Цюрупинськ

 «Бібліотечний кіносалон» подорожує Цюрупинщиною

17 лютого бібліотеки Цюрупинського району перейняли естафету проведення  кіносеансів  розпочату в рамках регіонального соціального проекту «Бібліотечний кіносалон», організованого  Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олеся Гончара спільно з  комунальним підприємством обласної ради «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради, департаменту освіти і науки, молоді та спорту, департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації. Мета проекту - залучення до читання засобами кіно, відродження колективного перегляду фільмів з наступним обговоренням.

Перший кіносеанс відбувся у Великокопанівській бібліотеці для дорослих.  Для перегляду учням старших класів запропонували кінофільм «Назар Стодоля», екранізація однойменної драми Т.Шевченка 1954 року випуску.

З привітальним словом до присутніх звернулась голова сільської ради. Вона відзначила важливість проекту для жителів села та висловила сподівання на подальшу співпрацю. Сергєєва Г.О., завідуюча районної бібліотеки для дорослих ознайомила глядачів з метою проекту та побажала приємного перегляду. Завідуюча Великокопанівської бібліотеки для дорослих Нікітіна І.М. познайомила учнів з буклетами присвяченими  життю та творчості  Великого Кобзаря, які підготували працівники бібліотеки. Після перегляду фільму учні поділились враженнями  та подякували організаторам проекту.

БібліоКіноСалон відвідав і Раденську бібліотеку, в якій запрошеним школярам презентували тематичну кіномистецьку програму «У моєму серці слово Кобзаря». Мета програми: засобами кіномистецтва поглибити  знання учнів про життя та творчість Тараса Шевченка, довести актуальність даної постаті для сучасного українця; розвивати вдумливість, спостережливість, здатність аналізувати інформацію на прикладі життєвого шляху Кобзаря; виховувати любов до краси, словесного мистецтва, усвідомлення великого значення постаті Тараса Шевченка для української нації. Завідуюча районної бібліотеки для дорослих Сергєєва Г.О. розповіла про пріоритетні напрямки  регіонального соціального проекту «Бібліотечний кіносалон» та зазначила, що завдяки впровадженню різноманітних проектів та використанню новітніх технологій сучасні бібліотеки здатні задовольнити різнобічні інформаційні потреби населення. Заступник директора по виховній роботі  Раденської ЗОШ Делеурова О.М. висловила думку, що запропонована форма спілкування та колективні перегляди кінофільмів цікаво та корисно використовувати у вихованні підростаючого покоління, а також висловила побажання у подальшому запрошувати представників обласного «Бібліотечного кіносалону» на подібні заходи.

Кінофільм «Назар Стодоля» запропонувала для перегляду своїм відвідувачам і Цюрупинська районна бібліотека для дорослих.

На презентацію проекту до Цюрупинської районної бібліотеки завітали генеральний директор обласної універсальної наукової бібліотеки      ім.О.Гончара Н.І. Коротун, начальник відділу культури І.В. Іванушкіна, голова районної державної адміністрації Котенков В.М., директор КП "Кіновідеопрокат" Є.І. Максимов та телеканал ТРК «Скіфія».

Завідуюча Районної бібліотеки для дорослих Сергєєва Г.О. відзначила, що вибір фільмів став не випадковим. Напередодні святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка мали на меті поглибити знання учнів про життя та творчість поета, викликати бажання якомога більше дізнатися про Кобзаря, прищепити учням почуття поваги до Тараса Григоровича як людини, митця, патріота України.

Галина Олексіївна висловила надію, що перегляд кінофільмів буде  сприяти популяризації українського кіномистецтва та української літератури.

Після завершення сеансу  старшокласники  поділилися своїми враженнями  від перегляду фільму та переглянули книжкову виставку підготовлену працівниками Районної бібліотеки для дорослих.

ТРК «Скіфія» про перебування Бібліотечного кіносалону розповіла глядачам в «Таврійських новинах».

 

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930