Горностаївка

20 лютого пересувний обласний кіносалон  завітав до Горностаївської центральної бібліотеки. У відкритті кіносалону взяла участь заступник голови районної державної адміністрації Афанасьєва В.В., яка повідомила про основні завдання проекту «Бібліотечний кіно салон», а це: організація змістовного дозвілля й відпочинку для дітей і дорослих, показ творів національного кіномистецтва і кіноспадщини, поширення кінотрадицій і здобутків кіноіндустрії; пріоритетне просування національних фільмів;
- проведення кінозаходів, спрямованих на популяризацію українського та світового кіномистецтва; комплексне обслуговування дітей, молоді, малозабезпечених верств населення.
Вікторія Вікторівна наголосила на тому, що: «Сьогодні у більшості селищ та невеликих селах Херсонщини відсутні сучасні кінотеатри, не працюють пересувні кіноустановки. Це не тільки кінематографічне питання. Це – гостра соціальна проблема, яку треба вирішувати і долати загальними зусиллями культурної, творчої спільноти. І сьогодні ми з радістю зустрічаємо наших друзів з обласного кіновідеопрокату, які спільно з обласною бібліотекою ім. О.Гончара та іншими державними структурами дають сільським глядачам чудову можливість переглянути кінострічки на великому екрані».
Горностаївські школярі 3 - 4 класів мали змогу переглянути мультфільм «Смішарики» на великому екрані, старшокласники загальноосвітніх шкіл - художній фільм «Сон», про життя та творчість Тараса Шевченка,  доросле населення «Ати-бати, йшли солдати» про події Великої Вітчизняної війни. Районна бібліотека обрала ці стрічки не випадково, а приурочила кінозустрічі до великих подій цього року: відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка та 70-річчя визволення Херсонської області від німецько-фашистських загарбників. Працівники бібліотеки запропонували глядачам після перегляду написати свої відгуки про переглянуті кінофільми і взагалі про проект «Бібліотечний кіно салон». Думки глядачів єдині: «Кіно з великого екрану набагато краще ніж з телевізора», «Дякуємо, що кіно салон був у Горностаївці», «Приїздіть частіше», «Як хочеться, щоб і у нас в селищі був кінотеатр». Інформація про пересувний кіно салон надіслана до районної газети «Сільські новини» та до офіційного інформаційного сайту Горностаївської районної державної адміністрації та районної ради.
Отож велика подяка організаторам проекту від районної державної адміністрації, центральної бібліотеки, усіх глядачів за надану можливість трішечки доторкнутися до прекрасного кіномистецтва.
Додаток: на світлинах заступник голови районної державної адміністрації Афанасьєва Вікторія Вікторівна, молодші школярі у районній дитячій бібліотеці під час перегляду мультфільмів, старшокласники Горностаївських загальноосвітніх  шкіл під час перегляду кінострічки «Сон».        

Директор КУ ГРЦБ  Л.В. Лонська      

"Бібліотечний кіносалон"

Кіномистецтво, переживши період відступу перед телебаченням та домашнім відео, знову, при допомозі сучасних технологій, починає привертати увагу прихильників великого екрана. Але нинішнє покоління молоді фактично не знає класики світового кіно. 20 лютого пересувний обласний кіносалон завітав до Горностаївської центральної бібліотеки. У його відкритті взяла участь заступник голови райдержадміністрації В. Афанасьєва, яка повідомила про основні завдання проекту «Бібліотечний кіносалон», а це: організація змістовного дозвілля й відпочинку дітей і дорослих, показ творів національного кіномистецтва і кіноспадщини, поширення кінотрадицій і здобутків кіноіндустрії; пріоритетне просування національних фільмів; проведення кінозаходів, спрямованих на популяризацію українського та світового кіномистецтва; комплексне обслуговування дітей, молоді, малозабезпечених верств населення.
Вікторія Вікторівна наголосила, зокрема, що нині більшість селищ і сіл Херсонщини не мають сучасних кінотеатрів, не працюють пересувні кіноустановки, тож це не лише кінематографічне питання, а й гостра соціальна проблема нереалізації конституційного права на рівний доступ до культурних цінностей. Саме тому обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара, КП «КІновідеопрокат» облради, департамент освгги і науки, молоді та спорту, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно започаткували соціальний проект «Бібліотечний салон». Його офіційне відкриття відбулося на базі Білозерської центральної бібліотеки, звідки й розпочалася подорож краєм. Проведення кіносеансів відбувається в кожному районі в приміщеннях центральної бібліотеки за заявками бібліотек. У програмі - документальні та художні стрічки, авторське кіно, комедії, трагедії, драми, фільми для дітей і дорослих. Соціальний проект «Бібліокіносалон» уже втілено в 10 районах. Горностаївські школярі 3-4 класів мали змогу переглянути мультфільм «Смішарики» на великому екрані, старшокласники - художній фільм «Сон» про життя та творчість І Шевченка, дорослі «Ати-бати, йшли солдати» про події Великої Вітчизняної. Районна бібліотека обрала ці стрічки не випадково, а приурочила кіно-зустрічі до великих подій цього року: відзначення 200-річчя від Дня народження Т. Шевченка та 70-річчя визволення Херсонщини від фашистських загарбників. Опісля працівники бібліотеки запропонували глядачам написати відгуки про переглянуте і загалом про проект. 

Любов Лонська, директор КУГРЦБ  (газета "Сільські новини" №10 від 07.03.2014 р., с.4)

                                                                                                                                  

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930