за 2015 рік

Із днем народження, рідне село!

14 жовтня у свято Покрови Пре­святої Богородиці, День україн­ського козацтва, День захисника України, за доброю традицією, дудчанці відзначали 235 річницю народження села. На площі біля сільського Будин­ку культури розмістились барвисті атракціони. Поряд - курені мис­ливців, працівників сільської ради, підприємців частували гостей і господарів свята смачним кулішем та запашною юшкою. Під супровід ведучих перед глядачами, ніби, оживали картини минулого: від початку історії населеного пункту до наших днів. Далі дійство пере­йшло на імпровізовану сцену. Настоятель храму святого про­рока Іллі - отець Ігор дав Боже благословення на гарне прове­дення свята. Зі словами вдячності до присут­ніх звернулася сільський голова Аліна Грицик. Вона привітала усіх жителів та гостей села, побажала всього найкращого і відзначила нові досягнення, якими збагатили­ся Дудчани за рік. А саме: за кошти місцевого бюджету відремонтовано   сільський спор­тивний зал, замінено старі вікна на металопластикові; реконструйовано будівлю роз­дягальні на сільському стадіоні; здійснено заміну вуличного во­догону по вулиці Шульги; установлено автопавільйон на північній стороні села; за кошти місцевого бюджету придбано обладнання для дитячої площадки; придбано банер для Будинку культури; виконано капітальний ремонт пам'ятника загиблим воїнам; на сесії сільської ради виділи­ли кошти підвезення шкільним ав­тобусом дітей із південної сторони села, а також на придбання нових вікон для середньої групи дитячо­ го садка та інше. Аліна Валентинівна у своєму ви­ступі відмітила, що за довгі роки існування село пройшло яскравий шлях. Були падіння, були і злети. Дудчанська земля, як дбайлива мати, зростила цілу плеяду ви­датних особистостей, які прослав­ляли і прославляють рідний край, невтомно і творчо працюючи у різних сферах. Саме вони - щедрі душею, відкриті серцем, справжні працелюби - є найціннішим багат­ством громади. Сільський голова назвала іме­на тих, хто залишив по собі слід у селі. Це голови колишнього колгоспу «Червонофлотець»:
Дудченко Макар Кузьмич;
Карнаушенко Михайло Павло­вич;
Підгірський Віктор Філіпович;
Іщенко Іван Павлович;
Оксамитна Юлія Олексіївна;
Наумович Сергій Михайлович;
Чорний Григорій Михайлович;
Литовченко Віктор Іванович;
Романюк Олександр Петрович;
Працівники   сільського   Будинку народні аматори, вихо­ванці дитячого садка підготували прекрасну концертну програму, яку вдало доповнили виступи гос­тей із Великоолександрівського району: ансамблю «Кучерянка» із с. Борозенське та квартету «Ра­дість» із с.Трифонівка. Апогеєм свята був приїзд вої­нів із частини морських піхотин­ців, над якими шефствує громада. Хлопців зустріли хлібом-сіллю. Усі присутні аплодували їм стоячи. Воїни подякували за теплу зустріч, за допомогу, побажали миру і бла­гополуччя усім. Клуб гирьовиків «Геркулес» (тре­нер Рагушенко В.Ф.) представив його учень - Ткач Олександр. Він вразив нас своїми вправами із ги­рями. Уперше свої вироби - чудові ви­шиванки - презентувала жителька села - Олена Асадова. Також із цікавістю присутні розглядали  фотовиставку «Наші воїни-земляки», на якій були фото односельчан, що перебували і пе­пе­ребувають у зоні АТО. Це - Федір Конончук, Володимир Ватаманюк, Олександр Ісаченко, Василь Кацун, Сергій Крупич, Микола Лесканич, Андрій Даниленко, Сергій Грицуняк, Ярослав Іванів, Михальченко Сергій. Ці імена внесено до «Почесної книги села». Слова по­дяки і шани прозвучали на адресу хлопців та їх батьків. У святкуванні 235 річниці села взяли участь гості: перший заступ­ник голови Нововоронцовської районної державної адміністрації - Олександр Єрохін, голова на­глядової ради ПАТа «Придніпров­ське», головний бухгалтер госпо­дарства - Лариса Ващенко. На площі працювала виїздна торгівля. Довго лунала музика, ве­селились дорослі і малі. Щиро дякуємо всім організато­рам та спонсорам прекрасного свята за незабутні враження.

Тетяна Возна, сільський  бібліотекар (фото автора) // Вісті. – 2015. – №43 (23 жовт.). – С.4.

Стежиною до храму книги

Ось і промайнуло тепле, веселе літо. Дитячий садочок задзвенів го­мінкими голосами. Почався новий навчальне - виховний рік. Перші два тижні були адаптаційними. В цей час ми, вихователі старших груп Нововоронцовського ДНЗ №1 Т.В. Тригубенко і Л.А. Медведєва, намагалися познайомити вихованців з різноманітними установами нашо­го селища. Перша екскурсія була до КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека», де діти позна­йомилися з фантастичною країною книг, їх гостинно зустріли бібліо­текарі та запросили в захоплюючу мандрівку відділами закладу, під час якої познайомили з тематични­ми виставками, новими надходжен­нями, періодичними виданнями. Для того, щоб у дітлахів залиши­лися приємні враження від зустрічі та з'явилося бажання знову порину­ти у чарівний непізнаний світ книги, працівники бібліотеки підготували лялькову виставу «Колобок на новий лад». Дивлячись на усміхнені дитячі обличчя, сяючі очі було зрозуміло, що малечі сподобалась подорож країною дитинства. Діти зрозуміли, що в бібліотеці знаходяться «чарівні будиночки» - книги, які бажають від-, чинити двері для нових друзів і розповісти їм свої історії. Тож, шановні батьки, просимо Вас, не забувати стежину до «Храму Книги». Цим са­мим, Ви допоможете своїм дітям пізнати таємниці книжкової скарб­ниці.

Т.В.Тригубенко,  вихователь Нововоронцовського ДНЗ №1 // Вісті. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.3.

Ми - діти твої, Україно!

Захист дитинства у цілому світі - цє місія честі, любові, добра. Заради майбутнього треба нам жити, прекрасне і вічне нехай не вмира! Під таким девізом 1 червня у селі Дудчани відбулося свя­то, приурочене Дню захисту дітей. Його організатори -працівники Будинку культу­ри - підготували прекрасну концертно-розважальну про­граму, насичену різноманіт­ними конкурсами, вікторинами, естафетами. Вік учасників - від 4 до 16 років. Дітвора змагалася у перетягуванні канату, естафеті з м'ячами, обручами. Юні артисти - ан­самбль хлопчиків "Дудчанські парубчата", солісти - Юлія Сторчак, Ростислав Левчен­ко, Роман Говоров зачарува­ли усіх присутніх мелодійним дитячим співом. А Роман Го­воров приємно вразив нас майстерним виконанням гу­моресок Павла Глазового. Наймолодша учасниця свята, вихованка дитячого садка. Віталіна Пітера прочитала вірш про щасливе дитинство. Конкурс   малюнків   на   ас­фальті  "Ми-діти твої,  Україно!" оцінювало журі, у складі якого були батьки, вчителі, працівники БК. На кожній кар­тині, зображеній дітьми, сим­воли нашої країни, слова: "Мир, мама, Україна, щасли­ва родина". Старші учасники свята на­малювали суцільне панно "Слава героям України!". На закінчення свята усі присутні отримали морозиво, яке подарував дітворі підпри­ємець Владислав Грицик. Щирі, задоволені, вдячні усмішки сяяли на обличчях дітей та їх батьків.
Тож хай мир і дружба поєд­нають всіх,
І дзвенить дитячий безтур­ботний сміх,
Нам зоріє доля світла і ясна,
Рідна мати-Україно-ти ж у нас одна!

Г.Потишняк, директор Дудчанського СБК, Т.Возна завідуюча бібліотекою // Вісті. – 2015. – №23 (05 черв.). – С.3.

Пісня - колиска, душа українського народу

Стало доброю традицією дудчанців на другий день після Ве­ликодня проводити свято «Пісня - колиска, душа українського на­роду». Ось і цього року 13 квітня до нас завітали: фольклорний колектив із с. Осокорівки (керівник - Людмила Танасьєва), колектив «Левада» із с.Новоолександрівка (керівник Валентина Вдовенко-ва), ансамбль «Жайвір» с. Осо­корівки (керівник Олександр Горохов), а також місцеві улю­бленці - колектив «Бойківщина» (керівник Юрій Іванів) та ан­самбль «Зоряний шлях» (керів­ник Володимир Іванів). Окрасою свята були виступи лауреатів неодноразових дитячих конкурсів -Аліни Біди та Юлії Коваль. Мабуть, символічно, що у ці світлі Великодні дні свято роз­почалося із Божого благосло­вення вустами настоятеля міс­цевого храму Св. пророка Іллі - отця Ігора. Виступи  колективів та солістів перепліталися із вдало підібраними поетичними рядками, у яких оспівувалась краса і велич україн­ської пісні. Учасників і гостей прекрасного заходу привітала сільський голо­ва Аліна Грицик. Вона наголо­сила, що наша країна пережи­ває тяжкі часи. Буремні події на Сході засмучують наші душі, але українська пісня має чудодійну силу. Вона об'єднує нас, піднімає дух наших бійців, нагадує їм про рідну домівку, спонукає до від­важних вчинків заради Вітчизни. До присутніх із вітальним сло­вом звернулася жителька м .Гам­бург (Німеччина), яка має гаврилівське коріння, Анна Латанишина - голова організації німецько-української співпраці. Вона по­відомила, що українці в усьому світі підтримують побратимів. І що такі заходи додають мужності і сили духу всім, хто небайдужий до долі України. Анна запросила колективи на свято української пісні до Німеччини. Наш односелець - Василь Запорожченко прочитав вірш «Біль душі», написаний власноруч. Неначе джерельна вода, лилася мелодія. На зміну патріотичним пісням приходили веселі жартів­ливі. Зал, разом із учасниками ансамблю «Бойківщина», стоячи виконав пісню «За Україну, за її волю». На закінчення свята працівни­ки сільського Будинку культури вручили дипломи та подарунки гостям-учасникам концерту, ви­готовлені своїми руками. Слова подяки усім, хто брав участь у цьому прекрасному за­ході, організаторам: Галині Потишняк, Володимиру Іваніву, Юрію Іваніву, а також автору ку­лінарних шедеврів - Великодніх Пасок - Стефанії Федорівні Іва­нів. Тож, як сказав поет: «Радуга в небі висне, Граючи в плесах вод, Доки живе наша пісня, Доти живе наш народ».

Тетяна Возна, бібліотекар дудчанської СБ // Вісті. – 2015. – №16 (17 квіт.). – С.6.

Виставка художниці аматорки Ольги Чумаченко

До виходу на заслужений відпочинок Ольга Чума­ченко очолювала відділ статистики у Нововоронцовському районі, а в години дозвілля маркерами на цуп­кому білому папері малювала чудові портрети наших сучасниць та релігійної тематики. А ще пані Ольга на­вчилася добре майструвати оригінальні сувеніри, різні істоти та предмети з дерева, паперу, тканин, шишок, сухих листочків та інших підручних матеріалів. Вона -одна з тих шанованих жіночок селища Нововоронцовки, котрі, не рахуючись з відпочинком, минулого літа перетворили селищний парк на справжню оазу степу, доповнивши мальовничу місцину чудернацькими каз­ковими істотами та фігурами. - У фойє нашої книгозбірні всіх бажаючих запро­шує постійно діюча виставка найкращих малюнків Ольги Чумаченко «Я помню чудное мгновенье...», - з гордістю відрекомендувала Валентина Зайченко, ди­ректор Нововоронцовської ЦБС. -її художній талант заворожує, надихає, окрилює й звеличує, спонукаючи до роздумів і творчості. Над оформленням постійно діючої виставки, крім самої художниці-аматорки, по­працювали всі працівники нашої бібліотеки, її вже встигли відвідати десятки й десятки нововоронцовців та гостей. - Виставку кращих робіт художниці Ольги Чумачен­ко щодня, не чекаючи запрошення, із задоволенням відвідують діти та дорослі, - запевнила інша співбесідниця молода бібліотекарка Наталя Сисенко (на фото). - Мені також дуже подобаються чорно-білі малюнки талановитої художниці, їм місце не лише на виставці, а й на сторінках газет та журналів. Ольга Чумаченко виховала доньок Ліну та Анну, дав­ши їм гідну путівку в трудове життя. Й сама ніколи не ховалася за чужі спини, її за багаторічну сумлінну пра­цю було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, двома почесними грамотами Го­ловного управління статистики в Херсонській облас­ті та дипломом учасника акції Всеукраїнської газети «Все про бухгалтерський облік». Хист до малювання та майстрування додає ветерану праці молодечого запалу й працює на її авторитет серед односельців. Ольга захоплюється малюванням з раннього дитин­ства.

Микола Гурепко, спеціальний кореспондент Херсонської обласної газети «Новий день». Фото автора // Вісті. – 2015. – №14 (03 квіт.). – С.7.

Ти - вічний біль, Афганістан

13 лютого в селищі Нововоронцовка проведено урочисті заходи з нагоди 26-ї річниці виведення військ з Афганістану - Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Наталя Литовченко, голо­ва районної ради Станіслав Басараб, селищний голова Світлана Рохальчук, учасники бойових дій, члени сімей загиблих (померлих), громадськість району. Розпочато урочистості біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам, де представниками різних християнських конфесій району в присутності ветеранів - інтернаціоналістів та запрошених, прове­дено молебень по загиблих у військових конфлік­тах та здравії живих. Вшановано пам'ять загиблих та померлих хвилиною мовчання, проведено покладання квітів до пам'ятника. Продовжено заходи в залі засідань районної державної адміністрації, де аматорами КЗ «Нововоронцовський районний будинок культури» пред­ставлено присутнім літературно-історичну компо­зицію «Ви довго ще будете жити в наших серцях»; продемонстровано документальний відеоряд «Фрагменти бойових дій в Афганістані». В своєму виступі Наталя Литовченко зазначи­ла: «Залишилась в історії афганська війна. Але в пам'яті людській ще житиме довго, тому що її літо­пис написаний кров'ю солдатів і слізьми матерів. Сьогодні наша країна знаходиться у боротьбі за свою незалежність, за мир, волю та свободу нашої батьківщини, тож ми повинні об'єднати всі наші зу­силля і йти до перемоги". Районним будинком культури відкрито виставку літератури та музейних експонатів «Афганістан: братерство, мужність, подвиг», яку організована районним краєзнавчим музеєм спільно з комуналь­ним закладом «Нововоронцовська центральна ра­йонна бібліотека».                      

Прес-центр РДА // Вісті. – 2015. – №8 (20 лют.). – С.3.

Книгу написали нововоронцовці

«Я напишу вам про війну,..» - таку назву отримала книга на 260 сторінок, написана нововоронцовцями. Це хвилюючі роздуми воїнів-визволителів, дітей війни, листи з фронтів Другої світової війни, спогади внуків героїв війни, мешканців - всіх, хто рятував світ від коричневої чуми, та їхніх нашадків. Книжка присвячена 70-й річниці Перемоги. Ілюстроване видання підготували сектор культури Нововоронцовської РДА, районна рада ветеранів, народний клуб ветеранів культури «Осіннє золото». Очолював редколегію Роман Клочанюк, голова ради ветеранів району, почесний ветеран України. Організувала матеріали та редагувала Валентина Саланська (на фото), керівник «Осіннього золота».
- У підготовці книги до друку надали безцінну допомогу працівники районної, бібліотек-філій і директор ЦБС Валентина Зайченко, - розповіла Валентина Саланська. - Комп'ютерний набір - заслуга Ганни Тетері, колишнього в. о. редактора райгазети «Вісті». У книзі, зокрема, вміщені спогади Івана Гончара, Олександра Циганка, Людмили Мимрикової, Валентини Клочанюк, Василя Філіпенка, Степана Синілова, Ольги Новохатько, Євдокії Сокол та десятків інших нововоронцовців.
Спонсором видання виступив народний депутат України Іван Вінник, також надали посильну допомогу приватні підприємці, місцеві жителі. Тираж книги буде переданий у сільські бібліотеки та школи району.
Крім спогадів та фотографій воєнних літ, у книзі вміщені дитячі малюнки, вірші та пісні.

// Новий день. – 2015. – №43 (22 жовт.). – С.25.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930