Головна Новини "100 тисяч книжок для сільських бібліотек"

"100 тисяч книжок для сільських бібліотек"

19.01.2015 12:17

Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак, Форумом видавців та «Новою поштою» оголошує про старт нового соціального проекту на 2015 рік «100 тисяч книжок для сільських бібліотек».
Мета проекту: оновлення фондів сільських бібліотек.
Завдання проекту: Збір художньої й навчальної дитячої літератури (видання 2000–2014 років випуску) у школах і дитсадках міст України. Зібрані книги будуть передані до сільських бібліотек.
Для реалізації проекту УБА шукає активні районні ЦБС (якщо місто є районним центром) та  обласні універсальні наукові бібліотеки (якщо місто є обласним центром), які мають бажання стати координаторами проекту у своєму регіоні та зібрати книги для сільських бібліотек, які їм підпорядковані.
У кожному місті-учасникові проекту працюватиме одна бібліотека, а в ній за проект відповідатиме один  співробітник. Умови співпраці – волонтерські, однак 15 % зібраних книг залишаються у бібліотеці, що є координатором проекту в цьому місті.
Для того, аби взяти участь у проекті та стати координатором, необхідно заповнити реєстраційну форму.
Термін подання заявок – до 6 лютого 2015 р.
Важливо! Обов’язки, які беруть на себе бібліотеки-координатори проекту:
1. Подати лист до районного відділу освіти свого міста з проханням отримати дозвіл на збір книг для сільських бібліотек у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах (школи й дитсадки), які підпорядковані цим відділам освіти. Листи надають представники УБА та Фундації Дарини Жолдак. Кожен координатор проекту формує перелік шкіл і дитсадків міста, у яких проходитиме збір книг (з адресами).
2. Визначитися з тим, для яких сільських бібліотек буде організований збір книг. Принцип такий:
• центральна районна бібліотека збирає книги для сільських бібліотек-філій, що їй підпорядковані (за умови, що місто є районним центром), а також для тих сільських бібліотек-філій, які розташовані найближче і підпорядковуються центральним районним бібліотекам у селищах – не містах;
• обласна універсальна наукова бібліотека, може збирати книги для будь-яких сільських бібліотек області, попередньо узгодивши свої наміри з центральними районними бібліотеками та сільськими бібліотеками області, аби максимальна кількість останніх отримала книги.
Отже, кожен координатор проекту формує перелік сільських бібліотек, куди зібрані книги будуть передані (з адресами найближчих до цих бібліотек відділень «Нової пошти»).
Координатор проекту надсилає згадані списки у Виконавчий офіс УБА та відповідальній особі від Фундації Дарини Жолдак для передачі списків представникам "Нової пошти".

Детальніше.

 

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031