за 2016 рік

"Приходить Миколай - чемним дітям буде рай"

Книга... Ти супроводжуєш нас із самого дитинства, до­помагаєш у юності, навчаєш у старості. За твоєю допомо­гою можна облетіти весь світ, відвідати невідомі планети, осягнути всю велич та красу своєї рідної країни, відшукати справжніх друзів, перемогти зло, навчитися добру...
Книга починається з ди­тинства... Саме тому бібліотека-філія №22 (для дітей) м.Херсона вагому увагу при­діляє співпраці з дошкільним навчальним закладом №85 загального розвитку «Усміш­ка», проводячи безліч заходів за допомогою волонтерів (уч­ні 9 класу ЗНЗ №35 Григоренко Карина, Сіренко Вік­тор, Цвітухім Олександр), зу­стрічей із досить цікавими особистостями (учениця Хе­рсонського лицею мистецтв Іванова Валерія, логопед центру раннього розвитку ди­тини «Абетка», психолог Димченко Вікторія Володимирів­на), відвідуючи різноманітні організації (Державна по­жежна рятувальна частина) та ін., такими чином долучаю­чи малюків до книги (літера­турна карусель «Разом весело читати»), формуючи естетичні смаки (інформ-коктейль «Сім кольорів райдуги - у музики сім нот»), сприяючи вихован­ню належного відношення до власного здоров'я (валеологічний калейдоскоп «Овочі та фрукти - корисні продукти») та відповідальності за життя інших людей (інфоромаційна мозаїка «Уроки Червоної Шапочки»), надають батькам про­фесійної поради щодо вихо­вання здорової дитини (батьківський всеобуч «Як позбутися дитячих страхів»).
І ось напередодні Дня свя­того Миколая під час прове­дення ранку «Приходить Миколай - чемним дітям буде рай» (завідувач Шафрановська Людмила Миколаївна, методист Гайворовська Антоніна Дем'янівна) завітав справ­жній... святий! Так-так, не ди­вуйтеся, найсправжнісінький! Протягом цілого року він уваж­но спостерігав за малятами, зважував всі їхні вчинки, облюбувавши дитячий садочок, де завжди панує атмосфера тепла і доброти.
Що-що? Ви цікавитеся, звідки він прилинув? Із самі­сінької Азії!.. На чому? Так ніхто й не довідався, але це не так важливо. Найголовніше, що із вщент наповненим чобітком ласощів, подарувавши всім дітлахам незабутній святковий настрій та заронивши у ма­ленькі серденька зерна любові, щедрості та милосердя...
Невже так швидко промай­нув час? Ніхто й незчувся... Зно­ву й знову хотілося свята, весе­лощів, усмішок, всіх тих від­чуттів, яких так часто не. виста­чає у нашому буденному житті...
Ну що ж, щасливої тобі до­роги, Миколаю! Нехай на тво­єму шляху завжди зустріча­ються лише слухняні діти, ад­же творити добрі справи і до­сі залишається у тренді.

Галина Дмитрівна Кухта, бібліотекар бібліотеки-філії№22 (для дітей) м.Херсона // Наддніпрянська правда.  – 2016. – №103 (28 груд.). – С.3.

Навчаймось бачити красу

(Роздум після проведеної в обласній дитячій лікарні літературно естетичної години «Краса довкілля в мистецтві»).
Неосяжний світ мистецтва! Ти даєш наснагу до життя, за­повнюєш душу, навчаєш диви­тися та бачити, слухати та чути.
Живопис... Мимовільно сповільнюю крок... Неперевершена краса моря! Грізне та спокійне, замріяне й невга­мовне. Ти закарбоване в мис­тецтві, прекрасне й у слові.
Здається, варто лише роз­правити руки крила, і відразу ж злетиш, наче птах, у голубу безодню неба...
Милуючись морем (І.Айвазовський «Чорне море»), відчуваю його прохолоду... Уважно вдивляюся вдале­чінь... І - о диво!. Воно враз за­шуміло, заграло, захвилювалося... Ген-ген вдалині ледь видніється... невже корабель? Перевівши погляд, із подивом помічаю Ассоль, яка вже по­спішає назустріч своєму щас­тю. Отож нехай твоя радість «залишиться назавжди в пур­пуровому відблиску вітрил, створених глибиною серця, яке знає, що такс кохання» (О.Грін «Пурпурові вітрила»).
Занурившись у свої дум­ки, із захопленням спостері­гаю, як сонце заходить за об­рій та море готується до сну. Спати...Спати..
«Чи знаєте ви українську ніч? О, ви не знаєте української ночі! Божественна ніч! Чарів­лива ніч! Нерухомо, натхненно стали гаї, виповнені темрявою, і кинули велетенську тінь од себе...» (М.Гоголь «Майська ніч, або Утоплена»).
Неможливо відірватися від принад чудової ночі. На широкі груди ти вдихаєш чисте повітря, всією душею відчуваючи його аромат, і ніби розчиняєшся у цій красі, стаєш єдиним цілим. Ось на що здатна сила слова...
Чомусь відразу захотілося довершити ідилію ночі, відчути її оксамит, скупатися у перели­вах фарб (В.Масик «Сім'я вече­ря коло хати»). Хата під стріхою... Фрагмент тину... Квітуча : яблуня... Селянська родина...
Родина.. Українська рідня... Мій рідний край, оспіваний со­лов'ями, вмитий чистою ранко­вою росою, закосичений рутою, м'ятою та чебрецем, прикра­шений стиглими гронами ка­лини, підперезаний різнобарвним поясом із полів, лісів та дібров, усміхнений містами та селами, вбраний у святкові ша­ти, уславлений на весь світ...
Думки... Думки... Огов­тавшись на вулиці Художній, я не відразу зрозуміла, що вже знаходжуся на «Зеленому ба­зарі на Херсонській пристані» (О.Шовкуненко), смакуючи «Херсонськими кавунами» (М.Андрієць), милуючись «Дніпром над Херсоном», спостерігаючи за «Хмарами над степом», мріючи побува­ти «Восени у Херсонському гідропарку» та краще ознайо­митися із «Архітектурою ста­рого Херсона» (Г.Курнаков).
Відразу ловлю себе на дум­ці, що я щаслива! Мені не хо­четься повертатися в реаль­ність. Адже, одного разу пори­нувши у світ творчості, можна залишатися в ньому напрочуд довго, не зрадивши своїй мрії.

Галина Дмитрівна Кухта, бібліотекар бібліотеки-філії №22 (для дітей) м.Херсон // Наддніпрянська правда.  – 2016. №93-94 (02 груд.). – С.8.

Зерна людяності, з яких складається совість...

Бібліотека-філія №22 (для дітей) м.Херсона проводить досить плідну роботу згідно проекту «Зігріємо теплом ди­тячі серця», використовуючи терапевтичний вплив літера­турних джерел, які відобража­ють моделі поведінки, ціннос­тей, переконань, життєвих си­туацій, лікуючи душу, а через душу зцілюючи тіло і ось в рамках даного проекту в гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні бібліотекою була про­ведена літературна зустріч із членом Національної спілки письменників України, дипло­мантом Міжнародного кон­курсу дитячої та юнацької ху­дожньої літератури ім. О.Тол-стого, лауреатом літературної премії ім. Молодої гвардії, про­заїком та поетом Леонідом Во­лодимировичем Марченком. З перших хвилин зустрічі письменник заполонив при­сутніх своєю доброзичливіс­тю, щирістю та відвертістю. У ході заходу діти відміти­ли багатогранність творчого доробку автора, який дарує твори як дорослим, так і малю­кам. Поціновувачів разючої зброї сміху зацікавили дотеп­ні та дошкульні гумористичні твори «С музой на брудер-шафт», «Як ми живемо?» та ін., адже, як відомо, сміх продов­жує життя та допомагає усві­домити самокритичність різ­них ситуацій. Також незмінним успіхом користувалися у присутніх твори про дітей, схильних до при­год, зі своїми мріями, вигадка­ми, прагненням до знань, вірою в справедливість («Озеро сме-льіх», «Друзья - всезнайки», «Мишка на Севере», «Мои луч-шие друзья») та про цікавий та незбагненний світ природи («Удачное лето», «Маркиза на даче», «Приключения Крайта й Кзгги»), які навчають взаємодо­помозі, світосприйняттю, .відпо­відальності, дружбі та любові. Чільне місце в творчості письменника відведено темі подвигу і зради («Клятве ос­тались верньї», «Из племени орлиного»), адже, на перекон­ливу думку автора, дуже важливо назавжди зберегти в пам'яті неоціненний подвиг юних земляків - героїв із Ка­рантинного острова під час Другої світової війни та пере­дати знання нащадкам. Слід зазначити, що завдя­ки заходу присутні мали змогу належно оцінити книгу та біб­ліотеку в здобутті знань, вихо­вати людські почуття щиросерд­ності й любові до всього пре­красного, пробудити творчі здібності, впевнитись, що зав­дяки книзі, на прикладах книж­кових героїв можна досягнути відчуття психологічної захище­ності, внутрішньої гармонії, ро­льової моделі поведінки

Галина Кухта, бібліотекар бібліотеки-філії №22 (для дітей) м.Херсон // Наддніпрянська правда. – 2016. – №29 (20 квіт.). – С.4.

Херсонские драматурги объединились

Творческий вечер, прошедший в минувшую пятницу, 19 февраля, в Херсонской библиотеке №3, оказался незабываемым. Наши земляки, молодые драматурги читали свои авторские истории под общим названием "Соседи". Впервые в Херсоне "Соседи" прозвучали пару недель назад - 10 февраля, в рамках театрального фе­стиваля "Лютый/February". Но тог­да на фестиваль пришло всего лишь 3 человека, и читку авторских исто­рий было решено повторить в более удобные херсонцам день и время. И действительно, в этот раз зал со­брался немаленький. Только, увы, собрались далеко не все драматур­ги. Всего из шести авторов (Евге­ний Марковский, Наталья Блок, Елена Астасьева, Виталий Гавура, Александр Зырянов, Родион Красновид) на читке присутствовали только трое. Также драматургам помогала молодая и талантливая актриса - Екатерина Пономаренко. Свои истории авторы не доставали из пыльных ящиков, а писали спе­циально к этому вечеру. Так, Ната­лья Блок дописывала одну из пьес прямо по пути в библиотеку.  Все рассказы получились чрез­вычайно живыми и реалистичны­ми. Драматурги брали материал для историй буквально из своего окружения. Например, одна из ге­роинь пьесы Евгения Марковско­го - шаловливая собака, а хозяй­ка этой собаки как раз пришла на творческий вечер. Вот так в нашем маленьком городе, "соседей" можно встретить на каждом углу. По окончанию творческого вече­ра авторы объявили о создании Хер­сонской драматургической группы. Ребята приглашают талантливую молодежь к ним присоединиться и показать, что в Херсоне есть талан­ты, и их много! Больших планов на будущее пока не строят, но будут дальше развивать "Соседей" и весе­лить зрителей новыми историями из нашей повседневной жизни.

Елена Самойлова // Вгору. – 2016. – №8 (20 лют.). – С.8.

Актори театру серед книжок

Сценічні реквізити, освітлювальна техніка, декорації та актори Херсон­ського обласного академічного му­зично-драматичного театру ім. Мико­ли Куліша на деякий час залишили рідні стіни й перемістилися до просто­рих залів міських бібліотек. Спільну акцію, яка передбачає показ вистав для відвідувачів книгозбірень, органі­зували, аби залучити до мистецтва якомога більшу кількість херсонців.
Першими насолодитися резуль­татами роботи співробітників теат­ру вдалося читачам Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, їм запропонували перогляиуіи мо-новиставу «Монолог актриси» з за­служеною артисткою України Олександрою Тарновською.
У вщент наповненій залі кни­гозбірні зібралися люди різного віку, але найбільшою кількістю гля-дацька аудиторія була представле­на пенсіонерами.
— У нас дуже маленька пенсія, тому рідко вдається відкласти собі навіть невелику суму, щоб придбати білет до театру, — бідкається херсонка Олена Якова. — Я коли дізналася, що безкош­товно покажуть виставу в бібліо­теці, відразу вирішила піти. Адже в молоді роки дуже полюбляла подібні заходи.
Після закінчення вистави Олек­сандра Тарновська залюбки спілку­валася, відповідала на різноманітні запитання та охоче роздавала авто­графи приємно враженим глядачам.
— Тут зібралися неймовірно щирі люди, — поділилася вражен­нями актриса, — Попри незвичні для мене умови виступу, нам вда­лося встановити контакт.
Надалі ж подібні заходи за участі інших акторів й глядачів проводи­тимуться в філіях бібліотеки. Тому доторкнутися до прекрасного є на­года у всіх мешканців обласного центру.

Анастасія Войтенко. Фото автора // Новий день. – 2016. – №45 (02 лист.). – С.24.

Бібліотека відкриває таланти

Справжнім святом закінчилася програма літніх читань у Херсонській бібліотеці-філії № 5 ЦБС. Тут протягом канікул активні відвідувачі брали участь у різноманітних конкурсах та акціях, підготовлених колективом книгозбірні на чолі з Людмилою Пугачовою.
Підбиття підсумків ознаменувалося не лише виставкою робіт читачів під назвою «Розбуди фантазію і творчість», а й відкриттям нового поетич­ного таланту.
- Наша активна відвідувачка та волонтерка Єва Гавриленко пише дуже гарні вірші, - розповідає Людмила Пугачова. - Саме тому ми оформи­ли її першу творчу збірку, яку назвали «Минає час...».
Крім того, всі учасники програми літніх читань завдяки благодійни­кам отримали дипломи та цінні подарунки.

Анастасія Войтенко. Фото з архіву бібліотеки-філії № 5 ЦБС // Новий день. – 2016. – №39 (21вер.). – С.24.

Добрі справи юних читачів

Аби хоч трішки звеселити дітей, які під час літніх канікул змушені лікуватися в офтальмо­логічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні, волонтери разом із головним бібліотекарем бібліотеки-філії № 5 ЦБС Людмилою Пугачовою вирішили влаштувати для них справжнє свято.
- Більшість дітей, які перебува­ють на лікуванні, приїхали з сільської місцевості, а розваг там не так уже й багато, - зазначає Людмила Пугачова. - Та й влітку більше хочеться провести час за відпочинком, а не в лікарняній па­латі. Саме тому ми й вирішили з активними читачами бібліотеки влаштувати невеличке, але веселе та душевне свято для ровесників. І назву йому придумали символічну - «І добро усіх людей єднає».
Дітлахи з радістю танцювали, виконували фізичні вправи, розга­дували загадки та відповідали на запитання літературознавчої вікто­рини. Також до лікарні волонтери принесли з собою найцікавіші  книжки з книгозбірні, тому у ма­леньких пацієнтів була нагода об­рати для читання цікавий художній твір. Головна медсестра лікарні Оль­га Ігнатьєва зазначає, що подібні заходи - чудова нагода відволікти дітлахів від думок про хворобу й подарувати такий необхідний для якнайшвидшого одужання оп­тимізм.
- До нас з подібними заходами не часто приходять небайдужі люди, але ми завжди раді таким візитам, - зазначає медпрацівниця. - Сподіваємося, що святковий концерт - це лише початок нашої співпраці з бібліотекою. До слова, подарунки для пере­можців конкурсів люб'язно надав Громадський просвітницький бла­годійний фонд «Міжнародне парт­нерство». Його очолює Ірина Тугаріна. Жінка говорить, що робити добрі справи - це надзвичайно приємно. Тим паче, коли ти бачиш на обличчях дітей щиру радість від отриманого подарунка.

Ольга Ющенко // Новий день. – 2016. – №34 (17серп.). – С.24.

Під час канікул дітям пропонують читати

Поєднати спорт і літературу цього року вирішили під час традиційних Літніх читань, які проводяться усіма дитячими книгозбір­нями міста Херсона. Відтак, бібліотека-філія № 5 Центральної

Учні НВК № 48 залюбки беруть участь у відкритті Літніх читань.

бібліотечної систе­ми спільно з загальноосвітнім навчально-виховним комплексом № 48 влаштували справжнє свято сили та розуму. На шкільно­му стадіоні зібралися найкращі представ­ники навчального закладу, аби довести, що вони дійсно достойні представляти свою альма-матер на загальноміському рівні. - Література дуже тісно переплітаєть­ся зі спортом, - говорить завідувачка бібліотеки-філії № 5 ЦБС Людмила Пугачова. - Саме для того, щоб літо для дітей не було нудним, ми вигадали таку розвагу. Учням НВК № 48 ще належить визначити, хто з них побореться за право стати найкра­щим читачем Херсона у фіналі змагань, які відбудуться наприкінці серпня. Зараз же усі присутні залюбки брали участь у різноманіт­них конкурсах, відповідали на цікаві запитання про героїв улюблених книжокта демонструва­ли відмінну фізичну підготовку. Тим паче, що читати у цьому навчальному закладі люблять.  - У книжках є багато такого, про що цікаво дізнатися, - зазначає учениця 6-Б класу НВК № 48 Влада Дворна. - Коли ти читаєш, то обов'язково стаєш розумнішим. Варто зазначити, що програма Літніх читань розрахована на все літо й перед­бачає низку заходів. Зокрема, відвідува­чам книгозбірні запропонують прослуха­ти цікаві лекції, взяти участь у майстер-класах та різноманітних конкурсах. Учас­никам фіналу приготували список літера­тури для ознайомлення. Здебільшого тво­ри підібрані для учнів 8-9 класів. Пере­вірити, наскільки якісно діти прочитали книжки, організатори планують з допомо­гою спеціальної вікторини.

Ольга Ющенко. Фото автора // Новий день. – 2016. – №26 (22 червн.). – С.8.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930