за 2012 рік

Мистецтво рідного села

Фольклорний ансамбль "Балакучі молодиці"

"Нема без кореня рослини, А нас, людей, без Батьківщини»...
8     грудня   у    Балашівському сільському   Будинку  культури відбулася  концертна програма за участю аматорів  сцени,  яку підготувала  і провела директор Будинку культури Єльцова Р.М.
Ми українці - велика родина.
Мова і пісня у нас солов'їна,
Квітне   в   садочках вишня й калина,
Фольклорний ансамбль «Балакучі молодиці
Це наша рідна земля - Україна!
Такими словами розпочали свій виступ ведучі свята «Мистецтво рідного села» Корнійчук Роман та Єльцова Анна.
З хлібом-сіллю господарі свята зустрічали наших гостей. У святково вбраному залі милували око роботи наших майстринь з вишивки Голєвої П.Д., Голєвої Н.О., в'язальниці Клімової Н.В., розписами платівках Сургай

"Східний танець" виконує Проців Олена

Л.Є., мереживом та килимами Глухової Н.В. та роботи з бісеру Лисенко Л.І. Чим живе наше село сьогодні глядачі мали змогу побачити у фото-виставці «Село....І серце відпочине". І хоча наше село невеличке як за розмірами, так і по кількості населення, але воно живе, і немає людей байдужих до подій, які відбуваються у ньому.
На святі свої таланти показали наші аматори, кожен мав змогу про-демонструвати вміння на сцені.
Мелодійні пісні про Україну прозвучали   у   виконанні   Мовчан Т.Є, Істоміної О.В. та Ігітян Каріни.
Чарівним танком вразили глядачів танцівниці Олена Проців, яка виконала «Східний танок» та учениця 5 класу Ващенко Яна з композицією Журавлі». Жодного байдужого в залі не залишив виступ Конончук Л.О., яка прочитала вірш «У гості до мами» та пісня «На зорі мене мамо збуди» у виконанні Жук М.А. та Величко А.А.
І на завершення гарний настрій всім   присутнім   було   подаровано виступом фольклорного ансамблю  «Балакучі   молодиці»,   у   виконані яких прозвучали пісні «На городі серце одпочине», «Зібрались бабоньки» та "У селі".

Н.Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2012. – №50 (15 груд.). – С.5.

Зустрічайте - інтернет в бібліотеці

Нарешті відбулася подія, яку так довго чекали і ми, бібліотекарі, і наші друзі, і, звісно, наші користувачі - урочисте відкриття пункту вільного доступу до мережі Інтернет в Шотівській сільській бібліотеці.
Це свято стадо можливим завдяки проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет».
Завдяки програмі шотівська бібліотека отримала три сучасних комп'ютери, оснащені веб - камерами, принтер, сканер та навушники для програми «Скайп».
Розділити нашу радість і відкрити Пункт вільного доступу до мережі Інтернет завітали: голова районної державної адміністрації Каністратенко С.С., голова районної ради Корнієнко В.А., депутат районної ради Верещака В.М., сільський голова Дебелий В.О. і завступник директора Шотівської ЗОШ Белічкова В.Ф.
Запашним короваєм та музичною композицією гостей вітали вокальний жіночий ансамбль «Господарочка», зачарував присутніх своєю піснею про Україну Гайко Дмитро, цікаву гумореску «Баба в Інтернеті» розповів незмінний їх виконавець Ремарчук Ігор.
Також до слова були запрошені читачі бібліотеки, які розповіли цікаві вірші про Інтернет.
Читальний зал наповнився звуками музики, яка розслабила і налаштувала всіх присутніх на святковий лад. Приємні слова і вітання було чути від гостей свята. Почесне право перерізати червону стрічку було надано голові районної ради Корніекх  В.А., та сільському голові Дебелому В.А.
Право першого корист¬вача надано директору сільського будинку культури Богдану С.О. та Корнієнку В.А., які відправили лист-подяку пану Матею Новаку - директору програми «Бібліоміст».
Під мелодію Гімну України було оголошено, що відкриття Пункту вільного доступу до мережі Інтернет в Шотівській бібліотеці відбулося!
Ця подія надихає нас на подальшу наполегливу роботу по пошуку нових форм і методів бібліотечної роботи по інформаційному обслуговуванню наших користувачів. Ласкаво просимо до нашої бібліотеки скористатись безкоштовними послугами Інтернету.
Проект почав втілюватися у життя! В добру путь!

О. Тищенко, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №49 (08 груд.). – С.4.

Запрошує Першотравневе

Вихованці дитячого садка із завідуючою ДНЗ А. Пляшечник

Першотравневий сільський голова, Кузьмінський Сергій Володимирович, обіймає посаду уже декілька років. Щороку цю сільську раду відзначають грамотами. Напередодні Дня місцевого самоврядування ми завітали до Першотравневого, і Сергій Володимирович розповів нам про основні здобутки та проблеми своєї сільської ради.
«Депутатський корпус нашої сільської ради дійсно працює, - говорить Сергій Володимирович. - Це видно на сесіях, та й по іншій роботі з громадою. Так, наприклад, практикуємо подвірний обхід мешканців села.
Найбільшою проблемою було і зараз залишається водозабезпечення. У цьому році ми трохи покращили стан справ - без води практично не залишилась жодна вулиця, але цього не достатньо. Дебіт скважин не дозволяє качати воду по 12-14 годин. Є задум на 2013 рік зняти з консервації скважину по вулиці Спортивній. Там достатньо великий дебіт, але вода - технічна. Та, думаю, на літній період вона забезпечить потреби населення. А для пиття та приготування їжі можна буде набирати воду з водонапірної башти. Кошти для цього шукатимемо через програму на наступний рік хочемо виділити кошти і на придбання лічильників для води незахищеним верствам населення. А взагалі плануємо, щоб лічильники стояли у кожному дворі.
Освітлення вулиць - питання, що стоїть не на останньому місці. На наступний рік у бюджет закладаємо на це кошти. Практично лінії-то відновлені, зараз лише залишилось зробити проектно-технічну документацію,  як того вимагає РЕЗ і ЕМ.  Як  тільки ми її виготовимо - освітлення з'явиться на вулицях Гагаріна та Першотравневій.  Прикро, що на території нашої сільської ради немає базового господарства. Щоправда два господарства з'явилось у цьому році, а з ними, відповідно, робочі місця.   Існує у нас і проблема з пасовищем. Зараз люди випасають худобу на клаптиках, що залишились після розвалу ферм. Над вирішенням цього питання  будемо працювати.

Завідувач сільською бібліотекою Н.Жолніна

Демографічна ситуація трохи покращилася. У цьому році народилось четверо діток. Зараз дитячий садок відвідує 14 малюків. У дошкільному закладі недавно ми відремонтували каналізаційну систему. Зараз збираємо кошти, щоб найближчим часом відновити безперебійну подачу води у дитячий садок. На наступний рік плануємо купити бойлер.
Будинок   культури   теж   працює.    Концерти, святкові вечори - проводяться до усіх свят.
Нещодавно у сільську бібліотеку завезли комп'ютерне обладнання (по проекту «Бібліоміст»), щоб мешканці села мали вільний доступ до Інтернету. Першотравневці чекали цього кілька місяців, особливо дітлахи. Відвідувачів, звичайно, у бібліотеці після цього побільшало. А щоб там було комфортно, плануємо на наступний рік встановити спліт-систему.  Зупинятись на досягненому наша сільська рада не буде - попереду стільки планів треба здійснити".
Ось така розповідь. Залишається тільки побажати успіху Сергію Володимировичу і його згуртованій команді.

 А. Ніколаєнко // Нове життя. – 2012. – №49 (08 груд.). – С.5.

Відкриття Інтернет-центру в смт Іванівці

Сьогодні ми живемо у світі, де інформація стала однією з найважливіших цінностей. Бібліотека - саме те середовище, де діти та підлітки в змозі отримати необхідні знання, навчитися самостійно знаходити інформацію.
Доступ до інтернет-ресурсів - послуга, яка вже стала необхідністю для багатьох мешканців нашого району.
У п'ятницю, 30 листопада, в Іванівській центральній районній бібліотеці відбулась така приємна і довгоочікувана подія - відкриття Інтернет-центру, який вона отримала завдяки гранту міжнародного фонду Біла і Мелінди Гейтс. І ось уже другий тиждень іванівці користуються безкоштовним доступом до мережі Інтернет.
На урочисте відкриття центру крім представників різних організацій, завітали й очільники району - голова районної ради Віктор Корнієнко та голова районної державної адміністрації Сергій Каністратенко, яким було надано право перерізати символічну стрічку Інтернет-центру. Як символ початку нової справи і співпраці вони також посадили калину.
Протягом тижня і в Першотравневому, і в Шотівці теж пройшли урочисті відкриття подібних Інтернет-центрів.
Робота у цьому напрямку буде вестись і надалі, щоб мешканці інших сіл мали можливість скористатись послугами Всесвітньої мережі.
Ми щиро вітаємо Іванівку, Першотравневе та Шотівку із урочистою подією та бажаємо добробуту, процвітання та безперебійної роботи інтернет-центрів на радість усім користувачам цих сіл.

А. Ніколаєнко // Нове життя. – 2012. – №49 (08 груд.). – С.5.

Світ захоплень

Квілінг - це мистецтво створення пласких чи об'ємних композицій із скручених у спіральки довгих й вузьких смужок паперу. Його ще називають «паперовою філігранню».

Народилась Вікторія Бочкова у Новодмитрівці. Після закінчення Херсонського училища культури повернулась у рідне село і почала працювати у бібліотеці. Виховує сина Тимофія. Крім цього Вікторія - депутат районної ради від Партії регіонів.

Останнім часом серед творчо налаштованих людей все більше популярним стає вигоговлення різноманітних мистецьких витворів своїми руками. Зроблені картини, подарунки, предмети декору чи іграшки цінуються набагато більше ніж ті, щоо придбані в магазині. Адже у виготовлення таких подарунків вкладається не тільки уміння, але й часточка душі.
Про те, що у Вікторії Бочкової  «золоті  руки», віртуозна  фантазія  й уява  знали  всі  відвідувачі сільської  бібліотеки,  де працює дівчина. Більшість цікавих  декоративних речей, які прикрашають читальний зал бібліотеки, зроблені її руками.   Молода майстриня цього року на День села брала участь у виставці виробів майстрів народного декоративно-прикладного мистецтва. Тоді на загал громадськості вона представила свої роботи. Спершу Вікторія навчилась вишивати, потім - працювати у техніці квілінг, і ось буквально влітку - плести із газет. "Звичайно, ази вишивання та роботи у різних техніках мені показали,  а потім я вже сама почала знаходити матеріали і композиції в Інтернеті і поглиблювала свої знання, вчилась чомусь новому», - говорить вона. Вдома у Вікторії є дві вишиті картини,  в основному ж усі вироби знаходяться на роботі - в бібліотеці. Там вона, до речі, проводила засідання для тих, хто цікавиться рукоділлям. З нового року Вікторія планує відкрити у бібліотеці клуб за інтересами "Країна майстрів", щоб там могли збиратися творчі люди, спілкуватись, обмінюватись досвідом.
Зараз вона працює над створенням макета вітряка з... газет.
Скільки старих газет та журналів ми щороку викидаємо на смітник? Вікторія Владиславівна взяла на озброєння технологію виготовлення виробів із     макулатури     методом лозоплетіння.  Останнім часом  стало популярним плетіння з паперових «трубочок» (коли газета накручується на спицю чи тонку паличку, яку треба потім  вийняти, краї  змазуються клеєм, щоб зафіксувати краї трубочки. А   далі   це плетіння не відрізняється від плетіння лози).
Тож Вікторія зараз має заготовки, з яких через деякий час з'явиться незвичайний вітряк. «Хочеться лише аби вільного часу було побільше," - говорить молода майстриня.
Ось так Вікторії Бочковій вдається поєднувати роль люблячої мами, сільського бібліотекаря, депутата районної ради і просто творчої людини.

А.Ніколаєнко // Нове життя. – 2012. – №47 (24 листоп.). – С.2.

Буду я навчатись мови золотої

З дитинства кожного із нас оточують звуки га слова. Слова рідні нашому серцю, якими розмовляють наші батьки, друзі, знайомі. Любов до рідного слова прищеплювали наші матері, співаючи колискової, затаївши подих прислухалися до чарівного слова народної казки, які розповідали наші дідусі та бабусі. Людина упродовж усього життя поступово сприймає слова, як інформаційне насичення. Безмежна сила слова - воно найточніше доторкання до нашого серця.
9 листопада у приміщенні Балашівської сільської бібліотеки-філії №2 відбулося свято-вшанування "Мова моєї Вкраїни", яке було присвячене дню української мови та писемності.
"Я знаю, мова мамина свята..." Такими словами розпочала свято бібліотекар Косенкова Н.І.
На свято були запрошені учні початкових класів. Для дітей підготовлено конкурсну програму "Казкове ерудит-лото". Найкращими знавцями казок стали учениця 3 класу Іваннікова Аліна та учень 3 класу Стукальський Олександр. Цікаво пройшла і бесіда-діалог "Хто багато читає, той багато знає". Діти пригадали приказки про слово та мову, висловлювали свої думки на запитання "Чи може бути людина грамотною, якщо не вміє читати?" та розглядали питання про культуру мовлення.
В кінці заходу бібліотекар запропонувала конкурс "Зошит сміється", де були виставлені робочі зошити з письма. Разом з класними керівниками Глуховою Н.В. та Істоміною О.В. проаналізували і визначили найстараннішого та найграмотнішого учня та вручили їм грамоти.

// Нове життя. – 2012. – №47 (24 листоп.). – С.8.

Проводи в армію

З жовтня в сільському Будинку культури відбулися урочисті проводи нашого односельця, Недави Леоніда Олександровича, до лав Збройних Сил України.
Святковий захід відкрив сільський голова Романенко С.В., який привітав новобранця з визначним у його житті днем та наголосив на важливості даного етапу в житті кожного юнака, що служба у Збройних Силах нашої держави є відповідальною і почесною місією. На добру згадку про рідне село сільський голова подарував Леоніду годинник.
З вдячністю, перед прапором суверенної і незалежної України, перед родичами, друзями близькими, Леонід, склав урочисту обіцянку «...Ніколи не зрадити великому народові України. Бути мужнім, відважним і дисциплінованим воїном, гідним товаришем і побратимом для тих, хто поруч буде, носити військову форму. З честю носити високе звання «воїна армії України».З напутніми словами до призовника звернулися мати Лавренюк Л.А. та батько Недава О.Т., які побажали синові надійної підтримки товаришів по службі, терпіння, взаєморозуміння та мурих командирів. Пізніше його вітали: бібліотекар Марусяк Л.В., перша вчителька Заярна Л.І. та товариш, який звільнився з лав Збройних Сил України, Ведмецький Володимир.
Святкового настрою присутнім гостям додали концертні номери у виконанні аматорів художньої самодіяльності сільського Будинку культури.
Від урочистих зборів новобранцем було покладено квіти до Братської могили.
Підсумком свята стали такі слова:
Іди, солдате, мужній і вродливий,
Хай стеляться дороги щедрі до землі.
І щоб тобі служилось добре на Вкраїні милій,
Ми всі бажаємо легкої путі.

Л.Марусяк, бібліотекар Нововасилівської бібліотеки ім. В.Стуса // Нове життя. – 2012. – №41 (13 жовт.). – С.6.

Всеукраїнський день бібліотек

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотеки, 28 вересня, привітати з професійним святом бібліотекарів в районний Будинок культури прийшли заступник голови районної державної адміністрації Іван Попурій, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Алла Костенко.
Кращих спеціалістів цієї галузі нагороджено грамотами начальника відділу культури і туризму, а саме: Тетяну Шип,    Лідію    Козарчук    (смт. Іванівка) та Вікторію Бочкову (с. Новодмитрівка).
Поміж офіційними частинами гостей розважали співочими виступами    працівники   РБК.  Вихованці дитячого садка «Світлячок» розповіли віршики. Самі бібліотекарі теж не залишалися осторонь від вітань: кожен із них мав можливість привітати присутніх колег. Так, наприклад,  пролунали вірші Зої Адамівни Брагінець (с. Українське), а Галина Володимирівна Горєлова (с. Новомиколаївка) підготувала 1 коротку сценку.

// Нове життя. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.3.

Свято по-шотівськи

Існують такі речі, які не повинні залежати від соціального устрою держави. І одне з найважливіших питань - вшанування старих людей, людей похилого віку.
Святковий вогник, присвячений Дню людей похилого віку, у с. Шотівка відбувся 30 вересня. В урочистій атмосфері піснями, гуморесками, танцювальними композиціями шановних дідусів і бабусь вітали працівники сільського Будинку культури, учні школи та найменші артисти - вихованці дитячого садка.
Святкування проходило у теплій дружній атмосфері бесіди, коли кожен із запрошених на захід мав можливість розповісти про своє життя чи навіть анекдот, гумореску, вірш, заспівати пісню.
Організатори свята висловлюють велику подяку за спонсорську допомогу Верещаці Василю Миколайовичу.
Натхненні від організованого свята, розходячись по домівках, люди обговорювали цей захід як подію дня.

О.Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.3.

Служіння в ім'я збереження життя людини

Від народження і впродовж усього життя   людство   співіснує   з навколишнім   середовищем. Така гармонія приносить нам не лише користь, а й спричиняє шкоду, що негативно може вплинути  на здоров'ї людини.
- Можливо, мої слова  здадуться банальними, але людське здоров'я є її справжнім скарбом, та й  взагалі здоров'я ні з чим не порівняне за своєю цінністю.
Тож на варті нашого скарбу стоять люди, які заприсяглися Гіппократу, не шкодуючи своїх сил і себе, намагаючись врятувати та продовжити людське життя.
Живе в селі Балашове фельдшер ФАПу Литвин Валентина Володимирівна, яка свій життєвий шлях пов'язала з медициною та охороною здоров'я.
Ось уже 39 років свого життя Валентина Володимирівна присвятила лікувальній справі. У 1973 році, після закінчення Генічеського медичного училища, вона розпочинає свою трудову діяльність у Нижньосірогозькому районі. Працює молодий спеціаліст у центральній лікарні. Згодом Валентина Володимирівна виходить заміж і переїздить у 1976 році до нашого району у село Трохимівка, де 11 років працює в цьому селі. Одночасно працює у ФАПі та у профілакторії при МТФ №1, який був відкритий у 1976 році. Все необхідне приладдя для роботи фізкабінету привозить вона з області. У 1987 році приймає Балашовський фельдшерський пункт. 25 років з року в рік, з дня вдень обслуговує вона балашовців.
В її житті завжди було й залишається прагнення допомагати людям. Немало сил і терпіння потребувала від неї робота: термінові виклики до хворих, подвірні обходи до новонароджених діток, своєчасно надані щеплення та ін'єкції. Невгомонна і вимоглива, передусім до самої себе, вона весь час в роботі проявляє свою майстерність. Валентина Володимирівна - приклад самовідданого служіння в ім'я збереження життя людини. "Легше попередити хворобу, ніж лікувати" - цього правила додержувалася вона всі роки. Валентина Володимирівна не лише безмежно закохана в свою професію, вона користується повагою серед односельчан.
Незабаром Валентина Володимирівна йде на заслужений відпочинок, але в будь-який час дня і ночі не відмовляється вона від надання медичної допомоги. До кожного з односельців має індивідуальний підхід: починаючи з добору ліків і до суто людських відносин. З Валентиною Володимирівною люди діляться своїми проблемами й турботами, прохають допомоги, висловлюють слова вдячності.
Тож від щирого серця жителі села Балашове висловлюють глибоку вдячність Литвин Валентині Володимирівні за її багаторічну працю. Хочемо побажати надалі міцного здоров'я, родинного щастя, сімейного затишку. Низький Вам уклін за Вашу благородну і таку необхідну людям працю!

Я. Косенкова, бібліотекар Бапашівської бібліотеки-філії №2 // Нове життя. – 2012. – №40 (06 жовт.). – С.11.

Поетичне вітання

Шановні жителі планети Золотої Осені!
Щиро вітаю Вас із нашим святом!
Бажаю вам світлої радості, теплої старості, пошани за вашу працю і мудрість прожитих літ. Хай родинне тепло обіймає вас щодня, хай здоров'ячко не покидає вас, а надія і віра береже і продовжує календар життя.
Дарую вам поетичні рядки про наш цікавий вік Золотої Осені.

З повагою Зоя Адамівна Брагінець - бібліотекар, голова Ради ветеранів с. Українське

Похилий вік
Похилим може бути тільки тіло,
Що натрудилося, стомилося, зболіло.
Душа ж ніколи не старіє,
Криниця долі не міліє.
Була криниця повною весною,
Коли була ще молодою.
Черпала легко долю із криниці,
Та наступило літо стиглої пшениці.
Удвох уже ходили до криниці,
І дітки щебетали до водиці,
Вмивалися цілющою водою,
Та осінь золота уже не за горою.
Все дальшою стає ота водиця,
Вже треба нахилитись, щоб напиться.
Вже руки струджені болять,
А очі окулярами блищать.
Уже у долі і зима на часі,
І заметілі, й крига у запасі.
Та гріє серце юна та весна,
Криниця повна й юність осяйна.

Шановні колеги!
Прийміть вітання з нашим професійним святом!
Бажаю щастя, здоров'я, мудрості і творчих злетів у вашій роботі. Допитливих вам користувачів, оновлених фондів, теплоти і затишку у ваших бібліотеках, сімейного благополуччя.
Дарую вам декілька веселих порад про наше бібліотечне життя.

Побажання молодим колегам
Хай збудуться Всі ваші мрії!
Хай біжить до вас читач,
Поспішає,
А ті книги, що бере -
Завжди повертає.
Не крадіть у читача
Ні хвилиночки,
Обслужіть його
Без зупиночки.
І прискорите щоднини
Свій прогрес,
Викликайте в читача
Інтерес.
Полюбіть же спонсора,
Як дитиночку,
Книгозбірня у вас буде,
Як картиночка.
Хай комісії до вас
Не заглядають,
Хай же люди лиш добром
Вас все згадують.
Одягайтеся зимою
Ви тепленько,
І не кашляйте,
Не чхайте,
Будьте здоровенькі!

* * *
Багато срібла, золота
По світу в сундуках,
Солідні депозити
У банківських руках.
Та є скарбниця інша -
Нетлінна і жива,
В ній розуму криниця -
Усьому голова.
А книга - ключ до неї,
Візьми її, відкрий,
Пізнаєш світ прекрасний,
Збагатиш розум свій.

З.А.Брагінець, бібліотекар с. Українське  // Нове життя. – 2012. –  №39 (29 верес.). – С.4.

До Всеукраїнського дня бібліотек Іванівська центральна районна бібліотека оголошує бібліотечну акцію «Нова книга від щирого серця».

Районна бібліотека висловлює щиру подяку читачам за подаровані книги: Л.П. Бордо - 23 книги, І.Б. Петрусів - 62 книги, В.С. Марченко - 18. Недаром у народі говорять: «Що віддав - твоє». Тож нехай ваші щедрі подарунки відгукнуться теплом у серцях наших читачів.

Колектив бібліотеки // Нове життя. – 2012. – №37 (15 верес.). – С.2.

"Часточка душі в роботі"

Праця людини - окраса і слава,
Праця людини - безсмертя її!

Сучасне життя не стоїть на місці, воно бурлить, шалено мчить: розвиваються нові технології, наука і іехніка, які полегшують працю людині.
У сьогоденному вирі подій, які розвиваються так стрімко, людство потребує і нові професії. Обрати спеціальність на все життя - це мабуть найскладніше завдання тому, що сучасний випускник має великий простір для обрання майбутньої професії. В пошуках престижної роботи, гарного заробітку, мало хто може затриматися на одному робочому місці. Але є і такі люди, які все життя присвятили своїй роботі, вклали в неї часточку своєї душі.
Живе і працює у селі Балашове скромна жінка - Піскоха Наталя Адамівна. Ось вже 34-й рік працює вона головним бухгалтером Балашівської сільської ради.
У виборі життєвого шляху Наталя Адамівна визначилася ще з дитинства: її змалечку вабили цифри. Після закінчення Благодатненської середньої школи вона вступає до Херсонського технікуму радянської торгівлі. Після двох років навчання молодий спеціаліст повертається до рідного району працювати. У 1979 році переїздить у село Балашове, де розпочинає свою трудову діяльність як бухгалтер. Згодом виходить заміж, народжуються діти: син Сергій та донька Світланка. Життя складалося яку кожної людини: сім'я - робота, робота - сім'я. Непомітно пролетіли, промчали молоді роки зі своїми радощами та печалями.
Про свою професію Наталя Адамівна скромно говорить: "Робота, як робота, нічого особливого, кожен день схожий на інший..." Потім схиляє голову над черговим обліком, занурюючись у світ безкінечних цифр. Бо саме ця професія потребує від людини чіткості, максимальної сконцентрованості та терпіння.
Крім основної роботи, Наталя Адамівна виконує суспільні доручення. Вона є головою постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та економічної реформи в народногосподарському комплексі, земельних ресурсів та соціального розвитку села.
За багаторічну сумлінну працю та активну життєву позицію районна державна адміністрація неодноразово нагороджувала її грамотами та подяками.
У свій вільний під роботи час Наталя Адамівна бере участь у художній самодіяльності. Жодного концерту в селі, районі чи області не відбувалося без її участі. Спочатку вона була учасницею молодіжного ансамблю "Вірність", згодом - фольклорного ансамблю "Балакучі молодиці".
Взагалі про цю жінку можна сказати, що вона: дбайлива, любляча донька, мати та бабуся; добра господиня та порадниця; людина, яка може завжди підняти настрій іншому.
І хоча Наталі Адамівні виповнюється 55, в душі вони молода та енергійна.
Тож від щирого серця, колеги Балашівської сільської ради, бажають Вам, Наталя Адамівна, щоб усі Ваші мрії та сподівання справдилися! І нехай кожен негаразд, у тому числі професійний, не заважає Вам насолоджуватися життям та радіти кожній його миті!
Щира подяка Наталі Адамівні за самовіддану працю. Вітаємо Вас з 55-ти річним ювілеєм, зичимо Вам міцного здоров'я, сімейного затишку, благополуччя, щастя й добра!

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської сільської бібліотеки // Нове життя. – 2012. – №37 (15 верес.). – С.5.

Хрестик за хрестиком

"За стібком - стібок, полотна рядок.
Вишиваю серцем я рушничок..."
З давніх-давен у кожній українській родині, коли підростала дівчина, матері передавали їй свою майстерність вишивання. Кожна з них хотіла, щоб селом пішла добра слава про її доньку із "золотими руками".
Вишивка створювала святковий настрій, була взірцем людського працелюбства.
Добре, коли українські традиції не губляться у віках, відроджуються і живуть сьогодні. Добре, коли молоде покоління навчається, переймає досвід у старшого.
Живе і працює у нашому селі молода майстриня, мати двох дітей Голева Наталя Олександрівна. Свій вільний від роботи час вона проводить за вишиванням. Любов до вишивки передала їй свекруха Голева Параска Данилівна. Наталя Олександрівна займається вишивання зовсім недовго. І хоча робіт ще небагато, молода майстриня залюбки дарує їх знайомим.
"Робота для душі," - так говорить про своє захоплення Наталя Олександрівна. Старанно трудиться вона над кожним хрестиком, перетворюючи рушники, серветки, ікони та сорочки на веселкову країну, уквітчану яскравими квітами та калиновими орнаментами.
Свою любов до народної творчості жінка передає колегам по роботі, навчає вишивати і свою доньку Ліну.
У роботах Наталі Олександрівни виявляється особливий талант і майстерність. Вони були презентовані на виставці талантів народних умільців Іванівського району на звітному концерті художньої самодіяльності, який проходив у селі Воскресенка.
- Досягнути успіхів у вишиванні може кожен, - говорить Наталя Олександрівна, - потрібно для цього зовсім небагато: терпіння, акуратність, уважність та любов до прекрасного.

Н. Косенкова, бібліотекар Балашівської бібліотеки-філїї №2 // Нове життя. – 2012. – №27 (07 лип.). – С.3.

В гостях у майстрині

Ой, вишивки мої любі,
Я вас вишиваю,
Та про красу і про фарби
Думки не лишаю...

Вже 40 років проживає в селі Новодмитрівка Друга талановита майстриня - Ольга Степанівна Стаднік.
Народилася вона в Житомирській області, виховувалась в родині, де цінували та шанували народні традиції, дбайливе ставлення до батьків. Вже з дитинства дівчинка здобула свої перші навики в техніці вишивки. Спочатку це були дитячі невеликі серветки, рушнички, а зараз - просто шедеври, створені рукою майстрині, в які вона вклала частинку душі. Коли заходиш в будинок Ольги Степанівни, то одразу ж відчувається атмосфера спокою та благополуччя. Вона вміє відчувати красу української вишивки. Вишиті картини та рушники - усе це пронизано поезією, милує зір, грає барвами. Оце і є радість людська. Вона супроводжувала Ольгу Степанівну завжди, допомагала їй у житті, давала віру в майбутнє.
У селі її будинок називають тільки світлицею, бо усе в ньому оздоблено вишивкою. Ольга Степанівна весь свій час віддає улюбленому заняттю, бо вже багато років хворіє на ноги. Вона майже не виходить на двір, і по господарству їй допомагають близькі друзі.
Майстриня завжди бере участь у виставках декоративно-ужиткового мистецтва, її рушники та образи прикрашають сільську церкву. А нещодавно її шедеври придбали для церкви у місті Херсоні. І хоча Ользі Степанівні було важко розлучитися зі своїми роботами, але гріє душу те, що багато людей буде милуватися її витворами.
Хочеться побажати їй здоров'я, щастя, натхнення, щоб на вишиванках розквітали тільки візерунки успіху та процвітання.

В. Бочкова, завідуюча Новодмитрівською сільською бібліотекою // Нове життя. – 2012. – №23 (09 черв.). – С.8.

Свято у дитсадку

Шановні гості та батьки,
І всі присутні в залі!
Усіх зібрало нас на мить
Це свято незвичайне.
Садок дитячий вже
Малят до школи проводжає
І сумно нам, що дітвора садочок залишає.

28 травня року в дитячому навчальному закладі села Шотівка проведено свято випускного балу "Прощавай садок дитячий" для 12 випускників - дошкільнят.
Ось і виросли малюки, ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку в дитячий садок - і ось вже прийшла пора сказати прощальні слова, теплому, рідному, гостинному будинку. Попереду школа - шкільні радості, товариші, перерви, дзвінки і букварі. Перші труднощі, відповіді коло дошки, оцінки і домашні завдання.
Святково прикрашений зал запрошував випускників, батьків та гостей свята веселими піснями дитинства. Хвилюючим моментом було для випускників їх урочисте представлення - адже для них таке свято відбулося вперше.
Під звуки вальсу до зали зайшли чарівні маленькі попелюшки у бальних платтях та елегантні, повні чоловічої гідності хлопчаки.
Декламуючи вірші, діти прославляли ясла-садок, висловлювали свої мрії на майбутнє, дякували за турботу: завідуючій С.В. Василенко за те, що "турбувалася про всіх, щоб у садочку добре було всім "; вихователям Г.І. Леоновій, Л.О.Сабадаш, що "як мами рідні були"; помічнику вихователя Л.В. Кононець - "що чистоту тримала, добавку всім наливала"; кухарю І.І. Гончар - «за пиріжки, вареники й пампушки».
Дитяче свято не буває без подарунків. Тож і наші випускники вручили подарунки для діток, які залишаються в дитячому садку.
Пісня у виконанні Віки Кузнєцової була гарним подарунком для присутніх, а веселий танок у виконанні Артема Дідича та Ауріки Побиванець зберіг настрій та приємні враження надовго.
Наприкінці випускного балу завідуюча дитячим садком С.В. Василенко вручила майбутнім школярам їхні перші в житті дипломи. І відмітила, що всі вони з відзнаками, адже кожен випускник найкращий та найрозумніший. Після чого діти виконали прощальний вальс, який не забудуть ні вихователі, ні батьки.
А на завершення свята дошкільнята вийшли на подвір'я дитсадка і зробили фото на згадку про щасливі роки безтурботного дитинства.
Тож побажаємо випускникам дитячого садка міцного здоров'я, успіхів у здобутті знань. А їх батькам витримки та терпіння, і щоб батьківське плече було для дітей завжди опорою та оберегом.
Закінчилося свято розвагами та смачним солодким частуванням.

О. Тищенко, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №23 (09 черв.). – С.3.

На території Шотівської сільської ради функціонує бібліотека, яку очолює Тищенко Олена Сергіївна. Вона там з 1984 року. Олена Сергіївна приймає активну участь в громадському житті села, є членом виконавчого комітету, головою комісії у справах дітей.
У своїй роботі бібліотекар запроваджує нові форми бібліотечної роботи, приймає участь у реалізації державних, обласних та районних програм. Тісно співпрацює з організаціями, які знаходяться на території сільської ради, а саме: з сільським Будинком культури, школою, дитячим садком та сільською радою. Читачі

Вихованці дитячого садка "Сонечко" отримують нагороди за активну участь у заході, який спільно підготували сільський Будинок культури, бібліотека, Шотівська ЗОШ та дитячий садок, присвяченому Дню Перемоги (ранок-спогад "Пам'ятаємо загиблих, шануймо живих")

бібліотеки завжди беруть активну участь у конкурсах «Тут Батьківщини моєї початок», «Найкращий читач України», регіональному конкурсі на «Кращий відгук про сучасну українську прозу», регіональному літературному конкурсі ім. Ю.К.Голобородька.
За участь в обласному конкурсі на кращий сценарій заходу з правової та просвітницької роботи «Правові орієнтири» конкурсна робота Олени Сергіївни вийшла переможцем в номінації «Найкращий сценарій».
Працюючи бібліотекарем швидко і якісно виконує інформаційні запити користувачів бібліотеки. Всю роботу бібліотеки спрямовує на підвищення рівня духовного потенціалу читачів, виховання почуття людяності і доброти. Особливу увагу приділяє роботі з молоддю.

// Нове життя. – 2012. – №22 (02 черв.). – С.3.

З родини йде життя людини

Усі ми добре знаємо, що людина сильна тоді, коли вона не одинока, коли її є кому підтримати, коли в неї є сім'я, бо це наша опора, той причал, до якого пристаємо, ховаючись від бід та незгод, де знаходимо спокій і затишок. Тут людина робить свої найперші кроки, звідси виходить у широкий світ. У сім'ї вона навчається любові і добра, вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять всього народу.
23 травня до Дня родини в Іванівській районній бібліотеці для дітей було проведено свято «З родини йде життя людини». На захід були запрошені дві прийомні сім'ї Родина Гребельної Інни Володимирівни та родина Кальян Світлани Вікторівни.
Діти та мами активно і з радістю приймали участь у таких конкурсах: «З гордістю про себе» - це візитна картка родини, «Відгадай-но», «Конкурс ерудитів», гра-конкурс «Анкета для двох», «Так говорить народна мудрість», конкурс малюнків  «Моя мама краща всіх».
Ніхто  не  залишився осторонь, в дружній    сімейній обстановці мами з дітьми весело провели час. Всі учасники були нагороджені подарунками,  свято закінчилось солодким частуванням.
Велика подяка нашим спонсорам Іванівській районній організації Партії регіонів за допомогу у проведенні свята.

Іванівська районна дитяча бібліотека // Нове життя. – 2012. – №21 (26 трав.). – С.1.

Молодими талантами квітне Новосеменівка

В нашому селі все більшає талантів серед молоді. Хочеться розповісти про молоду дівчину Герасімову Дар'ю Сергіївну. Вірші вона почала писати з 12 років. Спершу це були віршики по чотири рядочки, потім - по вісім, а далі вони почали линути усе більші і більші.
Спершу соромилась їх показувати, а потім друзям почитала, їм сподобалося, особливо про маму, тата, братика Владика, бабусю, дідуся.
Згодом я запросила Даринку до бібліотеки на відкритий урок читання «Новосеменівка має таланти». Усі присутні діти слухали її вірші, затамувавши подих.
Зараз Даша вчиться в медичному училищі на II курсі, але продовжує писати вірші, такі яскраві, гарні, змістовні, а найголовніше - від душі.
Я бажаю їй всього найкращого в житті, а головне - здоров'я, наснаги завжди і в усьому. Щасти тобі, Дар'я Сергіївна.

О. Матюшина, завідувач сільською бібліотекою // Нове життя. – 2012. – №21 (26 трав.). – С.4.

Вклонімося великим тим рокам...

9 травня... День Перемоги...
У цьому році наша країна урочисто відзначила 67-му річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні, вшанувавши мужність кожного, хто зі зброєю в руках до кінця виконав свій патріотичний обов'язок, зробив усе для того, щоб прийшла весна перемоги. У селі Фрунзе відзначення Дня Перемоги розпочалось святковою ходою жителів села та гостей до Меморіалу слави.
До присутніх зі словами привітання звернулися: сільський голова В.М. Сушко, голова ветеранської організації В.П. Паучков, директор Фрунзенської ЗОШ І-III ступенів Л.І. Тріщова. Вони побажали усім жителям села здоров'я, щастя, мирного неба, довгих років життя та благополуччя.
А далі школярі показали святкову програму, що залишила добрий спогад у душах односельців, адже лунали задушевні пісні Великої Вітчизняної війни, сучасні патріотичні пісні про Україну, вірші, виконувалися запальні танці.
Букети квітів лягли до гранітних плит Меморіалу слави, пам'ятника Невідомому Солдату, пам'ятника Героя Радянського Союзу О.П. Садового. Урочистий мітинг пройшов під стягом Великої Перемоги, право на внесення якого було доручено Анатолію Миколайовичу Резанову, та державним жовто-блакитним стягом. Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Цього дня співали і танцювали не тільки на урочистому мітингу, але й після його завершення. Усіх бажаючих було запрошено до святкового столу, де частували солдатською кашею.
Запрошені музики продовжували свято до самого вечора. Атмосфера була настільки доброзичливою, що у вир танцю поринули сивочолі дідусі та бабусі, молодь, дітлахи. Відбулося духовне єднання поколінь, яке не потребує коментарів. Очі усіх світилися радістю і вдячністю за проведене свято.
Хочеться від усієї душі сказати велике спасибі усім, хто був причетний до організації та проведення Дня Перемоги: підприємцям села, фермерам, виконкому сільської ради, педагогічному колективу Фрунзенської ЗОШ І-III ступенів та дошкільного навчального закладу «Барвінок», депутатам.

Л. Сушко, завідуюча сільською бібліотекою // Нове життя. – 2012. – №20 (19 трав.). – С.2.

Тиждень дитячого читання

Добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини. Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те, що читання - це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес. Який дає ні з чим незрівнянну насолоду. Прищепити дітям любов до книги, виховувати в них потребу читання, дбайливе ставлення до книги допомагає Тиждень дитячого читання, який проходив у районній дитячій бібліотеці з 2 по 9 квітня. Традиційно розпочався він Святом книги «Яка насолода - читання...», що пройшло в 4-Б класі Іванівської гімназії. Цікавими та змістовними були й такі заходи: літературний ранок «Повернення в дитинство» до 130-річчя від дня народження К.І. Чуковського, інформаційна хвилина «Здорові діти - здорова нація» до Всесвітнього дня здоров'я, літературний експрес за творчістю херсонської письменниці А. Дрозд, урок природознавства «Щедрий голос природи змалку слухаю я» (до дня довкілля та Дня Землі). Учні 1-7 класів Іванівської гімназії та загальноосвітньої школи №2 із задоволенням брали участь у всіх заходах. У бібліотеці були також оформлені і книжкові виставки та тематичні полиці.

Колектив районної дитячої бібліотеки // Нове життя. – 2012. – №16 (21 квіт.). – С.3.

Ювілей бібліотеки

Іванівська центральна районна бібліотека нещодавно відзначила 115-літній ювілей.
Родовід її сягає у минуле століття - в 1897 рік. Росла Іванівка, а з нею і бібліотека. Якщо на початку свого існування вона нараховувала 360 читачів, то зараз обслуговує 3050, якщо тоді мала книжковий фонд 708 томів книг 608 найменувань, то зараз він становить 38471 екземплярів книг, серед яких широко представлено   художню   літературу,   українських, російських, іноземних авторів, суспільно-політичну, природознавчу, технічну, медичну, сільськогосподарську, краєзнавчу літературу. Наразі бібліотека чекає нові комп'ютери, які отримала завдяки перемозі в програмі «Бібліоміст».
На свято, що відбулось 6 квітня були запрошені заступник голови райдержадміністрації І. Попурій, заступник голови районної ради Ю. Козак, начальник відділу з питань внутрішньої політики, преси та інформації, зв'язків з громадськістю РДА, голова райкому профспілки працівників державних установ В. Єфремова, начальник відділу культури і туризму РДА А. Костенко, завідувачі сільських бібліотек, читачі.
Ведучі заходу теплими словами згадали працівників бібліотеки, розповіли її історію.
У цей день пролунало багато хороших слів та побажань бібліотеці та її працівникам. А кожен виступ аматорів районного Будинку культури додав святкового настрою присутнім.

А. Ніколаєнко // Нове життя. – 2012. – №15 (04 квіт.). – С.1.

Звіт бібліотек

16 березня в приміщенні актової зали Іванівської районної ради з  метою висвітлення ролі бібліотек у сучасному суспільстві, удосконалення їх роботи, обміну досвідом, привернення уваги громадськості до проблем у роботі бібліотечних закладів проведено фотозвіт Централізованої бібліотечної системи району перед громадськістю.
Бібліотеки у своїх звітах представили до уваги активу громадськості широкий спектр своєї діяльності. Бібліотекарі району щоденною роботою сприяють розвитку творчих здібностей дітей, займаються правоосвітницькою діяльністю, проводять профорієнтаційну, інформаційно-роз'яснювальну, історико-краєзнавчу, народознавчу роботу.
Вони поділились своїми напрацюваннями з колегами. Одразу стало зрозуміло - кожен із них самовіддано виконує свої обов'язки.
Голова районної ради Віктор Корнієнко звернувся до працівників бібліотек зі словами вдячності, висловив свою повагу до їх праці, активної громадянської позиції, коротко розповів про найближчі плани розбудови економіки району, в тому числі й матеріального забезпечення сільських та районних бібліотек.

// Нове життя. – 2012. – №12 (24 берез.). – С.3.

Жарти і приколи лунали 8 березня 2012 року у Шотівському будинку культури, де відбувся святковий КВК за участю двох команд: «ШОК» («Шотівська обалдєнна компанія»), до складу якої входила молодь села, а капітаном була Терещенко Тетяна, і «Народжені в СССР», яку представляли учасники трохи старшого покоління.
Вони виявили свою кмітливість та повеселили глядачів у всіх конкурсах. З того, як підібрано музичне оформлення, виготовлені костюми, було видно, що команди ретельно готувались до змагання.
Конкурсна програма складалась із таких етапів: «Привітання», «Розминка», «СТЕМ» та «Домашнє завдання». Учасники показали себе так, що глядачам ніколи було нудьгувати.
Найбільше запам'ятались конкурси - «Домашнє завдання», під час якого у сценічній формі команди повинні були висловити подяку генеральним спонсорам - В.С. Чубатому і В.С. Верещаці, та «Розминка». До речі, найдотепніше питання в останньому поставила А. Басавро, за що й отримала приз.
Журі оцінювало команди компетентне. Перемогу здобули «Народжені в СССР». Призи ж отримали усі учасники КВК.
А далі святкування продовжилось дискотекою.
Хочеться відзначити М. Сухорукова, який бере участь у всіх заходах у селі, сім'ю Богдан, Н. Коростельову, С. Кондрат, Т. Таірова, А. Кропивко, В. Данильчука і В. Осипенкова.

О. Тищенко, бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №12 (24 берез.). – С.1.

Конкурс "Кращий читач - 2012"

Книги - кораблі думки, які мандрують хвилями часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
У кожного з нас знайомство з книгою починається від першої казки, яку прочитали нам батьки у дитинстві. І протягом усього життя книжка є нашим порадником, вчителем, другом. Для дітей читання книг є важливим поштовхом у набутті нових знань. Для них книга - це путівник у світ науки, світ реальності, світ знання. Гарна книжка змушує дитину замислитись про життя та своє місце в ньому, дарує поживу для роздуму та насолоду для душі.
Такими словами розпочали районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2012» ведучі свята Шип Тетяна Олексіївна та Козарчук Лідія Леонідівна. Він відбувся 2 березня в читальній залі районної бібліотеки. По Іванівському району конкурс стартував з 15 лютого і закликав усіх бажаючих читачів взяти участь у ньому. До нас завітали найкращі, найталановитіші читачі-переможці загальноосвітніх закладів, зокрема з Балашовської ЗОШ І-III ступенів Угрен Діана (7кл.), Нововасилівської ЗОШ І-III ступенів Середа Олександр (6 кл.), Благодатненської ЗОШ І-III ст. Сагалюк Вікторія (7 кл.), Новомиколаївської ЗОШ І-III ст. Грушко Наталія (7кл.), Любимівської ЗОШ І-III ст. Замолотнєв Євген (7 кл.), Трохимівської ЗОШ І-III ст.
Юрченко Ангеліна (7кл.), Іванівської гімназії Гетало Катерина (6-Б кл.) та Шевчук Вікторія (6-Б кл.), Іванівської ЗОШ №2 І-III ст. Жданова Вікторія (6 кл.) та Погорілець Анжела (6 кл.).
За умовами конкурсу потрібно було заповнити Анкету учасника та разом з читацьким щоденником надати їх на розгляд журі, а також розповісти про прочитану сучасну дитячу книгу. Щоб виявити свою ерудицію та знання з літератури, учасники письмово відповідали на питання вікторини. Юні читачі коротко розповідали про себе, в якій школі та класі навчаються, про свої захоплення у вільний час. Журі нараховувало бали та¬кож за ведення читацького щоденника, в якому міститься перелік прочитаних книг та головних героїв, ілюстрації до творів, короткий зміст прочитаного, особисті враження від обраної книги.
За підсумками районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач-2012» переможцями стали Угрен Діана та Гетало Катерина, які були нагороджені грамотами та подарунками. Інших юних читачів відзначено подяками і книгами.
Ми дуже вдячні спонсорам свята: Іванівській районній організації Партії регіонів, І.Б. Петрусіву, магазину «Каприз» ЧП Максимів Н.

Я. Козарчук, бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №11 (17 берез.). – С.1.

В селі Новосеменівка відзначати свята усією громадою вже стало традицією. До Дня захисника Вітчизни у спортивному залі школи пройшло змагання для чоловіків між командами «Рваний кед» (які здобули перемогу) і «Богатирі». Кращими учасниками були Смішко Дмитро, Назаров Павло, Байда Дмитро, Коротенко Микола, Бибик Василь.
А ось на свято 8 Березня відбулися спортивні змагання між жіночими командами «Динаміт» і «Блискава». Треба було лише бачити з яким настроєм жінки готувалися! А які вони у нас гарні, розумні їа до того ще й спортивні. У кожній команді було по .шість жінок різного віку. Вони мали виконати по 9 завдань, з якими впорались на відмінно. У команд були і свої вболівальники. Було дуже весело. До складу команди «Динаміт» входили: Поліщук Ольга, Чайка Світлана, Біцька Ольга, Коротенко Аня, Дереза Надія, Горобей Раїса, а до команди «Блискавка» - Івашкіна Олександра, Гнатюк Людмила, Зубкова Оксана, Пую Ольга, Кобзарь Валя та Авраменко Галина.
Перемогу отримала команда «Динаміт». Та членам обох команд було вручено грамоти та грошові премії. Призи «Глядацьких симпатій» отримали Біцька Ольга та Гнатюк Люда.
Сільський голова І.М. Поліщук привітав усіх присутніх жінок зі святом і побажав наснаги, весняного настрою і, звичайно, кохання. Спонсором цього дійства виступив голова СВК «Новосеменівське» С.А. Рєзник.
Після завершення змагань молодь продовжила відпочинок на святковій дискотеці.

О.Матюшина, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №11 (17 берез.). – С.2.

Продовжується акція «Подаруй бібліотеці книгу»

В Іванівській бібліотеці продовжується щорічна благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу». Колектив вдячний усім тим, хто подарував бібліотеці книги, це: Глущенко Алла Іллівна (51 книгу), Беба Валерій Дмитрович (163 книги), депутати Іванівської районної ради (116 книг). Всього з початку 2012 року подаровано 330 примірників книг.
Ми, бібліотекарі, висловлюємо щиру подяку усім тим, хто залишився небайдужим до цієї акції і зичимо їм усього найкращого.
Акція триває. Запрошуємо усіх бажаючих підключитися.

Колектив бібліотеки // Нове життя. – 2012. – №11 (17 берез.). – С.7.

«Бібліоміст» оголосив переможців

4 бібліотеки Іванівської ЦБС (центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, Першотравнева та Шотівська сільські бібліотеки) стали переможцями третього раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг за програмою "Бібліоміст", яка покликана перетворити публічні бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити їхню суспільну роль.
В рамках цієї програми книгозбірні отримають 15 комп'ютерів, 4 принтери, 4 сканери, веб-камери.
Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась із представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації та провідних українських бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій.
Заявки оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні відвідувачам інноваційних послуг.
Перемога в конкурсі - великий поступ вперед на шляху розвитку бібліотек району, а особливо сільських. Це новий, значно вищий рівень задоволення інформаційних потреб громади.
Щиро вітаємо переможців третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету»!

// Нове життя. – 2012. – №7 (18 лют.). – С.7.

Подарунок бібліотеці

Чудовий новорічно-різдвяний подарунок сільській бібліотеці зробила Любимівська сільська рада, виділивши зі свого бюджету кошти для придбання книг. Книжковий фонд бібліотеки поповнився цікавими дитячими енциклопедіями «Енциклопедія техніки. Легкові автомобілі, автобуси, вантажівки», «Рідна країна - моя Україна», «Україна, любий мій краю!», «Енциклопедія техніки. Військова наземна техніка», «Цікава подорож в історію і культуру Батьківщини», «Рекорди та досягнення України» (із серії «Моя Україна»), «Енциклопедія таємниць і загадок», «Загадки історії від середньовіччя до наших днів», «Енциклопедія кращих футболістів світу» (до Євро-2012).. Не забули і про малечу. Для них придбали цікаві мальовничі книжечка, такі як «Мойдодир», «Курочка Ряба», «Найкращі казки», «Гостюємо у казок», «Теремок», «Муха-цокотуха». Для дорослої аудиторії закупили детективні романи пера В. Количева «Мої гріхи, моя розплата», Вороніна «Сліпий» та П. Пела «Братство вовка». Також придбали цікаву історично-правову літературу. І насамкінець хотілося б відзначити односельчан, таких як Тиндюк Анатолій Кузьмич (подарував 50 примірників української та зарубіжної літератури різної тематики, а також книги краєзнавчої рубрики «Золотий фонд» та книгу візитку «Любимівка трудова, Любимівка - святкова») та Філонцев Іван Федорович за його неоціненний внесок щодо розвитку художнього бібліотечного фонду.
Коли бачиш поряд із собою таку багатогранну турботу одне про одного, хочеться вірити, що в сім'ях односельчан все таки панує культ книги.

3. Тіназова, сільський бібліотекар // Нове життя. – 2012. – №4 (28 січ.). – С.2.

Свято в Балашовому

У кожного з нас настає мить, коли щоденні дорослі питання відходять на другий план і ми поринаємо в чарівний світ мрій і сподівань на те, що в Новому році наші родини будуть дружнішими, кишені - повнішими, діти слухнянішими, батьки - здоровішими, а ми - щасливішими!
Напередодні Нового року 28 та 29 грудня жителів Балашово по вулицям села поздоровили зі святом гуртківці клубу «Червона калина», який діє при сільській бібліотеці (керівник Косенкова Н.І.) Сільський голова Чумаченко Т.Є. звернулася зі словами подяки до односельців, які протягом року були небайдужими до проблем села і надавали допомогу, зокрема у ремонті водомережі, це: Причина В.В., Чеботарь С.С., Лисенко О.В., Голєв Ю.А., Голєв А.П., Глухов В.В., Ковба С.М., Ковба М.В., Русєв І.Г., Смірнов С.С., Сакальський М.О.
Дід Мороз, Снігуронька, Баба Параска та баба Палажка    (Яськів Пархоменко   Олександр,   Бараненко   Олег,   Данілейко   Євген)   підготували новорічне поздоровлення і побажали односельцям міцного здоров'я, сімейного благополуччя,  миру та достатку.     Радо     зустрічали дітей    в оселях, де мешкають     одинокі     пенсіонери Христенко Н.М., Матяш В.М. Сподіваємося, що часточку гарного настрою, надію на найкраще наш виступ залишив у кожного з вас.
Тож користуючись нагодою хочу щиро привітати всіх мешканців нашого району з Новим 2012 роком та Різдвом і побажати:
Надія і добро хай будуть з вами,
І світло в душах не згаса повік.
Хай славиться прекрасними ділами наш 2012-й рік!
Із Новим роком вас ми всі вітаєм!
Здоров'я вам, щасливих, світлих днів.
Хай вашу долю завжди осяває
Блакитне небо й золото ланів!

Т.Чумаченко, сільський голова // Нове життя. – 2012. – №1 (06 січ.). – С.1.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031