за 2016 рік

Товаришуємо бібліотеками

Життя прекрасне, коли воно освітлене радістю творчості, особливо, якщо цей процес пов'язаний з оточуючою нас природою.
В нашу епоху шалених швидкостей, і нестримного плину часу все частіше хо­четься створити для себе красивий і тихий куточок, де панують зелень і різнобарв'я квітів, де як подяка  за працю і турботу можна і споглядати нахилені плодо­носні віти фруктового саду,  де милують погляд буяючи  овочеві грядки.
І звичайно ж, зацікавленим у гарних врожаях володарям присадибних ді­лянок, просто необхідно мати співрозмовників для обговорення маленьких хитрощів вирощування своїх зелених підопічних.
Аби поділитися своїми секретами садівництва та отримати поради в Іванівській районній бібліотеці проведена 5куре зустріч з огородниками, садоводами та квітникарями - любителями Петропавлівської селищної бібліотеки Станично-Луганського району Лу­ганської області.
Серед запрошених односельчан до спілкування з луганчанами були: Прасолова В.В., Штанько Т.М., Остапенко В.М., Полупан Г.Б.
Прасолова Вікторія Вікторівна, котра є районним представником харківської агрофірми "Сільський віс­ник", розповіла про вирощування жоржин та півонів, а також прорекламувала учас­никам заходу нові каталоги садових рос­лин. Вікторія Вікторівна запевнила учас­ників зустрічі усіх у надійності співпраці з ТОВ "Сільський вісник" та якості його про­дукції.
Тамара Микитівна Штанько не один рік захоплюється квітами. Культурні і декоративні рослини знайшли затишну оселю і живильний ґрунт та мирно сусі­дують один з одним на присадибних ділянках Тамари Микитівни. Нема такої рослинки в її домашньому оази­сі, про яку б господиня не дала вичерпної інформації. Любов і злагоджена праця разом зі своїм чоловіком Олексієм Опанасовичем, до речі, Олексій Опанасович добре знається на вирощуванні городини, дала щедру винагороду: їхня оселя - то маленький куточок раю, де, мабуть, навіть бджола, що завітала напитися некта­ру з квітучих рослин, почуває себе вельмишановною гостею на розкішному бенкеті.
Остапенко Віра Миколаївна садівник-початківець і як кожна господиня, що дбає про все і про всіх у своє­му домі, недавно відкрила у собі хист до підвищення врожайності фруктових дерев. Поділилася з учасни­ками зустрічі своїми знаннями про вчасне зрошення і захист від шкідників, а також веселим, проте, напрочуд ефективним методом боротьби з "бунтарством" своєї вишеньки. Тепер вони гарні друзі і вишенька радує го­сподарів щедрим врожаєм.
Натомість луганські городники також ділилися сво­їми секретами і досягненнями та продемонстрували багату виставку овочів та фруктів вирощених на свої землі. У стінах бібліотеки постійно проводяться гро­мадські заходи на різну тематику: інформаційні, роз­важальні, практичні. І такі online зустрічі з читачами інших бібліотек вже стали доброю і бажаною традиці­єю, та приносять багато позитивних емоцій, корисної інформації.
Запрошуємо усіх бажаючих до бібліотеки! Тут Ви завжди можете поділитися своїми думками, знаннями і отримати багато нової корисної інформації для себе.
Про нашу роботу Ви можете дізнатися з бібліотеч­ного блогу: http://ivcbs.blogspot.com/.
Приєднуйтесь до нас, бо ми працюємо для Вас, од­носельчани. До зустрічі!

С Редько, бібліотекар Інтернет центру КЗ «Іванівська районна бібліотека» // Нове життя. – 2016. – №45 (10 листоп.). – С.6.

Свято мужності і відваги

Засіяла свята Покровонька зем­лю Українську лис­тям осіннім і при­несла нам свято - свято Захисника України. Вся Укра­їна шанує своїх захисників — на­ щадків козацької слави, сивочолих ветеранів війни, військовослужбовців, військових, які несуть службу в зоні антитерористичної операції, воїнів запасу, бать­ків та матерів солдатів.
Гостинно прийняв наш сільський будинок культури жителів села, гостей і військовослужбовців, які були почесними гостями на нашому святі.
Звучить гімн України — урочисто, гордо, хвилююче. До присутніх звертається сільський голова Холодний Віктор Вікторович. Він щиро дякує представникам нашого війська за мужність і відвагу, бажає їм стійкості і віри в перемогу на захисті єдиної і незалежної Украї­ни. Він просить святу Богородицю захистити всіх, хто береже наші кордони і бажає миру, злагоди і надії.
З шаною і гордістю зустрічали сельчани бійців другої та третьої роти 42 батальону.
Вони - наші захисники, при­йняли важкі випробування на Сході країни. Не порушили при­сяги, з честю несуть високе зван­ня захисника Вітчизни.
Заступник командира ба­тальйону поздоровив присутніх зі святом Покрови, а військових — з Днем захисника України — святом гідних і сильних чоловіків.

За високий патріотизм, сумлінне виконання служ­бових обов'язків, бійцям вручено нагороди: подяки, грамоти і нагрудний "Знак Пошани" Міністерства обо­рони України. На згадку про цей день бійці подарува­ли сельчанам Прапор України зі своїми побажаннями миру, спокою, життєвих гараздів і вручили його сільському голові Холодному В.В.
Аматори художньої самодіяльності сільського Бу­динку культури теплом своїх сердець, своїм словом і піснею відігріли душі цих мужніх і відважних воїнів.
Миколюк Анна подарувала пісні "Перелаз", "Червону руту", що при­йняла гучні оплески за майстерне виконання. Найменша учасниця концерту Гончарова Влада своїм ніжним голосом схвилювала при­сутніх піснями про війну і мир. Укра­їнські народні пісні "У неділю рано" "Коли ти в армію ідеш", а також су­часну "Синові з любов'ю подарував колектив фольклорного ансамблю "Горлиця". Сліпцова Антоніна виконала пісню "Чужина". Підбадьорив зал чоловічими піснями Сєнченко Олек­сандр. Схвилювала всіх Опалько Світлана, яка прочи­тала прозований твір — лист матері до загиблого сина. Підготували та провелице свято Опалько Анна та Поркуль Анастасія.

3. Брагінець, сільський бібліотекар с. Українське // Нове життя. – 2016. – №42 (20 жовт.). – С.3.

Книга - це знання

Зараз осінь. На вулиці вже прохолодно, туманно, а в Іванівській районній бібліо­теці завжди затишно і тепло, багато, цікавих та яскравих подій від­бувається в стінах дитячої бібліотеки. Бі­бліотека приходить на допомогу тим, хто лю­бить читати, мріяти та фантазувати. 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек - свято для бібліотекарів та читачів бі­бліотеки, діти старшої групи ясла-садка «Світлячок», разом зі своїми вихователями вирішили завітати на гостини до дитячих книжок.
Книга - це один з головних засобів навчання, роз­витку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культур­них надбань і цінностей українського на­роду, його звичаїв і традицій. Бібліотека допомагає залучати до читання книжок, пропагує книгу, роз­виває художній смак і самостійність суджень дітей.
Працівники ра­йонної бібліотеки радо зустріли діток, ознайомили з книжковим фондом, провівши захоплюючу мандрів­ку книжковими та тематичними виставками, позна­йомили дітей з правилами користування книгою та бібліотекою. Цікавим доповненням екскурсії стала захоплююча вікторина «Відгадай казкового героя» та  аукціон загадок. Ве­село та радісно було в цей день в бібліотеці. В ході екскурсії діти ознайомилися з куточком користувача Інтернету та перегля­нули улюблені муль­тфільми. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екс­курсія, про що свід­чили слова вдячності від наших маленьких користувачів.
Читайте... Мрійте... Подорожуйте казковими сві­тами разом з книгою. Відвідуйте бібліотеки, не бійтесь фантазувати, мріяти, творити і ви обов'язково будете успішними!

А.Бикова завідувач ясла-садка «Світлячок» // Нове життя. – 2016. – №40 (06 жовт.). – С.4.

До дня людей похилого віку

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.
З нагоди цих свят у Шотівському сільському будинку культури відбувся захід, який зібрав у святковій залі людей осінньої пори.
З вітальним словом виступив директор сільського Бу­динку культури і побажав лю­дям поважного віку миру, віри, надії, любові, а найголовніше - здоров'я та підтримки від рідних. Він відзначив, що День людей похилого віку краще назвати «Днем мудрості», адже де, як не в старших людей, чер­пати мудрості молодому поко­лінню.
Найщирішими побажан­нями, танцями та співом присутніх вітали учні Іванівської гімназії Галстян Стелла, Порубльова Віка, сестри Інна, Настя та Женя Тібець, Гайко Діма.
Також у виконанні вихован­ців дитячого садка "Сонечко" були прочитані вірші про лю­дяність, доброту, чуйне став­лення до людей старшого віку. Своїми піснями маленькі ар­тисти зуміли запалити вогник вдячності - за увагу, турботу, просте людське спілкування.
Гурт «Господарочка» по­дарував присутнім також приємні хвилини у виконанні пісні «Мамина сорочка». Зача­рували своїм виступом Сухорук Микола та Богдан Сергій, які представили сценку «Старики».
Цікаво та запально всі присутні приймали участь у вікторині, яку проводили Богдан Сергій та Сухорук Микола. Всіх учасників було відзна­чено призами.
Зал активно брав участь у виконанні пісень та конкурсів, що створювало святкову атмосфе­ру свята. Мешканка села Тамара Богдан на святі заспівала свої улюблені пісні. Свято пройшло тепло і задушевно. Щире спілкування, лагідні посмішки, народні пісні, теплі слова створили святкову атмосферу.

О.Тищенко, бібліотекар КУ «Шотівська сільська бібліотека» // Нове життя. – 2016. – №40 (06 жовт.). – С.3.

Фотофакт

В рамках святкування Всеукраїнського дня бі­бліотек у Херсоні відбув­ся Обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Хер­сонщини. У цьому році кількість учасників заходу склала більше 150. Це представники органів влади області та міста, почесні гості, працівники публіч­них та вузівських бібліотек регіону, меценати, читачі. Під час відкриття фестивалю начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Думинсіька вручила Подяку за плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток бібліотеч­ної справи на Херсонщині, високу професійну майстерність.та з нагоди Всеукра­їнського дня бібліотек директору комунального закладу «Іванівська центральна районна бібліотека» Андрійчук Світлані Федорівні.

Алла Ніколаєнко // Нове життя. – 2016. – №39 (29 верес.). – С.2.

Богдан Ступка - талант від бога

Наприкінці серп­ня на базі кому­нального закладу «Іванівська район­на бібліотека» було проведено захід вшанування пам'яті найяскравішого українського акто­ра, майстра сцени кіно і театру Богдана Ступки під назвою «Кіноспогади. Богдан Ступка - талант від Бога».
Представлений відео матеріал допоміг присут­нім ближче познайомитися з Богданом Сильвестровичем, як з людиною високих духовних принципів, люблячім та турботливим батьком, чесним і працьо­витим громадянином України, адже його любов до театру тісно переплелася з любов'ю до сім'ї, рідної землі, мови і культури. «Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні здійснюватися, і я щасливий, що маю можли­вість сприяти цьому», - говорив актор.
Високий творчий потенціал енергії і ентузіазму дозволяв йому не тільки бути натхненником для всіх на знімальному майданчику, а й займати відповідаль­ний пост міністра культури і мистецтв України (1999-2001 р.р.) Вирішуючи нагальні проблеми на цій ниві, він з гумором говорив: «У нас дуже важко бути міні­стром. Тому що заведено у нас так: якщо ти артист - ти хороший, а якщо став міністром - ти вже поганий. Причому одразу, на наступний день».
Богдан Сильвестрович Ступка за свій творчий шлях зіграв сотні ролей, пережив сотні життів, доніс до мільйонів сердець почуття вірності і любові, без­вихіддя і страху, обов'язку і самопожертви, та зали­шив нам величезний спадок своєї працелюбності і шляхетності.
Шановні наші односельці, читачі та користувачі Інтернетом, знайдіть час аби відволіктися від повсяк­денних турбот та переглянути будь - яку кінострічку з участю Богдана Сильвестровича, бо це справжні ше­деври кіно та театрального мистецтва.
P.S. Щиро дякую усім, хто відгукнувся на запро­шення прийняти участь в заході.

С.Редько, бібліотекар Інтернет центру комунального закладу «Іванівська районна бібліотека» // Нове життя. – 2016. – №36 (08 верес.). – С.3.

До побачення, літо

Ось і пролетіло літо, а з ним і шкільні канікули наших юних жителів села Ново-миколаївка. Знову школи відкрили для них свої двері і прийняли їх у свої обі­йми. Для того, щоб підняти настрій та підтримати наших дітей перед їх новим навчальним роком ми вирішили провес­ти для них свято: «До побачення, літо...». Вся малеча села прийняла активну участь у святі. Цікаві конкурси, активні ігри, вікторини, танці - це все було на нашому святі.
Велике дякуємо нашому спонсору Бєлому Андрію Олександровичу, завдя­ки йому не обійшлось у нас і без солод­кого столу.
Дорогі наші діти, від імені усіх батьків села Новомиколаївка дозвольте приві­тати Вас с початком нового навчального року. Ми Вам бажаємо успіхів у навчанні, знайти відповіді на всі ваші запитання. Поважайте своїх вчителів, любіть батьків і все у вашому житті буде гаразд. Ми Вас любимо!

А. Горелова, бібліотекар // Нове життя. – 2016. – №36 (08 верес.). – С.2.

"Мрії про Україну: дитячий погляд"

До Дня Конституції України журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Мрії про Україну: дитячий погляд" визначило переможців у трьох номінаціях. Загалом на конкурс надійшли 89 поетичних, 34 прозових твори та 142 малюнки. Активними були райони: Скадовський, Нижньосірогозький, Іванівський, Білозерський, Генічеський, Нововоронцовський, Олешківський, Голопристанський, Каховський, Новотроїцький, Бериславський, Великоолександрівський, а також місто Нова Каховка та місто Херсон. Конкурс проводився у трьох номінаціях:  поетичні твори; прозові твори; малюнки. За вимогами засновників конкурсу, а це Національна бібліотека України для дітей та фонд М.Томенка, роботи повинні бути не лише змістовними та відповідати темі, а ще й гарно оформленними. У номінації «Поетичні твори у віковій категорії 10-12 років 3-є місце за­йняла Сібільова Віолетта (Новодмитрівська сільська бібліотека). Вітаємо Віолетту і бажаємо подальшої перемоги!

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2016. – №28 (14 лип.). – С.2.

Районна бібліотека стала переможцем

Іванівська районна бібліотека стала переможцем конкурсу проекту Української Бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма Еразмус + Жан Моне). Створення Пункту європейської інформації (ПЄІ) сприятиме підвищенню інформаційно-просвітницьких послуг про різні аспекти європейського шляху розви­тку, популяризації переваг європейських цінностей, стандартів, норм життя та ідей євроінтеграції серед іванівської громади. Основними завданнями Пункту є розширення до­ступу користувачів до інформаційних ресурсів та електронних баз даних про Європейський Союз, за­безпечення інформацією для участі в програмах ЄС, отримання грантів, навчання та працевлаштування в країнах Європи, обмін інформацією з європейськими освітніми установами, громадськими організаціями, органами влади, співпраця у сфері сільського госпо­дарства та ознайомлення з успішним європейським досвідом.

С. Андрійчук, координатор проекту // Нове життя. – 2016. – №27 (07 лип.). – С.1.

9 травня у Дружбівці

9 Травня - свято і світле, і сумне одночасно. Зворушливими слова­ми про полеглих та живих розпочалося свято до Дня Перемоги у Дружбівці. Від усього серця привітала всіх присутніх депутат район­ної ради Валерія Рогозова. Під час свята звуча­ли пісні воєнних років, діти виконували веселі танці, розповідали вірші про солдат. Відбулось покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам. Не забули привітати і наших воїнів АТО. А після свята, як уже повелося, -відбулось частування по­льовою кашею. Старше покоління під гармошку, яку приніс із со­бою Рогозов М.М., співали гарні старі пісні і навіть за­танцювали воєнний вальс. Це було дуже зворушливо, а молодь зачаровано за цим спостерігала. На теперішній час у нашій Дружбівці залишився єдиний ветеран Другої світової війни - Момот Степан Олексійович. Від щирого серця вітаємо його зі святом та бажаємо довгих та мирних років життя, міцного здоров'я Вам! Хай не болять Ваші рани, хай щастя і радість не переводяться у Вашій осе­лі. Пишаємося тим, що Ви зробили для Перемоги! Ми повинні пам'ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його.

О. Корнєва, бібліотекар // Нове життя. – 2016. – №19 (12 трав.). – С.2.

Здоров'я - мудрих гонорар

Усім відоме багатовікове спостереження та іс­тина: «Буде здоров'я - решта, додасться. Здоров'я - це справжнє багатство, яке потребує уваги і піклу­вання, але люди частенько ігнорують його. 6 квітня в календарі відзначене як Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку, а 7 квітня - Всесвітній день здоров'я. Залучення широкої гро­мадської уваги та профілактика власного здоров'я є основною метою акцій та заходів, що проводяться в ці дні. Іванівська районна бібліотека, як місцевий осе­редок культури та інформації, також долучилася до Всесвітнього руху за здоровий спосіб життя у нашо­му селищі. Представляємо до уваги гостей та мешканців району репортаж про організацію роботи в напрям­ку фізичного розвитку, заохочення до самооздоровлення односельчан різних вікових категорій. Важливу роль у житті сільської громади має Іванівський територіальний центр соціального обслугову­вання (надання соціальних послуг). На сьогодні багато хто з людей пенсійного віку з задоволенням користу­ються послугами центру і просто не уявляють своєї подальшої активної життєдіяльності не беручі участі в організовуваних ним заходах. Про унікальний оздо­ровчий проект, що сьогодні успішно діє в райцентрі та особливості роботи в цьо­му напрямку свого колек­тиву розпові­ла начальник (районного терцентру со­ціального обслуговування Гончарова Олена В'ячеславівна Зокрема Олена В'ячеславівна зазначила: «З досвіду роботи з людьми пенсійного віку помітна така тенденція, що люди, які виходять на заслужений відпочинок вважають, що тепер життя тільки почина­ється, оскільки з'являється вільний час, який можна присвятити собі. Тому ми в березні 2012 року створи­ли «Університет третього віку» для сеїоїх пенсіонерів. Спочатку літні люди не вірили, що зможуть і надалі вести активний спосіб життя. Ми запрошували на наші зустрічі спеціалістів управління соціального захисту, пенсійного фонду, провідних лікарів, юридичних фа­хівців, для роз'яснення важливих питань. І ось сьогодні «Університет третього віку» успішно функціонує, пра­цює два факультети «Основи здорового способу життя та народної медицини», а також «Сучасні інформаційні технології та правова освіта». Досвідчені спеціалісти: завідуюча відділенням денного перебування Степченкова Т.П., інструктор з трудової адаптації Новак Л.М., психолог Панкєєва І.О. оточили своїх студентів увагою та турботою. З самого початку активними студентами є Саклінська І.В, Братищенко Л.Г., Костенко М.В., Дере­за Т.П., Рожнова М.М. Редько А.М. Ми запрошуємо усіх пенсіонерів, які мають бажання залишатися довгий час активними і радувати своїх друзів та домашніх добрим настроєм до життя - приєднуйтеся до нас. Разом ми подолаємо багато негараздів». Футбол називають грою мільйонів, тому що сила, динамічність, спритність, неочікувзність гравців при­вертає увагу людей. Футбол - це ніби невеликий спек­такль, у якому беруть участь 22 сміливі і мотивовані людини, готові показати свою майстерність - тобто по­дарувати свято людям, зробити все для того, щоб фут­бол став захопленням багатьох. З повним правом мож­на сказати такі слова про футбольну команду Іванівки «Водовод». Добра нагода представилася бібліотекарю стати глядачем чергового тренування футбольної команди на стадіоні «Колос» та отримати флеш-інтерв'ю. Про склад та роботу команди, про її будні, успіхи та плани на майбутнє розповів тренер команди Стубров Юрій Вікторович. Звичайно, було згадано і про генерально­го спонсора, начальника Міжрайонного управління водного господарства Щербаня В. І., з допомогою яко­го фактично існує команда, та про допомогу селищно­го голови Дебелого Віктора Олексійовича. На питання «Що б Ви побажали молоді району?» Юрій Вікторович відповів: «Зараз саме час бути сильними, а сидячи за комп'ютерами - не будеш ні здоровим, ні фізично силь­ним. Спорт - це бадьорий настрій, це життєва радість, це здоров'я. Отож, ми запрошуємо усіх, хто хоче бути на хвилі активного життя, до команди «Водовод». Туризм є популярною сферою дозвілля, яка з кожним роком набуває все більшого розвитку. Це й не дивно, адже завдяки туризму збагачується ду­ховний світ людини, зміцнюється здоров'я, отри­муються найяскравіші враження, які проносяться крізь усе життя. Поза сумнівом, туризм робить людей кращими, сприяє формуванню таких цінних рис характеру, як тактовність, уважне ставлення один до одного, впев­неність у собі, здатність прийти на допомогу. Участь в спортивних змаганнях пробуджує в людині радість до життя, служить загартуванню і підвищує життєдіяль­ність організму. Радісно було спілкуватися з нашими юними спортсменами, любителями та членами. гуртка спортивного туризму КЗ « Іванівського центру дитячої творчості». Керівник гуртка Батаєв Іван Миколайович уважно  наглядав за точним  виконанням  своїми вихованцями усіх рекомендацій та правил техніки безпеки при пересуванні понадійно натягнутій між деревами навісній переправі. Неможливо переоцінити уміння організовувати командну страховку, наводити переправу через при­родні перешкоди, прокладання короткого маршруту з урахуванням рельєфу місцевості, знаходження об'єктів та орієнтацію на місцевості по карті і усім цим навикам професійно та зважено навчає Іван Миколайович. По­бажання нашій молоді Іван Миколайович висловив ла* конічно та конкретно: «Спортом займатися необхідно, і не важливо, яким видом, важливо розуміти, що спорт - це життя». Заняття фізичною культурою — це запорука покра­щення здоров'я, а значить, і подовження життя. Тож, розпочинайте та продовжуйте займатися фізкульту­рою, залучайте до цих занять інших, бо тільки так мож­на піклуватися про здоров'я своє та свого ближнього. Іванівська районна бібліотека бажає усім одно­сельчанам вчитися зберігати свій 'безцінний скарб, яким володіє кожен самостійно - здоров'я.
Відеоматеріал можна переглянути на головній сто­рінці блогу «Іванівська районна бібліотека для дорос­лих»
Р.S. Від свого імені та імені бібліотеки висловлюю щиру подяку за технічну допомогу у зйомках Батаєву І.М. та Бойко М.В.

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2016. – №16 (21 квіт.). – С.2.

  Тиждень дитячої та юнацької книги

В Україні щорічно в останній тиждень бе­резня проходить Всеу­країнський тиждень ди­тячої та юнацької книги. З цієї нагоди в примі­щенні Нововасилівської  сільської бібліотеки під  час весняних канікул було проведено Тиждень книги, який про­ходив під гаслом «Книга кличе на гостини в неї свято, іменини». Протягом Тижня діти мали можливість поринути в дивовижний світ - світ дитячої мудрості, океан книж­кових пристрастей і подій. На них чекали зустрічі з героями книжок, подорожі у казку, знайомство з сучасною українською прозою. Найцікавішим для дітей була подорож до «Казкової країни мудрої книги». На свято завітали казкові герої: Незнайко (Денисенко Ю.), Карлсон (Денисенко О.), Баба Яга (Якуніна А.), Пеппі Довгапанчоха (Сотнік Ю.) і звісно ж чарівна Попелюшка (Самохіна О.), яка виконала пісеньку Попелюшки, а також Фея Мудрості (Попова А.) тафея Знань (Лозова Н.), які і запросили казкових героїв на свято, яке проходило в веселій та дружній атмосфері. Діти з цікавістю слухали казкових героїв, пісні у їхньому виконанні, відгадували загадки, запам'ятали правила користування книгою. А ті, які не змогли приїхати на свято, прислали свої телеграми з весе­лим текстом. По закінченні всі учасники виконали пісню «Дивний книжковий світ», розрізали святковий торт, а присутні - діти дошкільного, молодшого та середнього віку - усвідомили, що кни.жка - це друг, що веде нас у чудовий і дивовижний світ, знайомить із прекрасними людьми.

Бібліотекар Л.В. Марусях // Нове життя. – 2016. – №15 (14 квіт.). – С.3.

Вітаємо з ювілеєм!

Життя майже у століття промайнуло, наче декілька ро­ків. Здається, лише вчора ди­тиною безтурботно бігала бо­сими ногами по безмежному полю за рідним селом, раділа кожному дню. А вже тепер, 8 квітня, життя подарувало Ган­ні Тимофіївні Базик, жительці села Шотівка, 92-й життєвий ювілей. У цей день в оселі Ганни  Тимофіївни двері не зачинялися: з ювілеєм бабусю приходили вітати не лише найрідніші - син Василь, невістка Олександра, сестра Надія, а й сусіди та подруги ювілярки. У неї від хвилювання на очі набігли сльози, а обличчя світилося радістю, бо поряд були рідні, зна­йомі, сусіди. Вона дякувала усім за увагу. Жінка відчувала себе щасливою, бо приємно, коли тебе пам'ятають, люблять та шанують. Долучилися до численних вітань сільський голова Бабенко О.В., сільський бібліотекар Тищенко О.С. Вручивши поваж­ній ювілярці подарунок, гос­ті щиро бажали Ганні Тимофіївні міцного здоров'я, благополуччя, мирного неба та обов'язково щоб вона запросила ще на столітній ювілей!

Бібліотекар О.С.Тищенко // Нове життя. – 2016. – №15 (14 квіт.). – С.8.

Найкращий читач - 2016

В Іванівській районній бібліотеці для дітей відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач - 2016". В зма­ганні брали участь учні двох вікових категорій - б та 7 кла­сів району. Його учасниками були найкращі, найактивніші та найерудованіші користувачі книгозбірні, перед якими стоя­ло завдання у стислій формі прорекламувати свою улюблену книгу та проявити свої знання й ерудицію у вікторинах. За результатами змагання переможці були нагороджені почес­ними грамотами. Серед учнів 6 класів перше місце зайняла Іваннікова Аліна, учениця Благодатненської ЗОШ, друге - Полівода Ельвіна, учениця Любимівської ЗОШ, третє - Бела Юля, учениця Іванівської гімназії. Серед учнів 7 класів перше місце зайняла Касумова Есміра, учениця Іванівська ЗОШ № 2, друге - Мартинова Дарина, учениця Воскресенської ЗОШ, третє - Балаєва Ольга учениця Іванівської гімназії. Переможці II етапу конкурсу продовжать змагання у III обласному етапі конкурсу, який відбудеться в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки. Бажаємо їм успіху.

В. Логвиненко, бібліотекар // Нове життя. – 2016. – №13 (31 берез.). – С.1.

Акція «Подаруй бібліотеці сучасну книгу»

На превеликий жаль, у зв'язку з обмеженим  бюджетним фінансуванням, бібліотеки сьогод­ні не в змозі поповнювати книжковий фонд новими надходженнями та періодичними ви­даннями. В кожного з нас є дома книги, які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги. Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з книгою можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким. Багато іванівців уже принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Серед подарованої - нові книги сучасної художньої літератури. Подаруйте нове життя своїм прочитаним книгам. Особисту подяку висловлюємо Цицинській О.М. - депутату районної ради, яка одна з перших подарувала бібліотеці нову сучасну книгу, а також дякуємо постійному читачу Стрюк В.М, який подарував 23 примірника книг. Запрошуємо підприємців, депутатів і просто всіх жителів селища долучитися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці сучасну книгу!», а можливо, і передпла­тити періодичні видання. Саме ваша книга, журнал, газета стане комусь у приго­ді: спонукає замислитись чи дасть пораду, а може, просто стане комусь гарним співрозмовником чи додасть гармонії у життя. Працівники бібліотеки з задоволенням приймуть книги від читачів. Заздале­гідь вдячні вам.

Колектив районної бібліотеки // Нове життя. – 2016. – №13 (31 берез.). – С.2.

"Звучать Шевченкові слова"

Вулична акція "Звучать Шевченкові слова" стала вранішнім дзвоном початку нового дня 9 березня в Іванівці. Не було жод­ного перехожого, який би не знав відповіді на питання бібліоте­карів: "Чи пам'ятаєте Ви, що сьогодні за день?" Звісно, кожен українець пам'ятає і шанує видатного сина свого народу, письменника, живописця і по­ета XVIII ст. Тараса Шевченка. Сло­вами його віршів наче говорив сам народ України, висвітлюючи саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Його твори об'єднували і викривали, підіймали дух, давали сили ста­вати до боротьби за волю. І до сьо­годні вони є од­ним з головних чинників форму­вання національно-політичної сві­домості народних мас. Жителі села охоче перегортали сторінки "Кобзаря"  та з натхненням читали знайомі з дитинства рядки. Проникливо та щиро читала вірш заступник голови районної дер лівна Гасаненко. Долучився до бібліотечної акції селищний голова Дебе­лий Віктор Олексійович. І лилися Шевченкові ві­ршовані рядки з вуст активних та завжди готових прийняти участь у громадському жит­ті Крижановської Л. В., Рудюк Ірини, Брагінець З.М., Сорокіна В.Л., Жолніної Н.О. Редько A.M. Пасько І.С. Спільна праця несе багато користі, а відкрите спілкуван­ня єднає. Бібліотечна ж акція об'єднала в собі ці два важли­вих пункти, а ще розкрила силу поезії великого Кобзаря, надихнула на роздуми та висновки, посіяла вічне та добре в серцях односельців.

Іванівська районна бібліотека  // Нове життя. – 2016. – №11 (17 берез.). – С.1.

"Звучать Шевченкові слова по всій Україні"

В рамках проекту "Шевченко єднає Україну" у бібліотеці відбувся поетичний On-Line марафон "Звучать Шевченкові слова по всій Україні". Завдяки інформаційним технологіям бібліотекарі розширили кордони біблі­отеки, надали змогу своїм читачам познайомитися з такими ж любителями шевченківської поезії з Доне­цької області, а саме: Краматорської бібліотеки філії №б імені Т.Г.Шевченка. Слухаючи та декламуючи вірші великого Кобза­ря було не можливо не проникнутися тими подіями, переживаннями, які Шевченко вклав у кожен свій віршований рядок. Читачка Охоцька Галина своїм голосом та щирістю, глибоким розумінням Тарасо­вих думок наче намалювала картину тяжкого життя простого українського люду, примусила присутніх співпереживати та навіть провести паралель між тим і теперішнім складним для українців часом. Дружнє спілкування та захоплення поезією Т.Г.Шевченка дійсно поєднали лю­дей з різних областей України, стали гарною підтримкою одне одному, викликали бажання і надалі співпрацювати, ділитися думками, знайомитися з новими людьми та розвивати дружні стосунки.

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2016. – №11 (17 берез.). – С.4.

"Тарасові твори сіяють як зорі"

Поринути у світ поезії славного Кобзаря, прислухатися до Шевченківської думки, слова, вклонитися світлій пам'яті поета мали можливість користувачі районної бібліотеки, учні аграрного ліцею на поетич­ному марафоні "Тарасові твори сяють як зорі", який відбувся до 202-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Бібліотекарі розпо­віли про те, яке місце сьогодні займає літературна, суспільна і ду­ховна спадщина Кобзаря у житті нашого сучасника, і особливо мо­лодого покоління. У виконанні учнів Горлінської Надії, Собко Юлії, Штаку Віталія, Горєлової Діани, Горєлової Лілії, Йотки Яни, Вербо­вого Валентина, Загороднього Григорія, Дєдуха Олексія прозву­чала поезія поета-борця та вірші про нього. Також долучилися до краси поетичного слова Тараса Шевченка наша активна читачка Хотієнко Тетяна Іванівна, та найменша - Юлія Замулінська. Протягом заходу було продемонстровано слайди про Т.Г.Шевченка та звучали пісні. Учасники та глядачі оглянули книжкову виставку «Єднаймо душі словом Кобзаря» та виставку дитячих малюнків на тему "Вірші Т.Г.Шевченка в малюнках", на якій представлена літера­тура про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка. В підсумковому слові ведучі зазначили, що Тарас Шевченко словами своїх віршів закликає усіх українців, теперішніх його на­щадків, до жертовної любові до Матері-України.

В. Максак, бібліотекар // Нове життя. – 2016. – №10 (12 берез.). – С.1.

Святкування 8 березня у Любимивці

Коли настає весна і на вулицях з'являються перші весняні квіти, у кож­ному домі, в селі і в місті відзначається свято - Міжнародний жіночий день. Ось і любимівці теж зібрались в цей день у прикрашеному залі, щоб відсвяткувати 8 Березня. Зі словами привітання до жінок звер­нувся сільський голова - Николин Зіновій Степанович та директор ПСГП «Пів­денне», депутат районної ради Тиндюк Анатолій Кузьмич та депутат Херсонської обласної ради Гасаненко Тетяна Василів­на, яка прочитала вірш про жінку, що зво­рушив до глибини душі. Для дорогих мам і бабусь учні Любимівської загальноосвітньої школи зробили невеликий концерт з піснями І танцями, а також порадували виконанням народних пісень всіх присутніх пра­цівники дитячого садку - Шпир В. В., Шарган В. М., Гнатко С. А. Святковий вогник для жінок пройшов з пісня­ми та конкурсами, а для молоді була організова­на дискотека. Присутні подякували за увагу, за приємно проведений час, за гарний настрій, за теплу, ду­шевну атмосферу і чудове свято. Зі святом, рідні, кохані, шановні, прекрас­ні! Нехай весна живе у вашому серце щодня, за будь-якої погоди та при будь-якому настрої. А настрій - нехай вже забезпечують ті, хто поряд, хто любить вас і кого любите ви. Хай множиться щастям ваше життя, кохайте і будьте коханими! Здоров'я вам, родинного затишку, добробуту, гарного настрою на довгі літа!

3. Тіназова, бібліотекар // Нове життя. – 2016. – №10 (12 берез.). – С.1.

Звітують бібліотекарі

Вже стало доброю традицією щорічно звіту­вати про роботу бібліотечних закладів району. Не став винятком і нинішній рік. Під час творчого звіту, який відбувся 4 березня, бібліотекарі роз­повідали, як минув 2015 рік, що було впровадже­но нового, цікавого.  Звісно, про все розпо­вісти за короткий час неможливо, але звіту­ючі зупинилися на най­більш яскравих момен­тах, важливих подіях,  здобутках, показали, чим жила бібліотека та  про плани на рік при­йдешній. Завдяки плідній співпраці та партнер­ству бібліотеками протягом року проведено ба­гато цікавих та важливих для громади заходів. Присутнім було запропоновано переглянути слайд-шоу з найцікавіших моментів бібліотечно­го життя. Діяльність бібліотек є досить багатогранною, основу успіху складають професіоналізм, енту­зіазм, ініціативність і креативність бібліотечних працівників, які роблять все, щоб надавати су­часні послуги, зацікавити та залучити якомога більше користувачів до інформації, книги і чи­тання. На зустрічі були відзначені активні читачі та друзі бібліотеки. В номінації «Активний читач» було нагороджено Хотієнко Тетяну Іванівну, Ткаченко Галину Григорівну, Романенко На-талію Миколаївну. В номіна­ції «Щедрий дарувальник» - Жолніну Валентину Васи­лівну, в номінації «За актив­ну участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна» Червону Галину Олексіївну. На заході був присутній В.Саманчук, головний спеціаліст сектору культури, молоді і спорту ра­йонної державної адміністрації. Зі звітами-презентаціями бібліотек району можна ознайомитися, завітавши на блог район­ної бібліотеки //ivcbs.blogspot.com

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2016. – №10 (12 берез.). – С.1.

"Поетичний камертон Ліни Костенко"

23 лютого на базі Іванівської загальноосвітньої шко­ли №2 I-III ступенів пройшов обласний фестиваль виконавчої майстерності "Поетич­ний камертон Ліни Костенко". У фестивалі взяли участь читці-декламатори різних віко­вих категорій. Переможцями конкурсу стали учні 7 класу: Курдулян Анастасія, Касумова Есміра, Рубець Олег, Приймич Віктор, які були нагоро джені грамотами. Дякуємо за співпрацю педагогічному колективу школи, учителю української мови та літератури Дзуган Марині Анатоліївні та шкільному бібліотекареві Розум Наталії Володимирівні за підготовку та участь дітей у конкурсі. В нас спільна мета - прищеплювати любов дітям до книг та читання з дитинства.

В. Логвиненко, бібліотекар  // Нове життя. – 2016. – №9 (03 берез.). – С.3.

Небесна сотня в вирій полетіла

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні в Шотівській сільській бібліотеці проведено годину іс­торичної правди «Небесна Сотня в вирій полетіла». Під час заходу бібліотекар розповіла присутнім про події тих трагічних років та героїв, які не жаліючи свого жит­тя виборювали свободу для рідної землі. Юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші про Героїв Не­бесної Сотні. Всі присутні переглянули відеофільм «Ві­чна пам'ять героям Майдану». У бібліотеці була представлена виставка-вшанування «Герої не вмирають», де розміщено фото тих, хто за­гинув на Майдані. 18 лютого в Шотівській загальноосвітній школі спільно з бібліотекарем Тищенко О.С., директором сільського Будинку культури Богдан С.О., вчителем по­чаткових класів Карнаух Л.А. була проведена година-реквієм в пам'ять про загиблих на Майдані. «Для чого люди вийшли на Майдан?» - такими сло­вами бібліотекаря розпочався захід. Учні повернулися до подій Революції Гідності, переглядаючи кадри з документального фільму «Зима, що нас змінила» та фотохроніку днів, коли об'єднані пори­вом душі люди встали за свободу та прагнення жити у незалежній країні. Під супровід пісні «Молитва за Україну» ведучі за­ходу Панченко Назар та Васильєва Юля закликали зга­дати в молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Зворушливо прозвучала пісня у виконанні Богдан С.О. «Небесну сотню Господи прийми». Учні школи Гайко Вікторія та Кузьменко Олена про­читали емоційні вірші, присвячені героям Небесної Сотні, які нікого з присутніх не залишили байдужими. У супроводі пісні «Пливе кача» була запалена свіча пам'яті, яку передали з рук в руки учні школи. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Не­бесної Сотні. А наприкінці під мелодію пісні «Господи помилуй нас» побажали всім миру, злагоди та віри в перемогу! Головним у світі є любов, і люди, яких ми поминає­мо, засвідчили свою любов до своєї країни, свого на­роду.

О. Тищенко, бібліотекар комунальної установи «Шотівська сільська бібліотека» // Нове життя. – 2016. – №8 (25 лют.). – С.3.

"Подаруй бібліотеці книгу - зроби добру справу"

В Іванівській районній бібліотеці до Всесвітнього дня дарування книг про­йшла акція «Подаруй біблі­отеці книгу - зроби добру справу». В цей день було подаровано 144 книги. Ко­лектив бібліотеки вислов­лює щиру подяку усім тим, хто був небайдужим до цієї акції і зичимо їм усього найкращого. Це: Жолніна В.В. - подарувала 29 книг, Хотієнко Т.І. - 5 книг, Першина Н.М. - 20 книг, Степченков О.В. - 84 книги, Лаунова Л.М. - 3 книги, Даніленко Л.В. - 3 книги. Акція три­ває. Запрошуємо усіх бажаючих підключитися до неї.

Колектив районної бібліотеки // Нове життя. – 2016. – №8 (25 лют.). – С.4.

Як святкували день Соборності в Іванівському районі

22 січня в Україні святку­ють День Соборності. В Іванівському районі теж відбулась ціла низка заходів із відзна­чення цього свята. Напри­клад, у селі Нововасилівка, як повідомляє нам бібліоте­кар Л. Марусяк, з метою на­ціонально-патріотичного виховання та з нагоди цієї урочистої події 20 січня в при­міщенні комунальної устано­ви «Нововасилівська сільська бібліотека» було проведено годину історичного календаря «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ» із залученням учнів, педагогічного колективу Нововасилівського НВК та жителів села. Під час заходу присутні пройшлися сторінками історії, відтворили події, які відбули­ся 22 січня 1919 року в м. Києві на Софіївській площі. Учасники заходу переглянули слайд - презентацію «Україна - соборна держава», урочисто виконали державний Гімн України, а в знак символу єднання України всі присутні вишикувались і взялися за руки, утворивши «живий ланцюг єдності». За інформацією бібліоте­каря О. Корнєвої, 22 січня у Дружбівській сільській бібліо­теці пройшла виховна година "Я люблю тебе рідна країна!". Запрошена на цю годину спілкування Нестерова Поліна розповіла гарний вірш про Україну і заспівала гімн, який вивчила у дитсадку. А ось у Дружбівській загальноосвіт­ній школі І-ІІІ ступенів 21 січня 2015 року в Кімнаті патріотич­ного виховання вчителем істо­рії Світланою Константіновою для педагогічного колективу проведено тематично-інформаційний захід «Єдність українських земель від заходу до сходу». Бібліотекарем Ларисою Константіновою в шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку «Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна» та виставку дитячих малюнків «З Україною в серці». За інформацією бібліотекаря Н. Крижановської, 21 січня в районній бібліотеці було проведено урок на­ціональної святині «День Соборнос­ті України - символ національного єднання» для слухачів районного центру зайнятості. Прозвучала роз­повідь про історичні передумови підписання Акта злуки та про по­дії, які відбулися 22 січня 1919 року. Присутні переглянули відео «День Соборності», «Свобода-вибір гід­них». Також було презентовано літературно-інфоомаиійну експозицію «Ти одна і неподільна, Україна наша вільна!», де представлена література з історії становлен­ня України, як неза­лежної, соборноїдер­жави, про історичні постаті, що протягом віків втілювали ідею єдності в життя. На заході були присут­ні керівник апарату районної державної адміністрації Юлія Кривчик, завідувач сектору з питань вну­трішньої політики, І преси та інформації, зв'язків з громадськістю апарату РДА Олена Кузьмішкіна, головний спеціаліст сек­тору культури, молоді і спорту Іванівської РДА Владислав Саманчук.

А. Ніколаєико // Нове життя. – 2016. – №4 (28 січ.). – С.1.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031