Бібліотеки Великоолександрівського району

за 2012 рік

Письменник на замовлення

На II обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» Великоолександрівська централізована бібліотечна система представила 4 проекти, з яких один - літературно-молодіжна акція «Замов письменника» - отримав диплом І ступеня та цінний подарунок.
У рамках цієї акції з допомогою скайпу у читацькій залі районної бібліотеки відбулося живе спілкування бібліотекарів, старшокласників Великоолександрівських шкіл районного центру з сучасним письменником, колишнім херсонцем Антоном Санченком, котрий нині мешкає у Києві. Санченко за професією радист, працював на судні, ходив у різні країни. А коли звільнився з роботи, свої враження й пригоди під час подорожей захотілося нашому землякові викласти на папері. Вийшло. Діти, які прочитали книжки Санченка, наперебій ставили йому запитання і були задоволені цікавими відповідями і розповідями письменника. Та не лише юнацтву сподобалася втілена ідея живого спілкування з творчою особистістю, її високо оцінили і на фестивалі.
Наступна зустріч прихильників українського прозового слова, розповіла бібліограф І.Мацак, відбудеться вже незабаром. Це стане справжнім новорічним подарунком, адже з допомогою прямого зв'язку школярі спілкуватимуться з достатньо відомим в Україні і за її межами молодим та дуже талановитим письменником, журналістом Андрієм Кокотюхою.

На фото: дипломанти фестивалю, працівники районної бібліотеки на чолі з директором ЦБС І.Кравець (крайня праворуч) // Жайвір. – 2012. – №49 (08 груд.) . – С.4.

На старті - "Профістарт"

Безперечно кожен із нас був чи стоїть перед вибором: яку спеціальність опанувати? Адже правильно вибрати майбутню професію -значить вірно визначити свій життєвий шлях, бути успішним та щасливим. Та як же знати: підходить та чи інша професія саме вам?
Мабуть, пошук відповіді на це запитання і був однією із причин створення інноваційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». Звичайно ж, і наша Великоолександрівська ЗОШ №2 теж вирішила провести просвітницьку роботу серед школярів. Тому, у листопаді у супроводі класного керівника 8-Б класу Світлани Сергіївни Авдюкової, консультанта районного центру зайнятості Оксани Миколаївни Торлак та бібліотекаря районної дитячої бібліотеки Оксани Григорівни Голівець учні 8-х класів школи виїхали до Херсона. Це Євген Тонконог, Максим Стеценко, Олександра Чайковська, Роман Стеценко, Анжела Макуріна, Зоя Буйністрович, Ельміра Михайлець, Ігор Попович, Анжеліка Черешневська.  В обласному центрі на базі Вищого професійного училища №2 відбувся перший етап цього проекту. Урочисто було проведено відкриття, на якому були присутні і завідувач управління освіти ОДА, і керівники підприємств Херсона, працівники обласного Центру зайнятості. Дійство, яке супроводжувалося концертними номерами кращих дитячих колективів Херсона, відбувалося яскраво та цікаво. Під час цього заходу проводилися цікаві тренінги для учнів, семінари для учителів, бібліотекарів та працівників центрів зайнятості. Тепер ми активно готуємося до другого етапу проекту, який відбудеться у квітні 2013 року. Заплановано багато цікавого: зустрічі з людьми різних професій району, екскурсії на підприємства, виготовлення проекту «Де працюють мої батьки». Плануємо спробували себе у ролі фахівця якоїсь професії.
У плані роботи - створення альбому під назвою «П'ять кращих професій нашого регіону». Отже, проект «ПрофіСтарт» узяв старт. Ми впевнені, що він допоможе не тільки обрати професію до душі, а у й майбутньому стабільно праце влаштувати ся, розширити свої знання у сферах деяких видів трудової діяльності.
Учасники «ПрофіСтарту» вдячні організаторам за цікавий та змістовний початок. Нам це потрібно! Ми - задоволені!

А.Черешневська, учениця 8-Б класу, учасниця проекту «ПрофіСтарт» // Жайвір. – 2012. – №48 (01 груд.). – С.8.

Книга лишається кращим дарунком

Ще з раннього дитинства поступово й непомітно книга ввійшла в моє життя. Засиджуючись над читанням, не помічала, як минала ніч і наставав ранок. Разом із героями повістей і романів проживала їх життям: любила й ненавиділа, мріяла і вірила, боролась і перемагала.
Сьогодні книга є не тільки захопленням, а й знаряддям праці в моїй роботі, адже моя професія - бібліотекар. Працюючи в Білокриницькій селищній бібліотеці-філії, доля дала мені можливість познайомитись з людьми, які люблять і шанують книгу, черпають із неї мудрість, а саме: Людмила Драгота, Галина Лимар, Наталія Гайбура, Тетяна Ярошенко, Олексій Тунік, Тетяна Продченко, Віктор та Наталія Бала, Раїса Берсан, Катерина та Марина Іленда та інші.
Користуючись таким значним винаходом людства як комп'ютер, виділяючи і визнаючи його роль у сучасному житті, не зменшую і ролі книги, в якій безліч дивовижних знахідок і геніальних натхнень, різноманітних відкриттів, які саме книги донесли нам через віки.
З липня поточного року в нашій бібліотеці проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу», в якій взяли участь жителі селища Біла Криниця: Сергій Лафета, Галина Лимар, Валентина Зінченко, Даша Дубова, Людмила Горобець, Марія Розискул, Микола Давидько, Настя Метельська. Є вже перший результат - 146 нових цікавих книг.
Я вдячна всім, хто lолучився до поповнення книжкового фонду різноманітною літературою, і хочу запросити маленьких і дорослих жителів сіл Білокриницької селищної ради завітати до бібліотеки, де кожен зможе відкрити для себе особливий, нескінчений і дивовижний світ, ім'я якому - Книга.

Ю.Кашталєт  (на фото), бібліотекар Білокриницької бібліотеки - філії // Жайвір. – 2012. – №48 (01 груд.). – С.4.

Вишуканість поетичного рядка

Мова - це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно вносить свій досвід, всю чашу свого розуму і почуттів. Великоолександрівська центральна бібліотека теж зробила свій внесок до цієї скарбниці, провела щорічний конкурс читців «Серцю миле рідне слово!». Цього разу учасники конкурсу читали вірші місцевих поетів А.Анастасьєва, К.Савченко, Н.Кущій, С.Богун, О.Чайківського, М.Швидуна. Бажання взяти участь у творчому змаганні виявили учні 8 та 9 класів загальноосвітніх шкіл №1 і 2.
Переможцями стали Михайло Дмитрук із школи №2 та Вікторія Захаренко зі школи №1. Заохочувальні призи отримали Світлана Нікуліна (ЗОШ №2) і Вікторія Коляда (ЗОШ №1). Усі конкурсанти були нагороджені дипломами.Конкурс відбувся за сприяння кандидата у народні депутати України, колишнього голови обласної держадміністрації Б.Сіленкова.
На знімках: (зліва направо) М.Дмитрук, С. Нікуліна;. В.Захаренко, В. Коляда.

// Жайвір. – 2012. – №46 (17 листоп.). – С.4.

Літературний марафон

У всіх бібліотеках України пройшли Відкриті уроки читання. Великоолександрівська центральна бібліотечна система не виняток. Працівники центральної бібліотеки для дітей, сільські та шкільні також приєдналися до Бібліотечного Літературного Марафону. У ці дні було відкрито дорогу дітям різного віку до цікавих книг та пізнавальної інформації, а читачі відкрили свої серця до сприйняття нового та захоплюючого.
В ході відкритих уроків читання «Книжка - це велике диво!» на дітвору чекали зіркові зустрічі з людьми, успішними і добре відомими в районі та за його межами, улюбленими та новими книгами.
У форматі «Живої книги» гості розповідали про свої улюблені книги дитинства, радо спілкувалися з усіма присутніми. А діти відповідали шанованим гостям взаємністю.
Дні, наповнені цікавими зустрічами, книгами, читанням, квітами, спілкуванням, усмішками, надовго запам'ятаються всім учасникам бібліотечних заходів.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2012. – №43 (26 жовт.). – С.4.

 "На чужій стороні сонечко не гріє..."

У жовтні 1944 року завершилося визволення всієї території України. 27 жовтня був звільнений від окупантів Ужгород, а 28 жовтня — решта населених пунктів Закарпатської України.
250 мешканців села Бобровий Кут у роки Великої Вітчизняної війни боронили рідну землю від фашистської навали, лише 70 чоловік повернулися з тієї борні до рідних осель живими.
Наша розповідь про людей, які несли свою тяжку ношу випробувань у фашистській неволі.
У Бобровому Куті перед Великою Вітчизняною війною мешкало більшість сімей єврейської національності. У перші місяці окупації німецькі посіпаки у степовий колодязь вкинули 917 бобровокутчан. А через рік почалася примусова відправка людей на рабську працю до Німеччини. Чотири рази фашисти забирали молодь із Бобрового Кута. Однією із бранок була п'ятнадцятирічна дівчина Олександра Анастасіенко.
У німецькому місті Бреслау потрапила вона на невільничий ринок. Пізніше Олександра Петрівна згадувала: «Нас вишикували: окремо дівчат і хлопців. Як худобу на базарі, так і нас вибирали: обдивлялися ноги, руки, зуби, м'язи. Мене забрали на цукровий завод, що у містечку Яуер. Пригнали разом із іншими і кинули в бараки, що були огороджені колючим дротом. Спали долі, на солом'яній підстилці усі покотом». Саме в цей час у саморобному альбомчику юної невільниці з'явилися поетичні рядки:
Ой, не співай, соловейко,
Рано-вранці на зорі.
Не завдавай нам печалі,
Бо ми на чужій стороні.
На чужій стороні
Сонечко не гріє,
Без рідної матінки
Ніхто не пожаліє.
А через декілька тижнів роздали в'язням листівки і запропонували  написати листи додому. Всі зраділи, кинулися писати вісточку рідним. Та наступного дня побачили   свої   листи   у вигрібній ямі туалету. Бранці зрозуміли, що до скону їм не дозволять нікуди писати. І в своєму альбомі Олександра записує з сумом:

Не гулять мне, как бывало,
По украйнским степям -
Моя молодость завяла
По германским лагерям...
Поряд з їхнім був табір для військовополонених. Олександра з подругами Ніною Павлущенко, Ганною Герасимовою,  Раїсою Кобзар,   Валею   Демчук, повертаючись із роботи, нерідко   кидали   за   дріт солдатам буряки. І то були дорогі   подарунки,   бо   в голодних   полонених   від вдячності аж сяяли очі.
Потім бобровокутці потрапили на завод у Кольберг, де виготовляли деталі для авіамоторів. Щоб хоч якось відплатити ненависному ворогу, вони кожен на своєму місці завдавали всілякої шкоди. Наприклад, робили у деталі отвір ледь зсунутим - і вона вже ставала не придатною.
На щастя, німці не побачили в цьому навмисних дій, вони просто вигнали «тупих слов'янок» із цієї роботи і повезли на підприємство Карла Вельфа, який був відомий своєю жорстокістю. Тому багато лихих годин довелося пережити Олександрі з подругами. «Та не всі німці були жорстокими, - пригадує жінка, - один із наглядачів був лагідний до нас, жалів, розповідав про події на фронтах».
Почуті від цього наглядача звістки потім летіли у Глогау - тут    перебували    на каторжній праці серед інших і бобровокутські хлопці, і найперше, до майбутнього чоловіка Олександри Володимира Рябова. Той не раз попереджав дівчину, щоб була обережніша з такими листами. На щастя, самовпевнені фашисти погано перевіряли переписку «східних рабів» і тільки це рятувало від трагедії.
Незамінними агітаційними матеріалами серед бранців були альбоми-пісенники. їх мали багато в'язнів, і у Саші теж був такий. У найтяжчі хвилини він додавав віри у нашу перемогу. Адже співучу українську душу не можна заставити мовчати.
На світанку 12 лютого 1945 року біля містечка Болкенгай, куди полонянок вигнали рити окопи, побачили жахливу картину: фашисти замітали сліди своїх злочинів ліквідовували великий концентраційний табір. Вони шикували групу за групою нещасних  полонених, розстрілювали їх із автоматів і кидали у широкий рів.
8 травня 1945 року о 10 годині ранку невільники побачили кінну розвідку з червоними зірками на пілотках.
Після визволення з рабства Олександра деякий час працювала в радянській комендатурі Яуера, вела реєстрацію німців. Потім повернулася додому, працювала в рідному колгоспі, пізніше ткалею в Калінінському цеху. На жаль, немає сьогодні разом із нами Олександри Петрівни Рябової (Анастасієнко), пішла вона за межу вічності, проте рідні, односельці пам'ятають про неї, про тяжку долю, що випала їй і таким як вона невільникам фашистської окупації.

О.Набок, завідуюча Бобровокутською бібліотекою // Жайвір. – 2012. – №43 (26 жовт.). – С.4.

На фото: вчитель О.Б.Рашка разом із своїми ученицями демонструють власні вироби з бісеру

Талановита у всьому

У моїй розповіді йтиметься про звичайну людину - вчителя географії та історії Чарівненської загальноосвітньої школи Олену Борисівну Рашку. Людина вона звичайна, а вироби з бісеру, виготовлені її руками - неповторні. Перебуваючи у декретній відпустці Олена Борисівна, причому перша у Чарівному, захопилася бісероплетінням. її захоплення до цієї творчості перехопила й старша донька Валерія.
І що тут почалося! Школярки, побачивши роботи Олени Борисівни, теж захотіли навчитися цій захоплюючій справі. Вони приходили до вчительки додому, аби відкрити для себе чарівну магію бісероплетіння.
Олена Борисівна дуже творча людина. У будь-якій, навіть найпростішій здавалося б речі, вона може втілити свої яскраві фантазії. У кабінеті географії, яким керує вчитель, можна побачити стільки цікавих і чарівних виробів Олени Борисівни та п учнів. Словом, тепла й затишна аура панує в цьому класі.
І взагалі, за якою б допомогою не звернувся до Олени Борисівни, ніколи не почуєш відмови. Мені з нею легко працювати, адже всі краєзнавчі заходи у Чарівненській школі проводимо разом.
У Чарівненській сільській бібліотеці відбулася персональна виставка робіт з бісеру О.Б.Рашки, а також деяких її учнів: Влади Лисенко, Валентини Сайченко, Марини Азізової. Кожну виставку районного рівня теж прикрашають яскраві вироби Олени Борисівни, бо в них учителька вклала часточку душі.
Мабуть, немає в Чарівному жодної оселі, де б не «цвіли» її троянди, ромашки з бісеру, де б не прикрашали підвіконня та столи маленькі вічнозелені деревця. Є вони й у нашій бібліотеці. Щоразу, коли дивлюся на них, виникає запитання - звідки в цієї зайнятої жінки час на рукотворну красу? У школі вона проводить дуже багато часу, повернеться додому, там діти, чоловік, дві корови та решта господарства. Але все встигає, на все вистачає сил, снаги й уміння.
Тож хочу побажати Олені Борисівні здоров'я, терпіння та нових творчих злетів, аби вона ще не один рік радувала нас своїми прекрасними творіннями.

Н.Ботнарюк, завідуюча сільською бібліотекою с. Чарівне // Жайвір. – 2012. – №39 (29 верес.). – С.5.

Шановні працівники бібліотек! Ветерани бібліотечної справи, користувачі! Вітаємо Вас із Всеукраїнським днем бібліотек!
Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності були міцне здоров'я, серце сповнеї любові та добра, натхненна думка й щирі почуття. Бажаємо також, щоб ваше життя було світлим і радісним, як цей святковий день.
Хай вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та   допомагають   колеги,    минають   негаразди та непорозуміння. Хай доля збагачує вас життєвою мудрістю,  енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Голова райкому профспілки працівників культури І. Мацак, начальник відділу культури і туризму РДА О.Метела // Жайвір. – 2012. – №39 (29 верес.). – С.2.

Шановні працівники бібліотечних установ району!
Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Саме ваша справа відкриває шлях до книги - джерела споконвічної мудрості та знань! Ваша професія у соціальному плані надзвичайно важлива. Ви допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Ви були, є і будете справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершини знань і мудрості народу. Від вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави, а в реалії і її успішний розвиток.
Бажаємо вам, шановні працівники бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу доброго здоров 'я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок та творчих успіхів.

Голова районної державної адміністрації В.Литвин, голова районної ради Л.Засядько // Жайвір. – 2012. – №39 (29 верес.). – С.1.

Капінінська бібліотека-філія долучилася до акції«100 книжок для сільської бібліотеки». Це соціальний проект, започаткований письменницею Мілою Іванцовою з метою поповнити спорожнілі фонди  сільських бібліотек. У Києві книжки збирали у двох книгарнях, а також є пункти збору в Одесі, Харкові та Вінниці. Літературу приносили автори, видавці та прості читачі, які захотіли поділитись прочитаними власними книгами. Читачі Калінінсько їбібліотеки- філії щиро вдячні організаторам акції.

// Жайвір. – 2012. – №37 (15 верес.). – С.5.

КУЛЬТУРА. Капітальні видатки на заклади культури, що утримуються за кошти районного бюджету, впродовж останніх двох років склали майже 271 тис. грн., в т. ч. у рамках реалізації проекту «Бібліоміст» відремонтовано дах над читацьким залом районної бібліотеки на загальну суму 62,3 тис. грн.

// Жайвір. – 2012. – №36 (08 верес.). – С.2.

Відкриваючи духовні острови

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня у Брускинській сільській бібліотеці провели для дітей усний журнал «Край, в якому ти живеш», який складався з трьох сторінок: «Любов до краю починається з дитинства», «Херсонщина вшановує, запрошує, надихає, пригощає» та «В океані рідного народу відкривай духовні острови» (на фото). Крім того, провели краєзнавчу вікторину «Рідними стежками». А ще був конкурс малюнків про рідний край, який вже став традиційним у нашій бібліотеці, і солодкий стіл. Усі учасники заходу отримали на згадку символічні призи.
А 24 серпня у Брускинському Будинку культури відбувся святковий вечір «Велична і свята моя рідна земля». У його програмі були виступи аматорів народної творчості, лунали вірші про Україну у виконанні дітей, пісні, провели вікторини, ігри. Усіх присутніх частували смачним короваєм.
Від імені усіх жителів Брускинського висловлюю подяку Вірі Степанівні Дорошенко та сільському голові Андрію Олексійовичу Дорошенку за допомогу в організації святкового солодкого столу для дітей.

І.Нос, завідувач Брускинською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2012. – №36 (08 верес.). – С.7.

У відділі комплектування центральної районної бібліотеки зараз обробляють партію нових книг для дітей. 298 примірників різної літератури на суму майже 10 тисяч гривень отримали наші бібліотекарі як грант від Міжнародного фонду «Відродження». Нагадаємо нашим читачам, що це не перша і, сподіваємося, не остання підтримка ЦБС Великоолександрівщини різними вітчизняними та міжнародними організаціями, що надається їй за активну і, головне, успішну участь у конкурсах різних рівнів, популяризацію бібліотечної системи. У виграші від цього в кінцевому результаті залишаються читачі району.

І.Мацак, бібліограф ЦБС // Жайвір. – 2012. – №29 (21 лип.). – С.8.

Як зацікавити дитину читанням

Останнім часом інтерес до літератури проявляють 73,5% британців, 66% німців, 61 % французів, 30% росіян і 27 % українців.
Дедалі менше дітей регулярно беруть до рук книгу. За даними інституту Горшеніна, 79,9 % молодих українців вважають за краще проводити дозвілля, спілкуючись із друзями, 51% - граючи в комп'ютерні ігри, сидячи в Інтернеті та слухаючи музику, 45,5 % -займатися домашніми справами і тільки 43,8 % зізналися, що у вільний час беруть до рук книги, газети чи журнали. Ірина Борисівна Кравець, директор Великоолександрівської центральної бібліотечної, системи розповідає, що під час літніх канікул відвідування школярами бібліотечних закладів району знижується. Діти частіше бувають під час навчального року, здебільшого шукають довідникову та художню літературу, необхідну для навчання. Тенденція вимальовується невтішна: наше юне покоління все частіше обирає не читання книг класиків та сучасників, а комп'ютерний світ віртуальної реальності. Однак, ми, дорослі, апріорі розуміємо, що є більш кориснішим для дітей. Тож як привчити дитину до систематичного читання, як переконати взяти до рук книжку?
Оксана Володимирівна Мороз, психолог, радить батькам прищеплювати дітям любов до книги ще з трьох, трьох із половиною років. Починати варто з гарних ілюстрацій, проводити роботу у вигляді гри. Із чотирьох років можна вже читати казки приблизно на дві сторінки. Можна, щоб і батьки іноді ставали героями творів. Необхідно створювати домашню бібліотеку, яка розташовуватиметься на видному місці й поповнюватиметься кожним із родини. Пропонуйте дитині самостійно купувати книгу. Так зростатиме її особисте зацікавлення до читання! Обов'язково обговорюйте з дитиною, про що йшлося у книзі, робіть це невимушено та із зацікавленням. Із 15-16-ти років уже важче заохочувати до читання, хоча, авжеж, варто намагатися. Потрібно просто пояснити переваги книги над інтернетом або ж іншими заняттями, що відволікають від читання. Якщо підлітку не подобається художня література - нехай це буде підручник. Запорука всього - систематичність.
Створення графіка, коли і яку книгу читатиме дитина, сприяє впорядкуванню дня. Головне - самодисципліна, що має вироблятися впродовж років тренувань. Лариса Григорівна Корнєва, вчитель зарубіжної літератури Великоолександрівської ЗОШ №1, в навчальній роботі використовує читацькі щоденники. Вони сприяють кращому запам'ятовуванню творів. Для виготовлення такого «помічника» ви маєте розкреслити сторінку в зошиті на п'ять стовпчиків із надписами: автор, назва твору, жанр, основні персонажі та короткий зміст. Працівники районної бібліотеки й улітку популяризують книгу, роблячи відповідні візити до таборів відпочинку. Загалом у бібліотеці для дорослих нараховується 38175 книг, а для дітей - 23821. А нещодавно бібліотека виграла гранд у конкурсі міжнародного фонду «Відродження» на суму 10 тисяч гривень. На ці кошти придбали 298 різних книг.
Незважаючи на те, що переважна більшість бібліотечних книжок морально застаріла література, - матеріал для читання є! Як говорив С. Смайлс: «Книги володіють безсмертям. Вони - вічні плоди людської діяльності». Було б бажання розвиватися!

А.Ставицька, студентка Запорізького національного університету // Жайвір. – 2012. – №27 (07 лип.). – С.8.

Передбачили перемогу іспанців

До проведення Євро-2012 в центральній районній бібліотеці для дорослих була організована тематична виставка. Кожен бажаючий мав змогу ознайомитися з історією створення та розвитку однієї з най популярніших ігор світу - футболом. Окрім того, охочі читачі бібліотеки мали змогу взяти участь у неординарному конкурсі, головним завдання котрого, було запитання «Хто ж стане переможцем Євро-2012?».
Загалом з 5 червня по 1 липня власні прогнози щодо головного призера згодилися озвучити 122 людей. А от вгадати команду-переможця, а саме Іспанію, поталанило вісьмом читачам, серед них були й жінки. Тож саме їх: Р.Гуслік, Є.Гартвіг, Т.Бондаренко, Л.Лебідь, В.Молібог, Г.Мишак, О.Воронова та А.Пшеничного, працівники бібліотеки і нагородили цінними подарунками.

// Жайвір. – 2012. – №27 (07 лип.). – С.4.

Канікули з книгою

Літо. Пора канікул і відпочинку. А в юних читачів Калінінської бібліотеки - свято. Вперше за останні роки книгозбірня отримала 53 примірники дитячих книг.
Завідувач Валентина Явтушенко навіть не встигла сама ознайомитись з переліком книг, як до бібліотеки завітала ціла ватага дітей. У книгозбірні було гамірно і кожен читач знайшов собі літературу до смаку: вірші про звірят, казки, знайомі з дитинства, сучасні енциклопедії для хлопчиків та юних леді, лічилки та забавлянки, дуже гарну ілюстровану енциклопедію до Євро-2012 «Футбол».
Усі книги були придбані за рахунок коштів, що надійшли від платних послуг, які надає бібліотека.

О.Явтушенко // Жайвір. – 2012. – №25 (23 черв.). – С.8.

Читачі про сучасну бібліотеку

Якою має бути сучасна сільська бібліотека? Чи якою вона вже є? І якої думки щодо цього користувачів Малоолександрівської бібліотеки-філії:
Лариса Зима, директор Малоолександрівської ЗОШ: - 3 18 000 публічних бібліотек України комп'ютеризовано 3 000, у тому числі й наша сільська бібліотека. Завдяки програмі «Бібліоміст» ми отримали 3 комплекти комп'ютерної техніки та можливість рівного і безкоштовного доступу до мережі Інтернет. Наша школа і бібліотека давні партнери. Зараз діти отримують дуже багато інформації, змінилася структура навчання: раніше були лише підручники, а сьогодні, щоб підготувати реферат, потрібно використовувати багато інших джерел. Наша бібліотека задовольняє потреби користувачів - школярів і ми вдячні бібліотекареві за інноваційні послуги.
Зоя Крамаренко, завідувачка дитячим садком: - Добре, що бібліотекар допомагає навіть абсолютним початківцям, бо самій було б складно опанувати  комп'ютер  та комп' ютерні програми.
Любов Лесів, учитель, ветеран галузі освіти: - Для мене - це і центр спілкування в соціальних мережах, і навчальний заклад, і незамінний ресурс для людей похилого віку.
Юлія Тригуб, учениця ЗОШ: - Насправді Інтернет це  дуже  цікаво. Подобається це комусь чи ні, але він уже пронизав усі сфери нашого життя, куди ж без нього!!!
Наталя Кривуля, підприємець, колишній бібліотекар: - У вересні минулого року я вперше прийшла до своєї бібліотеки як користувач Інтернет-центру. Про таку можливість я тільки мріяла, коли працювала в книгозбірні. Зараз справи нашої бібліотеки в умілих руках молодого спеціаліста Ірини Вариводи, яка за фахом економіст-кібернетик, а за покликанням долі бібліотекар, створювач нових бібліотечних сервісів для своїх односельчан.

Н.Коліна, постійний користувач Інтернет-центру // Жайвір. – 2012. – №24 (16 черв.). – С.8.

На фото: юні відвідувачі Малоолександрівської сільської бібліотеки.

Школа мудрої Сови

Для зустрічі настав наш час. Сьогодні знов вітає Вас, Моя шановна дітвора, Поважна вчителька Сова!!!
Привіт, привіт, мої хороші! До вас у гості знову йду. Тож сумувати нам негоже, Що ж вам сьогодні розкажу? Якщо цікаво вам дізнатись Гайда зі мною розважатись. Ні, не на пляж, не на ставок, А в світ улюблених книжок!!!
Любі мої діти, я - Мудра Сава • запрошую усіх вас сьогодні відвідати разом зі мною захоплююче, пізнавальне місце, назва якому БІБЛІОТЕКА. Гадаю, що подорож наша полицями бібліотек світу допоможе вам вирішити, як правильно та корисно провести час літніх канікул. Адже двері саме цього навчального закладу відкриті для читачів цілий рік!!!

Екскурс у минуле!

Друзі, а чи знаєте ви де, коли і як була створена  перша бібліотека нашого рідного райцентру? Напевно кожному з вас хотілося б побачити її на власні очі, до того ж Великоолександрівська дитяча бібліотека  - зовсім поруч. До речі, нещодавно мені, вчительці Сові, стало відомо, що перша хата- читальня в рідному райцентрі була організована Парасковією Сергіївною Тарховою у 1927 році. Спочатку вона знаходилася у приміщенні, де зараз розміщена редакція районної газети «Жайвір». За 85 років свого існування в бібліотеці мало змову пропрацювати чимало привітних й турботливих людей, котрі хотіли лише одного: допомогти дітям пізнати захоплюючу магію книги. Сьогодні ж завідує дитячою бібліотекою Оксана Григорівна Голівець. Бібліотекарем молодшого відділу  працює Олена Леонідівна Влялько, середнього відділу - Ольга Миколаївна Іванків. Тож усіх дітлахів кваліфіковані працівники закладу знов і знову запрошують досебе нагостини!

У гостях!

Тож цього літнього дня ми й відправляємося в привітні та затишні стіни нашої районної бібліотеки для наймолодших читачів. Тут нас зустрічає завідуюча закладу Оксана Голівець, котра нам розповіла, що на сьогодні на полицях бібліотеки розміщено понад 24 тисячі різноманітних книг, котрими користується більш, як 1000 дітей. Так серед найактивніших читачів можна відзначити учнів 4 класу Великоолександрівської ЗОШ №1: В.Яценко, В.Копил, Д.Зелінська, А.Жаркова та ін. Із ЗОШ №2 можемо говорити про К.Шахман (3 клас), Є.3лунікіна(4-Бкл.), М.Пробст (2-Бкл.). А от найактивнішим класом є 3-Б із ЗОШ №2.

Цікаво знати

Джерела першої дитячої книги належать до епохи, коли в Англії з'явився перший друкарський станок і У.Кекстон випустив у 1477 році першу книгу на англійській мові. Серед його численних видань були байки Езопа та забавний епос «Роман про Лиса».
У 1658 році чеський священик і педагог Я.Коменський опублікував першу книгу з малюнками для дітей «Світ чуттєвих речей у малюнках».
У 18 столітті у дітей з'явилася можливість обирати книги на власний смак. Два великих «дорослих» романи «Робінзон Крузо» Д.Дефо та «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. В той же час і дітей, і дорослих однаково приваблювали дешеві видання народних казок, балад та переказів.
Досить  цікавим та захоплюючим  виданням стала «Кишенькова книжка» Д.Ньюбери, головною метою котрої стало питання «наставлять і розважать» юного читача.

// Жайвір. – 2012. – №24 (16 черв.). – С.5.

Читай. Думай. Твори.

Феєрверк позитивних емоцій і вражень    привезли    учасники волонтерської   бригади   «Діти сонця» Великоолександрівської бібліотеки для дітей з Другого обласного  фестивалю волонтерських бригад «Читай - і  стань  успішним!».   Фестиваль відбувся  1  червня в обласній бібліотеці для дітей.
Звичайно, підготовка до цього  серйозного заходу  для наших  активістів - учнів 7-10 кл. ЗОШ№ 1 та 2 була нелегкою. Але дитячі  хвилювання та репетиції змінилися   щасливими посмішками після завершення свята. Яскраве  театралізоване дійство було  присвячене фіналу обласної бібліотечної акції «Читай - і стань успішним!» (2008-2012). На фестиваль були запрошені почесні гості з різних регіонів України, учні гімназії м. Херсона. На сцені, крім нашої, всіх присутніх вітали волонтерські бригади з м. Нової Каховки, Голої Пристані, Білозерки. Неабиякі винахідливість, дотепність та сценічну майстерність виявили волонтери районної бібліотеки для дітей Аліна Соколенко, Віка Філь, Ігор Попович, Женя Тонконог, волонтери Малоолександрівської ЗОШ Олександра Зима та Настя Оробець під час представлення своїх номерів: волонтерська гра -«літературна рибалка», вулична хода та розваги у парку з плакатами та гучними речівками, слайдова презентація «Печа - куча». Беззаперечним доказом вдалого виступу слугують пам'ятні дипломи управління культури і туризму Херсонської ОДА та цінні книги, настільна гра.
Нині канікули. Відпочинок потребує нових розваг. Не будемо забувати, що справжнє свято - свято з книгою. Тож бібліотека для дітей запрошує до літніх розваг.

О. Голівець, заст. директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2012. – №23 (09 черв.). – С.7.

Не зів'януть сільські бібліотеки

Працюю завідувачем Старосільської сільської бібліотеки вже 51 рік.
Як стати довгожителем? Треба працювати, я так думаю. Життя без спілкування і руху я не уявляю. Отож працюватиму, доки дозволить здоров'я.
Розпочинала я свою трудову діяльність, коли завідувачем районної бібліотеки була Тархова Паня Сергіївна. У тої світлої жінки серце було лагідне і щире. Вона була надійною людиною, у неї був неперевершений організаторський талант та працездатність, вона сповна віддавала себе людям. Саме вона навчила мене бути справжнім бібліотекарем.
Відколи працюю сільським бібліотекарем в районній бібліотеці змінилось вісім завідувачів та директорів. Після Пані Сергіївни було семеро, вони не запам'ятались. Приходили працювати в районну бібліотеку на короткий термін. Одним словом «временщики».
Та от директором райбібліотеки обрали Ірину Богданівну Кравець, бо колектив працівників бібліотеки розгледів в ній глибоку повагу до людей і чудові організаторські здібності. Добра, інтелігентна, розумна, порядна, мудра душею жінка. Це людина, яка збагачує світ своєю любов'ю до людей і добрими справами.
На початку я невипадкова згадала Паню Сергіївну, першого ще повоєнного завідувача Великоолександрівської районної бібліотеки. Бо проводячи паралель між нею та Іриною Богданівною, не можу не помітити багато спільних рис, головна з яких - відданість справі.
Робота директора важка, виснажлива, часто-густо невдячна. Ірина Богданівна вміла, невичерпної енергії людина. Вона щодень вагомими конкретними справами доводить свою відданість займаній посаді, хоч це - ой як нелегко. Адже в дуже складних умовах опинились нині наші бібліотеки. Шкода, що держава не дуже турбується про бібліотеки, які нині дуже бідують.
Сільські бібліотеки на кілька останніх років було - передано на бюджети сільських рад. Ті роки для бібліотек були, скажу коротко: життям в імлі.
Відрадно, що з 1 січня 2012 року сільські бібліотеки знову передано в ЦБС під керівництво Ірини Богданівни. Це промінь світла в темному царстві. Бо Ірина Богданівна є людиною багатогранною, високоосвіченою, високопрофесійною, умілим організатором, новатором бібліотечної справи. Вона дивиться вперед, уміє бачити перспективу на різних рівнях захищає наші інтереси, весь час бореться з руйнаторами сільських бібліотек. Вирізняється порядністю, працьовитістю, такі ж риси цінує в інших. З колективом бібліотекарів здружилася, вважає його рідним, дорогим, бо всі в її колективі надзвичайно віддані справі працівники.
Тепер роботу Ірини Богданівни тихим раєм не назвеш. Але вона здатна робити неможливе, оббиває десятки порогів, шукає нетрадиційні підходи й виявляє максимум кмітливості та пробивні сили, аби допомогти бібліотекам.
Так в сільські бібліотеки вже надійшло чимало періодичних видань: «Казковий вечір», «Вяжем крючком», «Рецепы от Оксаны», «Кудесница», «Ириска», «Узоры вышивок», «Выпечка» та ін., які користуються увагою читачів.
Вірю, тепер і не засохнуть, і не зів'януть сільські бібліотеки, допоки ЦБС очолюватиме Ірина Богданівна. Вона для нас як світлий промінчик, бо ясне тепло її серця завжди розрадить і втішить. І захисниця, і порадниця, і джерело добра і натхнення вона для нас.
Таких жінок, як Ірина Богданівна, вірю є багато. Вони дійсно прагнуть змінити життя на краще при тих мінімальних можливостях, які нині дає держава. Хотілося би, щоб саме ось про таких жертовне самовідданих роботі, як Ірина Богданівна писали в пресі на перших сторінках та показували по телебаченню, той на грішній оцій планеті стало б більше людської доброти, красоти людської, чистоти...
Хочу побажати Ірині Богданівні: даруйте людям промінь, тепло і світло душі своєї. Хай життя Ваше буде легким і чистим, щоб палав не вгасав вогонь серця Вашого: і дай Бог Вам здоров'я і такого ж натхнення!

А.Брежнєва, завідувач Старосільською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2012. – №20 (19 трав.). – С.4.

Працівники районної бібліотеки для дорослих провели цікавий захід під назвою «Свято хліба», на який були запрошені члени клубу «Надвечір'я». По-домашньому тепла атмосфера, що панувала в читальному залі, де пахло свіжим хлібом, печивом та іншими різноманітними кондитерськими виробами, випеченими руками вправних господинь, ідеально налаштовувала гостей на думку, що «Хліб- усьому голова!». Під час заходу запрошені з цікавістю слухали повчальні притчі про хліб, а ще ознайомилися з історією його виникнення та розповсюдження різновидів хліба по нашій планеті тощо. Крім того й самим гостям випала нагода поділитися між собою секретами власної смачної випічки. Тож про вести справжній майстер-клас виявили бажання Г.Д.Білоконь, Г.Я.Голівець та С.І.Стеценко.

// Жайвір. – 2012. – №19 (12 трав.). – С.8.

Перемогли з улюбленими книжками

Разом із чарівною весною настає час проведення традиційного Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» - конкурсу дитячого читання. Конкурс є відкритим і проводиться, як творче змагання дітей району.
Щирі вітання отримали учасники конкурсу - учні 6-7 класів Великоолександрівських ЗОШ №1та 2 Білокриницької, Борозенської, Новодмитрівської, Малоолександрівської, Кар'єрської та Трифонівської загальньоосвітнії шкіл. Усі вони продовжили боротьбу у другому районному етапі конкурсу, який відбувся 15 березня в районній бібліотеці для дітей.
Учасники по черзі, визначеній жеребкуванням, захищали свій Читацький щоденник,  розповідали про улюблену сучасну дитячу книгу (але не зі шкільної програми), її головних героїв, демонструючи свою ерудицію, розуміння тексту, вміння його аналізувати. Члени журі об'єктивно оцінили виступи конкурсантів і обрали двох переможців – Інну Мисенко (Трифонівська   ЗОШ)   та Олександру Сушко (Борозенська ЗОШ). Незабаром вони поїдуть на заключний обласний етап конкурсу в м. Херсон, який відбудеться 23 березня. А потім, якщо пощастить, поїдуть до книжкового міста Львів.
Захід відбувся за сприянням та фінансової підтримки відділу культури РДА. Всі учасники конкурсу за добрі виступи отримали грамоти та цінні подарунки. Радісні емоції обговорювали за круглим столом з чашкою чаю та солодощами.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2012. – №13 (31 берез.). – С.4.

У царстві розуму людського

Щороку весняні дні для бібліотек України, що обслуговують дітей, наповнені приємними клопотами, пов'язаними з відзначенням традиційного свята Книги. В ході Всеукраїнського Тижня дитячого читання у районній дитячій бібліотеці та школах лунав лучний девіз: «Щоб розумниками стати, треба більше книг читати!». Головною цитатою Тижня стала: «Читати - це модно! Читати - це круто!» Місцем зустрічі дітей з книгою була нелише бібліотека для дітей, а й гостинні шкільні бібліотеки.
Книжкові тижневі іменини - це незвичайно яскраві свята, які створили не лише дорослі. Бібліотекарі районної  бібліотеки  для дітей разом з організатором - педагогом ЗОШ №2 Л.В.Зимою, шкільним бібліотекарем В.В.Цурулик та учнями других та третіх класів (кл. керівники Л.Б. Білецька, Л.М.Біляєва та Т.В.Карпенко) організували незабутнє святкове відкриття Тижня дитячого читання. Діти були не просто глядачами, а й  самими активними учасниками: вони декламували вірші, відгадували казкові загадки, брали участь в розважальній тестовій вікторині «Я це знаю!»,  музично інсценували одну зі своїх улюблених казочок «Ріпка». З  захопленням та усмішками  зустрічами лялькових героїв, які разом з усіма  читачами  вчаться шанувати книгу.  Під час музичної  хвилинки  під веселу  мультимедійну подорож Паровозика діти виконували танцювальні рухи. В ігровій кімнаті ЗОШ №2 було  створено неповторну  святкову атмосферу, в якій панувала гра,  гарний  настрій  і творчість.
«Треба уміти уважно читати, і головне,  не лінуватися  кожного  дня читати.  А  чи уважно ви читаєте,  давайте перевіремо", запропонувала перевірити свої знання учням перших класів ЗОШ №1 бібліотекар молодшого відділу Влялько О.Л. під час проведення розважальної гри "Чим і як себе зайняти,  щоб навчитись і все знати» в  ігровий день Тижня.
Яскравою  театралізованою видалася зустріч з королевою Книгою учнів 2-4 класів загальноосвітньої  школи №1.
У день Книжкових іменин згадували  улюблених  дитячих  поетів та письменників  К.І.Чуковського, С.Я.Маршака, Л. Керрола, А.І.Дрозд.
Читачі 6-7 класів ЗОШ №2  у день пані Енциклопедії змагалися  в ході  гри "Скарбничка мудрої книги», конкурсів «Сторінками улюблених книжок», «Привіт, Всезнайкам!».  Учням дев'ятих класів запам'ятається надовго Поетичний день «Високе небо поезії», яке підготувала для них бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-9 класів О.М. Іванків. Однією з провідних тем поезії залишається таємниця душі, в якій не згасним вогнем горить священне і не здолане почуття любові.
До уваги читачів та їх батьків представлені нові книжкові виставки «Краща українська книга», «Цікаво! Корисно! Весело!», «Чарівна круговерть», «У нас попереду - багато перемог», «Греби коромислами».
Чудовим є те, що діти жваво обговорюють та висловлюють свої думки, іноді сперечаються в ході усних опитувань та анкетувань про сучасне читання та сучасну книгу. А ми, працівники бібліотеки, задоволені тим, що в наш інформаційно-комп'ютерний час діти не забувають читати і залучати своїх друзів до бібліотеки.
Масов заходи, проведені в ході Тижня дитячого читання, подобаються і дорослим, і малим. І найголовніше, що сьогодні вони є одними з найактивніших форм залучення дітей до книги і читання.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2012. – №18 (05 трав.). – С.8.

З дитинства - до Тараса

13 березня в малому залі районного Будинку культури відбувся березневий традиційний конкурс читців, приурочений світлій пам'яті геніального сина украінського народу Тараса Григоровича Шевченка, «Іду з дитинства до Тараса». Вже сьомий рік поспіль ініціаторами проведення цього духовно-культурного заходу виступають представники районної бібліотеки для дорослих, мета якого полягає в популяризаціі рідного слова, возвеличенні славних імен нашої історії серед учнів загальноосвітніх шкіл.
Цього разу членам журі на чолі із Оленою Лавренко, начальником служби у справах дітей РДА довелося оцінювати творчі здібності 28 учасників конкурсу, завданням котрих було декламування одного з творів Шевченка, крім того поетичний твір будь-якого письменника сучасності. Хочемо в першу чергу подякувати школярам та їх наставникам за гарну підготовку, підбір прекрасного репертуару, адже з кожним новим виступом юні читці дивували нас усе новими та новими вміннями передати велич та красу художнього слова. Тож, недаремно поважному журі було досить складно обрати найкращих, але конкурс є конкурс, в якому повинні бути і переможці, і переможені. Так за результатами голосування призерами у молодшій віковій категорії стали: О.Красуля (III місце), Великоолександрівська ЗОШ № 1, а от місця були розподілені з-поміж С.Баженовим Великоолександрівська ЗОШ   №2  та  своєрідним дуетом А.Пічкур і О.Галич, обоє із ЗОШ №1.
У старшій віковій категорії нагороди отримали: Ю.Кайола (III місце), ЗОШ №2, В.Чехутська (II місце), ЗОШ №1. Беззаперечним лідером стала В.Федорчук із Борозенської ЗОШ, котра спромоглася розповісти напам'ять славнозвісну Шевченківську «Катерину».
Всі інші учасники також отримали пам'ятні грамоти. Сподіваємося, що наступного року іще більше школярів району матимуть бажання показати власні вміння оригінального прочитання того чи іншого твору нашого славного Кобзаря.

О.Буйненко // Жайвір. – 2012. – №11 (17 берез.). – С.8.  на фото: (зліва направо) О. Красуля та А. Приймак

Не по кинги, а по гроші, або є злочин, чи буде кара?

До редакції нашої газети нещодавно звернулася завідувач Старосільської сільської бібліотеки А.І.Брежнєва. Жінка зі слізьми на очах розповіла нам сумний випадок, що стався декілька місяців в її рідній бібліотеці. Що ж могло трапитися в звичайній книгарні? Всі подробиці Агрипина Іванівна докладно описала в своєму листі:
«14 листопада 2011 року Старосільську сільську бібліотеку було пограбовано. Крім пограбування, злочинці вчинили розбійний погром у всіх трьох приміщеннях бібліотеки.
Всі документальні матеріали було викинуто з шухляд столів, порвано і оозкидано по підлозі. Всі книжкові виставки оозкидано. Заголовки книжкових виставок порвано на шматки і також розкидано. Всі картки з каталогів і картотек розкидано по всіх приміщеннях бібліотеки. Щоденники, інвентарні книги викинуто із шухляд, багато їх було розкидано порваними по всьому селу. Книги із стелажів звалені на підлогу. Газети, журнали спіткала така ж участь. Все порвано, розбито, знівечено. Багато чого поцуплено. На місце злочину викликали міліцію. Фотографували. Знімали відбитки пальців. Мною подано заяву до міліції і сільської ради. Злочинців спіймано, але ніякого реагування ні міліції, ні сільської ради. Працівники сільської ради  навіть  не відвідали жахливого місця злочину.
22 листопада знову розбійне пограбування бібліотеки. Злочинці влазили до приміщення бібліотеки, розбивши шибки у вікні. І знову все розкидано, розбито, знищено... Пограбовано все знову придбане для роботи бібліотеки і все, що було недограбовано за першим разом. І знову ніякого реагування ні міліції, ні сільської ради. Чому? Корупція ?..».
Що ж, прочитавши листа Агрипини Іванівни, ми вирішили звернутися до працівників міліції, аби вислухати їхні пояснення стосовно справи по Старосільській сільській бібліотеці. За словами заступника начальника відділу, начальника громадської безпеки В.А.Самцова, 15 листопада минулого року до чергової частини РВ УМВС надійшло повідомлення від голови Старосільської сільської ради С.В.Чаури про те, що в місцевій бібліотеці виявлено розбите віконне скло. На вказаний виклик одразу було направлено слідчо-оперативну групу, котрою було встановлено осіб, що вчинили злочин. Ними виявилися двоє підлітків 2000 та 2001 років народження із с.Старосілля й с.Долгове. З показань самих хлопців, що виховуються в неблагонадійних родинах, з'ясовано, що розбишаки дійсно вирішили обікрасти бібліотеку,   одного   разу побачивши, що там є гроші. Тож недовго думаючи, й проникли в приміщення й одразу почали шукати гривні, розкидаючи при цьому книги... Загалом, неповнолітнім вдалося знайти гаманець, у котрому нарахували 200 грн., а також іще трохи дрібних грошей. По дорозі в с.Долгове, де хлопці вирішили сховатися під якимось трактором, один із крадіїв загубив гаманець, який такими «зусиллями» їм дістався. Факт злочину цілком і повністю встановлено.
Але, враховуючи те, що хлопці ще не досягли повноліття, пояснює Віталій Анатолійович, то й притягнути їх  до кримінальної відповідальності не можливо. Тому й було вирішено притягнути до адміністративної відповідальності неблагонадійних батьків за невиконання своїх прямих батьківських обов'язків ст.184 КУпАП. Всі матеріали передані до суду.
Тож, як зазначає В.Самцов, всі можливі дії щодо розкриття цієї справи правоохоронці в повному обсязі виконали, тож і претензії до міліції були не обґрунтованими.
Сподіваємося, що врешті-решт правопорушники поплатяться за свої аморальні вчинки, а А.І.Брєжнєва знайде душевну рівновагу й підтримку, які допоможуть відновити понівечене майно сільської бібліотеки.

// Жайвір. – 2012. – №4 (28 січ.). – С.4.

Час сюрпизів, світлих мрій і надій

Святково-казкові зустрічі з віршами, загадками, піснями, театралізованими інсценівками до зимових свят було влаштовано в бібліотеці та в дитячому садочку «Веселка».
Наші волонтери - учні 9-10 класів загальноосвітніх шкіл №1 та 2 влаштували дошкільнятам святкові зустрічі з Миколаєм, Дідусем Морозом, Снігуронькою та лісовими звірятами. Пригоди в лісі, веселощі, ігри, подарунки - кому ж таке не до вподоби! А малечі особливо.
З учнями 7-А класу ЗОШ №2 організовано театралізовану розважальну програму «Чаклунство новорічної ночі».
«Бачте, як ялинка сяє, знову музика нам грає, Знову рік прийшов Новий - хай він буде чарівний! Щоб добро всі мали й ласку, нехай буде рік, як казка!», - вітали Дід Мороз зі своєю Снігуронькою. Казкові пірати запрошували всіх бажаючих взяти участь у конкурсах «Чи вірите ви, що...», «Веселики», «Танцювальний», «Фант - сюрприз». І звісно ж, як у добрій казці, пірати стають добрими, чемними, всім присутнім разом з Дідусем Морозом та Снігуронькою роздають подарунки.
Колектив працівників районної бібліотеки для дітей щиросердечно дякують відділу культури і туризму райдержадміністрації за фінансову допомогу в придбанні подарунків для учасників новорічних заходів.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2012. – №1 (07 січ.). – С.3.

Ялинки з макарон та цукерок

На абонементі та в читальному залі районної бібліотеки для дорослих проходить акція учнівських робіт «Замість ялинки зимовий букет». Це пропаганда збереження вічнозелених насаджень нашого краю, розвитку фантазії та естетичного смаку тощо. Учні Великоолександрівських шкіл №1 та №2, готуючи свої роботи, намагалися створити святкові ялинки з різного підручного матеріалу, а не зі справжньої хвої.
Досить оригінального вигляду набула головна красуня Нового року школярів Великоолександрівської ЗОШ №1. Учні 11-А класу (кер.О.Тонконог) представили «Вишуканість новорічного сяйва» з макаронів, «Солодкий сюрприз» з цукерок створив 5-Б (кер.О.Ферапонтова), а учні 11-Б (кер.А.Масинець) вигадали ялинку «Свято нас єднає» з паперових долоньок. Вишукану «Чарівну красуню» з орігамі представив 9-Б клас (кер. І.Стецюк).
Великоолександрівська ЗОШ №2 також вражає оригінальністю створених виробів. Із кольорового дощика своє бачення символу новорічних свят під вітальною назвою «З Новим роком» створили учні 9-А класу (кер.Р.Прокопець). А от «Новорічне диво» зі свічечок демонструють нам школярі 7Б класу (кер.С.Авдкжова). Із паперових сніжинок створили справжню «Панну школи» вихованці 6-Б (кер.Н.Доброгаєва).
Фантазії та вигадці школярів місцевих  шкіл  можуть позаздрити навіть дорослі. Тож, бери приклад, селащна радо!

Ю.Буйненко // Жайвір. – 2012. – №1 (07 січ.). – С.8.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930