за 2015 рік

Закон і ми

Людина від народження на­ділена правами, а з часом у про­цесі життя, після досягнення вста­новленого законом віку, набуває здатності мати обов'язки і нести відповідальність за свої дії. Однак запам'ятайте: поряд з вами живуть люди, які також мають права. Тому реалізовува­ти свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших - це своєрідне мистецт­во. Досягти такого балансу мож­ливо не тільки завдяки високій правовій свідомості і грамот­ності, а перш за все тоді, коли ти в своїх діях керуєшся со­вістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Правові норми супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і пра­вильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи законних інтересів інших, тре­ба знати закони. Звичайно, в досить юному віці неможливо їх всі вивчити. Але основне, що стосується молоді, вони повинні знати. Тому, в рамках „Місячника правових знань в районі", 18 та 19 жовтня 2015 року бібліоте­карем Комунального закладу „Великолепетиська центральна районна бібліотека імені О. М. Семашка" Оленою Бровченко спільно з шкільним бібліотекарем Великолепетиської ЗОНІ I-III ступенів №1 Оленою Мико­лаївною Балабановою, для учнів 9-а класу та 7-6 класу було про­ведено захоплюючі ігри - це правові брейн-ринги: „Закон і підліток" та „Право і мораль". В ході цих заходів учні ак­тивно відповідали на питання турів, називали свої права та обов'язки, у вигляді гри розг­лянули ситуації, пов'язані з по­рушенням прав людини та змог­ли уявити себе в ролі юриста і надати правову консультацію. Найактивнішими та найкращи­ми знавцями права виявилися: учні 9-а класу - Назар Садковсь-кий (І місце), Іван Єременко (II місце), Олександр Німченко і Віктор Винарчик розділили III місце; учні 7-6 класу - Едуард Крамський (І місце), Артем Данилевський (II місце), Анастасія Фесенко та Вадим Погорєлов також розділили між собою III місце. Україна на шляху побудови правової держави. У цей пері­од важливим є формування у народу нового правового мис­лення, набуття знань про жит­тєво необхідні закони і про вміння використовувати їх у по­всякденному житті. Тому молодь не повинна бути осторонь, оскільки вона -це та сила, яка в змозі здійсни­ти перетворення на краще і за­безпечити більш справедливе майбутнє держави.

Олена Бровченко, бібліотекар кафедри юнац­тва центральної районної бібліотеки // Таврійські вісті. – 2015. – №50 (11 груд.). – С.2.

Мова - життя основа

9 листопада наша країна відзначає День слов'янської писемності, мови та культури. Це свято запроваджене 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» та за наказом Президента України. Дата відзначення невипадкова, адже 9 листопада -День вшанування пам'яті святих Преподобного Нестора-Літописця та рівноапостольних Кирила та Мефодія.
Не лишилися осторонь цього свята і бібліотекар КЗ „Великолепетиської центральної районної бібліотеки імені О. М. Семашка" Олена Бровченко, яка спільно з бібліотекарем Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Оленою Миколаївною Балабановою з допомогою учнів
7-А класу, Анни Поляк, Даніїла Маслова, Анастасії Товстонос, Андрія Денисенко та їхнього класного керівника Світлани Григорівни Симоненко провели літературну годину „Мова - життя основа". Учні прикрасили актову залу закладу стіннівками із відомостями про історію виникнення писемності, про найперших діячів культури, про значення мови у житті суспільства. Учні 7-А та 7-Б класу з цікавістю слухали розповідь про історію виникнення писемності на Україні, про людей, які стояли біля витоків нашої сучасної української мови. Поетичною перлиною звучали вірші і розповіді дітей про писемність та мову. Переглянули відео-ролики „Рідна мова", „Преподобний Нестор Літописець" та короткометражний фільм „Святі рівноапостольні Кирило та Мефодій". Було організувано тематичні виставки під назвою „Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема" та „Рідна мова" з цікавими та змістовними матеріалами. В кінці заходу бібліотекарями було проведено вікторину, на питання якої діти з радістю та натхненням відповідали. За результатом відповідей перше місце виборов Андрій Денисенко (7-А кл.), друге місце - Антоніна Брякіна (7-А кл.), третє місце розділили учні 7-Б класу - Едуард Крамський та Шаповалова Наталя, за що отримали заохочувальні подарунки.
Вищезазначені заходи дали змогу дорослим та дітям заглибитись в історію нашої мови, мудрість наших пращурів та зрозуміти, яким неоціненним скарбом є наша рідна українська мова. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах, у казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Саме тому нашим завданням є берегти цей скарб, примножувати його, не засмічувати, не забувати, щиро любити свою мову та пам'ятати, що «Мова зникає не тому, що її не вивчають інші, а тому, що нею не розмовляють, ті хто її знає».

За інформацією кафедри юнацтва центральної районної бібліотеки // Таврійські вісті. – 2015. – №46  (13 листоп.). – С.3.

Бібліотека українського воїна

Міністерство культури України, Національна парламентська бібліотека України, обласні універсальні наукові бібліотеки, Публічна бібліотека імені Лесі Українки міста Києва оголосили про початок акції в березні 2015 року. Акція має назву „Бібліотека українського воїна". До неї приєднались і працівники комунального закладу „Великолепетиська центральна районна бібліотека імені О. М. Семашка ", комунального закладу „Великолепетиська районна дитяча бібліотека" та сільські бібліотеки району.
Наше покоління з вдячністю відноситься до тих, хто ціною власного життя відстоює право на свободу, бореться за Справедливість, Мир і Злагоду. А підтримати морально-психологічний стан військовослужбовців, підвищити освітній рівень, організацію їх змістовного дозвілля допоможе зібрана нашою громадою література різнопланового характеру. Ця література буде сприяти формуванню високодуховної та моральної особистості українського воїна.
У ході проведення акції зібрано та вже передано до Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара першу партію кращих зразків вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання з історії Української держави та її культури.
Всеукраїнська акція „Бібліотека українського воїна" мала тільки свій початок і буде далі реалізовуватися на постійній основі, тому всіх небайдужих жителів нашого селища просимо приєднатися до акції.
Зміст акції, хід її реалізації оприлюднюватиметься на веб-сайтах Міністерства культури України, у засобах масової інформації, соціальних мережах.
Ще хотілося б донести до наших читачів інформацію про те, що до бібліотеки надійшов альбом „Хронологія мужності 2014 - 2015", який присвячується загиблим бійцям Херсонщини, котрі поклали своє життя, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України під час Антитерористичної операції. Він розповідає про героїзм херсонських патріотів, кому довелося ціною власного життя доводити та відстоювати непорушне право українців на свободу та вільний вибір свого Майбутнього.
Отже, ми запрошуємо до нашої бібліотеки всіх бажаючих, ознайомитися з цією книгою.

Колектив КЗ „Великолепетиська центральна районна бібліотека імені О. М. Семашка" // Таврійські вісті. – 2015. – №44 (30 жовт.). – С.3.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі!
Щиро вітаємо вас із Всеукраїнським днем бібліотек. Бібліотека - це древня і вічно юна оселя людського розуму. Це місце, в якому існує особливий порядок, виробляються правила, забезпечується вільний доступ до інформації та складається повага до книги.
Бібліотекарі завжди були збирачами, хранителями, дослідниками творів друку, популяризаторами духовної спадщини поколінь, які сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Дякуємо вам за вагомий внесок у культурний розвиток району, постійний творчий пошук, впровадження новітніх технологій та інноваційних форм роботи, багату палітру виховних, пізнавальних та мистецьких заходів.
Бажаємо вам міцного здоров'я, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру, благополуччя, відчуття справжнього задоволення від своєї роботи та нових успіхів на ниві просвітницького служіння людям!

// Таврійські вісті. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.1.

Робочі будні бібліотеки

Протягом тижня з 18 по 24 травня на абонементі та в читальному залі Комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» було запропоновано читачам переглянути:
- книжкову виставку «Ю. Липа - представник літературного ренесансу», присвячену 115-річчю з дня народження Ю. Липи
- виставку-застереження до Дня пам'яті померлих від ВІЧ та СНІДу «За лінією темряви»;
- виставку-обговорення з правил дорожнього руху «Щоб життя своє захистити, треба з правилами дорожнього руху дружити».
24 травня 2015 року в читальному залі бібліотеки було проведено день інформації «Забуттю не підлягає», з метою вшанування пам'яті жертв безневинно замучених голодом та політичними репресіями в Україні.

За повідомленням КЗ "Великолепетиська центральна районна бібліотека // Таврійські вісті. – 2015. – №22 (29 трав.). – С.5.

Бібліотека українського воїна

Колектив КЗ „ Великолепетиська районня дитяча бібліотека" запрошує всіх бажаючих долучитись до Всеукраїнської акції „Бібліотека українського воїна", яка була ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.
Відповідно до Концепції акції, під час її проведення планується зібрати та передати до бібліотек військових частин Збройних Сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
Ніхто не в праві залишатись осторонь подій які відбуваються сьогодні в нашій країні. Наші військовослужбовці ризикують своїм життям та здоров'ям в той час, коли ми мирно живемо та займаємось, як і раніше, повсякденними справами. Допомога у створенні Бібліотеки українського воїна - найменше, що може зробити кожен з нас, але в результі ми разом зробимо велику і гарну справу. Давайте не будемо байдужими та разом створимо бібліотеку для наших захисників!
Приносьте книги до дитячої бібліотеки за адресою: вул. Щорса, 5, 2-й поверх.

Тетяна Хребтова, завідувач КЗ "Великолепетиська РДБ" // Таврійські вісті. – 2015. – №15 (10 квіт.). – С.2.

Не згасити вогонь пам'яті

У Князегригорівській сільській бібліотеці відбувся захід присвячений 71-й річниці визволення села від німецько-фашистських загарбників. Були запрошені донька ст. лейтенанта Акопа Даниеловича Адамяна - Валентина Акопівна Бадалян та доньки солдата Безносюка Павла Дементійовича - Нєвєжина Тетяна Павлівна та Самохіна Антоніна Павлівна.
Перший з них поклав своє життя за взяття висоти Адамяна, а другий втратив своє здоров'я. Захід відкрила в.о. сільського голови Андрійовська Тетяна Михайлівна. Гостей та запрошених вітали дитячий колектив театру мініатюр «Спадщина поколінь» під керівництвом Людмили Кацики. Із тематичною змістовною розповіддю перед присутніми виступили бібліотекар Осіїк Наталя Олексіївна, Бадалян Валентина та Нєвєжина Тетяна, яка закликала присутніх не забувати історію, а молодих - створювати свою. На згадку про цю зустріч були вручені подарунки запрошеним дочкам героїв, які звільняли село Князе-Григорівку.

Наталя Осіїк // Таврійські вісті. – 2015. – №7 (13 лют.). – С.1.

Від минулого до сьогодення

5 лютого 2015 року працівниками комунального закладу „Великолепетиська районна дитяча бібліотека" спільно з працівниками відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації для учнів Великолепетиських ЗОШ I-III ступенів № 1 та № 2, а також для учнів Великолепетиського ПТУ № 22 організовано та проведено засідання «круглого столу» за темою „Від минулого до сьогодення" з нагоди відзначення 71-ї річниці визволення Великолепетиського району від німецько-фашистських загарбників.
Завдяки виступу директора Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко Віри Синьковської, учасники згадали ті страшні події, ті героїчні подвиги солдат, які захищали та визволяли наше селище. Хвилюючим було звернення ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Наливайка до молодого покоління. Адже, скільки б не пройшло часу, ми завжди повинні памятати тих, хто захищав нашу землю в ті страшні роки. Іван Ананійович побажав присутнім бути спокійними, цілеспрямованими в боротьбі з нелюдськістю та жорстокістю, всіма силами допомагати та співпрацювати зі Збройними Си¬лами нашої Держави.
Учні повідали присутнім про героїв-визволителів рідного селища, та про своє бачення майбутнього нашої країни, а учениця 9-Б класу Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Тетяна Подакова зачитала свій вірш. Лейтенант Великолепетиського районного об'єднаного військового комісаріату Ярослав Соляник розповів присутнім про історію виникнення української армії, яка є необхідною умовою безпеки нашої держави, про порядок створення Міністерства оборони та Збройних Сил. Незабутнім став виступ солдата Євгена Коноваленка, який брав участь в АТО та його розповідь про хлопців, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, про лікарів, які повертають поранених в АТО з того світу, про волонтерів, на плечах яких тримається вся армія України.
У ході заходу всі присутні ділились думками, ставили запитання та вели діалог з зацікавленими особами. Ведуча заходу, Тетяна Хребтова, запропонувала учасникам круглого столу написати лист-звернення до своїх ровесників, та надрукувати його в суспільно-політичній газеті „Таврійські вісті". Зі словами подяки та побажанням миру до всіх присутніх звернувся начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Андрій Періг. По завершенню заходу всі учасники разом, заспівали Гімн нашої Держави, адже вислів „душу й тіло ми положим за нашу свободу" став для сучасної історії української нації не просто словами Гімну, сьогодні - це стан душі кожного свідомого українця.
Ми всі - єдина країна! І всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави, чистого неба над головою. Адже у нас один спільний дім -"Україна"!
ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ УЧАСНИКІВ  КРУГЛОГО СТОЛУ ДО РОВЕСНИКІВ
Ми учасники круглого столу присвяченого 71-ій річниці визволення Великої Лепетихи від німецько-фашистських загарбників, маємо бажання звернутись до своїх ровесників через суспільно-політичну газету «Таврійські вісті» з такими словами:
«Минають роки, відлітають у вічність, але є один, який ніколи не буде стертий з пам'яті поколінь наших земляків. Це 8 лютого 1944 року, дата, яка проголосила визволення нашого селища від окупантів.
Ми схиляємо голови перед памяітю полеглих та безмежно вдячні живим учасникам війни, які своїм життям та важкою ратною працею забезпечили день визволення.
Нам, молодому поколінню, мабуть до кінця не зрозуміти всього жаху воєнного лихоліття. Та викреслити з пам'яті ці роки ми не зможемо, бо це наші прадідусі та прабабусі стояли на смерть за наше майбутнє.
Сьогодні ми відзначаємо 71-у річницю визволення нашого селища від німецько-фашистських загарбників, І мріємо, щоб якомога скоріше настало визволення нашого селища від країни-агресора. Щоб припинилася війна, щоб до дітей повернулися їх батьки живими і здоровими. Ми мріємо і молимося за це. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
Новим поколінням жити і творити на землі під мирним небом і бути гідними поколінню переможців!»

// Таврійські вісті. – 2015. – №7 (13 лют.). – С.2.

Доторкнутись до книги

Комунальний заклад "Великолепетиська центральна бібліотека імені О. М. Семашка" постійно шукає джерела поповнення фонду, тому й досі триває акція "Подаруй бібліотеці книгу". В минулому році до акції залучилося чимало небайдужих до бібліотеки лепетисців, про яких згадувалось в попередніх номерах газети "Таврійські вісті". Пишаємось такими щедрими людьми.
2015 рік розпочався з приємної несподіванки. Вкотре бібліотеці подаровано книги від нашого читача Гондар Світлани Григорівни. Література різножанрова та захоплююча. Дякуємо за чудовий подарунок - понад 50 книг. Також вдячні Бондаренко О. М. та Горішній А. М., які постійно роблять книжковий внесок в бібліотечну справу.
Помиляються ті, хто вважає нас не читаючою нацією. Серед постійних читачів нашої бібліотеки є і працюючі люди, і домогосподарки, пенсіонери, ветерани праці, діти війни. Вони захоплюються історичними романами, детективами, книгами про кохання, класичною літературою, цінності якої вічні.
Багаторічні читачі все життя в дружніх стосунках з літературою. Безперечно, їм подобається і сам процес відвідування бібліотеки, спілкування, розповіді про своє, наболіле... Наша бібліотека це своєрідна вітальня для місцевої громади.
З метою викликати в читачів інтерес до пропонованої книги, розбудити бажання стати причетними до літературної моди сьогоднішнього дня в бібліотеці постійно діють виставки з книжкових новинок. Серед них книги Стіга Ларссона, талановитого шведського письменника. Також представлений роман „Тиша" відомого данського письменника, чиї твори перекладено 30 мовами світу - Петера Хьога. Про Картину світу, виткану з поодиноких людських доль розповідає в своєму романі Л. Углицька.
А ще в бібліотеці знаходиться куточок відвідувача. Це окремі полиці, заповнені книгами, які принесли читачі для обміну. Мета куточка: спілкування та безкорисливий обмін книгами. Адже спілкування з книгою ніщо не замінить тому, що воно дає можливість мислити та відпочити душею.

Колектив КЗ „Великолепетиська центральна бібліотека імені О. М. Семашка" // Таврійські вісті. – 2015. – №6 (06 лют.). – С.2.

День Соборності України - свято єдності українського народу

22 січня - одна з найзнаменніших дат в українському історичному календарі. Саме в цей день у 1919 році в Києві було урочисто проголошено Акт Злуки (возз'єднання) Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Оглядаючись на такі знаменні віхи свого родоводу, ми робимо це не просто для того, щоб віддати данину шани, згадати величальними словами їх і все з ними пов'язане. Це і долучення до прикладу та досвіду попередніх поколінь з їхніми героїкою і трагізмом, перемогами і поразками, жертовністю і помилками. Тільки з такого сплаву поваги, любові та об'єктивного значення минуле постає перед нами орієнтиром у створенні сьогодення.
Завітавши до бібліотек будинків культури, навчальних закладів, ви маєте можливість ознайомитися з книжковими виставками: «День Соборності України ~ свято єдності українського народу».
Матеріали, які представлені на виставках, нададуть Вам цінну інформацію щодо свята. З січня 2012 року вперше в історії нашої країни громадськість відзначає подвійне свято, об'єднавши дві фундаментальні цінності українців - Соборність і Свободу. Для нас соборність і свобода важливі на сучасному етапі, тому що тільки на основі принципів демократії свободолюбства й солідарності правової держави можна утвердитись Україні, як потужній, соціально-культурно розвинутій, впливовій в суспільно-політичному, геополітичному вимірі державі 21 століття. Святкування Дня Соборності та Свободи сприятиме посиленню консолідації та інтеграції нашого суспільства, яке за допомогою соборницьких і свободолюбних принципів вирішить проблеми, що стоять сьогодні перед Україною, перед громадянським суспільством.
Ми маємо пам'ятати: українське національне відродження відбувалося й відбувається в гармонії з соціальним визволенням. То ж з вірою в серці, з великим напруженням сил нам потрібно підняти нашу державу, об'єднати й відродити нашу Україну.

// Таврійські вісті. – 2015. – №4 (23 січ.). – С.3.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031