сизий» у виконанні художнього керівника районного Будинку культури Галини Маменко. А завідувач відділу обслуговування Голопристанської районної бібліотеки Альона Туркот поділилася з присутніми загальновідомими рецептами щастя, а кожен із присутніх на дискусійній гойдалці додав до вселюдської скарбниці власні особливі рецепти щастя, Бібліотекар абонементу районної книгозбірні Ніла Боброва познайомила присутніх з літературною панорамою щодо чарівності віршованого слова у сучасній Україні, а бібліотекар юнацького абонементу Лілія Мошачкова презентувала книжкову виставку "Поетичний вернісаж Херсонщини" та познайомила з літераторами, які цього дня долучилися до роботи літературної кав'ярні. Нам усім було приємно привітати зі вступом до «Голопристанської Literrи» юну поетесу Карину Людоговську, члена Національної Спілки письменників України, поета Віктора Андреєва, місцевого літератора Ольгу Комісарову та відомого тележурналіста, Заслуженого працівника культури України, українського поета Василя Мелещенка.
Було приємно, що перший том із серії видань «Поетична Херсонщина», а саме збірка вибраних творів Василя Мелещенка «Відкриття душі», було презентовано саме на цьому святковому засіданні літературної кав'ярні «Голопристанська Literra».
Лунали з вуст поета поетичні рядки про любов до рідної України, до широкого Херсонського степу, до дружини та доньки, до онуки Софійки та до друзів найвірніших, що зустрічалися на життєвому шляху, до хліборобів, до рідної серцю Голопристанщини. Звичайно ж, звучали поетичні рядки і про кохання.
Кохання - одна з найстраждальніших тем світової літератури від самого початку її існування. Кажуть, що про кохання сказано все, але не всіма. Тобто кожен, поет чи прозаїк, драматург чи людина зовсім не причетна до літератури, у житті обов'язково пише свою неповторну історію кохання. І про це нагадує поезії солодка мить, тоді душа радіє і щемить. Саме з кращими зразками української лірики ознайомила учасників засідання одинадцятикласниця Голопристанської гімназії Катерина Форощук. Також ми мали радість ознайомитися з поезією Белли Ахмадуліної та Володимира Сосюри за допомогою відеозаписів.
Тож усі, хто був учасником святкового засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Literra», отримав справжню насолоду від почутого і побаченого, а також неймовірну радість і щастя від віночка пісень автора-виконавця Геннадія Луківа. Наступні засідання літературно-музичної кав'ярні плануємо проводити виїзні, у сільських громадах. Чекаємо на пропозиції від сільських бібліотек. А всім жителям благословенного краю бажаю справжнього людського щастя.

Олег Олексюк, начальник відділу культури Голопристанської РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №14 (04 квіт.). – С.4.

Любімо свою батьківщину!

Нам випала доля жити на Херсонщині - краї бойової і трудової звитяги зі своїм славним історичним минулим; краї безкінечних розлогих степових просторів з багатющою флорою і фауною; з історичними заповідними зонами, щедрим південним сонцем, сипучими пісками, безкрайньою широчінню річок І морів, а ще з прекрасними, щедрими, талановитими людьми. Саме таврійська священна земля дала світу двічі Героя Радянського Союзу П.О. Покришева і двічі Героя Соціалістичної праці М.А. Брагу; Героя Радянського Союзу, льотчика-космонавта В.М. Жолобова і багаторазову олімпійську чемпіонку гімнастку Л.С. Латиніну; письменника Олеся Гончара й знаменитого кінорежисера Сергія Бондарчука і т.д.
30 березня моя сонячна Херсонщина відзначила 70-річчя від дня свого заснування. Готуючись до цієї дати, в нашій сільській бібліотеці організовані виставки: виставка-екскурсія «Історія нашого міста (села, району, області)»; виставка-пам'ять «Герої твої, Херсонщина», «Край в художній літературі»; постійно діюча виставка «Моє село, моя колиска».
У Долматівській школі проведено єдиний урок «Херсонщина -мій рідний краю» для всіх класів. На нього були запрошені голова Долматівської сільської ради А.П. Вакуленко, голова СВК ім. Горького В.О. Нестеренко.
Учні 1 -4 класів провели урок-подорож «Херсонщина - чудесний край». Вчителі Салова Л.М., Бабіяк І.І., Краснова А.В. та Ганзюк С.А. запросили дітей і гостей в багатообіцяючу подорож по рідному Херсонському краю. Кожна зупинка була захоплюючою, цікавою, незвіданою сторінкою історії краю. Діти по черзі розповідали про призначення кожної зупинки під супровід мультимедійного показу. Перша зупинка - «Інформаційна» - розповідала про створення Херсонської області, її ландшафт. Друга - «Мій рідний край - Гола Пристань», третя - «Асканія-Нова», четверта - «Херсонщина - край пустелі» і п'ята зупинка - «Джарилгач». Голова сільської ради А.П. Вакуленко пообіцяв дітям на канікулах обов'язково сприяти екскурсії на цей острів. Наприкінці уроку кожен учень висловлював свої побажання нашому краю і людям, і на символічну парту Херсонщини прикріпив свою квітку в віночок любові.
Учнів 5-8 класів вчителі Ступка М.Л., Ястребова Н.О., Хижняк І.А.; Рижак В.Л. повели в "Подорож з Батьківщиною в серці", яка розпочалася піснею «У моєму краї» у виконанні Алли Мацько. Кожна зупинка супроводжувалась показом з екрану символіки Херсонщини, діти декламували вірші про наш край, мірялись знаннями у вікторині «Що я знаю про Херсонщину», звучала пісня про рідний край Таї Рижак. На зупинці «Історичній» діти розповіли про створення Херсонщини від початку заснування до сьогодні, з екрану відкрились краєвиди нашої прекрасної Херсонської землі, а на зупинці «Гордість та натхнення Херсонщини» діти по черзі розповідали про визначних особистостей Херсонської землі - В.Н. Винниченка, П.В. Куманченка, В.М. Жолобова, І.Карпенка-Карого, М.Г. Куліша та інших діячів. А зупинка «Сім природних чудес Херсонщини» відкрила всім присутнім історичне буття і красу «Асканії-Нова» і Чорноморського біосферного заповідника; Бериславського палеонтологічного об'єкта і Нижньодніпровські кучугури; поди та степові блюдця Нижньодніпровської лівобережної рівнини й Сиваш, «гниле море»; Олешківські піски. На зупинці «Вікторина» діти підбили підсумок уроку і теж вплели квіти у вінок дружби. Вчителі 9-11 класів Музика Л.В., Юзва І.В., Юзва Ю.М. обрали епіграфом свого єдиного уроку «Херсонщина - мій рідний край» слова М. Чернявського:

У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
їм красить все в їх ріднім краї,
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.

Діти показали хороші знання Херсонської області, назвали райони, які увійшли до її складу, детально розповіли про основні галузі краю: сільське господарство, промисловість, культуру і освіту, про чудових людей, видатних діячів. Серед них - поети М.І. Братан, Н.А. Коломієць; академік Л.Н. Верещагін, лауреат премії СРСР Є.С. Матвєєв, доктор мистецтвознавства, професор А.Д. Головня і багато Інших.
Багато розповідали діти про сьогодення Херсонщини як краю туристичного, фестивального, торговельного, виробничого. Окремі сторінки уроку були присвячені Олесю Гончару, Олександру Довженку, Наталі Коломієць, багато віршів, пісень прозвучало про найрідніший куточок нашої Батьківщини - Херсонський край. З великим задоволенням переглянули фільм «Поема про море». Насамкінець діти продекламували вірш Н.А. Коломієць «Батьківщина». Я від себе особисто висловила глибоку подяку за прекрасну підготовку і проведення уроку, участь усіх дітей, презентувала книги про Херсонщину, зокрема «Херсонщина», «Гола Пристань - лілея моя» Н. Коломієць, «Уклін земний тобі, Херсоне», «Памятники славы на херсонской земле» А. Вірлича, «Ми - голяни» А. Грабка, а ще - усіх запросила до сільської бібліотеки, де є цікаві книги, енциклопедичні видання про Херсонщину - рідну, неповторну, найкращу в свігі. Тож любімо свою батьківщину, цінуймо її, бо саме тут найвище небо небаченої блакиті; найяскравіше сонце, солоний вітер мандрів, що манить в дорогу, а вулиці й люди - найгостинніші в світі.

Лідія Салова, бібліотекар, с. Долматівка // Голопристанський вісник. – 2014. – №14 (04 квіт.). – С.5.

Подвигом славні твої земляки

До 70-річчя звільнення Херсонської області від німецько-фашистських загарбників в районній бібліотеці для учнів 10 класу ЗОШ №4 пройшов урок пам'яті «Подвигом славні твої земляки». Захід відбувся спільно з районною радою ветеранів, за сприяння голови організації ветеранів України у Голопристанському районі Рубіна Івана Андрійовича.
На захід запросили учасника бойових дій Плохенка Сергія Степановича та його вірну супутницю Плохенко Надію Семенівну. Ветерани поринули в спогади, пригадали ті трагічні але водночас героїчні події. Адже солдатська пам'ять - це той голос історії, як голос правди ми повинні слухати щодня для усіх поколінь. Учні продекламували вірші, оплесками підтримували пісні, які співали ветерани.
Присутніх переповнювали почуття гордості, поваги до захисників Вітчизни людей старшого покоління.
70 років ми живемо під мирним небом, усім цим ми завдячуємо тим людям, які відстояли свободу нашої країни, які воювали не шкодуючи життя, винесли весь тягар горя і страждань, виявляючи стійкість, мужність і героїзм.
Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків, коли всі братні народи стали пліч-о-пліч захищаючи Батьківщину, свої домівки від ворога!
Зазнавши в роки Другої Світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною!
Шануймо всіх живих, хто пережив її, кому й досі болять рани. «Вічна слава солдату-герою і солдату без нагород, Хто загинув хоробро від бою, Захищаючи рідний народ».

Ніла Боброва, бібліотекар Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №13 (28 беерез.). – С.4.

Читання як хобі

«Любов до книжки справді варта похвали...» А. Франс.
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України-2014» проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України, де є загальноосвітні навчальні заклади II ступеня та бібліотеки.
14 березня в читальному залі Голопристанської районної бібліотеки відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2014 року», в якому взяли участь 32 учасника з 22 бібліотек різних відомств (13 шкільних, 8 сільських та районної дитячої). В книжковому храмі можна було побачити справжніх книголюбів і книгоманів найкращого і наймасштабнішого читацького зібрання нашого району, а саме дітей 6-8 класів, які люблять читати і вміють дружити з книгою.
Традиційно конкурсанти взяли участь у тестуванні, а потім учасники мали змогу розповісти про свою улюблену книгу. Кожна з розповідей була цікавою та неповторною.
Бібліотечні волонтери з команди «Бібліо-арт-ватага» Беспала Євгенія, Якушенко Юлія та Краснопепець Настя, учні Голопристанської ЗОШ№3, були ведучими і одночасно акторами, зігравши ролі казкових героїв - Зіркової Феї, Книжкової Феї та Снігової Королеви. Вони презентували на екрані галерею переможців районних етапів конкурсу, починаючи з 2007 року.
Цьогорічний конкурс оцінювало поважне журі у складі: Олексюка О.В, начальника відділу культури райдержадміністрації (голова журі), Шмагель Г.В., завідуючої районної бібліотеки, Лук'янченко С.Г. - методиста районного відділу освіти, молоді та спорту, Карабач С.О. - заступника завідуючої райбібліотекою та Гонтаєвої В.О. - методиста районної книгозбірні.
Після прискіпливого підрахунку балів переможцями були визнані Корж Тетяна - шестикласниця Голопристанської ЗОШ№3, Кротко Дарина - семикласниця міської гімназії та Суровцева Вікторія - восьмикласниця Новофедорівської ЗОНІ, які вразили членів журі своїми розповідями та набрали найбільшу кількість балів при тестуванні.
Знання літератури та свою начитаність довели також і інші учасники конкурсу. Це - Маслакай Андрій та Івершенко Ганна з Новозбур'ївської ЗОШ№1, Дев'ятаєва Настя та Зоря Вікторія з гімназії, Самарська Юлія з Малокардашинської ЗОШ, Омелянчук Тетяна з Садівської ЗОШ, Кривонос Юлія з Голопристанської ЗОШ №4, Кравченко Дар'я, яка представляла Чулаківську сільську бібліотеку, та Тищенко Єлизавета - читачка Голопристанської дитячої бібліотеки. Всі учасники конкурсу були відзначені дипломами президента ГО «Форум видавців» О.А. Коваль, а переможці отримали ще й подарунки від книгозбірні. Це стало можливим за підтримки приватного підприємця Дубчака Олександра Петровича.
Вже тричі (в 2010, 2011 та 2012 роках) учасники конкурсу «Найкращий читач України» від Голопристанського району ставали переможцями обласних етапів конкурсу і побували на фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у місті Львові. Цей книжковий фестиваль залишив у них незабутні враження, якими вони поділилися зі своїми ровесниками.
Тож побажаємо справжнім книгоманам і надалі дружити з книгою та відкривати для себе нові сторінки незвіданого і таємничого.

Світлана КАРАБАЧ, координатор районного етапу конкурсу // Голопристанський вісник. – 2014. – №13 (28 берез.). – С.4.

«Рідний край - серцю рай»

До 70-річчя утворення Херсонської області

Всі ми діти неньки України, але окрім цього у кожного з нас є своя мала батьківщина. Шанувати та вивчати наші звичаї, традиції - ось відповідальне завдання для молодого покоління.
До 70-річчя утворення Херсонської області працівниками районної бібліотеки були проведені ряд заходів для Голопристанських школярів. Учасниками інтерактивної гри «Рідний край -серцю рай» стали учні 8-х класів ЗОШ №1 та ЗОШ №3. Гра складалася з двох етапів. Перший -інтерактивний, другий - рухливий. Учні умовно поділилися на дві команди: «українці» та «голопристанці». Спочатку діти відповідали на краєзнавчі питання інтерактивної вікторини. А потім гра продовжувалася на імпровізованому полі для річкового бою.
Інтерактивна вікторина складалася з шести розділів: Гола Пристань - сучасне місто, видатні голопристанці, історія міста, рослинний та тваринний світ Голої Пристані, географія та клімат, Велика Вітчизняна війна. Кожен з розділів, у свою чергу, мав по 6 питань. Учасники гри вибирали по черзі одну з шести рубрик та питання. За кожну вірну відповідь команда отримувала 1 бал. Перший етап тривав доти, доки команда набрала 7 балів.
Для другого етапу ведуча запропонувала вибрати стрілка, що буде збивати кораблі флотилії суперників. Збитий корабель надавав право учаснику команди відповісти на запитання і в разі правильної відповіді заробити додатковий бал.
У ході гри учні продемонстрували високий рівень знань, були дуже активні. Переможці змагань отримали заохочувальні призи. Разом із цим учасники заходу здобули нові знання та позитивні емоції.
На Херсонщині є куточки природи, фантастичні за своєю красою, які без перебільшень можна назвати унікальними. Тому здійснити віртуальну подорож «Мандруючи Херсонщиною» по чарівних куточках нашого краю мали змогу учні 6 класів ЗОШ №3. Діти познайомимось з деякими найцікавішими природними, історичними та культурними пам'ятками, архітектурними спорудами, такими, як: біо-ферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Фальц-Фейна, Чорноморський біосферний заповідник, Національний природний парк «Олешківські піски», острів Бірючий, острів Джарилгач, Корсунський монастир, Станіславо-Аджигольський маяк, пам'ятник «Легендарна тачанка».
Продовжили уявну краєзнавчу мандрівку школярі і під час бібліографічного огляду «Херсонщина в українській літературі», який сприяв популяризації творів українських авторів про наш рідний край.
Вище зазначені заходи сприяють розширенню і поглибленню знань підростаючого покоління з історії рідного краю та вихованню поваги і любові до малої батьківщини.

Альона Туркот, завідувач відділу обслуговування // Голопристанський вісник. – 2014. – №13 (28 берез.). – С.4.

«А пам'ять священна?!»

До 70-ої річниці визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників
Чим далі відходять від нас грізні роки Великої Вітчизняної війни, тим чіткіше та яскравіше постає подвиг нашого народу і відвага Збройних Сил.
Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 років. Не зникне з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг нашого народу - його битва, його перемога над фашизмом.
Учнівська молодь Голопристанщини займається впорядкуванням пам'ятників та пам'ятних знаків, встановлених на честь загиблих воїнів-односельців, учасникам Великої Вітчизняної війни, вихованці шкіл продовжують вивчати події, що сталися під час II Світової війни на території району, розкривати невідомі імена героїв,
12 березня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася районна краєзнавча конференція учнівської молоді «А пам'ять священна?!», присвячена 70-й річниці визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників.
На конференції юні пошуковці розкривали нові сторінки подій Великої Вітчизняної війни на території рідного села, району.
Учні Малокардашинської школи презентували свою роботу в рамках обласної програми «З увічнення пам'яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та пошуку і впорядкуванню поховань жертв війни на 2013-2017 роки».
Саютіна Карина, учениця Рибальчеської школи, розкрила сторінки історії Рибальчеського підпілля в 1942 році.
Пам'ять... Пам'ять тих тяжких років, її надійно оберігають музеї, створені при навчальних закладах району. Досвідом роботи зі збереження пам'яті про події, людей, які своєю жертовністю вибороли мир на землі, поділились музеєзнавці Бехтерської ЗОШ.
Туристське-краєзнавчий маршрут містом Гола Пристань «їх пам'ять священна!» презентували вихованці гуртка «Спортивний туризм» районної станції юних туристів.
Свої творчі проекти представляли учні Чулаківської школи -краєзнавчу експедицію «Навічно в пам'яті народній», Новозбур'ївської ЗОШ №1 - реконструкція подій Великої Вітчизняної війни у селі Нова Збур'ївка «Вклонімося величним тим рокам».
Краєзнавці шкіл написали листи-подяки людям, які в роки Великої Вітчизняної війни вибороли для нас мир на землі, листи-звернення до майбутніх поколінь про недопустимість повторення жаху війни та опустили в скриньки Пам'яті.
Зі словами звернення до юних краєзнавців звернувся місцевий краєзнавець Сергій Васильович Сафонов.

Галина Хижнюк, директор районної станції юних туристів // Голопристанський вісник. – 2014. – №12 (21 берез.). – С.10.

Нам, дівчатам, все під силу!

Ще не встигло весняне сонечко порадувати нас ласкавими промінчиками, а пташки - сповістити своїм веселим співом про наближення тепла, а в повітрі вже відчувається той неповторний, ледь відчутний, але ні з чим не зрівняний аромат весни.
Саме на початку березня в Голопристанській ЗОШ №3 працівниками районної бібліотеки було проведено гру-квест під назвою «Нам, дівчатам, все під силу!». Учасниками змагань стала прекрасна половина 8-А класу, хлопці ж були в групі підтримки. На початку заходу ведуча запропонувала учасникам відправитися в уявну захоплюючу подорож на святковому потязі. Мандрівка виявилася цікавою, а зупинок було три. Перша станція - «Березнева», на якій учасникам обох команд потрібно було скласти пазли та дізнатися, які саме міста на планеті вважаються найромантичнішими. Уявно наближаючись до другої станції, ведуча запитала у дівчат чи допомагають вони вдома готувати, оскільки відповідь виявилася стверджувальною, то наступне завдання було таким: до фото певної страви потрібно дібрати необхідні для приготування інгредієнти. На третій станції під назвою «Романтична» учасниці змагань отримали квіти, але на фотографіях, і мали із запропонованих назв рослин вибрати правильні. Дівчата активно відповідали на запитання вікторини, брали участь у конкурсах, переглядали відеопрезентації.
Наприкінці змагань за підсумками набраних балів було визначено команду-переможця та нагороджено солодкими подарунками.

Лілія Мошачкоав, бібліотекар юнацького абонементу районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. –  №11 (14 берез.). – С.5.

Нові грані таланту великої людини

Щороку приходить до нас вес-на, а з нею - Шевченківські свята. У всьому світі вшановується пам'ять цієї людини, митця слова і пензля, легенди нашого народу. Тарас Григорович Шевченко став символом волі, незалежності, стійкості, що є найціннішим і найдорожчим для кожного.
У формі літературної гри перегорнули ще раз сторінки життя і творчості Т.Г. Шевченка учні 8-х класів Голопристанської ЗОШ №1 під час заходу «Нові грані таланту Великого Кобзаря», який відбувся 4 березня цього року в районній бібліотеці.
Діти з великим задоволенням взяли участь у різноманітних конкурсах та завданнях. Біографію генія пригадали, відповідаючи на запитання літературної вікторини «Хто швидше». Конкурси «Чи знаєш ти поезію?» та «Театр одного актора» допомогли перевірити учнів на знання саме його поетичної спадщини та виявити декламаторські здібності учасників. Слухали пісні за словами поета та визначали назву вірша та автора музики.
Творчість Тараса Шевченка виразно автобіографічна. У вітчизняному образотворчому мистецтві не знайти іншого видатного художника, який стільки би уваги приділяв автопортретам. Під час гри «Автопортрет» школярі намагалися визначити хронологію написання поетових самозображень. А відомі репродукції картин Шевченка «Катерина» та «Циганка-ворожка» були запропоновані учням у вигляді фрагментів пазлів, які вони складали.
Та найбільше учасників заходу зацікавив конкурс «Літературна скарбниця». Спочатку представники команд по черзі діставали зі скриньки кульки з завданнями, які стосувалися певних експонатів: примірник «Кобзаря», пензлик, портрет Жуковського та ін. Потім визначали, яку роль в житті Шевченка відіграв той чи інший експонат, продемонструвавши при цьому глибокі знання та ерудицію. Переможці отримали заохочувальні призи.
Також, з метою популяризації літератури, наявної у фонді районної книгозбірні, до уваги учнів був представлений бібліографічний огляд «Шевченко творець нації» та огляд Інтернет-ресурсів «Шевченко он-лайн».
Наприкінці заходу ведуча побажала всім присутнім, щоб назавжди у їхніх серцях горіли іскорки любові до поезії, яку засвітив Великий Кобзар.
Продовжуючи цикл заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, працівники Голопристанської районної бібліотеки спільно з колективом геріатричного пансіонату 11 березня провели літературний вечір «Жінки в долі Т.Г. Шевченка». У ході заходу присутні зазирнули у потаємні закутки поетового серця та дізналися про жінок, які надихали митця на творчість. Родзинкою літературного вечора стало виконання ліричних пісень на слова Великого Кобзаря хоровим колективом закладу під керівництвом художнього керівника О.В. Гордіної.

Альона Туркот, завідувач відділу обслуговування районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №11 (14 берез.). – С.5.

Ювілейні заходи у книгозбірні

Тривожні події початку 2014 року змушують усіх нас по-новому подивитися на власне життя і замислитись над долею своєї Батьківщини. В цей час особливо актуальною стає творчість Тараса Григоровича Шевченка, який був справжнім патріотом своєї держави, 200-рїччя від дня народження якого відзначаємо у цьому році.
Вже два століття поспіль твори поета є джерелом мудрості і патріотизму для багатьох поколінь українців. Щоб достойно відзначити ювілейну дату Кобзаря, Голопристанська районна бібліотека підготувала і проводить велику кількість цікавих і різноманітних заходів.
Згадати основні етапи життя поета, ключові, доленосні події вже спробували старшокласники Голопристанської ЗОШ №4, які завітали 18 лютого до районної бібліотеки та стали учасниками літературної гри-квесту «Шляхами Кобзаря», Учні змагалися у складі двох команд: «Кобзареві струни» та «Розумники». На постері кольоровими квіточками були позначені міста та села, які відвідав поет протягом свого непростого життя. Учасники правильно та швидко знаходили відповіді на поставлені питання, які були заховані в потаємних куточках бібліотеки. Квітучою стрічкою проліг яскравий Шевченків шлях від минулого до сьогодення. Всі присутні переконалися, що молодь дійсно цікавиться творчістю видатного діяча української літератури, гідно оцінює його вклад у становлення нашої держави.
Виставка-марафон «Перлини Кобзаревої мудрості» стане платформою для літературних перегонів, присвячених двохсотріччю від дня народження Тараса Шевченка. Вона складається з чотирьох розділів і об'єднує кращу літературу, яка широко висвітлює складну та багатогранну постать Великого Кобзаря. Перший розділ - «Шляхами великої долі» - розповідає про життя Тараса. Простий кріпак, завдяки своєму таланту, став бажаним гостем в кожній українській родині. Так було двісті років тому, і сьогодні, в кожному домі шанують Шевченка.
Другий розділ - «Натхненне слово Кобзаря» - присвячений його безсмертним творам. Вони - це втілення вільної душі поета, що піднялася над часом. У третьому розділі - «Між пензлем та словом» -ми знайомимось з Шевченком-художником. Він починав саме з малювання і повертався до пензля протягом всього життя, коли емоції переповнювали і вже не вміщалися в суворі межі поетичного слова. Четвертий розділ виставки: «Вічний як народ» підтверджує актуальність Шевченкової творчості в наш час. Полум'яні слова національного пророка закликають до Добра, Справедливості та Вселюдського братерства.
Вінчає виставку портрет митця, виконаний в мозаїчній техніці. Він складається з окремих елементів, як мудрість людська з окремих думок. На кожному фрагменті мозаїки надруковано влучне висловлювання поета, афоризм, узятий з його творчості. Ці перлини неосяжні для неозброєного ока, але разом формують патріотичну свідомість кожного, хто доторкнеться до величі Кобзаревого слова. Сам бібліомарафон стартує 9 березня. Про детальні умови конкурсу можна дізнатися у бібліотеці.
Окрім того, в березні планується проведення літературного вечора «Нові грані таланту Великого Кобзаря» і бібліографічний огляд літератури «Шевченко - творець нації». Для тих, хто віддає перевагу Інтернет-ресурсам буде запропонована добірка сайтів «Шевченко он-лайн». Для участі в заходах запрошуються всі бажаючі.
З віками постать Тараса Шевченка ставатиме все величнішою і значущою для нашого народу у вічній боротьбі за щастя і долю.

Галина Шмагель, завідувач районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №10 (07 берез.). – С.6.

І легенди про нього складали стоголосі...

Є особистості, доля яких не підвладна часу, бо вони - безсмертні. Вони з нами, вони і в нас.
Тарас Григорович Шевченко! Він був сином народу, але й народ називав його батьком. Утім, називали його по-різному: то, як батька, з повагою - Тарас Григорович, то, як близького і задушевного друга, просто й з любов'ю Тарас, то як учителя й пісняра, урочисто - Кобзар.
І легенди про нього складали стоголосі, яким не видно кінця-краю, бо Шевченко завжди живий, бо -він - частина самого життя народу. А життя й народ не мають кінця, вони - вічні. Але ще величнішою від найпоетичніших легенд є правдива історія життя Шевченкового.
Перш за все, ми бачимо Шевченка - борця, громадянина, месника, правдошукача. Поет був і запальним і емоційним, часто закохувався і кожна кохана жінка залишала помітний слід в його долі. Вивчено і відкрито нові сторінки його життя.
13 лютого в Новозбур'ївській сільській бібліотеці №1 відбувся літературно-поетичний захід: «Ми чуємо тебе, Кобзарю крізь століття» (до 200 річчя від дня його народження). Його організаторами виступили: Гусєва Л.Г., бібліотекар; Братченко М.В., художній керівник СБК. Запрошені - сільський голова Самойленко Т.І., юні читачі бібліотеки №1: Бухтєєва Любов, Мірошніченко Олександра, Клименко Дмитро, Платова Юлія, Масляник Тетяна, Крук Єлизавета, Лелеко Світлана, Браницька Марина, Гусак Олександра, Бухтій Едуард, Повод Анастасія та інші учні сільських шкіл №1, №3. Ведучими заходу були одинадцятикласники Набока Аліна та Пєрегудов Олександр. Усі учасники заходу з захопленням слухали про палке кохання поета до жінок - з його юних років до останньої любові, яка принесла розчарування та спустошення у Тарасовій душі, тому що вона була останньою надією на родинне щастя. Школярі підготували та продекламували вірші, присвячені коханим жінкам поета: «Оксані Ко... ко», «Дівочі сни», «Тризна», «Моя ти любо! Мій ти друже!», «Минули літа молодії».
Також було проведено «Ігрову Шевченкіану». З великим задоволенням молодь сприйняла літературну композицію за уривком з поеми «Утоплена», підготовлену Братченко М.В., художнім керівником СБК та Браницькою Мариною, ученицею 9 класу ЗОШ №1.
Підсумок заходу підбила сільський голова Самойленко Т.І., наголосила на високому рівні його проведення, звернула увагу на знання молоддю творчості Т.Г. Шевченка, на вміння розкривати акторське читання, мовлення, на повагу до української літературної спадщини. Також на завершення продекламувала поезію «Реве та стогне Дніпр широкий».

Лариса Гусєва, бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2014. – №10 (07 берез.). – С.6.

Проблеми місцевих громад

І знову до читальної зали районної бібліотеки з'їжджалися сільські голови, адже 20 лютого тут відбулася районна методична нарада «День голови». До уваги керівників громад пропонувалося всього п'ять питань, на перший погляд, небагато, але вони прямо стосувалися життя сіл. Це - «Про методичні рекомендації щодо формування та затвердження сільських програм економічного та соціального розвитку територіальних громад на 2014 рік», «Про порядок державної реєстрації права власності на земельні ділянки комунальної форми власності та порядок реєстрації правочину про перехід права в користування або в оренду земельних ділянок цієї форми власності», «Про виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині оприлюднення генеральних планів».
Але почалася нарада з невеселого питання: за пропозицією головуючого, голови районної ради Г.В. Попова учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання загиблих під час протистояння на Майдані в столиці. Далі взяв слово голова райдержадміністрації А.А. Носик. Звертаючись до присутніх, Анатолій Аврамович закликав їх посилити пильність на місцях, слідкувати за збереженням громадського майна, бути пильними до зайшлих людей, до їх дій, щоб уникнути зайвої напруги на територіях сільських рад...

А.Грабко // Голопристанський вісник. – 2014. – №8 (28 лют.). – С.2.

Душі спалені війною

«Немає більшої любові, ніж та, коли положиш душу свою за друзів своїх», - говориться в Євангелії.
25 грудня 1979 року радянські війська були введені в Афганістан для виконання інтернаціонального обов'язку. Для тисяч радянських солдат, їхніх батьків, матерів, братів, сестер розпочалася жорстока, кривава війна в Афганістані. Будь-яка війна - це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі - людським життям.
Третина учасників афганської війни була родом із квітучої української землі. На їх долю випало випробування вогнем І кров'ю. Скільки їх, голубооких, русявих і чорнявих синів України, загинуло на тій землі! Багатьом із них ніколи вже не повернутися додому, не побачити рідних. Не стала винятком і наша Херсонщина. В ім'я волелюбного афганського народу, в ім'я миру, братерства на землі вони, не вагаючись, готові були віддати найдорожче - життя.
Кажуть, що час - найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять уперто вертає всіх назад. Щоб відзначити цю подію, згадати воїнів-інтернаціоналістів, які загинули на афганській війні, у центральній бібліотеці проведено урок-пам'яті «Війна спалила душу».
Присутніми на заході були учні 8-х класів міської ЗОШ №3, заступник директора з виховної роботи Головко Ірина Сергіївна, вчителі - Попович Росіна Валеріївна, Якушенко Інна Володимирівна, Ведуча розповіла про страхіття афганської війни, яка потребувала тисячі жертв, принесла сльози, горе в мирні родини.
На захід завітали гості: воїн-інтернаціоналіст Бузило Микола Омелянович та Головко Тетяна Анатоліївна, член правління районної організації воїнів-Інтернаціоналістів «Контингент». Вони розповіли про події тієї страшної війни, про своїх друзів. Усі вони любили життя, любили своїх батьків, своє місто.
Були вірними друзями, жили щасливо і мріяли про майбутнє. Та не всім їм судилося повернутися живими до рідних домівок.
Закінчилась війна. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, для загиблих - пам'ять.
Летять, відлітають у вічність літа. Але час, скільки б його не минуло, не зітре з народної пам'яті імена воїнів-афганців.
Захід закінчився священною хвилиною мовчання на знак пошани до тих, хто загинув на чужині.

Ніла Боброва, бібліотекар ЦБС // Голопристанський вісник. – 2014. – №7 (21 лют.). – С.4.

Сила патріотизму

На Аскольдовій могилі
Поховали їх -
Тридцять учнів-українців,
Славних молодих...
Павло Тичина.

Шанувати й пам'ятаги свою історію - ось основний обов'язок наступних поколінь.
Напередодні Дня пам'яті героїв Круг у Голоприсганській районній бібліогеці відбулася бесіда-обговорення «Сила пагріотизму», присвячена цій скорботній даті.
Учні 11 класу Голопристанської ЗОШ №3 ознайомились з предсгавленою книжковою висгавкою «Україна крізь віки», яка складається з чогирьох розділів: «Соборність українського духу», «Від ідеї до життя», «На Аскольдовій могилі український цвіт», «В сім'ї вольній, новій».
Саме третій розділ виставки - «На Аскольдовій могилі український цвіт» знайомить читачів з літературою про події січня 1918 року - бій під Кругами. Автори книг намагалися висвітлити історичну роль загибелі студентського куреня під Кругами, як символу патріогизму і жерговності у борогьбі за вільну Україну. Присутні разом із ведучою відтворили в пам'ягі хід подій, лунали пісні про Багьківщину. Докуменгальний фільм про бій, що відбувся 29 січня 1918 року року на залізничній сганції під селищем Круги, вразив всіх своєю реалістичністю.
Час спливає непомітно, але пам'ять про ті трагічні події  залишається. «Пам'ятати, щоб не повторювати» -нехай ці слова стануть девізом для наступних поколінь.

Олена Трішкіна, бібліограф районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №6 (07 лют.). – С.4.

"Україна крізь віки"

В історії нашої держави є події, які за своїм історичним значенням доленосні. Одне з них - соборність України. Буремного 1919 року, 22 січня, у Києві, на Софійському майдані було проголошено злуку ЗУНР і УНР. Україна стала Соборною - неподільною державою. І хоча державі не пощастило тоді зберегти єдність і незалежність, Акт злуки став реальним втіленням одвічної мрії українців про суверенність своєї держави. Цю  значиму і доленосну розкриває книжкова виставка «Україна крізь віки», презентація якої відбулася в рамках виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича 17 січня 2014 року у читальній залі Голопристанської районної бібліотеки за участю заступника голови Голопристанської районної державної адміністрації Шибаєва А. Л., начальника відділу культури РДА Олексюка О. В., директора районної бібліотеки Г. В. Шмагель, відомих письменників-земляків - Анатолія Грабка, Марії Ярової, Наталії Коломієць, Володимира Калоши, Володимира Середи, Валентини Бузукіної, бібліотечних працівників та творчої молоді Голопристанщини.
Книжкова виставка складається з чотирьох розділів. У першому розділі - «Соборність українського духу» -представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності. Адже ми, українці, ще з часу розпаду Київської Русі мріяли про відновлення єдності, соборності нашої держави. Також розповідає про процеси державотворення та формування території української незалежної держави, ідеї побудови української, самостійної, соборної держави. Хочеться відмітити книгу Володимира Сергійчука «Українська Соборність». На великому архівному матеріалі, що раніше переховувався в спецфондах, професор Володимир Сергійчук засвідчує: українська душа невмируща, де б українці не були, вони завжди тягнуться до своєї Матері-Батьківщини, їхні серця завжди б'ються в одному ритмі з Києвом. Особливо це виявилося 1917 року, коли українство, зініціювавши виступом солдатів Волинського полку Лютневу революцію в Росії,  взялося творити свою власну долю на своїй етнічній території.
Тоді у визвольні змагання включилися не тільки у Великій Україні - скрізь, де вже розселився наш етнос, підтримували прагнення до творення Самостійної Соборної Держави.
Другий розділ - «Від ідеї до життя» -знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу. Вони боролися за об'єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. Висвітлює політичні сили у боротьбі за владу у роки української революції 1917-1921 років, біографії політичних діячів того часу. Цікавим є видання журналіста, телеведучого, доктора історичних наук Данила Яневського «Проект «Україна»: Грушевський, Скоропадський, Петлюра». На сторінках цієї книги автор намагається сформувати несуперечливе уявлення про феномен української державності. На його думку, багатьом публіцистам та історикам, які досліджували цю тему, бракує об'єктивності. Він намагався сформулювати свої варіанти відповідей на питання: у чому була суть «Української революції» і яку історію написав видатний національний історик Михайло Грушевський? Якою бачив країну Павло Скоропадський і чому загинуло це державне утворення? Хто, як і коли насправді створив Директорію та хто стояв за спиною Симона Петлюри? Автор нам намагається з'ясувати, що саме відбувалося на теренах сучасної України в період 1917-1920 р.р.
У третьому розділі - «На Аскольдовій могилі український цвіт» - представлені видання про події січня 1918 року - бій під Кругами. Автори книги намагаються висвітлити історичну ропь загибелі студентського куреня під Крутами, як символу патріотизму і жертовності у боротьбі за вільну Україну.
Для тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби, стане у нагоді книга "Героїка трагедії Крут". Адже окрім спогадів учасників бою під Кругами, публіцистичних роздумів сучасників про цю подію, тут пред ставлені поетичні твори Павла Тичини, Ігоря Богдана-Антонича, Олексанр Олеся, Яра Славутича, Дмитра Павличка та багатьох інших авторів про подвиг юних лицарів України. Подаються навіть сценарії проведення масових заходів за даною темою.
Про ідеї соборності та її значення в політичному житті сучасної України розповідає література, яка представлена в четвертому розділі - «В сім'ї вольній, новій».
За допомогою літератури, яка представлена на виставці, ми намагаємося поглибити знання відвідувачів бібліотеки про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття, викликати інтерес до вивчення історії України. Щиросердечно запрошуємо жителів Голопристанського району та гостей Голої Пристані відвідати книжкову виставку та  сприяти збагаченню книжкового фонду книгозбірні на зазначені теми.

Олег Олексюк, начал відділу культури // Голопристанський вісник. – 2014. – №5 (31 січ.). – С.12.

"Наша дума, наша пісня..."

Творчість Тараса Григоровича Шевченка завжди надихала українських літераторів на переосмислення своєї місії на землях багатостраждального народу, вивірити шляхи, як на сучасному етапі розвитку пропагувати життєдайні твори Великого Кобзаря. Тож перше цьогорічне засідання літературної кав'ярні «Голопристанська Litterra» відбулося у світлиці Голопристанської районної бібліотеки 17 січня і було присвячене 200-річчю від дня народження Т, Г. Шевченка. Літератори-земляки Марія Ярова, Анатолій Грабко, Олег Олексюк, Наталія Коломієць, Володимир Середа, Валентина Бузукіна, Володимир Калоша, Ольга Кархут та юні вихованці літературно-мистецької лабораторії «Чиста криниця» Тетяна Запорожець, Олександра Прозоровська та Соломія Малишко у своїх виступах висловлювали власну думку щодо ролі Шевченка в утвердженні української літературної мови у суспільстві, відродженні української державності, суспільної моралі та порадували декламуванням творів Великого Кобзаря та власних творчих доробків, йому присвячених. Бібліотекар юнацького відділу районної книгозбірні Лілія Мошачкова ознайомила присутніх із цікавинками із життя українського пророка та провела з місцевими літераторами інтерактивну бесіду на тему: «Тарас Григорович Шевченко - борець за вільну Україну». Завідувач відділом обслуговування Альона Туркот із своїми соратниками по районній бібліотеці підготувала і продемонструвала присутнім цікаві відеокліпи із піснями на слова Тараса Григоровича, а також ознайомила із досягненнями видатного поета і художника в образотворчому мистецтві, з новою книжковою виставкою, присвяченою визначній події.
Високий рівень підготовки до заходу працівників Голопристанської районної бібліотеки на чолі з Галиною Шмагель в рамках реалізації завдань Президента України В.Ф. Януковича сприяв піднесеному настрою усіх присутніх на засіданні літературної кав'ярні «Голопристанська Litterra», що в свою чергу підтверджує Шевченкову аксіому: «Наша дума, наша пісня на вмре, не загине... От де, люде, наша слава, слава України!».

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.5.

Різдво крокує Херсонщиною

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України у приміщенні районної бібліотеки 10 січня відбулося свято. Його організували служба у справах дітей райдержадміністрації разом із районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під керівництвом заступника голови райдержадміністрації А.Л. Шибаєва. Свято носило назву «Різдво крокує Херсонщиною» і проводилося для сімей, у яких виховується 51 дитина з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Свято видалося справді різдвяним, адже всі присутні поринули в атмосферу казкового настрою. Голопристанський благочинний о. Володимир Буднік та директор районного ЦСССДМ Н.В. Алєксандрова познайомили присутніх з традиціями святкування Різдва на Україні, навіть навчали дітей, як готувати справжню і смачну кутю. Фахівці з соціальної роботи і волонтери районного ЦСССДМ подарували всім присутнім новорічну шоу-програму «Казкова феєрія», в якій Дід Мороз та Снігуронька разом із дітьми змагали ся з Дюдюкою за подарунки.
Діти - учасники свята були не просто присутніми на ньому, а брали активну участь в іграх та конкурсах. Весело водили танок під новорічні пісні, виконані провідним спеціалістом служби у справах дітей Л.В.Скакун.
Дитячі посмішки не згасали до самісінького закінчення свята. Бабуся О.І. Качан, яка опікується двома неповнолітніми дітьми, наостанок сказала, звертаючись до організаторів цього заходу:
- Дякуємо вам за те, що свято виявилося справді казковим! Нам так не вистачає у житті відчуття дива, а ви сьогодні змогли подарувати його нам і на мить повернути в дитинство.
Наприкінці зустрічі, як і годиться, діти отримали новорічні подарунки-солодощі.
А потім всім загалом дорослі й діти перейшли до екскурсії міським Палацом культури «Сузір'я», із захопленням розглядали експонати картинної галереї і особливо - новорічні поробки дітей.

Наталя Алєксандрова, директор районного ЦСССДМ. Фото Анатолія Грабка // Голопристанський вісник. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.5.

Покращення медичного обслуговування ветеранів - завдання невідкладне!

Пленум ради ветеранів Голопристанщини - завжди знакова подія в житті ветеранського загалу нашого району. Останній у 2013-му році форум відбувся 24 грудня в приміщенні центральної районної бібліотеки. На зустріч із небайдужими до проблем Голопристанщини ветеранами завітали міський голова А. П. Негра, голова райдержадміністрації А.А. Носик, головний лікар центральної районної лікарні Л.В. Бритвін, начальник управління соціального захисту населення та охорони здоров'я РДА Г.В. Казакова, директор центральної районної аптеки №14 О.В. Черкашенко, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Л.С. Соболь, а також депутати районної ради, керівники територіальних громад, представники соціальних та гуманітарних служб. До спільного обговорення голова районної ради ветеранів І.А. Рубін запропонував лише одне, але дуже вагоме питання - про стан і засоби медичного обслуговування в Голопристанському районі ветеранів, людей похилого віку, пенсіонерів. Тема охорони здоров'я - дійсно болюча: це стало зрозумілим упродовж близько двох годин засідання ради...

Софія Ходжаєва // Голопристанський вісник. – 2014. – №2 (10 січ.). – С.1-2.

Бібліокіносалон мандруваав Херсонщиною

Зимовий ранок 10 грудня видався морозним та вітряним. Але, незважаючи на непогоду та ранній час, у приміщенні районної бібліотеки було напрочуд галасливо. Молодші школярі 3-4 класів міської ЗОШ №3, разом з класними керівниками Михайленко С.А., Прошаковою Г.В., Онопрієнко Р.О., чекали на диво.
Адже сьогодні вони, можливо вперше, мали побувати в імпровізованому кінотеатрі. Ця чарівна подія мала відбутися завдяки спільному соціальному проекту «Бібліокіносалон» Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, КП «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради, Херсонської обласної державної адміністрації.
З привітальним словом виступив начальник відділу культури РДА Олексюк О.В. Він подякував організаторам за цікавий проект, який мандрує Херсонщиною, і, нарешті, завітав до Голопристанського району та висловив сподівання на подальшу співпрацю, а завідувач Голопристанської районної бібліотеки Шмагель Г.В. повідомила про мету проекту і побажала приємного перегляду. І ось, дійство почалося. Діти із захопленням дивилися на екран, де розгорталися події зимової казки «Снігова королева», що стала подарунком до улюблених ними новорічних свят.
Коли вдячні глядачі залишили зал, пересувний «Бібліокіносалон» разом з завідувачем Голопристанської районної бібліотеки Шмагель Г.В. та методистом Гонтаєвою В.О. взяв напрямок на Малу Кардашинку. Там на них вже чекали учні молодших класів зі своїми вчителями та привітна господиня сільської бібліотеки Голохвастова Ю.М. Така подія не залишилася поза увагою сільського голови Чухрая О.І. Він радо зустрів гостей і схвалив ідею проведення подібних заходів для громади села, а найкращим подарунком для дітей стала казка «Принцеса на горошині».
Наступною зупинкою на шляху мандрівного кінотеатру стало село Нова Збур'ївка. Зустріч відбулася в затишній залі дитячої бібліотеки. Бібліотекарі Гусєва Л.Г і Бухтій Н.Ф. створили всі умови для того, щоб гості та глядачі почували себе комфортно та зручно. Вони перетворили свою бібліотеку на справжній кіносалон. Бібліотечні заходи проводяться в сільських книгозбірнях Нової Збур'ївки не вперше і завжди проходять на високому рівні, за особистої участі дбайливого сільського голови Самойленко Т.І. І цього разу прийом був настільки теплим та щирим, що хотілося, щоб кіносеанс не закінчувався. Лише за один день «Бібліокіносалон» зміг подарувати радість та задоволення багатьом вдячним глядачам Голопристанщини. Велика подяка організаторам цього необхідного для громади соціального проекту і особисто команді КП «Кіновідеопрокату», яка займалася його практичною реалізацією під керівництвом Вибач О.П.
Сподіваємося, що залучення користувачів до бібліотек засобами кіномистецтва, сприятиме збільшенню цікавості до читання.
З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2014. – №1 (03 січ.). – С.5.

Повір у себе і в тебе повірять інші!

Кожна людина мріє бути щасливою та бачити щасливою свою сім'ю. Але є родини, які вимушені боротися за життя своїх дітей та змиритися з тим, що їх дитина не така, як інші, а «з обмеженими фізичними можливостями»...
Саме для підтримки таких сімей щорічний фестиваль для дітей  з особливими потребами «Повір у себе» зібрав у читальній залі районної бібліотеки  дітлахів  різного віку та небайдужих  дорослих, які принесли подарунки. Юні учасники заходу показували свої таланти в різних  номінаціях. Незважаючи на проблеми зі здоров'ям, вони веселі, активні, оптимістичні, з  величезною вірою в майбутнє.
Цього ж дня бібліотека приймала культурно-мистецьку. акцію «Україна разом». Вона спрямована на об'єднання якнайбільшої кількості людей спільною справою - вишиванням карти України. До Херсонської області мапа прибула із Запоріжжя і далі прямуватиме на Миколаївщину. Бажаючих долучитися до акції було багато. Народна майстриня  Катерина Колпакова допомагала учасникам вишивати рівненькі рядочки хрестиків.

Матеріал Голопристанської районна бібліотека, фото Ярової Н.Ю. // Рідна Пристань. – 2014. – №50 (05 груд.). –  С.3.

Без мови немає народу

Історя нашого народу має героїчні й трагічні сторінки. На долю України випали великі поневіряння: турецько-татарські орди, польські феодали,  російський царизм хотіли поневолити, наш народ, нашу мову, культуру. Але серце народу - це його мова. Тому щорічно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови - свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження  духовності,  зміцнення  державності, формування громадянського світогляду.
Само тому в Голопристанській дитячій бібліотеці відбувся філологічний турнір "Говоримо українською!". У ньому взяли участь учні 7-6 класу ЗОШ №3 (класний керівник Коромислова А. Г., вчитель української мови і літератури Зелінська О. В.). Свято пройшло під девізом: "Хто любить, знас рідну мову, тому віта всміхнетиж. Солодке слово "перемога"не легко всім дасться. Хто мову шанує свою, хай той переможе а бою. "
Команди завзято виконували різноманітні завдання: розгадували лінгвістичні шаради, підбирали синонімічні ряди до запропонованих слів, декламували напам'ять вірші Тараса Шевченка та Лесі Українки, розгадували мовні загадки, доповнювали прислів'я та приказки, працювали зі словниками та інше. За правильні відповіді школярі отримували бали, підрахунок яких і визначив команду-переможця по завершенню гри.
Нетлінним скарбом поколінь називають національну мову і літературу - скарбом, що передається від покоління до покоління, що об'єднує минуле й прийдешнє. З цікавістю учні оглядали тематичні книжкові виставки "І там, де звучить рідна мова, живе український народ!" та "У світі словників".
Учасники були задоволені грою, адже у результаті проведення турніру семикласники отримали нові знання, ознайомилися із новими надходженнями галузевої літератури, отримали практику злагодженої роботи а команді. Тому після свята усміхнені, розпашілі та щасливі прощалися неохоче, а бібліотекарі запрошували приходити до книгозбірні у будь-який зручний для них час.
Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою - сильною і високорозвиненою стає нація і держава. Отож, вітаємо усіх зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, - у серці, і починається з кожного з нас.

Квіцень О.Ф., бібліотекар Голопристанської дитячої бібліотеки // Рідна Пристань. – 2014. – №47 (14 листоп.). –  С.1.

"Випускний" у Бізнес-школі

Для участі у пілотному проекті були запрошені десятикласники з деяких районів області в тому числі і з нашого. Форма навчання - очно-заочна та дистанційна - через систему скайп-конференцій та вебінарів. Програма передбачала навчання в інтерактивній, ігровій формі та стимулювання самоосвітнього навчання учасників. Базою для проведення очних занять, дистанційного навчання та спілкування учасників проекту стали районні бібліотеки для дітей, на працівників яких була покладена роль координаторів проекту.
Учнями Голопристанської Бізнес-школи стали Тульчин Оксана, учениця Голопристанська ЗОШ № 3, Заволоко Олександра, Карпенко Дар'я і Попова Ганна з Голопристанської ЗОШ№4. Координаторами в підготовці проектів були визначені креативні бібліотекарі дитячої бібліотеки Ярова С.А. та Янчукова Л.І., які доклали немало зусиль, аби старшокласники відчули себе справжніми бізнесменами.
Завершенням фінансової освіти став «випускний» для фіналістів: ток-шоу, на якому переможець із кожного району представив власний бізнес-проект і змагався за цінні призи (планшет та електронні книги-«рідери»). Ці бізнес-перегони, що отримали назву «На старт за мільйоном!», відбулися 28 травня на базі історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії», де свої роботи для захисту представили фіналісти з шести районів області, які змагалися за почесні І, II і III призові місця.
Підтримати фіналіста від свого району приїхали й інші учні Бізнес-школи, які також подавали на відбірковий етап свої роботи, а також почесні гості та координатори від районних бібліотек.
Учасниками фінальних змагань стали:
Тульчин Оксана (м. Гола Пристань) з бізнес-ідеєю крамниці-кафетерію «ChocoBOON»
Горбенко Юлія (м. Каховка) — піцерія "Агt Ріzzа"
Кравченко Катерина (смт. Каланчак) -квітковий магазин "Розалі"
Конончук Макар (м. Нова Каховка) - школа покера "RоуаІ"
Озембловський Валерій (м. Скадовськ) - фотосалон «Фотомить» .
Булюк  Крістіна (смт. Чаплинка) дозвільно-виховний   центр   «Вихідний  для мами».
Конкурсні роботи оцінювались за такими критеріями: оригінальність бізнес-ідеї, перспективність реалізації бізнес-плану, інвестиційний план, презентабельність (зовнішнє оформлення робіт). Оцінювало роботи фіналістів журі у складі:
Яценко А.А. - директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації.
Граділь А.І. - начальник Управління Національного Банку України в Херсонській області.
Волковська В.О.-президент Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок.
Ерік Блайт - керівник проекту УЗАЮ «Анроінвест в Україні»
Лісова АВ. - директор книготоргівельної мережі «Учбова книга», голова бібліотечної ради ХОБД імені Дніпрової Чайки.
Автором бізнес-ідеї, вартої мільйону, визнали Булюк Крістіну із Чаплинки. Саме вона посіла І місце, її ідея дозвільно-виховного центру «Вихідний для мами» здобула прихильність журі та принесла її власниці, окрім перемоги, сучасний стильний планшет
А почесні призові II і III місця посіли відповідно Тульчин Оксана, учениця Голопристанської ЗОШ№3 та Кравченко Катерина з Каланчака з проектами: крамниці-кафетерію «СhocoBoom» та квітковим магазином «Розалі».
Ці юні бізнес-леді за свої не менш перспективні ідеї власного бізнесу отримали електронні книги-читанки.
Інші фіналісти теж були відзначені дипломами та заохочувальними подарунками.
Традиційним призом від Ганни Лісової став подарунковий сертифікат на придбання книг у мережі «Учбова книга".
Кожний бізнес-проект виявився неповторним, адже завдяки бізнес-школі молоді люди навчилися мислити стратегічно, а також шукати у власній бізнес-ідеї «родзинку» - саме те, що відрізнятиме їхній бізнес від ряду інших.
Окрім захисту проектів та урочистої церемонії нагородження всі юні бізнесмени взяли участь у пошуково-пізнавальному квесті, який провів для них колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей.
Взагалі, святкове дійство організував колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки за спонсорської підтримки кредитної спілки «Народна довіра» та проекту USAID «Анроінвест в Україні».
Історією успіху власного бізнесу поділився й присутній на святі Олександр Долинко - ініціатор унікального проекту «Зелені хутори Таврії».
Роблячи підсумки, хочемо подякувати всім організаторам та партнерам «Бізнес-школи «Мільйон - це просто» онлайн» за запрошення взяти участь в цьому цікавому проекті, який вже був презентований і на міжнародному рівні.

Карабач С.О., заступник завідувача Голопристанської районної бібліотеки по роботі з дітьми // Рідна Пристань. – 2014. – №25 (13 черв.). – С.2.

Твоя професія - майбутнє Херсонщини

Кожен обирає свій шлях у великому океані Життя і будує своє майбутнє. Професія - це одна із важливих сходинок, яка формує людину. Тож треба обирати те, що цо душі, що перевтілює нас в окрилену людину і дає можпивість сміливо крокувати назустріч професії своєї мрії.
У квітні місяці розпочато перше коло фінальних змагань  районних турів II етапу проекту "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє".
На цьому етапі Голопристанська команда яскраво презентувала свої «Профіфайли» за допомогою слайд-презентацій. До них увійшли професіограми, відеоінтерв'ю, буклети і рекламна продукція, нариси про обрану професію. Захід відбувся в читальному залі районної бібліотеки і супроводжувався музичним привітанням команди "ПрофіgігІ".
Свої роботи представляли дев'ятикласники міських шкіл №3 та №4 - Куликовська Я., Матюшко В. (овочівник), Дзень А., Макаренко М. (кухар), Кубатко М., Євдокова А. (гід-екскурсовод), Вітвініна М., Негра Д.(швачка), Ярига О., Матвєєва Н. (покоївка).
До складу журі були запрошені: Питомець С.М.- начальник відділу активної підтримки безробітних РЦЗ, Чуприна Л.М. - представник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради, Рець Т.Я.- начальник служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради, Скакун М.В.- профконсультант РЦЗ та Карабач С.О. - заступник завідувача районної бібліотеки.
Переможцями районного етапу визнано Кубатко Марину та Євдокову Анну, які захищали проект за професією гід-екскурсовод і будуть представляти Голопристанщину в травні місяці на обласному огляді. Дівчата найкраще довели, що ця професія важлива, потрібна і дуже відповідальна. Адже щороку все більшу кількість закордонних гостей приваблюють наші краєвиди, що сприяє покращенню зовнішньополітичних зв'язків країни.
Всі представлені роботи були цікавими. Тому журі вирішило відзначити й інших учасників, зокрема, проект про професію овочівника, яку представили Куликовська Ярослава та Матюшко Вікторія. Вони розповіли, що овочівник - людина, яка обрала цю професію саме через любов до землі, в нашому регіоні надзвичайно потрібна. Тому що Херсонська область є землеобробною столицею України і потребує все більше працівників у цій галузі. Дівчата зайняли неофіційне друге місце.
На думку журі, цікавим виявився проект про професію покоївки, яка є популярною з давніх часів. На сьогоднішній день це працівник готелю або будь-якого лікувально-оздоровчого закладу, який забезпечує відповідні умови для тимчасового перебування мешканців. Ярига Олена та Матвєєва Наталія за презентацію професії покоївки отримали неофіційне третє місце.
З метою подальшого впровадження обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді у Голопристанському районі на 2012-2015 роки та розширення  знань про світ професій, формування в учнів мотивації жити і працювати на Херсонщині, районна дитяча бібліотека активно співпрацює з учнями міських шкіл №3 та №4 (особисто із директорами ЗОШ №3 Негрою Н.А. та ЗОШ №4 Міщенко О.М.). Допомогу в підготовці проектів надають класний керівник 9-Б ЗОШ №3 Рець Л.С. та завуч Д ЗОШ №4 Крилова О.П.
Старт відбірного першого кола змагань відбувся! Тож побажаємо успіхів нашим переможцям у другому обласному колі змагань.

Карабач С.О.,член ради з підведення підсумків змагань // Рідна Пристань. – 2014. – №20 (08 трав.). – С.3.

Як живеш, ветеран?

Швидко промайнув березень, який був насичений знаменитими датами і подіями як для українського народу так і для підопічних КЗХОР «Голопристанський геріатричний пансіонат». А це - 7 березня - відзначення Міжнародного жіночого дня урочистостями та святковим концертом «О, жінко, ти - весно цвіт!»
Разом з районною бібліотекою для дорослих було проведено тематичну програму до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченко «Струни Кобзаря» за участю самодіяльного народного ансамблю народної пісні «Україночка» та соліста - вокаліста Володимира Азарова, які виконали пісні «По діброві вітер віє», «Стоїть тополя», «Така її доля», «Реве та стогне Дніпр широкий», а закінчили виконанням «Молитви за Україну».
Відбулись також заходи до 70-річчя утворення Херсонської області. В рамках цих святкувань було проведено такі заходи:
- переглянуто хронікально-документальний фільм, створений В.Сафоновим про партизанський рух на Голопристанщині;
- засідання літературної вітальні «Поети Херсонщини», «Ода рідному краю», де були прочитані твори, .присвячені Херсонщині і Голій Пристані поетами: М.Братана, А.Кичинського, Н.Коломієць, В.Середи, Т.Радецької, І.Меркотана, О.Кархут, О.Комісарової та багатьох інших поетів;
- екскурсія  підопічних до  краєзнавчого музею  міста  та  виставкової  зали   Палацу «Сузір'я»;
- конкурс на кращу житлову кімнату підопічних «Люди нашого краю», де були відзначені кімнати: Ядвиги Францівни Лященко,  Валенитни Василівни Плеснявцевої, Олексія Миколайовича Барланицького, Віри Опанасівни Брик, Олексія Івановича Іванова, Валентини Павлівни та Володимира Степановича Руденко, Ніни Кирилівни та Віктора Федоровича Пліговки,  Марії  Костянтинівни  Рудковської, Любові   Матвіївни   Рункевич,   Ніни   Павлівни Бусаргіної,  Ніни  Антонівни та Володимира Ілліча Азарових, Валентини Олексіївни Барбукової, Любові Федорівни Терещенко, Люсі Федорівни Шиян та Миколи Романовича Ващук, Людмили Іванівни Конотоп, Алли Василівни та Миколи Миколайовича Ніколенко.
- урочистості і святковий концерт з нагоди 70-річчя утворення Херсонської області під назвою «Славсь, моя Херсонщино, людьми та піснями».
Щосуботи проводяться для підопічних дні відпочинку, де є змога поспілкуватися поспівати, потанцювати, відпочити. «І молодістю повниться душа» - таку назву мають ці розважальні програми.
З квітня — починаємо готуватися до Великодніх свят.

Гордіна О.В., культпрацівник пансіонату // Рідна Пристань. – 2014. – №16 (11 квіт.). – С.3.

Переможниця обласного конкурсу учениця Голопристанської гімназії

21 березня, у Херсоні, відбувся обласний фінал щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - 2014». Цьогоріч до участі у конкурсі були запрошені учні 6-х, 7-х та 8-х класів, а проходило найпопулярніше читацьке змагання традиційно у кілька етапів: переможці, бібліотечного або шкільного, змагалися у II етапі за звання кращих читачів свого району чи міста. Для визначення переможців III обласного етапу у Херсонській академії неперервної освіти стартувало фінальне змагання.
Троє конкурсантів, що у підсумку здобули найвищу суму балів, стали переможцями конкурсу у нашій області.
Це Олександра Куліда (м. Скадовськ), Дарина Кротко (м. Гола Пристань), Павло Прохоров (м. Херсон).
Саме ці учасники-переможці представлятимуть Херсонщину на цьому форумі, серед них і переможниця районного та обласного етапів, учениця Голопристанської гімназії, семикласниця Дарина Кротко. За словами дівчинки, її перемога стала можливою завдяки вчительці української мови та літератури Панько О.В., шкільному бібліотекарю Білій Л.А, директору гімназії Лобастовій І.М., які запропонували взяти участь у конкурсі і допомагали у підготовці. Слід також зазначити, що в організації районного етапу конкурсу суттєву допомогу надав відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради в особі Чуприни Л.М.
Переможці обласного етапу продемонстрували найкращі знання літератури та свою начитаність і тому отримали можливість побувати у столиці книгоманів - Львові.
У цьому місті, у травні місяці, відбудеться щорічний книжковий фестиваль дитячого читання «Книгоманія», на який традиційно запрошуються переможці Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України - 2014» з усіх областей України.
Значна кількість дітей вважає читання «зайвим витрачанням асу». Та все ж третина сучасних школярів вважає читання найкращим способом проведення вільного часу і сприймає його, як один із важливих чинників успішного навчання в школі та отримання інформації про те, що їх цікавить.
Конкурс проводиться з метою підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання та підвищення суспільного значення бібліотек.
Тому одним із основних завдань Голопристанської дитячої бібліотеки є робота над реалізацією національних, обласних та регіональних програм підтримки дитячого читання. Участь дитячої книгозбірні у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України» продовжується протягом дев'яти років.
Вже четверо наших користувачів ставали кращими читачами в області і мали змогу побувати у Львові, та взяти участь у такому представницькому зібранні, як фестиваль дитячого читання «Книгоманія».
Побажаємо юним читачам бути впевненими у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе їх до успіху.

Карабач С.О., заступник завідувача Голопристанської районної бібліотеки // Рідна Пристань. – 2014. – №16 (11 квіт.). – С.2.

Подвигом славні твої земляки

До 70-річчя звільнення Херсонської області від німецько-фашистських загарбників в районній бібліотеці для учнів 10 класу, ЗОШ №4 пройшов урок пам'яті «Подвигом славні твої земляки». Захід відбувся спільно з районною радою ветеранів, за сприяння голови організації ветеранів України у Голопристанському районі Рубіна Івана Андрійовича.
На захід запросили учасника бойових дій Плохенка Сергія Степановича та його вірну супутницю Плохенко Надію Семенівну. Ветерани поринули у спогади, пригадали ті трагічні, але водночас героїчні події. Адже солдатська пам'ять - це той голос історії, як голос правди, ми повинні слухати щодня для усіх поколінь. Учні продекламували вірші, оплесками підтримували пісні, які співали ветерани.
Присутніх переповнювали почуття гордості, поваги до захисників Вітчизни, людей старшого покоління. 70 років ми живемо під мирним небом, усім цим ми завдячуємо тим людям, які відстояли свободу нашої країни, які воювали не шкодуючи життя, винесли весь тягар горя і страждань, виявляючи стійкість, мужність і героїзм.
Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків, коли всі братні народи стали пліч-о-пліч, захищаючи Батьківщину, свої домівки від ворога!
Зазнавши в роки Другої Світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною!
Шануймо всіх живих, хто пережив її, кому й досі болять рани.
«Вічна слава солдату-герою  солдату без нагород, Хто загинув хоробро від бою,. Захищаючи рідний народ».

Ніла Боброва ,бібліотекар Голопристанської районної бібліотеки // Рідна Пристань. – 2014. – №14 (28 берез.). – С.6.

Книга - скарбниця знань

Сьогодні нарікають старші люди, що молодь мало читає, ніби учням краще й легше зайти в Інтернет, чим узяти до рук книжечку. Але ми, учні 8-«Б» класу Голопристанської ЗОШ №1, так не думаємо. Залюбки читаємо художні твори, на уроках української та світової літератури разом з учителями Валентиною Анатоліївною Дєдіковою та Марією Олександрівною Микитюк обговорюємо, ведемо дискусії. І нам це подобається. Адже книга - це скарбниця знань, корабель думок, які мандрують хвилями часу і обережно несуть свій вантаж від покоління до покоління.
Наш клас також часто відвідує Голопристанську районну бібліотеку. Ми дуже вдячні всім працівникам бібліотеки за гостинність, за увагу, за цікаві заходи, в яких залюбки беремо участь. Це і гра «Поле чудес», присвячена 450-річчю від Дня народження Галілео Галілея, і літературна гра «Нові грані таланту Великого Кобзаря» до 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка, інтерактивна гра «Рідний край - серцю рай», присвячена 70-річчю утворення Херсонської області. Відповідаючи на запитання, ми раділи, що багато вже знаємо. Дякуємо працівникам районної бібліотеки за цікаву й плідну співпрацю.

Ганна Імшеницька, учениця 8-Б класу Голопристанської ЗОШ №1 // Рідна Пристань. – 2014. – №14 (28 берез.). –  С.3.

Виставка-марафон

До 200-річчя під Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а Голопристанській районній бібліотеці стартувала виставка-марафон «Перлини Кобзаревої мудрості». Щоб перемогти в ній, не потрібні бути атлетом, головне, щиро захоплюватися творчістю Великого митця, любити книгу. Взяти участь. у марафоні може кожен, адже маршрут складається всього з 10 питань, відповіді на які ви знайдете в бібліотечних книгах, представлених на тематичній виставці. Запрошуємо всіх, без обмежень, приєднатися до тих, хто вже стартував. Той, хто пройде маршрут першим - отримає цінний приз.
Приходьте, в бібліотеці вам завжди раді!

// Рідна Пристань. – 2014. – №12 (14 берез.). – С.6.

Новорічне привітання від добрих сусідів

Кожній людині завжди приємно чути щирі побажання на свою адресу, а коли вони лунають від добрих сусідів в переддень Старого Нового року, то завжди збуваються.
13 січня до районної бібліотеки завітали наші друзі - працівники Палацу дозвілля «Сузір'я»: А.Литвиненко, О. Маврешко, В.Прима, М.Трайда - «штатний» Дід Мороз, за сумісництвом Новий Рік з символічною Зорею; подружжя Ліщуків - викладачі дитячої школи мистецтв. Вони співали, танцювали, розігрували жартівливі вистави з «козою», бажали нам всіляких гараздів.
Кожен рік ми з нетерпінням чекаємо на такі привітання і відзначаємо, як росте майстерність невеличкого творчого колективу міського Палацу дозвілля. Завзяті та веселі, вони створюють   невимушену   атмосферу   свята. Спасибі, друзі! Щасти вам у Новому Році!

Завідувач РБ, Галина Шмагель // Рідна Пристань. – 2014. – №3 (17 січ.). – С.6.

У літературно-музичній кав'ярні

Чергове засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська літтерра» (керівник член НСПУ Олег Олексюк), або її ще називають "Літературна територія", розпочалося з досить змістовної презентації літературно-мистецького альманаху «Серед степу широкого» (упорядник та редактор голова Херсонської обласної філії НСПУ Василь Загороднюк). В альманасі широко представлені найкращі поетичні твори Миколи Братана, Василя Загороднюка, Володимира Бровченка, Олега Олексюка, Олександра Бутузова, лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського та інших майстрів красного слова. «Засідання в літературно-музичній кав'ярні проходило в Голопристанській районній бібліотеці (директор Галина Шмагель) за активної підтримки бібліотечних працівників, - доповнив начальник відділу культури РДА Олег Олексюк. - Цього разу також було обнародувано тематичний альманах «Голос Батьківщини». Його четвертий випуск повністю відвепдений кращим творам літераторів-початківців)».

// Новий день. –2014. – №51 (18 груд.). – С.16.

Книга коштувала... 25 тисяч

Уперше за останні 30(!) років у 34 сільських бібліотеках Голопристащини проведено індексацію всього книжкового фонду, що налічує понад 188 тисяч примірників. Це різноманітна художня, довідкова, історична та інша література, що залишилася з часів колишнього СРСР та надійшла в роки незалежності України. Наприклад, одна з книг ще донедавна коштувала... 25 тисяч українських купоне-карбованців. «Індексація фонду району в рази зменшила його вартість: сьогодні оцінюється в 850 тис. 778 грн., - уточнив Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА, член НСПУ. - Адже гривня - не купоно-карбованець. У той час більшість українців носила в гаманцях мільйони, та залишалася небагатими. Цю важливу роботу виконали працівники книгозбірень району під керівництвом Галини Шмагель, директора районної бібліотеки».
На черзі - індексація книжкового фонду районної бібліотеки, який налічує майже 200 тисяч фоліантів.

Підготувава М.Гурепко // Новий день. – 2014. – №44 (30 жовт.). – С.19.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930