Діяльність центру

 

Відбулося чергове засідання on-line правового консультаційного пункту для мешканців Білозерського та Цюрупинського районів, організованого на базі Регіонального тренінгового центру у рамках співробітництва Херсонського місцевого центру з надання правової допомоги та обласної бібліотеки. До участі в заході долучилися мешканці м. Цюрупинськ, смт. Білозерка, сіл Малі Копані та Кізомис. Найбільш актуальними виявились питання сімейного, земельного та кримінального законодавства. Як і раніше, захід високо оцінили його учасники, адже використання сучасних технологій дозволило отримати кваліфіковані відповіді від юристів-професіоналів, завітавши до своєї сільської бібліотеки.


Розпочався новий етап в роботі бібліотек області - надання електронної звітності про діяльність закладів у 2015 році. Щоб нагадати бібліотекам про особливості роботи в Есмарі (електронній системі моніторингу мережі публічних бібліотек України) проведено два вебінари для бібліотек області, участь в яких взяли практично всі центральні бібліотеки. Тепер перед бібліотечними працівниками стоїть єдине завдання - якісно відзвітувати.
Успіхів, колег


Правова допомога on-line

Херсонський місцевий центр з надання правової допомоги в рамках співробітництва з обласною бібліотекою організував на базі Регіонального тренінгового центру on-line правовий консультаційний пункт для мешканців Білозерського та Цюрупинського районів. 
Сучасні інформаційні технології дозволили жителям 8 сіл цих районів, завітавши до сільської бібліотеки, задати питання та отримати кваліфіковані відповіді від юристів-професіоналів.
Захід високо оцінили його учасники, адже питання правової обізнаності та захисту є актуальними для кожного громадянина.
On-line  консультації на базі РТЦ проходитимуть систематично в останню середу кожного місяця.


 


На базі Регіонального тренінгового центру закінчилася серія тренінгів для працівників бібліотек Херсонської ЦБС із заповнення електронних звітів та роботі в системі ЕСМаР.
Працівники бібліотек-філій мали змогли ознайомитись з системою, заповнити свій звіт, перевести його в форму 6-нк тощо.
Методисти центральної бібліотеки більш конкретно навчались обробляти отримані дані, контролювати діяльність бібліотек-філій з електронної звітності, створювали нові записи користувачів та переглядачів тощо.


Закінчилося проведення на базі Херсонського регіонального тренінгового центру одноденних тренінгів з вивчення електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).
Протягом минулого тижня електронну систему вивчали  бібліотечні працівники Горностаївської, Великолепетиської, Генічеської, Високопільської, Верхньорогачицької ЦБС та Цюрупинської районної бібліотеки, а також спеціалістів відділів культури цих районів та міст.
Під час тренінгу учасники знайомились з системою, навчались створювати та редагувати дані користувача; переглядати статистику подану бібліотеками; повертати на редагування звіти відповідальним особам; експортувати дані звітів бібліотек в Excel для аналізу; розсилати масові повідомлення на електронну пошту; автоматично створювати звіт за формою 6-НК.


20.03.2015 р. на базі Регіонального тренінгового центру відбулося 2 заняття з навчання та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу (екскурсоводів, гідів) з використанням навчально-матеріальної бази Херсонського обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування державних підприємств, установ і організацій. Програмно-методичне забезпечення курсової підготовки здійснює Державне підприємство «Навчально-консультаційний центр по туризму». В програмі курсової підготовки – новітні методики підготовки та проведення екскурсії, підготовка транспортних подорожей, персоналізація матеріалу в роботі над екскурсією, психологія, ораторське мистецтво, нові підходи до складання «портфелю екскурсовода», тренінги з Бізнес Старту та особистісного розвитку, «воркшоп» з представниками туристичних компаній області з подальшим стажуванням та можливістю працевлаштування тощо.


Закінчився другий тиждень проведення на базі Херсонського регіонального тренінгового центру одноденних тренінгів з вивчення електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) для бібліотечних працівників Бериславської, Нововоронцовської, Новотроїцької, Іванівської, Нижньосірогозької, Скадовської, Чаплинської ЦБС, КУ "Каховська районна об'єднана бібліотека" та районної бібліотеки Голопристанського району, а також спеціалістів відділів культури цих районів та міст.
Впровадження  та апробація Електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) – це одне з досягнень діяльності Міністерства культури за 100 днів, як відмітив віце-прем'єр-міністр, міністр культури України В.А. Кириленко.
Під час тренінгу учасники мали змогу ознайомитись з системою, навчитись створювати та редагувати дані користувача; переглядати статистику подану бібліотеками; повертати на редагування звіти відповідальним особам; експортувати дані звітів бібліотек в Excel для аналізу; розсилати масові повідомлення на електронну пошту; автоматично створювати звіт за формою 6-НК.
На практиці кожен учасник мав можливість заповнити звіт своєї бібліотеки, що дозволило  на практиці  детальніше ознайомитись із системою.


11-12 березня на базі Херсонського  регіонального тренінгового центру відбулися одноденні тренінги з вивчення електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) для бібліотечних працівників Херсонської, Новокаховської, Білозерської, Великоолександрівської, Каланчацької  ЦБС та Каховської міської бібліотеки, а також спеціалістів відділів культури цих районів та міст.
Електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) – це база даних, яка містить усю інформацію про публічні бібліотеки України: адресну частину з характеристиками кожної бібліотеки, а також показники, що відображають діяльність бібліотек. 
ЕСМаР дає можливість оперативно збирати дані, оперативно обробляти дані і автоматично перевіряти їх на помилки, контролювати процес подання звітів і надсилати повідомлення з нагадуваннями та запитами, а також дивитися показники роботи бібліотек не лише зведені, а й до рівня окремої бібліотеки.  Експортувавши дані в Ексель, можна їх порівнювати, виводити тенденції, і будувати графіки та діаграми для зручного представлення роботи бібліотек різним аудиторіям. 
Під час тренінгу учасники ознайомились з системою, навчились створювати та редагувати дані користувача; переглядати статистику подану бібліотеками; повертати на редагування звіти відповідальним особам; експортувати дані звітів бібліотек в Excel для аналізу; розсилати масові повідомлення на електронну пошту; автоматично створювати звіт за формою 6-НК.
На практиці кожен учасник мав можливість заповнити звіт своєї бібліотеки, що дало можливість детальніше ознайомитись із системою.


25 грудня 2014 року в Регіональному тренінговому центрі відбувся останній вебінар навчального циклу "Бібліотеки і виборчий процес". Учасники заходу мали змогу ознайомитись з правовими засадами проведення виборів в місцеві органи влади, особливостями місцевих виборів тощо. З матеріалами вебінару можна ознайомитися по посиланню http://youtu.be/cqc_s3xBLsw


24 грудня 2014 р. в Регіональному тренінговому центрі відбувся черговий вебінар навчального циклу "Бібліотеки і виборчий процес". Учасники заходу мали змогу ознайомитись з можливими порушеннями під час підготовки та проведення виборів, механізмами реагування на них та відповідальністю за порушення виборчого законодавства. З матеріалами вебінару можна ознайомитися по посиланню http://youtu.be/NCjrgcqe-_s

 


4.12 .2014 р. в Регіональному тренінговому центрі Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара   відбувся вебінар для керівників централізованих  бібліотечних систем та районних бібліотек області. Зацікавленість слухачів викликали питання планування та звітності бібілотек, оформлення планово-звітньої документації бібліотек. Значна увага була приділена етиці електронного спілкування. З записом  вебінару можна ознайомитись за посиланням4.12 .2014 р. в Регіональному тренінговому центрі Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара   відбувся вебінар для керівників централізованих  бібліотечних систем та районних бібліотек області. Зацікавленість слухачів викликали питання планування та звітності бібілотек, оформлення планово-звітньої документації бібліотек. Значна увага була приділена етиці електронного спілкування. З записом  вебінару можна ознайомитись за посиланням


20 листопада 2014 року в Регіональному тренінговому центрі відбувся черговий вебінар навчального циклу "Бібліотеки і виборчий процес". Учасники заходу мали змогу ознайомитись з правовою базою виборчого процесу президента в Україні. З матеріалами вебінару можна ознайомитись за посиланням - http://youtu.be/hqz1mHkYAAs.

 

 


13 листопада 2014 року в Регіональному тренінговому центрі відбувся черговий вебінар навчального циклу "Бібліотеки і виборчий процес". Учасники заходу мали змогу ознайомитись з правовою базою виборчого процесу в Україні. З матеріалами вебінару можна ознайомитись за посиланням -  http://youtu.be/Y81dSdkcw3A.

 


21 та 24 жовтня 2014 року в Регіональному тренінговому центрі відбулися  вебінари з навчального циклу, спрямованого на отримання знань про механізми реалізації своїх конституційних прав під час виборів (тренер Червінська К.). Ця нова послуга для користувачів запроваджена завдяки проекту Української бібліотечної асоціації "Бібліотеки і виборчий процес" за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Учасники вебінарів ознайомились з виборчими правами громадян України та механізмами їхньої реалізації, отримали знання щодо виборів як елементу демократії.
З матеріалами вебінарів можна ознайомитись за посиланнями: http://youtu.be/Z6EF5cjvdmM     та http://youtu.be/YnMEd_3bC3s.


Велика кількість бібліотекарів області зверталися до Херсонського РТЦ з проханням провести заняття по роботі з блогами на платформі Blogger від Google. Саме цей сервіс використовується бібліотеками Херсонщини для популяризації своєї роботи в мережі Інтернет.

Тому Інтернет-центр спільно з Херсонським РТЦ вирішили організувати серію вебінарів по роботі з блогами за допомогою програмного забезпечення Lync від Microsoft (цю програму було безкоштовно надано проектом “Бібліоміст”).

І ось, 1 та 9 жовтня 2014 року  співробітником Інтернет-центру Крупіцею П.О. були проведены вебінари по роботі з блогами, що створені на платформі Blogger від компанії Google. 

Отримати доступ до матеріалів про блоги на платформі Blogger, а також до відеозапису вебінару можна тут.

Для участі в нових вебінарах звертайтеся до Інтернет-центру бібліотеки або до Херсонського РТЦ.


Одним із завдань РТЦ є навчання бібліотекарів та користувачів основам комп'ютерної грамотності.

Серія посібників "Короткий майстер-клас або практичний посібник для початківців"  підготовлена працівниками  Інтернет-центру бібліотеки. Кожен випуск присвячений окремому питанню і призначений всім хто має бажання навчитися використовувати можливості комп'ютерних технологій в повній мірі.


 

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031