за 2013 рік

Нова книга Марії Ярової "Приходьте в понеділок"

Вихід нової книги - це завжди радісна подія для автора, друзів та читачів. Саме такою новиною порадувала шанувальників своєї творчості місцева авторка, журналістка, справжня патріотка рідного краю, людина з великим життєвим досвідом Марія Пантеліївна Ярова.
Сьогодні маємо нагоду познайомити читачів з її новою книжкою «Приходьте в понеділок», яка побачила світ у видавництві "Просвіта". До її складу входять 20 гумористичних оповідань.
Це книжка про проблеми суперечливого, складного, несподіваного нинішнього часу та про життя простих, українських людей, з якими трапляються різні кумедні випадки. Не кожен автор зуміє про сумні сторінки в житті героїв розповісти з гумором, а от Марії Яровій вдається. Вона до цього має хист.
Коли читаєш ці коротенькі, прості, лаконічні, цікаві, пропущені через власне серце оповідання, здається, що українці завжди можуть вийти з будь-якого становища достойно та посміятися над собою.
У новій збірці Марії Пантеліївни є невеличке оповідання під назвою «Боса ніч», події у якому відбуваються у новорічні свята. Цей твір найбільш актуальний саме зараз. Прочитавши оповідання, ви дізнаєтесь, як святкуючи новорічні свята, можна залишитися разом з гостями босоніж у власній квартирі.
Ви зацікавились творчістю М.П.Ярової? Тож, ми чекаємо на вас, у Голопристанській районній бібліотеці.

Бібліограф Голопристанської районної бібліотеки Олена Трішкіна // Рідна Пристань. – 2013. – №50 (13 груд.). – С.6.

Шановні працівники бібліотечної справи!

Щиро вітаю Вас з Всеукраїнським днем бібліотек!
Скарби культурного життя народів світу, книжки, в усі часи виконували найважливішу місію - сприяли підвищенню рівня знань, формували світогляд людини.
Книжкові багатства надихають на творчість, слугують відродженню духовності, зберігають пам'ять історії.
Праця одвічного хранителя книжок, бібліотекаря, на ниві вітчизняної культури, турбота про збереження духовних скарбів - це служіння істинним знанням, мудрості. Подальший розвиток бібліотечної справи - це запорука розвитку суспільства.
Бажаю Вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у Вашій благородній просвітницькій справі.

З повагою міський голова А.П.Негра // Рідна Пристань. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.2.

Південно-український регіональний ярмарок бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив - 2013"

25 червня в Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбувся професійний Ярмарок бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив-2013», в якому взяли участь представники Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної бібліотеки України для дітей, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О.Сухомлинського. Своїм досвідом поділилися бібліотекарі трьох областей - Херсонської, Миколаївської, АР Крим. Професійний форум проходив під егідою Української асоціації працівників бібліотек для дітей.
У перший день дводенного професійного форуму кожен відділ Херсонської обласної бібліотеки намагався виторгувати «гроші» за свої ідеї у колег з сусідніх областей. У дусі Сорочинського ярмарку, запрошені гості, пропонували, обирали та «купували» чужий досвід. Участь у професійному обміні взяли провідні фахівці із Національної бібліотеки України для дітей, ряду дитячих та шкільних бібліотек із інших регіонів України.
Калейдоскоп зарубіжного досвіду співпраці публічних і шкільних бібліотек на користь читача-дитини презентувала Мері Бет Феєр, волонтер Корпусу Миру США в Україні, що працює нині у Херсонській обласній бібліотеці для дітей, її виступ викликав жваве обговорення іноземного досвіду у бібліотечній справі.
Голопристанська центральна дитяча бібліотека, яку представляли заступник завідуючої Голопристанської ЦРБ Карабач С.О. та бібліотекар Ярова С.А., теж представила свою інноваційну ідею, яку придбали колеги з сусідніх областей. А для втілення в своїй бібліотеці було придбано дві ідеї миколаївських та херсонських колег.
Перший день професійного Ярмарку закінчився вдалими покупками: кожна бібліотека, яка придбала ідеї промоції читання протягом року зобов'язана втілити її в своєму місті чи селі.
Наступного дня делегація Ярмарку відвідала м.Голу Пристань. Гостей зустрічали міський голова Негра А.П., начальник сектору культури Голопристанської РДА Олексюк О.В., завідуюча Голопристанської ЦРБ Шмагель Г.В. та представники дитячої книгозбірні.
Анатолій Петрович познайомив гостей з історією та сьогоденням нашого міста, розповів про перспективи його розвитку. Ніхто не залишився байдужим до побаченого і почутого. Учасники екскурсії побажали меру та голопристанцям успіхів та наснаги на втілення усіх планів та ідей.
На закінчення зустрічі організатори ярмарки запросили колег-бібліотекарів приєднатись до професійного обміну ідеями у наступному році, який відбудеться в Криму.

// Рідна Пристань. – 2013. – №26 (28 черв.). – С.2.

Команда «Профіgirl» не пасла задніх

Восени цього року в м. Херсон відбулася шоу-презентація II етапу інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді. Серед 20 команд області активну участь у презентації взяла і команда юних голопристанців, а також представники дитячої бібліотеки і районного центру зайнятості.
Учасників заходу привітали начальник управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації А. А. Яценко, начальник управління сім'ї, молоді і спорту ОДА О. М. Кравець, директор обласного центру зайнятості Є. О. Єрашов та директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей А. І. Бардашевська.
Нагадаємо, що ініціаторами проекту виступили Херсонський обласний центр зайнятості та обласна бібліотека для дітей, а на районному рівні цей проект реалізують районні дитячі бібліотеки, відділи освіти та центри зайнятості.
Добре продуманий і спланований комплекс заходів у рамках проекту, що розрахований на 3 роки - з 2012 по 2015 - спрямований на досягнення мети, яку визначили організатори проекту: забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання безробіттю сучасної молоді, формування відповідального ставлення молодих людей до планування професійної кар'єри за рахунок розширення і поглиблення знань про світ спеціальностей та професій. Очікуваний результат від проекту: виважений і свідомий вибір майбутньої професії молодим поколінням з урахуванням потреб регіонального ринку праці.
За період реалізації І етапу проекту голопристанською командою «Профіgirl» зроблено немало. Завдяки тісній співпраці з Голопристанським ЦЗ, учасниці з цікавістю дослідили ринок професій нашого району та склали рейтинг їх популярності, створили власні прєзентаційні проекти щодо обраної ними професії. Ще дівчата отримали змогу під час професіографічних екскурсій відвідати різноманітні заклади та підприємства нашого міста, де зустрілися із представниками різних професій і взяли уроки майстерності у справжніх професіоналів своєї справи. Секретами успіху охоче поділилися з учасницями проекту журналіст (Грабко А. А.), фотограф (Калашніков В. В.), еколог (Роман Є. Г.), гід-екскурсовод (Литвиненко О. В.), селекціонер-овочівник (Книш В. І.), травник і лікар (Дубчак О. П.), пекарі (Глінка П. С., Звягінцев А. В., Каркач М. А.). Кожен з них не просто виконує свої обов'язки згідно з посадовою інструкцією, а вкладає душу у свою справу, живе нею.
Отже, проект впевнено продовжує своє бурхливе та різноманітне життя. Його реалізація й надалі буде здійснюватися завдяки спільним діям партнерів, які спрямовані на допомогу молодому поколінню не заблукати у такому різноманітному і багатогранному світі професій.
Робота дівчат під час І етапу проекту постійно фіксувалася у фотоальбомі «Команда «Профіgirl", який був представлений на конкурсі альбомів і виборов почесне II місце серед 20 альбомів інших команд області. Після завершення І етапу проекту організатори забезпечили усі команди-учасниці заохочувальними призами: безкоштовними путівками на базу відпочинку «Зелені хутори Таврії». А переможців II етапу проекту чекають путівки до «Артеку».

Оксана Квіцень, бібліотекар Голопристанської районної книгозбірні для дітей // Голопристанський вісник. – 2013. – №51 (20 груд.). – С.6.

"Litteri"- 2 роки

У світлиці Голопристанської районної бібліотеки 29 листопада відбулося урочисте засідання літературної кав'ярні «Голопристанська Littera», якій цього дня виповнилося два роки. Працівники книгозбірні провели фотоекскурс визначними подіями в роботі цього творчого об'єднання. До старожилів літературної кав'ярні - Анатолія Грабка, Людмили Завалко, Галини Шмагель, Олега Олексюка, Володимира Середи, Володимира Калоши, Марії Ярової, Наталії Коломієць, Валентини Бузукіної та юних вихованців літературно-мистецької лабораторії «Чиста криниця» Тетяни Запорожець, Олександри та Юлії Прозоровських цієї днини долучилися з власними віршами лауреати VII районного конкурсу «Повір у себе і в тебе повірять інші» Мар'яна Пархоменко та Соломія Малишко. Велику радість принесла і звістка про вже підготовлений сигнальний екземпляр першого випуску літературного альманаху «Littera».
Присутні на заході літератори Голопристанщини насолоджувалися зустріччю з відомим тележурналістом, заслуженим діячем мистецтв України, видатним українським поетом Валерієм Куликом, який презентував цього дня не лише свої попередні поетичні збірки, а і ювілейне видання книги поезій «Призначаю побачення», що викликало шквал аплодисментів і щиросердне співпереживання з ліричними героями творів автора.

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2013. – №50 (13 груд.). – С.5.

Повірити в себе навчають особливі діти

Діти з особливими потребами - виняткові. Вони - це невтомна жага до життя, це неймовірне долання перешкод, це нескінченне джерело віри, надії та натхнення! Інвалід, звикаючи сподіватися лише на себе, іноді гірко розуміючи безвихідність власного становища, не втомлюється щодня кипіти безліччю ідей та планів, цінувати кожну життєву можливість. Фізично здоровій людині треба вчитися в них оптимізму та силі духу. Серед вихору рутинних проблем ми іноді навіть не помічаємо краси і повноти життя. Недарма мудрий вираз повчає нас не страждати через, до прикладу, старі чоботи, а пам'ятати, що в інших немає не лише взуття, а й ніг.
З нагоди Міжнародного дня інвалідів, що відзначається 3 грудня Голопристанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводив вже сьомий районний фестиваль для дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повір у себе і в тебе повірять інші». 29 листопада у приміщенні центральної районної бібліотеки зібралися діти, щоб показати кожен свої таланти та здібності. Власні вірші зачитали Пархоменко М., Малишко С., Кочнєва Г., а чудовим вокалом порадувала Неверець М. - справжній скарб фестивалю. В категорії «декоративно-прикладне мистецтво» здивував Пласкаяьний І. моделлю скорпіонів із металевих кришок, КулакО. - святковим кошиком із макаронів, Степанюк Г. - яскравими роботами орігамі. Зацікавив глядачів та членів журі Кравченко В. він створив поробки із підручних матеріалів у вигляді ялинок та закликав робити штучні новорічні дерева і берегти природу.
Не оминули увагою і гідних представників спорту для інвалідів Заступник голови районної ради Басараб І.К. подякував спортсменам за активну життєву позицію, мужність та витримку.
Різноманітні прояви талантів дітей з особливими потребами оцінювало поважне журі. Також залучилися до привітання учасників фестивалю молоді виконавиці - Корж Т. та Магар С. з гарними українськими піснями. Не обійшлося й без веселих розваг із кумедними клоунами Цукеркою та Ципочкою.
Анкети на участь у заході заповнили чимало діток з усього району, але через різноманітні обставини не всі змогли приїхати. Але жоден учасник не залишився без уваги та невеличких приємних подарунків.
Саме в творчості виявляються найкращі якості, тому фестиваль «Повір у себе» ставить за мету пошук і підтримку обдарованих дітей. У час духовного відродження нації подібні креативні конкурси дуже важливі. Вони допомагають молоді в реалізації її творчих здібностей. А для дітей з особливими потребами, котрим часто бракує спілкування, уваги та активності, це ще й нагода знайти нових друзів, відчути себе маленькою зіркою та справжнім переможцем. Виступи схвильованих конкурсантів не залишили нікого з глядачів байдужими. Було помітно, що багаторазові учасники фестивалю почували себе більш впевнено на імпровізованій, по-домашньому теплій сцені, ніж новачки. А це свідчить про втілення в життя головної ідеї фестивалю - поглиблення віри у власні сили.

Софія Ходжаєва // Голопристанський вісник. – 2013. – №49 (06 груд.). – С.3.

Безцінний подарунок від партійців

Доброго дня, шановні працівники редакції! Хочемо від душі поділитися з вдми радісною подією, яка відбулася 1 листопада в нашій сільській бібліотеці. До нас завітали гості від районної організації Партії регіонів на чолі з депутатом районної ради Тупіковим В.М. Та не просто завітали, а привезли безцінний подарунок - книги. Нашій радості не було меж, бо не так часто вдається поповнювати бібліотечний фонд.
Ми щиро вдячні Завалко Л.М. - заступнику голови райорганізації Партії регіонів, Глігач Л.Г. - керівнику апарату організації за їхню турботу і маємо надію, що наша співпраця з партійцями і надалі буде плідною і корисною. У дружній, теплій обстановці відбулося спілкування за участі гостей з району та активістів Олексіївської парторганізації на чолі з головою Гомбель Л.А., заступником голови Ошурко Л В., партійцями Жиденко С.П.. Моріс Н.О., Томилко В.Б.

Т. Дудар, сільський бібліотекар, член осередку ПР с. Олексіївка // Голопристанський вісник. – 2013. – №45 (08 листоп.). – С.16.

Пошук механізмів співпраці між суб'єктами соціальної роботи

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф Януковича, відповідно до теми тижня «Реалізація в регіонах соціальної ініціативи Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення сімей та вчасного надання їм підтримки», 16 жовтня Голрпристанським ЦСССДМ на базі районної бібліотеки проведено «круглий стіл» «Реалізація в районі соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб".
В заході взяли участь представники Голопристанського ЦСССДМ, управління соціального захисту населення та охорони здоров'я, відділу освіти, молоді та спорту, служби у справах дітей РДА, центральної районної лікарні та кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС.
Мета заходу - пошук механізмів співпраці між суб'єктами соціальної роботи у здійсненні соціального захисту найуразливіших категорій населення. Розглядалися питання щодо покращення якості індивідуальної роботи з клієнтом, впровадження нових соціальних послуг.
За результатами засідання «круглого столу» були прийняті відповідні рішення: всім вищезазначеним суб'єктам соціальної роботи спільно здійснювати соціальні інспектування для раннього виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводити спільні заходи щодо профілактики негативних явищ.

// Голопристанський вісник. – 2013. – №43 (25 жовт.). – С.3.

Дійство бібліотечної тематики

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек, свято, встановлене у зв'язку з великим внеском бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури та підвищення їх ролі у життя суспільства. Саме 30 вересня у Малокардашинській школі відбулося чудове святкове дійство бібліотечної тематики «Свято хранителів мудрості». Метою відкритого уроку читання була популяризація шкільної бібліотеки та книги, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових читачів до книгозбірні, заохочення кращих читачів школи.
Головними героями бібліотечного шоу, звичайно ж, були Вікторія Анатоліївна Проценко - бібліотекар та її вихованці - найактивніші читачі. А гостями чудового свята стали учні 5-9 класів, учителі та Бобрівник Ольга Григорівна - завідувач сільської бібліотеки, нині пенсіонер.
Спільно із серйозним ведучим - Станикою Олександром, який постійно ударяв у гонг та проголошував наступний етап шоу, глядачі побачили звичайний робочий день шкільної бібліотеки, познайомились із тематичними виставками, зокрема літературою рідного краю - віршами Валентини Бузукіної і Валентини Таран. Королева книг - Агаришева Катя, представила присутнім своїх друзів: Домовичка, Кота, Мишу, Книжкового Лікаря.
Ольга Григорівна розповіла про найдавніші бібліотеки, які організовувались в хатах-читальнях, про першу сільську бібліотеку та її першого керівника - Гімсу Варвару Михайлівну, про нелегкий труд бібліотекаря, адже 28 років вона присвятила саме цій скромній, але напрочуд цікавій професії.
Під час проведення заходу учні виконували пісні, актори запросили глядачів до справжнісінького театру на перегляд вистави «Ріпка». Книжковий Лікар нагадав, як правильно користуватися книгою. Відбувся парад книжок шкільної бібліотеки та демонстрація нової художньо-популярної літератури, яку власне і влаштувала наша гостя - Ольга Григорівна Бобрівник.
Насамкінець вирішили: провести акцію «Подаруй бібліотеці книгу» та відвідати обласну бібліотеку ім. О. Гончара в Херсоні.

Тетяна Прокопенко, директор школи // Голопристанський вісник. – 2013. – №42 (18 жовт.). – С.6.

Зігріті любов'ю читачів

У світлиці Голопристанської районної книгозбірні 30 вересня відбулося традиційне і водночас неординарне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. Як і в попередню дещицю років, сільські бібліотекарі та працівники районної скарбниці знань, духовних надбань та загальнолюдських цінностей отримали від державних мужів привітання: керівник апарату райдержадміністрації Реутенко В.М. привітав зі святом та нагородив Почесною грамотою голови РДА завідуючу районною бібліотекою Шмагель Г. В. та оголосив Подяку від органу виконавчої влади Літвіновій Р.В.; заступник голови районної ради Басараб І. К. запевнив, що і надалі районна рада сприятиме створенню належних умов для повсякденної праці працівників книгозбірні і також оголосив Подяки від імені голови райради Попова Г. В. бібліотекарям Гусєвій Л. Г. (Новозбур'ївська сільська бібліотека №1) та Бухтій Н. Ф. (Новозбур'ївська бібліотека № 2); секретар Голопристанської міської ради Лук'янченко Л. О. долучилася до привітань і висловила щиру подяку від імені міського голови Негри А. П. та депутатського корпусу міської ради всім майстрам бібліотечної справи, які допомагають місцевим жителям у пошуку необхідної інформації як на паперових носіях так і в світовій мережі Інтернет; завідувач сектору культури РДА Олексюк О. В. та директор РБК Короленко Л. М, вручили пам'ятні подарунки колективу та нагородили працівників книгозбірень грамотами, щиросердні пісні прозвучали у виконанні Галини Маменко та Олександра Тимофєєва. Також вихованці районної дитячої школи мистецтв подарували присутнім на заході чарівні мелодії, які надихають вірити в краще майбутнє бібліотек, любити свою справу, рідне місто, неньку Україну та працювати з надією, що творча юнь Голопристанщини ще зробить свій внесок в одвічну бібліотечну справу.
З приходом молодих ініціативних працівників Голопристанська районна бібліотека формує нові веб-сторінки на власному Інтернет-сайті, на виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та за ініціативи молодих бібліотекарів запрацювали клуби: жіночий клуб саморозвитку «Жінка для жінки», молодіжний клуб розвитку особистості і лідерства «Райдуга життя», студія творчого розвитку дитини «Долоньки», бібліотеатр «Пластилін», літературна кав'ярня «Liteгга», літературно-мистецька лабораторія «Чиста криниця» тощо.
Саме про ці цікаві починання в районній книгозбірні було показано фільм-презентацію, також учасники заходу мали можливість побачити новий аматорський фільм «Запиши до бібліотеки успішну людину».

Олег Олексюк, завідувач сектору культури РДА // Голопристанський вісник. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.4.

Новий проект районної бібліотеки отримав заслужену відзнаку

Сучасній бібліотеці для того, щоб впевнено йти вперед потрібно трансформувати свої послуги. Йдучи в ногу с часом, Голопристанська районна бібліотека для участі а конкурсі Херсонського обласного бібліотечного товариства «Згуртовуємо місцеві громади» запропонувала власний проект «Запиши до бібліотеки успішну людину».
Робота над ним тривала протягом двох місяців. В цей період бібліотекарі проводили просвітницьку роботу для керівників та посадових осіб різного рівня: запрошували відвідати бібліотеку, рекомендували різні книжкові видання. Результатом проведеної роботи стало збільшення кількості читачів на кілька десятків осіб.
Найактивніші з них взяли участь в створенні відео-фільму. Кожен з виступаючих розповів про важливість читання і відзначив, яку саме роль відіграла книга в його житті.
Також було оформлено фотоальбом усіх учасників проекту, в якому зібрані їх побажання для молоді і працівників бібліотек.
Ми щиро вдячні тим, хто допоміг нам в реалізації проекту. Нашу ініціативу привітно зустріли в районній раді, працівники якої в повному складі стали читачами нашої бібліотеки, відгукнувся на пропозицію і міський голова, посадові особи з районної державної адміністрації, прокурор району, директори структурних підрозділів, підприємці, банкіри, інші успішні люди міста.
Проект отримав достойну оцінку в області. На фестивалі «Бібліотечна палітра Херсонщини» творча робота колективу районної бібліотеки була відзначена Почесною грамотою і цінним подарунком від Херсонського обласного бібліотечного товариства.
Двері районної бібліотеки завжди відкриті, ми із задоволенням співпрацюємо з громадою міста і віримо, що наша робота потрібна кожній людині.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.7.

Цікавинки літературного кінозалу

Ось і вересень... Діти знову прийшли до школи. Вони відпочили, засмагли на канікулах.Та не буває канікул у бібліотеці. Так, уже в перший день роботи дитячого оздоровчого табору Чорноморської загальноосвітньої школи сільський бібліотекар побувала у таборі, ознайомила дітей із планом роботи і запросила відвідати літературний кінозал. Згодом в приміщенні книгозбірні зібралися маленькі читачі. Бібліотекар розповіла про роботу кінозалу та ознайомила з планом переглядів у імпровізованому кінозалі.
Перший день роботи був пов'язаний із творчістю Корнія Чуковськрго. Діти коротко ознайомилися із біографією письменника та його творами. А потім вони переглянули мультфільми «Краденное солнце», «Мойдодыр», «Муха-цокотуха». Після перегляду всі бажаючі взяли книги К.Чуковського для прочитання вдома.
Наступного дня в літературному кінозалі говорили про творчість відомого російського письменника Самуїла Яковича Маршака. Дітям було запропоновано аудіокнижку «Сказка о глупом мышонке» та мультфільм «Кошкин дом». Учасники перегляду ознайомилися з добіркою книжечок Маршака і залюбки взяли їх для прочитання: «Усатый полосатый», «Тили бом».
В літературному кінозалі відбувся і день Івана Франка. Маленькі читачі прослухали короткі відомості про письменника, ознайомилися з його творами, тут же їхній увазі було запропоновано дві казки Франка: «Лисичка і журавель» та «Фарбований лис». Після перегляду діти взяли книги І.Франка додому.
За тим у літературному кінозалі був день братів Грімм. Бібліотекар показала презентацію «Брати Грімм та їх заслуга у світовій літературі» і запропонувала переглянути мультфільм «Капризна принцеса» за мотивами казки відомих казкарів. Діти із задоволенням переглянули казку, а потім щедро ділилися своїми враженнями про побачене.
В один із днів у літературному кінозалі відзначався день Шарля Перро. Маленькі відвідувачі кінозалу знайомилися з творчістю казкаря, прослухали аудіокнигу «Спящая красавица» та переглянули мультфільм «Рикки с хохолком».
Та все ж найбільше запам'ятався день всесвітньовідомого казкаря Ганса Хрістіана Андерсена. Уже за традицією, глядачі ознайомилися з біографією казкаря та переглянули його казку «Свинопас».
Загалом у літературному кінозалі побували 72 читача, які змістовно провели літні канікули у бібліотеці.

Ольга Погорєла, бібліотекар Чорноморської сільської книгозбірні // Голопристанський вісник. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.4.

Парасолька на двох

Так бібліотекарі Голопристанської центральної районної книгозбірні назвали тематичну зустріч у літературній кав'ярні «Littera» з відомим українським поетом, головою Херсонської обласної організації Національної Спілки письменників України, кандидатом філологічних наук, доцентом Херсонського державного університету Василем Степановичем Загороднюком.
На засіданні літературної кав'ярні, яке відбулося 5 липня мали радість поспілкуватися з лауреатом Міжнародної літературної премії імені Яра Славутича, поетом Василем Загороднюком місцеві майстри красного письменства - Наталія Коломієць, Анатолій Грабко, Марія Ярова, Валентина Бузукіна, юні літератори - Тетяна Запорожець, Олександра Прозоровська та інші.
В ході бесіди присутні ознайомилися з творчими сходинками Василя Загороднюка в літературі і першими поетичними збірками «Пам'яттю прийде» (1990 р.), «Біль мовчання» (1990), «Ватерлінія степу» (1992 р.), з його пошуком себе в літературі для дітей, що окреслили його поетичні збірки «Хто гуляє серед ночі» (1996 р.), «І пахне медом їхня хата» (2004 р.), «Морська абетка» (2005 р.), його творчим становленням і відповідними поетичними збірками «Пісня цегли» (2003 р.), «Сиваш» (2011 р.) та «Поклик Євшан-зілля» (2009 р.). За останню поетичну збірку В.С. Загороднюк удостоєний високого звання лауреата Міжнародної літературної премії імені Яра Славутича. І нарешті впевнений шлях до літературного визнання на теренах соборної України і його збірка інтимної лірики «Формула Сократа», в якій автор у різних проявах намагається донести до сердець читачів найпрекрасніше людське почуття - кохання. З ним ліричний герой радіє, бентежиться, переживає, сумує, надіється, хвилюється, сміється, роздумує, одне слово - живе.
Минули прекрасні хвилини літературного співпереживання для усіх відвідувачів літературної кав'ярні, коли читали вірші по колу: і власні, і зі збірки Василя Загороднюка «Формула Сократа», ставили питання відомому майстру слова і мали радість почути виважену відповідь.
Порадував присутніх і створений бібліотекарем Голопристанської центральної районної бібліотеки Оленою Поліщук буктрейлер до збірки поезії В. Загороднюка «Формула Сократа», і захоплююча гра «Буріме», в якій кожний мав змогу проявити свої поетичні здібності.
Усі відвідувачі літературної кав'ярні отримали від гостинних бібліотекарів ексклюзивні закладки до книжок з пам'яткою про зустріч з відомим українським поетом Василем Загороднюком, програмки засідання і, звичайно ж, душевне частування кавою з солодощами.

Олег Олексюк, завідувач сектору культури РДА // Голопристанський вісник. – 2013. – №28 (12 лип.). – С.15.

Південно-український регіональний ярмарок бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив - 2013"

Сучасна бібліотека працює за новими стандартами, широко використовуючи у своїй роботі інновації з урахуванням інформаційних запитів та інтересів користувачів. Практично у кожного бібліотекаря є маса цікавих ідей.
З метою реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України», вивчення та впровадження кращихх методик стимулювання дитячого читання, підтримки інтелектуальної та художньої творчості дітей і підлітків 25 червня 2013 року у Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбувся Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив-2013» за участі представників Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної бібліотеки України для дітей, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О. Сухомлинського, працівників бібліотек АР Крим, Миколаївської та Полтавської областей. Голопристанську центральну дитячу бібліотеку на Ярмарку з проектом-грою «Полювання на чудеса», розраховану на учнів молодшого шкільного віку, представили заступник завідуючої Голопристанської ЦРБ С.О. Карабач та бібліотекар С.А. Ярова. Долаючи сходинки перешкод, учні обирають книжки на свій смак і «полюють» у них на чудеса. Найактивніший «мисливець» стане відомим лише під кінець року. Колеги з сусідніх областей зацікавилися ідеєю та придбали її для впровадження у своїх бібліотеках. 26 червня почесна делегація бібліотечних фахівців відвідала місто Голу Пристань. Колег зустрічали: міський голова А.П.Негра, начальник сектору культури Голопристанської РДА О.В. Олексюк та працівники бібліотеки.
Анатолій Петрович Негра натхненно та цікаво повідав історію міста, розповів про його сьогодення та поділився перспективами розвитку. Всі учасники екскурсії були в захваті від побаченого та почутого. Вони зичили меру та мешканцям міста наснаги для здійснення всіх мрій, планів та задумів.
Наприкінці прогулянки, організатори конкурсу запросили всіх учасників наступного року до Криму, аби взяти участь у професійному обміні новими ідеями.

Галина Шмагель, завідуюча Голопристанською центральною районною бібліотекою // Голопристанський вісник. – 2013. – №27 (05 лип.). – С.1.

Забезпечити школярам якісне дозвілля

Для дітей літо - це пора розваг і відпочинку. А для дорослих - серйозна і відповідальна робота. Адже необхідно забезпечити школярам якісне дозвілля. Вкотре центральна районна бібліотека запропонувала ряд заходів до літнього оздоровлення та відпочинку.
Прищеплювати любов до рідного краю та його минулого допомагали уроки народознавства «Магічна сила української сорочки», «Скарбниця народних традицій», проведені на базі міні-музею «Українська світлиця» та фольклорна подорож «Трійця: народні звичаї та повір'я». З великим задоволенням діти слухали розповіді про українські звичаї і традиції, про обереги і символи нашого народу.
Вихованню любові до рідного краю та екологічної культури посприяла гра-подорож «Всі чудеса Херсонщини». Не виходячи з читальної зали, за допомогою мультимедійних технологій, присутні мали змогу здійснити подорож до великих чудес нашого краю. Адже на Херсонщині є куточки природи, фантастичні за своєю красою, які без перебільшень можна назвати унікальними. Також школярі познайомились з деякими найцікавішими історичними та культурними пам'ятками, архітектурними спорудами, а саме: Корсунський монастир, пам'ятник «Легендарна тачанка», Станіславо-Аджигольський маяк. Захід завершив турнір ерудитів, який допоміг виявити кращого знавця історії рідного краю. Свою ерудованість дітлахи продемонстрували й під час краєзнавчої вікторини «Поетична ліра Херсонщини».
Під час уроку здоров'я «Рослини - чарівниці Херсонщини» школярі отримали цікаву інформацію про лікарські рослини, які ростуть на території нашої місцевості. Радує те, що діти стали активними учасниками бесіди, часто доповнювали розповіді бібліотекаря про цілющі властивості рослин.
У наш час психологія (наука про людську душу) досить популярна. Адже кожній людині хотілося б зазирнути у внутрішній світ іншого. Урок-пізнання «Мова тіла» надав дітям нову інформацію щодо психологічного портрету людини, про особливості характеру, манери поведінки та ін. Під час запропонованих рольових вправ учасники мали змогу перевірити на практиці набуті знання.
Працівники ЦРБ роблять все можливе, щоб літній відпочинок дітей був цікавим і змістовним.

Альона Туркот, завідуюча відділом обслуговування Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №27 (05 лип.). – С.5.

З вірою у силу слова

У читальній залі Голопристанської центральної районної бібліотеки 18 червня зібралися щиросердні шанувальники творчості відомого письменника, журналіста, члена Національної Спілки журналістів України, невтомного майстра красного письменства, краєзнавця Анатолія Грабка, щоб привітати його з ювілеєм, адже 16 червня Анатолію Антоновичу виповнилося 70 років. У привітальних виступах міського голови Негри А.П., керівника апарату райдержадміністрації Реутенка В.М. та заступника голови районної державної адміністрації Шибаєва А.Л., заступника голови районної ради Басараба І.К., автора цих рядків та директора центральної районної бібліотеки Шмагель Г.В., головного редактора «Голопристанського вісника» Григоркіна О.В., поетів Вадима Григор'єва та Марії Ярової, вчителя Алли Татьяненко, голопристанки Валентини Бритік, доньки та онуків винуватця свята звучали слова вдячності за невтомну копітку працю ювіляра на журналістській ниві, слова поваги до автора видань краєзнавчих розвідок та художньої літератури, як до Людини з великої літери, чуйного батька і дідуся, відважного чоловіка, який і на робочому місці, і вдома не пасує перед труднощами чи небезпекою, а мужньо їх долає і повсякденним своїм життям доводить всім скептикам, що добро все ж таки перемагає. Його робота над словом, його любов до рідної мови, його неймовірна працездатність дивують, додають наснаги, заохочують молодих працювати над собою ще більше, аби навчитися у досвідченого майстра слова відрізняти в мистецтві та й в житті зерно від полови. А пісні у виконанні талановитої співачки Катерини Марченко, знаних вокалістів Валентини Проценко та Олександри Гордіної, почесного громадянина міста Гола Пристань Євгена Чумаченка та автора-виконавця Геннадія Луківа додали учасникам урочистого зібрання гарного настрою та віри в силу любові та добра, в силу його величності СЛОВА.

Олег Олексюк, член Національної Спілки письменників України // Голопристанський вісник. – 2013. – №25 (21 черв.). – С.1.

До села прикипіла усім серцем

Бувати в Долматівці доводиться в різні пори року. І ніколи відвідування цього куточка Голопристанщини не проходить без користі, адже завжди приємно поспілкуватися з людьми - тутешніми жителями, яких знаєш не один рік, послухати мудрі розповіді місцевих старожилів, насолодитися неквапливим темпом сільського життя.
Лідію Василівну Салову, сільського бібліотекаря з Долматівки, гадаю, представляти читачам «Голопристанського вісника» немає особливої потреби. Вона вже давно стала громадським кореспондентом нашого видання і завжди, коли щось цікаве відбувається в сільському житті, Лідія Василівна пише матеріал до районки. Нещодавно під час зустрічі з депутатом районної ради Л.О. Лакізою дізнався, що хранителька книгозбірні активно допомагає народному обранцеві у справі організації прийому громадян щопонеділка і щочетверга. Людмила Олександрівна вдячна Лідії Василівни за активність, вдячні їй у сільській раді та загалом в громаді, бо ніколи не відмовить у допомозі.
У 2013-му Лідія Василівна Салова відзначає своєрідний ювілей, адже виповнюється 45 років, як вона живе і працює в Долматівці. Прибула сюди у 1968 році за направленням районного відділу освіти, викладала в школі хімію та біологію, потім перейшла до дитячого садка, де трудилася вихователем і методистом. А з 1996 року, коли вийшла на пенсію за вислугою років, прийняла завідування сільською бібліотекою. Народжена у місті, вона усім серцем прикипіла до села, його жителів, постійно брала найактивнішу участь у громадському житті Долматівки: була комсоргом, депутатом чотирьох скликань, головою жіночої ради, зараз є заступником керівника виконкому сільради.
Не мислить свого життя Лідія Василівна без сцени. Співає з дитинства, пісня дає натхнення, розраду, бажання жити і дарувати радість людям. Доля завжди зводила її з хорошими, мудрими людьми, від яких переймала досвід, вчилася у них витримки і терпінню.
Сьогодні вона продовжує працювати. І нехай Бог дає здоров'я Лідії Василівні служити талантами громаді, щоб кожен долматівець мав змістовне дозвілля, міг відпочити від нелегкої праці на землі, слухаючи задушевні пісні, гортаючи сторінки літературних творів.

Олександр Григоркін // Голопристанський вісник. – 2013. – №25 (21 черв.). – С.6.

І знову ПрофіСтарт

22 травня відбувся фінал І етапу проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». На сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша учасники фіналу виступили з презентаціями «ТОП-5 кращих професій свого міста або району».
Гостей та учасників фіналу привітали директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, начальник управління культури облдержадміністрації Ірина Корольова, депутат Херсонської обласної ради Артем Кияновський.
Рік насиченої, цікавої, пізнавальної, а головне, продуктивної та результативної роботи в міжгалузевому проекті залишився позаду. Підтвердженням цього є представлені навчально-тренінгові презентації, звітні альбоми та сценічні виступи, де команди захищали та пропагували різні професії.
Нагадуємо, що трирічний міжгалузевий проект «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» стартував у листопаді 2012 року, об'єднавши дві сотні восьмикласників із усіх районів та міст Херсонської області, щоб допомогти їм визначитися з професією.
20 команд-учасниць протягом навчального року вивчали актуальні професії на ринку праці свого краю, дізнавались, у якій сфері молоді кадри зможуть якнайповніше реалізуватися після навчання, які професії слід популяризувати для розвитку економіки нашого південного регіону.
Збірна команда міських шкіл №3,4 та гімназії у складі Кубатковоі Ганни, Яриги Олени, Матвєєвої Наталії, Воліченко Анастасії, Тригуб Валерії, Малишевої Олени та Малишевої Оксани, яка цього року працювала над реалізацією проекту, у номінації за найзмістовніші та найкреативніші командні альбоми отримала призове З місце та нагороджена грамотою організаторів проекту.
Отож, побажаємо нам і нашим партнерам широкомасштабного, інноваційного проекту, а саме, районним відділу освіти, молоді та спорту, центру занятості і всім його учасникам творчої наснаги та успіхів у подальшій співпраці. А попереду - ще багато цікавого і пізнавального.

Світлана Карабач, заступник директора Голопристанської ЦРБ по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.6.

Фестиваль бібліотечних волонтерів

Згадайте мультфільм «Просто так!», у якому хлопчик подарував сумному віслючку квіти. Згадали? І справді, це своєрідна притча про те, що безкорисливий дар робить світ кращим.
Веду до того, що в нашій бібліотеці є такі гарні помічники, учасники волонтерської бригади «Бібліо-агt-ватага», які із задоволенням роблять читацький світ кращим просто так. Саме завдяки їм коло читання розширилося і книжковий фонд поповнився цікавою дитячою літературою на суму 1 тис. грн, бо 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, відбувся підсумковий захід першого року нової обласної бібліотечної волонтерської акції «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!», організований Херсонською обласною бібліотекою для дітей, де наша команда у складі Долбні Софії, Шкури Єлизавети, Якушенко Юлії, Петлюченка Івана, окрім подарунка, отримала ще й диплом лауреата.
Центральна подія свята - фестиваль «KsVolonterFest:. Сходинка перша», під час якого відбулись волонтерські «показові виступи». До участі у фестивалі цьогоріч були запрошені 5 волонтерських бригад - із Голопристанського, Горностаївського, Каланчацького та Чаплинського районів та із Херсона. Кожна команда підготувала яскраві різні за жанрами виступи: музично-поетичні композиції й інсценізації, «живе переозвучування» мультфільму та інтерактивні ігри з залом.
Хочу зазначити, що волонтери «Бібліо-агt-ватаги» вже кілька років поспіль беруть участь у фестивалях та конкурсах, але такі яскраві заходи - підсумок копіткої роботи дітей протягом цілого року. Волонтери організовують читання кращих творів української та зарубіжної дитячої літератури дошкільникам і учням 1-4 класів, проводять розважально-ігрові та конкурсні заходи, спрямовані на заохочення дітей до самостійного та родинного читання.
Зараз активно працюють волонтери бібліотеки Токаюк Сергій, Манзик Максим, Сухов Назар, Старичкова Вікторія, Кубатко Марина. Виявили бажання допомагати бібліотеці Бабенко Анжеліка, Тищенко Ліза, Прядко Христина. А перші учасники «Бібліо-агt-ватаги», які робили найперші і тому, мабуть, найважчі кроки - уже випускники. Це Александров Іван, Беленчук Ілля, Комарницька Оля, Яременко Олена, Ярова Дар'я, завдяки яким бібліотечний волонтерський рух у нашому місті розпочався і впевнено крокує у майбутнє.
То ж хочу побажати плідної праці і вдалих звершень добровільним помічникам дитячої книгозбірні і запросити бажаючих учнів 5-8 класів до волонтерської роботи в обласній акції «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!».
До зустрічі у бібліотеці!

Світлана Ярова, бібліотекар Голопристанської дитячої бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.6.

Така корисна бібліотерапія

2013 рік на державному рівні проголошено Роком дитячої творчості. Центральна районна бібліотека не стоїть осторонь проблем розвитку талановитих дітей, сприяє реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти -майбутнє України».
Для того, аби кожна дитина могла розвиватися всебічно, її необхідно інформувати, спонукати до читання, зацікавлювати книгами. Так, на базі бібліотеки було відкрито Центр молодіжного читання. Його метою є пробудження, відновлення та розвиток у молоді зацікавленості читанням як унікальним видом діяльності та станом душі.
Із дітьми ми працюємо за одним із перспективних напрямків, що спирається на величезний цілісно-духовний потенціал української художньої літератури - бібліотерапію. Бібліотерапія - сучасна психолого-педагогічна технологія, що поєднує психотерапію, бібліотекознавство та педагогіку.
Аналізуючи соціологічні опитування та досвід роботи з юнацтвом та молоддю, ми переконалися, що саме творчість здатна перенести молоду людину у світ літературних образів, перетворити її на Читача.
У Центрі молодіжного читання юнацтво бере активну участь у популяризації книги. За їх учас¬тю проводяться акції за типом Флеш-Моб, які привертають до себе увагу багатьох людей.
У стінах районної бібліотеки проходять зустрічі вже знаної серед письменників та творчої молоді Херсонщини літературно-музичної кав'ярні «Ліtteгга». Під час зустрічей діти, обдаровані талантом поетичного письма, мають змогу зачитати для обговорення та оцінки свої твори відомим письменникам, «відточити» свою майстерність та набути нових знань з літератури, як сучасної, так і класичної.
Нещодавно при бібліотеці відкрилась студія творчого розвитку дитини «Долоньки», яка охоплює категорію дітей віком від 2 до 10 років. Кожне заняття будується із урахуванням вікових та психологічних особливостей кожної дитини. Під час зустрічей юні вихованці виконують завдання, які сприяють розвитку логіки, уваги, пам'яті, займаються ліпленням, малюванням, створюють різноманітні поробки, аплікації. Кожна дитина виконує роботу самостійно, керівник студії - Олена Поліщук - виступає помічником у роботі.
Активізував свою роботу бібліотеатр «Пластилін», який діє при центральній дитячій бібліотеці. Юні актори, які є одночасно і волонтерами, беруть участь у різноманітних бібліотечних театралізаціях. Режисер гуртка - Світлана Ярова - розробляє сценарії, а костюми, які б ідеально відповідали ролям, створює колектив бібліотеки. Бібліотеатр допомагає розвитку творчих здібностей, просуванню книги та читання, організації дозвілля школярів. У відділі обслуговування молодших школярів центральної дитячої бібліотеки організована виставка дитячих поробок «На крилах творчості».
Отже, робота центральних районної та дитячої бібліотек сприяє виявленню і підтримці талановитих та обдарованих дітей, створює умови для їх творчого, інтелектуального та духовного розвитку.

Галина Шмагель // Голопристанський вісник. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.6.

Ознайомитись з новими надходженнями запрошує районна книгозбірня

Запах нової книги... він знайомий нам з дитинства і приваблює загадковістю сюжетів, новими літературними героями. Для бібліотеки поповнення книжкового фонду новими й сучасними книгами - це завжди свято. І це свято відбулося у Голопристанській центральній бібліотеці навесні поточного року.
Розповідь про нові книги хочеться розпочати з книги Ліни Костенко «Мадонна перехресть», яку літературний критик Микола Ільницький назвав «гуманітарною аурою нації».
Книжка поєднує простір особистісного, гранично відвертого й навіть родинно-інтимного (передовсім через використання у книжці світлин із родинного альбому) і щирого (все ж таки перший адресат книжки - дочка Оксана Пахльовська) з фантастичною поетикою. Поетика казковості межує з міфологічним простором, у книжці виринають теми і ідеї, актуалізовані в поезії шістдесятників, тим більше, що до «Мадонни перехресть» увійшли вірші і 1960-х років, і 2011 року. Тобто вся високовольтна лінія духу поета, сформована протягом десятиліть.
Тож завітайте на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття, на який з великою довірою до свого читача, ніби запрошує Ліна Костенко.
Ім'я сучасного японського журналіста та письменника Харукі Муракамі відоме мільйонам читачів, які люблять не тільки читати, а й міркувати над прочитаним. Популярність X. Муракамі обумовлена тим, що у своїй творчості він руйнує звичні японські цінності, наповнює твори психологічними, емоційними переживаннями, філософськими міркуваннями про себе самого та свій світ, про страждання особистості.
У будь-якій історії читач побачить якийсь зміст. Але для одного цей зміст буде полягати в одному, для іншого - в іншому. Тому автор не береться їх витлумачувати, він тільки розповідає. Цим Харукі Муракамі завоював серця багатьох. А ваше серце вже познайомилося із новим "явищем" літератури?
У книзі "Таємні організації: масонський рух в Україні» Оксана Крижановська висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення. У виданні також йдеться про орден вільних каменярів, його виникнення й історію у країнах Західної та Східної Європи, Російській імперії та США, на тлі якої показано діяльність вітчизняних масонських майстерень. Книга розрахована на викладачів, науковців і широкий загал небайдужих до історії читачів.
Тим, хто полюбляє читати романи про видатних людей, пропонуємо прочитати книгу Степана Процкжа «Маски опадають повільно». Це художня біографія Володимира Винниченка. Вивчаючи щоденники В. Винниченка, автор розкриває таємниці його життя та діяльності.
Ця книга про таємниці багатого на події життя Винниченка, злети і поразки, оригінальність вчинків, про складнощі відносин із рідною матір'ю, яка була роками обділяла любов'ю і увагою рідного сина. У романі згадано і істеричні прокляття Івана Нечуя-Левицького за зраду і знищення рідної мови, і коректна напруженість відносин з Михайлом Коцюбинським, і прикра колізія із заявою Винниченка про намір позиціонувати себе як російського пись¬менника (так як земляки, мовляв, не здатні належним чином оцінити).
Тож, прочитавши цю сміливу художню версію біо¬графії В. Винниченка ви поринете у внутрішній світ і складний шлях героя від ексцентричного невротика, екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу у світі.
Неможливо розповісти на сторінках газети про всі нові надходження до книгозбірні, але ми зможемо познайомити вас із ними безпосередньо в бібліотеці.

Інна Жигалова, бібліограф ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.6.

Виправляючи помилку

На сторінках «Голопристанського вісника» були опубліковані матеріали про тематичні зустрічі, які пройшли протягом квітня-травня «Популяризуючи сімейні форми виховання» та «Сім Я», організатором яких був Голопристанський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі - ЦСССДМ). Тоді слова вдячності були висловлені за підтримку у проведенні даних заходів сектору культури та службі у справах дітей районної державної адміністрації, Будинку культури, а ось центральну районну бібліотеку, в приміщенні якої проводилися заходи, її чарівних, досвідчених спеціалістів, бібліотекарів чомусь не згадали. Тож хочеться виправити помилку і подякувати від колективу районного ЦСССДМ директору книгозбірні Шмагель Г.В., окрема подяка - спеціалістам та бібліотекарям - Снєгуровій Н.В. та Жигаловій І.О.

Наталія Алєксандрова, директор районного ЦСССДМ // Голопристанський вісник. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.6.

Золоті злитки слів

Уже вкотре радує своїх шанувальників письменниця, добре знана на території Північного Причорномор'я, Марія Пантеліївна Ярова. Цього разу її новим творчим здобутком стала книга «Подароване обличчя».
«Важко людині визначитися, коли у дев'ятнадцять - двадцять років усе кипить всередині, тоді вона спроможна на рішучий крок, пізніше стає обережною, продумує різні варіанти, зациклюється на котромусь із них», - так висловлює свою думку авторка з приводу кохання головної героїні повісті «Подароване обличчя». Не розгледіла у стосунках страшного, не спрацював самозахист. Усе скінчилося добре, але душевна травма залишилася...
Як швидко плине річка, так і наше життя проходить, змінюються покоління, змінюється і життя. З розпадом Союзу незвично якось належати вже до зовсім іншої країни. Кордон між Україною та Росією перетинає річка. Як і раніше, однаково двом берегам світить сонце, наливаються дощем хмарки, усміхаються з неба зорі. Місяць - і той заявляє про себе, що він єдиний для всіх.
На прикладі кількох поколінь однієї сім'ї йде розповідь у виданні, що вийшло раніше - «На тому березі». Материнське серце розривається між дітьми, які живуть у країнах, що розділені річкою. Це - ріка життя. Однак, як би там не було, а човен життя ніколи не перестає рухатися поміж берегів зі сподіваннями на краще.
Твори Марії Ярової не тільки легко й цікаво читаються, а й мають велике повчально-виховне значення для підростаючого покоління нашого краю. І недарма видання адресовані вихователям, вчителям, студентам та широкому колу читачів.
Автор подарувала свої доробки центральній районній бібліотеці.

Наталя Снєгурова, бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2013. – №19 (17 трав.). – С.5.

Бібліотека - інформаціійний центр громади

16 квітня у читальній залы Голопристанської центральної районної книгозбірні відбувся семінар-нарада "Бібліотека - інформаційний центр громади" для бібліотечних працівників району. Про підбиття підсумків конкурсу «Найкращий читач України» повідомила заступник директора по роботі з дітьми С.О. Карабач, проаналізувавши переваги і недоліки у його підготовці та проведенні. Важливі аспекти популяризації української літератури, як складової соціокультурної діяльності бібліотек донесла до присутніх завідуюча відділом обслуговування ЦРБ А.О.Туркот.  Важливість нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, перспективність розвитку та шляхи їх впровадження у роботу бібліотек району, розкрила у своїй промові методист ЦРБ О.О.Поліщук. Бібліотекар Круглоозерської сільської книгозбірні Н.В.Бондаренко поділилася власним досвідом реалізації ініціатив Президента на прикладі вже діючого клубу "Умілі ріки" для розвитку творчих здібностей дітей.  Консультацію щодо передачі бібліотечного фонду ЦБС до міської та сільських рад району із спільної власності територіальних громад району у власність та на баланс міської та сільських рад надала бібліотекар І категорії Н.П. Снєгурова. Стосовно змін, які сталися у структурі бібліотечної системи Голопристанщини, надали роз’яснення завідуючий сектором культури РДА О.В. Олексюк та директор ЦРБ Г.В. Шмагель.

Олена Поліщук, методсит ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №18 (03 трав.). – С.5.

Створено мотодоб’єднання бібліотекарів

Починати завжди нелегко. А розпочинати роботу бібліотеки у віддаленому селі ще важче. Та не скажеш цього про книгозбірні сіл Суворовка та Лиманівка, які відновили свою роботу після довгої перерви, пов’язаної із економічною кризою в країні. На допомогу нам, сільським бібліотекарям, було створено методоб’єднання бібліотекарів за ініціативи та підтримки чорноморського сільського голови Засіченко Л. В. Керує цією роботою досвідчена людина - Погорела О. І., бібліотекар Чорноморської сільської бібліотеки. До складу об’єднання входить і бібліотекар Чорноморської школи Ющенко Л. М. Мета нашого зібрання - це створення умов для підвищення професійного рівня та результативності роботи бібліотекарів через запровадження інноваційних форм роботи книгозбірні. Завдання ж полягає у створенні системи роботи бібліотекаря щодо впровадження інноваційних форм роботи, стимулюванні ініціативи та творчості бібліотекарів діяльності, розвитку світогляду, професійних і морально-особистісних рис шляхом самоосвіти й самовдосконалення.
На початку року було складено та затверджено сільським головою план роботи, що передбачав засідання один раз на квартал на базі однієї із зазначених бібліотек. І ось, 4 квітня відбулося перше засідання методоб’єднання на базі бібліотеки Чорноморської ЗОШ.
Ющенко Лариса Миколаївна, як найдосвідченіший бібліотекар, провела майстер-клас: читацька конференція «Історія виникнення книги», масовий захід для учнів 2-5 класів.
Бібліотекар гарно та професійно донесла до дітей інформацію про створення першої книги, розповіла як виглядала книга в різні часи.
Ми живемо у XXI столітті, яке осучаснило наше життя різноманітною відеотехнікою, аудіоапаратурою, комп’ютерами. Але значення книги в наші дні надзвичайно велике, про що наголошувалось на читацькій конференції.
Учні початкових класів (Гідулянов Ілля, Брага Вікторія, Куценко Владислав, Винокур Олександр, Трушин Даниїл) розповіли нам про книги із глини, пергаменту та папірусу. Усі присутні почули гарну розповідь про літописи, перші бібліотеки, першого книгодрукаря Івана Федорова. Відштовхнувшись від минулого, плавно перейшли до сучасного: друкарські машинки, сучасні друкарні, електронні книги та бібліотеки. Родзинкою читацької конференції можна назвати виступ учнів 5 класу. Величко Вікторія, Ушакова Анна, Кирилюк Тетяна, Фаїзова Ельвіра, Чоп Катерина, Юн Андрій та Зінченко Аміна показали гарну інсценізацію казки «Пригоди української книжки». Своїм виступом юні артисти довели чому треба берегти книгу і підбили підсумок: книга розуму навчає!
Теоретична частина розпочалася із «круглого столу» «Розмаїття заходів щодо популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки - як скарбниці знань», на якому Лариса Миколаївна поділилася досвідом роботи і подарувала нам буклети про свої надбання з даного питання. А потім Погорела Ольга Іванівна провела практичне заняття «Бібліотечний урок як активний процес розвитку творчої, самостійної особистості. Нетрадиційні моделі проведеня бібліотечних уроків». Вона доклалдно розповілаі на власному досвіді показала, як треба проводити бібліотечні уроки. Ми отримали цінну інформацію та вичерпні відповіді на поставлені запитання і з впевненістю можемо сказати: «Розпочинати легко!»

Лілія Німич,  бібліотекар Лиманівської книгозбірні // Голопристанський вісник. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.5.

Він любив простих, відкритих мешканців степового краю

З квітня виповнилося 95 років від дня народження одного з найпопулярніших українських письменників Олеся Гончара. В історію вітчизняної літератури він ввійшов як талановитий но¬веліст, повістяр, романіст, публіцист. Олесь Гончар визначився насамперед як митець нового часу. Ця риса його таланту виявляється не тільки у звертанні до актуальних тем, у постійній увазі до образів наших сучасників, але й у способах художнього зображення життя.
Олександр Терентійович Гончар народився 3 квітня 1918 року в робітничому селищі Ломівка (передмістя Дніпропетровська), хоч офіційно літературознавці (й сам О.Гончар) місцем народження вважають слободу Суху Козельщанського району на Полтавщині. Сашко майже не пам’ятав матері (вона померла, коли хлопчикові було два роки). Його забрала на виховання бабуся по матері, яку письменник згадував з особливою любов’ю і теплотою. «Бабуся була неписьменною, але без неї, я не став би письменником. У її лагідній, людинолюбній натурі, в її образі ніби втілювалося для мене все краще, що є в народі: працьовитість, чесність, правдивість, безмежна доброта, обдарованість».
Батько О.Гончара, Терентій Сидорович, працював робітником у Дніпропетровську, перед війною - у приміському колгоспі. Він загинув від фашистської бомби.
Навчався Олександр у початковій школі, потім у семирічці. Рік працював у редакції Козельщанської районної газети „розхідним” кореспондентом. Потім - Харківський технікум журналістики, короткочасне вчителювання в селі Мануйлівка, праця в Харківському університеті на філологічному факультеті.
Писати почав з дитинства. О.Гончар жив літературою, любов’ю до неї, як сам згадував, „скільки себе пам’ятає". Свої перші літературні проби письменник підписував Олесь (замість офіційного Олександр). Так порадив йому вчитель мови й літератури, ніби передбачаючи, що з цього обдарованого учня виросте письменник.
З перших років Великої Вітчизняної війни Олесь Терентійович був на фронті: командиром батальйонного міномета, старшиною мінометної батареї, брав участь в обороні Києва. Воєнні умови були не дуже сприятливими для творчості. Але й за таких нелегких обставин він не розлучався з олівцем та блокнотом. Вірші, що народжувалися в перервах між боями, сам письменник назве згодом «поетичними чернетками для майбутніх творів»
Олесь Гончар був академіком Академії наук, головою правління Спілки письменників України та секретарем правління Спілки письменників СРСР, членом Всесвітньої Ради Миру, мав звання Героя Соціалістичної Праці. Олесь Гончар написав сотню творів, які були перекладені на десятки мов світу, найвідоміші.
Письменник тісно пов’язаний із нашим степовим Херсонським краєм. Він любив простих, відкритих мешканців степового краю; допомагав у вирішенні різних життєвих проблем і присвячував їм свої твори, захоплювався неозорими степовими просторами. О.Гончар кількаразовий депутат Верховної Ради УРСР саме по виборчих округах Херсонщини (Великоолександрівський, Бериславський виборчі округи).
На матеріалі степового краю він створив не одне оповідання, новелу, статтю, а також романи і повісті «Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Берег любові», «Бригантина», «Чарикомиші», «На косі»... Особливе місце посідає дилогія «Таврія» і «Перекоп» - твори історичні, де змальовані події дожовтневого періоду і громадянської війни.
Широка географія нашого краю постає із творів О.Гончара: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Херсон, Цюрупинськ (Олешки), Гола Пристань...
Так герой роману «Берег любові»- «морський вовк», «вузлов’яз життя» Андрон Ягнич, «чесно відбувши свою всежиттєву вахту», змушений під тягарем років відходити в «забортність» (простіше - на пенсію), і він повертає не куди-інде, не в затишну курортну місцину, а - на берег любові, на свою степову батьківщину, де і дім, і вулиця, і рідні його серцю люди, такі як «кураївський Зевс», голова місцевого колгоспу Сава Чередниченко, прообразом якого послужив незабутній Микола Садовий (Герой Соціалістичної Праці, голова колгоспу) із квітучої Чулаківки.
Творчість Олеся Гончара має епохальне непересічне значення в історії новітньої української літератури. Його життєстверджуючий талант, любов до рідної землі, його життєва правда, поетична мова проявилися в усіх його творах. І саме багато сучасних авторів зросли на традиціях літературної епохи Олеся Гончара.
З квітня центральна районна бібліотека зібрала учнів у своїх стінах для того, щоб згадати про життя і творчість українського письменника. Під час заходу учні Голопристанської ЗОШ №3 дізналися цікаві факти з життя Олеся Гончара, познайомилися з ним як із культурним та політичним діячем. Приємним виявилося те, що учні дуже багато знають про нього, читали його твори й зберегли їх у серці.
Наприкінці заходу молоді було запропоновано перегляд документального фільму «Портрет Олеся Гончара. Журба і радість», де з екрану на нас дивилися пронизливі очі талановитого письменника.

Підготувала Інна Жигалова, бібліограф ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.6.

Відчули себе акторами

27 березня у всьому світі відзначався Міжнародний день театру.
З цього приводу у читальному залі ЦРБ був проведений захід, приурочений до цього свята, на якому були присутні учні-восьмикласники міської ЗОШ №1.
Була проведена конкурсно-розважальна програма, під час якої діти мали можливість спробувати себе у ролі акторів, перевірити чи можуть вони перевтілюватись, пересвідчитися яка це важка праця - вдягати на себе маски різних людей за характером та долею.
Ознайомилися з різними видами театрів: театром звірів Куклачова, дитячим іграшковим театром, екзотичним японським театром «Кабукі», дє всі ролі - чоловічі та жіночі - грають тільки чоловіки, та з дуже дивним і видовищним, несправедливо забутим видом мистецтва - театром тіней.
Учні з задоволенням брали участь в конкурсах створювали за допомогою фантазії театральн сценки, відчули себе акторами-аматорами.

Ніла Боборова, працівник бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.7.

Навчитися цінувати свій час

29 березня Голопристанською районною бібліотекою започатковано роботу першої групи жіночого клубу «Жінка для жінки». Першу зустріч ми розпочали з «відпочинку», адже ця тема в наш час є дуже актуальною: «Перфекціонізм. Відпочинок і його роль у нашому житті». В ході рольових і тренінгових вправ були вивчені питання щодо видів відпочинку, проблеми трудоголізму, перфекціонізму, раціонального розподілу часу. Учасниці дійшли висновку, що найчастіше ми нехтуємо відпочинком. Намагаючись все встигнути, ми забуваємо про своїх найрідніших людей. Тому дуже важливо навчитися цінувати свій час, приділяти його близьким. Відео-притча "1000 кульок" розчулила усіх присутніх, адже в ній порушувалися питання швидкоплинності нашого життя, розподілу пріоритетів, та вміння приділяти увагу тому, що є дійсно цінним і важливим для кожного з нас. Наприкінці засідання всіх учасників було запрошено на «солодке чаювання», під час якого кожна жінка висловила побажання якомога частіше збиратися, адже серед сірих буднів - це є дійсно відпочинок й нагода знайти собі друзів. Ми запрошуємо всіх бажаючих приєднуватись до нашого клубу «Жінка для жінки».

Інна Жигалова, бібліограф ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.7.

День поезії відсвяткували у «Голопристанській Litteri»!

21 березня людство відзначало Міжнародний день поезії з поетичними турнірами, конкурсами, фестивалями, урочистими заходами, засіданнями літературних студій тощо. Літератори Голопристанщини зустріли цей день засіданням літературної кав'ярні «Голопристанська Littera». Наталя Снєгурова розповіла присутнім про історію виникнення зазначеного свята і світові традиції його вшанування. Місцева письменниця Людмила Завалко емоційно дала можливість присутнім почути бузкову симфонію душі відомої української поетеси Ліни Костенко, яку по праву називають совістю української нації. Своєрідний майстер-клас сценарної майстерності та драматургії для поетів провів гість з Херсона, дійсний член Євразійської академії телебачення і радіо, відомий телережисер, сценарист, автор циклу документальних фільмів Ігор Телегін.
Члени клубу кав'ярні «Голопристанська Littera» завжди раді новим знайомствам із талановитими людьми нашого краю. Тож і цього разу відбулося приємне знайомство із самодіяльним поетом із с. Долматівка Миколою Семенякою (літературний псевдонім - Катран). Людяні, задушевні вірші Миколи Семеняки сподобалися присутнім на заході.
Власними піснями та піснями з репертуару Олександра Розенбаума порадував талановитий автор-виконавець, художній керівник музичного гурту «Лабораторія» Олександр Стешенко.
По-сучасному, з використанням відеоматеріалу та комп'ютерних технологій Олена Поліщук презентувала для відвідувачів кав'ярні нові книги відомого українського письменника, нашого земляка Анатолія Грабка. Ознайомитися з творчістю Анатолія Грабка мали можливість усі присутні, а також мали радість почути про нові творчі плани письменника з перших вуст.
Відеоакцією «Поетичний розмай» та традиційним чаюванням закінчилося засідання літературної кав'ярні, яке дає наснагу працювати над словом, шанувати рідну мову, людей, що дарують нові твори світові!

Олег Олексюк, завідувач сектору культури РДА // Голопристанський вісник. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.5.

 Асканії-Новій - 130 років

Моя легендо степова, Омріяна земна перлино, Моя Асканіє-Нова, До тебе серце завжди лине... В. Кулик
Степова Херсонщина відома всім своїми природними багатствами. Туристів манить єдиний на всю Європу первозданний нерозораний степ, рибалок - мальовничі заплави Дніпра, мисливців -острови Бірючий і Джарилгач, археологів - скіфські кургани і городища. На безкраїх просторах степів Херсонщини, де здавна лише шумить ковилове море, в середині XIX століття виникло німецьке поселення Асканія-Нова. Тут один із його власників - Фрідріх Фальц-Фейн - створив «маленький рай», що згодом став відомим на весь світ заповідником «Асканія-Нова». Неповторні краєвиди степу, мальовничі куточки дендрологічного та зоологічного парків залишають незабутні враження, тому його щорічно відвідують десятки тисяч екскурсантів.
А починалася історія заповідника так: у 1828 році російський цар Микола І продав незаселену ділянку степу № 71 (якраз навколо Чапельського поду) Фердинандові, саксонському герцогу Ангальт-Кетену. Ділянка мала площу 47 тисяч десятин (близько 51 тисяч га), і за кожну десятину герцог сплатив усього по... 8 копійок. Такі велетенські наділи були потрібні амбітному герцогу для розведення овець-меринів, шерстю котрих він мріяв забезпечити всю Росію. На честь предків - дворянського роду Асканіїв, - він перейменував Чапельський під на Асканію-Нову.
Запрошені Фердинандом жителі Ангальт-Кетенського герцогства потяглися сюди через пів-Європи разом зі своїми отарами й пожитками: на нових місцях їм обіцяли звільнення від податків і військової служби. Та в 1856-му герцог визнав експеримент з підкорення степу економічно невдалим - і продав маєток німецькому підприємцю Ф. Фейну.
Невдовзі підприємець видав доньку за свого ділового партнера, дворянина И. Фальца. Так Асканія-Нова отримала нових власників: родину Фальц-Фейнів.
Один із них, Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн (1863-1920) з дитинства захоплювався тваринним світом. Саме він розбив серед степу ботанічний сад та влаштував тут зоопарк. Засушливий степ, де інколи дощу чекали роками, він підкорив, влаштувавши у 1887 році першу в Південній Україні артезіанську свердловину. Наступного року до мешканців баронського зоопарку (ведмідь, олень, косуля, заєць, 32 види птахів) приєдналися заморські сусіди: три антилопи, кілька кенгуру й пару нанду. Парк приваблював як відвідувачів, так і біологів та зоологів, котрі прибували сюди для досліджень.
Уже наприкінці XIX ст. Фальц-Фейн розумів унікальність останньої ділянки ковильного степу в Європі - й частину свого маєтку залишив недоторканою, забезпечивши охороною. Навіть в еміграції Фальц-Фейни слідкували за подіями в колишній вотчині, переживаючи за долю степу та його мешканців.
Зараз 11054 гектари заповідника відведено під ковил-степ, якого ніколи не торкався плуг. Особливо вражаюче степ виглядає влітку та на початку осені, коли вітер грається ковилою, збурює її сивими хвилями. Загалом в Асканійському степу проростають понад 400 видів трав і квітів, 85 з яких - ендеміки. Навесні територія заповідника перетворюється на живий килим з тюльпанів, ірисів та гіацинтів.
У 1919 році Асканію-Нову було проголошено національним парком. Пізніше на його основі почав діяти Інститут акліматизації і гібридизації тварин ім. М. Іванова. Тут і досі виводять більш витривалих і пристосованих до спекотного клімату овець, корів та свиней.
Біологічна різноманітність степових екосистем налічує більше 500 видів вищих рослин і більше 3000 видів тварин. Багато видів, зниклих за останні два сторіччя на величезних просторах минулих степів Євразії, тут продовжують існувати як звичайні: ковила - українська, Лессинга, волосиста, тюльпани скіфський і Шренка, белльовалія сармат, лук Регеля, волошка Талієва, зіркоплідник частуховидний та інші.
Через нинішню територію заповідника споконвіку проходить Азово-Чорноморський міграційний коридор, яким щорічно переміщається більше 250 видів птахів поодинці, десятками або величезними скупченнями в 40, 150 і навіть до 500 тисяч особин.
Наявність постійного водоймища в центрі заповідної ділянки - Великого Чапельського поду, що привертає величезні скупчення мігруючих водоплавних птахів, стало підставою для включення цієї території в список водно-болотних угідь міжнародного значення. Асканія-Нова - один з основних в Північному Причорномор'ї пунктів весняно-осінніх скупчень сірого журавля - до 44 тисяч особин, зимівель дрохви - до 2500 особин, білолобого гусака, крижня і багатьох інших видів.
Тваринний світ заповідної території налічує 69 видів, занесених в Червону книгу України, 295 що охороняються Бернською конвенцією, 104 Боннською конвенцією, 12 занесених в Європейський Червоний список.
У переліку найдивовижніших див України заповідник «Асканія Нова» займає почесне місце, і це визнають у світовому масштабі: у 1984 році рішенням Бюро міжнародної організації ЮНЕСКО його внесено до списку еталонних територій світу. Тож, пишаймося, своїм степом, своєю Асканіє-Новою!

Підготувала Інна Жигалова, бібліограф ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.6.

Повний вперед, або Літературний круїз читай-компанії

Ні для кого не є таємницею, що читаюча людина розширює свій світогляд і це лише маленька частина впливу, яке на неї може справити художня література. Дитина, яка свого часу не зустрілася з гарною книгою, не стане в майбутньому яскравою особистістю. Люди, які мають солідний інтелектуальний багаж, значно краще пристосовані до життя і маніпулювати ними значно важче.
А ще читання захоплює як ніщо інше. В роман, повість занурюєшся з головою, проводиш з його героями набагато більше часу ніж з героями фільмів, з ними живеш, їм співчуваєш. І потім книжка тебе ще довго не відпускає...
А чи здатні отримувати таке задоволення сучасні діти? «Так!» - відповімо вам, бо саме такі діти з усього Голопристанського району зібралися 12 березня у читальній залі Голопристанської ЦРБ на конкурс «Найкращий читач України - 2013», який вже вкотре кожної весни проводить центральна районна дитяча книгозбірня.
У конкурсі взяли участь 32 учасника з 27 бібліотек Голопристанщини, у тому числі читачі з 15 шкільних книгозбірень, 11 сільських та центральної дитячої. Варто зазначити, що особливу активність виявили бібліотекарі шкільних бібліотек, а в організації конкурсу суттєву допомогу надав відділ освіти, молоді та спорту Голопристанської РДА.
Ведучі конкурсної програми (бібліотекар - С.А. Ярова, волонтери - Марина Кубатко і Сергій Токаюк, учні Голопристанської ЗОШ №3) на очах гостей і учасників конкурсу перетворилися на команду бригантини «Книгодар» і запросили у «літературний круїз читай-компанії». Під час «круїзу» учасників конкурсу привітав завідуючий сектором культури Голопристанської РДА, голова журі конкурсу О.В. Олексюк та побажав їм упевненості і перемоги. Кожен з учасників конкурсу «Найкращий читач України» мав можливість поділитися своєю улюбленою книжкою, довести, що вона найкраща, показати свої знання художньої літератури у тестуванні та літературному морському бою. Згодом, підрахувавши бали, журі визначило кращих: Стрельченко Лілію (Пам'ятненська ЗОШ), Медвєдєву Наталію (Чорноморська ЗОНІ), Вишняк Ольгу (Голопристанська ЗОШ№1), Басович Діану (Голопристанська ЗОШ№3), Захаріну Софію (Голопристанська гімназія), Бутенко Юлію (Олексіївська ЗОШ), Івершенко Ганну та Маслакай Андрія (Новозбурчеська ЗОШ№1), Годину Артема (Новозбур'ївська 30Ш№3), Омелянчук Тетяну (Садівська ЗОШ), Дуку Євгена (Гладківська ЗОШ).
А переможцями районного конкурсу стали Кабала Ольга (7 клас, Голопристанська ЗОШ№3)  та  Сухопарова   Владислава (6 клас, Великокардашинська ЗОШ), які вразили членів журі своїм вмінням розповідати, артистичністю, начитаністю, ерудицією. Тепер саме вони представлятимуть Голопристанський район на обласному етапі конкурсу «Найкращий читач України-2013».
Побажаємо конкурсанткам підтримати традицію, яка склалася протягом останніх трьох років, коли саме читачі з Голопристанщини ставали переможцями і мали можливість відвідати місто Львів - столицю книгоманів, де щорічно відбувається книжковий фестиваль, ярмарок та збираються письменники і любителі книги з усієї України.

Галина Шмагель, директор Голопристанської ЦБС // Голопристанський вісник. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.5.

Емоційні змагання восьмикласників

Конкурсну програму «Хоробре серце», проведену в читальній  залі Голопристанської ЦРБ, було присвячено захисникам Вітчизни. За звання переможців змагалися дві команди учнів 8-А класу ЗОШ №3.
Спочатку учасники заходу перевірили свої знання з історії та сьогодення військової справи в «Інтелектуальній вікторині». Потім за портретами відгадували імена видатних людей, які зробили багато для того, щоб ми пишалися своєю країною, її людьми,  армією.
Особливо емоційно пройшов конкурс «Військова підготовка», де хлопці під схвальні вигуки вболівальників продемонстрували| фізичну витримку та міць під час віджимання та армреслінгу.
Гідно відстоювали честь своєї команди і капітани. Адже вони називали існуючі в Збройних Силах України військові звання, а  також визначали, якому з них відповідають ті чи інші погони. Відгадуючи лікарські рослини, капітани команд довели, що можуть бути ще й хорошими медбратами.
Також школярі розв'язували «Військовий кросворд» та пригадали імена Героїв Радянського Союзу - наших земляків.
Переможців конкурсної програми було нагороджено заохочувальними призами. А хлопці, як майбутні захисники Вітчизни, отримали привітання від Голопристанської книгозбірні.

Альона Туркот, завідувач відділу обслуговування Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.5.

"Зустріч щасливих сердець"

14 лютого у читальній залі Голопристанської центральної районної   бібліотеки   відбулася   конкурсно-розважальна   програма «Зустріч щасливих сердець»,  присвячена святкуванню Дня всіх закоханих. В ході заходу учні восьмих класів Голопристанської ЗОШ №3 дізналися історію виникнення свята, його традиції. Дружня розмова та невимушена атмосфера свята спонукали школярів відверто висловити свої судження щодо цінності справжньої та вічної «любові».
Оригінальні та незвичні конкурси допомогли багатогранно висвітлити тему світлого почуття.
Низку позитивних емоцій у молоді викликало завдання висловити свою сердечну прихильність до предметів: чобітків, роялю, стола. Після такого незвичного «освідчення» учні дійшли висновку, що дуже важливо говорити своїм близьким добрі та приємні слова, не боятися відкриватися у своїх почуттях рідним нам людям не тільки один раз на рік, але й упродовж усього життя.
Учні із запалом малювали власний «лицарський щит» та в ході його презентації дійшли висновку що «кохання» буває різним: «щасливим»; «невзаємним», але любити - необхідно.
Наприкінці заходу учасникам було запропоновано переглянути відеокліп «Любов - це....», який розповів про те, що любов - це не шалені пристрасті, а взаєморозуміння, повага та готовність віддавати своє серце близькій людині.
Всі учасники отримали інформаційно-просвітницькі буклети від Голопристанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Інна Жигалова, бібліограф ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.5.

Він не повернувся з бою...

Володимир Висоцький увірвався у наше життя на початку 60-х. Це був час нової поезії, і нової літератури. На його пісні не було дозволу «згори», не було його збірок і платівок у крамницях. Тому розмістилися ці пісні не тільки на мільйонах магнітофонних стрічок, але і в самому надійному сховищі - в серцях та пам'яті людей.
Дитинство В.С. Висоцького співпало з Великою Вітчизняною війною. Його матуся Ніна Максимівна з дитинства прищепила Володимиру любов до поезії. Після закінчення театрального вишу до 1964 року Висоцький був нікому не відомим проблемним актором. Чому проблемним? Він сам відповів на це запитання такими рядками:
И нас хотя расстрелы не косили, Но жили мы, поднять не смея глаз, Мы гоже дети страшных лет России, Безвременье вливало водку в нас.
Рання творчість поета та виконавця - це вуличні пісні. Пізніше про цей період свого життя Володимир Семенович говоритиме: «Я был душой дурного общества...». Ці пісні він писав для себе та вузького кола своїх друзів, але саме вони принесли йому першу популярність. Головним інструментом Висоцького був його голос: «Мой хрип похожим был на вой...». Цей голос можна було почути всюди: на будь-якій вулиці міста чи села, на будівництві, в потягах, на пляжах, навіть у в'язницях.
Володимир Висоцький - людина багатогранна, неординарна і в житті, і в творчості. Тому і ставилися до нього по-різному - хтось був у захваті від його пісень, хтось заздрив його величезній популярності, яка прийшла з часом. Були ще інші, яких він шокував і формою, і змістом своїх пісень. Але найбільше вони не терпіли його за те, що він говорив правду.
Все життя В. Висоцький боровся з чиновниками, які бачили в ньому все, що хотіли бачити - людину підворіття, п'яницю, кумира пивниць, тільки не творчу людину. Він був невільником поетичних запоїв, дуже поспішав, постійно писав і мабуть відчував, що життя його буде коротким...
Змінюються покоління - Висоцький їх поєднує. Для молоді сьогодні Володимир Семенович - легенда, до якої хочеться доторкнутися, дізнатись більше про життя і творчість поета та виконавця. Цю нагоду отримали учні старших класів ЗОШ №4 та читачі нашої бібліотеки, які були присутні на літературно-музичному вечері, присвяченому ювілею поета, виконавця, актора В.С. Висоцького. Перегляд літератури, розповідь бібліотекаря, відеокліпи з піснями Володимира Семеновича: все це було дуже цікавим для запрошених, але справжній фурор викликали гості заходу - учасники гурту «Лабораторія» Олександр Стешенко та Олексій Пашкевич. Відвертість виконання пісень В. Висоцького, неприхована повага до талановитої людини, поета - цей настрій передався усім присутнім. Велика подяка Олександрові та Олексію за співпрацю від бібліотекарів та запрошених на захід. Не залишив байдужими і виступ постійної читачки бібліотеки Клавдії Дмитрівни Колесник, яка захоплюється творчістю Володимира Семеновича. Вона продекламувала поезії «Последний приют» та «Корабли». Він все ж таки повернувся...

Наталія Ступак-Снєгурова, бібліотекар ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №6 (08 лют.). – С.5.

Свідчення незламності духу українського народу

29 січня - день, коли ми вшановуємо пам'ять молодих героїв, що в 1918 році полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічного прагнення до волі і справедливості.
Здійснити невеличку екскурсію в минуле, усвідомити суть трагедії, ім'я якої Крути, мали можливість учні 10-А класу міської ЗОШ №3 під час уроку-пізнання «Бій під Крутами - народна пам'ять», проведеного 28 січня в читальній залі ЦРБ. Учні уважно прослухали історичну довідку про хід подій в супроводі слайдів. Потім переглянули відеофільм «Лист без конверта» із серії «Невідома Україна», який доповнив розповідь ведучої. Події 29 січня 1918 року мали відтворення в творчості багатьох письменників та поетів. Тому узагальненню знань з даної теми сприяла дослідницька робота в групах «Літературознавці» та «Науковці-аналітики». Користуючись текстами поетичних творів, діти відтворювали морально-етичні принципи бійців, внутрішній стан героїв, ставлення поетів до них. За уривком поеми В.Письменного «Бій під Крутами» розробляли сюжетну
послідовність кінокадрів фільму «Вони загинули за Україну».
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Альона Туркот, завідуюча відділом обслуговування Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2013. – №6 (08 лют.). – С.5.

Росте гідна зміна

Вже п'ятий рік поспіль Голопристанська центральна районна бібліотека є базою виробничої практики для Херсонського училища культури та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. У цьому році під керівництвом досвідчених працівників книгозбірні ази бібліотечної справи вивчала студентка III курсу Херсонського училища культури Анастасія Іванишак.
Комунікабельність, уміння контактувати з людьми - саме ці якості майбутнього бібліотечного фахівця були продемонстровані Анастасією 22 січня під час проведення інформаційної гри-вікторини «Крокуючи історією», приуроченої до Дня Соборності України. Провести захід Анастасії допомагала досвідчений фахівець, завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Альона Туркот.
Продовжуючи плідну співпрацю з Голопристанською гімназією, випускницею якої є Анастасія, бібліотекарі завітали до учнів дев'ятих класів. В рідній школі і стіни допомагають, тож і захід пройшов напрочуд легко і невимушено.
Розпочавшись з інформаційної частини про проголошення Акта Злуки, який став реальним втіленням одвічної мрії українців про суверенність своєї держави, свято набирало обертів. Ведуча запропонувала дітям згадати те, що вони знають з історії своєї держави в грі-вікторині. Учні з задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах: за допомогою тверджень доводили, що вони - українці. За портретами визначали імена відомих народних діячів, змагалися на швидкість у переліку кількості українських страв, «наздоганяли» лідера за допомогою правильних відповідей на запропоновані запитання.
Книжкова виставка «Україна крізь віки» познайомила присутніх з літературою про нашу Батьківщину, наявну в фонді центральної районної бібліотеки. Захід відбувся в доброзичливій, дружній та веселій атмосфері. Велику допомогу в його організації і проведенні надала бібліотекар гімназії Поліна Василівна Сирота.
І незалежно від того, хто одержав перше місце, в цей день перемогли всі, бо дізналися багато нового, цікавого і потрібного про нашу надзвичайну державу - Україну. А Анастасія Іванишак своєю діяльністю довела, що працівникам бібліотечної ниви росте гідна зміна.

Галина Шмагель, директор центральної районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.5.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031