Читати престижно!

Читати престижно!

Працівники Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара доклали багато зусиль, щоб саме в комфортних, затишних залах книгозбірні спілкувалися науковці, фахівці, студенти, бізнесмени, громадські діячі. Ми прагнемо створити образ читання як корисного, модного та престижного заняття для різних соціальних груп. Цього року поставили перед собою мету - залучити до пропаганди книжкової культури яскравих особистостей регіону. Так, стартував новий проект «Великі люди - велике читання», завдання якого полягає в тому, щоб визнати інтерес до читання і повернути в лави активних читачів достатньо освічених людей, які визначають сьогодення регіону і держави, основи її майбутнього, але з різних причин майже перестали читати.
Проект заохочує відомих людей області стати читачами бібліотеки і своїм позитивним прикладом поширювати ідею читання в регіоні. Коли стартував проект, ніхто не вірив, що він отримає такий резонанс. Очільники області не приховували свого здивування і були приємно вражені, що саме їх ми запрошуємо очолити перші ряди великої читацької громади 2014 року. А потім дивувалися ми. Чому? Так саме екс-губернатор Микола Костяк, як вдячний читач, подарував бібліотеці «Кобзаря» Т. Г. Шевченка 1894 р. видання.
Багато книжкових та інших подарунків отримали також від знаних людей Херсонщини, які увійшли в першу читацьку двадцятку - ректора Херсонської морської академії В. Ф. Ходаковського, начальника управління культури І. В. Корольової, меценатів Г. О. Пономаренка, Л. П. Вечерікова, М. X. Джиганського, голови піклувальної ради бібліотеки, президента Херсонської торгово-промислової палати В. В. Остроумової і багатьох інших. Читачами стали начальники департаментів, управлінь облдержадміністрації, ректори вузів, земляки, чиї імена відомі не тільки на Херсонщині. Сьогодні до участі в проекті нашої бібліотеки «Великі люди - велике читання» запрошені близько 100 відомих людей Херсонщини. Проект почав розвиватись у всіх районах регіону. Це сьогодні дозволяє вирішувати багато нагальних проблем бібліотек - передплати, придбання нової літератури, ремонтів тощо.
Нікого не здивую, якщо скажу, що учасники проекту - амбітні люди, вони - інтелектуальна сила херсонської громади, і нам дуже приємно, що книга й читання об'єднують нас. Тож нехай бібліотеки нашим лідерам регіону допоможуть вміло керувати змінами в суспільстві, стати менеджерами своїх професій і посад, людьми, які вміють інтегруватись як особистості в сучасному, такому непередбаченому на події житті!

Надія Коротун, генеральний директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара // Культура і життя. – 2014. – №14 (04 квіт.). С.15.

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829