Головна Новини Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні

Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні

06.06.2017 12:34

Після ухвалення в травні  Радою міністрів ЄС рішення щодо безвізового режиму для українців, Європа стала для нас ближчою і більш відкритою. У мешканців України з’явилась ще одна можливість долучитися до європейських цінностей.
Бібліотеки активно включились до проведення в своїх громадах Днів Європи, організуючи інформаційно-просвітницькі кампанії, що включали цикл заходів і розкривали, які європейські технології, цінності, зв’язки тощо вже запроваджуються в регіоні.
Тема європейської інтеграції є актуальною для мешканців громад, а отже, і для працівників книгозбірень області. Саме тому Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ) на прохання  обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара організувала навчання з підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників області на тему “Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні”. Бажання навчатися виявили як директори та методисти центральних районних бібліотек, так і бібліотекарі сільських книгозбірень з 12 районів Херсонщини.
Досвідчений викладач, професор кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства Інституту публічного управління та кадрової політики НАКККіМ, доцент, кандидат історичних наук Хіміч Я.О., поєднуючи різноманітні інтерактивні методи навчання, залучаючи слухачів до навчальної творчості, довела, що бібліотеки бажають  та можуть стати майданчиками для поширення в суспільстві об’єктивної інформації, в тому числі для сприяння формуванню кожним мешканцем громад власних висновків щодо співпраці України та ЄС.
Учасники навчання мали змогу обмінятись власним досвідом та напрацюваннями як прикладами реалізації основного принципу демократії – права кожного громадянина на вільний доступ до інформації.
Попереду у бібліотекарів багато роботи зі втілення отриманих знань та реалізації нових ідей, щоб на практиці підтвердити, що Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції та поважає європейські цінності.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031