за 2012 рік

Краплина в морі

Бібліотечні фонди Горностаївської ЦБС щорічно збільшуються не так, як хотілося б. Та все ж, нові книжкові надходження таки є. За словами головного спеціаліста відділу культури і туризму РДА Вікторії Євдокімової, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара щороку безкоштовно передає різноманітну літературу районним та сільським бібліотекам-філіалам Херсонщини. Не обділені й горностаївці. Місцеві ради також виділяють незначні кошти на поповнення бібліотечного фонду, передплату газет та журналів, але це - краплина в морі. От якби щороку проводилися вибори, жартують читачі, то й фонди книгозбірень не залишалися б незмінними. Спасибі одній із політичних партій, яка дала для районної та для дітей бібліотек 3 тисячі гривень на придбання книг. Навіть самим бібліотекарям було дозволено вибирати новинки дитячої, художньої та прикладної літератури.

// Новий день. – 2012. – №46 (08 листоп.). – С.22.

Нові комунальні установи

Три нові комунальні установи створені у Горностаївському районі. Рішенням місцевої райради тут з'явилися КУ «Горностаївська районна центральна бібліотека», КУ «Централізована бухгалтерія з обслуговування закладів культури» та КУ «Горностаївський районний центр з обслуговування закладів освіти».
— Створити ці установи ми були змушені під тиском Державної фінансової інспекції в Херсонській області. Під час комплексної перевірки в нашому районі вона встановила, що методичний кабінет відділу освіти, бухгалтерія відділу культури і туризму райдержадміністрації та районна центральна бібліотека неправомірно фінансуються з районного бюджету. Водночас ці структури були підпорядковані райдержадміністрації, тож мали фінансуватися з державного бюджету, — прокоментував голова Горностаївської райради Віктор Шарко.
За його словами, прецедентів створення подібних комунальних установ в Україні ще не було, тому після довгого вивчення питання тут вирішили піти саме таким шляхом. Нещодавно аналогічні установи створили в сусідньому Каховському районі. Поки що такі вимоги обласної Держфінінспекції стосуються лише п'яти районів Херсонщини. Однак після нових перевірок у поточному році подібні нововведення, не виключено, змушені будуть здійснити й інші райони.

Підготував Олег Батурін // Новий день. – 2012. – №27 (28 черв.). – С.19.

Дійдуть руки й до культури

Продовжити ремонтні роботи в Горностаївському раайонному будинку культури, центральній бібліотеці для дітей і дитячій музичній школі планує цього року керівництво місцевої райдержадміністрації, Для цього тільки з районного бюджету буде виділено 530 тис. гри. Ще на 20 тис. гри. буде профінансоване поповнення книжкового фонду місцевої центральної бібліотечної системи.
- Це ми плануємо здійснити, незважаючи на важкий бюджет. Водночас не будуть обділені увагою і сільські заклади культури, - констатує начальник відділу культури і туризму РДА Вікторія Афанасьєва. — Так, Козачелагерська сільрада планує зробити систему опалення в своїх закладах, придбати більярдний стіл. В закладі культури в Ольгиному хочуть встановити опалення глядацької зали. В Каїрах буде забезпечено опалення в бібліотеці, у Великій Благовіщенці планується відремонтувати дах в будинку культури і замінити вікна в бібліотеці.
За словами Вікторії Афанасьєвої, торік через брак бюджетних коштів працівники всіх сільських бібліотек були переведені на скорочені ставки. А деякі з них взагалі не працювали, у Старолук'янівці і Новоєлизаветівці. З 2012 року вдалося відновити повноцінну оплату праці бібліотекарів у Каїрах і Червоноблагодатному. В райдержадміністрації запевняють, що невдовзі до них приєднаються й інші села.

Олег Батурін // Новий день. – 2012. – №14 (29 берез.). – С.2.

Всеукраїнський тиждень права

Указом Президента України започатковано проведення Всеукраїнського тижня права, Мета та завдання Тижня - розповсюдження правових знань з-посеред дітей та підлітків, вивчення прав дітей в ігровій формі.
У рамках Тижня права, який проходив з 9 по 14 грудня, у районній дитячій бібліотеці було про¬ведено низку заходів.
Діти мали змогу ознайомитися з книжковими виставками «НЕ порушуйте наші права», «Є права у кожного з нас». Бібліотекарі розповіли підліткам про Конвенцію, про права дитини і провели вікторину біля книжкової виставки «Питання від Феміди».
Під час правової гри діти змогли отримати відповіді на такі запитання: що таке право? які існують права? де вони записані?
Читачі-малюки охоче брали участь у Правознавчій лотереї.
Діти 3-Б класу Горностаївської ЗОШ № 1 подорожували казково-правовим потягом «Мандри в правовий світ» разом з ведучими А. Желепою, бібліотекарем ЦДБ, та вірними помічниками бібліотеки - волонтерами, учнями 6-А класу К. Чеусовою та К. Доценко. Дівчатка цікаво та невимушене спілкувалися з учасниками заходу. Активну участь брали учні В. Семешко, Д. Ставицька та М. Пендак. Діти, мандруючи цікавими казками, переконували, що знати свої права дуже важливо. Бібліотекарі дитячої бібліотеки сподіваються, що кожен, хто завітав до бібліотеки в Тиждень права, знайшов свою "родзинку" в отриманій інформації. А також мають надію, що заходи, проведені в бібліотеці, допоможуть дітям не тільки захистити свої права, а й запобігатимуть виникненню проблем. Адже в повсякденному житті школярам найбільш потрібні саме знання своїх прав і обов'язків.

Наталія Кравченко, завідувачка районної бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2012. – №52. – (28 груд.). – С.7.

Урок народознавства

Становлення майбутнього української нації неможливе без усвідомлення свого минулого. Українці завжди прагнули зберегти та передати свої знання із покоління в покоління. Отож і учні 8-А класу Горностаївської ЗОШ № І-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу С. С. Цвіка з головою районної молодіжної ради, класним керівником Н. А. Ляшко та бібліотекарем центральної районної бібліотеки О. В. Жигун організували Урок народознавства "Дивосвіт українських символів".
Захід проводився в приміщенні районного будинку культури і був приурочений Дню українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці. Адже козацтво - це одна із найяскравіших сторінок української історії, на прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги, а свято Покрови - одне з найбільш шанованих православних свят, що з прадавніх часів духовно об'єднувало наш народ та живило його вірою.
Учні мали за мету прищепити присутнім почуття любові й тепла, поваги до Батьківщини, її символів. Адже вистраждавши та виборовши волю колись, нині Україна має свої державні символи, які мають давню й цікаву історію та уособлюють сутність держави.
Хлопці та дівчата виступили в ролі ведучих та учасників водночас, і всі були зодягнені в національні костюми. Адже Україну неможливо уявити без її прекрасних вишиванок, а українців завжди впізнають за барвистими костюмами та гучними піснями.
Ведучі розповіли про історію Герба, Прапора та Гімну як основних державних символів нашої країни. Із захопленням діти розповідали про історичні пам'ятки, згадали й про рушник - невід'ємний символ України. Без рушника не минає жодне весілля.
На святі був гість - отаман Горностаївської сотні Горностаївського куреня Війська Запорізького Низового В. І. Савченко, якого діти стріли хлібом-сіллю. Віктор Іванович мудро, тепло й доброзичливо привітав молодь, висловив захоплення її здібностями та подякував за щире прагнення дарувати людям добро.
Упродовж свята згадали й про героїчні постаті України. Учні 8-А класу за свого героя вважають Т. Г. Шевченка. Проте герой він не лише для них, - його шанують в усьому світі. Юні українці з запалом читали напам'ять вірші поета. Доповідачі не оминули увагою й українські символи-рослини, бо ж навіть і прислів'я каже: "Без верби і калини нема України!"
Юнаки та дівчата славили Україну в піснях та віршах, а їхні дзвінкі голоси було чути далеко за стінами будинку культури. Глядачі щиро плескали в долоні й підспівували.
Директор централізованої бібліотечної системи Л. В. Лонська подякувала організаторам за змістовне свято, зокрема сказала: «Важливо любити свій народ, свою землю. Любіть свою Україну, шануйте її символи! А сьогоднішнє свято нехай послужить зціленню й духовному відродженню наших душ».
На дітей чекали вітання, частування й дарунки від партії "Молоді регіони" та районної молодіжної ради, які вручила голова районного осередку "Молоді регіони" Н. А. Ляшко.

На святі побувала Анна Музиченко // Сільські новини. – 2012. – №45 (02 листоп.). – С.3.

Було напрочуд гарне святкування

На своє професійне свято бібліотекарі району, як правило, збираються поспілкуватися, І цьогоріч з-поміж присутніх були заступник голови райдержадміністрації О. Шум, начальник відділу культури і туризму В. Афанасьєва, завідувачка краєзнавчого музею О. Ташкінова, працівники будинку культури О. Філюкта М, Міщенко. Винуватці торжества слухали адресовані їм теплі слова, на які вони заслужили, бо ж люблять свою роботу. Приміром, чарівні бібліотекарі Н. Кравченко та Г. Миронець завжди запропонують, які книги чи журнали варто почитати, завжди радісно зустрінуть кожного читача, спільно із завідувачкою краєзнавчого музею проводять цікаві бесіди, диспути, неповторні свята.
Гарний настрій присутнім створювала розважальна програма, в якій усі брали участь. Це були: імітації персонажів українських народних казок, складання зі слів оповідань, Члени профкому пригостили учасників та гостей короваєм, Звучали чарівні мелодії та пісні у виконанні М. Міщенка.
Цей захід був напрочуд гарним. Навряд чи хтось пригадає, коли так душевно його проводили. Чудова атмосфера, яку вдалося створити новим керівникам бібліотек Л, Лонській та Н. Кравченко, колективна сила уваги й добра, які панували в залі, - все це було.
На свято запросили й нас, колишніх працівників бібліотеки. Ми відпочили з усіма, сказали одне одному багато добрих слів, побажали здоров'я й удачі в пропаганді книги.
Переконана: лише в тісній співпраці бібліотекарів із працівниками культури можливі зміни на краще, і ми, присутні на заході, це побачили й відчули, за що дуже вдячні його організаторам та учасникам.

Л.Сєдіна // Сільські новини. – 2012. – №45 (02 листоп.). – С.2.

Подарували сто нових книг

Протягом п'яти останніх років книжковий фонд районної центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей не поповнювався через відсутність коштів, а сьогодні у нас відбулася радісна подія: до центральної бібліотеки завітали голова райдержадміністрації П.В. Вермієнко та депутат обласної ради М. І. Дмитрук із добрим словом і дарунками. Гості бібліотеки подякували читачам за прагнення бути завжди з книгою, а працівникам бібліотечних установ за корисну працю, за виховання підростаючого покоління і вручили 100 нових книг на З 000 грн. для районних дитячої та центральної бібліотеки, щоб читачі не лише райцентру, а й сільських населених пунктів мали змогу ознайомитися з новими виданнями, улюбленими письменниками та поетами.
На зустрічі були школярі Горностаївської ЗОШ № 1, працівники та читачі бібліотеки, які побажали Миколі Іллічу здоров'я та успіхів. Не одну добру справу зробив для нашого району М. І. Дмитрук. Сподіваємося, що зробить ще більше.

Любов Лонська, директор централізованої бібліотечної системи // Сільські новини. – 2012. – №44 (26 жовт.) . –  С.2.

Зустріч зі школярами

От і настав час, коли учні приходять до сільської бібліотеки вибрати улюблену книгу, ознайомитися з новинками літератури та розпочати підготовку до проведення цікавих заходів - ігор, інсценівок, казок, розповідей про прочитані влітку твори.
У вереесні я провела зустріч зі старшокласниками. Вони були вражені кількістю книжок. Четвертокласники (кл. керівник Т.М. Чорняк) виступили перед малюками з казкою “Ріпка”, де самі ж грали ролі. П’ятикласники принесли цікавий матеріал - поповнення до папки “Історія мого рідного краю”. В організації бібліотечних уроків мені дуже допомогла дирекція школи. Цього місяця заплановано конкурс на кращий малюнок до прочитаної книги та  акцію “Подаруй бібліотеці книгу”.

Раїса Ковалик, сільський бібліотекар, с. Дубівка // Сільські новини. – 2012. – №42 (12 жовт.). – С.8.

 Відзначено працю наших бібліотекарів

19 - 20 вересня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара відбулося святкування 140-річчя цієї книгозбірні та обласний фестиваль "Бібліотечна палітра Херсонщини".
На святкуванні відзначено вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, активну участь в роботі профспілкової організації завідувачки Горностаївської районної дитячої бібліотеки Наталії Володимирівни Кравченко, якій вручено грамоту обласного комітету профспілок працівників культури і грошову премію.
Після відбіркового туру в конкурсі "Кращі інноваційні ідеї", що проходив у рамках фестивалю, взяли участь 10 районних та сільських бібліотечних установ області і з-поміж них Новоолешківська сільська бібліотека - філія Горностаївської ЦБС. Завідувачка бібліотеки Тамара Миколаївна Кондратюк подала проект "Створення музею при бібліотеці", мета та завдання якого підвищення ролі українознавства, рідної мови, культурної спадщини; розкриття сторінок історії рідного краю бібліотечними формами роботи; виховання користувачів,на основі народних обрядів, традицій та звичаїв, фольклору, побуту українського народу; любові до рідної сім'ї, родинних звичаїв. Усіх учасників фестивалю та незалежних експертів захопили роботи майстрів народно-ужиткового мистецтва, представлені в рамках проекту, а також рукопис книги про рідне село Нові Олешки, автором якої є Т. М. Кондратюк.
У відповідній номінації Новоолешківська сільська бібліотека стала переможцем й отримала від незалежних експертів (до них входили почесні гості і друзі обласної бібліотеки представники Херсонської торговельно-промислової палати, управління культури обласної державної адміністрації та управління культури міськвиконкому) сертифікат на 500 гривень, на який можна придбати товари в торговельній мережі "Бюрократ".
Вітаємо переможців з нагородою і висловлюємо щиру подяку голові Козаче-Лагерської сільської ради Василю Михайловичу Гацу за підтримку й допомогу бібліотечним установам, активну участь у розвитку культури.

Любов Лонська, директор центральної бібліотечної системи На світлині: Т. М. Кондратюк (у центрі) під час презентації проекту  "Створення музею при бібліотеці" // Сільські новини. – 2012. – №40 (28 верес.). – С.3.

Незабутнє

До Дня партизанської слави центральна районна бібліотека з краєзнавчим музеєм провели заочну подорож в минуле нашого краю, на якій учні 10-11 класів Горностаївської ЗОШ № 2 та учні 4-5 класів Каїрської ЗОШ зустрілися з колишньою учасницею партизанського руху в Горностаївці А. Г. Чернишовою. Під час спілкування бібліотекарі Г. В. Миронець та О. В. Жигун ознайомили школярів з незабутніми подіями партизанського руху в селищі, про очільника підпільної організації В. Ходоса, ім'я якого має одна із вулиць, про діяльність організації та героїчну смерть юних учасників підпілля.
Завідувачка музею О. М. Ташкінова провела екскурсію в краєзнавчому музеї й цікавими фактами з діяльності підпільників доповнила розповідь про горностаївських героїв. Антоніна Григорівна Чернишова розповіла про життєві випробування, яких зазнала, коли була ще підлітком: як допомагали підпільникам, як розклеювали листівки, як було страшно, коли учасників підпілля розстріляли.
Лишень півроку не дожили підпільники до визволення Горностаївки, але нащадки згадуватимуть їх завжди...

Любов Лонська, директор ЦБС // Сільські новини. – 2012. – №40 (28 верес.). – С.3.

Святкове засідання

У центральній районній бібліотеці до Дня Незалежності України відбулося засідання "круглого столу". На цьому заході були почесні гості, постійні читачі, працівники районної бібліотеки і всі небайдужі. Тема засідання "Україна XXI століття: шляхи та розвиток держави".
На порядку денному засідання розглядалися такі питання: еволюційний шлях розвитку; аграрна держава; енергетична держава; космічна держава; військова держава; наукова держава; Україна - велика морська держава; природа України в майбутньому; Україна - Європа; плюси та мінуси вектора розвитку; суперечності в мовному контексті; проблема мови в Україні.
Присутні активно брали участь в обговоренні кожного з питань. Ділилися думками, спостереженнями, ідеями та пропозиціями. Проте найактивнішими в дискусії були Оксана Миколаївна Сагайдак (директор райцентру соціальної служби для дітей, сім'ї та молоді), Любов Романівна Моргун (колишня вчителька) та Ольга Андріївна Тригубенко з Євгенією Павлівною Лісовець (члени книжкового клубу "Книгоман"). Також безпосередню участь у дискусії брала директор Горностаївської центральної бібліотечної системи Любов Валентинівна Лонська. Її думки були чіткими, поміркованими та лаконічними. Ведучі засідання Ольга Володимирівна Жигун та Галина Василівна Миронець сказали прекрасні слова до свята та добре підготувалися до теми. Вони задавали цікаві запитання, обширно та невимушено розкривали тему засідання.
Під час обговорення про становлення України як сучасної розвиненої держави й тернистий шлях боротьби за незалежність всі члени "круглого столу" дійшли спільної думки. Згодилися, що 24 серпня в багатолітній історії України є найважливішою датою. І хоч попереду нелегкий шлях становлення держави, громадянського суспільства, утвердження демократії - вже ніби стає реальністю велика мета, задля якої віками самовіддано боролися багато поколінь наших попередників.
Сподвижницьке життя борців за свободу надихає нинішнє й прийдешнє покоління на таке ж відчайдушне служіння національній ідеї та своєму народові. І хоча Україні перепало в спадок багато невладнаних проблем, країні все ж вдалося більшість із них усунути. Нація стала на шлях поміркованого та збалансованого розвитку. Держава намагається забезпечити широкі можливості для гармонійного розвитку суспільства.
Також дійшли висновку, що визначальними подіями і процесами за роки незалежності стали повернення цілих пластів світової та вічизняної культури, відродження історичної пам'яті, духовних традицій народу. Чимало справ було за цей час зроблено і багато вже розпочато. Та попереду ще багато роботи. Кожен висловив свою віру і щирі сподівання, що український народ побудує заможне і щасливе життя. Знайде в собі силу і мужність, аби подолати труднощі, щоб утвердити свою державу як високорозвинену і соціально-демократичну.

На засіданні побувала Анна Музиченко. На світлині автора: під час "круглого столу" // Сільські новини. – 2012. – №36 (31 серп.). – С.9.

У бібліотеках

На початку серпня у районному краєзнавчому музеї відкрилася стаціонарна виставка "21 рік під прапором Незалежності", де мешканці району мають змогу ознайомитися з роботами народних умільців.
У центральній бібліотеці відбуваються заходи на тему "Одна в нас земля і одна Україна", працюють книжкові тематичні виставки, до Дня Державного Прапора організовано книжкову полицю "Державні символи України", 21 серпня відбулося засідання за "круглим столом" для читацької аудиторії "21 рік незалежності України".
Центральна дитяча бібліотека напередодні свята провела, літературну подорож "Хай буде вічно Україна на всі віки, на всі часи" та конкурс малюнків "Наша славна Україна оченятами дітей".
Сільські бібліотеки-філії протягом серпня проводять уроки народознавства, уроки державності, правові дискусії, вікторини про наш рідний край; із початку серпня працюють книжкові виставки та полиці до 21 річниці незалежності України.

Любов Лонська директор центральної бібліотечної системи // Сільські новини. – 2012. – №35 (24 серп.). – С.4.

"Діти війни"

Літературно-тематичний вечір із такою назвою зібрав у стінах Новоолешківської сільської бібліотеки-музею людей старшого покоління, які знали про страхіття війни не з розповідей, а з власного гіркого досвіду.
З великою вдячністю і любов'ю згадали про долі солдатських вдів. Саме вони свято берегли листки-трикутники з фронту і похоронки все своє життя. Саме вони, жінки високої краси вірності, гідно виконали останній заповіт чоловіків - вивели в люди дітей, продовження нашого українського роду.
Своїми спогадами поділилися з присутніми О. О. Швид та Г. С. Імшеницька - люди, яких ми називаємо "діти війни", адже їхнє дитинство припало саме на грізні роки Великої Вітчизняної.
Учениця 7 класу Тетяна Степанова проникливе прочитала уривок із поеми Роберта Рождественського "Реквієм". На святковий вогник завітав і голова Козачелагерської сільської ради В. М. Гац і привітав зі святом Перемоги.
За чашкою соку з солодощами під щиру невимушену бесіду швидко сплинув час і, покидаючи заклад культури, люди красно дякували за гарний відпочинок у колі старих друзів-однолітків.

Т. Кондратюк, завідувачка бібліотеки, Т. Бережна, завідувачка клубу, с. Нові Олешки // Сільські новини. – 2012. – №23 (01 черв.). – С.4.

Читач 2012 року

У центральній бібліотеці для дітей пройшов II районний етап традиційного регіонального конкурсу дитячого читання "Найкращий читач року" з-поміж учнів 6-7 класів. Розпочинаючи з 2006 року, вже всьоме працівники дитячої бібліотеки організовують конкурс на звання кращого читача року.

Цьогоріч позмагатися і продемонструвати свої читацькі, декламаторські та артистичні можливості завітало 12 учасників - переможців І туру конкурсу, що проходив у кожній сільській бібліотеці району та бібліотеках Горностаївської ЗОШ № 1 та ЗОШ№ 2 I-ІII ст.
Кожен виступ конкурсантів був наповнений глибоким знанням представленої книжки, цікавою неординарною презентацією улюбленого автора чи літературного героя. Приємно, що учні подали досить широкий спектр як зарубіжних, так і вітчизняних авторів. Це говорить, перед-усім, про роботу бібліотекарів, які стимулюють допитливість школярів вивчати позашкільну програму. Переважно яскраво простежувався інтерес до пригодницького, історичного, детективного жанру, світу фантастики, що притаманно для дітей 6-7 класів.
Всі учасники конкурсу представили на розгляд журі свої щоденники прочитанних книг. Вони були відповідно оформлені, цікаво ілюстровані. Окремо хочеться відзначити читацькі щоденники Євгена Херуненка (Заводівська ЗОШ), Яни Замотай (Костянтинівська ЗОШ), Андрія Ковальчука (Дубівська ЗОШ).
А ще діти мали нагоду продемонструвати свої власні вірші, знання української поезії, зарубіжної та вітчизняної літератури в бліц-вікторині. Учні відповідали на запитання, які підготувала бібліотекар дитячої бібліотеки Аліна Желепа.
Нелегко довелося цього дня членам почесного журі, адже всі учасники конкурсу вправно демонстрували читацькі знання і творчо презентували свою улюблену книгу. Та все ж конкурс є конкурс. Переможцями стали: з-поміж учнів 7 класів -Діана Гайдай (Горностаївська ЗОШ № 1), 6 класів - Яна Замотай (Костянтинівська ЗОШ). Саме вони представлятимуть наш район у місті Херсоні, де продовжать змагання у III етапі конкурсу.
Окрім переможців, журі також відзначило призерів за творче та неординарне представлення книги. Ними стали: Руслана Стукало (Горностаївська ЗОШ № 1), Андрій Ковальчук (Дубівська ЗОШ), Євгеній Заруденець (Дубівська ЗОШ), Віолета Третьякова (Каїрська ЗОШ).
Загалом конкурс був захопливим та цікавим. Переможці отримали від начальника відділу культури та туризму Вікторії Афанасьєвої грамоти та сучасні енциклопедії школяра.
У заключному слові директор Горностаївської ЦБС Любов Лонська подякувала дітям за активну участь у конкурсі, побажала й надалі з таким же захопленням для збагачення власного світогляду читати книжки.

Наталія Кравченко, завідувачка центральної дитячої бібліотеки // Сільські новини. – 2012. – №14 (30 берез.). – С.8.

Для любителів книги

Знову весна вкотре розбудила сонну землю й нагадала нам про активне і плідне життя природи і людини. Тож недаремно саме на початку весни людство подарувало їй - ЖІНЦІ, прекрасній його половині, свято - Міжнародний жіночий день. З цієї нагоди працівники районної бібліотеки зібрали жінок відзначити 8 Березня.
Засідання жіночого клубу любителів книги відбулося в атмосфері доброзичливості, весело й невимушено. Після урочистої частини, яку запропонували мудрі господині читальної зали Г. В. Миронець та О. В. Жигун, гостей запросили до святкового столу. Опісля на нас чекали творчі сюрпризи за участю директора централізованої бібліотечної системи Л. В. Лонської, керівника народного ансамблю "Заспів" районного будинку культури В. К. Єльцової та учасниці ансамблю Н. П. Карпуші, поета, композитора, музичного керівника РБК М. М. Міщенка. Звучали вірші поетів-класиків у виконанні В. І. Ралко, С. К. Маменко, гуморески, дотепні розповіді, народні пісні, жарти, дискусії. Всім учасницям засідання були вручені подаруночки з гумористичним підтекстом.
Під час дружньої, душевної бесіди говорилося про твори української класики, про зразки зарубіжної літератури. Згадували жінки молодість, активні трудові будні, які завжди були з книгою - першою помічницею в радості і горі.
Ми, представниці жіночого клубу любителів книги, зворушені гарним святом, ще однією цікавою зустріччю з улюбленою книгою.

Н. Карпуша, Є. Лісовець, О. Кондратцька, Є. Галах, С. Маменко, В. Ралко, О. Тригубенко, В. Галіцька // Сільські новини. – 2012. – №13 (23 берез.). – С.7.

....І сюрприз

Святкову програму "Жінка - то квітка життя" ми присвятили Міжнародному жіночому дню 8 березня.
Все було, як годиться на таких заходах, але цього разу стандартний святковий хід вечора було дещо урізноманітнено. До того ж, наші чоловіки підготували невеличкий сюрприз - розважальну програму "Українські солдати розумом та силою багаті". Веселив народ прапорщик із серіалу "Солдати" Шматко (Едуард Лодига), але допризовники були справжніми (на світлині). Дякуємо хлопцям Олександру Чайці, Артему Устименку, Сергію Булавському, Володимиру Димченку за небайдужість та подаровані хвилини гарного настрою.
Щедрим спонсором свята став голова громадського об'єднання "Сільське відродження" Олексій П'ятигорець. І, як сказав би з такої іагоди прапорщик Шматко, "Йо-майо! Праздник удался!".

Т. Кондратюк, завідувачка бібліотеки, Т. Бережна, завідувачка клубу, с. Нові Олешки // Сільські новини. – 2012. – №13 (23 берез.). – С.7.

"Від серця - до серця"

В усі часм, в усі віки люди намагалися розгадати таємницю кохання. Тож і ми не стали винятком - на святі закоханих теж прагнули віднайти магічну формулу кохання.
"Від серця до серця" - так називалася конкурсно-розважальна програма для молоді до Дня святого Валентина, що відбулася в Новоолешківському сільському клубі. Лютий мороз не став на заваді. Учасників святкового вечора (з огляду на страшенну холоднечу) тоді було менш, ніж зазвичай. Проте свято пройшло у щирій атмосфері. Яскраво оформлена зала, різноманітні конкурси, непогані призи - все це спонукало до гарного настрою. До всього, безпосередньо на вечорі працювала пошта, й охочі мали можливість надіслати друзям та коханим традиційні валентинки. Присутнім дуже сподобався відпочинок.
Бажаємо численній читацькій родині "Сільських новин": кохайте і будьте коханими, і нехай ваше кохання буде вічним

Т. Кондратюк, завідувачка бібліотеки, Т. Бережна, завідувачка клубу с. Нові Олешки // Сільські новини. – 2012. – №10 (02 берез.). – С.4.

Коли душа щаслива

"Якщо доля не посилає кохання - в душі гаснуть зорі" - таку романтичну назву мала година спілкування, присвячена Дню закоханих, з майбутніми випускниками Горностаївської школи № 1, яка відбулася у вітальні районної центральної бібліотеки. Книжкову виставку для читачів та учасників заходу на тему "Лише для любовіварто жити" підготувала бібліотекар Г. Миронець, провела завідувачка відділу обслуговування читачів О. Жигун. Присутні дізналися про історію виникнення свята, про цікаві факти святкування у різних країнах світу та понашому відсвяткували День святого Валентина. У запропонованій конкурсній програмі взяли участь учні 11 - Б класу, які виявили майстерність у малюванні, вмінні говорити компліменти, пісенній творчості тощо.
За результатами конкурсної програми журі визначило найкращу пару - І. Копилову та В. Воскобойника, які вибороли звання "Валентин і Валентина". Переможці та учасники заходу, активні глядачі отримали не лише задоволення від спілкування, а й подарунки до Дня закоханих від відділу культури і туризму (начальник В. Афанасьєва)

Згадали

З метою патріотичного виховання до Дня воїна-інтернаціоналіста у центральній районній бібліотеці працювала книжкова тематична виставка "Пам'ять про Афган" та пройшов Урок пам'яті для учнів 7-Б класу Горностаївської ЗОШ № 1 "Афганістан - пам'ять і біль", на якому учні ознайомилися з бібліографічним оглядом літератури та переглянули відеофільм "Афган" -спогади учасників та очевидців війни в Афганістані. Обговорення фільму учнями показало небайдуже ставлення до своєї Батьківщини, до горя матерів, які втратили своїх дітей, повагу до героїзму молодих ветеранів.

Л.Лонська, директор Горностаївської ЦБС // Сільські новини. –  2012. – №10 (02 берез.). – С.4.

Щоб трудові будні змінило яскраве свято

Заводівка - це, насамперед,  люди: хлібороби й овочівники, виноградарі й просто господарі - істинні трударі та невтомні ентузіасти. Працюють на землі, а відпочити приходять до сільського будинку культури, який протягом тридцяти років очолює Григорій Миколайович Слабоспицький.
Це саме завдяки його громадянській позиції було збережено все, що можна й потрібно було зберегти: кіноекран, музичні інструменти для духового оркестру, концертні костюми, на стані яких, щоправда, вже позначився час. Та найголовніше - збережено традиції і зв'язок поколінь. На аматорській сцені добре почуваються як ансамбль ветеранів "Берегиня" й козацький ансамбль, так і юні виконавці. Григорій Миколайович живе музикою, сзм чудово співає (часто його запрошує з собою на гастролі гурт "Заспів" Горностаївського РБК). Постійно доповнює роботу чимось новим: торік спільно з козацькою сотнею було урочисто започатковано святкування Дня козацької слави; 2011 року Заводівський сільський Будинок культури посів перше місце в районному огляді художньої самодіяльності з-поміж будинків культури.
Велика заслуга в цьому була художнього керівника Миколи Григоровича Борсука, гарного баяніста й організатора, який нині перебуває на заслуженому відпочинку.
Новий художній керівник Оксана Михайлівна Сулім принесла з собою молодий запал, уміння працювати з Інтернетом, кипучу енергію й здатність згуртувати біля себе різних за вдачею людей, До цього Оксана Михайлівна працювала помічником вихователя в дитячому садку, причому рівень підготовки дитячих свят виріс настільки, що ми вирішили - якщо вона змогла підготувати і навчити 5-річних дітей, то з дорослими тим паче зможе працювати, і не помилилися.
Першим святом, підготовленим спільним зусиллям Григорія Миколайовича Слабоспицького та Оксани Михайлівни Сулім було 20-річчя Незалежності України. Вперше святковий захід проводили за типом народних гулянь у парку біля будинку культури, запрошували й гостей - учасників художньої самодіяльності з Князе-Григорівки. і вперше святкове дійство знімали на відеокамеру. Цей фільм став початком фільмотеки.
Опісля було відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, Дня місцевого самоврядування, але хотілося б особливу увагу приділити святкуванню Нового року.
Ще на стадії підготовки до свята було витрачено чимало коштів. Відремонтували освітлювачі сцени, придбали гарну ялинку, призи та подарунки. Крім бюджетних грошей, залучали додатково кошти благодійників, за що їм глибока шана і дяка. З різних причин відмовили допомогти лише четверо орендарів.
Сцену прикрасили сім світлодіодних гірлянд, 20-метрова гірлянда "сніжок". Свято вдалося на славу. Вперше за багато років до будинку культури зійшлося багато людей, іх приємно вразила яскраво вбрана ялинка, глядацька зала. Про порядок дбали члени громадського формування "Легіон". Ні петард, ні порушень громадського порядку не було. Заводівці святкували весело і масово.
Програмою заходів було передбачено мікс із підготованих концертних номерів, конкурсів і запальних танків та постановок. Спочатку новорічними щедрівками та колядками привітали глядачів учасники вокального ансамблю "Берегиня", згодом у хороводі біля ялинки Дід Мороз зі Снігуронькою дарували маски та обручі з кульками, коронами, дощиком, що відразу поліпшило всім настрій і створили відчуття новорічного карнавалу.
Протягом святкового вечора вітали й дарували шампанське парам, які зареєстрували шлюб у нашій сільській раді протягом 2011 року, а також 25 та 50 років тому. Привітали шампанським найстаршу жительку села - Софію Тарасівну Розову та подарували упаковку памперсів наймолодшому жителю - Андрійку Чхайлу.
Наші працівники культури заздалегідь підготували необхідний реквізит і костюми. Всі конкурси проводили на сцені, щоб глядачам було добре видно. Неймовірні емоції викликали в залі театралізовані міні-постановки за участю казкових героїв, танцювальні номери козаків, циганок та інші. До участі було залучено й глядачів! За лічені хвилини поважні сельчани перетворювалися на П'ятачка та Вінні-Пуха, Лисицю Алісу чи Кота Базиліо. Святкове вбрання змінювалося на козацькі шаровари чи циганські костюми. Учасники охоче боролися за призи в численних конкурсах.
Призів було багато і різноманітних. Ми не ставили за мету придбати дорогі подарунки, бо карнавальних костюмів було мало. Зробили ставку на масовість, щоб якомога краще розважити односельчан.
Під час підготовки до новорічного свята сільська рада намагалася віддячити своїм односельчанам за розуміння та допомогу в розв'язанні поточних щоденних питань, щоб з-поміж трудових буднів з'явилося яскраве свято, яке б додало всім наснаги і доброго настрою. Сподіваємося, що нам це вдалося і 2012-ий, ювілейний рік, буде вдалим і щедрим для Заводівки.

Олександр Херуненко, бібліотекар // Сільські новини. – 2012. – №6 (03 лют.). – С.3.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031