за 2017 рік

Про них говорять добрі справи

5 грудня в Міжнародний день во­лонтерів у читальному залі районної бібліотеки зібралися всі причетні до цієї благородної справи, щоб урочи­сто відзначити свято та вшанувати тих, хто присвятив волонтерській справі не лише свій вільний час, а й життя.
Привітав присутніх зі святом селищний голова М. В. Сінькевич, який нагородив Подяками та подарунками волонтерів з багаторічним стажем - А. В. Ходос та В. І. Воронцову, подарував чайник для клубу «Життєлюб» та солодощі до свята. До вітальних слів з подарунками та подяками кращим з кращих приєдналися радник патронатної служби обласної державної адміністрації С. С. Кумановська; начальник управління праці та соціального захисту населення О. В. Коновалов, який вручив подарункові набори волонтерам-організаторам Л. П. Тімановій, Н. Д. Бояркіній, О. В. Бровченко. Привітала соціальних партнерів  голова Товариства Червоного Хреста Н. П. Харченко.
Голова волонтерського центру «Пенсіонер» А. А. Камініна розповіла запрошеним,, про роботу центру і подякувала волонтерам за добровільну, безкорисливу допомогу хворим, одиноким людям похилого віку, всім, хто потребує підтримки і співчуття, за доброту і чуйність, активну участь у благодійних акціях.
Про роботу волонтерів на ввірених їх територіальних дільницях розповіли і волонтери-організатори Шляхетко І. П. (ПТУ-22) та Воронцова В. І. (елеватор).
Зі словами вдячності за благородну роботу, яка об'єднує різні покоління і різні верстви населення звернулась до присутніх голова районної ради ветеранів В. І. Курносик. Від імені обласної ради ветеранів та Великолепетиської районної ради Валентина Іванівна вручила подарункові набори 12 волонтерам активістам: М. І. Кишкіній, В. П. Синьковській, А. Г. Пясецькій, Г. Є. Гуменній, Л. П. Трофимович, Л. П. Колушкіній, І. П. Шляхетко, Н. В. Дмитренко.
Нагородження та привітання супроводжувалися виступами вихованців районного будинку культури: О. Бровко, А. Слабко, ансамблю «Роксоланочка» (кер. О. Токар), солістів О. Токар, Р. Атаєва, В. Мікули. У виконанні В. Хоменко, А. Пясецької та О. Арешкіної звучали тематичні вірші про людяність, взаємопідтримку і щедрість на добро.

В. Курносик, А. Камініна, О. Бровченко  // Таврійські вісті. – 2017. – №50 (15 груд.). – С.3.

СНІД: секретні матеріали

Здоров'я - одне з основних джерел радості, щасли­вого та повноцінного життя. Здоров'я - це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуч­чя.
Поріг XXI століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД - особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Все людство розуміє небезпеку смертоносної хвороби СНІД, і застерігає: «Будьте пильними, володійте знаннями та вінформацією як вберегтися від цього лиха». Ми думаємо, що всі вже багато чули, читали і знають про цю страшну хворобу, але бібліотекарі не можуть залишитися осторонь цієї проблеми і саме тому, 1 грудня бібліотекарем» Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Оленою Балабаневою та завідувачем Комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою спільно з медичною сестрою Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Оленою Горішньою для учнів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено годину застереження, на яку біло запрошено фахівця центральної районної лікарні Руденко Олену Григорівну.
Метою зустрічі було ознайомлення юнацтва із захворюванням СНІД, з шляхами зараження та засобами лікування, профілактики та збереження від вірусу; розвивати почуття відповідальності за своє здоров'я та здоров'я» інших людей; виховувати свідомість у підростаючого покоління. Протягом зустрічі молодь переглянула декілька тематичних відео кліпів, Це все спонукало учнів до більш відвертої розмови з лікарем. Під час спілкування діти, брали активну участь в обговоренні даної теми та показали неабияку обізнаність. Сьогодні сучасний світ відкривас перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя. Лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю. 
Після всієї інформації, яку присутні почули та обговорили, просто неможливо не вибрати життя, тому кожен, присутній взяв участь в анкетуванні з даної теми, яке запропонувала пройти Олена Григорівна.
Кожна людина повинна до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю.                                                                                  
Давайте разом скажемо СНІДу - НІ!                            

За інформацією КЗ «Великолепетиська районна дитяча бібліотека»   // Таврійські вісті. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.2.

Сивина на скронях, мудрість в очах

5 жовтня 2017 року в читальній залі комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» за участю працівників бібліотеки та районного будинку культури відбулося засідання ветерансько-волонтерського клубу «Життєлюб». На захід завітали гості: голова Князегригорівської сільської ради Андрійовська Тетяна Михайлівна, директор сільського будинку культури Людмила Кацика, художній керівник Андрій Добров та сільський бібліотекар Наталя Осіїк.
Перший блок засідання під назвою «А пам'ять священна...» був присвячений 73-й річниці визволення України від фашистських загарбників.  
Ведучі заходу бібліотекар Олена Бровченко та учениця 9-6 класу Великолепетиської ЗОШІ-ІІІ ступенів № 1 Діана Пенська наголосили на тому, що скільки б років не пройшло, а все ж ми будемо звертатись до історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. На заході виступила секретар Великолепетиської районної ради ветеранів Синьковська Віра Павлівна. Вона розповіла про історичні події 1941-1944 рр. Було переглянуто відеофільм «Звільнення України», де ключовою дійовою особою, головним №роєм війни була проста, звичайна людина, яка витримала жах, біль, трагедію втрати.
Зі своїм привітанням до Дня визволення України виступив ветеран Другої Світової війни, наш земляк Клиба Григорій Пантелійович. З побажаннями миру в нашому домі з пісенними привітаннями звернулися директор комунального закладу «Великолепетиський районний будинок культури» Руслан Атаєв та солістка закладу Світлана Кокляр.
Відповідно указу Президента України 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні, тому в другому блоці «Японія - країна див» присутні поринули в незвичайну екскурсію по Японії та ознайомились зі звичаями і культурою країни, переглянули відеофільм «10 чудес Японії». Свої доповнення про цю країну внесла член клубу Пясецька А. Г.
Третій блок - «Розважальний», в якому учасники заходу жваво відповідали на питання вікторини стосовно «країни-навпаки» та на дотепні жарти методистів районного Будинку культури Олени Шеховцової та Наталії Дмитренко. Присутнім були роздані матеріали по догляду за своїм здоров'ям, які підготувала голова клубу - Ходос А. В.

Бровченко О. В., Курносик В. І., Камініна А. А.  // Таврійські вісті. – 2017. – №44 (03 листоп.). – С.2.

Від бабусі до онуки

У час тотального інтернету і телевізії, коли люди пасивно споживають нову інформацію, феноменом можна назвати здатність і бажання творити. Бачити та цінувати красу, зміцнювати почуття національної гордості, повагу до звичаїв і традицій рідного народу. З такою метою в «КЗ Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М.Семашка» з 28 вересня проходить виставка робіт майстрині нашого села Косенко Марії Зінов'ївни, її доньки Капличної Ольги Олексіївни і онуки Єлизавети. На виставці «Від бабусі до онуки» представлені вишивані картини різної тематики, серветки, подушки, рушники та сорочки.
Вишивка - один з найпопулярніших видів рукоділля, яким споконвіку за­ймались українські жінки, передаючи з покоління в покоління найтиповіші, найяскравіші зразки орнаменту, вишивальну техніку. Так і Марії Зінов'ївні ба­жання творити передалося від бабусі Мотрі. Вона добре вишивала хрестиком і гладдю, її хату прикрашали рушники. Адже з давніх давен рушник ха­рактеризував смаки, вправність і працьовитість дівчини. І зараз він є сим­волом чистоти почуттів, символом безмежної любові до своїх дітей, до всіх хто не черствіє душею. Добре коли цей символ є у кожній оселі, як ознака незрадливості своїй рідній Україні.
Дивлюся мовчки на рушник,
Що мати вишивала,
І чую гуси зняли крик,
Зозуля закувала.
Знов чорнобривці за­цвіли,
Запахла рута м'ята,
Десь тихо бджоли загули,
сміхнулась рідна мати.
 біль із серця раптом зник,
Так тепло-тепло стало.
Цілую мовчки той рушник,
Що мати вишивала. (І. Михайловська)
Власноруч виготовлені вишиванки є оберегами і несуть відповідну енер­гетику. Для Марії Зінов'ївни вишивання, як молитва без слів, що наповнює душу теплом та гармонією. Тішить те, що захоплення творити прекрасне пе­рейшло і до її доньки, а потім і до онуки. Тож традиція вишивки в їхній родині не переведеться. Кожна праця є виявом краси і заслуговує на велику повагу. Для цього організовано виставку, яку вже відвідало чимало людей, а також учні Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Виставка ще триватиме до 29 жовтня. Тож прихильників народної твор­чості і всіх бажаючих доторкнутись до прекрасного запрошуємо до читальної зали центральної районної бібліотеки.

КЗ «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» // Таврійські вісті. – 2017. – №41 (13 жовт.). – С.2.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про гли­боку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури. З давніх часів бібліотеки були храмами книги, збирачами історичної і культурної спадщини, а їх працівники - лікарями люд­ських душ. З книгою пов'язане все наше життя. З книгою ми вчимося, працюємо, відпочиваємо.
Професія бібліотекаря надзвичайно важлива. Адже, від вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави та її успішний розвиток.
У день вашого професійного свята, дозвольте побажати вам міцного здоров'я, довголіття, ща­стя, добра, творчої наснаги і нових успіхів та звершень у вашій благородній просвітницькій справі.

Голова районної ради Т. О. Верховська; Перший заступник голови районної державної адміністрації О. В. Трохименко // Таврійські вісті. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.1.

Україна - славетна земля!

Під такою назвою відбувся захід з нагоди 26 річниці з Дня незалежності України організований районною радою ветеранів спільно з працівниками комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка», в якому взяли участь члени клубу «Життє­люб», волонтери та пенсіонери.
У ході програми ведучі Слабко Юлія Володимирівна (директор бібліотеки) та Олена Бровченко (бібліотекар) ознайомили присутніх з цікавими матеріалами: походження назви країни, її славетними героями та визначними діячами культури, секретар районної ради ветеранів Синьковська В. П. розповіла про здобуття Укра­їною незалежності.
Протягом заходу звучали пісні та вітання у виконанні солістки РБК Світлани Кокляр та юних учасників аматорського дитячого колективу Аріни Слабко і Єгора Бойка (керівник Олена Токар).
До уваги глядачів відбувся показ робіт-вишиванок (сучасний український одяг) майстринь Анни Бровченко, студентки Бериславського педагогічного коледжу та підприємця Любові Давиденко (ікони, картини). Присутні високо оцінили їх майстерність та красу робіт.
У рубриці «Мої захоплення» Людмила Невідома зачитала ветеранам нові поезії зі своєї збірки «На згадку», які присвячені рідній Україні, сучасним подіям на Сході. Л. П. Тіманова зачитала новелу «Про материнську любов».
А. В. Ходос та А. Г. Пясецька поповнили знаннями рубрику «Здоровий спосіб життя».
За солодким столом, організованим районною радою ветеранів та спонсором Л. Давиденко (підприємець), лунали пісні, усмішки, гуморески.

В. Курносик, А. Камініна // Таврійські вісті. – 2017. – №36 (08 верес.). – С.3.

Нові книги у бібліотеці

Комунальний заклад «Великолепетиська центральна районна бі­бліотека імені О.М. Семашка» отримала від комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» 580 примірників книг за державною програмою «Щодо здійснен­ня придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек».
Серед них близько 100 примірників дитячої літератури, решта для юнацтва та дорослих. За жанром це казки, пригоди, детективи, книги патріотичного змісту та книги для сімейного читання.
Для наймолодшої категорії читачів отримано чималу кількість ілюстраційної літератури: Ю. Винничук «Балакуче яблуко», «Метелик ви­вчає життя»; улюблені казки братів Грімм «Рапунцель», «Три щаслив­ці» та інша мальовнича література для дітей на різний смак.
Дорослим буде цікаво прочитати нові книги знайомих авторів: Д. Яневський Проект «Україна». Відомі історії нашої держави, О. Забужко, М. Матіос, В. Чемерис, Я. Яріш, Л. Костенко, «Історія Незалежності України» 5 видання та інші.
Тож запрошуємо до нашої бібліотеки постійних читачів, а також спо­діваємося на зустріч з новими прихильниками літературного слова.
Ми на Вас чекаємо!!!

Юлія Слабко, директор КЗ «Великолепетиська ЦРБ» // Таврійські вісті. – 2017. – №17 (28 квіт.). – С.3.

На струнах Кобзаревої душі

Щовесни, коли тануть сніги і на рясті просяє веселка, ми вшановуємо пам'ять Шевченка. Саме такого берез­невого дня у похилій хаті над ставом чистим і прозорим кріпачка-мати дала життя маленькому Тарасу, якому су­дилося стати людиною-світочем, ім'я кого людство вимов­ляє з гордістю. У ці дні Малолепетиська сільська бібліо­тека перевтілилася на Шевченківську світлицю: одягнені у візерунчасті рушники з ілюстраціями до творів Великого Кобзаря, стелажі, до уваги читачів книжкова виставка-огляд «Великий син українського народу», на столах - бу­кети квітів та пшеничного колосся, твори Т. Г. Шевченка, дитячі малюнки на їх тематику. І тин, через який спогляда­ють у світ золотими очима соняшники, нагадує нам, укра­їнцям, що Кобзар - це наше національне надбання, наша гордість і слава у віках.
Напередодні 203 річниці з дня народження пое­та у сільській бібліотеці конкурсом читців її завідуюча В.А.Камєнєва розпочала цикл заходів до Шевченківських днів .Першими взяли участь учні Малолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Діти прослухали вступну бесіду-презентацію «Сто­рінками життя Т. Г. Шевченка», яку провела Валентина Анатоліївна. А потім один за одним підводяться учасники конкурсу читання Тарасових віршів, які з трепетних дитя­чих вуст звучать, мов музика душі народного співця, стиг­не кров у жилах від його пророчих слів про рідну неньку-Україну, про її стражденний народ, здається, ніби вони написані у наші дні ... Діти читають натхненно, емоційно і це надихає журі, члени якого виносять вердикт: врахо­вуючи вікові категорії, перші місця посіли: Владик Камєнєв (дошкільнята), Міша Царинський (початкова школа), Оленка Клімова (5 клас), Ніна Меркулова (6 клас), Віка Чернявська (старша школа). У конкурсі дитячого малюнка переміг другий клас.
Хочеться особливим словом відзначити Ніну Меркулову, яка дуже артистично прочитала вірш і майстерно виконала малюнок. Також треба віддати належне родині Дударик, всі діти з якої: Віка, Оля, Ліза, Микитка - взяли активну участь у конкурсі читців.
Всіх переможців було нагороджено грамотами, подя­ками, подарунками, а всіх учасників - буклетами з ціка­вими епізодами з життя великого поета, які бібліотекар вручила на шкільній лінійці.
У ході заходу учні відповіли на запитання вікторини «Шевченко у кожному серці».
Коли ж до бібліотеки завітали шанувальники твор­чості поета різного віку, здавалося, що дух самого Тараса витав серед них, наскільки натхненною була атмосфера справжньої Шевченківської літературної вітальні. Вчи­телька української мови та літератури з сорокарічним ста­жем Марія Семенівна Линець присвятила свій полум'яний виступ ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЕВІ - пророку українського народу та народним традиціям, які втілюють працівники культури, тісно пов'язавши їх з поезією Шевченка.
Вже третій рік беруть участь у подібних заходах Оле­на Трегуб та Олена Мельник. Виступаючи поетичним тан­демом, вони розкивають свою романтичну залюбленість у Кобзаря віршованими творами, які співзвучні з боля­ми сьогодення. Нині О. Трегуб мелодійно виконала твір великого поета «Єретик», проаналізувавши його зв'язок з сучасністю, а її краща подруга О. Мельник з не меншим натхненням та гордістю прочитала власний вірш, присвя­чений Тарасу Григоровичу, який склався у молодої жінки від зворушливих глибин небайдужої душі. У зустрічі за чашкою чаю брали участь Тетяна Шрам та Тетяна Страх, а господиня цієї гостинної' світлиці Валентина Каменева запропонувала переляд відеопрезентації Творів пера і пензля геніального творця.
Ще довго й зворушливо звучала лірика, яка стала воістину народною, ніби струни серця вигравали на кобзі невмирущої спадщини, що нею обдарував Україну Вели­кий Тарас.

Галина Савченко, с. Мала Лепетиха // Таврійські вісті. – 2017. – №11 (17 берез.). – С.3.

Людина віри і правди

Ні, не хочу я більшої слави
Тільки б пам'ять мою зберегли
Лепетиські запалені трави
Та найкращі мої земляки.

11 лютого 2017 року виповнилося 80 зоків від дня народження видатного земляка Олександра Миколайовича Семашка, ім'я якого, з гордістю та честю, носить наша Центральна районна бібліотека протягом 8-ми років.
З нагоди ювілейної дати у приміщенні читального залу КЗ «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М. Семашка» зібралися найближчі друзі бібліотеки та знайомі Олександра Мико­лайовича. Запрошені Коновалов Олексій Вікторович (один із студентів О.М. Се­машка), Приз Віра Миколаївна, Бойко Ві­ктор Іванович та інші, з теплими словами згадували про те, як Олександр Мико­лайович приїздив до рідної Великої Лепетихи. Він постійно намагався сприяти культурному розвитку села, турбувався про духовне зростання своїх земляків. Він був нашим постійним читачем з ба­гаторічним стажем, завжди приязний, привітний, цікавився нашими проблема­ми, допомагав у поповненні книжкового фонду бібліотек. Завдяки Олександру Миколайовичу ми декілька років отриму­вали цінні книги з Національної Парла­ментської бібліотеки України. Кожну на­писану і видану ним книгу він передавав до бібліотеки, як звіт перед своїми зем­ляками. Ми дбайливо зберігаємо книги з його автографами. Беручи їх до рук, ми завжди будемо з вдячністю і любов'ю згадувати їх автора.
Семашко Олександр Миколайович - професор, доктор філософських наук, ві­це-президент Української Академії наук національного прогресу, член Спілки театральних діячів України. Автор більш 200 наукових публікацій. Нагороджений орденом «Знак пошани», «Відмінник освіти УРСР та України», нагороджений медалями «Захисник Вітчизни» та «Ве­теран праці». Член-кореспондент Акаде­мії політичних наук. Лауреат премії Української Академії наук.
Хоча у січні 2008 року закінчився жит­тєвий шлях Олександра Миколайовича, професор Семашко продовжує жити в тій науковій спадщині, якою збагатив естетику, соціологію, українознавство, мистецтвознавство. Ми пишаємося, що наша бібліотека носить його ім'я, видат­ного вченого, вчителя і просто чудової людини. Його іменем може пишатися країна, його близькі, та ті, хто його лю­бив, хто мав щастя з ним спілкуватися, кому він щедро віддавав свої сили і своє серце.

Антоніна Приз, виконуюча обов'язки директора Великолепетиської центральної ра­йонної бібліотеки ім. О. М. Семашка // Таврійські вісті. – 2017. – №9 (24 лют.). – С.7.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031