Головна Новини Децентралізація. Громада. Бібліотека: вивчаємо, обговорюємо, пропонуємо

Децентралізація. Громада. Бібліотека: вивчаємо, обговорюємо, пропонуємо

12.12.2019 13:39

Саме питання децентралізації на сьогодні є актуальними для бібліотечної спільноти Херсонщини.

У 2019 році в області діють 34 об’єднані територіальні громади (ОТГ). У 2020 році передбачається охопити ОТГ всю територію регіону. Створення громад передбачає реформування бібліотечної галузі в області (модернізацію мережі публічних бібліотек, пошук нових форм та напрямів діяльності, перебудову бібліотечного простору тощо). Нові вимоги потребують нових знань.

За ініціативою Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара на базі науково-методичного відділу протягом листопада-грудня 2019 року відбулося цільове навчання працівників структурних підрозділів з питань культури районних державних адміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад та бібліотекарів. У навчанні брали участь 19 ОТГ, 16 районів та міст Херсонщини. Представницькими були делегації Мирненської, Білозерської, Виноградівської, Великокопанівської, Любимівської, Тавричанської, Зеленопідської, Долматівської, Хрестівської ОТГ, Каховського, Верхньорогачицького, Білозерського районів та міст Херсона і Нової Каховки.

Під час навчання учасники обговорювали питання моделювання мережі публічних бібліотек у відповідності з Державними соціальними нормативами забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні (2019), які послуги бібліотек потрібні зараз громадам, яким чином послуги бібліотек сприятимуть створенню успішних громад. У ході жвавого обговорення бібліотекарі ділились власним досвідом, невеличкими історіями успіху.

Наприкінці зустрічей всі учасники навчання говорили про необхідність проведення таких заходів у майбутньому, висловлювали готовність подальшого підвищення кваліфікації на базі обласної бібліотеки, пропонували конкретні теми тощо.

Сподіваємось, що до навчання залучатимуться і новостворені ОТГ. І спільними зусиллями бібліотеки Херсонщини стануть центрами інноваційних змін у громадах.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031