за 2017 рік

Два конкурси, а скільки перемог!

Цього вівторка, 21 листопада, у Херсоні відбувся святковий фінал обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини». Цей конкурс покликаний сприяти патріотичному ви­хованню дітей та поширенню знань про Херсонську область, й при­родне та географічне різноманіття, культурну і духовну спадщину. Проводять турнір управління культури та управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації спільно з Херсонсь­кою обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки.
Честь на­шого району у цьому зма­ганні захища­ли учні Благо-датненської загальноосвіт­ньої школи Максим Дячок та Олександр Фоменков. Саме ці юні краєзнавці стали переможцями районного етапу конкурсу, який проходив на базі Скадовської центральної бібліотеки для дітей.
На обласному етапі переможців було визначено у трьох вікових категоріях. І приємно, що до трійки кращих краєзнавців області уві­йшов школяр з нашого району. Почесне третє місце в обласному турнірі «Ігри патріотів Херсонщини» виборов учень 9-го класу Благодатненської ЗОШ Олександр Фоменков, який продемонстрував гарні знання літературної та мистецької спадщин Херсонщини, а також ет­нічного розмаїття населення області.
Юні патріоти під час святкових заходів мали честь зустрілися з херсонським письменником Віктором Михайловим, книга якого «Останній бій Урус-шайтана» здобула перше місце у номінації «Рома­ни» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова - 2017».
Під час урочистостей також було підбито підсумки Всеукраїнсь­кого дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули» . Серед пе­реможців - знову наші читачі: учень 9-В класу Скадовської загально­освітньої школи №3 Андрій Уманський та учень Широківської за­гальноосвітньої школи Олексій Магдій. Літературні твори хлопців надіслано до Києва для участі у фінальному етапі конкурсу. Тож вітає­мо наших земляків із перемогою в обласному етапі!
Дипломами було відзначено також учасників обласного етапу цього конкурсу - ученицю 9-В класу Скадовської ЗОШ №3 Анастасію Пласкальну та юну вихованку ОЗ - СНВК «Академічна гімназія» Софію Устян.
Колектив Скадовської центральної бібліотеки для дітей теж отримав нагороду - Подяку за успішну організацію роботи з національно-пат­ріотичного виховання та краєзнавчої діяльності, за активну участь у про­веденні обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщи­ни - 2017». Та найбільшу радість для працівників бібліотеки приніс по­дарунок - добірка книг для дітей сучасних письменників України.

Валентина Свашенко // Чорноморець. – 2017. – №90 (24 листоп.). – С.8.

Свято творчих, мудрих і начитаних

Ранок 29 вересня розпо­чався у нашому місті дуже тепло, творчо та яскраво. З на­годи Всеукраїнського дня бібліо­тек працівники книгозбірень на­шого міста і району зібралися ра­зом у святковій залі районного будинку культури та запросили на урочистості численних друзів і партнерів.
На сьогодні головним «мозко­вим» осередком бібліотечної спра­ви у нашому районі є комуналь­ний заклад «Скадовська централі­зована бібліотечна система», до якого входять три бібліотеки - цен­тральна бібліотека для дітей, цен­тральна бібліотека для дорослих та міська бібліотека-філія. Крім того, комунальний заклад на чолі з ди­ректором Оксаною Миколаївною Малашковою виступає методичним центром для 15 сільських та однієї селищної бібліотек Скадовщини. Важливими осередками знань є шкільні Бібліотеки, і приємно було, що їх працівники завітали на свято. Всеукраїнсь­кий день бібліо­тек став гарним приводом висло­вити вдячність усім бібліотека­рям за їх багато­гранну працю. Самі ж «винуватці свята» цього дня щиро і багато жартували про свою професію. Письменники й актори, драма­турги і кіноре­жисери десяти­літтями створювали міфи про тихих і неприміт­них, нудних і негарних бібліоте­карів. Насправді це зовсім не так. Сьогодні бібліотеки - це не тільки книжковий фонд, а йком-п'ютери, мультимедійні при­строї, вільний доступ до мережі Інтернет. Сучасна техніка,' яка стала невід'ємною частиною ро­боти бібліотекарів, чудово «ужи­вається» з традиційною книгою. Та й взагалі зараз кожну бібліоте­ку можна назвати осередком для спілкування, обміну думок, зус­трічей з цікавими людьми. Бібліо­тека - це місце, куди хочеться повертатися знову і знову. Ну а сучасний бібліотекар - це про­фесіонал широкого профілю: не просто начитаний, а й кмітливий, ерудований, знає відповіді якщо не на всі, то майже на всі запитання й обов'язково дасть мудру пораду тому, хто цього по­требує.
З професійним святом від імені місцевої влади бібліотекарів прийшли привітати міський голо­ва Олександр Яковлєв, радник голови районної ради Сергій Зє-ленюк, начальник відділу культу­ри, молоді та спорту райдержад-міністрації Ольга Миронець, за­відувач КУ «Скадовський район­ний методичний кабінет» Наталія Білоус та методист Тетяна Кова­ленко, громадські діячі Валенти­на Пономаренко та Ірина Барт-чук й багато інших гостей. Вони адресували слова вдячності усім працівникам бібліотек, а найак­тивніші були відзначені грамота­ми. Особливі слова вітань звуча­ли на адресу ветеранів бібліотеч­ної справи, зокрема й працівників шкільних бібліотек, які вірні своїй роботі більше 30, а то й 40 років.
«Родзинкою» свята стала пре­зентація книги Лесі Височанської «З історії бібліотек Скадовщини», до підготовки якої долучилися й бібліотекарі нашого міста і райо­ну. Відтепер, щоб дізнатися цікаві факти з історії і сучасності кни­гозбірень, достатньо відкрити цю книгу, і ви неодмінно забажаєте прочитати її від першої до остан­ньої сторінки.

Тетяна Підгородецька. Фото автора.  // Чорноморець. – 2017. – №76 (06 жовт.). – С.3, 8

Мандрівний кобзар - в гостях у бібліотеки для дітей

В історії України є унікальне явище, що поєднує в собі невичерпну душу, незламну волю, співо­чий талант нашого народу, - кобзарство. Українські Гомери впродовж віків невтомно сповіду­вали визвольні ідеї, оспівували героїку й незламний дух співвітчизників. Сліпі, вони крізь темінь уярмлення випромінювали світло правди і свободи. Гнані, вони проповідували дух боротьби й неза­лежності. Поневолювані, вони були провісниками волі. Виходці з народу, кобзарі представляли весь народ. Недарма й наш геніальний поет Тарас Шевченко дістав високе й одухотворене ймення Кобзар.
1 вересня до Скадовської центральної бібліотеки для дітей завітав Борис Феодосійович Бабенко, який теж належить до славної когорти кобзарів.
Учасниками зустрічі з коб­зарем стали не лише працівни­ки книгозбірні, а й гімназисти 8-Б класу.
Борис Феодосійович - за­сновник просвітницького руху в Нікополі, учасник Революції гідності на Майдані Незалеж­ності, кобзар Київської Січі. За активну участь у патріотичному русі, популяризацію української народної пісні небайдужого до майбутнього Батьківщини укра-їнця нагороджено медалями «Козацькими шляхами» та «Будівни­чий України».
Попри свій поважний вік, Бо­рис Феодосійович не сидить на місці, він мандрує зі своєю бан­дурою просторами України, да­руючи збережений скарб народ­ної поезії. У його піснях оживає минуле України, її степи, Дніпро й козацтво.
Героїчні мелодії, якими коб­зар хвилює своїх слухачів, до­дають вивершення його міцно­му духові й повністю змінюють образ виконавця. Як тільки музикант бере до рук бандуру, простір заливається живою вібрацією звуків, органічних мелодій і все навкруг завмирає від виразного здивування. Го­лос виконавця глибинними тоннами низів укидає в дрож, зворушує пекучою історичною сльозою найпотаємніше в на­ших душах.
Найбільше враження на слу­хачів справили авторські музичні твори кобзаря про сьогодення України «Майдан стоїть» на слова української поетеси Лесі Степо­вички та «Народе мій, стою перед тобою на колінах...» на вірші журналіста Галини Руденко.
Борис Феодосійович багато говорив із гімназистами про захис­ну силу рідного слова, про важ­ливість знання своєї історії, про роль простих людей у спробі змінити життя нашої країни на краще. «Ви - господарі на цій землі, від вас залежить майбутнє України!» - звертаючись до стар­шокласників, сказав кобзар.
Завершив зустріч виконавець авторською піснею про Ска-довськ. Наше місто теж запало у нєзачерствілу душу мандрівного кобзаря.

Валентина Свашенко // Чорноморець. – 2017. – №67 (05 верес.). – С.2.

Її життя і спів, і праця - для людей!

Про цю жінку сказано і написано дуже багато. Патріот України, берегиня української культури, талановита співачка, волонтер, багатогранна харизматинна особистість - усе це вона, Ольга Миронець. Усе, що вона робить, щиро захоплює, надихає та об'єднує жителів нашого краю. Другого серпня у районному будинку культури відбувся творчий вечір Ольги Василівни - «Літа, мої ви золоті». Саме у цей щедрий на тепло і сонце день Ольга Миронець зустріла свій золотий ювілей. Свято з іменинницею розділила її велика родина, колеги-культармійці та численні друзі.
Ювілей творчої особистості інакше й не можна уяви­ти. Але, як завжди оригінальна та яскрава, Ольга Василівна і цього разу змогла приємно усіх здивува­ти. Коли гості зібралися у вистав­ковій залі, зазвучав її спів... На ве­ликому екрані - відео-кліп: іменин­ниця у вишиванці, квітучому віноч­ку і... верхи на коні.
«...Перед брамою дня
Осідлаю коня,
А нині в гості мене
Жде щаслива рідня...«, - співа­ла Ольга Василівна, ніби поспіша­ючи на своє свято (цей кліп для неї створив давній друг і колега по творчості Олександр Коротін). І справді, наче за помахом чарівної палички, дійсність на екрані й у святковій залі співпала - відчи­нилися двері, і вона, щаслива, надзвичайно гарна та усміхнена, завітала до людей!
Так розпочався вечір, сповне­ний душевного одкровення, теплих слів, приємних спогадів, пісень ювілярки та її гостей. Серед перших її привітала мама - Людмила Дмит­рівна Дегтяр. Подякувавши за по­дароване життя, за турботу і лас­ку, Ольга Василівна присвятила мамі зворушливу пісню. А коли вони разом заспі­вали українську народну - зал здій­нявся бурхливими оплесками... Це був справжній сюрприз!
З щирим хви­люванням і найтеплішими поба­жаннями Ольгу Миронець, на­чальника відділу культури, молоді та спорту Ска-довської районної державної адміні­страції, вітали зі сцени її колеги -колективи район­ного будинку куль­тури, Централізованої бібліотечної системи, краєзнавчого музею, ди­тячої школи мистецтв, народні ама­торські ансамблі. Подякували Ользі Василівні за сумлінну працю, вели­кий внесок у збереження і розви­ток культури Скадовського району голова районної державної адміні­страції Віктор Турик, міський голо­ва Олександр Яковлєв, а заступник міського голови Анатолій Розумний написав на честь ювілярки власну поезію - ліричні рядки вперше про­звучали у цій святковій залі. А от сільські голови Василь Козак та Надія Твердохліб подарували іме­нинниці пісні у своєму виконанні.
Дуже приємним для ювілярки було привітання від представників Скадовської самооборони та очільника організації - депутата Воло­димира Курікова. Також іменинни­цю поздоровив із золотим ювілеєм та благословив у цей особливий день настоятель храму Святого Юрія - отець Володимир Цяпка. Найтепліші побажання адресували Ользі Василівні голова районної ради ветеранів Людмила Безердян, начальник районного відділу осві­ти Ольга Дудченко, голова Гро­мадської ради при районній дер­жавній адміністрації Ірина Бартчук та багато інших людей, які її щиро поважають і люблять.
Вечір минав у теплому друж­ньому спілку­ванні, яке супро­воджувалося пе­реглядом фото­графій з життя ювілярки: різні події, різні творчі образи, але скрізь Ольга Миронець - на сцені, се­ред людей і для людей...
Ще одна тре­петна мить юві­лейного вечора - коли на святкову сцену вийшли рідний брат Андрій та двоюрідні бра­ти і сестра Ольги Василівни. Разом згадували роки дитинства, своє до­рослішання, перші юнацькі мрії... До речі, усі вони представляють вже шосте покоління свого роду, який з діда-прадіда живе на скадовській землі. Саме для скадовчан Ольга Ва­силівна творить, працює, дарує усю любов і турботу свого серця... І, як сказала сама ювілярка, сьогодні вона не проміняла б Скадовськ на жодне інше місто, бо скадовчани для неї - велика родина, разом з якою вона змінює світ на краще і розбу­довує сучасну, квітучу і щасливу Україну.
Шановна Ольго Василівно! Ко­лектив редакції районної газети «Чорноморець» приєднується до всіх найтепліших побажань на вашу адресу! Нехай калиновим цвітом квітує ваше життя! Не­хай радісною веселкою буде кожен ваш день! Нехай сльози будуть тільки від щастя! З роси і води вам, дорога ювілярко!

Тетяна Підгородецька. Фото автора. // Чорноморець. – 2017. – №58 (04 серп.). – С.1–2.

Відлуння Чорнобиля - у пам'яті і серцях

26 квітня минув 31 рік Чорнобильської траге­дії. З цієї нагоди у читальній залі центральної бібліотеки відбулася зустріч ліквідаторів наслідків Чор­нобильської катастрофи. На захід також прийшли представники владних органів району, місцевого самоврядування та громадськість.
Зустріч стала приво­дом для чорно­бильців згада­ти минулі події, товаришів, по­говорити про сьогодення. Ця катастрофа змінила життя всіх українців, тому не лише ліквідатори, а й усі виступаючі обговорювали перші дні страшної аварії, свої вра­ження від побаченого і почутого, те, як чекали повернення з ЧАЕС рід­них, котрих було залучено до лікві­дації наслідків аварії. Присутні вшанували пам'ять загиблих лікві­даторів хвилиною мовчання.
Відзнаки та подарунки від Скадовської районної державної адміністрації, районної та міської рад, сільських рад нашого району отримали ті, кого ми можемо вва­жати справжніми героями. Адже вони захистили нас і всю планету від радіаційного лиха, ані на мить не замислюючись про себе, ризи­куючи найціннішим - здоров'ям і життям.

Матеріали підготувала Вікторія Мелешко. Фото автора // Чорноморець. – 2017. – №30 (28 квіт.). – С.8.

Лазурненці - стежками творчості Ліни Костенко

22 березня в Лазурненській селищній бібліотеці було проведено захід, присвячений 87-річчю від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко «Я вибрала долю собі сама...». Організаторами заходу виступили бібліотекарі Любов Іванівна Соценко та Людмила Олександрівна Копилова. У заході взяли участь Олеся Радік, Ольга Мельниченко, Ганна Чорноус, Дар'я Кравчук, котрі декламували поезію Ліни Костенко, Завітали на . захід і вчителі Лазурненської школи та користувачі бібліотеки.
Глядачі коротко прослухали біографію Ліни Костенко та її вірші. Учениця 7 класу Даша Кравчук прочитала свій авторський вірш під назвою «Не все таке, як здається спочатку», написаний до дня народ­ження Ліни Костенко. Потім з художньо оформленої «криниці мудро­сті» зачерпнула бібліотекар відерце з афоризмами поезії Ліни Костен­ко, які зачитували та обговорювали присутні глядачі. Захід закінчився виступом Марії Сидорівни Загайко, організатора селищної школи, яка проспівала «віночок» українських пісень.
Викладачі української мови та літератури Галина Василівна Самой-лова та Наталія Федорівна Новохижна доповнили захід розповіддю з життя поетеси.
Ми, відвідувачі селищної бібліотеки, були дуже задоволені та щи­ро вдячні за таке свято організаторам, учасникам, оператору заходу Юрію Івановичу Андрєєву. Наприкінці зустрічі нас пригощали чаєм та солодощами. Це поетичне свято відбулося за підтримки Лазурнен­ської селищної ради. Тож бажаємо й надалі усім, хто організував захід, натхнення, успіхів і здоров'я!

С.Л. Черниж, жителька смт Лазурне  // Чорноморець. – 2017. – №23 (31 берез.). – С.8.

Шевченко - наш, він для усіх століть

Шановна редакціє!
З березнем пов'язано багато важливих подій... Та про ге­ніального Тараса Шевченка пам'ятають усі люди - він бо­ровся за свободу, мир і спокій на нашій українській землі.
10 березня бібліотекарі разом зі школярами на­шої країни вкотре пройшлися стеж­кою життя і твор­чості поета. Так, у Лазурненській селищній бібліотеці учні 4 класу місце­вої школи ознайо­милися з книжко­вою виставкою - "Сторінками життя Великого Кобзаря". Школярі декламували вірші «Грай же, моя вечірняя», «Тече вода з-під явора» та розгадували вікторину на основі поезії поета. Особли­во всім запам'ятається флешмоб, під час якого усі разом читали відо­мий «Заповіт» Тараса Шевченка. На згадку про цей день залишаться світлини наших учнів з портретом та картинами Великого Кобзаря.

Селищний бібліотекар Любов Соценко  // Чорноморець. – 2017. – №21 (24 берез.). – С.6.

Пам'ять, що об'єднує

Дві сумні дати, майже од­на за одною, завершу­ють січневий календар. 27 січня Україна разом з усім світом вша­нувала пам'ять жертв Голокосту, а 29 січня - пам'ять Героїв Крут. У Скадовську трагічні по­дії Голокосту та бою під Крутами стали основною темою інформаційної години «Пам'ять, що об'єднує».
Захід підготували працівники комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система». У читальній залі цен­тральної книгозбірні послухати про ці події та вшанувати пам'ять загиблих зібралися керівники районної та міської влади, гро­мадські діячі, молодь і школярі.
Відеохроніка масових зни­щень євреїв у Бабиному Яру приголомшила присутніх масштабом подій. Цс один із найстрашніших масових злочинів Другої світової війни. Бабин Яр став могилою де­сятків тисяч євреїв, а також ук­раїнських військовополонених, циган та інших громадян. Саме тому трагедія Голокосту - це тра­гедія не лише єврейського наро­ду, а й всієї України.
Друга частина заходу була присвячена Дню пам'яті Героїв Крут. В атмосфері скорботи і вод­ночас гордості за своїх предків усі учасники заходу поринули у по­дії кінця січня 1918 року. Дуже вразив гостей огляд трагічних по­дій бою під Крутами. 29 січня 1918 року на підступах до Києва, підстанцією Крути, кипів пекель­ний бій. Більше 300 українських студентів та гімназистів виступили проти 4 тисяч більшовиків. Са­ме ця героїчна й водночас трагіч­на подія ознаменувала початок нової епохи національного про­будження українців, усвідомлен­ня нашого права жити на влас­ній землі та святого обов'язку - боронити її.
- Мир і злагода - це головне, що нам потрібно сьогодні, ми з надією дивимося в майбутнє і ві­римо в нашу державу. Пам'ять про трагічні уроки історії - Голокост єврейського народу та бій під Крутами - це нагадування на­ступним поколінням про велику ціну, яку ми заплатили за власну державність, і про незламність ук­раїнського бойового духу, - з та­кими словами до учасників захо­ду звернувся голова районної державної адміністрації Віктор Турик. Також він звернув увагу присутніх на тому, що необхідно детально вивчити, проаналізува­ти ці жахливі сторінки минулого і зробити висновки для того, аби такі страшні події залишилися ли­ше на сторінках підручників з іс­торії.
Під час заходу хвилиною мовчання згадали всіх невинно вбитих нацистами євреїв, а також усіх українців, полеглих за неза­лежність України. По завершен­ню заходу були покладені квіти до пам'ятника закатованим та роз­стріляним у 1941-1943 рр. в уро­чищі Цукур скадовчанам.

За матеріалами прес-центру РДА // Чорноморець. – 2017. – №8 (03 лют.). – С.3.

Лазурняни провели святковий флешмоб

22 січня Україна відзначила чергову річницю з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день увійшов до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності, що є символом об'єднання України.
На площі Лазурненської загальноосвіт­ньої школи з нагоди цієї по­дії відбувся флешмоб на тему: «Україна - єдина». Учні школи разом з вчителями створили ком­позиції «Серце» та «Тризуб». Організатора­ми свята були заступник ди­ректора з ви­ховної роботи Наталія Цілинко, бібліотекар Любов Соценко, секре­тар виконкому селищної ради Ганна Чорноус та Людмила Копилова, оператор заходу - Сергій Бігун.
З нагоди Дня Соборності України учасники флешмобу побажали всім лазурнянам і жителям Скадовщиним міцного здоров'я, добра, зла­годи та глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю й України!

Селищний бібліотекар Любов Соценко // Чорноморець. – 2017. – №6 (27 січ.). – С.3

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031