за 2014 рік

Цікавий захід, присвячений Т.Г.Шевченку і М.Ю.Лермонтову

Завершується 2014 рік, який був проголошений в Україні «Роком Т.Г.Шевченка». В нашій бібліотеці відбулося багато заходів, присвячених цій даті. І ось наприкінці року в Брилівській селищній бібліотеці пройшов літературно-музичний вечір «Мне было свыше то дано» для старшокласників Брилівської загальноосвітньої школи, присвячений 200-річчю двох титанів, двох геніїв східнослов'янської культури -Т.Г.Шевченка і М.Ю.Лермонтова.
Організатори заходу (заступник директора по виховній роботі Є.А.Рижикова, працівники Брилівської селищної бібліотеки) намагалися відтворити епоху життя тих років. На фоні спокійної мелодії із запаленою свічкою, з репродукціями картин та малюнків М.Лермонтова, Т.Шевченка, грою на скрипці троє ведучих по черзі розповідали про життя і творчість великих геніїв східнослов'янської культури.
Народившись в один рік, вони обоє проявили свою геніальність в поезії, драматургії та прозі, обоє були талановитими художниками, обоє томилися в неволі на Кавказі, заслані царизмом, обоє займались самоосвітою. Невідомо, чи зустрічались вони особисто, але те, що Шевченко був добре знайомий з творчістю М.Лєрмонтова і високо його цінував - незаперечний факт. Розповіді ведучих перепліталися з віршами та поемами поетів, музичними творами тієї епохи та романсами, покладеними на слова М.Лермонтова та Т.Шевченка.
У заході брали участь працівник будинку культури О.Мінкжов, який виконав романс на слова Лєрмонтова «Выхожу один я на дорогу», викладачі музичної школи Г. Репало, О.Ніколаєнко виконали музичні композиції П.Чайковського, романс М.Лермонтова «Белеет парус одинокий». Ведучі заходу - заступник директора з виховної роботи, вчитель світової літератури Є.А. Рижикова, бібліотекар З.Л.Радыонова, педагог-організатор І.О.Снегур, місцева поєтеса-аматор В.О.Курамшина, учні старших класів Вікторія Федкевич, Ілона Лісова, Ілона Скрипчук та ін. У заході брала участь учениця 11 класу Орина Шуляк, вимушено переселена з Донбасу.
Непомітно пройшов захід, але хотілось і далі насолоджуватись високою поезією геніїв.

О.Пунгіна, завідуюча Брилівською селищною бібліотекою. На фото: твори П.Чайковського виконують вчителі музичної школи О.П.Ніколаєнко та Г.А.Репало // Вісник Олешшя. – 2014. – №103/104 (25 груд.). – С.3.

«Ходила осінь українським краєм»

Виноградівська сільська бібліотека для дітей разом з музичною школою провела для учнів 1-4-х класів свято «Ходила осінь українським краєм». На святі діти декламували вірші про осінь, загадували загадки, розповідали прислів'я та приказки про осінню пору.
На цьому святі була присутня казкова дівчина-осінь, яка проводилаз дітьми ігри, показала дітям салют з осіннього листя. Вихованці музичної школи грали осінні варіації на піаніно. Учителька музичної школи Л.В. Кравченко провела з дітьми музичну вікторину.
Бібліотекар бібліотеки для дітей О.О.Кравченко підготувала виставку-відпочинок: «Десять осінніх книг, які зігрівають та надихають».

О.Кравченко, провідний бібліотекар сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2014. – №103/104 (25 груд.). – С.3.

Молодь. Право. Закон

З 8 - 14 грудня в Україні проходив Всеукраїнський тиждень права. Працівники сільської бібліотеки с.Виноградове разом з помічником дільничого Н.В.Кудревською та учнями 10-х класів Виноградівської загальноосвітньої школи (кл. керівники І.В.Нікішенко та Н.Г. Коваленко) підготували урок запитань та відповідей «Чому перетинають межу закону?».
В ході заходу були висвітлені такі питання: як уникнути насильства, що таке злочин, які причини правопорушень та їх наслідки, як нести відповідальність за свої вчинки?
Старшокласники брали активну участь у дискусії у відповідях на ці запитання.
Всі присутні зрозуміли, що треба вести здоровий спосіб життя, щоб уникнути правопорушень і не попадати в поле зору працівників правоохоронних органів.
А з учнями 8-х класів (кл. керівник В.М.Колосова) підготували урок права «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». В ході проведеного уроку розглядалося, що таке кримінальна відповідальність неповновітніх, які права визначено в Конвенції ООН про права дитини і закріплено Конституцією України.
Ми хотіли, щоб підлітки, яким тільки-но виповнилося по 14 років, зрозуміли одну істину, що незнання закону не звільняє їх від відповідальності. Тому кожна дитина мусить знати свої права і обов'язки. Бути стриманими, добрими і законослухняними громадянами України.

О.Ястреб, провідний бібліотекар бібліотеки для дорослих // Вісник Олешшя. – 2014. – №103/104 (25 груд.). – С.2.

Свято у бібліотеці

Як повідомляє позаштатний кореспондент «ВО», минулої п'ятниці у Цюрупинській міській бібліотеці №3 імені Костянтина Кудієвського панувало незвичне пожвавлення. Затишний культурно-просвітницький заклад прийняв дорогих гостей - ветеранів, які відзначали День людей поважного віку. Це свято якась черства чиновна душа назвала Днем людей похилого віку. За словами працівників бібліотеки, вони із задоволенням готували свято спільно із радою ветеранів Житлоселища.
Було багато теплих слів, щирих побажань, у тім числі через номери художньої самодіяльності.
Примітка «ВО». Донедавна люди поважного віку могли збиратись на Житлоселищі у клубі «Надія». Але його два роки тому в них відібрала міська влада під виглядом ремонту, а потім під приводом «тимчасового розміщення виборчого штабу Партії регіонів».

// Вісник Олешшя. – 2014. – №81/82 (09 жовт.). – С.2.

60-річний ювілей бібліотеки

30 вересня в Брилівській селищній бібліотеці відбулося свято, присвячене Всеукраїнському Дню бібліотек, Міжнародному дню музики та Міжнародному дню громадян похилого віку.
Для Брилівської селищної бібліотеки це подвійне свято, тому що в нинішньому році їй виповнилось 60 років. До 1954 року це була звичайна хата-читальня, і тільки в 1954 році наша бібліотека стала державним закладом.
На свято завітали секретар селищної ради Інна Георгіївна Медведєва, активісти ветеранської організації та члени виконкому Брилівської селищної ради, користувачі бібліотеки, культпрацівники селища.
Зі святами присутніх привітала секретар Інна Георгіївна Медведєва, вона вручила грамоти Брилівської селищної ради всім працівникам бібліотеки.
Про роботу бібліотеки розповіла зав. бібліотекою О.Я. Пунгіна.
Привітала присутніх голова ветеранської ради Брилівської селищної ради Зоя Олександрівна Покришева. Виступали з привітальними словами бібліотечні працівники і користувачі бібліотеки. Учні музичної школи та вчителі, працівники будинку культури та учасники художньої самодіяльності організували концерт присвячений цим датам.

Інф. і фото бібліотеки // Вісник Олешшя. – 2014. – №81/82 (09 жовт.). – С.8.

Зустріч школярів з ветераном

Багаторічний досвід доводить важливість патріотичного виховання. Нещодавно у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбулася зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Н.В.Болдарєвою, на якій були присутні учні та депутат районної ради М.ЛТкаченко. Ніна Василіївна розповіла про свій життєвий та бойовий шлях. Учні із захопленням та хвилюванням слухали розповідь ветерана про ті героїчні часи, страшні моменти війни, які назавжди залишилися у пам'яті. Ветеран має багато орденів та медалей.
З привітальним словом до учасників зустрічі виступив депутат районної ради М.Л.Ткаченко.
Микола Леонідович після привітання вручив ветерану соціальний пакунок.
Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за їхній безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Ми у вічному боргу перед ними за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, яку вони виявили в боях за рідну землю.
Наприкінці  зустрічі учні привітали ветераназ днем Перемоги та подарували квіти і подарунки.

Підготувала завідуюча бібліотекою для дітей Н.Самойлова // Вісник Олешшя. – 2014. – №39/40 (15 трав.). – С.8.

«Найкращий читач-2014»

З метою популяризації кращих надбань української, світової та краєзнавчої сучасної дитячої літератури, виховання у дітей навичок самостійної роботи з книгою, у районній бібліотеці для дітей проведено районний етап конкурсу дитячого читання «Найкращий читач-2014». У Центрі культури та дозвілля на свято зібралися найактивніші читачі, учні 6-8 класів нашого району разом батьками, вчителями та бібліотекарями.
Цього року за звання кращого читача району змагалося 19 учнів -переможців 1 етапу конкурсу. Підчас тестування учасники показали хороші знання з краєзнавства та літературознавства, а творчий конкурс «Моя улюблена книга» розкрив їх літературні таланти: протягом трьох хвилин необхідно було розповісти про свою улюблену книгу так, щоб зацікавити нею всіх присутніх. Деякі діти представили свою книгу у віршованій формі, інші підготували малюнки до прочитаних творів, плакати, що закликають до читання, мультимедійні презентації.
Читацькі вподобання учасників різні. Це твори класиків дитячої літератури - Жюль Верна, Миколи Носова, Олександра Волкова, Едгара Берроуза. Серед улюблених авторів сучасної літератури для дітей Олександр Єсаулов, Володимир Рутківський, Марина Павленко, Леся Вороніна, Галина Малик.
Журі визначило переможців. Перше місце серед учнів 6-х класів виборола учениця Виноградівської ЗОШ Дарина Подвиженко, серед 7-х класів Заріна Шафранська із Тарасівки, кращий результат серед учнів 8-х класів показала Оксана Бущук із Костогризового.
Поки члени журі визначали переможців, діти взяли участь у міні-конкурсі, відповівши на запитання літературознавчої вікторини. Усі учасники конкурсу отримали відзнаки, а переможців нагороджено цікавими книгами. Конкурс пройшов за підтримки відділу культури районної державної адміністрації та профспілки працівників бібліотек.

Інф. РДА // Вісник Олешшя. – 2014. – №27/28 (03 квіт.). – С.4.

Ювілеєві області присвячається

19 березня у Брилівській селищній бібліотеці для учнів 9-11-их класів пройшов історичний екскурс «Минуле. Сучасне. Майбутнє Херсонщини», присвячений 70-річчю утворення Херсонської області та визволення Херсонщини від фашистських загарбників.
До проведення заходу бібліотечні працівники організували книжкові виставки: «Краю мій Таврійський», «Херсонщина пам'ятає», тематичну експозицію «Херсонщині -70», де розмістили «Почесні грамоти» часів утворення Херсонської області, вимпели передовиків виробництва, ювілейні значки, фотографії часів утворення Херсонської області та нашого селища.
Присутня на заході жителька нашого селища В.О.Курамшина розповіла про історію утворення Херсонської області, історію селища Брилівка.
Бібліотекар абонементу В.В. Трембач розповіла про часи будівництва с.ЮвІлейне, про багатий та щедрий наш край. Вчитель географії С.Ф.Христіченко розповіла про будівництво Північно-Кримського каналу та про заповідник Асканія-Нова. Були показані відеофільми на цю тему.
20 березня в нашій бібліотеці пройшов поетичний калейдоскоп «З ювілеєм тебе, рідний краю!» для учнів 10-х класів. Вчитель мови і літератури Брилівської ЗОШ Л.В.Гришко розповіла присутнім про поетів та письменників XX-XXI століття нашого краю, про місцевих поетів-аматорів. Проведено перегляд літератури «Художні постаті Херсонщини». Учні 10-х класів читали свою улюблену поезію поетів нашого краю: Анатолія Полуфакіна, Миколи Братана, Леоніда Куліша, Валерія Кулика, Олександра Єлагіна, Василя Жураківського, Алли Тютюнник.

Ольга Пунгіна, завідуюча бібліотекою.  На знімку: бібліотекар В.Трембач підчас прорведення заходу // Вісник Олешшя. – 2014. – №27/28 (03 квіт.). – С.4.

«Вічний, як народ!»

2014 рік оголошений роком Т.Г. Шевченка, тому бібліотеки с.Виноградове беруть активну участь у пропаганді літератури про життя та діяльність великого поета, художника Т.Г.Шевченка.
Так, у бібліотеці для дорослих та дітей пройшов тиждень, присвячений знаменній даті під гаслом «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!». Літературну годину «Великий Кобзар і нині серед нас!» бібліотекарі підготували для читачів старшого покоління і ветеранів.
А конкурс віршів «Вічний, як народ!» по сторінках життя великого Кобзаря провели з учнівською молодцю (кл. кер. В.М.Колосова). Конкурс пройшов у піднесеному настрої. Учні читали вірші Тараса Григоровича та твори про нього. Переглянули документальний фільм про коротке життя (Т.Г.Шевченко прожив лише 47 років, з яких 24 роки був кріпаком, 10-  у засланні і лише 13 літ був вільною людиною).
Діти зрозуміли, що Т.Г.Шевченко означає так багато, що складається враження, ніби він завжди з нами. Та це лише враження. Він невичерпний і нескінченний.
Кращі читці (всього 10 чол.) нагороджені подарунками, а бібліотекарі організували їм чаювання.
Поетичний урок «Шевченкове слово» пройшов для учнів 4-6 класу разом зі шкільною бібліотекою, а бібліотечний урок «Шевченкове слово не старіє!» підготували для малечі (1 клас).
Молодше покоління мало змогу почути від бібліотекарів і самим прочитати вірші поета та прослухати пісні на його твори.
Ми зайвий раз упевнюємося в тому, що Україна - це Шевченко! Шевченко - це Україна! Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!
І голос твій нам душі окриля, Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля...

О.Ястреб, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2014. – №27/28 (03 квіт.). – С.4.

Книжки - не макулатура

Незважаючи на розвиток електронних джерел інформації, попит на «паперову» книгу в останній час зростає. Причин тому немало, головне ж, що читачів більшає. Тому керівництво бібліотек Цюрупинська (а їх у місті 3, плюс сільська у Сагах) традиційно проводить акцію із поповнення книжкових фондів з приватних бібліотек.
Люди, як правило, на таку акцію охоче відгукуються. Вони розуміють, що подарована книга одержить друге життя і матиме ширше коло читачів.
Бібліотекарі будуть щиро вдячні за благодійні пожертви на поповнення книжкового фонду міських бібліотек. Кожен дар важливий, адже він дає можливість продовжити життя книзі, а ваші книги будуть знову і знову радувати читачів. Поки що найбільший книжковий ужинок у Сагівської сільської бібліотеки, чиї фонди поповнились 230 примірниками цікавих книг.

Інф. «ВО» // Вісник Олешшя. – 2014. – №25/26 (27 берез.). – С.2.

Цюрупинськ відзначає 200-річчя Шевченка

Минулої неділі, 9 березня, відбулася церемонія покладання вінків і квітів до постаменте Т.ГШевченка в Цюрупинську з нагоди 200-річчя з дня його народження керівниками влади та представниками громадських органі-зацій і жителями міста.
Напередодні новопризначений голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Одарченко рекомендував примусово не зганяти людей на цей захід, але те, що їх зібралося немало, засвідчує, що 200-річчя Тараса Шевченка - це не протокольний захід, це - наше ставлення до цієї людини...
Присутні мали змогу оглянути виставку народних майстрів, послухати читців, які декламували вірші Шевченка - і про Шевченка - прямо в холі районного ЦКД. І коли я робив знімки та брав короткі інтерв'ю   в організаторів виставки та читців, усі вони сприймали день пам'яті і день народження...
На цьому не закінчились торжества, присвячені 200-річчю з дня  народження Т.Г.Шевченка. Районними бібліотеками для дорослих і дітей були намічені заходи до цієї знаменної дати і на наступні два дні - 11 та 12 березня. А сьогодні, 13 березня, районний краєзнавчий музей проводить літературно-музичну композицію "Уклін великий Шевченкові навіки".

Фото і текст Анатолія Полуфакін // Вісник Олешшя. – 2014. – №21/22 (13 берез.). – С.1.

Цюрупинщина шанує Кобзаря

З нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотечних закладах проходять різноманітні заходи. Зокрема, в рамках районної акції «Читаємо Шевченка» розгорнуто книжкові виставки, тривають шевченківські волонтерські читання. До видання готується аматорська збірка поезій «Цюрупинщина шанує Кобзаря», де кожний, хай і не зовсім зрілим, але власним поетичним рядком може висловити своє ставлення до Шевченка.
Бібліотечні працівники обрали не лише кожен свій стиль в організації книжкових виставок, а й видають ілюстровану збірку аматорських віршів, де лише на сьогодні вже 90 сторінок, фактично за власні кошти.
А на 11-12 березня намічено спільний захід обох бібліотек - для дорослихта для дітей, присвячений цій знаменній даті. Водночас наші бібліотечні працівники беруть участь і в загальнообласному заході, присвяченому ювілею Великого Кобзаря.
На знімках: завідуюча Цюрупинською районною бібліотекою для дорослих Галина Сергєєва (праворуч) та провідний бібліотекар абонементу Любов Тритяченко оглядають книжкову виставку, яку підготували; свій стиль в організації виставки, присвяченій 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, у провідного бібліотекаря відділу обслуговування районної бібліотеки для дорослих Наталії Зунунової.

Фото Анатолія Полуфакіна // Вісник Олешшя. – 2014. – №19/20 (06 берез.). – С.4.

Брилівська Шевченкіана

З початку року Брилівська селищна бібліотека проводить роботу щодо відзначення 200-річчя віддня народження Т.Г. Шевченка.
Бібліотечні працівники зібрали вірші поетів-аматорів Брилівки і оформили збірку поезій «Бриліка шанує Кобзаря», куди ввійшли 15 віршів, присвячених Великому поету. В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Вічний, як народ», зібрані роботи умільців декоративного мистецтва, присвячені Т. Г. Шевченку: вишиті рушники із зображенням поета, оздоблені рамки до портретів, малюнки за його творами, вишитий його «Заповіт».
У нашій бібліотеці для учнів старших класів у січні пройшов літературний вечір  «Жива вода Шевченкового слова". А в лютому організована літературно-музична Шевченкіана «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине!», де йшлося про життя та історію написання поетом безсмертних творів, звучали вірші Великого поета, співали покладені на музику рядки його поезій.
З великою любов'ю учні старших класів Брилівської загальноосвітньої школи читали вірші. Це: Валерія Гришко, Юлія Драган, Яна Скрипчук, Ілона Лісова, Вікторія Котенко, Аріна Саніна, Тетяна Низенко, Володимир Самойленко, Дмитро Богомол, Дарина Салабай, Настя Мазур, Владислав Гузенко.
Підготували захід вчителі Г.В.Сігаєва, Л.В.Гришко, С.М.Кононенко, А.О.ВіннІкова та працівники Брилівської селищної бібліотеки.

О.Пунгіна, зав. Брилівською селищною бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2014. – №19/20 (06 берез.). – С.4.

Вшанували воїнів-інтернаціоналістів

Вже стало традицією кожного року в ці лютневі дні за ініціативою Брилівської селищної ради проводити заходи в селищній бібліотеці по вшануванню воїнів-інтернаціоналістів. І цей рік не став винятком.
15 лютого, в день 25-ї річниці виведення радянських військ з республіки Афганістан та з нагоди проголошення 2014 року - Роком вшанування учасників бойових дій на території інших країн, в Брилівській селищній бібліотеці пройшов вечір-вогник «Солдат війни не вибирає». На заході прозвучали слова вдячності воїнам-інтернаціоналістам за виконання військової присяги в ім'я збереження миру на землі. Всім воїнам-афганцям Брилівським селищним головою Миколою Швайковським вручені ювілейні медалі «25 лет вывода войск с Афганистана» та 7 медалей «Воину локальних войн» воїнам-інтернацюналістам, які воювали в інших «гарячих точках».
Хвилиною мовчання всі присутні в залі пом'янули воїнів-інтернаціоналістів, які померли на Батьківщині. Воїнів-інтернаціоналістів привітали музичними номерами працівники музичної школи.

О.Пунгіна завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2014. – №17/18 (27 лют.). – С.2.

Спогади про «Афган»

Напередодні 25-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану бібліотечні працівники м.Цгорупинська підготували виставку - історичний екскурс за мотивами виставки «Спогади: важкі, болючі, дорогі», приурочену до цієї пам'ятної дати. Найбільше гостей бібліотекарі очікують 14 лютого, удень відзначення важливої події протягом дня у приміщенні міської бібліотеки №2.
Захід проводиться у рамках реалізації в регіонах завдань Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на територіях інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року Роком учасників бойових дій на території інших держав).

Позашт. кор. «ВО» // Вісник Олешшя. – 2014. – №15/16 (20 лют.). – С.2.

До 70-річчя утворення Херсонської області

Новомаячківські бібліотека для дітей та бібліотека для дорослих, за підтримки вчителя української мови та літератури О.І.Леськів, до 70-річчя утворення Херсонської області з метою ознайомлення з творчістю письменників рідного краю для учнів 7-11 класів підготували літературну карту «Поетичне слово Херсонщини».
Здійснити мандрівку літературними стежками нашої рідної Херсонщини допомогли учениці 9-В класу Надія Коломоєць та Анна Грицай. Вході заходу присутніх ознайомили з біографіями видатних людей, які творили в різні роки життя. Подорож почалася з творчості Олександра Баласогло, можна сказати одного із перших письменників, який народився у Херсоні; з найбільш відомим письменником, що пішов у«велетенський» світ з Херсона - Борисом Лаврєньовим. Здійснюючи короткий екскурс на Каховську ГЕС, визначили творчість Валентини Нижеголенко; зазирнули на квітучу галявину нашого краю - поезії дитячої письменниці Таїсії Щерби. Неможливо було оминути поезії «наснажені красою» Яра Славутича. Творчість Анатолія Кичинського виявилася суцільним чаклунством, а поезії Валерія Кулика надали можливість розчинитися в природі, доторкнутися та відчути дихання південного степу.
Згадуючи творчість письменників Таврійського краю, доторкнулися й до поетичного слова письменників-односельців. До юних сердець донесли світ переживань Олени Наумової; доброту та любов до маячанської землі, на якій виріс Юрій Сироваткін.
Під час зустрічі ми змогли розповісти лише про творчість кількох письменників, а детальніше ознайомити бажаючих з книжковим дивосвітом письменників нашого краю нам допоміг бібліографічний огляд біля виставки «Книжкові перлини Таврійського краю».

Т.Дроздова, завідуюча бібліотекою для дітей, Т.Орешко, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2014. – №13/14 (13 лют.). – С.2.

Вивчаємо історію держави

З нагоди 95-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР Новомаячківська бібліотека для дорослих та бібліотека для дітей 20 січня провели тематичну годину «З історії нашої країни: День Соборності України». Захід проведено для учнів 10-А класу, класний керівник Т. І. Турка, та 11 -А класу, класний керівник С.Е.Матвієнко.
Учасникам заходу нагадали, що офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Щоб ознайомити учнів з історією свята, розповідь розпочали від об'єднання давньоруських земель.
Враховуючі зміни, що відбулися у 2011 році, наголосили на тому, чому офіційно 22 січня в Україні відзначають саме День Соборності та Свободи У країни.
Для закріплення знань з історії України увазі учнів та вчителів були представлені виставка-плакат «Історія трагічна і захоплююча» та книжкова виставка-вікторина «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ».

Т.Дроздова,  завідуюча бібліотекою для дітей; Т.Орешко, завідуюча бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2014. – №9/10 (30 січ.). – С.3.

Районна акція «Читаймо Шевченка»

В рамках реалізації в регіонах завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, на Цюрупинщині продовжується реалізація ряду конкретних справ.
Так, перший заступник голови районної державної адміністрації Вадим Безносенко взяв участь у районній книжковій акції «Читаймо Шевченка!», яка була оголошена відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 14 травня 2012 № 286 «Про підготовку та відзначення в районі 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка».
«Тарас Шевченко є явищем української духовності, могутнім джерелом національної самосвідомості, учасником історичного життя народу, пророком майбутнього, символом України.
Про постать Шевченка можна і потрібно сперечатись. Але для того, щоб сперечатись, потрібно знайти аргументи, а знайти їх, у свою чергу, можна лише прочитавши та побачивши його твори», зазначив Вадим Безносенко та запропонував всім шанувальникам літературно-мистецької спадщини Великого Кобзаря взяти участь у акції.
В рамках акції бібліотекарями абонементу експоновано книжково-ілюстровану виставку-пам'ять «Т.Г. Шевченко - України син».
Розділи виставки представлені літературою, яка висвітлює життєвий та творчий шлях великого поета, художника, громадського діяча.
Відвідувачам виставки надається можливість більш ефективно використовувати творчі надбання Шевченка у навчанні, в повсякденній діяльності, при написанні рефератів, статей.

Відділ культури райдержадміністрації // Вісник Олешшя. – 2014. – №5/6 (16 січ.). – С.1.

У Цюрупинську проходять заходи до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

У Цюрупинську активну участь у заходах присвячених Т.Г.Шевченку беруть бібліотечні заклади міста. Світова культурна громадськість в 2014 роцы відзначає 200-річчя з дня народження великого українського поета Тараса Шев­ченка. За ініціативою Президента Украї­ни Віктора Януковича 2014 рік оголошено Міжнародним роком Тараса Шевченка, в рамках якого розроблено низку заходів, спрямованих на увічнення пам'яті україн­ського генія. Так, працівниками Цюрупинської міської бібліотеки №1 організовано для юних від­відувачів літературні читання «Кобзарик -школярик». В стінах міської бібліотеки №2 для читачів була представлена книжкова виставка «Великий син українського наро­ду». В рамках відзначення Міжнародного року Тараса Шевченка, бібліотекарі місь­кої бібліотеки №3 скомпонували виставку інсталяцію «Тарас Григорович Шевченко великий Кобзар України», яка зібрала в собі різноманітну літературу про Тараса Шевченка. До створення виставки - інста­ляції долучилися Станіслав Петер, який люб'язно надав свої ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка, та юні художниці студії об­разотворчого мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості «Ми малюємо світ» -ГаннаЗінченко, Дарина Гуріна. Окрім того, всіх шанувальників творчості Т.Г.Шевченка запрошують взяти участь у поетичному марафоні «Цюрупинщина шанує Кобзаря», який проходить у бібліоте­ках м.Цюрупинська. Прихильники творчості мають можли­вість стати авторами поетичного слова про Шевченка, прославити Світоча української культури своїм поетичним талантом та по­дарувати читачам приємні хвилини спілку­вання.

 // Наше місто Цюрупинськ. – 2014. – №02 (23 січ.). – С.3.

Величне і значуще свято - День Соборності України

День 22 січня навічно закарбувався в українську національну історію як величне і значуще свято - День Соборності України. Проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року ста­ло яскравим відображенням одвічного прагнення українського народу до національної та територіальної єдності, виявом політичної консолідації національної еліти, підґрунтям для утворення незалежної держави та утвердження національної ідеї. Сягає у глибину віків ідея єдності українських земель -соборності України. Вона бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Про­тягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа. У XVIII ст. - на початку XX ст., коли українські землі були поділені між Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, які наголошували, що для боротьби за свої національні інтереси Україні вкрай потрібна територіальна цілісність. Українська революція 1917-1920 років зробила ре­альністю мрію багатьох поколінь українців про об'єднання в єдину соборну державу. 22 січня 1918 року Центральна Рада оприлюднила Четвертий Універсал, яким було прого­лошено незалежність України. Через рік, 22 січня 1919 року, з'явився Універсал Директорії УНР (більш відомий як Акт Злуки) про возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Соборну Україну. Було ухвалено закон про святкування 22 січня як Дня проголошення самостійності України. З січня 1999 року цей день офіційно відзначався як День Соборності України. Президент України Віктор Янукович у грудні 2011 року своїм Указом установив День Соборності та Свободи України, який відзначається щорічно 22 січня. У Цюрупинську у бібліотеках міста з нагоди від­значення Дня Соборності будуть представлені експозиції, книжкові виставки, присвячені 95-й річниці проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР та висвітленню боротьби українського народу за свою державність і незалежність. Зокрема, в міській бібліотеці №3 пройде історична година «З'єдналась Україна воєдино». Також пред­ставлена книжкова виставка «Україна на крутих зламах історії». Працівники бібліотек № 1 та 2 до уваги відвідувачів будуть представлені перегля­ди літератури «Соборна. Вільна. Самостійна», «Соборність України: від ідеї до сьогодення», «Моя країна - Україна», «День Соборності України» та «Україно, ясен мій світе». У релігійних організаціях міста пройдуть молебні за Україну.

// Наше місто Цюрупинськ. – 2014. – №01 (16 січ.). – С.3.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031