за 2013 рік

"Мистецтво рідного села"

Свято   «Мистецтво  рідного села» для жителів сільської ради очікуване, адже це звіт аматорів художньої самодіяльності  Будинку  культури  за рік. На заході завжди були присутні представники з районного   Будинку культури. Цього року це  Смішко Т.М.,Щасливий І.В.,Карагін Л.А.
Усі учасники заходу готувались старанно та натхненно, щоб від побаченого і почутого глядачі отримали насолоду та відпочили.
У цьому році захід було присвячено 70-річчю утворення Херсонської області.
Програма складалась з трьох етапів. Перший - презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Ваші руки творять красу». На огляд була представлена українська світлиця, у якій розміщено 87 експонатів: вишиванки та вишиті вироби, в'язаний одяг, поробки з соломи, бісеру, паперу, дерева сімей Городчикових, Алексєєвих, Юрбашів, Бабенко Л.Л., Кузнєцової С.Л., Гончаренко Г.І., Качкарової Н.,Чернишової Н., Москаленко А., Кіріченко Г.С.
Другий етап - літературно-музична композиція «Мій рідний край».
Ведучі концертної програми учителі Бела О. та Москаленко О. розпочали виступ словами: Серед степів село моє чудове Там на світанні запахи чудові Теплом вітрів овіяні степи, А в цьому краї народились Ви.
Кожен виступ учасників художньої самодіяльності супроводжувався презентацією на великому екрані. Це і карта Херсонщини, і унікальна природа рідного краю, і   досягнення  в розвитку економіки, освіти, культури, охорони здоров'я. Піснею «Мій рідний край» першою привітала глядачів Юрбаш Юлія. Танцювальний колектив учнів школи «Зорепад» виконав композицію з рушниками «Як у нас на Україні», після чого Горелова Ганна вручила членам журі хліб та сіль.
Для найдорожчих  людей - матерів - Баришева Олена виконала пісню «Наші матері». А Бела Юлія прочитала вірш «Молитва за Україну».
Гучними оплесками супроводжувались виступи активних учасників концерту: Пруц Анатолія, Грушко Валентини, Рогожнікової Маринки, Івонуц Діани, Коноваленко Олени, Грушко Миколи.
Частиною концертної програми було вшанування генія українського народу Т.Г.Щевченка. Деякі номери концертної програми присвячувались звільненню нашої області від німецько-фашистських загарбників, звучали слова подяки ветеранам, вдовам, дітям війни. Хвилиною мовчання глядачі вшанували жертв Голодомору на Україні.
Гумор - невід'ємна частина життя села. Веселі пісні, гуморески, танці зал зустрічав оплесками та усмішками.
Закінчилось дійство запальним танцем колективу «Зорепад» і піснею про Україну.
Слова подяки хочеться висловити учасникам концерту, ведучим, учителю-організатору Дичко В.О. та всім небайдужим, хто допомагав у підготовці цього заходу.

Г. Горелова, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №50 (13 груд.). – С.3.

Інтернет на службі у сільської громади

Закінчився перший навчально-трудовий рік Пункту вільного доступу до мережі Інтернет в районній бібліотеці. Аби нагадати про свої, розширені відтепер можливості в наданні послуг населенню, та розповісти про напрацювання і події, що відбувалися у нас протягом року, ми запросили до себе односельчан.
День подяки, побажань та пропозицій розпочався в гамірній, доброзичливій атмосфері, а привітання гостей у віршованій формі дало з самого початку зрозуміти, що захід не стане просто «сухим» звітом.
Гості   мали   змогу   почути   не   тільки статистичні підсумки, коротко ознайомитися з різноманітною тематикою проведених масових заходів, а й побачити як просто, використовуючи можливості Інтернету, можна здійснити віртуальну подорож в будь-яку країну світу, зайти на сайти державних установ, знайти будь-яку потрібну інформацію. Родзинкою заходу стала можливість почути та побачити успіхи учасників групи тренінгу з отримання первинних навиків у користуванні комп'ютером №1 та групи №2 «Університету третього віку».
Даніленко Л.В. представила свій фільм-презентацію сімейного альбому, Соклінська І.В розказала, як можна зробити красиву музичну листівку і поздоровити своїх дітей з річницею шлюбу через e-mail, а Путіленко О.А. продемонструвала свої навики в користуванні Skype.
Аудиторія тепло приймала виступ кожного учасника заходу, підбадьорювала оплесками. Щедрий потік слів подяки, добрі побажання, радість успіху - це чи не найкраща винагорода за докладені зусилля.
В свою чергу, ми також вдячні працівникам територіального центру соціального обслуговування населення, бібліотекарю Іванівського професійного аграрного ліцею за плідну співпрацю.
Починаючи реалізовувати плани на 2014 рік оголошуємо про набір нової групи тренінгу. Бажаючі отримати БЕЗКОШТОВНО первинні навики роботи на комп'ютері будь якого віку, будь ласка, звертайтеся до районної центральної бібліотеки за адресою: смт Іванівка, вул. ім.Крупської, №2. Тел.: (05531)3-12-56, або (099) 4619796; (096) 3689270. Можна з впевненістю сказати, що сьогодні бібліотека успішно реалізовує проект "Бібліоміст" та дає можливість кожному реалізуватися, як активному громадянину суспільству.

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2013. – №49 (06 груд.). – С.1.

Як живеш, Першотравневе?

В селі працює бібліотека, яку очолює завідуюча Наталя Олексіївна Жолніна. За програмою «Бібліоміст» першотравнева бібліотека отримала 3 сучасних комп'ютери, оснащені веб-камерами, сканер, принтер, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт, пристрій Wi-Fi, комплекти обладнання для  створення мережі і тепер забезпечена вільним доступом до Інтернету. За кошти сільського бюджету придбано роутер для підключення мережі Інтернет та спліт-систему (кондиціонер). Відтепер в сільській бібліотеці, як кажуть, «немає де яблуку впасти». Там також працює кружок «Умілі руки», під час занять якого діти з великим задоволенням займаються бісероплетінням.

Першотравнева сільська рада // Нове життя. – 2013. – №49 (06 груд.). – С.3.

Шотівці "За!" інтернет у бібліотеці

Непомітно проминув рік з того часу, як за перемогу у конкурсі від програми «Бібліоміст» Шотівська сільська бібліотека, отримала комп'ютерне оснащення, а саме: 3 комп'ютери з веб-камерами, навушниками та мікрофонами, принтер, сканер, і це стало початком перетворення сільської бібліотеки в сучасний громадський центр та відчинило перед користувачами двері в безмежний всесвіт інформації.
Наші користувачі відразу відчули перевагу нової послуги, про що свідчать показники відвідування бібліотеки.
Постійними користувачами стали представники органів влади, вчителі, вихователі дитячого садка, медичні працівники, працівники культури, учні школи та жителі села.
Інтернет допомає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в біблїотеці. А питання, з якими звертаються користувачі різноманітні: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук різноманітної інформації за вподобанням, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у різних сферах життєдіяльності, в тому числі медицини та аграрних технологій, пошук текстів улюблених пісень. Студенти та школярі використовують Інтернет для пошуку інформації для виконання домашніх завдань, рефератів, виконання контрольних робіт.
Багато з них вперше сіли за комп'ютер у нашому Інтернет-центрі. Для таких .користувачів обов'язково надаються консультації та проводяться тренінги по роботі за персональним комп'ютером. І вони приходять до нас ще і ще.
Також відвідувачі мають можливість скористатися Skype для того, щоб віртуально зустрітись та поспілкуватись з ріднею та близькими.
Користувачам Інтернет-центру надаються послуги із запису інформації на флеш накопичувач, роздруковування матеріалів, набір тексту. Кожен користувач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж 1 години мандрувати сторінками Інтернету.
Можна сміливо сказати, що сьогодні користувачі приходять до бібліотеки не тільки за книгами, а й замовити проїздні квитки на потяг, зареєструватися на проходження ЗНО, скористатися послугами інтернет-банкінгу.
Працівники сільської ради отримали змогу відправляти та отримувати різні інформації та документи з різних джерел за допомогою електронної пошти, яку сільська рада створила в бібліотеці. Враження від Інтернет - центру залишаються дуже позитивними. Користувачі, в першу чергу, задоволені якістю технічного оснащення, а також безкоштовним доступом до світових інформаційних ресурсів. Особливо вдячні за доступ до Інтернету учні школи.
Жителі нашого села мають змогу прийти до бібліотеки та зробити сканування та ксерокопіювання документів. Люди завжди вдячні за надання цих послуг, тому що тепер для цього  не потрібно їхати до районного центру.
Я щиро вдячна людям, які посприяли комп'ютеризації бібліотеки. Особисто мені дуже зручно шукати потрібну інформацію в Інтернеті, при підготовці того чи іншого заходу.
Велику підтримку по впровадженні програми «Бібліоміст» наша бібліотека отримує від сільської ради. Ще до отримання комп'ютерів в бібліотеці було зроблено капітальний ремонт, завезено нові комп'ютерні столи та проведено підключення до мережі Інтернет. Щомісячно проводиться оплата за користування Інтернетом. Сільський голова постійно переймається всіма проблемами нашого повсякденного життя в бібліотеці.
Створення Інтернет-центру в бібліотеці підняло на якісно-новий рівень інформаційне обслуговування користувачів, що сприяє утвердженню позитивного іміджу бібліотеки.

О.Тищенко // Нове життя. – 2013. – №49 (06 груд.). – С.5.

Пам'ять тернову стежину веде у 30-ті роки

23 листопада у селі Новоссменівка о 9:30 біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору директором будинку культури Манолі У.А. проведено мітинг-реквієм «Сумує вітер реквієм в полях».
Увазі присутнім була представлена книжкова виставка «Ти кажеш, не було голодомору?» та фотовиставка «Спогади людей, що пережили голод 32-33 рр.»
На мітингу були присутні жителі села та учні школи.
Ведучі Шикуленко Юлія та Івашкіна Лариса розпочали розповідь про голод 1933 р. в супроводі такої вражаючої мелодії, що стискалось серце, сльози текли мимоволі.
Мітинг відкрив сільський голова Поліщук І.М.   Він надав слово вчителю-пенсіонеру Прядченко О.М. 1926 р.н., яка дійсно пережила цей страшний, лютий голод. Діти-пошуківці в гарних білих костюмах зачитали спогади людей, які пережили голод.
До слова була запрошена вчитель історії Чигрин В.В., яка безпосередньо приймала участь у зборі матеріалу по голодомору 1932-33 рр.
Староста   церкви   Успенія   святої Богородиці Біцька Р.І. провела панахиду. По закінченні були роздані всім присутнім поминальні цукерки та печиво.
Память загиблих вшанували хвилиною мовчання та запаленням поминальних свічок.
Мітинг закрив І.М. Поліщук такими словами: «Світла пам'ять вирвала сльозу гіркої печалі про тих, кого забрав голод. А нам треба жити, працювати, щоб такого більше ніколи не повторилося»...

О.Матюшина, бібліотекар Новосемепівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №48 (29 листоп.). – С.3.

Біль мого серця

21 листопада в приміщенні Нововасилівської сільської бібліотеки відбулася зустріч - спогад «Біль мого серця» з учнями б-7 класів та вчителями (Сінько В.Г., Трохименко Н.М.) Нововасилівського НВК. Мова йшла про страшні події, жорстокіше яких не знав світ, події, які забрали життя мільйонів людей. Присутні були ознайомлені зі спогадами своїх земляків - свідків голодомору. Із записаних свідчень діти дізналися про нелюдські умови життя, голодне божевілля, смерть, безпідставні арешти і висилки. Перегортаючи сторінки історії всі проникнулись далеким трагічним минулим, у якому наш народ - хлібороб помирав від голоду, який був створений навмисно.
...Цілі родини, цілі села відходили за вічну межу, відбувалося знищення свідомої української людини, української нації. Потім відбулася презентація тематичної полиці «І свічка плакала в скорботі...», на якій було представлено цикл літератури, присвяченої голодному лихоліттю минулого століття. З давних - давен люди очищувалися вогнем, запалювали свічку і мовчки дивилися, клялися, що пам'ятають, що не забудуть... По закінченню заходу всі присутні в сільській капличці запалили свічки Пам'яті і вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх померлих від голоду. І ми впевнені, що ця пам'ять згуртовує і дає силу, наснагу для зміцнення нашої держави.

Я. Марусяк, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №48 (29 листоп.). – С.4.

Калейдоскоп свят у селі Балашово

"Рідна мова! Всім світом ти визнана за одну з найзручніших мов. Ти тому така мелодійна і неповторна, бо увібрала в себе гомін полів і лісів і морів нашої України. Ти переткана й вишита калиною, барвінком і вишневим цвітом. Ти живеш у прекрасних піснях свого народу. Ти житимеш вічно!" Такими словами розпочався урок в Балашовській школі, приурочений Дню української писемності та рідної мови, який пройшов під гаслом «О мово моя! О місячне сяйво і спів солов'я!». Проведення сільською бібліотекою таких дат стали для нас традицією. Урок рідної мови пройшов в нетрадиційній формі гри. Учні активно брали участь у мовних іграх, відгадували ребуси та загадки, продовжували народні прислів'я про слово і мову.
Щоб переконатися, що наша мова багата, мелодійна, співуча та гарна, бібліотекар запропонувала всім послухати оповідання, яке починається на одну літеру. А ще учням дуже сподобалося завдання, в якому треба було знайти відповідь на запитання, які знаходилися у виділених словах. В кінці уроку всім присутнім побажала любити і шанувати українську мову. Берегти, як дорогоцінний скарб, який людство віками збагачувало...
Кажуть, що осінь на рябому коні їздить, бо вся вона така барвиста! А ще вона багата врожаями і чарівниця-художниця. Щоб переконатися в цьому 16 листопада у приміщенні Балашовської школи для мешканців нашого села відбулося родинне свято «Осінній урожай Херсонщини» приурочене 70-ти річчю утворення Херсонської області. У святково прибраному залі зусиллями педагогічного та учнівського колективу було оформлено виставку-композицію «Осінні дари».
Учасники дійства учні 2 та 4 класу порадували односельців музикальною композицію. Школярі прочинили двері у справжню казку, у яку запросили всіх присутніх. По Золотому листі ходила тихо чарівниця-Осінь (в ролі якої виступила Іваннікова Аліна). Вона як справжня господиня поралася у казковому лісі, в саду і на городі, де зустрілася з дітьми, які збирали осінній урожай. Чарівні чудеса розпочалися, коли Осінь запросила дітей в «Театр Осені». Чудову композицію з квітів створили Садівник і Квітникар (Мовчан Кіріл та Стукальський Олександр) та подарували нашій гості Осені. А потім діти подякували їй за те, що завітала на свято. Щоб розважити трудівницю-Осінь учні попросили її зробити перерву між справами і погратися з ними в ігри, взяти участь у вікторині. На згадку про цю зустріч Осінь пригостила всіх присутніх смачним короваєм, спеченим із борошна нового врожаю та подарувала дітям солодкі яблука та груші.
P.S.Всі свята, які проходять на території сільської ради не обходяться без участі учнів нашої школи. Від жителів села хочемо подякувати вчителям Глуховій Н.В. та Істоміній О.В за гарну підготовку до свят, які проходять на території сільської ради, активну життєву позицію. Бажаємо їм міцного здоров'я, сімейного благополуччя та творчих успіхів.

Н.Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №47 (22 листоп.). – С.2.

"Нова книга від щирого серця"

"Книжка - найбільш складне і велике чудо з усіх чудес, створене людством на шляху до щастя», - писав Максим Рильський. Книга допомагає пізнати себе і світ, що нас оточує. Вона відкриває нам небачені обрії. Книга - не тільки навчає, а й виховує.
В Іванівці працюють бібліотеки для дорослих та дитяча, які налічують понад 30000 примірників книг. А ще майже в кожного читача є і домашні бібліотеки. Тому, коли в бібліотеці було оголошено акцію «Нова книга від щирого серця» читачі з радістю поділилися своїми кгинами.
Так, останнім часом бібліотеці було подаровано майже 200 примірників книг та журналів.
Наші щедрі дарувальники: Нільга Лариса Іванівна, яка поділилася бібліотечкою детективного жанру, Банашевська Ольга Іванівна подарувала сучасні романи та дитячу літературу, Толокольнікова Марина Дмитрівна зі своєю донькою Анастасією подарували добірку літератури у жанрі роману, а колектив комунального закладу «Іванівський районний методичний кабінет» - журнали.
Ми, бібліотекарі, висловлюємо щиру подяку усім тим, хто залишився небайдужим до цієї акції і зичимо їм усього найкращого.
Акція триває. Запрошуємо підключитися усіх бажаючих.

Колектив районної бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №42 (18 жовт.). – С.3.

"Зупинимо туберкульоз в Україні"

10 жовтня на території Шотівської сільської ради фахівцем соціальної роботи від РЦСССДМ Терещенко Т.А. спільно  з бібліотекарем Тищенко О.С. була проведена акція "Мікроскопічний  вбивця - туберкульоз" по реалізації  проекту «Територія здоров'я» в контексті виконання завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення. Акція пройшла в два етапи. До реалізації заходів були залучені найбільш соціально-активні учні школи - волонтери: Гайко Вікторія,  Шевчук Діана, Стукало Владислав та Декрет Сергій.
Першим етапом була презентація старшокласникам  Шотівської ЗОШ I-III ступенів у вигляді інформаційно-агітаційного виступу волонтерів "Зупинимо туберкульоз в Україні". Увага учнів головним чином акцентувалась на проблемі туберкульозу в Україні, детально розглянуті фактори його розвитку та засоби застереженняю З учнями була проведена тематичнна вікторинаю В кінці заходу кожен отримав цікаві памятки "Зупинимо туберкульоз в Україні" та буклети «Туберкульоз: причини та наслідки».
В другій половині дня фахівець соціальної роботи, бібліотекар та волонтери з метою інформування населення по даній проблематиці обійшли територію села та відвідали категорію людей, які в минулому році не проходили флюорографічне обстеження. Волонтерами була проведена роз'яснювальна робота серед населення, вони роздавали акцидентну продукцію та запрошували на обстеження пересувного  флюорографа, який буде на території сільської ради 24 жовтня 2013 року.
Залучення  волонтерів та  виристання різних методів та  форм подачі інформації дало можливість всебічно сприяти інформування населення по даній проблематиці та попередженню розповсюдження туберкульозу, виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я.

О. Тищенко // Нове життя. – 2013. – №42 (18 жовт.). – С.3.

Конкурс "Супербібліотекар"

4 жовтня в Іванівській центральній районній бібліотеці відбулося свято - конкурс бібліотечних талантів «Супербібліотекар». Учасницями конкурсу стали: Щип Тетяна Олексіївна, Козарчук Лідія Леонідівна, Крижановська Ніна Іванівна. Всі вони талановиті, уперті, невгамовні.
Оцінювали і вибирали кращу глядачі.
Учасниці презентували роботу бібліотекаря у першому конкурсі «Візитна картка».
Кажуть, що у бібліотеках працюють або фанати книги, або ті, кому не потрібні гроші, або божевільні. Є й такі, які просто люблять свою професію, і їх більшість. "Чому люблять свою професію" доводили конкурсантки у наступному конкурсі.
Сучасна бібліотека надає багато нових бібліотечних послуг.  Які  саме,  було  представлено  учасницями  у третьому конкурсі - Реклама бібліотечних послуг «10 причин, щоб стати нашим читачем» Реклама - найбільше мистецтво 20 століття», - як сказав великий рекламіст Маршалл МакЛухан. А бібліотека і реклама книги не роздільні.
Учасниці на розсуд глядачам рекламували свою улюблену книгу у наступному конкурсі - «Реклама книги».
Свої професійні навички бібліотекарі показували у конкурсі «Бібліотекар - професіонал» (Бліц-турнір). Цей конкурс пройшов на «ура».Всі учасниці із зав'язаними очима впізнавали: які книги перед ними, скільки сторінок у книзі, на якій сторінці лежить закладка.
Поки лічільна комісія підраховувала результати і визначала переможця, глядачів чекала конкурсно-розважальна програма: «Відгадай загадку», літературний конкурс, мистецький конкурс, конкурс «Вірно - не вірно».
За результатами п'яти конкурсів перше місце виборола Козарчук Лідія Леонідівна - бібліотекар дитячої бібліотеки, друге - Шип Тетяна Олексіївна, завідуюча дитячою бібліотекою, третє - Крижановська Ніна Іванівна, бібліотекар читальної зали районної бібліотеки.
Ну, а яке ж свято без гостей? ними були: голова районної ради Корнієнко Віктор Анатолійович, бібліотекарі сільських бібліотек, Хотієнко Тетяна Іванівна, наш активний читач, - не залишилися осторонь від привітань та щиро поздоровили учасниць конкурсу.
Всі присутні у черговий раз перскопалися, що у нас працюють справжні професіонали, талановиті бібліотекарі та яскраві особистості.

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.1.

"Відверта розмова про інтимне"

1 жовтня и Шотівській сільській бібліотеці фахівцем соціальної роботи від районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Терещенко Т.Л. спільно з бібліотекарем Тищенко О.С. був проведений захід «Відперта розмова про інтимне» для підлітків віком від 15 до 17 років. Для плідної співпраці були залучені спеціалісти з Іванівської центральної районної лікарні: лікар дерматовенеролог Крилов Віталій Ігоревим та акушер -гінеколог Литішнов Павло Миколайович.
Лікарі окремо для хлопчиків та дівчаток розповіли про фізіологічні особливості молодих організмів, акцентуючи увагу на їх закономірностях розвитку, детально поінформували про потребу особистої гігієни, надали інформацію про необхідність дотримуватися здорового способу життя. Діти були ознайомлені з симптоматикою та наслідками різних захворювань, які передаються статевим шляхом. Лікарі розповіли про контрацептиви та міри профілактики захворювань.
Кожен мав змогу задати питання спеціалістам та отримати кваліфікаційну відповідь. Жоден з присутніх не залишився байдужим до обговорюваної теми.

О. Тищенко, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.3.

"У казки на гостинах"

«У казки на гостинах» побували учні першого класу Дружбівської загальноосвітньої школи 19 вересня. Таку назву мала вікторина, яку провела бібліотекар Н.Є. Кролевецька. Вона розпочала захід словами: «Добра, мудра, чарівна казка завжди була у пошані, її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки буцають різні: довгі і короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казок є одна спільна риса мудрість... Казка запросила нас на гостини, щоб дізнатися, чи добре ми пам'ятаємо її». А далі малеча з радістю брала участь у конкурсах на краще знання казок та їх героїв.

Н.Є Кролевецька, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.4.

"Нова книга від щирого серця"

В Іванівській районній бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек було оголошено акцію «Нова книга від щирого серця». Колектив бібліотеки виловлює щиру подяку читачам за подаровані книги.
Толокольнікова М.Д., бухгалтер фермерського господарства «Успіх», подарувала 13 книг; Толокольнікова Анастасія, учениця б класу Іванівської гімназії, - 2 книги; Пільга Лариса Іванівна, пенсіонерка, - 69 книг, Карайда Михайло, учень 9 класу, 1 книгу.

// Нове життя. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.4.

Дитячі історії про найголовніше

З метою розвитку фантазії та творчих здібностей у дітей та підлітків у районній бібліотеці для дітей та бібліотеках району під час літніх канікул проходив Всеукраїнський конкурс дитячої творчості "Дитячі історії про найголовніше". Взяти у ньому участь могли учні з 1 по 11 клас. Основним їх завданням було створити яскраву,  гарно оформлену книжку-саморобку, у якій вони могли написати про шкільні,   особисті,   родинні   історії, описати звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край, культурні скарби рідного народу.
За результатами першого етапу в конкурсі взяли участь п'ятеро читачів районної бібліотеки для дітей та двоє з сільських бібліотек-філій.
Учениця 5 класу Іванівської гімназії Баласва Ольга створила свою першу книжечку "Мої перші вірші".
Книжечка    учениці  6-Б класу Іванівської  гімназії Толокольнікової Анастасії містить особисті та родинні історії.
Васильєва Юлія, учениця 7 класу Шотівської ЗОШ I-III ст. зробила саморобку в номінації "Історичні нариси про свій край". Називається вона "Мій рідний край - моє село". Учениця 8-Б класу іванівської гімназії Гетало Катерина створила три книжечки: "Місце зустрічі - кінотеатр", "Щоденник" та "Зачакловане місто". Свою книжечку "Рідне зоряне небо" ' учениця 9-А класу Іванівської гімназії Козарчук Лілія представила в номінації "Особисті історії". Горелова Лідія учениця 9 класу Новомиколаївської ЗОШ I-III ст., створила саморобку "Три великих люблячих   серця" в номінації "Родинні історії".
Учениця 10 класу Іванівської гімназії Лохматова Світлана підготувала книжку-саморобку "Вулиця мого дитинства" в номінації "Історичні нариси про край". Всі книжки-саморобки підготовлені
дітьми власноручно, написані на різну тематику, гарно та яскраво оформлені.
Конкурс  проводиться у два тури. Перший - на обласному рівні, нам дуже приємно, що перше місце в області у віковій категорії «Учні 9-х класів» зайняла Горелова Лідія за книжку родинних історій «Три великих люблячих серця».

Іванівська центральна районна бібліотека для дітей // Нове життя. – 2013. – №37 (13 верес.). – С.4.

Кожен вірш - частинка її самої

Влітку ніби оживас, омолоджується наше село. Звідусіль чути дитячий гомін І сміх. Поповнюється новими відвідувачами і Балашівська сільська бібліотека. Звичайно, кожен мій читач - неповторна особистість. Багато з них талановиті, самовиражаються танцями і співом, вишиванням і колекціонуванням, малюванням і складанням віршів.
Про одного такого талановитого читача я хочу вам розповісти. Ось уже два роки читачем Балашівської сільської бібліотеки є учениця 6 класу Боса Аліна з міста Феодосії. Незважаючи на свій юний вік, вона досить серйозно ставиться до поезії. У вільний час дівчина пише вірші та гарно малює. Без перебільшення можна сказати, що ця дитина мас талант. Свій перший твір (дна роки по тому) Аліна написала для мами. З глибини душі, під впливом переживань, настрою, емоцій, народжуються чудові рядки. Кожен її вірш - частинка її самої, бо в них вирує життя, вони пробуджують у читачеві все краще, додають наснаги. З деякими з них хочу познайомити читачів газети.

«Морская история»
Море бушует. Не просто ведь зто?
Может страдаст, скучает о лете?
Грустно, наверное, чаек не слышно.
Пусто, наверное, волны колышет.
Тн не грусти! Потерпи ты не много
Грусть й печаль обмывай и тревоги.
Лето появится, тут оно, близко,
Ты не страдай, успокойся, родное,
Ты потерпи одинокое море.
Станешь ты скоро веселым опять,
Будешь счастливым, ну хватит рыдать
«О море»
Почему-то грустно морю
Это все не просто так.
Может горе, неудачи.
Только, море, ты не плачь.
Знаешь, ты уже большое,
А не лужа или пруд.
Ты красивое, родное,
И тебя все берегут.
Не печалься, успокойся
Волны ты все отпусти.
Будь счастливым, будь веселым
И за зиму подрости.
«Одинокий месяц»
Вышел месяц, чтоб пройтись,
Погулять по небесам.
Видно, скучно стало там,
Где планет полным-полно.
Видно, одиноко там,
Где от звезд отбоя нет.
Где раз в тыщу, тыщу лет
Видно, там парад планет.
Да, вот это скукота!
Грустно, одиноко
Он один там в небесах
Без друзей, вот скука,
Как мне жаль его, увы,
Не могу помочь я
И останется он там
С темной, темной ночью.

Аліпа Коса, 12 років

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №37 (13 верес.). – С.5.

Моє село - моя святиня

Село моє, для мене ти єдине, Криниця чиста з саду вигпяда, Хатина біла, сонях біля тину -Така моя ти батьківська земля.
Такими   словами   ведучі  розпочали   свято села Балашове, яке відбулося 24 серпня і співпало воно з Днем Незалежності. Цьогоріч нашому селу виповнилося 100 років.
Села, як і люди, мають біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися із природою, розуміти її душею. Наше маленьке село Балашове - колиска для багатьох людей, це частина

Номінація «Вірне кохання» (на весільному рушничку сімейна пара Тунік)

нашого серця. Гості та присутні свята мали змогу переглянути сторінки історії села, ознайомившись з матеріалами музею рідного краю. Кожного присутнього зацікавила виставка майстринь «Творимо красу своїми руками».
Гамірно і весело на шкільному подвір'ї. Балашове приймало шановних гостей хлібом-сіллю: Кидрука П.Д. - заступника голови Іванівської районної адміністрації, наших земляків: Піскоху М.П. та Бабуцького О.В. - депутатів районної ради, отця Георгія, який провів обряд благословення на процвітання села.
З щирими словами привітань до присутніх звернувся сільський  толова Т.Є. Чумаченко, яка привітала всіх мешканців із сторічним ювілеєм і побажала здоров'я родинам та щастя, злагоди в кожній сім'ї. Село багате на таланти які показували 42 учасники художньої самодіяльності: танцювальні колективи «Гармонія» та «Веселики», під керівництвом Проців О.В., вихованці дитячого садочка «Сонечко», гурт «Балакучі молодиці», солісти Величко А.А., Пасічник С.Г., Поклад Л.О., Мовчан Т.А., Шкробот А.П., Косенкова Н.І., та юні зірочки

Художній колектив «Гармонія» керівник Проців О.В.

Дичко Олександра, Кравченко Аріна. Торкнулася кожного серця своїм виступом майстер слова Л.О. Конончук. Своїми виступами вони дарували всім присутнім веселий настрій. Щирі слова привітань лунали також з уст ведучих свята Мовчан Т.А. та Істоміної О.В.
Зворушливою миттю було відзначення дипломами та подарунками жителів села у номінаціях: «Старожил села» - Христенко Н. М, якій виповнилося 88 років;
«Наймолодший житель села» - Єльцова Діана, яка народилася 12 травня 2013 року; «Велика родина» - сім'я Павучик М.М. та Павучик М.В., яка виростила і виховала 7 дітей і має 4 онуків, родину Лисенків Марину та Олександра вітали у номінації «Грані добра», вони дали родинне тепло двом прийомним дітям. Вшанували подружжя Тунік Олександру Олексіївну та Йосипа Євгеновича у номінації «Вірне кохання». Ця пара разом прожила 56 років. На святі пара ще раз згадала ту щасливу мить і знову ступила на весільний рушник, який їм простелили рідні. Працьовитим, невтомним майстриням та рукбціпьтщям Голе Сєвєрін І.В. вручено диплом та подарунки в номінації «Золоті руки майстринь».
Із зарядом гарного настрою та позитиву мешканці села прийняли участь в іграх та розвагах. Над нічним небом села лунав святковий салют, подарований Бабуцьким О.В.

Я. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №35 (30 серп.). – С.2.

Літо з книгою

Кажуть, що книжка - надійний друг і помічник у нашому житті. Читання книг навчає нас уму-розуму, замінюючи життєвий досвід; крім цього, воно завжди дає нам високу естетичну насолоду. З метою виховання інтересу до книжки, зацікавленості і потребі в читанні, як основному джерелі знань - у Балашівській сільській бібліотеці-філії з липня стартувала акція «Канікули з книгою». Для користувачів у бібліотеці організовуються книжкові виставки: «Знайомтесь! Нові книги», «Книги-ювіляри», виставка-вернісаж творчих робіт читачів «Сторінками улюблених книг», огляд преси «Акценти дня», «Українські реалії» та інші.
Для виявлення читацьких уподобань ведеться аналіз читацьких формулярів «Чим цікавиться читач?», серед підлітків проведено соціальне дослідження «Яке майбутнє у книжки, якщо є телебачення та Інтернет?». Для наймолодших наших читачів у бібліотеці спільно з директором Будинку культури Єльцовою Р.М. підготовлено і проведено розважальну програму «Казковий диванчик», де дошкільнята подорожували по дивовижній країні Казкарії, в якій живуть мудрі і добрі книги. До малят з проханням бережливого ставлення звернулася Книга, що розповіла їм про пригоди української книжки. На згадку про цікаву подорож дітям були подаровані книги-розмальовки до улюблених казок і звичайно солодощі. А у бібліотеці триває акція «Літо з книгою» і книги на полицях з нетерпінням чекають на своїх читачів.

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки-філії №2 // Нове життя. – 2013. – №29 (19 лип.). – С.2.

"Вітчизна мила, український краю, рідна земле, Херсонщина моя!"

Хто зараз не знає, що таке мобільний телефон?!
В наш час «мобілізації» ми вже не уявляємо життя без нього. Завдяки йому ми спілкуємося один з одним, у соціальних мережах, слухаємо музику та інше... А ще ним можна фотографувати.
От і наша бібліотека вирішила скористатися цим на благо розвитку творчості у наших юних читачів, адже вони - талановиті і повні творчої фантазії. Є народна мудрість: «Вустами дитини говорить істина», а для наших користувачів вона звучить так: «Дитячі очі бачать те, що дорослим не видно!».
Тож,уПершотравневій бібліотеці пройшов конкурс юних краєзнавців «Нам серце гріє наш рідний край» на номінацію «Кращий мобі-фото-кореспондент».
Конкурс цей краєзнавчий. Навіть слово краєзнавство говорить саме за себе - це знання про свій рідний край, його звичаї, людей, історію...
«Дуже добре, - зазначив сільський голова Кузьмінський С.В., - коли юні читачі цікавляться краєзнавством, адже це їх минуле, теперішнє, майбутнє, і чим більше вони будуть знати про це, тим більше будуть любити і поважати свій край і людей у ньому - свою «малу батьківщину», своє коріння...».
Для участі у конкурсі були відібрані найкращі і найактивніші номінанти, між якими проведено жеребкування. Кожен конкурсант вибрав собі тему фоторепортажу, їх було декілька, а саме: «Мальовничі краєвиди   мого    рідного    села», Історична спадщина мого краю», «Рідна вулиця моя», «Умільці мого краю» та інші. І почалося полювання! Конкурсанти фотографували, і шукали «сенсаційні матеріали», спілкувались з людьми. І таки, зробили те, що хотілось і що потрібно їм. Всі відзняті матеріали наші учасники зібрали, оформили, і підготували презентації своїх мобільних альбомів.
І тут почалося найцікавіше! Наші талановиті і повні творчих ідей конкурсанти, влаштували нам справжнісіньку віртуальну подорож по нашому рідному селу. Це була "бомба"! Завдяки новітнім технологіям нашої сучасної бібліотеки, яка має комп'ютери, їм це вдалося дуже добре.
Попрацювали учасники на славу, підготували дуже гарні презентації. Деяким допомагали батьки, за це їм велике спасибі!
Серед старших користувачів, які були присутні на конкурсі, вибрали журі. І, як ведеться, серед кращих вибирали ще кращих - переможців. І тут почалося найприємніше - вручення призів! Конкурсанти отримали гарні призи - фотоальбоми, рамки для фото, чохли для телефонів, магніти для холодильника, і залишились усі задоволені.
«Такий конкурс - це дуже гарна ідея, для того щоб зацікавити наших дітей і спонукати розкрити свій творчий потенціал, а головне вони витрачають свій час на корисні речі і для себе, і для інших людей, які їх оточують» - сказав один з присутніх на святі. Наш конкурс закінчився. Усі учасники залишились задоволені і призами, і порцією позитивних емоцій. Багато нового ми дізнались на ньому про наш край і про наших учасників - які вони талановиті, спостережливі, старанні. За велике їм усім спасибі. І закінчити я хочу ось такими словами:
В усіх людей одна святиня Куди не глянь де не спитай. Рідніше їм своя пустиня, А ніж, земний в пустелі рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини А нас, людей без Батьківщини. Бережіть і поважайте свій рідний край і людей у ньому.

Н. Жолніна, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №29 (19 лип.). – С.2.

Бібліотека всіх зібрала - в нас на вулиці Купала!

В наш час, коли до бібліотеки все більше і більше відвідувачів приходить, щоб попрацювати за комп'ютером та зануритися в безкоштовний Інтернат, ми пересвідчуємося, що молодим людям часом бракує живого спілкування, втрачається духовний зв'язок з нашою землею та предками. Тому мета бібліотек - спонукати молодше покоління вивчати історію свого народу, його звичаї, обряди, цінувати людей, і взагалі світ, у якому ми живемо.
6 липня Першотравневі бібліотека-філія разом зі своїми читачами відправилися у мандри за стінами бібліотеки на природу і відсвяткували найчарівніше, найвеселіше, найулюбленіше свято - свято Івана Купала. І мала назву ця подорож - народознавче шатро «Ой на Івана, ой на Купала, Яскраве багаття на щастя палало!». Діти дізнались багато цікавого про свято Івана Купала, почули легенди, народні повір'я, пов'язані з ним, дізнались багато нового про народні звичаї нашого народу, а вони ж такі гарні і цікаві. Провели конкурс на кращий сплетений вінок. Розгадували загадки, слухали веселі заклички до Івана Купала, шуткували, грали, дізнались про ворожіння. Цікаво те, що діти самі розповідали про різні ворожіння, почуті, мабуть, від своїх бабусь і дідусів. Також почули наші читачі і народну мудрість - різні ознаки, прикмети пов'язані зі святом, дізнались про загадковий  ритуал, який проводився під час святкувань - перестрибування через вогнище, щоб очиститися від нещасть і хвороб.
- Ця подорож, - ділиться своїми враженнями Шиян Л.А., секретар Першотравневої сільської ради, - дуже важлива для нашого підростаючого покоління, вона навчає шанобливого ставлення до ближнього, любові і бережливості до природи, ще раз засвідчує готовність наших дітей вивчати наші традиції, адже без нашого минулого не має і майбутнього.
Відправились ми у цю подорож; щоб познайомити дітей з народними звичаями, виховувати любов до рідної природи, викликати почуття подяки до хліборобів, розвивати шанобливе ставлення до людей. І я думаю, що зернятко було покладене у благодатний грунт і дасть свої плоди у потрібний час.

Н. Жолніна, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №28 (12 лип.). – С.1.

Бібліотека на галявині. "Кошик чудових казок"

Мабуть, немає на Землі людини,  яка б не любила казок, їх люблять усі - від маленьких дітей до стареньких  дідусів та бабусь, які залюбки їх читають вам. Розкриєш першу сторінку - опинишся в далекій казковій країні. А в тій країні живуть добро  і  зло, правда і  неприязнь. Відважні герої б'ються там за правду з лютим ворогом. Адже казка - це щось дивовижне, чарівне і прекрасне. В цьому ще раз переконалися вихованці Шотівського дитячого садка «Сонечко», які теж захоплюються казками.
В гості до вихованців дитячого садка завітала сільський бібліотекар Тищенко О.С. з «Кошиком чудових казок». Протягом тижня вона знайомила дітей з цікавими новими книгами для маленьких читачів, які надійшли до бібліотеки. Було презентовано цікаву книгу для дітей Фелікса Міттерер «Дивовижне курчатко Ганнуся». Бібліотекар розповіла про те, як народжуються казки, кого в них висміюють а кого прославляють. Разом з героями казок діти осягали складний світ людських взаємин, вчилися здійснювати гарні вчинки, бути розумнішими, кмітливішими, добрішими.
Діти брали активну участь у літературній  вікторині «З  якої ми казки», із захопленням розглядали  книги, ілюстрації до них.
В останній день казкового тижня на гостинах у бабусі було проведено конкурс «Чи уважний ти читач», а потім всі з задоволенням відгадували загадки за мотивами казок, які були прочитані.
А на завершення бібліотекар побажала всім дітям стати активними читачами казкознавцями сільської бібліотеки, запросила дітей та вихователів на гостини до сільської бібліотеки.

Вихователі Шотівського ДНЗ «Сонечко» // Нове життя. – 2013. – №27 (05 лип.). – С.2.

Урок державності

Для вихованців табору праці та відпочинку Новомиколаївської ЗОШ до Дня конституції України сільський бібліотекар Горелова Г.В. підготувала урок державності під назвою "Кожна дитина має право». Діти вивчили свої права, що записані в Конституції України, Законі України «Про охорону дитинства», які наочно були продемонстровані на кольоровому плакаті. Справи про порушення прав дитини було розглянуто на прикладах казок «Попелюшка», «Білосніжка», «Червона шапочка». Між вихованцями відбувся діалог «Які саме права дитини порушені в цих казках?"
Бібліотекар подякувала вихованцям за те, що вони виступили як справжні дорослі захисники і правильно захищали права казкових героїв.
Горелова Г.В. наголосила, що дітки обов'язково повинні не тільки знати свої права, а й користуватись ними, тому коли їхні права хтось порушує, вони повинні звертатись по захист до батьків, родичів, учителів.

Г. Горелова // Нове життя. – 2013. – №26 (29 черв.). – С.2.

Прощавай, садок дитячий!

Як швидко лине час! Ось і стали дорослішими наші діти - час проводжати їх до школи. У травні святкують випускні бали не лише школярі, але й дошкільнята, майбутні першокласники.
Наші малята хвилюються трохи -
Радісно стрічатиме восени всіх вас,
Дзвоник, школа і ваш перший клас.
29 травня в Шотівському дитячому садку «Сонечко» відбувся дійсно незвичайний - випускний бал. Так-так, справжній бал! Урочисто та яскраво було прикрашено подвір'я дитячого садка, чарівні дівчатка у бальних сукнях, елегантні хлопчики, теплі слова, розмаїття пісень і танців - все це створило справжню святкову атмосферу.
Випускний у дитячому садочку - це веселе свято із присмаком суму. Радісно бачити усміхнені обличчя випускників та їх батьків, але сумно розлучатися з дітлахами, які за ці роки стали вже рідними!
Провести до школи майбутніх першокласників завітало багато гостей: це тата і мами, бабусі і дідусі, братики та сестрички, молодші друзі, працівники дитячого садка, а також жителі села.
На святі з поздоровленням були присутні діти молодшої групи. Вони розповіли вірші зі своїм наказом до випускників та протанцювали танок з подушечками.
Слово було надано і випускникам, які співали пісні та розповідали вірші зі словами подяки всім працівникам дитячого садка.
Під слова пісні «До побачення, дитячий садочок» діти випустили в небо голубів.
На святі було весело та радісно. Діти читали вірші, співали пісні, танцювали. Пісні малят були гарним подарунком для присутніх, а танці надовго зберегли настрій та приємні враження. Не залишив нікого байдужим вічно нестаріючий вальс випускників.
Кожен із випускників отримав диплом про закінчення дитячого закладу, як перепустку у майбутнє шкільне життя, настанову від завідуючої дитячим садком на навчання.
Під кінець свята було запалено святкове вогнище, полум'я якого зігрівало серця всіх присутніх, щоб у пам'яті кожного залишилась маленька тепла іскорка доброти.
А діткам ще раз хочеться побажати всього найкращого:
Тож хочемо, діти, щоб ви пам'ятали, Як ми вас дружити, трудитись навчали. Ви вдячними будьте, несіть у життя Найкращі думки і свої почуття.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.2.

Зупинка під назвою «школа»

У травневому подиху весни, у сяйві яскравих квітів, на святково вбраному шкільному подвір'ї пролунав останній дзвоник для учнів Балашовської школи.
Уся шкільна родина, яку об'єднує любов і повага до школи, зібралася на свято. На нього завітали і почесні гості: головний спеціаліст районного відділу освіти Хураскіна А.А., сільський голова Чумаченко Т.Є., вчителі, які працювали в школі. На мить шкільне подвір'я стало пероном, а школа - перетворилась на потяг під назвою «Початкова школа», яким керує Глухова Н.В. На гомінкому "пероні" зустрічала гостей "провідник" імпровізованого потягу Істоміна О.В.
До   свята   школярі   підготували   багато пісень, віршів, в яких пролунали слова любові та поваги до вчителів і батьків, та щиро дякували за їх мудрість і доброту.
У святковому "експресі" на свято прибували казкові герої: Листоноша Печкін, Карлсон, Пеппі-Довга Панчоха, яких зіграли батьки учнів (Стукальський О.С., Подус Г.В., Сидорчук О.О.). Кожен з цих героїв дав всім присутнім заряд доброго настрою, веселих і щирих усмішок, адже у дітвори закінчилися уроки і попереду тепле літо, пора шкільних канікул!

Я. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №22 (31 трав.). – С.1.

Молодь проти куріння!

28 травня фахівцем соціальної роботи від РЦСССДМ Терещенко Т.А. спільно з бібліотекарем Тищенко О.С. в Шотівській сільській бібліотеці був проведений захід «Молодь проти куріння» для різновікової категорії користувачів пункту вільного доступу до мережі Інтернет приурочений до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.
Першочерговим завданням даного заходу було доповнити і розширити знання молоді про куріння та його вплив на здоров'я. Методом проблемного питання було з'ясовано причини і наслідки вживання тютюнових виробів. Методом дискусії був проведений аналіз існуючих у молодіжному середовищі міфів про куріння, спрямований на формування негативного ставлення до тютюнопаління. Детально розглянуті прийоми рекламної індустрії для популяризації згубної звички серед населення.
При перегляді наочно-пізнавального фільму «Правда про куріння» присутні на заході мали змогу наочно ознайомитися зі шкідливим впливом паління на організм людини, його наслідками та хворобами, спричиненими палінням.
Захід пройшов в «живому діалозі», діти мали змогу висловити свої міркування та особисту точку зору по даній проблематиці, аргументували власні доводи та особисте негативне ставлення до тютюнопаління та курців. Під час заходу більшість дітей виявили бажання виступити волонтерами 31.05.13 року на Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням з агітацією проти куріння та разом з фахівцем соціальної роботи і бібліотекарем обійти культурно-розважальні заклади.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №22 (31 трав.). – С.3.

1 червня - День захисту дітей

Шановні земляки!
Прийміть мій скромний подарунок в Міжнародний день захисту дітей. Прошу вас бути добрими до ваших дітей, піклуватися про них і берегти їх життя.

 

Сучасна дитина...
Яка це людина,
що тішить їй серце
і що їй болить,
ким вирости хоче,
життя непростого
гортаючи мить?
Хороший хлопчина,
цікава людина,
закоханий в книги,
без них не живе,
історію любить,
розкопками марить..
Від кожної днини
бере щось нове.
Русявий хлопчина -
спортивна дитина,
у дружбі з футболом
ночує й днює.
Себе він вважає
лише футболістом,
покликання бачить
у цьому своє.
Чорнявий хлопчина -
тямуща дитина,
ракети будує
і прагне злетіть.
Він іграшку зробить,
двигун приладнає...
в руках золотих зупиняється мить.
Дівча довгокосе
талант обіймає -
із фарбами дружить,
захоплення є.
Усе намалює,
що любить і бачить -
майбутнє й минуле,
щоденно своє.
Дзвіночки дарує
дівча стоголосе,
бо пісня для неї -
то радість буття:
І пісня народна,
дзвінка, повноводна
красу і натхнення
приносить в життя.
З комп'ютером сміло
розмову заводить,
програму будує -
майбутнє своє...
Прогрес не зупинять
ні війни, ні стреси,
в навчанні і праці
майбутнє твоє.
Сучасна дитина...
Така ось людина! 
Хай доля щаслива -
її огорне.
Хай радість і віра
живе в її серці,
добро, справедливість
її не мине.

З повагою 3. Брагінець, бібпіотекар, с. Українське // Нове життя. – 2013. – №22 (31 трав.). – С.3.

Святкування дня Перемоги в селі Балашове

68 років віддаляє нас від незабутнього травневого дня 1945 року, коли відлунали останні постріли і стих гуркіт гармат. Величезною ціною заплатив наш народ за Перемогу.
З року в рік ми згадуємо і вшановуємо пам'ять ветеранів Великої Вітчизняної війни, завдя ки їхньому героїзму та самопожертві ми сьогодні живемо. Пам'ять народу жива...
9 Травня о 9.00 годині на території Балашівської сільської ради біля пам'ятного знаку був проведений урочистий мітинг-реквієм "В серцях і пам'яті народній"  присвячений 68 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На свято були запрошені учасники війни, діти війни та воїни-афганці. Для них на передодні 9 Травня були надіслані вітальні листівки з поздоровленням і кручені продуктові набори, придбані за кошти сільської ради.
Святковий мітинг відкрила сільський голова Т.Є. Чумаченко, яка привітала всіх мешканців села зі святом Великої Перемоги. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної.
З літературною композицією виступили учні Балашовської ЗОШ, яку підготували вчителі: Істоміна О.В., Глухова Н.В. та Мовчан Т.А. Під мелодії воєнних років діти відтворили миті страждання і горя, та миті радості і тріумфу. нашого героїчного народу. Наприкінці свого виступу кожен з учнів запалив свічку пам'яті загиблим воїнам- односельчанам.
Вітальним подарунком всім присутнім прозвучала пісня "День Перемоги". Як данина світлої Пам'яті   і   шани   тим, хто   не   повернувся до рідного дому, відбулося покладання квітково! гірлянди до пам'ятного комплексу загиблим воїнам-односельцям в роки Великої Вітчизняної війни та Героя Радянського Союзу Ф.Г. Резніка.
Після урочистої частини для учасників війни, дітей війни, воїнів-афганців сільською радою було організовано святкове застілля.

Я. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №20 (17 трав.). – С.3.

Святкують день Перемоги жителі села Новомиколаївка та Широка Балка

Напевно час в історію летить,
Події є у ній і є моменти,
Сьогодні наша гідність нам велить
Розставити в своїм житті акценти.
Більш як півстоліття відділяє нас від буремних воєнних років. Для історії це небагато, а для людини - це майже все життя. Та люди самі творять історію. Згадаймо у колі сім'ї і друзів тих, кого немає з нами, хто навічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога. Нехай сьогодні і завжди в нашому домі, в кожній сім'ї панують мир і благополуччя.
Такими словами розпочався урочистий мітинг біля пам'ятника загиблим воїнам який підготували учні та педагогічний колектив Новомиколаївської загальноосвітньої школи. Ведучі Бєла Олена Володимирівна та Чорномурко Олена Андріївна привітали всіх присутніх зі святом Днем Перемоги. У виконанні учнів  школи    Савчука   Владислава, Івонуц Діани та Рогожнікової Марини пролунали пісні «Про війну», «Давным давно была война». Москаленко Антоніна Вікторівна виконала пісню «Снег седины». Також привітали всіх присутніх зі святом сільський голова Калініч Юрій Іванович, директор Новомиколаївської ЗОШ І-III ступенів Руденко Тетяна Миколаївна та воїн-інтернаціоналіст Онищенко Олександр Вікторовичи. Голова ради ветеранів Горелова Галина Володимирівна поіменно зачитала списки всіх ветеранів війни, які полягли смертю хоробрих і не повернулися до рідних домівок, згадала ветеранів бойових дій, які не дожили до Дня Перемоги. Словами вдячності привітали тих, хто своїми дитячими очима спостерігав те, що сьогодні читають з книжок і дізнаються з розповідей своїх батьків та дідусів - дітей війни. Вшанували пам'ять ветеранів   війни   трудового   фронту, які жили серед нас і згадали поіменно тих, хто сьогодні є живими свідками тих страшних років. Закінчилося свято хвилиною мовчання та покладанням гірлянди до підніжжя пам'ятника загиблим воїнам.
Після мітингу для всіх жителів села виконавчим комітетом сільської ради було організовано частування фронтовою кашею, а для дітей - морозивом.
У сільському Будинку культури відбувся святковий концерт «Дорогами війни», підготовлений сільськими аматорами сцени, учнями та вчителями Новомиколаївської школи. Активну участь у підготовці взяли Пруц А.В., Бела О.В., Юрбаш Ю.М., Грушко М.І. Під час концерту прозвучали пісні воєнних років у виконанні Пруца А.В., Грушко В.І., Юрбаш Ю.М., Савчука В., Грушко М.І. Закінчився святковий концерт українським танцем, який виконали учні школи та дитячого садка Грушко Ліза та Грушко Олександр.

Г. Горелова, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №20 (17 трав.). – С.3.

Пам'ять про вас в нашім серці жива

Творча акція «Золоті імена краю» проводилась з метою вшанування пам'яті тих, хто загинув у полум'ї Великої Вітчизняної війни, хто повернувся героєм і не дожив до сьогодення. Формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління, виховувати повагу до героїзму, відваги і стійкості співвітчизників - це мета уроку мужності: «Пам'ять про вас в нашім серці жива», що пройшов у Новомиколаївській шкільній бібліотеці, який провела сільський бібліотекар Горєлова Г.В.
На стенді фотографії: герої Радянського Союзу - наші земляки Гришин Іван Трифонович, Рєзнік Федір Григорович, Садовий Олександр Петрович, Хіміч Федір Васильович.
Ведуча розпочала урок словами: Хоч минають роки, Та все ж пам'ять жива і звучать, як молитва, священні слова. Що ніхто не забутий і ніщо не забуто Про цю Священну війну. «Ми сьогодні з вами згадаємо про героїв Радянського Союзу, які є вихідцями нашого краю - наші земляки - «їх Батьківщина - Іванівщина». Це золоті імена краю. Перед вами їх портрети...»
Горєлова Г.В. розповіла про кожного Героя Радянського Союзу, про їх подвиг і про те, за що вони отримали таку високу нагороду.
Рєзнік Федір Григорович (1920-1943). Звання Героя Радянського Союзу отримав посмертно. Мав середню освіту. На фронт Великої Вітчизняної війни потрапив з серпня 1942. Був командиром зброї 167-го гвардійського легкоартилерійського полку третьої артилерійської бригади 1-ї артилерійської дивізії 70-ї армії Центрального фронту гвардії. Старший сержант Рєзнік у бою 8 червня 1943 року в районі с. Самодурівка Понировського району Курської області вогнем прямого наведення сам знищив 2 танки і групу солдатів противника. Загинув він у бою 19.07.1943 року біля с. Нові Турьї. Похований в с. Тросна Кромського району Орловської області.
Гришин Іван Трифонович (1919-1944), уродженець села Новомиколаївка. Звання Героя Радянського Союзу отримав посмертно. На фронт потрапив у 1941 році. Заступник командира   батальйону   78-го   стрілкового
полку 74-ї стрілкової дивізії 57-ї армії 3-го Українського фронту капитан Гришин 11 листопада 1944 року першим у полку з групою бійців форсував Дунай у районі м. Апатин (Югославія). Захопивши плацдарм на правому березі, воїни, забезпечили переправу свого батальйону, а потім і полку. У боях за плацдарм особистим прикладом підтримував воїнів, будучи пораненим не пішов з поля бою. Загинув він від ран 14.11.1944 року. Похований герой в м. Апатин.
Садовий Олександр Петрович (1906-1963) народився у селі Фрунзе. На фронті з 1942 року. Командир третього танкового полку 37 механічної бригади 1-го Білоруського фронту майор Садовий вміло організував 17 квітня 1945 року. Форсування р. Альте-Одер у районі населеного пункту Платков, захопив плацдарм і утримував його до переправи основних частин корпусу. Був поранений, але не покинув поле бою. З 1946 року полковник Садовий - у запасі. Жив у Херсоні і працював у порту. Помер 03.01.1963 року.
Хіміч Федір Васильович уродженець села Новодмитрівка Друга. На фронті з 1941 року. Всього виконав більше 600 успішних бойових вильотів. Один із плеяди 100 льотчиків-асів Радянського Союзу. Воював практично на всіх фронтах помер у 2009 році. Похований на Східному (Московському) кладовищі у м. Мінськ.
Бібліотекар представила буклет «Шляхами подвигу і слави» про героя-земляка Гришина І.Т, який виготовили учні школи.
Урок мужності закінчився хвилиною мовчання.

Г. Горелова, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №20 від 17.05.2013 р., с.2)

"Нехай крокує "Формула Сократа"

18 квітня в центральній районній бібліотеці було проведено скайп - спілкування з херсонським поетом Василем Загороднюком «Нехай крокує «Формула Сократа». На захід завітали вчитель української мови та літератури Перепелко І.В. та учні 7- 8-11 класів гімназії, учні ліцею.
Спілкування відбулося в приємній невимушеній атмосфері.
Бібліотекар Максак В.А. коротко ознайомила учнів з життєвим і творчим шляхом поета та презентувала нову збірку «Формула Сократа», а потім перейшли до спілкування з автором цієї збірки.
Молоді було цікаво дізнатися деякі подробиці з творчої біографії письменника: коли вперше почав писати вірші, чому виникла ідея написання «Формули Сократа», кого із класиків літератури має за взірець.
З розповіді Василя Степановича учасники зустрічі дізналися про його літературні вподобання та творчі плани. Йому імпонують лірика Ліни Костенко, Василя Симоненка та Івана Драча, залюбки перечитує Пушкіна, Байрона, М. Рубцова.
Учні читали свої вірші, цікавилися тим, де і як можна прийняти участь у літературних конкурсах, та надрукувати свої поетичні твори.
Василь Степанович залюбки відповідав на всі питання та з насолодою читав вірші із збірки.
На прохання молоді прочитав вірш «Побачення з камінною бабою», який він вважає найбільш вдалим у збірці «Формула Сократа».
І наостанок він привів крилатий вислів М.Булгакова «Рукописи не горять...» А це значить, що на читача чекають багато нових творів, які зараз знаходяться в рукописах та планах.
Учасники зустрічі побажали автору «Формули Сократа» здійснення творчих планів та написання нових чудових творів.

В. Максак, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №18 (26 квіт.). – С.8.

Доля кар'єра, удача залежить, насамперед, від самої людини...

Дивлячись на людей, що досягли у своєму житті значних висот, більшість вважає, що це дар небес, і лиш одиниці розуміють: будь-який успіх - це результат щоденної наполегливої праці. Завжди простіше нарікати на долю, аніж, засукавши рукави, наполегливо працювати, аби зрештою отримати від неї заслужене. Саме про таку людину буде йти мова.
Ось уже 35 років живе у нашому селі Атаманова Тетяна Павлівна. Ще з юних літ вона чітко визначилася зі своєю метою - стати педагогом, навчати дітей, сіяти вічне й розумне. І йшла до неї не рівною доріжкою, а нелегким шляхом, на якому було все: і випробування, і розчарування, і злети.
Закінчивши Трохимівську середню школу Тетяна Павлівна за направленням приїздить у село Балашове, де працює вчителем історії і паралельно здобуває вищу освіту. Вона вступає до Сімферопольського державного педагогічного університету. Навчається на філологічному факультеті. Знаходить свою долю. Разом з чоловіком Віктором Петровичем виростили і виховали прекрасних доньок Лілію та Яну. На сьогодні Тетяна Павлівна двічі бабся, її знають і поважають односельці. Насамперед Тетяна Павлівна дуже скромна людина, до її рис характеру можна віднести вихованість і благородність.
Жити не для себе, а для людей - її життєве кредо. Вона завжди допомагала і допомагає і словом, і ділом тим, хто потребує допомоги, звертаючись до неї. У своєму житті Тетяна Павлівна прагне дотримуватись простих і мудрих правил, перевірених віками: шанувати батьків своїх, любити працю, рідну землю, бути чесним і справедливим, чуйним до людей і чужого горя.
За роки педагогічної діяльності Тетяна Павлівна проявила себе, як талановита людина. За професійний успіх вона була неодноразово нагороджена почесними грамотами відділу освіти. За плечима крім безліч викладених уроків, занять гуртків і організаторських здібностей, у цієї людини криється ще один талант - це талант до художнього слова, до поезії.
Зараз Тетяна Павлівна на заслуженому відпочинку. Любов до поезії продовжує жити в її душі і вона виливається у рядках віршів. Я пропоную вашій увазі декілька поетичних творів.
Вірити треба
Де казка живе, я знаю.
Вона живе за селом.
Там вітер по волі гуляє,
І сонце іскриться кругом.
Там росяні перли зранку
Із квітів змивають сон.
Там жайвір малий на світанку
Із вітром співа в унісон.
Повітря густе і прозоре.
Бринить від бджолиних крилець,
Трава шумить, наче море
її розбудив вітерець.
У казку вірити треба,
Любити земний дивограй,
Красу від землі і до неба,
Мій рідний вкраїнський край!
До мами
В дитинство вертаюсь думками,
Там тепло й надійно мені,
А спокій дає ніжність мами,
Бо поруч вона день при дні.
Дивлюсь в її карії очі:
Щирі, бездонні й сумні.
Торкаю ці руки робочі,
Що ласку давали мені.
Сама вже і мама й бабуся,
Та спогади в серці завжди,
Любити людей в мами вчуся
Вона захистить від біди.

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.3.

Юна поетеса Катерина Довбня

Не осиплю тебе трояндами,
Ні, ти гідна, авжеж, лиш ти.
Світлі усмішки з чорнимим рамками
На столі моїм наче хрести.
Фотокартки стоять безпам'ятні,
Там щаслива ти тільки мить.
Вже давно не тримаю за руку,
А чого воно досі болить?
Чорна рамка одтінює душу.
Де шукать тебе? На небесах?
Чи ж бо може летиш над Гренландією?
Чи в яких часових поясах?
Я прошу, хоч не снись щоночі,
Або ж до себе зведи мости,
Бо ж і так, кляті ці фотографії
На столі моїм наче хрести.
Моя пам'ять - моє покарання,
І я винний живу без вини.
Все що маю - лиш ці фотографії,
Та потроху вбивають й вони.
Відпустю тебе і пробачу,
Що від мене пішла в небутхя.
Фото смерті не знають й не плачуть,
Бо у них умістилось життя.
Коли ці слова звучали на зустрічі любителів поезії в бібліотеці, гамірлива юнацька аудиторія потроху затихала, поки не стало зовсім тихо, як в ту ніч, про яку писала юна поетеса. Слухачі начебто знаходились у тій кімнаті, де схиливши голову над столом встеленим фотографіями, втраченої на завжди дорогої людини, тихо сидить чоловік. Думи його тяжкі, сповнені сердечного болю, розуміння жорстокої реальності.
Звичайно, серед присутніх не було справжніх літературних критиків, але почуття безпорадності передані так сильно, що напевно, декому із слухачів в той момент хотілося підібгати під себе ноги, закутатись в теплу ковдру аби тільки не відчувати холодного подиху цієї картини.
Розпитувати юну поетесу, Катерину Довбню, про те, які події надихнули її написати такі сумні рядки, ми не наважились...
Будучи семирічною дівчинкою, Катруся вже мудрувала над словом. Складала коротенькі віршовані вітання для листівок, ділилася з подругами своїми дитячими радощами і переживаннями в римованих куплетах. Разом з нею росли її талант і любов до поезії. І зараз, стоячи на порозі дорослого життя, вона впевнено говорить нам своїми віршами, що бажає іти письменницькою нивою. Активна участь в обласних  та районних конкурсах дає  неабиякий поштовх удосконалювати свої твори до професійного рівня, а почуття любові до близьких, спонукали юну поетесу сказати: «Я дякую моїй вчительці Перепелко І.В. за допомогу та підтримку в моїх починаннях, моїй любій матусі та колективу районної бібліотеки. Адже це вони з раннього дитинства привели мене в казковий світ книжок, вчили мене бути небайдужою людиною».
У    творчому    доробку    молодого таланту близько десятка творів; «Я-Українка», «Печаль моя, хоч ти мене не кидай», психологічна новела «Там, де серце» тощо. «Головний принцип, яким я керуюсь в своїх роботах - творити для людей. Вважаю, що найкращі ліки від усіх вад сучасного суспільства - чесність. Тому у кожному вірші прагну говорити правду про життя, як бачить його молода людина, розтопити серця щирістю почуттів, сказати те, що має бути сказаним й гідне бути почутим. Я маю, що сказати світові».
Катерина пише українською мовою, багатою на витончені та гнучкі форми, що дозволяє передавати глибину філософських думок, змальовувати високохудожні образи.
Чи рідкість зараз обдарована молодь? В певному розумінні, так. Але, як бачимо, все одно поетам-класикам росте гідна зміна.
І ми щиро бажаємо тобі, Катю, успіхів у творчому пошуку і з нетерпінням чекатимемо твоїх нових творів.

С. Редько, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.1.

Ми за здоровий спосіб життя!

До Міжнародного  дня  здоров'я  фахівцем соціальної роботи  від  РЦСССДМ  Терещенко  Т.А. спільно з бібліотекарем Тищенко О.С. в Шотівській сільській бібліотеці був проведений захід «Ток-шоу «Здоровий спосіб життя» для різновікової категорії користувачів пункту вільного доступу до мережі Інтернет.
З метою формування уявлення молоді про здоровий спосіб життя була представлена презентація «Твоє здоров'я», в якій акцентувалася увага на негативних впливах нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини та пропагувалося здорове харчування, дотримання режиму дня, потреба у фізичному вдосконаленні молодого організму та заняття спортом. Учнями був створений колаж «Я за здоровий спосіб життя» де вони мали можливість проявили свою творчість та вказати основні складові «здоров'я».
Використання різних методів та форм подачі інформації дало можливість всебічно сприяти попередженню шкідливих звичок у молодих людей, виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я.
Жоден з присутніх не залишився байдужим до обговорюваної теми. В кінці заходу кожен отримав цікаву пам'ятку, де були вказані правила здорового способу життя та піраміда правильного харчування.

// Нове життя. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.8.

Тиждень дитячої та юнацької книги в сільській бібліотеці

Традиційно у всіх бібліотеках України в березні, під час весняних канікул, проводять Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Саме таке Свято книги було проведено і в Новасилівській сільській бібліотеці. Протягом тижня в бібліотеці діяла виставка «Ювілейна планета», розділи якої знайомили користувачів із письменниками - ювілярами, які присвятили своє життя дитячим книгам, книгами - ювілярами та чарівними казкарями. Протягом тижня проходили цікаві масові заходи, зокрема: з учнями 1-4 класів виставка-знайомство «Ювілейна планета» (знайомство з творчістю письменниці-казкарки Наталі Забілої, творчістю Миколи Носова, Олексія Толстого, Грицька Бойка, Григіра Тютюнника, Шарля Перо). З користувачами цієї ланки було проведено літературну вікторину «Казковими стежками», де діти показали хороші знання українських народних казок, а також проведено знайомство з книгами-ювілярами.
Не менш цікавими були заходи для учнів 5-6 класів, а саме - цікава літературна вітальня «Мандрівка книжковою країною», мета якої - заохочення дітей до систематичного читання. Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про виникнення книги та книгодрукування, про шлях книги від глиняних табличок, до книги в сучасному вигляді, брали участь у вікторині «В країні улюблених героїв», демонстрували вислови про книгу, розповідали про своїх улюблених літературних героїв.
Цьогорічний Тиждень дитячої та юнацької книги в бібліотеці був неймовірно насиченим. Діти ще раз усвідомили те, що книга - велика сила. Без неї немає знань, а без знань немає майбутнього.

Я. Марусяк, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.8.

"Добрий день, книжковий тиждень"

Велику увагу бібліотека приділяє популяризації книги. Адже книга - чудовий дивовижний витвір людського розуму. Змінюються покоління, а мудрі книги живуть і знову вчать людей бути добрими, чуйними, справедливими.
Сьогодні мова піде про свято, яке не позначено червоним у календарі, але воно є улюбленим для дітвори, для усіх, хто пов'язав своє життя з книгою, з бібліотекою. Для тих, хто ще не знає або призабув, хочемо нагадати, що традиційно в Україні на початку квітня у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Іванівська центральна районна бібліотека для дітей не залишилася осторонь цього свята і провела ряд заходів. Так, традиційно Тиждень розпочався Святом книги «Чарівний світ дитячої книги» для відвідувачів бібліотеки.
Літературне шатро «Поетичний світ Олеся Гончара» до 95-річчя від дня народження Олеся Гончара було проведене для учнів 9 класу ЗОШ №2 I-III ст. Бібліотекар Козарчук Л.Л. ознайомила учнів з біографією та творчістю відомого письменника, коли і як були написані такі відомі твори, як «Земля гуде», «Таврія», «Перекоп», «Прапороносці» та інші. Особливу увагу приділили роману "Собор", якому в цьому році виповнюється 45 років. Також була проведена вікторина за творчістю письменника.
День здоров'я «Здоров'я сьогодні і назавжди» пройшов для учнів 7 класів ЗОШ №2 у формі ігор та конкурсів.
Закриття Тижня дитячої книги відбулося в Іванівській гімназії для учнів 1-4 класів вікториною «З казкової скриньки», яка дала дітям можливість показати свої знання у літературі, згадати героїв улюблених казок, позмагатися у власній обізнаності, слайд-презентацією «Які книги - ювіляри 2013 року я знаю?» та відеопереглядом мультфільмів.
Дитинство - це той неповторний час, коли маленька людина відкриває для себе світ, і гарна дитяча книга відіграє в цьому певну роль. Творче читання, коли читають не лише очі, а й розум і серце, вводить дитину у неповторний світ Слова, Книги, яку не можна замінити нічим.
Країна книжки чекає на маленьких розумничків з добрими і справедливими серцями.

Т. Шип, завідувач дитячою бібліотекою // Нове життя. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.2.

"Книга мандрує Херсонщиною"

З листопада 2012 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва імені Б. Лавреньова стартував проект «Книга мандрує Херсонщиною». В його рамках по бібліотеках Херсонської області мандрує книга нашого земляка - поета Василя Загороднюка «Формула Сократа».
Іванівська центральна районна бібліотека долучилася до проекту і отримала цю книгу.
В бібліотеці буде проведено скайп-конференцію «Нехай крокує Формула Сократа», голосне читання віршів поета «І для насолоди написав я оди». Поезія Василя Загороднюка приваблює передусім щирістю і безпосередністю звучання усамітненого голосу, якому затишно в традиційних поетичних формах. У новій поетичній збірці Василь Загороднюк намагається у різних виявах донести до читача найпрекрасніше людське почуття - кохання. З ним ліричний герой радіє, бентежиться, переживає, надіється, сумує, хвилюється, сміється, роздумує... Одне слово - живе.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до поетичного слова В. Загороднюка.

В. Максак, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.2.

Благодатненська бджілка

Праця людину збагачує, робить її стійкою і сильною. Бо, як кажуть у народі: «На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить». Про тих, хто до роботи ставиться з відповідальністю, хто любить працювати, вміє все робити, кажуть: «І коваль, і швець, і кравець, і на дуду гравець». І усім зрозуміло, яка це вправна, роботяща людина, їй ніколи не буває сумно, бо завжди знайде улюблену справу для розуму і рук. І, звичайно ж, поряд з такою людиною легко жити іншим.
Марія Петрова, вчиться в одинадцятому класі Благодатненської школи. Дівчина має активну життєву позицію. Організація шкільних розважальних програм для молодших класів не заважає їй старанно вчитися. Вона є охочим читачем районної бібліотеки, а відвідуючи пункт вільного доступу до мережі Інтернет, час проводить в пошуку інформації для свого подальшого розвитку. Ще,  в неї знаходиться хвилинка, щоб поділитися з нами своїми враженнями,  думками, записавши їх у віршовані рядки.
Весна іде, красу несе...
Усе навколо розцвітає.
Й травинка, й квіточка мала
кохання й щастя всім бажає.
А я іду і усміхаюсь,
та із зустрічними вітаюсь.
Бажаю всім і щастя, і добра.
Радійте, люди,- це ж весна прийшла!
Всміхайтесь сонячно і щиро,
бо навколо гарно так, і мило.
Не тримайте за душею зла,
Бо людина в світ приходить для добра!
На питання: «Що допомогло тобі розвинути   в   собі   бажання   писати вірші?», Марія відповіла: «Складати слова  в римовані  рядки  надихнула  мене перша вчителька Конькова О.В. Для мене вона стала шкільною мамою, що навчила не тільки писати та читати, а й розгледіла в моєму характері творчий нахил. Мій перший віршик з раннього дитинства пам'ятаю и досі:
Бджілка встала теплим ранком,
Підкріпилася сніданком.
Одягнула фартушок
Й полетіла на лужок,
На лужку медок збирала
Нас із вами частувала.
Олена Володимирівна завжди підтримувала при невдачах та допомагала порадою.
Також хочу подякувати всім вчителям, які докладають немало зусиль, щоб навчити нас бути людяними у будь-якій ситуації»,.
Не зважаючи на шкільну завантаженість та позакласну роботу, Марія привітна і уважна до оточуючих та завжди готова подати руку підтримки.
Отож, щоб у майбутньому виконувати роботу, яка б приносила задоволення, здобути професію за покликанням, вже сьогодні необхідно вчитись і зрозуміти, що для тебе найцікавіше. Загартовувати волю і характер, доводити почату справу до кінця і пам'ятати, що активність у юному віці дає добрі результати в подальшому житті.

С. Редько,  бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.1.

Таланти в бібліотеці

2013 рік в Україні оголошено Роком дитячої творчості. Районна дитяча бібліотека активно включилася в реалізацію цього проекту. З кращих читачів нашої бібліотеки хочемо представити талановиту та обдаровану дитину - ученицю 7-Б класу Іванівської гімназії Гетало Катерину. Ця здібна дівчинка є читачем бібліотеки з першого класу.
Крім літератури зі шкільної програми, вона любить читати фантастичні та детективні романи, цікавиться творами сучасних українських авторів, зокрема, Марини та Сергія Дяченків, Ірен Роздобудько.
Неодноразова учасниця і переможниця Всеукраїнських конкурсів, це: щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну українську дитячу прозу», де вона зайняла перше місце в 2011 році, в другому етапі регіонального конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - 2012» і «Найкращий читач України - 2013» нагороджена грамотами за зайняте перше місце.
На Всеукраїнський конкурс «Ми - підлітки. Краще оповідання - 2012» Катерина написала свої власні оповідання «Щоденник» та «Місце зустрічі - кінотеатр».
Ця талановита дівчинка сама пише вірші. Один із них вона представила на конкурсі «Найкращий читач України».

Книга - реальність?

Я знаю: в світі безліч
Мультфільмів і кіно.
Я знаю також ігри:
Футбол і доміно
Я знаю як стартують
Й про те, як далі йдуть,
Але ніхто не знає,
Як книгами живуть.
Коли читаєш книгу -
Ти в світі майбуття.
Блукаєш, але мрієш
Прожити тут життя.
Це, мабуть, небезпечно,
Але коли ти там -
Це іноді доречно
Помарить майбуттям.
Ти знаєш і не знаєш
І одночасно ждеш.
«Кого?», - себе питаєш,
Кудись встаєш і йдеш.
Тут все завжди натхненне.
Це авторські права.
Бува швидке й шалене,
Тут творяться дива.
Там іноді тривожно
И цей страх непередать.
Мабуть, ніхто не може
Те почуття вгадать.
Здається, там лиш вічність
Панує все життя.
Проте лиш безкінечність
Врятовує буття.
Там тільки виживають,
Хоча не завжди так.
Там живучи страждають,
Там лиш один мастак.
Мастак складать сценарій
Над долями всіма,
Сушити, як гербарій.
Вести туди, де тьма.
І цей мастак письменник.
Він автор і творець,
А книга - це щоденник,
Шлях до людських сердець.
Колись і хтось розкаже,
Мабуть, і доведе:
Що книга - це реальність,
В якій ви живете!

// Нове життя. – 2013. – №14 (05 квіт.). – С.1.

Університет третього віку продовжує роботу

20 березня територіальний центр знову зібрав студентів Університету третього віку, щоб провести установче засідання. Перед аудиторією із вступним словом виступила директор терцентру Олена Гончарова. Вона коротко підвела підсумки роботи Університету за минулий рік, зазначивши, що він має велику популярність, адже допомагає тим, хто відвідує заняття, спілкуватись, отримувати інформацію від спеціалістів з будь-яких питань, підтримувати фізичну форму, розкривати свої таланти і просто відпочити від сірих буднів. Слухачі, які навчались минулого року мають нагоду продовжити навчання на інших факультетах, а нові „учні" - розпочати отримувати знання на факультетах, які їх зацікавили найбільше.
Цього року в Університеті діятиме новий факультет інформаційних технологій. Детально ознайомила присутніх із тим, що будуть вивчати студенти на заняттях бібліотекар С. Редько. Вона розповіла, що завдяки програмі «Бібліоміст» студенти матимуть можливість навчитись працювати за комп'ютером у різних програмах, шукати потрібну інформацію в Інтернеті, спілкуватися по Скайпу та багато іншого.
Як бачимо, заняття в Університеті третього віку дійсно дуже допомагають у повсякденному житті наших пенсіонерів, відволікають від буденних проблем. Там вони і спілкують, і знаходять нових друзів, і показують, що вони зовсім не безпорадні старенькі, а їх вік дійсно «золотий».

О.Гончарова // Нове життя. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.1.

Вечір поезії

Кожного дня ми слухаємо різну музику, пісні. Композитори, поети - це люди, що створюють для нас фон, на тлі якого ми працюємо, відпочиваємо, роздумуємо, сміємось та плачемо. Пісня надихає, пробуджує бажання діяти.
Що є рушійною  силою для популярності пісні? Мелодія? Вона наче інкрустована золотом і діамантами рамка в художньому шедеврі, додає пісні вишуканості. А вірші - то є серце І пісні.
А  коли   в останнє ви читали чи слухали вірші? Хтось впевнено може сказати: «В школі...... І тут немає нічого дивного, адже життя так поспішає, а разом з ним і ми, що багатьом людям не до поезії та віршів.
Але як говорити про кохання, про любов до матері, як донести свої почуття радості чи болю без слів складених в сріблясті рядки вірша?
Щоб допомогти читачам бібліотеки не втрачати інтересу і до віршованих творів поетів світу, 21 березня 2013 року бібліотекарі Іванівської центральної районної бібліотеки підготували цікаву програму зустрічі для любителів поезії під назвою «Грані тисячоліть на струнах слова». У виконанні учнів професійного аграрного ліцею Жмуріна Олега та Йотки Ніни, Кошева Дмитра та Шошина Михайла звучали вірші відомих поетів країн світу, ліричні та повчальні, жартівливі та спонукаючи до роздумів про життя.
Особливу увагу звернено на поетів України. Уривок з вірша «Мова» Олександра Підсухи показує багатогранність, красу та мелодійність української мови, дає можливість цілком осягнути багатство її лексики.
Та кульмінаційним моментом зустрічі був виступ учениці Іванівської гімназії, молодої перлинки-поетеси, Довбні Катерини. Не по роках дорослими словами, глибоким змістом своїх думок, диву-вала присутніх струнка, як берізка, дівчина.
Хоча і говорять, що нині молодь байдужа, але дивлячись на цих юнаків та дівчат, серце переповнюється радістю. Наше юне покоління готове і зрозуміти, і допомогти, і поради не цурається. А любов до віршів збереже їхнє, і в кож¬ного з нас, почуття гідності та бажання прекрасного.

С. Редько, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.1.

Разом проти туберкульозу

Щорічно 24 березня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Для України ця проблема є дуже  актуальною, адже нині туберкульоз у нашій державі є найпоширенішою інфекційною хворобою, яка посідає перше місце в структурі смертності людей від інфекційних захворювань.  22 березня Шотівська сільська бібліотека  запросила до себе учнів 8-9 класів на зустріч з фельдшером села Ковач Н.В. Метою заходу було поглибити знання учнів про підступну хворобу  туберкульоз.
Для дітей була підготовлена виставка застереження «Обережно туберкульоз», на якій  представлено матеріали про хворобу та ознайомлено дітей зі списком відомих людей які хворіли на туберкульоз, проведено коротеньке бліц опитування «Що таке туберкульоз».
Наталя Василівна ознайомила присутніх з історією хвороби та станом захворюваності на туберкульоз в селі, районі та області. Діти задавали питання які їх цікавили.
В формі живого діалогу було розглянуто життєві ситуації, що можуть призвести до захворювання на туберкульоз. Також було представлено перегляд документального фільму «Больова точка». В кінці заходу дітям було роздано пам'ятки-поради щодо профілактики туберкульозу.
Здоров'я — обов'язкова умова життя кожної людини. Тільки здорова людина, життєрадісна, сповнена енергії, здатна в повній мірі надавати необхідну допомогу людям.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.3.

Не порушуйте наші права!

Дитинство - найщасливіша, найвеселіша, найсвітліша пора в житті людини.
Усі діти невинні, вразливі й залежні. Вони також цікаві, енергійні та сповнені надій. Саме в дитинстві діти вчаться, здобувають освіту, готуються до дорослого життя. Щоб дати їм належні умови для розвитку, захистити від негараздів життя, 1959 р. представники різних націй зібралися на Генеральну Асамблею ООН і ухвалили Конвенцію про права дитини.
Кожна дитина, хоча ще й маленька,   але   людина.   Вона має певні права, як і дорослі. Саме в Конвенції  ООН затверджено ці права дітей.
Бібліотекар Нозодмитрівської сільської бібліотеки Бочкова В.В. презентувала для молодших школярів  виставку-протест   «Не порушуйте наші права!». Мета цієї виставки - ознайомити учнів з основними правами дитини. Адже, щоб відстоювати свої права, слід їх знати. Бібліотекар провела дітей по сторінкам казок, у яких є порушення прав маленьких героїв і розповіла, які саме права порушено. Гадаємо, що знання, які здобули школярі, стануть їм у пригоді, допоможуть у житті.

В. Бочкова, бібліотекар КП "Новодмитрівська сільська бібліотека" // Нове життя. – 2013. –  №12 (22 берез.). – С.5.

«Найкращий читач України - 2013»

«Книги - мов ріки, що наповнюють собою увесь світ, це джерело мудрості, в книгах - бездонна глибина, і хто пірне до дна, той дивнії перли виносить» - цей мудрий вислів належить українському письменнику І.Франку, і саме цими словами розпочалося свято книги і тих, хто любить це нетлінне і вічне творіння людства.
Так, це дійсно свято - районний етап конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - 2013», який відбувся 15 березня 2013 року в районній дитячій бібліотеці. Ведучі Шип Т.О. та Козарчук Л.Л. вітали кращих читачів, які прийшли до нас, щоб познайомити присутніх зі своїми прочитаними книгами, довести всім, що улюблена книга - найкраща в світі, вразити ерудицією та вмінням розповідати, показати знання не тільки з літератури, ай в інших галузях. До нас завітали найкращі найталановитіші читачі загальноосвітніх закладів Іванівського району, зокрема, це Дмитровська Ліана (Трохимівська ЗОШ I-III ст., 6 кл.), Шолохов Віталій (Фрунзенська ЗОШ), Морару Віолета (Благодатненська ЗОШ, 7 кл.), Середа Олександр (Нововасилівська ЗОШ, 7 кл.), Чкан Людмила (Воскресенська ЗОШ, 7 кл.), Романенко Руфіна (Любимівська ЗОШ, 7 кл.), Рубець Вікторія та Жданова Вікторія (Іванівська ЗОШ №2, 6 та 7 кл.), Ковальова Інна та Гетало Катерина (Іванівська гімназія, 6 та 7 кл.).
Змагання було проведено у 3 тури. 1 тур - конкурсанти презентували свою улюблену прочитану книгу поза шкільною програмою. 2 тур - відповідали усно на підготовлені запитання та письмово на літературні тести. Також на розсуд журі представили свої читацькі щоденники, в яких містився перелік прочитаних книг та головних героїв, ілюстративний матеріал до творів, короткий зміст та особисті враження. Останній тур бліц-турнір
відбувся серед учасників, які набрали найбільшу кількість балів. Саме він визначив переможця 6 та 7 класів. І ними стали: Дмитровська Ліана, учениця 6 класу Трохимівськохї ЗОШ І-III ст. та Гетало Катерина, учениця 7-Б класу Іванівської гімназії, які були нагороджені грамотами та подарунками. Інших юних читачів-учасників відзначено подяками.
Ми дуже вдячні спонсорам нашого свята: магазину «Каприз» ЧП Максимів Н. та магазину «Лагуна» ЧП Бутенко Н.А.

Л.Козарчук // Нове життя. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.1.

До шевченківських днів

Тарас Григорович Шевченко - слава і гордість українського народу. Та життєвий шлях його був важким і тернистим. До 199-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка Іванівська районна бібліотека провела для учнів професійного аграрного ліцею літературне свято "Возвеличу малих отих рабів німих! Я на сторожі коло  їх поставлю слово».
Про складне життя, творчу спадщину Шевченка, як яскраву сторінку в історії української художньої культури, розповіла бібліотекар Крижановська Н.І. Учні декламували вірші Т. Шевченка, давали відповіді на запитання вікторини «Життєвий шлях Т.Г. Шевченка». Бібліотекар Максак В.А. презентувала книжково-ілюстративну виставку «Тарас Шевченко - України син». Шевченко іде по світу. На всіх континентах звучить його слово, на всіх континентах зведено пам'ятники йому. Ніколи не згасне Прометеїв вогонь «Кобзаря», який підхоплюють все нові й нові молоді руки і серця, щоб передати наступним поколінням.

В. Максак, бібліотекар Іванівськоїрайонної бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.3.

У бібліотеці

Минулий тиждень містив дві визначні дати: 7 березня - 90 років утворення Іванівського району та 199 років від дня народження видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в Нововасилівській сільській бібліотеці було проведено ряд заходів.
31 березня в приміщенні бібліотеки оформлено тематичну виставку «Іванівського краю історія жива», а в приміщенні Нововасилівського ЦНВК з учнями 6-9 класів проведено день інформації «90 років утворення Іванівського району». Бібліотекар Марусяк Л. В. ознайомила присутніх з історією створення та заселення району, трудових подвигів його жителів, адміністративним та географічним положенням, археологічними пам ятками: їх описом та дослідженнями, які провів кандидат історичних наук Оленковський М.П. Далі бібліотекар презентувала книгу «Іванівського краю історія жива». Присутні віддали данину шани й поваги краєзнавцю - Дерезі Павлу Павловичу. Підсумком заходу була презентація «Історія заснування села Нововасилівка», яке є невідмінною частинкою Іванівського району.
9 березня в Україні вшановували пам'ять Т. Г. Шевченка. З цієї нагоди в бібліотеці було оформлено ілюстровану виставку-портрет «Шевченко - народ, і як народ, він буде вічно жити» та проведено літературну подорож «Світова велич Кобзаря» з учнями 7-9 класів. Ведучі Кузніцова Л. та Сліпцова О. вели розповідь про життя і творчість Тараса Шевченка як поета, борця, пророка, художника, в процесі якої бібліотекар демонструвала репродукції його живописних творів, а також провела інтелектуальну вікторину «Як ми знаємо творчість Шевченка?». Для вікторини використовувалися запитання, що перевіряли знання тексту художніх творів, творчого шляху поета.
Захід широко розкрив значення творчості письменника в історії української літератури, зв'язок Кобзаря із сучасністю.

Л. Марусяк, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.2.

У бібліотеці

До міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом в Іванівській районній бібліотеці для учнів гуртожитку професійного аграрного ліцею спільно з районним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді було проведено годину спілкування «Безжалісний ворог юності - наркотик».
Із вступним словом до учнів звернулися бібліотекарі Козарчук Л.Л. та Максак В.А. Розповіли, що таке наркоманія, про наслідки, що несе одна з найстрашніших хвороб на землі. І зазначили, щоб боротися з цим ворогом, його потрібно добре знати. Було проведено анкетування «Молодь і наркотики», завдяки якому бібліотекарі дізнались, наскільки молодь проінформована з цього приводу. Проаналізувала анкети провідний спеціаліст районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Гриців Т.В. З анкетування видно, що молодь для прагнення гострих відчуттів і від цікавості все ж таки пробували наркотичні препарати, а цікавість їхня підігрівається більш «досвідченими» товаришами і доповнюється необхідністю приналежності до певної молодіжної групи.
Щоб молоді люди знали, які проблеми несе наркоманія, їм було показано відеофільм «Правда про наркотики».
Також розбирали ситуації, що стосувались ризику нарковживання і як із них вийти.
Бібліотекарі звернулись до учнів із заключним словом і зауважили,що наркоманія руйнує людське здоров'я, родинне щастя, життя. Наркомани, як правило, стають на злочинний шлях, вони не доживають до старості. То ж чи варто пробувати?

// Нове життя. – 2013. – №10 (07 берез.). – С.5.

Світло книги не затьмарити часом

Сьогодні серед загальносвітових проблем далеко не останнє місце займає, криза читання молоді. Бурхливий розвиток комп'ютерних технологій, посилення впливу інтернет-культури і телебачення призвели до падіння інтересу молоді до високохудожньої літератури і до друкованого слова загалом. Щоб привернути увагу молоді до захопливого світу книги 19 лютого 2013 року в Інтернет-центрі Іванівської центральної районної бібліотеки, проведемо інформаційний відео - колаж «Світло книги не затьмарити часом».
В ході викладення матеріалу були приведені вагомі докази користі читання. Оформлення залу також заохочувало не тільки до читання, а й до вивчення на пам'ять крилатих висловів письменників, приказок, цитат з віршів. А відео з пригодами відомої всім героїні сучасного мультфільму Масяні, стало наочним прикладом деградації розумових здібностей без читання. Якщо ви знаходитеся в пригніченому настрої, якщо Вас відвідують похмурі думки, книга допоможе підняти настрій, побороти смуток - печаль. Твори, автори яких відомі своїми дотепністю та тонким гумором, допоможуть Вам, нехай не надовго, відволіктися від тяжких роздумів. А  там, дивись, і прийде на думку рішення проблеми. Візьміть, наприклад, котрусь із новел О.Генрі) які славляться  гумором  і несподіваними розв'язками.
Ще корисно читати книги тому, що вони роблять значний вплив на паші моральні орієнтири і па духовний розвиток Після прочитання того чи іншого класичного твору деколи люди починають змінюватися у кращу сторону.
Вчитель та письменник А.С. Макаренко, свого часу сказав слова актуальні і до сьогодні: «Посправжньому веде за собою та книга, з якої читач робить висновки сам. Тільки така книга впливає ла його поведінку».
На користь читання також можна навести висновки вчених, які з'ясували, що читання допомагає людському організму довше залишатися молодим. Урсула Ленз з Федерального об'єднання організацій, що працюють з людьми похилого віку (ВАGSО) стверджує - «Для людей похилого віку читання книг корисно з кількох причин. По-перше, здатність перекладати слова в уявні форми і образи позитивно позначається на когнітивних функціях. По-друге, читання допомагає концентруватися. Тому читання книг можна вважати універсальним способом, зберегти живий розум навіть в старості».
Дорога молодь!
Тільки читання допоможе розширити кругозір, збагатити внутрішній світ, розвинути пам'ять і спостережливість, поліпшити якість і швидкість роботи мозку, збільшити свій словниковий запас та навчитися правильно формулювати свої думки. Все це допоможе уникати головної проблеми, що виникає у спілкуванні - це непорозуміння між людьми.

С. Редько, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.3.

Свято у Воскресенці

У кожної держави, кожного народу є свята, які становлять підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. Для нас таким святом є День Захисника Вітчизни. Цього дня сивочолі ветерани мають можливість знову відчути подих бойової юності, а ті, хто пройшов армійську школу, згадати своїх побратимів-однополчан.
Так повелося, що 23 лютого кожного року в селі Воскресенка відзначається свято Захисника Вітчизни. І цього року було продовжено традицію, яку започаткував сільський голова Нудьга Володимир Іванович - святковий вогник для чоловіків.
На свято було запрошено 70 чоловіків, серед них ветерани війни, пенсіонери, воїни-афганці. Зі словами привітання виступив сільський толока Нудьга В.І., голова ради ветеранів Дурман М.О.
Перед запрошеними виступив вокальний жіночий ансамбль сільського Будинку культури. У їх виконанні прозвучали пісні «Идет солдат по городу», "Защитникам Отечества", "За майоров, капитанов", «Ехо» та інші. Беник Людмила розповіла гуморески на військову тематику.
Під час концерту чоловіки підспівували разом з жінками знайомі пісні, а в деяких на очах виступили сльози від спогадів про армійську службу, молодість.
Також для запрошених організовано святковий стіл, де вони спілкувалися, згадували минуле, розповідали цікаві історії. Свято закінчувалося, але розходитись чоловікам не хотілось, почувши веселу музику деякі пішли в танок.
Тож, гадаю, і надалі ця добра традиція буде продовжуватись в нашому селі.
Допомогу в проведені свята надала фірма ООО «Універсал Експо» на чолі з директором Мельник Т.П. та Воскресенська сільська рада, за що їм велика вдячність.

Т. Роїк, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.4.

У їхніх долях був Афганістан...

Афганістан ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас. Багато молодих воїнів - інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою тих, хто уцілів - є життя, а для загиблих - пам'ять.
День пам'яті було відзначено на території Шотівської сільської ради. Заздалегідь до свята у сільській бібліотеці було створено тематичну виставку - реквієм «У їхніх долях був Афганістан», де користувачі мали змогу ознайомитися з матеріалами про події афганської війни та згадати нашого земляка А. Фатєєва.
Уже вдруге ми збираємося в залі Шотівського будинку культури на святковий концерт. А це знак поваги і розуміння до Вас, воїни-афганці, з боку Шотівської сільської ради та жителів села Шотівка. Розділити з вами свято завітали до Будинку культури учні школи та жителі села.
Зі словами вітання до присутніх звернувся голова спілки ветеранів афганців Онищенко О.
Під звук метронома хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів.
Зворушливо було дивитись, як діти зі свічок у пам'ять склали слово «Помни». Вся ця композиція супроводжувалась танцем у виконанні Васильєвої Юлії та Шевчук Діани.
Всі присутні в залі мали змогу переглядати документальні кадри афганської війни.
Силами колективу художньої самодіяльності будинку культури та учнів школи було представлено концерт для всіх присутніх. Дійсно зворушливо лунали пісні та вірші у виконанні Гайко Діми, Кондрат В'ячеслава, Вурста Н., Сухорук М., Осипенко В., Беженар Світлани, Панченко Н., Богдан А. та Богдан С, Ремарчук Ігоря.
Виступи на тему війни в Афганістані наповнили серця присутніх жалем і скорботою. Подвиг людей, що віддали молодість тій війні залишиться в серцях назавжди.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.3.

Всеукраїнський конкурс "Найкращий читач України 2013"

Дійсно, все життя нас супроводжує книга - наш порадник, помічник, друг. І сьогодні у вік розвитку нових технологій, появи електронних, «живих книг», не втрачає своєї значимості і ваги - звична нам книга.
Вже стало традицією кожного року проводити бібліотечні конкурси з метою забезпечення, збереження, підтримки та подальшого розвитку читання.
І так 11 лютого 2013 року стартував Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», перший етап якого відбувся в приміщенні Нововасилівської сільської бібліотеки, а учасниками якого були всі бажаючі учні 6-7 класів Нововасиліського НВК, разом з шкільним бібліотекарем Курдіною Л. А. та вчителем української мови та літератури Кондратенко В.М. Організатор бібліотекар Нововасилівської сільської бібліотеки Марусяк Л.В.
Протягом 2007 - 2013 років учні школи є не тільки активними учасниками конкурсу, а й переможцями на II районному етапі (Гасаненко Віталій та Фанін Артем), які також неодноразово представляли наше село на обласному конкурсі в м. Херсоні.
Спочатку сільський бібліотекар ознайомила присутніх з метою конкурсу: його організаторами, етапами проведення, представила гостей, а також оголосила про відкриття І етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року 2013». Далі презентувала присутнім виставку -бенефіс «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене», читацькі щоденники, творчі доробки та відгуки на прочитані книги учасників, фотографії проведення конкурсу за минулі роки. Далі мова йшла про історію виникнення книги, ознайомлення з найцікавішими фактами з книгодрукування, роллю книги у житті людини. Лариса Василівна наголосила на те, що книга була і на завжди залишиться джерелом знань, утверджує розум людини, розвиває те, що природа заклала в неї. Пізніше слово мали учасники конкурсу 2009 - 2012 років - Гасаненко Віталій Фанін Артем, Понурко Юлія та Середа Олександр. Вони розповіли присутнім, що саме їм дає зустріч з книгою, яку роль відіграє у їхньому житті, як допомагає у навчанні, поділилися враженнями від останніх прочитаних книг, порадили школярам бути постійними читачами бібліотеки. Всі учасники конкурсу демонстрували свої знання дитячої літератури, - навички самостійної роботи з книгою, читацькі щоденники; представляли улюблених літературних героїв, взяли участь у вікторині з історії створення, розвитку книги. Наприкінці конкурсу були визначені переможці. Кращим читачам бібліотеки та переможцем конкурсу став учень 7 класу Середа Олександр, який і буде представляти Нововасилівську сільську бібліотеку в районній бібліотеці в березні під час проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року 2013».

В. Кондратенко, вчитель української мови та літератури // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.4.

У бібліотеці

День святого Валентина останнім часом став улюбленим святом молоді. 14 лютого в центральній районній бібліотеці спільно зі шкільним бібліотекарем Ковтун Н.В. для учнів 8 кл. Іванівської ЗОШ І-III ст. було проведено свято «Зірка кохання на небі, вона у серці вашім є». Ознайомила учнів із легендами про свято і провела цікаву конкурсно-розважальну програму під класичну музику Бетховена та Євгенія Доги бібліотекар Максак В.А.
У першому конкурсі («Знайти половинку») молодь допомагала з'єднувати половинки сердець літературних героїв та історичних постатей. Юнаки читали поезію про кохання у «Конкурсі талантів», дівчата писали коханому листа у конкурсі «Відкритий лист». Найромантичнішими були листи Рубець Віки та Жданової Віки. Цікавим був конкурс «Подаруй букет коханій», у якому хлопці малювали дівчатам квіти.
Діти також могли ознайомитись із книжковою виставкою «Кохання - найвищий зліт душі».
Максак В.А. побажала молоді, щоб справжня, вічна і щира любов супроводжувала їх кожного дня, щоб вони кохали і були коханими не лише у день свята, а усе життя.

В.Максак, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

Поспішайте творити добро

17 лютого в Україні святкували День спонтанного прояву доброти. Бібліотекар Бочкова В.В. разом зі своїми помічницями - ученицями 4-го класу Новодмитрівської ЗОШ І-III ст. Петрук Ю., Шарко А., Проха О., Немченко Г. провели в дитячому садочку «Ромашка» годину доброти.
Бібліотекар розповіла маленьким вихованцям, що перший крок до доброти - це добре або чарівне слово. Сила чарівних слів залежить від того, як саме вони сказані, яким голосом - спокійним і привітним чи грубим і сердитим. Сказані грубо, вони просто перестають бути чарівними.
Учениці розповіли вірші про невихованого ведмедя; як треба допомагати бабусі і про поради для того, щоб добро панувало у світі. Разом з дітьми згадували казки про доброту та добрі справи, адже у казках добро завжди перемагає зло.
Хотілось би, щоб наші діти були милосердними. Милосердна людина не чекає від інших нічого, але сама віддає людям усе, що може. Вона поспішає на допомогу тим, хто потрапив у біду, вибачає провини й образи.
Тож поспішайте творити добро!

В. Бочкова, бібліотекар комунального закладу «Новодмитрівська сільська бібліотека» // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

До 24-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану в районній бібліотеці для учнів 6-8 класів загальноосвітньої школи № 2 була проведена година пам'яті «Вже скільки років проминуло, а біль у серці б'є і б'є...». На зустріч були запрошені наші земляки, воїни-інтернаціоналісти, які пройшли дорогами Афганістану - Мартиненко Микола Вікторович та Назаренко Володимир Олексійович
Крім того увазі школярів представлена книжкова виставка «Афганістан - ти серця мого біль».
Бібліотекар Крижановська Н.І. ознайомила присутніх з подіями тих далеких часів. Гості поділились спогадами про службу в Афганістані. Полеглих у цій війні присутні на заході вшанували хвилиною мовчання. Також учні переглянули відеофільм про Афганську війну.
Наостанок хочеться висловити слова подяки від бібліотекарів та педагоги Іванівської ЗОШ № 2 Розум Н.В., Гузар В.Г., Панкеєв О.В., Зінченко Я.В. воїнам-афганцям Мартиненку М.В. та Назаренку В.О. Бажаємо їм міцного здоров'я, щасливого життя, добра і злагоди у сім'ї.

Я. Крижановська // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

8 лютого виповнилося 185 років від дня народження французького письменника і фантаста Жуля Верна. З нагоди цієї дати в читальній залі районної бібліотеки був проведений літературний круїз «Жуль Верн - вірний супутник юності і письменник-фантаст» для групи учнів 6 та 10 класів.
Бібліотекар районної дитячої бібліотеки Козарчук Л.Л. познайомила учнів з цікавою біографією та творчістю відомого письменника. Учні дізналися, де він народився, як пройшла юність, чим займався, де навчався в юнацькі роки. Розбите кохання його життя знаходить свій відбиток у його перших написаних п'єсах. Жуль Верн упродовж свого життя здійснив багато подорожей і свої спостереження відобразив у пізніше написаних творах. І вони були, мабуть, не менш фантастичні, ніж подвиги його героїв. Діти переглянули відеоролики про його насичене пригодами життя. Для закріплення знань була проведена вікторина по творчості письменника. Найпопулярніші книги Ж.Верна серед наших читачів - «П'ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», «20 тисяч льє під водою» та ін.

Л. Козарчук // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

Сьогоднішні діти - це дорослі XXI століття. Тому головним завданням бібліотеки поряд з сім'єю, школою й іншими соціальними інститутами суспільства - допомогти їм засвоїти соціально-правові принципи, формування шанобливого ставлення до закону. Без знань права вступати в життя складно. Адже незнання прав не звільняє від відповідальності.
З цією метою разом з вчителем Денисенко Андрієм Сергійовичем для учнів 10 класу Воскресенської ЗОШ було проведено лравознавчий турнір: «Молоді - правові знання». У заході брали участь дві команди - «Феміда» і «Правознавці». Учні змагалися в таких конкурсах: «Інтелектуальний   штурм», «Знання-сила»,  «Ми любимо рідну мову", "Розвідка боєм", "Вірю - не вірю», «Юридичні анаграми». Обидві команди виявили свої знання в галузі права, добре володіння знаннями про кримінальну відповідальність, своїми правами та обов'язками.
Під час заходу панувала дружня атмосфера, учні із задоволенням й активно працювали.
Найактивнішими були Яцко Євген, Чкан Наталя, Панченко Юля, Єременко Ірина, Кутіщева Валя. Перемогу в правознавчому турнірі отримала команда «Правознавці».
Проведення таких заходів є традиційними для сільської бібліотеки. Бібліотекар також підготувала тематичну виставку літератури: «Правовий компас».

Т.Роїк // Нове життя. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.5.

Подорож у країну права

Сучасні тенденції розвитку держави націлені на збільшення інформаційного простору. Пріоритетним напрямком є виховання повноцінної особистості - громадянина незалежної держави з високою правовою культурою. Постає   нагальна   потреба в популяризації правових знань серед юнацтва, практичному освоєнні юридичних  знань,  що спонукатиме   молодь   поважати   і   дотримуватися законів нашої держави, адже кожна молода людина, знаючи свої права та обов'язки, зможе уникнути правопорушень, а також зуміє грамотно себе захистити від незаконних дій з боку органів, що застосовують право.
11 лютого на території Шотівської сільської бібліотеки спільними зусиллями бібліотекаря Тищенко О.С. та фахівця соціальної роботи Терещенко Т.А. для шкільної молоді було проведено заняття з елементами тренінгу «Подорож у країну Права».
Його мета - ознайомити дітей з правами та обов'язками людини, громадянина України, навчити аналізувати життєві ситуації, визначити в них порушення прав людини.
На початку заняття фахівцем соціальної роботи Терещенко Т.А. було проведено анкетування «Мої права та мої обов'язки» та бліц - опитування присутніх, спрямоване на виявлення рівня правової обізнаності. Застосовувались різні методи  мотивації  та  сприйняття   інформації,   були запропоновані ігри, життєві ситуації на правову тематику. До розгляду правових ситуацій був залучений гість заходу - дільничний інспектор Іванівського СВМ Нижньосірогозького РВУМВС Косенков Артем Георгійович.
Він детально ознайомив  присутніх з  правами,  обов'язками  та правовою відповідальністю неповнолітніх. Учні школи та відвідувачі Інтернет-центру мали змогу отримати відповіді на всі питання правового характеру, які  їх цікавили.
Бібліотекарем було представлено тематичну виставку-пораду «Закони твого життя», на якій презентовано законодавчі документи Закон України про Права дитини, Конвенцію прав дитини, Конституцію, Декларацію Прав дитини та літературу правового характеру.
Дружня атмосфера надихала на плідну співпрацю. Учні із захопленням практично освоювали отриману інформацію та із задоволенням активно працювали протягом усього заняття.
Впевнена, що отримані знання допоможуть дітям відстоювати свої права у нашому, часом нелегкому, житті.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №7 (15 лют.). – С.3.

Казки дідуся Перро

Розповісти дитині казку -- найпростіший спосіб ознайомити її з складними поняттями нашого буття. Казки Шарля Перро вчать Добру, застерігають проти Зла й сьогодні так само яскраво й палко, як і в ті часи, коли він тільки написав їх. Саме за це їх так люблять діти на всіх континентах земної кулі.
В січні ми святкували 385-річчя з дня народження великого казкаря Шарля Перро. Сільський бібліотекар Бочкова В.В. разом з вчителями Алєксєєвой М.В. та Домантович В.П. провели для учнів молодших класів Новодмитрівської ЗОШ І-III ст. виставку-вікторину «Подорожуємо разом з казковими героями Шарля Перро». Дітей познайомили з біографією письменника, розповіли, що казки Шарль Перро писав не сам. Деякі пам'ятав з дитинства, про інші довідався протягом життя, адже писати казки письменник почав вже у 67 років. Провели вікторину по казкам, найменшим читачам зачитали казку «Попелюшка». Адже казка може закласти в дитині зерна духовних цінностей, застерегти її від небезпек, навчити корисних звичок, розвити уяву.
Всесвітня енциклопедія казок стверджує: «Шарль Перро - був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки - добрі та щасливі».
Ось таким був він, автор першої дитячої книжки, основоположник жанру «чарівна казка».

В. Бочкова, бібліотекар комунального закладу "Новодмитрівська сільська бібліотека" // Нове життя. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.2.

Висоцький - дзеркало епохи

25 січня 2013 в Інтернет-центрі Іванівської центральної районної бібліотеки, проведено літературно - музичний колаж «Висоцький - дзеркало епохи».
Метою заходу було ознайомлення молодого покоління з життям та нелегким творчим шляхом неординарної особистості 20 століття, радянського актора, співака і поета Володимира Висоцького, який став за життя улюбленцем народу.
В ході зустрічі звучали пісні Володимира Семеновича, вірші, було представлено відео «Володимир Висоцький в Україні». Особливу подяку висловлюємо учню Іванівського професійного аграрного ліцею Бєлякіну Ігору за декламування вірша «Друг».

С. Редько, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.2.

Легко вогник запалити та не просто погасити

З нагоди Дня працівників пожежної безпеки в читальній залі 25 січня 2013 р. Іванівська центральна районна бібліотека для дітей підготувала і провела бесіду-попередження «Легко вогник запалити та не просто погасити» для учнів 5-Б класу Іванівської гімназії (класний керівник Халілова Р.С.).
На зустріч були запрошені працівники пожежної служби старшина 11 ДП РЧ Толокольніков В.В. та інспектор Іванівського ПС УДІТБ у Херсонській області Серган В.В.
Бібліотекар Козарчук Л.Л. розповіла учням, що «вогонь - це повсякденний супутник людини, друг, і він потрібний всюди, але не завжди вогонь приносить радість. Якщо з ним неправильно поводитись, він може стати великим, злим ворогом».
Коли і чому виникають пожежі? Де може виникнути пожежа? Чи можна дітям бавитися з сірниками? Всі ці питання детально розглядалися під час бесіди.
Толокольніков В.В. розповів учням про свою небезпечну та героїчну професію, їх називають бійцями «вогняного фронту», адже щоразу їм загрожує смертельна небезпека. Діти разом склали пам'ятку про те, що необхідно робити, коли сталася пожежа.
Бібліотекар закликала берегти своє здоров'я кожен день, повсякчас, бо мало знати правила пожежної безпеки - їх потрібно весь час дотримуватися, щоб уникнути трагічних наслідків.
Наприкінці заходу діти закріпили свої знання переглядом відеороликів з Інтернету на цю тему.

Л. Козарчук, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.2.

Пам'яті Крут

Це юнаки, ще майже діти, А навкруги і смерть, і кров, «На порох стерти, перебити!» Іде на Київ Муравйов. Полків його не зупинити, Та рано тішаться кати: Коли стають до зброї діти, Народ цей не перемогти!
Такими віршованими словами бібліотекар Вікторія Максак розпочала захід, присвячений вшануванню пам'яті українських юнаків, що полягли в бою під Кругами.  Так, до Дня пам'яті героїв Крут 23 січня у центральній районній бібліотеці для учнів Іванівського  аграрного  професійного  ліцею було проведено історичне досьє «Крути: шлях у вічність?»
Бібліотекар ознайомила учнів із героїчною сторінкою  нашої історії, подвигом  молодих людей,  яких ми  вшановуємо як захисників незалежності України. Вона відзначила, що ми повинні не забувати і пишатися славними синами України, які прославляли і возвеличували нашу Батьківщину. Бібліотекар Н.І. Крижановська декламувала вірш Павла Тичини «Пам'яті тридцяти».

В. Максак, бібліотекар  // Нове життя. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.2.

Прийди, прийди, чудотворцю, Святий Миколаю!

У грудні - що не день, то свято. Так, 19 грудня вся православна спільнота відзначала День святого Миколая Чудотворця. Це, мабуть, одне з найулюбленіших і найочікуваніших свят для дітвори, яка з нетерпінням чекає на нього. За легендою, в ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай ходить у супроводі ангелів від хати до хати і дарує слухняним діткам подарунки, які кладе їм під подушку або у черевик. Цього дня всі повинні бути щасливими, а найбільше щастя в житті - творити добро. Тож 19 грудня учні Балашовського навчального закладу завітали у гості до дитячого садка і подарували малечі концерт, перед яким директор школи Глухова Наталя Вікторівна привітала всіх зі святом і побажала всього найкращого у році новому. Учні школи показали інсценівку казки «Бабусині пригоди», виконали танець та звернулися до святого Миколая з піснею «Святий Миколай». Після свята батьки та завідуюча дитячим садком Сакальська Наталя Михайлівна пригостили солодощами наших акторів і дітей. Підприємець Дітьковський Олександр Миколайович подарував малюкам Новорічний настрій -  гарну ялинку. Хочеться вірити, що проведення заходів, які дарують часточку тепла, любові і милосердя, поважне ставлення до ближнього, спрямовують нас на добрі вчинки. Адже дарувати щастя людям, які поруч, - найголовніше багатство у житті. Тож я звертаюся до всіх мешканців району: не скупіться на добрі вчинки, будьте щирими і милосердними. Хай до кожного з вас щороку приходить святий Миколай і приносить мир і спокій у ваші родини.

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2013. – №2 (11 січ.). – С.2.

День соборності України - важлива дата в історії народу

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято.
У кожному населеному пункті воно відзначається по-своєму. Зазвичай до всіх визначних дат і подій бібліотекарі готують цікаві і різнопланові виставки та перегляди літератури.
Ось і в Шотівській сільській бібліотеці було підготовлено та проведено ряд заходів, а саме: для працівників апарату сільської ради та керівників підзвітних організацій - інформаційну хвилину «Акт Злуки всіх українських земель», на якому бібліотекар зробила короткий екскурс в  історію свята.
Створено книжкову  ілюстративну  виставку-факт «Соборність - єдність і сила держав» та проведено І перегляд літератури  біля виставки.
Для користувачів  Інтернет-центру було підготовлено перегляд документального фільму «Акт Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року», а після цього проведено вікторину «В єдності сила». Під час заходу користувачі поповнили свої знання про історію свята Соборності, про історичний факт злуки українського народу, культурні надбання нашої держави.
День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.2.

До Дня Соборності України Іванівська районна бібліотека підготувала і провела урок історичної правди «Проголошення Соборності української держави» з учнями 34 групи Іванівського професійного аграрного ліцею та оформила в бібліотеці книжкову виставку «Суверенна моя Україна!». Ця виставка висвітлює тернистий шлях України до соборності, процеси державотворення та формування територій української незалежної держави. Презентувала її учням бібліотекар Максак В.А. Бібліотекар Крижановська Н.І. розповіла присутнім про початки ідеї соборності, значення цієї події. Учні ж у свою чергу декламували вірші про Україну. Не обійшлось і без музичного супроводу - прозвучала музична композиція «Країна моя» з репертуару Скиданової Елеонори.
Бібліотекар Редько С.В. для перегляду представила відеоролик «Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року».

В. Максак, бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.2.

Казковий світ Шарля Перро

Казка - це велике таїнство народу, народжене його мудрістю, життям, силою буття і ще чимось таким, що дороге і близьке кожному з нас. Близьке й рідне, бо починалася казка з маминих і бабусиних вуст.
Казка вчить, виховує, допомагає стати сильним, красивим душею, добрим. Скільки років тобі б не було, які б посади не займала людина, манить нас завжди чарівний казки дивоцівіт.
Для дошкільників середньої групи дитячого садка «Лелеченя» дитячою бібліотекою була проведена година дружнього спілкування з нагоди 385 - річчя від дня народження французького письменника-казкаря Шарля Перро.
Бібліотекар Логвиненко В.М. ознайомила малят з життєвим шляхом письменника та розповіла про те, що Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, ставши основоположником цього жанру.
У дружній та веселій атмосфері діти відповідали на запитання вікторини по таких відомих казках, як «Попелюшка», «Дюймовочка», «Червона шапочка». Усі малята виявились дуже обізнаними з казками відомого письменника.

Т. Шип, заступник директора по роботі з дітьми // Нове життя. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.2.

22 січня - день соборності України

22 січня ми відзначили подію, яка відбулася ще на початку минулого століття, коли дві народні республіки об'єдналися в одну Українську державу. Такі дати треба не тільки пам'ятати і відзначати: вони є нагодою для глибоких роздумів і спонукою до дій.
Саме в цей день в приміщенні сільської бібліотеки відбулася зустріч з учнями 5-9 класів Нововасилівського НВК, під час якої проведено історичну годину «Від серця до серця від краю до краю», розкрито книжкову виставку «Вона - наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» та проведено презентацію «Видатні постаті Української держави». Діти згадали події, які відбувалися 93 роки тому на Софіївській площі у 1919 році в м. Києві біля пам'ятника Богданові Хмельницькому: проголошено Акт злуки між Західноукраїнською Народною Республікою і Українською Народною Республікою.
Епіграфом свята були такі слова:
Людської пам'яті свіча хай запалає,
Коли життя знов набирає силу.
В ім'я народу хай вона палає
За муки, за життя і за могили
Хай вдячна пам'ять наша звеличає.
Бібліотекар розкрила розділи книжкової виставки, на яких представлено матеріал про видатних українських діячів та політиків, борців   за Соборну, незалежну  Україну та етапи становлення Української держави. Діти взяли участь у вікторині  «Від Незалежності  до Соборності», показали  свої  здібності і знання з історії України.  А  по закінченні було проведено  презентацію «Видатні постаті Української держави»: М. Грушевський, Лонгин Цегельський, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
...Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Відтоді є єдина незалежна Українська Народна Республіка, народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил.

Л. Марусяк, бібліотекар Нововасилівської сільської бібліотек  // Нове життя. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.2.

Щедрик, щедрик, щедрівочка...

У цей день кожний господар готується зустрічати гостей. Тільки почали спадати сутінки, а жителі села Ширрка Балка уже зустріли фольклорну групу від Новомиколаївського будинку культури: працівників дитячого садка (Г.В. Верескун, Г.М. Каус, С.В. Срібнюк, Т.А. Москаленко), бібліотекаря Г.В. Горелову, директора СБК М.І. Грушко, сільського голову Ю.І. Калініча та А.В. Москаленко й Г.К. Горелову. Метою цього заходу було відтворити давній обряд щедрування і нагадати жителям села обряди та звичаї нашого народу.
Віншуємо Вас, пане господарю,
Пані господиня! З новим роком!
Щоб Вам щастя квітло
Вінком малиновим,
Щоб над вашим домом
Любов процвітала,
А у вашім домі слава панувала,
Щоб Ісус із того світу
Слав вам щастя, долю і многїї літа.
Звучали обрядові пісні: «Що за радість стала», «Ой радуйся земле, Син Божий народився», «Ой стала новина - Діва Марія сина родила».
Радо і гостинно жителі Новомиколаївки із щедро накритими столами зустрічали колядників. Крім цього святкові привітання дарували й учні середньої школи та щедрувальники у складі ветфельдшера Л.Л. Бабенко, бухгалтера комунгоспу С.Л. Кузнєцова та І.В. Кошелюк. Цей вечір був посправжньому святковим, а обрядові пісні і побажання стихли уже за північ.
Життєдайне тепло народних звичаїв, радість спілкування одне з одним, любов і шану - це відчули у святковий вечір жителі сіл. Тож шануймо наші народні звичаї, засіваймо добром і любов'ю ниву нашого українського життя, а слова «щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я» ніколи не стихають і передаються від покоління до покоління, від хати до хати.

Г. Горелова, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2013. – №3 (18 січ.). – С.1.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930