за 2013 рік
Відеоконференція
по книзі Володимира Михайловича Пащенка “Степові орли понадальпійські” за участю автора.
Нещодавно в Чаплинській районній бібліотеці відбулася відеоконференція, де презентували друге видання книги Володимира Пащенка «Степові орли понадальпійські». Конференція організована обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б. Лавреньова. На відеозв'язку цього дня були районні бібліотеки смт.Каланчак, Нововоронцовка та Чаплинка. На зустрічі представниками і учасниками була учнівська молодь Чаплинської спеціалізованої школи (Бондаренко Альона, Луцик Максим, Козленкова Анастасія, Козачок Катерина), учні НВК "Асканія-Нова школа-гімназія": Єремицький Денис, Кравець Микола, Темлякова Марина, Бондарчук Андрій - учні, які взяли участь в обговоренні книги та ще 12 учнів, які спостерігали відеоконференцію. На презентації також присутні завідуюча селищною бібліотекою-філією Асканія-Нова Острянська Т.П., Л.Л.Ташкевич, вчитель французької мови НВК "Асканія-Нова школа-гімназія", завідувач шкільним музеєм, керівник гуртка «Історики-краєзнавці», На цьому заході була можливість висловити свої враження про книгу та задавати авторові питання. Розповіді Володимира Михайловича були фундаментальні, захоплюючі. Дуже приємно було слухати змістовні відповіді, спогади та враження від зустрічі автора з Едуардом Фальц- Фейном. Книга Володимира Пащенка «Степові орли понадальпійські» патріотично, проникливо, влучно, ємно, образно і лірично змальовує славний рід Фальц-Фейнів, сильні особистості, які своїм прикладом вчать, які безмежні можливості відкриває працелюбність. Треба тільки докласти руки, розум, вміння і ти станеш господарем життя і відчуєш, який дорогий і милий тобі рідний край. Не можна залишитися байдужим, прочитавши звернення автора «Усім, хто народився в Україні»:
Світом владарюй, гніздом - гордись: Світ і королів недовго носить.
Чим ти дорожив, - усе твоє: Де б не був, - душею й тілом линеш.
Поява твору В.Пащенка дуже вчасна, бо вона виховує підростаюче покоління, вчить, як треба любити рідний край, берегти його надбання та мати хист примножувати славу і багатство своєї Батьківщини. Учні задавали питання авторові книги, та отримали змістовні, ґрунтовні відповіді. Людмила Леонідівна Ташкевич, керівник гуртка «Історики-краєзнавці», відзначила, що книга відкриває більш глубинні відомості родини талановитих підприємців та щедрих благодійників Фальц-Фейнів. Вона допоможе у вихованні підростаючого покоління патріотизму, сприятиме глибокому вивченню історії рідного краю. Наостанок сказажу, що часу для спілкування з автором було замало, та віртуальна зустріч не залишила байдужими нікого. Щиро дякуємо працівникам обласної бібліотеки для юнацтва ім..Б.Лавреньова, особливо Тарадименко І.І,, за організацію інноваційного заходу. Живе спілкування залишає незабутні враження і відгук в небайдужих серцях.
Н.Чиркова, методист Чаплинської ЦБС // Радянська Таврія. – 2013. – №50 (13 груд.). – С.8.
Низький уклін вам, сивочолі ветерани
Словами подяки та привітання розпочав урочистий мітинг голова Скадовської сільради Мартошенко П.Г., присвячений 70-ій річниці визволення України та с.Білоцерківка від фашистських загарбників. Саме тут 7 листопада 1962 року відбулося перезахоронения загиблих воїнів з хутора Волинка. Про це опублікувала "Радянська Таврія" №56 в 1995 році в матеріалі «Долі без імен, імена без доль». Це Плащов І.В., рядовий із міста Тула. Частина невідома. Вбитий вночі на посту при охороні комбата у листопаді 1943 р. Гусь В.І. із станиці Мечта, ст.сержант Первойкін А.О. Мордовська АССР, Крупов Я.П. козак кавалерійського корпусу генерала Кириченка. На місці захоронення у 1958 році було встановлено постать солдата із залізобетону.
Зв'язок з рідними загиблих було налагоджено ще в 1967 році. Брат Крупова Я.П. та дружина Плащеєва І.В. відвідували місце захоронения рідних.
Ніким ніхто не забутий... Постійно на свято Перемоги та визволення села сільською радою, Скадовською ЗОШ, господарством, працівниками культури проводяться масові заходи.
На жаль, з кожними роком рідшають ряди ветеранів, учасників бойових дій. Але вони назавжди залишаються в пам'яті рідних та односельців. Кожного разу, називаючи всіх поіменно, з біллю в душі дякуємо їм за пролиту кров. За віддане життя. В ці пам’ятні дні виконком сільської ради завжди приділяє увагу нашим визволителям, кожного з них вітаючи особисто, та дарують скромні подарунки Коржевському В.Ф., Пономаренку В.Т., Грищенку П.Д., Глущенко Т.П., Нелизовій Н.М., Комар М.М,, Зінченко.
Про славетні подвиги воїнів в своїх збірках публікують наші земляки: М.П.Тимошенко «Мій степосвіт», О.Пронченко, В.Кулик, А.Кичинський.
Життя торжествує в новім поколінні, Та болі минулі - довіку нетлінні.
З граніту волає грізно і люто: «Ніхто незабутий, ніщо не забуто!»
В.Гульман, бібліотекар Скадовської сільської бібліотеки // Радянська Таврія. – 2013. – №46 (11 листоп.). – С.8.
Бібліотеки - для потреб громади
Протягом тисячоліть діяльність бібліотечних закладів ґрунтується на непорушних гуманістичних принципах. бібліотеки - це культурний та духовний феномен цивілізації, скарбниці мудрості. Культ книги - перша ознака цивілізаційного рівня нації. Зберігати культурне надбання народу та передавати його наступним поколінням - благородна місія, яку бібліотеки пронесли через багато віків. «Бібліотека» - слово грецького походження, в пере кладі «бібліо» - книга, «тека»- зберігання, тобто і книгосховище - місце для зберігання книг. Уперше в Україні бібліотеки з'явилися в IX столітті при монастирях та церквах. Найдавніші бібліотеки на Русі - книгозбірні Софіївського собору та Києво-Печерського монастиря. При монастирях і церквах виникли перші школи. Бібліотеки стали навчальною базою для шкіл. Так почався розвиток бібліотечної справи в Україні. З давніх-давен правителі, які прагнули бачити свою державу могутньою, а її народ високоосвіченим, дбали перш за все про розширення і розвиток бібліотек.
В Україні налічується 45 тисяч бібліотек - державних, вузівських, шкільних, районних, відомчих, сільських і 15 мільйонів читачів у них. Бібліотеки роблять значний внесок у розвиток демократичного громадянського суспільства, розквіт науки, культури, освіти, духовно оновлення народу України. Вони допомагають учню та вчителю, урядовцю та пенсіонеру, студенту, фермеру - кожному, хто шукає інформацію, щоб покращити життя - своє і своєї країни, щоб підвищити фаховий рівень, долучитися до світового досвіду, вивчити історію свого та інших народів.
Ми оточені Інформацією завжди: коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимося телевізор, спілкуємося між собою, Взагалі, необхідність висловлювати і передавати інформацію привела до появи мови, писемності, мистецтва, викликала до життя книгодрукування. Технічний прогрес приніс нові заходи комунікації. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, Інтернет. Саме такий прорив, завдячуючи програмі "Бібліоміст", зробила і наша централізована бібліотечна система. Відтепер книгозбірні надають доступ до електронних інформаційних ресурсів, навчають ефективного пошуку інформації в Інтернеті та користування комп'ютерними інформаційними технологіями. Такий сучасний рівень обслуговування мають центральна районна бібліотека для дорослих, районна дитяча бібліотека, бібліотека-філія с.Перщокостянтинівка та бібліотека-філія с.Хрестівка. Сьогодні для відвідувачів цих бібліотек надаються безкоштовно такі сучасні послуги: вільний доступ до Інтернет-ресурсів, в тому числі в зоні Wi-Fi, освоєння роботи на персональному комп'ютері, консультації стосовно пошукових систем, користування соціальними мережами, нові знайомства, цікаве дозвілля, створення електронної пошти, скайп-спілкування, безперервна самоосвіта, допомога у пошуку роботи через Інтернет, інформаційна підтримка та інформаційне забезпечення вступної кампанії до вищих навчальних закладів, придбання товарів через Інтернет- магазини, послуги електронного урядування, оплата комунальних послуг, поповнення мобільного зв’язку та Інтернету, замовлення залізничних та авіаквитків, ксерокопіювання, збереження інформації на електронних та паперових носіях. Ми маємо сьогодні переповнені відвідувачами бібліотеки і читальні зали протягом всього робочого дня. Послугами сучасних бібліотек поспішають скористатися діти, школярі, студенти, учні професійно-аграрного ліцею, люди середнього та старшого віку, підприємці, оовітяни, безробітні, малозабезпечені та багатодітні сім’ї. Ми з радістю констатуємо, що значимість і популярність бібліотек в задоволенні інформаційних потреб значно зросли.
Більшість бібліотек району продовжують працювати традиційними методами, проявляючи стійкий інтерес до своєї професії, мають організаторські, творчі здібності, відзначаються активною життєвою позицією, комунікабельністю. Наші бібліотекарі ввічливі, доброзичливі, уважні, працелюбні, націлені на результат. При перспективному плануванні роботи ми враховуємо побажання користувачів, вивчаємо їх інтереси, проводимо соціологічні дослідження. Сільські бібліотекарі, бібліотекарі центральної районної бібліотеки, методичний кабінет проводять, найрізноманітніші культурно-мистецькі та інформаційні заходи, презентації, круглі столи, творчі зустрічі, мандрівні книжкові виставки; літературні вітальні тощо. Щиро вдячна бібліотекарям, які зберігають, вивчають і популяризують краще національне надбання, аби воно не загубилося в часі та просторі, а поширювалося світом і надавало нам упевненості та гордості за свою країну. Значний внесок у розбудову бібліотечної справи роблять бібліотекарі селищної бібліотеки-філії Асканія-Нова Острянська Т.П., - завідувач бібліотекою-філією, Огороднікова І.А. - бібліотекар, Самарська Т.О. - бібліотекар. В роботі вони злагоджені, сучасні, оперативні, творчі. На сучасному рывны працюють завідувач бібліотекою-філією с.Хрестівка Макарчук Л.М., завідувач бібліотекою-філією с.Першокостянтинівка - Валовець Л.В., бібліотекарі центральної районної бібліотеки Суханова І,А., Шумейко Н.С., Чуб І.В., завідувач районною дитячою бібліотекою Бугайова Л.П., бібліотекар РДБ Лавренюк М.В., яка з молодіжним ентузіазмом взялася за справу і їй це добре вдається. Районна дитяча бібліотека, незмінний учасник регіонального конкурсу дитячого читання «Найкращий читач - 2013», активно включилася в обласний інноваційний проект із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». Переважна більшість бібліотек-філій взяли участь в бібліотечній акції на підтримку дитячого читання «5 сходинок до успіху: увімкни бібліотеку», а в обласному конкурсі на кращий правовий захід «Права людини починаються з прав дитини» взяли участь майже всі бібліотеки району. Активними учасниками обласних акцій, конкурсів, фестивалів постійно є бібліотекарі селищної бібліотеки-філії Асканія-Нова, центральної районної бібліотеки, Хрестівської бібліотеки-філії, Першокостянтинівської бібліотеки-філії, Григорівської бібліотеки-філії. Завжди креативна, творча, ініціативна в роботі завідувач бібліотекою-філією с.Григорівка Колісніченко Н.П., скрупульозна і наполеглива завідувач бібліотекою-філією с.Балтазарівка Головченко Л.М., не залишають байдужими заходи, які проводять завідувач бібліотекою-філією с.Магдалинівка Кузьменко Л.Ф., завідувач бібліотекою-філією с.Шевченко Музичко А. В., завідувач бібліотекою-філією с.Червона Поляна Пальона О.І., щедрістю своєї душі прикрашають свою роботу завідувач бібліотекою-філією с.Новонаталівка Голубєва Т.П., завідувач бібліотекою-філією с.Маркеєво Пилипенко В.П. Завідувачі бібліотеками-філіями с.Скадовка - Гульман В.С., с.Надеждівка - Дирявих О.А., с.Хлібодарівка - Трунова П.П., с.Долинське - Харченко Л.О., с.Строганівка - Тушевська В.М., с.Іванівка - Петриченко Л.В. уміло поєднують основні обов’язки бібліотекаря з краєзнавчою роботою. Завжди у пошуку нових форм роботи завідувачі бібліотеками-філіями с. Преображенка - Куликовська Т.В., с.Кучеряволодимирівка - Навроцька А.В., Гусевич В.М. с.Павлівка - Ващук Н.І. с.Молочне - Коваленко В. О. с.Іллінка.
Частину свого життя віддали служінню бібліотечній справі наші шановні ветерани, які сьогодні на заслуженому відпочинку: Єрохіна Алла Семенівна, Попіль Валентина Яківна, Дацишена Ніна Леонтіївна, Біла Євдокія Колонівна, Луценко Віра Іванівна, Ревуцька Катерина Олексіївна, Ігнатенко Лідія Семенівна, Ашаніна Олександра Андріївна, Шаповаленко Клавдія Миколаївна. Шана і повага вам від колег та вдячних читачів, які щиро вшановують ваш внесок в розвиток бібліотек району. Ми бажаємо вам радісних і щасливих днів, міцного здоров’я на Довгі роки.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек дозвольте побажати вам, шановні працівники бібліотек, хранителі вікової мудрості, берегині книжкових скарбів - щастя і здоров'я, тепла і затишку у ваших родинах, добробуту, натхнення та оптимізму, усяких гараздів та великих творчих здобутків. Вітаю також із цим святом користувачів бібліотек, наших партнерів - освітян, представників громадських організацій та владних структур - усіх, хто вболіває за духовність народу України, за майбутнє нашої держави.
А.Жовнірчук, директор комунального закладу "Чаплинська централізована бібліотечна система" // Радянська Таврія. – 2013. –№39 (27 верес.). – С.4.
Нам було цікаво
Немає наймилішого куточка на землі, ніж той, де ти народився і живеш. Вивчення історичного минулого свого народу, усвідомлення свого коріння, виховання почуття патріотизму - ось невід'ємне завдання кожного бібліотекаря з питань краєзнавства. Саме краєзнавство має формувати світогляд до своєї «малої батьківщини» - до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство. Відновити історію сім’ї, повернутися обличчям до її забутих традицій, залучити до прадідівських ремесел, навчити дбайливо ставитись до природи, пам’яток історій культури свого краю, мови, літератури, народної творчості - ось завдання, над якими безперервно працюють бібліотекарі району. Цій темі був присвячений районний семінар бібліотечних працівників, який нещодавно відбувся на тему «Напрямки роботи бібліотек з питань краєзнавства». З цим питанням виступила методист районної бібліотеки Чиркова Надія Петрівна.
Нещодавно директор КЗ "Чаплинська ЦБС" Жовнірчук Антоніна Леонідівна побувала на обласному семінарі творчої майстерності «Бібліотека та краєзнавство: новий вимір" і розповіла про цікавий досвід бібліотекарів області та запропонувала інноваційні форми роботи.
Поділилась досвідом роботи на тему «Інновації по краєзнавству у роботі з дітьми» завідуюча дитячою бібліотекою Бугайова Лідія Павлівна.
Цікавими були виступи колег із сіфльських бібліотек-філій. Завідуюча Хрестівською бібліотекою-філією Макарчук Лариса Миколаївна познайомила нас з новинками, привезеними з обласного тренінгу. Про цікаві інновації в роботі з краєзнавства, зокрема, про квест з «флешмобівською несподіванкою», розповіла забідуюча Першокостяктинівською бібліотекою-філією Воловець Людмила Вікторівна.
Бібліотекарі району активно відгукнулися на участь в обласному проекті «Літопис населених пунктів Херсонщини», зібрали унікальні матеріали з краєзнавства про свої села і людей.
Робота з виховання патріотизму і турботи про рідний край, знаменитих людей не припиняється. Бібліотекарі натхненно продовжують працювати в цьому напрямку, бо тут все священне, все твоє, зветься просто рідним краєм!
Ми з гарним настроєм та творчими планами роз’їжджалися з семінару, бо працівники методичного кабінету на чолі з директором завжди творчо підходять до проведення, таких заходів, вони ніколи не втомлюються працювати і не абияк, а творчо віддаючи нам не лише знання, а й передусім - серце. Там завжди панує творча атмосфера, доброзичливість, взаємна повага, а також наявні елементи новизни.
Н.Колісниченко, завідувач Григорівською бібліотекою-філією // Радянська Таврія. – 2013. – №30 (26 листоп.). – С.1.
Введення християнства на Україні-Русі
(Історична довідка до 1025 -річчя від часу Хрещення України- Руси (988)
Сива давнина. Далека Історія. Наші прапращури. Якими були їхні думки, помисли, вчинки ? Чим керувалися вони, приймаючи ті чи інші рішення? Із сьогодення важко з упевненістю сказати, як розвивалися події понад тисячу років тому і що спонукало наших предків чинити так або інакше. Але збереглися, на щастя, поодинокі факти з історії, що дають можливість у своїй уяві відтворити ті події.
Язичницька, тобто національна віра України-Русі вийшла з душі народу. Мала розум, талант і вдачу українця-русича. В ній - велич національного духу. У ній проявлена природна воля самовизначення, що нагромаджувалася, розкорінювалася, і, з волі Божої, вдосконалювалася впродовж тисячоліть. А в епоху трипільської культури вона вже була розвиненою Вірою. Про це свідчать найстародавніші книги світу «Веди». У Вірі України-Руси обожнювалася Мати Природа (поля, ліси, гори та ін). «На воду не можна плювати, бо світло - Божа благодать». Нерідко й сьогодні можна почути такі застереження від літніх людей. Обряди, ті, які збереглися й досі, стверджують, що Віра наших предків була Людяна, Життєрадісна, Бадьора. Єднала віруючих із красою степів, лісів, гір, рік. Ні в одній ділянці української культури ми не наблизимось так безпосередньо до душі національної нації, не відчуємо так тремтіння національного духу, як у цій первісній вірі українського народу». І звісно, усі були русичами, але усвідомлення національної єдності тоді ще не існувало: волиняни дреговичі (жителі Полісся), поляни (мешканці Київщини). Усі вони більше корились місцевим князькам, які мали над ними більше вла ди, аніж далекому, хоча і Великому київському князеві. Була спільна релігія - слов'янське язичництво, але кожне плем’я одних богїв шанувало більше, інших - менше, тобто не було спільноруського пантеону.
Становлення християнства на наших землях - цікаве і важливе питання.
Віра Христова в Україні почала ширитись від апостольських часів. Коли апостолам кидали жереб, куди кожний з них мав іти навчати народи про Ісуса Христа, то землі над Чорним морем, тобто східне та північне його побережжя, випали апостолові Андрієві - братові верховного апостола Петра. Як відомо з історії, Причорномор'я колонізували греки, заснувавши тут численні міста. До тих грецьких колоністів, а через них до праслов’ян пішов проповідувати апостол Андрій. Він приніс Благовістя Христове на наші землі зі своєю проповіддю «над морем руським», тобто на Північному Причорномор’ї.
А.Жовнірчук, директор КЗ ”Чаплинська ЦБС" // Радянська Таврія. – 2013. – №30 (26 листоп.). – С.1.
Наші права - щасливе дитинство
24 квітня в Надеждівській ЗОШ було проведено урок в 6-у класі «Наші права - щасливе дитинство».
Кожен народ любить свою батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні, волелюбній, мирній державі.
Ось погляньте на карту Європи! Тут багато є різних країн. Кожна з них має свою територію - землю, свою мову, культуру, історію і свої символи. Земля кожної держави- її недоторканна власність, яку вона готова обороняти від ворогів. Україна, наша Батьківщина, знаходиться у центрі Європи. Вона також має свою землю, мову, культуру, історію, звичаї, традиції і державні символи.
Ми з вами патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від ворогів, трудитись так невтомно й завзято, щоб жилося всім добре, найкраще у світі, бо кожна людина має право на достойне і радісне життя.
Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН.
Що ви знаєте про цю організацію?
«Конвенція про права дитини» - Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом і жодного слова про дітей. Але ж вони потребують особливої уваги й захисту з брку держави.
З такими питаннями звернувся до учнів учитель історії та права Дацюк Павло Васильович.
На запитання давали відповідь учні: Гулалієва Феруза, Нійозова Дільдана, Нюнько Аліна, Дацюк Таня, Кіпаренко Катя. Учні змістовно відповідали на запитання вчителя та брали активну участь в обговоренні прав дітей, добре процитували й пояснили статті Конвенції про права дитини.
Завідувач бібліотекою Дирявих Ольга Анатоліївна провела «Казкову правову вікторину» і на прикладі героїв відомих нам казок спробувала роз'яснити статті Конвенції про права дитини.
Фахівець із соціальної роботи ЧРЦСССДМ-Чухалова Лариса Станіславівна ознайомила учнів не тільки з правами, але й з обов'язками дітей: «Я маю право!», «Чому ви порушуєте мої права?» -ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов'язки.
Цей урок пройшов весело та цікаво, учні поповнили свою скриньку знань новим багажем про права та обов'язки дітей.
О. Дирявих, завідувач Надеждівською бібліотекою-філією // Радянська Таврія. – 2013. – №21 (24 трав.). – С.4.
Пам'ять, болем людським наповнена
Виставку книг "Пам'ятати заради спільного майбутнього" організувала районна бібліотека, а бібліотекар І.Суханова привітала рятівників поетичними, рядками.
В.Пуляєва, фото Н.Воробйової // Радянська Таврія. – 2013. – №18 (03 квіт.). – С.2.
Твоє майбутнє у твоїх руках
Здоров’я дітей та молоді особливо важливо для нашої держави, бо якими вони виростуть, такими буде й наше суспільство. Тож Президентом України В.Ф.Януковичем 2013 рік оголошено роком фізичного здоров’я та екології. Але, на жаль, багато підлітків та молоді все частіше стають жертвами згубного впливу наркотичних речовин, алкоголізму, тютюнопаління, які із задоволення перетворюються на страшні хвороби та ще й призводять до правопорушень.
За словами філософа Іммануїла Канта, роки юності найбільш важкі, тому що це роки вибору. Сьогодні надто актуально виступає проблема зростання правопорушень серед підлітків та молоді. Часто вони замість того, щоб вчити уроки або допомагати батькам по господарству, відвідувати гуртки, розширювати свій кругозір, культурно організовувати своє дозвілля, вештаються вулицями, байдикують, п'ють і нерідко обирають злочинний шлях - грабіж, насильство, задираються до перехо¬их. Причинами цього є самовпевненість деяких молодих людей.
Правопорушення серед неповнолітніх зростає не тільки швидкими темпами, а й суттєво змінюється їх стуктура. Тож робота з Профілактики здорового способу життя, правопорушень серед підлітків та молоді - це першочергове завдання нашого суспільства.
Особливе місце повинна зайняти рання профілактика, яка розпочинається з батьківського дому, дитячого садка, початкових класів, коли формується характер, поведінка, ставлення до оточуючих. На жаль, ще недостатньо сьогодні робиться в цьому плані, але час на перевиховання ще є. І кожну хвилину цього часу слід направити на розвиток у підлітків та молоді найкращих людських якостей, підтримати їх, допомогти у правильності життєвого вибору.
В березні цього року фахівець з соціальної роботи Токарський М.П.та завідуюча сільською бібліотекою Голубева Т.П. провели зустріч з учнями старших класів та вчителями Новонаталівської ЗОШ, Токарський М.П. ознайомив присутніх з роботою центру соціальних служб сім’ї, дитини, молоді, яка полягає не тільки в наданні соціальної допомоги сім’ям з дітьми. Складовою, роботи служби є профілактика куріння, алкоголізму, наркоманії, своєчасне виявлення підлітків, які піддаються цим шкідливим звичкам для надання їм подальшої соціальної психологічної допомоги. Микола Порфирійович провів бесіду: на тему “Особливості.дитячого алкоголізму”, наголосивши, що більшість злочинів неповнолітні скоюють у нетверезому стані, пияцтво сприяє створенню кримінальної ситуації, пагубно діє на здоров’я людини, а особливо - дитини.
З бесіди присутні,багато чого дізналися про жахливого ворога всього людства - алкоголізм та його негативні наслідки і надіємося, що зробили правильні висновки.
Завідуюча сільською бібліотекою ГолубєваТ.Н. провела з дітьми годину спілкування про шкоду куріння “Не загуби своє Майбутнє". Життя людини дається тільки один раз і най дорожче, що є в житті - здоров’я. Але як не дивно, люди, особливо підлітки та молодь, невміють його берегти і вес ти здрровий спосіб життя. Багато підлітків починають курити, вживати спиртні напої, щоб видатись більш дорослими, крутими. Не задумуючись над тим, що ці згубні звички із задоволення перетворюються на страшні хвороби. Краще вибирати здорове, яскраве життя, ніж тяжку щоденну боротьбу за виживання.
Покинути шкідливі звички кожен зможе. І зробити це потрібно уже сьогодні - це буде найкращим рішенням. Завідуюча сільською бібліотекою запросила всіх присутніх ознайомитися з книжковими виставками, які оформлено в сільській бібліотеці. Це “Вибір життєвих " цінностей" та "Здоров’я та здоровий спосіб життя".
Т.Голубєва,завідувач Новонатапівською сільською бібліотекою-філіалом // Радянська Таврія. – 2013. – №17 (26 квіт.). – С.3.
Святам діти завжди раді
В кожнім домі, в кожній хаті - У містах і на селі, Хто навчився вже читати, Має книжку на столі.
З року в рік усі діти України стають співучасниками чудового свята книги - Тижня дитячого читання. Вони мають змогу проявити свої акторські здібності - беруть участь у театралізованих дійствах, інсценівках-творів відомих дитячих письменників; показують свої знання в різноманітних конкурсах та вікторинах; мають змогу обрати цікаву книгу завдяки організованим в дитячій районній та шкільній бібліотеках новеньким книжковим виставкам, а саме: «Будеш книги ці читати, все на світі будеш знати», "Я славлю книгу, що живе у світі", «Світ навколо нас».
На базі Чаплинської спеціалізованої школи №3 та районної бібліотеки для дітей було організовано цілу низку заходів до Тижня дитячого читання. Першим заходом, який розпочав Тиждень, був «Літературний дартс», Це зовсім нова цікава форма роботи. Цікава тим, що поєднувала дві, здавалося б, зовсім протилежні дії: вміння кидати дротики, та знання літературних творів. Але саме завдяки цьому вона і сподобалася 'командам, учасниками яких стали учні 4-А та 4-Б класів (керівники Чмир О.В. та Дрозд Л.М.).
Дуже змістовним та динамічним був захід підготовлений і проведений учнями 5- Б класу (керівник Козачок О.Є.), Діти розповіли повчальні образні вірші про книгу та ставлення до неї; стали учасниками веселих конкурсів та вікторин. Молодші школярі на хвилинку стали книговидавцями - взяли участь у виготовленні книжок-саморобок (4-А кл.) та поробок до улюблених книг (3-А та 3-Бкласи). А першокласників, за традицією, посвячували у читачі. Старші діти - учні 9-А класу (Будько Анна, Духнич Ірина, Фещук Катерина та Мальченко Анастасія) розповіли про правила користування бібліотекою та поводження з книгою; про довідкові видання та новинки літератури. А потім малюки дали обіцянку Добре поводитися з книгами та вчасно їх повертати.
Важливою подією для малюків стали вибори Президента Казкової країни, які відбулися 26 березня в Дитячій бібліотеці, Протягом дня діти молодшого шкільного віку мали змогу, взяти участь у виборах й проголосувати за свого улюбленого казкового героя. Діти дуже серйозно поставились до виборів, майже як дорослі. Члени виборчої комісії - волонтери дитячої бібліотеки - відповідально виконували, свої обов'язки! Вони слідкували за порядком, реєстрували виборців та видавали бюлетені. А наступного дня, вранці, волонтери разом з бібліотекарями відкрили скриньку і підрахували скільки голосів було віддано за кожного кандидата. Вибори показали, що майже одноголосно діти проголосували за Гаррі Поттера. Наступним кроком буде підсумковий масовий захід, під час якого Президент Казкової країни проведе для малюків літературну гру- вікторину.
Завершальним акордом Тижня дитячого читання стали виступи волонтерських бригад. На конкурс бібліотеки-філії надали різні матеріали: списки членів волонтерських бригад, плани роботи, списки літератури, яку волонтери читали малюкам і, звичайно ж, сценарії виступів. Добре представила себе волонтерська бригада «Читайлики» Магдалинівської бібліотеки-філії (керівник Кузьменко Л.Ф.), волонтерська бригада "Книголюбчики" Чаплинської районної бібліотеки для дітей (керівник Бугайова Л.П.) та все ж найкраще показала себе волонтерська бригада «Діти сонця» Червонополянської бібліотеки-філії (керівник Пальона О. І.), яка й стала переможцем конкурсу. Ми вітаємо переможців і бажаємо їм нових перемог.
Дякуючи всебічній підтримці начальника виділу культури і туризму РДА Терлецької Ірини Іванівни та завдяки тому, що фінансується районна Програма проведення культурно-масових заходів, усі учасники різноманітних конкурсів та вікторин отримали грамоти та сувеніри на згадку.
Ми дякуємо всім за організацію та проведення Тижня дитячого читання. І сподіваємося, що книга стане для кожного невід'ємною частиною його життя.
Л.Бугайова, завідувач Чаплинської районної бібліотеки для дітей // Радянська Таврія. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.3.
Книги, що мандрують світом
На превеликий жаль, сучасні діти мало читають, на них звалюється багато зайвої інформації} вони «зависають» в Інтернеті, грають в ігри, спілкуються в соціальних мережах, підручники набридають їм у школі, мало хто з учнів насолоджується читанням гарної книги. Та все ж, співробітники селищної бібліотеки намагаються, залучати учнівську молодь до читання, вдаючись до новітніх технологій. Підтримку знайшли у зацікавлених вчителів початкових класів школи - Шамрай Н.Г. та Стасюк Т.А., запропонувавши класам приєднатися до поширеного на заході громадського руху - буккросингу. Це процес «визволення» книг. Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці для того, щоб інша, людина могла цю книгу знайти та прочитати. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті. Це щось схоже на орнітологічну практику окільцьовування птахів, щоб відстежити їх переміщення.
Ідею буккросингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер ще у 2002 році. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було біля 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.
Найбільшу популярність цей читацький рух набув в Італії та Франції. Організатори схиляються до думки, що буккросинг допоможе дізнатися або згадати, яку насолоду дає читання. На жаль, у наш час в Україні рух розвинений порівняно слабо, але полички буккросингу вже діють в Києві і Миколаєві. Книги залишають в магазинах одягу на підвіконні, на полицях у відпочинковій зоні, на старих тумбах. Прихильники руху реєструються на сайтах, читають книги, «звільняють» їх і книги подорожують від читача до читача. Звісно, до такої майстерності нам ще далеко, тож співробітники селищної бібліотеки вирішили започаткувати «міні буккросинг» в межах початкових класів. Учні з насолодою читають книги і передають їх іншим. У коло дитячого громадського руху потрапили такі, книжки «Три брата» Вільгельма та Якоба Ґрімма, Леоніда Марченка «Маринчин дивосвіт», Юрія Несіна «Дресирувальник». Настали теплі сонячні дні, день став довшим, тож, якщо під час прогулянки селищем чи містом знайдете «забуту» десь книгу, прочитайте її, і знову ж таки залиште де-небудь на вулиці чи у громадському місці. Хай ще хтось прочитає і отримає насолоду від художнього слова. Провідний американський бізнесмен Джим Рон філософськи стверджує: «Відмовтесь від шматка м'яса, який вам пропонують, але не відмовляйтесь від гарної книги. Непрочитана книга не допоможе вам ні в чому». Тож, приєднуйтесь до нового Інтелектуального руху - буккросингу. Бажаємо всім читачам нових вражень, захоплюючих пригод, незабутніх героїв та великого задоволення від читання!
І.Огороднікова, співробітник бібліотеки Асканіі-Нова // Радянська Таврія. – №14 (05 квіт.). – С.4.
Тарас Шевченко - сучасник поколінь прийдешніх
З роуу в рік ми вшановуємо пам'ять Тараса Григоровича Шевченка - геніального поета, художника, полум'яного борця за свободу і щастя народу. Дев'ятого березня в районному Будинку культури було проведено літературно-музичну композицію «Тарас Шевченко - сучасник поколінь прийдешніх», яку підготували працівники центральної районної бібліотеки. Тут відбулась презентація вистарки-персоналії «Поки сонце з неба світить, тебе, Тарасе, не забуть!». На святі звучали пісні на вірші поета: «Реве.та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», «Зоре моя вечірняя...» та аудіо-запис з уривку поеми «Кавказ».
З успіхом провела бібліотекар Суханова І.А. літературну Вікторину для присутніх у залі. Молодь проявила неабияку активність та швидко відповідала на запитання, це свідчить проте, що сучасне покоління глибоко обізнане з життям та творчістю Т.Г. Шевченка, шанобливо ставиться до його літературної спадщини. Покласти квіти до погруддя геніального українського поета Т.Г. Шевченка було надано право кращим учням професійно-аграрного ліцею - Дем'янюк Вероніці та Яковінічу Максиму. До учасників заходу та присутніх звернулася директор Чаплинської централізованої бібліотечної системи Жовнірчук А.Л. із закликом вшановувати пам'ять про велета українського духу, палкого патріота, геніального поета Т.Г.Шевченка. Своїми знаннями, працею та здобутками треба підносити культуру, славу свого народу. Бути гідними своїх предків, любити рідну землю, поважати свій народ.
І.Терлецька, начальник відділу культури і туризму РДА // Радянська Таврія. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.1.
"Профістарт" набирає обертів
Після того, як учасники проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» визначили ТОП-6 професій нашого району, розпочалося найцікавіше: поглиблене ознайомлення з обраними професіями. Спочатку головний спеціаліст центру занятості Модіна Світлана Віталіївна розповідала дітям дуже докладно про кожну з обраних професій, що вона собою являє та в чому полягає її перевага. А потім діти зустрічалися з людьми, які присвятили своє життя цій професії, набули певного досвіду і готові поділитися з учасниками її секретами.
Таким чином відбулося вже вивчення 3-х із обраних професій. І першою діти познайомилися з професією бухгалтера. На зустріч були запрошені професіонали своєї справи - головний бу¬галтер відділу культури і туризму РДА Олена Юріївна Зінченко та розрахунковий бухгалтер Ірина Миколаївна Козирєва. Захід проходив у районній бібліотеці для дітей у вигляді «Живої бібліотеки». Учасники розділилися на дві групи й по черзі спілкувалися з гостями, задавали їм цікаві запитання про професію й отримували вичерпні відповіді. У результаті спілкування діти зрозуміли, що професія бухгалтера дуже серйозна й відповідальна, вимагає багато сил і терпіння. Але в той же час вони добре зрозуміли, що без людини цієї професії не можливе існування жодного підприємства, без ведення бухгалтерії в країні існував би повний безлад і хаос.
Наступним відбулося вивчення відразу двох професій - агронома й тракториста. Таке поєднання було не випадковим. Робота тракториста невід'ємна від роботи агронома. Тракторист вивчає фунти, глибину їх зрошення, а потім дає установку трактористу якої глибини необхідно робити оранку, в які періоди проводити культивацію чи боронування. Тільки від їх повної злагодженості в роботі залежить, яким буде урожай, а значить, і яким будуть ціни та яким буде наше життя. З метою вивчення цих професій діти були запрошені на ПСП «Альфа Агро», де їх радо зустрічали головний агроном Процко Михайло Борисович та тракторист з величезним стажем Козуб Вячеслав Миколайович. В конторі підприємства діти побачили оригінальні в'язанки сої та льону, потримали в руках «любовно» зроблені Михайлом Борисовичем снопи пшениці та ячменю. Та найбільше дітям сподобалося кататися на тракторі й сидіти в кабіні справжнього комбайна. Таке поглиблене вивчення професій допомогло учасникам проекту зрозуміти, що без агронома й тракториста та інших сільськогосподарських професій неможливе існування людей, бо ці професії безпосередньо пов'язані з виробництвом продуктів харчування.
Але на цьому робота не закінчується і на учасників чекають нові зустрічі та знайомства з цікавими професіями.
Л.Бугайова, завідувач Чаплинською районною бібліотекою для дітей // Радянська Таврія. – 2013. – №10 (07 берез.). – С.3.
Моя соборна Україна знов зустрічає новий день
22 січня - в Україні відзначили День Соборності та Свободи України - свято Великої Злуки українського народу. День, що після вікових безперервних терпінь, нечуваних мук, нездоланності духу, приніс об'єднання, братання всіх українців, запалив яскравий промінь нашої державності. Події 22 січня 1918 і 1919 років тісно пов'язані між собою. Вони допомогли зрушити колесо історії, засвідчили світові, що Україна хоче бути вільною, самостійною і зробити свій внесок у розвиток людства. Проголошення IV Універсалу 22 січня 1918 року має неоціненне значення в історичному аспекті. Це було встановлення української влади на всіх теренах України. Рівно через рік проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну Українську державу. Указом Президента України від 21 січня 1999 року встановлено 22 січня як День Соборності та Свободи України.
З нагоди цієї дати в малому залі районного будинку культури відбулися урочистості «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день». Цього дня діяла книжково-ілюстративна виставка «І обнялися береги одного вічного народу», на якій були представлені довідники, ілюстровані книги з історії України, фотоальбоми. Ведучі Чуб І.В. та Суханова І.А почали свято з прекрасних слів про Україну: "Україно, соборна державо, Сонценосна колиска моя, Ще не вмерла й не вмре твоя слава, Завойована в чесних боях!"
На святі були присутні 120 чоловік: учні старших класів НВК «Чаплинська школа-пмназія», спеціалізованої школи I-III ступенів та учні професійно-аграрного ліцею.
Аудиторію вітали з днем Соборності та Свободи України голова районної державної адміністрації Бериславський Володимир Миколайович та голова районної ради Самойлов Микола Семенович. Вони закликали молодь бути гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти свободу і незалежність України. Кращим учням 11 класів - Вишковському Віктору та Будько Олександру надали право покласти квіти до погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку.
Аматори сцени: Анатолій Павлюк, Аліна Коваленко та Елеонора Міщенко виконували пісні про Україну «Перлина-Україна», «Журавлина доля» та «Україна моя молода».
Акт Злуки - документ, у якому український народ сам виступив творцем своєї історії, піднявся до розуміння власної політичної волі. Будемо завжди вшановувати національні українські свята, бо вони є водночас і ствердженням на теренах України української ідеї. Воістину правий Г. Сковорода: «Пізнай свій народ і в ньому себе»
"Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!
"Говорять сьоводні дорослі й малі, Бо ти в нас - найкраща, бо ти в нас - єдина, Немає такої, як ти на землі".
І.Суханова бібліотекар Чаплинської ЦРБ // Радянська Таврія. – 2013. – №5 (25 січ.). – С.3
Подарунки від волонтерів
Кожного тижня волонтери Чаплинської районної бібліотеки для дітей - Квартальний Нікіта, Матвійчук Сергій, Стоян Діана та Вихристюк Анастасія, учні 5-А класу Чаплинської спеціалізованої школи N'3 (керівник класу Зборюк Тетяна Павлівна) приходять до молодших школярів - учнів 1-А класу (керівник Луценко Тетяна Леонідівна) та 2-А класу (керівник Буренко Галина Миколаївна) з найкращими подарунками - цікавими, яскравими, веселими і повчальними книжками. Ще зовсім недавно волонтери самі їх читали, а зараз - із задоволенням ходять з ними до малюків. А на Свято Миколая волонтери разом з учнями 5-А класу підготували для дітлахів справжню чарівну казку, героями якої були Дідусь Мороз і Снігуронька, Віхола Снігопадівна і Сніговики, Кай і Герда та зла і підступна Снігова Королева з відомої однойменної казки андерсена. Завдяки теплій і дружній атмосфері, яка панувала на Святі, льодяне серце Снігової Королеви розтануло і вона перетворилася на добру чарівницю.
Час сплинув непомітно і малюки ніяк не хотіли відпускати волонтерів. Та діти запевнили, що вони з ними не прощаються, а навпаки, будуть у них частими гостями. А цікавих книг в районній бібліотеці вистачить ще на багато років.
Л.Бугайова, завідувач Чаплинською районною бібліотекою для дітей // Радянська Таврія. – 2013. – №1 (04 січ.). – С.1.
Зустріч з героєм
Як у самому КЗ «Чаплинська ЦБС (директор Антоніна Жовнірчук), так і в її сільських та Новоаксанійському сепищному філіалах, постійно проводяться цікаві зустрічі, організовуються читацькі конференції, обговорення книг та інші масові заходи. На запрошення бібліотеки-філіалу села Новонаталівки відгукнувся дорогий гість - знатний механізатор, майстер високих урожаїв зернових і технічних культур Герой Соціалістичної праці Анатолій Ніколаєно. Цюзустріч провела завідуюча бібліотеки Тетяна Голубєва. За словами методиста Чаплинської ЦБС Надії Чиркової, Герой розповів про свій життєвий і трудовий шлях, поіменно назвавши тих трудівників полів, котрі разом пліч-о-пліч із ним вирощували багаті врожаї пшениці, соняшнику та інших сільгоспкультур.
Анатолій Ніколаєнко -шанований не лише у рідній Новонаталівці, а й у районі та області. Крім звання Героя, працелюб був удостоєний інших високих державних нагород.
підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №49 (05 груд.). – С.18.
Пробуди любов до книги
III обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» цьогоріч завітав до Білозерки, зібравши чимало гостей - молоді, бібліотекарів, письменників. Почесну місію відкриття доручили місіс «бібліопокровительці юнацьких сердець» - бібліотекарю юнацького абонемента центральної районної бібліотеки Ларисі Піскун та волонтеру білозерських бібліотек з американського штату Кароліна Френсісу Дерелу. Їх святковий кортеж під урочисті звуки фанфар у супроводі молодіжної групи велосипедистів зустрів найактивніший користувач бібліотеки Володимир Щербина.
Літературно-мистецький вернісаж «Фестивальні обрії» на сцені районного будинку культури зачарував виступами справжніх талантів Білозерщини, зокрема бібліотечних працівників. Присутні стали свідками театралізованого дійства, присвяченого книзі та історії району. На вернісажі перегорнули й останню сторінку інтернет-проекту «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Так, поетична збірка Василя Загороднюка «Формула Сократа» потрапила після мандрів областю до свого автора, який подякував усім, хто ознайомився з нею та взяв участь у проекті, а збірку-мандрівницю з цілою низкою відгуків вдячних читачів автор передав до обласної бібліотеки для юнацтва. За традицією, в рамках вернісажу відкрито новий інтернет-проект «Бібліовіночок Кобзарю», присвячений 200-річчю Тараса Шевченка. На фестивалі працювало також кілька майданчиків: для творчої молоді, автограф-сесія письменників Херсонщини та ярмарок інноваційних бібліотечних ідей. Літературно-краєзнавчий лабіринт для творчої молоді «Світ на дотик» відбувався в районному музеї ім. Д. Багалія. Молодь ознайомилася з інтерактивною експозицією «Культура на дотик» на честь видатної письменниці та науковця Ольги Скороходової - єдиного в світі сліпоглухого наукового співробітника.
Читачам запропонували поділитися власними враженнями та емоціями від почутого й побаченого в поетичній формі. На виконання завдання було відведено 15 хвилин, утім, це не збентежило школярів та студентів, які розділилися на дві команди і з надзвичайним захопленням узялися до роботи. А тим часом інша аудиторія бібліотекарів та школярів з азартом змагалася за звання «літературного ерудита». Учасників літературного турніру заслужено нагородили подарунками.
Аби запучити більше молоді до читання, створити для школярів справжнє книжкове свято, дати дітям поспілкуватися з творцями книжок, фестиваль прийшов до читальної зали районної дитячої бібліотеки. На учасників чекала автограф-сесія з провідними письменниками краю Василем Загороднюком, Валерієм Куликом, Леонідом Марченком, Петром Питалєвим, Таїсією Щербою та молодою поетесою Наталїєю Кудрявченко. З учнями сільських шкіл письменники ділилися секретами поетичної майстерності, розповідали про книжки, які щойно побачили світ, читали вірші. Учасники отримали не тільки слушні поради щодо розвитку власної творчості, а й книжки з автографами від майстрів слова.
У центрі уваги фестивалю залишалася Книга. Під час інтерактивних літературних вікторин «Вгадай українських письменників» та «Знай наших» школярі сільських шкіл завзято демонстрували ерудицію, кмітливість та винахідливість. На одному з майданчиків відбувалося жваве ярмаркування серед бібліотечних працівників. Програма «Ярмарку інноваційних бібліотечних ідей» включала презентацію проектів. З надісланих 14 до ор-комітету з 13 ЦБС диплом І ступеня здобув проект «Впусти книгу в серце» Чаплинської ЦРБ. Дипломи II та III ступенів отримали Каховська районна об'єднана бібліотека ім. М. Братана та Нововоронцовська ЦРБ. Відзначені й Великолепетиська, Скадовська та Біпозерська районні бібліотеки, а також бібліотека-філія N 3 Херсонської ЦБС - за інноваційний підхід у роботі з творчою молоддю та Скадоdська районна бібліотека - за творчий підхід та креативність у інтернет-проекті «Книга мандрує Херсонщиною». Всі переможці отримали бібліотечки для поповнення своїх фондів (на фото), а учасники - нові ідеї для втілення в своїй професійній діяльності.
Ірина Тарадименко, завідувач науково-методичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова // Новий день. – 2013. –№45 (07 листоп.). – С.21.
Конкурент Інтернету?
Останнім часом багато людей не лише цікавляться книжковими новинками у світовій електронній павутині, а й знову стають читачами бібліотек. Цьому сприяють не тільки активізація та вдосконалення форм масової роботи з дорослими та дітьми, а й збільшення книжкового фонду як за рахунок держави, так і самих читачів, спонсорів. Наприклад, у поточному році книжковий фонд Чаплинської ЦБС поповнився більш як півтисячего нових книжкових фоліантів. Українська сучасна проза, історичні та дитячі книги, різноманітні словники - все це вже стало надбанням районної бібліотеки та її 26 бібяіотек-фіяіалів. А надійшли новинки за рахунок республіканської державної програми «Українська книга». За словами директора ЦБС АнтонІни Жовнірчук, редактор відділу комплектування та обробки літератури районної бібліотеки Людмила Кривалова завжди тримає руку на читацькому пульсі. Вона та її колеги-бібліотекарі немало роблять для популяризації книги. Напевне, в інтернету з'явивився конкурент - книгозбірні.
Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №42 (17 жовт.). – С.17.
«Формула Сократа»
Херсонщиною не один день мандрує бібліотечна естафета «Буккроссикг», що презентує нову книжку поезій «Формула Сократа» авторства голови обласної організації Національної спілки письменників України Василя Загороднкжа. Цю популярну, особливо серед учнівської, студентської та робітничої молоді, акцію започаткували на II обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», А організувала естафету обласна бібліотека для юнацтва ім. Бориса Лавреньова.
- Естафету творчості поета Василя Загороднкжа нам передали сусіди - Новотроїцька ЦБС, - розповідає директор Чаплинської ЦБС Антоніна Жовнірчук, -А вже побувала естафета «Буккроссинг» у 13 районах області. На літературну зустріч, присвячену поетичній творчості Василя Загороднюка, ми запросили учнів Чаплинського професійного аграрного ліцею, старшокласників, працюючу молодь та всіх бажаючих. А місцевий поет колишній працівник Чаплинської райгазети «Радянська Таврія» Микола Тимошенко, автор поетичного збірника «Мій степосвіт», майстерно декламував поезію херсонського поета й розповів про його життєвий і творчий шлях. Він так поринув у прекрасний світ поезії, що зацікавив присутніх почитати «Формулу Сократа».
Бібліотекарі Наталя Шумейко, Ірина Чуб, Олена Наумова, Ірина Суханова та інші провели цікаву вікторину, присвячену цій книжці. Без перебільшення, поетична та прозова творчість Василя Загороднюка та інших майстрів художнього слова степового краю заполонює серця сотень людей різних поколінь. У районній бібліотеці завели книгу відгуків читачів про творчість херсонського поета й прозаїка, Схвальних - уже десятки!
Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №28 (11 лип.). – С.20.
Волонтери-переможці
Конкурс волонтерів книгозбірень Чаплинського району не залишив байдужими багатьох людей. А кращими стали волонтерські бригади районної бібліотеки для дітей «Книголюбчик», Магдалинівської «Читайлики», Червонополянської «Діти Сонця» сільських бібліотек-філіалів (завідуючі Лідія Бугайова, Любов Кузьменко та Олена Пальона). Волонтери отримали не лише задоволення, а й зробили корисну справу. «Вони представили оригінально оформлені альбоми та фотоматеріали, в яких відображається вся їхня робота, - додала директор Чаплинської ЦБС Антоніна Жовнірчук. - Цікавою виявилася одна з їхніх творчих знахідок - інсценування української народної казки «Рукавичка» на сучасний лад. Мета конкурсу - пропаганда дитячого читання - була досягнута. Читачі-волонтери стали справжніми шанувальниками безцінного скарбу українського народу - цікавих книжкових фоліантів».
Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №20 (16 трав.). – С.20.
Вабить книгозбірня
У Чаплинському районі успішно діють пункти вільного доступу до інтернету. Зокрема, дорослих та дітей запрошують обладнані сучасними комп'ютерами чаплинські центральні районна та для дітей бібліотеки (директор Антоніна Жовнірчук, завідуюча Лідія Бугайова), Хрестівська і Першокостянтинівська сільські бібліотеки-філіали (завідуючі Лариса Макарчук та Людмила Воловець). «Інтерес наших читачів зріс не тільки до інтернету, а й цікавих книжкових надходжень, — переконана Антонїна Жовнірчук. — Щодня наші книгозбірні відвідують десятки дорослих та дітей. Якщо раніше учнів Чаплинського професійного аграрного ліцею та загальноо профтехучилищаше можна було зустріти у громадських місцях, то зараз вони обирають подорожування світовою електронною павутиною та Країною знань. Щоправда, іноді педагогічним працівникам ліцею доводиться навіть нагадувати деяким учням, що їхнє місце не за комп'ютером, а в класі, але це поодинокі випадки. Головне — молодь обирає не сумнівні забави та гострі відчуття, а невичерпне джерело знань!».
Фінансові витрати за інтернет-послуги взяв на себе районний бюджет.
// Новий день. – 2013. – №15 (11 квіт.). – С.16.
"Подаруй бібліотеці книгу!"
За ініціативи громадської організації «Долинська громада» з 5 березня по 30 травня 2013 року стартує доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу»
Мета акції - поповнення фондів бібліотек села Долинського новими книгами.
Запрошуємо всіх небайдужих шанувальників книги взяти участь у цій акції і зробити посильний внесок у примноження загальнодоступних книжкових скарбниць.
Ні для кого не секрет, що бібліотечний фонд переживає не найкращі часи. Не отримуючи достатнього фінансування, бібліотека не може бути повноцінним джерелом нових знань, радості та відкриттів.
Розуміючи неспроможність, а інколи небажання влади сприяти у вирішені цієї проблеми, громадська організація звертається до небайдужих громадян з проханням: не залишайтеся байдужими - станьте учасниками акції. Придбайте або виберіть зі своєї полиці хорошу сучасну книгу для будь-якого віку та передайте бібліотеці. Бібліотекам потрібні нові книги!
Приносьте книги до громадської організації «Долинська громада» за адресою: с. Долинське, вул. Миру, 4, телефон: 096-668-42-53.
Зібрані книги будуть передані шкільній та сільській бібліотекам. По закінченню цієї акції «Долинська громада» публічно прозвітує в газеті про результати.
Не залишайтеся байдужими, адже книга творить людину!
Голова ГО «Долинська громада» Штельмах В.Л. // Долинський вісник. – 2013. – №3 (07 берез.). – С.3.
Добро читачам
Колись люди виписували кореспонденцію різних видань. Але часи змінюються, люди старішають, а з віком приходять «супутники» - хвороби та ліки. Пенсії зараз малі, на всі розкоші не вистачає грошей, тому багато людей не в змозі виписати улюблені журнали «Жінка», «Дім, Сад, Город» і т.д. Виписуємо одну-дві газети, та й ті з переривами. Брали журнали в бібліотеці, а потім знову сталися проблеми з фінансуванням, перестали надходити журнали і до бібліотеки. Але одного дня бібліотекар Лідія Олексіївна Харченко каже: «Приходьте в бібліотеку, вже поступили до нас журнали, і будуть надходити цілий рік». В неї було стільки було радості на обличчі від того, що читачі отримають задоволення! Завдяки створенню на території села громадської організації «Долинська громада» жителі Долинського та завідуюча сільською бібліотекою Харченко Л.О. щиро вдячні Штельмаху Віктору Леонідовичу, а також директору ТОВ «Торговий дім «Долинське» Хвостову Володимиру Вікторовичу за надану фінансову допомогу у підписці журналів та газет на весь 2013 рік. Це журнали «Жінка», «Дім, Сад, Город», «Позакласний час», газета для дітей «Журавлик». Спасибі вам за те, що долинчани зможуть тепер із задоволенням читати улюблені журнали та газети!
З повагою, читач бібліотеки, пенсіонер Л.П.Чемелюх // Долинський вісник. – 2013. – №2 (09 лют.). – С.2.